Nové obchodní nápady

Už dávno jsou doby, kdy byly koupelny a prádelny povinnými atributy drsné sovětské reality. Navzdory tomu, že každý má možnost doma provádět hygienické procedury, mnozí z nás souhlasí, že za určitých podmínek nebudou odmítat koupání nebo saunu.

Odborníci, kteří jsou ochotni platit za takové potěšení, říkají, že není tak snadné najít parní místnost: dostatečně nasycený trh nesplňuje poptávku. Následkem toho je vyhlídka vynikat v oblasti koupání otevřením soukromé sauny.

Obsah článku:

Otevření rodinné sauny je skvělou volbou.

Spárovány ve velkých městech jsou v dosahu. Prakticky každý sportovní klub má vanu, mnohé kosmetické salony získat mini-sauny, tam jsou také VIP místa s rozšířeným spektrem služeb (thajské masáže a ve srovnání s navrženými službami venku - pouhá maličkost).

Doplňkové služby a uspořádání sauny, lázní

Podle odborníků by v takové sauně, s výjimkou parní lázně (která by měla být započítána pro nejméně šest osob), sprchu a šatnu, musí být nezbytně velká místnost na odpočinek. V ideálním případě, když se ve stejné místnosti nachází např. Kulečníkový stůl, stejně jako televizní přijímač, aby se společnost nerozpadala a všichni najdou zaměstnání v zájmu. Je žádoucí vybavit malý bazén (alespoň 3 až 3 metry), bylo by dobré najít místo pro sportovní simulátory. Velkým zájmem o veřejnost je i přítomnost vířivky (v některých lázních je to zahrnuto v ceně pronájmu, u jiných je obvykle využívána služba).

Koupelny a sauny jsou dobré start-up podnikání

Podle odborníků nejsou koupele pro zahájení podnikání velmi složité a díky šťastné kombinaci okolností se mohou vyplatit za dva nebo tři roky. Odborníci říkají, že při otevírání lázně rodinného typu je třeba začít z ceny 1000 dolarů. pro každé čtverce. metr čtvereční (skromná instituce může být umístěna již na padesát čtverců). Není zapotřebí otevřít lázeň v průchodu ve středu (nechodí sem náhodně po cestě). Nejlepší je počítat s určitým mikrodistrikem.

Obchod s koupelí: historie podnikatele

To říká, že podnikatel Oleg Savchenko, sauna, vestavné, jak se říká, „pro sebe“ v průběhu času by mohlo proměnit v výnosný obchod. „Mí nejlepší přátelé jsou moji obchodní partneři, a uspořádali jsme sauna První z nich je pro“ vnitřní použití“, protože každý má příbuzné, kmotry. To se nachází v suterénu domu v klidné vilové čtvrti a, upřímně řečeno, co bylo původně prodat, že by bylo škoda: zjevné komunikace, skvrny, vlhkosti. Nakonec, samozřejmě, my všichni tady změnilo, renovované, vybavené relaxační místnost, masážní místnosti, dal kulečníkový stůl. Dokonce i krb máme, a ne falešné, "- říká podnikatel.

Zisk a náklady

Vzhledem k tomu, že průměrná cena za jednu hodinu v sauně je dnes asi 600 až 800 rublů pro 4-6 osob za hodinu ( „extra“ lidé jsou vypláceny navíc - každý 100-150 rublů) a mnoho saun nyní pracují čtyřiadvacet hodin denně a sedm dní v týdnu, celkem Teoretický příjem je přibližně 150 000-180 000 rublů. za měsíc. Čistý zisk bude asi jedna třetina této částky.

A jak rychle se splácejí počáteční náklady, je těžké posoudit - každý majitel má vlastní představu o tom, jaký by měl být interiér, takže počáteční výdaje na uspořádání prostor mohou být velmi odlišné.

Koupel jako podnik: je to výhodné

Zahájení podnikání v sektoru služeb může být užitečné zvážit obchodní projekt koupelny. Koneckonců, v tomto odvětví je stále ještě nevyužitá oblast zaměřená na rodinný odpočinek nebo zlepšení zdraví. Nicméně, očekávat otevření elitní uzavřené instituce, být připraven na vážnou konkurenci a potíže v boji za zákazníky. Vzhledem k tomu, že takový projekt jako celek je považován za slibný, dozvídáme se o podrobnostech jeho organizace.

Podrobnosti o případu

Odráží-li se, jak výhodný je lázeň jako podnik, zda je ziskové a co vyhlíží projekt, dozvídáme se, jaká je tato aktivita. Tato činnost obecně předpokládá obrovský prostor pro výběr konkrétního formátu. Koneckonců, můžete otevřít obvyklé pro mnoho institucí, kde se můžete umýt během dne nebo orientovat se na elitní verzi večerního odpočinku. Kromě toho může přidat klasickou parní místnost s komplexem dalších kosmetologických služeb nebo baru přinést dobré peníze - soukromá lázeň jako obchodní myšlenka zahrnuje obrovské možnosti výběru formátu případu.

K dispozici je také výběr směru páry. Samozřejmě, klasická ruská parní lázeň pravděpodobně neztratí svou popularitu, ale dnes jsou požadovány další možnosti. Například turecké, finské a dokonce i japonské analogy umyvadel, stejně jako římská pára, jsou velmi žádané. Navíc je dobrým řešením otevření ekologické lázně.

Samozřejmě, při výběru nápadů na lázeň se řídit průchodností místa vašeho komplexu i zamýšleného publika. I když je vždy dobré kombinovat několik možných formátů. Samozřejmě, hodně závisí na vašich počátečních investicích a celkové koncepci.

Obecně platí, že saunové obchodní hodnocení majitelů parních místností jsou velmi dobré. A množství investic zde může být relativně malé. A můžete organizovat obchod téměř kdekoli v zemi. Zástupci takových zábavení se zpravidla nacházejí všude. Navíc takový podnik dokonale doplní většinu příbuzných odvětví: hotel a restaurace, zdraví a krásu, stejně jako cestovní ruch. To znamená, že když říkáte, že se v kempu nacházíte a rozhodnete se zde otevřít saunu, zvýšíte tok hostů.

