Plán otevření sítě bioteletů

Podnikání, založené na základních potřebách člověka, je nepravděpodobné, když bude spálit, pokud si vyberete správné místo a stanete se přítele s úředníky. Ziskovost provozu sítí biotoiletů je v rozmezí 30-50%.

Obsah článku

Chcete-li takové podnikání uspořádat, stačí mít 1000-2000 $ počátečního kapitálu. Pro tuto částku si můžete koupit tři kabiny, jejichž průměrná cena je asi 600 dolarů, nákup dezinfekčních prostředků a řešení a pronájem kanceláře s pokladně (3000-5000 rublů za měsíc). Tato myšlenka bude relevantní pro myšlenky malých podniků

Vytváříme obchodní plán pro síť toalet

Než začnete kupovat přenosné suché skříně, musíte si myslet vše na papíře. Napsali jsme, jak vytvořit podnikatelský plán v samostatném článku. To pomůže předpovídat možné náklady a růst zisku z bioteletů.

Registrace podnikatelských činností a zdanění

Nejlepší forma oficiální registrace může být považována za registraci IP. Pokud chcete otevřít síť biotoiletů v několika městech, stojí za to přemýšlet o registraci LLC.

Kde mohu získat peníze na rozvoj toaletní sítě?

Doporučujeme se obrátit na náš článek, který detailně popsal různé možnosti získání půjčky rozvíjet své vlastní podnikání.

Jak a kde koupit kabiny biotoiletů

Nejprve se podívejme na zařízení moderního bio-toaleta. Přenosná verze je krabice o rozměrech 1,2 x 1,1 x 2,1 m, která má zásobník pro nečistoty o objemu 200-250 litrů, toaletní misku a splachovací systém. Kromě toho mohou být podobné kabiny vybaveny háčky pro vnější oblečení, systém pro mytí rukou a dávkovače mýdla.

Do odpadní nádrže se vloží speciální roztok, jehož složení odstraňuje všechny nepříjemné zápachy a rozkládá nečistoty. Plnění nádrže nastane po 500 návštěvách, pak je nutné volat kanalizační stroj, aby se vyprázdnila nádrž. Zdá se, že vše je jednoduché. Protože síť je rozšiřována na stánky o délce 100-200, majitel bude muset vybudovat vlastní kanalizační stroj nebo dokonce stroje.

Koupit biotéky je docela jednoduché. Obvykle se v novinových reklamách nachází návrh na prodej vybavení toalet a jeho instalace. Pokud žijete v malém městě, pak můžete jít na internet a zadejte frázi "koupit biotoilety" Jak vidíte, počet nabídek je mimo rozsah. Před objednáním a předplacením prostřednictvím internetu nezapomeňte zkontrolovat právní adresu organizace a její historii transakcí. Dejte si pozor na podvodníky. Nejlepší možností by bylo navštívit jejich kancelář a připravit smlouvu.

Každá kabina by měla mít toaletní papír. Pokud skrotí použije papír s anekdoty nebo malými příběhy, počet návštěvníků se zvýší alespoň dvakrát. Mimochodem, můžete otevřít samostatnou firmu na toaletním papíru.

Vyhledávání zákazníků a analýza poptávky

Kabiny s takovými lahůdkami jsou účelnější zřídit v letních kavárnách a pro masové procházky po městě a další akce je možné vytvořit biotéky jednodušeji. Aby každý z nich dosáhl dobrého zisku, je nutné, aby jej každý den navštívilo nejméně 200 lidí. Pokud nastavíte minimální cenu 20 rublů, hrubý příjem z jedné stánky bude 120 000 rublů měsíčně. Dokonce i když od této částky odečtete všechny běžné výdaje, zisk přetrvá. V obzvlášť přijatelných místech, jako jsou parky, trhy atd., Můžete denně sloužit více než 500 osobám, což vám umožní vynásobit svůj příjem. Pokud se vám takové příjmy nelíbí, doporučujeme, abyste se obrátili na další ziskové podnikatelské nápady

Sezónnost výdělků

Tento druh podnikatelské činnosti má výraznou sezónnost. V zimě mzdy na toaletech přinášejí skutečné kopecks nebo dokonce ztráty. Lidé jsou připraveni zaplatit dalších 100 rublů za šálek kávy a opravit svou potřebu v teplé kavárně. Ano, a pokladník, visící v chladu za 6 tisíc rublů měsíčně, zřejmě nebude schopen najít. V zimě je lepší otevřít ostatní druhy podnikání.

Není nutné se omezovat pouze na instalaci biotoiletů v oblastech základních městských toků. Některé z nich lze pronajmout v letní kavárně (o podnikatelském plánu kavárny píšeme samostatně). Skutečnost, že všechny položky stravování v souladu s přijatými regulačními požadavky, musí být vybaveno toaletou a umyvadlem, a protože majitelé letních kaváren rádi spolupracovat s vámi, protože pro ně vaše kóje bude skutečná záchrana.

Další příjmy

Dalším méně důležitým zdrojem příjmů z bioteletů je dodávka prostoru vnějších a vnitřních stěn stánku pro reklamu. Inzerenti ochotně s vámi ochotně spolupracují, protože v oblasti 1 náměstí. m se nic nedívá, a proto je pravděpodobné, že reklama bude fungovat velmi vysoko.

Problémy v těchto činnostech

Tato podnikatelská činnost má pouze dvě nevýhody: vandalismus návštěvníků a nepoctivost pokladníka, který může do své kapsy dát část denního zisku. Pokud se však v prvním případě, že boj je obtížné - tak či onak bude muset být opraven na vlastní náklady, v druhém případě je snadné vyřešit problém - jednoduše převzít kontrolu nad kolektoru Job Ticket (například nainstalovat CCTV / falešné kamery, korelují příjmy s plnou nádrží, instalovat počítadlo na počtu dveřních otvorů apod.).

