Biliardový obchod: jak otevřít kulečník. Podnikatelský plán pro kulečník: potřebné vybavení a dokumenty

K dnešnímu dni se kulečník stal v naší zemi poměrně populární sportovní hra.

Hrají je dospělí a dokonce i teenageři. Postupně se vyvinulo do určitého sportu, podle kterého se každoročně konají soutěže a další sportovní akce.

První kroky v této oblasti podnikání

Podnikatel, který se rozhodne otevřít kulečník s vhodným přístupem, může vydělat mnohem více peněz, než bylo původně investováno.

Chcete-li dosáhnout úspěchu v tomto podnikání, musíte vybrat správné místo a vytvořit kompetentní obchodní plán pro kulečník. Taková zábavní instituce musí dodržovat určitý koncept.

Požadované dokumenty pro otevření

Pro konstrukci kulečníkového podniku nejsou vyžadovány žádné zvláštní dokumenty. Je nutné:

- získat potřebné licence a povolení;

- pečlivě sledujte, zda prostory pro klub splňují všechny požadavky hasičů a SES.

Získání těchto dokumentů je zcela standardním postupem.

Typy kulečníkových klubů

Všechny kulečníkové kluby, které jsou v současné době otevřené v naší zemi, lze rozdělit do několika skupin na základě velikosti místnosti a počtu kulečníkových stolů.

První typ zahrnuje kulečník, který se nachází v rekreačních domech, penzionech nebo hotelech. V této místnosti není k dispozici více než 5 stolů určených pro fanoušky tohoto typu sportovní hry.

Druhým typem je kulečník, který se nachází v zábavních centrech a velkých obchodních domech. V těchto klubech existuje nejméně 15 stolů, které jsou určeny pro různé typy kulečníku. V kulečníkových klubech tohoto formátu se často konají soutěže profesionálů na regionální úrovni.

Třetí typ kulečníkové herny zaujímá samostatnou místnost a ve svém arzenálu 20 a ještě více stolů. Vytvoření tohoto typu instituce bude muset utrácet, ale zisky elitního kulečníkového klubu jako podniku přinesou několikrát více než ostatní.

Podtypy klubů

Kromě tohoto podmíněného rozdělení na typy jsou biliárské kluby dále rozděleny do podtypů: zábava, elita a sport.

Biliardová zábava může být kombinována v jedné místnosti a další zábavy pro návštěvníky.

Profesionální kluby jsou vybaveny nejkvalitnějším vybavením a zaměřují se na kvalitní hru av neposlední řadě se starají o zábavu. Mnoho profesionálních hráčů přijíždí do hry se svými vlastními (na zakázku) podněty a vždy používají rukavice pro kulečník.

Základní pojetí instituce

Než začnete s podnikatelským plánem pro kulečník s výpočty, musíte se rozhodnout o své povaze a přemýšlet nad pojmem instituce. Na papíře stojí za to zapsat podrobně všechny náklady a pokud je podnikatelský plán proveden správně, brzy získáte první příjem z vašeho podnikání.

Samozřejmě, počítte s tím, že v prvních měsících práce klubu, než získáte první příjem, budete muset investovat hodně a neustále investovat do něj. Zavedení takové vysoké pozice vyžaduje zařízení odpovídající jeho statutu. Měla by být nejen kvalitní, ale i drahá.

Předem si uvědomte, že veškeré finanční náklady, které půjde do turnajů, nebudou vráceny, takže majitelé kulečníkových obchodů jsou často spojováni s zábavnými a zábavními prvky.

Dokonce i v hale kulečníkové haly často uvádějí reklamu, za kterou majitel štědře zaplatí. Takové marketingové pohyby pomáhají alespoň mírně zlepšit ziskovost instituce.

Vysoká konkurence

Pokud jste se již rozhodli založit elitní instituci, ale nevíte, jak otevřít kulečník a co je k tomu potřebné, nejprve musíme kromě finanční bonity majitele zkompilovat počáteční klientskou základnu!

Pokud v počáteční fázi rozvoje podnikání zakládá zakladatel kulečníkové místnosti tyto dva body, pak je pravděpodobné, že by podnik prostě spálil a způsobil ztráty. Obchodní analytici tvrdí, že trh s kulečníky je velmi konkurenceschopný.

Existují takoví podnikatelé, kteří mohou pochybovat o takovém prohlášení analytiků, a domnívají se, že volné místo pro rozvoj tohoto druhu podnikání stačí, a co je nejdůležitější, udělat jasný obchodní plán pro kulečník.

Odborníci však stojí samy o sobě a trvají na tom, že se tento typ podnikání rychle rozvíjí a v průběhu času bude počet biliárů, vypočítaný pro všechny vrstvy obyvatelstva, růst exponenciálně.

Jen jeden má šanci

Můžete vstoupit na jakýkoli trh, tam by byla touha, ale všimněte si, že otevření elitního kulečníkového klubu je přímo spojeno s velkými penězi. V malém městě, kde není mnoho fanoušků kulečníku a již existují kluby střední třídy, nedávají příležitost otevřít ještě jednu takovou instituci. Proto vědomě, že váš projekt bude spálit.

Důležité body při otevírání kulečníkové místnosti

Závěr může být provedeno další podnikání „Billiard“ bude zisková pouze v případě jeho zakladatel není tolik hnát příjem jako posedlý ideální a kvalitní instituce.

V takovém prostředí přežívají podnikatelé, snaží se zvýšit klub na určitou úroveň a poté dostat z něho peníze. Pokud je myšlenka na vytvoření kulečníkového klubu založená pouze na příjmech, pak je lepší začít pracovat v této oblasti!

Nábor zaměstnanců

Když se majitel rozhodl, že zdroje a příležitosti dost soutěžit s ostatními kluby, obchodní plán z kulečníkového klubu je maloval a dokonale navržen tak, můžete i nadále „klopýtnutí“ a zastavit na půli cesty kvůli neschopnosti skórovat v jejich elitní instituce, profesní, kvalifikovaní pracovníci.

To platí zejména pro značky. Vezměte si pozici známého studenta, který ví i o pravidlech hraní kulečníku teoreticky, je velkou chybou. Značka musí být dovedně připravena a hrát několik úrovní nad jakýmkoliv průměrným hráčem.

Nezkušený chlapec prostě vystraší vážné klienty, kteří by mohli přinést zakladateli klubu spoustu peněz a zvýšit pověst instituce. Jakýkoli zkušený podnikatel před otevřením kulečníkové herny bude lépe zaplatit, ale bude zaměstnávat profesionální značku, která bude přirozeně ideálním způsobem, jak zvýšit úroveň klubu.

Schopnost pracovat s vážnými klienty a profesionálními hrami přiláká do instituce nové zajímavé hráče a je připraven připravit si úžasnou hru na vzrušující hru.

Správně zvolené prostory - to je již 50% úspěšnosti klubu

Stejně jako každý jiný podnik, kulečník vyžaduje pečlivý výběr místnosti. Koneckonců, přijdou tví hosté, na kterých přímo závisí příznivý nebo nepříliš aktuální váš záležitost. Také zde bude muset udělat těžkou volbu.

Nenákladné prostory mohou vyděsit bohatou klientelu a drahá budova na dobrém místě výrazně zvýší dobu návratnosti klubu. Koneckonců, v odhadu zpronevěry pro podnikání by měl odstavec 1 pronajmout pokoj. Optimální volbou v tomto případě je obvykle výběr prostor v budovách, které jsou blíže ke středu města na libovolné hustě osídlené ulici.

