Podnikatelský plán společnosti na čištění polštářů - získáte miliony čistoty

Hospodářská krize zasáhla všechny a to vedlo ke změnám na trhu služeb - lidé začali opravovat své věci častěji než koupit nové. To platí pro polštáře, protože nový polštář s kvalitními náklady od 1000 rublů a výše, a obnovení starého polštáře bude stát 150-200 rublů. Také se pokusíme vydělat peníze z tohoto podnikání a vypracovat podnikatelský plán pro čištění polštářů s minimálními náklady a návratností za tři měsíce. Dokonce i pro malé firmy to je vynikající ukazatel a pokud jste novým podnikatelem, který dosud nemá zkušenosti s podnikáním, pak je to nejlepší možnost začít. Nemusíte investovat stovky tisíc rublů, abyste je otevřeli.

Řekneme vám o nejlevnějším způsobu, jak otevřít čištění polštářů, popište, jak snížit náklady na minimum. Máte-li větší rozpočet, můžete je vynaložit na dražší zařízení nebo na rozsáhlejší reklamu, avšak tento článek bude zvažovat situaci s minimálním rozpočtem, který může vrátit i začínající podnikatel. Začneme vytvářet podnikatelský plán k čištění polštářů od nuly.

Podnikatelský plán pro čištění polštářů: nalezení správného vybavení

Polštáře můžete čistit mnoha způsoby, ale nejpřijatelnějším způsobem je použití speciálního stroje pro sterilizaci a čištění dolů a peří. Rozdíl v ceně mezi stroji je způsoben různými kapacitami, objemem vyčištěného peří, hlukem a spotřebou elektrické energie. Vezmeme nejjednodušší stroj, který jednoduše čistí chmýří z polštáře a dodá je do speciálního oddělení ve vyčištěném stavu. Dražší automobily mohou také okamžitě vrátit chmýří na napernik, šijí jej. Nejlevnější auto stojí 16 tisíc rublů, drahé modely s plným cyklem zpracování nákladů od 40 tisíc rublů. Polštáře si posypeme na obyčejný šicí stroj. Cena nového stroje je 8 tisíc rublů, ale ušetříme zde - můžete koupit stroj od zničených šicích dílny za poloviční cenu.

V levných stroji na čištění polštářů, peří nebo peří z jednoho polštáře jsou vyčištěny za 1 minutu. Budete potřebovat tolik času, kolik můžete, aby si polštář udržel. Dvě minuty na polštáři není moc, stroj nečerpá hodně elektřiny a při čištění téměř nevyvolává šum. Žádný hluk nebude klíčovým bodem v dalším odstavci činnosti plánu čištění polštářů.

Myšlenka podnikání pro čištění polštářů - hledáme pokoj

Náš čisticí stroj nevytváří mnoho hluku, nevyžaduje vysoké napětí. Proč vynaložit peníze na pronájem speciálního pokoje pro tento typ činnosti, pokud můžete polštáře vyčistit doma? Nájemné v prostorách bude stát nejméně 15 tisíc rublů, což není pro začínajícího podnikatele nedostatečnou částku. Přidejte zde další náklady na energii. Budeme instalovat čistící stroj doma a výrazně snížíme rozpočet na zahájení nového podnikání.

K instalaci čistícího zařízení potřebujeme jednu malou místnost. Zde položíme stroj samotný, položíme stůl na šicí stroj, v prázdném prostoru přidáme polštáře sami. Výhodou je, že pro tuto práci nepotřebujeme žádné další vybavení, nemusíte mít žádné zvláštní schopnosti. Každá osoba může rozvláknit polštář, nalít peří do prostoru, stisknout klíč, nalít peří do polštáře a šit ho.

Hledání aut pro podnikání na čištění polštářů

Potřebujeme auto, na které si zákazníci vezmeme polštáře a doručíme je do našeho bytu k čištění. Zde stojí za to přemýšlet nad počtem objednávek, které by neměly příliš velké nebo příliš malé auto. Potřebujeme auto s nízkou spotřebou paliva a nákladním prostorem, kde si položíme polštáře. Pronájem takové auto může být v každém městě, přibližná cena za pronájem za den je 1200 rublů. Na začátku práce není nutné vzít auto za měsíc dopředu - objednávky nebudou každý den a budete trávit rozpočet na nečinné auto. Obdržel objednávku - vzal auto k pronájmu, odjel a odvezl.

V pronajatém autě, v nákladovém prostoru, musíte umístit látkovou látku, aby se polštáře na paletě auta nečisly. Nemusíte se bát, že se polštáře rozpadnou nebo poškrábou, takže nemusíte instalovat krabice nebo něco takového, ale vždy se musíte postarat o čistotu napernics. Zákazníci vám nebudou zavolat víc, pokud si vyměníte polštář.

Jak správně najít zákazníky pro práci s polštáři na čištění

Problémem s tímto obchodem je, že lidé nečistí polštáře tak často, jak by se to začalo jako začátečník. Zákazníci vyčistí své polštáře od pevnosti každé tři měsíce, často každých půl roku. Budeme muset vytvořit velmi rozsáhlou klientskou základnu, která by si sama zaplatila a neseděla bez práce. Náš obchodní plán na čištění polštářů je zatížen náklady na reklamu. Pokusíme se vytvořit jednoduchou, ale pracující reklamní kampaň, která vytvoří malý proud zákazníků.

První věc, kterou uděláme, je inzerovat na internetu. Většina sociálních sítí umožňuje inzerovat vaše podnikání bez velkých peněz - investice ve skupinách Vkontakte stojí 100 až 300 rublů, na Twitteru je to ještě levnější. Pravidelně platit za reklamu na internetu a neustále obdržíte nové objednávky, zejména pokud bude reklama umístěna na navštívených zdrojích. Náklady na reklamu na internetu bude 3 tisíc rublů měsíčně.

Propagujte své služby k čištění polštářů také formou distribuce letáků. Například v blízkosti velkých obchodů s potravinami - takové místa často navštěvují domácnosti, které jsou našimi hlavními zákazníky. Mohou mít zájem o vaši službu a budou volat k objednávce. Je třeba neustále distribuovat letáky, což přináší i malý proud zákazníků, ale přesto je přinejmenším nějaký pohyb a zisk. Výdaje na letáky - 4 tis. Rublů.

Nezapomeňte na své přátele, přátele, příbuzné. Jistě, jeden z nich potřebuje vyčistit polštáře, a pak tito lidé povědí svým přátelům o takové úžasné službě. Mnoho začínajících podnikatelů podceňuje rádio typu word-of-mouth a toto je nejjednodušší a nejúčinnější způsob, jak přilákat zákazníky. Na co je to zdarma.

