Obchodní myšlenka №1245. Jak otevřít rekreační středisko?

Vlastní rekreační středisko je velmi solidní, ziskový a neuvěřitelně nákladný typ podnikání. Jednou z hlavních výhod je malý počet konkurentů. Je zřídka najít města nebo oblasti, kde je zastoupeno několik desítek rekreačních center. Obvykle v osídlené oblasti nebo v okrese je jen několik míst pro rekreaci. V některých případech to může být jedna základna. Není to neobvyklé, kdy v celém regionu neexistují žádné.

Nemyslete si, že pokud nikdo nevedl soukromé rekreační středisko v oblasti nebo ve městě, pak tento typ služby jednoduše není v poptávce. Často je to zcela odlišné. V nákladech na vstup do této firmy. Minimální prah začíná od 500 tisíc dolarů nebo více. V závislosti na oblasti, regionu, přítomnosti různých budov a zábavy na území.

Ne každý podnikatel nebo podnikatel je připraven investovat takové vážné peníze do podnikání. A pak pořád počkejte (od 4 do 7 let), dokud se všechny investice nezaplatí. Je snadnější zavést nějaký jednoduchý obchodní nápad s minimálními investicemi nebo bez nich. Ale ti, kteří jsou připraveni investovat a čekat, nakonec obdrží velmi solidní "výhry" ve formě vysoce ziskových, slibných a zajímavých obchodů.

Zastavení podnikatelů z myšlenky vybudování rekreačního střediska je také skutečnost, že získání nemovitosti nebo dokonce pronájem slibné části lesa nebo řeky může být velmi obtížné. A pokud se lokalita nachází v chráněné oblasti, často není možné získat všechna potřebná povolení. Vzhledem k tomu, že mluvíme o výběru místa, podrobněji se zabýváme touto otázkou.

Výběr ideálního místa pro otevření rekreačního střediska

Je pravděpodobné, že dokonce i lidé, kteří jsou velmi daleko od podnikání a organizace outdoorové rekreace dobře rozumí tomu, že úspěch takového podnikání, především, závisí na úspěšné volbě místa.

Za prvé, musíte se pokusit spojit všechny součásti dobré dovolené na jednom místě. To znamená, že musí být čistá a nedotčená část lesa. V extrémních případech, alespoň v háji. Blíže nutně musí být nějaký rybníček. Může to být moře, jezero, záliv, řeka. Jakékoli čisté rybníky, ve kterých můžete plavat bez rizika pro zdraví (viz čistota vody).

Samozřejmě můžete uspořádat základnu a pryč od vody. Jen v lese nebo v horách. Ale rybník přidává mnoho nových příležitostí pro turisty. Takže máte nové možné zdroje příjmu (plavby lodí, pronájem katamaránů atd.).

Za druhé, nezapomeňte na pohodlí pro turisty, pokud jde o přístup do rekreačního střediska. Nikdo nepůjde s vámi, přestože budete mít nejneuvěřitelnější místo a nejkrásnější přirozené pohledy, pokud je vaše základna vedena jedním pěším lesním pochodem. Je povinné (povinné!) Musí být přístup na asfaltovou komunikaci a velké parkoviště. Kromě toho by rekreační středisko nemělo být umístěno příliš daleko od města. Ale také by neměla být příliš blízko k němu, jinak bychom o jaké ekologii můžeme mluvit?

Ideální vzdálenost od města je od 40 do 100 kilometrů. To je vzdálenost, kterou můžete překonat ve vlastním autě doslova za půl hodiny. Ne příliš blízko, ale ne příliš daleko.

Takže shrňme tento odstavec. Ideálním místem pro vybudování rekreačního střediska je malebné přírodní místo s lesem, horami a rybníkem, které se nacházejí v blízkosti města, s pohodlnou příjezdovou cestou a velkým parkovištěm. Pokud je v blízkosti orientační bod nebo přírodní památka, bude to dobrý bonus.

Stavět nebo koupit?

Rekreační středisko může být postaveno, ale může být koupeno nebo rekonstruováno. O všech třech bodech.

Stavba od začátku. Postup je přibližně stejný. Najděte vhodný pozemek. Pronájem nebo koupě do nemovitosti (pronájem, samozřejmě, by měl být dlouhodobý). Dále vyčistíte území, postavíte všechny potřebné budovy, přinesete komunikaci atd. Dalším krokem bude oprava vnitřních prostor a nákup zařízení. Navíc budete muset koupit různé atributy pro ostatní zákazníky - barbecue, lavičky, stoly, čluny, rybářské potřeby, horská kola atd. Kompletní sada všeho, co potřebujete k sestavení, po vyzvednutí místa budoucího rekreačního střediska. V horských oblastech je zapotřebí jedno zařízení. Pro zalesněné - jiné. A pro mořské pobřeží - úplně jiný.

Je třeba poznamenat, že pro výstavbu rekreačního střediska ve vybrané oblasti, budete muset sbírat hromadu papírů (topografický plán lokality, uzavření technických podmínek pro připojení k sítím elektřiny a vody, stejně jako staly topografické snímkování) a získat nějaké povolení od okresní správy nebo město, stejně jako státní zkušenosti.

Druhou možností je koupit připravené rekreační středisko. Samozřejmě, že je to skvělá příležitost pro rychlý start v tomto slibném podnikání. Ale existují dvě překážky. Zaprvé, cena plně připraveného rekreačního centra bude prostě vysoká. Za druhé, je téměř nemožné nalézt dobrou volbu ve volném prodeji. Možnost nachi ve svém městě nebo oblasti - je to obecně z oblasti fantasy.

Třetí cestou je rekonstrukce starého rekreačního střediska. Opět platí, že najít správnou možnost je velmi obtížné. Kromě toho při rekonstrukci někdy musíte investovat tolik, že je snadnější stavět od začátku. Ale existují pluses - například mnoho budov a budov je již postaveno. A také - terén s největší pravděpodobností splňuje všechna kritéria kvality.

Obecně platí, že každá možnost má právo existovat. Který z nich je lepší a výhodnější, je těžké říci. A každý případ musí být zvážen zvlášť.

Co stavět?

Nejprve se rozhodněte, jak vaše rekreační středisko bude fungovat. Pokud bude sezónní, to bude fungovat až v létě, je možné ušetřit na výstavbě a komunikaci. Není třeba vytápění, ohřívání domů pro hosty a administrativní budovy. A materiály ve stavebnictví mohou být použity méně nákladné.

Pokud máte v úmyslu pracovat po celý rok (a to je mnohem výhodnější možnost), pak musíte stavět vše na svědomí. Z vysoce kvalitních materiálů s dobrou izolací, se součtem všech potřebných topných systémů apod.

Dobrá volba - dům pro hosty z baru. Jeden malý dům pro 2-4 osoby vám bude stát milion milionů rublů. Samozřejmě bude nutné zajistit několik větších a prostornějších chalup. Pro nejdražší (doslova) hosty.

Další možností (trend posledních let) - návrhy založené na starých kontejnerech. Toto pouzdro vypadá velmi exoticky a stylově, rychle postavené a levné.

