Podnikání při výrobě umělých květin

Jedinou nevýhodou květin je jejich křehkost, která omezuje použití kvetinových rostlin pro zdobení místnosti a zdobení událostí. Proto se objevila výroba umělých květin, které dlouho nezachycují a nezachovávají původní vzhled. A rozmanitost jejich aplikací umožňovala podnikatelům vynaložit peníze na to, vytvářet úspěšné a výnosné podnikání.

Naše ocenění:

Zahájení investic - 1000000 rublů.

Saturace na trhu je nízká.

Složitost zahájení podnikání je 7/10.

Kde se používají umělé květiny?

Existují dvě hlavní oblasti použití umělých květin.

Rituální floristika

Po dlouhou dobu používající plastové květy jako kompozice pro složení pohřebních věnců se vyvinul určitý stereotyp. Ve skutečnosti se v oblasti rituální květinářství používají plastové rostliny. Věnce z umělých květin vypadají zcela přirozené a jejich trvanlivost je více než 10 let. V průběhu času je plastový věnec jen zaprášený a trochu se ztratí, ale celkový vzhled zůstane.

Dekorace a dekorace

Pokud se v prvním případě vyrábějí květiny, zejména z plastů, mohou být materiály pro umělé květiny používané pro zdobení a zdobení odlišné:

Fabric

Výroba umělých květin z tkaniny vám umožní získat ty nejkrásnější a přírodní květiny z přírody. A pro každou odrůdu se používá tato nebo tato věc: růže jsou dobře získávány ze saténu, lilie - z kalikózy a gerbery - ze sametu nebo plsti.

Papír

Papírové květiny jsou zpravidla krátkodobé a používají se k ozdobování slavnostních sálů. Velmi dobré a obrázky umělých květin, které můžete zdobit interiér. Pro výrobu je použit speciální papír o různých hustotách impregnovaných speciálním složením. Pokud popíjete výsledné květinové lihoviny s příslušnou chutí, pak mohou jít i pro ty pravé.

Polymery

Není to jen hlína, ale stejný plast. Takové barvy mohou být ozdobeny cokoli, co se vám líbí. To může být umělý panel pro dům nebo oblouk, zabalený do falešné vazby pro svatební oslavy. Obrovská astra může zdobit vaše vlasy nebo zakončit malou růži jako brož, atd. Umělé květiny v květináčích budou vypadat dobře v interiéru. A nevěsty pro tradiční bouquet házení často objednávají jeho ersatz - snadné a pohodlné, které potěší štěstí, který zachytil dlouhou dobu. Proto jsou také populární kytice z umělých květin.

Situace na trhu

Uvědomte si, že umělé květiny jsou opravdu v poptávce, můžete začít myslet na vlastní podnikání. Ale než otevřete svou výrobu umělých květin od začátku, měli byste studovat stav trhu. V Rusku jsou dodávány umělé květiny, především z Číny. Samozřejmě, v zemi existují malé průmyslové podniky, ale obvykle to jsou malé firmy, které slouží jejich městu nebo regionu. Svou firmu můžete rozvíjet tím, že uvedete výrobu do provozu a pracujete pro export.

Ručně vyrobené

Mnoho z nich dnes vydělává za výrobu a prodej ručního zboží. Obvykle to dělají ženské studenti nebo budoucí matky, které mají zájem o tvořivost a volný čas. Zpočátku se jedná o jednoduché hobby, které časem přináší příjmy.

Samotné umělé květiny je velmi snadné. Stačí se podívat na video o tématu na internetu a naučit se několik technik a technik. Samozřejmě, že umělé květiny doma na malých vážích je obtížné nazvat podnikání, protože to přinese více potěšení než příjmy.

Zvyšujeme měřítko

Je to úplně jiná věc - průmyslová výroba umělých květin. To však vyžaduje velké investice, a to nejen materiální, ale i dočasné. Je nutné strávit víc než jeden den hledáním vybavení, prostor pro ně a nábor. Přidat zde běžící kolem instancí pro registraci IP nebo LLC a načasování přípravy dokumentů.

Výrobní cyklus

Technologie výroby umělých květin závisí na druhu materiálu. Obecně ale obvody jsou podobné.

 1. Za prvé, je odebrána živá květina, která se rozebírá do prvků, aby vytvořila vzory podle jejich formy. Pokud je proces počítačový, pak to vše může být kresleno ve speciálních editorech.
 2. Další etapa: řezání (odlévání, lisování, lisování) všech prvků (lístky, stonky, listy, tyčinky atd.).
 3. Dále je rozložení součástí v hotovém výrobku. Vyrábí se lepením (šitím, uměleckým svařováním, montáží na drátě atd.).

Zařízení

Nezáleží na tom, které květiny vyrábíte - plast, tkanina nebo polymer. V každém případě bude vyžadováno vybavení, které urychlí výrobní proces desetkrát. Chcete-li si vybrat a koupit vybavení pro výrobu umělých květin, budete muset procházet prostorem internetu, protože obvykle jsou dodávány obráběcí stroje a formy z jiných zemí.

Standardní linie čínské výroby zahrnuje následující zařízení, které umožní organizovat mini výrobu umělých květin:

 • pár jednotek pro řezání dílů;
 • dehydrator (sušička);
 • několik tvářecích (montážních) strojů.

To vše bude stát asi 1 milion rublů, pokud si koupíte vybavení v Číně. Evropské instalace jsou dražší (přibližně 1,5 krát). Pokud jde o dodávku zařízení do Ruska, není to těžké. Moderní logistika umožňuje organizovat přepravu zboží jakékoli velikosti a hmotnosti do různých částí světa se všemi možnými trasami.

Nástroje

Sada kytic pro výrobu umělých květin

Nemáte-li prostředky k nákupu zařízení, můžete začít podnikat s malou firmou a vyrábět výrobky ručně. K urychlení pracovního postupu bude nutně nutné rozdělení práce, aby každý zaměstnanec vykonával svou práci. Kromě toho budou vyžadovány speciální nástroje pro výrobu umělých květin, mezi něž patří:

 • kulky - kuličky z oceli, které pomáhají okvětní lístky získat pro ně přirozenější podobu;
 • kroužky z ocelových drátů pro natáčení okvětních lístků;
 • jediný a dvojitý nůž pro zpracování listů;
 • kovová žehlička pro vyhlazování dílů;
 • pinzety pro montáž malých dílů;
 • nože pro řezání;
 • drátěné řezačky;
 • otvor pro průbojné otvory;
 • Řízky pro práci s malými květy (zapomenout-me-not, lily-of-the-údolí, atd.);
 • gumové polštáře, na kterých probíhá zpracování s žárovkami.

