Banky ve Spojených arabských emirátech

Chápeme, jak důležité je zvolit si dobrou a spolehlivou banku ve Spojených arabských emirátech. Koneckonců, registrovaná společnost bez pracovního bankovního účtu je nepracujícím nástrojem. Za tímto účelem jsme se neskrývají a netají údaje, které mnozí poradci nabízejí spoustu peněz, které jsme dali dohromady seznam bank SAE, které můžete vidět níže zdarma. Tento seznam je označen nejen specifika bank SAE, ale také odhalil informace, jako jsou typy bankovních účtů ve Spojených arabských emirátech, otevírání bankovních účtů ve Spojených arabských emirátech, potřebný zůstatek v bance SAE, a další důležité informace o bankách Emirates. Toto srovnání bank ve Spojených arabských emirátech vám poskytne úplné pochopení obrazu.

Banky ve Spojených arabských emirátech: historické informace o pozadí

Bankovní instituce ve Spojených arabských emirátech lze rozdělit do dvou typů: (1) místní banky a akciové instituce, které vykonávají svou činnost v souladu s ustanoveními zákona №10 SAE od roku 1980, a (2) pobočky zahraničních bank s licencí od UAE centrální banky v dle zákona №10 SAE od roku 1980 Předtím tam byla centrální banka spojených arabských emirátech, v čem je nyní Spojené arabské emiráty pracovat jako domácích i zahraničních bankovních institucí. V určitém okamžiku v historii, takže se počet bank a jejich zastoupení v SAE vzrostl která způsobila nerovnováhu mezi počtem bank a kapacitou místního trhu. To byl hlavní důvod, proč bylo vydávání nových licencí bankovním institucím zcela pozastaveno a počet poboček zahraničních bank byl výrazně snížen (na osm). Teprve v roce 2003 centrální banka SAE schválila povolení pěti nových zahraničních bank a finančních institucí. Tak, jak v roce 2003, celkový počet zastoupení zahraničních bank v SAE dosáhl čtyřicet osm a počet poboček v jedenadvaceti místní banky dosáhla značka ve 330 kancelářích.

Otevírání účtů občanům SAE v místních bankách

Otevírání účtů občanům SAE v místních bankách

V dnešní době je téměř nemožné bez bankovních služeb. Nesčetné množství bankovek, které musí být zaplaceny, kontrol, které potřebují psát, remitencí příbuzným v zahraničí, různé odběry, spáchaných prostřednictvím banky - jedním slovem, blízký vztah s finančními institucemi se staly nedílnou součástí každodenního života.

V dnešní době je téměř nemožné bez bankovních služeb. Nesčetné množství bankovek, které musí být zaplaceny, kontrol, které potřebují psát, remitencí příbuzným v zahraničí, různé odběry, spáchaných prostřednictvím banky - jedním slovem, blízký vztah s finančními institucemi se staly nedílnou součástí každodenního života.

Pomocí elektronického ovládání službu, majitel účtu může provádět kontrolu transakcí a zůstatků účtů a plastových karet, kontrolovat své zůstatky, včetně kreditní karty, jmenuje příjemce třetí strany finančních prostředků, provádět převody z jednoho účtu kdekoliv na světě, místo prostředky na vklady, změna platebních podmínek a mnohem více.

Bankovní systém Spojených arabských emirátů

Spojené Arabské Emiráty mohou být hrdí na progresivní bankovní systém, který je zastoupen jak národními, tak zahraničními sektory. S populací 3,3 milionu, SAE má jeden z nejvyšších poměrů poměru počtu bank k dostupnému kapitálu ve světě. Nyní se v zemi nachází 21 místních bank se 724 pobočkami a 27 zahraničních bank se 109 pobočkami.

Vzhledem k politice centrální banky SAE, která zveličuje požadavky na kapitálovou přiměřenost ve srovnání s mezinárodními standardy, zůstávají banky SAE mezi nejspolehlivějšími na světě. Široká škála služeb nabízených bankami právnickým a fyzickým osobám je srovnatelná se službami bank v jiných zemích podle struktury úroků, nákladů a minimálních požadavků.

Výhody bankovního systému Spojených arabských emirátů odrážejí progresivní inovační politiku země jako celku. Například National Bank of Dubai (National Bank of Dubai) loni otevřela první plně automatizovanou pobočku v zemi, který je vybaven ATM - stroje a kiosků, které umožňují využívat bankovních služeb v reálném čase. V zemi se stále zlepšuje právní infrastrukturu, aby bankovní služby účinnější a atraktivnější pro zahraniční firmy, mimo jiné zjednodušení procesu řešení obchodních sporů a implementaci systému opatření proti praní „černého“ kapitálu.

Je pravidlem, že všechny banky bez větších obtíží otevřené účty pro fyzické osoby - držitele víza k pobytu pro nerezidenty, že bude těžší dělat v mnoha ohledech rozhodnutí banky o otevření účtu bude záviset na tom, zda občan země, je žadatel.

V posledních letech se banky stávají extrémně opatrnými ohledně zacházení se zákazníky z Ruska. Po skandálu s Bankou New Yorku mnoho bank kategoricky odmítlo pracovat s ruskými klienty. Hlavním problémem je nejasnost původu "ruských peněz": neschopnost ověřit jejich "čistotu" je vážnou překážkou otevření účtů. Zvláště kategorický v tomto smyslu jsou banky s americkými a anglickými protektoráty. Velmi málo bank souhlasí s otevřením účtů pro ruské občany, kteří přišli do SAE na turistické vízum. V takovém případě jsou banky v tomto případě požádány o poskytnutí doporučených dopisů od slušných zákazníků, kteří mají účty ve stejné bance.

Co se týče firemních účtů, jednou z hlavních požadavků bank je registrace v SAE. Některé banky však otevřou účty pro společnosti registrované na území jiných států a dokonce i v pobřežních zónách, přirozeně s úplným balíčkem požadované dokumentace řádně legalizované ministerstvem zahraničních věcí Spojených arabských emirátů. Kromě toho může banka požádat o poskytnutí rozvahy společnosti v uplynulých letech a kopie výpisů z jiných bank, kde jsou účty této společnosti, jakož i doporučení z jiných společností, které mají účty u téže banky. Rozhodnutí o otevření účtu pro určitou společnost zvažuje banka v každém případě zvlášť.

Ve Spojených arabských emirátech mohou bankové účty otevřít turisté a hosté země

Správně, dokonce i turista může otevřít bankovní účet! Služby bank Spojených arabských emirátů mohou být potřebné osobami, které často přijíždějí do Spojených arabských emirátů, a to jak běžnými kyvadlovými dopravci, tak velkými velkoobchodníky. Mají-li účet na jednom z bank Spojených arabských emirátů, nejprve se zbavují nutnosti přepravovat hotovost s nimi a z byrokratických formalit spojených s vývozem měny z Ruska a zemí SNS.

Jaký účet mohou hosté a hosté z OAE otevřít?

