Produkce Bio-humus: Mýty a realita 300% ziskovosti

Na počátku devadesátých let se pod vedením firmy Kovrov NGO Green Peak začalo rozšiřovat myšlenka vyrábět biohumus jako podnik s obrovskou ziskovostí a malým počátečním kapitálem.

Co je biohumus?

Organické hnojivo, které produkuje žížaly.

Již tato novátorská definice zaručuje zájem letních obyvatel, zahradníků, zemědělců a dalších podnikatelů.

300% ziskovost! Podnikání od začátku! Garantovaný prodej! To nemohlo jen spěchat stovky začínajících a zkušených podnikatelů.

Od prvního úspěchu firmy Green Peak uplynulo 10 let. Technologie produkce biohumus, žížaly nazývané "technologické", biohumus samotný a vodné přípravky na něm založené - je neúplným seznamem jeho produktů.

Během této doby bylo v této technologii vyškoleno více než 600 podnikatelů a jednotlivců. Cena technologie se v porovnání s rokem 2002 zvýšila 10krát. Školení stojí peníze, ale nezastaví ty, kteří chtějí získat hrdý název "specialisty na vermikultivaci".

Je ale všechno hladké, jak slibují vůdci Green Peak v osobě generálního ředitele Konina Sergeje Stepanoviče?

Zvláště zajímavý je podnikatelský plán pro výrobu biohumusů, který je zveřejněn na oficiálních stránkách společnosti.

Proto začneme odhalovat mýty a objevovat realitu výroby biohumu v Rusku.

Mýtická ziskovost výroby biohumu

Pokud se podíváte na webovou stránku neziskové organizace Green Peak, můžete se k vám podívat Technologický a ekonomický výpočet pro výrobu biohumu na 1000 m² vytápěné plochy.
Na konci tohoto dokumentu uvidíte úžasné postavy.
Slibujete, že za rok práce budete mít 3 miliony rublů hotových výrobků a náklady nepřesáhnou 500 tisíc rublů.

To je vzhledem k tomu, že 1000 m² prostor, které budete vytápět, znovu vybavit, vyplácíte platy zaměstnancům. A strávit polovinu částky za nákup červa.

250 tun vyrobeného biohumu, který prodáte za 12 rublů. za kg, vrátí všechny své náklady a umožní vám profitovat ve výši 2,5 milionu dolarů rublů.

Jak je vypočítána ziskovost?

Jedná se o poměr výše zisku k součtu nákladů na výrobu a uvádění výrobků na trh. Kolik rublů zisku obdržíme z každého rublu našich nákladů na výrobní a obchodní výdaje.

V tomto případě dostaneme zhruba 5 rublů na 1 investovaný rubl. A to je z oblasti fantazie. Vypadá to spíš jako podvod, než skutečný a seriózní obchodní plán.

Je to všechno tak důležité?

Je výroba skutečná?

Nemá smysl říkat, že výroba organických hnojiv v naší zemi je správným a nezbytným typem činnosti.
Naše pole jsou vyčerpány a znečištěny minerálními hnojivy, pesticidy. Produktivita klesá každý rok.

Dokonce i zahradníci a kamionáři si stěžují, že se nic nestane, že plodiny nejsou stejné a že onemocnění a škůdci zničují vše v zárodku.

V této situaci může biohumus, jako přirozené organické hnojivo s jedinečnými vlastnostmi, stejně jako vodné přípravky založené na něm, opravdu pomohou.

Ale to není všelék. To je jen část balíčku opatření.

Ale byli to podnikatelé, kteří prodávali pohádku, sen. Ve skutečnosti vydělávají jen peníze a vytvářejí iluzi řešení všech problémů.

"Otevřete svou firmu a získáte 5 rublů z každého investovaného rublu."

"Nepěstujte rajčata - vyrážka 200 gramů humusu na díru."

"Byly vysazeny vraky - vodní výtažky z biohumu nejenže ochrání rostliny, ale také zvýší výnos."

Koupit, použít, experimentovat. Nezapomeňte však na okamžité ohromující výsledky. Nezapomeňte na miliony zisků, které nejsou zajištěny přísnými výpočty.

Mýtus číslo 1. Je možné vyrobit 250 tun humusu na 1000 m2 za rok?

V zásadě je to skutečné. A ještě víc. Ale podstatou věci je jiná. Může to být provedeno v prvním roce práce? Toto je poskytováno, že potřebujete:

1. Připravte suroviny pro přípravu živného substrátu. Musí to být hnilobný hnůj s pololetním stárnutím.

2. Připravte prostor pro usídlení červů.

V pronajaté nebo zakoupené stodole je to jen:

 • nalijte podlahu betonem tak, aby byl rovnoběžný povrch hřebenů;
 • položte okna do cihel tak, aby se v zimě nedostalo tepla;
 • aby z toho důvodu byl zavěšený strop co nejnižší;
 • přístupové cesty, opravy vnitřních prostor, rozdělení místnosti do pracovních prostor pro sušení surové vermicompost, drcení suchého humusu, balení;
 • připravte si úložný prostor, kde jej budete skladovat až do jara.

3. Přiveďte a kolonizujte červy v hřebenech.

A za předpokladu, že již pracujete s vodovodem a vytápěcími systémy. Dokážete si představit, kolik práce.

Jeden rok od výrobního procesu vyhodíte. Nechte šest měsíců. Zbývá půl roku pro usazování hřebenů a začátek výrobního procesu.

Pokud je z 1000 m² pouze 400 m ² přiděleno hřebenům, pak v případě usazení milionu osob za půl roku dostanete jen 100 tun humusu. A pak bude v hřebenech humus.

Musí to být ještě vysušeno, což je nemožné bez teplé podlahy a projít mlýnem. Nemyslíte, že byste je přistáli s kusy země?

Iridescentní výhledy jsou rozptýleny jako mrak.

Mýtus číslo 2. Realita nákladů

Kolik tam jsme museli investovat? 500 tisíc rublů?

Reálné údaje za první rok jsou následující:

- Akvizice pozemků a prostor (stodola) - 2-3 miliony rublů (čím vyšší cena, tím méně investic do oprav).

- Provádění oprav a přestavby kravského kříže - nejméně jeden milion rublů.

Hodně? Vypočítejte teplé podlahy v sušicí zóně, zavěšené stropy, uspořádání přístupových cest pro možnost příjezdu kamionů, topení, zásobování vodou, podlah, oddělení společenské místnosti do pracovních prostor. Možná je stačilo milion.

- Koupit 500 tun hnoje za rok práce. Jeho doručení.

Důsledkem toho je, že výroba musí být umístěna vedle sebe nebo v kombinaci s mléčnou farmou, kde je hnůj vždy bohatý.

- Červi. Jeden milion kusů - to je asi 200 tisíc rublů, bez počítání dodávky.

