Jak otevřít kulečník v malém městě

Někteří podnikatelé dokáží vybudovat úspěšné podnikání v zábavním a rekreačním průmyslu. Koneckonců, toto odvětví pokrývá široký segment všech druhů činností. A nápad otevřít kulečník od začátku bude zajímavým začátkem vašeho výnosného podnikání. Proto se dozvídáme o všech vlastnostech a odstínech této lekce o něco víc.

Charakteristika a podrobnosti práce

S největší pravděpodobností bude takové rozhodnutí nejlepším řešením pro začínající podnikatele, kteří se nezaměřili na konkrétní podnikání, ale mají kapitál a chtějí začít podnikat. Samozřejmě je důležité brát v úvahu specifika podniku a jeho specifika. Například je nejlepší začít s vývojem projektu s průzkumem potenciálních zákazníků. Koneckonců, většina lidí raději navštívit zábavní zařízení se nachází v jejich domě.

Samozřejmě zvažte úroveň konkurence. Například v megacities by bylo vhodné otevřít takový klub v jedné ze spacích prostorů. Když mluvíme o tom, jak otevřít kulečník v malém městě, lze poznamenat, že zpravidla by kvůli úplnému nedostatku hospodářské soutěže měla být instituce tohoto typu umístěna blíže ke střední části osídlení.

Samozřejmě je důležité vzít v úvahu vysoké náklady na realizaci tohoto podnikatelského nápadu. Koneckonců dobré a kvalitní vybavení haly není levné. Je pravda, že případ obvykle vykazuje velmi dobrou ziskovost, takže rizika ztráty kapitálu zde jsou poměrně nízká.

Při sestavování obchodního plánu musíte jasně popsat úroveň vaší instituce. Výroba kulečníkových stolů zajišťuje široký výběr vybavení, v závislosti na třídě kulečníku a druhu hry. Samozřejmě, tady, znovu, byste se měli zaměřit na své budoucí zákazníky. Koneckonců, profesionální sportovní kluby mají málo společného s průměrnou zábavní institucí. Podnikatel se tak potýká s obtížným, ale zajímavým úkolem - koneckonců úspěch vývoje původní myšlenky i její kompetentní realizace zaručují vynikající a dobrou příjmovou činnost.

Typy klubů

Začíná-li podnikat obchodní plán pro kulečník, je zapotřebí zabývat se jedním z možných formátů činnosti. Dnes existují tři hlavní oblasti práce:

 1. Amatérská instituce. Zde je přijatelná odchylka vybavení herní haly od všeobecně uznávaných standardů na světě. Hlavním publikem takového sálu budou návštěvníci, kteří hrají pro osobní potěšení.
 2. Profesionální klub. V instituci tohoto druhu se zpravidla lidé, kteří jsou v této hře dobře orientovaní, chystají. To znamená, že je nutné zakoupit profesionální vybavení, které splňuje normy přijaté ve světě. Samozřejmě, tento formát je obtížně nazývat rozpočet kvůli vysokým nákladům na sportovní vybavení. Po splnění tohoto náročného úkolu však budete moci konkurovat vážným institucím a získávat stálé zákazníky.
 3. Luxusní kulečník. Možná, že takové kluby budou vhodné pouze ve velkých megacities. Koneckonců, tato třída institucí předpokládá nejvyšší úroveň vybavení a exkluzivní interiér. Kromě toho bude samostatnou položkou výdajů realizace vysoce kvalitního zákaznického servisu. Koneckonců, hosté budou muset nabídnout elitní nápoje a dobré jídlo. Pokud jde o inventář hry, musí splňovat mezinárodní normy a současně být exkluzivní a atraktivní.

Samozřejmě je vhodné, aby začátečník zvažoval první možnost. Koneckonců, v malých městech má většina návštěvníků zájem pouze o dobrý čas. Samozřejmě, že máte vážné investice, můžete kombinovat demokratickou atmosféru haly s profesionálním zařízením - to bude pro instituci výhodou. Pak budeme muset hledat specialisty, kteří budou schopni nabídnout všem, kteří chtějí učit je základům hry.

Právní a organizační záležitosti

Aby byla činnost efektivní, bude zapotřebí její legalizace. K tomu je nutné získat status IP. Koneckonců budete pracovat výhradně s jednotlivci, nikoliv s firmami. Organizace JSC přebírá přesně tento formát. Mimochodem, pro IP, zdanění a podávání zpráv je mnohem jednodušší a měkčí.

Při výběru OKVED je třeba řídit obecnou koncepci instituce. Herní místnost pro fanoušky zahrnuje kód 93,29, ale profesionální klub - 93.12. Dnes takové činnosti nevyžadují licencování, ale při plánování dalšího prodeje alkoholu je třeba získat příslušné dokumenty. Navíc výhoda pro profesionální klub se připojí k jedné ze sportovních sdružení tohoto směru.

Určete s publikem

Otázky týkající se podrobného popisu areálu jsou nutně zahrnuty do připraveného obchodního plánu biliárního klubu. V malých městech bude optimální volbou budovy uprostřed. Hlavní podmínkou je dobrý terén a pohodlné přístupové cesty. A budova může být umístěna jak v obytné budově, tak ve stávajícím nákupním centru. Další dobrá volba by byla samostatná struktura.

Je důležité dbát na technické vlastnosti areálu. Například byste měli začít tím, že definujete jeho oblast. Instalace pro ruskou rozmanitost bazénu je nejběžnější a zaujímá cca 40 m². A právě tento druh hry je nejoblíbenější mezi většinou fanoušků a profesionálů. Proto je třeba přesně řídit takové zařízení.

Kromě toho nezapomeňte, že zakoupením profesionálních stolů z těžkého dřeva nebo kamene je třeba zvážit možnost překrytí podlah, aby odolala takové hmotnosti. Netřeba dodávat, že tato poznámka je relevantnější pro myšlenku pronájmu obchodního centra ve vyšších patrech.

Chcete-li zjistit celkovou velikost požadované místnosti, vypočítat počet tabulek a přidat k získaným hodnotám místa pro rekreační oblast, návštěvníky a administrátorskou práci a bar. To znamená, že hala, která obsahuje 4 stoly pro ruský bazén a 2 pro americký, by měla být asi 280 m². Náklady na pronájem místnosti s takovými rozměry v centru dosahují 75 000 rublů.

Vnitřní výzdoba a vybavení klubu

Samozřejmě, dekor vašeho zařízení bude také velmi důležitý. Nicméně, při plánování otevření amatérské místnosti, není nutné provést dokončení drahých materiálů. Stačí se omezit na diskrétní a univerzální výzdobu. Samozřejmě, povrch by měl vypadat atraktivně a být odolný proti vysokému opotřebení. Kromě toho není nutné v místnosti použít hořlavé materiály - koneckonců nemůžete projít kontrolou požáru. Rekonstrukce a design haly bude stát asi 200 000 rublů.

Ale kulečník si zaslouží zvláštní rozhovor. Minimální sada jednoho bazénu je stůl, sada podnětů a koulí, stejně jako různé doplňky, například pyramidový trojúhelník, křída, police a regály pro ukládání herního vybavení. Kromě toho budou vyžadována speciální svítidla pro rovnoměrné rozložení osvětlení herní plochy a hracích automatů. Také budete potřebovat recepci pro administrátora a několik pohovky se stoly pro fanoušky.

