Nové obchodní nápady

K dnešnímu dni se kulečník stal v naší zemi poměrně populární sportovní hra.

Hrají je dospělí a dokonce i teenageři. Postupně se vyvinulo do určitého sportu, podle kterého se každoročně konají soutěže a další sportovní akce.

První kroky v této oblasti podnikání

Podnikatel, který se rozhodne otevřít kulečník s vhodným přístupem, může vydělat mnohem více peněz, než bylo původně investováno.

Chcete-li dosáhnout úspěchu v tomto podnikání, musíte vybrat správné místo a vytvořit kompetentní obchodní plán pro kulečník. Taková zábavní instituce musí dodržovat určitý koncept.

Požadované dokumenty pro otevření

Pro konstrukci kulečníkového podniku nejsou vyžadovány žádné zvláštní dokumenty. Je nutné:

- získat potřebné licence a povolení;

- pečlivě sledujte, zda prostory pro klub splňují všechny požadavky hasičů a SES.

Získání těchto dokumentů je zcela standardním postupem.

Typy kulečníkových klubů

Všechny kulečníkové kluby, které jsou v současné době otevřené v naší zemi, lze rozdělit do několika skupin na základě velikosti místnosti a počtu kulečníkových stolů.

První typ zahrnuje kulečník, který se nachází v rekreačních domech, penzionech nebo hotelech. V této místnosti není k dispozici více než 5 stolů určených pro fanoušky tohoto typu sportovní hry.

Druhým typem je kulečník, který se nachází v zábavních centrech a velkých obchodních domech. V těchto klubech existuje nejméně 15 stolů, které jsou určeny pro různé typy kulečníku. V kulečníkových klubech tohoto formátu se často konají soutěže profesionálů na regionální úrovni.

Třetí typ kulečníkové herny zaujímá samostatnou místnost a ve svém arzenálu 20 a ještě více stolů. Vytvoření tohoto typu instituce bude muset utrácet, ale zisky elitního kulečníkového klubu jako podniku přinesou několikrát více než ostatní.

Podtypy klubů

Kromě tohoto podmíněného rozdělení na typy jsou biliárské kluby dále rozděleny do podtypů: zábava, elita a sport.

Biliardová zábava může být kombinována v jedné místnosti a další zábavy pro návštěvníky.

Profesionální kluby jsou vybaveny nejkvalitnějším vybavením a zaměřují se na kvalitní hru av neposlední řadě se starají o zábavu. Mnoho profesionálních hráčů přijíždí do hry se svými vlastními (na zakázku) podněty a vždy používají rukavice pro kulečník.

Základní pojetí instituce

Než začnete s podnikatelským plánem pro kulečník s výpočty, musíte se rozhodnout o své povaze a přemýšlet nad pojmem instituce. Na papíře stojí za to zapsat podrobně všechny náklady a pokud je podnikatelský plán proveden správně, brzy získáte první příjem z vašeho podnikání.

Samozřejmě, počítte s tím, že v prvních měsících práce klubu, než získáte první příjem, budete muset investovat hodně a neustále investovat do něj. Zavedení takové vysoké pozice vyžaduje zařízení odpovídající jeho statutu. Měla by být nejen kvalitní, ale i drahá.

Předem si uvědomte, že veškeré finanční náklady, které půjde do turnajů, nebudou vráceny, takže majitelé kulečníkových obchodů jsou často spojováni s zábavnými a zábavními prvky.

Dokonce i v hale kulečníkové haly často uvádějí reklamu, za kterou majitel štědře zaplatí. Takové marketingové pohyby pomáhají alespoň mírně zlepšit ziskovost instituce.

Vysoká konkurence

Pokud jste se již rozhodli založit elitní instituci, ale nevíte, jak otevřít kulečník a co je k tomu potřebné, nejprve musíme kromě finanční bonity majitele zkompilovat počáteční klientskou základnu!

Pokud v počáteční fázi rozvoje podnikání zakládá zakladatel kulečníkové místnosti tyto dva body, pak je pravděpodobné, že by podnik prostě spálil a způsobil ztráty. Obchodní analytici tvrdí, že trh s kulečníky je velmi konkurenceschopný.

Existují takoví podnikatelé, kteří mohou pochybovat o takovém prohlášení analytiků, a domnívají se, že volné místo pro rozvoj tohoto druhu podnikání stačí, a co je nejdůležitější, udělat jasný obchodní plán pro kulečník.