- Zásoby (kolečka, lopaty, kbelíky, teploměry, měřiče vlhkosti půdy, kyselost).

- Zařízení pro balení, separaci, drcení humusu.

- nejméně jeden traktor s čepem a přívěsem. Nebo ručně vytlačte 500 tun hnoje?

- 6 pracovníků pro výrobu humusu a zařízení pro údržbu. Nezahrnuje personál řízení. To je, pokud sami budete vést a prodávat.

Co? Slyšel jsem to? Kdo pak říkal asi 500 tisíc rublů ročně za výrobu?

Vypočítejte pouze plat. Pouze půl milionu a vyjde.

Mýtus číslo 3. Ziskovost 300%

No, nezohledňujeme investiční náklady.
Ale vaše výdaje nebudou 500 tisíc rublů ročně! Je to jen plat plus daně.

A zbytek? A suroviny a vytápění a voda?

Reálné náklady na produkční aktivity jsou asi jeden a půl až dva miliony rublů ročně. Jedná se o reálná data podobné produkce umístěné v regionu Rostov. Dokonce i objemy a počet zaměstnanců.

Hlavní položkou výdajů, kromě mzdy, je vytápění, suroviny a elektřina. Není tak snadné vytvářet ani teplotu 15 stupňů v místnosti s plochou 1000 m2 v zimě v minus 20 stupňů na ulici.

Proto s objemem výroby 250 tun a cenou 10 rublů na kilogram obdržíme pouze zisk 500 tisíc rublů.

Výroba 400 tun humusu ve stejné oblasti vás nebude stát víc.

Proto produkujeme 350-400 tun za rok, což je docela možné na ploše 400 m2 hřebene, obdržíme zboží za 3,5 až 4 miliony rublů za ceny 10 rublů na kg.

A to vám umožní jako podnikatel získat dobré roční příjmy. Ziskovost produktů bude až 100%, což je velmi dobré. Ale nejdůležitější otázka je ještě před námi!

Kdo a kolik můžeme prodat náš biohumus?

Mýtus číslo 4. Realita cen a prodejů

Všechno je možné vzít v úvahu, veškeré výrobní práce jsou prováděny, udržet technologii na nejmenší detail. Ale komu komu prodávat?

A je třeba vrátit se z mraků a mýtů o neskutečné ziskovosti a super ziscích na zemi.

A skutečnost spočívá v tom, že biohumus potřebují stovky zemědělců, tisíce zahradníků a zahradníků po celém Rusku. Je to jako vzduch, to je možné a tak říkat. Ale ne za cenu, která by vám poskytla super ziskovost.

V Moskvě stojí kilogram humusu v obchodě 25 rublů. Platební schopnost obyvatel hlavního města jim umožňuje koupit pro své letní chaty několik stovek kilogramů za tuto sezónu za tuto cenu.

V regionech je dokonce 10 rublů na kilogram příliš vysoká cena, kterou většina nemůže platit.

Můžete investovat stovky tisíc rublů do balení a reklam. Snažte se vyjednávat s velkoobchodními prodejnami a supermarkety. Cestujte po všech zemědělských a sklenících. Ale masivní biohumus v Rusku bude prodáván a koupen brzy.

Léto obyvatelé, zahradníci, kamionáři, farmáři a dokonce i vedoucí skleníkových farmářů a školkařů nejsou připraveni koupit biohumus.
Nemají informace o účinnosti. Nevědí, co to je. Techniky kultivace různých kultur nejsou přizpůsobeny použití biohumusu.

Prodej organizace bude nesmírně obtížný.

Jak vyrobit biohumus v Rusku a zda je to nutné?

Je to nutné, a to pouze proto, že je to vynikající způsob, jak zbavit zemi miliony tun organického odpadu, který se každoročně nahromadí na farmách, v dceřiných farmách.

Ale jak to udělat?

V komplexu. Jedná se o jednu z nejlepších možností.

Pokud máte králičí farmu, králičí hnoje se může stát jídlo pro červy.

Samotní červi jsou vynikajícím produktem, který lze prodávat rybářům. Zbývající humus lze použít na zadním dvoře nebo zabalené v pytlích a pokusit se prodat.

Přečtěte si článek: "Jak získat milion na chovných červů pro rybolov"

Začněte se sousedy, známými. Pokud existuje poptávka, můžete přemýšlet o rozšíření.

Majitelé a ředitelé zemědělských podniků a hromadných zemědělských podniků však získají zvláštní výhodu, zvláště těch, kteří mají alespoň některé dobytek.

Zpracováním obrovské množství statkových hnojiv, které prostě hnít na farmě a ne vždy je použít i na hnojiva vlastních polí, farmáři a zemědělci obdrží hodnotné hnojivo, který pracuje mnohem efektivněji hnůj.

Ale je ještě efektivnější a výhodnější udělat dokonce i domácí výtažky z biohumu. Jejich použití při oblékání na listy může nejen snížit poškození rostlin škůdci, ale také zvýšit výnos.

Současně klesají i náklady na hnojiva!

Koneckonců, nemusíte platit za nákladnou chemii. Všechno vlastní. Pouze cena. A je to 5krát nižší než cena minerálních hnojiv.

Ukazuje se, že ekonomická účinnost zemědělských podniků může být vynásobena zavedením technologií pro zpracování organického odpadu žížalami. A to je již otázka přežití celého zemědělského a zemědělského sektoru země.

Ale počítat s tím, že zítra se zabýváte výrobou biohumu, za 2-3 roky se stanete milionářem - to není nutné. Slepě nevěřte všem slibům a reklamním trikům.

Prozkoumejte trh a hledáte velkoobchodníky mezi zemědělci a vedoucími skleníkových hospodářství.

Vaše úsilí bude úspěšné pouze tehdy, pokud budete chápat potřeby zákazníků. A pokud je jeho potřeba pouze snížit náklady na výrobu 1 kg rajčat, proč to potřebujete s biohumusem? Koneckonců, není to levná komodita.

Ale pokud můžete přesvědčit výrobce, který vermicompost obnoven půda bude vyžadovat dva až třikrát méně chemických hnojiv, pak máte šanci na úspěch, a v takovém případě, jako produkce Vermicompost a organické hnojivo tekuté na jejím základě.

Je provoz biohumusu životaschopný?

Biotechnologie v průmyslové a zemědělské sféře se dnes aktivně rozvíjejí. Umožňují výrazně snížit výrobní náklady a udržovat hospodaření. Zvláštní poptávka mezi společnostmi je pozorována u přírodních hnojiv, zejména biohumus. A začátečníci, kteří hledají ziskový obchodní směr, stojí za to zvážit myšlenku výroby těchto produktů. Hlavní výhodou je, že můžete vlastní domácí biohumus otevřít vlastním rukama za minimální cenu. A pokud existuje "bezplatné" financování, existuje reálná šance na zahájení ziskového rozsáhlého průmyslového podniku.
Biohumus je produkt získaný přirozeným zpracováním hnoje a různým potravinovým odpadem. Aktivně se používá v oblasti zemědělství - jako přírodní hnojivo.

