Myšlenka podnikání: jak začít podnikat v oblasti pronájmu speciálních zařízení

Leasingové stavební stroje jsou vysoce ziskovým druhem podnikání. Důkladná studie poptávky po konkrétních typech zařízení umožní správně vytvořit vozový park a vytvořit základnu potenciálních zákazníků nové firmy.

Než začneme

Prozkoumejte poptávku po pronájmu speciálních zařízení ve vaší obci a okolí. Na základě výsledků této studie budete schopni zjistit, jaké typy zařízení byste si měli nejprve zakoupit, abyste se rychle vrátili zpět.

Hlavní rizika

Většina speciálních zařízení se používá pouze během určité sezóny. To by mělo být zohledněno při vytváření flotily.

Místo:

Pro ubytování speciálního vybavení se vejde vozový park, dopravní společnost, velké skladové komplexy. Důležitá kritéria při výběru - pohodlná dopravní výměna a přítomnost uzavřených prostorů, kde lze umístit velké vybavení.

Zařízení

Velmi důležitou výhodou směru je možnost začít s minimálním množstvím speciálního vybavení a dalším rozšířením vozového parku v závislosti na poptávce. Starší podnikatel by měl pečlivě analyzovat vyhlídky na získání každé jednotky. Existují dva přístupy k vytvoření flotily: univerzální a vysoce specializovaná technika.

 1. Autojeřáby se často používají ve stavebnictví, energetických službách, energetických společnostech av mnoha dalších situacích.
 2. Rýpadlo-nakladače - je zde nutná výstavba, pro různé práce v oblasti bydlení a komunálního sektoru.
 3. Dampry a další druhy nákladní dopravy - jsou v mnoha průmyslových odvětvích bez ohledu na roční období velkým požadavkem.
 4. Buldozery - jsou neustále potřebné při výstavbě různých oblastí, v obecních a dalších oblastech.

Vysoce specializovaná technika by měla být zakoupena, pokud existuje naléhavá potřeba ve vašem městě nebo okrese. Například jsou plánovány rozsáhlé práce nebo místní organizace a podnikatelé nemají konkrétní typy:

- Zemědělské a lesnické stroje.
- Výstavba silnic.
- Výškové jeřáby.
- Specializované stavební stroje.
- Mobilní vysokozdvižné vozíky.
- Hydraulické instalace.
- Komunální zařízení.
- Vrtné vrtné uzly.
- Vodní doprava.
- Osobní a železniční doprava.
- Průmyslová zařízení.

Zajistěte přinejmenším přibližné množství potřebné pro start je obtížné. Velmi záleží na charakteristice poptávky na místních trzích a na ročním období výroby speciálních zařízení. Můžete si koupit nové nebo použité zařízení. Při nákupu použitého zařízení byste měli pečlivě zkontrolovat jeho použitelnost. Je lepší upřednostňovat populární značky, které nebudou obtížné při opravě a nákupe náhradních dílů. Náklady závisí na výrobci - čínské a korejské speciální vybavení je levnější než japonské, americké a evropské, ale v tomto případě vysoké náklady zajišťují větší spolehlivost zařízení.

- Rýpadlo - 55 000 až 600 000 rublů.
- Buldozer - minimální cena je 120 000 rublů.
- Sklápěč - 800 000-4 000 000 rublů.
- Mobilní jeřáb - minimální cena je 1 500 000 rublů.

Zaměstnanci

Personál je tvořen podle typu a množství speciálního vybavení. Zkušení řidiči širokého profilu nebo operátoři jsou nezbytní, protože je výhodnější a bezpečnější poskytnout zařízení k pronájmu s osobou, která ví, jak na to pracovat.

Dokumenty a licence

Právní předpisy Ruské federace vyžadují povinnou registraci speciálního zařízení s objemem pohonné jednotky o více než 50 cm v Gostehnadzoru. Také se musíte zaregistrovat v dopravní policie. Náklady na státní registrační poplatek je 1 900 rublů, služby právníka - až 5000 rublů. V průměru registrace registrace jednotky zařízení bude stát 8 000 až 10 000 rublů.

Marketing

Prvním klientům, kteří jsou schopni poskytnout firmě návratnost odměny, je třeba ji najít před zahájením podnikání a pořízení speciálního vybavení. Je však nutné neustále vytvářet základnu potenciálních zákazníků. Průmyslové adresáře, seznam FSW, stavební firmy, organizace občanské společnosti a další organizace, které mohou potřebovat pronajmout vaše zařízení na základě povahy činnosti, by měly být pravidelně doplňovány. Všichni vedoucí společnosti a podniky potřebují zaslat obchodní nabídku s podrobným popisem vybavení, cen a podmínek pronájmu. Nezapomeňte si připomenout sebe, informovat o slevách a speciálních nabídkách, nákup nových typů zařízení.

Souhrn

Průměrná cena za pronájem speciálního zařízení se pohybuje mezi 750-3 500 rublů za hodinu. Při dlouhodobém pronájmu je obvyklé snížení nákladů. Normální pro tento směr je považováno za dobu návratnosti 12-18 měsíců.

Business - pronajmout stavební stroje k pronájmu

Obchodní oblasti

Práce na pronájmu speciálních zařízení byla vždy považována za prospěšnou. To lze pochopit při pohledu na ceny:

 • pronájem sklápěče na směnu (8 hodin) - z 10 tisíc rublů;
 • pronájem bagru v posunu - z 12 tisíc rublů;
 • pronájem nákladního jeřábu za směnu - z 11 tisíc rublů;
 • Pronájem betonové pumpy v posun - z 30 tisíc rublů!

I při zohlednění měsíčního zatížení zařízení pouze 20% (5-6 dní), příjem z jednoho stroje je až 60 tisíc rublů měsíčně. Není to špatné.

Ale ne všechno je tak růžové, jak se zdá na první pohled. Začátečníci proniknou na tento trh není snadné;

 • tento podnik vyžaduje na začátku značný kapitál;
 • hospodářská soutěž je velmi vážná. Mnoho stávajících firem již má své zavedené klienty, není snadné je přitahovat.

Dalším běžným problémem je hledání čestného a odpovědného řidiče.

Situace na trhu

Práce na pronájmu stavebních strojů je záležitostí zcela závislá na situaci na stavebním trhu. Pokud je konstrukce aktivní, je strojní zařízení požadováno. Při plánování takového případu byste tedy měli pečlivě prozkoumat situaci na trhu. Druhou stranou problému je konkurence. Společnosti, které poskytují podobné služby, se každým rokem stává stále více. Mnoho a malých soukromých podnikatelů, podnikatelů, kteří vlastní jednu nebo dvě auta. Práce jara je dost pro každého, protože stavba v tomto období ožívá. Ale v jiném období roku musí klient bojovat.

