Koupel jako podnik: je to výhodné

Zahájení podnikání v sektoru služeb může být užitečné zvážit obchodní projekt koupelny. Koneckonců, v tomto odvětví je stále ještě nevyužitá oblast zaměřená na rodinný odpočinek nebo zlepšení zdraví. Nicméně, očekávat otevření elitní uzavřené instituce, být připraven na vážnou konkurenci a potíže v boji za zákazníky. Vzhledem k tomu, že takový projekt jako celek je považován za slibný, dozvídáme se o podrobnostech jeho organizace.

Podrobnosti o případu

Odráží-li se, jak výhodný je lázeň jako podnik, zda je ziskové a co vyhlíží projekt, dozvídáme se, jaká je tato aktivita. Tato činnost obecně předpokládá obrovský prostor pro výběr konkrétního formátu. Koneckonců, můžete otevřít obvyklé pro mnoho institucí, kde se můžete umýt během dne nebo orientovat se na elitní verzi večerního odpočinku. Kromě toho může přidat klasickou parní místnost s komplexem dalších kosmetologických služeb nebo baru přinést dobré peníze - soukromá lázeň jako obchodní myšlenka zahrnuje obrovské možnosti výběru formátu případu.

K dispozici je také výběr směru páry. Samozřejmě, klasická ruská parní lázeň pravděpodobně neztratí svou popularitu, ale dnes jsou požadovány další možnosti. Například turecké, finské a dokonce i japonské analogy umyvadel, stejně jako římská pára, jsou velmi žádané. Navíc je dobrým řešením otevření ekologické lázně.

Samozřejmě, při výběru nápadů na lázeň se řídit průchodností místa vašeho komplexu i zamýšleného publika. I když je vždy dobré kombinovat několik možných formátů. Samozřejmě, hodně závisí na vašich počátečních investicích a celkové koncepci.

Obecně platí, že saunové obchodní hodnocení majitelů parních místností jsou velmi dobré. A množství investic zde může být relativně malé. A můžete organizovat obchod téměř kdekoli v zemi. Zástupci takových zábavení se zpravidla nacházejí všude. Navíc takový podnik dokonale doplní většinu příbuzných odvětví: hotel a restaurace, zdraví a krásu, stejně jako cestovní ruch. To znamená, že když říkáte, že se v kempu nacházíte a rozhodnete se zde otevřít saunu, zvýšíte tok hostů.

Takže se pokuste důvěřovat názoru odborníků, když si položíte otázku: "Je lázeň jako podnik - je to ziskové?" - svědectví zkušených podnikatelů zde jsou zpravidla celkem pozitivní. Rozhodněte se: spojte ve stejné budově tradiční veřejnou parní místnost během dne a elitní komplex večer, můžete pokrýt pevný segment tohoto trhu na úkor demokratických cen za normální praní a kvalitní služby po 18 hodinách. Proto můžeme bezpečně říci o dobrém potenciálu tohoto případu. Mimochodem, nákup koncese na lázeň výrazně usnadní práci pro začátečníky.

Rozšíření servisního komplexu

Samozřejmě, že přilákat první zákazníky a neustále zlepšovat pověst instituce není tak snadný úkol. Nicméně, s použitím některých technik, budete se s ním dokázat vyrovnat. Hlavní věc, o kterou je třeba se starat ve fázi vývoje nápadů, je původní koncept a přibližný rozsah poskytované služby. Například sauna s venkovním bazénem bude mít zjevnou výhodu oproti běžnému termínu.

Také není špatné uspořádat mini-lázně s lázeňským komplexem. Dnes jsou takové služby poptávané mezi různými věkovými a sociálními skupinami. Skvělý nápad je vybavení sůl. Koneckonců, vzduch v těchto místnostech vytváří léčebný účinek srovnatelný s návštěvou horského nebo mořského střediska. Obecně platí, že masáž, vodoléčba nebo jen dětské atrakce mohou výrazně zvýšit image vaší společnosti a zvýšit obrat prostředků.

Samostatně by se mělo říci o možnosti prodeje teplých nápojů. Vybavení baru je pro takovou firmu nezbytnou nutností. Nezapomeňte, že všestranná a všestranná instituce má vždy relativně dobrý úspěch.

Takže se pokuste přemýšlet o co nejúplnějším seznamu služeb, když začnete vytvářet obchodní plán. Lázeň dnes je zcela odlišná od obvyklých míst pro starší generaci, kde se můžete jen umyt. Moderní komplexy jsou spíše zábavnou a zábavnou institucí, kde lidé přicházejí, aby strávili příjemný čas se současným přínosem pro zdraví. Uvažujme o konkrétních nuáních realizace tohoto podnikatelského nápadu.

Zabýváme se tolerantní dokumentací

Pokud je plánována běžná veřejná lázeň, může plán rozvoje podnikání zajistit zahájení OV. Nicméně, s úmyslem zorganizovat plnohodnotný rekreační a zábavní komplex, optimální formou bude nicméně JSC. Uvědomte si, že realizace silného alkoholu je nemožná bez získání licence a je dána pouze právnickým osobám. Kromě toho při výběru OKVED je nutné v cenných papírech uvést kód 93,04, což vám umožní podnikat v oblasti zdraví a kosmetického průmyslu. Mimochodem, do této kategorie patří i koupele a sauny.

Samozřejmě, nemůžete to udělat bez povolení místní obce, GPN a SES. K získání všech potřebných dokumentů bude nutné shromáždit mnoho dokumentů, které potvrzují legalitu uspořádání areálu a jeho zabezpečení. Dále vám dohlížející organizace neudělí povolení k zahájení podnikání, pokud ignorujete smlouvy o praní a dezinfekci textilií, likvidaci odpadků, sanitární ošetření prostor. Samozřejmě, že nejlepším řešením tohoto problému bude kvalifikovaná pomoc odborníků, která bude stát asi 149 000 rublů.

Vyberte strukturu

Takže, kde začít kouřit? Jak otevřít úspěšný pracovní komplex na vaší zemi? Tyto otázky znepokojují všechny lidi, kteří plánují realizovat takový projekt. Podívejme se na podrobnosti podrobněji.

Samozřejmě, hledání vhodného objektu pro parní místnost je důležitou a důležitou etapou. Zde je třeba dodržet rovnováhu mezi nájemnými náklady, plochou území a výhodou umístění instituce. Samozřejmě je třeba věnovat pozornost především opuštěným lázním. Přestože jejich rekonstrukce bude stát zhruba stejnou částkou jako přestavba jakékoliv jiné místnosti. Navíc se jedná pouze o snadné získání povolení k opravám a závěrů o shodě budovy s její funkční zátěží.

A pohodlí umístění celého komplexu je důležité. Být na křižovatce silnic s silným provozem, nemusíte se starat o potíže s návštěvou návštěvníků. Možná se v jakémkoli městě pokusíte najít podobné území.

Pokud jde o celkovou plochu prostor, počítat, standardy vyžadují minimálně 5 m² na jednoho klienta v termínu. Přidáním rozměrů sprch, bazénu, koupelny, místností pro odpočinek, baru a různých SPA procedur do přijaté oblasti je snadné zjistit konečnou postavu. Stavba 150-300 m² bude zpravidla dobrou volbou pro zahájení projektu od začátku. Takže můžete naplánovat něco takového:

 • vestibul;
 • šatna;
 • pára;
 • sprchy;
 • společenská místnost;
 • koupelna.

Chcete-li poskytnout rozšířenou škálu služeb, doplňte tento seznam o místo pro koupaliště, tureckou a japonskou lázeň, kosmetologické pokoje, vodní park pro batolata a bar. Náklady na pronájem takových prostor je poměrně vysoké a činí přibližně 150 000 r. A za tyto peníze můžete vyzdvihnout hotovou budovu, která vyžaduje pouze kosmetickou opravu a minimální seznam vybavení.