Podle obecně uznávaných mezinárodních standardů musí existovat jedna veřejná bio-toaleta pro každých 1000 lidí. V Rusku jsou náročnější normy - jedna veřejná toaleta pro 500 obyvatel. Minimální vzdálenost mezi kabinami - 500 - 700 m, ale pokud opravdu vyhodnotit situaci, v ulicích města je zřetelný nedostatek takových zařízení, tak proč ne, aby se na to tím, že organizuje vlastní sítě kompostovacích toalet..

Pokud otevřete síť konvenčních toalet, můžete zajistit službu umístění reklam na WC místech nebo na druhé straně toalety, které nelze přehlédnout. Existuje mnoho možností rozšíření, stačí začít něco dělat.

Podnikatelský plán pro suché skříně

Obchodování na základní potřeby člověka přinese příjmy v jakékoliv ekonomické situaci. Tato oblast může být přičítána podnikání na biotoiletech. Jak ukazuje praxe, její ziskovost činí nejméně 30%, pokud najdete vhodné místo a vyřešíte všechny doprovodné byrokratické otázky.

Registrace případu

Pro tento druh podnikatelské činnosti je ideálně vhodný pro organizační a právní formu, jako individuální podnikatel. Zaregistrujte takový obchodní formát jednoduše a rychle. Pokud ale plánujete v několika sousedních městech umístit bio toalety, je logické zaregistrovat LLC.

Kromě registrace bude nutné získat povolení od SES, podepsat smlouvu s městskou vodou, dohodnout s městským plánovacím výborem o tom, kde budou umístěny biotéky a mnohem více. Hlavním cílem by mělo být získání povolení k nakládání s odpady. Nicméně, pokud si koupíte biotéky od renomovaných dodavatelů, mohou vyřídit všechny byrokratické záležitosti za poplatek.

Výběr suchých skříní

Najít dodavatele kabin je jednoduché - dnes na trhu najdete mnoho nabídek za cenu a kvalitu. Co konkrétně zastavíte, závisí na vašich finančních schopnostech a cílech. Můžete například nainstalovat mobilní kabiny, které jsou instalovány tam, kde jsou uloženy hromadné události. Další možností jsou stacionární biotělety na přeplněných místech, kde jsou skutečně poptávka.

Mobilní kabiny mají rozměry 1,2x1,1x2,1 m a jsou vybaveny zásobníkem o objemu 200-250 litrů. Někdy jsou vybaveny vypouštěcími cisternami, umyvadly, dávkovači mýdla a dalšími vymoženostmi.

Systém fungování takové instalace je jednoduchý. Do akumulační nádrže se vloží speciální roztok, který absorbuje veškeré pachy, rozkládá nečistoty. Buck na 200 litrů. dostatek pro zhruba 500 návštěv, po kterém musí být vyčištěn. K tomu se zavolá kanalizace. Rozšiřujete-li firmu na síť až stovek stánků, má smysl koupit takové auto v nemovitosti.

Při výběru kabin zvážíte klimatické podmínky, za kterých se budou používat. Například, když je mráz těžký, roztok uvnitř nádrže zmrzne a pokud teplo překročí 35 ° C, běžný plast se začne tát.

Analýza poptávky po podnikání

K tomu, aby podnik přinesl hmatatelný příjem, za den na stánku by se mělo účastnit nejméně 200 návštěv za cenu jedné návštěvy 20 rublů. Pak je jedna stánka schopná přivést 120 tisíc rublů měsíčně. Pokud instalujete několik kajut v obzvláště přeplněných místech, může být příjem výrazně zvýšen. Může to být:

 • rekreační parky;
 • zábavní parky;
 • hromadné události;
 • turistické střediska města;
 • různé druhy stanic;
 • letní kavárna.

Jediné nuance - podnikání je jednoznačně sezónní. V zimě lidé radši navštěvují toalety v místních kavárnách a jiných vytápěných zařízeních. A ne každý pokladník bude souhlasit s tím, že po celý den bude sedět v chladu a vybírá si platbu za návštěvu. Navíc mu je nabídnuto minimální platba - asi 6 tisíc rublů. za měsíc. Proto je lepší otevřít jiný podnik v zimě.

Finanční část

Zahájení podnikání se doporučuje při nákupu 2-3 kabin. A pouze v případě, že podnikání demonstruje vyhlídky vývoje, koupit nové, rozšiřovat síť kolem města a okolí.

Hlavními položkami výdajů budou takové pozice:

Toalety: obchodní specifika

Obchod na suchých skříních: kde začít

Chcete-li začít obchodovat s tím, že se stane sítí bioték, bude stačit dva až tři tisíce dolarů. Asi tisíc a půl půjdou koupit pár stánků, ale můžete ušetřit nákupem použitého zařízení. Jedna použitá stánka bude stát asi 200-300 dolarů. K udržení stánku potřebujete operátora, jehož plat bude záviset na podmínkách místního trhu práce. Údržba nádrže zahrnuje povinné čištění jednou za 2-3 dny za cenu 20 USD. Kabina je snadno udržovatelná a nepotřebuje komunikaci.

Hlavním přínosem případu jsou toaletní kabiny. Správná volba je proto hlavním úkolem při zahájení podnikání. Stánek musí být vysoce kvalitní, nádrž silná, dveře silné. Také stojí za to věnovat pozornost anti-vandalistickým charakteristikám. Ziskovost a stabilita společnosti bude záviset na životnosti kabiny.