Investice

Je třeba poznamenat, že takové podnikání může být otevřeno v různých měřítcích a s různým kapitálem. Koupil jste b. y. sklápěč nebo 15 nových vysokozdvižných vozíků - jste společnost, která poskytuje pronájem služeb pro speciální stroje. Nicméně kapitál pro otevření dokonce malé společnosti začíná částkou nejméně 10 milionů rublů. Za takové peníze je možné získat (v nové variantě):

 • čelní nakladač - 2 miliony rublů,
 • rýpadlo-nakladač - 3 miliony rublů,
 • (pracovní výška 22 m) - 2 miliony rublů,
 • dumper - 2,5 milionu rublů.

Pokud jste si jisti dostupnost objednávek pro vaše zařízení, můžete využít služby leasingových společností. Nový Kamaz je možné zakoupit s počáteční platbou pouze 20%, ale měsíčně za auto bude muset zaplatit 60 až 80 tisíc rublů.

Můžete si uložit a koupit ojetá auta. V takovém případě bude flotila společnosti větší, ale náklady na opravu speciálních zařízení a možné poruchy se zvýší, což se dotkne autority organizace.

Někteří podnikatelé začínají s minimálním kapitálem 1,5 až 2 miliony rublů. Takové prostředky stačí na nákup jednoho čelního nakladače - nejpoužívanějšího typu speciálního vybavení. Žádná konstrukce není kompletní bez vysokozdvižného vozíku, takže tato technika je k dispozici prakticky v každé organizaci, která poskytuje automobily k pronájmu.

Od čelních nakladačů zkušení obchodníci doporučují společnost JCB. Nakladače této značky jsou známé svou nenáročností, spolehlivostí a přiměřenou cenou: nový nakladač o výkonu 100 koní. bude stát asi 2 miliony rublů a díky široké distribuci značky JCB v Rusku jsou náhradní díly pro tyto vozíky zakoupeny bez problémů.

Také na specializovaných fórech jsou uvedeny příklady úspěšného startu na zvedacích plošinách, které jsou velkým požadavkem mezi reklamními společnostmi, které neustále potřebují měnit bannery a plakáty:

Obchodní registrace

Nejvhodnější organizační formou pro společnost, která poskytuje zařízení k pronájmu, je společnost s ručením omezeným. Stav IP není vhodný zde. Nechte otevřít LLC a stojí více, ale tato forma má mnoho výhod. Klíčem k takovému podnikání je, že v případě vyšší moci společnost hrozí pouze její majetek, ale podnikatel (IP) také riskuje majetek, který patří jednotlivcům. osoba (auto, byt, atd.). To je v případě, že společnost dostane spoustu úvěrů (což se stává často, protože podnikání vyžaduje hodně kapitálu).

Při vyplňování žádosti o registraci je třeba uvést následující kódy OKVED:

 1. 60.24.1 "Aktivita specializované přepravy nákladních automobilů" - pokud organizace plánuje pronajmout zařízení s vlastním řidičem.
 2. 71.21.1 "Pronájem ostatních motorových vozidel a zařízení" - pokud je k dispozici speciální vybavení bez řidiče.

Jako daňový systém můžete použít zjednodušený daňový systém (USN): 6% výnosů nebo 15% zisku.

Kde hledat objednávky?

Příkazy pro strojní zařízení lze hledat různými způsoby. Kromě pravidelné reklamy (média, bannery, webové stránky) můžete nabídnout své služby stavebním firmám, které vyhrály ve vašem městě nabídku. Máte-li štěstí, můžete si sami zajistit práci po celý rok. Také speciální vybavení je často pronajato olejem při změně trubek. Pronajávají si auta na pracovišti.

Také běžnou formou reklamy je zveřejnění kontaktních informací o bulletinových panelech na internetu (například - Avito). S takovým zdánlivě banálním nástrojem můžete vybírat velké množství objednávek.

Podnikatelský plán pro pronájem speciálního vybavení

Vypočítáme ekonomickou efektivitu otevření malého podniku pro pronájem speciálního zařízení. Jako příklad pojďme si koupit jednu zvedací plošinu s pracovní výškou 18 m.

 • nákup hydraulického zvedáku AP-18 na podvozku GAZ 3309 - 2 000 000 rublů.

Pravidelné měsíční výdaje:

 • plat řidiče - 20 tisíc rublů;
 • opravy - 10 tisíc rublů;
 • Palivo a mazadla (v závislosti na velikosti objednávek) - od 15 tisíc rublů;
 • reklama - 5 tisíc rublů.

CELKEM: z 50 tisíc rublů.

 • náklady na pronájem - 1200 rublů za hodinu,
 • průměrný počet objednávek za měsíc je 90 hodin (pouze 3 objednávky za den),
 • příjmy za měsíc - 108 000 rublů.

Z toho plyne zisk: 108 000 - 50 000 = 58 000 rublů měsíčně. Za takové sazby platí auto za 34 měsíců práce.

Podnikatelský záměr - pronájem speciálního vybavení: potřebné vybavení, výpočet nákladů, seznam dokumentů. Pronájem speciálních strojů jako podnikání od A do Z

Stavba dnes je považována za jeden ze stabilně se rozvíjejících průmyslových odvětví. Současně tato koule "přitahuje" proti proudu a přilehlé oblasti činnosti. Například služby, které zajišťují použití rypadel, buldozerů, sklápěčů. Chcete-li úspěšně zahájit takové podnikání, potřebujete komplikovaný obchodní plán. Pronájem speciálního vybavení je slibné a výnosné zaměstnání.

Vlastnosti podnikání

K dnešnímu dni mnoho stavebních firem odmítá udržovat a udržovat vlastní vozový park. Je mnohem výhodnější si pronajmout potřebné stroje, které uzavřely smlouvu s odpovídajícím podnikem. Tím se snižuje cena čtverečního metru konstruovaného objektu, protože není zapotřebí platit za práci řidičů, opravy a údržbu strojního zařízení. V zahraničí tato praxe nikoho nepřekvapí. A Rusko již ocenilo své ekonomické přínosy.

Kromě stavitelů jsou spotřebiteli této služby i pracovníci silniční dopravy, opraváři, organizace poskytující služby domům a územím.

Jak najít zákazníky

Jak najít zákazníky, kteří potřebují pronajmout si zařízení? Než začnete s vlastním projektem, analyzujte rozsah potenciálních zákazníků. Snažte se získat předem dohody o spolupráci s hlavními organizacemi.

Vytvořte potenciální klientskou základnu společností, které se zajímají o vaše služby. To lze provést prohlížením reklam v novinách, na internetu nebo v televizi. Zavolejte stavební organizace, DSU, bytové a komunální služby.

Kromě garantovaných smluv vám tato předběžná práce poskytne informace o tom, které zařízení by mělo být zakoupeno jako první. A položte odpovídající částku investic do svého podnikatelského plánu.