Odborníci však stojí samy o sobě a trvají na tom, že se tento typ podnikání rychle rozvíjí a v průběhu času bude počet biliárů, vypočítaný pro všechny vrstvy obyvatelstva, růst exponenciálně.

Jen jeden má šanci

Můžete vstoupit na jakýkoli trh, tam by byla touha, ale všimněte si, že otevření elitního kulečníkového klubu je přímo spojeno s velkými penězi. V malém městě, kde není mnoho fanoušků kulečníku a již existují kluby střední třídy, nedávají příležitost otevřít ještě jednu takovou instituci. Proto vědomě, že váš projekt bude spálit.

Důležité body při otevírání kulečníkové místnosti

Závěr může být provedeno další podnikání „Billiard“ bude zisková pouze v případě jeho zakladatel není tolik hnát příjem jako posedlý ideální a kvalitní instituce.

V takovém prostředí přežívají podnikatelé, snaží se zvýšit klub na určitou úroveň a poté dostat z něho peníze. Pokud je myšlenka na vytvoření kulečníkového klubu založená pouze na příjmech, pak je lepší začít pracovat v této oblasti!

Nábor zaměstnanců

Když se majitel rozhodl, že zdroje a příležitosti dost soutěžit s ostatními kluby, obchodní plán z kulečníkového klubu je maloval a dokonale navržen tak, můžete i nadále „klopýtnutí“ a zastavit na půli cesty kvůli neschopnosti skórovat v jejich elitní instituce, profesní, kvalifikovaní pracovníci.

To platí zejména pro značky. Vezměte si pozici známého studenta, který ví i o pravidlech hraní kulečníku teoreticky, je velkou chybou. Značka musí být dovedně připravena a hrát několik úrovní nad jakýmkoliv průměrným hráčem.

Nezkušený chlapec prostě vystraší vážné klienty, kteří by mohli přinést zakladateli klubu spoustu peněz a zvýšit pověst instituce. Jakýkoli zkušený podnikatel před otevřením kulečníkové herny bude lépe zaplatit, ale bude zaměstnávat profesionální značku, která bude přirozeně ideálním způsobem, jak zvýšit úroveň klubu.

Schopnost pracovat s vážnými klienty a profesionálními hrami přiláká do instituce nové zajímavé hráče a je připraven připravit si úžasnou hru na vzrušující hru.

Správně zvolené prostory - to je již 50% úspěšnosti klubu

Stejně jako každý jiný podnik, kulečník vyžaduje pečlivý výběr místnosti. Koneckonců, přijdou tví hosté, na kterých přímo závisí příznivý nebo nepříliš aktuální váš záležitost. Také zde bude muset udělat těžkou volbu.

Nenákladné prostory mohou vyděsit bohatou klientelu a drahá budova na dobrém místě výrazně zvýší dobu návratnosti klubu. Koneckonců, v odhadu zpronevěry pro podnikání by měl odstavec 1 pronajmout pokoj. Optimální volbou v tomto případě je obvykle výběr prostor v budovách, které jsou blíže ke středu města na libovolné hustě osídlené ulici.

Nákup potřebného nábytku

Před nákupem tabulek a výpočtem obchodního plánu kulečníkového klubu určit, které cílové publikum budou návštěvníky vaší instituce. Pokud jsou hlavními návštěvníky mladí lidé, pak musíte vsadit na tabulky pro "Američany" a starší generace preferuje klasický ruský kulečník.

Pokud se stále nemůžete rozhodnout a uspořádat své vlastní nákupy, můžete získat rady od zkušeného hráče v kulečníku nebo si prohlížet výzkum obchodníků v této oblasti.

Kolik stojí za otevření kulečníkového klubu?

Podívejme se na výpočty na příkladu levného kulečníkového klubu.

Chcete-li otevřít instituci ekonomické třídy, musíte zvážit, že návštěvníci budou potřebovat nejen kulečníkové stoly, ale také bar, kuchyň a několik automatů.

Pro tento soubor bude zapotřebí počáteční kapitál od 50 do 200 tisíc dolarů. (závisí na ceně herních strojů a kvalitě herních stolů). Tato investice s průměrnou účastí klubu by měla být splacena za dva roky.

Požadavky na místnost pro kulečník

Co se týká cenově výhodného kulečníkového klubu, jeho návštěvníci, aby hráli několik her, jsou líní, aby jeli do centra. Takže můžete bezpečně pronajmout pokoj pro klub v každé obytné čtvrti.