Specifika návrhu a organizace instituce

Při opravách a rekonstrukcích nezapomeňte na vysoké riziko požáru. Řekněme, že pokud plánujete realizovat obchodní projekt pro saunu na palivovém dříví, musíte pečlivě prozkoumat všechny potřebné požadavky na GPN v těchto zařízeních. Vaše budova musí mít nutně samostatný vchod pro návštěvníky a náhradní východ pro nouzové situace. Všechna okna by měla být otevřena a ventilace - fungovat správně. K tomu je parní místnost vybavena napájecím a výfukovým systémem a ve spodní části dveří je instalována větrací mřížka nebo mezera asi tři centimetry.

K rozměrům místnosti existují i ​​některé požadavky. Maximální plocha parní místnosti je omezena na 24 m² a výška stropu by měla činit 1,9 až 2,4 m. Kromě toho bude předpokladem vybavení těchto místností s antifajním a zavlažovacím systémem. Kromě toho by měly sloupky, podlaha a strop být dokončeny pouze s nehořlavými materiály. Výjimkou zde bude možná pouze tvrdé dřevo. Rekonstrukce kapitálu bude stát 1,200,000 rublů a náklady na drobné opravy budou asi 350,000 rublů.

Nakupujeme zásoby a vybavení

Dále byste měli zvážit, jaké vybavení vaření potřebujete pro normální provoz. Zde opět seznam potřebných zařízení závisí na rozsahu plánovaných služeb. Přímo pro parní místnost budete muset koupit dřevěný nebo elektrický sporák a parní generátor. Finská sauna zahrnuje nákup infračervené prefabrikované konstrukce. Kromě toho nezapomínejte na malé věci: speciální dveřní bloky, teploměry, automatické klimatizační systémy, metly. Tento inventář bude vyžadovat zhruba 900 000 rublů.

Akvizice SPA-pokojů a bazénů bude stát alespoň 2 400 000 rublů. Nákup nábytku a vybavení v místnostech pro odpočinek, stejně jako vybavení baru bude asi 1 300 000 rublů. Koneckonců, je žádoucí nabídnout svým návštěvníkům širokou škálu různých nápojů, několik druhů občerstvení, stejně jako teplé pokrmy. To znamená, že kromě nádobí a oken budou potřebné ledničky, stoly na řezání a profesionální kuchyňské spotřebiče. Vybavení zábavního a rekreačního komplexu v lázních bude vyžadovat přibližně 4 600 000 rublů.

Zaměstnávání zaměstnanců

Samozřejmě, že plánujete organizaci projektu od začátku, budete muset uvažovat o problému personálního zajištění. Když otevřete podnik poskytující koupání a další služby, budete muset otevřít následující volná místa:

 • vedoucí (2) - 19 000;
 • stoker-koupelna obsluha (2) - 17.000;
 • asistent stoker (2) - 12 000;
 • barman (2) - 17 000;
 • kuchař (2) - 19 000;
 • kuchyně (4) - 12 000;
 • masér (2) - 18 000;
 • kosmetolog (2) - 18 000;
 • technický personál: elektrikář, čistič (2) - 12 000;
 • bezpečnostní stráž (4) - 18 000.

To znamená, že najme 24 lidí, budete muset vypočítat měsíční náklady na platy o 384 000 rublů. Samozřejmě je možné nejprve ušetřit například bez nájemce kosmetičky, maséra a ochrany a spolupracovat s těmito specialisty na základě uzavřených smluv.

Finanční odůvodnění projektu

Takže zjistíme ekonomickou proveditelnost této myšlenky. Obchodní plán lázně s výpočty předpokládá podrobnou analýzu všech položek výdajů a výnosů, aby bylo možné vidět skutečný obraz a určit přibližný přínos podniku. Na začátku se tyto investice vyžadují:

 • registrace - 149 000;
 • kosmetické opravy - 350 000;
 • vybavení - 4 600 000;
 • neplánované náklady - 201 000.

Organizace lázeňského komplexu vás bude stát 5 300 000 rublů. Roční náklady budou následující:

 • pronájem - 1 800 000;
 • plat - 4 608 000;
 • výrobky, nápoje a kosmetické materiály - 950 000;
 • daně - 3 000 000;
 • ostatní - 242 000.

Současné náklady budou značné - asi 10 600 000 rublů. S průměrnou denní návštěvou 400 jednotek rublů. a večerní pronájem komplexu na zhruba 2500 rublů za hodinu, za rok můžete získat 12,800,000 rublů. Zisk ve výši 2 200 000 rublů poskytne příležitost vrátit investice po dobu 31 měsíců.

Po naučení obecných otázek o organizaci takového projektu, o tom, jak otevřít lázeň, bude pro začátečníky mnohem jednodušší naplánovat takové aktivity. Snad jedinou významnou nevýhodou tohoto podnikání bude častá potřeba rozsáhlých oprav za tři až čtyři roky provozu. Stabilní a pravidelné příjmy však povedou k tomu, aby se tato investice dostala do značné míry.

Co potřebujete k otevírání lázně: obecná koncepce, seznam služeb, náklady

Vyrábění lázní často přitahuje pozornost začínajících podnikatelů. To je způsobeno tím, že jeho organizace nepředstavuje zvláštní potíže, nevyžaduje nadměrné investice, pravidelně přináší dobrý příjem. Z nevýhod lze považovat poměrně vysokou konkurenci. Chcete-li najít své místo, musíte pečlivě vypočítat první kroky.

Jak otevřít obchod s lázní

Jak začít kouřit

Především je nutné určit strukturu podniku - podnikatelský záměr lázně bude na něm záviset. Může to být:

 1. Komplex se skládá z pěti nebo šesti lázní, které zahrnují další infrastrukturu (kavárny, pokoje atd.).
 2. Komplex dvou nebo tří koupelen, který se nachází blízko sebe.
 3. Koupel v soukromých prostorech.

Odborníci se domnívají, že druhá možnost je nejvýnosnější.

Finská sauna je suchá (5-15% vlhkostní) parní lázeň s vysokou teplotou (80-1400).

Turecký (hamam) je však určen k zahřátí a umývání spíše než ke koupání. Topení je uspořádáno pro lehátka, mramor a keramiku, pro lavičky, masážní stoly a dokonce i pro stěny a podlahy. Klasická přísada - mýdlová masáž, peeling.

Římská pára má velmi vysokou vlhkost (až 100%) a teplotu díky provozu parního generátoru.

Infračervená sauna je určena k ohřevu těla klienta, vzduch se nezahřívá.

Ruská lázeň rozhodně znovu získává svou popularitu. Mnoho majitelů se domnívá, že jsou výhodnější než sauny. Teplota v něm dosahuje 60-800 a vlhkost je 90%.

Co by měl být pokoj

Místnost pro soukromé lázně malých rozměrů není příliš obtížné najít.

Lze jej pronajmout například v levné rezidenční čtvrti. Ujistěte se, že dobrá návštěvnost může být pronájmem místa ve sportovním areálu, hotelu, fitness centru. Zároveň se sníží náklady na ochranu.

Další možnost: pronájem pozemku nebo soukromý dům s pozemkem v blízkosti města (každoročně 200 tisíc rublů.) Otevření komplexu vany, budete muset investovat na každý čtvereční metr asi 1000 dolarů. Na 160 m². potřebujete investice ve výši 160 tisíc dolarů.
V této oblasti je možnost umístit dvě sauny, sprchu a bazén, toaletu, rekreační místnost, šatny.