Materiály

Nejprve se podle potřeby doporučuje nakupovat textilie, polymer nebo plast. Kdo ví, náhle výroba z nějakého důvodu nebude "jít", a ty musíš věci otočit. Kromě toho existuje vždy možnost najít ziskového dodavatele.

Podnikání doma

Už jsme mluvili o ruční výrobě, o hobby a způsobu, jak vydělat nějaké peníze. Ale můžete si koupit mini stroj na výrobu umělých květin doma a zapojit se do serióznějšího podnikání. Samozřejmě, aby takové vybavení v bytě nefunguje, protože bude produkovat hodně hluku a špíny. Ale dát stroj na vlastní místo (v garáži nebo kůlně) je docela možné.

Rozsah výroby bude v tomto případě malý a výrobky se mohou prodávat v mezích města. Ale produkovat opravdu kvalitní a krásné umělé květiny, můžete se rychle stát pánem a získat mnoho zákazníků.

Jak a kde prodávat výrobky?

Vyhledávání prodejních trhů by mělo být založeno na typu umělých květin, které vaše firma vyrobila. Pokud se jedná o plastové květy a věnce, doporučuje se otevřít obchodní místo, které se nachází na cestě k hřbitovu nebo blízko pohřební služby. Můžete také vyhledávat odkazy se stejnými pohřebními úřady a předávat je k prodeji.

Kompozice umělých květin pro interiér jsou většinou vyrobeny z papíru a látky, takže pokud jste si vybrali tyto směry, pak stojí za to přemýšlet o online obchodě nebo o malém obchodě v centru města. Také je vždy možné uspořádat výrobu umělých květin na zakázku - tím se rozšíří zákaznická základna, protože kupující často potřebují určitý stupeň nebo objem květin. Na druhou stranu to je obrovský přínos pro rozvoj podnikání, protože nápady budou házet zákazníci a budete muset pouze realizovat projekty.

Přečtěte si více:

Jak udělat zářivé kameny s vlastními rukama a vydělat?

Objem zisku

Prodej umělých květin je choulostivá záležitost a velikost výdělků bude záviset na mnoha faktorech:

 • nabídka sortimentu;
 • dostupnost stabilních prodejních kanálů;
 • optimální poměr mezi cenou a kvalitou výrobku.

Druhý parametr je velmi důležitý, protože můžete uměle prodávat umělé květiny hromadně, ale za nízkou cenu a téměř nemáte "kuchaře". Nebo vymezit vysokou cenu, kvůli níž objem prodeje klesne. Chcete-li najít jemnou čáru, musíte mít určité znalosti a neustále sledovat trh. A bez metody pokusu a omylu také ne, takže všechny malé chyby vnímají jako zážitek.

Když hovoříme o konkrétních číslech, může průmyslový podnik přinést až 300 tisíc rublů zisku za měsíc (bez zohlednění nákladů). S malou dílnou s manuální produkcí můžete počítat s 30 až 50 tisíci měsíčními příjmy.

Jak propagovat papírové květiny

Není nic krásnějšího než tvorba květinářů při svatbách a svěžích událostech. Dnes diskutujeme o podpoře květinových výtvorů z papírových květin! Je to zajímavé, že?

Jeden z těchto dní obdržel od studenta následující otázku

„Já dekor, aby papírové květiny, různé kompozice, velké květy, atd. Zde je odkaz na práci http://vk.com/album-66667571_188490874 otázka je následující.

Chci nabídnout své práce, zdobení nápadů a samozřejmě realizaci těchto myšlenek na svatební agentury. Jak mohu řádně prezentovat svůj návrh? S kým v agentuře musíte komunikovat o těchto tématech, kdo je tato osoba? Jak mohu podat svůj projekt?

Nebo je lepší publikovat články v publikacích, vytvářet různé poznámky a vytvářet zájem.

Máte-li chvíli času a touhu, budu vám vděčná za odpověď. "

Několik mých poznámek

Podíval jsem se na všechny fotky ve skupině. Všechno vypadá velmi důstojně, jste hotovo!

Ale řekni to v pořádku!

Proč chcete spolupracovat s agenturou? Pokud správně rozumím, specializujete se na výrobu věnců, květin a velkých dekorací. Myslím, že vaši potencionální partneři, kteří vám mohou prodávat a využívat vaše služby - to jsou svatební salony - mohou dát vaše květinové doplňky do vitríny (s největší pravděpodobností bude nabídnuta možnost implementace).

Co mám dělat?

Jděte a uzavřete dohodu, přímo na čele

Můžete si zařídit zónu pro fotografování v salonu nevěsty. Byla tak krásná v šatech, dívala se do zrcadla a pak se sfotkali v květinách, může zvýšit prodej šatů v salónech, no vy jako dekoratérka jsou zastoupeny.

Vaši hlavní partneři jsou fotografická studia a fotografové

Pro fotografické studia - to je výroba scenérie pro projektovou fotografii, pro fotografy Love Story. Jak začít spolupráci? Nebo přijít, seznámit se a nabídnout nekomerční projekt jako znamení přátelství a budoucí spolupráce, nebo všechno v penězích, abyste mohli vypočítat, kolik si mohou vaši partneři vydělat, pracující pouze s vámi.

Velmi zajímavý je zajímavý atribut poplatků nevěsty. Protože se jedná o častou položku pro fotografy.

Stylisté, pokud jde o věnce, mohou rozšířit publikum a družičky))) Agentura pro pořádání svateb, zdá se mi to poslední.

Je užitečné číst a zobrazit:

Obchodní nápady s květinami pro květinovou firmu

Připravené kytice a květiny v květináčích jsou poptávané po celý rok. Současně na vrcholu (1. září, den učitele, 8. března a další svátky) můžete dosáhnout velmi dobrých příjmů. Obecně lze koncept podnikání s květinami považovat za začátek úspěšného podnikání. Hlavní věcí je vybrat správný nápad a správně jej implementovat.

Nápady pro květinářství

Uvádíme seznam hlavních variant květinových obchodů, které jsou dnes pro Rusko aktuální.

 1. Obchodní myšlenka - květinářství

Popis: dobře umístěná zásuvka, kde jsou zákazníkům nabízena kytice čerstvých květin, se rychle vyplatí. Na místě by měl být s dobrým kříži, ještě lépe - v centru města nebo v blízkosti vysoké školy / školy / školky / velkých nákupních center (za předpokladu, že neexistuje žádný obchod s květinami). Můžete barvy obchodovat individuálně, vyrábět hotové koše, přijímat objednávky na dekoraci slavnostních akcí nebo vytvářet kytice pro určité příležitosti.

