Nové obchodní nápady

Starověký čínský myslitel Konfucius jednou řekl: "Najděte si práci pro sebe a nemusíte pracovat ani jeden den ve svém životě." Tento aforismus bylo rozhodnuto, že budou následovat dvě půvabné ženy, Sofya Timofeeva a Anastasia Ševčenko, a změnily svůj život na velmi úspěšný a výnosný projekt. Jako pedagogové nejen vzděláváním, ale i povoláním otevřeli nádherný dětský ekologický klub "Umnichka", který po dobu pěti let neustále těší děti s fascinujícími zájmy.

Nicméně na dosažené úrovni se rozhodly nezastavit a v loňském roce založili nový obchodní projekt "Váš klub", jehož hlavním cílem je poskytnout praktickou pomoc všem, kteří sny otevírají centrum svých dětí. V rozhovoru nám řekli, kde začít podnikat, jak je rozvíjet a jaké chyby se vyhnout.

Jak a kdy přišel nápad otevřít dětský klub? Proč jste zvolili tento typ podnikání?

S.T. Jsem učitel primárního vzdělávání. Po ukončení studia LGPI. AI Herzen, pracoval jsem ve škole několik let, kde jsem získal neocenitelné zkušenosti, protože práce s dětmi mi umožnila hlubší pochopení znalostí, které jsem dostal na ústavu. Po několika letech práce ve škole jsem se vrátil do mé rodné univerzity a stal se učitelem katedry pedagogiky a psychologie.

Opravdu se mi líbila práce a ani jsem si nedokázala představit, že se mám rozloučit s mým oddělením, kde jsem zastával místo poslance. Osud však rozhodl jinak. Můj manžel je serviceman. Byl přemístěn do Moskvy. Jeho překlad a náš převod se shodovaly s narozením Jaroslavovy dcery. Zpočátku jsem si užívala svého krásného rodinného života, plně známého radostí z mateřství. O rok později se však tichý a měřený život už nejevil tak krásný.

Chtěl jsem bouřlivou aktivitu, činnost, výsledky a úspěchy. A pak jsem si všiml, že jsem se dlouho zabývala vývojem velmi malých dětí. Měl jsem málo informací o sobě, chtěl jsem komunikovat se stejnými nadšenými mamičky a začal jsem řídit svou dceru do dětského klubu. Celkově jsme tam cestovali asi rok.

A od okupace až po okupaci mě ohromilo nedostatek profesionality těchto technik. Děti byly nabízeny úkoly, které jim neodpovídaly podle věku. Tehdy jsem začal myšlenku otevření vlastního dětského klubu a dělat si to svou vlastní cestou, investovat své bohaté zkušenosti a bohaté zkušenosti do vlastního podnikání. Chtěla jsem vytvořit něco zvláštního, kde budou pracovat nejlepší učitelé a děti budou zapojeny do nejlepších programů a navštěvovat nejlepší třídy.

A.Sh. Přemýšlel jsem o otevření svého podniku, který jsem se objevil za 13 let. Přesný pojem toho, co přesně zjistit, jsem však neměl. Po absolvování jsem vstoupila na pedagogickou univerzitu pro oddělení defektologie v oboru logopedie a úspěšně ji dokončila. Během pedagogické praxe jsem měl možnost vidět, jak fungují všechny vzdělávací instituce zevnitř, a také pozorovat, jak jsou děti vyškoleny na zahradě a ve škole.

Ve většině institucí existovaly obrovské požadavky na dokumentaci, zatímco platy učitelů byly velmi nízké. V praxi jsem si uvědomil, že určitě nebudou pracovat v rozpočtových organizacích. Už v posledních letech univerzity jsem začal hledat práci, kde bych si mohl uvědomovat sebe sama. Tak jsem narazil na reklamu, která určila mou volbu. V tomto oznámení se promluvil o hledání učitelů v novém dětském klubu.

Klub nebyl daleko od mého domu a zařadil mě na všechny parametry - zaměstnání, plat a tvůrčí práci s dětmi. Aktivně jsem se podílel na životě klubu, hrál myši zdarma na všech novoročních představeních se zájmem utvářeným klubem a dělám různé aktivity pro děti. Práce mě úplně fascinovala a byla velkou radostí.

V jednom okamžiku jsem si uvědomil, že moje touha vytvořit něco z mé vlastní nikam neodcházelo a začala se v mé hlavě stále častěji objevovat. Mimochodem nebo ne, právě v tomto okamžiku, po pouhém roce práce v klubu, jsem obdržel nabídku, kterou jsem samozřejmě nemohl odmítnout. Ve věku 21 let jsem se stala spoluzakladatelem skvělého dětského klubu.

Kde má začít s dětským klubem? Jaký je první krok?

S.T. Chcete-li otevřít dětský klub, musíte určit počáteční investici v podnikání, a proto musíte podniknout obchodní plán. To je povinná fáze plánování podnikání, protože ziskovost vašeho klubu bude záviset přímo na tom, jak pečlivě si myslíte, že jste mezi konkurencí, identifikovali cenovou politiku a rozhodli, jaký rozsah aktivit ve vašem klubu nabízíte.

