Pronájem sauny jako obchodní myšlenku

Pro mnohé, kteří začínají provozovat svou vlastní firmu, čelí neschopnosti správně uplatnit své úsilí a zvolit nejpravděpodobnější a nejpravděpodobnější způsob výdělku. Často se začínající podnikatelé odchylují od nutnosti investovat značné množství peněz do nákupu zařízení, nejistoty ohledně poptávky po službách na trhu, větší konkurence na trhu. A pokud je to s možností obchodování, může to být a je skutečně tak, pak v oblasti služeb je situace poněkud odlišná. Koneckonců, kde lidský faktor hraje důležitou roli, zákazník si vždy vybírá nejen kvalitní služby, ale také lidský postoj, zvláště pokud je půjčovna sauny vybrána jako podnik.

Pronájem sauny: kde začít?

Myšlenkou není investovat obrovské částky do nákupu vybavení a budov, ale jednoduše k pronájmu po určité časové období, hotový podnik není nový. Pronájem sauny v tomto seznamu není posledním místem. Přitažlivost příležitosti k pronájmu za účelem rozšíření nebo využití jako hlavní podnik levné sauny s bazénem si zaslouží mnohem větší pozornost než výstavba projektů duhových.

Pro většinu městských obyvatel, navzdory pohodlí a pohodlí moderního bydlení, možnost navštívit levnou saunu s bazénem se často stává celou událostí. Nemluvě o tom, že velká společnost skutečných milovníků horké páry se rozhodla navštívit takovou instituci.

Podnikatelský plán

Nicméně pro ty, kteří se rozhodli stavět své podnikání při pronájmu sauny, je naprosto nezbytné vyvinout jasný algoritmus akcí a pokud je to možné, napsat svůj podnikatelský plán, včetně toho:

 1. - seznam základních vlastností pronajatých prostor;
 2. - požadavky na zákonnost podnikání;
 3. - technické požadavky na zařízení;
 4. - podmínky pro pronájem sauny, platby, funkce provozování zařízení, platby za služby;
 5. - Požadavky na hygienický stav pronajatého objektu.

Pro počáteční fázi podnikání je nejlepším řešením pronájem levných saun s bazénem, ​​který poskytuje malou společnost pro 4-7 osob. Přitom byste měli pečlivě zvážit nejen to, co se používá jako základ platebních ukazatelů, ale také způsoby čištění, dezinfekce a změn vody v bazénu. Pronájem levných sauny s bazénem začne pokrývat větší počet návštěvníků, jestliže od prvních dnů nabídne kvalitní služby za přijatelnou cenu.

Přesto posuzování nájemném, jako jedna z možností, jak začít svůj vlastní podnik, je třeba připomenout, že v tomto případě není nutné v prvních dnech počítat s dobrým výsledkům přišel, protože sauna - je především otázkou pro duši, a teprve potom podnikání.

Jak otevřít koupel od začátku? Instrukce o organizaci podnikání.

Předpoklad lázně hrůzy se již dávno stal běžným místem pro mnoho lidí. Především to souvisí s narůstající popularitou zdravého způsobu života a, jak je známo, procedury v lázni velmi posilují fyzické zdraví člověka. Kromě základních služeb můžete také prodat další služby, jako je masáž nebo posilovna. Lázeňský podnik má ve skutečnosti široké možnosti vývoje.

Podívejme se na hlavní výhody a nevýhody otevření lázně.

Výhody:

 • vysokou poptávku po této službě. Mnoho lidí pravidelně navštěvuje takové wellness zařízení.
 • je možné rozšířit rozsah služeb. Vyhlídky jsou obrovské, jak se vyvíjíte, můžete nabídnout kosmetické služby a masáže, fitness a další.
 • s kompetentním přístupem k tomuto podnikání, můžete získat vysoký zisk.

Nevýhody:

 • velký počáteční kapitál;
 • časté opravy. Vzhledem k vysoké vlhkosti vzduchu budete muset pravidelně měnit pokožku místnosti.
 • sezónnost podnikání k pronájmu sauny.

Je výhodné začít tímto směrem, již jste se rozhodli po přečtení tohoto článku až do konce, ale jedna věc je jasná - že je to slibný směr, který si zaslouží pozornost podnikatelů.

Chcete soutěžit? Začněte originální podnik, jmenovitě koupel na kolečkách. Jak to udělat? Prohlédněte si video na tomto odkazu. Ve skutečnosti je to velmi výnosná věc. Ve skutečnosti budete moci pracovat v každém bungalovu svého města.

Místo a místo

Jedním z hlavních problémů v tomto oboru je výběr místa, ale spíše předpoklad pro podnikání.

V závislosti na tom, kde se lázeň nachází, jsou sdíleny některé základní formáty.

 1. Rekreační komplex. Obvykle jsou vany umístěny v zemi, někde blízko lesa. Díky tomu budete schopni poskytnout maximální pohodlí a atmosféru relaxace v čistém vzduchu.
 2. Městské lázně. Ale existují možnosti pro otevírání koupele a ve městě, je to spíš jako veřejná koupel, zaměřená na velký tok pravidelných zákazníků. Ve svém komplexu služeb obvykle zahrnuje mnoho dalších zdravotních postupů.
 3. Obchod v koupelně doma. Tento formát je populární v provinčních městech, kde podnikatelé jako další příjmy vytvářejí koupel na svých vlastních místech, zpracovávají všechny potřebné dokumenty a pak je pronajmou.

Pokud mluvíte o nákladech, první možnost je nejdražší a budete muset vynaložit peníze na dopravu. Druhý nejlevnější, ale úroveň služeb je minimální. A třetí je průměrné cenové rozhodnutí.

K vytvoření koupelny máte tři možnosti:

 • vybudovat komplex koupelny od začátku - cena bude přibližně 850 dolarů za 1 m2.
 • opravte stávající budovu a přeměňte ji na lázeň - cena bude asi 300 USD za 1 km čtvereční. m;
 • koupit připravenou koupel. Cenová cena je obvykle přehnaná, protože kupujete nejenom stavbu, ale hotovou firmu, a v tomto segmentu jsou ceny výrazně odlišné.

Co potřebujete k otevření lázně? Místnost musí být segmentována podle odvětví, měli byste mít:

 • pára;
 • pokoj s bazénem;
 • společenská místnost;
 • koupelna;
 • šatník.

Všechny tyto místnosti musí být opraveny pomocí materiálů odolných vůči vlhkosti, jako jsou keramické dlaždice.

Samotná parní místnost je vybavena průčelí s kameny, do které je pec dodávána, lehátka a sedací desky, stejně jako dřevěné opěrky hlavy.

Stěny parní místnosti jsou lemovány buď olše (rozpočet volba) a nejlépe lipa. Tyto materiály poskytují nejvíce příznivý účinek návštěvy lázně a jsou odolnější vůči vlhkosti a vysokým teplotám, než říkají stejné jehličnany.

