Jak otevřít dětský obuv? Podnikatelský plán pro obchod s dětskými botami: vybavení a potřebné dokumenty

Děti rostou rychle. Zvláště je to patrné u obuvi - boty, boty a boty, koupené pouze před pár měsíci, nyní mohou být těsné. To znamená, že poptávka po kvalitních a levných výrobcích pro kojence je vždycky tam. Podnikatelé to mohou vidět v jiném světle. A právě teď vám navrhujeme, abyste se dozvěděli, jak otevřít dětský obuv.

Krok 1. Vytvořte právní základ

To je věřil, že nejúspěšnější volbou pro dětské obuv obchod - otevření IP. Především je to kvůli specifikaci účetnictví a zdanění poskytované pro tento druh vlastnictví.

Další otázka, kterou často kladou ti, kteří se zajímají o to, jak otevřít dětský obuv: "Potřebuji vydávat speciální licence pro práci v této oblasti?" Naše odpověď je ne, není to nutné. Musí však být certifikovány naprosto všechny produkty.

Navíc než začnete pracovat, budete potřebovat povolení od Státní inspekce požární ochrany a SES.

Krok 2. Zvolte pokoj pro obchod

Jak otevřít obchod s dětskými botami od začátku? Jeden z nejdůležitějších úkolů, kterým čelíte, je spojen s přiláčením maximálního možného toku zákazníků. V podmínkách tvrdé konkurence to není snadné. Ale kompetentní volba prostor, tak či onak, je jistou zárukou budoucího úspěchu.

Jaké jsou kritéria, na která je třeba se zaměřit při výběru?

 1. Nejlepší je, pokud se obchod nachází v centru města nebo v rezidenční čtvrti na rušné ulici.
 2. Při přípravě obchodního plánu pro dětský obuv se mnoho začínajících podnikatelů snaží ušetřit peníze na prodejní ploše. Ale otevřít obchod s velkou plochou (od 80 m 2) je ziskové. Kromě samotné nákupní haly budete potřebovat také pomocnou místnost, skladiště a koupelnu.
 3. Strávit drahý design nestojí za to. Hlavní věc je, že obchod by měl vypadat čistě a uklizený.

Existují některé "čipy", které vám pomohou učinit váš obchod oblíbeným místem pro malé kupce a jejich rodiče. Například to může být světlé regály a kresby kreslených postaviček. Nebo velký televizor na zdi - během montáže děti nebudou rozrušeny a plakat. A můžete vycítit a oblékat prodavače v legračních jasných kostýmech.

Krok 3. Hledáte dodavatele

Přemýšlejte o tom, jak otevřít dětský obuv, je lepší okamžitě najít spolehlivé dodavatele výrobků. Nejlepší možností je spolupráce s 4-5 partnery. Pokud není k dispozici dostatek dodavatelů (pouze 1 až 2 společnosti), riskujete, že na ně budete mít silnou závislost. To znamená, že v případě vyšší moci nemůžete svým zákazníkům nabídnout nic.

Nejvhodnější možností je nepochybně přímá spolupráce s výrobci. V takovém případě ušetříte mnoho, protože všichni velkoobchodníci v každém případě berou v úvahu vlastní marže.

Krok 4. Plánujeme sortiment

Nyní je čas mluvit o tom, co přesně budete prodávat ve svém obchodě. Existuje mnoho možností, ale budeme zvažovat nejoblíbenější kategorie zboží:

 • pantofle;
 • demi-sezónní boty a nízké boty;
 • Kedů, tenisky a další boty pro outdoorové aktivity;
 • letní sandály a boty;
 • polobotky a boty;
 • boty;
 • boty;
 • Češi;
 • různé doplňky a výrobky pro péči o boty.

Zboží, které bude prezentováno ve vašem obchodě, může být zaměřeno na různé věkové skupiny - pro děti od narození do 12-15 let.

Odborníci doporučují aktualizovat sortiment nejméně jednou za tři měsíce. V ideálním případě by se nové výrobky měly objevit v regálech v lednu, březnu, květnu, srpnu a také v listopadu.

Chcete-li přilákat více zákazníků, můžete uspořádat propagační akce a prodat zlevněné modely minulých let nebo sezónní boty.

Krok 5. Koupit vybavení pro obchod

Zajímá vás, jak otevřít dětský obuv od začátku, měli byste přemýšlet o tom, kde koupit veškeré potřebné obchodní vybavení.

V základním souboru zařízení musíte zahrnout:

 • police pro boty;
 • regály;
 • vitríny pro související výrobky (doplňky, dětské hračky, výrobky pro péči o obuv);
 • zrcadla;
 • stoličky pro montáž;
 • rohože;
 • pokladna;
 • tabulka pro registraci zboží;
 • počítače.

Je důležité, aby v obchodě nebyly jen dětské lavice, ale také pohodlné měkké sedací soupravy pro dospělé. Zkuste si vybrat nábytek barevných, jasných barev - bude to nezbytně vyhovovat vašim malým návštěvníkům.

Obecně platí, že k nákupu všech požadovaných zařízení, budete potřebovat asi 200-300 tisíc rublů.

Krok 6. Hledáte zaměstnance

Pokud jste se již rozhodli, jak pojmenovat dětskou obuv, najít vhodnou místnost, formalizovat všechny dokumenty, podepsat smlouvy s dodavateli a koupit potřebné vybavení, můžete pokračovat do další fáze - nábor.

Nejdříve budete potřebovat vyškolené konzultanty (3-4 osoby). Mimo jiné by měly mít takové kvality, jako je čistota, zdvořilost a láska k dětem. Každý z konzultantů by měl dobře znát část sortimentu, za nějž jsou zodpovědní, a ochotně informovat zákazníky o výrobcích, o jemnosti péče a obuvi používaných touto společností. Celý rozsah je tedy rozdělen mezi zaměstnance podle kategorií (letní, klasické, sportovní atd.).

Pokud jde o platbu, testovanou variantou jsou mzdové náklady s fixním podílem. Tato možnost je přínosná pro majitele obchodu a pro samotné zaměstnance - prodejci si vždy uvědomují, že obdrží částku, která není menší než garantovaná část, a současně mají podnět ke zvýšení prodeje.

Kromě toho budete potřebovat služby účetního, čističů a pomocných pracovníků. V první fázi, všechny funkce týkající se řízení, můžete převzít. V průběhu času, kdy jsou podnikové procesy laděny, můžete přemýšlet o nalezení dobrého manažera.

Krok 7. Přitahujeme první zákazníky

Už víte, jak otevřít dětský obuv. Poté, co projdete všemi kroky popsanými výše, narazíte na nový problém: nedostatek zákaznické základny. Kde najít kupce?

S ohledem na specifika tohoto odvětví můžeme bezpečně říci, že prakticky všechny metody propagace budou účinné. Na ulicích města můžete používat bannery a štítky, inzerovat v televizi, rádio, publikovat reklamy v tištěných publikacích (časopisy, noviny). Výrazným impulsem pro rozvoj vašeho podnikání může být vytvoření a propagace webových stránek obchodu.

Samozřejmě, mimo jiné, přilákat pozornost zákazníků mohou zajímavé propagační akce, dary, bonusy a slevové programy.