Takže se pokuste důvěřovat názoru odborníků, když si položíte otázku: "Je lázeň jako podnik - je to ziskové?" - svědectví zkušených podnikatelů zde jsou zpravidla celkem pozitivní. Rozhodněte se: spojte ve stejné budově tradiční veřejnou parní místnost během dne a elitní komplex večer, můžete pokrýt pevný segment tohoto trhu na úkor demokratických cen za normální praní a kvalitní služby po 18 hodinách. Proto můžeme bezpečně říci o dobrém potenciálu tohoto případu. Mimochodem, nákup koncese na lázeň výrazně usnadní práci pro začátečníky.

Rozšíření servisního komplexu

Samozřejmě, že přilákat první zákazníky a neustále zlepšovat pověst instituce není tak snadný úkol. Nicméně, s použitím některých technik, budete se s ním dokázat vyrovnat. Hlavní věc, o kterou je třeba se starat ve fázi vývoje nápadů, je původní koncept a přibližný rozsah poskytované služby. Například sauna s venkovním bazénem bude mít zjevnou výhodu oproti běžnému termínu.

Také není špatné uspořádat mini-lázně s lázeňským komplexem. Dnes jsou takové služby poptávané mezi různými věkovými a sociálními skupinami. Skvělý nápad je vybavení sůl. Koneckonců, vzduch v těchto místnostech vytváří léčebný účinek srovnatelný s návštěvou horského nebo mořského střediska. Obecně platí, že masáž, vodoléčba nebo jen dětské atrakce mohou výrazně zvýšit image vaší společnosti a zvýšit obrat prostředků.

Samostatně by se mělo říci o možnosti prodeje teplých nápojů. Vybavení baru je pro takovou firmu nezbytnou nutností. Nezapomeňte, že všestranná a všestranná instituce má vždy relativně dobrý úspěch.

Takže se pokuste přemýšlet o co nejúplnějším seznamu služeb, když začnete vytvářet obchodní plán. Lázeň dnes je zcela odlišná od obvyklých míst pro starší generaci, kde se můžete jen umyt. Moderní komplexy jsou spíše zábavnou a zábavnou institucí, kde lidé přicházejí, aby strávili příjemný čas se současným přínosem pro zdraví. Uvažujme o konkrétních nuáních realizace tohoto podnikatelského nápadu.

Zabýváme se tolerantní dokumentací

Pokud je plánována běžná veřejná lázeň, může plán rozvoje podnikání zajistit zahájení OV. Nicméně, s úmyslem zorganizovat plnohodnotný rekreační a zábavní komplex, optimální formou bude nicméně JSC. Uvědomte si, že realizace silného alkoholu je nemožná bez získání licence a je dána pouze právnickým osobám. Kromě toho při výběru OKVED je nutné v cenných papírech uvést kód 93,04, což vám umožní podnikat v oblasti zdraví a kosmetického průmyslu. Mimochodem, do této kategorie patří i koupele a sauny.

Samozřejmě, nemůžete to udělat bez povolení místní obce, GPN a SES. K získání všech potřebných dokumentů bude nutné shromáždit mnoho dokumentů, které potvrzují legalitu uspořádání areálu a jeho zabezpečení. Dále vám dohlížející organizace neudělí povolení k zahájení podnikání, pokud ignorujete smlouvy o praní a dezinfekci textilií, likvidaci odpadků, sanitární ošetření prostor. Samozřejmě, že nejlepším řešením tohoto problému bude kvalifikovaná pomoc odborníků, která bude stát asi 149 000 rublů.

Vyberte strukturu

Takže, kde začít kouřit? Jak otevřít úspěšný pracovní komplex na vaší zemi? Tyto otázky znepokojují všechny lidi, kteří plánují realizovat takový projekt. Podívejme se na podrobnosti podrobněji.

Samozřejmě, hledání vhodného objektu pro parní místnost je důležitou a důležitou etapou. Zde je třeba dodržet rovnováhu mezi nájemnými náklady, plochou území a výhodou umístění instituce. Samozřejmě je třeba věnovat pozornost především opuštěným lázním. Přestože jejich rekonstrukce bude stát zhruba stejnou částkou jako přestavba jakékoliv jiné místnosti. Navíc se jedná pouze o snadné získání povolení k opravám a závěrů o shodě budovy s její funkční zátěží.

A pohodlí umístění celého komplexu je důležité. Být na křižovatce silnic s silným provozem, nemusíte se starat o potíže s návštěvou návštěvníků. Možná se v jakémkoli městě pokusíte najít podobné území.

Pokud jde o celkovou plochu prostor, počítat, standardy vyžadují minimálně 5 m² na jednoho klienta v termínu. Přidáním rozměrů sprch, bazénu, koupelny, místností pro odpočinek, baru a různých SPA procedur do přijaté oblasti je snadné zjistit konečnou postavu. Stavba 150-300 m² bude zpravidla dobrou volbou pro zahájení projektu od začátku. Takže můžete naplánovat něco takového:

 • vestibul;
 • šatna;
 • pára;
 • sprchy;
 • společenská místnost;
 • koupelna.

Chcete-li poskytnout rozšířenou škálu služeb, doplňte tento seznam o místo pro koupaliště, tureckou a japonskou lázeň, kosmetologické pokoje, vodní park pro batolata a bar. Náklady na pronájem takových prostor je poměrně vysoké a činí přibližně 150 000 r. A za tyto peníze můžete vyzdvihnout hotovou budovu, která vyžaduje pouze kosmetickou opravu a minimální seznam vybavení.

Specifika návrhu a organizace instituce

Při opravách a rekonstrukcích nezapomeňte na vysoké riziko požáru. Řekněme, že pokud plánujete realizovat obchodní projekt pro saunu na palivovém dříví, musíte pečlivě prozkoumat všechny potřebné požadavky na GPN v těchto zařízeních. Vaše budova musí mít nutně samostatný vchod pro návštěvníky a náhradní východ pro nouzové situace. Všechna okna by měla být otevřena a ventilace - fungovat správně. K tomu je parní místnost vybavena napájecím a výfukovým systémem a ve spodní části dveří je instalována větrací mřížka nebo mezera asi tři centimetry.