Ze zařízení budete potřebovat:

 • kamenné kamny na dřevo. Tento typ pece by měl být zahrnut v obchodním plánu ruské sauny na palivovém dříví. V ruské lázni vlhkost dosahuje 90% a teplota se udržuje na 80-110 stupňů.
 • kbelík pro nábor vody.
 • éterické oleje pro parní místnost.
 • kbelíky, které jsou umístěny při opuštění lázně. Jedná se o alternativu k bazénu, pokud člověk nechce jít do bazénu, může se jen ochladit pomocí kbelíku studené vody.
 • vybavení sprchových koutů: mixéry, police, žebříky.
 • vybavení pro bazén. Filtry, čističe.
 • uspořádání koupelen: umyvadlo, toaletní mísa, sušení na ručníky, mýdlo.
 • nábytek pro zbytek místnosti: velký stůl a židle, pohovka a křesla.
 • TV.
 • skříňový nábytek.
 • Stoly, ručníky a pantofle pro návštěvníky.

Z tohoto důvodu je zřejmé, že koupel, jako podnik vyžaduje velké finanční investice a mnoho začínajících podnikatelů, tento formát činnosti nemusí být cenově dostupný.

Prostory musí být vybaveny v souladu s požadavky SES a požárního oddělení a musí být přítomna veškerá komunikace: vytápění, větrání, elektřina, tekoucí voda.

Mimochodem, podívejte se na obchodní myšlenku otevření solária. Méně nákladů a dobrý zisk. Více informací o tomto jsme napsali zde - http://biznes-club.com/biznes-idei/biznes-ideya-otkry-tie-solyariya.html. Ve skutečnosti bude vynikající řada aktivit velmi užitečná pro provozní salony krásy.

Seznam služeb

Před otevřením soukromé lázně je třeba pečlivě zvážit seznam všech služeb a pokud možno rozhodnout, jak je v budoucnu rozšířit. Takže s výjimkou parní místnosti a odpočinku, mnoho zákazníků dává přednost návštěvě zdravotní masáže nebo SPA. Také můžete přidat zde: solné lázně, kádě v ohni, kavárna, kulečník, stolní fotbal, hotel, posilovna.

Jak můžete vidět, je toho hodně úsilí, ale zároveň rozšíření počtu služeb poskytovaných v malém lázeňském podniku vyžaduje značnou finanční zátěž.

Reklama

Chcete-li rozvíjet svou firmu, budete potřebovat různé možnosti inzerce. Hlavní typy marketingových pohybů, které fungují: oznámení v médiích a fórach, "ústně", distribuce letáků.

Příznivý pro soukromé lázně bude vytvoření vlastního webu. To může výrazně zvýšit podnikání. V takovém případě budete muset udělat optimalizaci vyhledávače na webu a propojit kontextovou reklamu, která přinese první hovory v prvních dnech práce na vašem internetovém serveru.

Celá strategie rozvoje lázeňské činnosti spočívá v sestavování základny běžných zákazníků. Dokonce můžete říct i základy společností, které budou pravidelně objednávat služby vašeho zdravotního komplexu. V lázních chodí lidé na 4 až 7 osob. Proto, abyste měli trvale vysoký zisk, budete muset přilákat přibližně 25 až 30 skupin běžných zákazníků.

Zvažte slevový program a akcie pro stálé zákazníky, aby si návštěvníci mohli nabídnout nové služby.

Zaměstnanci

K zahájení budete potřebovat:

 • Administrátor. Práce s klienty, přijímání objednávek a plateb.
 • Technický pracovník. Kácení palivového dříví, přípravu lázně a další fyzické práce.
 • Čistič. Úklid vany a pokoje.
 • Bezpečnostní stráž. Často v soukromém odpočinku ve večerních hodinách, a všechno není zřídka opilý, takže ochrana nebude nadbytečná.
 • Masér.

Kolik stojí za zahájení sauny?

Nyní zvážíme, jaké investice budou muset být zahrnuty do obchodního plánu lázně, takže v budoucnosti nebude v dané situaci mnoho neočekávaných výdajů.

 • výstavbu nebo opravu lázně - od 300 do 1000 USD za 1 m2. V průměru je plocha lázně asi 70 - 100 m².
 • nákup vybavení a nábytku - 7000 dolarů - 9000 dolarů. Seznam potřebných zařízení, které jsme přezkoumali výše.
 • daně - 150 USD měsíčně.
 • platební pomůcky.
 • nákup spotřebního materiálu (palivové dřevo, éterické oleje a jiné).
 • reklama - 100 USD / měsíc
 • mzdy zaměstnancům.

Vzhledem k tomu, že jsou v provozu vany, vzniknou náklady na instalatérství, plstění a tak dále. Také, pokud se domníváte, že tento obchodní nápad není jen v podobě otevření lázně, ale také při poskytování dalších služeb, musíte zahrnout i náklady na jejich uvedení do provozu.

Kolik můžete vydělat?

V průměru je cena za jednu hodinu pronájmu koupelny pro celou firmu od 9 do 30 dolarů. Jedna firma obvykle objedná 3 hodiny návštěvy a to je 27 až 90 dolarů. Za den jsou 3 až 5 firem. Takže den malý soukromý koupel vydělává asi - 175 až 290 dolarů. Za měsíc je tato částka $ 5250 - 8700 USD. Jedná se o ceny velkého města, v provinčních městech budou tyto částky nižší, avšak náklady na otevírání lázně budou také nižší.

Zahrnuje také příjmy z dodatečných služeb, prodej košťat, pantoflí, klobouků a dalších.

Po odečtení měsíčních výdajů má majitel lázně asi 3000 až 3500 dolarů na ruce.

Úhrada tohoto podnikání je 1,5 - 2 roky.

Závěry. Dali jsme vám podnikatelský plán pro koupel se základními výpočty, které pomohou začínajícímu podnikateli vytvořit úplný obraz o zahájení tohoto podnikání. Toto místo je tvrdou prací a velkými investicemi, ale ziskovost je potěšitelná a poptávka po této službě neustále roste.

Zapůjčení lázně? Čekáme na Vaši zpětnou vazbu v této oblasti činnosti.

Myšlenka na podnikání číslo 59: Jak výhodné je otevřít lázeň a kde začít?

Koupit jako obchodní zájmy obrovský počet podnikatelů a každý hledá odpovědi na řadu otázek - je to výhodné, kde začít, jak se otevírat?

Dnes je vlastní koupelna obyčejnou věcí v bytě a v soukromém domě. Nedávno tato radost nebyla k dispozici všem, protože ruská lázeň byla velmi oblíbená. Ve vesnicích stály prakticky na každé lokalitě koupele a toto potěšení našlo své zákazníky kdykoli během roku.