Bankovní systém Spojených arabských emirátů poskytuje jednotlivcům možnost otevřít dva hlavní typy bankovních účtů - současný a financovaný, ačkoli je možné využít řadu možností, včetně kombinovaných.

Lidé, kteří nemají status osoby s trvalým pobytem v zemi, zpravidla mohou zpřístupnit pouze spořicí účet. Hlavním rozdílem mezi spořícím účtem a běžným účtem je, že jeho majiteli není poskytnuta šeková knížka a možnost získat bankovní úvěry. Zároveň má majitel spořicího účtu možnost profitovat z jeho vkladu. V takovém případě každá banka zpravidla stanoví své úrokové sazby.
Vycházejíc z toho, že ne všechny banky aktivně propagují tuto službu, časopis Aviamost hovořil s nejslavnějšími z nich.

Naše volba spadla na 2 místní a 2 mezinárodní banky, které se nacházejí v Dubaji.

Národní banka Dubaj (Národní banka Dubaj)

Jedná se o místní banku, známou svou přívětivostí vůči nerezidentům (turistům a hostům Spojených arabských emirátů). Chcete-li otevřít úsporný účet, musíte do účtu zadat alespoň 1000 dp. Spojené arabské emiráty. NBD, jako Mi Bank, neplatí žádné sankce za neexistenci minimálního zůstatku na vašem účtu.

Výhody otevření účtu u Národní banky Dubaj

- Přístup k účtu prostřednictvím karty VISA ELECTRON. Tato multifunkční debetní karta umožňuje přístup k vašemu účtu všude na světě. Více než 22 milionů obchodů přijímá platbu VISA ELECTRON a více než 700 tisíc bankomatů přijímá karty s logem VISA, ELECTRON nebo PLUS.
Na území Spojených arabských emirátů je přístup na účet možný přes libovolný bankomat, který přijímá karty z centrální banky SAE.
Pro jednotlivce poskytuje banka také služby telefonicky (včetně mobilních) a prostřednictvím internetu kdykoli a odkudkoliv na světě.

Úroky z kumulativních vkladů v dirhamských společnostech v bankách jsou klientovi uhrazeny každých šest měsíců 30. června a 31. prosince podle minimálního zůstatku udržovaného během měsíce.

Chcete-li otevřít účet, musíte to udělat
- zahraniční pas společně s kopií ověřenou vaší zahraniční bankou
- doporučení od vašeho zámořského břehu

Mi Bank Bank novou generaci

Systém vzdáleného bankovnictví

Mi Bank (meBank) je samostatné oddělení skupiny Emirates Bank, která poskytuje bankovní služby jednotlivcům výlučně prostřednictvím internetu.

Dospěli jsme k závěru, že jde o nejvíce flexibilní banku, pokud jde o počáteční účty pro nerezidenty. Zřejmě je také jednou z mála bank ve Spojených arabských emirátech, kde klienti nemusí udržovat na svém účtu minimální zůstatek. To znamená, že banka neuloží pokuty, i když zůstatek je nulový. (Jiné banky uplatňují pokuty, pokud zůstatek klesne pod hranici stanovené banky, u osob se obvykle pohybuje od 1 tis. Do 10 tisíc AD, v závislosti na bance).

Výhodou společnosti MI Bank je především údržba a správa účtů výhradně prostřednictvím internetu. Možná to bude vyděsit příznivce tradičního přístupu, zvyklý na klasický systém. Je třeba také poznamenat, že banka je více populární mezi mladými lidmi, kteří často raději pracují na dálku.

Zákazníci banky mají 24hodinový a denní přístup k účtu odkudkoliv na světě. Mějte na paměti, že správa účtů prostřednictvím internetu je nejlevnější ze všech metod nabízených bankami (ve srovnání např. S ​​bankovými službami po telefonu, kdy vám mezinárodní jednání mohou stát zaokrouhlenou částku).

Na rozdíl od tradičních bank jsou pro klienty na pobočkách a čerpacích stanicích banky instalovány speciální počítače. Zákazníci mohou vybírat hotovost z bankomatu pomocí karty ATM. Místa služeb jsou také otevřena 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Tam je zástupce banky neustále přítomen pomoci klientovi, je-li to nutné.
Je třeba poznamenat, že v každé pobočce MI Bank existuje speciální peněžní automat, pomocí něhož klient může během několika minut vložit peníze na svůj účet.

Otevření účtu u Mi Bank

Společnost Mi Bank poskytuje svým zákazníkům produkty a služby otevřením univerzálního osobního účtu "Můj účet" ("meAccount").

"Mi účet" může otevřít jak obyvatele, tak i hosty země (včetně turistů).
Jednou z výjimek pro hosty a turisty je, že pro ně je otevřen pouze tzv. Spořící účet a na rozdíl od držitelů běžných účtů není poskytována šeková knížka a možnost získání bankovního úvěru. Nicméně, jak již bylo řečeno, výhodou kumulativního vkladu je to, že se na něj platí úroky.

Pro zbytek, všichni zákazníci stejné příležitosti - které dostávají bankovní karty a převod peněz, platby různých účtů, zabezpečené e-mailové služby, přístup k informací o účtu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu z kteréhokoli místa na světě.

Úspory vklad může být otevřen v jednom z 7 měny: v AED, USD, anglické libry, švýcarské franky, australských dolarů, kanadských dolarů a eur.

Chcete-li otevřít účet, musíte předložit cestovní pas, doporučení banky a výpis z účtu za poslední 3 měsíce.

Úrokové sazby z kumulovaných vkladů

Úrok z kumulovaných vkladů v dirhamských společnostech je uhrazen klientovi banky každých šest měsíců podle minimálního zůstatku na účtu mezi šestým a posledním dnem v měsíci. Pokud jde o vkladové účty v jiné měně, úroky jsou placeny čtvrtletně za podobných podmínek.

Výhody otevření spořicího účtu v MI Bank

1) není třeba udržovat minimální rovnováhu
2) Aktivace účtu přes internet
3) umožnit třetím stranám používat účet na základě dohody a v požadovaných mezích
4) atraktivní úrokové sazby z vkladů
5) žádná omezení na částku hotovosti staženou z účtu
6) neexistence omezení výše vkladu v cizí měně
7) přístup na účet 24 hodin denně a 7 dní v týdnu odkudkoliv na světě

HSBC (Hongkong a Shanghai Banking Corporation)

Tato mezinárodně uznávaná mezinárodní bankovní skupina je hrdá na svou všestrannost. Je velmi dobře obeznámena s kulturou a tradicemi zemí, ve kterých působí, což se do značné míry odráží v povaze jejích reklamních kampaní. Skutečná hodnota bankovní služby skupiny HSBC se při cestách odhalí, protože síť jejích bank se šíří téměř po celém světě.