Před vypracováním podnikatelského plánu byste se rozhodně rozhodli o misi, rozhodli se, co přesně bude váš klub, jaké cíle a cíle si nastavíte pro sebe. Bude to divadelní studio, kde se hlavně objeví tvůrčí schopnosti dětí. Nebo bude to klub s anglickým zaujatím, kde se bude konat první známost dětí s kouzelným světem cizích slov, písní a básní.

Dále následuje analýza cílové skupiny, promonitorit konkurenty a generovat alespoň přibližnou podobu jeho dětského klubu: malovat jasný plán tříd, určují režim provozu vaší provozovny, zvážit způsoby, jak inzerovat, vyberte organizační, právní formu registrace vaší firmy, atd. A pak jít dál. k vymazání výpočtů - finanční část vašeho podnikatelského plánu.

Kde získat počáteční kapitál? A kolik by to mělo být?

S.T. To je dobrá otázka. Vím, že mnoho lidí, kteří se chystá otevřít své drobné podnikání, je velmi vyděšeno, že půjčky půjdou. Samozřejmě je to pochopitelné, protože si uvědomujete, že dlužíte slušnou částku do banky, a Damoclesův meč visí nad vámi ve formě půjčky, vrhá strach a vyvolává opravdovou úzkost. A v myslích některých lidí stále existuje iluze, že můžete dělat s vlastními zdroji.

Ale, bohužel, je to téměř nemožné, pokud ne, samozřejmě, bohatí příbuzní. Neměl jsem takovou příležitost, a tak jsem otevřel svůj klub za půjčené finanční prostředky. Můj přítel, majitel úspěšného podnikání v jiném městě, nabídl úrokovou půjčku. Takže pro naši "Umnichku" bylo nalezeno prvních 300 tisíc rublů.

A.Sh. Plně souhlasí se Sofii. Bez vypůjčených prostředků je obtížné řídit. Já z nejobvyklejší rodiny nemám přítomné rodiče ani bohaté příbuzné. V době založení klubu jsem byl jen 21 let, takže nebyly žádné osobní úspory. Musel jsem si půjčit. Takže náš dětský klub byl otevřen.

 • Právní zápis: registrace společnosti s právní adresou: 15 000 rublů
 • Oprava: (tapety, koberce, železné dveře, záclony): 160 000 rublů
 • Nábytek (stoly, židle, police, recepce, pohovka pro rodiče, akvárium): 65 000 rublů
 • Hračky, vzdělávací materiály: 65 000 okruhů
 • Pokladna, kopírka: 16 000 rublů
 • Poplatek za poslední měsíc nájemného: 145 000 rublů
 • Velké barevné znamení: 32 000 rublů
 • Autorizovaný kapitál: 10 000 rublů
 • Záznamníky: 2 ks. - 6 500 rublů

Celkem: přibližně 660 000 rublů

Jaké jsou přibližné náklady na poskytování služeb v tomto segmentu podnikání?

A.Sh. Cenu ovlivňují řada faktorů: oblast, kde se nachází dětský klub, sociální status okresu, úroveň klubu - prémiová třída nebo ekonomická třída, kvalifikace učitelů. Proto jsou ceny tříd různé všude. Ale díky takové variabilitě mají rodiče právo volit středisko pro děti, v závislosti na velikosti rodinného rozpočtu, schopnosti převzít dítě do tříd atd.

Existuje bonusový systém platby, akcie, slevy?

S.T. Výhody a bonusy hrají velmi důležitou roli v rozvoji dětského klubu. Protože pomáhají vyřešit řadu závažných problémů: pomáhají zvyšovat počet klientů v dětském klubu, pomáhají udržet klienta, stimulují první nákup a včas platit za služby.

Některé bonusy pomáhají zajistit plnost skupin v létě a během dlouhých státních svátků. Existují také sociální výhody, například pro svobodné matky nebo rodiče s postiženým dítětem. Proto jsou výhody, slevy a propagace velmi důležitým marketingovým nástrojem, na který byste nikdy neměli zapomínat.

Moneymaker Factory doporučuje přečíst materiální možnost zákaznických věrnostních systémů a personálu to vám pomůže pochopit, co je bonusový systém a jak to přispívá ke zvýšení prodeje.

Je vaše činnost licencována?

S.T. To je poněkud klouzavý okamžik, protože zde existují legislativní jemnosti. V souladu se zákonem "o vzdělávání" činnosti předškolních vzdělávacích zařízení podléhají povinnému udělování licencí.

Je však nutné pochopit pojmy a definovat, co je předškolní zařízení. Podle stejného zákona je předškolní zařízení organizace, která kromě vzdělávacích aktivit zajišťuje péči a dohled nad dětmi. Pokud tedy provádíte kurzy s malými dětmi v sekcích, kruzích a studiích, pak podle zákona "O licencování některých typů činností" taková činnost nepodléhá licencování. Pokud tedy otevíráte dětský klub a ne mateřskou školu, nepotřebujete licenci.