Naše ocenění:

Zahájení investic - 200000 rub.

Saturace trhu je průměrná.

Složitost zahájení podnikání je 5/10.

Průmyslová výroba biohumu jako podniku je spojena s některými zvláštnostmi. Zvažme je podrobněji.

Potřebuji zaregistrovat firmu?

Pokud provozujete domácí firmu, při registraci budete potřebovat další hotovostní infuze. Nejste si jisti, že případ půjde? Pak je lepší investovat nejprve do hledání klientů a reklamy. Zaregistrujte firmu, na kterou máte vždy čas.
Zpočátku je nepravděpodobné, že byste řídili velkoobchodní prodej hotových výrobků.
Ale s cílem dále rozvíjet spolupráci s velkými zemědělskými podniky je nutná registrace! Velkoobchodní prodej vermicompost bude možný pouze v případě, že je k dispozici dostatečná dokumentace k zboží. Pokud otevíráte velký výrobní podnik, proveďte jej podle všech pravidel.

Jak začít podnikat?

Výroba biohumu doma av průmyslovém měřítku začíná hledáním vhodné plochy. V prvním případě můžete dokonce využít stodolu na svém venkovském místě - bude se jednat o hlavní a obalové "obchody". Výrobní podnik, který produkuje velké množství biohumu, však bude vyžadovat vážnější přístup, neboť s cílem nalézt zařízení a zajistit skladovací prostory je zapotřebí mít k dispozici dílnu o ploše nejméně 80 m2.

Celková plocha užívaná podnikem bude záviset na rozsahu výroby. Přibližné výpočty - od 1 m2 plochy ročně je možné obdržet až 300 kg biohumu.

Produkce biohumu by se měla provádět za určitých mikroklimatických podmínek. A to bude znamenat další investice - prostory by měly být vybaveny větráním, všechny komunikace musí být přivedeny zde. Chcete-li znovu vybavit malou soukromou farmu, strávíte nejméně 100 000 rublů.

Bio-humus se vyrábí s "účastí" červů - budou muset být neustále zakoupeni. Červené kalifornské červy jsou častěji používány. Již v počáteční fázi podnikání najdete spolehlivého dodavatele. Cena 1000 červů se pohybuje mezi 2000-5000 rublů. Toto množství "živého tvora" stačí k usazování 2 m2 pozemků. Vypočítejte produkce s přihlédnutím k rozsahu plánovaného podniku.
Kromě faktu, že potřebujete koupit červy pro vermikompost, musíte udělat určitou zásobu hnoje a potravinového odpadu. Náklady na suroviny se pohybují v rozmezí 1000 až 2000 rublů na tunu. Každoročně budete muset koupit asi 15-30 tun hnoje.
Vzhledem k specifické povaze tohoto podnikání je produkce biohumusu červy nejvýhodnější pro soukromé podnikatele, kteří již působí v oblasti zemědělství - drželi prasata nebo dobytek. V takovém případě nemusíte utrácet peníze na pravidelné nákupy surovin a biohumus se stane dalším prodejem produktů.

Technologie získání vermikompost

Myšlenka podnikání je obzvláště dobrá, protože pro novináře není obtížné zvládnout technologii výroby biohumů. Pokud je taková příležitost, nezapomeňte navštívit provozní farmu, aby viděla vše od první ruky.
Obecně platí, že technologie biohumusové produkce vypadá takto:

 • Příprava podkladu. V boxech nebo speciálních kompostérech je umístěna směs obsahující hnůj z hovězího dobytka, drůbežího hnoje a potravinového odpadu. Pro zlepšení kvality živného substrátu se přidá směs vápna a rašeliny v poměru 20 kg na 1 tunu substrátu.
 • Záložky červů. Na 1 m2 podkladu se zpravidla nachází 700-1500 červů. Současně by měly být rovnoměrně rozloženy po celé ploše skládané směsi. Krabice jsou pokryty tmavým netkaným materiálem, který neumožňuje procházet vzduchem - červy nemají rádi jasné světlo.

Technologie výroby biohumu v kontinuálním cyklu znamená neustálou péči o vermi-farmu. Jaké úkoly budete muset provést?

 • "Postele" s červy by měly být pravidelně uvolňovány. Udělejte to pečlivě, abyste nezničili jedince.
 • Červi reagují špatně na snížení vlhkosti, a proto v případě potřeby voda živný substrát. Pro tento účel použijte stojatou vodu při teplotě 20-24 ° C.
 • Příležitostně přidejte výživný substrát, jinak červy nebudou mít co jíst.

Sběr biohumu začíná, když hustota červů v substrátu začíná překračovat přípustné limity. Nejprve přestanou krmit pár dní. Poté se nalévá směs živin, aby se červy plazily tady. Po několika dnech by měla být tato horní vrstva pečlivě odstraněna. Tento postup se opakuje třikrát. Zbývající půda je biohumus. Sběr, balení a odeslání do úložiště.
V závislosti na vybavení, které si koupíte, můžete upravit výrobu kapalných biohumusů nebo granulovaných produktů. Druhá varianta podnikového řízení umožní značnou úsporu na začátku podnikání - nákladová cena hotových výrobků bude nižší. Kromě toho existuje vždy poptávka po "suchých" surovinách.

Jaké vybavení potřebujete k zahájení podnikání?

Podnikatelský plán na výrobu biohumusu v Rusku nutně zahrnuje náklady na nákup zařízení. Jedná se o významnou položku výdajů, ale bez mechanizace procesu je nezbytný i podnikatel, který bude případ provádět doma.

Chcete-li provést vermi farmu doma, budete potřebovat následující sadu vybavení a vybavení:

 • Dřevěné nebo plastové krabice pro zasypání podkladu podepřete.
 • Váhy.
 • Mechanické síto.
 • Rake, lopata, vrtulník.

Jedná se o minimální soubor zařízení, pro které nevyužijete více než 150 000 rublů. Ale automatizovat proces, budete muset koupit balicí stroj - náklady na něj od 1 000 000 rublů. Za prvé, aby se zabránilo plýtvání, je možné umístit hotové hnojivo ručně a zabalit kontejner se speciálním strojem - jeho cena nepřesahuje 5000 rublů.

K získání granulovaného biohumu v průmyslových podmínkách bude zapotřebí více "vážného" vybavení, a tím i vyšších nákladů. Velké rostliny hnojiv jsou vybaveny mechanickými separátory pro prosévání substrátu a získání čistšího produktu, linky pro balení a balení biohumusu. V továrnách se namísto samostatných skříní se substrátem často instaluje vícestupňová instalace - zabere méně prostoru, což umožňuje získat malé objemy výroby v malých oblastech.
Chcete-li koupit zařízení na výrobu biohumusu v kapalné frakci, strávíte nejméně 1.000.000 rublů. Potřebujeme speciální stroje pro extrakci, fermentaci a "mytí" hnojiva. Pro začátečníky v podnikání - to není nejlepší možnost. Kromě toho je technologie výroby konečného produktu poměrně komplikovaná a bude vyžadovat určité znalosti v oblasti fyzikální chemie.

