Podnikatelský záměr mini-hotelu: detailní fin. výpočty

Podnikatelský plán pro mini-hotel: analýza významu nápadu + 5-hvězdičková klasifikace + 4 propagační metody + podrobný plán nákladů a zisku.

Poptávka po pronájmu hotelových pokojů mezi obyvateli se v průběhu let zvyšuje. To usnadňuje přítomnost toku zainteresovaných turistů, stejně jako rostoucí popularita služebních cest mezi zaměstnanci kancelářských společností.

Mini-hotely jsou velmi žádané. Jsou ideální pro lidi se středním příjmem. Navíc mini-hotely mají atmosféru domácího pohodlí.

Pokud se domníváte, že jste vlastníkem takové firmy, je to "průvodce" obchodní plán pro mini-hotely, které musí být sestaveny. O hlavních úsecích a dalších důležitých informacích, které obdržíte od našeho vedení.

Počáteční kapitál podnikání: z 1 900 000 rublů.

Doba návratnosti podle plánu: 6-7 měsíců.

První věc, kterou byste měli pochopit dříve, než vytvoříte mini-hotelový obchodní plán, je vysvětlit sami sebe 4 kategorie hotelů:

 • mini-hotel (ne více než 50 pokojů)
 • malé hotely (asi 150)
 • průměrné hotely (ne více než 300)
 • velké hotely (více než 300)

Mini-hotel je nejoptimálnější možností pro podnikání za přítomnosti omezeného rozpočtu.

Analýza významu myšlenky pro hotelový obchod

Při vytváření analýzy pro mini-hotelový obchodní plán je třeba vzít v úvahu řadu faktorů, a to:

 • Umístění hotelu, s přihlédnutím k charakteristikám oblasti (hladina hluku, kontaminace plynem, stejně jako přítomnost továren nebo průmyslových závodů v okolí).
 • Počet soutěžících. Je třeba vytvořit seznam nejbližších hotelů s uvedením obou výhod (bezplatné parkování, vlastní restaurace, prádelna) a nedostatky (nízká úroveň služeb, přetížení).
 • Úroveň poptávky mezi obyvateli a návštěvníky. Cílovým publikem pro mini-hotel mohou být jak podnikatelé, tak turisté.

Ve kterých městech jsou nejčastěji otevřeny mini-hotely?

Během uplynulého desetiletí bylo na území Moskvy otevřeno 44% hotelů v Ruské federaci. Zde jsou nejoblíbenější 2-3 hvězdičkové hotely (v další části se vrátíme k zařazení podle "hvězdy"). Ale navzdory této skutečnosti existuje rostoucí poptávka po luxusních hotelích.

Na druhém místě je Petrohrad s ukazatelem 39,5%. Hotelový trh v Petrohradě se spoléhá na mini-hotely umístěné v centru města.

Obecně vzrůstá poptávka po malých hotelích v celé zemi. Tyto informace musí být uvedeny v obchodním plánu našeho mini-hotelu, tk. zdůrazňuje naléhavost a důležitost myšlenky pro podnikání. To je zvláště důležité, pokud je vytvořen obchodní plán pro prezentaci potenciálním investorům.

Co potřebujete vědět o hotelovém klasifikačním systému?

Objekty hotelového podnikání, a to jak v Rusku, tak v zahraničí, jsou klasifikovány podle ratingové stupnice, známého jako "hvězdný" systém.

Existuje 5 hlavních tříd hotelů: od méně komfortních (1 hvězda) až po hotely s vysokou kvalitou služeb (5 hvězdiček). Hotely s nejvyššími charakteristikami získávají 6 hvězdiček, tzv. De Luxe třídu.

Podívejme se blíže na podmínky, které definují tuto třídu hotelu. Tyto informace vám pomohou s obchodním plánem vašeho mini-hotelu (části týkající se potřebného vybavení, zaměstnanců a dalších).

1 hvězdička.

2 hvězdičky.

3 hvězdičky.

4 hvězdičky.

5 hvězdiček.

Podnikatelský plán pro mini-hotel: postupně analyzujeme

Budeme analyzovat stručnou verzi obchodního plánu pro imaginární mini-hotel v Moskvě s 30 pokoji (úroveň - 3 hvězdičky). Začněme obecnými informacemi, které popisují náš obchodní projekt.

Cíle otevření tříhvězdičkového minihotelu v Moskvě:

 1. Poskytování služby pro pronájmy hotelových pokojů určitými linkami s kvalitními službami.
 2. Příjem čistého zisku z hotelového podnikání ve výši 25% z celkového zisku.

Jaké služby budou poskytovány v mini-hotelu podle obchodního plánu?

 1. Pronájem pokojů k pronájmu na základě počtu nocí.
 2. Poskytuje bezplatné parkování pro hotelové hosty.
 3. Dodávka jídel do pokoje, snídaně zdarma.
 4. Chemické čištění na místě.
 5. Dostupnost Wi-Fi.
 6. Poskytnutí přistýlky za poplatek.
 7. Provádění akcí, sestavování exkurzí, prodej billboardů na divadelních představeních a filmových přehlídkách.
 8. Dopravní služby ve městě.
 9. Bezplatná informační podpora.

1) Cílovou skupinu v obchodním plánu mini-hotel

Podnikatelský plán nutně naznačuje zamýšlené cílové publikum. Zbývající etapy plánování závisí na těchto informacích: výběr metod propagace, interiér, cenová politika.

Nejpopulárnějším pronájmem mini-hotelových pokojů se těší párty, turisté z blízkého zahraničí, podnikatelé střední třídy a zaměstnanci kancelářských společností po dobu cesty.

Rozložení poptávky po pokoji v mini-hotelech je následující:

 • Dvoulůžkový s jednou velkou postelí - 54%.
 • Dvoulůžkový pokoj s oddělenými postelemi - 27%.
 • Jeden - 15%.
 • Ostatní - 4%.

2) Jaké metody podpory podnikání jsou vhodné pro mini-hotel?

Primárním úkolem podnikání je mít cílovou skupinu, která poskytuje zboží a služby. Proto jedním z hlavních bodů při přípravě mini-hotelového podnikatelského záměru je nalezení zájemce o koupi.

Pro propagaci marketingu mini-hotelu je třeba použít následující funkce:

 1. Reklamy v sociálních sítích jsou zpravidla nejúčinnější způsob reklamy pro 2-3 hvězdičkové hotely.
 2. Reklamní bannery v blízkosti umístění mini-hotelu, stejně jako reklama v publikacích zvýší zájem potenciálních zákazníků.
 3. Rezervace přes internet je velmi populární mezi uživateli.
 4. Systém členství v klubu a slevy poskytnou tok pravidelných zákazníků.

3) Provozní personál pro hotelnictví

Při náboru zaměstnanců by se měla věnovat zvláštní pozornost profesionální gramotnosti, schopnosti nalézt kontakt s klientem, odolnost vůči stresu a obecná erudice.

Je také důležité vzít v úvahu předchozí zkušenosti uchazečů o volná místa. Profesní dovednosti personálu je třeba zlepšit odbornými kurzy.

Znalost cizích jazyků mezi zaměstnanci administrativního stojanu zvýší prestiž instituce a otevře možnost pracovat se zahraničními hosty.

Nejdůležitější pozice mezi zaměstnanci je správce, který bude schopen organizovat práci zaměstnanců a kvalifikovaně řídit pracovní proces.

Také, služebné, kuchař a číšníků pokud máte vlastní kuchyň. Další příspěvky v hotelu mohou být barman, animátor a vrátný.

Optimální počet zaměstnanců v 3-hvězdičkový mini-hotel s počítáním pro 10 pokojů je 8 osob. Takže pro efektivní fungování našeho mini-hotelu pro 30 pokojů je třeba vybrat pracovníky od 24 zaměstnanců.

