Otevřeme studio pro výrobu a opravu oblečení

V naší době se mnozí snaží najít své místo v podnikání. Jedním z dobrých nápadů je ateliér, podnikání. Být podnikatelem je skvělý způsob seberealizace, dobrý příjem, inspirativní vyhlídky do budoucnosti.

 1. Služby pro individuální šití a opravu jsou vždy požadovány. Velké množství lidí má tendenci se oblékat původně a pohodlně. Takové oblečení lze získat pouze osobním kontaktem s velitelem, takže se vezme v úvahu všechny rysy postavy, předvolby chuti.
 2. K práci nebudou vyžadovat velké investice. Soukromé studio potřebuje minimální vybavení a nástroje. Hlavní věc je dobrý pán, takže všechny provedené příkazy jsou úspěšné.
 3. Rychlá návratnost podnikání. Jedním z definujících okamžiků je schopnost rychle "dostat se na nohy", návrat nákladů a dosažení zisku. Ateliér na šití a opravu oblečení se může splatit za pár měsíců.

Kdo může otevřít ateliéry

Malý fréza může být zahájena dobrým řezačem nebo technikem šití. Je-li přizpůsobení vaší sféře odborné činnosti, pak další organizací úsilí můžete vytvořit malý podnik, který nejenom dá práci, ale přinese i zisk.

Skvělá vyhlídka, ne? Jak otevřít studio opravit šaty od nuly, se dozvíte v tomto článku. Otevřete ateliér jako podnikání podle konkrétních doporučení - je to snadné. Kolem toho je mnoho příkladů úspěšného podnikání.

Tipy a rady pro začátečníky: začínáme počítat

Jak otevřít své ateliéry, a to minimálně? Je rozumné začít s opravou věcí. Nejjednodušší způsob, jak vstoupit na trh šicích služeb, je nabízen. Náklady na otevření oddělení opravy oděvů jsou zanedbatelné: pronájem místnosti je 10-20 metrů čtverečních. m (15.000 za měsíc), šicí stroj a železa (60000) spotřebního materiálu (nitě, jehly, atd. - 10 tisíc).. Náklady na jednu objednávku na opravu oděvů - od 500 do 1000 rublů. Pracovní den je od 5 do 10 objednávek. Maximální (odhadovaný) příjem bude - 10 tisíc rublů denně. Průměrný příjem za měsíc je asi 75 tisíc rublů. Budeme-li odečíst přímé náklady (nájem, služby, mzdy, daně a povinné) a režijní náklady (až 40% základních výdajů), bude zisk asi 15.000. Rublů měsíčně. To není špatný příjem směřující k rozvoji podniku.

Jakmile bude více objednávek, můžete rozšířit a otevřít jeden nebo více bodů nebo větší dílnu pro opravu oblečení. To vám umožní získat dobře placenou práci s minimálními investicemi a přemýšlet o dalších způsobech rozvoje podniku. Mnoho lidí si dnes myslí, jak otevřít studio, obchod, obchod. S určitými zkušenostmi v této činnosti, po odpovídajícím poradenství, je vše možné.

Vaše rodinné podnikání může zahrnovat celou rodinu do podnikání - pak nemusíte utrácet peníze na pracovníky na plný úvazek. Avšak v případě, kdy je třeba najmout šapaře nebo řezačku, je nutné počítat s dalšími náklady na placení práce těchto pracovníků. Opravte výši nákladů mohou být takové položky, jako je nákup materiálu, mzdy, opravy běžného vybavení. Pokud jsou vaše podnikatelské kvality silné, je možné, že v budoucnu se očekává, že vstoupíte na mezinárodní úroveň. Ale všechno začíná prvními nejmenšími kroky. Jak otevřít vlastní studio a dělat všechno od začátku, řekne to zkušenosti úspěšných podnikatelů.

Důležitá nuance šití

Soukromá společnost na šití a opravu oděvů nebo soukromé ateliér může být malý rodinný podnik nebo může získat obrat průměrné společnosti.

Jak otevřít ateliér k tomu, aby vaše peníze šité na míru?

Příslušně rozdělte rozpočet s přihlédnutím k zvláštnostem vašeho regionu. Máte-li, jako zakladatel, už má nějaké kapitál investovala asi 500 000 rublů, můžete vytvořit malý módní obchod (otevřít své studio jako podnikatel), který v deseti - dvanácti měsíců plné výši platu pro sebe a začne generovat stálý příjem.

Co potřebujete k otevření studia pro šití a opravu oblečení, co nejdříve?

Chcete-li otevřít salon, musíte samozřejmě mít dobrého mistra, který by ospravedlňoval investice do pronájmu a nákupu vybavení. Pro prosperitu šicí dílny musíte pozvat kvalifikované švadleny. Dokonce i v případě, že je takový specialista, můžete si pro mladší zaměstnance zorganizovat stáže nebo trénink na plný úvazek, takže v budoucnu budou ve vaší ateliéru pracovat pouze ty nejlepší švadleny. Je důležité nejen otevřít studio, vzdělávání zaměstnanců je jeho image a další úspěchy.

Jak otevřít atelier od začátku a nezklamat?

Stejně jako jakýkoli komerční podnik má tato společnost své riziko. Není jich několik, ale pokud jste rozumní, můžete se vyhnout mnoha nepříjemným situacím. Nejdůležitější je zapamatovat si, že cesta nahoru (k vysokému výsledku) není nikdy jednoduchá. Jak otevřít studio v době informačního boomu je známo mnoha, ale ne všechny obchodní aktivity s ateliérem se úspěšně rozvíjejí. Začátek podnikání je důležité zvážit všechny silné a slabé stránky, najít způsob, jak rychle rozvinout a posílit trh se šicími službami.

Jak rozvinout ateliér pro šití a opravu oblečení?

Ateliér bude potřebovat dobrou reklamu nejen v prvních měsících, ale v prvních dvou až třech letech. Reklamní ateliéry pro opravu a krajčírství jsou důležitou oblastí, která musí být věnována maximální pozornost. Vaše firma je mladá, nemá pravidelné zákazníky a velkoobchodníky. Není snadné získat klientskou základnu, zejména v oblasti šití, kde je konkurence poměrně vysoká. Podnik se musí na trhu těchto služeb hlásit a najít své místo, jeho spotřebitele. Proto musíte využít všechny příležitosti k inzerci:

- reklamy v médiích;

- používat internet a sociální sítě;

- rozdávat pozvánky na přeplněných místech;

- dělat reklamu v obchodním centru, na trhu, ve velkých obchodech.

Kde bude ateliér: vyhodnotit skutečné umístění výpadku

Chcete-li správně zvolit umístění budoucího podniku, musíte provést některé analytické práce:

- prozkoumat umístění konkurentů,

- zhodnotit potenciál podobných bodů, stanovit náklady na nákup nebo pronájem výrobních prostor nebo přijímacích míst.

Tajemství lukrativního ateliéru

Zkušenost mnoha úspěšných vlastníků soukromých workshopů naznačuje, že nejvýnosnější jsou místa, kde je velký počet zájemců o nákup jednoho nebo jiného druhu oblečení:

1. V případě, že společnost je diverzifikovaná (a, pro začátek, můžete vyzkoušet různé směry na výběr „sama od sebe“ Nejslibnější), je rozumné, aby jej otevřít v místnosti velké obchodní - zábavní centrum, domácí osobní služby, na území oděvním trhu. Toto uspořádání umožní získat maximální počet zákazníků i na začátku práce, protože často koupí věc, lidé potřebují, aby „fit“ zvláštní tvar, délku zjemnění (některé nové položky konkrétně prodáno předloženo, takže si můžete udělat příjemnou délku déle pro sebe ) a další pomoc.

2. Pokud se studio otevře ve velkém obchodě s textilem, je to vždycky velká štěstí. Zde můžete udělat roh řezání tkanin nebo přijetí objednávek - zákazníci jsou vždy tam. Kromě toho bude mít obchod také zájem o propagaci vašeho podnikání - čím více zákazníků ve studiu, tím více tkanin se prodává v obchodě. Vzájemná podpora a reklama je možná zde.

3. V případě, že otevření ateliéru v centru města a ve většině průchozích oblastí (trhy, nákupní centrum, v blízkosti stanice přestupní stanici metra) nemají dostatečné finanční prostředky, můžeme omezit letáky nebo přijímacích bodů na malé ploše, a jeho vlastní výrobní závody přesunout na spaní. Náklady na pronájem pokoje budou záviset na průchodnosti, oblasti a další vybavení (telefon, internet, horká voda a další podmínky).

