Výroba pitné vody: podniková myšlenka na tahu

Výroba pitné vody: zdroj pro výrobu pitné vody + jaké dokumenty jsou potřebné pro otevírání + etapy výroby + potřebné vybavení pro výrobu pitné vody + personál + reklama na vodní elektrárny + jak realizovat výrobek + položka výdajů a ziskovost.

Bohužel voda z kohoutků nebo vrtů není nejvíce šetrná k životnímu prostředí. Nefiltrovaná tekutina na pití může mít zakalenou nebo dokonce žlutou barvu, nepříjemný výskyt vlhkosti atd. Vzhledem k starým vodním potrubím se mohou mikroby usadit ve vodě, která se později stala příčinou mnoha nemocí.

Chcete-li se chránit před škodami, mnoho lidí kupuje vyčištěnou vodu v lahvích.

Jak se říká, poptávka je zdrojem nabídky, takže výroba pitné vody se může stát vašim zlatým obydlí.

A první věc, kterou musíte udělat před tím, než se podíváte na vybavení pro výrobu pitné vody, je rozhodnout, od kterého zdroje se dostanete.

Jaké jsou zdroje těžby:

 1. Vlastní dobře.
 2. Pramenitá voda ve velkém objemu.
 3. Městský vodní kanál.

Po výběru příslušné možnosti musíte získat souhlas od společnosti SES a zajistit další dokumentaci. O této fázi stojí za to mluvit podrobněji.

Příprava dokumentace

Z SES byste měli očekávat zvláštní pozornost k takovému podnikání. Pokud dojde dokonce i k nejmenšímu porušení, váš podnik nezačne pracovat. Proto, jakmile je rozhodnuto o problému s výběrem zdroje, je nutné do laboratoře vložit vzorek vody.

Toto je povinná fáze, která vám ukáže, jak náročné bude čištění před odesláním produktu kupujícímu. Nejlepší je odebírat vzorky z několika zdrojů a pak vybrat nejlepší možnost pro vás.

Jakmile dojde k pozitivnímu výsledku laboratoře, můžete začít připravovat další dokumenty:

Nejprve připravíme pro federální daňovou službu výzvu k zahájení podnikání.

Nejjednodušší způsob, jak otevřít IP, je volba typu zdanění USN. Nezapomeňte na druh činnosti podle OKVED-2 - 11.07 "Výroba nealkoholických nápojů".

Hledáme místnost, kde bude vyráběna pitná voda.

Musí být pronajata nebo vykoupena. Chcete-li podnikat legálně, musíte mít leasing nebo certifikát vlastnictví.

Jaká by měla být místnost, kde bude zařízení pro výrobu vody? Budete potřebovat území nejméně 50 m2. Čerpadla a filtry zaberou spoustu místa. Teplota v místnosti by se neměla pohybovat v rozmezí 5 - 20 ° C.

Chcete-li prodávat vodu přímo z vaší malé továrny, je lepší hledat místo někde ve městě, blíže k lidem, jinak tam bude příliš mnoho nákladů na logistiku.

Pokud se rozhodnete kopnout studnu, musíte hledat firmu, která s ní vrtá a podepíše smlouvu.

A pokud se chcete připojit k místnímu vodovodu, musíte podepsat dohodu o zřízení samostatného vodovodního potrubí, které bude navrženo pro uvedení pitné vody na trh.

Bude to trvat déle než jeden den, než porazíte prahy budovy místní kanceláře starosty - připravte se na to.

Dále je nutné obdržet povolení k práci z požární kontroly a také ze SES.

Měly by zkontrolovat prostory a zařízení pro výrobu pitné vody.

S hygienickou a epidemiologickou službou se budete muset setkat vícekrát.

Budou kontrolovat vodu nejen před čištěním, ale i po průchodu filtrem. Pokud je vše v pořádku, obdržíte certifikát kvality.

Pokud jde o jeho dostupnost, je důležité ukázat na láhev, ve které bude voda prodávána.

Buďte připraveni, tato kontrola bude nutná pro každou chvíli, proto není nutné odchýlit se od norem a riskovat zdraví lidí a také podnikání.

Jedná se o hlavní dokumenty, které musíte získat předtím, než začnete.

V této fázi nemůžete udělat bez finančních nákladů za jejich registraci:

Technologie výroby pitné vody na prodej

Před tím, než voda dosáhne spotřebitele, musí být zcela vyčištěna speciálním zařízením.

Etapy výroby vody a její čištění pomocí speciálního zařízení:

 1. Vrtání studny nebo napojení na vodovodní systém města.
 2. Další filtr prochází vodou, kde jsou promítány velké prvky, které znečišťují vodu (hrubý filtr).
 3. Jemné čištění zahrnuje odstranění jemných nečistot.
 4. Dalším krokem je kontrola kvality výroby. Pracovníci by měli měřit přítomnost minerálů nebo škodlivých nečistot ve vodě.
 5. Výrobek musí být dezinfikován pomocí speciálního ultrafialového záření (pro toto je zakoupeno vhodné zařízení).
 6. Ozonační fáze je nezbytná k tomu, aby voda byla nasycena minerály a chránila ji před rychlými ztrátami užitečných přísad. Chlorid, zatímco voda není potřeba.
 7. Poslední etapou je další zkouška vody a její plnění pomocí speciálních zařízení. Mělo by se také používat štítky, a především - dezinfikovat kontejnery.

Voda musí splňovat obecné požadavky GOST Ruské federace (více se dozvíte kliknutím na tento odkaz - http://docs.cntd.ru/document/gost-r-51232-98). Pokud při kontrole zjistíte porušení předpisů, buďte připraveni zaplatit pokutu a dokonce ztratit vaši firmu.

Zařízení pro výrobu pitné vody

Jednou z nejdražších etap je nákup zařízení. Hotový komplex pro plnění vody do lahví a balení do kontejnerů je nákladný. Samozřejmě se můžete pokoušet koupit vše individuálně - čerpadla, lahvovací linku, filtry apod., Ale nakonec nic, s největší pravděpodobností, nehraje.

Musíte si zakoupit pouze kvalitní zařízení se zárukou, protože bude před spuštěním SES kontrolováno. Pokud služba neschválí váš nákup, pak nebudete vyrábět vodu.

Výroba a prodej pitné vody jako podnik

Dnes existuje spousta důležitých nápadů pro ziskový obchod s investicemi i bez nich. Lidé obvykle vybírají směr podnikání, který je nejoblíbenější obyvatelstvu. Co člověk neustále potřebuje? První věc, která přijde na mysl, je voda. Na tomto požadovaném produktu můžete otevřít vlastní podnik. Mnoho lidí se domnívá, že jejich hodnota není tak vysoká, že se dají vydělat peníze. Na jedné straně je to správné, ale na druhé straně je voda vždy poptávaná.

Mohu vydělat peníze prodávat balenou pitnou vodu? Ano, je to možné. Každoročně roste potřeba pitné vody lidí, takže lze konstatovat, že podnikání je ziskové a ziskové. Aby však prodej přinesl požadovaný výsledek, spíše než ztrátu a zklamání, potřebujete jasný, kompetentně vypracovaný obchodní plán.