Krok 8. Připravujeme finanční plán

Už jste snil o krásném a lukrativním obchodě s dětskými botami? Otevřená od začátku není tato instituce příliš složitá, ale mnoho začínajících podnikatelů se obává potřeby velkých počátečních investic.

V praxi není všechno tak děsivé, jak se zdá na první pohled. Samozřejmě, že přesné výpočty se těžko vyrábějí - hodně závisí na výši nájemného, ​​sortimentu, velikosti obchodu. Výsledný finanční plán vám tedy v každém případě bude muset být upraven "samo o sobě".

Nejprve zvážíme odhadované náklady:

 • Pronájem - z 50 tisíc rublů měsíčně;
 • úhrady za veřejné služby - 15 tisíc rublů;
 • nákup vybavení - od 200 tisíc rublů;
 • reklama a propagace obchodu - 20 tisíc rublů;
 • nákup výrobků - od 300 tisíc rublů;
 • platy zaměstnancům - od 120 tisíc rublů;
 • další - 20 tisíc rublů.

Ve skutečnosti to znamená, že budete mít 725 tisíc rublů, abyste mohli otevřít a začít pracovat. Poté, co jste sestavili podrobný obchodní plán, získáte požadovanou částku v bance - tyto peníze se stanou vaším základním kapitálem.

Obchodování s prodejem obuvi pro děti je považováno za vysoce výnosné. Měsíční průměrný zisk obchodů může dosáhnout 300 tisíc rublů, z čehož přibližně 100 tisíc účtuje čistý příjem.

Se stabilním provozem se doba návratnosti projektu pohybuje od 7 do 12 měsíců.

Podnikatelský plán pro obchod s dětskými botami: jak otevřít, kde začít

Existují tři oblasti činnosti, které jsou prospěšné pro otevření vlastního podnikání - jídlo, oblečení a další zboží každodenní potřeby. Pokud jde o dětskou obuv, lze poznamenat, že její rodiče často nakupují pro své děti, protože vyrůstají, a ve skutečnosti každý rok vyžaduje nový pár za prvních 10-12 let života dítěte (zatímco se tvoří noha).

Problém je však v tom, že nalezení kvalitní obuvi za cenu cenné, a to navzdory existenci mnoha obchodů, je velmi problematické, takže aktuální problém otvírá váš obchod. Pokud uvažujete o tom, jak uspořádat firmu od začátku, může být tato možnost vhodná. Zvažte, jak otevřít obchod s dětskými botami od začátku, což pro to potřebujete - jaké dokumenty, náklady.

Zahájit aktivity pro otevření dětského obuvi

Každý obchodní projekt začíná třemi věcmi:

 • s touhou vytvářet vlastní podnikání;
 • výběr základního kapitálu;
 • vytvoření podnikatelského plánu.

Pokud jsou první dvě položky čistě individuální, pak třetí může nějakým způsobem generalizovat a získat obecný obraz o současné situaci. Pokud nejste přesvědčeni o svých schopnostech a myslíte si, že taková rutinní práce jako sestavování podnikatelského plánu je pouze v kompetenci zkušených specialistů, můžete se na ně obrátit a nakonec získat podrobné výpočty. Pro pochopení obrazu bude nicméně vyžadováno podrobné posouzení procesu.

Registrace dokumentů a dokumentů je jednou z nejdůležitějších fází zahájení podnikání. První věc, kterou byste měli věnovat pozornost při zahájení podnikání, je organizační a ekonomická forma podniku. Může být osobou individuální podnikatel nebo společnost. V prvním případě je vhodné otevřít malý obchod s jedním nebo několika zaměstnanci, v druhém bude možné založit autorizovaný kapitál s jinými osobami a organizovat podnikání.

Kde otevřít obchod

V zásadě je to první krok k zahájení podnikání v oblasti obuvi. Od výběru místa, kde bude butik umístěn, úroveň vašich příjmů do značné míry závisí, a proto je nutné k němu přistupovat správně. Zvažte některé z nejvhodnějších možností míst, která mohou být vhodná pro zahájení podnikání.

Pokud se jedná o velké nákupní a zábavní centrum - v tomto případě stojí za to postarat se o vytvoření krásné a vysoce kvalitní reklamy, která je jasná, atraktivní a informativní. Také vhodný je předpoklad v prvním patře obytného domu, který byl přestavěn pro komerční využití. Taková budova může být umístěna v rezidenční oblasti s velkým počtem obyvatel.

Pozor prosím: dostanete výhodu, pokud zvážíte zřízení v nové budově, neboť tam je většina bytů zakoupena mladými rodinami.

Výhodou bude přítomnost parkování v nedaleké oblasti obchodu a je také důležité zajistit přístupové cesty, abyste se tam dostali. Tato oblast závisí na tom, jak chcete zobrazit okna, stejně jako na tom, kolik peněz jste ochotni investovat do rozvoje obchodu. Tento aspekt je pro mnoho podnikatelů obtížné.

Obvykle touha o otevření vaší firmy pokrývá lidi zcela, ale nedostatek peněz se ucítil. V tomto případě můžete otevřít obchod s přechodnými úrovněmi pro osoby s průměrným příjmem. Bude stačit mít malou plochu 50 metrů čtverečních. m s jedním nebo dvěma prodejci. V této oblasti dáte police s regály a kupující bude mít možnost cítit se v místnosti. Používáte-li další police na stěnu a nepoužíváte rozložení ostrova, můžete mít až 30 metrů čtverečních. metrů. Obecně platí, že průměrná podlahová plocha bude asi 100 000 rublů za měsíc a tato částka se vztahuje na počáteční náklady.

Zařízení

Co potřebujete v obchodě s dětskými botami, abyste mohli položit všechny boty a současně poskytnout zákazníkům komfort:

 1. Regály, vitríny a regály. Ve skutečnosti je výběr komerčních zařízení nyní obrovský, takže akvizice bude záviset na představivosti a finančních schopnostech. Můžete si koupit zařízení, které bylo v provozu: ušetří peníze, ale omezuje vás při výběru.
 2. Důležitou roli je při výběru osvětlovacího zařízení, které by mělo vypadat dobře a ukázat veškeré zboží na nejpříznivější straně.
 3. Budete muset zakoupit pokladnu a jiné atributy pro prodej zboží.
 4. Pečlivě si přemýšlejte o výběru klimatizačních jednotek, otomanů pro montáž obuvi, lžíce pro snadné nasazení. Dětské hračky můžete dát do nákupní haly.

Celková cena za nákup zařízení tedy činí zhruba 100 000 rublů (u prodejny 30 m2), u komerčního objektu s odhadovanou plochou 50 m2 Je zapotřebí více finančních nákladů až do výše 200 000 rublů.

Práce s dodavateli a nákup zboží

Úspěch podnikání závisí na spolehlivosti dodavatele, takže je třeba věnovat pozornost i jeho volbě. Vzhledem k tomu, že dětské boty se vyrábějí v obrovských množstvích, v současnosti neexistují žádné problémy s dodáním zboží hromadně, takže objednání obuvi přímo od výrobce nebude problémem. V průměru nakládat malý obchod až do 50 metrů čtverečních. m bude muset koupit boty za 200 000 rublů.