Chcete otevřít své podnikání, ale nevíte, kde začít - přečtěte si tento článek: http://delaybiznes.ru/sovety-po-otkrytiyu-biznesa/s-nulya-2.html

Komplex můžete stavět za šest měsíců. 300 tisíc rublů. - to je cena rámce, pro stavbu jako celek bude mít půl milionu rublů.
Chcete-li koupit dům, musíte strávit asi 3 miliony rublů, ale nemusíte utrácet peníze na dodávku elektřiny, tekoucí vody, kanalizace a plynu.

Před spuštěním budete muset získat povolení od orgánů dohledu.

Seznam zařízení a objednávky

Typ zařízení a jeho náklady závisí na struktuře obchodu s lázněmi:

 • infračervené kabiny - od 80 do 220 tisíc rublů;
 • malý bazén - 800 tisíc rublů;
 • trouba pro ruské lázně - 100 tisíc rublů;
 • vybavení pro saunu - od 77 do 400 tisíc rublů.

Navíc bude potřeba nábytek a příslušenství.

 • lavičky (3000 rublů)
 • dřevěný gang (1000 rublů za každý)
 • sprchový kout (20000 rub)
 • písmo (50000 rub)
 • kbelík na kbelík (10000 rub)

Pro relaxační místnost:

 • stůl, lavice, šatní skříň (11000 rub)
 • pohovka, čalouněná kůže (20 tisíc rublů)
 • TV, karaoke, DVD (25000 rub)
 • kulečník nebo tenisové stoly (10000 rub)

Pro parní místnost potřebujete regály o šířce 80 cm, od abashi nebo lipy (7000 rublů).

Vedle kbelíku je nepostradatelným doplňkem do lázně

Zbytek nákladů

Toaletní vybavení bude stát 5000 rublů, chodba - 10 000 rublů.

Také je zakoupeno 70 listů, které jsou v prádelně dvakrát týdně (3000 rublů za měsíc). Jen v případě, že je třeba nakládat na papíry na jedno použití.

Pro každou lázeň je potřeba pro měsíc 6-7 cu. m palivového dřeva (6-7000 rub)

Spotřební materiál, včetně čisticích prostředků, potřebujete 10 tisíc rublů.

Platby za elektřinu a vodu, stejně jako daně, jsou převzaty až do výše 10 000 rublů.

Vzhledem k nákladům na vstup - 200-800 rublů na osobu - a pronájem za hodinu - od 2 do 5000 rublů za měsíc, může být zisk až 150 000 rublů. V případě provozu sauny třídy VIP jsou náklady vyšší, ale náklady na služby jsou vyšší.

Další služby

Lázně, jako podnikání, často rasshiryaet seznam svých služeb na úkor masér, parník, aromaterapie, peeling, tělocvična, bazén.

Předpokládejme, že skupina čtyř lidí při jedné návštěvě ruské lázně tráví v létě kolem 1800 rublů. Kromě vstupenky se jedná o doplňkové služby:

 • metly - 120-300 rub
 • masážní kurz s použitím košťat, medu, soli - asi 800 rublů
 • bylinný čaj - 150 rub
 • další listy - 30 rublů.

Vzhledem k platu zaměstnanců a daní udržuje jedna skupina čistý zisk kolem 1000 rublů. Takové skupiny mohou být v létě až 3 za den a v zimě až 5. Denní zisk - od 2000 do 5000 rublů. To dodává klasickou masáž (ze 150 rublů) a večeři (asi 600 rublů).

V blízkosti lázně můžete postavit kavárnu (přečtěte si obchodní plán) pro obsluhu návštěvníků a jen procházíte. V komplexu lázně je často instalováno solárium (obchodní plán solária).

Uspořádat dětský pokoj s chůvou, starat se o děti, zatímco rodiče odpočívají

Náborové a reklamní služby

Otevření obchodu s lázněmi je jednoduché, ale úspěšné je mnohem obtížnější. Hodně záleží na personálu. Personál může zahrnovat od 3 osob do několika desítek kvalifikovaných odborníků: správce, účetní, pračka, parník, technický personál.

Upozorňujeme, že lázeň může pracovat ve dvou směnách. Účetní a technický personál pracuje na částečný úvazek.

Práce parníku stojí 300-700 rublů pro zákazníka, 10% na koupeli. Procenta zisku z práce masérky může být zvýšena.

V mnoha ohledech závisí odvolání instituce od správce. Pro komplex vany jsou stačeni tři správci s platností 15 000 rublů. za měsíc. Plat čistících prostředků - 6000 r.

Neříkejte bez údržbářů při řezání palivového dříví atd. Obdrží 8000 rublů. za měsíc.

Bezpečnostní firma je vyplácena měsíčně až do výše 60 tisíc rublů.

Reklama

Reklamy jsou využívány v místních novinách, na internetu a ve vnější reklamě. Náklady by měly být zahrnuty do celkového rozpočtu (asi 3000 rublů za měsíc).

Koupelna: jak otevřít ziskový obchod

Před sto lety byly parní lázně a koupele povinným atributem domů - v každém bytě nebyly sprchy. Pak se stále více lidí stěhovalo do měst, do malých bytů a láska k saunám a vanům zůstala na genetické úrovni. Teprve nyní se v lázních nepovažuje za místo, kde se můžete týden vyplatit ze všech špatných, ale spíš jako místo pro dobrý a zdravý odpočinek. V podmínkách urychleného rytmu života v moderních megacities stojí taková svá váha ve zlatě. Podnikatelé to cítili a nyní se ve městech objevuje stále více nových saun.

Pokud chcete začít své lázeňské podnikání, stojí za to poznat všechny výhody a nevýhody takového podniku, stejně jako náklady a příjmy a náš článek vám může pomoci v této zajímavé obchodní činnosti.

Typy koupelen

Neexistují žádné takové druhy koupelen: ruské, finské, turecké, japonské, sportovní a mnoho dalších. Ruské, finské a turecké lázně jsou považovány za nejoblíbenější na našem ruském trhu.

Klasická ruská lázeň je vana, kde je teplota mezi 50 a 80 stupni Celsia s vlhkostí asi 50-65%. V takové lázni mohou lidé dlouho zůstat. Tradičně se koupají v košťatkách a je zde také možnost relaxovat pomocí masáže.

Finská sauna. V takové lázni prakticky není žádná pára, vlhkost je nízká, pouze 8-20%. Pro hluboké ohřátí těla musíte zvýšit teplotu místnosti na extrémní známky - asi 110 stupňů tepla. V takovém lázni se nedoporučuje trvat déle než 10 minut a pro seznámení s tímto typem lázně je třeba začít pouze s 2 minutami a přestávky mezi hovory by měly být významné. Přirozeně byste měli dělat wellness procedury mezi vnější částí parní lázně, v šatně.

Hammam (turecká lázeň) je koupelna s vysokou vlhkostí, která ovládá míč, který dosahuje 90-100%. Teplotní režim je měkký - 30-55 stupňů Celsia. Zde se nejčastěji dělají masáže, masky, peelingy a tak dále. Dekorace pokoje je nutně z mramoru.

Japonská vodní lázeň. Jedná se o jeden z nejvíce exotických typů lázní, kterým je sud s vodou ohřátou na 45-60 stupňů. Ve skutečnosti je to horká koupel. Kůže osoby pod vodou nedýchá, ale horečka vyvolává silné pocení. Horká voda vypláchne všechny strusky, tuky z pórů.

Koncepce budoucí instituce

Z koncepce vaší budoucí instituce závisí nejen to, kolik peněz vynaložíte na vytvoření, ale i úroveň příjmů. Například v dnešní době jsou soukromé lázně oblíbené mezi podnikateli, což je malá budova, kde existuje několik individuálních párů a jsou určeny pro malou skupinu lidí z téže firmy. Tento koupelnový dům bude potřebovat až 2 miliony rublů, ale je tu možnost, že to bude levnější.