Samozřejmě, že kvalita stolu pro bazén může záviset na prestiži Vaší instituce jako celku a na jejích hlavních posluchačích. Obecně platí, že Američan je velmi běžná hra pro mladou generaci a začátečníky. Zkušení hráči dávají přednost ruskému kulečníku. Proto se pokuste zakoupit vybavení, které uspokojí většinu budoucích návštěvníků.

Když mluvíme o cenách za kvalitní vybavení, můžeme si všimnout jeho poměrně vysokých nákladů. Například dobrý stůl 12 "bude stát od 120.000 rublů. Ačkoli můžete zvážit nákup použitého zařízení. Tato volba ušetří přibližně polovinu nákladů na produkt. Celkové uspořádání haly bude obecně muset vynaložit minimálně 550 000 rublů za podmínky, že bude kupovat použité zařízení.

Zaměstnanci klubu

Soustředěním se na poloprofesionální formu kulečníkové herny je nutné zodpovědně přistupovat k personálu. Doporučený seznam otevřených volných míst by měl vypadat takto:

 1. Administrátor. Tato osoba musí vyřešit běžné organizační problémy a přijmout platbu. Doporučuje se vzít dva lidi, kteří nabízejí plat 22 000 rublů.
 2. Marker. Specialista, který zná pravidla hry a vede konzultace pro začínající návštěvníky. Jeho povinnosti by navíc měly zahrnovat pořádání turnajů s hráči na jejich žádost a celkové ovládání hry. Bude nutné otevřít čtyři volná místa s platy 20 000 rublů.
 3. Podporní pracovníci. K normálnímu fungování klubu musíte najmout čističe s platností 10 000 osob. a dvě stráže. Jejich práce lze odhadnout na 18 000 rublů.

Samozřejmě byste měli věnovat zvláštní pozornost výběru značek. Tito lidé by měli být profesionální hráči a milují svou práci. Obvykle měsíční platby pro takový počet zaměstnanců budou vyžadovat 170 000 rublů.

Obecné finanční vyhodnocení projektu

Tak, aby se zjistilo, jak se firma bude zisková, je třeba vypracovat ekonomický úsek, který je součástí obchodního plánu kulečníkový klub, s očekáváním svých nákladů na objevu, naplánovat pravidelné výdaje a zisk prognóz institucí. V naší situaci bude seznam investic v tomto případě následující:

 • registrace - 16 000;
 • oprava hal - 200 000;
 • vybavení klubu - 550 000;
 • možné náklady - 134 000.

Jak můžete vidět, bude možné se setkat v 900 000 rublech. Podívejme se nyní na to, jaké roční výdaje máte k dispozici. Jejich seznam je definován takto:

 • pronájem - 900 000;
 • plat - 2 040 000;
 • utility - 55 000;
 • daně - 400 000;
 • ostatní náklady - 105 000.

To znamená, že za rok práce byste měli strávit asi 3 500 000 rublů. Pravidelně průměrný hrubý obrat těchto zařízení lze odhadnout na zhruba 6 000 000 rublů. Zdá se, že zisk ve výši 2 500 000 rublů umožní vrátit investice již v pátém měsíci fungování klubu.

Samozřejmě, každý z těchto projektů musí být rozvinut a jasně zaměřen na vaše potenciální publikum. Koneckonců, počet stolů, jejich kvalita a cena závisí na preferencích vašich návštěvníků. Proto jsme poskytli pouze přibližný odhad, který ukazuje obecný trend této činnosti.

Business od začátku: kulečník

Můžete vydělat peníze nejen za obchod nebo výrobu, ale také za rekreační sporty. Jednou z možností pro takový zisk může být kulečník. Koneckonců hrající kulečník je prestižní sport, který je populární po celém světě. Níže v článku se budeme zabývat podrobněji, jak otevřít kulečník.

Analýza trhu

V poslední době se kulečník začal objevovat nejen ve velkých městech, ale také v malých osadách s populací 100 tisíc lidí. Soutěž mezi kluby je skvělá.

Kulečník hrají nejen profesionálové, ale i amatéři, stejně jako hlučné společnosti, které slaví svátky a hrají kulečník paralelně jako zábavu.

Existují tři typy kulečníkových klubů:

 • První možnost je určena amatérům, kteří hra vidí jako zábavu;
 • druhá možnost - kluby pro profesionální hráče, by tato zařízení měla být vybavena podle zavedených standardů a mít speciální sportovní stoly pro hru;
 • a posledním druhem jsou exkluzivní kluby, zde je důležitá nejen vysoká kvalita vybavení a vybavení pro hru, ale i úroveň služeb.

Registrace a organizace obchodu

Před výběrem organizační a právní formy klubu je nutné určit, jaký druh instituce se plánuje otevřít a zda bude prodávat alkoholické nápoje. Pokud je alkohol nabízen návštěvníkům, pak v tomto případě není možné zaregistrovat individuální podnikání, protože prodej alkoholu podléhá licencování.

Kromě získání certifikátu o registraci a licence byste měli:

 1. Získejte povolení od společnosti Fire Supervision.
 2. Schválení sanitární a epidemiologické stanice.
 3. Registrace do sociálních fondů.
 4. Otevřete bankovní účet.

Umístění, místnost a interiér

Teritoriálně nejvhodnějším místem pro ubytování kulečníkového klubu bude centrální část města nebo obytná hustě osídlená oblast. Před výběrem místa pro kulečník musíte jasně pochopit, pro kterou kategorii zákazníků je instituce navržena a jaká je její koncepce.

Zábavný nebo sportovní klub je nejvýhodnější umístění:

 • hotely, hotely;
 • zábavní centra;
 • nákupní komplexy;
 • noční kluby.

Pokud mluvíme o exkluzivním a elitním klubu, mělo by to být nepochybně samostatná místnost, nejlépe v prestižní oblasti města. Místnost klubu musí mít obdélníkový tvar pro správné umístění stolů a pohodlí návštěvníků. Požadovaná plocha se vypočte podle plánovaného počtu tabulek.

Kromě herny by měla být místnost umístěna také:

 1. Malá kuchyně.
 2. Počítadlo barů.
 3. Koupelna.
 4. Šatna.
 5. Pokoj pro zaměstnance.

Při návrhu interiéru stojí za to věnovat zvláštní pozornost podlahovým krytinám. Může to být koberec, linoleum nebo jakýkoli jiný materiál, který nemusí být kluzký, protože během hry mohou zákazníci spadnout a být zraněni. Aristokratický styl je nejvýhodnější pro zdobení interiéru kulečníkové místnosti, například v angličtině, egyptském nebo paláci.

Zařízení a vybavení

Nejdůležitějším atributem každé kulečníkové herny je stůl pro hru. Proto by měl být vybrán pečlivě, ne šetří peníze.

Počet tabulek by měl být nejméně 5-6:

 1. 2-3 pro hraní ruského kulečníku.
 2. 1-2 pro americký bazén.
 3. Jeden malý stůl.

Kromě tabulek je nutné zakoupit následující zařízení a inventář:

 • náhradní míče;
 • dvě znamení pro každý stůl;
 • lampy nad každým stolem a další osvětlovací zařízení.

Další služby

Za účelem přilákání zákazníků, kromě samotné hry v americkém nebo ruském kulečníku, je logické poskytnout návštěvníkům další seznam služeb.