Před otevřením kulečníkového klubu by se majitel měl postarat o vhodnou místnost, musí splňovat alespoň tyto podmínky:

• velké a prostorné (pro pohodlné uspořádání kulečníkových stolů by místnost měla být nejméně 400 m2);

• Je žádoucí, aby byla místnost bez sloupců (nejlepší volba je pravoúhlý nebo čtvercový).

V případě, že hostitelská instituce sama spočítá potřebný prostor pro kulečníkový klub, pak je nutné, kromě prostor pro tabulek, brát v úvahu umístění baru a tabulky vyhovět návštěvníky, kteří by chtěli mít oběd nebo večeři po zápase.

Také by bylo zbytečné uspořádat malé stoly poblíž kulečníkových stolů s křesly, aby odpočívali přátelé a samotní hráči.

Potřebné příslušenství

Stoly pro kulečník dobré kvality nesmí stát méně než 1,5 tis. Cu. Pokud nejsou dodávány s příslušenstvím pro hru, musí být zakoupeny zvlášť.

Samozřejmě, to jsou koule, znamení, Kyjev, samolepky, a bylo by hezké dostat rukavice na kulečník.

Ačkoli tento doplněk vášniví hráči a koupit osobně, ale někdy mohou využít ty, které klub nabízí.

Stojí za to nákup a časovače, které budou sledovat práci značky. Každé takové elektronické zařízení stojí asi 500 dolarů. Je připojen ke stolu a začíná počítat dobu přehrávání, když je světlo zapnuto nad určitou tabulku.

Přístroj udržuje v paměti celou dobu strávil u stolu, a tak může majitel kontrolovat částku přijatou za den.

Některé stoly mohou být vybaveny počítadly. Při takovém stolu hrají návštěvníci s žetony.

Kdy začít?

Je-li správně vybraný objekt, koupil kvalitní vybavení, přijatí do práce odborných pracovníků, zbývá jen najít vhodný název kulečníkových klubů, a dá se říci, že práce šla.

Další zisk

Samozřejmě, nejdůležitějším momentem v kulečníku je hra, ale nezapomeňte, že kuchyně a bar někdy přinášejí stejný příjem, a v některých institucích i ty nejvíce.

Nejvíce používaným nízkoalkoholickým nápojem je pivo. Proto se ujistěte, že ve vašem klubu je vždy čerstvý a pestrý, od nenákladného plnění do různých lahví (světlé a tmavé). Také populárnější jsou silnější nápoje: whisky, koňak a vodka, rozmanitost výběru by neměla být příliš hubená.

Pokud jde o kuchyni, menu by mělo kombinovat řadu pokrmů masa, salátů a salámů. Číšníci by měli zajistit, aby zákazníci dostali objednávky od svých zákazníků.

Pracovní doba a zaměstnanci klubu

Je žádoucí, aby práce biliardového klubu trvala nepřetržitě. Pracovníci s výjimkou ředitele instituce by měli být:

- Správci změn (nejméně 4);

- barman (ne méně než 4);

- číšníci (ne méně než 8);

- čistící prostředek (nejméně 4);

- bezpečnostní stráže (ne méně než 8).

Takový personál by měl být v každém klubu, který pracuje nepřetržitě. Ale ne všechny instituce pracují bez přestávky, v některých kulečníkových klubů plán začíná s 12 dnů a trvá až 6 hodin, v tomto případě se počet zaměstnanců na plný úvazek může být významně snížena (minimálně 2krát).

Reklama

Majitelé kulečníkových klubů tvrdí, že tato firma nepotřebuje reklamu před otevřením ani během práce. Pokud by se zařízení stalo myslí a nevyužilo peníze na jeho vytvoření, informace o otevření nového klubu budou slyšet velmi rychle.

Pokud existuje možnost, je možné spustit reklamu v tištěných periodikách zdarma, které jsou distribuovány do restaurací, diskoték a kasin, může se stát užitečným. Obvykle v takových místech tráví své volnočasové potenciální zákazníky biliárního klubu.

Nejlepší reklamou klubu je účast jeho týmu na prestižních turnajích a soutěžích. Takové akce jsou zahrnuty v médiích, které slouží nejen jako další reklama k biliardovému klubu, ale také zvyšuje svůj rating.