Nákup potřebného nábytku

Před nákupem tabulek a výpočtem obchodního plánu kulečníkového klubu určit, které cílové publikum budou návštěvníky vaší instituce. Pokud jsou hlavními návštěvníky mladí lidé, pak musíte vsadit na tabulky pro "Američany" a starší generace preferuje klasický ruský kulečník.

Pokud se stále nemůžete rozhodnout a uspořádat své vlastní nákupy, můžete získat rady od zkušeného hráče v kulečníku nebo si prohlížet výzkum obchodníků v této oblasti.

Kolik stojí za otevření kulečníkového klubu?

Podívejme se na výpočty na příkladu levného kulečníkového klubu.

Chcete-li otevřít instituci ekonomické třídy, musíte zvážit, že návštěvníci budou potřebovat nejen kulečníkové stoly, ale také bar, kuchyň a několik automatů.

Pro tento soubor bude zapotřebí počáteční kapitál od 50 do 200 tisíc dolarů. (závisí na ceně herních strojů a kvalitě herních stolů). Tato investice s průměrnou účastí klubu by měla být splacena za dva roky.

Požadavky na místnost pro kulečník

Co se týká cenově výhodného kulečníkového klubu, jeho návštěvníci, aby hráli několik her, jsou líní, aby jeli do centra. Takže můžete bezpečně pronajmout pokoj pro klub v každé obytné čtvrti.

Před otevřením kulečníkového klubu by se majitel měl postarat o vhodnou místnost, musí splňovat alespoň tyto podmínky:

• velké a prostorné (pro pohodlné uspořádání kulečníkových stolů by místnost měla být nejméně 400 m2);

• Je žádoucí, aby byla místnost bez sloupců (nejlepší volba je pravoúhlý nebo čtvercový).

V případě, že hostitelská instituce sama spočítá potřebný prostor pro kulečníkový klub, pak je nutné, kromě prostor pro tabulek, brát v úvahu umístění baru a tabulky vyhovět návštěvníky, kteří by chtěli mít oběd nebo večeři po zápase.

Také by bylo zbytečné uspořádat malé stoly poblíž kulečníkových stolů s křesly, aby odpočívali přátelé a samotní hráči.

Potřebné příslušenství

Stoly pro kulečník dobré kvality nesmí stát méně než 1,5 tis. Cu. Pokud nejsou dodávány s příslušenstvím pro hru, musí být zakoupeny zvlášť.

Samozřejmě, to jsou koule, znamení, Kyjev, samolepky, a bylo by hezké dostat rukavice na kulečník.

Ačkoli tento doplněk vášniví hráči a koupit osobně, ale někdy mohou využít ty, které klub nabízí.

Stojí za to nákup a časovače, které budou sledovat práci značky. Každé takové elektronické zařízení stojí asi 500 dolarů. Je připojen ke stolu a začíná počítat dobu přehrávání, když je světlo zapnuto nad určitou tabulku.

Přístroj udržuje v paměti celou dobu strávil u stolu, a tak může majitel kontrolovat částku přijatou za den.

Některé stoly mohou být vybaveny počítadly. Při takovém stolu hrají návštěvníci s žetony.

Kdy začít?

Je-li správně vybraný objekt, koupil kvalitní vybavení, přijatí do práce odborných pracovníků, zbývá jen najít vhodný název kulečníkových klubů, a dá se říci, že práce šla.

Další zisk

Samozřejmě, nejdůležitějším momentem v kulečníku je hra, ale nezapomeňte, že kuchyně a bar někdy přinášejí stejný příjem, a v některých institucích i ty nejvíce.

Nejvíce používaným nízkoalkoholickým nápojem je pivo. Proto se ujistěte, že ve vašem klubu je vždy čerstvý a pestrý, od nenákladného plnění do různých lahví (světlé a tmavé). Také populárnější jsou silnější nápoje: whisky, koňak a vodka, rozmanitost výběru by neměla být příliš hubená.

Pokud jde o kuchyni, menu by mělo kombinovat řadu pokrmů masa, salátů a salámů. Číšníci by měli zajistit, aby zákazníci dostali objednávky od svých zákazníků.

Pracovní doba a zaměstnanci klubu

Je žádoucí, aby práce biliardového klubu trvala nepřetržitě. Pracovníci s výjimkou ředitele instituce by měli být:

- Správci změn (nejméně 4);

- barman (ne méně než 4);

- číšníci (ne méně než 8);

- čistící prostředek (nejméně 4);

- bezpečnostní stráže (ne méně než 8).

Takový personál by měl být v každém klubu, který pracuje nepřetržitě. Ale ne všechny instituce pracují bez přestávky, v některých kulečníkových klubů plán začíná s 12 dnů a trvá až 6 hodin, v tomto případě se počet zaměstnanců na plný úvazek může být významně snížena (minimálně 2krát).

Reklama

Majitelé kulečníkových klubů tvrdí, že tato firma nepotřebuje reklamu před otevřením ani během práce. Pokud by se zařízení stalo myslí a nevyužilo peníze na jeho vytvoření, informace o otevření nového klubu budou slyšet velmi rychle.

Pokud existuje možnost, je možné spustit reklamu v tištěných periodikách zdarma, které jsou distribuovány do restaurací, diskoték a kasin, může se stát užitečným. Obvykle v takových místech tráví své volnočasové potenciální zákazníky biliárního klubu.

Nejlepší reklamou klubu je účast jeho týmu na prestižních turnajích a soutěžích. Takové akce jsou zahrnuty v médiích, které slouží nejen jako další reklama k biliardovému klubu, ale také zvyšuje svůj rating.

Nové obchodní nápady

Začátkem nového století Rusko otevřelo příliš mnoho kulečníků. Trh byl plný a nejméně úspěšné instituce se začaly uzavírat. Vývoj tohoto segmentu zábavy bude pokračovat na úkor velkých klubů a přesunutí kulečníku do zábavních center.

Asi před šesti lety, v jedné z kaváren v Petrohradě, seděla společnost dospělých slušných mužů. Opravdu chtěli hrát kulečník. Ale místa, která odpovídala jejich představám o této hře, ve městě prostě nebyla. "Proč neotevřít instituci, kde můžete mít večer nejen šálek kávy, ale také hrát pár her?" Přemýšleli. Neexistovala žádná taková práce. Chtěla jsem otevřít instituci pro sebe i své přátele, stejné fanoušky kulečníku. To skončilo v tomto kulečník „pro jejich“ se stal jedním z největších ruských instituce - zábavního centra založeného na kulečníkovém klubu „vůdce“ pod kontrolou společnosti „Fora-Billiard“.

Historie "vůdce" je orientační. Současně (někdo trochu dříve, někdo - později) se mnoho podnikatelů začalo zajímat o kulečník a otevřené instituce "pro sebe", které se pak změnily v ziskový obchod. Pionýři trhu zachytili vlnu a mírně předčili vrchol popularity kulečníku, čímž zajistili vedoucí postavení. Dnes je stále obtížnější obsadit místo na trhu s kulečníkem a hospodářská soutěž vyžaduje, aby byla obětována ziskovost. Nicméně není nic možné otevřít kulečník právě teď, ne. Hlavní věcí je vybrat správné místo a definovat koncept instituce.