Prodej hotového výrobku

Biohumus v pytlích lze prodávat zahradníkům a majitelům pozemků pro domácnost, pěstitelům květin, farmářům pro pěstování zeleniny a ovocných plodin, školkám. Největší zisk získáte, pokud používáte několik kanálů najednou. Pokud je taková příležitost, v letní sezoně si můžete pronajmout místo na místním trhu, kde prodávají sazenice, zahradní nářadí a hnojiva.
Stojí za to snažit se vytvořit spojení s obchody, které prodávají zboží pro zahradníky. V takovém případě však budete muset zaregistrovat vaši firmu a provést kontroly jakosti výrobků.
Zpočátku bude obtížné najít pravidelné kupce hotových hnojiv - musíte se postarat o reklamu na prodané výrobky. Umístěte reklamy do novin a na internet, zúčastněte se tematických výstav, posílejte vzorky produktů potenciálním velkoobchodním kupcům. Nemusíte utrácet spoustu peněz provozovat vlastní internetový obchod - vynikající možnost prodeje.

Přečtěte si více:

Náklady na podnikovou organizaci a možný zisk

Chcete-li koupit separátor biohumu a další zařízení, připravit prostory pro práci a zajistit surovinu, potřebujete nejméně 200 000 rublů. Chcete-li zorganizovat průmyslový podnik, strávíte asi 2500000 rublů. Zvažte své síly a schopnosti dříve, než začnete podnikat. Je lepší začít malé a postupně se rozšiřovat. To minimalizuje všechna rizika.

Kolik stojí biohumus na domácím trhu? Budete prodávat hotové výrobky za průměrnou velkoobchodní cenu 10-20 rublů na kilogram. Pokud každoročně prodáte až 20 tun biohumu (což je docela možné i pro malou vermife), dostanete až 400 000 rublů ročně. Po odečtení variabilních nákladů na údržbu podniku činí čistý zisk nejméně 250 000 rublů ročně.

Rozsah podnikání však může být mnohem větší! Není to špatné ukazatele ziskovosti vzhledem k jednoduché technologii výroby přírodních hnojiv.

Biohumus obchodní plán

Biohumus je cenné a užitečné hnojivo pro pěstování plodin. Jeho výroba ve velkém měřítku je nejvhodnější ve venkovských oblastech, nicméně běžné garáže a sklepní prostory jsou vhodné pro výrobu malých pozemků. Podle statistického výzkumu v Rusku je potřeba biohumu letních obyvatel a kamionářů více než 2 miliony tun ročně. Kromě toho existují také podniky zemědělského průmyslu, které je také používají jako hnojiva.

Závěr je zřejmý a vzniká sám o sobě - ​​podnikatelský plán pro výrobu biohumu zajistí vytvoření vlastního zisku.

Výrobní fáze tvorby biohumu

Pro výrobu hnojiv bude vyžadovat kalifornské červené červy. Rovněž je vhodný obyčejný ruský žížal, ale jeho výkon je mnohem nižší. Kompost je připraven v předstihu, který může být složen z jakéhokoliv organického materiálu - listy pereprevshey nebo piliny, sklady odpadních rostlin, hnoje prasat, krav, králíků a dalších zvířat. Potom kompost začíná červy rychlostí 5000 jedinců na 1 m3 kompostu. V průmyslových prostorách je žádoucí udržovat optimální podmínky pro "práci" a životnost červů, jmenovitě - teploty od 18 do 25 ° C, vlhkosti vzduchu od 80 do 85%. Kompost je nejlépe 1 krát za 2 dny napojen na pokojovou teplotu. Vermicompost se získává v důsledku kompostování červů a exkrementů. Celý měsíc zpracování je přibližně 5 měsíců.

Výrobní náklady

Budeme sestavit podnikatelský plán pro výrobu biohumu, s přihlédnutím k malému výrobnímu zařízení o rozloze 40 m 2. Místnost musí být pokryta a nutně teplá. V průměru bude takový předpoklad stát 10 000 rublů měsíčně. Pro výrobní účely potřebujeme inventář:

 • standardní balení;
 • separátor - 1 kus;
 • kbelíky - 3-4 kusy;
 • Kolečko 2 kola - 1 ks;
 • rozprašovač - 1 kus;
 • zahradní polévka - 1 ks;
 • rake ventilátor - 1 kus;
 • rake - 1 kus;
 • spade bajonetový byt - 1 ks;
 • lopatová lopata - 1 ks

Celkové náklady na inventář nepřesáhnou 6000 rublů.

Předpokládaná užitečná plocha pro kompost bude 30 m 2, což bude 30 m 3 kompostu. 1 m 3 je 600 kg. Proto potřebujeme 18 000 kg. kompost (18 tun).

Tržní hodnota 1 tuny kompostu činí 1 000 rublů. Celkové náklady na kompost budou: 1.000x18 = 18.000 rublů.

Jeden kaliforský červ při objednávání velké dávky bude stát kolem 50 kopek. (0,50 rub.). Udělejme jednoduché výpočty:

 • 30 (objem kompostu)
 • x5.000 (počet červů na 1 m3 kompostu)
 • x0,50 (náklady na červ)
 • ___________________
 • Celkem: 75 000 rublů (příjem)

Vypočítejte celkové náklady na realizaci projektu pro výrobu biohumus:

 • 50.000 (nájemné)
 • +6.000 (inventář)
 • +18 000 (kompost)
 • +75.000 (červy)
 • ____________________
 • Celkem: 149 000 rublů (výdaje)

Náklady lze výrazně snížit, pokud najdete zdroj bezplatného dodávek kompostu nebo máte vlastní výrobní prostory.

Očekávaný návrat

Po zpracování kompostu s kalifornskými červy se na výstupu získá 50% vermikompost z původního množství. Pro náš případ - 9 tun.

Náklady na jeden kilogram biohumusu jsou asi 15 rublů.

Zhrněte souhrnné počty:

Vypočítáme čistý zisk:

 • 135 000 (příjem)
 • - 50.000 (nájemné)
 • - 18 000 (kompost)
 • ___________________
 • Celkem: 67 000 rublů (zisk)

Ziskovost a doba návratnosti podnikatelského plánu pro výrobu biohumu

Ziskovost je asi 50% na jeden biologický cyklus (5 měsíců). Počáteční investice se vyplatí přibližně za jeden rok.