Nájem speciálních zařízení pak začne přinášet zisk pouze tehdy, když máte neustálé pracovní zatížení. Je nutné minimalizovat dobu prostojů.

Registrace společností

Formalizovat svou firmu lépe ve formě IP. Jednotlivý podnikatel nemusí vybírat spoustu dokumentů k registraci.

Pokud však chcete zahájit případ s partnerem, je nutné organizovat společnost s ručením omezeným. A při práci s velkými zákazníky je tato forma výhodnější.

Poté se musíte zaregistrovat u daňového inspektorátu a vybrat si způsob zdanění. Zpravidla jde o zjednodušený systém.

A nezapomeňte pojistit svůj majetek. Upřednostňuje se CASCO v plné velikosti. Pak máte jistotu, že budete platit i v případě krádeže.

Gostehnadzor

Navíc není možné pronajmout si zařízení bez jeho registrace v Gostehnadzoru. Toto pravidlo platí pro všechna speciálně vybavená vozidla, která nejsou určena k provozu na silnicích s výkonem větší než 50 centimetrů. Přibližná částka státní daně, která bude zaplacena, je asi dva tisíce rublů.

Vybíráme potřebné vybavení

Hlavní náklady, které vzniknou ve fázi tvorby flotily. Zde je nutné vše pečlivě přemýšlet. Velkou pomocí vám poskytneme výsledky předběžného sledování trhu, jak bylo uvedeno výše.

Takže můžete mít dva způsoby řešení tohoto problému:

 • orientovat se na univerzálnost, vybavení parku se stroji, který se používá v různých oblastech (obytná, silniční stavba);
 • poskytují zákazníkům vysoce specializované agregáty.

Chcete-li vydělat speciální vybavení s minimálními investicemi, stačí koupit rýpadlo-nakladače. Převážejí stavební materiály, vykládají a nakládají, vykopávají zákopy. Tato zařízení jsou vhodná jak pro soukromé stavby, tak pro staveniště pro nízké budovy. U nakladačů rýpadel je vždy stabilní poptávka.

Multifunkční zařízení se obecně vyplácejí mnohem rychleji.

Dobrá otázka buldozerů, jeřábů. Možnost win-win je pronájem sklápěčů. Ten je používán téměř všude. Je objednáván různými organizacemi a jednotlivci.

S vysoce specializovanou technikou musíte být opatrnější. Samozřejmě, je skvělé, pokud máte pouze vzácnou "kopii" své. Ale tady leží minus. Je nepravděpodobné, že zákazníci budou často požadovat. A při nečinnosti musíte stále udržovat a monitorovat zařízení.

Pokud se vám zdá obtížné navigovat názvy technologií, zkuste použít klasifikaci podle funkčnosti. Zapište tedy své klienty do svých oblastí činnosti a rozhodněte se, co jim nabídnete. Zde je obecný seznam pro přehlednost:

 • technika používaná při výstavbě nemovitostí;
 • Automobilová zařízení používaná při výstavbě silnic;
 • hydraulické instalace;
 • vysokozdvižné jeřáby;
 • různé mobilní vysokozdvižné vozíky;
 • stroje pro veřejné služby;
 • zemědělské stroje.

Sezónní charakter

Pronájem speciálního vybavení, jako sezónní podnikání, má některé funkce, které je třeba vzít v úvahu při plánování.

Nízkopodlažní stavba je v zimě často zmrzlá. Z tohoto důvodu bude nutné dočasně pozastavit některé stroje. Nebo například srovnávače, jejichž poptávka se zvyšuje se ztrátou sněhu, v létě nikdo nepotřebuje.

Abyste neměli moc záviset na faktorech sezónnosti, držte se ve flotile univerzálních asistentů. Pronájem sklápěčů nezávisí na ročním období. Je to poptávka po vývozu stavebních odpadů, sněhu, materiálů.

Parkovací zařízení

Kromě nákladů na vybavení je třeba vybavit místo pro umístění strojů. Musíte také zajistit poprodejní servis zařízení. Uspořádejte kontrolu nad technickým stavem jednotek. Je dobré se starat o zdraví řidičů. Prohlídka před nájezdem neublíží.

Půjčování speciálního vybavení k pronájmu znamená údržbu zařízení ve vynikající operační podobě. Nabízím zákazníkům své vozy, neměli byste se obávat, že v rozhodujícím okamžiku selže. Jak dobře vám tato technika záleží, závisí na vaší pověsti. A následně zisk, který obdržíte.

Parkování musí být vybaveno poplašným systémem. V ideálním případě samozřejmě poskytněte každé jednotce technologie sledovací systém. GPS vám dá možnost sledovat počet kilometrů, rychle najít zařízení, sledovat spotřebu paliva.

Území parkoviště a pronájem strážce. Všechna tato opatření nejsou rozmar. Cena vašich jednotek je velmi vysoká a je velmi snadné realizovat ukradenou technologii. Proto znovu neohrozujte svůj majetek.

Zaměstnanci

Otázka personálního stolu by měla obsahovat i váš obchodní plán. Pronájem speciálního vybavení vyžaduje přítomnost těch, kteří tuto techniku ​​zvládnou.

Je rozumnější nejen pronajmout auta, ale i pronajmout jezdce. Takže budete klidnější. Budete vědět, že drahé zařízení je řízeno kvalifikovaným technikem.

Když řidiči pracují, věnujte velkou pozornost nedostatku špatných návyků, čestnosti a čestnosti. Samostatným problémem je úroveň profesionality. Operátor s praxí je vhodnější než začátečník. Zeptejte se kandidáta na certifikát potvrzující průchod zvláštního vzdělávacího kurzu.

Řidič musí před zpracováním předložit doklad o lékařském vyšetření. Práce obsluhy je často spojena s obtížnými pracovními podmínkami, které jsou kontraindikovány u lidí se špatným zdravotním stavem.

Vedle pracovníků řidičů potřebujete zaměstnance, aby spolupracoval s klienty. Bude řídit klientskou základnu, uzavírat smlouvy a sledovat platbu. Někdy je užitečné najmout dispečera, který by koordinoval pohyb řidičů.

V některých případech je vhodné zahrnout účetního do zaměstnance.

Jak výhodné je podnikání za pronájem speciálních zařízení

Ziskovost tohoto podnikání je obtížné přesně vypočítat. Příliš odlišné pro všechny podmínky. Ale obecně, vezmeme-li v přibližné náklady na hodinu pronájmu stejné nakládací-bagr 30 nebo 50 dolarů, vynásobte tuto částku od 8 hodin (standardní čas) a pak vynásobená 20 pracovních dnů, dostaneme přibližný měsíční příjem z jedna jednotka zařízení.