Biliardový klub podrobněji

Objem investic: od 100 do 250 tisíc dolarů, v závislosti na kvalitě tabulek, úrovni služeb, dostupnosti doplňkových služeb, prostoru.

Investice do výzdoby 1 náměstí. m "na klíč" s přihlédnutím k vybavení: od 400 do 800 dolarů.

Průměrná billiardová plocha: 250-500 metrů čtverečních. m.

Doba návratnosti: šest měsíců - dva roky, v závislosti na umístění a konceptu.

Cena jedné hodiny hry: 150-300 rublů v Moskvě.

Náklady na tabulky: pro bazén - 1,5-3 tisíc dolarů; pro "pyramidu" - od 2 do 7 tisíc dolarů.

Slovník Brockhaus a Efron uvádí, že jeho vlasti je Čína, a v Evropě první zprávy o billiardu pocházejí z 16. století. Ukazuje se, že i Charles IX ve slavné Bartholomewské noci (24. srpna 1572) hrál kulečník. Zmínky o této zábavě naleznete v Shakespearových hrách. Nejprve hráli kulečník se dvěma kuličkami pomocí speciálních palic, a na stole se šesti kapsami byl instalován obruč připomínající kroketu.

Časem se kulečník zlepšil v 17. století a dosáhl nejvyššího stupně popularity v Evropě. V Rusku byla hra podána pod Petrem Velikým, ale rozšířená byla až v 19. století. Během pravidla módy pro všechny francouzští šlechtici hráli hlavně v karambol, ale v polovině století, po závodě v St. Petersburg Freiberg mistra vytvořil první v Ruské tabulce může shestiluznogo „ruské kulečník“, na vrcholu popularity se „ruskou pyramidu“. Není divu, že lidé v „Višňový sad“ v místě a na místě sportovní kulečníkový slovo „kabátec do kouta“, „červeném uprostřed,“ a podobně. Móda!

Vítězná sovětská vláda uznala kulečník za buržoazní hru a nevěřila zájmům pracujících v takové zábavě. Pak byla hra rehabilitována. Kromě toho dokonce i vůdci, aniž by vyloučili Stalina, si dokonce stěžovali na kulečník.

Začátkem nových časů bylo v kulečníku v Rusku obtížné volat hromadné hobby, ale do konce devadesátých let se všechno změnilo. V městech se otevřely nové kluby, začal se vývoj biliáru, začal se sport, objevovaly se specializované kruhy, hra se dostala na sportovní televizní kanály a začínající hráči začali instalovat stoly doma. Kromě tradičně populárního ruského kulečníku se v bazénu (u lidí - "americký") a anglický kulečník ustálil a profesionálové dávají přednost kanónu (tzv. Uměleckému kulečníku).

Na zvýšeném zájmu o kulečník bylo možné vydělat si dobré peníze. V důsledku toho se formace nového obchodního místa uskutečnila doslova před našimi očima. V případě neexistence hospodářské soutěže by první investoři mohli diktovat ceny za služby, což by zaručilo dostatečně vysokou marži. Hospodářská soutěž se však rychle rozrostla.

Ruský kulečník bezpochyby zůstává Petrohradem. "Peter stojí před Moskvou, pokud jde o počet stolů a počet kulečníkových klubů," říká Afanasyev, vedoucí manažer kulečníkové společnosti Zeus. V jiných oblastech je billiard ještě mnohem méně rozvinutý. Ale širší příležitosti pro investory.

Zatím není možné získat spolehlivé odhady trhu s kulečníkem v Rusku. Nejedná se o nejvíce otevřený segment zábavy a podnikatelé pomalu rozšiřují svůj příjem. Hlavním úkolem však je, že až dosud zůstává otázka otevřená: co je ve skutečnosti považováno za kulečník a co není.

V mnoha kavárnách je někde ve vzdáleném rohu kulečníkový stůl, kde si hosté mohou zahrát hru nebo dvě. Je to kulečník? Sotva. V rozkládacích objektech v blízkosti metra hrací automaty a jeden nebo dva kulečníkové stoly sousedí rovnoprávně. Toto, zdá se, je také "ne zcela pravé". Navíc ve všech velkých sebeúctových zábavních a nákupních a zábavních centrech je nejméně několik stolů pro kulečník. To je bližší pravdě. Navíc existují specializované kluby, jejichž přesný počet je neznámý.

V důsledku toho musíme pracovat pouze s nejobecnějšími daty. Odhaduje se, že pouze v Moskvě existuje 4200 tabulek pro bazén a asi 3 500 pro ruskou pyramidu. Neexistují žádné přesné údaje o Petrohradě, ale o nepřímý - celkový počet tabulek ve městě už přesáhl 10 tisíc. Co se týče počtu klubů v Moskvě, tam jsou až dvě stě specializované kulečník a v Petrohradě - více než 250. „Ostatní regiony jsou stále zaostávají hlavních městech, ale v blízké budoucnosti a budou žít přes rozmach kulečníkem,“ - řekl generální ředitel Společnost Fora-Billiards Pavel Tinets.

Sport i volný čas

Prezentované na trhu jsou kulečníkové kluby vhodné rozdělit podle typu areálu, který zaujímají. Za prvé, jedná se o instituce ve vestavěných místnostech v přízemí bytových domů nebo v samostatných budovách. Obvykle se jedná o malé kluby se šesti nebo dvaceti tabulkami. Další formát - kulečník v nákupních a zábavních centrech. Takové kluby mohou zaujímat plochu až 500 metrů čtverečních. m a ubytovat 15 až 50 stolů (ve vzácných případech více než sto, stejně jako v klubech "Leader" nebo "Pulkovo-3"). Třetí možnost - kulečník v hotelu a rekreačních domů. Jedná se zpravidla o malé podniky se třemi nebo pěti tabulkami.

Další metoda klasifikace je založena na analýze koncepcí. V tomto případě má smysl mluvit o obchodních (zábavných), sportovních a elitních (uzavřených) klubech.
Komerční klub je zaměřen na masový spotřebitel, takže nejčastěji zahrnuje koncept další zábavu. Je to zábavné kluby, že většina zařízení umístěných v zábavních a nákupních centrech, stejně jako část těch, která se nacházejí v přízemí obytných budov, patří. Současný soubor doplňkových služeb však může být libovolný. Kromě hlavních center bowlingu, zpravidla jsou dětské pokoje, Q-ZAR, mnoho bezhotovostních hrací automaty, air hockey, některé koncepty food court, a někdy dokonce i noční klub s diskotékou. Zavolejte tyto instituce "kulečník" může být jen úsek. Spíše jsou plnohodnotnými zábavními centry založenými na kulečníku.

Ve specializovaném kulečníku je soubor služeb omezen na malou oblast klubu, takže kromě baru s lehkou kuchyní v těchto institucích mohou být umístěny hrací automaty a stůl pro letecký hokej.

Sportovní kluby, které se mimochodem v Rusku ještě neliší, se divákům liší od komerčních zařízení. Pokud všichni baviči přijdou na zábavný kulečník, sportovci se ve sportovních klubech shromáždí sportovci a amatéři. Navíc pravidelně pořádají různé soutěže mezi profesionály a amatéry.