Podnikatelský plán na čištění polštářů: náklady a potenciální příjmy

My, jak jsme slíbili, snížili náklady na minimum, aby někdo mohl začít své vlastní podnikání. Nemusíte utrácet peníze za drahé pronájmy místnosti, nemusíte kupovat své auto. Za prvé, budeme koupit levný stroj na čištění za 16 tisíc rublů, budeme kupovat second-hand šicí stroj pro 4 tisíc rublů. V důsledku toho jednorázové náklady činí pouze 20 tisíc rublů.

Náklady na fungování také nejsou příliš vysoké. Nebudeme pronajmout vůz po celý měsíc, pouze v těch dnech, kdy budou objednány, a odhadované náklady budou 24 tisíc na pronájem automobilu. Přidejte zde 4000 pro benzín a 7 tisíc pro reklamu. Za měsíc je nutné utrácet 35 tisíc rublů.

Nyní promluvme o možných příjmech. Samozřejmě bude záviset pouze na počtu nových zákazníků obdržených z reklamy a z úst. Cena za čistění jednoho polštáře je 200 rublů, zákazníci zřídka čistí jen jeden polštář - častěji 2 nebo 3. S jedním zákazníkem získáme od 400 rublů, zatímco nemáme náklady na surovinu, je to čistý zisk. Abychom mohli vrátit peníze zpět, musíme denně sloužit pouze třem zákazníkům, což není vysoká barva.

Čištění péřových polštářů: vybavení, ziskovost

Jedním z nejzajímavějších typů mikropodniků, který přináší stabilní a vysoký zisk, je čištění polštářů z pera. Tento podnik nevyžaduje vysoké investice a v regionech není prakticky rozvinut - nebudete mít konkurenci, kteří by narušovali práci a snižovali ceny. V tomto článku budeme diskutovat o tom, jak správně otevřít vaše podnikání, co je potřeba a kolik můžete získat tím, že nabízíte takové služby obyvatelstvu a různým institucím.

Úvod

V Rusku se tradičně používají péřové polštáře, které na jedné straně jsou dobré, a na druhé straně mají vážné nedostatky. Tyto nevýhody jsou zdržování procesu dolů - v průběhu času ztrácí své vlastnosti, paušální, utlumit, atd. Také polštář postupně naplněných částic lidské kůže, to zamořit roztoče a další hmyz.. Odborníci pravidelně doporučují čištění pera, odstraňovat z něj cizí nečistoty a zjemňovat je. Nemůže to udělat doma v domácích podmínkách - pro to je potřeba speciální vybavení.

Upozornění: Navzdory skutečnosti, že se polštáře se syntetickou výplní nedávno rozšířily, lidé mají absolutní většinu peří. To nám umožňuje zaručit vysokou poptávku po této službě po několik desetiletí.

Základním principem podnikání je, že náklady na vycpávky jsou 2krát nižší než nákup nového. Například standardní péřový polštář o rozměrech 70 až 70 cm v roce 2018 stojí minimálně 500 rublů a služba stojí asi 200-300 rublů a dostanete mnohem lepší výsledek. Odborníci poukazují na to, že k navrácení musí položka přerušit alespoň 10 měkkých výrobků denně. Naštěstí jeden průměrný zákazník objednává službu pro 3-4 položky (průměrný počet členů v rodině), takže za jeden den stačí pouze 3 osoby, aby jste zůstali na hladině. Pokud budete sloužit více, dostanete stabilní zisk.

Stojí za zmínku, že proces přerušení pera je spojen s výměnou perníku. Je to ten, kdo je v procesu nejdražší. Mnoho podnikatelů se rozhodne snížit své primární náklady tím, že ušetří na tkaninách pomocí tenké bavlny, která není pro tento účel vhodná. Výsledkem toho je, že po několika měsících používání začíná přerušovat a klient je nespokojen a jednoduše odmítá takovou službu, preferuje nákup nových produktů. Proto nepotřebujete ušetřit - koupit dva z nejběžnějších typů naperniků na 50 až 70 a 70 až 70 silné tkaniny, nebo samo-převrácení je ušetřit - to není těžké.

Vyberte si pokoj

Existují dvě možnosti, jak začít začít s čištěním péřových polštářů: vytvořit samostatnou dílnu nebo koupit minibus instalací příslušného vybavení. Každá možnost má své výhody a nevýhody, takže určitě zjistíte, který formát je pro vás vhodný. Mezi výhody pevného bodu patří možnost přilákat pravidelné zákazníky, pracovat v určitém režimu, možnost šetřit palivo a opravit vozidlo. Mezi výhody mobilní jednotky patří mobilita (můžete poskytovat služby v různých částech města nebo ve vesnicích).

Upozornění: druhá možnost bude vyžadovat více investic, ale umožní vám získat více zákazníků než v případě vybavení klasické "kanceláře".

V tomto článku se budeme stále považují obyčejný pokoj, protože princip jeho vybavení je prakticky totožný s principem vytvoření dodávky. Potřebujete libovolnou místnost: kiosk, sklep nebo jen kancelářskou plochu 10 m2. Je žádoucí, aby byl umístěn v těsné blízkosti parkoviště a v blízkosti dopravní tepny: zákazník přinese vlastní deky pro vás, takže by měly být snadno zaparkovat. Neexistují žádné zvláštní požadavky na pokoj - musí být kapuce nebo dobré větrání, vytápění a přítomnost elektrické energie. Bude třeba nainstalovat speciální stroj pro práci s produkty peřím, balicí stoly, podstavce pro napernikov a automatického šicího stroje, který umožňuje jak ušít polštář případu, a šít je po zákroku.

V případě, že jste si vybrali vůz, budete potřebovat také generátor, který stroj napájí. Obvykle to spotřebuje asi dva kilowatty, ale existují i ​​další neurčité možnosti. V poslední době se v Rusku objevují přístroje, které fungují z 12-ti voltové sítě - jejich cena je o něco vyšší, ale jsou mnohem pohodlnější, takže si myslete a počítat, co bude výhodnější koupit ve vašem případě. Zvažte také otázku ohřevu van v zimě, protože to bude třeba vy nebo váš zaměstnanec a otevřený oheň je nepřijatelný.

Registrace a výběr zařízení

Klasické suché čištění polštářů nevyžaduje otevření LLC - je celkem snadné se zaregistrovat u daňového inspektorátu jako individuální podnikatel, s uvedením kódu OKVED 96.01. Postup při registraci IP není zvláště problematický a probíhá v jeden den. Pokud si přejete, můžete také zaregistrovat LLC, ale to je spojeno s dodatečnými náklady a obtížemi s vypracováním charty, různými titulními dokumenty atd., Takže téměř nikdo to neudělá.