4. S moderním rozvojem komunikace bychom neměli přehlížet možnost přijímat objednávky, jako je například online údržba. Například příkazy pro šití pracovních oděvů ve standardních velikostech, uniformy mohou být snadno vzít on-line, souhlasí produktu (na snímku), konstrukční prvky (ve speciálním technickým popisem), materiál (zasílání vzorků), množství, cena, způsob platby.

Místnost a pravidla pro výběr šicích strojů.

Nákup zařízení pro výrobu - nejnákladnější položka výdajů a nejdůležitější fáze organizace jejich podnikání. Je-li studio malé, můžete si koupit nejvíce potřebné. Některé typy šicích zařízení musí být vyžadovány:

- Chcete-li pracovat, potřebujete šicí stroj s vázaným stehem;

- Zvláště často je požadován šicí stroj;

- Pro zpracování švů a okraje tkaniny je potřeba "Overlock";

- Pro pohodlnou práci při řezání použijte speciální (vysoký) stůl pro řezání tkanin;

- Žehlící zařízení (zařízení na výrobu páry);

- Další zvláštní nástroje a materiály (od nůžek, vzory - linkové, jehly - kolíky do figuríny, nitě, knoflíky, spony, krajky, krajky, gumičky a další spotřební materiál);

- Stojan pro montáž, minimální sada nábytkových předmětů pro pohodlí zákazníků.

Je důležité, aby pokoj byl:

- kvalitní osvětlení (kromě přírodního denního světla bude vyžadovat další osvětlení);

- teplé v chladné sezóně a chladné v letním horku.

Větrání by mělo fungovat, zákazníci potřebují koupit dobré zrcadlo. Všechny místnosti by měly být vybaveny podle požární bezpečnosti a bezpečnostních norem. Je zapotřebí mít stávající prostředky k hašení požáru. K provedení plateb potřebujete přístroj nebo příslušnou dokumentaci.

Koupě zařízení, zejména šití, je důležité poslouchat doporučení odborníků. Úspora kvality v tomto případě může v budoucnu způsobit ztráty. Ceny dobrého profesionálního vybavení jsou poměrně vysoké, ale jeho návratnost a kvalita práce umožní, aby se podnikání postavilo na nohy v co nejkratším čase.

Výhody podnikání krejčovství nebo co potřebujete k otevření ateliéru.

Toto podnikání může začít s minimálním počátečním kapitálem - bude to touha a dovednost. Mnoho slavných osob šití podnikání začalo s individuálním přizpůsobením a po nějaké době již registrovalo jejich autorskou ochrannou známku. Pokud existuje talent - případ bude úspěšný. Individuální přizpůsobení je vždy požadováno. Dokonce i u plných regálů v obchodech jsou vždy předem zaznamenány oděvy pro individuální přizpůsobení dobrému mistrovi. Mnoho lidí se obléká svým vkusem, aniž by napodobovalo masovou módu. Některé profese vyžadují speciální styl v oblečení - pak je také lepší šit oblek ve velikosti a s osobními preferencemi při výběru siluety, délky, materiálu. Dobrá věc z kvalitní přírodní tkaniny se vždy nedá snadno zakoupit. A dobré tkaniny s moderním moderním vzorem - dost. Proto skutečné ženy módy vždy předstihly masové krejčovství a oblečení od osobního mistra, kopírující novinky z nejnovějších módních přehlídek.

Při výrobě oblečení můžete také provádět velkoobchodní objednávky, například šití kostýmů pro taneční nebo jiný tvůrčí tým. Někdy si objednejte stejný typ oblečení pro firemní nebo soukromou kliniku. Jedná se také o výnosné příkazy, které jsou vždy dobře placené.

Registrační ateliér, registrace všech dokumentů potřebných pro začátek práce

Začátek práce bez státní registrace nemá smysl - můžete získat pokuty a ukončit tento obchod navždy. Dnes není obtížné předat formální registraci právnické osoby. Stát dělá vše pro odstranění byrokratických překážek rozvoje soukromého podnikání.

Jakmile je zřizovatel určen právní formou (častý podnik, LLC nebo IP), je nutné pokračovat v registraci zakládajících dokumentů. Nejjednodušší je otevřít IP. Registrace vyžaduje minimální dokumenty, státní daň není příliš velká, účetní výkazy jsou zjednodušené. Během registrace je OKVED označen v obchodním oboru (93.5, 18.2, 18.21, 18.22, 18.24, 52.74).

Kromě zákonných dokumentů a dokladů potvrzujících státní registraci, budeme potřebovat pracovní povolení v této konkrétní místnosti, vydané zvláštními službami ruského dohledu a státního požárního dozoru spotřebitele. Nejpozději deset dnů po státní registraci se musíte zaregistrovat u krajského úřadu Penzijního fondu Ruska.

Organizace ateliéru práce

Tento podnik by mohl vzkvétat, je třeba organizovat práci ateliéru kompetentně od prvního dne. Otevření dílny musí být nutně obsazeno. Pokud je to malý rodinný podnik - je to snadné. Je nezbytné rozdělit kompetentně odpovědnosti mezi příbuzné, které formalizovaly některé obchodní vztahy se smlouvou nebo potvrzením. Pokud se studium otevírá s pronajatým personálem, je velmi důležité vzít v úvahu všechny nuance právní registrace vztahů. Existuje zákoník práce, proto musí být veškeré obchodní vztahy předmětem jeho norem. Základem najímání švadleny nebo účetní, manažer nebo kurýrem musí být smlouva, ve které je třeba pečlivě stanovit povinnosti a práva smluvních stran, že nebude dále komplikuje situace vznikla. Režim provozu je lepší použít stejný způsob jako konkurenti. Obvykle je tento pracovní čas od 9:00 do 20:00. Práce o víkendech se řídí správcem. Pokud se studio nachází v nákupním středisku nebo na trhu, je nutné pracovat o víkendu. V této době je největší počet návštěvníků. Před zahájením studia potřebné k provedení reklamní kampaně, k distribuci pozvánek, aby světlé štíty, oznámení, reklamy běžet v metru, v televizi. Velmi dobře přitahujte akce lidí, které mohou být načasovány k otevření salonu, slevy, dary. Vaše studio by mělo být zapamatováno, takže si musíte vybrat krásné jméno, udělat zajímavé znamení. Jak pojmenovat firmu pro šití a opravu oděvů, odborníci vám pomohou. Chcete-li ušetřit na těchto službách, to není nutné - zaplatí stokrát. Jak otevřít studio od začátku a jak propagovat ateliér lze naučit od úspěšných podnikatelů. Nyní je mnoho takových tipů.

Internetová reklamní ateliér pro opravy a krejčovství

Práce studio by měla být plánována do budoucna. Dnes je reklama v sociálních sítích velmi populární. Využijte sílu Internetu k propagaci vašeho podnikání. Prostřednictvím speciálních místech lze zakoupit nejen vybavení, najmout kvalifikované pracovníky, ale také pro získání příznivé objednávek, ukázat své výrobky do celého světa. vlastník firmy se musí cítit změny v tomto odvětví, reagovat na změny v módních preferencích. Chcete-li to provést, musíte studovat poptávku a neustále se zajímáte o nové výrobky v oděvním průmyslu. Učte se v mistrech tohoto druhu aktivit, přijměte pozitivní zkušenost. Neustále zlepšovat, učit se nové v oděvním podnikání a v podnikání, tam je perspektiva skutečně ziskovou společnost, přináší finanční výhody pro majitele, vysoce kvalitní produkty zákazníkům a morální uspokojení všem členům společnosti.

Jak otevřít ateliér od začátku?

Jak otevřít studio: krok za krokem - stojí za to pronajmout si místo v obchodním centru a 7 základních etapách uspořádání podniku pro šití.

► Kapitál při otevření studia: 286 000 rublů.
► Doba splácení: 6-8 měsíců.

V naší době se prakticky každý člověk snaží následovat módu, ztělesňovat aktuální trendy ve svém šatníku.

Nicméně, zatímco lidé se snaží vyniknout, liší se od sebe navzájem s příslušenstvím, vlasy, a co je nejdůležitější - oblečení.

Každý chce mít jedinečnou a stylovou věc.