Poznámka: Mimeimaker továrny: Podrobně o tom, kdy je požadováno udělování licencí předškolním vzdělávacím institucím, si v našem materiálu přečtěte, jak otevřít soukromou mateřskou školu.

Jak byste měl v počátečním stádiu propagovat a propagovat svůj dětský klub?

A.Sh. V první fázi by měla být celá reklamní kampaň vašeho klubu zaměřena na přilákání cílového zákazníka. V tomto případě jsou venkovní reklamní média: nápis na dům, okna oken dětského klubu, sloupy, bannery, billboardy, stužky, ukazovátka atd..

Kromě venkovní reklamy mohou rozdávat letáky na ulici, aby viset reklamy ve výtahu, a tak dále. Je to velmi efektivní reklama bude podána časopisy a internetové stránky, která se věnuje dětské zábavy a vývoj, zveřejňování informací o vašem klubu v příslušných fór, blogů a online komunit. A samozřejmě nesmíme zapomínat na "slovo z úst", protože nejlepší reklamy jsou spokojené recenze rodičů.

Nikdy jsem se s mým klubem nepovažoval pouze za podnik. Naši klienti pro mě jsou především přátelé, s nimiž je vždy zajímavé komunikovat, poslouchat jejich návrhy a podle toho zlepšit jejich klub. Osobní důvěryhodné vztahy v našem podnikání jsou klíčem k úspěchu a nejlepší reklamě.

Jaké jsou metody výcviku ve vašem klubu?

S.T. V našem klubu jsou metody velmi pozorné. Jako pedagog, chápu, že metodika by měla být účinná a poskytovat zaručený výsledek. Aby se každé dítě s různými úrovněmi vývoje mohlo naučit číst, rozlišovat čtverec od kruhu, dělat talíř atd. Nicméně jednou z hlavních výhod našeho klubu jsou naše vlastní metodická pomůcky.

Anastasia a já jsme autory četných metodických knih pro dětský klub, tištěných ve známém pedagogickém nakladatelství "Juventa". Jedná se o "Vývoj barevného vnímání u dětí" a "Stěhování her", "Modelování pro děti" a "Finger gymnastics" a mnoho dalšího. Jedná se o jedinečné metodické nástroje, které jsou výsledkem dlouholetých zkušeností s prací s dětmi.

Vedle vedení vašeho ekologického klubu "Umnichka" jste spoluzakladateli obchodního projektu "Váš klub", v rámci kterého pořádáte školení a mistrovské kurzy pro ty, kteří chtějí otevřít dětský klub. Řekněte nám, co vás inspirovalo při zahájení tohoto projektu?

S.T. Z vlastní zkušenosti víme, že je velmi obtížné otevřít podnikání v naší zemi. Než se náš ekologický klub Umnichka stal úspěšným a výnosným podnikem, museli jsme zlomit spoustu palivového dříví. V horkosti jsme shromáždili všechny informace. Bylo spousta otázek, na kterých bylo třeba hledat odpovědi, studovat četnou literaturu a vykopávat na různých místech.

A nyní chápeme, že kdybychom měli odborného poradce, který by nás varoval při každém kroku, bylo by možné vyhnout se mnoha problémům a zbytečným nákladům. V průběhu let se naše vedení eko-klubu, jsme získali mnoho užitečných a nezbytných informací o zahájení, provoz a rozvoj dětského klubu. Víme, jak najít dobré učitele, jak se inzerovat sami sebe, jak se vyhnout problémům s daňovými úřady a požárními úřady apod.

Proto jsme se rozhodli, že tyto informace můžeme sdílet s těmi, kteří právě otevřou svůj vlastní podnik. Koneckonců, je jich tolik jemnosti že neznalost může stát určitou zaokrouhlenou sumu, a to nejen v pořádku, ale také narušit nervy a poškozený zdraví.

Stejně jako jakýkoli jiný obchodní podnik, otevření dětského centra nemůže být provedeno slepě. Proto budou všichni začátečníci rozhodně potřebovat teoretické znalosti a praktické rady. A v tomto jste připraveni pomáhat našemu projektu, který obsahuje materiály o otevření, práci a rozvoji dětského centra.

Jaké témata jsou zahrnuty ve vašich seminářích?

A.Sh. Snažíme se věnovat našim seminářům nejaktuálnějším tématům, které se týkají našich klientů. Byli jsme na přednášce lidé pocházejí ze všech koutů země: Syktyvkar, Nizhnevartovsk, Krasnojarsku, Vladivostok, jakož i ze sousedních zemí :. z Kazachstánu, na Ukrajině, atd Proto, všechny naše dílny jsou čistě praktické.

Osoba, která navštěvovala naši lekci, by měla obdržet všechny odpovědi na otázky, které se jí zajímají na daném tématu. Na seminářích mluvíme o motivaci a práci učitelů a informace o funkcích na organizaci a provádění komplexních aktivit pro děti různého věku a nuance účetnictví. A všechny informace přicházejí k našim návštěvníkům, jak říkají, z "prvních úst".