Chcete-li otevřít úsporný účet, musíte jej zobrazit
- zahraniční pas
- doporučení banky
Následně je nutné zachovat minimální zůstatek 5 tisíc dp. SAE (nebo 2 tisíce amerických dolarů, anglická libra nebo eura, v závislosti na měně, ve které máte účet). Pokaždé, kdy zůstatek klesne pod stanovený limit, bude měsíčně odečtena částka 100 dp z účtu. Spojené arabské emiráty, 50, 50 nebo 25 anglicky. libry.

Tato mezinárodní banka, stejně jako HSBC, je známá pro globální síť rozšířenou po celém světě.

Účet spořitelny v Citibank lze otevřít jak v dirhamských společnostech, tak v amerických dolarech.
Následně je nutné zachovat minimální zůstatek 10 tisíc dp. Spojené arabské emiráty. Pokaždé, když zůstatek nedosáhne stanoveného limitu, bude měsíčně odečtena částka 100 dp z vašeho účtu. Spojené arabské emiráty.

Banka také nabízí svým klientům přístup k účtu z libovolného místa na světě, CitiPhone - telefonní bankovní služby Citibank Online - internetové bankovnictví Citibank varovného - bankovní služby přes mobilní telefon prostřednictvím krátkých textových zpráv (SMS) nebo e-mailem.

Chcete-li otevřít účet, musíte to udělat
- zahraniční pas
- Doporučený dopis zahraniční nebo místní banky
- výpis z bankovního účtu za posledních 6 měsíců.

Banky samozřejmě zůstávají bankami, zatímco podmínky pro otevírání účtů jsou téměř stejné pro všechny banky, které jsme uvedli. Někteří z nich mimo jiné organizují slevy pro své zákazníky v mnoha obchodech a nákupních centrech ve Spojených arabských emirátech.

Nicméně, navzdory otevřenosti a přívětivosti, každá banka si vyhrazuje právo zpochybnit zdroj vašich peněz a v případě potřeby informovat místní orgány.

Tato politika je zvláště důležitá z hlediska útoků z 11. září a zintenzivněného celosvětového boje proti mezinárodnímu terorismu a praní špinavých peněz.

Ale odvažujeme se vás ujistit, že se nemusíte starat, jestliže zdroj vašeho příjmu je legální a čistý.

Nakonec, drahý čtenář, výběr banky je na vás.

Je třeba mít na paměti, že náš článek je napsán výhradně pro informační účely a nenahrazuje konkrétní a podrobné informace poskytované samotnými bankami. Dále náš časopis nezodpovídá za žádné materiální nebo morální ztráty, které vznikly v důsledku spolupráce s výše uvedenými finančními institucemi.

Pokud máte zájem o získání podrobnějších informací, doporučujeme vám kontaktovat zástupce bank přímo:

meBank: 800 4644 (volná linka - pro hovory ze Spojených arabských emirátů)
Internetová adresa: http://www.mebank.ae

HSBC: 800 4440 (volná linka - pro hovory ze Spojených arabských emirátů)
+971 4 228 8007 (pro hovory ze zahraničí)
Internetová adresa: http://www.hsbc.co.ae

Národní banka Dubaj: 800 4444 (volná linka - pro volání ze Spojených arabských emirátů)
Internetová adresa: http://www.nbd.co.ae

Citibank: 800 4000 (volná linka - pro hovory ze Spojených arabských emirátů)
Internetová adresa: http://www.citibank.co.ae

Zdroj: emiratesbazaar

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Bankový účet ve Spojených arabských emirátech

Jste tady

Charakteristiky bank ve Spojených arabských emirátech

Bankovní sektor v emirátech je neoddělitelně spojen s obchodem a banky Spojených arabských emirátů jsou původním prostředkem ke konsolidaci finančních kapacit a podpoře firem a různých podniků jakéhokoli rozsahu.

Je to vzhledem k business-orientované SAE banky může otevřít téměř každá osoba, která je ve stavu: jestliže země, které potřebuje pro přenos nebo přijímat peníze, znamená to, že se podílí na obchodních procesů a cíli banky - aby všechny postupy na hranici pro převod peněz jednoduché.

Trochu historie

Břehy arabských emirátů se začaly objevovat ve starověku, ale neměly světový vliv kvůli nevýznamným objemům obchodu samotného státu. Dokonce geografická poloha země na cestě mezi východem a západem měla nepatrný dopad na objem investic a podpory bank a obchodních společností.

Vše se změnilo se vstupem na světový trh arabského oleje, když se země stala bohatou a podnikaví podnikatelé souběžně s těžbou černého zlata začali realizovat rozsáhlé projekty v oblasti obchodu a cestovního ruchu. Není překvapením, že dnes banky Dubaje vykazují vysokou míru růstu: jejich investiční projekty podporují nejambicióznější stavební projekty ve městě a rozvoj infrastruktury cestovního ruchu.

V průměru ceny akcií bank z SAE vzrostou o 13-15% ročně, což je jedna z nejvyšších sazeb na světě. A zásluhy zde nejsou v hlubinách země, ale v kompetentní investiční politice samotných bank.

Zásady práce bank Spojených arabských emirátů

Základ filozofie bankovního systému je založen na pravidlech předepsaných v Koránu a v kostce lze vyjádřit takto: všechny peníze jsou jen ekvivalentem skutečné hodnoty zboží a děl.

V souladu s touto ideologií v bankách Spojených arabských emirátů, stejně jako u všech islámských bank, je zájem o půjčky zakázán. Domníváme se, že čas je zdrojem, který nelze zpeněžit, a výměna času za peníze je považována za zločin.

Podobně koncept "peníze dělá peníze" je nepřijatelný v bankovním systému emirátů. Každý zisk by měl být založen na skutečné práci a produkci. A díky tomu ekonomika Spojených arabských emirátů nezná "bubliny peněz" a banky samy jsou spolehlivě chráněny před bankrotem.

Banky v SAE jako nejbezpečnější úložiště finančních prostředků

Na základě jejich práce jsou banky Spojených arabských emirátů podobnější než typické evropské banky, nýbrž investičním fondům s kolektivním kapitálem. Dostupné finanční prostředky investují banky do spolehlivých projektů, které zajišťují konstantní zisk, a získané peníze se rozdělují mezi vkladatele.

Je to zajímavé

Ve skutečnosti banky SAE nevyužívají peněžních převodů. Proto velmi pečlivě analyzují projekty, do kterých investují, a tak zajistí stálý stabilní růst.

Záloha ve Spojených arabských emirátech téměř zaručeno, že budou chráněny před jakoukoli vyšší mocí. Je běžné, že mnoho ruských bank praktikuje, když je vklad ve výši 100 dolarů skutečně na účtu, jsou 2-3 dolary v zásadě nemožné pro banky Dubai nebo Abu Dhabi. Prostředky zde jsou spolehlivější než v žádném trezoru.

Práce všech bank v SAE je upravena centrální bankou Spojených arabských emirátů, která zajišťuje kontrolu nad všemi procesy a transakcemi. Je také regulátorem dirhamského kurzu.