 1. Osobní školení pro začátečníky.
 2. Individuální lekce pro profesionály.
 3. Bar služby.
 4. Malá kavárna a posezení.
 5. Vip-room služby pro klienty, kteří nechtějí být ve společenské místnosti.

Chcete-li zvýšit prestiž klubu a pro reklamní účely, je možné uspořádat turnaje mezi hráči a organizovat mistrovské kurzy od profesionálních sportovců.

Zaměstnanci

Vzhledem k tomu, že činnost biliárního klubu je součástí sektoru služeb, v tomto ohledu hraje správně vybraný personál klíčovou roli v úspěšném podnikání.

Hlavním zaměstnancem, který pracuje s klienty v hale, je značka. Tento zaměstnanec by měl nejen hrát výborný kulečník a znát všechna pravidla, ale také být schopen pracovat s klienty. Je to z jeho schopnosti získat důvěru a respekt klienta k instituci, že úspěch klubu záleží.

Kromě značky byste měli přijímat:

 • správci;
 • číšníci;
 • barmani;
 • čisticí prostředky;
 • účetní.

Marketing

Efektivní a kompetentní marketingový systém přiláká potenciální zákazníky a podle toho udělá klubový kulečník navštívený a prestižní.

Nejúčinnější marketingové aktivity:

 1. Propagace pomocí sociálních sítí.
 2. Vytváření vlastního webu.
 3. Poskytování slev v určitých hodinách práce.
 4. Vytvořte systém bonusů pro stálé zákazníky.
 5. Umístění reklam na internetu a periodikách.

V zájmu posílení a udržování image klubu by se turnaje měly pravidelně konat mezi profesionály, šampionáty a demonstračními mistrovskými kurzy od nejlepších sportovců v této oblasti.

Finanční složka podniku

Otevření kulečníkového klubu vyžaduje velké množství kapitálu od budoucího majitele podniku.

Náklady na otevření a údržbu

Velikost počáteční investice závisí na počtu stolů, interiéru klubu a úrovni služeb. Chcete-li zakoupit 5 kulečníkových stolů a inventář, je potřeba 400-500 tisíc rublů.

Kromě vybavení budete muset investovat do:

 • opravy prostor - 300 - 500 tisíc rublů;
 • pronájem - od 50 tisíc rublů a více;
 • Autorizovaný systém - od 40 tisíc rublů;
 • nábytek pro bar - 200 tisíc rublů.

Celkem: průměrná výše primárních výdajů činí 1 milion rublů.

 1. Saldo zaměstnanců.
 2. Placení daní.
 3. Užitkové platby.
 4. Reklama.
 5. Nákup alkoholu, nápojů a výrobků pro bar.

Výše budoucích příjmů

Velikost zisku z kulečníkového klubu bude záviset na rozvrhu instituce, přítomnosti či nepřítomnosti baru, kvalitě služby, počtu tabulek.

Otázka a odpověď č. 132 - OKVED

Otázka je položena: Alexey | Datum: 04/09/2014 | Kategorie: OKVED

Otázka:

Řekni mi prosím, jaký je kód kulečníkového klubu?

Odpověď:

 • Kód ОКВТД 92.72 - Ostatní rekreační činnosti, které nejsou zahrnuty v jiných skupinách
 • Kód ОКВТД 92.62 - Ostatní sportovní činnosti

Kategorie otázek:

Nové otázky a odpovědi

# 579 | Otázka je položena: Olga | Datum: 10/10/2015 | Kategorie: OKVED

Které OKVED kódy zvolí, jestli plánujeme natáčet filmy, videa, stejně jako psát skripty paralelně, možná knihy. Děkuji! přečíst úplně.

# 578 | Otázka je položena: Igor | Datum: 10/08/2015 | Kategorie: OKVED

Chci otevřít diskotéku. Který OKVED by měl být zadán při registraci IP. Děkuji. přečíst úplně.

# 577 | Otázka je položena: Galina | Datum: 10/08/2015 | Kategorie: OKVED

Co kódy OKVED jsou nejvhodnější pro velkoobchod s potravinami, výrobky? přečíst úplně.

# 576 | Otázka je položena: Natalia | Datum: 10/07/2015 | Kategorie: OKVED

Prompt kódy OKVED pro opravu automobilů, aby si je mohli přečíst úplně.

Hra biliárdu patří do sféry zábavy a je předmětem patentování

Hra biliáru je bezplatná a půjčovna míčů je účtována. Je možné tyto činnosti klasifikovat jako hazardní hry? Je nutné zakoupit komerční patent?

V souladu s par. 267.1.1 str. 267.1 Čl. 267 daňového řádu z plátců poplatku jsou podnikatelské subjekty (právnické a fyzické osoby - podnikatelé), jejich třídění, přijímat zavedené obchodní patenty objednávek a provádění činností v oblasti zábavy, kromě provádění loterií veřejné peníze.

Podle odstavců 14.1.46 ustanovení 14.1 čl. 14 kodexu, aktivita v zábavním průmyslu - je hospodářská činnost právnických osob a fyzických osob - podnikatelů, je provádět loterie a herní zábavy, účast ve kterém nestanoví získání svým členům peněz nebo majetku ceny (výhry), zejména, kulečník, bowling, bowling, stolní hry, dětské videohry atd.

V souladu s par. 267.3.6 odstavec 267.3 čl. 267 daňového řádu, míra poplatku za provádění činností v oblasti zábavy pro čtvrtinu používat kulečníkem, uskutečňovaná pomocí žetonů mincí nebo bez nich, kromě kulečníkem, který se používá pro sportovní amatérských soutěží, je nastaven na minimální mzdu pro každý stůl pro kulečník.

S ohledem na výše uvedené činnosti související s využíváním kulečníkových stolů, které se používají pro sport amatérských soutěží v přítomnosti místní samosprávy na základě rozhodnutí sportovních soutěží v kulečník, není patentovatelné. Všechny ostatní činnosti související s používáním tabulek pro kulečník, včetně těch, které nabudou účinnosti pomocí žetonů mincí nebo bez nich a předány k dalšímu využití (včetně pronájmu), kromě toho, kulečníkem, který se používá pro sportovní amatérských soutěží je možné v přítomnosti obchodních patentů.

V důsledku toho podle odst. 14.1.46 ustanovení 14.1 čl. 14 daňového řádu hry v bazénu (s výjimkou kulečníkových stolů, které se používají pro sport amatérských soutěží v přítomnosti těla místní správy rozhodnutí uspořádat sportovních soutěží) se týká oblasti zábavy a patentovatelné.

Jak otevřít kulečník

Jednou z populárních volnočasových aktivit mezi obyvatelstvem je právo hrát kulečník. Toto slovo je společné pro několik různých her, které kombinují použití sady koulí přesunutých pomocí tága. Ve velkých městech, je to snadné najít kulečník, takže začínající podnikatel může být těžké na první pohled k udržení úrovně hospodářské soutěže, ale lidé raději navštívit místa, kulečník není daleko od svého domova. V tomto ohledu může být otevření kulečníkové herny skutečné v těch částech města, kde ještě nejsou konkurenti; v malých městech, nemá vlastní kulečník nebo je ve strašném stavu.

Toto místo je samozřejmě zaneprázdněno, ale při správném posouzení trhu může být vhodné vytvořit kulečník. Například i v mnoha městech s více než miliónem obyvatel nemusí být kulečník, který nabízí hru v méně běžných typech kulečníku, což umožňuje dosáhnout části diváků, kteří nemohou dělat, co se jim líbí.