Například jsme nedávno úspěšně absolvovali inspekci práce. Vím, že pro mnoho podnikatelů tato fráze sama o sobě způsobuje strach a úctu. A rozhodli jsme se uspořádat samostatný seminář na téma „Bezpečnost v dětském klubu“, kde ochotni podělit se s našimi klienty všechny potřebné informace o tom, jak předat inspektorátu práce, aby ti, co a jak má vypadat, jaké dokumenty opravdu potřeba dát všechny potřebné příkazy, místní zákony a tak dále. Jakmile získáme vlastní zkušenost, snažíme se o to sdílet s těmi, kteří ji potřebují.

Jak ziskové je nyní otevřít dětské kluby v regionech Ruska?

A.Sh. Samozřejmě existuje konkurence. Z toho nemůže uniknout. Ale radši vidím pozitivní stránku ve všem. Konkurence vás přiměje k tomu, abyste nikdy neostáli, neustále se pohybujte a vyvíjejte: vylepšujte svůj klub, přicházejte s novými směry, vyvíjejte nové techniky. Pravidla pro podnikání jsou samozřejmě stejná, ale úspěch klubu do značné míry závisí na osobnosti vůdce, jeho hodnotách a přesvědčeních. Ve vašem klubu musíte pochopit myšlenku, v níž věříte. Teprve pak bude klub skutečný, živý, cítit péči a teplo svých majitelů. A to znamená, že s velkým výběrem dětských klubů a rozvojových center bude klient pro každého, protože kluby jsou stále jiné.

C.T.. V našem klubu je vše pro nás uspořádáno. Miluji vůni dřevěného nábytku, mám rád čistotu klubu a příjemný plast drahých hraček. Je to všechno pro mě a pro naše zákazníky. Navíc můj klub má všechno, co moje děti potřebují. Chtěl svou dceru zpívat - našel skvělý hudební režisér a my jsme vytvořili úžasnou vokální skupinu, která se podílí na festivalech, soutěžích a vyhraje zasloužené diplomy.

Kolik projektů máte v této fázi? Jak plánujete rozvíjet své podnikání? Máte v plánu prodat povolení?

C.T.. Teď jsme pod dohledem dětského eco-klub „Umnichka“ otevřela taneční studia, které mají svá jména a účastnit se soutěží a festivalů, naše děti jsou zváni na konkurzech v seriálů a reklamy. Nyní rozvíjíme nový směr - mini zahrádka pro děti od 2,5 do 4 let a od 4 do 9 let.

Kromě toho, nakladatelství „Peter“ Byli dva z mých knih „Dětský koutek: kde začít, jak uspět“. „Ziskové dětský klub“ a Také pokračujeme v rozvoji metodických nástrojů pro rozvoj dětí. A příští rok spatří světlo nových manuálů, které jsou určeny ne tolik pro učitele předškolních institucí, ale i pro rodiče, kteří jsou nadšení pro vývoj svých dětí.

Plánujeme také pokračovat v naší činnosti v rámci projektu "Váš klub". Každý měsíc dostáváme stále více požadavků a otázek ohledně otevření a rozvoje dětských klubů. Proto vidíme, že tato činnost je velmi žádaná a nutná. A co je nejdůležitější, na konci letošního roku začneme prodávat naši franšízu. Jak můžete vidět, naše plány jsou velkolepé! Líbí se mi snít, snít, vymýšlet a pak si uvědomit své myšlenky. A je skvělé, že nemají ani konec ani okraj!

Projekt "Váš klub" je určen každému, kdo chce otevřít vlastní dětský klub.
Adresa telefonicky:

Jak otevřít dětský klub?

Jak otevřít dětský klub: obchodní popis + registrační prvky + požadavky na pokoje + vybavení + ekonomické ukazatele + 5 rizik.

► Kapitálové investice: 420 000 rublů
► Doba návratnosti: 4-5 měsíců
► Profitabilita 23%

V moderní době mnoho rodičů věnuje velkou pozornost rozvoji a předškolnímu vzdělání svých dětí.

Někteří z nich již dlouho odmítli navštívit státní mateřské školy a upřednostňovali je přednostně střediska raného vývoje a dětských klubů.

Dříve ne všichni mohli využívat své služby, ale vzhledem k tomu, že počet takových zařízení se neustále zvyšuje, stávají se dostupnějšími a ještě více žádanými.

Z tohoto důvodu, pro mnoho podnikatelů, jak otevřít dětský klub a co je pro to nezbytné.

Uvažujme o základních nuancích spojených se začátkem takového podnikání, a to jsou.

Naléhavost otevření dětského klubu


Za prvé, pojďme zjistit, jak se dětský klub liší od mateřských škol a dalších soukromých rozvojových institucí, a také budeme analyzovat jeho nutnost.

Nejoblíbenější možností mezi rodiči je státní mateřská škola, kde děti jsou pod neustálou kontrolou.

Tam hrají, jedí a spí.

Většinou jsou skupiny přeplněné, což vede k tomu, že učební materiál je méně dobře absorbován.

