Otevření obchodu s dětskými oděvy. Nuance aktivity a fáze objevu

Zlepšení demografické situace dává vývoj určitým sférám podnikání. Obzvláště dětské oděvní prodejny. Můžete začít své podnikání sami nebo s podporou na základě franšízy. V prvním případě se musíte spoléhat na sebe, ve druhém můžete sdílet odpovědnost, ale současně přijmout nové závazky (umístění, oblast, návrh obchodního sálu atd.).

V souvislosti se zlepšením kvality života a demografické situace se dětský oděv stává jedním z jejich slibných směrů podnikání. Ale tato firma má mnoho specifických vlastností.

Poptávka je?

Na počátku devadesátých let se porodnost v Rusku snížila a úmrtnost začala růst. Demografická krize tohoto období se nazývala "ruský kříž".

Obr. 1. Plodnost a úmrtnost, mil.

Do roku 2010 se však situace narovnala a nyní se v celé zemi vyskytuje nárůst počtu obyvatel.

Obr. 2. Demografická situace v roce 2014 podle měsíců

Takže podnikatelské prostředí je příznivé, s podporou státu v rámci programu "Mateřský kapitál" narůstá míra porodnosti.

Trh v číslech

V roce 2015 dochází k výraznému zvýšení cen dětského oblečení, což je důvod, proč většina společností počítají v dolarech. To ovlivňuje hodnotu zboží.

V roce 2014 byl podíl oblečení ve struktuře trhu s dětskými výrobky 32%. Výběr místa nákupu od rodičů dnes je skvělý (od internetového obchodu až po hypermarket).

Obr. 3. Dětský trh zboží

Vyhlídky rizika

Koule je slibná, volí ji, stojí za to brát v úvahu, že:

 • dynamika plodnosti je obecně pozitivní, ale specifické údaje závisí na regionu a lokalitě;
 • děti rostou rychle, potřebují nakupovat věci alespoň jednou za sezónu nebo dokonce častěji;
 • rodiče méně pravděpodobně ušetří na kvalitě oblečení pro dítě než pro sebe.

K dispozici jsou také úskalí:

 • dětské oblečení je sezónní výrobek, na konci sezóny je hodnota věcí snížena;
 • více práce s papírem (přecenění zboží podle sezónnosti);
 • pokud je zboží prodáváno paralelně na dálku, hrozí časté vrácení a nepřijímání balíků;
 • při montáži je možné poškodit zboží.

Kdo je vaším kupujícím?

Hlavními zákazníky jsou rodiče. Nejčastěji nakupování dítěte provádějí ženy. Novorozenci a malé děti se nezúčastní volby. Starší školáci a školáci už vyjadřují preference. To je důležité pochopit při vytváření sortimentu a zdobení obchodní plochy.

Etapy objevu

Otevření obchodu je dlouhý proces. Od vzniku tohoto nápadu až po jeho zavedení může dojít z několika dnů až na několik měsíců. Vše závisí na tom, jak jasně reprezentujete, co přesně, kde a jak budete zapojeni. A kde musíte přepravit zboží. Kde začít otevírat dětský oděv?

Formát

Bude to samoobslužný obchod, ve kterém budou všechny předložené modely zaúčtovány do oblasti prodeje nebo budou obchodovány prostřednictvím přepážky? Nebo chcete otevřít specializovaný obchod pro novorozence? Můžete dokonce jít hluboko do jedné skupiny produktů: prodávat streetové kombinézy pro nově narozené děti.

Sortiment

Obchod může prodávat oblečení pro děti od narození do 15 let. Nesnažte se pokrýt všechny věkové kategorie dětí a od prvních dnů se snažte rozšířit rozsah. Je důležité najít a obsadit své místo.

Nejčastěji se doporučuje nakupovat věci z přírodních tkanin:

Kontrolní orgány věnují větší pozornost kvalitě výrobku a dostupnosti certifikátů.

Specializace může záviset na věku:

 • univerzální obchod, který představuje oblečení pro všechny věky a všechny směry;
 • pro novorozence;
 • pro děti předškolního věku;
 • pro školáky;
 • pro mládež.
 • neformální oblečení;
 • školní uniforma;
 • sportovní uniforma;
 • karnevalové kostýmy.

Tradičně jsou oblečení zastoupeny sbírkami. To podporuje křížový prodej, protože je snadnější kombinovat věci téže sbírky navzájem. Zvýšením průměrné kontroly bude umožněno další řazení. Nasaďte si kalhoty spolu s popruhy a je pravděpodobné, že si kupující vybere sadu.

Obr. Klasifikace dětského oblečení

Vyhledejte místo

Dětské oblečení lze prodávat:

 • v obchodních centrech (butiky);
 • na trhu (jeho pavilon);
 • ve volně stojící budově.

Je žádoucí umístit úložiště na dobře přístupné místo. Dobrá volba - spací plochy, nedaleko školky, parků.

Zvláštní požadavky na místnost tam. Musí splňovat požadavky požární bezpečnosti a normy Rospotrebnadzor.

Jaká oblast by měla být? Malé, zpravidla. Dost a 20 metrů čtverečních. m. Ale to vše závisí na rozsahu a velikosti investice.

Hledání dodavatelů

V této fázi je nutné nalézt dodavatele, kteří jsou ochotni spolupracovat, seznámit se s jejich aplikacemi, citacemi a podmínkami. Tyto informace se budou vyžadovat k sestavení obchodního plánu. Nemůžete otevřít obchod s dětskými oděvy bez něj.

Varianty mohou být různé:

Vypracování obchodního plánu

Potřebujete, jakmile budete mít jasnou představu o tom, co a kde prodávat, budete, kam přinést. Dokument odráží všechny položky výnosů a výdajů, počítají se ukazatele ekonomické výkonnosti, návratnost investic, obecné vyhlídky.

Provádění dokumentů

Dokumenty můžete sestavit ještě před samotným začátkem práce, ale je lepší to udělat až do prvních výdajů a přilákat investice (požadované pro půjčku).

Investiční vyhledávání

Pokud vaše vlastní prostředky nestačí, měli byste si půjčit. Dostupné řešení pro podnikatele: bankovní úvěr na rozvoj podnikání. V takovém případě bude počátek plateb odložen na určitou dobu.

Nákup prostor / nájemní smlouva

Znamená to, že je načase vyřídit dokumenty pro prostory.

Nákup zařízení

Pro obchod s dětskými oděvy je nutné vybavit obchodní místnost, skladiště, fitinkovou místnost, pokladnu, místo pro odpočinek (volitelně). Místo pro děti nebude nadbytečné. Určitě potřebují stojany, závěsy, figuríny, zrcadla, stojany, pokladny, polstrované stoličky, kabiny pro montáž. Ve stejném odstavci můžete zahrnout nákup vývěsní štítky.

Smlouvy s dodavateli, nákup výrobků

Dodavatelé jsou na vědomí, nyní musí podepsat smlouvu a převzít prodej výrobků.

Zaměstnanci

Můžete se prodávat. Je však zapotřebí alespoň jeden prodejce na začátku činnosti. Od samého začátku se doporučuje vyloučit se z procesu prodeje, vypořádat se s ním v případě potřeby nebo ve volném čase.

Marketing

Chcete-li přitáhnout pozornost kupujících, můžete si zajistit dětskou dovolenou (příklad na videu:

V této fázi je důležité, abyste se o vašich obchodech informovali o produktech. A je žádoucí, aby to bylo veřejně známo, nikdo nezrušil rádio z úst.