K poznámce

Aktuální míra dirhamu: 1 USD = 3,66 dirhamů.

Všechny banky v SAE jsou rozděleny do dvou typů:

 1. Místní banky, včetně obchodní banky Dubaj, jedna z největších bank, Abu Dhabi, národní banka emirátu Ajman - jen 21 bank.
 2. Pobočky zahraničních bank - Citibank, ABN Amro Bank, HSBC Bank a další. Existuje jen 8 a větší množství centrální banky nevydává povolení: v období rychlého ekonomického růstu v zemi Spojené arabské emiráty otevřel mnoho poboček zahraničních bank, které vytvořilo nerovnováhu mezi objemem of the Emirates a počtu bank v ekonomice.

Pro zahraniční občany je proces otevření účtu stejně jednoduchý i v různých bankách, avšak ve skutečnosti se otevře největší počet účtů s bankou ABN Amro Bank, HSBC Bank.

Úvěry a vklady ve Spojených arabských emirátech

Půjčka pro SAE není snadná a tady jsou největší šance pro podnikatele, kteří berou peníze na rozvoj společnosti. Pro jednotlivce jsou úvěry vydávány obvykle při potvrzení platové úrovně, někdy - když jsou přijaty na účtu ve vybrané bance.

Také velmi populární v půjčkách SAE pro automobily, ale před koncem plateb nemůže být vůz prodán, nebo jít do zahraničí.

Kredity v Dubaji jsou vydávány, pokud je potvrzena požadovaná výše mzdy a servis zaměstnavatele v jedné z partnerských bank.

Můžete otevřít vklad ve Spojených arabských emirátech jen za jeden den. K tomu musíte osobně přijít do pobočky banky a poskytnout balíček dokumentů:

 • Cestovní pas
 • Prohlášení o výši mzdy
 • Dopis od zaměstnavatele, který uvádí, že nemá námitky proti otevření vkladu

Pokud je účet otevřen pro nerezidenta, je obvykle nutné předložit doporučený dopis od banky ve vaší zemi

Záloha v Dubaji a ve volné ekonomické zóně země je otevřena za stejných podmínek. Bankovní účet v Dubaji mohou otevřít turisté nebo majitelé nemovitostí ve městě.

Obecně platí, že podmínky pro obsluhu účtů a sazeb za operace v bankách ve Spojených arabských emirátech jsou poměrně atraktivní. Zde jsou jen některé z průměrných čísel bank v zemi:

 • Převedení na účet u jiné banky - 50 Dhs.
 • Maximální sazba pro půjčku v dirhamu činí 17%
 • Komise pro výběr hotovosti - 2 dirhamy
 • Mezinárodní překlad - 50 dirhamů
 • Úrok z vkladu - z 11% na 48% ročně v USD

Není divu, že podnikání za takových podmínek je velmi výhodné, a proto s pravidelnými transakcemi ve prospěch protistran z SAE má vždy smysl otevřít účet zde.

Otevřete si účet na břehu Spojených arabských emirátů snadno a rychle!

A nejzajímavější: účet v bance v SAE může pokrýt každý - obchodník i turisty z jakékoliv jiné země. Současně však zúčtovací a kontrolní účty jsou stále výsadou rezidentů.

Zahraniční občané účtují banky Spojených arabských emirátů otevřen především k zjednodušení podnikání: v takovém případě nemusí převádět peníze přes hranice za účelem trvalého nákupu.

Pokud chcete dostat odpovědi na otázky před otevřením účtu, kontaktujte HouseDubai Real Estate. Pomůžeme vám při určení banky, při praktickém poradenství při výběru typu účtu a při přípravě dokumentů, a v případě potřeby vás doprovodíme během procedury, abychom zajistili plnou ochranu vašich zájmů. Zajistěte své peníze bankám v SAE a vychutnejte si opravdu kvalitní služby!

Přední firemní portál
offshore průmysl v ruštině

16. května 2016 28. května 2015

Bankovní účet ve Spojených arabských emirátech: nejlepší banky Spojených arabských emirátů

Spojené arabské emiráty se staly známé pro přerozdělení na Středním východě nejen jako země s obrovskými ložisek ropy, a to nejen jako turistický ráj pro bohaté, a dokonce - a to nejen jako centrum mimořádných architektonických projektů. Emirates dnes je moc, která je ideální pro podnikání a úsporu peněz. Bankovní účet v SAE - téměř 100% záruku, že již nebudou muset obávat o své úspory, protože jsou bezpečně skryty před všemi neduhy, od inflace a ukončení daňové porušování vaší státní správy.

Výhody otevření bankovního účtu ve Spojených arabských emirátech

Bankovní síť každé rozvinuté země má jak ctnosti, tak určité nedostatky. Samozřejmě i Arabské emiráty. Než začnete v bankovním účtu otevřít účet Spojené arabské emiráty je třeba analyzovat korelaci výhod a nevýhod tohoto kroku.

Klíčovými výhodami zkušených investorů emirátních bank jsou:

 1. Spolehlivost finančních institucí, jelikož centrální banka Spojených arabských emirátů neposkytuje ani nejmenší příležitost proniknout na tento trh jednodenním bankám, které mohou bankrotit, takže jejich investoři nic neudělají.
 2. Bezpečnost dat. Navzdory tomu, že poptávka ze strany investorů poskytovat pravdivé informace a provést vklad na fiktivní vzoru uvedeného v této zemi, a dokonce i nemožné, mimo úřady kontrolních orgánů informace o investoři přijdou.
 3. Otevřením bankovního účtu ve Spojených arabských emirátech se nemůžete bát, že nebudete moci své peníze vybírat, pokud si to přejete. Nejvyšší likvidita arabských finančních institucí je skutečností, jelikož je to jedna z hlavních podmínek předložených centrální bankou.
 4. Přítomnost on-line bankovnictví zkušeným spořitelům nemůže být překvapena. Nicméně pouze finanční instituce SAE poskytují svým klientům možnost vzdáleně spravovat účet bez obav z hackerských útoků.
 5. Údržba bankovního účtu ve Spojených arabských emirátech je výrazně nižší než například v evropských pravomocích, avšak úroveň služeb ve finančních institucích Arabských emirátů je nejvyšší.
 6. Velký výběr fin. institucí. V emirátech je téměř sto spolehlivých bank, včetně místních, cizích, islámských.

Bankový účet ve Spojených arabských emirátech: možná rizika

Investice peněz je proces, který je vždy spojen s určitým rizikem. Samozřejmě můžete otevřít bankovní účet ve Spojených arabských emirátech bez zohlednění nedostatků místního bankovního systému, ale je lepší pečlivě uvažovat o vaší finanční politice, aby se předešlo zbytečným problémům.