Jak otevřít kulečník v malém městě

Někteří podnikatelé dokáží vybudovat úspěšné podnikání v zábavním a rekreačním průmyslu. Koneckonců, toto odvětví pokrývá široký segment všech druhů činností. A nápad otevřít kulečník od začátku bude zajímavým začátkem vašeho výnosného podnikání. Proto se dozvídáme o všech vlastnostech a odstínech této lekce o něco víc.

Charakteristika a podrobnosti práce

S největší pravděpodobností bude takové rozhodnutí nejlepším řešením pro začínající podnikatele, kteří se nezaměřili na konkrétní podnikání, ale mají kapitál a chtějí začít podnikat. Samozřejmě je důležité brát v úvahu specifika podniku a jeho specifika. Například je nejlepší začít s vývojem projektu s průzkumem potenciálních zákazníků. Koneckonců, většina lidí raději navštívit zábavní zařízení se nachází v jejich domě.

Samozřejmě zvažte úroveň konkurence. Například v megacities by bylo vhodné otevřít takový klub v jedné ze spacích prostorů. Když mluvíme o tom, jak otevřít kulečník v malém městě, lze poznamenat, že zpravidla by kvůli úplnému nedostatku hospodářské soutěže měla být instituce tohoto typu umístěna blíže ke střední části osídlení.

Samozřejmě je důležité vzít v úvahu vysoké náklady na realizaci tohoto podnikatelského nápadu. Koneckonců dobré a kvalitní vybavení haly není levné. Je pravda, že případ obvykle vykazuje velmi dobrou ziskovost, takže rizika ztráty kapitálu zde jsou poměrně nízká.

Při sestavování obchodního plánu musíte jasně popsat úroveň vaší instituce. Výroba kulečníkových stolů zajišťuje široký výběr vybavení, v závislosti na třídě kulečníku a druhu hry. Samozřejmě, tady, znovu, byste se měli zaměřit na své budoucí zákazníky. Koneckonců, profesionální sportovní kluby mají málo společného s průměrnou zábavní institucí. Podnikatel se tak potýká s obtížným, ale zajímavým úkolem - koneckonců úspěch vývoje původní myšlenky i její kompetentní realizace zaručují vynikající a dobrou příjmovou činnost.

Typy klubů

Začíná-li podnikat obchodní plán pro kulečník, je zapotřebí zabývat se jedním z možných formátů činnosti. Dnes existují tři hlavní oblasti práce:

 1. Amatérská instituce. Zde je přijatelná odchylka vybavení herní haly od všeobecně uznávaných standardů na světě. Hlavním publikem takového sálu budou návštěvníci, kteří hrají pro osobní potěšení.
 2. Profesionální klub. V instituci tohoto druhu se zpravidla lidé, kteří jsou v této hře dobře orientovaní, chystají. To znamená, že je nutné zakoupit profesionální vybavení, které splňuje normy přijaté ve světě. Samozřejmě, tento formát je obtížně nazývat rozpočet kvůli vysokým nákladům na sportovní vybavení. Po splnění tohoto náročného úkolu však budete moci konkurovat vážným institucím a získávat stálé zákazníky.
 3. Luxusní kulečník. Možná, že takové kluby budou vhodné pouze ve velkých megacities. Koneckonců, tato třída institucí předpokládá nejvyšší úroveň vybavení a exkluzivní interiér. Kromě toho bude samostatnou položkou výdajů realizace vysoce kvalitního zákaznického servisu. Koneckonců, hosté budou muset nabídnout elitní nápoje a dobré jídlo. Pokud jde o inventář hry, musí splňovat mezinárodní normy a současně být exkluzivní a atraktivní.

Samozřejmě je vhodné, aby začátečník zvažoval první možnost. Koneckonců, v malých městech má většina návštěvníků zájem pouze o dobrý čas. Samozřejmě, že máte vážné investice, můžete kombinovat demokratickou atmosféru haly s profesionálním zařízením - to bude pro instituci výhodou. Pak budeme muset hledat specialisty, kteří budou schopni nabídnout všem, kteří chtějí učit je základům hry.

Právní a organizační záležitosti

Aby byla činnost efektivní, bude zapotřebí její legalizace. K tomu je nutné získat status IP. Koneckonců budete pracovat výhradně s jednotlivci, nikoliv s firmami. Organizace JSC přebírá přesně tento formát. Mimochodem, pro IP, zdanění a podávání zpráv je mnohem jednodušší a měkčí.