Dále se zaměříme na výběr potřebného vybavení. Může být zakoupen jak nový, tak i použitý. Doporučujeme používat nové zařízení, protože nejsou tak drahé, aby se ušetřily. Ty nové mají záruku, takže pokud se něco stane s instalací, budete opraveni zdarma. Je lepší nekontaktovat se bu, zvláště pokud v struktuře agregátů nic nerozumíte. Dnes existují automobily od různých výrobců na trhu: ruské, ukrajinské, evropské, asijské. Každý má výhody a nevýhody. Doporučujeme zakoupit licencovaná zařízení certifikovaná v Ruské federaci, abyste se vyhnuli nejrůznějším neshodám a problémům: v případě potřeby budete moci doklady prokázat kontrolním orgánům a pečlivým klientům.

Standardní vůz na čištění polštářů stojí v ceně kolem roku 2018 zhruba 65-70 tisíc rublů. Budete také potřebovat levný automatický šicí stroj pro 20 tisíc a vysavač pro 6-10 tisíc, což umožňuje efektivně vyčistit prostor prachu. To znamená, že celková výše investic bude 100 tisíc rublů, což, souhlasíte, není pro začátek tolik.

Upozornění: Nedívejte zvláštní pozornost výkonu jednotky, protože to jsou celkem subjektivní čísla. Provozní doba závisí na kvalitě pera a na úrovni jeho znečištění.

Chcete-li například vyčistit poměrně nové měkké husí pero, bude to trvat asi 3-5 minut. Chcete-li pracovat s kuřecím peřím, bude trvat asi 15-20 minut, to znamená, že za hodinu provedete ne více než 5 operací.

Jak postup funguje?

Dále budeme podrobně zkoumat, jak se tento postup vůbec děje. Provádí se v pěti etapách:

 1. Klient vás osloví tím, že vytvoří péřové lůžko. Výrobek rozbijete a chrupavku znovu načtěte do speciálního zařízení pro čištění polštářů, přesněji do zásobníku, poté začne proces čištění.
 2. V přijímacím pokoji funguje baktericidní žárovka, která zabraňuje roztočům a nežádoucím bakteriím v důsledku působení ultrafialového záření a ozonu. Tento postup dezinfikuje peří a čistí je před škůdci.
 3. Prostřednictvím vstřikovaného vzduchu jsou peří opuchnuté, rozpadané kusy jsou rozbité. Každé pero se oddělí, díky čemuž se stává načechraný a měkký.
 4. Peří procházejí centrifugou, vyčistí velké částice a případné mechanické nečistoty.
 5. Křemen pera. S pomocí speciální lampy přechází vlákenná procedura křemene, další čištění možných bakterií a klíšťat.

Po dokončení postupu je do náplně přiváděno vlákno přes speciální trubku. Musíte prostě zkontrolovat hustotu balení a šit zbývající otvor, a pak přenést peří lůžko k zákazníkovi. Je-li to nutné, můžete odstranit přebytečné množství pera nebo naopak jej přidat za poplatek. Také v poslední době stávají lokální služby s přidanou v napernik různých příchutí a koření :. levandule, máta, tymián a další, které poskytují podobné služby, budete mít možnost výrazně zvýšit počet potenciálních zákazníků a vydělat peníze navíc.

Reklamní kampaň

Jak jste pochopili, hlavní věc pro takovou věc je reklama. Bez ní byste neměli očekávat zvláštní tok zákazníků, proto se snažte o popularizaci služby. Reklamy můžete provádět v místním rozhlasu av médiích - to přináší dobrou návratnost. Můžete také inzerovat na fórech a v městských skupinách v sociálních sítích. Vaším cílovým publikem jsou ženy ve věku od 30 do 60 let s nízkým příjmem, kteří raději nedopouštějí polštáře, ale obnovují je. Zamyslete se nad tím, kde najdete svého klienta. Také dobrou volbou bude venkovní reklama a tištěné výrobky. Rozdělte své vizitky a letáky, řekněte lidem na fórech a ve společenských sítích, proč je třeba každoročně přerušit peří a jak je to snadné. Ujistěte se, že máte krásné znamení ve své kanceláři. Pokud si vyberete variantu s kamerou, pak by měla být také vyzdobena pro propagační účely.

Zpětná vazba

Takže jsme se dostali k nejzajímavějším - návratnost takového podnikání. Již jsme popsali téměř všechno výše, ale teď se budeme podrobněji zabývat. Takže při nákupu zařízení a dalšího vybavení strávíte zhruba 100 tisíc rublů. Paralelně budete potřebovat naperniki - pokud je šijete sami, nakupujete látku ve velkém, budou stát jen 50-70 rublů. Cena za službu sama o sobě činí 250 rublů, což znamená, že získáte asi 200 rublů z jednoho produktu. Pokud zpracováváte 15 výrobků denně, dostanete 3 000 rublů čistého příjmu. 22 * 3000 = 66 000 rublů obdržíte měsíc. Budeme odečítat daně a pronájmy z toho, a my obdržíme minimálně 40.000 rublů čistého zisku, to znamená, že veškeré investice, které jste vydělali, vyplatí maximálně na 4 měsíce.

Všimněte si, že tento výpočet je tak blízko k realitě, ale každý podnikatel má šanci alespoň dvojité prodeje z požadovaných 15 jednotek denně. Například, pokud jste vybaveni s korálky, můžete jít do okolních vesnic a pracovat na maximum - obvykle v každé obci jsou milovníci pohodlí a slovo z úst se rychle šíří zvěsti o pohodlí a kvalitu své služby. Navíc promyšlené otázek s aromatickými látkami z polštářů - si můžete koupit bylinky od zemědělců, nebo dělat svou sklizeň o víkendu, a pak účtovat za ně 2 krát více než v klasických výřezů deky.

Vlastní podnikání: čisticí polštáře. Jak vydělat obnovení polštáře: vybavení a kalkulace

Každý z nás má doma oblíbený polštář, který si na konci dne odpočineme, chceme spát a klidně zůstat až do rána v království Morpheus. Velmi často však zapomínáme, že zárukou dobrého spánku je svěží a příjemný zápach. V souvislosti s rychlým tempem života takový "trochu", jako je čištění polštářů, ustupuje do pozadí. Nezapomeňte však, že peří a peří vyžadují péči.

Čištění a obnova polštářů je aktivně se rozvíjející podnikání. Otevření se nezdá být velkým problémem. Chcete-li uspořádat jejich podnikání, budete potřebovat zařízení pro čištění polštářů.

Podnikání v oblasti spotřebitelských služeb se v dnešní době stává jedním z cenově dostupných a vysoce placených služeb. Obnova dolních a pěnových výrobků, které s minimálními investicemi přináší stabilní příjmy, je v neustálé poptávce.