Vybavení míst odpočinku pro klienty

Předpokládejme, že území je zcela připravené. Všechna komunikace jsou shrnuty. Byly postaveny penziony. K dispozici jsou administrativní, hospodářské a skladové prostory. Cesta je připravená, parkoviště pro hosty i pro zaměstnance. Co bude dál? A pak byste měli udělat nejdůležitější věc - poskytnout volný čas rekreantům.

Je třeba postavit několik velkých a malých altánů s lavičkami a stoly, stejně jako grilování na vaření kešu. Máme rádi takový volný čas. Takže jsou to povinné atributy libovolného rekreačního střediska.

Je-li na území území rybníček, mělo by se zabývat uspořádáním pláže. Vytvořte molo. Koupit několik lodí, zkontrolovat a vyčistit spodní část rybníka. Oplňte koupací oblast s bóji pro bezpečnost hostů. Užitečné různé nástroje - spinning pro rybolov, nafukovací matrace, plavecké kruhy, míče, tenisové rakety, kola a další. Vše, co bude stát na vaší základně nezapomenutelné a bohaté. Nezapomeňte na malé hosty. Pro ně je vhodné vybavit alespoň jedno velké dětské hřiště.

Zaměstnanci rekreačního centra

Zde je všechno jednoduché. Nezbytně potřebují administrátora, stráže, čističe, zdravotníky, instruktory v různých oblastech. Kromě toho, v závislosti na specifikach Vaší dovolené, možná budete potřebovat kuchaře, číšníky, služky atd. Můžete zadat účetnictví.

Jak inzerovat a propagovat firmu?

Na přeplněných místech města, stejně jako na silnici na cestě do rekreačního střediska, vložte nějaký velký banner. Využijte všechny možné typy tiskových reklam - letáky, letáky, brožury, vizitky, plakáty. Můžete si objednat videa v místním rozhlase a televizoru. Nezapomeňte na místo. V naší době prostě musí být. Zanechte informace o vašem rekreačním centru o tématických zdrojích v síti. To také funguje dobře.

Ale co je nejdůležitější, sledovat kvalitu služeb a úroveň služeb obecně. Spokojení zákazníci jsou pro vaši firmu nejlepší hnací silou. Pokud se vám líbí, určitě se vrátí. A vezmou s sebou všechny své přátele a příbuzné. Přejeme Vám úspěch!

Turistické podnikání v Rusku: jak otevřít rekreační středisko?

Soukromé rekreační středisko je velmi výnosné a zajímavé podnikání. Je pravda, že velikost počáteční investice pro vstup na domácí turistický trh země je poměrně velká. Ne každý ruský podnikatel si může dovolit realizovat takový projekt. Nicméně, pokud máte organizační talent, trpělivost a potřebné množství peněz, zkuste otevřít rekreační centrum, které stojí za to. Koneckonců, podnikatelé, kteří dokázali udržet takovou společnost nad vodou a získat loajalitu zákazníků, nakonec získali solidní jackpot.

Cílové publikum a soutěž

Hlavní kategorií spotřebitelů služeb v této oblasti jsou soukromé osoby a malé obchodní organizace. Průměrný věk klientů je od 25 do 45 let. Jedná se obvykle o osoby s relativně vysokým příjmem, žijící ve městech s populací 100 000 osob. Přicházejí do rekreačního střediska, aby tam strávili přátelské či rodinné dovolené, svatby, firemní večírky atd.

Důležitá rada podnikatelům: neztrácejte čas ani na jednoduché rutinní úkoly, které mohou být delegovány. Převeďte je na volné nože "Executionu.ru". Garantovaná kvalita práce na čas nebo peníze zpět. Ceny dokonce i pro rozvoj stránek začínají od 500 rublů.

Navzdory tomu, že cestovní základna roste každým rokem, poptávka na trhu stále výrazně převyšuje nabídku. Pokud se domníváte, že v blízké budoucnosti jsou analytici, je pravděpodobné, že hospodářská soutěž nebude vážně získávat impuls a brání rozvoji podnikání pro nové hráče.

Kolik to stojí?

Jak otevřít rekreační středisko v obci? Nejprve připravte kvalitní podnikatelský plán a studujte ceny pozemků ve vybraném regionu. Bez posouzení rozsahu budoucích investic a možných rizik byste pravděpodobně neuspěli v prosperující podnikání.

Pronájem nebo koupě pozemku

Pozemek pro ubytovnu lze koupit nebo si ji lze pronajmout po dlouhou dobu. Obě možnosti mají své klady i zápory. Vše závisí na vašich osobních finančních schopnostech a dalších plánech.

Pro rekreační středisko bude docela dost ploch od 3 do 5 hektarů. Je žádoucí, aby byl umístěn ve vzdálenosti 1 - 2 hodin od nejbližšího hlavního města. Tím se výrazně zjednoduší proces dodávek potřebných zařízení, výrobků a zařízení. A zákazníci se dostanou do Vaší instituce jednodušší.

Odhadovaná cena takového místa ve středním pásmu Ruska je od 1 000 000 do 2 000 000 rublů na hektar. V oblasti Moskvy jsou ceny dva až třikrát vyšší.

Stavební práce

Co jiného je třeba vzít v úvahu pro otevření rekreačního střediska? Podnikatelský plán takového druhu turistického podniku musí nutně obsahovat odhad stavební práce. Nebo obnovovací, pokud místo prázdného pozemku jste zakoupili starý tábor nebo průkopník tábora.

Na území budoucího rámce by měly být umístěny penziony, ekonomické a administrativní kanceláře, sklady apod. D. Povinné štěteček na obočí poplatky (topení, elektřiny, plynu a vody, kanalizace atd. D.). Na tohle budete muset strávit několik milionů.

Průměrná cena dřevěného rámu pro 4 osoby činí 800 000 rublů. U malého tábora stačí 5-6 domů. Pokud instituce bude pracovat po celý rok, pak budou muset byt obytné budovy postaveny z odolnějších a spolehlivějších materiálů. V souladu s tím a budou stát víc. Přibližná výše výdajů činí 8 000 000 rublů.

Infrastruktura a zařízení

Pro organizaci hostelu bude také potřeba další zábavní infrastruktury. Například, kavárna, střelnice, kulečník, sauna centrum, a tak dále. D. Pokud se chystáte otevřít rekreačním středisku na jezeře, mohou být vybaveny pláž, malý přístav pro pronájem katamaránů a člunů, volejbalové hřiště, a tak dále. D. podaří tohle všechno vás přibližně 2 000 000 rublů.

Zaměstnanci

Další povinnou položkou výdajů jsou zaměstnanci. Je-li vaše firma určena pro 30 až 50 lidí, poměrně malý personál se bude vyrovnávat se zákaznickým servisem. Musíte najmout:

 • správce;
 • šéfkuchař;
 • pomocný šéfkuchař;
 • číšníci;
 • služebná;
 • elektrický zámečník;
 • lékař;
 • hlídač;
 • instruktor a animátory (v případě potřeby).

Účetnictví může být zadáno externě. Celková mzda zaměstnanců je asi 300 000 za měsíc.