Při výběru OKVED je třeba řídit obecnou koncepci instituce. Herní místnost pro fanoušky zahrnuje kód 93,29, ale profesionální klub - 93.12. Dnes takové činnosti nevyžadují licencování, ale při plánování dalšího prodeje alkoholu je třeba získat příslušné dokumenty. Navíc výhoda pro profesionální klub se připojí k jedné ze sportovních sdružení tohoto směru.

Určete s publikem

Otázky týkající se podrobného popisu areálu jsou nutně zahrnuty do připraveného obchodního plánu biliárního klubu. V malých městech bude optimální volbou budovy uprostřed. Hlavní podmínkou je dobrý terén a pohodlné přístupové cesty. A budova může být umístěna jak v obytné budově, tak ve stávajícím nákupním centru. Další dobrá volba by byla samostatná struktura.

Je důležité dbát na technické vlastnosti areálu. Například byste měli začít tím, že definujete jeho oblast. Instalace pro ruskou rozmanitost bazénu je nejběžnější a zaujímá cca 40 m². A právě tento druh hry je nejoblíbenější mezi většinou fanoušků a profesionálů. Proto je třeba přesně řídit takové zařízení.

Kromě toho nezapomeňte, že zakoupením profesionálních stolů z těžkého dřeva nebo kamene je třeba zvážit možnost překrytí podlah, aby odolala takové hmotnosti. Netřeba dodávat, že tato poznámka je relevantnější pro myšlenku pronájmu obchodního centra ve vyšších patrech.

Chcete-li zjistit celkovou velikost požadované místnosti, vypočítat počet tabulek a přidat k získaným hodnotám místa pro rekreační oblast, návštěvníky a administrátorskou práci a bar. To znamená, že hala, která obsahuje 4 stoly pro ruský bazén a 2 pro americký, by měla být asi 280 m². Náklady na pronájem místnosti s takovými rozměry v centru dosahují 75 000 rublů.

Vnitřní výzdoba a vybavení klubu

Samozřejmě, dekor vašeho zařízení bude také velmi důležitý. Nicméně, při plánování otevření amatérské místnosti, není nutné provést dokončení drahých materiálů. Stačí se omezit na diskrétní a univerzální výzdobu. Samozřejmě, povrch by měl vypadat atraktivně a být odolný proti vysokému opotřebení. Kromě toho není nutné v místnosti použít hořlavé materiály - koneckonců nemůžete projít kontrolou požáru. Rekonstrukce a design haly bude stát asi 200 000 rublů.

Ale kulečník si zaslouží zvláštní rozhovor. Minimální sada jednoho bazénu je stůl, sada podnětů a koulí, stejně jako různé doplňky, například pyramidový trojúhelník, křída, police a regály pro ukládání herního vybavení. Kromě toho budou vyžadována speciální svítidla pro rovnoměrné rozložení osvětlení herní plochy a hracích automatů. Také budete potřebovat recepci pro administrátora a několik pohovky se stoly pro fanoušky.

Samozřejmě, že kvalita stolu pro bazén může záviset na prestiži Vaší instituce jako celku a na jejích hlavních posluchačích. Obecně platí, že Američan je velmi běžná hra pro mladou generaci a začátečníky. Zkušení hráči dávají přednost ruskému kulečníku. Proto se pokuste zakoupit vybavení, které uspokojí většinu budoucích návštěvníků.

Když mluvíme o cenách za kvalitní vybavení, můžeme si všimnout jeho poměrně vysokých nákladů. Například dobrý stůl 12 "bude stát od 120.000 rublů. Ačkoli můžete zvážit nákup použitého zařízení. Tato volba ušetří přibližně polovinu nákladů na produkt. Celkové uspořádání haly bude obecně muset vynaložit minimálně 550 000 rublů za podmínky, že bude kupovat použité zařízení.

Zaměstnanci klubu

Soustředěním se na poloprofesionální formu kulečníkové herny je nutné zodpovědně přistupovat k personálu. Doporučený seznam otevřených volných míst by měl vypadat takto:

 1. Administrátor. Tato osoba musí vyřešit běžné organizační problémy a přijmout platbu. Doporučuje se vzít dva lidi, kteří nabízejí plat 22 000 rublů.
 2. Marker. Specialista, který zná pravidla hry a vede konzultace pro začínající návštěvníky. Jeho povinnosti by navíc měly zahrnovat pořádání turnajů s hráči na jejich žádost a celkové ovládání hry. Bude nutné otevřít čtyři volná místa s platy 20 000 rublů.
 3. Podporní pracovníci. K normálnímu fungování klubu musíte najmout čističe s platností 10 000 osob. a dvě stráže. Jejich práce lze odhadnout na 18 000 rublů.