Formáty dětských oděvních prodejen

Formáty obchodů jsou stanoveny standardem GOST R 51773-2009 od 15.12.2009.

Nové obchodní nápady

Dětské oblečení nikdy neztrácí svou relevanci na trhu a je vždy poptávané mezi kupujícími. A protože dětský šatník vyžaduje pravidelnou obnovu, tento druh podnikání bude velmi výnosný. Chcete-li dosáhnout úspěchu, musíte vědět, jak otevřít dětský oděv v souladu s právními předpisy.

Výbuch plodnosti po počátku roku 2000 vedl k rostoucí poptávce po dětském oblečení. Tato oblast podnikatelské činnosti je zvláštní: jelikož dětská šatna musí být každoročně aktualizována, i v krizových letech bude tato sféra podnikání slibná a zisková.

První věc, kterou musíte věnovat při organizaci obchodu v oblasti prodeje dětského oblečení - formátu budoucího podniku. Existuje řada možných komerčních projektů a v tomto případě bude ziskovější, je třeba vzít v úvahu provedení určitého marketingového výzkumu a nalezení moderního poměru nabídky a poptávky.

Největší rozpočtovou možností bude otevření použité oblečení pro věci pro děti. Do obchodů na sekundárním trhu mnoho rodin s nízkou úrovní příjmů adresu. Tam je vždy požadavek na takové věci, nicméně, otázka řádného hygienického ošetření zboží bude důležité. Ale tato otázka je řešena prostě, teď jsou na trhu velké podniky, které se zabývají takovým velkoobchodem, čistota věcí pro ně je důležitou podmínkou pro spolupráci s partnery. Proto se přísně řídí a provádí sanitární ošetření všech věcí.

Populární dnes a formát prodejní (skladové) haly. V tomto obchodě si můžete koupit nové, ale skladem nebo zabavené vysoce kvalitní zboží za přijatelné ceny.

Občané, kteří mají nadprůměrný příjem, s radostí získávají oblečení pro své děti značkových salonů a dokonce butiky. Ceny v nich jsou mnohem vyšší než průměr, zatímco kupci jsou nabízeny nejen vysoce kvalitní, ale i exkluzivní zboží. Význam těchto obchodů pomůže zjistit předběžnou marketingovou studii trhu.

Pokud nemůžete financovat hodně, můžete zvážit otevření podnikání ve věcech pro děti ve formátu online prodej dětského oblečení nebo organizovat společné nákupy, specializující se na výrobky pro děti. Maminky jsou ideálním cílovým publikem, s nímž se nejlépe pracuje, protože je již připraveno.

Etapy tvorby podniku prodávajícího dětské oblečení

Bez ohledu na formát prodeje bude jednou z hlavních podmínek pro zřízení obchodu s oděvy daňová registrace podniku. Hlavní možnosti budou dvě: získat status individuálního podnikatele a otevřít právnickou osobu - LLC.

Obě organizační formy mají jednotlivé výhody a nevýhody. IP bude jednodušší volbou při navrhování obchodních a pravidelných zpráv, ale společnost LLC poskytuje více příležitostí. Termín registrace IP je minimální, nejdéle tři pracovní dny, LLC bude muset zpracovat trochu déle.

U většiny oděvních prodejen nejsou vyžadována žádná další licence a povolení. Jediná věc, kterou musíte udělat majiteli, než otevřete obchod s dětskými oděvy, je upozornit společnost Rospotreznazdor tím, že příslušnému orgánu sdělí toto upozornění.

Pak musíte zvolit jeden z možných daňových režimů:

 • UTII, která umožňuje zaplatit daň jednou čtvrtletí bez ohledu na zisky společnosti. Částka daně určuje oblast skladu;
 • USN, kde daň je určena úrovní příjmu podniku a je obvykle 6%;
 • PSN - je vhodný pro jednotlivé podnikatele a zajišťuje zaplacení patentové hodnoty.

Vzhledem k tomu, že obchod s oděvy se týká rizikového podnikání, měli byste zvážit způsoby účtování zboží. Dokumentace všech příchozích a odchozích transakcí nejenže provede statistiky a pochopí úroveň poptávky, ale také kontrolu rozsahu. Chcete-li to provést, musíte si vést záznamy o fakturách, fakturách obdržených při dodávání zboží, abyste mohli provádět pravidelný inventář s počítáním celého rozsahu.

Abyste se vyhnuli krádeži mezi zaměstnanci, musíte uzavřít s prodávajícím smlouvu, která plní funkci pokladníka, o odpovědnosti, kterou nese, a zaplatí v případě jeho přijetí.

Důležitým bodem v budoucím podnikání pronájmu bude zařízení obchodních prostor. Úložiště musí být nutně vybaveno veškerým potřebným nábytkem pro umístění zboží, kupujícího, stejně jako vybavení, včetně pokladny, terminálu pro platební karty a poplašného systému. Je lepší svěřit takovou smlouvu právníkovi, aby se zabránilo možnému napadení zaměstnancem.

Dokonce i ve fázi přípravy skladu na otevření je nutné získat povolení od požárních a sanitárních služeb, je také nutné uzavřít dohodu se specializovanými společnostmi o likvidaci odpadků.

Je třeba věnovat pozornost reklamní kampani nového obchodu. Nápověda v této nabídce umožňuje distribuci letáků, poskytování slev a diskontních karet zákazníkům, jakož i vybavení obchodů se značkovým nápisem.

Otázka, jak otevřít obchod s dětskými oděvy, je tedy okamžitě řešena v několika aspektech: ekonomické, právní a některé další. Komplexně se blížíte k založení takového podniku, můžete dosáhnout významného úspěchu v tomto oboru.

Výběr obchodního obsahu pro podnikání na dětském oblečení

Po organizačních okamžicích vzniká přirozená otázka - jaké zboží vyplní váš obchod? Tento problém lze snadno vyřešit, pokud máte zkušenosti. Pokud tomu tak není, uvádíme několik tipů, které vám pomohou uspořádat vaši firmu správně.

 • Nesnažte se pokrýt všechny věkové skupiny výrobků. Nebudete schopni uspokojit celý objem poptávky a ztratíte zákazníky, a to i z důvodu nedůvěry - formát obchodu "zboží pro všechny věkové kategorie". Zaměřte se na produkty, které požadují určité skupiny ve věku. Například nabízíme na prodej výrobky pro děti od 1 do 3 let. Poskytujete tak širší výběr zboží a věrnost zákazníků k vašemu obchodu bude vyšší.
 • Existují tři skupiny produktů - levné, středně cenové segmenty a drahé. V ideálním případě se musíte zaměřit na jednu skupinu produktů. Ve skutečnosti však obvykle musíme pokrýt dva sousední směry. Levné a střední. Střední a drahé. Takže nabízíte svým zákazníkům alternativní volbu a zvyšujete prodej. Kupující obvykle kupují levné zboží v průchodu a spontánně, přitahované cenou. Ale nedělejte silný cenový kontrast, cena by měla přitahovat, ne strašit. Takže velmi vysoká cena na pozadí levného zboží bude skličujícím faktorem. A naopak. Po koupi drahých věcí se zákazník "bojí" koupit extrémně levné.
Přečtěte si také obchodní nápady pro obchody:

Speciálně pro hobiz.ru

Otázky, chybové zprávy nebo typografické chyby v tomto článku, prosím, zanechte komentář.