Reklama

Jak otevřít rekreační centrum a kde začít jeho propagaci? Se vznikem webu, Reklama v sociálních sítích, cílová odchozí hovory od potenciálních zákazníků, značky a nápisy na nejrušnějších ulic města, a tak dále. D. K tomu všemu, budete potřebovat minimálně 100 000 rublů.

Celková investice

 • pronájem nebo koupi pozemků - 6 000 000 rublů;
 • stavební práce - 8 000 000 rublů;
 • infrastruktura - 2 000 000 rublů;
 • zaměstnanci - 300 000 rublů;
 • reklama - 100 000 rublů.

Takže pro otevření a reklamu turistického rekreačního střediska v počáteční fázi je nutné utrácet přibližně 16 400 000 rublů. Konečnou částku lze měnit v jednom směru nebo v závislosti na kolísání tržních cen pozemků, zařízení, stavebních materiálů atd.

Výnosy a návratnost

Denní příjem hostelu se skládá z:

 • pronájem obytných místností k pronájmu - od 500 do 3000 rublů zbytek;
 • placení hosty s doplňkovými službami (billiard, vybavení pro rybolov atd.) - z 10 000 rublů;
 • realizace alkoholové výroby - z 5 000 rublů.

Celkový denní příjem tak může dosáhnout 30 000 - 0 000 rublů. Měsíční příjem činí zhruba 1 000 000 rublů. S odečtením nákladů na elektřinu, vodu, jídlo a další (150 000 rublů) a platy zaměstnanců (300 000 rublů) bude čistý zisk okolo 650 000 rublů. Celá doba návratnosti je 3-4 roky.

Právní nuance

Chcete-li otevřít turistickou základnu, potřebujete nejen najít a vybavit pozemek, ale také připravit dokumenty včas. V opačném případě nelze zabránit problémům s kontrolními orgány.

Kategorie pozemků

Tábory, parky a zdravotní tábory podle právních předpisů Ruské federace by se měly nacházet na rekreačních pozemcích. Bohužel neexistuje mnoho volných stránek kolem tohoto typu použití kolem velkých metropolí. Existuje více oblastí území určených pro zemědělství.

Existuje přirozená otázka: mohu otevřít rekreační centrum na zemědělské půdě? A jaké dokumenty jsou pro to nutné?

Chcete-li zahájit výstavbu kempu, musí být půda nejprve převedena z obchodní kategorie na rekreační. K tomu budete potřebovat:

 • katastrální pas pozemku;
 • kopie dokladů totožnosti;
 • kopie titulních dokumentů;
 • závěr státní ekologické odbornosti;
 • petice ke změně kategorie pozemků.

Se všemi těmito dokumenty je třeba požádat místní orgány. Po posouzení petice vám bude vydán zákon potvrzující převod pozemků do kategorie, kterou jste zadali. V případě odmítnutí se můžete odvolat proti rozhodnutí správního orgánu v soudním řízení.

Dokumenty pro otevření rekreačního střediska

 1. Povolení k výstavbě. Vydává městská nebo okresní správa.
 2. Projekt stavby (topografický plán, závěr o technických podmínkách pro připojení zařízení atd.).
 3. Balíček dokumentů pro zřízení sídla pro registraci katastru nemovitostí.
 4. Závěry SES a OGPS.
 5. Smlouva o vývozu odpadků.
 6. Smlouva o poskytování bezpečnostních služeb.
 7. Licence na prodej alkoholických nápojů.

Tento seznam není úplný a definitivní. V závislosti na jednotlivých funkcích obchodní organizace mohou být vyžadovány další dokumenty.

Organizační a právní forma

Pro otevření hostelu je nejvhodnější forma společnosti s ručením omezeným. Tím se ušetří v případě selhání ze ztráty majetku a osobních úspor. Kromě toho bude v případě potřeby jednodušší přilákat velké investory k financování podniku.

Daňový systém

Výběr daňového systému do značné míry závisí na charakteru vašeho tábora a výši příjmu. Takže pokud celková plocha spacích pokojů v penzionech nepřesahuje 500 m², můžete použít UTII. V ostatních případech můžete ušetřit na daních zjednodušený systém (USN).

Rekreační středisko jako podnik

Exkluzivní rozhovor s majitelem ubytovny v Sakhalinu

Sergej Smirnov hostuje 10 let v rekreačním středisku na ostrově Okhotsk v Sakhalinu. Jaké dodatečné zdroje příjmů může podnikatel, který umisťuje hosty na víkendy mimo hranice města? Kolik stojí rybolov na volném moři? Co zajímají hosté v rekreačním středisku? Odpověď na tyto otázky se hledá v rozhovoru s ním. Také vám řekne, jak najít vaši firmu, ať už stojí za to koupit franšízu a jak můžete vydělat za své koníčky.

Hlavní teze rozhovoru

 • Datum zahájení podnikání - 2002
 • Hlavní činnost - podnikání v organizaci volného času
 • Organizační a právní forma podnikání - individuální podnikatel
 • Počáteční investice - 1,5 milionu rublů.
 • Co dělali před začátkem podnikání - rybář, tesař.
 • První vážné zisky jako podnikatel - 25 000 rublů. pro víkend
 • Společnost plánuje uspořádat kontaktní místo v táboře, otevřít kulečník a dětské herny
 • Co je nejdůležitější v podnikání, je to, že není důležité vydělávat peníze později a krví, ale dělat to, co je opravdu ráda, a zaplatit za to.

Jak se vaše podnikání začalo a jak se rozvíjela?

Před deseti lety jsem koupil pozemek v malebné vesničce nedaleko moře. V letošním roce se vypálil jeden vesnický obchod a bylo mi nabídnuto to obnovit. Nicméně v období, kdy se tam obchod nekonal, místní obyvatelé, kteří měli jen asi 50 lidí, vyřešili problém zásobování potravinami a potřebnými věcmi. Vůz byl téměř v každé rodině a všichni využili příležitosti projít do nedaleké vesnice na 10 km. Stavba skladové budovy, její spojení se všemi sítěmi, stejně jako chladicí zařízení a zboží samy by mě stály alespoň pár milionů rublů. Několik desítek potenciálních kupců by nebylo schopno uhradit všechny mé výdaje (už nemluvím o ziscích) a více než 50 let práce na tomto místě. Musel jsem hledat další nápady pro využití země.

I když jsem si myslel, můj přítel nabídl přijít na piknik v blízkosti Květnové prázdniny a lidé aktivně hledají příležitost k otevření sezóny Country Holiday je. Rozhodli jsme se usadit na tomto území a současně diskutovat o jeho potenciálu. To všechno přišlo. Přátelé zvolali: geniální! Stačí jen pozvat hosty a zajistit jim stejný odpočinkový program, jaký nám nabízíte - kebab, rybaření, ucho, bruslení na moři.

Co Vás povede k vytvoření vašeho podnikání? Jaké výhody a nevýhody má váš podnik před tím, než "pracuje pro strýce"?