Obchodní Thinness:

 • hlavní věcí v květinářství je úspěšně najít místo prodeje, místo nákupu a květinářství. Pokud právě začínáte podnikat, jako květiny a na nich máte dobré, můžete se pokusit pracovat sami;
 • je nejlepší pracovat s několika dodavateli najednou, aby nebylo v rozhodujícím okamžiku ponecháno bez produktů k prodeji;
 • doba prodeje květin od doby nákupu - ne více než 1 týden. Zvažte to při plánování nákupů. Příslušný květinářství měli vědět, jak se zachovat obchodní druhy barev a jejich reinkarnaci byť dočasná - retušovat skvrny na okvětní lístky speciálním nátěrem, nátěr s voskovými květinami nebo flitry, umístění ve speciálním živných roztoků apod.
 • barvy musí vytvořit správnou mikroklima - vlhkost, teplotu vzduchu. To může být organizována ve skladišti (lepší - v samostatné malé místnosti s prosklenými stěnami, aby nedošlo k zamrznutí květinářství), a ve zvláštních chladniček pro květiny (ale nakupovat, musíte mít hodně peněz);
 • kromě řezaných květin můžete obchodovat s pohledy, suvenýry, hrnce s květinami.

Investice do podnikání a doby návratnosti: k zahájení podnikání potřebujete prodejní místnost, nejlevnější to bude k pronájmu. Nech to stojí 50 tisíc rublů. za měsíc (údaj je výrazně zprůměrován - v praxi to závisí na městě, na prostoru místnosti, na umístění obchodu a dalších parametrech). Místnost bude potřebovat klimatizační systém, police, barevné kontejnery, spotřební materiál (koše, obalové materiály, stuhy atd.). To vše bude stát nejméně 100 000 rublů. Celkem, minimální 150 000 rub. bez zohlednění platby za práci květinářství.

Pokud jde o ziskovost, za předpokladu, že obchod navštíví nejméně 300 lidí za měsíc, čistý zisk bude z 50 000 rublů. za měsíc.

 1. Podnikání - květiny v krabicích

Popis: toto je poměrně nová myšlenka pro podnikání. Její podstatou spočívá v cílené dodávce květin umístěných v krabici. Ukázalo se, že originální a nečekaný dárek - jen málo lidí, kteří otevřeli kartonovou krabici, čekají na to, aby tam viděli živé květiny. Takové květiny jsou vhodné k přepravě, což je pro organizátora podnikání nepochybnou výhodou.

Obchodní Thinness

 • Pokud již máte květinářství, pak dodávání květin v krabicích může být dalším způsobem prodeje rostlin. Ale můžete začít takovou firmu od začátku. K tomu budete potřebovat prostor pro ukládání květin a krabic s telefonem, který můžete přijímat. Zde se uloží další příslušenství. Mimochodem, nejprve si můžete koupit květiny od dodavatelů při přijímání žádostí - ušetříte tak na vybavení prostorů a nebudete v červené barvě s malým počtem objednávek.
 • Krabice je lepší objednat obyčejnou lepenku (ale jakost!) S logem nebo nápisy ("Happy Birthday!", "My Favorite" atd.).
 • Existuje několik možností zpracování takových kytic, a to i v uzavřených krabicích, stejně jako v otevřených krabicích s válcovým tvarem as rukojetí. Ukáže se něco jako koš. To je už podnikání na květinách v kloboucích - tak se nazývají.
 • Reklama bude hlavním motorem vašeho boxu a květinového obchodu. Stojí za to začít se sociálními sítěmi - vytvořením skupiny nebo stránky, umístěním fotografií a tarifů, nabídkou výhodných slev pro první zákazníky atd.

Investice do podnikání a doby návratnosti: k zahájení takového podnikání potřebujete velmi málo - krabice, kontakty dodavatelů, kanceláře, květinářství a kurýr. Celkově je docela možné udržet se 100 000 rub. Úhrada podniku závisí zcela na toku žádostí. Pokud prodáte nejméně 5 kytic denně, čistý zisk bude mít tendenci k 50 000 rublům. za měsíc, jako květinářství.

 1. Nápisy na květinách

Popis: ve skutečnosti je to pobočka obchodu v květinářství. Nápis se aplikuje přímo na okvětní plát nebo na beton se speciálním květinovým plstěným perem. Barvy - stříbrné a zlaté. Na výstupu získáváme jedinečný produkt, který konkurenti nemají.

Obchodní Thinness

 • Takové značky jsou vyráběny v Německu, v Rusku se nedají snadno najít. Ale je to dobré - ty, pokud chcete, najdeš je, ale konkurenti nemohou koupit takové zařízení v prvním papírnictví, což znamená, že budeš mít konkurenční výhodu.
 • Nápis můžete vložit předem, ale můžete tuto možnost dát klientovi za poplatek.

Investice do podnikání a doba návratnosti: náklady na plstěné pero je 350 rublů, stačí na 200 krátkých nápisů. Pro příležitost uplatnit takový nápis potřebujete mít alespoň 15 rublů. Pro kytici s 5 květinami je příplatek 100 rublů. Obecně platí, že jedno plstěné pero vám přinese 2000 rublů. čistý zisk. Ale co je ještě důležitější, nabídka jedinečné služby přiláká více zákazníků, což znamená, že váš obchod bude moci prodat více květin a zvýšit zisk obecně.

 1. Zahrada v láhvi (květinářství)

Popis: Některé pokojové rostliny se cítí nejlépe v místnosti, ale ve speciálním mikroklimatu, který je vytvořen s omezeným přívodem kyslíku. Byly zasazeny do lahví a někdo přišel s nápadem vytvořit v květináčích celé květinové kompozice, získat mini zahradu a prodávat za dobré peníze.

Obchodní Thinness:

"Zahrada" může být přerušena i v třílitrové skleněné nádobě nebo v jakékoli skleněné lahvičce, což výrazně snižuje náklady na spotřební materiál. Drobné skladby jsou zasazeny do sklenic na víno nebo šampaňské. V obdélníkových akváriích se tvoří poměrně velká zahrada. Ale stále je největší poptávka boty květin jako nejoriginálnější a obtížně realizovatelné řešení v tomto oboru.