Provádění dokumentů

Obchodování s biotělesky může být prováděno podle "zjednodušených taxíků", což pomůže optimalizovat zdanění. Místo vstupenek můžete použít speciální "kupony přísné odpovědnosti" schválené ministerstvem financí. Pokladna v této činnosti není potřeba. Při prvním zpracování dokumentů mohou vzniknout potíže. Bude nutné uzavřít dohodu s komisí městské vody, povolením městského plánování, místním SES a dalšími orgány. Nejdůležitější je dostupnost povolení k likvidaci odpadu. Pokud kupujete kabiny a specializované dodavatele, kteří budou mít registraci potřebných dokladů, je možné se vyhnout tomu, že byste se vyhnuli papírové byrokracii. Dále vám řeknou, kam instalovat zařízení.

Specifičnost podnikání biotěleckého průmyslu

Činnost bioteletů nemá postavení. Za prvé stojí za to analyzovat klimatické podmínky místa, kde budou fungovat kabiny. Obvyklý plast se může tavit na slunci již při 35 stupních a při těžkém mrazu může obsah nádrže zmrznout. V obou případech bude kabina dočasně vypnuta.

Při stanovování cen by měla být zohledněna sezónnost a ziskovost cenové politiky. Cena by měla být odůvodněná a nákladově efektivní. Měli byste začít s 2-3 kabinami, ale je důležité vědět, že podnik začne vytvářet zisk při provozu 50-60 kabin. Ve městě s populací 500 tisíc by se člověk měl snažit o objem 100-150 firem. Po dosažení těchto čísel je nutné získat rezervní park pro případy městských hromadných událostí.

Dobrá dezinfekce je důležitá pro podnikání v suchých skříních. Je-li velká síť, měli byste získat vlastní flotilu, abyste zvýšili rychlost kabin. Bude také vyžadovat oblasti pro uchovávání biotyletů, které nejsou dočasně používány.

K budovám nejsou prázdné, můžete zajistit pronájem biotoiletů. Takže toaletní kabiny jsou velmi žádané v letních obchodních podlahách a kavárnách.

Intenzita práce bioteletů je přímo spojena s masovými akcemi ve městě. Proto je důležité vědět, kde a kdy se bude konat další událost, a umístěte tam většinu kabin.

Závažnější fáze podnikání s biotěletem souvisí s jejich produkcí. V takovém případě se nemůžete vyhnout velkým nákladům, budete muset tu těžce investovat. Také musíme analyzovat trh prodeje produktů jak ve městě, tak mimo něj. Bude mít dobrý dodavatele kvalitních materiálů s přiměřenou cenovou politikou, což ovlivní náklady na kabiny. Také je nutné obdržet v orgánech Státní normy osvědčení o vyrobených produktech a také speciální hygienické závěry.

Vlastní podnikání: síť biotoiletů

Tato činnost, jak říkají odborníci, přináší stabilní příjmy a může se nazývat čistá a humánní. Ziskovost, dnes asi 20-30%.

Nízká počáteční prahová hodnota vám umožňuje relativně snadno zadávat tuto firmu. Pro začátek, možná tři tisíce dolarů. Z toho 1 200 půjde koupit dvě kabiny. Chcete-li ušetřit, můžete si koupit použité zařízení za 250-300 dolarů. Ale je velmi těžké najít slušné kabiny za tuto cenu. Při placení operátorů - pokladní neopustí příliš mnoho peněz (v závislosti na místní konjunkci práce). Vezmeme do úvahy a vyčistíme nádrž (od 20 USD), kterou potřebujete vyrobit nejvýše 10krát za měsíc.

Stánky nevyžadují spojení s komunikací a lze je snadno udržovat. Místo lístků použijte "přísné účetní razítka" schválené ministerstvem financí. Taxonomie se optimalizuje pomocí "zjednodušeného". Zde nepotřebujete registrační pokladny.

Samozřejmě nemůžete bez problémů dělat. Hlavními jsou vandalismus, obrat personálu a administrativní překážky. Z akce vandalů pojistit kabiny nemůže, ale náklady na opravy budou malé.

Hlavním přínosem v této strategii jsou toaletní kabiny. Proto je velmi důležité, aby se jejich výběr zvolil obzvláště opatrně. Zaujměte sílu nádrže, spolehlivost upevňovacích dveří, vandalismus a technické vlastnosti. Stabilita a ziskovost společnosti závisí na dlouhé životnosti kabin.

Hlavní problémy se objevují na samém počátku při přípravě dokumentů. Potřebujeme smlouvu se službou Gorvodokanal, řešení SES, územní výbor a mnoho dalších úřadů. Ale co je nejdůležitější - povolení k likvidaci odpadu. Nicméně, můžete se vyhnout všem těmto problémům, pokud požádáte o nákup kabin zkušeným dodavatelům. Převezmou veškeré papírování a poradí se s tím, co je lepší začít, kde se dají stánky a mnohem víc.

Nezapomeňte věnovat pozornost klimatickým podmínkám. Plazné plasty se taví na slunci na 35-40 stupňů a při silném mrazu se obsah nádrže zmrzne. Kabina dočasně nemůže fungovat.

Zvažte také sezónní faktor a cenovou politiku. Cena by měla být zisková.

Podnik bude stabilní a výnosný při provozu 50-60 kabin. Ale přesto byste měli začít s 2-3. Koupit zařízení postupně. Ve městech s populací půl milionu se zaměřte na množství 100-150 kusů. Po dosažení těchto čísel získáte rezervní park, který bude potřebný pro události ve městech. Nezapomeňte a prostředky pro dezinfekci.