Lodní obchodní brigáda

Začínal jsem si myslet na vlastní podnikání hned po armádě, když jsem šel do práce v rybářské brigádě. První snil o své vlastní brigády a rybolovné oblasti, a pak, po zvážení všech složitosti postupu na trh, ve kterém soutěže bylo velmi těžké, a prahové hodnoty pro minimální vstup - 5-10 milionů rublů, odmítl myšlenku.

Pokračoval v práci, ale vzhledem k tomu, že rybaření je sezónní práce, v zimě často hledal práci. Vzpomněl si, že rád pracuje se stromem ze školy, a otevřel s bratrem dvěma truhlářům. Koupili jsme stroje, podepsali smlouvy o dodávce dřeva, našli tesaře a začali pracovat. Můj bratr hledal klienty a rozhodoval se o dalších organizačních otázkách a pracoval s tesařem na objednávkách a duši. Udělali všechno od lavic po vyřezávané portréty.

Tři roky jsem byl roztrhaný mezi výstupy na moře a dřeva, ale pak se rozhodl investovat své úspory do jejich podnikání, jako ve skutečnosti je najal zaměstnance svého bratra, a působil jako ředitel. Chtěl jsem také řídit. Zdálo se to neurčitě - několikrát denně jsem skočil do mé společnosti a s energickým vzhledem jsem všiml všechno a dávám pokynů mým zaměstnancům. Co můj bratr udělal mimo workshop, ani jsem ani nehádal. A to bylo, a účetnictví a finance, a hledání materiálů a získávání zákazníků, a účast na výstavách a komunikace se všemi zájem o naše produkty.

Stolní dílna se vzorkami výrobků

Výhod najatým práce, jen jsem si na imaginární pocit důvěry v budoucnost a stabilitu příjmů, stejně jako to, že skutečnost, že vůdce má všechny problémy na sebe, mohla jsem jen držet „odtud na večeři.“ Bylo dost peněz a nebylo motivace k rozvoji. Ale jednoho dne jsem si uvědomil, že ve velké míře záviset na úřady, v případě, že bratr je nemocný, nebo se rozhodnou jet na dovolenou, pak nemám šanci, aby se obvyklé výši měsíčního příjmu. Pak jsem si uvědomil, že je čas převzít odpovědnost za svůj vlastní život. Další pracovník byl nalezen v dílně a já jsem nechal volný chléb, kde jsem měl rád kus pozemků na břehu řeky.

Vzpomínáte si na své první vážné příjmy, ne jako na zaměstnance, ale jako na podnikatele?

Pro první víkend, kdy byl konečně vybudován penzion, jsme od hostů dostali 25 000 rublů. Společnost byla malá, ale velkorysý - se snažili všechny naše zábavy - od lyžování a jízda na vodním skůtru náš potápěčský výcvik s mým osobním potápění v místním potoce na rybolov na volném moři s lodí. Ženy se vařily, muži se šklebili jako děti a obávali se, že se jim nic nebude líbit. Ale všechno skončilo skvěle a moji první hosté, kteří často vidím na základně v rodinném kruhu - přijíždějí často s dětmi.

Scooter na řece

Co vám pomohlo v období krize, kdy se věci rozpadaly a továrny se uzavřely po jednom?

Bylo to spojeno se zaměstnanci jako týmem, takže nebyly žádné problémy s motivací, nedůvěrou, produktivitou. Během přestávky, kdy se krize z roku 2008 narušen mnoho podniků, a volné peníze pro zbytek nebyl téměř nikdo, ale nadšeně hledal další práci a zákazníky - sekat seno a prodává zemědělcům postaveny skleníky letní obyvatel v obci, dělal mají zahradní nábytek. Peníze ze všech těchto "odpadků" přispěly k obecnému pokladníkovi, protože používaly mé vybavení, dopravu, materiály, nástroje.

Vzal jsem z těchto peněz pouze část, která šla platit pojistné - zbytek se jim dostalo do platů. Zaměstnanci se tak udržovali a já mohu házet všechny síly na propagaci - uspořádal jsem nové domy, abych získal více hostů. Toto období rychle skončilo - pro pracovníky nebyl volný čas, přišla jiná sezóna venkovských výletů a museli opět vykonávat strážní anděly pro turisty. Krize se už netýkala mého podniku - lidé rádi s námi odpočinuli, i když je to těžké. Mimochodem, všichni zaměstnanci, kteří byli se mnou, zůstali až doposud a vybudovali si vlastní domy u základny.

Proč nejdete do hlavního města, do nějaké ruské metropole nebo do zahraničí? Co vás drží na ostrově?

Existuje výrok: je lepší mít vesnici než Sobyanin. To je o mně - jít do velkého neznámého města nebo dokonce do země - to znamená opět něco, co byste dokázali sami a ostatním. Kdyby se taková touha objevila před několika lety, pak bych odešla, ale teď mě nemůžete vytáhnout z ostrova. Znám tady všechny silnice a já jsem dokonale orientován v okolních lesích a kopcích.

V asfaltové džungli se cítím nepohodlně a v cizí zemi bez znalosti jazyka a s naprosto odlišnou mentalitou bude těžké najít mé místo. Zde můžu kombinovat všechny své "mužské" koníčky - výstavbu, sport, rybaření, koupání s obchodem a v jiném regionu nebo zemi musí začít něco jiného a pracovat. Nechci se vrátit k pronajaté práci nebo rozvíjet nezajímavou práci.

Jaké služby nabízíte hostům vašeho rekreačního střediska?

Základna zahrnuje 4 samostatné dvoupodlažní chatu. Také na území je ruská lázeň s termální vodou. V každém případě pořádáme výjezd na pobřeží - k moři jen 2 km. Chalupy mají společné obývací pokoje, které jsou určeny k rekreaci velkými společnostmi a vybavené karaoke. Každý dům má kuchyňský kout se všemi potřebnými pro pohostinství a náš šéfkuchař je připraven k vaření jakéhokoli jídla podle předem dohodnutého menu.

Jídelna pod markýzou

Řeka mimo obvodu rekreačním středisku, můžete chytit ryby malé věci na uchu, a pokud chcete něco vážnější, pak doporučujeme jet k moři na lodi pro lososy. Náš šéfkuchař dělá chutné kebab z tohoto červené ryby, on je také pět minut vařit, kaviár sendviče nebo dát slané lososa.

Kromě pasivního odpočinku můžete využívat i naše další služby:

 • Organizace rybolovu (v řece od břehu a na moři z lodi);
 • Pronájem lodí a vodních skútrů, sněžných skútrů a čtyřkolek, lodičky a mini-jachty;
 • Půjčovna sportovních potřeb - kola, brusle, lyže;
 • Školení v potápění a organizování potápění s vybavením.

Existují podmínky pro ty, kteří chtějí jen ticho a ústraní. V lázních jsou k dispozici veškeré prostředky pro provádění lázeňských procedur a aromaterapie, které vám umožní odstranit nahromaděné stresy. Ráno vás probudí zpěv ptáků, a nikoli rozzlobený zvuk automobilů pod oknem. Můžete jít na procházku sám: v létě pěšky nebo na kole, v zimě - na lyžích. Můžete si jen posedět s knihou nebo notebookem venku, když je teplý a slunečný, a pokud je vlhký a studený - před krbem se sklenicí vína.