Tvorba zahrady může být stručně popsána následovně:

 • Odtok je smíchán s dřevěným uhlím na dně nádoby, pak se nalije půda, květiny jsou umístěny s mírně zkrácenými kořeny. Hlavní věcí je vše předem dezinfikovat a vzít pouze ty rostliny, které rostou pomalu a dobře v uzavřených nádobách;
 • nezapomeňte na dekorativní prvky - krásu expozice přímo závisí na poptávce;
 • láhev je uzavřena korku. Pokud se zmrzne uvnitř, musíte korke chvíli odstranit. Obecně platí, že v uzavřeném kontejneru je vytvořena speciální mikroklima, ve které bude závod žít;
 • život takové zahrady je asi 1,5 roku.

Investice do podnikání a doby návratnosti: počáteční investice do takového podnikání jsou minimální. Láhve a plechovky stojí trochu, země, květiny a další prvky mini zahrádky. Za den může jeden člověk vytvořit až 5 takových kompozic v lahvích, náklady na jedno je 2500 rublů. Celkový čistý zisk za den - ne méně než 2000 rublů. Za měsíc se může dostat z 50 000 rublů.

Velké květiny z papíru. Jak si vyrobit květiny sami?

Ne tak dávno jsem popsal řadu mistrovských tříd na výrobu papírových květin. Můžete číst, je tu také spousta nápadů. Častěji se používají pro aplikace a příjemné dárky.

Dnes bych vám chtěla ukázat myšlenku na použití velkých květin v interiérech, takové dekorace se také nazývají růst, což znamená, že jejich velikost se shoduje s růstem osoby. Samozřejmě, není nutné dělat obrovské růže, ale zdobit velkou místnost, malé pupeny nebudou vypadat tak úchvatné jako obři.

Takový design může oživit prostor nad lůžkem, pohovkou nebo běžným koutkem. A také se často děje na významné události - pro narozeniny, den svatého Valentýna nebo 8. března.

Začněme se seznámit s touto krásou a pochopit, jak udělat několik populárních typů květin na vlastní pěst.

Obsah:

Velké květy papíru s vlastními rukama zdobí místnost šablonami

Myšlenka dekorace s pevnými prvky je už dlouho známa, nejčastěji tato funkce je prováděna v regálech, ale někdy i romantika a nové prvky jsou tak žádoucí.

Častěji v hale místo, kde není nadbytečný nábytek, je přidělen kompozice z pupenů a listů a návštěvníci jsou pozváni. Koneckonců máte foton připraven doma. Věřte mi, elegantní hosté ocení váš nápad.

Ale v každém výzdobě je vždy nápad. Například pomocí monochromatických odstínů papíru zvolte jinou barevnou hloubku a texturu. A pokud chcete vytvořit stylovou kompozici, doporučuji vám, abyste se podívali na barevné kolo a pak se rozhodli pro barvu.

Krásně vypadají kompozice s různými velikostními pupeny. Takže v dekoru je konec.

Teď pojďme se pustit do toho, jak udělat velké květy na papír. Navrhuji, abych začal s tak jasným a duhovým složením, koulí, které lze snadno zavěsit na jídelním stole v obývacím pokoji nebo v rohu chodby.

Navrhuji použít pro barvy oboustranný papír formátu A4. Také udělat několik pupenů ze sametově zbarvených listů, to dá více realismu.

Chcete-li vytvořit kruh, vzít velký objekt, můžete použít dezertní ploché desky.

Ohněte lépe okvětní lístky nůžkami, netlačte silně, jinak papír roztrhněte.

A stále ještě velmi populární květiny na chodidle. Jsou prostě obrovské! Noha tvoří cívku drátu, ale vím, že někteří řemeslníci se přizpůsobili z PVC trubek.

Velkou kompozici pupenů různých druhů květin bude alternativou k hodinám nebo malbě. To není velmi populární fenomén - ozdobit s takovou kyticí zdi, ale vypadá to prostě úžasně visící a jemné.

Dalším příkladem domácího dekorace, kdy je obrazovka zdobena růží stejného odstínu. Zde je možné a odstranit a prostě izolovat od vnějšího světa a snít.

Každý druh květiny je vyroben jakýmkoli řemeslníkem svým vlastním způsobem. Například pivoňky mohou být vyrobeny velmi jednoduše pomocí jemného vlnitého papíru, jak je ukázáno v hlavní třídě.

A udělejte vnitřní vestičku, která vypadá hezky v podlahových vázách.

Dal jsem příklad malých rozměrů, čím více potřebujete květinu, tím větší je číslice, vynásobte každou z těchto hodnot. Hlavní věc je mít dostatek papíru)))

Celý pás papíru by měl být složen s akordeonem, připojen šablony a řezán. Po vyříznutí zkontrolujte, která část se táhne lépe a umístěte vzorek tak, aby byla protažená strana horizontální.

Důležité! dolní záhyby se nestříkají!

Rozbalte a obdivujte výsledný věnec.

Vezmeme si hůl nebo tlustý drát. Spodní hranu našeho výsledného garlandového tuku s lepidlem a začněte obalovat papír kolem drátu.

Jak je vidět na fotografii.

Dno musí být správně uchyceno tak, aby drát neklesl z pupku a samotné okvětní lístky se neotáčejí. Hrana může být také lepená lepidlem.

A já si myslel, že by bylo vhodnější pro mnohé, jen připravena k tisku obvodech plátky a začít kreativitu, takže tady jsou tři různé vzor v podobě dílů.

Možná se vám bude líbit tento druh lístků více.

Nebo chcete zkusit použít takový ornament.

Samozřejmě potřebuje spoustu času na vytvoření obrovských kompozic, ale to bude neobvyklá náhrada za nudné kuličky a plakáty.

Obrovská pivoňka z vlnitého nebo krepovaného papíru na zdi

Pivoňky, jako jsou růže, jsou oblíbené. Myslím, že je to král všech barev, protože vypadá chytře a vůně chutná. Řemeslníci mají odlišné přístupy k jeho tvorbě, ale efekt je vždy mimo chválu. Myslím, že to není vždy možné vytvořit takovou květinu, a tak jsem zvedl krátké video, které detailně vypráví o tom, jak se pohybovat nejsilnější pivoňka.

On se opravdu dělá velmi rychle, ale nevypadá horší než to, co bylo vytvořeno v jiných technikách. Zveme vás na prohlídku.

Líbilo se mi také myšlenky na základnu, která se v tomto videu používá. protože takový plochý kruh dokonale přilne na stěnu dokonce i na oboustranné skotské pásku.

Jak vyrobit třírozměrné květiny z papíru pro začátečníky?

Ti, kteří vytvářejí obří pupeny, projíždějí mnoho placených a bezplatných mistrovských tříd a neustále zlepšují své dovednosti. Ale ne všichni se okamžitě stanou profesionály, a to vše s tím, co začalo. Chci vám dát krok za krokem mistrovské kurzy, kde je práce jasně popsána na fotografii.