K rozměrům místnosti existují i ​​některé požadavky. Maximální plocha parní místnosti je omezena na 24 m² a výška stropu by měla činit 1,9 až 2,4 m. Kromě toho bude předpokladem vybavení těchto místností s antifajním a zavlažovacím systémem. Kromě toho by měly sloupky, podlaha a strop být dokončeny pouze s nehořlavými materiály. Výjimkou zde bude možná pouze tvrdé dřevo. Rekonstrukce kapitálu bude stát 1,200,000 rublů a náklady na drobné opravy budou asi 350,000 rublů.

Nakupujeme zásoby a vybavení

Dále byste měli zvážit, jaké vybavení vaření potřebujete pro normální provoz. Zde opět seznam potřebných zařízení závisí na rozsahu plánovaných služeb. Přímo pro parní místnost budete muset koupit dřevěný nebo elektrický sporák a parní generátor. Finská sauna zahrnuje nákup infračervené prefabrikované konstrukce. Kromě toho nezapomínejte na malé věci: speciální dveřní bloky, teploměry, automatické klimatizační systémy, metly. Tento inventář bude vyžadovat zhruba 900 000 rublů.

Akvizice SPA-pokojů a bazénů bude stát alespoň 2 400 000 rublů. Nákup nábytku a vybavení v místnostech pro odpočinek, stejně jako vybavení baru bude asi 1 300 000 rublů. Koneckonců, je žádoucí nabídnout svým návštěvníkům širokou škálu různých nápojů, několik druhů občerstvení, stejně jako teplé pokrmy. To znamená, že kromě nádobí a oken budou potřebné ledničky, stoly na řezání a profesionální kuchyňské spotřebiče. Vybavení zábavního a rekreačního komplexu v lázních bude vyžadovat přibližně 4 600 000 rublů.

Zaměstnávání zaměstnanců

Samozřejmě, že plánujete organizaci projektu od začátku, budete muset uvažovat o problému personálního zajištění. Když otevřete podnik poskytující koupání a další služby, budete muset otevřít následující volná místa:

 • vedoucí (2) - 19 000;
 • stoker-koupelna obsluha (2) - 17.000;
 • asistent stoker (2) - 12 000;
 • barman (2) - 17 000;
 • kuchař (2) - 19 000;
 • kuchyně (4) - 12 000;
 • masér (2) - 18 000;
 • kosmetolog (2) - 18 000;
 • technický personál: elektrikář, čistič (2) - 12 000;
 • bezpečnostní stráž (4) - 18 000.

To znamená, že najme 24 lidí, budete muset vypočítat měsíční náklady na platy o 384 000 rublů. Samozřejmě je možné nejprve ušetřit například bez nájemce kosmetičky, maséra a ochrany a spolupracovat s těmito specialisty na základě uzavřených smluv.

Finanční odůvodnění projektu

Takže zjistíme ekonomickou proveditelnost této myšlenky. Obchodní plán lázně s výpočty předpokládá podrobnou analýzu všech položek výdajů a výnosů, aby bylo možné vidět skutečný obraz a určit přibližný přínos podniku. Na začátku se tyto investice vyžadují:

 • registrace - 149 000;
 • kosmetické opravy - 350 000;
 • vybavení - 4 600 000;
 • neplánované náklady - 201 000.

Organizace lázeňského komplexu vás bude stát 5 300 000 rublů. Roční náklady budou následující:

 • pronájem - 1 800 000;
 • plat - 4 608 000;
 • výrobky, nápoje a kosmetické materiály - 950 000;
 • daně - 3 000 000;
 • ostatní - 242 000.

Současné náklady budou značné - asi 10 600 000 rublů. S průměrnou denní návštěvou 400 jednotek rublů. a večerní pronájem komplexu na zhruba 2500 rublů za hodinu, za rok můžete získat 12,800,000 rublů. Zisk ve výši 2 200 000 rublů poskytne příležitost vrátit investice po dobu 31 měsíců.

Po naučení obecných otázek o organizaci takového projektu, o tom, jak otevřít lázeň, bude pro začátečníky mnohem jednodušší naplánovat takové aktivity. Snad jedinou významnou nevýhodou tohoto podnikání bude častá potřeba rozsáhlých oprav za tři až čtyři roky provozu. Stabilní a pravidelné příjmy však povedou k tomu, aby se tato investice dostala do značné míry.

Jak otevřít koupel od začátku? Instrukce o organizaci podnikání.

Předpoklad lázně hrůzy se již dávno stal běžným místem pro mnoho lidí. Především to souvisí s narůstající popularitou zdravého způsobu života a, jak je známo, procedury v lázni velmi posilují fyzické zdraví člověka. Kromě základních služeb můžete také prodat další služby, jako je masáž nebo posilovna. Lázeňský podnik má ve skutečnosti široké možnosti vývoje.

Podívejme se na hlavní výhody a nevýhody otevření lázně.

Výhody:

 • vysokou poptávku po této službě. Mnoho lidí pravidelně navštěvuje takové wellness zařízení.
 • je možné rozšířit rozsah služeb. Vyhlídky jsou obrovské, jak se vyvíjíte, můžete nabídnout kosmetické služby a masáže, fitness a další.
 • s kompetentním přístupem k tomuto podnikání, můžete získat vysoký zisk.

Nevýhody:

 • velký počáteční kapitál;
 • časté opravy. Vzhledem k vysoké vlhkosti vzduchu budete muset pravidelně měnit pokožku místnosti.
 • sezónnost podnikání k pronájmu sauny.

Je výhodné začít tímto směrem, již jste se rozhodli po přečtení tohoto článku až do konce, ale jedna věc je jasná - že je to slibný směr, který si zaslouží pozornost podnikatelů.

Chcete soutěžit? Začněte originální podnik, jmenovitě koupel na kolečkách. Jak to udělat? Prohlédněte si video na tomto odkazu. Ve skutečnosti je to velmi výnosná věc. Ve skutečnosti budete moci pracovat v každém bungalovu svého města.

Místo a místo

Jedním z hlavních problémů v tomto oboru je výběr místa, ale spíše předpoklad pro podnikání.

V závislosti na tom, kde se lázeň nachází, jsou sdíleny některé základní formáty.