Pozor prosím: zahraniční značky nabízejí obrovské množství výrobků, které se libovolně hodí do všech klíčových aspektů rámce cen / kvality.

Sortiment

Může to být všechno. Je důležité - rozhodnout se o specializaci - zda se jedná o dětskou obuv od nejmladších do věku 13-14 let nebo o to, zda bude výhradně obuv pro předškolní děti. Zvažte specializaci: zimní obuv, letní obuv nebo modely mimo sezónu.

Kvalita

Veškeré zboží musí být vybaveno potřebnými certifikáty kvality a shody podle uvedených požadavků. Můžete spolupracovat s prodejci ze zemí SNS nebo spolupracovat s dalšími partnery.

Zaměstnanci

V každém případě bude v obchodě vyžadovat alespoň dva zaměstnance - prodávajícího a správce. Obecně řečeno, jak rozdělit odpovědnosti mezi ně, rozhodnete se, že je nejdůležitější, že všechny aktuální problémy jsou vyřešeny. V průměru se na platy zaměstnanců vynaloží zhruba 50 000 rublů.

Reklama

Můžete využít této příležitosti k vytvoření krásný venkovní reklamy, stejně jako umísťování reklam na volná místa na internetu - fóra, sociální sítě, stejně jako na pilířích a stěnách okolí, ve kterém pracujete.

Výpočet návratnosti a zisku

Obchodní plán dětského obuvi obsahuje dané prvky, ale pro dokončení je třeba vypočítat základní náklady.

Celkové náklady:

 • pronájem prostor - 100 000 rublů;
 • vybavení - 200 000 rublů;
 • materiály a zboží - 200 000 rublů;
 • celková částka je 500 000 rublů.
 • pronájem - 100 000 rublů;
 • nákup materiálu - 100 000 rublů;
 • Platy zaměstnancům - 50 000 rublů;
 • daně a platby - 10 000 rublů;
 • celková částka je 260 000 rublů.

Průměrný zisk bude asi 100 000 rublů. Návrat v ceně 500 000 rublů a zisk 100 000 rublů měsíčně činí 5 měsíců.

Otevření vlastního obchodu s dětskými botami je tedy skvělým způsobem, jak začít podnikat od začátku s minimálními náklady na start-up a na cestě získat vyspělé obchodní předměty.

Základ obchodního plánu pro prodejnu dětských bot

Účel podnikatelského plánu: Vypočítat integritu otevření dětského obuvi

1. Organizace podnikání

V Rusku došlo od roku 2006 k nárůstu porodnosti. V roce 2011 se tak narodilo asi 1,8 milionu dětí, což je o 24% více než v roce 2006. V souvislosti s tím dochází ke zvýšené poptávce po zboží skupiny dětí.

V důsledku objektivního růstu poptávky je ziskové otevřít podnikání na zboží a služby pro děti.

Dětská obuv je komoditou zvýšené poptávky: malé děti rostou velmi rychle a boty se stávají malými.

Vypočítat potenciální tržní kapacitu

Počínaje druhým rokem života potřebuje dítě asi 3,5 párů bot ročně. A to je za předpokladu, že výpočet je proveden na minimum. Průměrná cena dvojice (průměrná kvalita) je asi 600 rublů.

Podle sčítání obyvatelstva v Ruské federaci v roce 2010 je procento dětí ve věku od 0 do 9 let přibližně 10%.

Při použití výše uvedených údajů není těžké vypočítat potenciální tržní kapacitu jakékoli lokality. Takže ve městě s počtem obyvatel 400 000 lidí je počet dětí do 9 let, tedy asi 40 000 lidí, takže kapacita trhu s dětskou obuví činí 84 milionů rublů.

Jak je patrné z těchto výpočtů, kapacita trhu s dětskou obuví je významná a otevření dětského obuvi je výhodným podnikem.

Výběr místa pro obchod je důležitým místem pro podnikání maloobchodních obuvi pro děti. Obchod musí být umístěn v obchodní nebo rezidenční oblasti města. Pro tyto účely vhodné jako nákupní a zábavní centra, stejně jako volně stojící obchody.

Oblast je závislá na sortimentu, který se prodává, pro optimální umístění celého produktu, plocha výpusti by měla být 35-50 m2.

Pro obchod s obuví je třeba koupit specializované obchodní vybavení. Na trhu se nachází mnoho společností, které se zabývají výrobou komerčního vybavení, můžete si koupit jak nové, tak použité zařízení (trh s použitými zařízeními je dobře vyvinutý).

 1. Regály, vitríny
 2. Pokladní systémy
 3. Otomany
 4. Zrcadla

Nejzajímavější společností v této oblasti je vica, která se zabývá výrobou komerčního vybavení.

Pracovní doba: denně od 10:00 do 21:00 bez přestávky na oběd. Chcete-li organizovat proces obchodování, zaměstnanci obchodu musí být 4 osoby: pracují ve směnách (ve změně 2 osob staršího prodejce a prodávajícího).

Jak otevřít úspěšný tip pro děti zdarma boty

Poptávka po botách pro děti bude vždy vysoká. Děti se neustále rozrůstají, takže nakupování nových věcí klesá každou sezónu. To je hlavní důvod pro neustálý příliv zákazníků do obchodů nabízejících kvalitní a levné dětskou obuv. Proto se myšlenka otevřít obchod s dětskou obuví stává tak populární mezi obchodníky. Zvažte tuto firmu podrobněji.

Jaké jsou výhody podnikání?

Specializované prodejny dětské obuvi mají mnoho výhod. Hlavním tématem je možnost zaměřit se na rozšíření rozsahu pro děti různých věkových kategorií. Je však třeba poznamenat, že v současné době je hospodářská soutěž v tomto odvětví stále poměrně vysoká. Z tohoto důvodu je velmi důležité zodpovědět otázku zahájení podnikání tohoto druhu od nuly.

Nejúspěšnější možností bude otevření OŠ, které je dáno zejména zvláštnostmi účetnictví a zdanění podniků této formy vlastnictví. Je třeba také poznamenat, že při prodeji dětské obuvi se licence nevyžaduje, ale všechny výrobky musí být certifikovány. Také k registraci podniku budete potřebovat povolení od SES a státní požární inspekce.

Úspěšné umístění obchodů s dětskými botami

Jedním z nejdůležitějších úkolů při vytváření ziskových obchodů je přilákat maximální tok zákazníků. V podmínkách přísné hospodářské soutěže je však třeba dodržovat určitá pravidla, která řeší tento problém. Nejprve musíte najít vhodný pokoj.