V obchodním plánu je třeba poznamenat platy zaměstnanců, očekávané bonusy a dokonce i budoucí zvýšení platů. V našem případě budou náklady na zaměstnanecké požitky uvedeny v následující části měsíčních výdajů.

4) Zařízení pro mini-hotel

Úroveň uspořádání místnosti přímo ovlivňuje náklady na nájemní služby. Navíc pokoje v mini-hotelu by měly být pro hosty co nejpohodlnější a připomínat atmosféru domova.

Mini-hotelový obchodní plán může obsahovat následující vybavení:

 • periodické opravy;
 • světelné prostředky (lustry, svítidla, svícny);
 • spaní;
 • skříně a náhlavní soupravy pro ukládání věcí;
 • stoly a židle;
 • koupelnová instalace;
 • elektrická zařízení (vysoušeč vlasů, TV, telefon, minibar, klimatizace);
 • kosmetika, ložní prádlo, ručníky, župany, pantofle.

Pro fungování hotelu budete potřebovat také:

 • Recepce s telefonem a bezdrátovým připojením;
 • prostředky pro čištění;
 • vozíky pro služebnictvo;
 • uniformu pro personál;
 • profesionální vysavače;
 • nábytek pro haly;
 • zavazadlové vozíky.

Pro detailní výpočet nákladů na získání všech potřebných potřeb pro podnik, abychom otevřeli mini-hotel, musíme znát průměrné náklady na každý přístroj:

SWOT analýza hotelu pomocí příkladu hotelu Hilton

Co je SWOT analýza? A jak se vztahuje k průmyslu pohostinství? Hlavním důvodem setkání je pomoci hotelové firmě rozvíjet silnou obchodní strategii. A je založen na silných a slabých stránkách hotelu, nedostatcích a jejich přeměně na výhody.

SWOT analýza zahrnuje silné a slabé stránky, příležitosti a hrozby. Trvá to dlouho, než to provedete, a přínosy jsou zřejmé: podíváte se na svůj podnik s úplně novým vzhledem. Na začátku budování jakékoli společnosti musíte tento nástroj použít při plánování. S přihlédnutím k dostupným informacím se vytvoří úspěšná propagační strategie, která se každoročně upravuje.

Takže, podívejme se, co SWOT analýza hotelu je, a postavte jej na příkladu hotelu Hilton.

Silné stránky hotelového průmyslu

Hotely poskytují lidem bezpečné místo k pobytu, když nejsou doma. Miliony pokojů jsou připraveny na uspokojení potřeb zákazníků. Od butikového hotelu až po mezinárodní značku mají lidé možnost relaxovat a mít příjemný čas mimo domov.

Hotely - hlavní zdroj rozvoje místní ekonomiky. Mohou zahrnovat hlavní turistické atrakce. Když lidé zůstávají v neznámých místech, nakupují zboží a služby na místní úrovni. Půjdou do místních restaurací, obchodů a tyto peníze se vyrovnávají v místní ekonomice.

Slabé stránky hotelového průmyslu

SWOT analýza hotelu vám umožňuje identifikovat a její nedostatky. Hlavní slabostí je její cena. Hotely elitní úrovně mohou účtovat tisíce dolarů za noc za jednu místnost. Cenový rozsah, který je k dispozici pouze pro střední vrstvu obyvatelstva. Z tohoto důvodu je rozšíření demografie v určité geografické poloze omezené. Tam jsou také levnější hotely. Ale nízké náklady zpravidla vedou ke snížení kvality služeb.

Hotelový průmysl rovněž čelí jedinečné daňové struktuře. Mnoho čísel je účtováno určitá daň - za noc při rezervaci. Kromě toho majitelé hotelů čelí vyšším daním z prodeje a dalším poplatkům, které ostatní průmyslové odvětví neplatí. Nakonec to znevýhodňuje hotel, je třeba zvýšit příjmy zvýšením nákladů na rezervaci pokojů a snídani.

Příležitosti v hotelovém průmyslu

V každé zemi a městě existuje určitá sbírka atrakcí, které z nich činí atraktivní místa k návštěvě. Jak může hotel pomoct? Někteří lidé nebudou jít za 1000 mil, aby viděli lom s řekou. Ale půjdou do kasina v hotelu, nebo oběd v nejbližší restauraci.

Hotely mají příležitost sloužit zákazníkům po celý rok. Špičková sezóna často vede k domácímu i mezinárodnímu cestovnímu ruchu a mimo sezónu přitahuje místní turisty, kteří čekají na pokles vnějších aktivit. Se správným obchodním plánem budou školní prázdniny stejně výhodné jako letní prázdniny.

Hrozby pro hotelový průmysl

SWOT analýza hotelu vám umožňuje identifikovat a nebezpečí, které to ohrožují. Home - jedná se o alternativu jako butik, který splňuje specifické potřeby zákazníků. Pro malou část ceny hotelového pokoje může butikový hotel poskytnout vyšší úroveň osobní péče a pozornosti a někdy i lepší celkovou místnost.

Místní podmínky také ovlivňují hotelový průmysl. V místech politického nepokoje se cestovní ruch výrazně snižuje. Lidé nechtějí zůstat v hotelu, který se může stát centrem potenciálního konfliktu, když se nachází v takovém regionu. Místo toho tráví svou krev na bezpečnějších místech.

Změna ekonomického směru země může také ovlivnit hotelový průmysl. Například mzdy střední třídy se nezvýšily po dobu 30 let. To neznamená, že takoví lidé nechodí na dovolenou ani nevyužívají peníze. Jednoduše tam bude tvrdá konkurence a boj za přitahování takových zákazníků.

Šance se rozvíjet

Analýza SWOT je příležitostí se ponořit do základů jakéhokoli podnikání, a to nejen hotelů. Při hledání odpovědí na správné otázky může každá společnost zahájit správné umístění, aby zlepšila ziskovost, protože používá dostupné údaje co nejpřesnějším způsobem.

Změna kvůli změně nemá smysl. Musíte se naučit, jak získat informace o změně zásady podnikání. Můžete vytvořit efektivnějších strategií, což přinese výhody v krátkodobém i dlouhodobém obchodním životě.

SWOT analýza hotelů a letovisek Hilton

Jak jsme slíbili, podíváme se na konkrétní SWOT analýzu hotelu. Příkladem ve formě tabulky je hotelový průmysl Hilton.

Analýza přitažlivosti hotelového podnikání

Obecné informace o hotelech, jejich klasifikaci, hvězdném systému. Typické problémy hotelového podnikání, dosažení rovnováhy mezi nabídkou a poptávkou. Výhledy a trendy ve vývoji hotelového podnikání v Rusku, zlepšení kvality.

Posílání dobré práce do znalostní základny je snadné. Použijte níže uvedený formulář

Studenti, postgraduální studenti, mladí vědci, kteří používají znalostní bázi při studiu a práci, vám budou velmi vděční.

Je umístěn na http://www.allbest.ru

MINISTERSTVO VZDĚLÁVÁNÍ A VĚD RUSKÉ FEDERACE

Federální vzdělávací instituce státního rozpočtu

vyšší odborné vzdělání

«Kubánská státní univerzita»

(FGBOU HPE "KubSU")

Odbor odboru a správy majetku

Abstrakt na téma:

«Základy správy majetku»

"Analýza přitažlivosti hotelového podnikání"

Za posledních deset let v Rusku došlo k rychlému rozvoji hotelového biznisu. Ve velkých městech přicházejí mezinárodní hoteliéři, rostoucí počet malých soukromých hotelů, staré sovětské hotely jsou rekonstruovány. Je pravda, že kvantitativní růst není v žádném případě doprovázen současným zvýšením kvality služeb a úrovně služeb. Hotelový průmysl je nejdynamičtěji se rozvíjející odvětví odvětví služeb a přináší mnoho milionů zisků v národních ekonomikách mnoha zemí - hotelovému podnikání. V rámci podnikání v oblasti cestovního ruchu má hotelový podnik obrovský rozvojový potenciál pro ruský trh. Jedná se o systém vytvářející systém, který vytváří komplexní soubor finančních a ekonomických vztahů mezi ekonomickými činiteli různých směrů.