Podnikatelský plán pro prodej dětského oblečení

Toto obchodní plán o tom, jak otevřít obchod s dětskými oděvy.

Dnes se pokouším podrobně popsat kroky, jak otevřít svůj dětský oděvní obchod.

Jako vždy jsem se zpočátku podíval na internetové stránky, které psaly obchodní plány pro maloobchodní prodej dětských oděvů.

A nebyla jsem překvapena všemi obdrženými informacemi, jako vždy existují weby, kde si můžete koupit takový obchodní plán pro 24000-25000 rublů, a když se podíváte na data, bylo jasné, že tyto obchodní plány jsou již dávno zastaralé.

A zbytek materiálů jsou spíše podnikatelskými nápady, nikoli podnikatelskými plány. Takže můj článek bude jen tématem pro ty, kteří chtějí otevřete obchod s dětskými oděvy.

Jak otevřít obchod s dětskými oděvy

A první věc, kterou musíte udělat pro otevření obchodu s dětskými oděvy, je oficiálně zaregistrovat.

Chcete-li to provést, musíte zvolit formu vlastnictví podniku, pod kterým budete pracovat.

Chcete-li otevřít obchod s dětskými oděvy, je nejlepší:

Pokud právě děláte první kroky v podnikání, doporučuji otevřít IP adresu. Toto je nejjednodušší forma vlastnictví podniku a jak jej zrušte o nejjednodušší způsob, jak pracovat: stát povinnost levnější, menší odpovědnost, méně pokut a pence, a co je důležitější, může SP pomocí patentového systému zdanění (ale o tom více níže).

Bez ohledu na typ majetku, který si vyberete, budete potřebovat typy aktivit z klasifikátoru OKVED, v roce 2016 stále používáme starou verzi OKVED 2001.

Druh činnosti pro maloobchodní prodej dětského oblečení:

52.42.1 - Maloobchod s pánským, dámským a dětským oděvem.

Abyste mohli začít podnikat v oblasti obchodu s dětským oděvem, je tento typ činnosti dost tak dobrý, jak jste si pravděpodobně všimli kromě dětského oblečení, můžete také obchodovat s ženami i muži.

Tento typ činnosti bude vyžadován při dokončení přihlášky k registraci IP.

Daň z dětského oblečení

Po úspěšném otevření vašeho PI musíte určit druh daňového zacházení, který bude v obchodě s dětskými oděvy.

Navrhuji následující daňové režimy pro maloobchodní prodej dětského oblečení:

 1. UTII (jednotná daň z připsaných příjmů). Tento daňový režim je přínosný, pokud prodejní plocha skladu dětských věcí nebude velká až do 20 metrů čtverečních;
 2. SPE (patentový systém zdanění). Tento daňový režim stojí za to, pokud prodejní plocha dětského skladu je od 20 do 50 metrů čtverečních;
 3. USN 6% (zjednodušený daňový systém 6%). Tato daň by se měla uplatňovat, pokud prodejní plocha přesahuje 50 m2.

Samozřejmě je pro každý konkrétní případ nutné provést výpočty. Umožním prodejní plochu obchodu až do 50 m². a já uplatnit daňové PSN (kupodivu v mém regionu to není vázáno na velikost prodejní plochy (což je 1 metr čtvereční -, že 50 m patent cena je stejná, rozdíl je pouze v případě, pokud jsou zaměstnanci).

Pokud vím, v některých oblastech závisí velikost ceny patentu na velikosti oblasti), přesto se náklady na patent v každém případě ukáží jako levnější.

Je škoda, že maximální podlahovou plochu 50 čtverečních metrů. Pokud jde o PSN, více, pak už nemůžete tuto daň uplatňovat.

Obchodní prostory pro dětské oblečení

Výběr prostor pro prodej dětského oblečení je jedním z nejdůležitějších okamžiků na začátku maloobchodu.

Správným místem a místem je alespoň ½ úspěchu založení podniku v obchodě.

Vzhledem k tomu, že jste stále začátečník, doporučil bych butik v nákupním středisku, jehož hlavní sortiment jsou jen věci.

Nechte to být dámské, pánské a dětské věci. Najděte nákupní komplex speciálně pro věci pro děti a podle toho, co je k pronájmu místa v něm, je nepravděpodobné.

Musíme si uvědomit, že nákupní komplex by již měl podporovat jiní podnikatelé a měl by dostat dostatečný počet potenciálních zákazníků. Samozřejmě byste si neměli pronajmout místo v nákupním komplexu na okraji města, jehož návštěvnost je 30 lidí denně.

Návštěva nákupního komplexu by měla činit nejméně 500 lidí denně, pokud by byla nižší, pak by neměla být otevřena. Chcete-li zjistit návštěvnost, promluvte si s podnikateli, kteří tam již stojí, nebo nezávisle provádějte průzkum: za jeden den počítat počet kupujících.

Jak ekonomická volba místa pro prodej dětského oblečení může sloužit jako oděvním trhu, je tam bude velký počet potenciálních kupců (minus tady kromě toho, že nemůžete zvýraznit možnost propagovat svou firmu na prodej dětského oblečení).

Pronajmout si butik je v první řadě nutné jej přinést do správného druhu pro prodej dětských věcí.

Proveďte malé kosmetické opravy, aby v butiku vládla útulná a dokonce báječná atmosféra, a to vám pomohou v tomto seriálu obrázky hrdinů vašich oblíbených karikatur.

Když velikost butiku je 50 metrů čtverečních, doporučuji pozvat návrháře interiéru a za nominální poplatek 20 000 rublů. zvolí perfektní možnost opravy vašeho butiku. Pokud je oblast malá, je zřejmé, že návrhář vám zde nepomůže, protože není dostatek místa.

Bližší informace o tom, jak si vybrat místnost pro dětský oděvní prodejnu, píšu v článku "Prostory obchodu s dětskými oděvy".

Nyní je nutné vybavit otevřený obchod s dětskými věcmi.

Vybavení dětských obchodů

Chcete-li otevřít obchod s dětskými věcmi, musí být zpočátku vybaveno:

 1. NMP (cash machine). Vzhledem k tomu, že jsme zvolili daňový systém pro PSN, nepotřebujeme pokladnu a stačí koupit NMP (doporučujeme);
 2. Laptop. Pro správu skladu, práci s bankou a dodavateli apod.;
 3. MFI (kopírka skeneru tiskárny). Pro tisk cenových značek, faktur atd.;
 4. Obchodní zařízení. Regály, regály, vitríny atd.;
 5. Terminál pro příjem plateb kartami. Vydává se v bance, kde máte běžný účet;
 6. Vysokorychlostní internet. Měli byste mít obvyklé internetové připojení, znovu pracovat s bankou a dodavateli.

Téma nákupu vybavení při otevírání skladu dětských věcí vyžaduje podrobnější uvážení. Takže brzy napíš článek "Vybavení dětského oblečení."

Sortiment dětského oblečení

Pokud vezmete v úvahu dětský oděv, pak nejprve musíte věnovat pozornost velikosti místnosti, kterou budete pronajmout.

Čím větší je místnost, tím víc odrůd dětského oblečení v ní můžete umístit.

Pokud jde o sortiment, pozice jsou prostě tisíce.