 1. Nejlepší je umístit svůj obchod blíže ke středu města nebo do spacího prostoru v blízkosti silnice, která leží ve většině lidí. Chcete-li otevřít dětský obchod, který nabízí poměrně skromný rozsah a počítat pouze s obyvateli blízkých domů, bude z hospodářského hlediska nerentabilní. Velké obchody s bohatým sortimentem vás mohou rozdrtit.
 2. Je výhodné otevřít dostatečně prostornou část svého obchodu s botami. Nejlepší je, pokud obchodní plocha je větší než 80 m 2. Budete také potřebovat skladiště, koupelnu a technickou místnost.
 3. Investujte do designu místnosti a nestojí za peníze. Nejlepší je udělat vše úhledně a úhledně. Chcete-li přilákat malé zákazníky, můžete použít obrázky kreslených postaviček, zakoupit jasné stojany a velký televizor, takže při montáži děti mohou sledovat karikatury a nemusely být rozmarné. Další zajímavou myšlenkou je oblékat prodejce v různých oblecích. Kvůli výletu do takového obchodu se děti stanou poslušnými a klidnými a rodiče se k vám rádi vrátí.

Výběr spolehlivých dodavatelů

Dalším důležitým krokem v tom, jak vytvořit svůj obchod od začátku - hledání dodavatelů. Nejlepší je vybrat čtyři nebo pět osvědčených partnerů. Práce s jedním nebo dvěma dodavateli má značné riziko, že se stanou vysoce závislé. V tomto případě nemáte co nabídnout zákazníkům v případě vyšší moci. Rovněž je třeba říci, že spolupráce přímo s výrobci má významné výhody.

 • Organizování spolupráce přímo s obchodem, zabývající se šicím obuví, můžete výrazně ušetřit, protože někteří velkoobchodníci stále mají svůj mark-up.
 • Lidé vždy ocenili zajímavé a jedinečné věci. Přijímáním dobrého návrháře budete moci objednávat originální boty, které budou vyrobeny speciálně pro vás. Takové boty nebudou nikde jinde, takže vaši zákazníci přijdou znovu a znovu.

„Top-top“ mezi obchody nejpopulárnějších a osvědčených se o obuv značky, jako je „Kotofey“, „zebra“, „DMV“, „Shalunishka», «Antilopa“.

Pokud jde o sortiment, mezi dětskou obuví můžete nabídnout následující kategorie zboží:

 1. Češi;
 2. pantofle;
 3. boty;
 4. boty a boty demi-sezón;
 5. letní obuv a sandály;
 6. obuv pro outdoorové aktivity, tenisky, tenisky;
 7. boty;
 8. boty, boty;
 9. příslušenství, prostředky pro péči o boty.

Typické projekty obchodů pro dětské boty

Sortiment zboží lze vypočítat pro děti od narození do 12-15 let. Současně se doporučuje aktualizovat sortiment nejméně jednou za tři měsíce: v lednu, březnu, konce května, srpna a listopadu. Pro mimosezónní boty nebo modely minulých let můžete snížit ceny a zajistit speciální akce, které přitahují zákazníky.

Požadované obchodní zařízení

Chcete-li otevřít dětskou obuví nákup zařízení v hodnotě visí botníky, police, zrcadla, vitríny, která bude předložena souvisejících produktů, jako je například různými doplňky, výrobky pro péči o obuv, dětské hračky. Také musíte koupit rohože, židle pro montáž, pokladna, počítač, stůl, určený pro registraci zboží. A je nutné kupovat lavičky pro děti a pohodlné sedací soupravy pro dospělé, aby se hosté všech věkových kategorií cítili pohodlně. Nejlepší je vybrat světlý nábytek, který osloví vaše malé hosty. Množství zařízení je určeno velikostí skladu a vlastnostmi sortimentu.

Je to skvělý nápad uspořádat herní zónu, aby se děti mohly bavit a chatovat, zatímco rodiče si vybírají správné boty. Pak jít do obchodu pro vaše zákazníky se změní na rodinnou dovolenou, a oni se s radostí vrátí k vám znovu.

Obecně platí, že ke koupi dobrého vybavení a nábytku by měla být přidělena asi 200-300 tisíc rublů.

Složení a výběr odborných pracovníků

Chcete-li otevřít obchod s obuvími, budete potřebovat také personál. Především je třeba najít tři nebo čtyři konzultanty. Musí mít takové kvality jako zdvořilost, čistotu a samozřejmě lásku k dětem. Každý konzultant by měl dobře znát tu část výrobků, za které je zodpovědný. Zákazníci se zpravidla zajímají o materiál, který je vyroben z dětské boty. Kdo je výrobce, jak se o ni správně starat a tak dále. Je třeba rozdělit celý sortiment mezi zaměstnance do kategorií, například sportovních, klasických, letních obuvi atd.

Nejlepší volbou by bylo, kdyby mzdy představovaly částku s pevnou částí. Tato volba je prospěšná pro vás a pro zaměstnance, neboť budou vždy mít jistotu, že obdrží platbu nejméně zaručené části a budou mít zájem o zlepšení prodeje.

Současně by se prodejci měli podílet na řešení určitých otázek: jaké modely je třeba zakoupit, kolik, jak nejlépe uspořádat, jaké velikosti se prodávají rychleji a tak dále.

Kromě toho byste měli najmout účetního, čistšího a pomocného pracovníka. V počáteční fázi musí převzít všechny řídící funkce. Později, když bude možné rozšířit, budete muset hledat dobrého manažera.

Jak a jak přilákat zákazníky!

Samozřejmě je prostě nemožné otevřít úspěšnou firmu bez reklamy. Chcete-li propagovat váš obchod, můžete použít jakýkoli typ propagace: televize, noviny, časopisy, rozhlas, bannery, značky na město, vytvoření webu. Kromě toho nezapomeňte, že samotná fasáda obchodu může být vynikající reklamou. Pokud vyzdobíte dveře jako bránu do skutečného hradu, děti budou jen extazující a nebudou moci projít. Nápověda přilákat zákazníky pomůže propagovat, slevový program a různé bonusy a dary.

Finanční plán dětského obuvi a její ziskovost

Samozřejmě není možné otevřít obchod s obuví pro děti bez základního kapitálu. Nejprve se pokusíme zhruba vypočítat nezbytné minimální náklady na zahájení podnikání. Přesná částka pro každý konkrétní případ lze vypočítat pouze v případě, že jste našli vhodné místo pro prodejnu, věděli jste o výši nájmu a rozhodli se také o dodavatelích a sortimentu nabízených produktů. Všimněte si, že předložené výpočty jsou spíše libovolné.

Očekávané provozní náklady:

 • pronájem - z 50 tisíc rublů;
 • úhrady za veřejné služby - 15 tisíc rublů;
 • plat pro zaměstnance - od 120 tisíc rublů;
 • nákup vybavení - od 200 tisíc rublů;
 • propagace a reklama - 20 tisíc rublů;
 • nákup zboží - od 300 tisíc rublů;
 • ostatní - 20 tis.

Jako výsledek, k otevření podnikání budete potřebovat částku 725 tisíc rublů. Pokud sestavíte podrobný podnikatelský plán, můžete získat úvěr od banky za účelem otevření malého podniku, který se stane vaším základním kapitálem.

Obchodování s prodejem dětské boty je velmi výhodné. Podle výpočtů dosahuje průměrný měsíční zisk 300 tisíc rublů. pro průměrný obchod. Z toho čistý příjem činí zhruba 100 tisíc rublů. V důsledku toho je průměrná návratnost při stabilní operaci přibližně 7 až 12 měsíců.