Také, pokud je to žádoucí, můžete otevřít pevný bod nebo cestovat z místa na místo. Zařízení na čištění polštářů se snadno používá. Nevyžaduje speciální dovednosti, nemá silné topné prvky, vše se vyrábí ultrafialovým.

Krátká rekonstrukce a čištění polštáře

Za prvé, zaměstnanec otevírá starý výrobek a nalévá jeho obsah do speciálního vybavení. Zařízení na čištění polštářů lze porovnat s vysavačem, přičemž princip činnosti je téměř stejný: prach a nečistoty jsou odděleny od dolní směsi pomocí silného proudění vzduchu a filtrů.

Současně se ultrafialové záření léčí dolů nebo peří, všechny bakterie jsou zničeny. Během čištění jsou odstraněny všechny velké nečistoty, které by mohly vzniknout při výrobě výrobku. V posledním stádiu rafinovaný a aktualizovaný výplň letí do nového nápramu.

Jak zařízení vyčistí plnicí materiál

Ve specializovaných zařízeních pro obnovu peří a dolů se nepoužívají abrazivní čisticí prostředky, to znamená, že se provádí suché čištění polštářů. Všechny produkty byly odebrány k restaurování, nejprve rasparivayutsya, a pak zpracovány uvnitř. Je také možné vyměnit staré pouzdro na polštář. Kvalitní čištění polštářů nepoškodí plnič a obnoví objem produktu.

Ve speciálním zařízení jsou instalovány dva filtry, jeden určený pro větší trosky, druhý pro jemný prach. Musí být vyčištěny, aby shromáždily veškerý přebytek, který může být v polštáři.

Naperniki si vybere klienta. Liší se barvou a velikostí. Je také možné, aby dva malý jeden velký polštář, nebo naopak, to vše závisí na požadavcích zákazníka.

Nezapomeňte, že čištění polštářů z pera s ultrafialovým zářením zcela zničí roztoče. Zpracování chrupu nebo peří trvá 10 až 15 minut, po čemž čisté plnidlo spadne do nového náplasti, který je šitý sám obsluhou.

Hlavní charakteristiky zařízení

 1. Možné připojení dalších jednotek.
 2. Zařízení na čištění polštářů může zpracovávat až 20 předmětů za hodinu.
 3. V jednotkách je nainstalována oddíl pro oddělení prachu.
 4. K čištění a odstraňování prachu v zařízení jsou dva ventily.
 5. Odpad nespadá zpátky do peří nebo peří, protože zůstává v nakládacím bloku (díky zde navrhovaným zásuvkám).
 6. Výhodou zařízení je, že může být provozována z nedalekého pokoje nebo ve vzdálenosti 30 metrů. K dispozici je také nouzové tlačítko.

Je možné opravit zařízení sami?

Zvláštní technika pro čištění a péřové výrobky je co nejjednodušší ve svém designu. To prakticky eliminuje možnost vážného poškození zařízení. Při odstraňování problémů můžete potřebovat služby konvenčního mechanik nebo elektrikáře a tam jsou zlomy, které lze snadno opravit sami. A pokud je záruční karta rozšířena na odborníka, odborník opustí místo.

Dokumenty a potřebné vybavení

U každého soukromého podnikatele je zapotřebí systém dočasného zdanění, což znamená, že výše příspěvků bude záviset na počtu pracovníků, kteří pracují ve vaší společnosti. To znamená, že budete platit daně jednou čtvrtletně, ale jejich částka bude pevně stanovena.

Nemusíte instalovat pokladnu, není to nutný požadavek na provozování této firmy. Stačí zaznamenat platbu v příjmech. Formulář pro tyto potvrzení je BO-3.

Zařízení, se kterými se budou čistit a obnovovat polštáře, musí splňovat všechny státní požadavky. V kompletním souboru s zakoupenou technikou by měly být nutně k dispozici dokumenty: hygienicko-epidemiologický závěr a hygienická kontrola.

Majitel podniku by měl mít celý balíček dokumentů, protože sanitární a epidemiologická služba vás může požádat, abyste vám poskytli certifikát shody s baktericidními ultrafialovými žárovkami standardu. Tento papír, stejně jako technický pas zařízení, musí být vydán výrobcem lampy.

Seznam dokumentů pro mobilní centrum pro obnovu

Nejprve se musíte zaregistrovat jako jakýkoli organizační formulář, například: LLC, IP, CJSC.

Také je nutné získat povolení, abyste se zapojili do cestovní obchodní činnosti. Musíte ji vzít na Úřadu spotřebitelského trhu v oblasti, kde jste se připojili k daňovému účtu a ve kterém chcete poskytovat své služby.

Chcete-li otevřít vaši firmu (čištění polštářů a jejich restaurování) na Úřadu spotřebitelského trhu, jsou potřebné následující dokumenty pro harmonizaci seznamu služeb:

 • kniha stížností a návrhů (všechny strany by měly být očíslovány a zapečetěny pečatem podniku);
 • kontrolní stopa (musí být prošitá, číslována, zapečetěna pečeť podniku nebo IP);
 • pronájem prostor nebo, pokud k vám patří, doklady prokazující majetek prostor;
 • povolení hygienicko-epidemiologické stanice;
 • povolení k práci státní hasičské služby;
 • v MU "Centrum pro poskytování služeb občanům a právnickým osobám na principu" Jedno okénko ", musíte získat osvědčení o registraci předmětu spotřebitelských služeb;
 • seznam služeb nabízených vaší společností;
 • smlouva o čištění a odstraňování odpadků (je možné kopírovat);
 • certifikát registrace LLC, IP (kopie možná);
 • pokud se rozhodnete nainstalovat pokladnu, musí být v daňové službě uvedena karta o jeho registraci (je možná kopie);
 • Není-li k dispozici pokladna, musí být k dispozici formulář BO-3, číselné formuláře a šeky.

Každá organizace má své vlastní požadavky, můžete se rozhodnout, kam jít nejdříve. Dokumenty pro hygienicko-epidemiologickou službu zasílají samotný výrobce při odeslání zboží.

Požadované počáteční spotřební materiál

Chcete-li otevřít malý podnik pro obnovu produktů s peří a peřím, budete muset najmout 1-2 pracovníky a vzít v úvahu, že musí být k dispozici všechny následující položky:

 • pokoj (asi 10 m 2) nebo pohodlné vozidlo;
 • zařízení pro obnovu produktů dole (je žádoucí, aby sada již obsahovala univerzální vysavač, náklady na něj od 30 000 rublů);
 • přístup k síti, generátoru nebo měniči proudu;
 • domácí šicí stroj (od 3000 rublů);
 • sada nábytku (s výhodou skládání);
 • že bod obnovy by měl začít pracovat, musíte si zakoupit sadu látek a nití;
 • Také pro přizpůsobení nových produktů budou potřebovat plniva: peří a dolů.