Soukromé mateřské školy se liší od státních, protože skupiny jsou obecně malé, což umožňuje učitelům věnovat pozornost všem dětem.

Náklady na služby této instituce jsou poměrně velké, což si mnozí rodiče nemohou dovolit.

A ve formě alternativy existují rozvíjející se střediska a dětské kluby, ve kterých jsou nabízeny kruhy různých směrů - předškolní vzdělávání, cizí jazyky, hudební třídy, výtvarné umění, sportovní oddíly.

Kromě toho se pro výuku používají jedinečné a moderní metody a každé dítě hledá individuální přístup.

Otevřený dětský klub v moderní době je prospěšný ze 4 důvodů:

 • Nyní existuje skutečný růst dítěte, zvláště to je patrné počtem mladých matek, chůze s kočárky a na hřištích.
 • Stále více rodičů je přesvědčeno, že je nezbytné investovat do vzdělání svých dětí.

Ne všichni rodiče mají možnost samostatně jednat se svými dětmi, navíc se vzdělání nyní stává dřívějším.

Děti ve věku jednoho roku již mohou cvičit motorické dovednosti, hrát logické hry a rozvíjet své tvůrčí schopnosti.

A to může pomoci učitelům, kteří znají svou práci.

Počet raných rozvojových center a dětských klubů neustále roste, což však neznamená jejich kvalitu.

Často a tam žáci nejsou věnovány náležitou pozornost, av tomto ohledu mnozí hledají instituci odpovídající úrovně.

Postup krok za krokem, jak otevřít svůj dětský klub


Proces otevření klubu pro děti je podobný začátku jakéhokoli jiného podnikání.

Hlavní etapy souvisejí s výběrem organizační a právní formy, registračním postupem, hledáním vhodného předpokladu, opravou a pořízením všeho potřebného pro uspořádání dětského klubu, souboru kvalifikovaných pracovníků, podpory podnikání.

Některé fáze mají své vlastní nuance, které stojí za to věnovat pozornost.

Získání licence k výkonu vzdělávacích a vzdělávacích aktivit.

Také stojí za to převzít odpovědnost za nábor.

Musí být řádně motivován věnovat pozornost dětem.

A o těchto a dalších bodech budeme hovořit dále v článku.

Popis dětského klubu


V závislosti na tom, jaké služby budoucí klub nabídne, budou záviset práce na následujících fázích.

Především je nutné určit směr instituce:

 • vedení samostatných kurzů podle plánu;
 • komplex povolání, pokrývající několik směrů.

Potom můžete začít vybírat vzdělávací programy, které se mohou vztahovat k těmto oblastem znalostí:

 • příprava na školu (čtení, psaní, aritmetika);
 • kreslení a modelování;
 • studium cizích jazyků;
 • různé kruhy;
 • lekce řečového terapeuta.

Výběr směru a školících programů v budoucnu ovlivní hledání místnosti, které bude třeba rozdělit do několika sekcí, nábor vhodného personálu a vypracování harmonogramu práce dětského klubu.

Například může být vybudován dětský klub tímto způsobem:

Jak otevřít dětský klub? Podnikatelský plán dětského klubu: nezbytné vybavení a licence

Dřív nebo později se člověk, který jde kupředu, chce dělat vlastní podnikání, aby mohl žít pohodlně a realizovat své myšlenky bez přísné kontroly vedením. Hlavní otázka zní: "Jak a jak výhodné je otevřít podnik s minimálními ztrátami a slušnou ziskovostí?"

Trh služeb

Možnosti jsou miliony, je důležité určit osobní zájmy, počáteční kapitál a konečné cíle. Přítomnost speciálního vzdělávání může být základem pro založení podnikatelské činnosti.

Ženy s pedagogickým vzděláním jsou často přitahovány organizací dětského klubu, která podporuje včasný rozvoj schopností a tvůrčích talentů.

Počet obyvatel země roste, a proto problém s mateřskými školami je hlavní v rodinném kruhu. dítě do školky státu je problematická a obvykle mimo požadované lhůtě, která vytváří nevýhodu pro návrat do práce maminky. Pro vyřešení takové nuance trh nabízí novou službu - dětský klub, který pro děti všech věkových kategorií nabízejí kurzy kreslení, čtení, psaní, herectví, řemesla, atd.

Vyberte možnost

Začínající podnikatelé se ptají: "Jak otevřít dětský klub, jaké investice jsou potřebné, existují nějaká možná rizika?" Aby bylo podnikání úspěšné, musíte se nejprve rozhodnout, jaký účel sledujete tím, že vytvoříte kognitivní klub, na kterých specializovaných aktivitách budete vycházet a určujete věkovou kategorii cílového publika.

Existuje mnoho možností, jako například:

- předškolní přípravu dětí se studiem klasických věd;

- tvůrčí vývoj dětí a jejich seberealizace prostřednictvím přírodních talentů;

- kurzy s jazykovou předpojatostí, matematické.

A to není limit.