Rodiny s dětmi zde také co dělat se svými dětmi - v území nafukovací bazén pro ty nejmenší, a hned za plotem - nejčistší řeky bez nebezpečných proudů nebo hlubokých jam, v zimě jsme zúčtování na jeho povrchu válce, kde si můžete zahrát hokej, nebo jen jízdu na bruslích. Opět přímo za územím základní louky, která se snadno změní na fotbalové hřiště.

Nedaleko se nacházejí jahodové očišťování, houštiny lesních malin a záclony z černých oříšků. Můžete jít a prozkoumat čtvrť s průvodcem, nebo jen vzít vysílačku s navigátorem, abyste se neztratili. Náklady na odpočinek závisí na počtu lidí a na čase stráveném na základně. V průměru za den pobytu zde musíte zaplatit 400 až 1500 rublů na osobu.

Další dvoulůžkový pokoj (rodina)

Příplatek za zapůjčení sportovního vybavení (o $ 100 za den na kole a až do 1000 rublů - Lokomotivy), Organizace exkurze, lodí a rybářských lodí - až 5,000-10,000 rublů za den pro skupinu 3-7 osob. Vana a vaření jsou zahrnuty v ceně zbytku. Výrobky se platí samostatně nebo jsou přinášeny sami.

Kuchyně v jednom z penzionů

Pro víkend od května do října není v žádném domě často místo, někteří přijdou a stanou v blízkosti stan a těší se jen na naší zábavě. Předem objednané domy na dovolenou, poptávka a jarní a podzimní školní prázdniny. Ve skutečnosti můžete k nám přijít každý den - na území je vždy změna z 2-4 lidí, kteří budou ubytováni v domě, a koupel bude vyhřívána a krmena.

V zásadě je jasné, co získáte a jaké jsou hlavní výdaje? Bez kterého není možné uspořádat pro zákazníky dobrou dovolenou doma?

Všechno je důležité. Veškeré detaily hrají na pověst rekreačního centra. Jaký dojem udělá hostům personálu, která teplota bude udržována v domě jako pokrm, zda za předpokladu, ručníky a šálky na počtu turistů jako měkké polštáře, a to, zda web nabízí vodítko pěkné výsledky. V zásadě všechny tyto otázky, ale poslední jsou řešeny pomocí hotových výdajů a veškeré nejnešťastnější kousání může být nahrazena alternativní zábavy.

Hlavními náklady jsou údržba základny a platů personálu, stejně jako palivo pro dopravu a vybavení. Zbytek je malé věci, ale velmi důležité věci. Vždy je nutno se starat o přítomnost první pomoci, balené vody, zásoby baterií, chemikálií pro domácnost a hygienických výrobků.

Pro milovníky rustikální exotiky

Z jakých zdrojů jste založili startovací kapitál? Kolik peněz jste potřebovali v počáteční fázi? Na co jsi musel strávit?

Takže v roce 2002 jsem koupil stránky a v roce 2003 jsem začal stavět. Všechny peníze byly hromaděny v době, kdy jsem byl žoldnéřem v truhlářském dílně mého bratra a rybáři v rybářském týmu.

Jak to všechno začalo - materiály pro stavbu

Dostal jsem pozemek o rozloze 0,9 hektaru na pittance - 400 000 rublů. Na terénní úpravy (dumping štěrk pad, dobře, kanalizace, voda, elektrická přípojka) musel zaplatit čtvrt milionu rublů, a také plot - 180 000 rublů. Materiály pro první dům (dřevo, desky, obložení, barva, lak, impregnace) a nástroje byly stále asi půl milionu. Hlavní práce provedl sám, ale blíž k připravenosti najímal dva pracovníky, aby pomohl, a pak ještě dva. Na plat několik měsíců dříve, než první hosté odebrali asi 100 000 rublů. Pak začaly náklady na situaci - instalatérství, elektro, nábytek, domácí spotřebiče, stejný televizor a karaoke. V domě, s kapacitou 12-15 osob, odešlo více než sto tisíc lidí. Ukazuje se, že za rok jsem musel investovat asi 1,5 milionu rublů.

Naslouchala jsem všem přáním prvních klientů, a pak znovu a znovu přicházely a přinesly nové zákazníky. Kolo se točilo, nebylo ani nutné utrácet peníze na reklamu.

Čtvrtý penzion, který může ubytovat až 25 osob

Jak se stupnice aktivity zvýšilo? Vaše společnost někdy půjčila? Používali jste státní podporu?

Teprve v létě se blížilo a bylo jasné, že nejsme připraveni na zimu. To znamená, že v zimě nebyly žádné zábavní programy. Kdo půjde po celou cestu (50 km od hlavního prostoru) jen vzít parní lázeň, ačkoli tam byli někteří fanoušci parní lázně, ale také mroži, který potřebuje díru v ledu a sněhu kalení. Ale přesto jste museli přijít s každodenním cvičením pro každou společnost. Pak přišel nápad koupit sněžné skútry a běžné běžecké lyže na základně.

Lyžařské vybavení pro všechny vkusy

Plánoval jsem, že půjdu do banky, abych uzavřel půjčku ve výši 300-400 tisíc rublů, protože všechny příjmy byly ještě vynaloženy na pokrytí běžných výdajů a ve skutečnosti nebyly žádné úspory. I když jsem muryzhili Sberbank, žádající další a další dokumenty a certifikáty, které jsme připravili a sebrané s účetní, trvalo jeden a půl (!) Měsíce a na úkor předplatby na Silvestra, jsem byl schopen koupit všechno naplánované.

Společná jídelna v chalupě

Mimochodem, byla mi stále odmítnuta, vzhledem k tomu, že zkušenost s podnikáním nestačí k tomu, aby spolupracovala s takovou vážnou a solidní bankou. Takže můj známý s úvěrovými produkty pro podnikání skončil. Rozpočet také neobdržel žádné finanční prostředky a nepokusil se zapojit do mnoha programů podpory podnikání, které se staly populárními na počátku a na konci roku 2000. Nesplnil jsem podmínky, kdy byly dotace poskytovány pouze začátečníkům nebo dávno k nákupu vybavení. Potřeboval jsem více peněz, abych mohl pokračovat v budování dalších domů. Takže se nemuselo uchýlit k státní pomoci.

Jaké těžkosti jste očekávali v procesu formování podniku?

Byly tam výlučně vnitřní problémy a bariéry, zdánlivě nikdo nevyvíjel tlak a žádné překážky. Jediná věc, která jim bránila - nejistota v jejich schopnostech. Myslel jsem, že teď budu vkládat všechny peníze do stavby, ale lidé by nepřišli, nebo by přišli a oni by se jim nelíbili. Čekají, předpokládám, že existují elegantní apartmány s vířivkou a nabídnu jim malou řeku s lázněm a dřevěným domem s krbem. A nábytek, který mám, je téměř celý dřevěný domácí a ne luxusní masážní židle a kožené pohovky.