V případě, že jste omezeni finančními prostředky, doporučuji věnovat pozornost následujícím skutečnostem:

 1. Můžete otevřít specializovaný obchod pro dívky nebo chlapce. Takže budete mít širokou škálu zboží a strávit 2 krát méně peněz na nákup zboží;
 2. Samotný výrobek by neměl být upřímně čínským spotřebním zbožím, přestože je levnější než tisíce takovýchto obchodů a budete se postavit proti jejich pozadí;
 3. Při nákupu zboží nekupujte desítky stejné pozice. Lepší je koupit 2-3 kusy z každé položky, takže vy a obchod bude naplněn zbožím a obrat bude rychlejší;
 4. Jednou za 3 měsíce - v ročních obdobích, provádět prodej stale zboží, je lepší vrátit peníze vynaložené na to s malým ziskem a investovat do jiných modelů. A tak nepatrné zboží prostě zamrzne vaše peníze, které by se měly otáčet a přinášet zisk.

Zde je několik tipů pro začínající začínající firmy otevření obchodu s dětskými oděvy.

Podnikatel musí také rozhodnout o věkové skupině zboží, které prodá. Chcete-li to provést, proveďte průzkum trhu a určit, které kategorie jsou nejmenší.

Dobrý sortiment zboží + ne příliš vysoké ceny vám poskytnou vážnou konkurenční výhodu oproti ostatním účastníkům trhu s dětským oblečením.

Reklamy dětského oblečení

Je třeba zvážit reklamní společnost, aby poměr ceny a kvality byl optimální.

Navzdory skutečnosti, že není příliš mnoho reklamy - nemá smysl snížit 50 000 rublů. ve vzduchu a získat minimum zákazníků.

Takže pojďme zvážit hlavní reklamní možnosti pro nový obchod s dětskými oděvy:

 • Vývěsní štít. Doufám, že nemusíte vysvětlovat, proč by značka dětského oblečení měla být barevná a světlá, přitahující děti i dospělé;
 • Stender. Požadováno pro jakýkoli maloobchodní prodej, je třeba jej dát na ulici s koordináty obchodu s dětskými oděvy. Samotný sloup by měl být také světlý a nezapomenutelný, na něm by mělo být uvedeno číslo butiku, pracovní doba a pracovní telefon;
 • Diskontní karty. Vytvořte si karty se slevami od 5% do 10%, například při nákupu až 5000 rublů. ruční slevová karta 5%, a pokud je koupě více než 5000 rublů. pak již 10% sleva;
 • Letáky. Barevné letáky mohly být rozloženy na schránky okolních čtvrtích, provést nějakou akci, jako je prezentační letáky sleva na zboží 15%, je nutné podporovat potenciální kupce;
 • Reklama ve výtazích. Poměrně efektivní a doporučuji ji také. Jen nedávejte příliš mnoho, dostatečně dost formátu A6 a pak znovu potřebujete nějakým způsobem podněcovat potenciálního kupce, aby navštívil váš obchod, organizoval akci na nějaké kategorii zboží;
 • Telecast. Tak efektivní a ne příliš drahá reklama.

Vaším hlavním úkolem je lákat potenciálního kupce a prodávajícího je podnikání "zpracovávat" kupujícího. Měli byste pochopit, že prodavač také závisí na velikosti prodeje, takže by měl mít zájem o prodej zboží.

Je to přirozené ne všechny druhy reklamy, které můžete použít při otevírání dětského oblečení.

Toto téma je velmi důležité a vyžaduje podrobnější vyšetřování, takže čekejte brzy na můj článek "Reklama dětského oblečení".

Prodejce dětského oblečení

Tento sloupec lze označit za klíšťata. V textu jsem se již zmínil o tom, že by se měl zajímat prodávající o maximální výnosy a vysoké tržby.

A kdo si myslíte, že se nejvíce zajímá o rozvoj a prosperitu obchodu s dětskými oděvy? Řeknu ti tajemství - to jsi ty!

Nikdo kromě vás, podnikání, které jste otevřeli pro prodej dětského oblečení, není potřeba. Pouze vy sami můžete ovládat celou situaci v podnikání, zjistit, co je nejvíce zajímá, a také odborně a zdvořile prodat stávající dětské oblečení.

Pokud už pracujete - Odmítněte! Stačí, abyste pracovali pro třetí strany a začali pracovat pro sebe.

To je možná nejlepší možnost pro podnikání, když se podnikatel sám zabývá vývojem a maloobchodním prodejem.

Chápu, že někteří lidé mají strach... ale najednou nebudou a tak dále.. nemělo by existovat žádná část.

Všechno půjde, hlavní věcí není dovolit kritické chyby a vše bude fungovat. Musíte převzít zodpovědnost ve svých rukou.

Kromě toho podnikatel sám je motorem jeho podnikání. Nemyslím tím, že budete celoživotním prodávajícím, ale doba založení obchodu je 6-12 měsíců. to jste vy, kdo musíte vyměnit své zboží.

Když je vše upraveno a otevření obchodu s ženskými oděvy začne přinášet stabilní zisk, můžete přemýšlet o dalším vývoji a pronajmout si prodávajícího.

To je moje silné doporučení, v tomto případě procento skutečnosti, že podnik bude úspěšný výrazně stoupá.

Příjmy a výdaje dětského oblečení

Nemáte-li dostatek peněz na to, abyste otevřeli obchod s dětskými oděvy, přečtěte si můj článek "Kde získat peníze pro podnikání" a "Jak vydělat peníze".

Při výpočtu příjmu dětského oblečení existuje několik důležitých výhod:

 • U dětských věcí je značně vysoká známka, asi 200%, na malých věcech, celková výše 500%. Pokud budeme brát ohled na podnik jako celek, pak je na oblečení, že obal je nejvyšší;
 • Druhou výhodou je, že děti neustále roste a alespoň jednou za rok vyžadují aktualizaci šatníku nebo dokonce dvakrát ročně.

To činí tento podnik supervýnosným. Pokud jde o příjmy a výdaje, je samozřejmě nutné provést podrobnější výpočty pro každý případ.

Také jsem se rozhodl vynechat toto téma v samostatném článku "Příjmy a výdaje dětského oblečení".

V tom budu provádět výpočty pro otevírání dětského oděvního obchodu s rozlohou 50 metrů čtverečních, takže počkejte v blízké budoucnosti pro tyto informace.

Vývoj dětského oblečení

Pro rozvoj obchodu s dětskými oděvy existuje mnoho možností:

 1. Zvýšení rozsahu - toto může být možná řešeno na dobu neurčitou, pokud to povoluje pouze obchodní oblast;
 2. Otevření dalšího dětského oděvního obchodu. Předpokládejme, že první obchod, který jste otevřeli s oděvy pro chlapce, druhý otevřený s oblečením pro dívky, můžete také otevřít obchod s dětskými botami nebo vzdělávacími hrami a měkkými hračky;
 3. Rozvoj sítě obchodů. V případě, že máte velké město, můžete otevřít specializované obchody po městě.

Existuje mnoho možností pro vývoj dětského oblečení. A uvedu toto téma v samostatném článku "Vývoj obchodu s dětskými oděvy", kde se podrobněji podíváme.

Stáhněte si kompletní obchodní plán dětského oděvního obchodu s výpočty: stáhněte si obchodní plán pro obchod s dětskými oděvy.

Na tom možná všem, obchodní plán dětského oblečení Já skončím.