A jestliže před tím, než jsou majitelé bytových jednotek jednotek, dnes je otevření takové instituce pro soukromé i veřejné využití vynikajícím obchodem.

Volba směru

Bez selhání začíná vše volbou konceptu, na němž bude celý proces budován. Existuje několik možností - zde a soukromé budovy malého rozměru a sauny různých typů a vany v sudu, a dokonce i velké veřejné instituce určené pro hromadné návštěvy.

Můžete si vybrat libovolnou volbu podle vlastního uvážení - váš budoucí projekt může být lázeň pro rodinné dovolené a může být plnohodnotným elitním komplexem s různými druhy parních místností a dalšími druhy rekreace. Každý vzorek musí být zkontrolován podle finančního modelu, který vám vyhovuje, a pak podnikání přinese zisk a potěšení běžným zákazníkům.

V počáteční fázi je důležité určit, kdo se stane vaším cílovým publikem. Jedná se o kategorii lidí, která by měla být vedena při vytváření obchodního plánu, sauny atd.

Výběr typu lázně

Dnešní podnikání umožňuje kombinaci druhů, ale i v tomto případě je nutné plně reagovat na potřeby publika, které se mohou lišit v závislosti na regionu. Níže uvedené příklady vám umožní vybrat kategorii a odborně ji propagovat:

 • Klasická ruská lázeň, která se používá pro převážnou většinu lidí, předpokládá teplotu 50 až 90 stupňů, zatímco v místnosti bude návštěvník schopen nepřetržitě 25 minut. Je výhodné poskytnout další služby, jako je masáž a použití vonných čerstvých košťat.
 • Pro podnikání je velmi výhodné otevřít finské sauny jiným typem páry. Teplota zde je mnohem vyšší a doba prodlevy by neměla přesáhnout deset minut. V takovém případě budou vyžadovat další procedury v samostatné místnosti.
 • Turecké lázně jsou také charakterizovány vysokou ziskovostí a návratností, zatímco zdi jsou nutně vyrobeny z mramoru a za topení je zodpovědný specializovaný kotel. Teplota vzduchu je zde nižší než u jiných druhů, zatímco vlhkost je mnohem vyšší, což odlišuje tyto koupele od ostatních.

Výhody a nevýhody

Měli byste se seznámit s pozitivními i negativními aspekty takové podnikatelské činnosti.

 1. Organizovat lázeň je přinejmenším proto, že tato služba byla vždy považována za vysoce poptávanou. Bez ohledu na typ lázně ji někdo pravidelně navštěvuje, zde tráví dovolenou a narozeniny, jen příjemně odpočívá. Koupelna, dokonce i s koupelnami a venkovskými pozemky, je vždy oblíbená u lidí jakékoliv třídy a finanční prosperity, a proto otázka návratnosti nestojí za to.
 2. Soukromá lázeň nevyžaduje velký pozemek - je možné zajistit takové zařízení na vlastní půdě, hlavně je to kompetentně řídit výpočty a zahájit výstavbu s připraveným plánem.
 3. Lidé, kteří uspořádali soukromý lázeň a byli jeho vlastníkem mnoho let, říkají, že nepotřebuje mnoho investic na vytvoření podnikání - dostatečný počáteční kapitál, který půjde do výroby a výroby samotné lázně, nákupu vybavení a údržby.

Hlavní nevýhodou této oblasti je dlouhá doba návratnosti a vysoké náklady na nástroje - nebudete moci šetřit vodou.

Veřejné lázně

Ne vždy podnikatel si vybírá scénář, ve kterém je koupel soukromá a oddělená. Dnes se móda vrací do veřejných lázní, které jsou známy ze starých filmů a příběhů starší generace. Je prospěšné vytvořit takovou instituci, jaké jsou vlastnosti takového podniku?

Dnes je veřejná lázeň radikálně odlišná od toho, kterou jsme viděli ve dnech Sovětského svazu. Požadavky na ně se výrazně zvýšily, a teď - to je prostor pro relaxaci s velkým množstvím párových, útulných nábytku a mnoha službami, které může každý využít.

Zvažte následující body:

 • musí existovat individuální sprchové kabiny;
 • Vedle parních místností je třeba zajistit místo pro odpočinek;
 • v budově se doporučuje zorganizovat bazén;
 • zde můžete prodávat občerstvení a nápoje.

Zde podnikatel čeká na komplexní účetnictví a v počáteční fázi je třeba provést spousty výpočtů. Ale s kompetentním přístupem bude zisková instituce kolosální. Postarejte se o další služby, které donutí klienta, aby se k vám znovu a znovu vrátil, stejně jako o zdvořilý a sympatický personál, který zanechá návštěvníkům pozitivní dojem.

Dokumenty

Vytvoření soukromého podniku vyžaduje povinnou registraci veškeré potřebné dokumentace. Pouze tímto způsobem zajistíte legálnost vašeho podnikání, vyvarujete se nepříjemných situací, které mohou způsobit vážné finanční škody. Doporučuje se shromažďovat balíček dokumentů předem, protože tímto způsobem budete moci instituci otevřít v době, která je podle vašeho plánu přísně stanovena a vyhnout se dalším nákladům.

Pro registraci podnikání budete muset požádat místní daňovou službu a získat status individuálního podnikatele, pokud jde o fitness a zdravotnické organizace. V takovém případě budete platit daň, která je povinná k úhradě, a všechny akce budou provedeny již jako oficiálně registrovaná osoba.

Registrace IP je obvykle poměrně nenákladná, zpracovává se do tří dnů a nevyžaduje povinnou přítomnost právníka. Teprve po obdržení tohoto stavu se můžete zapojit do aktivit a otevřít svou firmu.

V budoucnu budete muset podstoupit několik inspekcí, mezi něž patří hygienicko-epidemiologické a požární vyšetření. Po ověření musí vydat doklady, které potvrzují plnou shodu s požadavky, a poté je vaše činnost považována za zcela bezpečnou a autorizovanou.

Zaměstnanci

Budete muset vybrat zaměstnance s platným zdravotním záznamem, mezi něž patří následující odborníci:

 1. Jeden nebo několik spánek.
 2. Administrátor.
 3. Čističe.
 4. Personál obsluhující kuchyni, pokud existuje.
 5. Masér.
 6. Specialista odpovědný za inventář.

V položce výdajů nezapomeňte zahrnout mzdy zaměstnancům, takže váš úkol bude velmi usnadněn.

Video: domácí podnikání na ruské lázni.

Výhody

Výpočet nákladů musí být proveden v přísném souladu s regionem, měřítkem instituce. Pouze tímto způsobem je možné určit počáteční kapitál, porozumět budoucímu zisku.