Ale v době měnové nestability a všeobecné hospodářské krize, ne každý má prostředky na nákup známých značek.

Samozřejmě můžete vyzkoušet domácí značky.

Ale pokud jde o kvalitní a zajímavý design, musíte ještě zaplatit celkovou částku.

Vycházíme z toho, že důležitost takového směru, jako je podnikání krejčovství, je nyní na vrcholu.

A můžete si uvědomit, jak to otevřete showroom.

Z výhod individuálního krejčovství lze vyčíst skutečnost, že mnoho lidí není standardní postavení.

A to znamená, že dokonce i s finančními zdroji, které kupují drahé a kvalitní oděvy, se zákazníci obchodů potýkají s určitým problémem.

Není to fakt, že nová módní blůza se vejde nebo sedí, jak bychom rádi.

Samozřejmě by se mělo jednat individuálně, kdo má koncept šití.

A nejen všeobecné znalosti a dovednosti, ale mnoholeté zkušenosti.

To je způsobeno skutečností, že v této oblasti existuje mnoho nuancí známých pouze skutečnému odborníkovi.

Co potřebujete k otevření ateliéru: hlavní etapy organizace


První věc, kterou musíte rozhodnout, co přesně bude ateliér.

Koneckonců, kromě toho, že můžete šit šátky, můžete je také opravovat, obnovovat nebo měnit (lemované, šité, zkrácené).

Je vhodné si uvědomit, že není tak důležité vybrat si úzký seznam služeb pro šití šití na míru.

Vzhledem k tomu, že čím více salon může nabídnout, tím více zákazníků se k němu může obrátit, a proto i zisk z toho bude růst.

Další vhodné zvážit možnost podobné situaci: muž přišel do studia, aby šít bundu, av procesu se dozvěděl, že zde bude moci obnovit svou starou koženou bundu, zkrácené kalhoty, a jeho vyzáblé ženě - Take v favorita, ale hodně na tom, šaty.

Tento "sortiment" je vítán a umožní přenést běžného návštěvníka do kategorie běžných zákazníků.

Zejména rada v tomto článku, jak otevřít krejčovskou dílnu pro šití, pokrývá poskytování služeb pro její opravu.

Koneckonců, toto jsou dvě téměř stejné otázky.

Neexistuje žádný rozdíl ani v personálu specialistů nebo v sadě vybavení.

Vše závisí pouze na znalostech a dovednostech.

Jaké služby poskytuje tato řada služeb zákazníkům:

 • navrhování a šití večerních šatů (velmi často jsou v poptávce šaty pro promoce strany);
 • vytvoření jedinečných svatebních šatů, a to jak pro ženicha, tak pro nevěstu (nejčastěji lidé nemají peníze na svatební obřady);
 • šití kopií slavných designérů (i v poptávce, protože je stále levnější než originál);
 • oprava starých věcí (výměna obojků, spojovacích prostředků atd.).

Poté, co zjistíte, která z výše uvedených služeb bude poskytnuta v budoucnu - vaše volba by měla být uvedena v ateliéru podnikatelského plánu.

Jeho vytvoření je jedním z hlavních bodů organizace jakékoli činnosti.

Působí jako pivot v každém úsilí, umožňuje podnikateli cítit sebevědomí a pomáhá identifikovat rizika a slabiny podniku před realizací plánů.

Podrobný algoritmus pro otevření ateliérů:

 1. Určení hlavních charakteristik podniku (stejný směr činnosti a druhy poskytovaných služeb, s nimiž je třeba nejprve rozhodnout).
 2. Registrace podniku (jak správně zaregistrovat podnik).
 3. Pronájem a vybavení pro opravu a přizpůsobení (jaká místnost je potřebná a jaké nástroje je třeba zakoupit).
 4. Zaměstnanci (kteří je třeba najmout a jaké jsou požadavky na zaměstnance).
 5. Atrakce klientů (akce na podporu podnikání, reklama).
 6. Náklady na otevření (spojování všech výpočtů).
 7. Ateliér ziskovosti (výpočet hlavních rizik a návratnosti podniku).

Jak zaregistrovat firmu pro šití a opravu oblečení?


Stejně jako v mnoha dalších oblastech může být soukromé podnikání registrováno a formalizováno dvěma způsoby: individuální podnikání (zkrácená IP) a společnost s ručením omezeným (LLC).

Rozdíl je v tom, že pokud jste jediným vlastníkem a zakladatelem této firmy, měla by být zaregistrována jako IP.

Tím bude mnohem jednodušší pokračovat v účetnictví a zároveň zjednodušovat daňové podmínky.

Ale pokud se rozhodnete otevřít studio společně a zakladatelé budou několik, nemáte jinou možnost, než zaregistrovat LLC.

Budete muset vybrat příslušné kódy OKVED (všestranný klasifikátor ekonomických činností).

V tomto případě je třeba hledat "šití", atd.

Posledním, ale složitějším krokem pro většinu podnikatelů je získání všech potřebných povolení v Rospotrebnadzoru a podobných státních institucích.

Podle průměrných ukazatelů bude registrace trvat asi 5 000 rublů, pokud podnikáte samostatně.

Delegováním případů zprostředkovatelům zvýšíte "cenovou značku" o 2-3 krát.

Jak otevřít ateliér v pronajatém pokoji?


Pronajmout si pokoj pod ateliérem je velmi důležité, kde to bude. Podle statistik, odkud se rozhodnete otevřít bod, dochází k navštěvování více než 70%.

Často se stává, že osoba, která takové služby potřebuje, prostě projde.

Přitahuje-li se znamení, přichází se zeptat, jestli dané studio poskytuje potřebné služby.

A pokud se jim hodí jeho hodnota, obrátil se k němu.

A pokud se vám stále líbí kvalita, stane se stálým zákazníkem.

To platí zejména pro ženy.

Koneckonců, muži mají tendenci jít do ateliéru, když čelí naléhavé potřebě opravit nebo opravovat oblečení.

Ženy však odkládají věci, které potřebují službu studia, a pokud je to vhodné, zahrnout je.

Existují dvě možnosti pro umístění pod ateliér: pronájem pokoje v obchodním centru nebo pronájmu místnosti v rezidenční oblasti.

Každá z možností, kam otevřít studio, má své klady a zápory.

Pronájem prostor v nákupním středisku:

Jak otevřít studio: učinit tento svět lepší

Můžete krásně šit, chcete lidem pomáhat a zároveň dělat dobré peníze? Otevřete si vlastní studio a zkuste tento svět lépe!

Dnes nemají problémy s nákupem hotových oděvů, ale většina lidí dává přednost individuálnímu přizpůsobení. A to není překvapující, protože oblečení na míru vždy sedí lépe než zakoupené. Kromě šití šatů nebo obleku v ateliéru budete mít jistotu, že jsou v jedné kopii. Poptávka, jak víte, vyvolává návrhy a mnoho lidí, kteří vědí, jak šit a milovat přemýšlet o svém vlastním podnikání. Jak otevřít studio? Vyřešíme tu otázku.

Ateliér jako podnik

Za prvé, neočekávejte, že by studio mělo v počáteční fázi velké zisky. Zpočátku bude nutné vybavit dílnu pro přizpůsobení všech potřeb a to nebude tak levné. Náklady závisí na tom, co máte v úmyslu a jaké vybavení se rozhodnete koupit nebo pronajmout. Ale v každém případě bude tato investice docela ohromující. Současně se projekt zaplatí za rok, protože tento podnik nepatří do těch nejziskovějších oblastí.

Pokud se jedná pouze o opravu oblečení, můžete to udělat s malou místností a několika šicích strojů. Koneckonců, chcete-li nahradit zip, zkraťte kalhoty, fit číslo nepotřebuje hodně personálu nebo speciální vybavení. Takže je tudíž spíše správné myslet na to, jak otevřít mini ateliér, protože při organizaci takové opravny je nejdůležitější volbou správného místa a poskytováním odpovídající kvality. Pak můžete počítat se stabilním příjmem v rozsahu 75 - 90 tisíc rublů měsíčně.

No, pokud mluvíme o plnohodnotné studiu, je nutné nejprve objasnit: je to firma široký nebo malý řez profil workshopu, který se specializují pouze v jednom směru (např šití uniformy). Pro studio Běžným Potřebujete více řadu profesionálního vybavení, stejně jako různé odborníky: švadleny, řezačky, modelářům. Chcete-li zvýšit ziskovost podniků, odborníci doporučují kombinovat několik typů služeb (např, šití oděvů, vyšívání, zašívání pytlů a šití uniforem) a zapojit specialisty-generalisty.