Jak otevřít obchod s dětskými botami

Většina podnikatelů, kteří se právě rozhodli podnikat, často nemůže rozhodnout, jakým směrem je vhodné začít pracovat. Zpravidla je třeba vybrat případ vztahující se k obchodu - je to téměř výhodná volba. Kromě toho bude nutné určit kategorii výrobků požadovaných spotřebiteli. Dobrým nápadem by byla prodejna specializující se na prodej dětské boty.

Hodnocení trhu

Samozřejmě, každý podnikatel se samozřejmě ptá na otázku: je prospěšné něco takového udělat? Není těžké odpovědět. Taková událost, jak otevřít dětský obuv od začátku - to je jednoduché zaměstnání s vynikajícími vyhlídkami. Uvádíme některé pozitivní aspekty podnikání:

 1. Pravidelné prodeje. Každý rodič vždy koupí ty nejlepší produkty pro své dítě.
 2. Vysoké příjmy. Děti rostou velmi rychle, takže velmi často potřebují koupit několik párů bot pro jednu sezónu. U dospělých se to nestane.
 3. Realizace celého produktu v jeho reálné hodnotě. Nebude nutné organizovat prodej, protože mezi takovými produkty neexistují žádné zvláštní rozdíly.

Navíc, vzhledem k nárůstu porodnosti, se také zvyšuje prodej dětské obuvi. Nyní uvidíme, jak se sezony dotýkají obchodu. Tradičně vrchol prodeje je v srpnu. Můžete si s jistotou říci, že dětské boty, které ukládáte jako obchod, budou pro vás výhodnější tento měsíc, takže otevření je optimálně předvídáno na konci léta.

Pokud jde o nedostatečnou aktivitu, neexistují prakticky žádné negativní strany. Mezi nimi lze jmenovat spíše vážnou konkurenci a značnou část počátečních investic. I když vzhledem k rychlé návratnosti projektu je nepravděpodobné, že by takový faktor měl příliš velký vliv na rozhodnutí organizovat podnik. Jak vidíte, zdá se být docela zajímavé a výnosné.

Když bylo jasné, že tento typ činnosti má jen pozitivní aspekty, je vhodné přemýšlet o další práci. V tomto oboru neexistují prakticky žádné rozdíly od jiných typů obchodu. Princip marketingu je srozumitelný a jednoduchý: každý kupující chce mít drahou, ale kvalitní obuv. Proto před otevřením firmy potřebujete pečlivě vybrat rozsah svých produktů.

Když si vyberete zboží, důležité jsou zde klimatické podmínky a finanční pohoda obyvatel města. Dále budete potřebovat najít stálé dodavatele, protože ve vašem městě může být několik. Za prvé, pokud se vaše podnikání ještě neuskutečnilo, je nejlepší vybrat si jednoho důvěryhodného a spolehlivého partnera. Navíc, dobrý nápad bude nákup franšízy. Tato možnost mírně sníží počáteční investici.

Organizace právních nuancí

Začněte optimálně z přechodu na právní pozici. Pro takovou firmu se doporučuje vytvořit IP. Přechod na zjednodušený daňový systém navíc sníží platby daní a zjednoduší vykazování podniku. Je pravda, že tento typ zdanění bude dostupný pouze v případě, že jsou splněny určité normy pro velikost oblasti, počet zaměstnanců a výši příjmů.

Dalším důležitým plusem takové lekce je nedostatek potřebného získání licence. Je pravda, že všechny produkty musí být certifikovány. Samozřejmě nemůžete bez povolení otevřít ze SES a GPN. Registrace podnikání obvykle trvá až pět měsíců a stojí asi 50 000 rublů.

Prostory pro obchod

Samozřejmě, ještě před začátkem práce by měla být vybrána vhodná budova pro obchod. Doporučujeme hledat místo v centrálních částech města nebo v nákupních centrech. Hlavním faktorem je pohodlí umístění a dobrá dopravní schopnost. Pronájem kanceláře pro butik v blízkosti zábavního komplexu bude ještě výhodnější než v nákupních centrech. Koneckonců není potřeba vynakládat peníze a čas na získání povolení a povolení, protože organizace pronajímatele to dělá na vlastní náklady. Takové možnosti k pronájmu lze nalézt pro 38 000 rublů.

Pro obchod máte dostatek prostoru o rozměrech 40-65 metrů čtverečních. Místnost by měla mít veškeré vybavení: světlo, vodu, odtok a větrání. Vedle obchodního sálu je třeba zajistit místo pro odpočinek a skladu. Samozřejmě, že koupelna pro zaměstnance a návštěvníky je pravděpodobnější naléhavou nutností.

Vnitřní výzdoba bude vyžadovat zvláštní pozornost. Mějte na paměti, že potenciální publikum jsou děti. Takže zkuste vytvořit prostředí, kde se nebudou nudit. Můžete například vytvořit barevné police v obchodě nebo zobrazovat hrdinové vašich oblíbených filmů. Velká obrazovka na stěně pomůže zabránit rozmarům při montáži bot. Můžete také přijít s neobvyklými kostýmy pro zaměstnance, které děti určitě rádi.

Jedním slovem je zde plné projevení tvořivosti a tvořivosti. Nezapomeňte však, že všechny materiály pro vnitřní úpravu by měly být odolné proti opotřebení, hypoalergenové a nehořlavé. Zpravidla bude vynaloženo zhruba 400 000 rublů na opravu a přeplánování prostoru.

Zařízení a vybavení v hale

Nejprve zadejte jasný seznam základního vybavení vaší instituce. Mělo by zahrnovat přibližně následující pozice:

 • podlahové stojany;
 • výstavní otevřené skladovací systémy;
 • zasklené okna;
 • pouffes;
 • místnosti pro montáž;
 • koberce;
 • CCP;
 • samostatný počítač pro nákup;
 • PC.

Výše uvedené nákupní vybavení pro obchod s dětskou obuví je nesmírně nezbytnou technikou, bez níž se nám to nedaří. Kromě toho byste měli koupit pohodlný čalouněný nábytek pro dospělé. Když se zabýváte zařízením, věnujte pozornost barevným a jasným barvám produktů. Příjemná atmosféra přitáhne kupce.

Takže náklady na vše, co potřebujete, je asi 250 000 - 350 000 rublů. Také budete muset uspořádat znamení pro obchod a přemýšlet o tom, jak jej pojmenovat. Nejlepší je vybrat jméno podle jména jednoho z kreslených postav nebo z pohádek, například "Teremok" nebo "Červená karkulka".

Sortiment a dodavatelé

Nyní se musíte rozhodnout, co bude na vitríně vašeho obchodu. Mohou existovat spousty možností, ale je nejlepší vybrat si nejoblíbenější produkty:

 • lehké pantofle;
 • obuv a obuv;
 • Obuv pro sportovní nebo outdoorové aktivity (mokasíny, tenisky, tenisky);
 • letní boty (sandály, boty, Crocs, vietnamštiny);
 • zimní verze obuvi (figuríny, kožené boty);
 • gumové boty;
 • sezónní rozsah pro děti;
 • prostředky pro péči.