V počáteční fázi je třeba mít alespoň jednu sadu standardních velikostí napernikov. To vše umožní zahájit plnohodnotnou práci a navíc poskytne příležitost k tomu, aby se všechno vrátilo v průměru po dobu 3 měsíců.

Které zařízení je nejlepší si vybrat

Při výběru zařízení, které bude použito k čištění nebo obnovení polštářů, je nejlepší věnovat pozornost tomu, který má nejen záruční kartu, ale také testy před prodejem.

Kupon na nákup automobilů zahrnuje jednoletou záruku, opravy a výměnu všech drobných dílů, elektrických součástí a skříní, profesionální instalaci, technickou podporu. Velitel musí dorazit do 24 hodin po poruše. A také mnoho firem nabízí nejen odjezd svého pána, ale také dodávku dílů, pokud je taková potřeba.

V průměru je bezpečná životnost přibližně 3 roky. A vzhledem k tomu, že design je jednoduchý a nejsou zde žádné potíže, můžete nezávisle provádět základní opravy bez odborníka.

Jak správně vybavit mobilní čisticí polštář

Za účelem instalace zařízení pro čištění a obnovu výrobků z pěnového materiálu je nejvhodnější nákladní vůz nebo malý autobus. Je důležité si uvědomit, že vedle čistících jednotek by měl být i šicí stroj, takže je nejlepší používat skládací stoly a židle, což ušetří prostor. Mimochodem, mobilní položka může přinést dvojí výhody, pokud bude umístěno na reklamních návrzích polštářů.

Jak zajistit nepřerušené napájení mobilní stanice

Pokud provádíte obnovu péřových polštářů, které se pohybují z místa na místo, potřebujete zařízení s úspornými motory o výkonu 600 wattů. Aby bylo moľné dodat mobilní součást elektrickou energii, potřebujete konvenční generátor s kapacitou 1250 wattů.

Je to ziskové podnikání

Co je to podnikání? Čištění polštářů je nový druh soukromého podniku, který se každoročně stává ziskovým. Proč? Za prvé, v mnoha zemích, peří a dolů jsou používány nejen pro plnění polštářů, ale také pro přikrývky, peří a bundy.

Za druhé, peří a peří jsou přirozené produkty, které se nakonec zhorší, ztratí se, rozpadnou se a začnou vyvolávat alergii kvůli velkému množství prachu. Díky speciálnímu nastavení lze produkt získat originální vzhled.

Za třetí, čisticí polštáře z peří a dolů jsou mnohem levnější než nový hotový výrobek.

Co bych měl vědět?

Tip: Po přečtení článku bude užitečné převést do obchodního plánu všechny důležité informace, které jste získali z tohoto materiálu. Čištění polštářů a jejich obnovení je ziskové, ale ne snadné úkoly, které mají své mýty a pluses.

Podnikatelský plán pomůže určit pozitivní a negativní aspekty budoucí produkce a přiměřeně přistupovat k vytváření vašeho podnikání. V tomto článku analyzujte náklady na otevření, vaši budoucí cenovou politiku, konkurenty, spotřebitele a také vývojovou cestu.

Závěr

Pokud se blížíte k rozhodnutí organizovat své podnikání, nebudete mít žádné potíže. Příjem s aktivní aktivitou netrvá dlouho, než čeká. Hodně štěstí při budování vlastního podnikání.

Otevřeme firmu pro čištění a obnovu polštářů

Po dlouhou dobu byla nejoblíbenějším obchodem v naší zemi prodej něčeho.

Nyní stále více a více lidí vytváří vlastní malý podnik, s důrazem na prodej zboží, ale na služby, které jsou požadovány v každodenním životě.

Podnikání na čištění péřových polštářů je jednou z těchto služeb. Přestože jde o pracovně náročný podnikatelský proces, ale můžete na něm vydělávat dobré peníze. Služba je v poptávce, podniky tohoto druhu jsou málo, takže pokud se rozhodnete otevřít svůj malý podnik, pak je to přesně to, co potřebujete (konkurence je minimální, zejména v regionech). Z nejvýraznějších nedostatků lze konstatovat, že v poslední době je mladší generace pravděpodobnější kupovat nové polštáře než opravovat staré. V tomto ohledu budou vaši hlavní zákazníci středního věku a starší lidé, kteří jsou na tento postup normální a kteří nemají peníze na nákup nových polštářů.

Jednou z hlavních výhod této obchodní myšlenky je, že můžete otevřít takový salon v téměř každém městě s populací 10 tisíc lidí.

V průměru jeden bod pro čištění polštářů zvládne měsíc od 300 do 500 ks. produktů.

Chcete si v oblasti čištění vyvíjet vážné a dlouhodobé podnikání? Vynikajícím řešením je otevření suchého čištění. Tato služba bude vždy relevantní, ale tato podnikání není bez úskalí. Další informace o všech bodech, které jsme napsali v obchodním plánu pro chemické čištění. Můžete se s ním seznámit a vyvodit závěry.

Dokumenty

Pokud plánujete poskytovat služby pro čištění a obnovu polštářů z pera, budete muset vydat všechny doklady a pracovní povolení.

 • otevřené IP.
 • označte OKVED. Pro Rusko to je 96,01. Pro Ukrajinu je 96,01.
 • uzavřít nájem.
 • v případě potřeby najímat zaměstnance.
 • získání povolení od SES a požárního útvaru.

Další informace o dokumentaci doporučujeme konzultovat s právníkem, který vám poradí a pomůže vám udělat vše v pořádku.

Místnost

Pro práci na plný úvazek budete muset pronajmout malý pokoj. Hlavní věc je dostupnost elektrické energie pro připojení zařízení. Doporučuje se pracovat na ujíždějících ulicích, aby byli neustále v kontaktu s cílovým publikem. Kromě toho, během krize, suché čištění polštářů je velmi výnosné podnikání. To je způsobeno skutečností, že lidé nemají peníze na nákup nových produktů, ale současně je třeba se starat o zdravý spánek. V souvislosti s tím se zvyšují příjmy podnikatelů v tomto odvětví.

Druhou možností jsou mobilní předměty na čištění polštářů a přikrývek. Určitě jste si ve svých městech všimli, že vozy vozidel zabalené reklamou o takových službách. Někteří podnikatelé pracují přímo v automobilech a pro ně se neustále shromažďuje řada zákazníků. Tento formát této práce vám umožňuje pracovat jak ve vesnicích, tak ve velkých městech.

Existuje další možnost pro podniky v této oblasti činnosti - mini prádelna. V některých případech je nákladově nejefektivnější je otevřít a za kolik návratnost investic v této oblasti, můžete se podívat do obchodního plánu pro otevření mini reprezentace prádla na našich stránkách zde - http://biznes-club.com/biznes-plan/biznes- plan-mini-prachechnoj.html.