Dobrou ekonomikou s rozvojem sítě bude získání jejího vozového parku. Jeden stroj může sloužit asi 80 bodům za měsíc. Budete také potřebovat velké prostory pro uskladnění nepoužívaných kajut.

Dobrou činností bude organizace pronájmu bioték. To vám ušetří provozní starosti a zákazníci budou stačit. Nyní je v mnoha zařízeních vyžadováno toalety a umyvadla podle regulačních předpisů. Obzvláště ve velkém požadavku toaletní kabiny jsou používány v letních kavárnách.

Při zahájení takové činnosti je užitečné seznámit se s kalendářem hromadných událostí. To vám pomůže zjistit, kdy, kolik a kam kabiny je třeba dát.

Pokud plánujete výrobu stánků, bude zapotřebí mnohem více. V tomto případě je třeba myslet na prodejní trh nejen uvnitř města, ale i za nimi. Je nutné zvolit správného dodavatele materiálů, získat certifikát pro výrobky v Gosstandartu a hygienický závěr Centra pro státní hygienický a epidemiologický dozor.

Trh s biotělovkami je nyní možné vyhrát malými počátečními přírůstky, přestože budou muset čelit některým problémům.

Na základě článku Ekateriny Chinarové pro časopis Business Magazine

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Podnikatelský nápad: instalace biotoiletů

Takové kabiny lze v současné době vidět téměř v každé lokalitě naší země. Jsou velmi populární mezi všemi, kdo chtějí získat další peníze.

Podívejme se na hlavní body tohoto problému.

Číslo otázky 1. Kolik jsou takové kabiny a kolik peněz mám začít?

Finanční otázka, jako vždy, je první věc, která zajímá každého obchodníka. Podívejme se na všechny hlavní náklady.

1.) Nákup bioték na 5 kusů - 4000 dolarů.

2.) Nákup chemikálií, k rozkladu odpadu a odstranění nepříjemného zápachu - $ 100 - 150 dolarů za měsíc.

3.) Čerpání kanalizace - 2, 3 krát za měsíc na 5 bodů bude stát asi 190 dolarů.

4.) Pronájem místa - po dohodě přijmeme za 45 USD / měsíc, na 5 místech bude asi - 225 USD.

5.) Daně - asi 6% výnosů.

6.) Platová a zaměstnanecká daň - asi 1000 dolarů / měsíc.

Celkové celkové náklady budou někde 5565 dolarů. Pravidelné měsíční výdaje činí 1.565 USD.

Otázka číslo 2. Kolik můžete vydělat?

Otázka je docela logická a vyplývá z první. Mluvit o pohádkových penězích není nutná, ale můžete se spolehnout na docela adekvátní zisky.

Takže řekněme, že průchodnost jednoho bodu je asi 150 lidí denně. Náklady na návštěvu suché skříně je asi 0,25 dolarů. Celkem za den z jednoho místa můžete získat - 37 USD. Z 5 bodů bude dosaženo výnosů kolem 190 dolarů za den. Za měsíc činí částka 5700 USD.

Čistý zisk po odečtení pevných nákladů činí přibližně 4135 USD.

Otázka číslo 3. Jaké dokumenty budou potřebné?

Nejprve budete muset být registrováni jako podnikatel, pro to bude stačit se zaregistrovat jako individuální podnikatel (FLP). Také jako daňový systém můžete zvolit "zjednodušený", což znamená daň ve výši 6% příjmů. Dále bude nutné získat povolení od společnosti SES.

Otázka číslo 4. Jak vyčerpat z této činnosti v plném rozsahu?

Můžete nejen vytvořit vlastní body, ale také uspořádat podnikání na pronájem biotoiletů. V souvislosti se současnou situací v naší zemi musí mít všechna zařízení, jako jsou "kavárny", vlastní WC. Vychází z toho v teplé sezóně, poptávka po takových kabinách je obrovská. Cena jedné stánky s čerpáním odpadu za měsíc je tedy asi 100 USD.

Druhou možností je instalace bioték na masových slavnostech. V tomto případě si pronajme stánku, asi 50 dolarů za den. Ale tady už stojí za to počítat, co je výhodnější. Pravidelná návštěva takových zařízení v takových dnech je zpravidla neuspokojivá a je nejvýhodnější instalovat tyto kabiny nezávisle.

Otázka číslo 5. Jaké nástrahy na mě čekají?

Bez mínusů to nebylo.

1.) První je vandalismus. Určitě jste viděli, co se stane s kabinami po roce práce. Všichni nakresleni nebo zlomení. Ve většině případů mohou být opraveny, ale přesto jsou to další odpad a nervy.

2.) Obrat zaměstnanců. Vzhledem k tomu, že mzdy v této oblasti činnosti nejsou příliš velké, a pro běžné příjmy je nutné instalovat více než 10 kabin, problém personálu se stává velmi akutní. U obchodníků hledá registrace, odmítnutí a další odnáší prostě jen obrovské množství času.

3.) Zvláštní pozornost ze strany SES. Bez řádné péče budou vaše body brzy uzavřeny. Takže pozorně sledujte.

Podnikání v instalaci biotoiletů

Tento projekt je založen na vytvoření a organizaci údržby záchody sítě, jejíž přítomnost umožňuje nejen tvořit správný postoj obyvatel obce na chování na veřejných místech, ale také s cílem zlepšit hygienické a epidemiologické situaci a navíc přispívá k rozvoji ziskového podnikání pro jeho účastníky.

Tato činnost je přínosná jak pro podnikatele, tak pro místní orgány. Úředníci se zpravidla ochotně setkávají s podnikateli, kteří tuto firmu otvírají, a ve většině případů poskytují místa pro instalaci kabin za velmi výhodných podmínek. Takový podnik bude fungovat stabilně a ziskově po mnoho let, je nepravděpodobné, že v blízké budoucnosti vynaloží metodu "řízení potřeby" bez použití toalet.