Náklady na podnik jsou ve skutečnosti prostředky, které jste investovali do nákupu zařízení, zaplacení pohonných hmot a maziv, zabezpečení, platů zaměstnancům. Jedná se o částku, která byla zastavena na opravy. Odčtením těchto výdajů od jejich výnosů uvidíme, že přibližná doba návratnosti vaší společnosti je asi dva roky.

Naplánujte strategii rozvoje a vypracujte podnikatelský plán. Půjčování speciálního vybavení bude pro vás výhodné pouze tehdy, pokud se budete neustále pohybovat kupředu.

Speciální vybavení k pronájmu (podnikatelský plán)

Oblíbeným druhem podnikání je pronájem speciálního vybavení, protože toto vybavení je vyžadováno v různých oblastech činnosti. V konstrukci, opravě a v mnoha dalších oblastech se používají různé techniky. Nákup zařízení pro jednorázovou práci je považováno za neúčinné řešení, takže mnoho společností a jednotlivců ji pronajme. Proto je podnikání se speciálními stroji prospěšné a zajímavé pro mnoho podnikatelů. Podnikatelský plán pro pronájem speciálních zařízení pomůže organizovat tento podnik bez velkých potíží.

Cíle a cíle podnikání

Cílem otevření podnikání je získání vysokých zisků. Toho lze dosáhnout splněním mnoha úkolů:

 • využívání nedostatků konkurentů s cílem přilákat co nejvíce zákazníků;
 • koupit pouze moderní a jedinečné stroje, které budou v poptávce;
 • přilákat zákazníky novými neobvyklými způsoby, mezi něž patří tvorba vašeho webu na internetu nebo osobní komunikace se zástupci společnosti;
 • rozšíření služeb poskytovaných formou leasingu nebo možnost nákupu zařízení za jiných podmínek.

Jaké speciální vybavení mohu pronajmout?

Téměř každé speciální zařízení je velmi náročné, ale nejziskovější a nejoblíbenější jsou tyto typy:

Rozšiřte podnik může nabídnout nejen speciální vybavení pro stavební práce, ale také ekonomické vybavení, které zahrnuje traktory nebo zvedací zařízení, vrtací stroje nebo kombajny. Poptávka po nich je mnohem nižší, takže je důležité pečlivě prozkoumat potenciální zákazníky a trh s cílem zajistit poptávku po pronájmu speciálního vybavení.

Možné klienty a pracovní schémata

Nová společnost může provádět činnosti v několika oblastech:

Vzhledem k tomu, že zákazníci mohou jednat nejen s různými společnostmi, ale také s jednotlivci, kteří potřebují zvedat náklad do výšky nebo vykonávat jiné práce na domě.

Průmyslová analýza

Před zahájením případu je provedena analýza stávajícího trhu, která umožňuje zhodnotit vyhlídky a účelnost zahájení podnikání. do obsahu ↑

Analýza trhu

Situace na trhu v různých regionech se může výrazně lišit, proto by se neměla soustředit na obecné informace. Ziskovost a poptávka po společnosti, která pronajímá speciální zařízení k pronájmu, závisí výhradně na situaci na trhu.

Doporučujeme začít pracovat s následujícími funkcemi regionu:

 • nedostatek mnoha konkurentů, kteří mají velkou zákaznickou základnu;
 • přítomnost četných stavebních objektů;
 • neexistence selhání práce stavebních firem v zimě.

Analýza konkurentů

V každém regionu existují podobné společnosti, takže je důležité posoudit jejich počet a návrhy. Mnoho organizací nabízí malé množství speciálního vybavení, zatímco jiné stanovují vysoké ceny.

Při vyhodnocování všech nedostatků a výhod každého konkurenta má nová společnost možnost pokrýt celý trh a přilákat mnoho zákazníků. do obsahu ↑

Analýza rizik

Mezi hlavní rizika této práce patří:

 • vysoké počáteční investice do podnikání, protože od prvního dne práce je důležité nabídnout potenciálním zákazníkům mnoho druhů speciálních zařízení;
 • vysokou hospodářskou soutěž na trhu, což ztěžuje přilákání zákazníků;
 • podnikání zcela závisí na oblasti výstavby v regionu;
 • je obtížné najít profesionální a kvalifikované pracovníky, kteří mají dovednosti ke správě speciálních zařízení.

Marketingový plán

Hlavními klienty společnosti jsou právnické osoby zabývající se výstavbou, čištěním nebo instalací různých příloh. Maximální poptávka po službách je pozorována od jara do konce podzimu, protože v současné době se zintenzivňuje práce mnoha stavebních organizací.

Chcete-li rychle vytvořit databázi běžných zákazníků, používají se následující metody:

 • vytváření vlastních webových stránek na internetu;
 • Zveřejňování reklam na staveništích av soukromém sektoru;
 • zveřejňování informací o nové organizaci v různých médiích;
 • venkovní světlá a okouzlující reklama;
 • přímá výzva potenciálním zákazníkům.

Výrobní plán

Po vyřešení hlavních teoretických otázek začíná okamžitý nákup speciálního vybavení. Komory jsou vybrány pro práci a v budoucnu je plánována možná oprava zařízení. do obsahu ↑

Nákup speciální techniky

Náklady na vybavení se mohou lišit v závislosti na typu zařízení:

 • sklápěč používaný ze 450 tisíc rublů;
 • zvedací plošina z 2,5 milionu rublů;
 • Čistička odpadních vod - od 1 milionu 250 tisíc rublů;
 • rýpadlo nakladač z 1,8 milionu rublů.

Výše uvedená technika je považována za nejoblíbenější a často objednávanou, takže pro začínající společnost je tento počet strojů dost.

Požadované prostory

Chcete-li otevřít podnik, musí být přítomna parkoviště, kde bude umístěno speciální zařízení. K práci s klienty je pronajat kancelářský prostor, který se nachází v centru města s parkovacími místy pro pohodlí návštěvníků.

Parkování je možné zakoupit nebo si jednoduše pronajmout parkovací místo a je důležité, aby bylo k dispozici hlídané parkoviště.

Oprava zařízení

Jakékoliv speciální zařízení používané k určenému účelu může být přerušeno, takže je nutné s servisním centrem předem dohodnout službu a podle potřeby provést opravy.

Je povoleno opravit sami sebe, pro které musí existovat vysoce specializovaný odborník v oboru. do obsahu ↑

Organizační plán

Zaměstnána pro práci kvalifikovaných odborníků, stejně jako formální podnikání. Zamyslete se nad pravidly nájmu a časovým rozvrhem pro otevření případu. do obsahu ↑

Požadovaný personál

Pro provoz tohoto druhu podnikání jsou zaměstnanci povinni:

 • řidičů a provozovatelů, kteří mohou spravovat různé druhy speciálních zařízení;
 • mechanika pro zařízení pro opravy;
 • obchodní manažeři zabývající se klienty v kanceláři;
 • účetní;
 • dispečer vykonávající kontrolu nad pohybem zařízení.
do obsahu ↑

Obchodní registrace

Pro tento typ činnosti se doporučuje zaregistrovat PI, pro který je připraven pas a TIN, a je správně vypracován příkaz. Obdržíte v rukách sv - při registraci a registraci u daňových úřadů. Jaké daně platí IP, najdete zde - http://business-poisk.com/kakie-nalogi-platit-ip.html

Nejlepší je však nejprve zaregistrovat LLC, protože největšími a nejvěrnějšími zákazníky jsou různé společnosti, které raději spolupracují s právnickými osobami.