Zařízení na čištění polštářů

Možná, v tomto oboru - to je jeden z nejdražších a nejdůležitějších okamžiků. Nyní na trhu existuje obrovský počet výrobců takových zařízení, které pomáhají automatizaci procesu a po dobu 5-10 minut získáte kartáčovaný výrobek.

První věc, kterou potřebujete, je zařízení na čištění polštářů. To je on, kdo bude vykonávat 90% z celkové pracovní zátěže. S ním je pero vyčištěno a sterilizováno. Náklady na takový stroj budou do značné míry záviset na značce, spotřebě energie, hluku a dalších faktorech. Takže musíte spoléhat na investice ve výši 600 až 1200 dolarů.

Druhým je šicí stroj, zvláště pokud máte v plánu vyrábět naperniki na vlastní pěst. Průměrná cena je 200 až 350 USD, a to také v závislosti na modelu.

A třetí je vysavač pro čištění zařízení. Cena stojí asi 100 USD.

Dodatečné vybavení bude zapotřebí:

 • nábytek pro pracovní místo
 • regály pro uložení polštářů.

Jak probíhá čištění?

Celý proces lze rozdělit na několik základních kroků. Abyste maximalizovali svoji automatizaci, zvážte nákup vhodného vybavení ve svém obchodním plánu.

 1. Přijímání polštáře od klienta, distanční podél švu a vyprazdňování do části pera jednotky. V tomto okamžiku je osvětlena speciální baktericidní lampa a dochází k dezinfekci.
 2. Jak se zbavit sraženin. Z dlouhodobého používání těchto produktů se peří hromadí v hrudkách. Hromady jsou vyloučeny proudem vzduchu dvěma vakuovými čerpadly.
 3. Dále zpracovaný materiál vstupuje do oddělovací komory a je znečištěn od písku a jiných nečistot.
 4. Proces křemene. Toto je realizováno pomocí speciálních lamp.
 5. Naplňte vyčištěné pero do nového perníku. Náhradní nápernika je velmi důležitým bodem, jak se tkanina nosí.

Obecně je žádoucí provádět nejméně jednou ročně proces čištění a křemen.

Reklama

Chcete-li přilákat první zákazníky, musíte nejprve krásně zdobit vývěsní štítek pro čištění polštářů. Můžete také zkusit distribuovat letáky s příznivými cenovými nabídkami nebo nabídnout slevy a propagační akce v závislosti na počtu dodaných produktů.

Důležitým faktorem pokroku je také umístění. Snažte se najít pronájem prostoru v chodbě, můžete dokonce i ve spánkové části města.

Kolik peněz?

Tvořící plán business přejděte na čištění polštáře, je důležité vzít v úvahu všechny investice a měsíční náklady odhadnout, kolik zisku můžete očekávat a jak rychle se vrátí investice.

 • nákup zařízení - 1600 USD
 • registrace dokumentů - 120 USD
 • firemní styl - 200 dolarů
 • Pronájem za prostor - od $ 5 za 1 m2.
 • platby za utility - od 30 dolarů
 • daně - 90 USD
 • nákup spotřebního materiálu - 50 USD

Možná rozšíříte typy služeb a budete mít další položky výdajů.

Odplata podniku bude od 3 do 8 měsíců v závislosti na regionu, v němž plánujete pracovat.

Úplné nahrazení peří v polštářích za nové

Podívejme se, jaké vybavení potřebujete, abyste mohli začít nabízet službu na výměnu peří v polštářích a přikrývkách.

Zde bych chtěl zdůraznit, že budete potřebovat velké množství čistého ptáka, hlavního materiálu pro vaši činnost. Není to problém, abyste si to mohli koupit - pero je vždy možné koupit ve vesnicích za poměrně nízkou cenu. Další možností nákupu pera, optimálnější, je nabízet, abyste si ve svém pokoji vzali pero. Tím ušetříte čas a současně snížíte náklady na službu, což vám navíc přiláká nové zákazníky. Je třeba poznamenat, že sběr a maloobchod ptačích per je samostatný obor podnikání, mnoho mladých lidí, kteří se věnují v tom, vydělal spoustu peněz na tuto firmu.

Závěry. Obchodování s čisticími polštářky je zisková myšlenka během hospodářské krize. Minimální investice, nekomplikovaný technologický proces a popularita služby jsou velmi dobré ukazatele, zejména pro začátečníky v podnikání.

Máte nějaké zkušenosti v tomto výklenku? Zašlete nám svůj názor níže.

Čištění polštářů jako podnikání

Polštáře naplněné chmýřím a peřím pro pohodlí a výkon jsou výrazně lepší než syntetické analogy. Pozitivní účinek je však zachován pouze tehdy, pokud je řádně udržován. Skutečnost, že přírodní plnivo je vystavena negativních faktorů, což vede ke zvýšení jeho obsahu vlhkosti, je pero křehne, zobrazí se v koši. To vše jsou příznivé podmínky pro reprodukci prachových roztočů, které způsobují alergické reakce.

Abyste tomu zabránili, doporučujeme čistit polštáře nejméně jednou za rok. Takový podnik se může stát velice výnosným podnikem. Stačí si vypočítat počet potenciálních zákazníků, abyste se ujistili o tom.

Registrace činností

Obnova polštářů nevyžaduje žádné komplikované akce. Chcete-li začít pracovat, stačí zaregistrovat IP. Pokud jde o daňové zatížení, je nejjednodušší provádět činnosti na USN.

Pokud máte v úmyslu uspořádat mobilní bod, budete potřebovat také povolení. Dalším přínosem tohoto podnikání je, že zde nenavážejí najatý personál. Můžete pracovat sami nebo zapojit členy rodiny.

Jak je čištění polštářů?

Technologie zahrnuje několik fází:

 1. Filler z peří a peří odebrané z případu a poté se přesune do speciální komory, kde pod vlivem křemene je zničení bakterií.
 2. Pak je obsah vyslán do dalšího oddělení a prach je odstraněn silným tlakem teplého suchého vzduchu a pero se změkčuje.
 3. V dalším stupni odstraní speciální filtr velké trosky a zlomené pero.
 4. Závěrečná fáze naplňuje výplň do nového krytu a naplní polštář.

Celý cyklus obnovy polštáře trvá maximálně 20 minut. Stojí za to dát klientovi příležitost sledovat proces, pokud si to přeje.

Takový efekt lze očekávat po obnovení polštáře

Zařízení

Většina finančních prostředků půjde kupovat systém čištění polštářů. Jedná se o malé zařízení měřící dva metry. Je také nutné koupit levný šicí stroj pro šití nových napernikov a vysavač pro čištění místnosti po čištění.

Chcete-li snížit náklady, můžete si zakoupit domácí zařízení.