Počáteční náklady zahrnují následující položky:

Koupel jako podnik: je to výhodné

Zahájení podnikání v sektoru služeb může být užitečné zvážit obchodní projekt koupelny. Koneckonců, v tomto odvětví je stále ještě nevyužitá oblast zaměřená na rodinný odpočinek nebo zlepšení zdraví. Nicméně, očekávat otevření elitní uzavřené instituce, být připraven na vážnou konkurenci a potíže v boji za zákazníky. Vzhledem k tomu, že takový projekt jako celek je považován za slibný, dozvídáme se o podrobnostech jeho organizace.

Podrobnosti o případu

Odráží-li se, jak výhodný je lázeň jako podnik, zda je ziskové a co vyhlíží projekt, dozvídáme se, jaká je tato aktivita. Tato činnost obecně předpokládá obrovský prostor pro výběr konkrétního formátu. Koneckonců, můžete otevřít obvyklé pro mnoho institucí, kde se můžete umýt během dne nebo orientovat se na elitní verzi večerního odpočinku. Kromě toho může přidat klasickou parní místnost s komplexem dalších kosmetologických služeb nebo baru přinést dobré peníze - soukromá lázeň jako obchodní myšlenka zahrnuje obrovské možnosti výběru formátu případu.

K dispozici je také výběr směru páry. Samozřejmě, klasická ruská parní lázeň pravděpodobně neztratí svou popularitu, ale dnes jsou požadovány další možnosti. Například turecké, finské a dokonce i japonské analogy umyvadel, stejně jako římská pára, jsou velmi žádané. Navíc je dobrým řešením otevření ekologické lázně.

Samozřejmě, při výběru nápadů na lázeň se řídit průchodností místa vašeho komplexu i zamýšleného publika. I když je vždy dobré kombinovat několik možných formátů. Samozřejmě, hodně závisí na vašich počátečních investicích a celkové koncepci.

Obecně platí, že saunové obchodní hodnocení majitelů parních místností jsou velmi dobré. A množství investic zde může být relativně malé. A můžete organizovat obchod téměř kdekoli v zemi. Zástupci takových zábavení se zpravidla nacházejí všude. Navíc takový podnik dokonale doplní většinu příbuzných odvětví: hotel a restaurace, zdraví a krásu, stejně jako cestovní ruch. To znamená, že když říkáte, že se v kempu nacházíte a rozhodnete se zde otevřít saunu, zvýšíte tok hostů.

Takže se pokuste důvěřovat názoru odborníků, když si položíte otázku: "Je lázeň jako podnik - je to ziskové?" - svědectví zkušených podnikatelů zde jsou zpravidla celkem pozitivní. Rozhodněte se: spojte ve stejné budově tradiční veřejnou parní místnost během dne a elitní komplex večer, můžete pokrýt pevný segment tohoto trhu na úkor demokratických cen za normální praní a kvalitní služby po 18 hodinách. Proto můžeme bezpečně říci o dobrém potenciálu tohoto případu. Mimochodem, nákup koncese na lázeň výrazně usnadní práci pro začátečníky.

Rozšíření servisního komplexu

Samozřejmě, že přilákat první zákazníky a neustále zlepšovat pověst instituce není tak snadný úkol. Nicméně, s použitím některých technik, budete se s ním dokázat vyrovnat. Hlavní věc, o kterou je třeba se starat ve fázi vývoje nápadů, je původní koncept a přibližný rozsah poskytované služby. Například sauna s venkovním bazénem bude mít zjevnou výhodu oproti běžnému termínu.

Také není špatné uspořádat mini-lázně s lázeňským komplexem. Dnes jsou takové služby poptávané mezi různými věkovými a sociálními skupinami. Skvělý nápad je vybavení sůl. Koneckonců, vzduch v těchto místnostech vytváří léčebný účinek srovnatelný s návštěvou horského nebo mořského střediska. Obecně platí, že masáž, vodoléčba nebo jen dětské atrakce mohou výrazně zvýšit image vaší společnosti a zvýšit obrat prostředků.

Samostatně by se mělo říci o možnosti prodeje teplých nápojů. Vybavení baru je pro takovou firmu nezbytnou nutností. Nezapomeňte, že všestranná a všestranná instituce má vždy relativně dobrý úspěch.

Takže se pokuste přemýšlet o co nejúplnějším seznamu služeb, když začnete vytvářet obchodní plán. Lázeň dnes je zcela odlišná od obvyklých míst pro starší generaci, kde se můžete jen umyt. Moderní komplexy jsou spíše zábavnou a zábavnou institucí, kde lidé přicházejí, aby strávili příjemný čas se současným přínosem pro zdraví. Uvažujme o konkrétních nuáních realizace tohoto podnikatelského nápadu.

Zabýváme se tolerantní dokumentací

Pokud je plánována běžná veřejná lázeň, může plán rozvoje podnikání zajistit zahájení OV. Nicméně, s úmyslem zorganizovat plnohodnotný rekreační a zábavní komplex, optimální formou bude nicméně JSC. Uvědomte si, že realizace silného alkoholu je nemožná bez získání licence a je dána pouze právnickým osobám. Kromě toho při výběru OKVED je nutné v cenných papírech uvést kód 93,04, což vám umožní podnikat v oblasti zdraví a kosmetického průmyslu. Mimochodem, do této kategorie patří i koupele a sauny.

Samozřejmě, nemůžete to udělat bez povolení místní obce, GPN a SES. K získání všech potřebných dokumentů bude nutné shromáždit mnoho dokumentů, které potvrzují legalitu uspořádání areálu a jeho zabezpečení. Dále vám dohlížející organizace neudělí povolení k zahájení podnikání, pokud ignorujete smlouvy o praní a dezinfekci textilií, likvidaci odpadků, sanitární ošetření prostor. Samozřejmě, že nejlepším řešením tohoto problému bude kvalifikovaná pomoc odborníků, která bude stát asi 149 000 rublů.

Vyberte strukturu

Takže, kde začít kouřit? Jak otevřít úspěšný pracovní komplex na vaší zemi? Tyto otázky znepokojují všechny lidi, kteří plánují realizovat takový projekt. Podívejme se na podrobnosti podrobněji.

Samozřejmě, hledání vhodného objektu pro parní místnost je důležitou a důležitou etapou. Zde je třeba dodržet rovnováhu mezi nájemnými náklady, plochou území a výhodou umístění instituce. Samozřejmě je třeba věnovat pozornost především opuštěným lázním. Přestože jejich rekonstrukce bude stát zhruba stejnou částkou jako přestavba jakékoliv jiné místnosti. Navíc se jedná pouze o snadné získání povolení k opravám a závěrů o shodě budovy s její funkční zátěží.