Máte-li jakékoli dotazy, zeptejte se je v komentářích nebo skupině kontaktů.

Podnikatelský plán dětského oblečení s výpočty

Víte, co lidé nikdy nezachrání? Na jejich děti. To je důvod, proč podnikání související s dětskými výrobky vždy přináší zisk. Řekneme vám, jak otevřít dětský oděv od začátku a kolik toho můžete udělat.

Druhy obchodů

Obvykle jsou obchody rozděleny do věkových skupin a kategorií produktů. Děti se nazývají oblečení, které nosí děti od 0 do 14 nebo 15 let. Ale musíte pochopit, že nebudete schopni pokrýt celou škálu oblečení najednou. Proto začněte s výběrem úzké specializace a poté, co se vyvíjíte, uchopte nové výklenky.

Existuje několik typů dětských obchodů. Uvádíme nejběžnější z nich:

 1. Velké dětské obchody, které prodávají oblečení pro jakýkoli věk.
 2. Prodejny oblečení a různých užitečných věcí pro novorozence.
 3. Prodejny oblečení pro děti od 2 do 7 let (předškolní věk).
 4. Prodejny oblečení pro děti ve školním věku (včetně školních uniform).
 5. Obchody prodávající sportovní oblečení a doplňky.
 6. Obchody prodávající oblečení výhradně pro dívky ve věku od 5 do 15 let.
 7. Obchody prodávající oblečení výhradně pro chlapce ve věku od 5 do 15 let.
 8. Obchody prodejní specializované, karnevalové nebo sváteční oděvy.

Jsou zde i další specializace prodejen, stejně jako různé kombinace stávajících. Vyberte, který směr je nejblíže k vám, a začněte pracovat výhradně na něm.

Průzkum trhu

V obchodních obchodech je obvykle velmi konkurenční, ale s pravým přístupem, můžete určitě vstoupit na trh a vzít si své místo. Před otevřením obchodu doporučujeme shromažďovat informace o konkurenci ve vaší oblasti. Studovat jejich sortiment, úroveň cen, situaci v samotném obchodě. Při procházce promluvte na místních fórech a skupinách mladých matek a zjistěte, jaké oblečení jim chybí.

Pozor prosím: vyřešit sortiment, zhodnotit prodejní úroveň, studovat trh a počet potenciálních kupujících, je žádoucí mít zkušenosti s obchodem s oděvy. Pokud nemáte, můžete získat práci jako obchodník a pracovat po dobu několika měsíců, abyste se seznámili.

Také budete pravděpodobně rozumět dětskému oblečení, pokud jste rodiči malých dětí.

Aby bylo možné úspěšně bojovat proti konkurenci, je nutné kupujícím nabídnout lepší podmínky. Podívejte se na dodavatele, kteří nabízejí lepší ceny, zvážit rozsah, zkuste si vybrat jen ty kvalitní a exkluzivní oblečení, vytvořit jedinečný interiér a koutek pro děti, aby mohli trochu odpočinout, zatímco jejich rodiče si vybírá věci.

Co by měl být obchod

Pro otevření maloobchodní prodejny je zapotřebí minimálně 25 metrů čtverečních, ale nejméně 50 m2 je považováno za nejlepší variantu. To je dost uspořádat několik vitrín a polic, organizovat funkci pokladny, kování, atd Nezapomeňte, že si návštěvníci mohou být hodně -. Je třeba, aby svobodně chodit bez lpění na stole.

Kde je nejlepší způsob, jak organizovat prodej dětských věcí? Nejlepší je u mateřské školy, školy, nemocnice, různých kruhů nebo kreativních domů. Dobré věci se prodávají v nákupních a zábavních centrech, na trzích, na centrálních ulicích a v blízkosti parků, kde mohou rodiče jednoduše chodit s dětmi.

Jak správně zaregistrovat obchodní činnost

Chcete-li oficiálně formalizovat své aktivity, musíte se zaregistrovat u daňového inspektorátu. Existují dvě možnosti registrace:

 1. Individuální podnikání. Nejjednodušší způsob, jak formalizovat IP, je, že nebude trvat hodně času a nebude vyžadovat mnoho peněz.
 2. LLC. Tato možnost je o něco obtížnější, ale umožňuje legálně zaregistrovat několik vlastníků firem.

Pro práci je nejlepší zvolit imputovanou daň (UTII), která nezávisí na příjmu a obratu. Budete také muset zadat prodejní místo do jednoho obchodního rejstříku.

Pozor prosím: pokud ve svém pokoji bývá obytná budova, budete potřebovat od Rospotrebnadzoru, od hasičů a sanitární stanice povolení k zahájení práce.

Pokud si pronajmete místnost, kde obchod již funguje, jsou tyto dokumenty pravděpodobně již vyzdobeny majitelem.

Základní požadavky na obchodní místo jsou popsány v Pravidlech obchodu s určitými druhy zboží - nezapomeňte je studovat, aby nedošlo k žádnému problému během práce.

Než obchodovat

Dětské oblečení je poměrně specifický výrobek, který se rychle stává zastaralým a vhodným pouze pro určitý věk. Nejjednodušší je obchodování s novorozenci - prakticky neexistují žádné rozdíly. Oblečení pro novorozence a nováčky se prakticky nemění, nevychází z módy a je neustále zakoupeno mladými rodiči.

Hlavní věc v dětských věcech je přirozenost, bezpečnost, praktičnost, spolehlivost. Čím méně je na něm ryushechek, kostýmní šperky, spojovací materiál a pásy, tím snadněji se oblékáte a tím lépe se bude kupovat.

Druhým segmentem jsou věci pro mateřskou školu. Zde už potřebujete pochopit, jak se děti oblékají, co mohou nosit, co budou nakupovat častěji nebo méně často. Oblečení pro chlapce - školáky se většinou neliší v rozmanitosti - nezajímá se, co nosit. Ale oblečení pro dívky by už mělo být krásné a tématické. Dívky od raného věku jako krásné šaty, světlé boty, pohodlné tepláky atd.

Třetí se týká oblečení pro školáky. Toto oblečení je spíše jako dospělý, je přísnější a funkčnější. Ale stále potřebujete pochopit, že čím mladší je dítě, tím více je vystaveno módě. Sledujte, co školní děti nosí a prodávají tyto věci ve svém obchodě.

Jak se otevřít

Podívejme se, co to znamená otevřít obchod s dětskými oděvy. Již jste obdrželi potřebné dokumenty, našli jste prostory, zvedli jste dobré dodavatele. Nyní je nutné správně navrhnout vaši zásuvku. Nemyslete si, že pokud si koupíte standardní regály a naplníte je standardním produktem, pak budete mít mnoho kupujících. Musíme vytvořit nějaký druh "čipu", který přiláká lidi. Ujistěte se, že si objednejte dobrý tematický vývěsní štítek, vytvořte krásný interiér, zdobí ho světlými a veselými kresbami (vypadají dobře na stěnách obrazu karikaturních postav).

Nezapomeňte vybavit malý roh pro děti - dát pohodlnou pohovku se stolem, koupit pár desítek časopisů, barviva, tužky. Můžete si dokonce dát malý televizor před gauč a otočit karikatury kolem něj - děti jistě rádi odpočinout, zatímco máma a táta vybrat správné oblečení. Nezapomeňte na vysoce kvalitní osvětlení - světlé a krásné lampy nejen osvětlí vaše zboží, ale také doplní interiérový design.