Například myšlenka vytvořit takovou růžici. Ne, není to těžké, ale stačí jen spousta věcí.

Vezmeme si papír, můžete použít designérské listy, ale pro začátečníky je lepší vzít zvlněný kotouč. Je s ní snadné pracovat, je to dobře, a barevná škála tohoto papíru je velmi různorodá.

Vystřihněte list ve formě kapky, protáhněte šířku, takže list trochu zabalí a vezme konkávní tvar.

Chcete-li vytvořit nevyztužený pupen a pak učinit méně detailů, budete potřebovat více z nich k rozkvětu.

Z jednoduchých barevných listů A4 zhotovte hvězdičky. Jedná se o jednu z nejjednodušších barevných variant. Každý okvětní lístek bude muset být převlečený dovnitř, ale pokud je chcete vypnout, použijte nůžky. Provádí je podél vnější hrany.

Pro tuto aplikaci musíte použít vrstvy okvětních lístků různých průměrů. Nejvyšší je nejmenší. Chtěl bych vyčistit asi 8 mm z každé po sobě jdoucí řady.

Přinesu ještě jednu mistrovskou třídu pro vytvoření květinové kompozice - míč. V závislosti na zvoleném průměru každé šablony budu záviset na velikosti míče. Chcete-li jej použít pro montážní sály, pro svatbu nebo oslavu narozenin, pak odvážně uveďte průměr desky.

Myslela jsem, že myšlenka vytvářet načechrané květiny z toaletního papíru vypadala zajímavě. S tímto materiálem je snadné pracovat, protože je měkký, snadno řezaný a složený. Moderní toaletní papír je nyní k dispozici v různých barvách - od bílé po modré. Dokážete si představit, jakou kompozici můžete vytvořit?

Kapela musí být složena na polovinu a začne dělat řez uprostřed pásky. Nestříkejte na okraj, nechte alespoň dva centimetry.

Nyní začněte otáčet tento obrobek ve spirálu a pravidelně vyčistíte otáčky tak, aby se květ nerozpadl.

Samozřejmě, že existuje tak mnoho nápadů na vytvoření těchto gigantů, že vám nabídnu další video pro prohlížení. Opravdu se mi líbila jednoduchost a elegance těchto řemesel.

Chcete-li dělat takové dekorace spíše jako skutečné, podívejte se na papír se sklonem, když se na list objeví hladký přechod ze světla na tmavý. V dolní části okvětního lístku se zpravidla používá tmavě, protože tam je stín a jasnější strana jde nahoru.

Jak se používají velké květiny pro domácí výzdobu nebo fotografické zóny?

Oh, abych si udělal dojem takového jemného fotozonu, jaký si každý fashionista snuje. Obři se používají k fotografování na svatbách, výročích a dalších důležitých událostech. Koneckonců, je důležité vytvořit krásné pozadí. Mimochodem, pro časopisy a dokonce i sbírky oblečení je také populární. Myslím, že takové papírové květináče mají živý požadavek.

Podívejte se na to, jak jeden z online obchodů oživil svůj postoj. Jemná, originální a velmi ženská, že? Možná máte vlastní podnikání, pak se tento nápad může použít k vytvoření obrazu.

A stejně jako naše skladby vypadají v interiéru obyčejného bytu. Velmi neobvyklé a jasné.

Neobvyklá myšlenka používání technik origami k vytvoření obrů. Zjistěte, jak je to báječné. Ta dívka se zdá být jen víla nebo palec v jejich pozadí.

Pokud není tolik času, můžete vytvořit takové fantazie květiny ve formě slunce na vlastní pěst. Použijte obvyklý albový list pro malé fragmenty a listy Whatman pro velké.

Tento dekor můžete provést následujícím způsobem. Dlouhým způsobem sklopte list do akordeonu, obvazte prostřední a rozložte každou stranu. Okraje jedné strany jsou nalepeny spolu s okrajem druhé strany.

Střed pěkně zakryjte papírovým kruhem.

Pampeliška papíru mě fascinovala. Mimochodem, vrchol květenství lze také provést pomocí toaletního papíru, jak jsem popsal výše.

Myšlenka dekorace pro dětskou dovolenou.

Podívejte se, jak můžete kombinovat několik druhů okvětních lístků. Lehké a pastelové barvy skoro všechny kombinují. Hlavním úkolem je zaujmout všechny tóny jedné nasycení, aby se vytvořil jediný celek, a ne tak, aby jeden světlý prvek přitahoval veškerou pozornost.

Udělej imitace vikýrie. Stává se tak různými odstíny, že si můžete zvolit téměř jakoukoli barvu, ale dávám přednost růžovým a purpurovým tónům. Jsou přirozenější a přirozenější.

Snažte se vyzvednout papír s jedním tónem, ale saturací, od tmavých po světlejší.

Nejprve musíme udělat prázdné prostory. Chcete-li to urychlit, několikrát vyklopte papír.

Zatlačte spodní část obrobku.

Nyní se tento háček ohýbá dovnitř. Chcete-li to udržet lépe, můžete ho opravit lepidlem.

To jsme dostali. Potřebujete nejméně 20 prázdných míst pro každý odstín.

Řetězce na silném závitu obrobku na základně obaľte každý další v opačném směru.

Nyní mohou být tyto nitě s lístky vázány na základnu, kterou jste se rozhodli použít. Pokud máte závěs, jako na výše uvedené fotografii, pak pro základnu vyberte obruč s požadovaným průměrem.

Mistrovská třída pro výrobu velké dekorace

Podívejme se blíže na to, jak udělat tyto drsné obrovské astery. Chcete-li je vytvořit, můžete si vybrat vlnitý nebo krepový papír. Hlavní věc je správné určení odstínu. Celá role půjde do práce.

Otočte papír do harmoniky.

Klipy a sponky na papír vám pomohou držet všechny obrobky v požadované poloze.

Nyní udělíme každý pás správnou velikost, vyjměte dva centimetry od každého dalšího obrobku.

Na okrajích tvoříme okvětní lístky.

Nyní roli role a tvořit vrstvy, položení polotovary na sebe od větší k menší.

Abyste se nemuseli zmást, můžete napsat každou roli.

Akordeon sklopte a fixujte ho uprostřed.

Začínáme roztahovat každou vrstvu.

Je to tak snadné dělat výzdobu sami. Hlavní věc je mít trpělivost a spoustu užitečných věcí.

Vlnité papírové sasanky

Sasanky se také často používají pro dekoraci. Jsou neuvěřitelně krásné a realistické.