A pohodlí umístění celého komplexu je důležité. Být na křižovatce silnic s silným provozem, nemusíte se starat o potíže s návštěvou návštěvníků. Možná se v jakémkoli městě pokusíte najít podobné území.

Pokud jde o celkovou plochu prostor, počítat, standardy vyžadují minimálně 5 m² na jednoho klienta v termínu. Přidáním rozměrů sprch, bazénu, koupelny, místností pro odpočinek, baru a různých SPA procedur do přijaté oblasti je snadné zjistit konečnou postavu. Stavba 150-300 m² bude zpravidla dobrou volbou pro zahájení projektu od začátku. Takže můžete naplánovat něco takového:

 • vestibul;
 • šatna;
 • pára;
 • sprchy;
 • společenská místnost;
 • koupelna.

Chcete-li poskytnout rozšířenou škálu služeb, doplňte tento seznam o místo pro koupaliště, tureckou a japonskou lázeň, kosmetologické pokoje, vodní park pro batolata a bar. Náklady na pronájem takových prostor je poměrně vysoké a činí přibližně 150 000 r. A za tyto peníze můžete vyzdvihnout hotovou budovu, která vyžaduje pouze kosmetickou opravu a minimální seznam vybavení.

Specifika návrhu a organizace instituce

Při opravách a rekonstrukcích nezapomeňte na vysoké riziko požáru. Řekněme, že pokud plánujete realizovat obchodní projekt pro saunu na palivovém dříví, musíte pečlivě prozkoumat všechny potřebné požadavky na GPN v těchto zařízeních. Vaše budova musí mít nutně samostatný vchod pro návštěvníky a náhradní východ pro nouzové situace. Všechna okna by měla být otevřena a ventilace - fungovat správně. K tomu je parní místnost vybavena napájecím a výfukovým systémem a ve spodní části dveří je instalována větrací mřížka nebo mezera asi tři centimetry.

K rozměrům místnosti existují i ​​některé požadavky. Maximální plocha parní místnosti je omezena na 24 m² a výška stropu by měla činit 1,9 až 2,4 m. Kromě toho bude předpokladem vybavení těchto místností s antifajním a zavlažovacím systémem. Kromě toho by měly sloupky, podlaha a strop být dokončeny pouze s nehořlavými materiály. Výjimkou zde bude možná pouze tvrdé dřevo. Rekonstrukce kapitálu bude stát 1,200,000 rublů a náklady na drobné opravy budou asi 350,000 rublů.

Nakupujeme zásoby a vybavení

Dále byste měli zvážit, jaké vybavení vaření potřebujete pro normální provoz. Zde opět seznam potřebných zařízení závisí na rozsahu plánovaných služeb. Přímo pro parní místnost budete muset koupit dřevěný nebo elektrický sporák a parní generátor. Finská sauna zahrnuje nákup infračervené prefabrikované konstrukce. Kromě toho nezapomínejte na malé věci: speciální dveřní bloky, teploměry, automatické klimatizační systémy, metly. Tento inventář bude vyžadovat zhruba 900 000 rublů.

Akvizice SPA-pokojů a bazénů bude stát alespoň 2 400 000 rublů. Nákup nábytku a vybavení v místnostech pro odpočinek, stejně jako vybavení baru bude asi 1 300 000 rublů. Koneckonců, je žádoucí nabídnout svým návštěvníkům širokou škálu různých nápojů, několik druhů občerstvení, stejně jako teplé pokrmy. To znamená, že kromě nádobí a oken budou potřebné ledničky, stoly na řezání a profesionální kuchyňské spotřebiče. Vybavení zábavního a rekreačního komplexu v lázních bude vyžadovat přibližně 4 600 000 rublů.

Zaměstnávání zaměstnanců

Samozřejmě, že plánujete organizaci projektu od začátku, budete muset uvažovat o problému personálního zajištění. Když otevřete podnik poskytující koupání a další služby, budete muset otevřít následující volná místa:

 • vedoucí (2) - 19 000;
 • stoker-koupelna obsluha (2) - 17.000;
 • asistent stoker (2) - 12 000;
 • barman (2) - 17 000;
 • kuchař (2) - 19 000;
 • kuchyně (4) - 12 000;
 • masér (2) - 18 000;
 • kosmetolog (2) - 18 000;
 • technický personál: elektrikář, čistič (2) - 12 000;
 • bezpečnostní stráž (4) - 18 000.

To znamená, že najme 24 lidí, budete muset vypočítat měsíční náklady na platy o 384 000 rublů. Samozřejmě je možné nejprve ušetřit například bez nájemce kosmetičky, maséra a ochrany a spolupracovat s těmito specialisty na základě uzavřených smluv.

Finanční odůvodnění projektu

Takže zjistíme ekonomickou proveditelnost této myšlenky. Obchodní plán lázně s výpočty předpokládá podrobnou analýzu všech položek výdajů a výnosů, aby bylo možné vidět skutečný obraz a určit přibližný přínos podniku. Na začátku se tyto investice vyžadují:

 • registrace - 149 000;
 • kosmetické opravy - 350 000;
 • vybavení - 4 600 000;
 • neplánované náklady - 201 000.

Organizace lázeňského komplexu vás bude stát 5 300 000 rublů. Roční náklady budou následující:

 • pronájem - 1 800 000;
 • plat - 4 608 000;
 • výrobky, nápoje a kosmetické materiály - 950 000;
 • daně - 3 000 000;
 • ostatní - 242 000.

Současné náklady budou značné - asi 10 600 000 rublů. S průměrnou denní návštěvou 400 jednotek rublů. a večerní pronájem komplexu na zhruba 2500 rublů za hodinu, za rok můžete získat 12,800,000 rublů. Zisk ve výši 2 200 000 rublů poskytne příležitost vrátit investice po dobu 31 měsíců.

Po naučení obecných otázek o organizaci takového projektu, o tom, jak otevřít lázeň, bude pro začátečníky mnohem jednodušší naplánovat takové aktivity. Snad jedinou významnou nevýhodou tohoto podnikání bude častá potřeba rozsáhlých oprav za tři až čtyři roky provozu. Stabilní a pravidelné příjmy však povedou k tomu, aby se tato investice dostala do značné míry.

Obchodní plán lázně. Podrobný plán. Jak otevřít a kde začít

Vzorový obchodní plán pro otevření ruské lázně v malém městě. Slouží jako příklad pro přilákání úvěrových zdrojů.

Popis projektu

Cílem projektu je vybudovat ruskou lázeň ve městě N s následným pronájmem komplexu. Během malého marketingového studia několika okresů města bylo odhaleno nedostatečné množství ruských lázní se slušným servisem a kvalitou poskytovaných služeb.

Pro realizaci projektu se plánuje navýšení vlastních zdrojů ve výši 300 000 rublů a vypůjčených prostředků (bankovní úvěr) ve výši 680 000 rublů. Celková cena projektu je 980 000 rublů.