Důležité body

Co potřebujete k otevření výroby rozlití? Nejprve je třeba určit zdroj vody, může být několik: přirozené, od kohoutu, vyčistěte pomocí speciálních filtrů pomocí vlastní studny.

Voda z centrálního zásobování vodou

 • Potřebujete najít vhodnou místnost, kterou si můžete koupit nebo pronajmout. Je nutné provést opravy všech požadavků EUF.
 • Připravte místo, kde bude umístěna výroba takové vody, abyste mohli instalovat zařízení.
 • Dalším krokem bude povolení společnosti CEC využívat tento prostor k výrobě tohoto produktu.
 • Získejte akt SES o testování vody. Na základě výsledků analýzy nakupujeme zařízení pro filtraci a čištění kapalin. Na vybavení je lepší nešetřit, dokonce i malá výroba musí být moderní a musí splňovat všechny požadavky.
 • Po instalaci zařízení je zapotřebí další certifikace CEC pro výrobu.

V důsledku toho, aby mohla výroba a prodej této vody začít fungovat, musí existovat balíček připravených dokumentů:

 • závěr o kvalitě;
 • smlouva s vodárenským zařízením pro připojení k centrální síti a systému účetnictví spotřeby vody;
 • zkušební protokol;
 • osvědčení o vybavení;
 • povolení pro prostory;
 • osvědčení o výrobě.

Vlastní dobře

Nákladová opce, protože budou vyžadovány dodatečné náklady na vrtání a vybavení. Ale výhodou zdroje je, že voda v ní je přirozená, šetrná k životnímu prostředí. V důsledku toho bude jeho cena vyšší než náklady na vyčištěné, plynoucí z kohoutku. Také je třeba analyzovat tuto vodu.

Pokud jsou v blízkosti studny opuštěné budovy, mohou být pronajaty nebo vykoupeny. Pokud taková budova neexistuje, budete muset budovu postavit sami. Po analýze vody se zakoupí zařízení. Balíček dokumentů je stejný jako u obvyklého. Jediná věc, kterou je třeba přidat z příspěvků:

 • smlouva o nájmu pozemků, na které se studna nachází;
 • povolení k výcviku;
 • povolení používat studnu;
 • povolení prodávat vodu ze zdroje.

Zaměstnanci

Chcete-li otevřít malou produkci, potřebujete nejméně osm zaměstnanců.

 • Pro servis zařízení pro plnění vody budou zapotřebí dva lidé. Vzhledem k tomu, že zařízení je automatické, zaměstnanci nepotřebují zvláštní vzdělání. Dodavatelé tohoto zařízení musí poskytnout podniku bezplatné školení po instalaci linky. Je-li plánováno, že výroba bude fungovat ve dvou směnách, budou na pozici provozovatele linky vyžadovat čtyři osoby.
 • Účetní může být najat na částečný úvazek nebo několik dní v měsíci.
 • Chcete-li aktivnější výrobu, potřebujete správce prodeje.
 • Řidič s vlastním kamionem.
 • Správce.

Pokud porovnáte vodu z studny a vyčistíte z kohoutku, pak výhodu prvního. Je to užitečnější a cena je řádově vyšší, protože je přirozená.

Prodej hotových výrobků

Když budou prostory nalezeny a vybaveny, získáte potřebné dokumenty, zaměstnáváte zaměstnance, vyhledávat zákazníky pro realizaci svých produktů. Zde vše závisí na způsobu, jak vstoupit na trh.

 • Vlastní servis pro dodávku balené vody a propagaci značky.
 • Realizace produkce prostřednictvím nespojených organizací s jménem.

Náklady a obchodní příjmy

Můžete zhruba vypočítat náklady a zjistit dobu návratnosti.

 • Prostory: pronájem z přibližně 350 000 rublů ročně.
 • Zařízení od 300 000 rublů.
 • Vrtné vrty a povolení od 550 000 rublů.
 • Mzdy na osm zaměstnanců z 1,440,000 rublů ročně.

Průměrné náklady na otevření vodovodu činí 2 700 000 rublů.

Výnosy z prodeje:

 • Hotové zboží hromadně zhruba 200 000 rublů měsíčně.
 • Dodávka lahví s vodou do kanceláří kolem 50 000 za měsíc.

V některých případech mohou být náklady a výnosy více či méně, vše závisí na mnoha lidských faktorech a regionu, v němž je podnikání organizováno. V žádném případě není návratnost vodního hospodářství kratší než 1-2 roky.

Obchod na dodávku vody

Pokud se jedná o výrobu a plnění vody, důraz je kladen na kvalitu výrobku, pak v dodávkovém případě hlavní věc je počet zákazníků a včasné zajištění produktů. Investice do podnikání jsou minimální, pokud je k dispozici vlastní nákladní automobil. Předpokládá se, že návratnost bude provedena s prvním doručením.

Jak nejlépe zaregistrovat firmu?

Pokud chcete omezit dodávku vody do domu, stačí zaregistrovat IP. Pokud jsou zákazníci velkými společnostmi, je rozumnější navrhnout LLC, protože ne všechny firmy jsou připraveny spolupracovat s IP.

Náklady na zahájení provozu

 • Koupit požadované množství obalu. Je velmi snadné si vypočítat: počet zákazníků se vynásobí třemi, přibližná cena za láhev je asi 120 rublů.
 • Dopravní náklady. Budou minimální, pokud máte vlastní dopravu.
 • Pronájem prostor pro skladování. Jeho rozloha by měla být nejméně 20 metrů čtverečních.

Pro tuto firmu stačí dvě osoby, jedna je zodpovědná za doručení, druhá se zabývá dokumentací, vyhledáváním a komunikací se zákazníky.

Kiosk s pitnou vodou ve velkém městě

V naší zemi od roku 1998 federální program "Zajištění obyvatelstva Ruska pitnou vodou". Navíc tento program spočívá v tom, že městská správa, která otevírá kiosky s vodou, dává nejen povolení k organizaci, ale i materiální podporu.

Rezident Kirov, V.V. Zotov, první, kdo tomuto programu věnoval pozornost a využil to. On otevřel "Klíč ke zdraví" v roce 2001. Nyní tato společnost ochotně spolupracuje s interregionálními partnery, prodává patentované kiosky a pomáhá s potřebnou dokumentací. Ale ne všechno je tak jednoduché, podnikatel si velmi pečlivě vybírá partnery. Obchodní spojenci musí být solventní, protože značné náklady půjdou na zahájení podnikání, mají smysl pro službu a mají dobré jméno.

Investice do podnikání jsou podstatné: od 400 do 500 000 dolarů, velmi krátká doba návratnosti od 1 do 1,5 roku. Je třeba být připraveni na inspekce SES a mít celý soubor potřebných dokumentů.