Dokumenty vydáváme

Takže jakmile jste se rozhodli pro specializaci studia a uvažovali o všech výrobních problémech, musíte dokumenty vydat. Musíte to provést v následujícím pořadí:

 1. Identifikujte s organizační a právní formou podniku, pronajmout nebo zakoupit prostory a předat státní registraci. Ale předtím je třeba rozhodnout, že se zaregistrujete: společnost s ručením omezeným nebo individuální podnikání. V tomto případě je vhodnější zapsat individuální podnikání, protože pro individuálního podnikatele je mnohem jednodušší udržovat účetní a daňové hlášení.
 2. Vyberte kódy NACE. Volba závisí na tom, co přesně chcete dělat v životě: Šití, opravy nebo více směrech. Jak již bylo zmíněno výše, je lepší zvolit smíšené plochy, což znamená, že kód by měl být následující: 93,5 Ostatní osobní služby pro obyvatelstvo (základny), 8,2 Výroba oděvů z textilních materiálů a oděvní doplňky, 18.21 - Výroba pracovních oděvů 18.22 - Výroba ostatních svrchních oděvů, 18,24 - výroba jiných oděvů a oděvních doplňků 52,74 - opravy spotřebního zboží a osobních věcí, které nejsou zahrnuty v jiných kategoriích.
 3. Zaregistrujte se u územního orgánu penzijního fondu.
 4. Získejte pracovní povolení od společnosti Rospotrebnadzor.
 5. Získejte pracovní povolení v konkrétních prostorách Gospozhnadzor.
 6. Nákup nebo pronájem zařízení.
 7. Najděte personál (pokud, samozřejmě, plánujete používat zaměstnance).
 8. Uspořádejte reklamu.

Kde bude ateliér: vyhodnotit skutečné umístění výpadku

I ve fázi podnikového plánování stojí za to hledat vhodný prostor pro studio. Pokud si vyberete mezi nákupem a pronájmem, pak je nejprve lepší upřednostnit pronájem, protože nevíte, jak podnikání půjde. Půjčte si pokoj, který potřebujete, v místech, kde existuje neustálý tok potenciálních zákazníků. Například v nákupním centru. A vy můžete jít naopak a otevřít opravnu na oblečení nebo malou dílnu v ložnici. Dobrá volba - otevření studia v blízkosti obchodů s látkami nebo oděvy.

Pokud jde o oblast, na první pohled můžete získat malé místnosti (asi 15 až 20 metrů čtverečních), která může být umístěna v přízemí domu, vedle opravy obchod s obuví nebo výrobní klíče. Blízkost ostatních dílčích dílů může hrát do rukou, protože lidé, kteří přijíždějí na opravu obuvi, na cestu a ve studiu.

Takže při výběru místa se musíte řídit dvěma kritérii: cena nájemného (neměla by být příliš vysoká, optimální volba je 40-50 tisíc rublů za 15 až 20 metrů čtverečních) a vysoká dopravní kapacita potenciálních zákazníků.

Potřebné vybavení

Pokud jde o vybavení studia, dnes je v prodeji mnoho potřebných a moderních zařízení. Získat je však nemá smysl. Je nutné jasně identifikovat seznam zařízení, bez něhož bude nemožné, a získat (a je lepší pronajmout) pouze to nejpotřebnější. Abyste mohli začít pracovat, budete potřebovat:

 • šicí stroj na šití, který bude použit pro základní šicí a opravářské práce (měli byste si zvolit profesionální modely, které provádějí dvacet nebo více operací). Takové zařízení bude stát asi 18-20 tisíc rublů;
 • překrývání pro zpracování okraje a švů. Nákup kvalitní overlock bude stát asi 12-14 tisíc rublů;
 • šicí stroj, který se používá ke šití dna kalhot a sukní;
 • žehlicí prkno a dobrá pára na žehličku (v průběhu času, jestliže podnikání jde dobře, můžete si koupit žehlicí stroj);
 • (je lepší vybrat si obrazovku nebo prostě opřít záclonu v místnosti a zavěsit tam zrcadlo);
 • řezací stůl;
 • doplňky: řezací nůžky, raspryateli, jehly, vzory, pravítka, nitě, zipy, náprstky, měřicí pásky a tak dále.

Při nákupu zařízení je třeba věnovat pozornost jeho spolehlivosti a multifunkčnosti. Pokud se rozhodnete koupit použitý šicí stroj, buďte připraveni na to, že budete muset zaplatit za jeho opravu a úpravu.

Jiné vybavení

Nezapomeňte, že pokud jste se rozhodli otevřít studio na šití, na rozdíl od profesionálních šicí zařízení je také nutné nějaký nábytek a samozřejmě osvětlení. Co se týče nábytku, pak je třeba dávat pozor na pohodlné židle pro švadleny a nábytku pro rekreační zaměstnance a návštěvníky, stejně jako ramínka, věšáky, figuríny (pokud se chystáte, aby se oblečení od nuly).

Určitě budete potřebovat kvalitní žárovky, které je třeba instalovat na pracovištích, světlé stropní svítidla a samozřejmě hasicí přístroje (jejich počet závisí na prostoru místnosti).

Také se musíte postarat o prázdné polotovary s koncovým číslováním, které nahradí pokladnu. Po získání peněz za služby od zákazníků musíte vypsat příjmy.

Kádry rozhodují všechno

Prodejce řemesel vyšívá jméno ženy na kapotě zakoupené během festivalu Apple Blossom na jižním horském výstavišti Route 234 Arendtsville PA. 2008-05-03.

Zeptat se na otázku: je výhodné otevřít ateliér, většina individuálních podnikatelů pochopí, že hodně závisí na úrovni velitelů, kteří zde budou pracovat. Proto je třeba věnovat maximální pozornost výběru personálu. Nejlepším řešením - známým pro vás zkušené lidi, kteří se nejen dobře šíří, ale také komunikují se zákazníky. Pokud nejsou k dispozici, můžete zaměstnat zaměstnance na doporučení svých kolegů nebo dobrých známých. Pokud je to také problém, pak stojí za to umístit informace o volném pracovním místě, kde ji mohou vidět ti, kteří vás zajímají, například na vysoké škole, kde se vyučují švadleny. Nebojte se najmout nováčky, často vykazují dobrou úroveň znalostí. Při získávání neznámých zaměstnanců je nicméně lepší vytvořit pro ně zkušební dobu.

Co se týče počtu švadlen, to vše závisí na směru ateliéru. Pokud jde o opravy, fit a Individuální šití, že je lepší začít s přijímáním dva lidi a nastavit na minimální mzdy a poplatek - procentem z příjmů společnosti. Postupně, pokud podnikání jde dobře, můžete rozšířit personál.

Jsme otevřeni!

Před otevřením musíte viset jasné znamení, které přiláká pozornost a poslat reklamní plakáty na nejbližší ulice. Bude dobré organizovat distribuci letáků nabízejících slevy pro první zákazníky. Za prvé to stačí, ale to, o čem byste měli myslet, je čas práce.

Studio obvykle pracuje od 9.00 do 20.00 hod., Takže lidé mohou jít do instituce a chodit z práce. Ale je lepší se zaměřit na potenciálního zákazníka. Většina opravny pro oděv vzít na 10-15 objednává denně (náklady na zakázkového listu od 100 do 300 rublů, v závislosti na složitosti práce a individuální šití bude stát 1,500-3,000 za jednotku). Ale, samozřejmě, záleží na tom, kde je ateliér. Chcete-li zvýšit příliv zákazníků, je možné souhlasit s nejbližší oděvních prodejen, pokud je to nutné, aby se poradci doporučují firmu na ty, kteří potřebují, aby se vešly ready-made oděvy. Z tohoto všeho bude mít prospěch pouze: prodejna prodá zboží a získá příjmy a vaše ateliér - přizpůsobit zakoupené oblečení a také získat příjmy.

Cena za dotazy

Stanoveny se všemi složkami firmy, můžete provést jednoduché výpočty pochopit, kolik to stojí otevřít studio a jak výnosné jako biznes.Itak otevřete malé studio, zabírá jednu místnost, asi 20 metrů čtverečních, ve kterém se obě švadleny pracovat a švadlena manažer / hosteska (s funkcí vedoucího účetního). Začněme s náklady:

Otevřete své ateliér a čističství se ziskem 1 500 000 ročně!