Největší obtíže, s nimiž se mohou setkat investoři emirátů, se domnívají odborníci:

 1. Nutnost osobního zastoupení v den podpisu smlouvy. Nemůžete delegovat pravomoc na někoho jiného, ​​aby navštívil banku u vás. Dokonce ani smlouva uzavřená s advokátní kanceláří vám nezbaví této povinnosti. Advokáti si pro vás mohou vybrat bank, dohodnout si balíček dokumentů, dohodnout si schůzku s manažerem, poslat plastové karty, žetony a všechny papíry. Při návštěvě manažera se však budete muset objevit vám nebo někomu, kdo spravuje účet.
 2. Otevření bankovního účtu ve Spojených arabských emirátech může mít určité komplikace kvůli nedostatku víz. Asi před pěti lety tento autorizační dokument nebyl povinnou podmínkou pro většinu bank, ale dnes je to prakticky všechno. instituce souhlasí s tím, aby mezi klienty neměli nerezidenty. Situace může být vyřešena, jak potřebujete, ale za to budete muset zapůsobit bankovní manažery.
 3. Problémy při komunikaci s bankovními zaměstnanci v důsledku skutečnosti, že většina z nich pochází z Indie nebo Pákistánu. Mentalita obyvatel těchto zemí se výrazně liší od Slovanů a jejich angličtina může obsahovat exotický přízvuk. Pokud jste se s občany těchto pravomocí dříve nezajímali, je lepší požádat o zprostředkování profesionála.

Podmínky pro otevření bankovního účtu ve Spojených arabských emirátech

V zásadě, pro umístění bankovního účtu ve Spojených arabských emirátech, nemusíte dělat nic zvláštního. Každá finanční instituce vystavuje své žádosti balíčku dokumentů, které je třeba předložit k ověření. Seznam cenných papírů se bude lišit v závislosti na zájemce o otevření účtu (to je fyzická či právnická) a na typu účtu, že osoba je ochoten vydat (ukládání, pro osobní potřebu, korporátní, atd.). Pokud je vaším cílem - firemní účet a vaše společnost je zapsána v SAE není, pak za prvé, budete mít těžké najít banku, která si přejete, aby vaše zákazníky, a za druhé, je třeba legalizovat tvořících cenné papíry podniku.

Jak již bylo řečeno, otevření bankovního účtu ve Spojených arabských emirátech je nemožné bez osobní návštěvy banky. Přes hranice Arabských emirátů jste právně povinen, protože manažer na schůzce odstraní kopii z pasové stránky s touto značkou. Pokud nemáte pobytové vízum, předem si pečlivě o turistických vízech starajte. Také na schůzce budete muset odpovědět na jednotlivé otázky manažera a podepsat smlouvu. Poté zůstává pouze očekávat řešení: umožní vám otevřít účet nebo ne v této finanční instituci.

Výběru banky, budete muset okamžitě konzultovat svého nadřízeného, ​​aby ji objasnil, z toho, co je, že postup pro otevření vklad je v jejich ploutve. instituce a co přesně je třeba udělat pro umístění bankovního účtu ve Spojených arabských emirátech. Máte-li nedostatek času, bojí ztratit ve finanční terminologii, nebo nežijí ve Spojených arabských emirátech, nejsou schopni setkat se s manažerem, aby se zabránilo kolizím s neplánovaných potíží, je nejlepší najít prostředníka právníka.

Která banka je lepší otevřít bankovní účet ve Spojených arabských emirátech?

Bankovní síť Spojených arabských emirátů byla odborníky označena za jednu z nejlepších na světě. Existuje několik důvodů: selektivita centrální banky vydat řidičský průkaz, jeho přísné kontroly nad činností komerčních institucí, jednoduchost systému otevřít bankovní účet ve Spojených arabských emirátech, podpora ze strany vlády, bez korupce a byrokracie, atd.

Dnes v ČR pracuje 21 národních bank. V průběhu let se tyto finanční instituce podařilo rozšířit síť více než 300 poboček v celé zemi. Vydané centrální bankou licencí SAE a zahraničních finančních institucí, které se již dlouho vedou své činnosti, které nejsou vidět v praní špinavých peněz a dalších skandálů vysoce postavených osob a nemají ve svém repertoáru spoustu ošidili investorů. Dnes pracuje v emirátech téměř pět desítek zahraničních bank.

Je překvapivé, že pro 100% splácení bankovního účtu ve Spojených arabských emirátech je lepší kontaktovat místní Fin. institucí. Jsou více ochotni, aby cizinci byli jejich investory. Ale pobočky zahraničních finančních institucí, které se bojí, že budou použity k vyčištění nečestných peněz, jsou velmi selektivní při výběru vkladatelů.

Je jisté, že všechny banky, které působí ve Spojených arabských emirátech, jsou dobré. Nicméně naši odborníci doporučují věnovat pozornost třem finančním institucím: Emiráty NBD, Standard Chartered Bank a Barclays Bank.

Otevření bankovního účtu ve Spojených arabských emirátech: Emirates NBD

Pokud máte v úmyslu otevřít bankovní účet ve Spojených arabských emirátech v jedné z nejlepších finančních institucí na Blízkém východě, měli byste se obrátit na Emirates NBD. To je fin. Instituce je národní bankou Spojených arabských emirátů a největší v celém státě. V takovém rozsahu je v roce 2007 povinna sloučit dvě banky, které dříve působily ve Spojených arabských emirátech samostatně.

Tato finanční instituce rozšířila nejširší síť nejen v Emirates, ale po celém světě. Dnes úspěšně pracuje více než 80 poboček ve Spojených arabských emirátech, Kataru, Íránu, Saúdské Arábii, Indii, Singapuru, Velké Británii, USA a dalších mocnostech.

Hlavní výhody otevření bankovního účtu ve Spojených arabských emirátech (v emirátech NBD) jsou:

 • spolehlivost této finanční instituce;
 • mnoho poboček, což usnadňuje práci s klienty;
 • víceúrovňové zabezpečené internetové bankovnictví;
 • Váš účet bude zpracovávat osobní zaměstnanec.

Ale mezi nedostatky je hlavní skutečnost, že Emirates NBD neotevírá účty pro nerezidenty.

Otevření bankovního účtu ve Spojených arabských emirátech: Barclays Bank

Tato banka se narodila ve Velké Británii roku 1670. Je považována za jednu z největších finančních institucí na světě, protože působí v 50 zemích a zaměstnává téměř 150 tisíc lidí. Otevření bankovního účtu ve Spojených arabských emirátech v Barclays Bank znamená získat přístup k maximálnímu množství bankovních služeb a bezpečně skrýt své úspory ze všech neštěstí.

To je fin. instituce je dokonale vhodná pro registraci účtu pro obyvatele Arabských emirátů, kteří vydělávají více než 40 tisíc dirhamů měsíčně. Získáním této částky měsíčně se stáváte zákazníkem prémiové třídy a získáváte další možnosti pro investice. Ve Spojených arabských emirátech jsou pobočky Barclays Bank se nachází v Dubaj a Abu Dhabi, ale geografie umístění bankomatů je mnohem širší, a tudíž problémy s odstraněním hotovosti od svých zákazníků nebude.