Samozřejmě byste měli věnovat zvláštní pozornost výběru značek. Tito lidé by měli být profesionální hráči a milují svou práci. Obvykle měsíční platby pro takový počet zaměstnanců budou vyžadovat 170 000 rublů.

Obecné finanční vyhodnocení projektu

Tak, aby se zjistilo, jak se firma bude zisková, je třeba vypracovat ekonomický úsek, který je součástí obchodního plánu kulečníkový klub, s očekáváním svých nákladů na objevu, naplánovat pravidelné výdaje a zisk prognóz institucí. V naší situaci bude seznam investic v tomto případě následující:

 • registrace - 16 000;
 • oprava hal - 200 000;
 • vybavení klubu - 550 000;
 • možné náklady - 134 000.

Jak můžete vidět, bude možné se setkat v 900 000 rublech. Podívejme se nyní na to, jaké roční výdaje máte k dispozici. Jejich seznam je definován takto:

 • pronájem - 900 000;
 • plat - 2 040 000;
 • utility - 55 000;
 • daně - 400 000;
 • ostatní náklady - 105 000.

To znamená, že za rok práce byste měli strávit asi 3 500 000 rublů. Pravidelně průměrný hrubý obrat těchto zařízení lze odhadnout na zhruba 6 000 000 rublů. Zdá se, že zisk ve výši 2 500 000 rublů umožní vrátit investice již v pátém měsíci fungování klubu.

Samozřejmě, každý z těchto projektů musí být rozvinut a jasně zaměřen na vaše potenciální publikum. Koneckonců, počet stolů, jejich kvalita a cena závisí na preferencích vašich návštěvníků. Proto jsme poskytli pouze přibližný odhad, který ukazuje obecný trend této činnosti.

Business od začátku: kulečník

Můžete vydělat peníze nejen za obchod nebo výrobu, ale také za rekreační sporty. Jednou z možností pro takový zisk může být kulečník. Koneckonců hrající kulečník je prestižní sport, který je populární po celém světě. Níže v článku se budeme zabývat podrobněji, jak otevřít kulečník.

Analýza trhu

V poslední době se kulečník začal objevovat nejen ve velkých městech, ale také v malých osadách s populací 100 tisíc lidí. Soutěž mezi kluby je skvělá.

Kulečník hrají nejen profesionálové, ale i amatéři, stejně jako hlučné společnosti, které slaví svátky a hrají kulečník paralelně jako zábavu.

Existují tři typy kulečníkových klubů:

 • První možnost je určena amatérům, kteří hra vidí jako zábavu;
 • druhá možnost - kluby pro profesionální hráče, by tato zařízení měla být vybavena podle zavedených standardů a mít speciální sportovní stoly pro hru;
 • a posledním druhem jsou exkluzivní kluby, zde je důležitá nejen vysoká kvalita vybavení a vybavení pro hru, ale i úroveň služeb.

Registrace a organizace obchodu

Před výběrem organizační a právní formy klubu je nutné určit, jaký druh instituce se plánuje otevřít a zda bude prodávat alkoholické nápoje. Pokud je alkohol nabízen návštěvníkům, pak v tomto případě není možné zaregistrovat individuální podnikání, protože prodej alkoholu podléhá licencování.

Kromě získání certifikátu o registraci a licence byste měli:

 1. Získejte povolení od společnosti Fire Supervision.
 2. Schválení sanitární a epidemiologické stanice.
 3. Registrace do sociálních fondů.
 4. Otevřete bankovní účet.

Umístění, místnost a interiér

Teritoriálně nejvhodnějším místem pro ubytování kulečníkového klubu bude centrální část města nebo obytná hustě osídlená oblast. Před výběrem místa pro kulečník musíte jasně pochopit, pro kterou kategorii zákazníků je instituce navržena a jaká je její koncepce.

Zábavný nebo sportovní klub je nejvýhodnější umístění:

 • hotely, hotely;
 • zábavní centra;
 • nákupní komplexy;
 • noční kluby.