Ekonomické ukazatele projektu:

 • Čistý zisk za rok = 479,800 rublů;
 • Ziskovost ekonomiky = 45,9%;
 • Doba návratnosti = 24 měsíců.

Odhad startovacích nákladů:

Jaký daňový systém si vyberete a požadovaný soubor dokumentů

Organizační a právní forma ruské lázně bude individuální podnikání. Pro malý komplex vany je to nejvhodnější OPF. Iniciátorem projektu je Ivanov V.V.

Jako daňový systém se plánuje uplatnění zjednodušeného daňového systému (USN) na režim 15% zisku organizace. Tento režim zvláštního zdanění osvobozuje od povinnosti platit daň z příjmů, DPH a daně z majetku.

Jak spustit implementaci projektu

V současné době začínají realizovat projekt "Ruský koutek" praktické aktivity:

 • Evidence individuálního podnikání v místní daňové službě;
 • Byla uzavřena dlouhodobá smlouva o pronájmu pozemku o rozloze 150 m2, která náležela obci. Nájemné činí 7000 rublů měsíčně.
 • Nalezla společnost - dodavatel ruské lázně. Tato společnost se zabývá vývojem, výrobou, dodávkou a montáží lázní na klíč.

Popis výrobků a služeb

Náklady na pronájem lázně nebudou stanoveny vyšší než průměrné tržní ceny města. Náklady na hodinové nájemné v koupelně budou tedy 600 rublů. Navíc budou návštěvníkům nabízeny další placené služby:

 • Birch, lípa, jedle - 100 rublů / kus;
 • Esenciální oleje (eukalyptus) - 60 rub / 10 ml;
 • Pantofle jsou jednorázové - 50 rublů na jednotku;
 • Župan (pronájem) - 150 rublů;
 • Šampon, sprchový gel - 30 rublů;
 • Froté ručník (prodej) - 400 rub;
 • Holicí souprava - 50 rub;
 • Vodní dýmka (mléko, koňak atd.) - 500 rublů;
 • Mangal - 300 rublů;

Komplex bude také nabízet bezplatné služby, včetně:

 • Stolní hry (šachy, backgammon);
 • Fén;
 • Atributy v koupelně;
 • Hlídané parkoviště.

Provozní režim ruské lázně je plánován od 12:00 do 24:00. Považujeme to za optimální režim, který nám umožňuje obsluhovat maximální počet zákazníků a bez dalšího personálu (v případě 24hodinové sauny). V budoucnu se zvyšuje popularita lázně, je možné přepnout na nepřetržitý provozní režim.

[stáhnout] Stáhněte si prémiový plán obchodní plán se zárukou kvality [/ download]

Marketingový plán

V oblasti, kde se nachází ruská lázeň, žije asi 20 000 lidí. Jedná se o spící část města s velkým množstvím vícepodlažních domů a nových budov. Předpokládá se, že obyvatelé této oblasti budou hlavními zákazníky našeho komplexu. Vzhledem k dopravní dostupnosti komplexu však není vyloučeno, že klienti navštěvují z jiných částí města.

Jsou plánovány způsoby reklamy naší lázně:

 • Vkládání reklam, distribuce letáků, letáků, informování o otevření komplexu;
 • Reklama na internetu, registrace na bulletinu, tematické zdroje, fóra, kontextová reklama Yandex-direct.

Pokud jde o konkurenty, v našem regionu existují 2 podobné komplexy s obdobným seznamem služeb. V průběhu studie bylo zjištěno, že konkurenti působí za vysoké ceny, které neodpovídají kvalitě poskytovaných služeb. Nicméně tok zákazníků do těchto komplexů vany je poměrně vysoký.

Vypočítáme odhadovaný měsíční příjem ruské lázně.

Příjem sauny se liší podle toho, v jaký den je - nejvyšší příjem se očekává v pátek a v sobotu. Předpokládá se, že zatížení sauny v těchto dnech bude nejméně 80%. To znamená, že z 12 hodin práce v lázni bude pronajímána nejméně 10 hodin. Výtěžek v těchto dnech bude tedy: 600 rublů. * 10 h * 2 = 12 000 rublů. Ve zbývajících 5 dnech zatížení lázně nepřekročí 40%, to znamená, že bude zakoupeno 5 hodin: 600 rublů. * 5 hodin * 5 = 15 000 rublů. Celkový příjem týdně z pronájmu lázně je 27 000 rublů. Kromě toho část výtěžku přinese další služby - asi 20% z celkových výnosů nebo 7000 rublů týdně. Celkový celkový příjem týdně je 34 000 rublů, za měsíc - 136 000 rublů.

Výrobní plán

Technické parametry ruské lázně budou následující:

 • Parní místnost je 5,93 m2.
 • Sprcha - 5,93 m2.
 • Zbytek místnosti je 18,97 m2.
 • Ekonomický blok je 11,33 m2.
 • Terasa - 31,43 m2.

Toto uspořádání lázně splňuje všechny požadavky SES a požární bezpečnost.

Hlavním materiálem pro výstavbu ruské lázně je kulatý dříví. Tento materiál nebyl vybrán náhodou. Zaoblené dřevo je velmi výhodné pro instalaci budovy, je ekonomické při následné úpravě a také velmi praktické, estetické a trvanlivé. Záznamy z kulatiny dokonale udržují teplo a vytvářejí útulnou atmosféru uvnitř místnosti. Navíc konstrukce lázně z tohoto materiálu je mimořádně přínosná v poměru ceny a kvality. Záruka na koupele z kulatiny je 15 let.

Kolik peněz potřebujete k zahájení podnikání?

Celkové náklady na výstavbu lázně z kulatých dříví na klíč budou činit 650 000 rublů. Tato cena bude zahrnovat dodávku materiálu a instalaci lázně na místě zákazníka. Dalších 220 000 rublů půjde na přípravu místa pro výstavbu lázně a zajištění komunikace (voda, elektřina, plyn).

Plánovaný personál sauny bude zahrnovat:

Správce komplexu plánuje osobně převzít správce projektu. Rovněž funkce správce budou zahrnovat vedení účetnictví a podávání zpráv příslušným strukturám.

Finanční plán

Podívejme se nyní na výpočet hlavních ukazatelů ekonomické účinnosti lázně. Stálé výdaje na lázeň jsou uvedeny v následující tabulce:

Celkové fixní náklady organizace budou 87 000 rublů. za měsíc.

Struktura ročních nákladů na lázeň je prezentována ve formě diagramu:

Hlavními ročnými náklady na lázeň budou náklady spojené s placením mezd zaměstnancům - 46% z celkových ročních nákladů. Dále jsou náklady na placení pojistného na zaměstnance - 14% z celkových nákladů a zaplacení užitkových služeb - 17% ve struktuře celkových ročních nákladů.