Pokud vaše finanční prostředky umožňují a máte pozitivní zkušenosti v oblasti podnikání, můžete vytvořit komplexní komplex lázně, kde budou nejen individuální parní lázně, ale také bazény a nejrůznější lázeňská zařízení. Takové koupací komplexy budou stát mnohem víc - více než 4 miliony rublů.

K dispozici jsou také veřejné lázně, kde přijíždí velké množství lidí. Nedávno stále více a více často podnikatelé přijít k této variantě lázní. Móda pro takové koupele ze starých filmů a příběhů starší generace zmizela.

Volba konceptu lázně je vaše. Nejprve se rozhodněte pro cílové publikum a poté si vyberte, co si můžete dovolit a uspořádat podle jiných kritérií.

Vezměte v úvahu takové momenty, že v každém lázeňském domku by měly být jednotlivé sprchové kabiny, vedle parních místností, rekreačních oblastí jsou potřebné, v budově se doporučuje vytvořit bazén, kromě toho si můžete uvařit občerstvení a nápoje.

Umístění

Umístění vany hraje tak důležitou roli. Často lidé robí koupaliště mimo město nebo ve vzdálených místech města, protože koupel není místem, kde byste mohli nechat ujít, jako v kavárně. V dobrých lázních jsou lidé připraveni projít celým městem, a dokonce dále, mít osobní dopravu. Ideálním místem pro malou koupel je samostatná budova v lehce odlehlém, ale hustě obydleném prostoru pro spaní.

Optimální velikost pro malou lázeň je 100-150 metrů, lze umístit dvě přihrádky pro muže a ženy, převlékárny, sauny, malý bazén, odpočívárna a technické místnosti.

Předpokládá se, že výstavba lázně od začátku je pro peníze mnohem výhodnější než přeměna staré budovy na lázeň. Navíc díky novým technologiím a materiálům je možné velmi rychle připravit koupel.

Dokumenty pro otevření lázně

Pro registraci lázeňské firmy stačí mít IP, ale v takovém případě nebudete moci alkohol prodávat. Proto doporučujeme otevřít LLC. Stejně tak není třeba zapomínat, že v současné době jsou lázně považovány výhradně za odpočinek.
Zde je seznam dokumentů pro podání daňové inspekce k otevření právnické osoby:

 • Potvrzení ze strany SES a požárního útvaru, že prostory splňují hygienické a protipožární předpisy.
 • Kód činnosti společnosti podle klasifikátoru OKVED-2, směrem je fyzická kultura a zdraví včetně práce sauny, sauny pod kódem 93.04.
 • Registrace do důchodového a sociálního fondu.
 • Schválení programu sanitární a výrobní kontroly společnosti Rospotrebnadzor.
 • Smlouva o pronájmu nebo vykoupení.

Je třeba také poznamenat, že je třeba předložit některé specializované dokumenty, jako například:

 • Dohoda s vanou a prádlem kombinuje, že budou umývat a vyčistit koupelnové doplňky a kombinézy.
 • Smlouva o údržbě ventilačního systému.
 • Dohoda s úřadem, která se bude zabývat příležitostnou dezinfekcí, deratizací a dalšími podobnými pracemi.

Požadavky a oprávnění k otevření lázně

Jsou zcela přísné, ale důrazně doporučujeme, aby se řídily, což pomůže vyhnout se pokutám.

 • Je zakázáno vyrábět tapety z modřínu a smrky: obsahují pryskyřičné látky.
 • Místnost musí mít samostatný vchod. Je zakázáno vybavit sauny v domácnostech, kde žije více než 100 lidí. V suterénu je také zakázáno kouřit. Kromě toho by plocha pod lázní měla být nejméně 80 metrů čtverečních.
 • Nemůžete to dělat bez dobré cirkulace vzduchu, díky čemuž se ventilační systémy budou dařit dobře.
 • Je třeba instalovat hasicí systém a hasicí přístroje.
 • Všechna prací zařízení a nábytek by měly být pravidelně dezinfikovány.

Jak se ukázalo, tento případ je docela problematický, ale je plně odůvodněn příjmy.

Zařízení

Nejdražší částí tohoto podnikání není ani vykoupení prostor a nikoli jeho oprava. Zařízení bude muset být zakoupeno hodně a mělo by být na nejvyšší úrovni, aby se zabránilo nekonečným poruchám. Přibližně takové náklady na vybavení a nábytek budete muset trpět:

 • trouba pro ruskou lázeň - 100 000 rublů;
 • písmo pro dvě místa - 20 000 rublů;
 • malý bazén - 750 000 rublů;
 • infračervené kabiny - 100.000-200.000 rublů;
 • prefabrikované sauny - 96 000 rublů;
 • sprchový kout - 30 000 rublů;
 • dřevěné umyvadla - 1000 rublů / 1 kus;
 • vat pro nalévání - 10 000 rublů;
 • lavičky - 3000 rublů / 1 kus;
 • regály pro parní místnosti - 7500 rublů;
 • stoly, šatní skříně pro zbytek místnosti - 10 000 rublů;
 • čalouněný nábytek - 25 000 rublů;

Také bude možné instalovat televizory s DVD přehrávači, kulečníkem nebo tenisovými stoly.

Nezapomeňte, že při koupání se to nedá dělat bez metlí, šatů, rukojetí, čepic, gumových pantoflí. Mohou být prodávány, čímž můžete zvýšit svůj příjem. Můžete například vzít 150 rublů na koště, 40 rublů pro šampon / sprchový gel, 40 rublů pro jednorázové pantofle a tak dále.

Pro vybavení koupelen, nábytku a kuchyňské potřeby potřebujete alespoň 1 milion rublů! Naštěstí banky poskytují úvěry podnikatelům za dobrých podmínek.

Zaměstnanci

S vyřešeným vybavením, ale protože zaměstnanci hrají daleko od poslední role, tak stojí za to najmout velmi dobré specialisty. Ty přímo závisí na vašem příjmu: návštěvníci utíkají od vás k vašim konkurentům, pokud se zaměstnanci chovají nevhodně.
Obchodní činnost v lázních má dobrou výhodu při náboru zaměstnanců, protože pro ni není zapotřebí mnoho odborníků, což znamená, že náklady na platy nebudou tak vysoké.

V tomto případě budete potřebovat specialisty, jako jsou:

 • správce, který bude přijímat hovory, monitorovat zaměstnance, zavádět návštěvníky do služby a podobně;
 • koupelna - osoba, která se zabývá odbornou přípravou;
 • stráž - strážce pořádku v instituci, je to prostě nezbytné, zejména při intoxikaci některých návštěvníků;
 • účetní - strážce pořadí vašich financí;
 • masér - osoba, která vám přinese dodatečný příjem;
 • čistírna - každá instituce potřebuje čistotu a pořádek.

Všichni zaměstnanci musí mít platné zdravotní záznamy.

V počáteční fázi budou moci správní a účetní funkce provádět i majitel lázně, což výrazně ušetří na platu zaměstnanců.

Stojí za to věnovat pozornost tomu, že tento druh institucí pracuje nepřetržitě, což znamená, že byste měli přijímat zaměstnance ve dvojnásobné velikosti.

Reklama

Za dva nebo tři týdny se postará o reklamu, přinese vám první návštěvníky. To vám pomůže rozdávat letáky na ulici, inzerovat v médiích a propagovat v sociálních sítích.
V den zahájení práce stojí za to dát dárky, dávat karty pravidelným návštěvníkům. Pokud nezklamáte své první návštěvníky, poskytne vám slovo z úst.

Vývoj trvalých akcií také zvýší zájem návštěvníků. Například můžete udělat "dvě hodiny za cenu jednoho", a také se postarat o všechny bonusy a slevy pro stálé zákazníky. Věřte mi, pokud vytvoříte pro návštěvníka nejpohodlnější podmínky, pak nebude chtít odejít ostatním.