Pokud máte v úmyslu otevřít stacionární prostor pro obnovu polštářů, budete také potřebovat kancelářský nábytek (stůl a židle pro návštěvníky). Také je nutné mít telefonní spojení pro přijímání objednávek a konzultací.

Jeden z modelů zařízení pro obnovu polštářů

Místnost

Pro takovou firmu stačí jen malá místnost. Je však možné zvolit mobilní verzi, která zahrnuje vybavení všech potřebných mobilních přívěsů. Minimální velikost místnosti je 5 až 10 metrů čtverečních. To stačí k instalaci zařízení, stolu pro psací stroj a židli pro zaměstnance. Můžete umístit do kiosku nebo do sklepa.

Mobilní dodávka má své výhody. To je především schopnost rychle měnit umístění nasazení s nedostatkem zákazníků.

Mobilní bod bude vyžadovat více investic

Podpora podnikání

Jakýkoli nový nápad vyžaduje vysoce kvalitní reklamu. Koneckonců, jak lidé o vás vědí, když jste nikam nehlásili o sobě? Proto, jakmile se otevřete, okamžitě ohláste to pomocí různých metod. To může být jasné znamení, nápisy, reklamy na ulicích, rozdávání letáků v oblastech s vysokou návštěvností, místo na internetu, sociálních sítí a tak dále. Jak se podnik vyvíjí, začne fungovat "slovo z úst", to znamená, že zákazníci vás doporučí svým přátelům a známým. Proto je velmi důležité vždy udržovat kvalitu služeb na vysoké úrovni.

Informování veřejnosti o nutnosti pravidelného čištění polštářů zvýší počet zákazníků. Ne každý ví, jak důležitá je tato služba. Bohužel, většina lidí po desetiletí stále používá polštáře, které nebyly nikdy vyčištěny. To určitě stojí za zmínku na místě, v sociálních skupinách a brožurkách. Řekněte nám o nebezpečí roztočů prachu, stejně jako o výhodách obnovení peří a dolů polštářů.

Fotografie "Před" a "Po" velmi motivují potenciální zákazníky

Pro rozvoj podnikání můžete nabídnout související služby: šití ložního prádla, čištění přikrývek, změnu velikosti a tvaru polštářů a podobně.

Chcete-li zvýšit počet potenciálních zákazníků, můžete do domu přidat službu, například kurýr. Vezme polštáře od zákazníka a po čištění je vezme zpět.

Zvažte příjmy a výdaje

Činnost čištění polštářů zahrnuje také výdajovou část. Je to určitě malý, ale stále musí investovat do registrace aktivit a nákupu vybavení.

Otevření IP bude trvat asi 2000 tisíc rublů, což zahrnuje otevření kontrolního účtu a tiskové objednávky. Zařízení stojí 30 až 75 tisíc rublů. Pronájem prostor bude od 5 do 25 tisíc rublů, v závislosti na městě, oblasti a dostupné podmínky. Šicí stroj, vysavač, telefon, nábytek - od 20 tisíc rublů. Pokud plánujete otevřít mobilní bod, musíte si zakoupit přívěs nebo vanilku.

Tak, stacionární bod bude stát 20-100 tisíc rublů. Mobile bude vyžadovat velké náklady v důsledku nákupu automobilu nebo dodávky.

Čištění polštáře stojí od 100 do 250 rublů, v závislosti na velikosti. Nejméně pět polštářů musí být obnoveno denně. Samozřejmě, čím více zákazníků, tím vyšší výnos a čím rychleji se investice vyplatí. V ideálním případě každý den vyčistit 20-30 polštářů. Ve skutečnosti je to snadné, hlavní věcí je dobrá reklama a je žádoucí otevřít několik bodů v různých částech města. Je také důležité, aby pracovní plán pokrýval maximální počet potenciálních zákazníků. To znamená, že místo pro příjem a vydávání polštářů by mělo fungovat až do 20-21 hodin, takže pracovníci měli také možnost využívat vaše služby.

Často najdete mobilní body, jejichž pracovní doba je od 10:00 do 17:00. Je zřejmé, že zákazníky takových mobilních telefonů jsou pouze ženy v domácnosti a důchodci. Není divu, že takové kanceláře s takovým rozvrhem jsou velmi rychle nuceny omezit svou činnost.

Obnova polštářů je jednoduchý, ale efektivní podnik, který vyžaduje minimální investice a postrádá velké riziko. Díky vysokému výkonu služeb, rozumným cenám a dobré reklamě je možné dosáhnout vysokých finančních výsledků.

Máte-li zájem o obchodní nápady v oblasti služeb, doporučujeme přečíst si článek Business pro přizpůsobení záclon.

Nabízíme také video o tom, jak čistit polštáře.

Nechte své připomínky níže, pokud se chcete zeptat nebo sdílet svůj názor na tento článek.

Přihlaste se k odběru informačního bulletinu a vždy si uvědomte nové nápady na malý podnik!

Jak uspořádat obnovu polštářů

Přemýšlíte-li o vytváření vlastního podnikání, všichni se potýkají se stejnými problémy, je to strašák otevřený? Kolik můžete vydělat? A co je nejdůležitější, kolik byste měli utrácet?

Na první pohled jsou otázky poněkud triviální, ale dost důležité, dnes budeme považovat za jednu zajímavou myšlenku podnikání, což odpovídá řadě důležitých podmínek pro začínajícího podnikatele.

 • Za prvé - myšlenka nevyžaduje významný start-up kapitálu, obecně, otevření tohoto mini-podnikání potřebuje 40 000 až 80 000 tisíc rublů. V závislosti na konfiguraci.
 • Za druhé - tento mini podnikatelský nápad nevyžaduje speciální dovednosti a kvalifikovanou mzdovou práci. Co je velmi důležité při organizaci od začátku a s malým počátečním kapitálem.
 • Třetí je jednoduchost organizace. Tím můžeme říci, že při výběru místnosti nemáme žádnou rozvášnění, jednoduchost při vytváření technologického procesu a tak dále.
 • Čtvrtý je dostupnost stálé poptávky a příležitostí k rozšíření podnikání. Můžete také přidat poměrně krátkou dobu návratnosti za projekt, za normálního zatížení, přibližně 3 až 4 měsíce.

Pozitivní momenty jsou mnohé, ale teď se obracíme k samotné myšlence, dnes budeme mluvit o polštářích, nebo přesněji o obnově péřových polštářů.

Otevření malého předmětu na čištění polštářů z mého osobního hlediska patří do kategorie malých podnikatelských nápadů s heslem "Fast and Angry". Existuje mnoho důvodů pro tento optimistický postoj, soudce pro sebe.