Vzhledem k tomu, že banka působí v tak velkém počtu zemí, její klienti mohou být obsluhováni nejen na území arabských emirátů, ale i v jiných státech. Schéma pro otevření bankovního účtu ve Spojených arabských emirátech v Barclays Bank je velmi jednoduché a srozumitelné, vedení finančních institucí nestanoví zvláštní požadavky. Jedním z hlavních nedostatků je nedostatek podpory v ruštině.

Otevření bankovního účtu ve Spojených arabských emirátech: Standard Chartered Bank

Jedná se o jednu z největších mezinárodních bank, která působí nejen na trhu arabských emirátů, ale také v 70 zemích. Celkově se v různých městech světa nachází více než 1 500 zastoupení kanceláře Standard Chartered Bank. To bylo původně otevřeno Jace Wilson pod záštitou královny Anglie, propojit finanční obchod, což má za následek afrických, evropských a asijských kontinentech.

Zákazníci, kteří chtějí otevřít bankovní účet ve Spojených arabských emirátech, si zvolí Standard Chartered Bank, protože jim nabízí:

 • spolehlivost (ve Spojených arabských emirátech funguje tato finanční instituce od konce padesátých let);
 • mnoho poboček a bankomatů nejen v SAE, ale i v jiných zemích;
 • vysoká likvidita finančních prostředků;
 • různé možnosti zpracování faktur v závislosti na přání zákazníků a mnohem více.

Nevýhody této banky jsou standardní pro fin. instituce Spojených arabských emirátů: potřeba individuální přítomnosti při otevření účtu, nedostatek ruské podpory a víkend v pátek.

Kromě uvedených tří finančních institucí si můžete vyzkoušet své štěstí v jiných bankách Spojených arabských emirátů. Můžete si být jisti, že otevření bankovního účtu ve Spojených arabských emirátech, v některém z fin. instituce budou rozumným krokem k zachování finančních prostředků, které jste získali.

Pokud chcete otevřít bankovní účet v emiratech, napište nám dnes na e-mailu - [email protected]

Přihlaste se k našemu kabelovému kanálu a informujte o tom své přátele v podnikání.

Top 3 největší banky ve Spojených arabských emirátech

Spojené arabské emiráty jsou vysoce rozvinuté moderní země, která je považována za nejsilnější stát na Blízkém východě a severní Africe. Kromě toho jsou SAE jednou z nejdůležitějších finančních a obchodních center, která poskytuje příznivé podmínky pro podnikání a veškerou nezbytnou infrastrukturu.

Vláda Spojených arabských emirátů vynakládá veškeré úsilí na udržení trvalého hospodářského, společenského a politického rozvoje státu. Zvláštní pozornost je věnována rozvoji stávajícího bankovního systému v SAE.

Bankovní systém Spojených arabských emirátů je všeobecně znám jako nejstabilnější a nejvyspělejší hráč na globálním finančním trhu. Už mnoho let má bankovní systém Spojených arabských emirátů přední místo v řadě mezinárodních finančních ratingů.

Nejdříve britský specializovaný časopis The Banker zveřejnil seznam 1000 největších bank na světě, které zahrnovaly 85 arabských bank. Bankovní sektor SAE byl v tomto ratingu zastoupen 20 místními bankami.

Stálými členy seznamu deseti nejlepších bankovních institucí bankovního sektoru Rady pro spolupráci arabských států Perského zálivu (GCC) jsou 3 banky z SAE, zejména:

 • Emiráty NBD;
 • Národní banka Abú Dhabí;
 • Komerční banka Abú Dhabi Komerční banka.

Tyto banky mají značný finanční potenciál, vyznačují se vysokými provozními ukazateli a poskytují kompletní balíček nezbytných finančních nástrojů a bankovních služeb. Kromě toho jsou známé jako nejstabilnější a nejspolehlivější banky finančního trhu SAE. Vytvoření této pověsti bylo umožněno poskytováním bezpečných služeb v kombinaci s dokonalou úrovní služeb zákazníkům.

A nyní bychom se rádi zabývali hlavním rysem TOP-3 největších bank Spojených arabských emirátů.

Emiráty NBD

Jak již bylo uvedeno výše, Emirates NBD je nejspolehlivější a nejsilnější bankovní institucí Spojených arabských emirátů. Tato banka je navíc třetí společností "Nejsilnější banka na Středním východě".

Podle studie společnosti Asian Banker Research se Emirates NBD řadí k nejvýznamnějším ratingům 500 nejsilnějších bank na světě v roce 2016 ("AB 500 nejsilnější banky v roce 2016"). Toto hodnocení dostala tato bankovní instituce za vysokou míru růstu a významný úspěch v oblasti automatizace bankovních služeb.

Emirates NBD poskytuje bankovní služby v tradičních i islámských bankovních systémech. Klienti banky jsou fyzické a právnické osoby.

Emirates NBD je nezpochybnitelným lídrem finančního trhu Rady pro spolupráci arabských států Perského zálivu (GCC). Pobočky a bankomaty této bankovní instituce jsou k dispozici jak na území celé země, tak v zahraničí.

Společnost Emirates NBD tak poskytuje řadu služeb nejen ve Spojených arabských emirátech. Finanční nástroje a bankovní služby Emirates NBD je k dispozici zákazníkům v mnoha zemích po celém světě.

Národní banka Abú Dhabí

Národní banka Abú Dhabí (NBAD) je druhou největší bankou ve Spojených arabských emirátech

Národní banka Abú Dhabí je navíc považována za jednu z nejspolehlivějších bank na světě. Takže od roku 2009 je tato bankovní instituce pravidelným účastníkem 50 světových hodnocení nejbezpečnějších bank z 50 spolehlivých bank na světě poskytovaných časopisem Global Finance. Toto hodnocení je založeno na řadě ukazatelů, mezi které patří:

 • Účinnost systému řízení rizik;
 • Kvalita služeb;
 • Efektivita správy a řízení společností.

K dnešnímu dni poskytuje Národní banka Abú Dhabi své služby více než 15 zemích. Tato banka má nejmodernější infrastrukturu, která zjednodušuje a zlepšuje kvalitu nabízených finančních nástrojů a bankovních služeb.

Hlavním cílem společnosti NBAD je poskytovat vysoce kvalitní bankovní produkty v tradičních a islámských bankovních systémech soukromým i firemním zákazníkům po celém světě.

Komerční banka Abú Dhabí

Třetí místo v ratingu tří největších bank Spojených arabských emirátů patří Komerční banka Komerční banky Abu Dhabi (ADCB).

Komerční banka Abú Dhabi poskytuje své služby prostřednictvím 48 poboček ve Spojených arabských emirátech a 3 zahraničních poboček, z nichž 2 se nachází v Indii a 1 ve Spojeném království.