Charakteristickým rysem sportovních klubů je používání nákladného a vysoce kvalitního vybavení. Koneckonců, zkušený hráč snadno rozlišuje "křivku" tágu od "úrovně" a dokonce si hraje na ošumělém stole se zlomenými míčky a ještě více. Tyto kluby vyžadují spoustu investic, které nemohou být vráceny pouze v turnajích. To je důvod, proč se snažíme zvýšit ziskovost

majitelé těchto zařízení často mixují formu sportovního a zábavního klubu. V tom není nic špatného. Jako hřišti instituce pracující ve dne i ve všední dny a v „prime time“ (pátek, sobota, neděle) se přemění na komerční klubu s vysoce kvalitní zařízení, které bude přitahovat více zákazníků.

Uzavřené nebo elitní kluby - speciální formát pro kulečník. Vstup do nich je zpravidla zavřený pro návštěvníky "z ulice" a každý stůl v těchto institucích se nachází v samostatné samostatné místnosti. Další způsob, jak odpojit nežádoucí hosty, je vysoká cena hry (od jednoho až tři tisíce rublů za hodinu), což umožňuje odfiltrování návštěvníků i bez účasti vyškolených bezpečnostních strážců.

"Elite kluby jsou umístěny jako instituce pro dobře-zakotvenou vrstvu klientů," říká Andrey Afanasyev (Zeus). - Zvláštností těchto zařízení je poskytování exkluzivních a drahých služeb, které často nemají obdoby v jiných klubech města.

Jedná se o nejdražší instituci s ohledem na počáteční investici. Navíc, pokud můžete přilákat zákazníky do zábavního klubu s příznivou polohou a bohatou reklamou, a ve sportovních stolech - kvalitní tabulky, elitní klub přímo předpokládá osobní seznámení investora s budoucími hráči. Zpravidla - velmi bohatí lidé.

Jako hlavní manažer moskevského kulečníkového klubu Yard, Kristina Doroshchuk, mnoho profesionálních hráčů v ruském kulečníku nelíbí instituce, kde mladí lidé hrají bazén: příliš hlučný. Tito zákazníci preferují uzavřené kluby. A v takových institucích se můžete setkat s "katal" a hrát si jen za peníze.

Západní bílý balón

Růst trhu s kulečníkem, který tak dynamicky začal, může brzy skončit. Odborníci firem - prodejci zařízení již označují opravu v sazbách prodeje tabulek, i když vyjadřují naději, že přerušení bude dočasné. "Trh je zdaleka nedosažitelný - jak v Moskvě, tak v regionech," říká Andrei Afanasyev. - Poptávka po hře narůstá, také kvůli neustálému vysílání na předních televizních kanálech. "

Paul Týnec ( „Fora-Kulečník“) se rovněž domnívá, že trh kulečníkové kluby jsou stále ještě není nasycen v každém hlavním městě, nebo v regionech, „Podívejte se, jak často televizní kanály začaly projevovat soutěží v kulečník; hra získává popularitu a vyhlídka na zařazení kulečníku do olympijského programu ještě více zvýší zájem. Přirozeně to pozitivně ovlivňuje činnost vlastníků klubů a zvyšuje tok zákazníků. " A Kristina Doroshchuková (Yard) dodává, že v zemi stále existuje mnoho potenciálních zákazníků, kteří zatím nepůjdou do klubů. Pro ně a musí bojovat s obchodníky! To je jen účastníci trhu s nemovitostmi, neustále sledování změn nabídky a poptávky v segmentu pouličních maloobchodních prostor, zaznamenat reverzní trend.

- V dnešní době nejsou kulečník tak populární, jako byli před několika lety, když byli mezi hlavními zábavními zařízeními v různých městech. Většina kulečníku je nyní místem, kde se shromažďují profesionálové a fanoušci tohoto sportu, "říká Alla Glazková, vedoucí obchodního oddělení obchodních nemovitostí Blackwood.

Podle Alexandry Kadčenkové, zástupkyně vedoucího oddělení analytiky a výzkumu v Praediu, je segment specializovaných kulečníkových klubů přeplněn a nyní je mnoho z nich uzavřeno. Podle PR ředitele skupiny Vesco Ivana Lyasnikova se popularita kulečníku v Moskvě snížila na počátku roku 2000, zatímco jejich počet se nyní snížil z 280-300 v roce 2001 na 150-170 v roce 2007. V Petrohradě zůstal počet biliardů nezměněn: slabé koncepce byly uzavřeny, nové byly otevřeny a v důsledku toho bylo možné dosáhnout nulové delty. V regionech, podle odborníků, počet kulečníků roste, ale také mnohem pomaleji než dříve. Příjmy vlastníků kulečníkových klubů postupně začínají klesat.

Možná, že jen výklenky kulečníkových místností v zábavních oblastech nákupních center zůstávají dosud zcela nasycené. Nicméně, jak uvedl vedoucí oddělení analytiky a vyhodnocovací UKND „Miel Real Estate“ Aydar Galeev, v nákupním centru přidání billiard nepraktické, protože jsou hlavními zákazníky těchto institucí, jako je uvolněná atmosféra a nákupního centra - je dynamický komplex, který je obtížné vytvořit měřeného prostředí. Opak názor sdílí Alexander Kadchenko: „Další vývoj dojde v důsledku otevření haly ve foyer kina, jako součást nákupních center, jako součást bowling (pool - jedná se o klasický doplněk k bowlingu), stejně jako v kavárnách a restauracích.“

Podle prognóz brzy bude trh specializovaných kulečníků plný v mnoha ruských městech a investoři, kteří chtějí vydělat zájem lidí na válcování kuliček na stůl, budou mnohem obtížnější otevřít nové instituce. Dnes zůstává příležitost dostat se do posledního vozu odjíždějícího vlaku.

Široká kapsa

Existují nějaká tajemství pro vstup na tento trh? Samozřejmě. Okamžitě provést rezervaci: dnes je velmi obtížné se sem dostat se špatnou kvalitou produktu. Jak uvedla Kristina Doroshchuk, na trhu je nedostatek dobrých klubů, zatímco pochybné podniky s ošumělými stoly a ošuntěným hadříkem už zákazníkům nezajímají. Takže, zachránit a koupit staré, "zabil" zařízení je neopodstatněné. Dalším problémem trhu jsou markery. "Dobrá kulečníková místnost bez dobrého markeru už není dobrá kulečníková místnost," kritizuje Cristina Doroshchuk. Zatím v mnoha institucích jsou markery studenty, kteří pravidla vůbec neznají, ale nehrají lepší než průměrné návštěvníky. V takovém klubu nebude vážný klient jít.

Navíc je nutné zvolit prostor pro výstavbu extrémně vyváženým způsobem. Pronájem příliš drahého prostoru může výrazně prodloužit dobu návratnosti projektu (nájem je jednou z klíčových položek výdajů instituce) a příliš levné (a proto neúspěšně umístěné) sníží tok zákazníků. Proto jít do extrémů nestojí za to.

- Poloha v centru města pro kulečník není vůbec úspěšná. Potenciální zákazníci levná billiard jednodušší hrát ve škole v blízkosti svého bydliště, a pro elitní kluby v centru města je obtížné zajistit parkování - řekl Aydar Galeev. Podle Alla Glazkova pokud billiard umístěn jako místo pro veřejnou rekreaci, je to jen přirozené, že majitelé potřebují prostor na první řadě domů v blízkosti metra a hlavních silnicích, a pokud je instituce určená pro úzký okruh odborníků, bude umístění nehraje velkou roli.