Chci vám ukázat další video, který poskytuje podrobné pokyny pro jejich výrobu. Nemůžete dělat jen dekor neuvěřitelné velikosti, začněte s normální pochopit podstatu tohoto procesu a získat ruku, a šetří na materiálech, protože každý malý bud lze pak přehrávat na velkém měřítku.

Velice jsem se chtěla seznámit s touto myšlenkou zdobení a zdobení zdí a jiných povrchů. Přidejte článek do záložky, abyste mohli rychle najít, když potřebujete ozdobit pokoj pro dovolenou.

Flower-effect: jak vydělat peníze na velkých květinách

Svetlana Koptseva - o tom, jak vytvořit nový trh a stát se jeho vůdcem

IT nástroje používané Svetlana Koptseva

 • 1C: Účtování
 • Adobe Photoshop
 • Instagram
 • Vkontakte

Existují takové energické dívky, které ani v rozkazu nesnívají o spánku, ale o založení začínajících. Dekorativní návrhářka Svetlana Koptseva šla na mateřskou dovolenou dvakrát - a pokaždé to skončilo nejen s narozením jejího syna, ale také se zahájením nového podnikání. A pokud v prvním podniku - síť prodejen přírodní kosmetiky a Altai medu - to je prodáván, druhá se vyvíjí, stává nejen průkopníkem, ale také vůdce tohoto trendu v Novosibirsku. O tom, jak podnikat na velkých barvách interiéru, uvedla na portálu Biz360.ru Svetlana Koptseva.

Svetlana Koptseva, 34, podnikatel z Novosibirsku, zakladatel projektu "Velké květiny Svetlany Koptsevy". Narodila se v Biysku (Altai Territory), pracovala jako dítě; absolvoval uměleckou školu, uměleckou fakultu Státní pedagogické univerzity Barnaul a tehdejší státní akademii architektury a umění v Novosibirsku. Od roku 2006 žije v Novosibirsku. Vlastní podnikání bylo zahájeno v roce 2014. Ženatý, dvě děti (8 let a 3 roky).

Moje první práce byla v reklamě, za tři roky jsem šel z manažera na vedoucího oddělení. Sama pracovala v grafických programech, rozvíjela firemní identitu, design štítků, brožury a tak dále. Reklama hodně učí, včetně práce s klienty. Na stejném místě jsem se setkal s mým budoucím manželem Ruslanem - a společně jsme odjeli do Novosibirsku v roce 2006.

Ve stejném létě jsem šla studovat na Vysoké škole uměleckoprůmyslové, snadno složené zkoušky. Zvolený směr - interiérový design - byl velmi zajímavý. Zvláště jsem byl unesen dekorativní omítkou, maľbou, jsem se zabývala tímto a půl roku.

V roce 2010, po narození svého prvního syna Plato, spolu s manželem otevřely první IP - tři prodejny a internetový obchod s přírodní kosmetikou Altai a medem. Pracovali na chvíli, ale chtěli něco jiného. Výsledkem bylo, že tato firma byla prodána (mimochodem, obchody stále fungují).

Pak jsem pracovala s manželem v oblasti stavebnictví, ale vždycky jsem byl přitahován kreativitou. Bylo období, kdy jsme se přestěhovali do Moskvy - a narodil se druhý syn, Yaroslav. Hlavní město bylo rozhodnuto odejít kvůli nepříznivé ekologické situaci - a vrátil se do Novosibirsku.

Jenom že nebudu sedět doma, a tak jsem začal hledat něco, co dělat ve vyhlášce. A jednou klepal na internetu na videu - dívka z Thajska ukázala, jak vyrobit obrovské květy z papíru. Pokryl jsem tuto myšlenku s hlavou. Prošel jsem přes internet, ukázalo se, že pro náš trh je to zcela nové.

První květiny byly vyrobeny v Instagramu, o týden později se objevil první řád. Pak další - a to začalo: narazilo na svatební období. Pak - novoroční výzdoba, Valentýnský den, hladce tekoucí do 8. března a opět svatební období. A tak bez přestávky po tři roky: Pracoval jsem a pracoval jsem jako posedlý. Miluju však tento rytmus a miluji svou práci.

Obtíže, samozřejmě, byly. Vzhledem k tomu, že děti jsou malé, musely pracovat v noci a ve dne, aby se angažovaly v rodině. Rok a půl vyrábělo květiny doma, ale stalo se přeplněné, mnoho krabic. Obecně jsem dospěl k závěru, že dům by měl zůstat domem, a tak jsem nejprve odvezl malou kancelář a po devíti měsících jsem se přestěhoval do velké dílny.

Náš produkt byl na trhu nový, bylo to obtížné prodat zpočátku, protože lidé to nikdy neviděli. Bylo obzvláště obtížné až do okamžiku, kdy se objevilo portfolio. Tudíž se snažila rozdělit téma co nejlépe: napsala články, nakrčila reklamy, obecně naplnila internet květinami. Dal jsem reklamu v časopisech - barter pro květiny. Neustále vyvážená - a nyní pokračuji v exportu - květiny pro různé svátky a události.

Stále zdobené svatby, přehlídky obchodů, nákupních center a kosmetických salonů. Byl jsem často pozván na design módních přehlídek a svatebních akcí. To vše přineslo nové zákazníky.

Reakce těch, kdo vidí naše květiny poprvé, obvykle toto: "Wow!" To je samozřejmě hlavní motor prodeje

Našimi hlavními zákazníky jsou agentury pro akce, reklamní agentury, floristy a soukromé osoby. Spolupracujeme s mnoha od samého počátku firmy, přičemž se pravidelně objevují nové. A my je nehledáme cílevědomě, najdou nás sami, tady například tento týden děláme šest velkých objednávek.

Samozřejmě každá skupina klientů má své vlastní zvláštnosti. Například, svatby jsou vysoce náchylné k módě - každý rok určitý barevný schéma. V interiéru jsou velmi rádi koupit klasické bílé květy, jsou univerzální. A vitríny, naopak, vyžadují nějaká kreativní řešení: visící květiny nebo vlající jako motýli.

Další oblastí mé činnosti je velkoobchod: dodáváme naše produkty síťovým velkoobchodním společnostem. Například "Sima-Land" prodává naše sady pro vlastní montáž barev s podrobnými pokyny. Všechny plátky jsou řezány na dobrém vybavení, vše je vybráno podle barevného schématu. Můžete si je koupit ze sady a sami si vybírat celou fotozózu. Počet barev pro velkoobchod je jiný, záleží na konkrétní objednávce, stane se, že uděláme několik tisíc malých barev. Chci rozšířit tento směr.