Zpětná vazba

Odplata podniku závisí na řadě faktorů, včetně služeb. Nepřekračujte ceny příliš, ani je nemějte příliš nízké. V průměru 300 rublů za hodinu na osobu nebo 1000-1500 rublů na pokoj - stačí, aby se podnik mohl vrátit za dva roky a přinést jen zisk.

Teoreticky může být lázeň navštívena třemi lidmi a zůstane tam 2-3 hodiny. A pokud máte několik místností? Výnosy za den budou asi 15 000 až 20 000 rublů. Za měsíc může výtěžek dosáhnout 200.000-300.000 rublů.

Jak jsme již dříve řekli, můžete účtovat za použití koupelnového příslušenství, které vám dá další příjem.

Výhody a nevýhody

Zhrněte některé z toho, co jsme se dozvěděli o tomto oboru.

Od plusy tyto činnosti by měly být poznamenány, že existuje možnost rozšířit se z lázně do celého komplexu lázně, pokud se dostanete do kopce.

Zadruhé, poptávka po zdokonalení zdravotních postupů u lidí v moderní době neklesá, ale pouze narůstá.

Za třetí, i když jsme popsali přibližné náklady a nejsou příliš malé, ale vždy existují nuance jak a kde ušetřit. I při malém rozpočtu můžete vytvořit útulný lázeňský dům.

Od minus můžeme si všimnout působivých účtů za služby (voda, elektřina atd.), a to se nemůžete vyhnout.

Zadruhé, otevření obchodu s lázněmi - ne vtip vtipku, bude muset spravedlivě řešit provádění všech dokumentů.

Za třetí, pokud je zaměstnanec neschopný, váš návštěvník bude šťastně jít ke konkurenci.

Za čtvrté, v oblasti koupání není nejmenší konkurence, takže se budete muset snažit udržet svého návštěvníka, a nejít do záporu.

Závěr

Bath - velmi dobrý druh podnikání, kde můžete získat větší zisk, hlavní věc - to je dobré myslet na všechno. Při průtoku v počáteční fázi do 2.000.000 rublů a měsíční náklady na 160.000 rublů, můžete získat za měsíc 200,000-300,000 rublů, které budou platit za své podnikání v plném znění ve třetím roce své existence.

Kromě toho máte vždy možnost parní lázně.

Prodej koupelí - hlavní organizační záležitosti

Koupel je skutečně multifunkční instituce. Někteří chtěli odpočinout ve svých košťat, jiní shromáždili úzkou skupinu přátel a pivo rozhovor, jiní se dostat zdravotní výhody, ale tam jsou ti, kteří navštíví lázně k udržení prestiže.

Jednoduše řečeno: soukromá lázeň je zisková věc! Ale jak začít kouřit? To je již zajímavá otázka.

Jedna ze soukromých ruských koupelen, upravená "huráčem"

Jaká je dnes největší poptávka?

V matce Ruska jsou populární dnes:

 • Ruská koupel;
 • Finská sauna;
 • Japonský "Ofuro";
 • Turecký "Hamam".

Pozor prosím!
Nejvíce namáhavou a nákladnou stavbou je samozřejmě turecký hamam.
Vše proto, že tradiční strom v něm je nahrazen kamenem.

Na fotografii - luxusní turecký "Hamam"

Z hlediska výhod je nejslibnějším řešením vybudování celého komplexu lázní, kde budou všechny výše uvedené budovy nebo alespoň několik ruských lázní. Tato možnost je však vhodná pouze pro solidní města.

Soukromá koupel - "chutná" nápad pro podnikání

Vy jste vážně vyhořel s vlastními rukama, abyste "srazili" ziskové podnikání? V takovém případě vám pomohou rady, shromážděné v tomto článku, založené na skutečných zkušenostech úspěšných podnikatelů. Takže nápad vyvinout komplex lázně již zesílil a to je pevný základ pro další práci. Takže neztrácejte čas a jděte dál...

Organizační a právní nuance

Celý komplex lázně

Předpokládejme, že budete podnikat a podnikat ve formě individuálního podnikání. Jedná se o nejvhodnější variantu zdanění UTII a tato oblast mu právě vyhovuje, jak je vysvětleno ve vysvětlujícím dopisu ministerstva financí.

Private Bath jako obchodní spadá do skupiny NACE 93.04 „sportovní a rekreační činnosti“, protože to zahrnuje obchodní činnosti za účelem zlepšení fyzické zdraví lidí a poskytnout jim pohodlí, například pomocí solária, minerální lázně, masáže, sauny, koupele a podobně. instituce ". Číslo této části na OKUE je 019100.

Důležité informace!
Pokud jde o požární požadavky na sauny a lázně, jsou podrobně vysvětleny v ustanovení SNiP 31-05-2003, bod 6.3.9.
A regulovat vztahy se sanitárními orgány bude mít na základě SanPinu 2.1.2.

Vyhledání místa "dislokace"

Především je třeba uvažovat o umístění budoucího komplexu lázní. Spravedlně by měl být blízko města, ale daleko od shonu "kamenné džungle". Proto byste měli rozhodnout o koupi nebo pronájmu vhodného pozemku pro další výstavbu nových budov nebo pro rekonstrukci starých budov.

Poradenství!
Někteří důvtipní podnikatelé tuto možnost využívají: získávají dům s pozemkem správné velikosti - budova je pronajata, ale volná půda se využívá k výstavbě.
Zvažte toto rozhodnutí naléhavé otázky.

Lepší místo pro soukromé lázně nelze nalézt!

Výstavba, plánování a nákup zařízení

Koupelna a obchod - zisková unie! No, pokud je také inzerována...

Nyní nebudeme malovat celý obchodní plán, protože při jeho sestavování to trvá daleko 2-3 stránky.

Chceme jen mluvit o hlavních bodech, které jsou základními a základními "body" při vytváření koupele:

 1. V ideálním případě, samozřejmě, postavit budovu pro lázně a sauny od nuly, protože v sanace stávajících budov a jejich opravy jistě existuje mnoho velmi odlišné problémy charakteru.
  Mimochodem, k využití prostor pro otevření saunového komplexu, kde byla i sauna nebo sauna, není příliš výhodné - vysoká vlhkost občas zvýší náklady na opravy.
 2. Volba projektu lázně, developerem a vypořádání všech otázek s regulačními orgány a veřejné služby těsně před zahájením stavby.
  Je třeba poznamenat, že nalezení bona fide developera je velmi důležitá mise, což je jedna z hlavních podmínek pro úspěch lázeňského podnikání. Proto je nutné zastavit výběr takových odborníků, kteří jsou kontrolováni časem a zákazníky. Poté, s touto stavební společností, musíme projednat materiál pro stavbu budovy - to je také velké téma pro rozhovor.

Tak vypadá japonský "Ofuro"

K informacím!
Průměrná doba výstavby lázně je od 3 do 6 měsíců.
Cena zde závisí na zvoleném uspořádání a materiálu, tj. vše se počítá individuálně.

 1. Začněte rozvoj soukromého lázeňského podnikání z oblasti o rozloze 100 m², pětimetrového bazénu a páry na 13 "čtvercích".
  Obvykle jsou instituce tohoto druhu rozděleny do následujících sektorů: společná prádelna s vanou s teplou vodou a oddělenými místnostmi. Na druhé straně jsou pokoje obyčejné, "junior suite" a "luxusní".
  Rozdíl mezi nimi spočívá ve stávající infrastruktuře:

 • Obvyklá místnost je vybavena pouze sprchou, toaletou a barelem a bazén se nachází na ulici;
 • V "junior suite" se nachází parní místnost s kamny na palivovém dříví a kameni;
 • V luxusních pokojích se nachází šatna, parní lázeň s infračerveným elektrickým vybavením, bazén, odpočívárna a společenská místnost je oddělená.
 • Zkusme například naplánovat koupel se společnou prádelnou a termální vodou, nic neztrácíme. Předpokládejme, že máme budovu na koupeli v rozmezí 60-120 m².
  Má nějaké větve předepsané předpisy SNiP?