Pokud jde o náměstí, je tato otázka individuální a odpověď na ni závisí na počtu stolů v kulečníkové místnosti. „Prostory Seznam parametrů v bazénu je podobné požadavky pro oblast pod malých restaurací: docházkové vzdálenosti na metro, snadný přístup, blízkost chodců, což je oblast asi 300 až 500 metrů čtverečních. m ", - říká Ivan Lyasnikov.

Kromě toho byste měli od počátku určit cílové publikum v kulečníkové místnosti. Pokud se investor zajímá o mladé lidi, pak je třeba zdůraznit přízvuk "Američanů", a pokud jsou lidé starší, pak ruský kulečník. Obecně platí, že oba typy tabulek by měly být prezentovány v dobré kulečníkové místnosti (a v nejmodernějším lze také umístit stůl pro kulečník). Je to jen otázka poměru.

Pavel Tinets je přesvědčen, že pokud se nejedná o vytvoření uzavřeného klubu, nabídka by měla být provedena v bazénu. "Věřím, že bazén je slibnějším typem kulečníku. Za prvé, vícebarevné kuličky a zdánlivá jednoduchost hry přitahují širší okruh zákazníků. Za druhé, muži a ženy mohou hrát v bazénu, zatímco ruská pyramida je více populární u mužů. Za třetí, velikost tabulky pro bazénu je menší než u pyramidy, takže na stejném místě tři stoly mohou být dodány pro ruské kulečník nebo pěti kulečníky, že účinnější z obchodního hlediska,“- říká Paul Týnec.

Nicméně, mezi vážnými hráči fanoušků pyramidy je ještě více. Kromě toho jsou náklady na hodinu hraní "Američanů" tradičně nižší než náklady na "ruský" stůl. „Jestliže téměř všichni nejpopulárnější bazénu na světě, v Rusku je situace jiná: muži středního věku a starších lidí raději hrát ruská pyramida, ženy - především v bazénu, a mladí lidé - v bazénu a malého ruského pyramidy“ - shrnuje Andrei Afanasyev.

Peníze "na kulečník"

Kolik můžete získat tím, že otevřete kulečník? Pokusíme se vypočítat.

Průměrná podlahová plocha potřebná pro uložení 10 stolů (pro získání průměru vezmeme 5 tabulek pro "pyramidu" a pro bazén) je 250 čtverečních metrů. m. V důsledku toho náklady na nájemné v Moskvě (regionální podnikatelé mohou sami provést změnu místních podmínek), bude činit přibližně 100.000 dolarů ročně. Podle odborníků společnosti "Zeus", vybavení kulečníkové místnosti "na klíč" bude stát 400 až 800 dolarů za metr čtvereční. Podle výpočtů bude roční mzdový fond všech zaměstnanců 142 tisíc dolarů. Dalších 54 tisíc půjde za rok za údržbu, služby a reklamu. Celková výše nákladů, které investorovi vznikne v prvním roce práce, bude tedy téměř půl milionu dolarů.

Zisk kulečníkové herny se skládá z příjmů, které přináší provoz stolů a úspěšného fungování baru s kuchyní. Podle odborníků, bar přináší polovinu všech příjmů instituce.

Průměrné zatížení jedné tabulky je ve všední dny čtyři hodiny denně a osm - v nejlepším čase (pátek, víkendy, svátky). A náklady na různé hry: průměrnému všednímu dni hodina hry bude stát 200 rublů (ačkoli některé kluby dělat slevy, například pro studenty v průběhu dne, což vede ke zvýšení průtoku) ao víkendech - asi 300 rublů.

Za 156 "úspěšných" dnů za rok získá firma 375 tisíc rublů a za 209 méně úspěšných dní - 167 tisíc. To je - 532 tisíc rublů (20 tisíc dolarů) z jedné tabulky nebo 200 tisíc - z deseti. Stejně jako úspěšná práce přinese bar a kuchyni. Celkem - 400 tisíc dolarů. Projekt tak bude zpeněžovat v průměru po dobu jednoho roku a dvou měsíců. Vzhledem k tomu, že v reklamě nejprve budete muset investovat trochu víc, realistická doba návratnosti bude rok a půl s výnosností 50%.

Teoreticky - dobrý ukazatel. Jsou to však pouze výpočty...

Typy kulečníku

Ruská pyramida - druh kulečníku. Hra se hraje 16 kuliček, z nichž 15 tvoří pyramidu a jedna se používá jako tága. Pravidla jsou velmi jednoduchá: rána je aplikována jakoukoliv koulí na jinou. Průměr kapsy je jen o několik milimetrů širší než průměr koule, takže je obtížné zasáhnout. Velikost stolu je 12 stop (nejméně 10 stop).

Neva pyramida - druh ruského kulečníku. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že údery jsou aplikovány pouze na jeden míček ("beat").

Bazén ("Americký", "osm") - druh kulečníku. Hra se hraje 16 kuliček, z nichž 14 je natřeno různými barvami (pevnými a pruhovanými) a je hratelné a jedna - zcela černá (v poslední zatáčce se táhne). Údery se aplikují pouze tlukem (bílá koule). Velikost stolu je 9 stop.

Osm - druh bazénu. Hra obsahuje všechny vícebarevné koule od prvního do devátého a přehrávač, který zasáhne bílou "beat", je zanese po sériových číslech.

Snooker - Hra má 22 koulí, mezi nimi jednu bílou (cue ball), 15 červenou a 6 míče jiných barev. Hra probíhá ve dvou etapách. První část končí, když do kapsy vstoupí poslední červená koule. V druhé fázi jsou postupně zaznamenávány barevné míče. Podstata hry spočívá v tom, že hráč kulečník, tj. Pozice, kde by se koule nemohla dostat do míče, by měla být hrána v tomto okamžiku.

Publikováno v Obchodní časopis od 8. května 2007 autor Anton Belykh

Otázky, chybové zprávy nebo typografické chyby v tomto článku, prosím, zanechte komentář.

Jak otevřít kulečník od začátku. Připravený obchodní plán s výpočty.

Zábavní pole bylo vždy používáno a bude populární. Na trhu existuje obrovské množství oblastí, které se zaměřují na organizaci volného času lidí. Budeme mluvit o jednom z nich, a to jak otevřít kulečníkovou místnost od země, kde začít a jakým směrem se pohybovat, aby vaše podnikání rostlo a přinášelo dobré zisky.

Kulečník je velmi zajímavá hra, která přitahuje mnoho začátečníků a často i nadále hraje s určitou periodicitou. Hra vyžaduje pozornost, přesnost a strategickou vizi, což je důvod, proč je tak populární i u velkých podnikatelů.

Obchodní formát

Než začnete podnikat obchodní plán pro kulečník, musíte jasně pochopit formát, ve kterém budete pracovat. Obecně jsou tyto instituce rozděleny do tří typů:

- Komerční. Existuje mnoho takových klubů. Jedná se spíše o formát, který kombinuje kulečník a bar. Velké procento návštěvníků jsou neformální zákazníci. Výnosy z obou směrů jsou přibližně stejné. Skvělé pro malé město.

- Sporty. Tento formát je jiný v tom, že profesionálové zde hrají. V takových klubech se neustále drží turnaje a soutěže mezi jejich hráči. Tento formát je méně populární než předchozí. Nejdůležitější je tento typ biliáru ve velkém městě. Platba může být provedena formou členských příspěvků účastníků sportovního klubu.