Nicméně v tomto obchodním plánu jsme nezohlednili, že počet červů za rok se v mnoha případech zvýší. To lze také využít k vytváření dodatečných zisků nebo k rozšíření výroby. Přebytečné červy mohou být zpracovány na doplňky krmných bílkovin pro hospodářská zvířata nebo prodány živou hmotnost pro chov.

Vlastní podnikání: výroba biohumu. Podnikatelský plán pro výrobu biohumu: výpočet nákladů a potřebných dokumentů

Biohumus, také známý jako vermicompost, je přírodní hnojivo, které je několikrát silnější než organické analogy. Při použití se výnos zvyšuje o 25-50%.

Je třeba poznamenat, že není nutné tuto hnojiva vyrábět každý rok, protože se jí dokonale hodí živiny. Stačí, abyste tento postup provedli jednou za tři až čtyři roky. Takové výhody vedou k tomu, že poptávka po biohumu se neustále zvyšuje. V tomto ohledu se jeho výroba může stát ziskovým a slibným obchodním nápadem. Budeme mluvit o tom, jak uspořádat takový případ v našem článku.

Výroba biohumu: obchodní plán

Vermicompost je ztráta životně důležité činnosti deště nebo kalifornských červů, které jsou umístěny v živném prostředí, kde jsou vytvořeny optimální podmínky pro jejich reprodukci. Organizaci takové činnosti lze rozdělit do čtyř hlavních etap:

 1. Přípravná fáze. V této fázi je vybrána vhodná místnost, která je poté vhodně vybavena. Kupují se také červy a podniká registrace.
 2. pěstování cyklus, zahrnující rozmělňování organických materiálů a přidání alespoň zpracování v kompostéry (přibližně jednou za měsíc), denní hydratace živná půda, včasného odeslání ukládání červy a Vermicompost pro další zpracování.
 3. Přípravky pro prodej hotových výrobků. Produkce biohumu se neomezuje pouze na odstranění červů z kompostéru. Vermicompost musí být také pečlivě vysekáno, vysušeno a až poté je možné pokračovat v balení. V této fázi budete také muset vážit a balit hotové zboží.
 4. Implementace. Tato fáze zahrnuje vyhledávání a rozšíření prodejních kanálů pro hotové výrobky pomocí různých marketingových nástrojů.

Příprava potřebné dokumentace

Chcete-li začít podnikat, nemusíte vydávat žádná povolení ani přijímat certifikáty o shodě a licence. Stačí se zaregistrovat jako individuální podnikatel (IP) pro placení daní v rámci zjednodušeného režimu.

Zařízení pro výrobu vermicompost

Výroba biohumusu neznamená použití jakéhokoli sofistikovaného zařízení. Bude vyžadovat pouze kompostéry, které lze zakoupit i vyrobit z desek, mechanické síto pro prosévání, stejně jako váhy a zařízení pro utěsňování obalů.

Stěny kompostů, ve kterých budou žít červi, by měly mít výšku řádově 35-40 centimetrů. A mohou představovat nejen plastové nebo dřevěné krabice, ale i jámy s betonovými stěnami pokrytými betonem. V závislosti na typu zvolené konstrukce vermikultivátoru bude 50 metrů čtverečních stát 50 až 125 tisíc rublů.

Další agregáty, jako je síto, váhy apod., Budou stát další 30-40 tisíc rublů. Kromě toho budete potřebovat pracovní nástroje ve formě lopatek, vozíků, kbelíků, vidliček pro uvolnění, stejně jako zavlažovací systém a nástroje pro měření teploty a kyselosti půdy. K nákupu bude muset strávit asi 30-40 tisíc rublů.

Výběr prostoru pro vytvoření vermicompost

Výroba biohumu není možná bez dostupnosti vhodných prostor. Musí být nutně vybavena ventilačním a topným systémem. Jeho plocha je určena na základě plánovaného výkonu hotových výrobků. Dále je třeba poznamenat, že pro balení, balení a skladování kompostu bude zapotřebí další prostor.

Pokud jde o finanční náklady na nákup nebo pronájem a uspořádání místnosti, kde se vyrábí bio-humus, budou se lišit v závislosti na regionu a typu struktury. Buďte však připraveni, že v této fázi budete muset investovat z 50 na 500 tisíc rublů.

Získání kolonie červů

Bez těchto malých dělníků to nemůžete udělat. Nákup 1000 červů vás bude stát za dva nebo tři tisíce rublů. Tato částka stačí na to, abyste obsadili dva čtvereční metry vaší vermiformy. Pokud plánujete vyrábět biohumus na ploše 50 m2, koupit dostatečnou populaci červů bude muset utrácet asi 50 tisíc rublů.

Suroviny

Surovinou pro výrobu biohumu je hnůj, který prošel etapou kompostování. Zpravidla se používají živočišné produkty skotu. Suroviny jsou zakoupeny za cenu 500-1000 rublů za tunu. Nicméně, pokud máte štěstí, můžete se dohodnout na svobodném vývozu, protože zemědělci často čelí problému využívání statkových hnojiv.

Prodej hotových výrobků

Hlavním produktem vašeho vermiformu bude čistý biohumus, zabalený do sáčků různých objemů, stejně jako směsi založené na něm. Můžete však také prodat červy paralelně. Má smysl nabízet takové zboží rybářům, obchodům s chovatelskými potřebami a drůbežářským farmám a také je přímo prodávat jako výrobci ekologicky nezávadných hnojiv.

Potenciálními spotřebiteli vašeho hlavního produktu budou zahradníci a majitelé domácích pozemků, milovníci domácí květinářství, stejně jako různé školky a farmy zabývající se výrobou zemědělských produktů. Kromě toho je možné prodávat hnojiva velkoobchodním kupujícím, kteří se zabývají dalším prodejem hnojiv.

Výroba biohumu: finanční stránka problému

Zahájení investic do nákupu nebo pronájmu, stejně jako vybavení prostor, poskytnutí všechno potřebné a nákup červů bude činit 170 až 800 tisíc rublů. Současné náklady na úplatky, suroviny, mzdy atd. Budou od 100 do 200 tisíc ročně. Vaše náklady v prvních 12 měsících podnikání se tak budou pohybovat od 270 tisíc do 1 milionu rublů.

Pokud jde o příjmovou stranu, pokud vyrábíte a prodáváte 15 tun biohumu za rok, čistý zisk bude ze 150 až 200 tisíc rublů. A toto množství lze zdvojnásobit, vystavovat za prodej nikoli čistou vermikompost, ale míchat s jinými substráty.

Investice do podnikání na biohumu se tedy vyplatí za jeden a půl roku až dva roky. Současně bude úroveň ziskovosti přibližně 150-170%.

Obchod s hnojem: výroba biohumus doma

Dnes je možné pěstovat ekologicky bezpečné produkty pouze pomocí přírodních hnojiv. Mnohé farmy již tuto technologii zavedly, čímž zvyšují konkurenceschopnost svých produktů. Budeme se snažit zjistit, zda je možné podnikat z hnoje a kolik takových nápadů bude vhodné.