Místo instalace

Kabiny jsou nejčastěji instalovány jednoduše na ulici v oblastech a místech velkých městských toků. Majitelé letních kaváren nebo stánků se vzdálenými stoly budou také potěšeni, když se objeví blízká bio-toaleta. Normy SES zajišťují, že přítomnost v blízkosti každé restaurace, kavárny nebo jiného stravovacího zařízení není jen tradiční stánku, měla by být doplněna umývadlem. Nejefektivnější je umístění biotoiletů na trhy, v parcích, v létě na plážích. Jsou nepostradatelné při veřejných festivalů, v den města a ostatní svátky nebo při demonstracích, shromáždění, když se dostanou statisíce lidí na jednom místě.

Zařízení a vybavení pro suché skříně

Přenosný kompostování WC kabiny je (o rozměrech 1,2 / 1,2 / 2,1 m), který má úložný zásobník pro nečistoty (typicky 250 l), a WC splachovače. Navíc může být vybaven systémem pro mytí rukou, dávkovačem mýdla, háčky pro tašky a svrchní oděvy. Zvláštní roztok se vloží do nádrže, je určen k rozkladu odpadních produktů a snižuje dopad charakteristického zápachu na lidi. Řešení se změní po pěti set návštěvách, u kterých se používá odpadní voda, vyprázdnění nádrže.

Startovní kapitál

Aby bylo možné vydělat peníze na instalaci biotoiletů, je nutné najít a obsadit nejvýhodnější místa jejich umístění. Velikost investice závisí na počtu obyvatel v určité lokalitě v poměru jedné bio-toalety na tisíc obyvatel. Zahájení podnikání v obci s pol milionem lidí se může spoléhat na úspěšné fungování asi 500 kabin. Ale pokud chcete začít podnikat v malém městě, bude mít také možnost přinést slušný příjem.

Pro start bude nutné 2000-3000 $. Za prvé, můžete si koupit dvě nebo tři kabiny, jejichž cena (v závislosti na vybavení) je 600 - 800 $. Tato cena zahrnuje cenu kabiny a speciální nádrže. Pro dezinfekční přípravky, speciální roztok a toaletní papír bude zapotřebí dalších 150 až 200 USD.

Kromě toho je třeba najmout personál údržby: pokladní (nejlépe s kombinací funkce čističe prostor), jehož plat bude 4000-5000 rublů. Později, s růstem podnikání, budete muset koupit kanalizační stroj. Nejprve můžete použít městské automobily (náklady na službu od 200 rublů), ale jeho získání výrazně sníží náklady na údržbu suchých skříní.

Ziskovost provozu sítě biotoiletů je poměrně vysoká a závisí na umístění zařízení. Zpočátku byste neměli očekávat, že okamžitě získáte spoustu peněz, ale příjmy se budou zvyšovat s rozšířením sféry vlivu. Náklady na používání toalety (v závislosti na oblasti, stav města) se pohybuje od 4 do 15 rublů.

Při denní návštěvě 100-200 lidí můžete počítat s obratem z jedné kabiny 400 - 3000 rublů. Během masových slavností se příjmy mohou několikrát zvýšit. Dodatečné výnosy mohou být poskytnuty zajištěním vnitřní a vnější stěny pro reklamu.

Všechny výše uvedené argumenty přesvědčují, že tato podnikání, postavená na každodenních základních potřebách člověka, bude prospěšná, stabilní a užitečná. Při realizaci situace na ulicích města je zřejmý nedostatek takového vybavení, který otevírá určitou mezeru pro vytvoření a organizaci vlastního podnikání.

Podnikatelský nápad o použití bioték

Jednou z nejstabilnějších a nejvýhodnějších odrůd v poslední době je otevření sítě biotoxinů.

Tento typ podnikání je považován za zcela čistý a humánní. Ziskovost tohoto druhu podnikání je asi dvacet pět procent.

Výchozí prahová hodnota vstupů do tohoto druhu podnikání je poměrně malá, a proto je snadné otevřít síť biotech.

Kolik peněz je zapotřebí k otevření sítě biotech

Začněte podnikatele dost jen za tři tisíce dolarů. Určitá část těchto peněz půjde do nákupu stánků.

Cena bio-toaletní kabiny je asi šest set dolarů, ale pokud si koupíte použité zařízení, můžete ušetřit hodně.

Cena použitého biotoiletnuyu booth nebude o více než tři sta dolarů.

Nicméně stojí za zmínku a skutečnost, že k nákupu vysoce kvalitního použitého zařízení za nízkou cenu, musíte často strávit velmi velké množství času.

Mzda pokladníků je v této situaci velmi malá. Může záviset na nejrůznějších faktorech, které určují obchodní ekonomiku.

Ačkoli v každém případě je plat pokladní z biotěleckých kabin malý a nebude mít žádný vliv na finanční situaci obchodníka.

Některé finanční prostředky budou potřebné na vyčištění nádrží. V průměru se provádí přibližně desetkrát za měsíc, i když se stává méně často. Náklady na jedno čištění jsou za dvacet dolarů.

Údržba bioteletů

Servis bio-toaletních kajut je poměrně jednoduchý a nezpůsobuje žádné zvláštní potíže. Nepřipojují se k žádné komunikaci.

V této situaci je nutné použít přísné účetní razítka, které schvaluje ministerstvo financí země. Nemusíte kupovat různé pokladny, protože tyto obchody jsou zdaněny zjednodušeným systémem.