- VIP. Elite biliardové kluby by měly být otevřeny ve velkých městech. Složitost přilákání zákazníků, obrovské investice a dlouhá návratnost investic - to vše činí tento formát podnikání velmi populární zejména během krize. Takový kulečníkový klub je prospěšné otevřít pouze pokud máte mnoho bohatých přátel, kteří mohou být přitahováni jako hlavní zákazníci.

Místo a místo

Nikdo nebude překvapen, že dobré umístění vašeho podniku může hrát velkou roli v jeho budoucí popularitě. Ale nenechte se rozrušit, pokud nemáte možnost střílet pokoj v centru, vybrat si dobré místo na spaní a směle tam běhat. Pokud budete pracovat v malém městě, pak je žádoucí, samozřejmě, umístit takové zařízení v blízkosti populárních kaváren.

Před otevřením kulečníkového klubu budete muset vypočítat, kolik herních stolů máte, což přímo ovlivňuje velikost místnosti. Takže v průměru jeden herní stůl bude potřebovat asi 30 m². Také se ujistěte, že mezi tabulkami je běžná vzdálenost a hráči se navzájem neporušují.

Takže za účelem otevření kulečníkového klubu od nuly v malém městě na 5 stolů budete potřebovat pronajmout pokoj o rozměrech přibližně 180 čtverečních metrů. (vzhledem k pruhu). Pro větší instituci s 10 tabulkami je třeba hledat pokoj od 320 m2. a vyšší.

V místnosti je třeba provést opravy a vybavení podle výběru nábytku pro maximální pohodlí hráčů.

Má vaše město již kulečník? Možná stojí za to podívat se na otevření bowlingového klubu. Samozřejmě, že investice jsou mnohem větší, ale poptávka po této zábavě je mnohem vyšší.

Club + kavárna

Při otevírání kulečníkové herny stojí za to přemýšlet o doplňkové službě, konkrétně rekreační oblasti. Herní místnost a rekreační areál se mohou provádět buď samostatně, nebo umístěny v blízkosti herních stolů.

Oblíbené v kulečníkových klubech si vychutnávají lehké občerstvení (saláty, hranolky, hamburgery atd.). Používá se široká škála různých nápojů.

Někdy zisk z kavárny může výrazně překročit zisk ze hry. Protože hráči přicházejí s přáteli nebo rodinami, kteří si v průběhu hry objednají různé barvy a nápoje. Pokud se tedy rozhodnete začít v obchodě s kulečníkem, určitě musíte přemýšlet o vybavení baru.

Zařízení

Nyní mluvme o jednom z nejdůležitějších bodů - o nákupu zařízení. Neuložte to, protože to je kvalita stolu a dalších zařízení a pohodlí hry bude hrát rozhodující roli, zda se klient znovu vrátí k vám nebo ne.

Zde je hlavní seznam toho, co budete potřebovat:

 • kulečníkový stůl. K nákupu stolů pro ruský kulečník a americký bazén budete muset strávit od $ 2500 a nahoru za jeden stůl. Vše závisí na kvalitě stolů, které si koupíte. Na vybavení pro kulečník není nutné ušetřit, neboť si koupil levný stůl, měli byste ho nahradit za rok.
 • tágo lze zakoupit od $ 100 a více.
 • držák na tágo - od 10 dolarů.
 • Koule od 20 dolarů za míč av závislosti na kvalitě mohou být občas drahé.
 • Trojúhelník pro koule, pastelky - asi 10 dolarů.
 • nábytek pro kavárnu (bar). Stoly, židle, možná dokonce zakoupený a čalouněný nábytek, stejné pohovky.
 • nádobí: talíře, vidličky, brýle, brýle a další.
 • barový stojan.
 • kuchyňské vybavení pro přípravu teplých předkrmů: trouba, plynový sporák, fritéza, umyvadlo, pracovní plochy.
 • chladicí zařízení. Jak pro skladování potravin, tak pro nápoje v létě.
 • inventář pro čištění.

Vzhledem k tomu, že se váš kulečníkový klub vyvíjí jako hlavní podnik, budete potřebovat rozšiřovat nabídku jídel nebo přicházet s značkovými potravinovými možnostmi a učinit je tak originální, aby se vymanili z konkurence.

Hledáte zábavu? Jak se vám líbí myšlenka spuštění karaoke baru? Všechny detaily zde - http://biznes-club.com/biznes-idei/karaoke-bar-kak-variant-zarabotka-chego-stoit-ozhidat.html. Vynikající podnikání s malými investicemi.

Zaměstnanci

Úspěch biliárské činnosti závisí nejen na kvalitní výbavě a dobré kuchyni, ale také na spokojenosti zaměstnanců. Osoba přijde k vám, abyste si odpočinuli a utráceli peníze, zatímco on očekává příslušnou službu. Pokud se například, začne být hrubý číšník nebo někde začne přetvařovat a klamat zákazníky, pověst instituce, může dojít ke ztrátě, a budete mít velmi těžké se dostat všechno zpátky na staré místo. Sledujte personál, sledujte a udržujte účetnictví a požádejte návštěvníky, zda se jim všechno líbí. Taková zpětná vazba od zákazníků pomůže zlepšit váš kulečníkový klub a učiní jej pohodlnější především pro stálé zákazníky.

Z personálu budete potřebovat:

 • manažer, který bude sledovat čas, přijímat objednávky, sledovat zařízení a jeho bezpečnost. Role manažera může provádět barman.
 • číšník, který provede objednávky pro návštěvníky.
 • kuchař (pokud je kavárna).
 • čistící prostředek;
 • bezpečnostní stráž.

Můžete spravovat účetnictví sami, nebo dát tomuto směru outsourcingu, což vám ušetří peníze na účetní práci.

Kolik stojí za to otevřít kulečník?

Teď pojďme hovořit o finančních otázkách při přípravě obchodního plánu na kulečník. Budete muset provést vlastní výpočty a zahrnout částky, které splní vaše požadavky. Specifikujeme možnost otevření kulečníkové haly v malém městě pro 5 herních stolů.

 • pronájem místnosti (asi 180 m²) - 600 dolarů - 800 dolarů za měsíc.
 • Počáteční oprava - asi 2000 dolarů.
 • platby za služby - 150 až 200 dolarů měsíčně.
 • mzdy zaměstnancům - asi 650 dolarů za měsíc.
 • daně - od 250 dolarů za měsíc. To je bez licenčních poplatků.
 • vybavení - 35 000 dolarů - 40 000 dolarů (spolu s nábytkem a kuchyňským vybavením).
 • nákup produktů - 1000 dolarů.
 • reklama - asi 150 dolarů měsíčně.

Aby vaše instituce začala rychle vydělávat, je rozumné sestavovat ceny podle denní doby. Ve večerních hodinách, kdy budete mít nejvyšší docházku, mohou být zvýšeny ceny a v noci a během dne o něco nižší. Takto můžete přilákat další zákazníky k nevyčerpaným hodinám, například studentům, a večer budete moci získat maximální zisk.

Jaký příjem můžete očekávat tím, že otevřete kulečník?

Uvažujeme o zahajovací situaci v malém městě, u velkých měst se čísla mohou lišit. Průměrné zatížení herních stolů ve všední dny je asi 6 hodin denně, v pátek a v víkendech asi 9 - 10 hodin. Průměrná cena za hodinu hry je 5 - 7 USD. Takže v týdnu 5 desktopy mohou přinést asi 324 dolarů. Za měsíc je to 1300 USD.