  • Mycí místnost. Měly by být lavičky, písmo pro 5 a více lidí, dřevěné pánve, sud a koše.
 • Dávejte pozor!
  Mnoho majitelů soukromých vana instaluje sprchové kabiny v mycích místnostech - tento krok šetří značné množství prostoru a zlepšuje hygienu zařízení.

  Mytí moderním způsobem

   • Parní lázeň. Nejlepší místo pro ni je jedním z rohů budovy. Uvnitř je třeba pečlivě uvažovat o umístění polic, které jsou racionálně vyrobeny z lipa nebo abashy. Tyto druhy dřeva se pomalu zahřívají a mají vynikající výkon.

   Parní místnost pro celou společnost

   Trouba by měla stát uprostřed parní místnosti a současně by mohla ohřívat nejen tento pokoj, ale celou budovu jako celek. Touto úsporou bude dosaženo ohřevu!

   • Sál - věšák pod vrchním oděvem, stojan na boty, pár židlí / křesel / lavičky a malý obrubník. Tato sada bude stačit.
   • Toaleta - umyvadlo, několik polic pro spolehlivé osobní hygienické potřeby, zrcadla, a co je nejdůležitější silné WC.

  Čištění, vyrobené pro celkovou barvu lázně

   • Pokoj pro odpočinek. Zde nejsou žádné přísné předpisy. Každý ho pořádá tak, jak chce. Jaké atributy lze umístit? Stůl, pohovka, křesla, skříňka na nádobí, lednice, TV s DVD systémem a karaoke, kulečník, stolní tenis a podobné věci pro pohodlí a zábavu.

  Útulný pokoj pro odpočinek

  1. Zařízení pro soukromé lázně. Okamžitě řekněte, že náklady zde budou vážné.
   Podmíněně jsou rozděleny do dvou typů:
  • Single - nákup pecí, nábytku, výzdoby, vybavení bazénu, místností pro odpočinek atd.
  • Gamaše - metly, těsnění, jednorázové pantofle, klobouky pro pár, plechy, plsti nebo kartonové podesty, palčáky.

  Na počátku bude částka kolem 400-600 tisíc rublů.

  Pozor prosím!
  Tyto údaje nezahrnují náklady na budovu.

  Příslušná pracovní síla

  Možná, že úspěch každého podnikání začalo závisí především na kvalitě zvoleného a do budoucna trvale dobrém zaměstnanců. Nemůžete to udělat bez profesionálního správce s příjemným vzhledem a zkušenostmi v takových oblastech.

  Koneckonců, bude to spojení mezi potenciálními zákazníky a institucí. Mezi jeho povinnosti patří především: příjem hostů, komunikace s lidmi po telefonu, stanovení objednávek.

  Kromě administrátora by bylo hezké mít ve vaší zemi službu pro koupelnu - znalce vašeho podnikání. Mimochodem, pověst vaší instituce bude do značné míry záviset na jeho schopnostech a schopnostech udržovat rozhovor s klienty.

  Samozřejmě, že se neobejde bez čisticích prostředků a kutily 1-2 (tetovaná dříví, údržba pecí, atd.). Nezapomeňte na bezpečnost! Můžete využít služby soukromých bezpečnostních strážců nebo bezpečnostních agentur.

  Závěr

  Moderní soukromá sauna

  Existuje mnoho způsobů, jak rozvinout zamýšlené podnikání. Například, můžete rozšířit nabídku služeb na území komplexu lázně - masáže, lázeňské procedury, solárium, fitness centrum, bahenní koupele, relaxační program, aromaterapie, atd A můžete se pohybovat směrem k rozšíření území a počtu lázní.

  Každopádně, ale nestojí za dividendu, aby sní o okamžitém příchodu dividend. Nejprve nebudete vědět, jaký je velký a stabilní příjem. Navíc - několik měsíců bude fungovat instituce, jak říkají "na nulu" nebo dokonce "v malém mínusu".

  A nakonec vám chceme dát ještě jednu radu. Bath business je velmi zajímavý a výnosný obchod, protože lidé rádi mají dobrý odpočinek. Ale v prvních párech je stále důležité, abychom nepřišli příliš daleko, ale vytvořit přijatelnou cenovou politiku.

  A když máte vlastní klientskou základnu, můžete postupně zvyšovat náklady na služby. Pak se něco začne "kapat" příjem. Navíc doporučujeme sledovat video v tomto článku, které vám také pomůže při organizaci vašeho zisku!

  Myšlenka na podnikání číslo 59: Jak výhodné je otevřít lázeň a kde začít?

  Koupit jako obchodní zájmy obrovský počet podnikatelů a každý hledá odpovědi na řadu otázek - je to výhodné, kde začít, jak se otevírat?

  Dnes je vlastní koupelna obyčejnou věcí v bytě a v soukromém domě. Nedávno tato radost nebyla k dispozici všem, protože ruská lázeň byla velmi oblíbená. Ve vesnicích stály prakticky na každé lokalitě koupele a toto potěšení našlo své zákazníky kdykoli během roku.

  A jestliže před tím, než jsou majitelé bytových jednotek jednotek, dnes je otevření takové instituce pro soukromé i veřejné využití vynikajícím obchodem.

  Volba směru

  Bez selhání začíná vše volbou konceptu, na němž bude celý proces budován. Existuje několik možností - zde a soukromé budovy malého rozměru a sauny různých typů a vany v sudu, a dokonce i velké veřejné instituce určené pro hromadné návštěvy.

  Můžete si vybrat libovolnou volbu podle vlastního uvážení - váš budoucí projekt může být lázeň pro rodinné dovolené a může být plnohodnotným elitním komplexem s různými druhy parních místností a dalšími druhy rekreace. Každý vzorek musí být zkontrolován podle finančního modelu, který vám vyhovuje, a pak podnikání přinese zisk a potěšení běžným zákazníkům.

  V počáteční fázi je důležité určit, kdo se stane vaším cílovým publikem. Jedná se o kategorii lidí, která by měla být vedena při vytváření obchodního plánu, sauny atd.

  Výběr typu lázně

  Dnešní podnikání umožňuje kombinaci druhů, ale i v tomto případě je nutné plně reagovat na potřeby publika, které se mohou lišit v závislosti na regionu. Níže uvedené příklady vám umožní vybrat kategorii a odborně ji propagovat:

  • Klasická ruská lázeň, která se používá pro převážnou většinu lidí, předpokládá teplotu 50 až 90 stupňů, zatímco v místnosti bude návštěvník schopen nepřetržitě 25 minut. Je výhodné poskytnout další služby, jako je masáž a použití vonných čerstvých košťat.
  • Pro podnikání je velmi výhodné otevřít finské sauny jiným typem páry. Teplota zde je mnohem vyšší a doba prodlevy by neměla přesáhnout deset minut. V takovém případě budou vyžadovat další procedury v samostatné místnosti.
  • Turecké lázně jsou také charakterizovány vysokou ziskovostí a návratností, zatímco zdi jsou nutně vyrobeny z mramoru a za topení je zodpovědný specializovaný kotel. Teplota vzduchu je zde nižší než u jiných druhů, zatímco vlhkost je mnohem vyšší, což odlišuje tyto koupele od ostatních.

  Výhody a nevýhody

  Měli byste se seznámit s pozitivními i negativními aspekty takové podnikatelské činnosti.