Je žádoucí, aby všechny produkty, které budou přítomny na regálech obchodu, pokrývaly různé věkové kategorie: kojenci, děti předškolního věku, žáci středních a vysokých škol, adolescenti. A musíte pravidelně doplňovat sbírku.

Když se rozhodnete otevřít svůj vlastní obchod, musíte najít dodavatele. Pokud v místě bydliště neexistují přímí výrobci takových výrobků, existuje velké riziko, že se stanou závislí na monopolu velkoobchodníků-prodejců. Koneckonců někdy existují situace s prodlevami v dodávkách a neplánovaným nárůstem nákladů na nákupy a nemůžete nabídnout návštěvníkovi, co potřebuje. Samozřejmě, nejlepší možností by byla úzká spolupráce přímo s výrobcem. Koneckonců taková možnost partnerství vám umožní ušetřit na trvale velkých nákupech a poskytnout důvěru v neexistenci mimořádných situací. Standardní objem sezónního zboží bude stát kolem 450 000 rublů.

Zaměstnanci obchodu

Takže teď zjistíme, jak a koho vzít do práce. Zde je několik tipů. Pro váš obchod bude k dispozici dostatek 4-5 manažerů - konzultantů. Manažer bude jeden, a nejlépe s vysokoškolským vzděláním a praxí. Konzultanti by se měli usmívat, být zdvořilí klientům a mít příjemný vzhled. Mzdový personál by měl vzít v úvahu částku 88 000 rublů.

Finanční plánování projektu

Otevření vlastního obchodního místa s takovou běžnou komoditou není příliš obtížné podnikání. Většina podnikatelů však odmítá takový podnik kvůli nedostatku solidního počátečního kapitálu. Přestože tuto částku můžete vždy uložit a snížit. Uvádíme pouze přibližné výpočty, protože vše závisí na typu produktu a oblasti práce. Nejprve se podívejme na náklady na zahájení podnikání:

 • registrace - 50 000;
 • opravy - 400 000;
 • zboží (3 měsíce) - 450 000;
 • marketing - 75 000;
 • vybavení - 300 000;
 • ostatní náklady - 125 000.

Začátek práce, musíte investovat nejméně 1 400 000 rublů. Když nemáte takové prostředky, musíte vytvořit podnikatelský plán, abyste získali půjčku. Dětská obuv vám bude prospěšná, pokud se k řešení všech problémů dostanete zodpovědně a pečlivě. Určete výši roční investice do projektu. Obvykle je jejich seznam následující:

 • pronájem prostor - 456 000;
 • utility - 200 000;
 • reklama a vylepšení obchodu - 94 000;
 • nákup obuvi a příslušenství - 1 350 000;
 • mzdy - 1 056 000;
 • daně - 340 000;
 • další náklady - 204 000 rublů.

Pro rok bude muset strávit 3,700,000 p. Vzhledem k zdánlivé velikosti této částky hrubé výnosy zcela kryjí všechny náklady. Koneckonců, měsíční výnos bude asi 450 000 rublů, což je 5 400 000 rublů ročně. To znamená, že čistý zisk se rovná 1 700 000 rublům. S řádnou prací a včasnou aktualizací modelů se vaše snažení vyplatí za 7-13 měsíců. Podnikatelský plán dětské obuvi, jehož příklad je zde uveden, je vypracován podle minimálních požadavků. Každý podnikatel bude mít různé náklady - záleží na regionu, konceptu případu, zdrojích na začátku.

Atrakce prvních návštěvníků

Všechny výpočty jsou hotové, zboží je na regálech, ale co děláme dál? Důležitým bodem je vytvoření klientské základny. Koneckonců marketingová politika často určuje úspěch a ziskovost celého podniku. Široce využijte všechny možnosti reklamy: reklama do novin, rádio, design jasné vývěsní štítky, distribuce letáků na ulici, vaše webové stránky. Obecně platí, že vytvoření online obchodu bude vynikajícím řešením pro začátečníky. Také můžete uspořádat malou akci pro otevření instituce, nabízející návštěvníkům diskontní karty a různé bonusy.

Jedním slovem, zkuste maximalizovat své podnikání. Dětská obuv - to je úspěšná událost, která nevyžaduje obrovské pracovní náklady v průběhu práce. Hlavním úkolem je naplnit instituci návštěvníky a zachovat si pozitivní obraz.

Samozřejmě, podrobná studie o podnikání a její správná organizace zajistí úspěch této akce. Koneckonců, podnikání vypadá docela ziskové a může být velmi slibné a výnosné.

Jak začít podnikat prodej dětských bot?

Vzhledem k tomu, že děti neustále roste, nakupování bot pro ně je aktuální problém. Z tohoto důvodu bude nakupování obuvi vždy klíčové a bude vždy existovat poptávka po tomto typu výrobku. Před otevřením obchodu je hlavní věcí vytvořit kompetentní obchodní plán, jehož přítomnost zvýší šance na vytvoření ziskových obchodů v této oblasti.

Jak zaregistrovat firmu?

Chcete-li vytvořit podnik, který prodává dětskou obuv, musíte dokončit registrační proces. V balíku dokumentů by měly být:

 • certifikát státní registrace (IP nebo LLC);
 • registrace v daňové službě;
 • osvědčení o INN;
 • smlouva o pronájmu;
 • koordinaci zboží s Rospotrebnadzor;
 • povolení z hasičské služby;
 • osvědčení o tom, že prostory a zařízení splňují hygienické požadavky.

Také jsou vyžadovány zvláštní certifikáty, které potvrzují kvalitu prodaných obuvi.

Včetně vlastníka obchodu potřebuje studovat a znát zákon o ochraně spotřebitele.

Výběr místnosti

Prvním krokem při zahájení činnosti je výběr místnosti. Chcete-li reprezentovat více sortimentu obchodu, musíte si vybrat místo s celkovou plochou přibližně 50 metrů čtverečních. m, vzhledem k obchodní místnosti a skladu.

Nejlepší je, aby dětská obuv uložila vhodné hustě osídlené spací nebo obchodní oblasti s vysokou hustotou obyvatelstva. Místo by mělo být vybráno s minimálním množstvím soutěže.

Správně zvolené prostory, stejně jako vysoce kvalitní marketing - klíč k úspěšnému podnikání.

Mějte na paměti, že velikost místnosti přímo závisí na počtu sortimentů. Pokud nemáte příležitost prezentovat širokou škálu zboží, pak ve velkém rozměru obchodní síně nemá smysl. Zvolte velikost pronajaté místnosti podle počtu vydaných výrobků.

Jaké vybavení je potřeba?

Pro obchod s dětskými botami musíte zakoupit speciální obchodní zařízení. Můžete si zakoupit nové i použité zařízení. V tuto chvíli velké množství firem poskytuje řadu možností, takže při nákupu potřebných problémů s vybavením by mělo nastat.

Seznam potřebných zařízení zahrnuje:

 • regály;
 • výkladní skříně;
 • nábytek;
 • zrcadla;
 • pokladny atd.

Nábor zaměstnanců

Pro dětský obchod s obuví musíte najmout určitý počet zaměstnanců. Mezi ně patří:

 • starší prodejci;
 • prodejci;
 • pracovníci skladu.