 1. Rekreační komplex. Obvykle jsou vany umístěny v zemi, někde blízko lesa. Díky tomu budete schopni poskytnout maximální pohodlí a atmosféru relaxace v čistém vzduchu.
 2. Městské lázně. Ale existují možnosti pro otevírání koupele a ve městě, je to spíš jako veřejná koupel, zaměřená na velký tok pravidelných zákazníků. Ve svém komplexu služeb obvykle zahrnuje mnoho dalších zdravotních postupů.
 3. Obchod v koupelně doma. Tento formát je populární v provinčních městech, kde podnikatelé jako další příjmy vytvářejí koupel na svých vlastních místech, zpracovávají všechny potřebné dokumenty a pak je pronajmou.

Pokud mluvíte o nákladech, první možnost je nejdražší a budete muset vynaložit peníze na dopravu. Druhý nejlevnější, ale úroveň služeb je minimální. A třetí je průměrné cenové rozhodnutí.

K vytvoření koupelny máte tři možnosti:

 • vybudovat komplex koupelny od začátku - cena bude přibližně 850 dolarů za 1 m2.
 • opravte stávající budovu a přeměňte ji na lázeň - cena bude asi 300 USD za 1 km čtvereční. m;
 • koupit připravenou koupel. Cenová cena je obvykle přehnaná, protože kupujete nejenom stavbu, ale hotovou firmu, a v tomto segmentu jsou ceny výrazně odlišné.

Co potřebujete k otevření lázně? Místnost musí být segmentována podle odvětví, měli byste mít:

 • pára;
 • pokoj s bazénem;
 • společenská místnost;
 • koupelna;
 • šatník.

Všechny tyto místnosti musí být opraveny pomocí materiálů odolných vůči vlhkosti, jako jsou keramické dlaždice.

Samotná parní místnost je vybavena průčelí s kameny, do které je pec dodávána, lehátka a sedací desky, stejně jako dřevěné opěrky hlavy.

Stěny parní místnosti jsou lemovány buď olše (rozpočet volba) a nejlépe lipa. Tyto materiály poskytují nejvíce příznivý účinek návštěvy lázně a jsou odolnější vůči vlhkosti a vysokým teplotám, než říkají stejné jehličnany.

Ze zařízení budete potřebovat:

 • kamenné kamny na dřevo. Tento typ pece by měl být zahrnut v obchodním plánu ruské sauny na palivovém dříví. V ruské lázni vlhkost dosahuje 90% a teplota se udržuje na 80-110 stupňů.
 • kbelík pro nábor vody.
 • éterické oleje pro parní místnost.
 • kbelíky, které jsou umístěny při opuštění lázně. Jedná se o alternativu k bazénu, pokud člověk nechce jít do bazénu, může se jen ochladit pomocí kbelíku studené vody.
 • vybavení sprchových koutů: mixéry, police, žebříky.
 • vybavení pro bazén. Filtry, čističe.
 • uspořádání koupelen: umyvadlo, toaletní mísa, sušení na ručníky, mýdlo.
 • nábytek pro zbytek místnosti: velký stůl a židle, pohovka a křesla.
 • TV.
 • skříňový nábytek.
 • Stoly, ručníky a pantofle pro návštěvníky.

Z tohoto důvodu je zřejmé, že koupel, jako podnik vyžaduje velké finanční investice a mnoho začínajících podnikatelů, tento formát činnosti nemusí být cenově dostupný.

Prostory musí být vybaveny v souladu s požadavky SES a požárního oddělení a musí být přítomna veškerá komunikace: vytápění, větrání, elektřina, tekoucí voda.

Mimochodem, podívejte se na obchodní myšlenku otevření solária. Méně nákladů a dobrý zisk. Více informací o tomto jsme napsali zde - http://biznes-club.com/biznes-idei/biznes-ideya-otkry-tie-solyariya.html. Ve skutečnosti bude vynikající řada aktivit velmi užitečná pro provozní salony krásy.

Seznam služeb

Před otevřením soukromé lázně je třeba pečlivě zvážit seznam všech služeb a pokud možno rozhodnout, jak je v budoucnu rozšířit. Takže s výjimkou parní místnosti a odpočinku, mnoho zákazníků dává přednost návštěvě zdravotní masáže nebo SPA. Také můžete přidat zde: solné lázně, kádě v ohni, kavárna, kulečník, stolní fotbal, hotel, posilovna.

Jak můžete vidět, je toho hodně úsilí, ale zároveň rozšíření počtu služeb poskytovaných v malém lázeňském podniku vyžaduje značnou finanční zátěž.

Reklama

Chcete-li rozvíjet svou firmu, budete potřebovat různé možnosti inzerce. Hlavní typy marketingových pohybů, které fungují: oznámení v médiích a fórach, "ústně", distribuce letáků.

Příznivý pro soukromé lázně bude vytvoření vlastního webu. To může výrazně zvýšit podnikání. V takovém případě budete muset udělat optimalizaci vyhledávače na webu a propojit kontextovou reklamu, která přinese první hovory v prvních dnech práce na vašem internetovém serveru.

Celá strategie rozvoje lázeňské činnosti spočívá v sestavování základny běžných zákazníků. Dokonce můžete říct i základy společností, které budou pravidelně objednávat služby vašeho zdravotního komplexu. V lázních chodí lidé na 4 až 7 osob. Proto, abyste měli trvale vysoký zisk, budete muset přilákat přibližně 25 až 30 skupin běžných zákazníků.

Zvažte slevový program a akcie pro stálé zákazníky, aby si návštěvníci mohli nabídnout nové služby.

Zaměstnanci

K zahájení budete potřebovat:

 • Administrátor. Práce s klienty, přijímání objednávek a plateb.
 • Technický pracovník. Kácení palivového dříví, přípravu lázně a další fyzické práce.
 • Čistič. Úklid vany a pokoje.
 • Bezpečnostní stráž. Často v soukromém odpočinku ve večerních hodinách, a všechno není zřídka opilý, takže ochrana nebude nadbytečná.
 • Masér.

Kolik stojí za zahájení sauny?