Nezapomeňte vybavit alespoň dvě šatny vybavené velkým zrcadlem od podlahy, sadu háčků na oblečení a polstrovanou stoličku. Police by měly být umístěny tak, aby vaše potenciální zákazníci viděli oblečení, než aby se k němu dostali. Nejjednodušší způsob, jak umístit police a regály podél zdí a uprostřed uspořádat "ostrov" z police.

Nábor zaměstnanců

Výběr prodejců by měl být řešen s veškerou odpovědností. Doporučuje se, abyste pracoval pro ženy ve věku 25-40 let, kteří měli vlastní děti a mohli s nimi najít společný jazyk. Prodejci by měli být co nejpřesnější, nemějte strach pracovat s dětmi, přátelští a usměvavý. Specifičnost práce s dětmi znamená existenci trpělivosti - často děti jsou škodlivé, rozmarné a odmítají měřit oblečení, zvláště pokud si musíte vybrat dlouhou dobu.

U malého skladu ve výši 50 m2 stačí jen jeden prodejce, u obchodů na úrovni 75-80 budou zapotřebí dva prodejci (přesněji 4 zaměstnanci pracující na směnách). Budete také potřebovat administrátora, který zvládne všechny aktuální věci - účetnictví, daně, organizační otázky. Můžete samostatně hrát roli administrátora, abyste ušetřili plat. Přinejmenším v prvních fázích.

Jak správně inzerovat

Vaše zásuvka by měla být viditelná - vytvořte znamení, vytvořte vitrínu s jasnými tematickými výkresy. Udělejte tak, aby se lidé chtěli vrátit do vašeho obchodu - zorganizovat různé slevy a prodeje, vytvořit systém slev. Inzerujte na fórech a skupinách mladých matek, vytvářejte své vlastní skupiny v sociálních sítích a zveřejňujte oznámení o novém produktu, slevách apod. Objednejte si papírovou reklamu - letáky, plakáty atd.

Ziskovost

Přidáme přibližný obchodní plán pro prodej dětského oblečení s výpočty, na základě kterých si můžete vytvořit svůj vlastní. Náš podmíněný obchod se nachází v nákupním centru a prodává oblečení pro děti ve věku nižšího školního věku. ETato plocha - 50 m2, renovace prostor není vyžadována (pouze povolení). Výdaje jsou tvořeny:

 1. Pronájem - 50 000 rublů měsíčně.
 2. Registrace - 50 000.
 3. Ostrovní stání - 30 000.
 4. Police a vitríny - 50 000.
 5. Vybavení pro dva šatny - 20 000.
 6. Pokladna - 25 000.
 7. Vybavení koutek - 10 000.
 8. Počáteční nákup zboží - 500 000 ks.
 9. ZP prodejci - 25 000 za měsíc.

Celkem za vybavení sálu a práce po dobu 2 měsíců budete potřebovat asi 820 tisíc rublů. Průměrný obal na dětské oblečení je 30-40 procent. V den, kdy prodejna prodává zhruba 10-15 000 rublů, což znamená, že čistý zisk činí nejméně 3000-4000, nebo 90-120 tisíc měsíčně. To znamená, že počáteční investici zaplatíte za 8-10 měsíců, což je poměrně dobrý výsledek.

Jak otevřít dětský oděv od začátku? Za to stojí za to začít v tomto oboru?

Trh s dětskými výrobky byl pro mnoho podnikatelů vždy velmi atraktivním odvětvím obchodu a dokonce i dnes je to nejvýnosnější a stále velmi výnosné i v době krize. To vše je založeno na principu mentality našich lidí, totiž nezachrání děti. Tak to je, a pokud například dospělí si mohou dovolit odmítnout něco koupit, pak pro dítě se pokusí koupit to nejlepší. Právě tento faktor, který činí oblast obchodu s dětským oděvem konkurenceschopným podnikáním a současně velkým počtem producentů, umožňuje mnoha podnikatelům pracovat a mít své "místo na slunci" v této oblasti činnosti.

V tomto článku budeme hovořit o tom, jak otevřít malý obchod prodávající dětské oblečení a co musíte udělat za to. Projdeme všechny hlavní kroky k zahájení tohoto podnikání a rozhodnete se, zda byste měli pracovat v této výklenku nebo ne.

Obchodní formát

Než začnete hledat pokoj a kupujete zařízení, musíte jasně určit formát, ve kterém budete pracovat. Ve skutečnosti se obchodní idea dětského oděvního oblečení hodlá umístit do několika podkategorií, ale rozhodli jsme se v jednom článku udělat obecnější přehled. Takže nejoblíbenější možnosti jsou:

- nákup hotových obchodů pro prodej dětského oblečení. Toto je velmi dobré řešení, zvláště pokud je tento bod propagován a již existuje seznam pravidelných zákazníků. To je výhodný začátek pro začátečníky, ale ve skutečnosti je velmi obtížné najít dobrou volbu pro připravenou firmu v této oblasti. Skutečně výnosné prodejny jsou zřídka prodávány.

- otevření maloobchodního místa pro prodej dětského oblečení od začátku. V tomto formátu budete muset projít všemi kroky, počínaje výběrem místnosti a ukončením vývoje klientské základny. Složitá a velmi drahá cesta, ale často s touto volbou začínají začátečníci a začínají v jejich městě malý obchod s dětským oblečením a doplňky, po kterém často roste do poměrně velkých butiků.

- provize uskladněte dětské oblečení. Otevření takové obchodní možnosti je obzvláště výhodné během hospodářské krize. V této oblasti existuje řada bodů, jmenovitě jde o práci s použitými věcmi, ale na druhé straně je cena v tomto obchodě mnohem nižší a budete moci najít své zákazníky.

- Prodej dětského oblečení franšízou. Nejméně atraktivní možnost zahájení podnikání, zejména v malých městech. Existuje mnoho různých verzí franšízy s dětským oblečením, ale s tímto formátem budete mít řadu omezení, to je sortiment a pracovat pouze s určitými výrobci, což nemusí pomoci zvýšit prodej.

Jak můžete vidět, existuje mnoho formátů a všechny mají své vlastní nuance. Volba je zcela na vás.

Výběr prostor a zařízení

Za prvé, měli byste si vzít na vědomí seznam nejvýhodnějších míst, kde můžete otevřít obchod s dětskými oděvy. Za prvé, existují nákupní centra. Mladé matky rádi nakupují se svými dětmi a často navštěvují nákupní centra. Pronájem dobrého místa v obchodním centru je již polovina úspěchu tohoto podnikání, zejména to bude mít vliv na úspory reklamního rozpočtu.

Za druhé jsou to nezávislé obchody. V těchto obchodech obvykle prodávají určitý produkt a přitahují zákazníky svou jedinečností. Například dobrá kvalita dětského oblečení za nízké ceny nebo dostupnost programů pro slevy a další.

Za třetí, jde o oděvní trhy. V této době je v tomto formátu výhodné pracovat v malých městech. Ceny jsou obvykle v takových prodejnách nízké a zákazníci budou vždy.

Za čtvrté, můžete otevřít internetový obchod pro dětské oblečení a pronajmout pouze úložný prostor za levné a prodávat všechny výrobky pomocí internetu a reklamy v síti. S příchodem sociálních sítí se tato možnost výrazně podílela na prodeji v tomto segmentu.