Pokud mluvíme o exkluzivním a elitním klubu, mělo by to být nepochybně samostatná místnost, nejlépe v prestižní oblasti města. Místnost klubu musí mít obdélníkový tvar pro správné umístění stolů a pohodlí návštěvníků. Požadovaná plocha se vypočte podle plánovaného počtu tabulek.

Kromě herny by měla být místnost umístěna také:

 1. Malá kuchyně.
 2. Počítadlo barů.
 3. Koupelna.
 4. Šatna.
 5. Pokoj pro zaměstnance.

Při návrhu interiéru stojí za to věnovat zvláštní pozornost podlahovým krytinám. Může to být koberec, linoleum nebo jakýkoli jiný materiál, který nemusí být kluzký, protože během hry mohou zákazníci spadnout a být zraněni. Aristokratický styl je nejvýhodnější pro zdobení interiéru kulečníkové místnosti, například v angličtině, egyptském nebo paláci.

Zařízení a vybavení

Nejdůležitějším atributem každé kulečníkové herny je stůl pro hru. Proto by měl být vybrán pečlivě, ne šetří peníze.

Počet tabulek by měl být nejméně 5-6:

 1. 2-3 pro hraní ruského kulečníku.
 2. 1-2 pro americký bazén.
 3. Jeden malý stůl.

Kromě tabulek je nutné zakoupit následující zařízení a inventář:

 • náhradní míče;
 • dvě znamení pro každý stůl;
 • lampy nad každým stolem a další osvětlovací zařízení.

Další služby

Za účelem přilákání zákazníků, kromě samotné hry v americkém nebo ruském kulečníku, je logické poskytnout návštěvníkům další seznam služeb.

 1. Osobní školení pro začátečníky.
 2. Individuální lekce pro profesionály.
 3. Bar služby.
 4. Malá kavárna a posezení.
 5. Vip-room služby pro klienty, kteří nechtějí být ve společenské místnosti.

Chcete-li zvýšit prestiž klubu a pro reklamní účely, je možné uspořádat turnaje mezi hráči a organizovat mistrovské kurzy od profesionálních sportovců.

Zaměstnanci

Vzhledem k tomu, že činnost biliárního klubu je součástí sektoru služeb, v tomto ohledu hraje správně vybraný personál klíčovou roli v úspěšném podnikání.

Hlavním zaměstnancem, který pracuje s klienty v hale, je značka. Tento zaměstnanec by měl nejen hrát výborný kulečník a znát všechna pravidla, ale také být schopen pracovat s klienty. Je to z jeho schopnosti získat důvěru a respekt klienta k instituci, že úspěch klubu záleží.

Kromě značky byste měli přijímat:

 • správci;
 • číšníci;
 • barmani;
 • čisticí prostředky;
 • účetní.

Marketing

Efektivní a kompetentní marketingový systém přiláká potenciální zákazníky a podle toho udělá klubový kulečník navštívený a prestižní.

Nejúčinnější marketingové aktivity:

 1. Propagace pomocí sociálních sítí.
 2. Vytváření vlastního webu.
 3. Poskytování slev v určitých hodinách práce.
 4. Vytvořte systém bonusů pro stálé zákazníky.
 5. Umístění reklam na internetu a periodikách.

V zájmu posílení a udržování image klubu by se turnaje měly pravidelně konat mezi profesionály, šampionáty a demonstračními mistrovskými kurzy od nejlepších sportovců v této oblasti.

Finanční složka podniku

Otevření kulečníkového klubu vyžaduje velké množství kapitálu od budoucího majitele podniku.

Náklady na otevření a údržbu

Velikost počáteční investice závisí na počtu stolů, interiéru klubu a úrovni služeb. Chcete-li zakoupit 5 kulečníkových stolů a inventář, je potřeba 400-500 tisíc rublů.

Kromě vybavení budete muset investovat do:

 • opravy prostor - 300 - 500 tisíc rublů;
 • pronájem - od 50 tisíc rublů a více;
 • Autorizovaný systém - od 40 tisíc rublů;
 • nábytek pro bar - 200 tisíc rublů.

Celkem: průměrná výše primárních výdajů činí 1 milion rublů.

 1. Saldo zaměstnanců.
 2. Placení daní.
 3. Užitkové platby.
 4. Reklama.
 5. Nákup alkoholu, nápojů a výrobků pro bar.

Výše budoucích příjmů

Velikost zisku z kulečníkového klubu bude záviset na rozvrhu instituce, přítomnosti či nepřítomnosti baru, kvalitě služby, počtu tabulek.