Výhodou prodeje vody na únik je její cena. Kupující nezaplatí navíc, přibližná cena za litr je 1-1,5 rublů, tára se používá jako osobní. Při instalaci prodejních automatů, přibližně 1 až 3,5 tisíc obyvatel, místo prodejců budete potřebovat některé zkušené techniky. Budou následovat zařízení a v případě potřeby je opravovat.

Obchod na lahvové vodě

Pokud se rozhodnete začít podnikat v oblasti výroby, pak vás určitě zajímá myšlenka prodeje pitné vody. Než začnu vyrábět a prodávat zboží, chci si uvědomit významné výhody a nevýhody tohoto způsobu výdělku.

Profesionální podnikání výroby lahvové pitné vody

 • Za prvé, voda je komodita, která patří do skupiny potravinářských výrobků. Žádná osoba nemůže žít bez tekutiny po dlouhou dobu. Proto můžeme dospět k závěru, že tento produkt bude vždy poptávkový a relevantní a podnikání v oblasti pitné vody je ziskové.
 • Za druhé, velkým přínosem tohoto typu příjmů je organizace podnikání v téměř každé oblasti. Potřeby lidí v čisté pitné vodě se zvyšují pouze proto, že kvalita vodovodních trubek se každoročně zhoršuje. V tomto ohledu nebude k dispozici voda z vodovodu v blízké budoucnosti, takže obchodní vyhlídky na výrobu a prodej balené vody se budou pouze zvyšovat.
 • Za třetí, tento typ podnikání nevyžaduje poměrně velké finanční investice, zejména pokud se vaše společnost bude zabývat pouze prodejem pitné vody a ne její výrobou.
 • Za čtvrté - to je rychlá návratnost. Pokud můžete soutěžit na trhu, pak krátce splatit všechny náklady vynaložené na podnikání a získat čistý a neustálý zisk.

Nevýhody podnikání na pitné vodě

 • První významnou nevýhodou je velká konkurence v této oblasti. Začátečnice, která má pouze jednu myšlenku a touhu, bez peněz, se v tak komplikovaném výklenku nezlomí. Mnoho společností se dlouhodobě specializuje v této oblasti, již mnoho let se podílí na tomto podnikání.
 • Ale nezoufejte, musíte kompetentně analyzovat poptávku a úroveň konkurence ve vašem městě. Mnoho společností prodává výrobky nízké jakosti, můžete zůstat a pevně získávat oporu na trhu, jen poskytovat spotřebiteli kvalitní zboží za přijatelnou cenu.
 • Druhým mínusem jsou neustálé kontroly sanitární a epidemiologické služby o podmínkách vaší výroby a kvalitě výrobků.
 • Pevný start-up kapitál. Chcete-li otevřít výrobu, budete potřebovat ohromné ​​množství peněz. Můžete se najít jako společník, protože nebudete moci takový rozsáhlý projekt podporovat.
 • Obecně platí, že hospodářská soutěž je hlavní nevýhodou tohoto podnikání, pokud jste si jisti, že se vypořádáte, doporučuji, abyste se pokusili tuto myšlenku přeložit do reality.

Výroba podnikatelského plánu pitné vody

Co by mělo být zobrazeno v obchodním plánu?

Za prvé, je nutné určit ziskovost této myšlenky. Chcete-li to provést, analyzujte úroveň poptávky a konkurence ve vaší lokalitě.

Zadruhé musíte správně přidělit zdroje. K tomu musíte mít jasná data o nákladech na projekt. Toto vše bude zobrazeno ve finanční části.

Za třetí - to je doba návratnosti podniku. Plán by měl uvést přibližnou dobu návratnosti projektu, příjem prvního zisku. To je nezbytné, aby bylo možné řídit se a ne odchýlit se od jasného akčního plánu. Také tato položka bude zajímat investory, lidi, kteří budou připraveni investovat do vašeho podnikání.

Dokumenty o otevření výroby pitné vody?

 • IP nebo LLC? Za prvé, stojí za to, abyste se přihlásili u daňové služby jako soukromý podnikatel (v případě prodeje) nebo jako právnická osoba, pokud jste výrobcem vody.
 • Certifikáty od hasičů a SES o shodě zařízení se všemi normami a standardy kvality.
 • Odkaz na kvalitu použitou při výrobě vody (vydané hygienickou a epidemiologickou službou).
 • Licence na právo na podnikání (pronájem prostor, vybavení, vaše osobní údaje). Všechny dokumenty musí být notářsky ověřené.

Také v budoucnu budete muset uzavřít smlouvy s dodavateli vody (v případě, že si je nevytahujete sami), kontejnery a další spotřební materiál.

Prostory k pronájmu

Oblast musí splňovat požadavky a normy. Vše závisí na objemu výroby.

Prostor prostoru zahrnuje:

 • Místo, kde bude voda získána (pokud je to součást specifik vašeho podniku);
 • Samostatné prostory pro čištění a rozlití tekutin;
 • Sklad pro skladování hotových výrobků
 • Místnost pro pracovníky.
 • Prostory musí splňovat všechny standardy SES.

Umístění. Nejlepší je pronajmout si místo mimo město, tam jsou ceny nájemného mnohem nižší, můžete ušetřit hodně.

Je výhodnější otevřít společnost pro výrobu pitné vody ve velkém městě, ale kvůli obrovské konkurenci se můžete pokoušet najít výhodné místo u malých osad.

Zařízení pro výrobu pitné vody

 • Pro čištění vody (provzdušňovací systém a dávkování činidel).
 • Pro plnění do lahví
 • Zařízení pro výrobu lahví (samozřejmě, toto zařízení není nutné, můžete to udělat bez něj).

Jako dodatečné příjmy můžete recyklovat plastové lahve kupováním vhodného vybavení. Podívejte se na video o zpracování plastových lahví doma, ze kterého se dozvíte všechny nuance této aktivity.

Výroba lahvové vody

Pokud se rozhodnete podnikat v tomto směru, budete muset koupit zařízení pro výrobu lahví, stejně jako pro jejich mytí, protože obaly budou opakovaně použitelné.

Jak se tento proces děje, můžete vidět na videu:

Technologie výroby vody:

 1. Vrtné artesiánské vrty;
 2. Čištění vody pomocí speciálních uhelných nebo pískových filtrů;
 3. Korekce úrovně minerálních látek;
 4. Dezinfekce pomocí ultrafialových paprsků;
 5. Ozonace vody
 6. Nalévání vody do kontejnerů

Prodej pitné vody jako podnikání

Výdaje

Pokud se vaše společnost zabývá pouze dodávkou pitné vody doma, náklady budou následující:

Prostory k pronájmu. Musíte si pronajmout místo, kde budou vaše produkty uloženy. Pro tyto účely je vhodný jakýkoli sklad, a to i mimo město.

Doprava. Pro dodávání zboží musíte mít vozidlo. Pro tyto účely by nejvhodnější volbou by byla gazela. Je důležité, aby auto nečerpalo hodně benzinu, a proto byste měli zvolit úspornou a prostornou volbu.

Chcete-li ušetřit peníze na nákup vozidla, můžete hledat kandidáta na roli řidiče s vlastním vozem. Tak ušetříte hodně.