Výpočet hrubého a čistého zisku je uveden v tabulce - prognóza příjmů a výdajů lázně:

Kolik můžete v této firmě vydělat

Čistý zisk sauny na základě ročních prací bude činit 479 800 rublů. Výtěžnost lázně je podle výpočtů podnikatelského záměru 45,9%. Díky takovýmto ukazatelům se projekt vyplácí na 2 roky práce, což lze považovat za dobrý ukazatel pro takovou činnost.

Jaké vybavení si vybrat

Výstavba lázně je lepší začít od začátku a ne obnovovat staré budovy. Po výstavbě areálu budete muset zařídit zakoupení následujících položek:

 • Nábytek.
 • Pece a krby.
 • Prvky dekoru.
 • Zařízení pro bazén, apod.

Dále stojí za to postarat se o spotřební materiál: metly, těsnění, tenisky na jedno použití, pokrývky hlavy, palčáky, lopatky atd.

Které OKVED specifikujete při registraci firmy?

Nezáleží na tom, jakou právní organizační organizaci zvolíte, budete muset určit kód OKVED 93.04 "Tělesná kultura a zdravotní činnosti".

Jaké dokumenty jsou potřebné pro otevření

Chcete-li otevřít podnik, musíte zaregistrovat IP nebo LLC. V prvním případě je třeba: Příjem platby státu daně, ověřený notářem registrační prohlášení na formuláři R21001, prohlášení o přechodu na USN, fotokopie pasu a kódového IND. Po registraci IP nebo LLC, budete muset připravit další sadu dokumentů potřebných pro otevření lázní mají: žádost o jménu okresní správy, kopie ustavujících dokumentů Gossanepidnadzora názory, požární inspekce a BTI pasu.

Potřebuji povolení k otevření

Chcete-li otevřít podnik, potřebujete povolení od požárních a sanitárních inspekcí. Tyto normy můžete vidět v odpovídajících SNIP a SanPiN. Je také nutné uzavřít smlouvy s obecními službami města, aby bylo zajištěno:

 • Napájení.
 • Odstranění odpadků.
 • Čištění území.
 • Zásobování vodou a vytápění.

Výrobní technologie

K rozšíření klientské základny je nutné použít reklamní služby. To pomůže městským bannerům a internetu, můžete najmout osobu k distribuci letáků. Také v počátečních fázích podnikání bude dobré fungování akcií a zavedení systému slev pro pravidelné návštěvníky. Kromě obvyklé návštěvy lze lázeňský dům pronajmout na určitou dobu, kvůli tomu, co vydělat další zisk. Dobrým nápadem je nákup zařízení pro SPA procedury a relaxační masáž. Můžete zvýšit příjem tím, že prodáváte alkohol, ale pro to musí vlastník firmy získat zvláštní licenci od státu.

Obchodní plán sauny s výpočty nebo otevření sauny

Odhadovaná data:

 • Měsíční příjem je 248 600 rublů.
 • Čistý zisk činí 85 100 rublů.
 • Počáteční náklady - 965 800 rublů.
 • Návrat - od 1 roku.

Obsah

Poznámka: Tento obchodní plán, stejně jako všechny ostatní v sekci Podnikové plány, obsahuje výpočty průměrných cen, které se mohou lišit. Proto doporučujeme provést výpočty pro vaše podnikání individuálně.

V tomto článku sestavíme podrobný obchodní plán pro saunu s výpočty.

Popis služby

V tomto obchodním plánu je považována sauna, která poskytuje služby veřejnosti. Budova bude pronajata dlouho. Bude umístěn v obytné budově. Současně je třeba věnovat pozornost organizačním a právním aspektům. Sauna by měla splňovat spoustu požadavků a bude nutné získat předem mnoho povolení.

Analýza trhu

Studie o významu podnikání je nutno pochopit, že potřeby člověka v různých volnočasových aktivitách do značné míry závisí na jeho finančních schopnostech. Ano, teď v zemi těžké časy a mnoho lidí má těžké časy. Někdo řekne, proč potřebujete saunu, pokud se můžete umýt doma? Zde je otázka v jiném. Za prvé, sauna nebo lázeň má řadu terapeutických a profylaktických účinků. Za druhé, mladí lidé stále více využívají tento druh volnočasových aktivit. Proč? Přitahují je neformální atmosféra, omezený okruh lidí.

Když už mluvíme o poptávce po službách, jsou dnes mezi Rusy více oblíbené sauny než lázně. Přestože lázeň je stará ruská tradice. Tento posun v zájmech se projevil většinou kvůli "omlazení" spotřebitelů. Dnes používají lidé ve věku od 20 do 45 let saunové služby. Současně ji navštěvují jak ženy, tak muži.

Stanovení cílové kategorie. Nyní musíme vědět, zda existuje nějaké místo na trhu a jaká je konkurence v tomto segmentu. Existuje konkurence, stejně jako v jakémkoli jiném perspektivním druhu podnikání. Podle Rosstatu je ohromný počet koupelen a saun dnes představován pro střední a velké podniky (více než ¾). Malé podniky vlastní pouze 12% saun a venkovních saun.

Na základě získaných údajů můžeme usoudit, že hlavními konkurenty budou:

 1. Velké podniky. V takových případech organizace obvykle poskytuje širokou škálu služeb. K dispozici jsou také sauny. Náklady v těchto institucích jsou obvykle vysoké. Ale kvalita služeb poskytovaných na úrovni. Můžete také bojovat proti takovým gigantům. Je třeba nabídnout příznivější ceny nebo možná mít akcie a poskytnout slevy. Kvalita musí být také vysoká. Nejlepší je usadit se ve vzdálenosti takových velkých zábavních center, aby se předešlo přímému střetu zájmů.
 2. Malé podnikání. Takové organizace nepokrývají velký segment trhu. Boj s nimi je docela snadný. Potřebujete najít takové místo, aby nedošlo k blízkosti jiných saun. Malým firmám je možné bojovat za pomoci reklamy. Ceny v tomto případě nebudou hrát zvláštní roli (v rozumných mezích, samozřejmě).

Před vytvořením sauny musíte studovat strukturu trhu konkrétního města. Může se lišit od situace i v sousedních oblastech. Níže je uveden seznam měst s milionem obyvatel, které se nacházejí v sestupném pořadí od počtu saun na 100 000 lidí.

Je důležité provést kompetentní geomarketingový výzkum, aby bylo možné nejspolehlivěji odhadnout vaše šance v tomto výklenku a vyvinout strategii.

Je třeba poznamenat, že náklady v tomto odvětví služeb jsou stanoveny spíše specificky. Podnikatelé vycházejí z konkurenční parity, to znamená, že jsou založeny na cenách navzájem.