Franchise Network Atelier a čistič "Zlaté ruce"

Máme sedm let
na trhu

Máme 5 našich
bodů

Více než 45 typů
poskytovaných služeb

Více než 250 000 spokojených
zákazníků k 01.12.17.

70% opakujících se zákazníků, kteří
vrátit se k nám pro další. služeb

Oprava oblečení je služba, která je vždy poptávaná, a proto by měla být tam, kde je pro klienta výhodná a co nejkratší čas!

Obrovská poptávka na trhu ateliéru služeb a každý rok se zvyšuje!

Něco se vždycky děje s oblečením, právě když to potřebujeme naléhavě, v tuto chvíli přichází na záchranu expresní ateliér s rozšířenými službami.

 • Ohýbání a šití;
 • Výměna blesku a posuvníku;
 • Montáž oblečení podle obrázku;
 • Výměna a montáž příslušenství;
 • Oprava pleteniny;
 • Opravy kožených výrobků;
 • Opravy kožených výrobků;
 • Šití oděvů;
 • Profesionální žehlení;
 • Chemické čištění;
 • Na trhu spousta bezohledných dodavatelů, produkovat nekvalitní oblečení: Svrchní oděvy, pletené zboží, kožené a kožešinové výrobky, kožichy, které potřebují opravu po prvním použití;
 • V poslední době byl stanoven trend na snížení tělesné hmotnosti, a v tomto ohledu mnozí dávají svůj šatník v pořádku a upravují oblečení pro sebe;
 • Mnoho lidí s nestandardními formami a jsou našimi běžnými zákazníky;
 • Mnozí nyní objednávají oblečení prostřednictvím internetového obchodu a musí být přizpůsobeny tak, aby odpovídaly číslu;
 • Většina má své oblíbené oblečení, je to škoda, že ho odhodí, a Ateliér jí dává druhý život;
 • Služby Ateliér zlepšují životy lidí.
 • Hlavní obor:
  naléhavé opravy oděvů a příprava nových věcí podle obrázku
 • Čistý příjem z
  80 000 až 200 000 rublů
 • Návrat na podnikání
  po dobu 6-8 měsíců
 • Ziskovost
  50%
 • 5-20 metrů čtverečních
  - požadovaná oblast
  pro Ateliér
 • 2-6 zaměstnanců (krejčí a správce)
 • Je možné kombinovat s
  jiný obchod nebo
  mzdová práce
 • V případě, že změníte plány, dáváme záruku vykoupení
  zařízení

Máme velký zájem,
aby naše
partner-franchisor byl
rentabilní ateliér!

Osvědčený a ziskový
obchodní model!

Výhodná investice
peněz

Hlavní zaměření naší práce
- této kvality a načasování

Konstantní tok
hotovost

Je možné kombinovat s
jiný obchod nebo
mzdová práce

Pokud to pochopíte Express
Ateliér není vaše výklenek, my
zpátky budeme vykoupit
vybavení

 • 1. Otevřeme pro Vás IP a zúčtovací účet - Váš užitek je 15 000 rub. ;
 • 2. Návrh-uspořádání místnosti a nábytku s efektivním využitím prostoru - vaším přínosem -
  25 000 rub. ;
 • 3. Sleva na nákup zařízení (průmyslové a domácí - 8 ks) - máme slevu prodejce od velkého ruského dodavatele šicích strojů, váš zisk činí 50 000 r. ;
 • 4. Sleva na nákup šicích doplňků (80 položek) - máme minimální cenu (pod velkoobchod) největšího dodavatele šicích doplňků v Rusku, vaše úspory - 40 000 rub. ;
 • 5. Vlastní vícestránkový web - Váš užitek je 150 000r. ;
 • 6. Připojíme vás k věrnostnímu programu klienta - Váš přínos je 80 000 rub. za rok;
 • 7. Využili jsme online a offline reklamní kanály - ušetříte 36 měsíců svého času;
 • 8. 15 efektivních nástrojů pro přilákání klientů s pracovníkem TSS (jedinečná obchodní nabídka), která prokázala vynikající výsledek, je vaším přínosem 100 000 rublů. a 24 měsíců práce;
 • 9. Kontrolní seznam pro výběr profesionálních krajčířů a správců, Váš přínos - 36 měsíců svého času a možnost získat až o 50% více;
 • 10. Mluvit s klienty pro krejčí a administrátory, vaše výhoda je 30 000 rub. a
  12 měsíců;
 • 11. Dobře navržené standardy služeb, obchodní procesy a popisy pracovních pozic - Váš přínos je 6 let;
 • 12. 2 affiliate programy pro další výdělek v Ateliéru, váš přínos je příležitost získat ze 30 000 až 70 000 rub. měsíčně;
 • 13. Práce s korporátními klienty - další příjmy, vaše přínosy - možnost získat z 20 000 až 50 000 rub. ;
 • 14. Měsíční růst a neustálý vývoj, 50-80% ročně;
 • 15. Školení;
 • 16. Měsíční analýza vašich údajů dáváme doporučení pro zvýšení zisku.
 • 17. Prodej služeb klientovi - dodatečné výdělky, vaši výhodu - možnost získat až 30 000 rubů. měsíčně;
 • 18. Systém řízení zaměstnanců;
 • 19. Naše podpora v každé fázi;
 • 20. Strávili jsme 7 let zkušeností a více než 3 000 000 investic, abychom vytvořili ideální koncesi.

CELKEM: Uložíte 1 523 000 rublů a 67 měsíců svého času

Posíláme vám prezentaci

Získáte vše potřebné
materiálů

Máme spoustu obsahu
klienty a dobré příjmy!

Objednejte si hovor

Získejte franšízovou prezentaci

Kazan, 22. června 2018.

Tyto zásady ochrany soukromí osobních údajů (dále jen - na ochranu osobních údajů) se vztahuje na všechny informace, které na místě studio sítě IP Nurgaliev, který se nachází na doménové jméno http: //atele-franshiza.rf mohou získat uživatele při používání stránek, softwaru a webových stránek výrobky.

DEFINICE TERMÍNŮ
1.1 V těchto zásadách ochrany osobních údajů se používají následující pojmy:

1.1.1. „Správa webu“ - osoby s oprávněním na vedení stavby, jednající jménem FE Nurgaliyev, kteří organizují a (nebo) provádět zpracování osobních údajů, a definuje cíle zpracovávání osobních údajů, složení osobních údajů, které mají být zpracovány, akce (operace), pokud jde o osobní údaje.

1.1.2. "Osobními údaji" se rozumí veškeré informace týkající se osoby, kterou osoba přímo nebo nepřímo určila nebo určila (předmět osobních údajů).

1.1.3. „Zpracování osobních údajů“ - každé činnosti (operace) nebo soubor činností (operací) provádí s použitím zařízení pro automatizaci nebo bez použití takových prostředků s osobními údaji, včetně sběru, zaznamenávání, shromažďování, uchovávání, upřesnění (aktualizace, změna) (distribuce, poskytování, přístup), depersonalizace, blokování, vymazání, zničení osobních údajů.

1.1.4. "Důvěrnost osobních údajů" - povinný požadavek provozovatele nebo jiné osoby, která má přístup k osobním údajům, aby zabránila jejich šíření bez souhlasu subjektu osobních údajů nebo jiných právních důvodů.

1.1.5. "Uživatelem webu (dále jen" uživatel ") se rozumí osoba, která má přístup na web, prostřednictvím internetu a používání webu.

1.1.6. «Cookies» - malý kousek informace zasílané webovým serverem a uloženy na počítači uživatele, aby webového klienta nebo webového prohlížeče posílá Pokaždé, když webový server v HTTP požadavku při pokusu o otevření příslušnou stránku na webu.

1.1.7. "IP adresa" je jedinečná síťová adresa uzlu v počítačové síti postavené pomocí protokolu IP.
OBECNÁ USTANOVENÍ
2.1. Používání stránky Uživatelem znamená přijetí těchto Zásad ochrany osobních údajů a podmínek zpracování osobních údajů Uživatele.