Jak najít zákazníky?

Vaši pravidelní zákazníci budou oba obyvatele vícepodlažních domů a soukromého sektoru. Je také výhodné uzavřít smlouvu s velkou firmou s mnoha zaměstnanci. Tito zákazníci budou pravidelně objednávat velké objemy produktů.

Lidé se dnes stále více starají o své zdraví. A čistá voda je kritérium, na kterém závisí spokojenost do značné míry. Proto je podnikání výroby a prodeje balené pitné vody ziskové iv době krize.

Podnikání ve výrobě pitné vody

Výroba pitné vody - více než kdy jindy aktuální směr podnikání v naší době: spotřeba balené vody ročně se zvyšuje o několik procent. To je způsobeno skutečností, že voda z městských kanalizačních potrubí není vhodná k jídlu nebo přípravě jídla, pokud se nevarí a poté není dodatečně filtrována. Ale ani to nezaručuje sto procentní čištění škodlivých bakterií a kauzálních agens střevních onemocnění.

Varianta filtrace je přijatelná v podmínkách bytu, ale pokud zvážíme možnost získání pitné vody v soukromých domech a průmyslových závodech, okamžitě vzniká otázka čištění průmyslovými filtry nebo nákupu hotové kapaliny. Čištění vodovodní vody s filtrem, a to při provádění nezbytného výzkumu, aby bylo zajištěno, že jeho složení je čisté, mohou pouze velké výrobní společnosti. Obvykle mají laboratoř zabývající se chemickým výzkumem a jsou vždy připraveni poskytnout dokumenty o chemickém složení vody. Malé firmy neustále využívají služby soukromých společností, které prodávají pitnou vodu ve velkém kontejneru.

Výroba pitné vody jako podnikání je organizována jedním podnikatelem a skupinou. Rozsah města, ve kterém je vhodné pracovat, může být cokoli, protože i při stávající konkurenci je primárním faktorem kvalita výrobku. Hlavním předpokladem úspěšného podnikání - dobré vybavení, které umožní plnohodnotnou úpravu vody.

Pozitivní stránkou této činnosti je neustálá potřeba lidí pro takové výrobky, což umožňuje otevřít podnikání i v malé vesnici. Minus lze považovat za velké počáteční investice a přítomnost konkurentů. Výroba lahvové pitné vody - nejvýhodnější možnost podniku, protože v tomto případě je možné nejenom filtrování vody, ale také jeho prodej a dodávku zákazníkům.

Zařízení pro výrobu pitné vody

Pokud kupujete vodu ze zdrojů, které vyžadují filtraci z nečistot a chemického čištění, budete potřebovat prostor pro instalaci všech těchto objemných zařízení. Chcete-li získat pitnou vodu, potřebujete:

 • nádrže pro skladování kapaliny,
 • zařízení na předběžné (mechanické) čištění vody,
 • filtry pro hluboké čištění nečistot,
 • sterilní nádrže,
 • dopravní stroje pro plnění a utěsňování,
 • samolepicí linka s automatickým štítkem.

Podnikání, které zahrnuje vrtání studny a filtraci vody z ní, je nákladná výroba, pro kterou bude nutné koupit pozemek. Vrtání se bude provádět na jeho území. Vrtná souprava je možné si pronajmout, na místě se umístí čerpací stanice čerpájící vodu ze zdroje a několik nádrží, do kterých se nalévá voda. Dodávka vody z studny do dílny probíhá pomocí nákladních automobilů, takže společnost musí mít svůj vlastní vůz nebo auto pronajaté.

Technologie procesů

Ze studny je voda dodána do obchodu, kde je nalita do velkých nádrží. Poté prochází prvním stupněm čištění, podle kterého jsou odstraněny všechny mechanické nečistoty a suspenze. Další čištění z suspenzí se provádí na drahých zařízeních pomocí pískových a uhelných filtrů. Pak se voda chemicky zcela zbavila bakterií, parazitů a všech škodlivých látek. Dále je procento minerálních solí ve vodě korigováno, změkčeno, okysličeno, zpracováno ultrafialovými paprsky nebo ionizováno. Je důležité dodržovat procentní hodnoty chemických látek ve vodě (SanPiN 2.1.4.116 02, GOST R 52109-2003).

Podnikatelský plán - kompetentní přístup k podnikání

Podnikatelský plán pro výrobu pitné vody musí obsahovat standardní výpočty a popis klíčových aspektů zjištění tohoto druhu činnosti. Je důležité si uvědomit, že skutečná doba návratnosti podniku může být posunuta na úkor velkých výdajů na vybavení nebo reklamu.

Souhrn

Výroba pitné vody a její realizace je rychle se rozvíjející obchodní projekt. Vyžaduje to spoustu investic, pokud použijete nejmodernější filtry pro vícenásobné čištění pouze vody z vodovodu a pokud vyvrtejte studnu, abyste získali vodu ze země a filtrovali ji, pak se investice mnohokrát zvýší. Pokud nerozpustíte přírodní čistou vodu, je třeba organizovat podnikání pro plnění a dodávání vody spotřebitelům. Velmi důležitá je reklama produktu, včetně zpětné vazby od zákazníků, která společnost sdělí přátelům a sousedům. Je nutné zaregistrovat firmu, získat všechny reference a předat všechny kontroly týkající se kvality vody.

Nejdůležitějším cílem je dosáhnout zisku při průměrných výrobních nákladech, přičemž je důležité, aby byl výrobek bezpečný pro spotřebu a aby jeho kvalita byla potvrzena příslušnými orgány.

Výběr pokoje a nábor zaměstnanců

Hlavním místem budou nebytové prostory (dílna), ve kterých bude voda čištěna a balena. Jeho oblast by měla stačit, aby vyhovovala všem zařízením. Kromě toho musí být hotové výrobky uloženy někde. Chcete-li to udělat, stojí za to najít samostatný sklad nebo pronajmout pokoj v blízkosti dílny. Workshopy musí být podrobeny všem kontrolám a musí být opraveny. Světlo a voda musí být vedena a provozována bez přerušení.

Společnost potřebuje následující zaměstnance:

 • technolog nebo chemik,
 • workshopy,
 • účetní,
 • správce reklamy,
 • řidičů.

Toto je základní minimum lidských zdrojů, které bude nutné na začátku. Po podpoře a zvýšení poptávky je možný další příjem řidičů.

Provádění balené vody

Pokud vezmeme v úvahu jakékoliv městské zařízení, dostatečně rychle naznačuje, že pitná voda v lahvích je zapotřebí všude - v kancelářích, nemocnicích, školách a předškolních zařízeních. V posilovnách, kavárnách, muzeích, galeriích a dalších městských zařízeních by měla být rovněž zajištěna pitná voda.

Voda může být nalita do obou velkých obalů, které jsou umístěny na speciálních filtrech a v lahvích s malým objemem. Láhve, které jsou naplněny vodou připravenou k pití, musí obsahovat logo nejmenšího podniku a informace o tom, jak kontaktovat výrobce. To je nezbytné pro práci s potenciálními zákazníky. Pro pohodlí je nutné zařídit dodávku vody potřebným lidem na adresy, stejně jako přemýšlet o možnosti doručení zákazníkům na čas.