Bohatí se nezdá být dostatečně rozvinutou službou a střední třída nebude chtít zaplatit tolik za dovolenou v přírodě, ale s vybaveností - vyberou si život ve stanu. Pak se uklidnil a rozhodl se, že pokud nebudou žádní klienti, udělám si tu vlastní dacha a pozvou pouze své přátele a budu si odpočinout s rodinou. Pak se to stalo morálně snadnějším - na staveništi to nebylo litováno, nezachránilo se, snažila jsem se dělat všechno kvalitě a svědomí. A první hosté si to oblíbili a začali s úžasnými recenzemi.

Komora pro velké společnosti

Pro mě to bylo neočekávané, že pro mnohé občany je takováto dovolená exotická. Nemohou mít rybářský prut a jezdit na člunu je stejný pro děti a pro vážného kancelářského úředníka.

Byla doba, kdy jsem se rozhodl, že bez dalších investic nedokážu zvládnout - stavba stála, s uspořádáním území nebylo řešeno nic, ale nebyli klienti, pak mi pomáhali moji zaměstnanci. V úvěrech nemusela jít, zvládli se svými vlastními zdroji.

Jakým způsobem jste hledali zákazníky a přitahujete nyní nové hosty?

Zpočátku jsme měli dostatek přílivu klientů, kteří přišli na doporučení hostů, kteří nás již navštívili. Poté začal pravidelně inzerovat v řadě regionálních novin, v televizi, na internetu. Ve třetím roce existence základny, kdy naše majetek již disponoval dvěma domy s kapacitou 30 lidí, jsme museli zesílit a začít spolupracovat se sahalinskými cestovními kancelářemi. U malých provizí nabídli svým návštěvníkům víkendové výlety, například cizinci, kteří navštívili ostrov. Oni také převzali hosty, mohli je přijmout jen s ruskou pohostinností a zapůsobili na přirozené bohatství ostrova.

Co byste ve vaší firmě změnili, kdybyste se vrátil se zážitkem před 10-15 lety?

Nebojím se. Studoval jsem a obdržel certifikáty profesionálního průvodce a instruktora pro potápění - co dělám teď. Naučila bych se jazyk a aktivněji pracovat se zahraničními klienty. Nyní cizinci přicházejí ke mně, ale tlumočník ve svých skupinách jako horké koláče a musejí chodit milovně všude s davem, protože ani já ani moji zaměstnanci nemůžeme mluvit s Japoncem nebo Číňany. Ale učím se Japonci a náš nejzkušenější průvodce je praktikován v čínštině. Angličtina se nám podařilo učit v praxi - po dobu pěti let husté práce s ropnými pracovníky, často strávícími naše dny.

Přesto bych se snažil i v jiných směrech. Příležitosti, i když mladší, viděly hodně, ale nechtěly riskovat. Teď je mi líto.

Teď máš co moc rozvíjet a rozvíjet? Můžete vyslovit alespoň některé plány do blízké budoucnosti?

V nadcházejícím roce budu na území základny kontaktovat zoologickou zahradu tak, aby děti i dospělí měli zájem nejen podívat se na zvířata, ale i dotýkat se. Zatímco chtějí koupit koně a králíky. Do jara připravíme pro ně prostory a pak uvidíme, koho další přidat.

Ve druhém patře čtvrté chalupy, jejíž výstavba skončila v loňském roce, připravím kulečník, ne spací místa a dětské herny, stejně jako v ostatních domech.

Bude zde kulečník.

Budu si koupit "křídlo" pro průzkum - tam je spousta míst pro jízdu, my se naučíme nejprve sami, pak budeme instruovat hosty. Opět je třeba koupit pár nových aqualungů a kameru pro fotografování pod vodou - pohled na obyvatele mořského dna je velmi vzrušující aktivita jak pro dospělé, tak pro děti.

Jaká je role státu v rozvoji malého podnikání dnes? Jak může pomoci běžným podnikatelům?

Problémy malých podniků zůstaly od konce 90. let nezměněny. Stále existuje vysoká míra nejistoty v ekonomice jako celku. Žádný obchodník nemůže být pro svou práci klidný - nová nařízení a zákony mohou ohrozit jakoukoli činnost. Zákazy, omezení, další bariéry - je obtížné je předvídat.

Je málo informací o tom, jak správně spolupracovat s vládními agenturami a různými orgány. Je obtížné čerpat od zaměstnanců, kam jít a na jaké papíry získáte povolení stavět nebo legitimovat reklamní strukturu nebo získat licenci na prodej alkoholických nápojů. Někdy internet pomáhá. Nyní se nebojím byrokracie, protože nejdříve vytvořím jasné pokyny pro sebe, s uvedením podmínek vydávání a zpracování dokumentů a klidně provedu celou řadu akcí podle tohoto seznamu. Pomoc a rady přátel, kteří pracují v různých oborech a úsecích státní správy. Proto je spojení rozhodnuto každým.

Co je nejdůležitější v každém podnikání?

Společný obývací pokoj v jednom z domů

Musíte si zvolit povolání, které se nikdy nebude unavovat: jako třeba práce s dětmi - otevřít vzdělávací nebo herní centrum, jako zvířata - postavit hotel pro psy nebo veterinární kliniku. V tomto principu není nic obtížného, ​​ale mnozí zapomínají, že je důležité ne vydělávat peníze a krví, ale dělat to, co je opravdu ráda, a zaplatit za to.

Co děláte souběžně s hlavním směrem podnikání?

Kromě rekreačního centra a pořádání výletů jsem i nadále věnoval truhlářství - plním individuální zakázky na výrobu jedinečných výrobků a nábytku ze dřeva.

To je to, co řidiči kavárny vidí z cesty

Navíc, na dálnici, která spojuje regionální centrum s místními atrakcemi a místy hromadné rekreace, mám kasárenskou kavárnu Shish. Cestovatelé zastavují, aby vše udělali na piknik nebo jen na občerstvení na silnici.

Vnitřní dekorace kavárny u silnice

Formality, bez nichž nemůžete udělat - jak jste legalizovali své aktivity?

Od samého začátku jsem se rozhodl, že nebudou obtížné a okamžitě po získání pozemku, který jsem zaregistroval jako IP. Vybral jsem jako systém zdanění, první UTII jak jít, aby se zapojily do obchodu, a v průběhu roku se změnil můj původní plán, zvolit optimální nastavení pro rekreaci a volnočasové aktivity, výlety a vybavení - USN. Našel jsem účetního, jak říkají nyní o outsourcingu, a pak to bylo řečeno - v poločasu. Pracovala také s daňovou inspekcí a penzijním fondem a všechny ostatní schválení a návštěvy soudů byly na mně.

Továrna Moneymakers nabízí seznámení s online službou "My Case", která vám umožňuje nezávisle udržovat vaše účetní záznamy bez využití rekvalifikovaných zaměstnanců.

Které příklady mají kontrolu nad vaší firmou a jaké kontroly musíte převést, abyste získali právo přijímat hosty v rekreačním středisku?

Pravidelně nás navštěvují zástupci sanitární a epidemiologické stanice a hasiči - kontrolují dodržování mnoha standardů. A voda se zkontroluje a požární přístroj se spočítá a změří se vzdálenost k řece. Úzce spolupracujeme s úřadem pro ochranu životního prostředí a provádíme zájezdy a procházky pouze ve schválených oblastech, aby nedošlo k porušení ochranného pásma nebo lesních přístřešků. Navštivte nás a pracovníky inspekce ryb, abyste zkontrolovali platnost rybolovu a dostupnost licencí k rybolovu.