Rozsah Komerční banky Abú Dhabi není omezen na poskytování bankovních služeb v tradičních a islámských systémech. Veřejná společnost "Commercial Bank of Abu Dhabi, SAE" se zabývá širokou škálou aktivit v oblastech jako:

 • Maloobchod;
 • Obchodní činnost;
 • Investice;
 • Makléřská činnost;
 • Finanční řízení atd.

Komerční banka v Abú Dhabi nabízí nejpříznivější podmínky pro podnikání, investice a osobní finanční aktivity na místní i mezinárodní úrovni.

Závěr

Finanční trh SAE je zastoupen nejmodernějšími a nejspolehlivějšími bankovními institucemi. Seznam tří největších bank ve Spojených arabských emirátech zahrnuje Emiráty NBD, Národní banku Abú Dhabí a Komerční banku Abu Dhabi. Tyto největší banky poskytují kompletní balíček finančních nástrojů a bankovních služeb, stejně jako pokročilou bankovní infrastrukturu jak ve Spojených arabských emirátech, tak v zahraničí.

Banky v SAE: hlavní obtíže

Dubaj je skutečné mezinárodní finanční centrum, kde se dokonce i stanice metra nazývají názvy bank a rozvojových společností. Navzdory skutečnosti, že v posledních několika letech bylo pro SAE obtížné, finanční instituce se s krizí vyrovnaly. Je pravda, že ne bez pomoci vlády.

Když státem vlastněná holdingová společnost Dubai World, kterou osobně dohlížela Sheikh Maktoumová, uvedla, že nemůže věřitelům platit 26 miliard dolarů, budoucnost Dubaje začala být zdánlivě iluzorní. Toto prohlášení způsobilo pesimismus a předtuchu druhého největšího selhání od restrukturalizace argentinského dluhu v roce 2001. Burza se horečnila, ceny ropy a zlata se zhroutily. Zločinci byli šťastní: "bublina Dubaj" nakonec praskla. Ale 18 měsíců po problémech s Dubajem světa se nejjasnější z emirátů Spojených arabských emirátů vrátily do života a znovu se dostaly do zorného pole investorů.

Abu Dhabi Vláda má zachránce Dubaj, oznámil finanční pomoc ve výši 10 miliard $ pro Dubai World dát příležitost, aby se zabránilo selhání na dluhopisy 4,1 miliardy $ v důsledku toho významná část těchto peněz byla použita na zaplacení dluhů developera Nakheel. - jedna z klíčových divizí Dubai World a zbývající prostředky byly použity na pokrytí plateb úroků a provozních nákladů s očekáváním, že holdingová společnost by mohla vyjednávat se svými věřiteli.

"Během posledních několika let byla Dubaj poměrně komplikovaná, protože bilance bank byly těžce zatěžovány dluhy vytvořenými během výstavby boomu," píše The Banker.

V SAE je 41 bank. Během dvou let od počátku úvěrové krize v roce 2008 zaznamenaly všechny, s výjimkou jednoho, rekordní ztráty v historii. Jediným ziskem byla banka First Gulf Bank, která vesele vykázala finanční výsledky zhruba 1 milion dolarů ročně. Zbytek, včetně největších emirátů NBD, Mashreq a Komerční banky Abú Dhabí, utrpěl nevídaný pokles tržeb.

Přes obtížný rok 2010 se dnes bankéři ze Spojených arabských emirátů projevují optimismu a vidí začátek oživení ekonomiky a bankovního sektoru země. Navíc pomoc Abu Dhabi investorům přesvědčila, že s takovým partnerem jsou investice do Dubaje bezpečné. Krize také vedla banky k vyčištění jejich bilance, po níž se regulační ukazatele staly důslednějšími. Vývoj nemovitostí a související služby byly původně klíčem k úspěchu dubajského finančního sektoru a v současné době jsou všichni bankéři v emirátu přesvědčeni, že oživení výstavby pomůže bankám dosáhnout nových zisků.

Pro největší banku - Emirates NBD - se poslední roky staly skutečnou zkouškou síly. V prvním čtvrtletí roku 2010 vyúčtoval rezervy na ztráty z úvěrů ve výši 750 milionů dolarů, z nichž většina se týkala půjček vydaných Dubai World. Tak, podle analytiků, pravděpodobná výše rezerv Emiráty NBD v blízké budoucnosti může přesáhnout 1 miliarda dolarů.

Emirates NBD vznikla v roce 2007 v důsledku fúze společnosti Emirates Bank International a Národní banky Dubaj, druhé a čtvrté největší banky v zemi. Mnoho odborníků to považovalo za model budoucí konsolidace bankovního sektoru. V roce 2010 pokračovala společnost Emirates NBD, která v porovnání s rokem 2009 zvýšila depozitní základnu o 10% a posílila ukazatel kapitálové přiměřenosti na 20,1%. Současně se příjmy banky snížily o 8%. Podle vedení by tento rok mělo být mnohem atraktivnější, protože se situace na finančních trzích zlepšuje.

Analytici považují jasné ekonomické vyhlídky Abu Dhabi za hnací sílu rostoucího zájmu investorů a posílení zdraví bank v SAE. Podle obchodní komory v Abu Dhabi by vysoké ceny ropy měly zvýšit nominální HDP o 8%, zatímco mezinárodní investice by měly růst o 15%, jelikož investoři opět investují prostředky do SAE. Soukromé kapitálové fondy hledají také příležitosti v oblasti nových stavebních projektů.

Zlepšení investičního prostředí ve Spojených arabských emirátech naznačuje také nedávné úspěšné umístění dluhopisů vlády Dubaj a Emaar Properties, stavitele nejvyšší budovy na světě - Burj Khalifa.

Takže v září 2010 vláda emirátu oznámila umístění dluhopisů za 1,25 miliardy dolarů, poprvé po úvěrové krizi, která se na konci roku 2009 zhoršila, problém Dubai World. Poptávka po emisi dluhopisů byla překročena čtyřikrát - pořadatelé oznámili předplatné ve výši 5 miliard dolarů.

Návrat Dubai mezinárodní kapitálové trhy pokračovaly stavební firma Emaar Properties, která na začátku roku 2011 vydávat dluhopisy za 500 milionů $ (splatné v roce 2016 a kupónovou sazbou 8,5%), na pokrytí dluhů a financování projektů mimo území emirátu. Pořadatelem byly HSBC, Standard Chartered Bank a RBS a objem emisního upisování byl překročen třikrát. Také je zajímavé, jak bylo geografické rozšíření upisování dluhopisů: přibližně 52% žádostí pocházelo z Evropy, 38% ze střední Asie, 7% z Asie a 3% z offshore USA.