Nyní zvážíme, jaké investice budou muset být zahrnuty do obchodního plánu lázně, takže v budoucnosti nebude v dané situaci mnoho neočekávaných výdajů.

 • výstavbu nebo opravu lázně - od 300 do 1000 USD za 1 m2. V průměru je plocha lázně asi 70 - 100 m².
 • nákup vybavení a nábytku - 7000 dolarů - 9000 dolarů. Seznam potřebných zařízení, které jsme přezkoumali výše.
 • daně - 150 USD měsíčně.
 • platební pomůcky.
 • nákup spotřebního materiálu (palivové dřevo, éterické oleje a jiné).
 • reklama - 100 USD / měsíc
 • mzdy zaměstnancům.

Vzhledem k tomu, že jsou v provozu vany, vzniknou náklady na instalatérství, plstění a tak dále. Také, pokud se domníváte, že tento obchodní nápad není jen v podobě otevření lázně, ale také při poskytování dalších služeb, musíte zahrnout i náklady na jejich uvedení do provozu.

Kolik můžete vydělat?

V průměru je cena za jednu hodinu pronájmu koupelny pro celou firmu od 9 do 30 dolarů. Jedna firma obvykle objedná 3 hodiny návštěvy a to je 27 až 90 dolarů. Za den jsou 3 až 5 firem. Takže den malý soukromý koupel vydělává asi - 175 až 290 dolarů. Za měsíc je tato částka $ 5250 - 8700 USD. Jedná se o ceny velkého města, v provinčních městech budou tyto částky nižší, avšak náklady na otevírání lázně budou také nižší.

Zahrnuje také příjmy z dodatečných služeb, prodej košťat, pantoflí, klobouků a dalších.

Po odečtení měsíčních výdajů má majitel lázně asi 3000 až 3500 dolarů na ruce.

Úhrada tohoto podnikání je 1,5 - 2 roky.

Závěry. Dali jsme vám podnikatelský plán pro koupel se základními výpočty, které pomohou začínajícímu podnikateli vytvořit úplný obraz o zahájení tohoto podnikání. Toto místo je tvrdou prací a velkými investicemi, ale ziskovost je potěšitelná a poptávka po této službě neustále roste.

Zapůjčení lázně? Čekáme na Vaši zpětnou vazbu v této oblasti činnosti.

Myšlenka na podnikání číslo 59: Jak výhodné je otevřít lázeň a kde začít?

Koupit jako obchodní zájmy obrovský počet podnikatelů a každý hledá odpovědi na řadu otázek - je to výhodné, kde začít, jak se otevírat?

Dnes je vlastní koupelna obyčejnou věcí v bytě a v soukromém domě. Nedávno tato radost nebyla k dispozici všem, protože ruská lázeň byla velmi oblíbená. Ve vesnicích stály prakticky na každé lokalitě koupele a toto potěšení našlo své zákazníky kdykoli během roku.

A jestliže před tím, než jsou majitelé bytových jednotek jednotek, dnes je otevření takové instituce pro soukromé i veřejné využití vynikajícím obchodem.

Volba směru

Bez selhání začíná vše volbou konceptu, na němž bude celý proces budován. Existuje několik možností - zde a soukromé budovy malého rozměru a sauny různých typů a vany v sudu, a dokonce i velké veřejné instituce určené pro hromadné návštěvy.

Můžete si vybrat libovolnou volbu podle vlastního uvážení - váš budoucí projekt může být lázeň pro rodinné dovolené a může být plnohodnotným elitním komplexem s různými druhy parních místností a dalšími druhy rekreace. Každý vzorek musí být zkontrolován podle finančního modelu, který vám vyhovuje, a pak podnikání přinese zisk a potěšení běžným zákazníkům.

V počáteční fázi je důležité určit, kdo se stane vaším cílovým publikem. Jedná se o kategorii lidí, která by měla být vedena při vytváření obchodního plánu, sauny atd.

Výběr typu lázně

Dnešní podnikání umožňuje kombinaci druhů, ale i v tomto případě je nutné plně reagovat na potřeby publika, které se mohou lišit v závislosti na regionu. Níže uvedené příklady vám umožní vybrat kategorii a odborně ji propagovat:

 • Klasická ruská lázeň, která se používá pro převážnou většinu lidí, předpokládá teplotu 50 až 90 stupňů, zatímco v místnosti bude návštěvník schopen nepřetržitě 25 minut. Je výhodné poskytnout další služby, jako je masáž a použití vonných čerstvých košťat.
 • Pro podnikání je velmi výhodné otevřít finské sauny jiným typem páry. Teplota zde je mnohem vyšší a doba prodlevy by neměla přesáhnout deset minut. V takovém případě budou vyžadovat další procedury v samostatné místnosti.
 • Turecké lázně jsou také charakterizovány vysokou ziskovostí a návratností, zatímco zdi jsou nutně vyrobeny z mramoru a za topení je zodpovědný specializovaný kotel. Teplota vzduchu je zde nižší než u jiných druhů, zatímco vlhkost je mnohem vyšší, což odlišuje tyto koupele od ostatních.

Výhody a nevýhody

Měli byste se seznámit s pozitivními i negativními aspekty takové podnikatelské činnosti.

 1. Organizovat lázeň je přinejmenším proto, že tato služba byla vždy považována za vysoce poptávanou. Bez ohledu na typ lázně ji někdo pravidelně navštěvuje, zde tráví dovolenou a narozeniny, jen příjemně odpočívá. Koupelna, dokonce i s koupelnami a venkovskými pozemky, je vždy oblíbená u lidí jakékoliv třídy a finanční prosperity, a proto otázka návratnosti nestojí za to.
 2. Soukromá lázeň nevyžaduje velký pozemek - je možné zajistit takové zařízení na vlastní půdě, hlavně je to kompetentně řídit výpočty a zahájit výstavbu s připraveným plánem.
 3. Lidé, kteří uspořádali soukromý lázeň a byli jeho vlastníkem mnoho let, říkají, že nepotřebuje mnoho investic na vytvoření podnikání - dostatečný počáteční kapitál, který půjde do výroby a výroby samotné lázně, nákupu vybavení a údržby.

Hlavní nevýhodou této oblasti je dlouhá doba návratnosti a vysoké náklady na nástroje - nebudete moci šetřit vodou.