Marketingový plán

Zahájení podnikání je třeba analyzovat a vyhodnotit, jaká je konkurence na trhu. Po analýze musíte přijít s nějakou speciální vlastností výrobku, kterou ostatní nemají. Například voda je čištěna nebo okysličena speciální technologií používanou v Evropě nebo obsahuje potřebné stopové prvky.

Je důležité vypracovat plán inzerce společnosti s cílem zahájit aktivně prodej produktu. Chcete-li to provést, musíte provést následující kroky:

 1. vypracovat návrh lahví, přijít s krátkým a nezapomenutelným názvem výrobku;
 2. zasílání oznámení o možnosti doručování v místních tiskových médiích;
 3. tisk reklamních brožur a jejich uspořádání na krabicích s více bytovými domy;
 4. vyrobte dávku magnetů, dát jako dárek nařídit vodu;
 5. pokud se přiblíží nový kalendářní rok, bude vhodné navrhnout kalendáře na stěnu s kontakty, které jsou obvykle distribuovány zákazníkům, nebo posílat poštu firmám pracujícím v obchodních centrech;
 6. organizovat práci dispečera, který přijímá telefonní hovory na dodávku pitné vody do různých míst ve městě.

Právní aspekty

Je nutné organizovat jednotlivý podnik nebo společnost s ručením omezeným (v případě plného cyklu podniku). Po - obdržet závěry (osvědčení) od hygienické a epidemiologické služby o souladu se standardy filtračních zařízení a vody. Dohody s právnickými osobami o dodávce balené vody jsou také nezbytné.

Náklady a doba návratnosti

Činnost čištění pitné vody a její další realizace se vyplatí zhruba za rok a půl. Čím více zákazníků objedná vodu, tím rychleji bude možné získat zpět produkci a rozšířit ji, získávat nová zařízení a zajistit dodávku do jiných sídel. Přibližný výpočet finančních nákladů je následující:

 • registrace podniku, obdržení všech certifikátů od SES, hasiči, povolení k výkonu činnosti - 100 000 rublů;
 • pronajaté prostory - 100 000 rublů (za měsíc);
 • Filtrační zařízení - 1 000 000 rub;
 • zaměstnanecké požitky - 500 000 rublů;
 • náklady na dodávku výrobků - 350 000 rublů. (měsíčně);
 • reklama, tiskoviny - 100 000 rublů;
 • nádoba na vodu - 100 000 rub;
 • vozidel pro dodávku zboží - 500 000 rublů.

Výše nákladů na zahájení podnikání související s plným cyklem výroby balené vody bude tedy přibližně 2 miliony rublů. Za měsíc můžete prodávat produkty nejméně 100-300 tisíc rublů, což podnikatele přivede k čistému zisku po uplynutí jednoho a půl nebo dvou let.

Pokud se budeme zabývat otázkou vrtání vlastní studny, abychom získali přírodní vodu a její další čištění, budou náklady odhadnuty na 250-300 milionů rublů a podnik bude platit zpět za 4-5 let.

Pokud nechcete filtrovat a koupit již připravenou vodu z chemické laboratoře, která se zabývá pouze náplní a prodejem vody mezi obyvatelstvem, náklady se sníží o polovinu, což znamená, že podnik bude splácet zhruba rok.

Obchod s výrobou pitné vody může být úspěšný díky vysoké kvalitě vody, dobře navržené reklamní kampani a neustálému rozvoji výroby. Voda je nezbytná pro všechny a vždy proto, za přítomnosti finančních prostředků, má smysl investovat je do zisku.

Vlastní podnikání: výroba pitné vody. Výroba lahvové pitné vody

Dnes existuje příležitost uspořádat obchod v téměř jakékoliv činnosti. Není nutné okamžitě otevřít velkou výrobu. Můžete začít s malou dílnou. Například výroba pitné vody není příliš složitá záležitost, ačkoli vyžaduje trpělivost, péči a práci.

Výhody a funkce

Musím říci, že tato firma má své výhody:

- vysokou poptávku po kvalitních produktech.

Samozřejmě, že výroba pitné vody není bez jejích nedostatků. Například budete muset vybírat impozantní množství peněz, protože nemůžete bez drahého vybavení. Navíc budete muset neustále vypořádat se sanitární a epidemiologickou službou, která kontroluje kvalitu vody. Správně organizovaný podnik však může přinést vysoký příjem. Samozřejmě je potřeba nejprve načrtnout obchodní plán, rozhodnout se o trhu prodeje a dalších nuancích. Je důležité zvážit úroveň konkurence.

Ujistěte se, že rozhodnete, jaký typ činnosti se budete zabývat. To znamená, že můžete prodávat vodu z vaší studny, kterou musíte vrtat; rozlit a přivést cizí vodu na trhy města. Současně musíte také rozhodnout o způsobu získávání vody. Může být klíčem nebo extrahován z kohoutku a vyčištěn pomocí ultramoderních filtrů.

Jaké dokumenty jsou potřebné?

Nyní zvažte otázku, co je ve skutečnosti nezbytné pro otevření výroby pitné vody:

1. Osvědčení soukromého podnikatele.

3. Závěry bezpečnostních orgánů (požární služba a SES) o shodě Vašeho zařízení se všemi zavedenými standardy.

4. Osvědčení o tom, že kvalita vody používaná ve výrobě plně vyhovuje všem požadavkům vlády (vydávaných také hygienickou a epidemiologickou službou).

5. Licence k podnikání. K tomu musíte samozřejmě sbírat dokumenty, jako je pronájem prostor a vybavení, všechny vaše osobní údaje, notářské.

Tyto dokumenty jsou v zásadě dostačující k otevření výroby pitné vody. Samozřejmě budete potřebovat bankovní účet. Kromě toho je nutné uzavřít smlouvu s dodavateli vody (pokud je nechcete vytěžovat sami), kontejnery a další spotřební materiál.

Vybavení pokoje a personálu

Otevřená výroba pitné vody není příliš složitá. Je mnohem těžší ho udržet nad vodou. Pro práci budete určitě potřebovat pokoj (workshop), který má dostatečné rozměry, komplexní přístup. Je samozřejmé, že budova musí mít všechny potřebné nosiče energie, telefonní linku, internet.

Je žádoucí, aby prostory byly renovovány a ne staré. Zvláštní pozornost věnujte kvalitě elektrického zapojení. Faktem je, že výroba balené vody vyžaduje použití velkého množství zařízení.

Budova bude muset být rozdělena na několik částí: oblast, kde bude voda vytažena, místnost na čištění kapaliny (vícestupňová) a její únik. Kromě toho budete potřebovat zařízení pro zaměstnance, kde si zaměstnanci mohou vyměnit oblečení, dát si oběd a odpočívat. U hotových výrobků potřebujete sklad. Samozřejmě, každá místnost musí splňovat hygienické normy.