Naléhavost tohoto problému je, že rozvoj infrastruktury cestovního ruchu a budoucí plány rozvoje pohostinnosti vytvořené v moderních ruských podmínkách intenzivního rozvoje hotelového průmyslu, ale tam jsou nějaké problémy ve stejnou dobu, které je třeba řešit. Podívejme se na toto téma podrobněji s příkladem hotelového průmyslu.

Obecné informace o hotelech

Hotel - komplex nemovitostí (dům, budova, část budovy, ostatní budovy) s vybaveno pokoje ("pokoje") pro přechodný pobyt cestujících. Obvykle jsou poskytovány další služby (úklid, bezpečnost) třída služeb.

Hotel - hotel, určený k poskytování ubytovacích služeb turistů. Obvykle poskytují řadu doplňkových služeb: restaurace, diskotéky, kasino, bazény a další.

Motel - hotel, zaměřený na hosty, kteří cestují samostatně motorová doprava. Vstup do místností se obvykle provádí z ulice (z parkoviště automobilu).

Hotely lze rozdělit podle typu nemovitosti, sortimentu služeb, turistické atrakce a dalších aktivit (hotelové kasina).

Navzdory popularitě značek hotelové řetězce, většina hotelů s nimi není spojena a fungují nezávisle. Hotelové značky tvoří buď jednu síť hotelů, která jsou zcela vlastněna mateřskou společností, nebo jsou převedena na základě franchising Soukromí majitelé, kteří sami musí sledovat shodu svých hotelů s normami značky. Franchising a řízení majitele jsou polárními státy způsobu řízení, pokud jde o objem zákonných práv a podíl účasti na zisku. Existuje také metoda řízení založená na nájemní smlouvy.

Několik malých značek lze kombinovat do společného systému, aby se rozšířily možnosti pro rezervaci a zobecnit marketing.

Cena a kvalita hotelových služeb závisí na typu hotelu. Díky turistickému boomu posledních desetiletí XX století standardy kvality služeb se výrazně zvýšily všude. Pro snadnější stanovení úrovně hotelu byl zaveden klasifikační systém hvězd (od jedné do pěti hvězdiček). Obecně platí, že taková klasifikace je následující:

Jedna hvězda je levný hotel s minimem služeb (denní úklid pokojů není vždy zahrnut v nich). Všechny pokoje jsou stejné.

Dvě hvězdičky - hotel s nízkým rozpočtem, s minimem služeb, ale s povinným každodenním čištěním pokojů. Jeden nebo dva typy pokojů.

Tři hvězdičky - hotel střední třídy se standardním vybavením: denní úklid pokojů, koupelna, TV, minibarem nebo chladnička v každém pokoji; na území hotelu je prádelna pro hosty, bazén, posilovna, obchodní centrum, místo pro snídani poskytované hotelem. Některé z těchto služeb nemusí být k dispozici, a zároveň mohou existovat další. Dostupnost různých typů pokojů (jednolůžkových, dvoulůžkových, pro kuřáky, nekuřáky apod.).

Čtyři hvězdičky jsou vysoce kvalitní hotel, který poskytuje všechny výše uvedené služby, stejně jako speciální (jako jsou lázně, masáže, několik barů a restaurací, konferenční místnosti). Ceny pokojů v těchto hotelech jsou mnohem vyšší než průměr.

Pět hvězdiček je luxusní hotel. Vyznačuje se širokou nabídkou služeb, zejména exkluzivních (např. Dostupnost soukromého golfového klubu, vícepokojové apartmány s obsluhami). Hostovi se věnuje osobní pozornost a přispívá ke zvážení všech svých přání. Ceny ubytování, stejně jako další služby, v pokojích v těchto hotelech jsou velmi vysoké. Zpravidla se do této kategorie vstupují všechny známé světové hotelové značky a resorty. Přes rozdíl v systémech je "pětihvězdičkový hotel" vždy považován za hotel nejvyšší služby.

Některé hotely mají nárok na 6 nebo dokonce 7 hvězdiček, ale doposud to nebylo zahrnuto do obecné hotelové praxe a je spíše marketingovým krokem.

V Rusku je regulovaný oficiální klasifikační systém hotelu Federální agentura pro cestovní ruch Ruské federace. Od 1. Července 2011 byla přijata kategorie hvězd Rosturismus potřebné pro všechny hotely.

Existují také další klasifikační systémy (zejména klasifikační systém American Automobile Association, AAA). Mnoho hotelů, kde tato služba může být tak nízké, jak pět hvězd, nemůže dosáhnout této úrovně pouze z důvodu některých architektonických prvků (bez výtahu, například ve starém zámeckém hotelu).

Kromě konvenčních hotelových hotelů existují i ​​jiné typy penzionů.

Typické problémy hotelového podnikání

Sezónnost. Ekonomika mnoha hotelů v podstatě závisí na vhodné přírodní nebo turistické sezóně. Jsou citliví hotely na pláži, lyžařská střediska.

Služba je klíčovým aspektem každého hotelu. Pro turistické hotel dočasně nahradí svůj dům, takže je o službu náročnější a náročnější. Čím větší hotel, tím obtížnější jeho služby struktura (velké hotely mají své vlastní rezervačních kancelářích registraci, dodávky, technickou podporu, úklid, ostraha, státní jezdců, a tak dále. D.). K udržení vhodné úrovně v každodenním režimu je přísné pracovní kázeň, bezpodmínečné dodržování praktických pravidel a neustálé sledování manažery. Proto je pro vedení hotelu je důležité mít profesionální personál vykonávat svou stálou podporu a povzbuzení, aby se zabránilo otupení jako herectví, možnost krádeže a jiným protiprávním jednáním. V souvislosti s obrovské konkurenci, hotelu, kde je tato služba není dostatek pozornost věnována rychle ztrácejí zákazníků a přesunout do kategorie nižší třídy, který je pak obtížné stoupání. Podle toho minimální soutěže (malý počet hotelů s neustálým požadavkem) ovlivňuje službu nejhorším způsobem.

Zločin. Díky dočasné, téměř nikde registrované rezidenci, zločinci často používají hotely pro různé podvody, prodeje drogy (zejména v hotelech nízké úrovně). Dostupnost kasino, diskotéky V hotelu na jakékoliv úrovni to také přitahuje zločinecké prvky, včetně těch, kteří se podílejí na nezákonném prostituce.

Přečerpání rezervace. Není neobvyklé prodávat více pokojů, než je k dispozici. Je to způsobeno buď nekoordinovaným provozem automatických počítačových rezervačních systémů, nebo kvůli neopatrnému provozu samotných zaměstnanců hotelu (i když hotel automaticky neaktualizuje dostupnost volných čísel na svých internetových stránkách, je to stejný problém). Proto doporučujeme kontaktovat hotel v předvečer příjezdu, abyste se vyhnuli takovým situacím a vždy měli s sebou číslo rezervace. Číslo zrušení se také doporučuje ukládat, aby bylo možné jej předložit v případě chybného výběru peněz plastová karta klient (pro "nepřijetí").

V uplynulých letech byla hotelová nemovitost v Rusku nejvíce nevyžádaná mezi všechny segmenty komerčních nemovitostí. Ve známých rekreačních oblastech Soči, Adler, Gelendzhik, Anapa, atd. Byla výstavba hotelů docela aktivní, zejména mnoho mini-hotelů a malých penzionů určených pro ekonomickou třídu.

Nejdůležitějšími kategoriemi trhu jsou nabídka a poptávka.

Dosažení rovnováhy mezi nabídkou a poptávkou je zajištěno fungováním tržního mechanismu. Zvláštnost hotelového marketingu vychází z vlastností hotelového produktu, jeho pevnosti v čase a prostoru. Není možné výrazně měnit počet místností v krátkém časovém úseku, ušetřit je na budoucí prodeje nebo je následovat se spotřebiteli.