Přehled segmentů a pravděpodobná vyhlídky na projekty

Tendence směrem k zdravému životnímu stylu a výživě v poslední době získává impuls. Koneckonců, poškození chemických rostlinných hnojiv pro tělo a životní prostředí je zřejmé. Proto dnes většina kupujících dává přednost ekologickým produktem. Hnůj jako hnojivo je znám z dávných dob, ale výroba těchto hnojení má protichůdné recenze. Budeme se snažit zjistit, zda je tato firma vhodná dnes.

Obecně platí, že většina odborníků je nakloněna k verzi, že takové zaměstnání bude účelné a nákladově efektivní pouze s integrovaným přístupem. To znamená, že vlastníme například komplex hospodářských zvířat, je docela vhodné rozšířit podnikání i uvolněním hnojiv. Dále zvažte, že tento produkt je relevantní pouze pro obyvatele venkovských oblastí. Její realizace uvnitř města pravděpodobně nepřinese očekávané příjmy.

Je také důležité si uvědomit, že dnes takové výrobky jsou na trhu velmi široce zastoupeny, a proto se plánuje výroba hnojiv z hnojiva jako podnikání, provádět detailní studium segmentu potenciálního publika kupujících. Nabízíte-li váš produkt za co nejnižší ceny, budete pravděpodobně schopni obsadit slušné místo.

Je důležité určit směr pouzdra a typ hnojiva, které budete vyrábět. Samozřejmě, že práce začnou doma, jedinou otázkou je poskytnutí potřebných podmínek a hledání trhů. Takže výroba biohumus jako podnikání v domácnosti je pro začínající podnikatele docela proveditelná. Nebude nicméně zbytečné se seznámit se základy této lekce a ujistit se předem, že existují kupci pro vaše zboží.

Obecně platí, že tato oblast činnosti podléhá sezónní poptávce. To se týká téměř všech typů hnojiv. Šnekový kompost používaný ve skleníkových farmách se nestává výjimkou z obecného pravidla. Levnost surovin a nekomplikovaná metodika jeho výroby však přitahuje mnoho začínajících podnikatelů. Stručně řečeno, když jste majitelem několika stovek lokalit umístěných v přírodě, můžete se pokusit něco podobného. Pro většinu městských obyvatel se projekt pravděpodobně stane nerentabilním. Dozvíme se podrobnosti o tom, jak vyrábět organická hnojiva - biohumus - doma.

Užitečné vlastnosti vermicompost

Vzhledem k dnešnímu nelicencovanému stavu většiny zemědělských pozemků je teoreticky vývoj a realizace ekologicky nezávadných hnojiv nezbytná. Proto se pokusíme objasnit otázku, biohumus - co to je a jak používat takovou jedinečnou inovaci. Obecně platí, že takový vrchní obvaz je produktem životně důležité činnosti žížal, která má jedinečné vlastnosti pro obnovu půdní plodnosti. Typicky jeho použití vykazuje vynikající výsledky a může zvýšit výnosy v chudých a vyčerpaných půdách.

Technologie propuštění je docela snadná. K tomu je třeba skladovat hnůj, listy, piliny a zbytky potravin v správném množství. Dále se kompost míchá a po dobu dvou týdnů se nechá dozrávat, pravidelně se nalévá a uvolňuje. Poté je substrát zabalen v dřevěných obalech a osídlen červy. Po třech měsících můžete vyčistit množící se červy a sbírat připravený humus k prodeji. Mimochodem, můžete paralelně nabídnout i část vrhu pro komplexy chovu ryb.

Byrokratické úkoly

Po rozhodnutí podniknout vlastní podnikání musí podnikatel formalizovat podnikání. Tyto podniky jsou zpravidla registrovány jako IP, přičemž volí USN. Při psaní textu OKVED zkuste vybrat maximální počet kódů odpovídajících zvolenému směru. Takže pozice 51.12.32 umožňuje velkoobchod, 52,48,32 - maloobchodní implementace a kódování 24,15 dává právo zapojit se přímo do produkce.

Zpracování hnoje nevyžaduje zvláštní tolerance, takže se můžete bezpečně dostat až k podnikání poté, co vám v Národním shromáždění poskytnete potřebné dokumenty. Existuje však jeden důležitý nuan - je třeba vypracovat obecný plán pro realizaci projektu ještě předtím, než začnete vyrábět biohumus. Podnikový plán se stane základem této myšlenky a pomůže vám vybrat správné orientační body.

Příprava plotu

Podle odborníků není nabývání nebo pronájmy území k provádění takových činností vhodné. Je vhodné naplánovat tento podnik, jen s vlastním pozemkem s prázdnými budovami. Takže můžeme se dostat dolů do práce na osobním statku, měřeného o pět set. Aby rozsah projektu umožnil vidět skutečné výsledky, budete potřebovat prostor pro výrobu s rozlohou 420 m².

Zvažte pravděpodobnost hospodářské soutěže ze sousedních farem a také upřesněte možnost nákupu hnoje z nich. Nezapomeňte, že tato činnost je velmi specifická a měnící se, takže existuje velké riziko úplného selhání kvůli nezohlednění detailů. Zpravidla se komplexy dobytka ochotně prodávají živočišný odpad pouze v případě, že neexistuje vlastní podnik pro vývoj vermicompost nebo zasetých polí.

Kromě toho má podnikatel v úmyslu zapojit se do maloobchodního prodeje produktů a musí vzít v úvahu nutnost pronájmu stání. Samozřejmě můžete vytvořit vlastní strukturu na svém vlastním území. Tyto náklady lze odhadnout na zhruba 115 000 rublů.

Re-plánování a příprava výrobní místnosti je další etapa, která vyžaduje určité výdaje. Budete muset přivést vodu do budovy, zajistit správné větrání a vytápění a elektrifikovat budovu. Samozřejmě je povinností vytvořit samostatné zóny pro přípravu kompostu, jeho stárnutí a získání konečného produktu. Celá škála opatření zaměřená na přípravu těchto prostorů tedy bude stát zhruba 350 000 rublů.

Linku vybavíme

Dále je nutné zakoupit potřebné vybavení pro práci. Zpravidla potřebujete pro jejich výrobu kolečka, lopaty, dřevěné krabice nebo desky, činidla pro kontrolu a monitorování indikátorů půdy, teploměry. Také nemůžete udělat bez speciálního mechanického síta pro screening vermicompost, závaží pro vážení a plnicí linku. Zde je možné vynaložit až 250 000 rublů na všechny nákupy. Konečná cena zařízení závisí na rozsahu plánované výroby, jakož i na strukturálních a technických schopnostech samotného inventáře.