Nezapomeňte, že v každé firmě mohou být problémy, síť biotoiletů není výjimkou. Z těchto problémů je nutné přidělit vandalismus.

Pojištění proti tomuto problému je nemožné, avšak náklady na opravy nejsou významné. Z jiných problémových situací tohoto druhu podnikání dochází k obratu zaměstnanců ak různým státním a administrativním překážkám.

Klíčové rysy obchodu na suchých skříních

Hlavní investice tohoto odvětví jsou bio-toaletní kabiny, takže když je zakoupíte, musíte být velmi opatrní.

Od výběru toaletní kabiny bude záviset na dalším úspěchu podnikání. Při nákupu stánku by měla být věnována velká pozornost jejich technickým vlastnostem, spolehlivosti dveří, síle nádrží a také speciálním anti-vandalistickým vlastnostem.

Nezapomeňte, že stabilita a zisk vašeho podnikání bude záviset na kvalitě a trvanlivosti kabin biotoiletů.

Jaké dokumenty jsou potřebné k otevření sítě biotoiletů

Obvykle dochází k určitým problémům ihned po otevření sítě. Často jsou potíže spojené s dokumentováním podnikání. Konkrétně, pro právní registraci obchodu je nutné uzavřít dohodu s městským vodním kanálem, získat povolení k otevření z SES, městského plánování a dalších městských úřadů.

Nejdůležitějším materiálem pro zpracování tohoto druhu činnosti je však licence na zpracování a recyklaci odpadu.

Abyste se vyhnuli veškerým potížím s dokumentací podnikání, najdete profesionální dodavatele k nákupu bio-toaletních kabin.

Tyto firmy jsou spolehlivými a zkušenými prodejci a dodavateli tohoto typu zařízení a zabývají se úplnou registrací tohoto druhu podnikání, získávají příslušné licence a povolení.

Pokud je potřeba poradit se o tématech, poskytnou je včas a také doporučují nejúspěšnější umístění kajut a pomohou při řešení dalších problémových otázek.

Je třeba poznamenat, že při výběru stánku by se měla věnovat velká pozornost povětrnostním podmínkám, ve kterých může být kabina provozována. Takže s velkým mrazem může obsah nádrže zmrznout a dočasně přestane fungovat. V případě extrémního tepla může začít běžet běžný plast.

První kroky v podnikání na toaletách

Při otevírání takového podniku by měl být kladen důraz na ziskovost podniků, sezónní faktory a cenové politiky. Tento obchod se stává ziskem při hladkém provozu nejméně padesáti kabin. Jsou-li menší, pak bude zisk z podnikání extrémně malý.

Nicméně byste neměli začít s velkým množstvím stánků, na začátek bude stačit tři. A pak stačí koupit další stánky.

Pokud obyvatelstvo města, v němž chcete tuto síť otevřít, je více než pět set tisíc obyvatel, pak je nutné neustále a rychle zvyšovat počet biotechních kajut.

Když si zakoupíte potřebný počet kajut, je třeba přemýšlet o vytvoření speciálního parku s rezervními toaletními kajuty. Mohou být použity v řadě případů, včetně regionálních nebo celostátních událostí.

Kromě toho nesmíme zapomenout na dezinfekci kabin. S nárůstem podnikání můžete také přemýšlet o nákupu vlastního vozového parku, z něhož každé auto, které může za měsíc sloužit až osmdesát bio-toaletních kabin.

V závislosti na stupni úspěchu a prosperity můžete přemýšlet o zvláštní oblasti, na které budou existovat nepoužívané kabiny.

Rozvoj podnikání v suchých skříních

Jako další rozvoj podnikání se můžete pokusit pronajmout toaletní kabiny. Tato položka vás ušetří v tom, že je budete muset využít a umožní vám získat slušné peníze.

Přeje si si pronajmout toaletu ve velkém městě. Klienti budou v podstatě různé organizace a zařízení, které musí mít k dispozici suché skříně.

Také pronájem kanceláří je docela žádoucí v letních restauracích a kavárnách.

Pokud máte touhu začít s toaletními kabinami, pak bude tato firma muset investovat spoustu peněz.

Za prvé je to hledání dodavatelů speciálních materiálů pro výrobu a za druhé je třeba získat zvláštní povolení a licence ze sanitárního a epidemiologického dozoru a také certifikát, který vám umožní vyrábět tyto výrobky.

Bez ohledu na druh podnikání, které si vyberete, vždy si pamatujte, že můžete prodat svůj výrobek nejen v jednom městě, ale i mimo jeho hranice.

Jak zahájit podnikatelskou činnost při instalaci biotoiletů

Než začnete s přípravou potřebné dokumentace pro instalaci biotěže, stojí za to, aby se v první fázi postarala o ziskovost. Okamžitě naladěte na skutečnost, že by mělo být alespoň tucet kabin, jinak nebude mít žádný příjem. Také v první fázi byste měli vybrat nejvhodnější a nejvýhodnější místa, na která má smysl instalovat bio-toaletu. Poté můžete začít nakupovat potřebné vybavení, připravovat dokumenty a instalovat biotéky přímo na vybraných místech.

Kolik můžete vydělat

Zisk na biotělech může být velmi různorodý, protože ve většině případů bude vše záviset na tom, kde instalujete takové zařízení. Pokud se jedná o místo, kde každodenně prochází velký proud lidí, pak příjmy budou odpovídajícím způsobem vysoké. V průměru, tucet biotoiletů umístěných v centrální části města, můžete získat asi 400-600 tisíc rublů.

Jaké vybavení si můžete zvolit pro otevření takového podniku?