Poptávka po hotelových službách není konstantní, závisí na sezóně, s výhradou sezónních výkyvů. Výroba hotelového produktu vyžaduje vysoké náklady na materiál s výrazně nižšími variabilními náklady. Konstantní náklady nezávisí na počtu klientů (hostů), které jsou obsluhovány, a proměnné závisí. To vyžaduje zapojení velkého dalšího personálu během sezóny, která často nemůže být hotelovým patriotem. Nemá zájem o správný stupeň včasné a kvalitní služby. Kromě toho nedostatek finančních prostředků na konstantní náklady snižuje kvalitu hotelového produktu.

Hotelový servis nelze uskutečnit pro budoucí použití. Hotelový servis splňuje okamžitou poptávku klienta. A pokud není poskytnuta, potenciální příjem hotelu je ztracen, nemůže být doplněn. Navíc služba, která nebyla poskytnuta včas, může vést k budoucímu poškození hotelu.

Dosud je hotelové podnikání hlavním směrem rozvoje podnikání v Kubanu. Na prahu olympijských her v Soči-2014 se počet hotelů od Tuapse po Adler značně zvýšil. V důsledku toho se ceny tohoto druhu nemovitosti zvýšily. Patrný zejména nárůst počtu ubytovaní malých sídel, jako Lasarevskoye, Ol'ginka, Arhipo-Osipovka Golovinka atd V těchto osadách je mnoho malých hotelů postavených jednotlivými podnikateli.

o hotelu ceny nemovitostí závisí na mnoha faktorech: umístění, interiérový design, kvalitní opravy a stav počtu místností, dostupnost infrastruktury, počtu zaměstnanců, což je plocha hotelu, atd Pro hotely se nacházejí v přímořských letovisek, jsou důležité, blízkost moře, vlastní pláž, stravování a volný čas hosté. Určit tržní hodnotu hotelových nemovitostí je velmi obtížné, stejně jako velikost maximální možné slevy. Například v případě, že hotel je vzdálen 10 minut chůze od moře, je cena za to pod vlivem krize může být snížena, a v případě, že hotel se nachází přímo na pláži, pak se očekávat výraznou slevu není nutné. Tento hotel najde kupujícího v krizi.

Perspektivy rozvoje průmyslu

Vývoj této nebo té pobočky závisí na velkém množství faktorů. Restaurace a hotelový komplex není výjimkou. Jsou silně ovlivněny ekonomickými faktory (celkovém stavu ekonomiky, finanční stability, průměrný příjem na hlavu, míra nezaměstnanosti, se kurz domácí měny, míra zdanění, úroky z bankovních úvěrů, a další.). Nicméně, hlavní role ve vývoji průmyslu hrát sociální a ekonomické faktory: složení obyvatelstva podle úrovně příjmů, úrovně vzdělání, kulturních a estetických potřeb obyvatelstva, životní styl, věková struktura, poměr městského a venkovského obyvatelstva (městské obyvatelstvo je mobilnější), kriminality, rozvoj cestovního ruchu atd.

Je třeba zdůraznit, jak důležitý sociální faktory: život moderního velkoměsta je složitá, člověk je neustále pod tlakem, a to vede k vyčerpání, rychlému opotřebení organismu. Člověk unaví, a to jak fyzicky, tak psychicky, což vede ke vzniku konfliktů, a to jak doma, tak v práci, snížená úroveň aktivity. A k doplnění svých vnitřních zdrojů, vyčerpaných v průběhu výrobních činností a při plnění každodenních povinností v domácnosti, by člověk měl odpočívat. Pro někoho, kdo by být dostačující pro zbytek jít do restaurace, kavárna, noční klub, a pro některé to bude výlet, například z města, v penzionu, rekreační dům, výlet k moři, v jiném městě, zemi. Změna prostředí, povolání, se stýkat s novými lidmi osobě odstraňuje stres, snižuje únavu, což vede k plnému obnovení jeho životních a fyzických sil, plýtvání je (muž) ve velkoměstě. Jak můžeme vidět, vliv tohoto faktoru na rozvoj restaurace a hotelnictví je zřejmý.

Dalším faktorem, který také se odkazuje na sociální, je skutečnost, že stále více a více podnikatelů, podnikatelé využít restaurací, kaváren a další stravovací zařízení, jako místo, kde můžete jíst, pít sklenku vína a uvolněně v příjemném prostředí strávit obchodní jednání. Teď hodně z oceli se starat o kvalitu potravin se stala „módní“, takzvaná eko - šetrné výrobky, se stala „módní“, že je vegetarián, zvýšilo procento hluboce věřících lidí, kteří dodržují postní. Pro takové lidi je mnohem jednodušší a lepší než jít do restaurace, platit určitou částku peněz, vybrat vhodný pokrm než problémy se s péčí o jeho přípravě v domácnosti.

Nenechte demografický faktor z dohledu. Nyní ve všech průmyslových zemích vzrůstá očekávaná délka života v důsledku lepší péče o zdraví lidí a navzdory poklesu plodnosti rostou tempo růstu světového obyvatelstva, i když pomalu. Je logické, že čím víc lidí, tím více z nich může jít na výlet, zastavit se v jednom nebo druhém hotelu a navštívit jednu nebo druhou restauraci.

Je také přirozené, že stav průmyslu přímo závisí na právních předpisech: daňové a pracovní legislativy, licenční pravidla, hygienické a hygienické požadavky, pravidla požární bezpečnosti, zákony o právech spotřebitelů,

Vedle obecných ekonomických a demografických faktorů má velký vliv na ekonomiku hotelu řada konkrétních faktorů. V současné době je terorismus nejpůsobivějším takovým faktorem. Velké teroristické činy okamžitě způsobily prudký pokles zátěže v regionu, který byl napaden teroristy. Skutečná zkušenost ukazuje, že turistické toky do těchto oblastí jsou obnoveny po 2-3 letech, ale během tohoto období může dojít k úpadku mnoha hotelů.

Hospodářská krize v zemi samozřejmě zastavuje zahraniční investice a snižuje vývoz zboží do této země, což vede k poklesu počtu obchodních turistů v hotelích. Načítání hotelů v regionech letovisek je ovlivněno rychle se měnícím způsobem rekreace, obtížemi při získávání víz, pracovními podmínkami dopravních společností. Například zákaz letů sovětských letadel s vyšším hlukem nad Evropou nevyhnutelně povede k částečnému přerozdělení toku ruských turistů z evropských středisek do tureckých a egyptských. Je zřejmé, že rozvoj restauračního a hotelového podnikání do značné míry závisí na rozvoji cestovního ruchu. Například: klientelu hotelů jsou dvě kategorie - obchodní cestující (44%) a rekreanti (56%). Je snadné odhadnout, že faktory ovlivňující rozvoj cestovního ruchu mají určitý vliv na restauraci a hotelový průmysl.

Podle analytiků The Knight Frank byly klíčovým událostem roku 2007 pro hotelový segment otevření v roce 2007 hotelu Ritz Carlton v kategorii 5+ v Moskvě a kategorie aparthotelu 5 * Pokrovka Suite Hotel. Hotel "International" po rekonstrukci začal fungovat pod značkou Crown Plaza.

Společnost Hilton tak oznámila, že v příštích deseti letech plánuje realizaci asi 70 hotelových projektů v Rusku. Na trhu budou vystaveny hotely pod značkami Hotely Hilton, Doubletree, Hampton Inn a Hilton Garden Inn. První hotel v Rusku Hilton se otevře v březnu 2008 v Moskvě a bude se jmenovat Hilton Moscow Leningradskyaya.

Výstavba hotelů v multifunkčních komplexech se aktivně rozvíjí. Z hlediska investorů tento způsob realizace projektů umožňuje rozlišovat objekty funkčním účelem a v důsledku toho snižovat rizika.