Prvním krokem je legalizace vaší firmy, takže se musíte obrátit na místní daňový úřad a zaregistrovat obchodní firmu. Kód aktivity se může lišit v závislosti na tom, jaký formát má budoucí instituce. Pokud se tedy má zaměřit na velký počet lidí, aby uspokojily potřeby běžného kulečníku, kód (OKPD 2) 93.29 Jiné zábavní a rekreační služby. Pokud je kulečník vytvořen jako vlastní klub, v němž jsou profesionálové zapojení, kód se poněkud liší - (OKPD 2) 93.12 Služby poskytované sportovními kluby.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Obecně platí, že kulečník pro obyčejné obyvatele není v žádném případě sport, ale zábava pro večer, ale pro profesionální hráče je to povolání v životě, a proto jejich postoj k hraní kulečníku jako sport. Takový významný rozdíl by se měl brát v úvahu při organizaci a další činnosti jeho zřizování. Některé licence nebo povolení se nevyžadují, ale je velmi dobré, aby sportovní klub získal členství v jakémkoli příslušném sdružení.

Obecně existují tři typy kulečníku. První je přístupná kulečníková místnost. Tato instituce je zaměřena na obyčejné lidi, pro které je kulečník zábavou pro večer. Někteří lidé často navštěvují obdobná zařízení, ale neusilují o to, aby se stali profesionálními hráči, pro ně hlavním odpočinkem a dostupností dalších služeb. Ventilátory, zvláště pokud to není nováčky, příliš náročný na kvalitu stolů a příslušenství, velice úsporné kulečník nebudou ani zajímavé pro ně (v případě, samozřejmě, není tak docela malé město, kde je bazén vnímána jako něco nadpřirozeného). Nicméně, tito návštěvníci mohou odpustit nesoulad vybavení s mezinárodními standardy, oni nejsou tak důležití vzhled stolu a délka tága. V tomto případě si můžete koupit levnější vybavení, orientuje se směrem k průměrnému amatérovi, že je otevřen ohromný počet kulečníků.

Druhým druhem je sportovní klub. V těchto místech jsou převážně náročné zákazníky, kteří chtějí poskytnout možnost sportovat u stolů s vhodným vybavením, žádný profesionální hráč nebere tágo v ruce a nebudou přistupovat ke stolu, a to i v případě, že jsou vyráběny s minimální odchylkou od zavedených standardů. Skutečným stolem pro hraní kulečníku je masivní deska vyrobená z těžkého dřeva nebo kamene a toto musíte brát v úvahu při nákupu vybavení pro vaši instituci. Skuteční sportovci obecně nerozpoznávají stůl, ne z ardezii. Ale můžete trvale svázat návštěvníka sami sebe, pokud vše děláte kvalitativně; Profesionální hráč ocení kvalitu a v budoucnu se stane pravidelným návštěvníkem.

Třetí druh je exkluzivní kulečník. Zde klient požaduje nejen kvalitu stolů a příslušenství, ale také okolní prostředí a služby obecně. V podobné kulečníkové místnosti by měl být realizován návrhový projekt, situace by měla být přiměřená, bar musí mít drahé alkoholické nápoje a kuchyně by měla nabízet lahodné pokrmy. Ve dvou předchozích typech kulečníkových bary a kuchyně nemusí být vůbec. K tabulkám jsou prezentovány nejen (a dokonce ani tolik) požadavky týkající se jejich dodržování sportovních standardů, pokud jde o kvalitu výkonu a vzhled, který dokonale zapadá do interiéru. Návštěvníci takové kulečníkové místnosti by měli mít pocit, že kulečník je hra pro privilegované osoby a dokonce i koule jsou kupovány ze slonoviny a propagují je návštěvníkům jako náhodou.

Velmi důležitým bodem je hledání vhodných prostor. Za prvé, jeho umístění. Je lepší otevřít kulečník samozřejmě v centru města, ale v případě velkého počtu závodníků se můžete také usadit ve spacích oblastech. Jak ukazuje praxe, ani v tomto případě nebude biliardová místnost bez návštěvníků, lidé z nejbližších domů rádi rozmístí svůj volný čas, i kdyby tuto hru dříve nehrál. Hlavním důvodem je pohodlí vstupu a možného parkování, v této souvislosti lze ubytovat v nákupním centru, které poskytne nejen zákazníkům výše zmíněné pohodlí, ale také poskytne podnikateli velký proud lidí.

V případě omezeného rozpočtu mohou být náklady na měsíční pronájem založeny na úsporách, a to i tento přístup má právo existovat. V objektu jsou kladeny vážnější požadavky. Již v této fázi je třeba přesně vědět, kdo se stane hlavním návštěvníkem zařízení. Jak je uvedeno výše, tyto tabulky pro kulečník jsou velmi těžké, jejich hmotnost může přesáhnout i tunu. Pokud tedy zakoupíte profesionální nebo výhradní vybavení, musíte vzít v úvahu maximální zatížení podlahové plochy. Při výběru místa od pronajímatele musíte požádat o dokumenty, které specifikují parametry místnosti, a vypočítat, zda podlaha vydrží očekávanou závažnost.

Druhým důležitým bodem je velikost samotné místnosti. Nejen, že je samotný stůl těžkopádnou věcí, takže musí být pro tuto hru dostatek volného místa. Musíme vycházet z toho, že jeden stůl vyžaduje až 40 m 2, ačkoli samotný stůl zaujímá kolem 6 m 2. Jedná se však o tipy pro profesionální a plnohodnotné hry. Některé kulečníky tuto oblast vyříznou, což vede k pravidelné kolizi s hráči z jiných stolů. Pro amatérský kulečník to není kritická nevýhoda (až do jistých mezí, nemůžete dát stoly u stolu), ale sportovci si to neuvědomují a odjedou, aniž začnou hrát. Pro výhradní kulečníkem je obecně běžná praxe přidělování oddělený prostor pro každou tabulku a místnost může být podstatně vyrovnanější než čtyřicet metrů čtverečních, protože to může být tabulka, čalouněný nábytek a podobně, interiérových řešení pro maximální pohodlí.

Na základě plánovaného počtu tabulek můžete určit velikost místnosti. Mělo by být poznamenáno, že 40 m 2 je 12-noha platforma pro stůl, to je, největší použitý v kulečníku. Nicméně, jedná se o tabulku pro nejpopulárnější hru - ruský kulečník, i když pro druhou nejoblíbenější tabulku potřebuje stůl mnohem méně. Také byste neměli zapomenout na výšku místnosti, protože světla jsou umístěna v slušné výšce nad stolem. Pokud umístíte šest stolů, pak plocha místnosti dosáhne 240 m 2 a to bez ohledu na možný bar a kuchyň. Současně by mělo existovat pracoviště jiného správce, které potřebuje nejen počítadlo s pokladnou, ale také místo pro ukládání dodatečného vybavení.