Nejdůležitějším vybavením je toaletní kabina, u něhož je třeba věnovat zvláštní pozornost nákupu zařízení. Bezproblémově by toaletní kabina měla být dostatečně prostorná, měla spolehlivé dveře a měla kvalitní technické vlastnosti, které pomohou prodloužit toaletu.

Které OKVED specifikujete při registraci firmy?

Při registraci můžete použít kód OKVED 96.09 - poskytování osobních služeb, které nejsou součástí lidských skupin.

Jaký daňový systém si vyberete pro registraci podniků

Při výběru daňového systému stojí za to upřednostnit zjednodušenou formu, protože snižuje procentní sazbu daně.

Potřebuji povolení k otevření

Musíme se postarat o dostupnost takových povolení, jako je závěr sanitární a epidemiologické služby a požární služby.

Technologie poskytování služeb

Podnikání při instalaci biotoiletů je jedním z nejjednodušších, protože po instalaci určitého množství podobných zařízení je třeba stanovit konkrétní cenu za jednu návštěvu. Pro veřejnost budou biotéky mnohem pohodlnější než jiné varianty toalet umístěné v areálu.

Nápady na malé podniky

Novinky:

 • Nápady pro malé firmy »
 • Otevřete svou firmu »
 • Obchodní nápady s vážnými investicemi (Moderátoři: hks74, Irina moderátor, 5566, domácí podnikání) »
 • Obchod s toaletními kabinami (toalety)

Hlasování

Váš názor na tuto myšlenku?

Hlasovali uživatelé: 20

Autor Téma: Bubeník (číst 30402 krát)

0 uživatelé a 1 host zobrazuje toto téma.

Podnikatelský záměr - instalace biotoiletů

Ziskovost podniků na suchých skříních se odhaduje na 30-40%. Riziko spalování ve stejnou dobu je minimální, protože bude vždy poptávka po službách, které splňují každodenní potřeby této osoby.

Jak začít podnikat na suchých skříních

Na první pohled není obtížné uspořádat firmu na biotékách. Přenosná biolíněná toaleta může být instalována kdekoli, protože nevyžaduje spojení s veřejnými službami. Chcete-li jej nainstalovat, nepotřebujete základ nebo jinou pevnou základnu. V případě neúspěšného umístění může být vaše firma vždy přemístěna na výhodnější místo.

Náklady na jeden skříň ze suchého skříně začínají od 20 tisíc rublů. Dobré a robustní kabiny stojí za to. Můžete si přemýšlet o nákupu použitého zařízení, ale používané kabiny by měly být pečlivě prozkoumány. Obzvláště křehké prvky jsou dveře a madla biotyletu, nejdřív se rozbíjí.

Je logické, že zahájení podnikání je nutné při instalaci 5, maximálně 10 kabin. Zvláště pokud je počáteční kapitál ostře omezený. Zahájení investic bude činit 100-150 tisíc rublů. Poté, když jste pochopili všechny potěšení tohoto případu, můžete přemýšlet o půjčkách a dalších investicích do rozvoje sítě. Tato činnost začíná, když se síť zvýší na 50 a nejlépe na 100 toalet. Celková investice do otevření takové sítě bude činit více než 2 miliony rublů.

Potřebuji povolení k instalaci biotoiletů

Zvláštností podnikání na suchých skříních je, že problém nalezení finančních prostředků pro zahájení podnikání není nejdůležitější. Chcete-li vytvořit své toalety na nejvíce "zlatých" místech, budete muset projít náročnými administrativními překážkami. Budete často muset navštívit městskou správu, nebo, přesněji, městský výbor pro správu majetku, oddělení ekologie a architektury města. Důležité je, aby vaše toalety "harmonicky zapadaly do architektury města" - o takových problémech se orgány obtěžují. Kromě správy bude přísná kontrola nad vaší činností prováděna společností Rospotrebnadzor (SES), jejíž řešení musí být provedeno při instalaci každé stánky.

Existuje další způsob, jak tuto firmu provozovat - pronájem biotoiletů k pronájmu. Dnešní legislativa ukládá všem letním kavárnám povinnost instalovat dočasné toalety a umyvadla. Není výhodné zakoupit si novou toaletu pro krátkou letní sezónu, takže kavárny často využívají službu pronájmu bioteletů. Náklady na pronájem v průměru 2 tisíc rublů. za měsíc. Také je možné poskytnout toalety pro hromadné akce a městské slavnosti. Účast toalet na takových místech je prostě vesmírná.

Jaký daňový systém si vyberete pro podnikání

Chcete-li začít podnikat, stačí zaregistrovat samostatnou firmu. Jako daňový systém doporučujeme použít zjednodušený systém (USN), 6% výnosů nebo 15% zisku. 15% je výhodnější použít, pokud má organizace vysoké výdaje a nízký zisk. Pokud jsou náklady malé, je lepší platit daně z příjmů ve výši 6%.

Nábor zaměstnanců

Aby bylo možné uspořádat síť bioteletů, je nutné najmout velký počet pracovníků. Představte si, kolik potřebujete zařídit, aby zaměstnanci obsluhovali 100 stanic po celém městě. K tomu je třeba nejprve zajistit pracovníka, který se bude zabývat papírovou prací během organizace a odvolání zaměstnanců. Obrat zaměstnanců je zde velmi vysoký, to je další nevýhoda tohoto podnikání.

Vedle personálního a údržbu personál (pokladní), je třeba zaměstnat účetního, správce a servisní týmy, které budou opravit rozbité vandaly stánku.

Kolik můžete vydělat z jedné instalované kabiny

Průměrná propustnost bio-toalety je 150 lidí denně. Cena služby je 5 rublů. Průměrný příjem je 750 rublů. za den nebo 22500 rublů. za měsíc.