Druhým bodem příjmu bude kavárna. Obvykle přináší víc než kulečník. Vezměte přibližně 2000 dolarů za měsíc. Celkový příjem z kulečníkové herny bude kolem 3300 USD. Po odečtení veškerých výdajů (asi 1800 dolarů / měsíc) obdržíme čistý zisk - 1500 dolarů.

Návrat k podnikání přijde za 2 - 2,5 roku.

Závěry. Takže jsme uvažovali o tom, jak otevřít kulečník, co musíte udělat hlavním přízvukem a jaký zisk můžete v budoucnu získat z takového podnikání. Co je možné charakterizovat tento podnik? Velká počáteční investice, pravděpodobně jeden z nejnepříjemnějších okamžiků. Na druhou stranu, vysoká popularita této hry, možnost kombinovat s kavárnou, přitahuje dokonce mnoho podnikatelů, kteří hledají místo v oblasti zábavy.

Je něco, co by se o tomto podnikání mohlo podělit? Čekáme na níže uvedené komentáře.

Business od začátku: kulečník

Můžete vydělat peníze nejen za obchod nebo výrobu, ale také za rekreační sporty. Jednou z možností pro takový zisk může být kulečník. Koneckonců hrající kulečník je prestižní sport, který je populární po celém světě. Níže v článku se budeme zabývat podrobněji, jak otevřít kulečník.

Analýza trhu

V poslední době se kulečník začal objevovat nejen ve velkých městech, ale také v malých osadách s populací 100 tisíc lidí. Soutěž mezi kluby je skvělá.

Kulečník hrají nejen profesionálové, ale i amatéři, stejně jako hlučné společnosti, které slaví svátky a hrají kulečník paralelně jako zábavu.

Existují tři typy kulečníkových klubů:

 • První možnost je určena amatérům, kteří hra vidí jako zábavu;
 • druhá možnost - kluby pro profesionální hráče, by tato zařízení měla být vybavena podle zavedených standardů a mít speciální sportovní stoly pro hru;
 • a posledním druhem jsou exkluzivní kluby, zde je důležitá nejen vysoká kvalita vybavení a vybavení pro hru, ale i úroveň služeb.

Registrace a organizace obchodu

Před výběrem organizační a právní formy klubu je nutné určit, jaký druh instituce se plánuje otevřít a zda bude prodávat alkoholické nápoje. Pokud je alkohol nabízen návštěvníkům, pak v tomto případě není možné zaregistrovat individuální podnikání, protože prodej alkoholu podléhá licencování.

Kromě získání certifikátu o registraci a licence byste měli:

 1. Získejte povolení od společnosti Fire Supervision.
 2. Schválení sanitární a epidemiologické stanice.
 3. Registrace do sociálních fondů.
 4. Otevřete bankovní účet.

Umístění, místnost a interiér

Teritoriálně nejvhodnějším místem pro ubytování kulečníkového klubu bude centrální část města nebo obytná hustě osídlená oblast. Před výběrem místa pro kulečník musíte jasně pochopit, pro kterou kategorii zákazníků je instituce navržena a jaká je její koncepce.

Zábavný nebo sportovní klub je nejvýhodnější umístění:

 • hotely, hotely;
 • zábavní centra;
 • nákupní komplexy;
 • noční kluby.

Pokud mluvíme o exkluzivním a elitním klubu, mělo by to být nepochybně samostatná místnost, nejlépe v prestižní oblasti města. Místnost klubu musí mít obdélníkový tvar pro správné umístění stolů a pohodlí návštěvníků. Požadovaná plocha se vypočte podle plánovaného počtu tabulek.

Kromě herny by měla být místnost umístěna také:

 1. Malá kuchyně.
 2. Počítadlo barů.
 3. Koupelna.
 4. Šatna.
 5. Pokoj pro zaměstnance.

Při návrhu interiéru stojí za to věnovat zvláštní pozornost podlahovým krytinám. Může to být koberec, linoleum nebo jakýkoli jiný materiál, který nemusí být kluzký, protože během hry mohou zákazníci spadnout a být zraněni. Aristokratický styl je nejvýhodnější pro zdobení interiéru kulečníkové místnosti, například v angličtině, egyptském nebo paláci.

Zařízení a vybavení

Nejdůležitějším atributem každé kulečníkové herny je stůl pro hru. Proto by měl být vybrán pečlivě, ne šetří peníze.

Počet tabulek by měl být nejméně 5-6:

 1. 2-3 pro hraní ruského kulečníku.
 2. 1-2 pro americký bazén.
 3. Jeden malý stůl.

Kromě tabulek je nutné zakoupit následující zařízení a inventář:

 • náhradní míče;
 • dvě znamení pro každý stůl;
 • lampy nad každým stolem a další osvětlovací zařízení.

Další služby

Za účelem přilákání zákazníků, kromě samotné hry v americkém nebo ruském kulečníku, je logické poskytnout návštěvníkům další seznam služeb.

 1. Osobní školení pro začátečníky.
 2. Individuální lekce pro profesionály.
 3. Bar služby.
 4. Malá kavárna a posezení.
 5. Vip-room služby pro klienty, kteří nechtějí být ve společenské místnosti.

Chcete-li zvýšit prestiž klubu a pro reklamní účely, je možné uspořádat turnaje mezi hráči a organizovat mistrovské kurzy od profesionálních sportovců.

Zaměstnanci

Vzhledem k tomu, že činnost biliárního klubu je součástí sektoru služeb, v tomto ohledu hraje správně vybraný personál klíčovou roli v úspěšném podnikání.

Hlavním zaměstnancem, který pracuje s klienty v hale, je značka. Tento zaměstnanec by měl nejen hrát výborný kulečník a znát všechna pravidla, ale také být schopen pracovat s klienty. Je to z jeho schopnosti získat důvěru a respekt klienta k instituci, že úspěch klubu záleží.

Kromě značky byste měli přijímat:

 • správci;
 • číšníci;
 • barmani;
 • čisticí prostředky;
 • účetní.

Marketing

Efektivní a kompetentní marketingový systém přiláká potenciální zákazníky a podle toho udělá klubový kulečník navštívený a prestižní.

Nejúčinnější marketingové aktivity:

 1. Propagace pomocí sociálních sítí.
 2. Vytváření vlastního webu.
 3. Poskytování slev v určitých hodinách práce.
 4. Vytvořte systém bonusů pro stálé zákazníky.
 5. Umístění reklam na internetu a periodikách.

V zájmu posílení a udržování image klubu by se turnaje měly pravidelně konat mezi profesionály, šampionáty a demonstračními mistrovskými kurzy od nejlepších sportovců v této oblasti.

Finanční složka podniku

Otevření kulečníkového klubu vyžaduje velké množství kapitálu od budoucího majitele podniku.

Náklady na otevření a údržbu

Velikost počáteční investice závisí na počtu stolů, interiéru klubu a úrovni služeb. Chcete-li zakoupit 5 kulečníkových stolů a inventář, je potřeba 400-500 tisíc rublů.

Kromě vybavení budete muset investovat do:

 • opravy prostor - 300 - 500 tisíc rublů;
 • pronájem - od 50 tisíc rublů a více;
 • Autorizovaný systém - od 40 tisíc rublů;
 • nábytek pro bar - 200 tisíc rublů.

Celkem: průměrná výše primárních výdajů činí 1 milion rublů.