Velikost místnosti pro malý obchod lze vyhledávat od 30 m². a vyšší. Musíte vzít v úvahu, že velká část zboží je soubor všech velikostí, proto celý sortiment bude muset být někde uložen.

Nyní zvážme, jaké vybavení potřebujete k prodeji dětského oblečení:

 • policové regály;
 • vitríny na kolečkách, pro ukázky bundy, svrchní oděvy, obleky a další věci.
 • nákupní koše, ve kterých obvykle položíte ponožky, kalhotky a další odpadky.
 • Stojany s háčky, na kterých je umístěno velké množství vnějšího oděvu pomocí závěsů.
 • obruby pro skladování jiného sortimentu.

Také nezapomeňte na pracoviště prodejce a zajistěte malou dětskou hru s malým počtem hraček. To jim pomůže rozptýlit se, zatímco matka si vybere oblečení pro své dítě.

Obchodní pravidla dětského oblečení

Jednou z nejčastějších otázek na internetu je, jaké dokumenty potřebujete obchodovat s dětským oblečením? Je to docela logické, a my se pokusíme odpovědět.

 • zvolit organizační-právní formu, typy činností a daňový systém
 • uzavřít smlouvu o pronájmu prostor
 • Pokud vám pronajímatel neposkytl všechny doklady o povolení pro prostory, musíte předat všechny kontroly SES a požární bezpečnost sami
 • umístění obchodního patentu, licence v souladu s požadavky stanovenými zákonem
 • Máte jako prodejce certifikáty kvality zboží
 • organizaci kupujícího rohu ve vašem oddělení

Po splnění všech těchto požadavků získáte povolení k obchodování s dětským oblečením. Při zahájení podnikání je nejlepší poradit se s právníkem, protože se pracovní řády v Rusku a na Ukrajině mírně liší a všechny tyto body budou vyzvány zkušenými právníky.

Sortiment a dodavatelé

Dalším krokem k otevření oddělení prodeje dětského oděvu, stejně jako v každém obchodě, je výběr sortimentu. Uvedeme pouze hlavní kategorie zboží, které musí být v takovém obchodě prezentovány.

Separace podle pohlaví:

Podle věku:

 • pro novorozence
 • od 1 roku
 • od 3 let a tak dále.

Podle skupiny produktů:

 • svrchní oděvy: bundy, kabáty, vesty
 • klobouky, šátky, palčáky
 • kombinézy, obálky
 • džíny, kalhoty, kalhoty
 • svetry, košile, blůzy
 • sportovní obleky
 • tělo, posuvníky, podbradníky, punčochy, ponožky, spodní prádlo a mnoho dalšího.

Váš sortiment bude záviset na počátečním kapitálu a možná i na začátku, kdy začnete malou firmu prodávat dětské oblečení, vybíráte užší segment výrobků s následným rozšířením sortimentu.

Chcete-li najít dodavatele produktů, můžete buď spolupracovat s prodejci ve velkoobchodních trzích zboží, nebo můžete hledat továrny ve vaší zemi a objednat produkty přímo.

Také nyní existuje obrovský počet zástupců různých výrobců dětského oblečení, kteří jsou připraveni spolupracovat i s malými obchody. Výběr je obrovský a musíte si zvolit nejvýnosnější a nejvýhodnější produkt. Samozřejmě, že patří do sortimentu nekvalitních dětských oděvů z Číny, nestojí za to, pokud vám prodávající neposkytne všechny certifikáty pro tento výrobek.

Reklama

V dnešní době s obrovskou konkurencí na trhu s dětskými věcmi nestačí říci, že chci v mém městě otevřít obchod s dětskými oděvy. Chcete-li ji podpořit, budete potřebovat investice do reklamy.

Zde je seznam hlavních zdrojů zákazníků:

 • reklamy v médiích
 • distribuce letáků s akciemi a slevy na zboží
 • slevový program ve vašem obchodě
 • reklama na internetu, a to kontextová reklama ve vašem internetovém obchodu a propagace vyhledávání v různých kategoriích produktů
 • reklama v sociálních sítích. Ve skutečnosti mohou nespočetné skupiny v sociálních sítích přinést leví podíl zákazníků, zatímco často na běhu zboží jsou postaveny fronty.

Nezapomeňte na zajímavý název obchodu a jasnou vývěsní tabuli.

Kolik stojí za otevření dětského oblečení?

Investice do této činnosti v každém jednotlivém případě budou jiné. Vše závisí na cenovém rozsahu zboží, sortimentu, umístění obchodu a dalších faktorech. Uvádíme hlavní seznam výdajů.

 • Pronájem prostor - 250 USD - 300 USD
 • Daně - 150 dolarů
 • Plat za prodávajícího - 220 USD
 • Počáteční nákup zboží - 15 000 - 20 000 USD
 • Nákup zařízení - 1500 až 2500 USD
 • Reklama - 550 USD (+ inzerce na internetu).

Kolik můžete vydělat?

Můžete vydělat hodně, zvláště pokud propojíte sociální sítě, ale na podporu podnikání prodeje dětských věcí budete potřebovat čas a peníze, musíte být připraveni.

Průměrná známka dětského oblečení je od 50% do 110%. Současně však existuje řada skupin produktů, kde může zvýšit až 130%.

Na základě těchto údajů můžete zhruba odhadnout výši tržeb potřebných k proplacení daného podniku.

Recenze

Pokud hledáte názory podnikatelů, kteří se podílejí na realizaci dětského oblečení maloobchodu, vidíme tendenci, že jsou výrazně odlišné. Tak, například, ty, kteří jsou neustále aktualizuje rozsah a připojení nových zdrojů zákazníků, a to i v době krize mají dobrý příjem, a ti, kteří nechtějí dělat ani ty nejzákladnější marketingové kroky a čeká na to, že klient přijde k němu obvykle stěžují na pokles tržeb a vysoký soutěže. Chcete v tomto oboru vydělat peníze? Budete muset pracovat tvrdě, pracovat tvrdě, ale odměna bude hodna.

Závěry. V tomto článku jsme se pokoušeli popsat, jak začít takové podnikání a jak postupně otvírat obchod s dětskými oděvy. Jedná se o složitou a konkurenceschopnou mezeru, ale zároveň má obrovský počet zákazníků, kteří jsou připraveni vynaložit peníze i v krizi. Pokud chcete začít tímto směrem, můžete se bezpečně pokusit tento produkt prodávat prostřednictvím sociálních sítí a internetového obchodu a začít pracovat již v offline oddělení, například v nákupním centru.

Podnikatelský plán pro prodej dětského oblečení

Představujeme vám podnikatelský plán pro otevření obchodního domu pro děti v malém městě.

Popis projektu Obecný popis projektu

Hlavní ukazatele účinnosti skladování dětských věcí:

 • Měsíční zisk = 113 530 rublů;
 • Ziskovost = 20,7%;
 • Návrat = 12 měsíců.
 • Obyvatelstvo města: 300 tisíc lidí;
 • Umístění bodu: centrum města, 2. patro velkého nákupního centra, obchodní plocha 60m2.
 • Typ nemovitosti: pronájem;
 • Pracovní doba: 9:00 - 20:00;
 • Počet pracovních míst: 6 osob;
 • Zdroje financování: vlastní prostředky - 500 tisíc rublů; vypůjčené prostředky (úvěr) - 900 tisíc rublů.