Vzhledem k tomu, že v provozu jsou používány speciální stroje, které nejsou určeny k provozu na standardních silnicích, podléhají povinnosti, takže technika musí být registrována v Gostehnadzoru. do obsahu ↑

Pronájem

Nájem se provádí na základě určitých podmínek:

 • částka platby se rovná: ceně zařízení / 12 a získaná hodnota je dělena počtem dní v měsíci, po kterém jsou stanoveny optimální náklady na nájemné za pracovní směnu nebo hodinu;
 • je vzata v úvahu odlehlost objektu, na němž je třeba pracovat;
 • je důležité si pamatovat funkční vlastnosti technologie;
 • pokud je leasing uzavřen na dlouhou dobu, je cena výrazně snížena;
 • je nutně vypracována nájemní smlouva, která stanoví povinnosti smluvních stran, podmínky spolupráce a poplatky.

Časový rozvrh podnikání

V krátké době můžete otevřít společnost, která vám poskytne speciální vybavení k pronájmu:

 • analýza trhu - 1 týden;
 • obchodní registrace - 2 týdny;
 • vyhledávání pracovních prostor - 1 týden;
 • nákup speciálního vybavení - 3 týdny;
 • podpora společnosti - 2 týdny.

Takže za 2 měsíce se můžete stát vlastníkem poměrně velkého a populárního podniku. do obsahu ↑

Finanční plán

Chcete-li otevřít podnikání, bude nutné investovat 3 miliony 25 tisíc rublů:

 • nákup speciálního vybavení - 2,5 milionu rublů;
 • nákup parkoviště pro vozový park - 450 000;
 • náklady na reklamu - 60 000;
 • registrace - 15 000.

Měsíční výdaje se rovnají 248 tisíc rublů:

 • mzdy zaměstnanců - 150 000;
 • opravy zařízení - 25 000;
 • Ropné produkty - 25 000;
 • reklama - 10 000;
 • daně - 20 000;
 • pronájem kanceláře - 15 000;
 • poplatky za elektřinu - 3 000.

Měsíční příjem může být odlišný, ale v průměru za hodinu stojí nájemné 1500, takže výnos za den může dosáhnout 12 000 rublů. Za měsíc jsou tržby 360 000 rublů, z toho je zisk 112 tisíc rbl. Investice se vyplácejí do dvou let.

Takže podnikání založené na pronájmu speciálních zařízení je považováno za docela zajímavé, požadované a stabilní. Chcete-li ji otevřít, potřebujete značný počáteční kapitál, ale pokud se k otázce přistupujete zodpovědně a kompetentně, je zajištěno rychlé vyplacení a vytvoření velkého a výnosného podnikání.

Video výuka o organizaci společnosti

Jak získat výpůjčky speciálního vybavení

Při stavbě budov nelze bez zvláštního vybavení. Sklápěče, bagry, jeřáby, buldozery, nakladače, válce jsou nezbytně nutné na staveništi, ale ne všechny stavební firmy mají své vlastní stroje parku, mnozí raději pronajmout. Stejné je tomu v zemědělství zemědělci nemohou dovolit koupit vybavení, protože to je drahé a dlouhé vyplatí, a obrátil se k společnosti poskytující pronájem stavebních strojů.

Podnikání v oblasti pronájmu speciálních strojů je rozvíjeno v mnoha zemích a Rusko není výjimkou. Tento typ podnikatelské činnosti vyžaduje zpočátku velké investice, ale s řádným plánováním a přiměřeným posouzením stavu trhu přináší stabilní příjem. Peníze jsou potřebné k pořízení vlastního zařízení, parkovacího zařízení, reklamy, údržby strojů a platby za služby řidiče a velitele.

Při zahájení podnikání v oblasti pronájmu speciálních zařízení musíte nejdříve prozkoumat nabídku a poptávku ve vaší oblasti. Podnikatelé začínají obvykle dvěma způsoby: kupují si univerzální speciální vybavení, které se používá v jakékoli konstrukci nebo speciálnímu zařízení, které se vyžaduje méně často, ale na trhu s nájemními vozy pro speciální stroje neexistují podobné nabídky. V segmentu oblíbených stavebních strojů můžete uvažovat například s traktorovým nakladačem určeným pro přepravu materiálů, nakládání, vykládání, kopání příkopů a jám. Je schopen kopat do hloubky až pět metrů a má relativně malou velikost, používá se při stavbě chat a nízkopodlažních budov.

Jaké speciální zařízení preferujete: nové nebo použité, dovážené nebo domácí produkce? V současné době na trhu se specializovanými stroji v Rusku jsou především dovážené stroje. Poptávka po nich je vysoká, protože jsou kvalitní. Ceny pro stavební stroje a zařízení americkému, japonskému, evropští výrobci někdy vyšší než náklady na domácích spotřebičů v různých časech, ale výhodou dovezených strojů jsou jejich charakteristiky. Čínská a korejská technologie jsou mnohem levnější než americké a evropské. Má smysl kupovat zařízení B y jen v případě, že je úplná důvěra ve svém dobrém stavu, jinak stačí přijít o peníze. Doporučuje se kupovat ojetá auta jen z populárních značek, protože jsou jednodušší najít součásti.

Náklady na traktorbagr ve Velké Británii závisí na roce výroby. Stroje 2005-2007 lze zakoupit pro 1800-1900 tisíc rublů, rypadla, která více než 10 let, stojí 1,5 milionu rublů nebo méně. Nový americký motorový srovnávač stojí 11-14 milionů rublů, motorový grejdr používaný v roce 2010 bude stát zhruba 7 milionů rublů. Čínský buldozer s motorem o výkonu 220 koní 2008 se prodává za 4 miliony rublů.

Podle ruského práva povinné registrační Gostekhnadzor být samohybné silniční a stavební technika: traktory, bagry, buldozery, srovnávače, škrabky, jeřáby a autojeřáby, zvedací plošiny, vysokozdvižné vozíky a vysokozdvižné vozíky, výtahy, elektrická vozidla, sněhové stroje, válce a vibrační válce, kombajny, sekačky a jiné speciální motor s objemem větším než 50 kubických centimetrů, není předmětem zápisu do dopravní policie. Speciální vybavení je registrováno v místě majitele. Státní poplatek za registraci činí 1900 rublů. Náklady na právní služby je 4 až 5 tisíc rublů. Chcete-li změnit jméno majitele firmy specializovaného zařízení, by měl být změněn v autě pasu a znovu zaregistrovat zařízení.