Ostatní úřady dávají přednost volání po sobě a chodím do kanceláří s potřebnými doklady. Správně řekněte, že bez papíru se cítíte hmyz. Zde a přiložte všechny dokumenty, které připravil můj statečný a velmi zkušený účetní. Problémy se zprávami nikdy nedošlo.

Jak si myslíte o provozování franšízy? Myslíte si, že prodáváte svoji licenci pro začátečníky za účelem založení podobné firmy nebo možná chcete zakoupit existující obchodní model?

Myslím, že nestojí za to, abyste získali povolení pro začátečníky v podnikání - abyste pochopili, co budete dělat nejlépe od začátku. Je lepší nekupovat provozní obchodní model, ale stavět sami sebe. Ve skutečnosti, co zaplatíte, když zakoupíte povolení? Znalosti a informace, zkušenosti a jména, ale to vše je možné zakoupit zdarma a nezávisle, kromě toho bude vytvořená společnost výhradně vaše dítě. I když zaplatíte franchisanta, nikdo pro vás nebude běžet a hledat klienty, vyjednávat o pronájmu a reklamě, vyhledávat místní dodavatele a zaměstnávat zaměstnance. Ačkoli to nedávno považovalo za vynikající šanci začít.

Chata pro až 20 osob

Prošel jsem toto: jako bezstarostný povolení otevřít cukrárnu, že jeho žena se zabývá v tomto směru, a to bylo jednodušší jít do obchodu, aniž by mě rozptylovala od mé práce. Byla slíbena všemu, aby jí ukázala, říkala a organizovala, a ona měla použít jen hotová řešení pro každou situaci. V důsledku toho jsme ztratili zaplacený vklad za pronájem místa ve velkém nákupním centru, protože prodejci franšízy příliš dlouho upravili svou vlastní standardní smlouvu v souladu s naší realitou. A namísto všech těchto schválení, do jaké barvy by měly být ubrusy a ubrousky, bylo nutné zařízení objednat a namontovat do příslušné místnosti. Všechny podmínky uplynulo, ale nic zvláštního, hlavní "cukrář" se nerozhodl.

Opustili jsme tento projekt, a šest měsíců později manželka sama otevřela obchod s mini-pečivo pod jménem self-vynalezl a nyní vyrábí a prodává ručně vyráběné čokolády a skvělé pečivo, a není striktně omezený seznam sladkostí, které by byly uloženy franšízy. Vůbec netrápíme, že musíme čekat a rozumět všemu od začátku, ale teď je to jen její kreativita a podnikání. Je možné, že je to jen jsme nebyli štěstí v procesu spolupráce se zkušenými podnikateli, a další začátečníci vztahy s těmito a dalšími franšízy vyvinuli mnohem lépe.

Chcete-li podnik založit sami nebo použít připravený obchodní model, každý podnikatel se rozhodne pro sebe. Úkolem Factory Moneymakers je vyprávět různé způsoby zahájení podnikání. Proto navrhujeme, nejprve seznámit se skutečnou historií franchisové podnikání, a za druhé se seznámí se základními pojmy franchisingu, stejně jako vidět katalog povolení na místě.

Co můžete poradit těm, kteří jen snili o "volném plavání" a práci pro sebe?

Hlavní věcí není obávat se svých vlastních myšlenek a nevybírat běžné řešení, pokud duše neleží do určité oblasti činnosti. Neumím si ani představit, co se stane, kdybych si před deseti lety zvolil otevření obchodu a ne moje svá prázdninová základna. Zaručila mi nuda: zboží - výtěžek - zboží. Kam dále růst? No, já bych prodávala ještě pár z těchto obchodů a co?

A teď mám jeden den do druhého se nelíbí, můžete donekonečna vymýšlet něco, a dělat - trekking, turistika, hraní s dětmi, organizace rybářských a sportovních akcí, nový nábytek s jeho vlastních rukou a výstavbě nových domů. Na místě, kde sedím, není čas, místo aby mě unavil, protože většina z nich je zajímavá.

Budeme-li mít na Sachalinu, pak jste vítáni, ty jsou vždy připravené zahřívá lázních, stejně jako vynikající rybaření, a najdete nás snadno: Sakhalin kraj, okres Korsakov, poz. Lesnoe, Rechnaya, 5. Telefon: 89621204013

Umístění základny na mapě 46 ° 5428 sec. w. 143 ° 0440 in. e.

Vlastní podnikání: jak otevřít rekreační centrum

Nejprve je potřeba určit pořadí, ve kterém bude váš rekreačním středisku, protože pohodlí své poloze (vzdálenost od města, přítomnost přístupové cesty, a tak dále.), Stejně jako krajinné oblasti kolem záleží na úspěch vašeho podnikání. Hlavními požadavky na místo pro organizaci základny „na zelené louce“ může zahrnovat přítomnost lesa nebo háje, a zásobník (s výhodou čisté, s možností plavat bez rizika pro zdraví), odlehlost od městských oblastech (ale ne více než hodinu jízdy ), jakož i dostatečnou plochu území (z pěti hektarů nebo více).

Další důležitou podmínkou je, že místo pro rekreační středisko by nemělo patřit do chráněné oblasti, jinak by bylo velmi obtížné a drahé získat povolení ke stavbě av některých případech je to zcela nemožné. Kromě toho si můžete koupit nefunkční sanatorium nebo bývalý dětský tábor. Tato možnost má nepochybnou výhodu: osvědčenou polohu, vhodnou pro rekreaci v přírodě a dostupnost veškeré potřebné komunikace, i když vyžadují opravu. Jeho hlavní nevýhodou je vysoká cena a složitost vyhledávání.

Po výběru pozemku pro výstavbu nebo rekonstrukci rekreačního střediska je nutné provést test geologické studie půdy a objednat architektonický projekt. V této fázi byste již měli rozhodnout, jak vaše základna bude fungovat - sezónně nebo celoročně. První možnost bude mnohem levnější, ale ziskovost takového podniku bude výrazně nižší.