Náš podnik uhradil náklady a začal vytvářet zisk velmi rychle. Za první měsíc jsme vydělali 23 000 rublů a uvědomil jsem si, že tato oblast ještě nikdo nebyla zorána a trh je volný. Po první objednávce můj manžel koupil řezací plotr na 68 000 rublů, aby vystřihl šablony, a zaplatil za první měsíc práce.

První květiny, které jsem vyrobil z drahého designérského papíru, a okamžitě dal cenu vysokou. Samozřejmě, že někteří klienti byli vyšetřováni z tohoto důvodu, ale stál jsem tam až do posledního. A teď držím cenu - to je moje zásadní postoj: vysoká cena znamená vysokou kvalitu a neustálé zlepšování. Například jedna dvoumetrová květina stojí 5000 rublů, sada je - 15000, fotozón - 5000 za metr. Hlavním úkolem je udělat naši práci na nejvyšší úrovni a tam budou vždy ti, kteří ji ocení.

Pravidelně zavádíme do naší řady nových květin, které jsou pouze u nás. Růže, dálie - je spousta. A vždy máme vzácnější návrhy. Zároveň neustále zdokonalujeme technologii - přicházíme s různými typy stonků a podpor.

Například, jak poslat dva metry bush do Ameriky? K dispozici jsou rozměry krabic, ve kterých se vejde - a my jsme přišli s skládací stonku a celý Bush tři velké květy, stonky, plus stánek, zapadají do celkového jedné krabici. A na místě je květina sestavena jako návrhářka, snadno a rychle.

Samozřejmě existují situace, kdy nová květina "nechodí". Myslím si to filozoficky, je to jen zážitek

Nyní pracujeme s novými materiály, z nichž se získávají trvanlivé produkty. Například s pěnovou gumou: květy z ní se nerozpadají a nebojí se vlhkosti. Materiály pro výrobu v Číně nakupujeme ve velkém množství a prodáváme je prostřednictvím jiných stránek.

Máme spoustu konkurentů a na to mám také filosofický postoj. Hlavní věcí není zastavit, ale pokračovat dál. Vydejte se s novým a představte jej na trhu. Obecně se pokuste jít o tři kroky před ostatními. Můžeme udělat jakoukoliv květinu - a to je naše výhoda oproti konkurentům, zvláště to platí pro začátečníky květinářství.

Hlavním důkazem toho, že se nebojím konkurence, jsou mistrovské třídy, které jsem vedl již třetí rok. Mám již více než 200 studentů, jsou velmi slibné, komunikuji se všemi a udržuji kontakt.

Někdy existují zákazníci s naléhavými objednávkami a krátkou dobou doručení, a pak prodávám květiny svým studentům, kteří jsou geograficky blíže k zákazníkovi. Obecně si myslím, že trh je stále zcela zdarma a pro každého je dost zákazníků.

Tým byl rekrutován postupně, nyní je to 15 lidí. Miluji svůj tým jako celek a každého - zvlášť. Paradoxně, většinou muži, protože instalace květin - to je těžká fyzická práce.

V mistrovské práci pro mě dvě důležité kritéria: kvalita květin a rychlost jejich výroby. Jeden z našich mistrů pracuje pouze s plotrem a papírem, velmi úhledný. Další tři vyrábějí velké květiny z jiných materiálů. V den jedna osoba může udělat jeden keř ze tří květů. Stále existují tři montéři, kteří provádějí instalační práce, vytvářejí struktury a rámy, distribuují objednávky po městě.

Pokud jde o dívky, jedná se o prodej a práci s klienty. K dnešnímu dni existuje 8 manažerů, nyní vytváříme oddělení manažerů, kteří prodávají mistrovské kurzy.

Můj manžel Ruslan také hodně pomáhá v tomto projektu - propaguje a inzeruje na internetu.

Květiny pro mě - to je záliba, podnikání a způsob života. Samozřejmě, že jsem také žena a matka dvou dětí. Rozdávám svůj čas tímto způsobem: ráno, zatímco spí mladé dítě, pracuji doma. Odpoledne pracuji v dílně. Pak následuje nejstarší syn po škole, tam děláme lekce a hrajeme a pracujeme. Večer se snažím věnovat svému manželovi a synům a v noci často odpovím zákazníkům například z USA, protože časový rozdíl je 12 hodin. Obecně platí, že vše je velmi bouřlivé a plné. A můj manžel a já rád cestujeme, a to také, někdy uspějeme.

Vaše podnikání: jak vydělat peníze na umělé květiny

Minimální počáteční kapitál

Květiny jsou příkladem harmonie a krásy vytvořené samotnou přírodou. Nicméně, jejich hlavní nedostatky - křehkost a křehkost - výrazně omezují použití čerstvých květin pro zdobení pokojů, zdobení různých oslav a oslav. Proto umělé květiny nahradily umělé květiny, jejichž výroba se stala jedním z důležitých trendů v moderní floristii.

Umělé květiny, na rozdíl od bydlení, nikdy nevyblednou, si ponechávají svůj původní vzhled po dlouhou dobu, nevyžadují zvláštní péči, nebo zvláštní podmínky, odolný vůči nepříznivým účinkům (například s vysokou vlhkostí, přímým slunečním zářením, cigaretový kouř, chemikálie a tak dále). V tomto případě je vysoce kvalitní umělé rostliny podle jejich vzhled je téměř k nerozeznání od skutečné věci, a může být ozdobou každého interiéru.

Na ruském trhu umělých květin dominují zahraniční produkty. Lacné nekvalitní plastové květiny jsou dováženy z zemí jihovýchodní Asie, dražší jsou dováženy z Evropy (Itálie, Polsko atd.). Současnost v tomto segmentu jsou domácí výrobci. Počet těchto druhů je však stále příliš malý a jejich produkty nejsou příliš rozmanité.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Odborníci se domnívají, že tento směr je velmi slibný se správnou výbavou. Je nepravděpodobné, že budete moci soutěžit s čínskými továrnami v segmentu produktů s nízkou cenou. I při zohlednění přepravních a celních nákladů jsou náklady na umělé květiny dovezené z Číny nižší než náklady na podobný výrobek vyráběný na území naší země.

Kromě toho se v poslední době poptávka po levných, hrubě vyráběných květinách rychle snižuje. V popředí umělé flóry, které jsou téměř k nerozeznání od skutečné věci, a nikoli z hrubé plastu, organza, polyester, latex, pergamen, a dokonce i hedvábí. Samozřejmě, takové květy jsou dražší než papír a plast, ale spotřebitelé jsou ochotni přeplňovat za kvalitu a maximální blízkost "původního".