Také odborníci společnosti tvrdí, že se na hotelovém segmentu vyznačuje vysoký zájem o hráče, kteří nejsou jiní. Je to způsobeno zhoršením konkurence v jiných segmentech nemovitostí a touhou vývojářských společností zvládnout dosud neobsazené tržní místo.

Vývojáři prohlašují více hotelových projektů mimo Garden Ring. Hlavními důvody tohoto trendu jsou nedostatek míst vhodných pro realizaci projektů v centru města a rozvoj středně cenových segmentových hotelů.

Jak střední analytici Knight Frank, v příštích několika letech v Moskvě by se měl objevit hotely rámci takového nového pro Metropolitan hotel značky na trhu, například Sofitel (Accor Group), Park Inn (Carlson Hotels), Grand Hayatt (Hayatt hotely), Four Seasons, Best Western International, Mandarin Oriental, InterContinental. Kromě toho si kapitál udrží nedostatek kvalitních hotelových pokojů. To platí zejména pro středně cenové hotely. Tento segment se v nadcházejících letech aktivně rozvíjí.

V roce 2008, Moskva trhu dokončí provádění takových ikonických projektů, jako je hotel "Moskva" (pod vedením "Four Seasons" a Hilton Moskvy Leningradskyaya.

Podle analytiků The Knight Frank si Moskva udrží své vedoucí postavení v Evropě, pokud jde o výnos na počet (RevPAR). Tyto ukazatele jsou dosaženy díky velmi vysokým průměrným nákladům na pokoje (305 USD / den v roce 2007), což kompenzuje poměrně nízkou úroveň zatížení (68-70% v roce 2007), což je důsledkem faktoru sezónnosti.

Trendy ve vývoji hotelového podnikání v Rusku

Vývoj hotelového podnikání v Rusku a v zahraničí se zrychluje. V poslední době začínají hoteliáři otevřít všechny nové vyhlídky na modernizaci hotelových služeb. Dříve moskevské hotely překvapily hosty s bohatou infrastrukturou, ale nyní téměř každý čtyřhvězdičkový a pětihvězdičkový hotel má k dispozici noční klub, bar, restauraci, zábavní centrum, bazén, solárium atd. Mnoho hotelů nyní rozvíjí lázeňský směr.

Některé hotely v Moskvě vytvořily SPA / Wellness komplex jejich image. SPA není jen příležitostí k relaxaci a doprovodu, je to přitažlivost pozornosti bohatých turistů, kteří preferují maximální pohodlí na dovolené. Samozřejmě, že pro vybavení je nutné investovat dostatečně vysoké investice do vybavení hotelu a školení zaměstnanců. Zisk z takových hotelů však v některých případech rekordně snižuje náklady na rok provozu.

Podle Natálie Korneeva, odborníka na organizaci lázeňských salónů v Moskvě - Nataly Kornevová, na konkurenčním trhu, se člověk "kompetentněji" obrátil na organizaci výroby služeb. Jedná se o kvalitu služeb, výhradní dodávky vybavení, materiálů a souvisejících výrobků.

Závěry: poptávka po hotelu

- Mezi hlavní zákazníky hotelových služeb patří muži;

- nejčastěji služby hotelů kategorie 4 a 5 hvězdiček využívají lidé ve věku od 30 do 40 let;

- hotely ve stejné nižší třídě - mladší a starší lidé;

- mnozí turisté zůstávají v soukromém sektoru, zbytek přijíždí do soukromých hotelů;

- nejoblíbenější nebyly příliš drahé hotely v centru města atd.;

- většina turistů přijíždí na pobřeží s turistickými účely, zbytek - s obchodem;

- ve většině případů závisí výběr hotelu od ceny a místa;

- nejdůležitější hotelové služby návštěvníci zvážili dostupnost vybavení v pokoji, dostupnost kuchyně a stravování v hotelu, denní úklid a výměnu ložního prádla, stejně jako možnost praní prádla. Důležité je také dostupnost TV a klimatizace v pokoji.

Mezi hlavní nevýhody hotelových služeb patří vysoká cena a ne vždy vždy zdvořilý personální servis.

Závěrem bych chtěl poznamenat, že nejdynamičtěji se rozvíjející odvětví odvětví služeb, které přináší mnoho milionů zisků v národních ekonomikách mnoha zemí, je hotelové podnikání. Toto sladění činností z hlediska investic je velmi přitažlivé. V rámci podnikání v oblasti cestovního ruchu má hotelový podnik obrovský rozvojový potenciál pro ruský trh. Jedná se o systém vytvářející systém, který vytváří komplexní soubor finančních a ekonomických vztahů mezi ekonomickými činiteli různých směrů.

Faktor nedostatku fronty v ruských hotelech nestačí, ale vysoká cena služeb. Cena hotelových služeb však nemůže být nižší než součet složek objektivní hodnoty, pokud instituce tvrdí solidní stav. Proto, jako technologie pro udržení stability podnikání, začínají působit technologie informačních dopadů na spotřebitele.

Na základě těchto skutečností byly vyvozeny následující závěry: průmysl pohostinství je silným hospodářským systémem, a to jak v zemi, tak v regionu jako celku, což je důležitá příjmová složka ekonomiky. Hospitální průmysl v oblasti ubytování se skládá z různých způsobů kolektivního a individuálního ubytování: hotely, hotely, penziony, byty atd. určené pro různé spotřebitele. Chcete-li přilákat turisty do země, vyžaduje to rozvoj reklamy, organizaci odvětví pro volný čas a zajištění stabilní situace v zemi. Nelze říci, že růst počtu hotelů v naší zemi probíhá rychleji.

V Rusku, tam je prakticky žádný systém malých hotelových řetězců, které jsou určeny pro low-cost masové turistiky a ubytování ve většině hotelů v hlavním městě je pro cizince a malého počtu bohatých Rusů k dispozici. Z tohoto důvodu je hromadný levný cestovní ruch nezbytný pro rozvoj a realizaci nejaktivnější (agresivní) reklamní činnosti. Pro přilákání hromadného turistu by hotelová administrativa měla provádět řadu organizačních událostí, které určují směr změn, jejich povahu a kvalitu.

Účinnost těchto činností se zvažuje z hlediska dosažení stabilní a konstantní ziskovosti. To znamená, že hotelové manažeři jsou povzbuzováni k tomu, aby strategické plánování používali jako základní motivační princip pro vytváření důležitých manažerských rozhodnutí pro podnik. Jedním ze způsobů, jak implementovat celkovou strategii společnosti, je marketingová strategie, která zajišťuje dostupnost informací o hotelu, jako společnost s významným veřejným statusem, pozitivní obchodní pověst, vysokou kvalitu služeb zákazníkům.

Je umístěn na http://www.allbest.ru

Podobné dokumenty

Evoluční prvky a historie vývoje hotelového průmyslu, analýza jeho fungování v Ruské federaci a materiálně-technický stav hotelového komplexu v Jekatěrinburgu. Klíčové trendy ve vývoji hotelového podnikání v Uralském federálním obvodu.

Tvorba hotelového podnikání v zahraničí a jeho vývoj v Rusku. Klasifikační systémy ubytovacích zařízení. Moderní trendy ve vývoji pohostinského průmyslu v Rusku. Organizace hotelového průmyslu, jeho problémy a vyhlídky.

Vývoj hotelového podnikání na světě a Rusko v XX-XXI století. Hospitality: podstata, funkce, role v ekonomice. Klasifikace podniků poskytujících služby. Charakteristika trhu pohostinství na území Kamčatky: problémy, perspektivy vývoje.

Úloha pohostinského průmyslu a hotelnictví v rozvoji moderní ekonomiky. Mezinárodní klasifikace hotelů v různých zemích a ekonomický základ jejich fungování. Analýza marketingového konceptu na světovém trhu hotelových služeb.