SWOT analýza

Při vypracování podnikatelského plánu sauny je třeba zvážit všechny možné faktory, které by mohly ovlivňovat nejen výši zisku, ale i dostupnost. Je přijatelné rozdělit tyto faktory na vnější i vnitřní. Externí řízení a korekce není možné. Ale mohou být použity pro vlastní dobro (pokud je to možné) a vyhnout se (jestliže to jsou hrozby). Externí faktory tedy v tomto případě zahrnují:

 1. Vlastnosti:
 • Nízká úroveň fixních nákladů.
 • Zvýšená poptávka spotřebitelů pro tuto službu.
 • Zvyšování životní úrovně, zvýšení relevance návrhu.
 • Návrh doplňkových služeb.
 1. Hrozby:
 • Možný nárůst hospodářské soutěže.
 • Ostrá změna chutí zákazníků.
 • Vysoká úroveň hospodářské soutěže.
 • Docela vážné počáteční náklady.
 • Vysoké požadavky na použitou místnost.
 • Docela těžký technologický proces na začátku, spojený s potřebou přestavby.

S vnitřními faktory můžete pracovat - eliminovat negativní a posilovat vliv pozitivních. Patří sem:

 1. Silné stránky:
 • Neexistence potřeby vysoce kvalifikovaných pracovníků.
 • Poskytování kvalitních služeb.
 • Využití účinných metod propagace.
 • Používání vysoce kvalitních materiálů, konstrukcí.
 • Použití moderního vybavení.
 • Hluboká analýza trhu.
 1. Slabé stránky:
 • Potřeba samofinancování.
 • Nedostatek dlouhodobé strategie.
 • Nedostatek zkušeností.
 • Vysoká míra rizik.

Na základě zjištěných pracovních podmínek lze konstatovat, že je třeba věnovat zvláštní pozornost:

 1. Výběr místnosti a přivedení do vhodné formy.
 2. Vývoj propagační strategie.
 3. Vývoj speciálních nabídek.
 4. Výběr kvalitního vybavení.

Posouzení příležitostí

Sauna bude fungovat bez dnů volna. Největší příliv je pozorován o víkendech nebo odpoledne. Proto bude provozní režim následující:

Celkem: 96 hodin týdně, asi 411 hodin za měsíc.

Bude to vyžadovat 2 administrátory. Budou pracovat 2 až 2. Chcete-li pronajmout čističe, můžete delegovat čištění prostor správci. Takže peníze mohou být ušetřeny a zaměstnance neopírají hodně.

Je třeba poznamenat, že sezónnost v tomto druhu podnikání je možné bojovat s pomocí systému akcií, slev. Kromě toho ve večerních hodinách jsou lidé ochotni jít do sauny. Má smysl, aby se ceny lišily v závislosti na čase.

Organizační a právní aspekty

 1. Organizační a právní forma - IP nebo LLC. Pokud plánujete prodávat alkohol, pak pouze druhá možnost. Samozřejmě bude vyžadovat příslušnou licenci. Kódy pro OKVED, které mohou být potřebné:
 • 93.04 - Fyzická kultura a zdravotní činnosti;
 • 55.40 - Činnosti tyčí;
 • 52.11 - Maloobchod v nespecializovaných prodejnách s převahou potravin, nápojů nebo tabáku;
 • 52.33 - Maloobchod s kosmetickými výrobky a parfumerie;
 • 52.33.1 - Maloobchod s kosmetickými a toaletními výrobky, kromě mýdla;
 • 52.42.2 - Maloobchod se spodním prádlem.

V každém případě bude soubor kódů vlastní. V tomto případě stojí za to zvážit, jaké další služby poskytuje organizace.

 1. Podnikatel si může zvolit USN nebo UTII. Ve druhém případě existují dvě možnosti - USN "Výnosy" 6% nebo USN "Příjmy mínus výdaje" 6-15% (sazba se určuje v závislosti na regionu).
 2. Chcete-li přijmout platbu bankovním převodem, musíte otevřít účet pro vypořádání.
 3. Podle kódu pravidel SP 54.13330.2011 v obytných budovách je zakázáno otevírat lázně, ale ne sauny. Dříve byly podle SNIP 31-01-2003 zakázány, s výjimkou jednotlivých saun v apartmánech.
 4. Při výběru suterénu bytového domu musíte být připraveni čelit mnoha obtížím. Za prvé, je lepší okamžitě hledat komerční nemovitosti k pronájmu (tj. Již přeložené, nebytové).
 5. Musí existovat oficiální pronájem;
 6. Takže vzhled saun v domovech není zakázán. Musí však dodržovat všechna dostupná pravidla a předpisy. Existují následující požadavky:
 • Spokojenost absolutně všichni normy SNiPs (jinak bude organizace uzavřena).
 • Parní místnost by neměla zaujímat více než 24 m³;
 • V sauně by měla být v topeništi použita speciální trouba pro vytápění s automatickým vypnutím, když teplota dosáhne 130 stupňů a po 8 hodinách nepřetržitého provozu. Tato trouba by neměla stát na stěnách parní místnosti více než 20 centimetrů. Přes troubu je nutné instalovat protipožární tepelný štít.
 • Ventilační potrubí musí být vybaveno protipožárním ventilem.
 • Sanace projekt je nutné sladit s pouzdrem inspektorátu, inspektorát Státní architektonické a stavební dozor, sloužící domácí organizace (MC nebo HOA), zdravotní a epidemiologický Service, státní požární služby a Úřadu Rospotrebnadzor.

Marketingový plán

Náklady se budou pohybovat od 1 000 do 1 200 rublů v závislosti na dni v týdnu a denní době. Průměrná kontrola v budoucnu bude považována za 1 100 rublů.

 1. Vývěsní štít. Stojí u vchodu viset jasný a nápadný znak. To přiláká zákazníky, kteří žijí v blízkosti a projíždějí. A mělo by být jasné, že se jedná o saunu a ne o něco jiného (například můžete použít obrázek osoby v parní lázni nebo zvolit vhodný název).
 2. Registrace v on-line katalozích. Důležité je vybrat nejnavštěvovanější stránky a vyplnit informace na maximum.
 3. Stojí za to, že se skupina dostane do kontaktu nebo do vlastního webu.
 4. Dokonalá a kontextová reklama.
 5. Můžete použít reklamu v televizi, rozhlase, umístit informace v místních novinách.

Je také důležité zvážit držení akcií, výkresy v rámci skupiny. Je důležité přilákat co nejvíce zákazníků. Mělo by být zřejmé, že pouze jedna společnost může zůstat v sauně současně, takže letáky například nebudou účinné.

Existuje jedno důležité pravidlo: čím více pravidelných zákazníků v sauně, tím lepší je reklama a tím lepší je reklama, tím vyšší je příjem.