Jaké vybavení je nutné pro práci?

Výroba balené vody probíhá prostřednictvím složitých a poměrně nákladných mechanismů. Jejich počet závisí na vašich finančních schopnostech a rozsahu vašeho podnikání.

Takže pro práci vyžaduje takové zařízení pro výrobu vody:

- mechanismy, kterými se extrahovaná kapalina čistí;

- stroje na nalévání vody.

Pokud chcete snížit výrobní náklady, můžete si koupit stroj na výrobu plastových obalů, do kterých budete kapalinu zabalit. To však není nutné. Můžete uzavřít dohodu s dodavateli plastových lahví. Kromě toho máte v každém případě možnost upravit množství balení.

K dnešnímu dni můžete v závodě na plnění do lahví koupit celou automatizovanou výrobní linku, která se skládá ze všech nezbytných bloků. Takovéto vybavení byste však měli zakoupit, pokud vidíte vyhlídky dalšího rozšiřování obchodu.

Jaká je kvalita výrobku?

Voda - to je totéž povinné pro tělesný prvek, stejně jako pro vzduch. Samozřejmě musí splňovat nejvyšší požadavky na kvalitu a mezinárodní normy. Před organizací výroby balené pitné vody je třeba mít na paměti, že musí být neškodné a bezpečné v chemickém složení. Kromě toho by tekutina neměla mít zvýšené záření nebo obsahovat škodlivé bakterie a mikroorganismy, které mohou způsobit epidemie všech druhů.

Zvažte kritéria kvality vody podrobněji. Takže v kapalině by neměly být nebezpečné a škodlivé látky, které se mohou objevit díky extrakci a zpracování. Pamatujte také, že ne všechny zdroje vody jsou využitelné. To znamená, že studna by měla být vrtána tam, kde je ložisko maximálně čisté kapaliny.

Voda by měla být odebrána k analýze ze strany hygienické a epidemiologické služby. Poté obdržíte odpověď s podrobným popisem látek a sloučenin obsažených v kapalině, jakož i jejich množství. Je třeba poznamenat, že zdroj by neměl být kontaminován žádným mechanickým odpadem. Ujistěte se, že ve vodě nejsou žádné živé organismy. V opačném případě se vaše výrobky rychle zhorší a mohou poškodit vaše zdraví.

Výrobní technologie

Abyste získali hotový výrobek, musíte projít několika etapami. Výroba lahvové pitné vody začíná přijímáním surovin.

K jeho uložení budete potřebovat velké nádrže vyrobené z materiálů šetrných k životnímu prostředí. Poté musí být tekutina podrobena vícestupňovému čištění:

- Mechanické. A to se provádí ve dvou fázích: hrubé (odstraní se nečistoty o velikosti 450 μm) a tenké, díky čemuž jsou z vody odstraněny nejmenší částice trosky.

- Chemické. Vyrábí se pomocí nejnovějších technologií a látek. Zde se používají kombinované metody: chlorace (nejběžnější), ošetření ultrafialovým nebo ozonem.

Nyní připravená voda může být balena. To se děje na automatizované linii, která nevyžaduje zásah člověka. Navíc můžete své výrobky obohacovat kyslíkem.

Charakteristiky podpory podnikání

Před otevřením výroby pitné vody je třeba pečlivě prozkoumat trh a zároveň informovat lidi o výhodách a kvalitě svých výrobků. Nejlepší způsob, jak se vypořádat s reklamními agenturami. Mohou rychle a přesně vyvinout strategii na podporu vaší vody na trhu a poskytnout určitý tok spotřebitelů.

Pokud máte malou firmu, možná byste měli začít dodávkou produktů do bytů a kancelářských prostor. Navíc reklama na internetu je docela efektivní. Navíc je relativně levná. Média přicházejí k pomoci, stejně jako reklamní platformy v dopravě.

Samozřejmě budete muset vyvinout design obalů a štítků, přilákat kupujícího. Tento proces je nejlépe svěřen odborníkům.

Náklady na podnikání

Než začnete podnikat, musíte vypočítat jeho ziskovost. To znamená, že musíte vědět, jaké ztráty budete mít a jaké příjmy můžete získat. Dále uvidíte malý přibližný obchodní plán pro výrobu vody.

Takže budete muset vynaložit peníze na tyto akce:

- Pronájem pokoje - až 1500 dolarů měsíčně;

- vývoj zdroje (vrtné a vrtné zařízení) - cca 70-80 tisíc USD;

- nákup vybavení - cca 75 000 USD;

- plat - od 3000 USD. měsíčně;

- reklama - cca 3000 USD;

- obdržení všech potřebných dokladů, povolení a dalších výdajů (opravy, výměna vybavení) - od 15000 USD.

Vaše podnikání se vyplatí za pár let. S dobrou propagací a řádnou organizací podnikání může měsíční čistý zisk dosáhnout 7-8 tisíc dolarů.

Užitečné tipy

Aby vaše výrobky byly v poptávce, nezapomeňte čas od času inzerovat, provádět nějaké změny v návrhu kontejneru, aby přilákaly pozornost spotřebitele.

Ujistěte se, že dodržujete správnou výrobní technologii a také dodržujte všechny hygienické a hygienické normy. Na okamžik nezhoršujte kvalitu vody. Poskytněte své služby pro doručení produktů do firem nebo bytů rychle. Všechna práce musí být provedena včas. Pouze v tomto případě můžete získat pozitivní pověst a vaše místo na obrovském trhu s pitnou vodou.

Jak otevřít obchod s pitnou vodou: připravený obchodní plán

Přidáno do záložek: 0

Pravděpodobně každý ví, že pitná voda z vodovodu je nemožná - je znečištěná a škodlivá. Proto každý den se zvyšuje počet lidí, kteří upřednostňují koupenou vodu z vodovodu. Teď asi 30% lidí nakupuje vodu v obchodech, protože poptávka po této vodě je vysoká, stejně jako její výroba.

Pokud chcete vytvořit vodu z "zlaté žíly", pak mějte na paměti - je to poměrně dlouhé a obtížné, voda bude procházet množstvím kontrol čistoty a kvality a budete muset být trpěliví a shromažďovat mnoho různých dokumentů.

Umístění a zařízení

Nejprve musíte určit umístění výroby. Není nutné, aby ho postavit v Moskvě, Novosibirsku a Lipetsk regionech, jakož i v regionu Stavropol a Karačajevo-Čerkesku, protože existuje konkurence, což je nejvyšší a mají na začátku běžet alespoň kvalitu a práci (z hlediska reklamního) produktu. Je lepší otevřít podnik v jiné oblasti naší rozsáhlé země.

Minimální plocha budovy pro výrobu je 300 metrů čtverečních. V budově by měl být vynikající systém zásobování vodou a dobrá energetická síť, protože pro čištění vody budete potřebovat obrovské množství elektřiny. A nezapomeňte podepsat smlouvu s vodokanalomem.

Jaká by měla být voda?