  1. Organizovat lázeň je přinejmenším proto, že tato služba byla vždy považována za vysoce poptávanou. Bez ohledu na typ lázně ji někdo pravidelně navštěvuje, zde tráví dovolenou a narozeniny, jen příjemně odpočívá. Koupelna, dokonce i s koupelnami a venkovskými pozemky, je vždy oblíbená u lidí jakékoliv třídy a finanční prosperity, a proto otázka návratnosti nestojí za to.
  2. Soukromá lázeň nevyžaduje velký pozemek - je možné zajistit takové zařízení na vlastní půdě, hlavně je to kompetentně řídit výpočty a zahájit výstavbu s připraveným plánem.
  3. Lidé, kteří uspořádali soukromý lázeň a byli jeho vlastníkem mnoho let, říkají, že nepotřebuje mnoho investic na vytvoření podnikání - dostatečný počáteční kapitál, který půjde do výroby a výroby samotné lázně, nákupu vybavení a údržby.

  Hlavní nevýhodou této oblasti je dlouhá doba návratnosti a vysoké náklady na nástroje - nebudete moci šetřit vodou.

  Veřejné lázně

  Ne vždy podnikatel si vybírá scénář, ve kterém je koupel soukromá a oddělená. Dnes se móda vrací do veřejných lázní, které jsou známy ze starých filmů a příběhů starší generace. Je prospěšné vytvořit takovou instituci, jaké jsou vlastnosti takového podniku?

  Dnes je veřejná lázeň radikálně odlišná od toho, kterou jsme viděli ve dnech Sovětského svazu. Požadavky na ně se výrazně zvýšily, a teď - to je prostor pro relaxaci s velkým množstvím párových, útulných nábytku a mnoha službami, které může každý využít.

  Zvažte následující body:

  • musí existovat individuální sprchové kabiny;
  • Vedle parních místností je třeba zajistit místo pro odpočinek;
  • v budově se doporučuje zorganizovat bazén;
  • zde můžete prodávat občerstvení a nápoje.

  Zde podnikatel čeká na komplexní účetnictví a v počáteční fázi je třeba provést spousty výpočtů. Ale s kompetentním přístupem bude zisková instituce kolosální. Postarejte se o další služby, které donutí klienta, aby se k vám znovu a znovu vrátil, stejně jako o zdvořilý a sympatický personál, který zanechá návštěvníkům pozitivní dojem.

  Dokumenty

  Vytvoření soukromého podniku vyžaduje povinnou registraci veškeré potřebné dokumentace. Pouze tímto způsobem zajistíte legálnost vašeho podnikání, vyvarujete se nepříjemných situací, které mohou způsobit vážné finanční škody. Doporučuje se shromažďovat balíček dokumentů předem, protože tímto způsobem budete moci instituci otevřít v době, která je podle vašeho plánu přísně stanovena a vyhnout se dalším nákladům.

  Pro registraci podnikání budete muset požádat místní daňovou službu a získat status individuálního podnikatele, pokud jde o fitness a zdravotnické organizace. V takovém případě budete platit daň, která je povinná k úhradě, a všechny akce budou provedeny již jako oficiálně registrovaná osoba.

  Registrace IP je obvykle poměrně nenákladná, zpracovává se do tří dnů a nevyžaduje povinnou přítomnost právníka. Teprve po obdržení tohoto stavu se můžete zapojit do aktivit a otevřít svou firmu.

  V budoucnu budete muset podstoupit několik inspekcí, mezi něž patří hygienicko-epidemiologické a požární vyšetření. Po ověření musí vydat doklady, které potvrzují plnou shodu s požadavky, a poté je vaše činnost považována za zcela bezpečnou a autorizovanou.

  Zaměstnanci

  Budete muset vybrat zaměstnance s platným zdravotním záznamem, mezi něž patří následující odborníci:

  1. Jeden nebo několik spánek.
  2. Administrátor.
  3. Čističe.
  4. Personál obsluhující kuchyni, pokud existuje.
  5. Masér.
  6. Specialista odpovědný za inventář.

  V položce výdajů nezapomeňte zahrnout mzdy zaměstnancům, takže váš úkol bude velmi usnadněn.

  Video: domácí podnikání na ruské lázni.

  Výhody

  Výpočet nákladů musí být proveden v přísném souladu s regionem, měřítkem instituce. Pouze tímto způsobem je možné určit počáteční kapitál, porozumět budoucímu zisku.

  Počáteční náklady zahrnují následující položky:

  Vlastní podnikání: pravidla lázně

  Soukromé koupele ve velkých městech se začaly objevovat po dlouhou dobu. Pouze v posledních třech letech se však trh začal naplňovat a docházelo k významným změnám. Všechny druhy "uzavřených", "elitních" a VIP koupek se příliš rozvedly. Rodinné instituce a komplexy zlepšující zdraví jsou však nedostatečné.

  A přesto, nedávno se trh výrazně změnil - koupel je mnohem větší. Takový akutní nedostatek dobrých a "slušných" lázní, stejně jako před třemi lety, totéž není. Je zajímavé, že kardinální změny nastaly na úrovni spotřebitelů. Pokud předtím, než se většina zákazníků propadne v noci, velké hlučné společnosti, nyní většina návštěvníků je odpoledne a večer. Jdou do lázně pro zdraví a pohodu.

  Nyní existuje naléhavá potřeba rodinných institucí. A vanu může být takové místo. Lidé chtějí sedět tiše, například v sauně, soláriu nebo v kavárně, a děti se o někoho v této době postarají a baví je.

  Obecně platí, že koupel není pro startování velmi obtížné. Přinejmenším s tak intenzivní soutěží, jako na trhu restaurací, kaváren nebo dokonce kulečník, nejdřív nenarazíte. Navíc, při úspěšné shodě okolností, může být lázeň výhodnější než restaurace. Když otevřete vanu, měli byste začít s cenou 1000 dolarů za každý čtvereční metr plochy. A samotné měřiče budou vyžadovat nejméně 150. Ale náklady na údržbu jsou nízké. Lázeň se může vyplatit po dobu tří let a za sedm - vše závisí na marketingu, reklamě, pověsti.

  Právě o tom právě mluvíme.

  Koupelna: pravidlo číslo 1

  Můžete vytvořit celý zábavní a rekreační komplex v jedné oblasti a využít ji co nejúčinněji. Aby se taková instituce učinila zisková, je třeba uspokojit potřeby několika cílových skupin. Během dne se můžete večer věnovat dětem, kteří se zabývají zdravotní gymnastikou, večer, rodinnými návštěvníky - těmi, kteří rádi "baví".

  Ve skutečnosti se to týká malých místností. Minimální plocha, na které se lázeň hodí, je 150 metrů. Praxe ukazuje, že i v takovém prostoru je možné vytvořit komplex, který bude v případě potřeby pronajímat a působit jako veřejná lázeň.

  Vypočítat ziskovost lázně v tomto nebo ono režimu není příliš obtížné: "vstupenka" pro jednoho návštěvníka náklady 200 až 500 rublů, pronájem místnosti zcela 2 000-6 000 rublů za hodinu. V malé lázni se bude ubytovat 8-15 lidí. Zdá se, že k dosažení optimálního režimu provozu může být zajištění dobrého dne v den a večerní a noční prodejní prodej.

  Koupelna: Pravidlo číslo 2

  Prodej alkoholu není vždy ziskový, nicméně podle mnoha podnikatelů je stále nutné obchodovat s teplými nápoji. V opačném případě zákazníci "přinesou s sebou". Koupelna by měla být univerzální: jak zlepšující zdraví, tak i zábavu. Ačkoli původní myšlenka výkonu z lázně může dělat a celou atrakci. Například v Petrohradě je plovoucí instituce, hrdě nazývaná "starým ničitelem" Cadet ". Jedná se o patnáctmetrovou loď, na které můžete uspořádat firemní (a nikoli velmi firemní) párty.