Organizace interiérů

Je-li orientace vybraných institucí, měly by být zmatený s vytvořením charakteristiky interiéru v plánu pokoj územního: kde bude výcvik třídy, a kde je hra, ve které část příjmu zajistit očekávání rodičů vybrat si vhodné témata barevné dekorace, atributy nábytek.

Můžete si vzít místo pro mini-bufet pro prodej šťávy, sladkosti, kyslíkové koktejly, muffiny a pouze ekologické výrobky.

Plánování

Po určení pokynů vaší instituce se odvážně usadíte na obchodní plán dětského klubu. Hlavním úkolem je zajistit důležité součásti.

V závislosti na směru činnosti klubu je třeba vytvořit seznam úkolů. Pokud se jedná například o divadelní umění, pak bude něco takového:

- vypracovat plán pro hodiny, zvýraznit příslušné disciplíny: hraní dovedností, rozvoj řeči, scénické cvičení, vytvoření uměleckého obrazu a další;

- vybrat kvalifikovaný personál, zejména zkušené učitele s pedagogickým vzděláním;

- přijít s „čipu“, který rozlišuje svůj klub z jiné podobné, například nabízejí celou řadu aktivit pro rodiče loajální cenu as bonusem - oběd zdarma pro dítě při každé návštěvě;

- k nákupu odborné literatury, učebních pomůcek, stolních her, tematických obleků pro realizaci scénářů výroby, hudebních nástrojů apod.

Obchodní Thinness

Nevíte, jak otevřít dětský klub? Pokud jste plní pozitivních, sebevědomých a vysokých výkonů, nebojte se. Komunikace také neublíží, protože je nutné komunikovat s klienty (rodiči), dětmi, pracovníky. Zde bude nutné někde se přizpůsobit, být smělé k tvrzením (pokud existují), usmívající se a dobročinné bez ohledu na vlastní náladu.

Důležité body

A nyní, když je tato myšlenka podrobně vymalována, můžete začít detailně sestavit podnikatelský plán pro dětský klub s podrobnostmi. Výpočty budou zahrnovat několik položek: pronájem místnosti, účty za služby, speciální vybavení, platy zaměstnanců, reklamní propagace, nepředvídané výdaje (i oni potřebují věnovat pozornost). Dále představíme fáze přípravy podnikatelského plánu a řekneme vám, o co musíte nejdříve věnovat pozornost.

Vyberte oblast

Rozhodujícím aspektem při výběru místnosti je rozpočet podnikatele: buď to bude dětský klub střední třídy, nebo bohaté rodiny. V zásadě budou obě možnosti přínosné, pokud je rozumné se k věci přistupovat a pronajmout pokoj ve vhodné oblasti.

Elitní areál je vhodný pro prestižní klub. Ale náklady na nájemné, odpovídající opravy a slušné mzdy se výrazně zvýší. Přestože poměr nákladů / výnosů bude ziskovost hmatatelná.

Pro hospodářský klub je obvyklá oblast vhodná, ale s dobrým provozem. Pokud učitelé přijmou vysoce kvalifikované zaměstnance, potom ze všech částí města budou mít jejich potomci další trénink.

Ačkoli tou nejlepší volbou je centrální region. "Plodná" místa jsou také čerstvé ulice v blízkosti nových budov, kde prakticky neexistují žádné nabídky pro takové služby.

Požadavky na prostory

Celková plocha místnosti by měla být nejlepší z čtverců 70, ale ne menší než 50. Vzhledem k tomu, že alespoň jedna místnost je vyhrazena pro třídy, je nutné, aby existovaly tři nebo více. Také přítomnost koupelny vybavené podle norem SES je povinná.

Mimochodem, orgány dohledu vyžadují umístění instituce takového plánu v prvním patře nebo vyšší (v žádném případě v suterénu nebo v suterénu). Proudy denního světla a čerstvého vzduchu musí nutně proudit do místnosti, kde jsou děti.

Je žádoucí, aby ke vstupu do klubu byl volný přístup, vedle parkovacích míst pro pohodlí návštěvníků.

Nábor kvalifikovaných pracovníků

Nejdůležitějším pravidlem při výběru pracovníků pro práci s dětmi jsou zkušení učitelé s odpovídajícím vzděláním.

Chcete-li obecně vědět, jak otevřít dětský klub je polovina bitvy. Další pozornost by měla být věnována výběru personálu. Známá fráze "kádry rozhoduje všechno" není vymyšlená marně, na ně se v budoucnu staví produktívní podnikání. Učitel je schopen zaujmout děti v kognitivních aktivitách, zapojit se do studovaného předmětu a udržet si tak v dětském klubu, podněcovat k neustálým návštěvám. Jedním slovem - inspirovat důvěru dětí a jejich rodičů.

Během rozhovoru je důležité věnovat pozornost kvalifikaci budoucího zaměstnance, pracovní zkušenosti, vzhledu (čistota, čistota, zdrženlivý styl). Dětský učitel by měl být přátelský, usměvavý, společenský, přiměřený a milující malé děti.