Hodnota, funkce a moderní role hotelů. Historie vývoje hotelového podnikání. Umístění a typy hotelů. Všeobecné a jednotné služby poskytované hotelem. Management hotelového průmyslu. Restaurace v hotelech.

Charakteristika hotelového biznisu v Petrohradě. Organizační struktura moderních mini-hotelů. Komplexní marketing hotelové společnosti. Organizace služeb v hotelech, turistických komplexech. Analýza ekonomických aktivit hotelu.

Teoretické aspekty hotelnictví v regionu Krasnodar, že je připraven hostit XXII zimních olympijských her a XI paralympijských her 2014 v Soči. Analýza statistických ukazatelů, aktivit a výhledů na rozvoj infrastruktury.

Obecné prvky koncepce hotelového podnikání. Vlastnosti hotelového marketingu. Základem hotelového podnikání je tvorba cen a účetnictví. Technická analýza některých faktorů tvorby cen na trhu hotelových služeb. Trh Moskvy, Petrohrad.

Pohostinství jako přední prvek cestovního ruchu. Prostředky ubytování turistů a klasifikace hotelů. Charakteristika moderní ekonomiky hotelu Běloruské republiky. Problémy a perspektivy vývoje hotelového podnikání v Bělorusku.

Specifičnost hotelů je v různých funkcích objektů. Hlavní prvky vybavení hotelového komplexu. Výběr architektonického stylu pro konkrétní hotelové zařízení. Úloha interiéru, návrh hotelů v oblasti propagace hotelového podnikání.

Práce v archivech jsou krásně navrženy v souladu s požadavky univerzit a obsahují kresby, diagramy, vzorce atd.
Soubory PPT, PPTX a PDF jsou prezentovány pouze v archivech.
Doporučujeme stažení díla.

Obchodní analýza hotelu

Hotelové obchody jsou atraktivní pro mnoho podnikatelů. V souvislosti s tím předkládáme svou žádost obchodní plán hotelu pro malé město (300 tisíc obyvatel), které zahrnuje 18 výpočetních tabulek. Pozor: obchodní plán byl zveřejněn ve 3 částech.

Autor projektu: LLC "Způsoby úspěchu"

Iniciátor projektu: LLC "Způsoby úspěchu"

Tento obchodní plán je předložen jako důvěrné na výhradním rozhodnutí o financování projektu a nemůže být použit ke kopírování nebo jakékoliv jiné účely, jakož i pro třetí strany prosím vrátit podnikatelský plán, pokud to není v zájmu podílet se na jeho provádění

1. Shrnutí projektu

LLC "způsoby úspěchu" je organizace, která rozvíjí hotelový obchod ve městě Uyezd.

Účel projektu - jedná se o otevření hotelu a zvýšení tržní hodnoty podniku zvýšením konkurenceschopnosti služeb.

K financování projektu se využívají jak vlastní zdroje, tak půjčené zdroje.

Náklady na projekt se odhaduje na 15 milionů rublů, včetně vypůjčených prostředků - 13,5 milionů rublů (90%), vlastních prostředků - 1,5 milionu rublů (10%).

Účinnost projektu se odráží v níže uvedené tabulce.

Čistý peněžní tok

Diskontovaný čistý peněžní tok

Efekt slevy za 6 let činnosti

Diskontovaná doba návratnosti

1. Popis projektu

LLC "Způsoby úspěchu" plánuje zahájit svou činnost v roce 2008. Hlavním předmětem činnosti společnosti je hotelový obchod.

Účelem projektu je získání hotelového podnikání a zvýšení jeho tržní hodnoty zvýšením konkurenceschopnosti služeb ve městě Uyezd.

K dosažení tohoto cíle byly v tomto obchodním plánu splněny následující obchodní cíle:

1. Trh s hotelovými službami ve městě Uyezd.

2. Vypočítá se kapacita trhu hotelových služeb.

3. Analyzují se výrobní kapacity hotelu.

4. byl vypracován plán služeb.

5. Vypočítají se náklady na služby

6. Byl vypracován finanční plán projektu.

7. Odhaduje se účinnost projektu.

8. Navrhovaná opatření ke snížení rizika investování fondů do analyzovaného projektu.

1.1 Odůvodnění rozhodnutí o realizaci projektu

Během realizace projektu se plánuje koupit nebytové nemovitosti (hotel ve městě Uyezd).

Faktory, které vedly k rozhodnutí zakoupit hotelový obchod, jsou následující:

- hotel je ziskový projekt. Takže ziskovost hotelového podnikání je 20%. Pro srovnání je umístění hotovosti v bezrizikových cenných papírech přibližně 6-8%.

- hotelnictví je slibné jak pro Rusko jako celek, tak pro Uyezd;

- přitažlivost oblasti, v níž se hotel nachází, je způsobena přítomností rekreačních oblastí;

Analýza trhu a marketingový plán

8.1 Popis trhu hotelových služeb

Hotelový trh slibuje jak v Rusku jako celku, tak v Uyezdu. Region je zaměřen na rozvoj celoročního cestovního ruchu. Objem investic v síti infrastruktury potřebné pro rozvoj cestovního ruchu, odhaduje na 6 miliard. Rublů. Od roku 2008 bude zaveden jednotný systém klasifikace hotelů a ubytovacích zařízení "hvězda" v našem regionu. Tento nový systém zlepší úroveň služeb a služeb v hotelovém průmyslu, což je zvláště důležité pro touroperátory, kteří pracují v oblasti obchodu cestovního ruchu a hostit hosty na vysoké úrovni. Kromě toho se míra souladu s „hvězda“ vylepšit image regionu na mezinárodním trhu cestovního ruchu.

V současné době mnoho hotelů ve městě Uyezd provádí opravy a rekonstrukce svých budov, aby úspěšně prošly klasifikací. V regionu je 100 hotelů s celkovým počtem pokojů více než 5 800, z toho 38 hotelů se nachází v regionálním centru. Mnoho velkých hotelů, jako je "XXX", hotel "UUU", hotel "SSS", oznámilo svou připravenost předat klasifikaci. Největší aktivitou zatím nejsou hotely regionálního centra, ale zástupci hotelového podnikání z dalších měst v regionu.

Ve městě Uyezd je 9 hotelů, celkový počet obyvatel je 300 000 lidí. Ve městě je řada největších podniků regionu, několik univerzit. Výsledkem je nedostatek volných míst v hotelech ve městě.

Chcete-li vytvořit marketingovou strategii a plán poskytování služeb pro hotel X, obsahuje tato část podnikatelského plánu:

- Hodnocení atraktivity trhu hotelových služeb ve městě Uyezd (podle metodiky J.Z. Lambena),

- výpočet kapacity trhu s hotelovými službami v Uyezdny,

- odhad konkurenceschopnosti hotelu X (technikou odborných odhadů).

8.1.1 Odhad atraktivity a tržní kapacity

Atraktivita trhu s hotelovými službami v regionu Uyezd se odhaduje na základě metodiky Zh.Zh. Lambena. Metodika zahrnuje tržní ocenění podle následujících kritérií:

Tempo růstu trhu

Potenciál hrubého zisku (ziskovosti)

Možnosti cenové soutěže

Počet potenciálních kupujících

Oceňování se provádí přiřazením trhu pro každý parametr jedné ze tří skupin: nízké, střední, vysoké.

Hodnocení atraktivity trhu hotelových služeb ve městě Uyezd je uvedeno v tabulce 4.

Přehled trhu: hotelový obchod

Tato analýza trhu je založena na informacích z nezávislého průmyslu a zpravodajských zdrojů, jakož i na základě oficiálních údajů Federální státní statistické služby. Interpretace ukazatelů se provádí rovněž s ohledem na údaje dostupné v otevřených zdrojích. Analytik zahrnuje reprezentativní čáry a ukazatele, které poskytují nejkomplexnější přehled o daném trhu. Analýza se provádí obecně pro RF, stejně jako pro federální okresy; Krymská federální oblast není zahrnuta v některých průzkumech kvůli nedostatku statistických údajů.