Suroviny

Pro výrobu biohumu se zpravidla jedná hlavně o hnůj a červy. Právě kvůli tomu odborníci doporučují, aby se taková činnost začala provádět majitelům hospodářství pro chov dobytka. Koneckonců tímto způsobem budete schopni vytvořit prakticky bezodpadovou výrobu a současně zvýšit svůj vlastní zisk.

Další možností je nákup surovin od jiných zemědělců, kteří jsou ochotni dávat nebo prodávat hnůj. Samozřejmě, jeho hodnota je nepravděpodobné, že bude příliš vysoká. Chcete-li zajistit celoroční nepřetržitou výrobu, a to i v malé oblasti, měli byste plánovat takové výdaje nejméně 400 000 rublů. Dále je důležité vzít v úvahu náklady na dopravu. Mohou činit dalších 60 000 rublů. Nákup dávky červů bude stát asi 190 000 r.

Zaměstnáváme zaměstnance

Chcete-li podnik profitovat, budete potřebovat každodenní práci na jeho vývoji. Spravidla je obtížné zvládnout tento úkol sám. Takže si musíte přemýšlet o otevření těchto volných míst:

 • Vedoucí nákupu - 18 000;
 • obchodní ředitel - 18 000;
 • prodejce (pro maloobchod) - 16 000;
 • pracovní asistent (2) - 10 500.

K provedení obecné kontroly výroby a také účetnictví může majitel také. Samozřejmě existuje vždy příležitost, aby se toto podnikání stalo rodinným druhem, nicméně, přesto budeme uvažovat o situaci se zaměstnanci k pronájmu. Takže měsíční mzdový fond bude 73 000 rublů.

Prodej zboží

Snad nejtěžší a nepředvídatelnou otázkou pro začátečníky v tomto oboru bude hledání trhu. Zkuste maximalizovat nabídku alespoň mezi farmáři ve vaší oblasti. Obecně je žádoucí pokusit se pokrýt rozsah celé země, ale zde je důležité přemýšlet o dodání zboží.

Nezapomeňte, že jejím cílem je určit regiony, v nichž jsou tyto produkty zastoupeny ve výrazném schodku, nebo je jejich cena výrazně nadhodnocena. Samozřejmě, blízkost umístění zákazníků z místa přímé výroby pomáhá snižovat náklady na produkt snížením nákladů na jeho dodání.

Vypočítat náklady a výnosy

Chcete-li provést závěrečné posouzení proveditelnosti tohoto podnikatelského nápadu, můžete provést pouze podrobné výpočty investičních a běžných nákladů. Nabízíme přibližné údaje odrážející obecný stav věcí. Takže s vlastním umístěním by podnikatel měl počítat s následujícími investicemi do podnikání:

 • registrace - 12 000;
 • příprava výrobní haly - 350 000;
 • výstavba stání pro maloobchodní prodej - 115 000;
 • vybavení - 250 000;
 • suroviny (červy a hnůj) - 230 000;
 • ostatní výdaje - 63 000.

Jak vidíte, minimální investice pro zahájení podnikání jsou 1,020,000 rublů. Nyní odhadujeme současné roční náklady. Obvykle vypadají takto:

 • služby - 116 000;
 • suroviny - 600 000;
 • plat - 876 000;
 • daně - 240 000;
 • další náklady - 204 000.

Rok fungování společnosti tak bude stát 1 820 000 rublů. Průměrný hrubý obrat s prodejem asi 450 tun humusu může činit přibližně 3 800 000 r. Zisk, který dosáhne 1 980 000 rublů, poskytne příležitost vrátit uzavřené prostředky po dobu sedmi měsíců. Nezapomínejme však, že takové objemy prodeje jsou pravděpodobně pouze s dobře zavedeným tržním trhem.

Jak je vidět, případ nepochybně má určité vyhlídky a pro společnost je zřejmý prospěch. Ano, a její ziskovost naznačuje proveditelnost realizace tohoto projektu. Je pravda, že byste neměli spěchat na zahájení výroby, aniž byste hodnotili skutečnou situaci v průmyslu.

Vlastní podnikání: výroba biohumu

Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Zpět na výpočty

Všechny položky podle značky: chovatelské červy

Podnikatelský plán pro chov králíků

Podnikatelský plán pro farmu na výrobu kozího mléka

Vlastní podnikání: kování zbraní

Spolu s malým pomocným zařízením bude množství zajištění jeho výroby s technologickými kapacitami dosahovat zhruba 1-1,5 milionu rublů.

Vlastní podnikání: pěstování třešní

Pokud vezmete ze stromu průměrný výnos 20 kilogramů, můžete nakonec získat 40 tun sklizně. Velkoobchodní cena může být od 50 rublů na kilogram třešní, takže příjmy budou 2 miliony.

Jak otevřít hokejový klub

Komerční sportovní klub bude úspěšná, je-li to má talentované a nadějné hráče a zkušené a kvalifikované trenéry. Při dalším vývoji klubu musí být skautové.

Vlastní podnik: taška

Obchodování s prodejními taškami nelze nazvat jednoduchým - téměř všude je nabídka na trhu dostačující k uspokojení poptávky kupujících, ale široké škály zboží a výrobců.

Jak otevřít školu lektora

Množství počátečních investic na otevření školy letových ošetřovatelů může být odlišné, ale může být otevřena velmi malá škola až do výše půl milionu (ale v praxi to je minimum a to.

Jaké informace jsou potřebné k vytvoření finančního modelu podnikatelského plánu a... některých nuancí

Jaké informace jsou potřebné k vytvoření předvídatelného finančního modelu podnikatelského plánu? Jaké zprávy jsou součástí modelu? Za účelem správného sestavení finančního modelu navrhovaného podnikání v prvním.

Agrární podnikání: pěstování okurek

Pro pěstování okurek bude potřebovat 50 tisíc rublů na nákup semen od výpočtu výměry deseti hektarů. Pokud vyberete odrůdu, která produkuje plodiny dvakrát ročně, je nutné výsadba ječmene.

Jak otevřít psychiatrickou kliniku

Otevření jeho psychiatrické kliniky nebo rehabilitačního centra bude vyžadovat podnikatele alespoň několik desítek miliónů rublů. Takový podnik se vyznačuje poměrně dlouhou dobou cca.

Přehled ruského cukrářského trhu

Podle odborníků se prodej cukrářských výrobků od roku 2014 do roku 2016 snížil fyzicky o 12%; Spotřeba na obyvatele klesla z 5,1 na 4,5 kg na osobu.

20 firem, které můžete otevřít v garáži

Pro mnoho úspěšných podnikatelů začalo jednou podnikání s garáží, které sloužily jako platforma pro experimenty a první experimenty. Jaké typy příjmů jsou vhodné pro formát garáže?

Vlastní podnikání: archiv

Investice do otevření archivu jsou relativně velké - asi 1,5 milionu rublů. Plus pracovní kapitál - 300-350 tisíc. Měsíční náklady - nájem a mzda - 220 tisíc rublů; přidejte zde pomocné programy.