Biliard služby patří pod UTII

". Naše kavárna je převedena na zaplacení jediné daně z imputovaného příjmu. Ve zvláštní místnosti jsme nainstalovali kulečník. Je nutné přeložit kulečník do "vmenenka" a při výpočtu jediné daně z imputovaného příjmu pro veřejné stravování zvážit, zda je kulečník. "

Anna Smolniková, Tikhvin, oblast Leningrad

kulečník služby týkající se domácnosti v souladu s Národní klasifikace veřejných služeb ( „OK 002-93. Národní klasifikace veřejných služeb“) kódem 019406 „Půjčování sportovních potřeb, cestovní ruch, hry.“ Vaše organizace proto provádí dva typy činností: veřejné stravování a služby pro domácnosti. Poskytování stravovacích služeb s plochou obslužného sálu pro návštěvníky není větší než 150 metrů čtverečních. m ve vašem městě spadá pod „vmenenku“ na základě bodu 2.8 rozhodnutí Rady Tikhvin okresních poslanců z 17.11.05 číslem 19 a poskytováním osobních služeb - bodu 2.1 téhož dokumentu.

Pokud se kulečník a kavárna nacházejí v různých místnostech, prostor haly s kulečníkovými tabulkami, které se nacházejí v ní, by neměl být zohledněn pro výpočet jediné daně z imputovaných příjmů pro veřejné stravování. Takové vysvětlení je uvedeno v dopise Ministerstva financí Ruska ze dne 09.02.06 č. 03-11-04 / 3/75 (Dopis RF Ministerstva financí ze dne 06.09.2005 N 03-11-04 / 3/75).

Single daň z činnosti „stravování“, vaše organizace musí být vypočtena na základě oblasti služeb návštěvníky haly a pro „spotřebitelských služeb“ - na základě počtu zaměstnanců (dopisu Úřadu spolkového daňového služby Ruska na Leningradské oblasti od 03.03.06 № 02-10 / 02 408 (Letter Úřad federální daňové služby pro oblast Leningradu ze dne 03.03.2006 N 02-10 / 02408)). Vezměte prosím na vědomí, že služby domácnosti podléhají jediné dani z příjmů, pokud jsou poskytovány jednotlivcům.

Business od začátku: kulečník

Můžete vydělat peníze nejen za obchod nebo výrobu, ale také za rekreační sporty. Jednou z možností pro takový zisk může být kulečník. Koneckonců hrající kulečník je prestižní sport, který je populární po celém světě. Níže v článku se budeme zabývat podrobněji, jak otevřít kulečník.

Analýza trhu

V poslední době se kulečník začal objevovat nejen ve velkých městech, ale také v malých osadách s populací 100 tisíc lidí. Soutěž mezi kluby je skvělá.

Kulečník hrají nejen profesionálové, ale i amatéři, stejně jako hlučné společnosti, které slaví svátky a hrají kulečník paralelně jako zábavu.

Existují tři typy kulečníkových klubů:

 • První možnost je určena amatérům, kteří hra vidí jako zábavu;
 • druhá možnost - kluby pro profesionální hráče, by tato zařízení měla být vybavena podle zavedených standardů a mít speciální sportovní stoly pro hru;
 • a posledním druhem jsou exkluzivní kluby, zde je důležitá nejen vysoká kvalita vybavení a vybavení pro hru, ale i úroveň služeb.

Registrace a organizace obchodu

Před výběrem organizační a právní formy klubu je nutné určit, jaký druh instituce se plánuje otevřít a zda bude prodávat alkoholické nápoje. Pokud je alkohol nabízen návštěvníkům, pak v tomto případě není možné zaregistrovat individuální podnikání, protože prodej alkoholu podléhá licencování.

Kromě získání certifikátu o registraci a licence byste měli:

 1. Získejte povolení od společnosti Fire Supervision.
 2. Schválení sanitární a epidemiologické stanice.
 3. Registrace do sociálních fondů.
 4. Otevřete bankovní účet.

Umístění, místnost a interiér

Teritoriálně nejvhodnějším místem pro ubytování kulečníkového klubu bude centrální část města nebo obytná hustě osídlená oblast. Před výběrem místa pro kulečník musíte jasně pochopit, pro kterou kategorii zákazníků je instituce navržena a jaká je její koncepce.

Zábavný nebo sportovní klub je nejvýhodnější umístění:

 • hotely, hotely;
 • zábavní centra;
 • nákupní komplexy;
 • noční kluby.

Pokud mluvíme o exkluzivním a elitním klubu, mělo by to být nepochybně samostatná místnost, nejlépe v prestižní oblasti města. Místnost klubu musí mít obdélníkový tvar pro správné umístění stolů a pohodlí návštěvníků. Požadovaná plocha se vypočte podle plánovaného počtu tabulek.

Kromě herny by měla být místnost umístěna také:

 1. Malá kuchyně.
 2. Počítadlo barů.
 3. Koupelna.
 4. Šatna.
 5. Pokoj pro zaměstnance.

Při návrhu interiéru stojí za to věnovat zvláštní pozornost podlahovým krytinám. Může to být koberec, linoleum nebo jakýkoli jiný materiál, který nemusí být kluzký, protože během hry mohou zákazníci spadnout a být zraněni. Aristokratický styl je nejvýhodnější pro zdobení interiéru kulečníkové místnosti, například v angličtině, egyptském nebo paláci.

Zařízení a vybavení

Nejdůležitějším atributem každé kulečníkové herny je stůl pro hru. Proto by měl být vybrán pečlivě, ne šetří peníze.

Počet tabulek by měl být nejméně 5-6:

 1. 2-3 pro hraní ruského kulečníku.
 2. 1-2 pro americký bazén.
 3. Jeden malý stůl.

Kromě tabulek je nutné zakoupit následující zařízení a inventář:

 • náhradní míče;
 • dvě znamení pro každý stůl;
 • lampy nad každým stolem a další osvětlovací zařízení.

Další služby

Za účelem přilákání zákazníků, kromě samotné hry v americkém nebo ruském kulečníku, je logické poskytnout návštěvníkům další seznam služeb.

 1. Osobní školení pro začátečníky.
 2. Individuální lekce pro profesionály.
 3. Bar služby.
 4. Malá kavárna a posezení.
 5. Vip-room služby pro klienty, kteří nechtějí být ve společenské místnosti.

Chcete-li zvýšit prestiž klubu a pro reklamní účely, je možné uspořádat turnaje mezi hráči a organizovat mistrovské kurzy od profesionálních sportovců.

Zaměstnanci

Vzhledem k tomu, že činnost biliárního klubu je součástí sektoru služeb, v tomto ohledu hraje správně vybraný personál klíčovou roli v úspěšném podnikání.

Hlavním zaměstnancem, který pracuje s klienty v hale, je značka. Tento zaměstnanec by měl nejen hrát výborný kulečník a znát všechna pravidla, ale také být schopen pracovat s klienty. Je to z jeho schopnosti získat důvěru a respekt klienta k instituci, že úspěch klubu záleží.

Kromě značky byste měli přijímat:

 • správci;
 • číšníci;
 • barmani;
 • čisticí prostředky;
 • účetní.

Marketing

Efektivní a kompetentní marketingový systém přiláká potenciální zákazníky a podle toho udělá klubový kulečník navštívený a prestižní.

Nejúčinnější marketingové aktivity:

 1. Propagace pomocí sociálních sítí.
 2. Vytváření vlastního webu.
 3. Poskytování slev v určitých hodinách práce.
 4. Vytvořte systém bonusů pro stálé zákazníky.
 5. Umístění reklam na internetu a periodikách.

V zájmu posílení a udržování image klubu by se turnaje měly pravidelně konat mezi profesionály, šampionáty a demonstračními mistrovskými kurzy od nejlepších sportovců v této oblasti.