Výroba umělých květin

Proces výroby umělých květin závisí na použitých materiálech. Schéma jejich výroby je však obecně podobné. Za prvé, živá rostlina je rozebrána do jejích prvků, ve kterých jsou vzory vytvořeny. To se týkalo návrhářů, ale nikoliv jednoduché, ale pracovalo v oboru květinářství a botanické boty. Najít takové specialisty v naší zemi nebude snadné. Ale to neznamená, že nejsou. Stačí se podívat, že se nenachází na místech, kde se nacházejí volná místa a životopisy uchazečů o zaměstnání, ale ve specializovaných komunitách v sociálních sítích.

V další fázi výroby na sklizených vzory jsou řezané, ražené, lisované a vyráběl listy, stonky, tyčinky, lístků a jiných základních prvků budoucnosti květiny. Maximální „věrohodné“ umělé rostliny používané pro výrobu listů a okvětních lístků, obvykle textilní, který je impregnován speciálních sloučenin, aby se materiál připojit různé tvary a chránící tkaniny z třepení podél okrajů.

Potom z této tkaniny pomocí lisů vystřihne jednotlivé prvky - listy a okvětní lístky, které jsou pak namalovány ve správných barvách. S pomocí speciálního vybavení jsou do nich nuceny žíly a okraje jsou zastrčené. Hotové okvětní lístky se shromažďují spolu s předem připravenými tyčinky a upevňují se kolem jádra. Celá konstrukce je sestavena na stonku z plastu, drátu, papír-mache, plechu atd. Samozřejmě, že taková výroba ve velkém měřítku se nevykonává ručně. K výrobě umělých květin je speciální automatizované zařízení.

Linka v Číně, která zahrnuje instalaci pro odlévání stonek, dva závody na nařezané listy, stroj řezat lístků, dehydrátor a tři tvářecích strojů bude stát asi 190 milionů jüanů (1 milion. Rublů), a to včetně dodávky a start-up náklady práce. Také výrobce doporučuje koupit čerpadlo s větrným motorem navíc.

Navržená produktivita tohoto zařízení pro jeden osmihodinový posun je 480 ks. produkty na zařízení pro odlévání stonků a 1920 ks. na tvářecím stroji. Výrobní cyklus odlévací stanice je od 15 sekund do jedné minuty, v závislosti na tvaru dílu a výrobní cyklus tvářecího stroje je od 5 do 15 sekund.

K obsluze takové linky by bylo zapotřebí asi třicet lidí. Navíc pro jeho umístění bude nutné najít dostatečně prostor pro výrobu. Rozměry (d * w * in) jednotlivých zařízení zahrnutých do linky jsou následující: stroj na odlévání stonků: 2450 * 750 * 1440 mm; zařízení pro řezání listů: 2400 * 700 * 800 mm; stroj na řezání okvětních lístků: 1950 * 1000 * 1300 mm; dehydrator 380V1.1kW: 1500 * 600 * 700 mm; Formovací stroj (standardní model): 550 * 600 * 750 mm. Minimální náklady na organizaci takové výroby budou činit 5 milionů rublů. Přibližná doba návratnosti je od 2,5 roku.

Import umělých květin z Číny

Nicméně, jak bylo uvedeno výše, je výhodnější převést z Číny vybavení pro výrobu umělých květin, ale již hotové zboží. Umělé květiny a různé doplňky pro ně se vyrábějí v malém čínském městě Yiwu, které je známé svým velkoobchodním trhem lehkého průmyslu Futien.

Na tomto trhu můžete také zakoupit dekorativní stromy a keře, trávníkové rostliny, lezecké rostliny, svatební a kyticí, různé květinové uspořádání (včetně svatebních věnců). Zde si můžete koupit nejen levné produkty, ale také drahé květiny vyrobené ze silikonu, které je obtížné odlišit od skutečného i dotyku. Kromě barev v různých výrobců v Yiwu má celou řadu košíky, vázy, podnosy, plantážníci, květinové pásky a různých doplňků.

Pokud již máte zkušenosti s prací s čínskými dodavateli, stejně jako volný čas, je výhodnější jít na zboží, abyste osobně viděli vzorky a diskutovali s dodavatelem o všech otázkách. Při neexistenci zkušeností a / nebo času vám odborníci doporučují, abyste se obrátili na služby zprostředkovatelů. Přestože v tomto případě budou vaše výdaje vyšší, ale nakonec to budete mít jen z toho. Nákup první dodávky zboží v Číně bude vyžadovat 300 tisíc rublů.

Při výběru barev věnujte pozornost nejen cenám, ale především rozmezí. Čím originálnější a krásnější jsou vaše květiny, tím vyšší je pravděpodobnost jejich prodeje. Tyto produkty můžete prodávat jak samostatně, tak prostřednictvím velkoobchodních firem a přímo do květinářství a jednotlivých realizátorů.

Prodej umělých květin

Levné umělé květiny jsou nejvíce žádané před náboženskými svátky, kdy je obvyklé navštívit hřbitovy. Poplatek za "rituální" květiny může být až 5-6 krát. Takové podnikání je sezónní a těžko lze považovat za trvalý zdroj příjmů, přestože během sezóny může přinést značné zisky. Nevyžaduje však velké investice. Chcete-li zakoupit původní šarži levné barvy čínské výroby ve velkoobchodních a maloobchodních trzích nebo základy půjde ze 100 tisíc rublů. Nebuďte líní počítat počet barev v kazetách: velkoobchod s nedbalé prodejci často prodávají balíčky 80-90 květin namísto tvrdil sto v naději, že kupující nebude spěchat trávit čas kontroly.

Snažte se mít ve svém sortimentu květin různých typů a různých cenových kategorií. Nejlepší koupit levné květiny (malé nízké kytice - tzv. "Bordurki", solitérní květiny). Ale čím blíže k svátku, tím méně selektivní jsou kupující. A ve velikonoční den berou vše, i drahé věnce.

Dodatečné náklady jsou spojeny s pronájmem zásuvky (optimální místo je bližší k hřbitovům). Kromě toho bude mít místo k ukládání květin. Zkušení podnikatelé doporučují používat garáž nebo jiné nebytové prostory. Umělé květiny - „špinavý“ zboží, stěhování a skladování, která je neustále tvořené zbytky - odlepovat lístky, rozdělené větve, tyčinek apod Navíc, levné plastové rostliny vyzařují silný zápach, a materiály, z nichž jsou vyrobeny, mohou být toxické..