Místo zvolené pro výstavbu základny musí být dohodnuto s administrativou okresu nebo města a získáno stavební povolení. Stavební projekt je také schválen a poté předložen ke státní odbornosti. Seznam povinných dokumentů pro stavbu zahrnuje topografický plán pozemku, stanovisko k technickým podmínkám pro připojení zařízení k inženýrským podpůrným sítím, doklady pro registraci katastru nemovitostí. V závislosti na regionu, místních nařízeních a vlastnostech oblasti zakoupené v rekreačním středisku se může seznam požadovaných dokladů značně lišit.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Na jakémkoli základě, bez ohledu na velikost a "specializaci", mohou být všechny budovy podmíněně rozděleny do dvou typů - rekreačních domů a administrativních zařízení. Chaty pro ubytování pro hosty v noci musí být navrženy pro různý počet lidí. Mohou být buď individuální (od dvou do pěti), a chalupa s několika pokoji (mini-hotel). Pokud jde o stavební materiál, pak vše závisí na velikosti počátečního kapitálu, rozpočtu a formátu práce. Pokud je základna určena pro letní provoz, domy jsou často vyrobeny ze dřeva bez dodatečné izolace. Rozpočtové možnosti zahrnují domy založené na vagónových kabinách. Pro jejich výrobu a instalaci nepotřebují spoustu času - jen pár týdnů, jsou mobilní - snadno přepravují z místa na místo, zatímco mohou instalovat jakékoliv elektrické zařízení a vybavení. Náklady na jeden takový dům začínají od 400 tisíc rublů. Existují však také nevýhody: tyto domy jsou určeny pro malý počet lidí (2-3 maximálně), nevypadají příliš prezentovatelné a krátkodobé. Proto nejoblíbenější mezi majiteli rekreačních center využívají chaty z profilovaných dřevěných trámů, které jsou spolehlivé a vypadají krásně. Stavba jednoho takového domu bude samozřejmě dražší - z 800 tisíc rublů.

Chaty, které jsou určeny pro řadu místností, je výhodnější vybudovat blokové moduly typu kontejneru. Použití jednotlivých modulů může ušetřit značnou dobu pro stavbu budovy a v případě potřeby ji dokonce přenést na nové místo.

Při stavbě budete muset vyřešit problém s dodávkami plynu, elektřiny a vody. V takových místech zpravidla neexistují centrální vodovody a kanalizační systémy, takže bude nutné vyvrtávat artézské studny. Pokud základna bude fungovat po celý rok a / nebo plánujete vybudovat saunu, vanu nebo bazén, budete muset také uvažovat o vytápění a kanalizaci. S dostatečně velkou plochou je výhodnější vybudovat vlastní kotelnu a vyřešit problém zásobování teplem jednou provždy.

Rozhodněte, jak budou rekreanti trávit čas ve vaší základně. Ve své nejjednodušší podobě stačí vytvořit samostatný altán se stoly a lavicemi, barbecue řečeno, pečovat o krajinu a jsou vybaveny alespoň dvě dětská hřiště, dal trampolínu, stejně jako sportovní hřiště pro tenis, fotbal a basketbal. Pokud tam je dobrá skupina vody v okolí bude nutné uspořádat pláž, a při absenci jejich - umístit bazén (ačkoli jeden nevylučuje). Oblast koupání musí být obklopena bóji. Samozřejmě, že spodní část rybníka musí být také čistá. Budete také muset sledovat stav vody v řece nebo jezeře.

K dispozici jsou rekreační střediska s určitými specializacemi. Patří mezi ně například základny pro aktivní sportovní rekreaci (jízda na ATV, jízdní kola, katamarány atd.) Nebo základna s vlastní restaurací. Mezi další položky výdajů patří nákup zařízení potřebných k rekreaci a vybavení. Chcete-li zajistit hladký průběh malém rekreačním středisku pojme až padesát lidí vyžadují následující personálu: Administrátoři, čističe, bezpečnostní služby (strážci), animátory (instruktorů), zdravotník, vařit, číšníky, instalatér, elektrikář, účetní. Na začátku lze některé funkce (alespoň administrativní) převzít. Nebude obtížné najít zaměstnance, protože většina pozic nevyžaduje vysokou kvalifikaci. Ale v předstihu přemýšlejte o tom, jak se vaši zaměstnanci dostanou do práce v případě, že by neměli během sezóny žít na základně. Pokud to není daleko od vesnice a veřejná doprava se děje, pak nebude problém. Pokud však budete mít přístup pouze k vozidlu, bude nutné se postarat o doručení vašich zaměstnanců přinejmenším od nejbližší zastávky. Ve vzdáleném umístění databáze, která zahrnuje není nedělní den odpočinku a další dlouhodobý pobyt, je třeba také zajistit kyvadlovou dopravu pro rekreanty. K tomu není nutné zakoupit dopravu - u vašeho mikrobusu můžete využít služeb řidiče jiného výrobce.

Pokud jde o reklamu, nejlepším způsobem, jak přilákat nové zákazníky, bylo a stále je "slovo z úst". Pro nové a stále velmi málo lidí, kteří znají rekreační základnu, budou standardní prostředky - tištěná a venkovní reklama - dostatečně efektivní. Nezapomeňte na internet. Dávejte pozor na vytvoření vlastního webu. Nejde o největší výdajovou položku ve vašem odhadu (přinejmenším pokud je to jednoduchá vizitka), ale velmi rychle se vyplácí. Lidé nevybírají basy slepě - chtějí získat maximální informace o podmínkách a vidět fotografie. Sledujte místní stránky a fóra, umístěte reklamy tam a odpovězte na otázky potenciálních zákazníků. Dohodněte se na spolupráci s dalšími společnostmi, například se vzdělávacími centry nebo firmami, které organizují firemní večírky a další akce s výletem do přírody. Takové partnerství bude přínosné pro obě strany.

Při stanovování cen za poskytované služby si prostudujte návrhy vašich přímých konkurentů. Pronájem může být buď hodinová nebo denní. Nové rekreační střediska nabízejí na počátku své existence možnost pronájmu za snížené ceny. Na jedné straně přiláká pozornost lidí. A na druhou stranu vám umožní opravit různé nedostatky, které jistě budou, již v procesu práce, aniž by to způsobilo velké nespokojenost rekreantů. Při výpočtu doby návratnosti určete minimální počet osob, které jsou zároveň ve vaší základně, což zajistí zisk. Při dalších výpočtech začínáte z tohoto čísla (nebo z průměrné verze) a ne od maximální kapacity databáze. Druhá možnost bude dosažitelná, pokud se váš komplex nachází ve velmi dobrém místě (například u moře v jedné z pobřežních vesnic s velkým proudem turistů nebo v lese s vnitřním jezerem poblíž velkého města). Pokud základna funguje ve formátu "víkendu" a v okolí jsou konkurenti, nemůžete počítat s plným pracovním vytížením, alespoň v prvních týdnech práce.

Samozřejmě, toto podnikání vyžaduje značné investice. Minimální počáteční kapitál je 15 milionů rublů. Zahrnuje výstavbu a rozvoj území (ne více než pět hektarů), nákup vybavení a mzdy zaměstnanců. Kapacita takového základu je velmi malá, ale nezahrnuje plnou penzi a ve skutečnosti je piknik na čerstvém vzduchu s možností, jak strávit noc v domě není v nejpohodlnějších podmínkách. Doba návratnosti tohoto projektu se zvýší na čtyři roky.

Rekreační základna typu chata s rozlohou 15 hektarů pro 22 chatkách o rozloze 120m2. metrů každý a tři mini-hotely s rozlohou 500 metrů čtverečních. metrů bude stát více než 170 milionů rublů.

Obecně platí, že otevření malého rekreačního střediska s pěti jednopatrové domy pro čtyři osoby, mini-hotel pro 24 pokojů a restauraci pro čtyřicet míst bude vyžadovat asi 30 milionů rublů. Návrat investice bude za 5-7 let práce.