Finanční složka podniku

Otevření kulečníkového klubu vyžaduje velké množství kapitálu od budoucího majitele podniku.

Náklady na otevření a údržbu

Velikost počáteční investice závisí na počtu stolů, interiéru klubu a úrovni služeb. Chcete-li zakoupit 5 kulečníkových stolů a inventář, je potřeba 400-500 tisíc rublů.

Kromě vybavení budete muset investovat do:

 • opravy prostor - 300 - 500 tisíc rublů;
 • pronájem - od 50 tisíc rublů a více;
 • Autorizovaný systém - od 40 tisíc rublů;
 • nábytek pro bar - 200 tisíc rublů.

Celkem: průměrná výše primárních výdajů činí 1 milion rublů.

 1. Saldo zaměstnanců.
 2. Placení daní.
 3. Užitkové platby.
 4. Reklama.
 5. Nákup alkoholu, nápojů a výrobků pro bar.

Výše budoucích příjmů

Velikost zisku z kulečníkového klubu bude záviset na rozvrhu instituce, přítomnosti či nepřítomnosti baru, kvalitě služby, počtu tabulek.

Jak otevřít kulečník

Kolik stojí za otevření kulečníkového klubu a jak rychle to bude dokončeno?

Částka potřebná k otevření průměrného kulečníkového klubu s obvyklým souborem doplňkových služeb (bar, kuchyň a někdy také hrací automaty) se obvykle pohybuje od 40 000 do 200 000 USD.

K dražším klubům se jedná především o "elitní" kluby a za druhé s kluby pro hromadné návštěvníky, ale s velkým množstvím kulečníkových stolů (více než patnáct nebo dvacet tabulek). Tyto kluby nejsou rozšířené, proto při otevření každého z nich jsou prováděny konkrétní ekonomické výpočty, jejichž obsah je mimo rozsah tohoto článku.

Pokud jde o levnější projekty (levnější než 40 000 USD), jejich podíl není příliš velký a bude dále chápáno proč.

Obecně platí, že náklady na jeden metr čtvereční "turnkey kulečníkové místnosti", zpravidla činí v průměru $ 400 až 800 dolarů v závislosti na třídě instituce.

Doba návratnosti kulečníkového klubu - od šesti měsíců do dvou let. Toto období závisí na několika faktorech, ale hlavním je účast. Návštěva, podle pořadí, závisí na tom, kde se nachází kulečník a kolik kvalitních služeb mohou návštěvníci nabídnout. V průměru od okamžiku otevření klubu až po výstup pro předpokládanou účast není delší než tři měsíce. Pokud po tří měsících od okamžiku otevření nedosáhne návštěvnost klubu odhadované hodnoty, měli by majitelé klubu přehodnotit svůj přístup k podnikání.

Doufáme však, že ti, kteří přijmou níže uvedené doporučení, nebudou čelit těmto problémům.

S ČEMEM JSEM STARTEM

Potřebujete začít jako obvykle najít vhodnou místnost nebo budovu, tj. Určovat umístění budoucího kulečníkového klubu a jeho konceptu. Nemělo by to být strach z takzvaných „ložnice komunity“ a mít na paměti, že nejen v Moskvě a Petrohradu, ale také v dalších velkých městech v Rusku místě středové není nezbytným předpokladem pro úspěch kulečníkového klubu.

Důvodem pro to je velmi jednoduchá - na jedné straně, potenciální návštěvníci levná billiard příliš líní jít do centra a raději hledat pro ně ve svém vlastním dvorku, a na druhé straně - klienti elitních kulečníkových klubů často vhodnější, aby se k nim dostat autem (i jízdu delší cesta) než kdyby byli uprostřed. Není tajemstvím, že centrální oblasti velkých měst jsou přetíženy autodopravou, není vždy možnost organizovat vysoce kvalitní parkoviště atd.

Pokud budeme hovořit o konceptu, je nyní populární tři základní pojmy kulečníkového klubu, a jeden z nich by měl být vybrán jako základ bezprostředně před otevřením klubu, protože zvolené koncepce bude diktovat příslušné požadavky.

 1. Obchodní koncept - kulečníkový klub je umístěn jako instituce pro masy návštěvníků na různých úrovních (nejen kulečníkové přehrávačů), kde působí jako úložiště jako prostředek relaxace s správnou úroveň služeb.
 2. Sport koncept - kulečníkový klub je umístěn jako instituce pro profesionální hráče, a proto přitahuje nejen ti, kteří uvažují o bazénu jako prostředek k rekreaci, kolik z těch, kteří se zajímají o samotné hře kulečník.
 3. Koncept elitního klubu - kulečník je umístěn jako instituce pro dobře-založenou klientelu a jeho rysem je poskytování exkluzivních a drahých služeb, které často nemají obdoby v jiných klubech ve městě.

Pokud budeme mluvit o minimální úrovni investic diktované volbě koncepce, největší náklady, samozřejmě vyžaduje elitní kulečníkový klub na druhém místě (v důsledku vysokých nákladů na profesionální zařízení) je „sport“, a třetí - „komerční“. V některých případech může být "komerční" klub dražší než sportovní klub kvůli vysoké úrovni nákladů na dodatečné barové a kuchyňské služby, které jsou pro komerční klub povinné.

JAK VYBERTE PRAVOU POKOJ

Místnost pro kulečník musí splňovat dvě základní požadavky:

 1. Místnost by měla být poměrně velká (pro kulečník střední velikosti - cca 400-450 m²).
 2. Sloupy v této místnosti (pokud existují) by měly být umístěny tak blízko obvodu místnosti (jinak by narušovaly racionální instalaci kulečníkových stolů).

Nejvýhodnější pro kulečníkový klub je tedy široká obdélníková hala.

Počítání prostor, mějte na paměti, že většina míst bude kulečníkové stoly, require (v závislosti na velikosti tabulky a úroveň komfortu poskytovaných návštěvníky ve hře) z 30 až 40 m na každém stole. Vynásobením tohoto čísla odhadovaného počtu tabulek, je nutné přidat prostor potřebný pro uložení bar, stoly pro návštěvníky, kteří používají vybavení kuchyně, stejně jako stoly a židle u kulečníkových stolů a jsou určeny pro rekreační hráče a jejich přátel. Součet těchto čísel plus plocha pomocných a technologických objektů a v důsledku toho poskytne požadovaný údaj o celkové ploše.

S ohledem na požadavky na umístění úředníků, stejně jako všechna povolení potřebná k otevření kulečníkového klubu, se tento proces nijak neliší od otevření restaurace, baru nebo kavárny. Přímo, kulečníkové stoly nepotřebují licenci.

JAK HRADIT PLANOVÁNÍ KLUBU

Z tohoto hlediska existuje mnoho názorů, ale nejčastější jsou následující přístupy:

 1. běžnější je plán obchodních a sportovních klubů, ve kterých jsou různé funkční plochy kulečníkového klubu (bar, stoly pro návštěvníky, místo, kde kulečníkový stůl, atd.), musí být kombinovány v jednom pokoji v jednom prostoru. Předpokládá se, že tento „jednota místě“ vytváří zvláštní atmosféru kulečníkového klubu, kde někteří návštěvníci přicházejí nejen hraje, ale také předvést na veřejnosti, a druhý není snadné jíst a pít, ale také sledovat zároveň hraje i některé zdarma show.
 2. Pro elitní kulečníkové kluby - naopak, považuje se toto uspořádání za správnější, ve kterém má společnost možnost odejít do oddělení v samostatné místnosti s vlastním kulečníkem.