Pohostinský průmysl (hotelový obchod) je podnikatelský záměr, který poskytuje nově příchozím obyvatelům bydlení, jídlo a také organizaci svého volného času. Na základě této definice můžeme konstatovat, že hlavními zákazníky hotelů jsou lidé, kteří provádějí především turistické a služební cesty. Možná můžeme rozlišit jiné účely cestování, ale všechny z nich budou do jisté míry sníženy na dvě uvedené.

Předměty hotelového podnikání lze hodně rozlišovat: hotely, penziony, penziony, ubytovny atd. V závislosti na jejich stavu poskytují jiný soubor služeb. Hlavním produktem hotelového podnikání je však ubytování hostů v prostorách hotelu, které jsou za tímto účelem určeny, na základě hrazení. Existují také související produkty: potraviny, volný čas, služby pro domácnosti.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Podle klasifikátoru OKVED se hotelové aktivity vztahují k části 55 "Hotelové a rekonstrukční činnosti" a mají následující členění:

- 55.1 - hotelové činnosti;

- 55.11 - činnost hotelů s restauracemi;

- 55.12 - provozování hotelů bez restaurací;

- 55.2 - činnost jiných míst pro přechodný pobyt;

- 55.21 - činnosti turistických táborů pro mládež a horských turistických základen;

- 55.22 - kempingové činnosti;

- 55.23 - činnost jiných míst bydlení;

- 55.23.1 - činnosti dětských táborů během prázdnin;

- 55.23.2 - činnosti penzionů, rekreačních domů atd.;

- 55.23.3 - pronájem pro dočasný pobyt zařízených pokojů;

- 55.23.4 - poskytování dočasného ubytování v železničních spacích vozidlech a jiných dopravních prostředcích;

- 55.23.5 - činnost jiných míst přechodného pobytu, která nejsou zahrnuta do jiných seskupení.

Pohostinství jako průmysl neexistuje samo o sobě. Její rozvoj závisí na vývoji těch odvětví, která poskytují poptávku po službách - především cestovním ruchu a podnikání.

V uplynulých letech, zájem domácího cestovního ruchu v Rusku roste, což je spojeno s řadou ekonomických a politických faktorů: záboru Krymu, popularizace tuzemských turistických destinací na celostátní úrovni, snížená solventnost obyvatel, ozbrojeného konfliktu na Středním východě, atd

Podle Světové organizace cestovního ruchu navštívilo Rusko v roce 2014 zhruba 28 milionů turistů ze zahraničí, což je z hlediska atraktivity cestovního ruchu na 9. místě na světě.

Podle Federální státní statistické služby se v letech 1995 až 2011 zvýšil příliv zahraničních turistů do Ruska o 27%. Na druhou stranu Rusové také ve stejném období zvládli mnoho zahraničních turistických destinací - především pláže: Turecko, Egypt, Thajsko, Řecko, Bulharsko. Počet domácích turistů v roce 2010 činil 32 milionů lidí. Bohužel podobná data za poslední roky v otevřených zdrojích Federální státní statistické služby nebo Federální agentury pro cestovní ruch nejsou zastoupeny. Je však třeba vycházet z předpokladu, že v roce 2015 byly domácí poptávky po turistice ještě více poptávané než v předchozích letech; a v roce 2016 bychom měli očekávat nebývalý růst tohoto odvětví.

Hlavní překážkou růstu popularity vnitřních směrů je nedostatečně rozvinutá infrastruktura: relativně nízká kvalita počtu místností, služeb, nedostatek širokého spektra služeb; to vše na pozadí poměrně vysoké úrovně cen.

Pokud jde o služební cesty, jejich objem závisí na ekonomické situaci v zemi a celkové obchodní činnosti. V letech 2014-2015 dochází k recesi ekonomiky, tendenci ke snižování nákladů podnikatelských subjektů (v neposlední řadě díky nižším cestovních výdajům), stažení řady domácích a zahraničních hráčů z trhu. Proto musíme zaznamenat pokles zájmů o služby hotelů, zaměřené na obchodní cesty. Vzhledem k obecné ekonomické prognóze bychom v nadcházejících letech měli očekávat pokračování recese tohoto směru.

Jediným předpokládaným růstovým faktorem pro podnikatelský i turistický požadavek je držení mistrovství světa ve fotbale v Rusku v roce 2018.

Pro nejpravděpodobnější zobrazení situace na trhu hotelových služeb se analýza ukazatelů předložených společností Rosstat uskutečňuje v nejreprezentativnějších oblastech OKVED: 55.1 a 55.23.2. Není zahrnuto v průzkumu, jako jsou 55.23.3 nebo 55.23.5, teoreticky se vztahuje k dotyčnému odvětví, ale není možné určit, do jaké míry je.

Obrázek 1. Dynamika hlavních finančních ukazatelů směru 55,1 tisíc rublů.

Graf 2. Dynamika hlavních finančních koeficientů směru 55,1%

Nabídky franšíz a dodavatelů

Tyto diagramy ukazují, že pro většinu ukazatelů vykazuje průmysl v roce 2014 negativní trend - především hrubé příjmy poklesly. Je však třeba poznamenat, že zisk z prodeje vzrostl, což je pravděpodobně způsobeno relativním snížením nákladů na služby - v roce 2014 to bylo významnější než pokles tržeb. To potvrzuje růst hrubé marže. Počet účastníků trhu se podle Rosstatu během analyzovaného období prakticky nezměnil.

Za první tři čtvrtletí roku 2015 výrobní odvětví ukázaly dobré výsledky, téměř dohnal s celkovými příjmy v roce 2014 a zisku - dokonce ho překonal.. 5,3 miliardy rublů proti 4,8 miliardy finančních poměrech, naopak vykazují nárůst, a to i v rámci negativní měřítko. Například, jak je uvedeno výše, v prvních třech čtvrtletích roku 2015 hrubý zisk překonal výkonnost průmyslu během posledních pěti let; zvýšení ziskovosti prodeje. Ziskovost dlouhodobých aktiv s negativní hodnotou se ve srovnání s rokem 2014 výrazně zvýšila. Podíl úvěrů a úvěrů na krátkodobých závazcích se snížil a úroveň čerpání vlastních prostředků se zvýšila. Tato dynamika ukazuje trend směrem k finančnímu oživení tohoto odvětví.

Obrázek 3. Dynamika hlavních finančních ukazatelů směru 55.23.2, tis. Rublů.

Obrázek 4. Dynamika hlavních finančních koeficientů směru 55.23.2,%

Situace s penziony a prázdninovými domy je poněkud odlišná. V roce 2014 došlo k výraznému nárůstu téměř všech ukazatelů. Na dříve negativní úrovni zůstal pouze zisk z prodeje, což může být způsobeno zvýšením nákladů na služby. Hlavním rozdílem mezi penziony a prázdninovými domy z hotelů je dostupnost dalších služeb, jako je poskytování potravin, lékařských a rekreačních procedur a zábavy. Pravděpodobně přítomnost takového komplexu činí tento typ podniku zranitelnější vůči krizové hospodářské situaci.

V další analýze se zaměříme pouze na to, že se jedná o směr 55.21 pouze pro nejreprezentativnější regiony: SFD, CFD, NCFD.

Obrázek 5. Dynamika hlavních finančních ukazatelů směru 55.1, NWFD, tisíc rublů.

Obrázek 6. Dynamika hlavních finančních ukazatelů směru 55,1, CFA, tisíc rublů.

Obrázek 7. Dynamika hlavních finančních ukazatelů směru 55,1, PFD, tisíc rublů.

Graf 8. Dynamika hlavních finančních ukazatelů směru 55,1, SFD, tisíc rublů.

Obrázek 9. Dynamika hlavních finančních ukazatelů směru 55,1, UFO, tisíc rublů.