Veřejné lázně

Ne vždy podnikatel si vybírá scénář, ve kterém je koupel soukromá a oddělená. Dnes se móda vrací do veřejných lázní, které jsou známy ze starých filmů a příběhů starší generace. Je prospěšné vytvořit takovou instituci, jaké jsou vlastnosti takového podniku?

Dnes je veřejná lázeň radikálně odlišná od toho, kterou jsme viděli ve dnech Sovětského svazu. Požadavky na ně se výrazně zvýšily, a teď - to je prostor pro relaxaci s velkým množstvím párových, útulných nábytku a mnoha službami, které může každý využít.

Zvažte následující body:

 • musí existovat individuální sprchové kabiny;
 • Vedle parních místností je třeba zajistit místo pro odpočinek;
 • v budově se doporučuje zorganizovat bazén;
 • zde můžete prodávat občerstvení a nápoje.

Zde podnikatel čeká na komplexní účetnictví a v počáteční fázi je třeba provést spousty výpočtů. Ale s kompetentním přístupem bude zisková instituce kolosální. Postarejte se o další služby, které donutí klienta, aby se k vám znovu a znovu vrátil, stejně jako o zdvořilý a sympatický personál, který zanechá návštěvníkům pozitivní dojem.

Dokumenty

Vytvoření soukromého podniku vyžaduje povinnou registraci veškeré potřebné dokumentace. Pouze tímto způsobem zajistíte legálnost vašeho podnikání, vyvarujete se nepříjemných situací, které mohou způsobit vážné finanční škody. Doporučuje se shromažďovat balíček dokumentů předem, protože tímto způsobem budete moci instituci otevřít v době, která je podle vašeho plánu přísně stanovena a vyhnout se dalším nákladům.

Pro registraci podnikání budete muset požádat místní daňovou službu a získat status individuálního podnikatele, pokud jde o fitness a zdravotnické organizace. V takovém případě budete platit daň, která je povinná k úhradě, a všechny akce budou provedeny již jako oficiálně registrovaná osoba.

Registrace IP je obvykle poměrně nenákladná, zpracovává se do tří dnů a nevyžaduje povinnou přítomnost právníka. Teprve po obdržení tohoto stavu se můžete zapojit do aktivit a otevřít svou firmu.

V budoucnu budete muset podstoupit několik inspekcí, mezi něž patří hygienicko-epidemiologické a požární vyšetření. Po ověření musí vydat doklady, které potvrzují plnou shodu s požadavky, a poté je vaše činnost považována za zcela bezpečnou a autorizovanou.

Zaměstnanci

Budete muset vybrat zaměstnance s platným zdravotním záznamem, mezi něž patří následující odborníci:

 1. Jeden nebo několik spánek.
 2. Administrátor.
 3. Čističe.
 4. Personál obsluhující kuchyni, pokud existuje.
 5. Masér.
 6. Specialista odpovědný za inventář.

V položce výdajů nezapomeňte zahrnout mzdy zaměstnancům, takže váš úkol bude velmi usnadněn.

Video: domácí podnikání na ruské lázni.

Výhody

Výpočet nákladů musí být proveden v přísném souladu s regionem, měřítkem instituce. Pouze tímto způsobem je možné určit počáteční kapitál, porozumět budoucímu zisku.

Počáteční náklady zahrnují následující položky:

Obchodní plán komplexu lázně

1. Shrnutí projektu

Cílem projektu je otevření komplexu v Rostově na Donu, který se skládá ze dvou lázní v tradičním ruském stylu.

Projekt zahrnuje výstavbu zrubového domu se dvěma hlavními lázněmi, z nichž každá sestává z jedné parní lázně, jedné toalety a jedné relaxační místnosti. Součástí komplexu je společná koupelna a šatní skříň z chodby. Konkurenční výhodou je schéma rodinného podnikání: komplex koupelny se nachází na místě se soukromým majitelem domu. Všechny základní funkce pro udržení lázně v provozním stavu a poskytování základních služeb provádí majitel projektu a jeho rodinní příslušníci, stejně jako dva správci pracující na směnách. V souvislosti s rodinným formátem projektu jsou vyloučeny trvalé výdaje, jako je nájemné za prostory, stejně jako mzdové náklady na svetr, masér, čistič atd.

Hlavní služby komplexu lázně:

1. Hodinové pronájmy lázně (minimální objednávka - od 2 hodin)

2. Služby koupelny (páření)

4. Peeling, balení

5. Pronájem altánku a barbecue

6. Prodej občerstvení a nealkoholických nápojů

Otevření komplexu lázně bude vyžadovat 3 454 000 rublů. Asi 43% startovních investic nebo 1 500 000 rublů. plánuje se získat z vlastních úspor 57% nebo 1 954 000 rublů. půjčí peníze. Míra půjčky bude 22%. Doba půjčky je 2 roky s odložením první platby na 3 měsíce.

* údaje za 3 roky práce

Doba zahájení projektu před začátkem prodeje bude 12 měsíců, což je způsobeno tím, že je třeba snížit rámec. Hlavní stavební práce se plánuje dokončit do 4 měsíců, dokončí se dokončovací práce, návrh prostor, zařízení se zařízením, testování parních místností probíhá před trhem. Ukončení plánovaného prodeje je plánováno na 3 měsíce práce.

2. Popis průmyslu a společnosti

Dosavadní vývoj trhu s lázeňskými službami a saunami se rychle rozvíjí. Otevírání lázní probíhá jak v soukromých prostorech (1-2 vany), tak v složení hotelu, zábavních komplexů a SPA-center. Nejoblíbenějšími formáty jsou ruská pára (především dřevo) a finská sauna. Také získávají popularitu turecké (Hammam), římské a také infračervené koupele.