Dalším důležitým bodem je rozhodnout, co je nejlepší: registrace IP nebo LLC. Je zřejmé, že pokud podnik otevře jednu osobu, je rozumné zaregistrovat IP a zaregistrovat speciální zařízení ve vlastnictví. To je jednodušší než otevření LLC a můžete použít zjednodušený daňový systém se sazbou 6%. Pokud se však plánuje spolupráce s velkými zákazníky, preferovanou formou je LLC, protože vážné společnosti potřebují, aby pronajímatel pracoval s DPH, jelikož těchto 18 procent se pak může vrátit z rozpočtu. A je jen nutné vzít v úvahu skutečnost, že LLC je důvěryhodnější než IP, takový stereotyp se vyvinul.

Po výběru techniky je nejvážnější volbou operátor. Žadatel musí mít nejen zkušenosti s prací s podobnou technologií, ale také zodpovědně zodpovědně za svůj případ. O tom, jak moc bude kompetentní a slušná osoba, závisí polovina úspěchu všech podniků. Věk také může změnit, protože při práci na některých strojích potřebujete dobrý fyzický tvar. Řidič musí mít certifikát vydaný po absolvování speciálních kurzů, ale ani dostupnost dokladu, který potvrzuje vysokou úroveň specializace, nemůže zaručit, že jste profesionály. Bohužel většina rozpadů speciálních strojů je způsobena neschopností nebo nezodpovědností provozovatele. Mzda řidiče je 30-40 tisíc rublů měsíčně.

V případě, že firma dostane rovnováhu zařízení, které nejsou určeny pro provoz na veřejných komunikacích, traktorů, samohybná stavbu silnic a jiná vozidla a jejich přípojná vozidla s vnitřním objemu spalovacího motoru o více než 50 kubických centimetrů, ale vyžaduje registraci flotily Gostekhnadzor.

Zvláštní vybavení, které je k dispozici, by mělo být zajištěno proti krádeži, protože není nijak neobvyklé, že by drahé automobily byly odcizeny ze stavby v noci. Je třeba dodržovat několik jednoduchých pravidel.

 • Zařízení uchovávejte pouze v bezpečné základně nebo na parkovišti. Může to být i obyčejné parkoviště. Pokud máte velkou flotilu speciálního vybavení, je účelné vybavit bezpečnou místnost a najmout bezpečnostní stráž.
 • Alarm položte na zařízení.
 • Změňte tovární zámky - mohou být stejné pro všechny stroje stejného modelu.
 • Instalujte satelitní sledovací systém pro dopravu, stojí 20-25 tisíc rublů, ale vždy budete vědět, kde je vaše nemovitost.

Náklady na pronájem speciálních zařízení závisí na regionu a typu zařízení a je 1000-2000 rublů za hodinu. Při dlouhodobém leasingu na velkých staveništích se cena za hodinu snižuje. Pokud je zařízení na plný úvazek, zanechává 8-9 hodin práce denně. Za 20 pracovních dnů stroj přinese 255 tisíc rublů. 40 tisíc - plat řidiče, 20% ze zbývající částky bude vynaloženo na pohonné hmoty a vybavení pro údržbu. Vzhledem k tomu, že v zimě, většina strojů je nečinný, bude traktorbagr, získal 1,5 milionu rublů platit za sebe v asi 14 měsíců a bude i nadále přinášet asi 170.000 zisk za měsíc.

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Podnikání k pronájmu speciálního vybavení

Podnikatelé, kteří již mají nějaké zkušenosti s provozováním svého podnikání, chápou, že podnikání v oblasti pronájmu stavebních strojů je jednou z nejvýnosnějších, ale zároveň nákladných činností. Jak víte, je prostě nemožné postavit budovy bez speciálního vybavení. K tomu mohou být potřeba rypadla, jeřáby a buldozery. To vše je velmi drahé, ale pro jednorázovou práci na nákup takové drahé techniky nedává smysl, tolik se snaží vzít vše potřebné k pronájmu. Podnikatelé už dávno uvědomili, že je to dobrý a zcela volný prostor pro podnikání. Údržba takové impozantní flotily speciálních zařízení není k dispozici každému podnikateli, takže konkurence je zde poměrně nízká.

 • Jaké vybavení si vyberete pro pronájem podniku?
 • Jaké dokumenty jsou potřebné k zahájení podnikání?
 • Jaký daňový systém si vyberete?
 • Zaměstnanci
 • Kolik peněz potřebujete začít?
 • Kolik můžu získat při pronájmu speciálního zařízení?
 • Kde začít podnikání pronájmu speciálního vybavení
 • Které OKVED zadat
 • Potřebuji povolení

V současné době se podnikání v oblasti pronájmu speciálních zařízení rychle rozvíjí, takže i když je toto místo poměrně svobodné, měli by podnikatelé možnost zaujmout své místo. Je však třeba si uvědomit, že zde jsou nutné vážné investice. Věc je, že kromě nákupu samotného zařízení budete muset vynaložit peníze na parkování, údržbu, mzdy na specialisty a reklamu.

Jaké vybavení si vyberete pro pronájem podniku?

V první řadě bude úkolem podnikatele studovat poptávku v regionu a lokalitě. Kromě toho je nutné určit existenci hospodářské soutěže. Nejjednodušší a nejvýnosnější způsob je získání univerzálních stavebních zařízení.

V regionu však může být příliš mnoho takových návrhů, takže pronájmy mohou prostě vyhořit. Úzce specializované stroje mohou být zřídkakdy poptávané, avšak konkurence bude minimální.

Pokud jde o výrobce a kvalitu zařízení, hraje to pro zákazníky důležitou roli. Dnes je největší poptávka po dovezených speciálních zařízeních. Tyto varianty jsou vysoce kvalitní, ale jejich cena je poměrně vysoká. Japonská, americká a evropská technologie mohou být dražší než domácí a čínští ve 3 krát, ale zákazníci si častěji vybírají právě takové stroje.

Bezpochyby je nejlepší koupit naprosto nové zařízení pro záruku. Ale je to drahé, tolik začátečníků se snaží ušetřit peníze a koupit speciální auta na sekundárním trhu. V tomto případě je žádoucí vzít výrobky známých značek. Trvá to déle a bude snazší najít náhradní díly.

Když hovoříme o ceně, pak je možné koupit nové rýpadlo na 2 miliony rublů a na sekundárním trhu se prodávají až 1,5 milionu rublů. Dobrý motorový grader z montážní linky bude stát nejméně 10 milionů rublů a cena za použité zboží je již snížena na 7 milionů rublů. Takže můžete ušetřit peníze, ale to musí být provedeno moudře. Takové drahé zařízení můžete koupit na sekundárním trhu, pouze pokud máte zvláštní znalosti. V opačném případě můžete získat kovový šrot.