Mělo by se také poznamenat, že je dnes docela běžná a taková možnost jako samostatná VIP-hala v komerčním kulečníku.

Pokud jde o přímé uložení kulečníkových stolů, nejlepší cesta ven je vyřešit tento problém pomocí počítačově podporované navrhování, a to zejména nyní, že takové služby poskytují, a tyto firmy dodavatelé kulečníkový zařízení.

CO JE NABÍDKA PRO NÁVŠTĚVNÍKY

Hlavní hry nabízené návštěvníkům v kulečníkových klubech jsou samozřejmě ruská pyramida a bazén. Ve vzácných klubech najdete stoly pro kulečník a ještě méně často pro děla. Proto se domníváme, že převažující praxe jako celek odráží potřeby návštěvníků v těchto nebo jiných hrách.

Měla by se říci dvě slova o rozdílech mezi ruskou pyramidou a bazénem.

Ruský velikost pyramida kapse jen několik milimetrů širší než je průměr koule, což je velmi obtížné vstoupit do kapsy, návyková hra na hodinu či více a dělá hlavní podmínku úspěšného principu hry „není tolik skóre se tak, že se kladivo druhý,“ to není aby se vaše míč pod útokem.

V bazénu je velikost kapsy takřka dvakrát tak široká jako průměr koule a lot, respektive se hraje mnohem rychleji. Tam jsou často případy, kdy hráč, který začal s úspěšným breakdown, tlačí všechny jeho míče v řadě, a aniž by nechal nepřítele udělat jediné rány. Stává se to a naopak - hráč, který udělal jediný omyl na konci hry, zůstává pouze sledovat nepřítele.

Stojí za zmínku - když většina světa nejoblíbenějších amerických kulečník, ve kterém, například, v Las Vegas konalo mistrovství světa s celkovou dotací půl milionu dolarů, což je dokonce zařazena do programu olympijských her v roce 2004, v Rusku je situace následující: male středního věku a starších lidí raději hrát ruská pyramida, ženy - především v bazénu, a mladých lidí - v bazénu a malého ruského pyramidy.

Ruský kulečník navíc také neztrácí počet turnajů a soutěží - soutěže se konají na úrovni Ruska, Evropy a dokonce i na světových turnajích.

JAK VYBAVTE ZAŘÍZENÍ

Výběr vybavení pro kulečník, je třeba zvážit několik faktorů.

 1. Návrhy na kulečníkový trhu zařízení nyní tak, že s největší pravděpodobností důvěřovat solidní společnost, která nebude riskovat svou pověst tím, že prodává, řekněme, pod rouškou „profesionální“ stolová desek dřevotřísky.
 2. Vyberte pouze ty společnosti, které zaručují další údržbu svého zařízení.
 3. Nákup tabulky pro klub „z střední úrovni“, musíme mít na paměti, že podle lékařů, i ty bohaté, a proto zdánlivě vybíraví návštěvníci někdy docela chvíli rozhodnout, zda chcete hrát na stole u bazénu v klubu nebo ne.

Totéž platí pro ostatní příslušenství pro hraní kulečníku. Úspora při otevírání kulečníkového klubu na stolech a příslušenství je velmi snadné získat chrastící, rozkvétající stoly s nepředvídatelným vykládáním koulí a v důsledku toho nízkou návštěvností. Praxe ukazuje, že návštěvníci jsou ochotni zaplatit trochu dražší pro hraní na profesionálním stole, spíše než levné, ale na stůl, hra, která jim nedává radost.

Pokud v cenách, pak dnes, dobré biliardové stoly podle účelu, velikosti a kvality stojí od 1,5 až 7 tisíc dolarů.

CO JE TABULKY MUSÍ ZVOLIT

Bazén lze v zásadě hrát na stoly v rozmezí od 6 do 9 stop, v ruském kulečníku - na stolech od 6 do 12 stop. Nicméně, ne všechny tyto velikosti tabulek jsou vhodné pro instalaci v kulečníkovém klubu. Je běžnou praxí nastavit tabulky pro ruskou pyramidu ne méně než 10 stop, pro bazén - ne méně než 8 stop. Menší stoly se také nacházejí v kulečníku, ale jsou méně populární kvůli jejich malé velikosti (ovlivňuje hru a často ji dělá zajímavou).

Navíc existuje řada podmínek, které je třeba vzít v úvahu.

Pokud se jedná o pořádání soutěží nebo organizování klubu určeného pro profesionální hráče, jsou vhodné pouze ruské stoly o délce 12 metrů (na těchto stolech se konají soutěže). Pro bazén je to 9 metrů.

Poměr tabulek v klubech se liší v závislosti na konceptu klubu. V obchodním klubu jsou stoly pro ruskou pyramidu obvykle asi třetina až půl, sportovní klubové stoly mohou být rovnoměrně rozděleny a dokonce s převahou ve prospěch ruských tabulek. V elitních klubových stolech pro ruskou pyramidu je zpravidla více. To je také důsledkem skutečnosti, že ruská pyramida odpovídá obrazu "kulečník pro vážné lidi".

JAK KOUPIT A INSTALOVAT BILLIARDOVÉ TABULKY

V tomto vydání je názor odborníků téměř stejný - musíte začít nejméně s 4-5 tabulkami, jinak by návštěvník, který přišel do klubu a narazil na frontu, nutně nechal závodníka.

Pokud se stůl prodává bez základní sady, musíte si pro hru koupit příslušenství. Za prvé, je to koule (Nejlepší jsou belgický - „Aram“), nálepky (určují přesnost dopadu a zda hráč bude moci dát rychlou přihrávku rotace), kievnitsy a narážky.

A konečně o další místo vybavení pro kulečník, obzvláště důležité v těch případech, kdy se majitel (majitelé) objeví v síle několikrát za měsíc. Jedná se o elektronické zařízení slouží k řízení provozu markerů a nejlevnější varianta (asi $ 500- $ 800) je časovač, který přešel na 32 a tabulky se automaticky zapne a vypne, když se zapne a vypne světlo na každé z těchto tabulek, a ukládá ve své paměti pamatuje trvání všech her a jejich správnou platbu.

U tabulek, kde je platba provedena pomocí žetonů, jsou pro stejný účel použity žetony žetonů.

JAK ORGANIZOVAT BAR

Pro veškerý zřejmý význam pro kulečníkový klub "hrací moment" nezapomeňte, že v mnoha (zejména obchodních) klubech příjem z baru a z kuchyně zpravidla odpovídá příjmu z kulečníku a dokonce ji překračuje. V takovém případě se například podle odborníků v některých kulečníkových klubech až do 30% návštěvníků nikdy nezúčastní hry a přichází pouze k pití a podívá se na hráče.

Další část klienta se ráda dívá za pult nebo stůl (velmi populární verze baru - tzv. "Sportovní bar") na televizních programech instalovaných v hale.

Nicméně, bez ohledu na to, kdo je klient průměrného komerčního bar kulečníkového klubu, se obecně za to, že její hlavní vlastností je velmi vysoká konzumace piva, a v důsledku toho v sortimentu alespoň by měly zahrnovat nejméně tři druhy čepovaného a až 8 druhů lahvového piva. Dobrý požadavek v tomto baru a silné nápoje (jako vodka, koňak, whisky), které by měly být nejméně 5-7 pozic. Úroveň marží v takové bar je zpravidla nižší než ceny restaurací. Bar elitního klubu na plnosti sortimentu by měl odpovídat restauraci a sám o sobě zahrnuje velmi drahé značky nápojů.