Analýza trhu v Rostově na Donu ukázala, že v současné době působí na hranicích města asi 150 komerčních lázní. Nejběžnějšími formáty jsou finská sauna (asi 85 bodů) a ruská lázeň (asi 50 bodů), zbytek je hlavně v tureckých lázních. V přibližně 70% případů se jedná o tvar lázně - jednotlivé lázně a sauny, stejně jako komplexy dvou a tří lázní. Zbytek 30% připadá na "koupelové byty", koupelny v hotelech a hotelech, v koupelnách v restauracích a hotelových komplexech a dalších (v koupelnách u vodních parků, SPA-středisek apod.). Lázně jsou zpravidla určeny pro souběžné návštěvy 6 osob (65% případů) a pro každého dalšího zákazníka je zaplacena dodatečná částka. Asi 20% lázní má kapacitu až 10 osob a 15% může ubytovat více než 10 osob. Služby lázní jsou využívány všemi kategoriemi obyvatelstva, což potvrzuje vysokou disperzi cen za služby: od 400-500 do 3000-3500 rublů. na 1 hodinu v sauně / sauně.

Součástí komplexu lázní je soukromá usedlost, na které se nachází jednopatrová budova se dvěma ruskými lázněmi pro 6 osob, stejně jako bazén, altán a venkovním venkovním ohništěm. Koupelna je zrubová budova o rozloze 90 metrů čtverečních. m., rozděleno na dvě zóny o rozloze 36 a 30 metrů čtverečních. V každém z nich je parní lázeň, sprchový kout, prádelna a odpočívárna. Také v místnosti je společná vstupní hala s šatní skříní, koupelna, technická místnost. Sauna má dvě kamna. Zákazníkům jsou nabízeny tři hlavní způsoby chlazení. Jedna z koupelen je vybavena malým bazénem a druhá s fontánami s mrtvou vodou. Navíc návštěvníci obou lázní nabízejí, aby nalévali studenou vodu z kbelíků, pronajmout altán a barbecue ve dvoře. Mezi další služby patří masáž, peeling, balení, stejně jako čajový obřad s odstraněním samovaru na palivovém dříví a buchty. Sauna je otevřena od 9.00 do 00.00 bez dnů volna.

Struktura řízení komplexu lázně je jednoduchá. Vedení se zabývá majitelem projektu, který kombinuje řízení s povinnostmi hlavního ošetřovatele a je neustále na území domácností s vanou. Nahrávání, příjem příchozích hovorů, přímý příjem hostů a instruktáž jsou prováděny dvěma správci na plný úvazek pracující na směnách. Odpovědnost za obsluhu hostů (poskytování doplňkových služeb, jako je masáž, peeling atd.) Provádí jeden z členů rodiny majitelů.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Investiční náklady na výstavbu domku a dokončení komplexu s instalací zařízení jsou počítány z průměrných tržních cen 25 tisíc rublů na metr čtvereční. Spolu s nákupem zařízení a náklady na instalaci bude činit 3,129,000 rublů. K zahájení projektu, včetně pracovní kapitál bude potřebovat 3 544 000 rublů. Za tímto účelem je 1 954 000 rbl. (57% z celkové částky) a 1 500 000 rublů. vlastních zdrojů.

Forma vlastnictví - IP. Systém zdanění je zjednodušený. Předmětem zdanění jsou příjmy (6%).

3. Popis služeb

Hlavní lázeňský komplex poskytuje lázeňské služby pro firmy až pro 6 osob. Minimální objednávka je ve vaně 2 hodiny. Klient si může vybrat jednu z možností dvou lázní: font nebo bazén. Jako konkurenční výhody bylo rozhodnuto zahrnout do seznamu další placené služby, jako je relaxační masáž, peeling, balení, vaření samovaru s buchty a podobně. Služba lázeňského komplexu zahrnuje řadu bezplatných služeb. Kompletní seznam je uveden v tabulce. 1.

Tabulka 1. Seznam služeb

Komplex lázně funguje ve středním cenovém segmentu a je zaměřen na velkou část obyvatelstva města. Zvláštní pozornost je věnována úrovni služeb. Útulná atmosféra domova, zdvořilý a vysoce kvalitní služby jsou navrženy tak, aby přitahovaly pravidelné zákazníky. Plánovaný podíl stálých zákazníků je asi 30%.

Kromě služeb můžete v komplexu lázní zakoupit také občerstvení a nealkoholické nealkoholické nápoje. Bylo rozhodnuto odmítnout prodávat pivo a alkohol kvůli zákazu prodeje na veřejných místech a potřebě získat licenci. Návštěvníci lázně mohou s sebou přinášet vlastní jídlo, stejně jako smažené maso nebo ryby na pronajatém grilu. Na požádání si zákazníci mohou objednat pizzu a jiné pokrmy za slevu z restaurace, s níž je uzavřena smlouva o partnerství.

Otevření lázně nevyžaduje licenci, ale pro zahájení podnikání budou vyžadovány povolení od požární kontroly a SEZ.

4. Prodej a marketing

Ve vaně chodí po kvalitních službách, aby si odpočinuli, pobavili a odpočívali v příjemné společnosti. Docela často slyšíte negativní zpětnou vazbu o neprofesionální lázní služby ( „zhasne páru“, „No teplo“, „No trakci“), nedostatky služba (hrubé administrátory, studené a neradushny příjem, „nedávají pantofle“, „špinavé prádlo“) a komentáře k výzdobě interiéru ("vyvrtaný interiér", "forma v rohu", "špatně vyčištěná", "studená podlaha"). Všechny tyto body budou zohledněny v procesu implementace projektu. Prioritní oblasti pro lázně komplexu - poskytovat kvalitní služby a udržovat dobré a laskavé atmosféře ruské lázně, kde si můžete přijít jako firma, jakož i rodiny s dětmi.

Na území Rostova na Donu je asi 150 lázní. Hlavními konkurenty lázeňského komplexu jsou lázně a sauny umístěné na území jednoho mikrodistriku, což je asi 30 jednotek. Jejich hlavní nevýhodou je: poněkud monotónní a nabízí nenáročný design interiérů, formát povrchnost (Ruská lázeň, finskou saunu nebo mnoho volal jen podmíněně), ne však vždy dobrou pověst ( „koupel pro ni“, „hosta“, „k setkání“, atd. ), služby nízké kvality. V důsledku toho je zavedení služeb uvedených v tabulce č. 1. dává nepochybnou výhodu oproti konkurenci.