2.2. V případě nesouladu s podmínkami zásad ochrany osobních údajů musí uživatel přestat používat stránky.

2.3. Tyto zásady ochrany osobních údajů se vztahují pouze na webové stránky IP IP Nurgaliev IP studio. Stránka nekontroluje a nezodpovídá za stránky třetích stran, ke kterým může uživatel kliknout na odkazy dostupné na webu.

2.4. Správa stránek neověřuje pravost osobních údajů poskytovaných Uživatelem webu.
POLITIKA OCHRANY OBCHODU SOUKROMÍ
3.1. Tyto zásady ochrany osobních údajů stanovují povinnosti správy Správa stránek nezveřejňovat a poskytovat režim ochrany důvěrnosti osobních údajů, který uživatel poskytuje na žádost správy stránek při vyplňování formulářů zpětné vazby.

3.2. Osobní údaje schválené pro zpracování podle těchto zásad ochrany osobních údajů poskytuje uživatel vyplněním těchto formulářů:

"Zavolejte mi zpět" do záhlaví stránky.
"Objednat hovor" na hlavní stránce a na všech ostatních částech.
"Získat konzultaci" na hlavní stránce, "Odeslat žádost" ve všech částech webu. Všechny formuláře na webu obsahují následující informace:

3.2.1. Jak kontaktovat uživatele;

3.2.2. Jak kontaktovat uživatele;

3.3. Stránka chrání data, která jsou automaticky přenášena během prohlížení reklamních jednotek a při návštěvě stránek, na kterých je nainstalován statistický skript systému ("pixel"):

IP adresa;
informace ze souborů cookie;
informace o prohlížeči (nebo jiném programu, který poskytuje přístup k zobrazení reklamy); přístupový čas; adresu stránky, na které se reklamní jednotka nachází; odkazovač (adresa předchozí stránky).

3.3.1. Zakázání souborů cookie může vést k neschopnosti přístupu k části webu.

3.4. Jakékoli jiné osobní údaje, které nejsou uvedeny výše (používané prohlížeče a operační systémy apod.), Podléhají bezpečnému ukládání a nedestrukcí, s výjimkou případů uvedených v článku 5.2. a 5.3. tyto zásady ochrany osobních údajů.
ÚČEL KOLEKCE INFORMACÍ O OSOBNÍCH UŽIVATELECH
4.1. Osobní údaje uživatele Uživatel může spravovat stránky pro účely:

4.1.3. Vytvoření zpětné vazby od Uživatele včetně zasílání oznámení, požadavků týkajících se používání Stránky, poskytování služeb, zpracování žádostí a aplikací od Uživatele.

4.1.7. Oznámení uživateli stránek o stavu objednávky.

4.1.9. Poskytnutí zákazníkovi efektivní klientskou a technickou podporu v případě problémů souvisejících s používáním stránky.
METODY A PODMÍNKY SPRACOVÁNÍ OSOBNÍCH INFORMACÍ
5.1. Zpracování osobních údajů uživatele je prováděno bez jakéhokoli časového omezení, a to jakýmkoli způsobem, včetně informací v informačních systémech osobních údajů, které používají automatizační nástroje nebo bez použití takových prostředků.

5.2. Osobní údaje Uživatele mohou být převedeny na oprávněné orgány vlády Ruské federace pouze na základě a v pořadí stanoveném právními předpisy Ruské federace.

5.3. V případě ztráty nebo zpřístupnění osobních údajů informuje administrátor webu uživatele o ztrátě nebo zpřístupnění osobních údajů.

5.4. Správa webu přijal nezbytná organizační a technická opatření na ochranu osobních údajů Uživatele proti neoprávněnému nebo nahodilému přístupu, zničení, modifikace, blokování, kopírování, distribuce a další protiprávní jednání třetích stran.

5.5. Správa webu společně s Uživatelem provádí veškerá nezbytná opatření, aby zabránila ztrátám nebo jiným negativním důsledkům způsobeným ztrátou nebo zveřejněním osobních údajů Uživatele.
POVINNOSTI STRAN
6.1. Správa lokality je povinna:

6.1.1. Použijte obdržené informace výhradně k účelům uvedeným v článku 4 těchto Zásad ochrany osobních údajů.

6.1.2. Ujistěte se, že důvěrné informace nejsou uchovávány v tajnosti, nebudou zveřejněny bez předchozího písemného souhlasu Uživatele, a neprodává, neposkytuje, neposkytuje ani neposkytuje jiné osobní údaje Uživatele, s výjimkou ustanovení 5.2. tyto zásady ochrany osobních údajů.

6.1.3. Ujistěte se, že budete chránit důvěrnost osobních údajů uživatele v souladu s běžně používaným postupem k ochraně takových informací ve stávající firmě.

6.1.4. Implementovat blokování osobních údajů vztahujících se k příslušnému uživateli, protože odvolání nebo požádat uživatele nebo jeho zákonného zástupce nebo autorizovaného orgánu pro ochranu práv subjektu osobních údajů pro kontrolní období, v případě zjištění nepravdivých osobních údajů nebo pochybení.

ODPOVĚDNOST STRAN
7.1. Správa místa, která nesplnila své povinnosti, odpovídá za škody vzniklé uživateli v souvislosti se zneužitím osobních údajů v souladu s právními předpisy Ruské federace s výjimkou případů uvedených v čl. 5.2, a 7.2. Zásady ochrany osobních údajů.

7.2. V případě ztráty nebo zpřístupnění Důvěrných informací není Administrace stránek zodpovědná, pokud tyto důvěrné informace:

7.2.1. Stal se veřejným majetkem před jeho ztrátou nebo zveřejněním.

7.2.2. Byl přijat od třetí strany, dokud nebyla přijata správou webu.

7.2.3. Byl zveřejněn se souhlasem Uživatele.

ROZSAH ROZSAHU
8.1. Předtím, než se obrátí na soud pro spory vyplývající ze vztahu mezi uživatelem a webovými stránkami Správa webu, to je povinné, aby prohlásil stížnost (písemný návrh na dobrovolném urovnání sporu).

8.2. Přihlašovatel reklamace do 30 kalendářních dnů ode dne obdržení reklamace písemně oznámí žadateli nárok na výsledky přezkumu nároku.

8.3. Pokud nebude dosaženo dohody, bude spor postoupen soudnímu orgánu v souladu s platnými právními předpisy Ruské federace.

8.4. Současná legislativa Ruské federace se vztahuje na tuto politiku ochrany osobních údajů a na vztah mezi uživatelem a správou stránek.
DALŠÍ PODMÍNKY
9.1. Správa stránek má právo provádět změny těchto Zásad ochrany osobních údajů bez souhlasu Uživatele.

9.2. Nové zásady ochrany soukromí nabývají účinnosti od chvíle, kdy jsou zveřejněny na těchto stránkách, pokud v novém vydání zásad ochrany osobních údajů není uvedeno jinak.

Jak vytvořit ziskové ateliér: zkušenost podnikatele

Rozhovor s podnikatelem:

Jak vytvořit ziskové ateliér: zkušenost podnikatele

Webové stránky openbusiness.ru společný projekt Společenství informačních portálů, malá podpora podnikání navazuje na cyklus rozhovorů s úspěšnými podnikateli, kteří jsou ochotni podělit se o své vlastní zkušenosti ze zakládání podniků a pomoci začátečníkům, aby jejich první kroky v podnikání.

"Pokud je místnost 50% finančního úspěchu studia, švadlena je druhá 50% - plus stejná pověst, která je dražší než peníze".

Anna Zimová je absolutně úžasný podnikatel. Pokud se většina podnikatelů potýká s tím, že jedna podnikání bude nad vodou uprostřed krize, pak se Anna podaří úspěšně rozvinout dvě nezávislé oblasti. Jako spoluvlastník populární PR agentury Antenna Communications se Anna rozhodla uspořádat více. studio "Button".

Byla to její zkušenost s vytvořením ziskového ateliéru od nuly Anny Zimové a souhlasil se sdílením s čtenáři projektu openbusiness.ru.

A když se díváme dopředu, můžeme vás ujistit, že rozhovor se ukázal jako neobvyklý s informovanými a bohatými praktickými radami.

Anna, jak se stalo, že vy, uznávaný odborník v oboru PR technologie, rozhodl o tak nečekaném kroku jako otevření studia? Jak jste přišel s myšlenkou založit obchodní linku, která zcela neodpovídá specifikám stávajícího? Jak vznikla myšlenka tohoto podnikání?