Zařízení pro dětský klub

Situace v místnosti by měla přitahovat a potěšit inteligentní děti, stejně jako jejich rodiče přímo. Proto je třeba věnovat pozornost výběru speciálního vybavení (nejlépe z materiálů šetrných k životnímu prostředí), interiérových předmětů, barevných dekorací, uspořádání hřišť s měkkými polštářky a nafukovacím nábytkem.

Měli byste vzít v úvahu všechny drobné věci, například to, že šatny byly a pohodlné k použití, a měl atraktivní design, barvu. V čekárně musí rodiče kupovat pohodlné židle nebo čalouníky, dát chladničku s vodou, misku s cukrovinkami.

Šatník by měl být umístěn u vchodu. Mělo by mít dostatek polic a ramínek.

V herně se chlapci budou líbit švédské zdi se schody, lany, prsteny a vodorovnými tyčemi. V tomto případě musí být podlaha pokryta měkkými sportovními rohožemi.

Pokoje pro kurzy musí být vybaveny židlemi, stoly, skříněmi, ale ne ve velkém množství, takže je volný prostor. Situace by neměla utlačovat, ale přispívat k plné asimilaci informací.

Větrání je také nezbytné, av létě nebude klimatizace nadbytečná.

Propagační akce v propagaci klubu

V případě, že otázka je, jak otevřít dětský klub od nuly, propagační činnost by měla být velmi aktivní a rozsáhlá: vodící značky, směrové značky a nápisy na budovy, ploty, billboardů vedle vozovky, plakáty na městských ulicích.

Dobrou volbou je najímat promotory, aby distribuovali propagační barevné letáky s krátkými základními informacemi o dětském klubu.

Není možné vyloučit webové rozhraní World Wide Web. Na internetu můžete inzerovat na fórech, tématických stránkách o dětech. Pravidelně vytvářet a udržovat blog s kognitivními sekcemi.

V budoucnu bude fungovat jako motor podnikání "ústně", což je považováno za nejefektivnější reklamu. Šťastní rodiče rádi sdělují informace o vás mezi přáteli a známými.

Pravidelné podnikání

Když jste se dozvěděli, že se zdá, všechny nuance, jak otevřít dětský klub, nezapomeňte, že hlavní roli získáte získáním licence. Pokud se rozhodnete zavolat dětský klub vzdělávací instituci, je důležité, aby si ji právnická činnost získala.

V případě vytvoření běžného vývojového centra pro děti se licence nevyžaduje, je zapotřebí pouze registrace jako LLC nebo IP s otevřením osobního účtu.

Přibližný výpočet investice

Závěrečnou etapou bude výpočet požadovaných nákladů na vstup do podnikání "děti" (v rublech):

- registrace společnosti - cca 10 000;
- opravy - 150 000;
- nábytek a vybavení - 100 000;
- hry, učební pomůcky, knihy - 50 000;
- kancelářská technika (počítač, kopírka, tiskárna) - 30 000;
- velký reklamní znak - 35 000;
- Poplatek za pronájem - 50 000 za měsíc (70 m²)
Celkem: 425 000 rublů.

Připravte se však na měsíční účty. Jsou instalovány jednotlivě, v závislosti na spotřebě energie, obsazené vodě a prostoru.

Po prozkoumání těchto informací můžete bezpečně předpokládat, že jste nyní kompetentnější v otázkách o tom, jak otevřít dětský klub, kolik je třeba počítat a na co se snažíte. Pokud jsou splněny všechny podmínky, za šest měsíců klub začne platit za sebe, tam bude čistý zisk, který se bude zvyšovat podle nárůstu. Úspěch při dosahování cíle!

Klub pro děti: Jak se otevírat a vytváří zisk

Proč byste měli otevřít dětský klub?

Nápad otevřít dětský klub mi přišel v době, kdy jsem seděl doma s mým dvouletým synem. Byl jsem velmi znuděný. Téměř všechny matky s malými dětmi vědí, o čem mluvím: celý den trávíte, sedíte a v životě se nic podstatného nestane. Mozak se vypne, začnete žít na autopilotě a samozřejmě postupně zhoršovat.

Z nějakého důvodu bylo v této situaci obzvlášť deprimující, že nemám co říct svému manželovi, když přišel z práce z večera a zeptal se, jak dělám, co je nového.

Snažil jsem se také spojit práci a vzdělání malého dítěte. Šest měsíců po narození mého syna jsem našla chůvu a šla do práce. Vůbec si nevzpomínám na příští rok svého života, ale částečně jej mohu obnovit fotografiemi. Zamračená tvář, nucený úsměv. Dítě by mělo být věnováno pozornost, je třeba pracovat, zdravotní sestra by měla dávat téměř veškerou plat. První a druhá se ukázala špatně, třetí byla dobrá, ale bez potěšení.

Tehdy jsem dostal nápad a že je třeba otevřít obchod, a sice malý dětský centrum - krásné, pohodlné a dobře vybavené-místo, kde bude přátelský a velmi profesionální instruktoři provádět vzdělávací aktivity pro děti od jednoho roku do školního věku. Navíc na mé budoucí práci mohu trávit čas se svým vlastním dítětem a nebudou mít tak náročný plán, jako v pronajaté práci.