Kolik peněz je zapotřebí k otevření obchodu s dětskými oděvy

Seznam startovacích nákladů podle obchodního plánu:

Obecný popis společnosti

Jaký daňový systém si vyberete pro registraci podniků. Kód OKVED

Organizační a právní forma dětského oděvního obchodu bude individuální podnikání. Pro obchod s dětským zbožím je nastaven kód OKVED 52.42.1.

Jako daňový systém byla vybrána jediná daň z imputovaných příjmů (UTII). Částka daně se vypočte podle následujícího vzorce: 15% * (1800 (základní výtěžek) * m²) * k1 * k2. Koeficient k2 pro maloobchodní prodej dětského zboží v regionu Ulyanovsk je 0,43. Celková částka daně za pokoj 60 m2 bude 10 936 rublů za měsíc.

Podrobný plán pro otevírání dětského oděvního obchodu

V současné době byly zahájeny praktické aktivity realizace projektu:

 1. Registrace individuálního podnikání v Ústavu daní;
 2. Byla uzavřena předběžná nájemní smlouva pro prostory o rozloze 60m2 ve 2. patře ve velkém nákupním centru. Cena za pronájem za měsíc je 90 tisíc rublů;
 3. Přibližný sortiment zboží našeho obchodu je vyzvednut.

Úložiště bude pracovat v samoobslužném režimu. Provozní režim má být nastaven od 9:00 do 20:00 hodin.

Organizační struktura organizace

Pro prodejní poradce bude vytvořen plán 2/2.

Administrátor bude administrátorem projektu.

výroby a služeb

Popis produktu

Sortiment výstupu může být prezentován ve formě diagramu:

Na rozdíl od běžných výrobků v našem obchodě bude prodávat dětské oblečení takových známých značek, jako jsou: Adams děti, Bon Vevey, Disney, Adidas, Mexx, Zara a mnoho dalších.

Značka na oblečení v průměru činí ne méně než 100%.

Jaké vybavení si vyberete pro obchod s dětskými oděvy

Hlavní vybavení potřebné pro práci zahrnuje:

 1. Vitríny;
 2. Regály;
 3. Závěsy;
 4. Regály;
 5. Dětské figuríny;
 6. Zrcadla;
 7. Nábytek (pohovky, židle);
 8. Systém ochrany před krádeží zboží;
 9. Pokladna a počítač.

Výrazné výhody dětského zboží

 1. Oblečení pro nejmenší bude pouze přírodní a šetrné k životnímu prostředí;
 2. Veškeré oděvy budou dodávány od předních výrobců a budou doprovázeny certifikáty kvality, které vylučují vzhled skrytých produkcí na regálech obchodu;
 3. Velký sortiment krásných dětských oděvů pro různé věkové kategorie, zimní a letní sbírky;
 4. Flexibilní systém slev a pravidelné provádění akcí na oblečení pro děti.

Marketingový plán

Úložiště docházky bude poskytováno z následujících důvodů:

 1. Obchod bude umístěn ve velkém nákupním centru s velkým množstvím zákazníků;
 2. Na stejném patře, kde se chystá otevřít obchod s dětskými oděvy, již existuje obchod s hračkami, který navštíví mnoho rodičů. Tím zajistíme další tok návštěvníků našeho obchodu;
 3. V blízkosti nákupního centra je mateřská škola a škola, která přinese i další zákazníky.

Reklama a propagace

Pro propagaci (propagaci) místa prodeje se plánuje:

 1. Reklama v masmédiích (noviny, časopisy, televize, rozhlas);
 2. Reklama v dopravě (minibusy);
 3. Bannery, bannery, billboardy;
 4. Distribuce letáků, letáků, inzerátů.

Celkově se tyto události plánuje strávit zhruba 20 tisíc rublů měsíčně.

Soutěžící

V obchodním centru, kromě nás, jsou již tři prodejny s podobným sortimentem zboží. Provedeme komparativní analýzu silných a slabých stránek našich konkurentů:

Kolik můžete vydělat za prodej dětského oblečení

Před výpočtem odhadovaných příjmů definujeme takzvanou tržní kapacitu.

Návštěvnost nákupního centra je v průměru 7 tisíc lidí denně, v pracovních dnech je 4-5 tisíc a víkendy 9-10 tisíc. 70% tohoto počtu lidí tvoří ženy, z nichž 20% jsou mumie připravené k nákupu. Převedení zájmu o počet potenciálních kupujících je 980 lidí denně. A takzvaná "průměrná kontrola" při návštěvě obchodů s dětskými oděvy je asi 1000 rublů.

Nicméně ne všechny matky, které navštívily náš obchod, jsou připraveny okamžitě koupit produkt. Obvykle je nákupní procento pouze 10%. Celkový potenciální příjem našeho obchodu je 24 500 rublů denně.

Nicméně v obchodu s dětským oděvem dochází k sezónnosti prodeje. Jeho vrchol padá na podzim-zimu a pokles tržeb se projevuje v období jaro-léto.

Představme si plánovaný měsíční plán příjmů:

Při výpočtu ziskovosti a ziskovosti dětského oděvního obchodu ve finanční části podnikatelského záměru budeme vycházet z plánovaných ročních příjmů 8,1 milionu ročně.

Výrobní plán

Objednávání párty dětského oblečení se uskuteční jak prostřednictvím webové stránky, tak z výstavních hal velkoobchodních organizací. Dodání zboží do našeho skladu provádějí dopravní společnosti.

Chcete-li vytvořit širokou škálu zboží, je plánováno přidělit prostředky ve výši 800 tisíc rublů.

U skladu bude použita skladovací místnost 15m2.

Plánované personální obsazení dětského oblečení:

Na zaměstnance budou splněny následující požadavky:

 • Dodavatelé jsou dívky ve věku od 20 do 35 let;
 • Schopnost komunikovat se zákazníky;
 • Zkušenosti s prodejem (vítáme). Plán kalendáře

Plán kalendáře

Seznam aktivit pro zahájení podnikání a jejich náklady jsou uvedeny ve formě tabulky:

Celkem za zahájení projektu bude trvat 45 dní a 1,24 milionů rublů. Finanční plán

Finanční plán

Chcete-li otevřít obchod s dětskými oděvy, bude potřebovat investice 1,4 milionu rublů. Z těchto vlastních prostředků činí 500 tisíc rublů a úvěr (bankovní úvěr) 900 tisíc rublů.

Hlavními měsíčními náklady jednotlivého podnikatele budou materiální náklady (více než 50%), tj. Pořízení zboží s následným prodejem.

Vedle materiálních nákladů podnikatel zaplatí finanční příspěvek FIU a FSS: 212,4 tisíc rublů ročně pro pracovníky a 36 tisíc rublů. za rok pro PI.

Úplný seznam všech nákladů, jakož i výpočet hrubého a čistého zisku jsou uvedeny v tabulce - prognóza výnosů a nákladů:

Čistý zisk založený na ročních tržbách činí 1,36 milionů rublů.

Výnosnost dětského oblečení podle výpočtů podnikatelského plánu je 20,7%. S takovými ukazateli se projekt sám za 12 měsíců věnuje.

V souhrnu je třeba poznamenat, že prodej dětského oblečení, navzdory vysoké konkurenci, je výnosným obchodním směrem. Krátká doba návratnosti investic v kombinaci s dobrými ukazateli ziskovosti činí tento podnik atraktivní pro mnoho soukromých investorů.