Jelikož, jak již bylo zmíněno, majitelé kulečníkových klubů zpravidla nejsou ve svých institucích vždy přítomni, je velmi pravděpodobné, že hrozí, že zaměstnanci začnou "vydělávat dodatečně" prodejem alkoholu prostřednictvím baru. Bojovat proti tomu může být pouze jedním způsobem - tím, že svěřujete dohled nad tímto nebo obzvláště důvěryhodným zaměstnancem nebo k němu ze svých bezpečnostních pracovníků.

CO MUSÍ BÝT KUCHYNĚ

V nabídce jeden z elitních kulečníkových klubech se počítá 4 polévku, 12 studené a teplé občerstvení 5, 8, masových jídel, 10 nádobí vařené na uhlí, rybí pokrmy 7 a 8 dezerty. To samozřejmě výjimka (v tomto klubu provozuje plné restaurace), ale tohle byla jedna výjimka z obecného pravidla kulečníkových klubů - na značení na potraviny, jako je tomu v případě tyče musí být nižší než běžné restauraci. Kromě toho lze dokonce do jisté míry kompenzovat vysoké náklady na pronájem kulečníkových stolů - takže v tomhle stejný klub steak nákladů rovnala náklady na hodinu hry.

Obvyklé, a nikoliv elitní menu kuchyně kulečníkového klubu se zpravidla skládá z masových pokrmů, salátů nebo (varianta "hospody") loveckých párků a klobás. Často, vzhledem k specifikám "kulečníku" jsou vymyšleny speciální pokrmy, které můžete jíst při hraní - malé šišky kebabů apod. V obchodních klubech, kde se věnuje pozornost kuchyni a baru, je počet míst pro jejich klienty poměrně velký a je například v jednom z klubů osmikrát větší než počet kulečníkových stolů.

Netřeba dodávat, že zákazník musí mít možnost objednat si jakýkoli pokrm, aniž by vstával z křesla v libovolném místě v kulečníku.

CO JSOU MÍSTO V PRÁCI MARKEROVÉHO KLUBU

V kulečníkovém klubu může jeden špatný (neprofesionální, nepolapitelný) marker vyloučit všechny peníze a úsilí investované do klubu.

Kdo je to ten marker?

 1. Značka musí důkladně znát pravidla všech kulečníkových her a být dobrým hráčem, neboť často musí hrát s klienty, z nichž mnozí nemají jen "kouli", ale spíše profesionálně vlastně.
 2. Marker by měl být dobrý psycholog - cítit, co je čeká na svého klienta (v boji, ztrácí s ránou, jen spousta zábavy), aby bylo možné správně zobrazit naslouchat názoru klienta o tom, že řezané kapsy, jaká by měla být narážka a plátno, a tak dále. n.
 3. Je to značka, která je zodpovědná za neustálou péči o drahé kulečníkové stoly mezi jednotlivými hrami, a také za to, aby zákazníci během hry nezkazovali drahé vybavení.

Jak si najmout dobrý marker. Neexistuje zde žádný univerzální předpis, nicméně zkušenosti ukazují, že zveřejnění novinové reklamy s dalším rozhovorem a výběrem je pro to dostačující.

CO MUSÍ BÝT STATISTICKÝ PŘEHLED MEDIÁLNÍHO KLUBU

Vytvořené na požádání profesionály, personální stůl jednoho z průměrných úspěšných kulečníkových klubů pracujících nepřetržitě vypadá takto:

ředitel - 1;
Vedoucí účetní - 1;
manažeři - supervizní přesunů - 4;
barman - 4-8;
číšníci - 8-12;
markery - 4-8;
čisticí prostředky - 4;
bezpečnostní důstojníci - 8.

Nicméně, většina kulečníkových klubů, koneckonců, nefungují nepřetržitě, ale s přestávkou. Jeden z variant tohoto plánu je od 12. dne do 6. hodiny následujícího dne. V tomto případě může být personální stůl snížen v části zaměstnanců pracujících na směnách (číšníci, markery atd.).

JAK JSOU VIZITOVÁNÍ VIZOVÁNÍ, CENOVÁNÍ A REKLAMA

Podle odborníků kulečník nepotřebuje drahé reklamní kampaně ani před otevřením, ani po něm. Pro elitní instituci je nejúčinnějším důsledkem informace o klubu umístěné v tištěných publikacích, které jsou zdarma distribuovány v restauracích, nočních klubech, kasinech a dalších místech, kde potenciální bohatí zákazníci tráví svůj volný čas. Sportovní kulečníkové kluby považují za nejefektivnější pro sebe propagovat informace v médiích o turnajích v klubu, stejně jako o účast klubového týmu na prestižních soutěžích.

Plnění klubů v různých dnech je velmi nerovnoměrné - takže v klubu se 100% zatížení ve večerních hodinách může zbývající čas být prázdný z 50% na 80% stolů.

Aby bylo možné na jedné straně, přilákat nové návštěvníky po dni, a na straně druhé, aby co nejvíce z večerního a víkendech boom, ceny za hodinu hraní stejné kluby obvykle plavat. Míra tří tarifů je často stanovena - minimální, střední a maximální. Průměrná tarifa platí v průběhu dne, ve večerních hodinách po 18-19 hodinách je stanoven maximální tarif a během minimálních hodin návštěvy (například od 3 do 6 hodin) - nejnižší sazba.

CO JE DANĚ?

Daňový systém a základní ukazatel zdanění tohoto druhu činnosti budou záviset na následujících okolnostech. Můžete získat jednu ze svědectví pro kulečník, ve kterém se nacházíte

 1. Budete se zabývat službami obyvatelstva v domácnostech
 2. pronájem
 3. veřejné stravování
 4. budete mít kulturní centrum pro pořádání volnočasových aktivit.

V druhém případě budete potřebovat licenci. Pokud máte kulečníkový klubový sál o ploše 150 čtverečních metrů a méně, pak budete muset podléhat jediné dani z příjmů. A pokud máte plochu více než 150 metrů čtverečních (stále budete mít kavárnu), pak bude pro vás výhodnější získat certifikát, ve kterém budou poskytovány služby pro spotřebitele.

Dostanete se do zjednodušeného systému zdanění, pokud v certifikační službě bude registrováno vykreslení ve formě pronájmu.

V případě, že certifikát je kulturním centrem pro organizaci volného času, budete spadat pod zjednodušeným daní, bude sazba daně pro vás být menší než systém a měřítko pro zdanění - na ploše haly.

Pokud je v certifikátu veřejné stravování, daňový základ se bude lišit pro různé haly (pro herní sál a cateringovou halu), ale pokud jsou herní stoly a kavárna ve stejné místnosti, daňový základ se vypočítá z kavárny.

Ale v certifikátu (je žádoucí) neznamená, že budete mít tote (stakes) a nemáte to. V tomto případě (pokud je to uvedeno) v souladu s daňovou legislativou je základní index zdanění částka, základní index zdanění je počet kulečníkových tabulek, které pro vás nebudou materiálně výhodné.

Pokladna bude pro vaši firmu povinná, s výjimkou spotřebitelských služeb - v tomto případě můžete obdržet potvrzení.