  Pokud je vana malá, může to být velmi úspěšný "společník" pro nějaký jiný podnik. V restauraci, nočním klubu, zábavním centru, hotelu nebo fitness klubu.

  Přesto není nutné, aby byla v nejvhodnějším místě v centru. Ve vaně, koneckonců, nepřijdou náhodou z ulice, ale je také nepravděpodobné, že budou cestovat speciálně z druhého konce města, zvláště pokud jsou velké. Výherní pozice bude počítat s určitou plochou, takže se jedná o saunu vedle domu, kde je vhodné kdykoliv vyjet.

  Přitáhnout klienta může být obrovský počet dalších služeb: to je, samozřejmě, vznášející se, klasická masáž, mýdlová masáž, peeling, solárium, kamenná terapie. Kamenná terapie je módní termální procedura, během níž jsou na určité části těla položeny horké kameny. Aby byla zajištěna vysoká kvalita služeb, je třeba věnovat pozornost i náboru zaměstnanců.

  Obecně platí, že pro normální fungování lázně lidé nemusí moc - správce, masér, parník a čisticí dáma.

  Koupelna: pravidlo číslo 3

  Chcete-li otevřít lázeňské licence není nutné, je nutné pro prodej alkoholu. A bez toho dnes koupele nedokážou.

  Pokud váš pokoj má malou plochu, pak je zde docela obtížné se vejít do kuchyně, v takovém případě můžete vyjednávat s nedalekou restaurací o dodání jídla na objednávku klienta. Pro takový návrh máte plnou oprávnění požadovat, aby restaurace umístila vaši reklamu. Kromě toho je nutný samostatný rozpočet na reklamu, i když není příliš velký, zejména pokud se snažíte, aby vaše instituce byla masová.

  Reklama v médiích zprávy pouze na klientovi, ale nevytváří pověst pro vás, že je to pro lázně velmi důležité. A pokud budete mít VIP lázeň, pak vyberte rozhlasovou stanici nebo časopis, ve kterém se chystáte inzerovat, že je třeba přistupovat se zvláštním zřetelem k informacím, které dosáhl ty potenciální zákazníky, kteří si to přejete. Nejúčinnější reklama je "slovo z úst"

  Koupelna: Pravidlo číslo 4

  Nechte si postavit samostatnou budovu pro koupání, možná ne každý může. Můžete se pokusit znovu vybavit komerční koupel stará veřejnost. To samozřejmě je levnější než budování nového, ale úspory na opravách a vybavení stále nefungují. Budeme muset provést kompletní rekonstrukci, změnit veškeré komunikace, zvýšit kapacitu a nainstalovat zařízení pro úpravu. Stará budova bude s největší pravděpodobností velmi opotřebovaná, protože zvláštností lázně je, že tam je vždy vysoká vlhkost. Takže by bylo hezké najít mírný pokoj pro koupání, ne nutně v prvním patře.

  V každém kouři musí být: šatny, sprchy, masážní místnost, písmo s ledovou vodou, odpočívárna. Nemůžete to udělat bez bazénu - nejméně pět metrů dlouhého. Malá parní lázeň zaujímá nejméně 15 metrů čtverečních. m. Pokud můžete, samozřejmě, je lepší udělat několik různých parních místností: saunu, turecké lázně, římské.

  Lázeň vyžaduje náročné technické vybavení. Předpokládá se, že ruská parní komora je nejvhodnější pro kamna na dřevo, ale kachle jsou také elektrické a plynové. Vyrábějí se zpravidla v Rusku, ale ve Finsku nebo ve Švédsku, nicméně to neovlivní jejich hodnotu.

  Pro jeden bazén je potřeba asi 10 různých zařízení: čerpadla, filtry, ohřívače, transformátory, žárovky. Je pravděpodobné, že bude nutné, a parogenerátory, topné systémy dlažba, záclony a dveře, které jsou také není levná. Bude se muset nanášet na ventilační a odvodňovací systémy. A pokud je výdaje na vybavení obtížně snižitelné, pak opravdu ušetříte interiér. Není nutné ho ozdobit mramorem, zlata a cennými druhy dřeva.

  S takovým množstvím zařízení se lázeň stává poměrně energeticky náročnou institucí, náklady na elektřinu se nakonec ukáží být vyšší než náklady na vodu - hlavní zdroj pro koupání. Voda není opravdu nutná. V povodí se nezmění každý den a pro jednoho návštěvníka se nevyžaduje více než sto litrů.

  Koupelna: Pravidlo číslo 5

  Ruská parní lázeň by měla být v každé lázni, ale co jiného může přilákat zákazníky a zvýšit přitažlivost vaší instituce, je na vás. Existuje poměrně málo různých národních lázní a dalších zajímavých vodních procedur, které mohou výrazně diverzifikovat rozsah služeb a pomoci vystupovat se z konkurence.

  Finská sauna je známa všem. To se liší od parní lázni na vlhkosti vzduchu (5-15%) a vyšší teploty (80-140 ° C), zatímco v ruské dvojici vlhkost dosáhne 90% (v případě, že i je „předměty“), a teplota se udržuje na 60 ° C -80 ° C. Z velké části, pokud existuje ruská parní lázeň, pak sauna není příliš atraktivní. Ale situace může být opravena. Dnes jsou infračervené sauny poměrně populární, což se výrazně liší od tradičních saun. Infračervené paprsky neohřívají vzduch, ale lidské tělo, a v takové sauně stačí strávit jen 5-8 minut.

  V moderních lázních jsou také běžné turecké lázně. Hlavní rysy dnešního dne se chápe jako turecká lázeň s vyhřívanými mramorovými nebo keramickými postelemi a párou ve vzduchu. V nich se příliš netoužíte, prostě se umyjí. V takovém pokoji je příjemné a příjemné získat mýdlovou masáž nebo peeling.

  Další oblíbenou možností je římská lázeň. Udržuje stálou vlhkost 100%, to znamená, že je naplněna parou, která je vyráběna parním generátorem. Tento typ lázně je mnohem snazší než ruský parní lázeň nebo sauna a má příznivý účinek na pokožku. Současně v římské parní místnosti mohou zákazníci nabídnout také aromaterapii.

  Kromě toho ve vaně můžete zajistit sůl. Tato místnost je malá místnost (10 čtverečních. M), stěny, strop a dno, které jsou obloženy přírodní bloků soli nebo dlaždic. Vzduch zde je naplněný částečky mořské soli, což z něj dělá to jako hora. Předpokládá se, že sůl je velmi užitečný terapeutický postup.

  Mimo jiné dnes mnoho lidí přitahuje zákazníky tím, co se nazývá SPA. SPA - jedná se o hydroterapii: vodní masáž, bazén s umělým prouděním, vířivka. Zpravidla se SPA - malý hydromasážní bazén plný různých "bublilkami", který může ubytovat až deset lidí.

  Existují velmi vzácné druhy vany, například japonské. V Moskvě je jen málo institucí a jedno v Petrohradě. Japonské lázně zahrnuje více postupů, první barel bylinné čaje s teplou a studenou vodou, pak - piliny lázně (ponoření do piliny, vyhřívané na 45 ° C), a pak - masáž na mořské kameny.

  Náklady na vybavení pro koupel
  (Dolary Spojených států)

  Ohřívač dřeva 1 800
  Pece-elektrický ohřívač 1 000
  Parní generátor 850
  Infračervený radiátor (pro saunu je třeba trochu) 170
  Dveře pro saunu nebo parní kabinu 200
  Solárium 5 000 - 10 000
  SPA 10 000 - 20 000
  Broom 3 - 7

  Na materiálech webu www.i-wm.ru

  * * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

  Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

  Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

  Zadejte počáteční přílohy
  Příště

  Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

  Čistý zisk (za měsíc):

  Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.