Jedná se pouze o přibližné údaje o pracovnících. V závislosti na velikosti obchodu nebo jeho zaměření se počet zaměstnanců může lišit. Ve většině případů potřebujete 2 obyčejné prodejce a 2 starší prodejce pracující na směnách.

V případě potřeby můžete také najmout manažery, konzultanty atd. S velkým přílivem zákazníků by měl obchod bez přerušení pracovat, aby zajistil nejlepší možný výkon a vyhnul se frontám při nákupu. To bude mít příznivý vliv na vaše podnikání, protože nikdo nemá rád dlouhou dobu ve vedení, zejména děti.

Vyberte dodavatele

Při výběru dodavatele je třeba dbát na následující faktory:

Výběr dodavatele by měl být založen na cenových kategoriích zboží. Nejpravděpodobnějším řešením bude nalezení výrobků, které mají dobrý poměr cena / kvalita. Také je třeba si uvědomit, že velkoobchodní nákup výrobků bude mnohem levnější než jakékoli jiné možnosti při nákupu. Dodavatelé poskytují velké slevy pro velkoobchodníky.

Dostupnost dokumentů pro výrobky od dodavatele způsobuje zvláštní důvěru ve vysokou kvalitu zboží.

 1. Odstraňování problémů.

Příjemným plusem je pomoc při řešení možných problémů se zbožím. Dodavatelé, kteří poskytují takové doplňkové služby, se již dlouho stali dobrými producenty, kterým lze důvěřovat.

Dodání zboží výrobcem je zvláště důležité při otevírání obchodu. Nemusíte trávit další peníze na nákladní dopravu.

Nezapomeňte, že si můžete objednat zboží prostřednictvím internetu. Tím ušetříte čas a úsilí, ale pečlivě prostudujte dříve zjištěné faktory, abyste nepoškodili podvodníky nebo výrobce špatně kvalitních výrobků.

Reklama a propagace

Reklama by měla být věnována zvláštní pozornost. Pomůže vám při propagaci vaší firmy a pozitivně ovlivní příliv zákazníků. Stojí za to využít služby umístěním bannerů, reklam v novinách nebo v televizi.

Přítomnost konstantních slev a akcií bude důležitá. Nejpravděpodobnějším rozhodnutím budou rozhodnutí v období od srpna do září, kdy začíná akademický rok. V tuto chvíli obvykle nakupují dětské boty a propagace a slevy budou naklonovat rodiče, aby kupovali boty ve vašem obchodě.

Nezapomeňte také, že leden-únor jsou období klidu, v tomto okamžiku jsou v zásadě zakoupeny boty. Předem vypočítat odpad a neočekávejte velký příjem z prodeje.

Kompetentní propagace obchodu všemi dostupnými právními prostředky je již polovina úspěchu.

Ceny

Rodiče chtějí, aby jejich děti vypadaly krásně a dobře. Proto bude poptávka v obchodě nejen na kvalitní obuvi, ale také na krásné, stylové. Barevné modely a různé možnosti budou pozitivně ovlivňovat touhy dětí při nákupu obuvi a rodiče zřídka odmítnou koupit tak důležitý prvek oblečení.

Prodej obuvi by měl být většinou kožený a samozřejmě kvalitní. Je však třeba vzít v úvahu velikost peněženky kupujících. Neprodávejte drahé boty v oblastech s nízkou a průměrnou měsíční mzdou, stejně jako levné boty v centrech, kde si lidé mohou dovolit něco mnohem dražšího. Cena za jednotku výstupu musí odpovídat vnějším faktorům, jinak prostě nenajde své zákazníky.

Chcete-li správně nastavit cenu zboží, měli byste pečlivě prozkoumat trh s dětskou obuví a řádně zlikvidovat získané informace.

S kompetentním přístupem bude poptávka po botách. Na rozdíl od bot pro dospělé, boty pro děti jsou opravovány mnohem méně často a ve většině případů kupují nové. Zvláště vzhledem k tomu, že velikost nohou u dětí stále roste a staré boty se v určitém okamžiku stanou malými.

Splácení a ziskovost

Průměrná doba návratnosti dětského obuvi je od 16 do 20 měsíců. Vypočítáme přibližnou ziskovost tohoto druhu podnikání:

 • příjmy - 600 000 rublů.
 • hrubý zisk - 300 000 rublů.
 • výdaje - 200 000 rublů.
 • Dávka USN je 15% nebo 15 000-16 000 rublů.
 • čistý zisk - asi 90 000 rublů.

Na základě těchto informací, ziskovost z tohoto podnikání bude asi 15%, a náhrady - 17 měsíců.

Online obchod

Zajímavým nápadem bude vytvoření internetového obchodu prodávajícího dětské boty. Při správném přístupu má tato možnost mnoho plusy:

 • absence front;
 • nemusíte být přítomni osobně (pro kupce);
 • celý sortiment výrobků je prezentován v katalozích a můžete ho číst přímo na webu;
 • dostupnost dodávek bude mít pozitivní vliv na touhu nakupovat boty tímto způsobem;
 • mnohem menší rozpočet bude zapotřebí k otevření obchodu tohoto formátu;
 • nízká obchodní známka;
 • jednoduchost (nevyžaduje obrovský počet povolení, nemusíte projít řadou byrokratických postupů apod.).

Otevření internetového obchodu nevyžaduje dokonce registraci jako IP a je možné tento plán přeložit do reality za pár dní.

Nicméně existují kons. V některých situacích mohou být velmi silné:

 • potřebovat dovednosti při správě webu;
 • provize platebních systémů mohou být poměrně vysoké;
 • poměrně vysokou konkurencí;
 • neustálé stížnosti od zákazníků.

Otevření takového podnikání je přinejmenším proto, že prodej obuvi, zejména dětí, je samo o sobě celkem dobrým nápadem. Tento prvek oblečení není pro nic, je považován za klíč, protože bez kravaty nebo nového trička můžete udělat, ale bez bot - už ne. Kompetentní obchodní plán je klíčem k úspěchu, proto věnujte zvláštní pozornost jeho přípravě a zisk vás neustále čeká.

Jak otevřít obchod s dětskými botami od začátku?

Dětské produkty jsou velmi výnosný obchodní segment. Mnoho podnikatelů, zejména žen, si tuto výbavu vybírá z důvodu stálé poptávky po zboží. V tomto článku budeme hovořit o tom, jak otevřít firmu prodávající dětské boty a jakými způsoby ji propagovat ve vašem městě.

Obchodní formát

Proč dětské boty? Odpověď je jednoduchá, děti neustále roste a boty je pro ně zakoupeny alespoň 3 až 4 krát za rok, zatímco další sezóna je opět malá a rodiče sledují další pár bot nebo tenisky pro dítě. Poptávka je velmi vysoká, ale konkurence není malá, takže jen správným přístupem získáte dobré výsledky v prodeji dětské boty.

Zde je řada základních formátů práce:

- obchod na trhu s oděvy. Obvykle se v takových prodejnách prodávají levné boty, ale současně je poptávka po tomto produktu vždycky tam. Pro podnikatele je tento druh obchodu nejméně nákladný, protože můžete vynaložit minimum na pronájem a reklamu.