Část výdajů

První je plat zaměstnanců. Služba jednoho stánku bude stát 6000 rublů měsíčně, plus pojistné odpočty pro zaměstnance - 2000 rublů za měsíc. Dále, pronájem místa instalace, v průměru 1500 rublů / měsíc. I když, pokud se můžete dohodnout s úřady, na sociálním významu vašeho podnikání, může být možné instalovat toalety bez pronájmu.

Také významnou položkou nákladů je volání kanalizačního zařízení pro čištění nádrže pomocí odpadních vod. V průměru takový postup stojí 600 rublů a musíte strávit asi desetkrát za měsíc, celkem 6000 rublů. A poslední - daně, na zjednodušeném systému 6% z výnosů daně bude 1350 rublů.

 • Plat - 6000;
 • Pronájem - 2000;
 • Kanalizace - 6000;
 • Daně - 1350;
 • Ostatní náklady (činidla, čisticí prostředky, papír atd.) - 1500.

CELKEM - 16850 rublů.

Zisk z jedné stánky bude: 22500 - 16850 = 5650 rublů za měsíc.

Proto s 50 kabinami bude zisk 282 500 rublů. Tento výpočet byl založen na průměrné návštěvnosti 150 lidí denně a náklady na službu 5 rublů / osobu. V oblastech s vysokou dopravou však návštěvnost jednoho bio-toaleta dosahuje 500 lidí denně, zatímco cena služby může činit 10 rublů / osobu. Zisk z jedné stánky bude několikrát vyšší.

Sezónnost - nedostatek podnikání na biotoiletech

Podnikání na biotoiletech je jedním z významných nedostatků, které se mimochodem vyskytují téměř ve všech oblastech - to je sezónnost. Poptávka po suchých skříních je v období od března do října, tedy v teplé sezóně. Současně je pokles příjmů o 30% nebo více. Tato nevýhoda je však více než vykompenzována vyhlídkou na rozvoj sítě biotech, zejména ve velkých městech. Koneckonců, podle mezinárodních norem by mělo tisíc obyvatel města mít jednu veřejnou toaletu. Ve stejných 15 milionech moskevských zemích se zatím nachází asi tři tisíce kabin, co můžeme říci o okrajových městech, kde je ještě před nasátím trhu stále velmi daleko.

Kolik peněz potřebujete k zahájení podnikání?

Převážnou část nákladů na organizaci této oblasti obchodní činnosti je nákup biotělek. Celkové náklady na nákup deseti kabin budou činit $ 2000-3500. Při sestavování podnikatelského plánu je třeba vzít v úvahu následující náklady:

 • registrace IP a získání potřebných dokumentů;
 • skladování kajut a nástrojů;
 • Provádění reklamní kampaně;
 • financování podniku před dosažením bodu rovnováhy.

Tyto náklady budou na úrovni 1000-2000 USD., To znamená, že obchodní organizace o toaletů být investováno od 3000 do 5500 dolarů (přesná částka závisí na oblasti).

Jaké vybavení si vybrat

Pokud se rozhodnete vydělat peníze na bioteletech, kromě taxíků (ve sbírce) budete potřebovat:

 • příslušenství k udržování čistoty v toaletách;
 • židle a stoly pro pokladny;
 • kancelářské vybavení a nábytek pro správu.

Samostatným tématem je motorová doprava. Pokud si můžete pronajmout auto v počáteční fázi podnikové organizace, pak když máte 10 kajut, je lepší koupit si vlastní auto.

Které OKVED by mělo být uvedeno při registraci podniku pro poskytování služeb bioték

Uvažovaný směr podnikání, podle všestranného klasifikátoru, spadá do kategorie OKVED 96.09 (jiné osobní služby nezahrnuté do jiných skupin).

Jaké dokumenty jsou potřebné k otevření společnosti

Kromě standardních IP cenných papírů je pro organizaci podnikání za účelem poskytování služeb bioto- letů nezbytné vydat:

 • licence na likvidaci odpadu;
 • povolení okresní správy a územního plánování;
 • koordinace s SES;
 • smlouva s vodokanalomem;
 • smlouvy se zaměstnanci;
 • Smlouva s vlastníky území, kde budou kabiny instalovány.

Pro společnost, která slouží více než 10 kabin, je rozumné uzavřít dohodu s podnikem, který poskytuje kanalizační služby.

Obchod na suchých skříních. Cena emisí?

Rubrika: Myšlenky podnikání od nuly

Dlouhé fronty pro toalety během velkých městských akcí jsou pravděpodobně už známým fenoménem pro každého. Nedostatek takových míst je jen pohromou velkých měst. Pravděpodobně proto má takový podnik poměrně vysokou ziskovost - asi 30%. Jen skvělý obchodní nápad pro podnikatele z Ukrajiny během Euro 2012!

Komentář přidán: Алексей
Datum: 2013-03-10

Velmi zajímavý nápad, nemůžeme v tržních dnech těžko vydělat peníze. Na kruglovv.ru stále nejsou žádné špatné nápady

Komentář vložil: Иван
Datum: 2011-12-17

Přesně. Můžete začít s jedním WC a rozbalit. Svatby jsou často rezervovány. Podobný nápad existuje také na dohodě-nulya.ru. V televizi se ukázalo, jak se v Petrohradě žena neodvrátila. Mluví na úkor servisu svateb.

Komentář vložil: елена
Datum: 2013-06-02

kde si můžete koupit biotéky, žiji na severu

Komentář vložil: Елена
Datum: 2013-09-16

jak podnikat v biotěiletech k pronájmu a kdo může pomoci v tomto