Voda by měla mít bezpečné chemické složení, měla by být neškodná ze strany záření a epidemie, splňovat všechny organoleptické a hygienické normy. Podle chemického kritéria musí voda splňovat následující normy:

 1. Indikátory celkového množství škodlivých chemikálií, které se často vyskytují ve sladké vodě v Rusku, stejně jako prvky lidského původu, které se rozšířily po celém světě.
 2. Celkové množství škodlivých chemických sloučenin vznikajících ve vodě během jejich úpravy ve vodním systému.
 3. Obsah škodlivých látek vstupujících do vody v důsledku hospodářské činnosti člověka.

Z hlediska epidemie musí voda odpovídat parazitologickým a mikrobiologickým normám. Pokud organoleptické vlastnosti vody odpovídají normě, pak samotná voda odpovídá normám.

Registrační formulář

Před zahájením podnikání prodávat vodu si přečtěte následující dokumenty:

 1. Daňový řád Ruské federace.
 2. Zákon Ruské federace z 21. února 1992 N2395 "O podloží".
 3. Federální zákon ze dne 23.11.1995 č. 174-F3 "O přehledu životního prostředí".
 4. Sanitární a epidemiologické předpisy a předpisy 2.1.4.1116-02.
 5. Vyhláška Nejvyšší rady Ruské federace ze dne 15. července 1992 č. 3314-1.

A nezapomínejte na získání povolení pro vrtání studny od místní samosprávy, právo využívat půdu pro těžbu podzemních vod a navrhování zařízení na plnění vodou.

Stáhněte si podnikatelský plán pro výrobu a dodávku pitné vody za 550 rublů., Naši partneři se zárukou kvality.

Jaká by měla být technologie?

Technologie by měla umožňovat dezinfekci a obohacování vody kyslíkem. Voda musí projít ozonizací před rozlitím, aby se dosáhlo pozitivnosti pro lidské vlastnosti a schopnost být široce používána pro lékařské a preventivní účely. Taková voda je schopna zachovat užitečné vlastnosti po dlouhou dobu.

Také nemusíte chlórovat svou vodu, doslova odstraňovat z ní vše dobré a zanechat vše negativní. Chcete-li zahájit tento typ výroby, musíte si zakoupit následující položky:

 • generátor ozónu;
 • Regulátor ORP se snímačem ORP;
 • termokatalytický destruktor ozonu;
 • invertorové čerpadlo;
 • Injektor, uzavírací ventily, armatury;
 • duplexní automatický odvlhčovač;
 • automatické spuštění, snímače hladiny.

Zařízení

Pro výrobu pitné vody budete muset také koupit hrubý a jemný filtr, sací čerpadlo, zařízení pro vyfukování, vodní nádrže, zařízení pro mechanické plnění vodou a etiketovací stroj. Chcete-li vytvořit plně automatizovanou linku, potřebujete následující bloky:

 • plnicí jednotka pro lahve, plechovky a sifony;
 • blok slabosti vody;
 • blok nasycení;
 • blok silného čištění (pro dezinfekci přírodní vody).

Náklady na to vše - od 300 tisíc rublů. Nebuďte příliš líní, abyste získali dodavatele výsledků vyšetření, stejně jako všechny potřebné dokumenty a normy dodržování předpisů.

Reklama a personál

Dalším krokem, ne méně důležitým, je marketingový plán. Je třeba se rozhodnout, s jakým typem reklamy propagujete svůj produkt a také si vyberete svého hlavního klienta. Existuje mnoho druhů reklamy: reklama v televizi a místním rozhlasu, oznámení v novinách a časopisech, reklama na internetu atd., Je mezi všemi různorodostmi vybrán pouze podnikatel. A vývoj názvu produktu, štítku a sloganu společnosti se doporučuje opustit reklamní agentury.

Organizace pro pitnou vodu musí mít alespoň 33 osob. Všichni musí mít kvalifikaci a musí projít studiem, aby pracovali na výrobní lince od dodavatele.

Finanční plán

Pro výpočet efektivity organizace je nutné vypočítat odhadované náklady na celý projekt. Odhad se skládá z následujících položek:

 1. Nákup pozemků - 480 tisíc rublů.
 2. Akvizice základního a pomocného zařízení - 5659.30 tisíc rublů.
 3. Oběžná aktiva - 1122,66 tisíc rublů.
 4. Instalace hlavního a pomocného zařízení - 3973,85 tis. Rublů.
 5. Ostatní výdaje - 4629,42 tisíc rublů.
 6. Pronájem nebo výstavba areálu pro výrobu - 70397,75 tis. Rbl.

Práce v této oblasti je přínosná, ale pouze pokud můžete vše spravovat správně a organizovat úspěšnou reklamní kampaň.

Stáhněte si podnikatelský plán pro výrobu a dodávku pitné vody za 550 rublů., Naši partneři se zárukou kvality. V otevřeném přístupu na internetu to není.
Obsah podnikatelského plánu:
1. Důvěrnost
2. Shrnutí
3. Stupně realizace projektu
4. Charakteristika objektu
5. Marketingový plán
6. Technická a ekonomická data zařízení
7. Finanční plán
8. Hodnocení rizik
9. Finanční a ekonomické odůvodnění investic
10. Závěry

Vypracování podnikatelského plánu pro výrobu balené pitné vody

Jak víte, voda dodávaná centralizovaným zásobováním vodou ve většině měst není vhodná k pití nebo vaření. V tomto ohledu mnoho lidí instaluje systémy na úpravu vody v místě spotřeby vody v soukromých domech a apartmánech nebo koupí potřebné množství čištěné vody.

Většina lidí raději koupí pitnou vodu ve speciálních kontejnerech.

V důsledku toho vysoká poptávka po přírodních zdrojích vytváří nabídku a mnozí podnikatelé se rozhodnou otevřít vlastní podnik pro výrobu vody.

Regionální výrobní struktura

V Ruské federaci spotřeba balené vody každým rokem rychle roste, v průměru se poptávka zvyšuje o 15-16% ročně. Hlavní dodavatelé přírodních zdrojů získali 37% trhu.

Přední společnosti na trhu s pitnou vodou se nacházejí v těchto oblastech:

 • Republika Karachay-Cherkess;
 • Na území Stavropol;
 • Novosibirská oblast;
 • Lipetská oblast;
 • Moskevská oblast.

Následující obrázek ukazuje největší regiony v Rusku pro výrobu pitné vody.

Výsledkem je, že ve výše uvedených oblastech existuje silná konkurence a v zájmu získání výklenku na trhu je nutné vytvořit produkt s konkurenčními výhodami.

Základní požadavky kladené na kvalitu pitné vody a výrobní činnosti

Aby bylo možné provádět výrobu čisté vody, je nutné se seznámit s těmito legislativními akty:

 • Daňový řád Ruské federace;
 • Zákon Ruské federace z 21. února 1992 N2395-1 "O podloží";
 • Federální zákon ze dne 23.11.1995 N174-F3 "O přehledu životního prostředí";
 • Vyhláška RF ozbrojených sil z 15. července 1992 N3314-1;
 • Sanitární a epidemiologické předpisy a předpisy 2.1.4.1116-02.