Jaké dokumenty jsou potřebné k zahájení podnikání?

Ruská legislativa stanoví povinnou registraci stavebních zařízení, tj. Podnikatel bude muset zaregistrovat celou svou flotilu. Seznam vozidel požadovaných pro registraci v Gostehnadoru zahrnuje veškeré speciální vybavení, které nemusí nutně být registrováno u Státního inspektorátu bezpečnosti silničního provozu. Zahrnuje rypadla, elektrické vozy, válečky, grejdry, kombajny, traktory a jiná podobná zařízení s objemem motoru větším než 50 cm³.

Registrace se provádí v místě oficiální registrace majitele speciálního vybavení. Pro jednotlivé podnikatele je výše státního poplatku 1900 rublů a právnické osoby budou muset zaplatit asi 5000 rublů.

Jaký daňový systém si vyberete?

Podnikatel musí zaregistrovat nejen daňové vozidlo, ale i daňovou kontrolu. Pro podnikání v oblasti pronájmu speciálního zařízení si můžete vybrat jakoukoli organizační a právní formu, ale nejvýhodnější možností bude individuální podnikání. IP má právo zvolit si nejjednodušší daňový režim, který eliminuje potřebu platit a vypočítat četné daně. Pokud však podnikatel původně plánuje pracovat výhradně s velkými zákazníky, měl by si vybrat LLC. V tomto případě může hrát klíčovou roli práce s daní z přidané hodnoty. Právnickým osobám bude snazší získat refundaci DPH. Navíc, s velkými klienty, LLC je důvěryhodnější.

Zaměstnanci

Pronájmu speciálního zařízení jako podniku je nutná dostupnost dobrých a spolehlivých odborníků, a to je důležité, protože stroje jsou drahé a životnost zařízení závisí na tom, jak dobře jsou obsluhovány.

Proto nešetřte na dobrých odborníků, a to i tehdy, když musí platit značný plat. V každém případě se to vyplácí.

Zkušení podnikatelé tvrdí, že většina poruch stavebních zařízení je způsobena neschopností pracovníků. Proto je vhodné najmout pouze zkušené odborníky s dobrými doporučeními. Průměrná mzda odborníka je 40 tisíc rublů. za měsíc, ale hodně závisí na regionu.

Kolik peněz potřebujete začít?

Kromě nákupu stavební techniky, registrace a podepisování smluv s personálem je nutné si pronajmout parkoviště, ve kterém budou automobily stát ve volném čase. Je důležité vybrat správné parkoviště a vybavit vše tak, aby si mistři mohli řádně plnit své povinnosti. Musí existovat zařízení pro opravu a spolehlivou ochranu, aby nebylo možné odcizit nebo poškozovat drahé zařízení.

Dodatečná opatření nebudou nadbytečná. Každé vozidlo musí být vybaveno poplašným systémem. Navíc stojí za to změnit zámky na strojích a instalovat satelitní sledovací systém. Není to drahé potěšení, ale zde mluvíme o technice, která stojí více než jeden milion, takže další pojištění bude více než relevantní. Systém satelitního sledování bude stát 25 tisíc rublů. pro jedno auto, ale podnikatel bude vždy vědět, kde jsou umístěny jeho rypadla, grejdry, nakladače a jiná zařízení.

Kolik můžu získat při pronájmu speciálního zařízení?

Co se týče nákladů na pronájem, může být hodinové a delší. Tím určíte cenu. V průměru je v oblasti univerzální technologie pronajata na 2 000 rublů. za hodinu. Pokud se jedná o dlouhodobý pronájem na velkých staveništích, podmínky jsou vyjednávány samostatně.

V průměru nájem speciálních zařízení ve výši jednoho auta přináší 200 tisíc rublů. za měsíc. Z toho 30-40 půjde na mzdy řidiče a 20% bude odepsáno na palivo a maziva a údržbu. Zbytek se stane čistým ziskem podnikatele. Splátka nájmu je od 1 do 1,5 roku.

Kde začít podnikání pronájmu speciálního vybavení

Ne tak mnoho podnikatelů v naší zemi má příležitost uspořádat vlastní podnikatelskou činnost v oblasti pronájmu speciálních zařízení. Ale pokud máte peníze na nákup bagry, dempry, nakladače a jeřáby, a ty jsou velmi dobře vyznají v této oblasti, pak to má smysl podnikat daný směr.

Nejprve je třeba určit úroveň poptávky po drahých zařízeních ve vaší oblasti. Pokud provedená marketingová analýza ukáže, že ve vašem městě a nejbližších osadách existují podniky, které jsou připraveny zaplatit dobré peníze za pronájem rypadel, nakladačů, jeřábů apod., Ale nikdo se s touto problematikou nezajímá, pak můžete začít realizovat tento projekt.

Ujistěte se, že jste vytvořili počáteční podnikatelský plán pro vaši budoucí firmu, který již dříve vyjednával s potenciálními zákazníky. Další důležitou otázkou je registrace společností. Někteří začínající podnikatelé vážně chybu připravují dokumenty IP. To automaticky znemožňuje spolupráci se 70% potenciálních zákazníků! Zaregistrujte pouze právnickou osobu, s níž uzavřou smlouvy velké společnosti (plátci DPH) a státní podniky.

Řešení organizačních záležitostí zahrnuje také nákup vybavení, reklamu na činnost společnosti, nábor zaměstnanců, jakož i hledání spolehlivých parkovacích a kancelářských prostor.

Které OKVED zadat

V všestranném klasifikátoru činností pro podniky a organizace, které pronajmou speciální zařízení, se po posledních změnách v tomto dokumentu použije kód OKVED 77.39.

Potřebuji povolení

Uvažovaný směr podnikatelské činnosti není licencován a pro podnikání pronájmu stavebních strojů není nutné získat další povolení.

Jak otevřít podnikání v oblasti pronájmu speciálních zařízení: připravený obchodní plán

Přidáno do záložek: 0

Nejslibnější větev dneška je stavba. Související oblastí činnosti je použití speciálního vybavení: buldozery. rýpadla. sklápěčů na staveništích. Důkladně přemýšlejte o podnikatelském záměru, můžete si pro svůj pronájem otevřít ziskové a výnosné podnikání.

Stavební firmy z ekonomického hlediska nevyužívají údržbu flotily a její údržbu. Je mnohem výhodnější si pronajmout potřebné vybavení a zaplatit za služby v určitých dnech příslušným podnikům za jejich použití.

Jak najít zákazníky?