Metody hodnocení investičních projektů

Metody výpočtu dynamických a statických metod hodnocení investičních projektů.

Podnikatelský plán pro výrobu biohumu

Biohumus je cenný a oblíbený produkt. Jeho využití umožňuje zvýšit výnosy úrody ve dvou a někdy i třikrát. Vzhledem k tomu, že výrobní náklady na výrobek jsou nízké, podnikání je jedním z nákladově nejvýhodnějších případů, které lze uspořádat ve vaší vlastní chatě.

Registrace společností

Pokud hodláte vyrábět výrobek ve velkých objemech, má smysl oficiálně zaregistrovat svou firmu. Potom se můžete omezit na individuálního podnikatele, který strávil 800 registrací. po zaplacení státního poplatku a pět dní v očekávání registrace.

Při sestavování podniku je nutné zadat OKVED z oddílu týkajícího se výroby zpracovatelských výrobců. Kód OKVED 24.15 (Výroba hnojiv a dusíkatých sloučenin) zahrnuje zejména výrobu humusu.

Výrobní technologie

Aby byla technologie výroby biohumu řádně organizována, budete potřebovat:

 • Sklad pro biohumus.
 • Vyhřívaná místnost.
 • Déšť, nebo lépe, kalifornské červy.
 • Hnůj a kompost.

Otázka s červy

Pro implementaci podnikatelského plánu je nejlepší koupit červené kalifornské červy. Oni byli vyvedeni v roce 1959 speciálně pro výrobu biohumus. A pokud obyčejné žížaly produkují 5-6krát větší rozmnožení, kalifornští červi zvyšují počet jejich 500krát. A čím více červů, tím rychleji a rychleji získáte produkt k prodeji. Ale nejprve to můžete udělat s obyčejnými žížalami.

Základem biohumu mohou být zhnité ptákové výkaly, živočišný hnůj, kuchyňský odpad, plevele, piliny, listové listy. Malý pozemek může být přidělen k výrobě v sekci dacha. Ale vaše podnikání bude sezónní, protože v zimě se červy dostanou hluboko do hlubin a neprodukují humus. Chcete-li získat příjem po celý rok, zahrňte do podnikatelského plánu výstavbu nebo přestavbu speciální stodoly. Je důležité, aby byla udržena vhodná teplota pro život červů - což výrazně zvýší jejich produktivitu.

Kolik nakupujete červy pro výrobu, závisí na tom, do jaké oblasti je můžete přidělovat. Obvykle se na jeden čtvereční metr kompostu vypouští asi 5 000 červů. Všimněte si, že v průběhu života se množí.

Otázka s červy lze vyřešit třemi způsoby:

 • koupit správné množství Kalifornie, aby bylo dosaženo dostatečného objemu prodeje za šest měsíců;
 • koupit menší počet kalifornských a postupně je rozmnožovat, čímž se zvyšuje produkce;
 • Sbírejte velké množství obyčejných žížal, což činí podnikání zdarma.

Vybavuje zařízení

Pro výrobu budete potřebovat dřevěné bedny nebo venkovní výšku kompostu až 40 cm. Je žádoucí, aby se kompost se skládá nejen z hlavních složek, ale také měl limonádu vrstev nebo mletý vápenec. Kompost musí být navlhčen a teprve poté je možné spustit červy. Ideální teplota jejich životnosti je 18-22 ° С. V procesu zpracování kompostových červů je nutné hlásit nové části s výškou až 30 cm.

Chcete-li zpracovat 10 tun kompostu za šest měsíců, potřebujete nejméně 100 000 kalifornských červů. Déšť bude vyžadovat mnohem více. Na základě výsledků práce je možné získat asi 5 tun biohumu. Po dobu šesti měsíců se počet zvířat zvýší nejméně pětkrát. A pokud oddělíte dospělé červy každé dva měsíce, pak jejich počet se může ještě zvýšit.

Nuance podnikání

Doporučujeme provést podnikatelský záměr z práce s konvenčními červy. Potom můžete postupně zvyšovat výrobu, orientovat, kolik poptávky po takovém zboží mezi obyvateli vašeho regionu. Pokud se ukáže, že byste neměli čekat na jasné vyhlídky, neztratíte mnoho. Pokud jsou vyhlídky atraktivní, můžete postupně nakupovat počet kalifornských červů.

Mělo by se vzít v úvahu, že kalifornský červ nevede do země, když mráz přichází jako déšť, takže kompost během chladného období by měl být pokryt nebo udržován na požadované teplotě v místnosti. Také je nutné izolovat prostory od krtků, myší a jiných hlodavců, které se živí červy, jinak by vaše podnikání mohlo být zničeno čistě.

Náklady na uspořádání případu

Chcete-li uspořádat rozsáhlou produkci, budete potřebovat:

 • Balicí zařízení. Zboží je zpravidla baleno v pytlích o objemu 3 a více kilogramů. Vše závisí na cílovém publiku, kterým se zaměřujete - květinářství, zahradníci nebo farmáři. V průměru stojí balicí linka zhruba 45-50 tisíc rublů.
 • Vykurovací zařízení pro prostory, kde se budou uchovávat červy - 45 tisíc rublů.
 • Nákup červů - asi 50 tisíc rublů.
 • Uzavření smluv o dodávkách zboží s profilovými prodejnami.
 • Reklamní náklady.
 • Doprava k dodání zboží do obchodů. Můžete si koupit nebo pronajmout za dobu dodání.

Pokud počítáte s maximem, plán nákladů bude nejméně 150 tisíc rublů.

Otázky prodeje a zisku

Pokud se vaše firma zaměřuje na malou produkci, můžete prodávat biohumus ve vlastní obci místním zemědělcům. Pokud však máte ambicióznější výrobní plán, produkt lze prodávat na trzích, předat domácnosti nebo květinářství. V tomto případě bude hlavní prodejní plán realizován v únoru až březnu. V tuto chvíli začínají letní obyvatelé na jaře výsadbu sazenic.

Prodáváme zboží v pytlích o hmotnosti 5-8 kg za cenu 8-10 rublů. za jeden kilogram. Vezmeme-li v úvahu, že ze čtverečního metru kompostu získáme asi 300 kg humusu. To znamená, že příjmy budou přibližně 3 tisíc rublů. Konečná cena zboží se však velmi liší v závislosti na oblasti prodeje. Proto by měl být plán prodeje a zisku vypočítán jednotlivě. V každém případě je výhodné vyrobit 100%.

Výrobní plán může být doplněn jinými příjmy. Takže další červy mohou být prodávány těm, kteří chtějí otevřít vlastní výrobu biohumu. Nebo prodávejte rybářům za návnadu. Je dobré prodávat sušené červy rybím farmám a obchodům s domácími zvířaty jako potravu pro ryby.