Před zahájením výrobní činnosti je třeba získat následující povolení:

 • Sanitární a epidemiologické závěry pro vrtání studny v určité oblasti od místní samosprávy;
 • Rozhodnutí místní správy "o povolení k návrhu zařízení na plnění vody";
 • Příslušná licence na právo užívat půdu pro těžbu podzemních vod.

Vlastnosti výroby pitné vody

Pro výrobu pitné vody vedou hlavní dodavatelé dva typy přírodních zdrojů:

 • Přírodní voda získaná z ekologicky šetrných zdrojů;
 • Přírodní voda, čištěná pomocí speciálních zařízení nebo systémů na úpravu vody.

Obecná schéma výroby pitné vody je uvedena na obrázku.

Výroba vody čištěné v systému úpravy vody zahrnuje takové fáze technologického procesu:

1. Extrakce vody ze studny, který se provádí pomocí speciálního ponorného čerpadla a podzemního potrubí. Díky speciálnímu vybavení je voda dodávána do úseku úpravy vody ve speciální nádrži s velkým objemem.

2. Čištění vody se provádí v několika fázích:

 • hrubé mechanické čištění - umožňuje odstranění velkých mechanických nečistot asi 400 μm z vody;
 • jemné čištění vody - čistí přírodní zdroje od suspendovaných nečistot o velikosti alespoň 1 μm;
 • dezinfekce vody moderní metody - lze provádět pomocí ultrafialového záření, chlorování nebo ozonizace.

Po kontrole chemického složení vody vstupuje přírodní zdroj do nádrží z nerezové oceli. Prostřednictvím skladovacích nádrží je zajištěna kontinuální výroba pitné vody.

3. Doplňování pitné vody - prováděno na specializované linkě, kde přírodní zdroj pochází z oddělených obalů požadovaného objemu. V továrnách je zpravidla v lahví voda na automatickém stroji bez účasti lidí.

4. Nádrže s vodou jsou ucpané a zasílány do skladu hotových výrobků. Za účelem ochrany produktů proti padělání a označování typu vody vedou přední výrobci na nádobě smršťovací uzávěry různých barev.

Technologie výroby pitné vody

Prakticky všechny přední podniky, které vyrábějí pitnou vodu, používají ozonovou technologii.

Technologie umožňuje dekontaminaci a obohacování pitné vody kyslíkem. Ozonizace vody se provádí před lahováním a plnění přírodních zdrojů. Takováto čistá voda určitého chemického složení a obohacená kyslíkem má příznivý účinek na lidské tělo, je široce používána pro lékařské a preventivní účely.

Hlavní výhodou technologie - chránící efekt, což umožňuje dlouhodobě udržovat vodu své užitečné vlastnosti a originální složení.

Pro aplikaci technologie ve výrobním procesu je nutné zakoupit speciální vybavení:

 • Generátor ozónu;
 • Duplexní automatický odvlhčovač vzduchu;
 • Termokatalytický destruktor ozonu;
 • Vstřikovací čerpadlo;
 • Injektor, uzavírací ventily, armatury;
 • Automatické spouštění, snímače hladiny;
 • Řídicí jednotka ORP s čidlem ORP.

Technologie ozonizace umožňuje rostlinám odmítnout chlorování vody během technologického procesu.

Základní zařízení pro výrobu pitné vody

Za účelem organizace výroby pitné vody je nutné takové zařízení zakoupit:

 • Čerpadlo je vrt;
 • Hrubý filtr;
 • Jemný filtr;
 • Zařízení pro vyfukování;
 • Pro ozonizaci vody jsou zakoupeny ozonizátory nebo sada výše uvedených zařízení;
 • Sterilní nádrže na vodu;
 • Automatický plnicí stroj;
 • Poloautomatické uzavření lahve;
 • Značkovací stroj.

K dispozici je také automatizovaná linka pro výrobu čisté vody, která se skládá z těchto jednotek:

 • Blok hlubokého čištění, dezinfekce přírodních zdrojů;
 • Zařízení na změkčování vody;
 • Blok nasycení;
 • Plnicí jednotka pro lahve, plechovky, sifony.

Níže uvedený obrázek ukazuje monoblok pro plnění pitné vody z automatizované linky. Na něj se nalévá voda do lahví a přiloží se štítek a hrnček se otáčí.

Podnikatelský plán pro výrobu pitné vody

Pro výpočet účinnosti organizace výroby pitné vody je nezbytné sestavit odhadované náklady projektu.

V tomto případě náklady na projekt zahrnují položky výdajů:

 • Nákup pozemků - 475,00 tisíc rublů;
 • Výstavba průmyslových areálů - 71 387,73 tis. Rublů;
 • Nákup základního a pomocného zařízení - 55 593,29 tis. Rublů;
 • Instalace hlavního a pomocného zařízení - 3 873,83 tis. Rublů;
 • Oběžná aktiva - 1 112,77 tis. Rublů;
 • Ostatní výdaje - 4 719,52 tisíc rublů.

Všechny položky výdajů byly vypočítány s ohledem na DPH. Odhadovaná cena investičního projektu je 137 162 tisíc rublů.

Průměrný počet zaměstnanců pro organizaci zařízení na výrobu pitné vody musí být nejméně 33 osob.

Zakoupený pozemek zajišťuje výstavbu budov a objektů:

 • výrobna pro lahvování pitné vody;
 • kontrolní bod;
 • čerpací stanice, jejíž produktivita by měla činit 12 m 3 / h;
 • podzemní čerpací stanice;
 • parkoviště pro automobily;
 • požární nádrž o objemu nejméně 75 m 3;
 • nádrž nafty s objemem 10 m3;
 • exteriérová toaleta;
 • vygrebov objemy 50 m 3, 25 m 3;
 • platformy pro KTPK-160/6.

Celková plocha budovy bude asi 1790 m 2.

Plánovaná produktivita studny je 12,7 m 3 / h. Produktivita stroje na vyfukování pitné vody je 1,5 litru. (3000 ks) láhve nebo 5 l. (500 ks) Lahve. Skutečná produktivita stroje je 85% jmenovité hodnoty. Pracovní režim je ve výrobním závodě 8 hodinový pracovní den.

Implementace tohoto podnikatelského záměru do značné míry závisí na dlouhodobé strategii a marketingové politice podniku. Nicméně v důsledku výpočtu předpokládaných ukazatelů byly stanoveny následující hodnoty:

 • náklady na projekt ve výši 137 160 000 rublů;
 • Doba návratnosti elektrárny je 4,6 let;
 • zlevněná doba návratnosti elektrárny je 7,6 let;
 • čistá současná hodnota zařízení (NPV) 19 328 000 rublů;
 • index ziskovosti - 1,15;
 • vnitřní míra návratnosti 21%.

Na základě vypočítaných ukazatelů lze usuzovat, že výroba pitné vody je zisková a nákladově efektivní díky řádné organizaci výrobního procesu a úspěšné marketingové činnosti.