- pronájem obchodního domu v nákupním centru. Také dobrá volba, zvláště pokud obchodní centrum pracuje několik let a má pravidelné zákazníky. V takovém případě ušetříte také reklamu.

- Samostatný obchod. Je to obtížnější, protože k tomu, abyste přilákali zákazníky, budete muset aktivně pracovat s reklamou a to jsou vždy další peníze. Ale pokud je zboží jedinečné nebo obchod s úzkým zaměřením, například pouze sportovní boty pro děti, pak ano, tento formát obchodu je docela vhodný.

- Prodej použitých dětských obuvi (komisionářská prodejna). Také široký výklenek, zvláště v době krize. Hlavní věcí je pracovat s velmi opotřebovaným zbožím a nabízet slevy svým zákazníkům.

- Obchodování na internetu. Vlastní stránky nebo propagace skupin v sociálních sítích si mohou dovolit s minimálním počátečním kapitálem, aby mohli dobře vydělávat, zejména pro začínající podnikatele. Můžete zkontrolovat výklenky a získat pravidelné zákazníky. V průběhu času můžete spustit offline prodejnu.

Jak můžete vidět formáty, stačí vybrat ten, který vám vyhovuje.

Vyhledávání prostor a nákup vybavení pro obchod

Před otevřením dětského obuvi od začátku se budete muset starat o nejdůležitější věci, jmenovitě výběr dobrého místa pro obchod. Již jsme napsali výše, že s takovým zbožím je nejlepší pronajmout si obchodní prostory buď v již prosazovaných nákupních centrech nebo na trzích s oděvy, kde je konstantní tok zákazníků.

Velikost prostor pro prodej dětské obuvi by měla být od 25 metrů čtverečních. Tato oblast je nejvhodnější pro prokázání hlavního sortimentu zboží.

Z komerčního vybavení budete potřebovat v první řadě tento regál s regály, které budou skutečně umístěny zboží. Oba jsou dřevěné i skleněné.

Také potřebujeme krabice pro ukládání celé řady velikostí a speciální stojan pro prodej sportovní obuvi.

Mějte také na paměti, že pro prodejce bude nutné uspořádat pracovní místo.

Sortiment a dodavatelé

Otevírání obchodu s dětskými botami vyžaduje velmi důkladnou analýzu trhu a sestavování sortimentu zboží. Lidé si rádi zvolí a vaším cílem je dát jim tuto volbu. Při analýze konkurentů musíte nejprve věnovat pozornost těmto hlavním faktorům:

 • kvalita zboží
 • cenový segment
 • dostupnost
 • Existuje program slev a akcií
 • slabosti v oblasti.

Vaším cílem je zlepšit rozsah a poskytnout kupujícímu nejvýhodnější a nejkvalitnější možnosti v jiném cenovém rozsahu.

Zde jsou jen základní kategorie zboží, které musí být v dětském obchodě s obuví.

 • zimní boty
 • Ugg boty
 • demi-sezónní boty
 • tenisky
 • boty
 • tenisky
 • gumové boty
 • dětské boty
 • crocs
 • pantofle
 • Češi
 • letní obuv
 • žabky a další.

Z doplňkového sortimentu v oblasti prodeje dětské boty lze představit prostředky a úpravy pro péči o boty, ponožky a další. Ať už je nutné dát celý sortiment najednou, nebo začít pracovat s úzkým segmentem kategorií, které vám řeší. Hodně bude záviset na počátečním kapitálu, a někdy je to nejslibnější volba.

Chcete-li najít dodavatele, musíte jít na skladové velkoobchodní trhy a hledat ty dodavatele, s nimiž budete spolupracovat. Takže například budete moci posoudit kvalitu zboží a dohodnout se na příznivých podmínkách nákupu.

Také existuje možnost vyhledávání obchodních zástupců velkých výrobců dětské obuvi u vás v regionu a začít spolupracovat s nimi.

Reklama

Stejně jako jakýkoli obchod, obchod dětské obuvi vyžaduje investice do propagace s cílem přilákat zákazníky a vybudovat základny pro běžné zákazníky. Zde je seznam základních marketingových kroků, které můžete uplatnit a zjistěte sami sebe, zda je pro vás výhodné, abyste je využili nebo ne. V průběhu času vytvoříte ideální "mix" z reklamy, která bude mít maximální dopad na vložené peníze.

 • reklama v místních médiích;
 • distribuce letáků se slevami
 • bannery v okolí města s demonstrací programu slev
 • reklamy na internetu. Jedná se o propagaci vyhledávání a kontextovou reklamu.
 • podpora profilových skupin v sociálních sítích. Koneckonců, dětské oblečení je jedním z produktů, které je výhodné obchodovat na internetu.

Zpočátku budete muset zahrnout do obchodního plánu obchodního domu vašeho dětského oblečení poměrně vážnou investici do reklamní kampaně. Během času budete pracovat "ústně" a mladí rodiče budou váš obchod navzájem informovat, pod podmínkou neustálé aktualizace produktu a jeho kvality.

Kolik peněz potřebujete začít?

Nemusím říkat, že chci otevřít dětský obuv, je třeba počítat všechno kompetentně a vzít v úvahu celý sektor nákladů na organizaci tohoto podnikání. V závislosti na úrovni investice, umístění obchodu a sortimentu se počáteční investice mohou výrazně lišit. Dáváme vám však seznam základních výdajů.

 • Pronájem prostor - $ 200 - 250 USD
 • Daně - 150 dolarů
 • Plat za prodávajícího - 200 USD
 • Počáteční nákup zboží - 12000 dolarů - 18000 dolarů
 • Nákup zařízení - 1000 až 1500 USD
 • Reklama - 450 USD (+ inzerce na internetu)
 • Náklady na dopravu - 60 USD.

Kolik můžete vydělat?

Vše závisí na sortimentu, výběru místa pro obchod, zákaznický servis a další faktory. V sekci podnikatelských nápadů uváděme pouze průměrnou marži pro zboží, která bude v případě dětské boty - 45% - 90%.

Z těchto čísel můžete odhadnout, kolik prodejů může poskytnout prodejnu vašeho obchodu jako plus.

Odkazy

Prodej dětské obuvi, samozřejmě konkurenční prostředí a zpětná vazba na práci v této oblasti je velmi odlišná. Ti, kteří se točí, a pracuje s různými kanály, přilákat zákazníci jsou spokojeni s touto firmou a nechat jen pozitivní zpětnou vazbu, ale ty, kteří hledají pro více pasivní verzi obchodu, nebyli schopni dosáhnout svých cílů, a oni opustit negativní zpětnou vazbu. Která strana si vyberete pro vás. Chcete-li mít správné pochopení této oblasti činnosti je nejlepší vyzkoušet na to a posoudit, zda to stojí za to.

Závěry. Obchodní myšlenka pro otevírání dětského obuvi je dobrým řešením pro začátečníky v podnikání, zejména pokud začínáte v sociálních sítích s minimálními náklady. S nárůstem prodeje bude možné v obchodním centru spustit plnohodnotný obchod.

Je něco doplněno? Čekáme na vaše připomínky.