Ti, kteří mě znají jako PR, nevědí, že mám na starosti studio - a naopak.

V roce 2002, spolu s partnerem v minulém díle jsme uspořádali PR agenturu, která patří do kategorie „butiku“ - pracujeme s poměrně úzkém rozsahu významných klientů, včetně stavebnictví, módy a restaurační řetězce, průmyslové podniky apod Jsme hrdí. většina klientů, s nimiž "to všechno začalo", spolupracuje s námi až dodnes.

Jsme takzvaní "novináři PR", ti, kteří byli novináři, a poté otevřeli svou agenturu a soustředili své úsilí na práci s médii, protože o tom ví ne slyšet a má spojení v tomto prostředí. Takové agentury jako hlavní služby nabízejí pořádání tiskových konferencí, seminářů, instrukcí, pořádání rozhovorů a tak dále.

Jak říkají, nic předstírání otevření studia. Nyní existují 2 zcela odlišné obchodní linie a nemají společný základ. Na první pohled to vypadá, že je špatně, ale podle výsledků této činnosti není nic špatného.

Před mnoha lety vznikla myšlenka, že v průběhu času bude nutné rozvíjet nové podnikání. PR - jako sport s velkým úspěchem, - začnete přemýšlet o tom, co bude "později" docela brzy. Za prvé, je téměř zcela abstraktní, tj. nevidíte plody své práce, nemůžete se je dotýkat - a časem se to u všech objeví. Za druhé, není to jenom pro mladé lidi, ale je to příliš nestabilní a proměnlivé... Zdá se mi, že hlavními možnostmi pro budoucnost pro PR muže je jít do "trenérů" nebo otevřít "továrnu na svíčky".

Možné možnosti nového ateliéru by se ukázaly jako nejvhodnější. Nevyžaduje obrovské počáteční náklady, rychle se vyplatí, zákazníci budou vždy poptávat. Navíc je to velmi mobilní podnik a je na vzestupu.

Dalším důležitým přínosem je dostupnost příbuzných a přátel, kteří v počáteční fázi vyzvou, jak postupovat, zbavit se peněz. Na mně to tak bylo. Otevřete ateliér se nedostal do rukou. Pomohlo to však, jak se zdá, finanční krize, to bylo divné - uvolnilo přesně tolik času, aby organizovala činnost nového směru.

Jak dlouho trvalo, než si uvědomil myšlenku od počáteční myšlenky až po finální organizaci ateliérové ​​sítě?

Celý rok, z čehož přišlo přemýšlet o deseti měsících, mluvíme o tom, jak to bude a očekávání, a jenom dva - nákup zařízení, hledání zaměstnanců a tak dále.

Kolik to stálo, kdybyste ho provedli?

Připojení získaná během práce v agentuře PR pomohla mnohokrát snížit náklady. V době, kdy jsme měli úplnou základnu obchodních prostor, jsme mohli tisknout reklamní média a tisknout doslova "pro mouku". My jsme byli nezávislí. Dokonce i pera-vládci-tužky-složky byly vzaty od agentury. Takže pokud se zmíním o skutečné osobě, pak to bude nespravedlivé pro ty, kteří chtějí otevřít ateliér.

Řeknu o hlavních článcích výdajů:

- pronájem pokoje (bude nutné zaplatit dva měsíce předem a ještě zaplatíte částku na jeden měsíc realitní kanceláři, pokud s ním pracujete.

Pronájem velkého nákupního komplexu je vysoký - kolem 40 000 -100 000 rub. pro pokoj 20-25 m². V obchodních komplexech ve spacích prostorách pro stejné prostory bude požádáno 15 000

- 40 000 rublů.). Místnost byla nalezena přímo, bez agentury a v rezidenční oblasti - úspory jsou zřejmé.

- náklady spojené s registrací právnické osoby (za studium se stane majetkem IP a stojí za registraci asi 1500 rublů), pokud to uděláte sami v daňové inspekci číslo 15, aniž byste museli využít zprostředkovatele

- nákup zařízení. V první fázi bude zapotřebí nejméně dva nebo tři stroje - plochý špičkový šicí stroj (hlavní stroj v ateliéru), lem (pro dno kalhot - velmi oblíbenou službu), pleteniny...

V obchodech stojí až několik tisíc dolarů. Pokud najdete použité zařízení - několik tisíc rublů. Ale musíte pochopit, jak dobře jsou skutečně.

- nákup nábytku (měli byste znovu věnovat pozornost použitým stolům a židlím, pokud chcete ušetřit.

- nákup příslušenství (nůžky, zipy, nitě, pravítka apod.)

- pokud pracujete bez pokladny - budete potřebovat formuláře s koncovým číslováním. V tiskárnách stojí několik tisíc rublů.

Ale nikdo vám nebrání v tom, aby je tiskl na tiskárnu a číslování, aby se dal ručně

- Reklamní - značky, letáky a podobně. Spravidla v nákupních centrech je povoleno zavěsit značku uvnitř, a často - dokonce i na fasádě. Ulice na vchody do prostor musí být dohodnuty s úřady, ale ne všichni to dělají. Čím více je vaše studio "otuženo" reklamou, tím lépe. Ve spacích oblastech funguje distribuce listů na poštovních schránkách dobře, v něm můžete označit "slevu na doručitele". Nikdy jsem se nepokusil inzerovat v novinách, ačkoli snad má smysl umístit do okresního tisku. To všechno - několik tisíc rublů.

- mzdová švadlena. Netýká se přímo položek výdajů, protože se zpravidla vyplácí z výtěžku. To je běžná praxe. Pokud platíte pevnou sazbu, nebude mít žádný podnět k práci.

Jaké služby se vaše studio specializuje? Jak jste se přiblížil k výběru místa a prostor pro organizaci studia? Jaká je jeho oblast? Existují zvláštní požadavky dozorčích orgánů pro umístění pod ateliér?

Za prvé, tato oprava oblečení jakékoliv složitosti - textil, kožešiny. Šití, šití, zkrátit, uspořádat, ve tvaru - to je v podstatě to, co zákazníci potřebují. To je vždy požadováno. Otevřené krejčovské šití je mnohem znepokojivější a soutěž zde vypadá jinak - ty dámy, které šité oblečení na objednávku, zpravidla chodí z osvědčených firem z roka na rok. Kromě toho místo pro něj bude vyžadovat "pathos".

A pro opravny (a malé krejčovství), velká místnost není nutná. Může stačit 10-15 metrů. (Schopnost uspořádat všechno uvnitř, aby bylo dostatek prostoru - příležitost šetřit hodně). Ale místnost by neměla být tak malá, aby způsobila klaustrofobní útoky na návštěvníky - blízkost je spojena s malinkou a lehkostí firmy.

Bude lepší, pokud se prostory nacházejí ve vilové čtvrti. A na "opuštěném" místě. Například v supermarketu, kde prodávají základní zboží a výrobky. Pokud je "bod" - to je lepší někde v suterénu vícepodlažní budovy, obklopené stejnými vysokými domy. Průchod bodu je klíčem k úspěchu.

Není žádným tajemstvím, že výběr pracovníků v tomto oboru je zásadní, protože služby vaší ateliéry budou poptávka záviset převážně na profesionalitě mistrů. Jak a kde jste hledali zaměstnance? Máte speciální požadavky na zaměstnance? Jaký platební režim si cvičíte za práci v práci nebo za pevnou mzdu? Kolik zaměstnanců pracuje v jednom ateliéru?

Nejdůležitější otázka. A nejtěžší. Je-li místnost 50% finančního úspěchu, pak švadlená - druhá 50% - plus stejná pověst, která je dražší než peníze. Ideální volbou je najít vhodného kandidáta prostřednictvím známých.

Je lepší, když je to žena (ještě ve studiu většinou přináší ženy věci a práce bude konjugována s hmatovým kontaktem) a ne příliš mladá. S mnoha zkušenostmi (což ještě není dostačující pro vaše studio a bude muset být "učil"). Hlavní věc není ani profesionální kvality, ale slušnost. Majiteli nepatří do studia, pokud jde o "místo, kde se píše na psacím stroji, ale přinejmenším nějakou péči. Také byl schopen nadviazat kontakt s klientem. Přinejmenším to bylo elementární láskavě.