 1. Saldo zaměstnanců.
 2. Placení daní.
 3. Užitkové platby.
 4. Reklama.
 5. Nákup alkoholu, nápojů a výrobků pro bar.

Výše budoucích příjmů

Velikost zisku z kulečníkového klubu bude záviset na rozvrhu instituce, přítomnosti či nepřítomnosti baru, kvalitě služby, počtu tabulek.

Doporučení pro otevření kulečníkového klubu

Kde začít?

Takže pojďme zjistit, jak otevřít kulečník. Především je třeba zvolit organizační a právní formu, nejlepší možností bude registrace společnosti LLC. To je způsobeno skutečností, že budete muset získat licenci na alkohol, bez níž bude v biliárdovém příjmu mnohem nižší. Registrace LLC dnes stojí čtyři tisíce rublů, plus základní kapitál nejméně deset tisíc.

Licence na obchod s alkoholem se vydává na dobu jednoho roku, náklady na něj činí čtyřicet tisíc rublů. Abyste nezvedli problém, zaměstnejte si advokáta a účetního na částečný úvazek. Budou schopni řádně připravit balíček dokumentů.

Po registraci a získání licence se můžete postarat o organizační aspekty: hledání místnosti a nákupní zařízení.

Nezapomeňte: veškeré zábavy, včetně kulečníku, vyžadují neustálé zlepšování, přidávání čipů a originálních nápadů. V opačném případě jen nudí zákazníky.

Místnost

Pro kulečník je nutné najít pokoj o rozloze 120-150 m2. Na tomto náměstí by se měl ubytovat hlavní hala, kuchyň, WC, malá komora. V hlavní hale jsou: 5-6 biliárů, barový pult, 5-6 stolů pro ty, kteří chtějí odpočinout a mít občerstvení.

Bar je nezbytnou věcí v kulečníkovém salonku, jako lidé, kteří přijíždějí odpočívat, nikoliv proti tomu, aby předali pár sklenic whisky, piva nebo koktejlů. U alkoholu a nápojů můžete dělat dobré peníze, ale bez nich se klub může stát zákazníky nezajímavý.

Kuchyně může být s malým sortimentem, několika horkými pokrmy, saláty, dezertem. Pravidelně můžete aktualizovat nabídku, měnit nepopulární nádobí na něco jiného. Díky kuchyni můžete vydělat peníze od kolemjdoucích, kteří šli jíst nebo pít kávu, a tak rozšiřovat okruh zákazníků.

Důležité je: ujistěte se, že prostory procházejí podle předpisů požární služby a SES. V opačném případě budete čelit těžkým pokutám.

Nejlepší je pronajmout pokoj, ve kterém byla kavárna. V takovém případě můžete s majitelem jednat o přidání několika stolů k jídlu, vybavené kuchyni a baru. Tak můžete v počáteční fázi ušetřit dobré množství, nový nábytek a kuchyňské vybavení podnikání je drahé.

Vybavení klubu

Pokud byste mohli najít pokoj s nábytkem a barem, pak si můžete koupit jen biliardové stoly, koule, koule a potřebné drobnosti. Také je nejlepší vynaložit na automatizované časové počítání zařízení, což usnadní zaměstnancům a vyhnout se ztrátě finančních prostředků. Náklady na takový systém se pohybuje od 20 do 30 tisíc rublů.

Pro průměrný klub potřebujete pár stolů pro hraní ruského kulečníku, jednoho malého stolu a dvou stolů pro americký bazén. Celkem musíte koupit pět tabulek. Jejich celková cena bude asi 350 tisíc.

Tabulky jsou zpravidla vybaveny kuličkami, ale je lepší nešetřit a koupit náhradní (stojí 4-5 tisíc rublů). Také, pět tabulek vyžaduje dvacet znamení, průměrné náklady na 2-3 tisíc rublů.

Také pro každý kulečníkový stůl musíte koupit lampu, pět lampy se šesti lampami (pro každý stůl) bude stát 70 až 75 tisíc rublů.

Zaměstnanci

Pro úspěšnou činnost v kulečníku potřebujete profesionální značku. Není to jen osoba, která je obeznámena s pravidly všech her v kulečníku, ale která vlastně má na vysoké úrovni. Často se musí hrát s klienty, takže by měl být dobrý psycholog, který rozumí tomu, co od něj očekává člověk. Musí být schopen unést boj na nejatraktivnějšího hráče, aby získal jeho respekt a zvýšil pověst klubu. Rovněž ve své funkci je péče o zásoby a řešení vznikajících konfliktů. Značky obvykle dostávají denní platbu, bonusy od vedení a velké tipy zákazníků.

Také pro zákaznický servis budete potřebovat

- barmani (2 osoby, na směnách),

- číšníci (4 osoby, 2 na směnu),

- vařit (2 osoby, na směnách),

- administrátoři (2 osoby, na směnách),

Od správného výběru personálu bude záviset na ziskovosti vašeho kulečníkového klubu. Lidé mají tendenci odpočívat na místě, kde jsou zdvořile zodpovězeni, profesionálně sloužili a v žádném případě ne hrubý. Proto pečlivě sledovat práci podřízených, vycvičit je, potrestat je za každou nedbalost, která ovlivnila klienta.

Výdaje a příjmy kulečníkového klubu

Příklad biliardového klubu má několik zdrojů příjmu:

- pronájem kulečníkových stolů,

Předpokládejme, že kulečník bude pracovat 14 hodin denně (od 12 dnů do 2 hodin ráno). Průměrné náklady na pronájem kulečníku jsou 300 rublů za hodinu. V tomto klubu lze současně pronajmout pět kulečníkových stolů. Hlavní tok zákazníků je od 19:00 do 2 nocí. Pak průměrný měsíční příjem z pronájmu tabulek bude 300-350 tisíc rublů. Bar s takovou návštěvností může přinést za měsíc 250-300 tisíc výtěžek a kuchyni 150-200 tisíc rublů.

Celkový měsíční příjem je 700 - 900 tisíc rublů.

Nyní přejděme k nákladům. V době, kdy budete muset vynaložit 460 tisíc rublů na nákup zařízení. Tato částka bude zahrnovat systém záznamu času, pět kulečníkových stolů, kouzla, koule, lampy. Také budeme přidávat do tohoto utrácení licence na alkohol - 40 tisíc rublů. Celkové jednorázové náklady: 500 tisíc rublů.

Měsíčně je nutné platit nájemné, přibližně 150 tisíc rublů. Mzdy zaměstnancům - 200 tisíc rublů (15.000 plat číšník a barman, 15 000 správci a fixy, 20,000 plat kuchaře, čistějšímu 7000, 5000 právníků a účetních). Daně - 35 000 rublů. Nákup jídla a alkoholu za měsíc - 150 tisíc rublů. Celkové měsíční náklady budou: 535 tisíc rublů.

Vypočítáme celkové náklady za rok provozu biliardového klubu: 535 000 X 12 + 500 000 = 6 920 000 rublů. Návrat na průměrný obrat (800 tisíc rublů měsíčně) bude trvat 9 měsíců práce.

Protože jsme byli schopni zajistit, aby kulečník byl drahý, ale velmi rychle se vyplatil a sliboval. Takže pokud se rozhodnete otevřít zábavní zařízení, věnujte pozornost obchodu s kulečníkem. Podle výpočtů specialistů se šest z deseti takových klubů setkává s dobou návratnosti a dále se dále rozvíjí. Přeji vám úspěch při hledání vašeho podnikání!