Atraktivita Dubaje vzrostla pro maloobchodníky. Podle T. Kearneyho je Dubaj druhým nejzajímavějším regionem pro maloobchodníky po Číně, částečně kvůli vysokým příjmům obyvatel emirátu. Podle odborníků Standard Chartered Bank retail představuje zhruba 30% HDP Dubaje. Čipy místních nákupních center - krytá sjezdovka v obchodním centru Mall of the Emirates, akvárium a zpěvná fontána v obchodním centru Dubai Mall, které velmi připomínají fontánu Bellagio v Las Vegas.

Mezi západními bankami vedou Barclays, HSBC a Standard Chartered seznam největších věřitelů firemního i maloobchodního sektoru. Nedávno výrazně posílily expanzi na trhu s úvěry na bydlení a zároveň snížily úrokové sazby. Na pěší ulici Walk (Jumeirah Beach Residence) se dnes můžete setkat s mnoha lehkými krabičkami HSBC, které nabízejí hypotéky rodinám za atraktivních podmínek. Noviny Gulf Times uvádějí příběh francouzského inženýra, který se po třech letech nakonec rozhodl koupit nemovitost - především kvůli bezprecedentnímu snižování úrokových sazeb. V létě roku 38-letého Philip Bakhos využít situace a koupil vilu s třemi ložnicemi pro 2,5 milionu dirhamů (asi 600 tisíc. Dolarů) v chatě The Springs, která se nachází v blízkosti Emirates Hills a prestižní čtvrti Dubai Marina. Šel do společnosti Barclays a HSBC poté, co získal záruku za hypotéku ve výši dvou milionů dolarů v místní měně úvěrové banky Mashreq. "S tak nízkými cenami nemovitostí a úrokových sazeb mělo smysl koupit," říká otec dvou dětí v rozhovoru pro Gulf Times. "Peníze, které jsem strávil měsíčně na pronájem bydlení, mohu nyní poslat na platby za hypotéku."

Banka Mashreq, ovládaná rodinou Al Ghurair, nabídla Bakhkhosovi sazbu ve výši 5,49%, financování 80% hodnoty koupené nemovitosti a neexistence sankcí za předčasné splacení úvěru. Podle dubajského realitka Better Homes by podobná vila na špičce cen v roce 2008 stála Bakhkhos 4,5 milionu dirhamů, což je téměř dvakrát dražší.

Mezinárodní a místní poskytovatelé úvěrů snižují sazby hypoték, aby přilákali expatky, jako je Bakhkhos. Společnost Better Homes tvrdí, že domácí prodej vzrostl na sedmiměsíční maximum a v červenci dosáhl 116 zařízení, nejvíce pasivního měsíce, pokud jde o obchody, oproti 38 v lednu.

Dnes Standard Chartered nabízí jednu z nejnižších úrokových sazeb ve Spojených arabských emirátech - 4,99%. HSBC, největší evropská banka, také snížila sazby hypoték na minimálně 5,49% z maximálně 9,5% v roce 2009. Společnost Barclays poskytuje půjčky na bydlení ve výši 5,35-7,75% v závislosti na velikosti zálohy. Odborníci tvrdí, že trh opakuje dynamiku tříměsíční mezibankovní sazby, podle které banky v SAE půjčují navzájem. Od počátku dubna klesla o 31%, resp. O 66 bazických bodů na 1,47%. Například v říjnu 2008 byla tato míra 4,79%.

Mezinárodní banky dělají vše pro to, aby získaly podíl na trhu od místních hypotečních společností, jako jsou Tamweel Mortgage Finance a Amlak Finance, které tvoří téměř 90% všech hypotečních úvěrů ve Spojených arabských emirátech. Oba přestali půjčovat v říjnu 2008 poté, co se realitní trh zhroutil. Na vrcholu krize uspořádala vláda Spojených arabských emirátů schůzi s cílem zvážit možné možnosti obnovení jejich činnosti a hledání pravděpodobných investorů.

Spasitel Tamweel byl nalezen tváří v tvář Dubajské islámské bance, která získala další podíl ve společnosti. Podle výroční zprávy banky, zveřejněné 31.března 2011, největší islámský finanční věřitele Dubaj Islámské banky zaplatit za kontrolní balík Tamweel pouhých 318,6 milionu dirhamů (asi 87 milionů amerických dolarů) v hotovosti a 56 milionů dirhamů (asi $ 15 milionů) - akcie. Společnost Tamweel Mortgage Finance obnovila své aktivity o dva roky později, v listopadu 2010, a v současné době nabízí 25letý, islámský úvěr financovaný z 80% na ziskové rozpětí 5,25%.

Jaké jsou rysy islámského půjčování? Schéma je jednoduché: banka sama koupí ten správný produkt a poté ho prodává se splátkami. Rozdíl mezi cenou nákupu produktu a jeho prodejem klientovi je zisk banky. Pokud klient zpožďuje platbu, islámská banka nemá právo účtovat úroky. Je třeba poznamenat, že v únoru tohoto roku se centrální banka Spojených arabských emirátů rozhodla legislativně omezit maximální úroveň spotřebitelských úvěrů. Nyní dlužníci mohou získat půjčku ve výši nejvýše 20 platů.

Podle prognóz agentury Moody's Investors Service dosáhnou "špatné" úvěry v bankách v letošním roce svůj vrchol a v roce 2010 tvoří zhruba 12% portfolia proti 10%. Podle analytiků bude riziko přísné cenové konkurence mezi bankami v SAE kompenzováno rostoucím zájmem zákazníků na trhu s nemovitostmi a tím i zlepšením kvality úvěrových portfolií. Významná část hypotečních transakcí v loňském roce směřovala k refinancování stávajících úvěrů, zatímco většina úvěrů v tomto roce - na vydání nových úvěrů.

Navzdory optimistické náladě všech účastníků trhu, UAE má z dlouhodobého hlediska stále mnoho otevřených otázek. Klíčovým faktorem je dluh Dubaj, který nyní přesahuje 110 miliard dolarů. Zvážený bilancí bank, nadále brzdí hospodářský růst, snižuje chuť investorů na riziko a úvěrové aktivity finančních institucí.

Na podzim se odhaduje, že banky Dubai a Abu Dhabi na burzách v SAE jsou neobvykle nízké. Denní citace aktualizují nové minima navzdory zlepšení základních ukazatelů. Cenné papíry největších věřitelů dnes představují nejlevnější bankovní akcie ve střední Asii, s výjimkou samozřejmě bank Egyptů. Ale ani takové výrazné slevy nevytvářejí poptávku kvůli nízké likviditě obchodů v Dubaji a Abu Dhabi. "Na zhoršeném trhu nemá velikost diskontu žádný význam, lidé prostě nebudou kupovat nelikvidní látky," říká Mohammed Ali Yasin, odborník na CAPM Investment, v rozhovoru s The National.

"Banky si nezaslouží takové nízké ratingy a potřebujeme spouštěče k tomu, aby do systému vnikla likvidita. V opačném případě investoři jednoduše nebudou moci jít dovnitř a ven z nástrojů normálně, "- opakuje Salem Hohar, vedoucí cenných papírů v Národní banky Abú Dhabi.