V dnešní době se na trhu pyšní buď VIP lázně, nebo levné sauny pro zábavu pro dospělé nebo výhradně pro muže. Existuje však viditelný nedostatek cenově dostupných koupelí v rodinném stylu, kde mohou návštěvníci přijít s dětmi. V tomto ohledu bylo rozhodnuto upřednostnit druhé. Náklady na pobyt v sauně na hodinu je v průměru jen 1300 rublů, což je průměrná kontrola trhu pro Rostov. V závislosti na formátu cen ve městě se liší 400 až 3500 tisíc rublů.

Služby jsou poskytovány prostřednictvím předběžného telefonního záznamu. Informace o komplexu lázní s kontakty, cenami a fotografiemi jsou zveřejňovány na oficiálních stránkách i v elektronických katalozích. Kromě místa je také skupina v sociální síti "Vkontakte", která je naplněna zprávou o společnosti, informace o propagačních slevách, kognitivní příspěvky o tradicích ruské lázně a další. Jako hlavní metoda přilákání klientů byla zvolena SEO-propagace oficiálního webu. Během sezónního poklesu je poptávka stimulována slevami až do výše 30%, nebo při objednání 4 hodin je zdarma poskytována 1 hodina.

5.Plán výroby

Geografická poloha lázeňského komplexu - okres Pervomaisky Rostov-on-Don. Budova se nachází v soukromém sektoru, od velkých dopravních tepen a městského hluku. Vzdálenost od zastávky veřejné dopravy je 300 metrů. Lázeň nepatří k těm podnikatelským typům, pro které je třeba mít místo na centrálních dálnicích, koupele jsou účelně navštěvovány, takže vzdálenost od centra není překážkou pro klienty.

Plocha komplexu je 90 metrů čtverečních. m. Náklady na vybudování srub vyrobený z klád, včetně nákladů na projekt, výkop, nadace, náklady soupravy k montáži (logy se zářezy), Montáž stěn, střech, výstavbu komunikací, a dokončit instalaci zařízení, bazén uspořádání s 6 metrů čtverečních. m. bude činit 2,5 milionu rublů. Plánuje se zapojení místní stavební firmy na výstavbu domečku. Základem pro výběr byla zkušenost firmy na trhu, stejně jako v případě komerčních lázní vytvořených dříve tak komplexní projekt není standardní.

Náklady na vybavení komplexu lázně jsou uvedeny v tabulce. 2. K těmto výdajům patří náklady na vybavení dvora, instalace protipožárního a poplašného systému.

Tabulka 2. Náklady na zařízení

Většinu práce zajišťující fungování penzionu provádí přímo majitel a jeho rodina. Zaměstnanci jsou zastoupeni dvěma správci (tabulka 3). V sezóně špičkových tržeb se jedná o najaté zaměstnance (čistič, instalatér). Účetní a bezpečnostní služby jsou outsourcovány specializovaným firmám.

Tabulka 3. Zaměstnanci a fond odměňování

Hlavními běžnými náklady jsou bydlení, nákup palivového dřeva, prádelna (mytí prádla a ručníků). Výdaje na HCS zahrnují zejména trvalou část - minimální platbu za služby a variabilní část, která závisí na počtu hostů.

Při výpočtu plánu prodeje (viz dodatek 1) se zohledňuje faktor sezónnosti. Recese začíná s květnovými svátky od okamžiku, kdy lidé opustí vlastní venkovské domy a zahřívají vlastní koupelny. Maximální tržby jsou stanoveny na prázdniny - Nový rok, 23. února a 8. března. Rovněž je zvažován faktor růstu rozpoznání komplexu lázně. Plánované objemy obsazenosti v prvním roce práce činí 30-40%, druhý rok 40-50%, třetí rok - 60-70%.

6. Organizační plán

Řízení komplexu lázní a strategické plánování je svěřeno majiteli. Vykonává také výběr marketingových propagačních metod, spolupracuje s zprostředkovateli a také kombinuje povinnosti bankéře. Přímý příjem hostů, instruktáž, nahrávání vedou pracovníci správních orgánů. Vedlejší funkce pro čištění a další služby jsou přiděleny členům rodiny vlastníků. Zaměstnanci a zaměstnanci outsourcingu jsou přímo podřízeni majiteli firmy. Formát rodinného podniku umožňuje minimalizovat náklady na placení mzdy.

7. Finanční plán

Náklady na investičním horizontu projektu jsou: (.. 2,5 mln Rub) (.. 25000 Rub) náklady na výstavbu a dokončení komplexu lázně, Nákup vybavení (629 tisíc rublů..), vývoj webu, oběžných aktiv (300 tisíc rublů..) Celkem: 3 454 000 rublů.

Náklady na hlavní období zahrnují platy správcům lázně, minimální platbu za služby a elektřinu, prádelna, účetní, bezpečnost.

Finanční ukazatele projektu vypočítané na období pěti let jsou uvedeny v dodatku 1.

8. Hodnocení účinnosti projektu

Projekt pro otevření lázně je charakterizován vysokou úrovní počáteční investice, která je nutná pro stavbu a vybavení. Bude také vyžadovat působivý časový interval. Mezi výhody tohoto projektu patří poměrně nízké náklady na hlavní období, nedostatek nájemného, ​​velké výdaje na FOT.

Doba návratnosti komplexu lázně bude 14 měsíců a diskontní doba návratnosti je 16 měsíců. Ukazatele výkonnosti jsou uvedeny v tabulce. 4.

Tabulka 4. Ukazatele výkonnosti projektu

9. Rizika a záruky

Obchod s koupelí se týká dobře zvládnutých aktivit. Nicméně, na rozdíl od obecné víry, nemůže být přičítán pasivnímu podnikání. Údržba sauny vyžaduje každodenní účast a aktualizuje některé prvky lázně kvůli vysokému stupni odpisování. Pro vysoce kvalitní služby zákazníkům s maximální efektivitou se doporučuje, aby byly lázně renovovány každých 5 let až do výše 25% původních nákladů na stavbu. Hlavní rizika projektu jsou uvedena v tabulce. 5.

Tabulka 5. Hodnocení projektových rizik a opatření k zabránění jejich výskytu nebo jejich důsledků

10.Požadavky

Hlavní finanční ukazatele projektu v pětileté perspektivě