Etapy zahájení podnikání

 • - Vybíráme prostory o rozloze 10-15 metrů čtverečních;
 • - Kupujeme zařízení pro čištění polštářů, vlastně pod tak vysokým profilem, že samotné zařízení (jeho náklady a hlavní investice do obchodu) je skryté a šicí stroj.
 • - Děláme oznámení a provádíme pár výcviků "blow-downs", kupujeme hotové naperniki (nebo se utíráme z tkaniny).
 • - Začínáme pracovat.

Z osobních zkušeností mohu říci, že celý proces uspořádání místa obnovy péřových polštářů trval přibližně jeden týden, s přihlédnutím k dodávce vybavení. Pravda, IP byl již otevřený.

A za týden se můžete plně zapojit do podnikání a vydělat peníze odpovídajícím způsobem. Je to dobré nebo špatné?

Abyste mohli odpovědět na tuto otázku, budete podrobněji uvedeni:

Obecně platí, že tato myšlenka není dost špatná, i když existuje řada nedostatků.

Nevýhody podnikání

Za prvé, jednou z největších nevýhod je poměrně strmá závislost na jednom zdroji příjmu. To znamená, že de facto, aby kompenzovaly náklady na všechny akvizice a organizace malých podnikatelských nápadů může být jen několik týdnů, ale otázkou zůstává, kde získat tolik polštáře, protože potřebuje „očištění“ o 500 - 600 kusů. Na jedné straně se zdá, že není moc, ale na druhou stranu musíte přesvědčit lidi, aby přišli. Bohužel, chemické čištění služba není služba důležité v očích většiny spotřebitelů, například, zvažovat sebe a své přátele, jak dlouho strávíte čištění své polštáře?

Je zajímavé, že v tomto ohledu byli naši předkové racionálnější a před 20 lety byly prachové polštáře čisté doslova každý rok (zejména ve venkovských oblastech). Je pravda, že to bylo provedeno všemi manuálními metodami a trvalo spoustu času a úsilí, které je pouze k vyschnutí pera a současně, aby se neroztrhlo na slunci.

Udělej to po dobu zcela banálních důvodů, široká škála parazitů žijících v peru a chmýří, je třeba poznamenat, že většina z nich jsou samy o sobě nejsou nebezpečné, ale v průběhu jejich života v polštářů vytvořených hmotu z různých prvků, které vy i já bezpečně dýchat s prachu. Doporučuji vám, abyste si článek přečetli - proč potřebujete vyčistit polštáře.

Ve skutečnosti je počet skutečných zákazníků na celkovém počtu obyvatel je k dnešnímu dni více než 5-10%, zbytek jsou jen rozsah jejich obavy prostě nemají kladou velký důraz na to, podle toho vybudovat úspěšné podnikání na polštáře by měl ukázat trochu kreativity a... ale to Můžete číst v článku "Tajemství úspěchu na čištění polštářů"

Zadruhé, nějaká antiglobalizace této myšlenky podnikání, to znamená, že mluvíme především o malém a dokonce i o micro startu. Průměrný odhad trhu se týká 10-20 "přeplněných" (obnovených) polštářů za den, což je průměr pro trh. V praxi to znamená, že když se rozptýlíte, ztratíte příležitosti k dalšímu růstu.

Pravda není všechno tak jednoznačně několik možností, jako příklad rozšíření nabídky poskytovaných služeb a prodej zboží, ale to je trochu jiný příběh - o tom si můžete přečíst v příspěvku "Obchodní nápady - specializace na lůžkoviny".

Obecně tato myšlenka je skutečná a atraktivní pro tuto kategorii začínajících podnikatelů, kteří nejsou ochotni riskovat velké peníze a současně nechtějí (věnovat) hodně času organizaci svého podnikání a souhlasit s tím, že dostanou malý, ale stabilní zisk.

Čištění na polštáři se vyplácí po dobu 3 měsíců

Chcete-li začít podnikání k čištění polštářů, které nemusíte tolik: Náklady na instalaci pro obnovu a výrobu produktů s peřími začínají od 50 000 rublů a nevyžadují mnoho místa. Můžete tedy umístit instalační i přijímací bod, pokud je to požadováno, na 10 metrů čtverečních.

Kromě instalace budete potřebovat i šicí stroj na razbu plněné naperniki a samozřejmě zásobu naperniki (nejběžnější velikost 70 cm 70 cm).

Jak vidíte nic obtížného. A postup čištění sám je jednoduché - k instalaci obsah starých pádů napernika, že kontrolní rostliny a křemene, zabít roztoče, bakterie a další „zvířata“ usadil se tam v průběhu let intenzivním používání.

Poté se obsah zbavil odmítnutého dortu, v němž někdy neočekávané nálezy spadly do nového náplasti a uvízly.

Vše - proces skončil. Získejte 100 -150 rublů za práci a jděte na dalšího klienta.

Začíná podnikatelé, snaží se ušetřit peníze, koupit nejlevnější naperniki a udělat vážnou chybu. Nízkokvalitní materiál rychle začne procházet pero, což způsobuje legitimní nespokojenost zákazníků, kteří neskrývají svůj názor na vaše služby z prostředí. Ústní slovo v tomto oboru (stejně jako v každém jiném) hraje rozhodující roli.

Takže pokud bude den sloužit nejméně 5-7 zákazníků, z nichž každý bude v průměru přinášet čisticí 2 polštáře, váš denní hrubý příjem bude asi 1500 rublů.

Zvyšte tuto částku o 25 pracovních dní a získáte obrat 37 000 rublů.

Samozřejmě to není moc. Na druhou stranu a vaše investice jsou malé. Ve skutečnosti budou hlavní náklady na pronájem prostor, zařízení a zásob. Vše ostatní je váš zisk (samozřejmě pokud pracujete sami, je to jednoduchá práce).

Jak můžete vidět, podnikání je docela atraktivní a ziskové. S ohlášeným obratem bude počáteční investice splacena maximálně tři měsíce a bude i nadále přinášet docela stabilní a podle standardů provinčních měst dokonce i dobrý příjem.

V určitém okamžiku možná budete chtít rozšiřovat své podnikání - samoobslužnými výrobky z pera pro účely dalšího prodeje.

To je také celkem snadné. Bude to stačit k nákupu dalšího zařízení na výrobu přikrývek, které stojí od 40 000 rublů. A pečujte o nákup a napernikov.

V tomto oboru není nic těžkého. Kromě toho se v době krize poptávka po takových službách jen zvýší - volba mezi potřebou koupit nový polštář za 1000 rublů nebo obnovit starý pro 150 lidí nebude pochybovat.

Takže pokud existuje touha, příležitosti a volné několik tisíc dolarů, odvážně začít tento docela předvídatelný a srozumitelný obchod.

(c) Tatyana Nikitina
projekt www.openbusiness.ru

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.