Obrázek 10. Dynamika hlavních finančních ukazatelů směru 55,1, SFO, tisíc rublů.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Obrázek 11. Dynamika hlavních finančních ukazatelů směru 55.1, Dálný východní federální okruh, tisíc rublů.

Obrázek 12. Dynamika hlavních finančních ukazatelů směru 55.1, NCFD, tisíc rublů.

Obrázek 13. Dynamika hlavních finančních ukazatelů směru 55.1, CFI, I-III čtvrtletí roku 2015, tis. Rublů.

Obrázek 14. Podíl regionů na tvorbě objemu trhu (podle příjmů) za čtvrtletí I-III roku 2015, směr 55,1,%

Obrázek 15. Dynamika hlavních finančních ukazatelů směru 55.23.2, NCFD, tisíc rublů.

Obrázek 16. Dynamika hlavních finančních ukazatelů směru 55.23.2, SFD, tisíc rublů.

Obrázek 17. Dynamika hlavních finančních ukazatelů směru 55.23.2, KFR, I-III čt. M. 2015, tisíc rublů.

Graf 18. Podíl regionů na tvorbě objemu trhu (podle tržeb) za čtvrtletí I-III roku 2015, směr 55,23,2,%

Jak je patrné z uvedených diagramů, v roce 2014 se celková dynamika ukazatelů v celé zemi odráží v poklesu zisku prakticky ve všech regionech, s výjimkou UFD a CFD. V UFD vzrůstá zisky v souvislosti s nárůstem příjmů. V SFD, s výrazným nárůstem výnosů, zůstal zisk skutečně na úrovni roku 2013.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Obrázek 14 ukazuje rozdělení podílů na zisku podle kódu 55.1 za první tři čtvrtletí roku 2015 podle regionů. Vedoucími v tomto ukazateli jsou centrální a severozápadní federální okresy, což je docela logické, protože spolu s nejvyšší obchodní aktivitou jsou také zajímavé pro velké množství turistů, především ze zahraničí. Pokud jde o hlavní rekreační oblasti, poměr akcií jižního federálního okruhu a CFA je docela očekáván - navzdory vysokému zájmu Rusů na krymský poloostrov, logistika v tomto směru je obtížné. Významný roční nárůst tržního podílu KFD se však očekává: klima je zde příznivější než na pobřeží Krasnodarského území, hustota turistů není tak vysoká; a výstavba mostu přes Kerčskou úžinu v budoucnu zajistí neomezenou komunikaci se zbytkem území Ruské federace.

Unikátní situace pro NCFD, jejíž podíl je nižší než 1%; s 2011 tržby v tomto regionu v tomto sektoru se snížil téměř třikrát, což lze vysvětlit pravděpodobně pouze pokles popularity Stavropol Krai středisek kvůli nedokonalosti čísla fondů a nesprávné cenové politiky v tomto sektoru.

Podle příjmů penzijních domů a domovů na odpočinek vedou KFD a SFD, což se dá očekávat; celkem zaujímají více než 60% trhu.

Rok 2014 byl pro pohostinský průmysl poměrně obtížný. Kombinace faktorů domácí a zahraniční politiky způsobila pokles výnosů z hotelových nemovitostí; Ziskovost současně se však zvýšila, čímž se dosáhlo vyšší úrovně zisku než v roce 2013. Navzdory poklesu některých ukazatelů v roce 2014 a nedostatečnému zlepšení stavu ekonomiky země se ve třech čtvrtletích roku 2015 podařilo průmyslu překonat zisky za celý loňský rok. Pravděpodobně hráči na trhu investují do optimalizace nákladů, snižují náklady a zvyšují ziskovost.

Pozitivní dynamika roku 2015, spolu s rostoucím zájmem o domácí ruské destinace a nuceným opuštěním řady zahraničních, činí tento průmysl natolik atraktivní pro investice. Za prvé a především se jedná o podniky, které slouží turistické oblasti. Nejzajímavější z tohoto hlediska je Krymská federální oblast - očekává se, že bude pro turisty největší zájem, navzdory skutečnosti, že jeho infrastruktura převážně představuje dědictví Sovětského svazu s nízkou úrovní služeb a místností. Investice zaměřené na vytvoření kvalitní hotelové infrastruktury v CFD mají dobrou šanci splácet v co nejkratším čase a poskytnout investorovi vysoký zisk.

Co se týče směru podnikání, tady od hráčů bude s největší pravděpodobností nutné mobilizovat veškeré prostředky k překonání prodloužené recese. Nicméně, jak ukazuje světová praxe, krize má hojivý účinek na jakýkoli průmysl a uvolňuje trh od příležitostných a slabých podniků.

Denis Miroshnichenko
(c) www.openbusiness.ru - portál obchodních plánů a pokynů pro otevření malého podniku

Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Zpět na výpočty

Business plán studio pískování

Business plán studio pískování. Zahájení investic - 330 tisíc rublů. Doba návratnosti - 6 měsíců. Čistý zisk - 100-400 tisíc rublů.

Vaše podnikání: jak otevřít obchod s formátem "vše v jedné ceně"

Minimální výše investice do otevírání formátu obchodu "vše za jednu cenu" je asi 1,5-2 milionů rublů. První zisk by se měl očekávat v prvních dvou až třech měsících práce. Úplně oko.

Připravený obchodní plán kavárny-cukrářský prémiový formát

Konkurence v oblasti prémiových cukrovinek v Rusku prakticky neexistuje. Chcete-li otevřít cukrárnu v tomto formátu, bude vyžadovat 3,14 milionů rublů. Které je možné vrátit do šesti měsíců.

Vlastní podnikání: výroba chat

Pro organizaci vlastní malé výroby kajut se vyžaduje od 150 tisíc rublů. Průměrné náklady na materiály potřebné pro výstavbu jedné struktury jsou asi 30-35 tisíc rublů.

Vlastní podnikání: výroba vlnité lepenky a obalů z vlnité lepenky

Podle předběžných výdajů bude k organizaci výroby vlnité lepenky a obalů z vlnité lepenky třeba zhruba 6,5 ​​milionu rublů. Čistá ziskovost této výroby dosahuje 17% a doba návratnosti je návratnost.

Jak otevřít hokejový klub

Komerční sportovní klub bude úspěšná, je-li to má talentované a nadějné hráče a zkušené a kvalifikované trenéry. Při dalším vývoji klubu musí být skautové.

Jak otevřít obchod s nádobím

U malého jídelního koutku kupní částka první dávky zřídka přesahuje půl milionu rublů, ale pokud otevřete obchod s velkým sortimentem av rozsahu, v němž je zastoupeno velké množství.

Vaše firma: otevřete knihkupectví

Chcete-li otevřít knihkupectví, bude vyžadovat 450 tisíc rublů. Většina z těchto prostředků půjde na pronájem prostoru pro obchod, nákup komerčních zařízení, pojmenování a vyvíjení loga.

Přehled trhu s masmédiem (masmédia)

Po celém světě jsou stále více populárními kanály pro média internet a televize. V těchto segmentech je značná část tržních příjmů soustředěna.

Podnikatelský plán pro květinářství

Chcete-li otevřít malou květinovou prodejnu o rozloze 20 metrů čtverečních. metrů bude vyžadovat 331 tisíc rublů, které se vyplácejí po dobu 5 měsíců práce. Čistý zisk v prvním roce práce bude 682 tisíc rublů.

Vlastní podnikání: otevřete obchod s nábytkem

Celkové náklady na otevření specializovaného nábytku jsou od 3,5 milionu rublů. Výnos nábytku v malém městě s počtem obyvatel až 500 tisíc lidí je n.

Organizujeme obchodní činnost v oblasti výroby a prodeje hnojiv

Formát práce může být zcela odlišný a investice do vlastního podnikání se budou lišit. Co je skutečně zapotřebí v každé výrobě, je plnohodnotná balení a 100 tisíc rublů.