Je velmi důležité, než začnete podnikat, provést analýzu přilákání potenciálních zákazníků, s nimiž bude další obchodní spolupráce a uzavírání smluv o pronájmu zařízení. Je třeba vytvořit předběžnou databázi těchto zákazníků. společnosti, které mohou potřebovat tento druh služeb - pronájem speciálního vybavení.

Za tímto účelem můžete používat tabulky na internetu nebo z novin. Můžete napsat jména stavebních organizací, CSD, FSW v oblasti, kde plánujete otevřít podnik, zavolat jim, abyste se seznámili s možností poskytování služeb. Pro zajištění hladkého fungování podniku je možné použít jiné typy reklamy.

Registrační formulář

Je lepší zaregistrovat firmu ve formě PI, pro registraci je zapotřebí jen pas a aplikace, což značně zjednodušuje proces.

Při založení podniku společně s jiným podnikatelem bude potřeba organizovat společnost s ručením omezeným. Kromě práce s velkými zákazníky je forma práce dána přednost před LLC, neboť poskytuje více příležitostí a právní ochrany. Poté se v daňové kontrole objevuje registrace a zvolí se forma daně, zjednodušený systém je vhodnější pro IP.

Vzhledem k zvláštnostem tohoto podnikání je možné vyhnout se pojištění majetku, což je pro podnikatele výhodné, technika je velmi drahá a existují případy únosu. Pro pojištění bazénu motorových vozidel bude přistupovat kampaň CASCO - široký formát služeb.

Gostehnadzor

Vzhledem k tomu, že stroje se speciálním vybavením a pohonnou jednotkou s objemem více než 50 m3. nejsou určeny pro provoz na obyčejných silnicích, podléhají státním povinnostem v případě jejich použití. V této souvislosti je jejich registrace v Gostehnadzoru povinná.

Vybíráme potřebné vybavení

Poté začíná hlavní proces podniku - vytvoření parkoviště. Mělo by se dobře promýšlet každá jednotka speciálních zařízení, takže náklady na jejich nákup byly nejmenší, a použití maxima při použití. Chcete-li tento úkol vyřešit, můžete použít dva způsoby:

 1. Získaná technika musí být univerzální ve svém použití.
 2. Je-li to možné, poskytněte zákazníkům pouze zařízení, které je přímo potřebné k vyřešení úkolů, které stanovily pro výrobu.

Nabytí vybavení je nezbytné s nejvýhodnější z hlediska výnosů z pohledu:

 • rýpadlo-nakladače (používané na staveništích různého rozsahu, v bytových a komunálních službách, cihlárnách),
 • buldozery (jsou univerzální ve své aplikaci, jsou také potřebné na staveništích av různých dalších kampaních, někdy i soukromí obchodníci objednávají)
 • nákladní jeřáby (a na staveništích, energetické služby, potřeby užitků, soukromé použití při řešení problémových problémů),
 • sklápěčů (univerzální a poptávka v jakékoliv sezóně).

Vysoce specializovaná technika je zvláštní problém. Před nákupem byste měli mluvit se všemi zákazníky, abyste zjistili, zda je potřeba určitý stroj. Chcete-li to provést, musíte seznam potenciálních zákazníků v oblastech a požadovaných prioritách:

 • stroje pro výstavbu nemovitostí;
 • motorová vozidla pro silniční stavitelství;
 • hydraulické instalace;
 • vysokozdvižné jeřáby;
 • mobilní vysokozdvižné vozíky;
 • stroje pro veřejné služby;
 • všech možných zemědělských strojů.

Sezónní charakter

V určitém období existuje speciální zařízení, které se používá zřídka. Je třeba pečlivě přemýšlet před získáním srovnávačů, které jsou potřebné pouze v zimě, během zbytku roku bude v nečinnosti a stále si musí zachovat svůj pracovní stav. Takovou techniku ​​lze nahradit jinou, univerzálnější metodou.

Proto je lepší si koupit speciální zařízení, které není závislý na ročním období a je třeba kdykoliv, například, sklápěče, buldozer, avtokrany.Naprimer, nákladní a nese štěrku a písku a zeminy a sněhu při čištění v zimě.

Zaměstnanci

Personál musí být rekrutován podle speciálního vybavení zakoupeného v podniku. Zpravidla se jedná o řidiče s obecným účelem, operátory. Také je najat správce klienta, který vypracuje smlouvy a vyjednává.

Manažer se používá pro řízení pohybu techniky existuje velká flotila obektam.Pri a účetní potřebuje provést účetní operace, může to být také současně a pokladní.

Vydáním zvláštního vybavení k pronájmu bude podnikatel klidný s ohledem na jeho používání a bezpečnost, protože společně se stroji budou posíláni i řidiči podniku.

Financování

Náklady fondy jsou nejen na nákup speciálního vybavení, ale také na jeho pojištění: Vzhledem k 1-3% z pořizovací cena zařízení, v průměru za celý rok by stálo 30-90 tisíc rublů.. Náklady na finanční prostředky půjde na dopravní policie (registrace zařízení) a Gostehnadzor, v průměru to bude stát 5-10 tisíc rublů.

Navíc, pokud jsou pro práci připraveni odborníci speciálního profilu, kteří nemají vlastní vybavení, budou muset být školeni na speciálních kurzech. To bude stát minimálně 6 tisíc rublů, a mzda řidiči za měsíc je 18-25 tisíc rublů.

Pronájmu speciálního zařízení stojí 1 až 6 tisíc rublů měsíčně za jedno auto. Pokud je parkoviště pokryto, bude to stát více (ceny pronájmu jsou uvedeny v řídce osídlených městech). Existují další povinné náklady:

 • spotřeba paliva,
 • nákup náhradních dílů a zařízení pro opravy speciálních zařízení,
 • případné získání instalace GPS pro sledování pohybu vozidel, pokud je v kurzu 4-5 jednotek.

Odplata podniku

Za pronájem specializovaného vybavení zákazník zaplatí v průměru o 750-2.5 tisíc. Rublů za hodinu, a nájemce utratí za palivo do 1270 rublů a řidiči odměňování asi 1000. Rublů. Na základě těchto nákladů a výnosů je zisk na jednotku vybavení za den 10-11 tisíc rublů. Období návratnosti organizace bude 2 roky a celkové náklady - 3 miliony rublů.

Stáhněte si podnikatelský plán k pronájmu speciálních zařízení za 550 rublů., Naši partneři se zárukou kvality. V otevřeném přístupu na internetu to není.
Obsah podnikatelského plánu:
1. Důvěrnost
2. Shrnutí
3. Stupně realizace projektu
4. Charakteristika objektu
5. Marketingový plán
6. Technická a ekonomická data zařízení
7. Finanční plán
8. Hodnocení rizik
9. Finanční a ekonomické odůvodnění investic
10. Závěry

Na videu: Jak vydělat peníze na pronájem stavebních zařízení