Mám kamaráda v ateliéru - měl jsem štěstí. Každý pokus o přilákání člověka zvenčí je vždy spojen s objasněním vztahu "- šišník může chtít odejít brzy, ne být včas naplnit objednávku a informovat zákazníka" No, co je špatně? No, neměl jsem čas. S kým se nestane ", zapomeňte vypnout žehličku, zanechat horu zbytků.

Jediný způsob, jak si vydělat vlastní "švadlena", je co nejvíce času s ní strávit. Show příkladem, jak mluvit s těmi, které přišel neopomenul připomenout jí zaznamenat jejich telefonní čísla (lidé rádi, pokud nejsou zapomenuty), plnění stvrzenku, aby vypnul stroj, nekuřte po dobu dvou hodin s saleswomen z obchodu, kde pracuje.

Bohužel nejúčinnějším způsobem, jak poukázat na nedostatky v práci, je trestání penězi. V případě manželství, neschopnosti pracovat včas, když o tom neinformovala klienta a tak dále. Pracuje bez problémů. A je důležité - říci (a dokonce předepisovat) od samého počátku VŠECHNY své oficiální povinnosti, aby v budoucnu nebyly žádné nároky.

Ve studiu často pracují dva mistři - 2 za 2 dny. Na mě tak. Jeden mistr může "šit", jestliže jsou tři z nich - jednoduše vydělávají méně.

Jak vyřešíte problém "levé" objednávky?

Finanční nečistota je velmi častá. Podělím se o své zkušenosti s bojem, i když to není originální. (Zvláště je nutné věnovat pozornost novým příchozím).

- nejprve vzít data pasu švadlena. To je pro nejhorší případ - pokud zaměstnanec zmizí s norkovým pláštěm.

- strávit švadlenkou několik dní v měsíci (selektivně). Porovnejte - nebylo to příjmy ve dnech, kdy jste byli blízko, vyšší než v ostatních dnech. Ale věnujte pozornost tomu, že existují "ziskové" dny a ne. Tato metoda vyžaduje spoustu času, ale lépe se poznáte.

- napište reklamu "pokud vám nebyla nabídnuta k zaslání potvrzení, dostanete službu zdarma" a uveďte své telefonní číslo pro komunikaci. Zavěste to na významném místě, aby nemohlo být ošizeno. V tomto případě lidé nebudou souhlasit s návrhem švadle "dělat bez potvrzení, ale levnější", protože zdarma - je to ještě lepší.

- jděte bez varování a ujistěte se, že existují potvrzení se všemi přijatými věcmi s uvedením ceny. Pokud tomu tak není - pak vypočítat částku, která by je stála opravit. To je vaše ztráta.

- pozvat přátele a příbuzné, aby se během vaší nepřítomnosti dostali do ateliéru "špinavých kozáků" a nabídli mistrovi, aby se dohodli na tom, že práce bude levnější, ale bez potvrzení. Podívej, co se stane.

Jaké potíže jste narazili v počátečních fázích podnikání?

Velmi pečlivě zkoumat smlouvu, že je třeba s pronajímatelem - ať už velké pokuty za selhání platit nájem včas, kdo je na vině v případě, že v noci ztratili své zařízení, a obecně - ať pronajímateli právo vzít svůj majetek k pronájmu. Možná si sám tento pokoj pronajme a nemůže ho převést na třetí strany.

Mohly by být problémy s místností, kde jste pracovali. Jednou jsem náhodou zůstal v ateliéru kočky, která pro noc rozdrtila a zděšila všechno, co se dalo udělat, opět - střecha unikla v TC - těsně nad naší šatnou.

U ostatních majitelů studií se domnívám, že existují další problémy - tento seznam může pokračovat neomezeně.

Zaplatili jste svou počáteční investici?

Ano. Doslova za tři až čtyři měsíce. V případě, že ateliér stojí v uličce a mistr není líný, bude to pravděpodobně tak.

Co můžete říct o ziskovosti tohoto podnikání? Kolik bodů a kdy je počet objednávek považován za nákladově efektivní?

Podle mého názoru je zde ziskovost relativně vysoká, i přes obrovskou konkurenci. Za prvé, služby studia byly vždy požadovány. Navíc na začátku finanční krize (což nemohu posoudit - ukončeno, či nikoli), většina obchodních odborníci uznal: výroba (bez ohledu na to, jaké) trpí obtížemi, a sféra služeb je na vzestupu. Pokud jde o studio, podle mého názoru je to tak. Ale musíme si uvědomit, že tam pracuje kombinace mnoha faktorů - společnost může mít velký počet zákazníků, ale jít na mizině kvůli vysokým nájemným. Ateliér může být umístěn v průchozím průchodu, ale nemůže se vyrovnat s konkurenty, které lidé už dlouho mají rádi.

Jeden z mých známých otevřel studiové studio na superstabilním místě, sloužil klientům sám (byl to švadlenec) - a tak neplatil plat a zaplatil dokonale zdravé nájemné. A ještě měsíc prodělal úpadek. Tento fenomén jsme důkladně studovali a nenalezli žádné vysvětlení. Pravděpodobně osobní role hrála pouze roli. Takzvaná "bezhlavnost" velmi určuje úspěch. Být ve správný čas na správném místě, abyste přesně odpovídali na toto oznámení - to nebylo zrušeno.

Co můžete říct o konkurenci ve vašem podnikání?

Ateliér je téměř v každém domě. A musíte se pokusit přimět lidi, aby se k vám dostali. Ale někteří majitelé studia místo toho používají bezohledné metody. Můžete začít "posadit se" - poslat "své" lidi, kteří vás udělají skandály nebo dokonce požadují peníze za vykonanou práci, když říkají, že je to "špatně". Dokonce vás mohou ohrozit i soudem. Proto je velmi důležité předepsat veškeré postoje a ateliér zákazníků v příjmech.

Když se rozhlédnete po místnosti, věnujte pozornost sousednímu ateliéru, zjistěte, zda stačí uspokojit okolí. Zeptejte se, jestli se studio před chvílí nedotklo. Přejděte k potenciálním konkurentům - ať už jsou čisté, jak drahé, zda jsou mistři dobří. Možná nejsou vůbec soutěžící - například pracují hlavně s kůží a kožešinami a vy - s textilem.

Existuje ve vašem podnikání sezónnost? Jak vyřešíte problém s nízkou roční dobou?

Nejklidnější sezóna jsou první dvě letní měsíce, doba letních pobytů a svátků. V srpnu jsou děti připraveny na školu a dochází k oživení. Vysoká sezóna - zima, doba kožichů, práce, která je dražší než u tkaniny.

Je téměř nemožné vyřešit problém sezónnosti. Některé programy slev nelze pomoci zde. Někteří posílají například po vzájemné dohodě jednu ze švadlen na dovolené.

Jak propagujete své služby? Jaké jsou hlavní propagační kanály? Využíváte dostupné zdroje reklamní agentury k propagaci služeb nové firmy?

Jako PR nebylo pro mě těžké prosazovat. Za prvé byla v novinách a časopisech uspořádána řada rozhovorů (většinou proto, že s nástupem krize se stalo módou psát o nových podnicích). My jsme vyvinuli jasný firemní styl, slogany, zdravé věrnostní programy, tištěnou polygrafii a bannery. Ve spacích oblastech byly letáky distribuovány do poštovních schránek. Poskytujeme slevy pro důchodce - jejich loajalita vždy láká další zákazníky.

Jak vidíte své vyhlídky na další rozvoj nového směru svého podnikání? Máte v plánu rozšířit otevření nových studiových předmětů nebo rozšíření nabídky nabízených služeb?

Samozřejmě, nejen plánujeme, ale také rozšiřujeme síť a v současné době jednáme s novými potenciálními body. To je nákladově efektivnější než rozšíření kvůli nárůstu počtu služeb.

Jakou radu byste dali podnikatelům, kteří právě přemýšlejí o zahájení podnikání?

Podívejte se úzce na ty, jejichž úspěch se vám zdá atraktivní.

Přemýšlejte často o tom, co se stane s vaším podnikem za rok a dva a deset

Buďte připraveni dělat všechno a pro všechny své zaměstnance v případě potřeby. Znáte otázku zevnitř. Před delegací pravomoci musíte být přesvědčeni, že se vše ukáže správně a dobře.

"Spravovat pouze" zpočátku nefunguje. Sen mnoha - "vše se rychle přizpůsobí a při práci v kanceláři, ve večerních hodinách a běží ve studiu za peníze" - utopie.

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.