Na rodinné radě jsem vznesla otázku, zda by peníze, které byly určeny na nákup nového auta, měly být uvedeny do mého podnikání. Slavnostně jsem si vybral kapesní roucho, které se skládalo ze spánkového nočního dokumentu - "podnikatelského plánu", napsaného na polovičním listu papíru. Pracoval - dostal jsem "dobrý" a začal jednat.

Přípravná fáze se prodloužila rok a půl - podrobně jsem studoval zákony, předpisy a metody včasného rozvoje dětí; hledali pokoj, zabývající se průmyslovou špionáží v jiných klubech.

Pak tam byl prvním rokem, kdy jsem se, stejně jako mnoho aspirující podnikatelů, kteří pracují v podniku „všechny a různé“: generální ředitel, manažer, obchodní manažer, čistší, řidič, nálepky a distributor reklamních letáků, učitel angličtiny, správce webu - a se vrátil domů o deset hodin večer.

Poté došlo ke konfliktu s partnery, po kterém jsem musel znovu začít podnikat. Došlo k chybám v účetnictví, v cenách, v marketingu - to všechno mi stálo více než dva miliony rublů, dvě nervózní poruchy a velkou krabici antidepresiv.

Není snadné otevřít dětský klub a přivést ho k životu. Teď chápu, že to bylo kvůli nedostatku malého množství znalostí. Mohu s jistotou říci, že dětský klub není binomický Newtonův. Myslím, že otevírání je mnohem jednodušší než kosmetický salon, květinové studio, rekreační agentura nebo obchod se suvenýry.

Koneckonců, za účelem uspořádání dětského klubu, nemusíte kupovat drahé vybavení: ledničky na květiny, jako v květinářství, laserové stroje, jako salon krásy. Není vůbec nutné být profesorem ekonomie - stačí mít zdravý rozum, organizaci, schopnost učit se. A nejatraktivnější, nepotřebují velké peníze: otevřít malý dětský ateliér stačí investovat několik tisíc dolarů (to platí pro ty, kteří na rozdíl od mě nezačínají při každém kroku).

Mimochodem, teď je velmi dobrý čas pro otevření dětského klubu. Existují přinejmenším čtyři důvody.

Číslo příčiny 1.

Stále více rodičů si uvědomuje, že investování do vývoje a vzdělávání dítěte je prospěšné investice. Současně si uvědomují, že dobré vzdělání stojí peníze, nemělo by to být bezplatné nebo levné.

Číslo příčiny 2.

Vzdělávání je dřívější. Rodiče již nemusí vysvětlovat, že je třeba co nejdříve začít rozvíjet pozornost, paměť, logiku dítěte, práci na jeho socializaci a tvůrčích schopnostech. Rozvíjení tříd pro děti ve věku jednoho roku a dokonce i mladších se nezdá být exotické, jak tomu bylo před několika lety. Mnozí děti vezmou do školy i po mateřské škole. Chápou, že v obyčejné zahradě, kde ve skupině 15 až 30 lidí, jejich dítě nedostane takovou pozornost a kvalitu pedagogické práce, jako v dobrém dětském klubu.

Číslo příčiny 3.

V mnoha městech v Rusku se tento dětský boom. Procházka dětských hřišť za slunečného dne a nepotřebujete žádné statistiky. Všichni, kteří vidíte, budou budoucími klienty.

Důvod č. 4.

Dětské kluby se každý den stávají stále více. Ale jsou stále malé a většina z nich je zcela domácí. Mnoho rodičů má rád samotnou myšlenku včasného rozvoje, ale nemají rádi kvalitu tříd v klubech. Budou rád souhlasit a připravovat se na školu, na jazyky a na tvořivost - kdyby byla pouze úroveň hodná.

Jsem si jist, že za několik let bude počet dětských klubů srovnatelný s počtem kosmetických salonů. Pokud se teď v moskevských spacích oblastech podle mých pozorování nachází salóny krásy v každém pátém domě, pak velmi brzy každých 10-15 domů bude mít jeden dětský klub.

Dětský klub se stane známou součástí života mladých rodin. Rodiče téměř automaticky posílají své děti na rozvojové studium ve věku 1-2 let. Bude zbytečné se zeptat, jestli dítě vezme do školy po mateřské škole - samozřejmě řídit! Maminka a tatínek nebudou zvyklí na oslavu narozenin jejich dětí v bytech - proč se vzdát vlastních bytů, když mohou být pověřeni odborníky ve zvláštní místnosti?

Mnoho lidí říká, že dětský klub je slibným směrem pro podnikání. Ale pro mě to nejde jen o peníze. To je také příjemná věc.

Moc se mi líbí, že práce mé společnosti je spojena s dětmi. Úsilí investované do jejich vývoje vždy přináší velké, příjemné a často úžasné výsledky. Tříletý, který po vyučování utrácí celou třídu angličtiny sedící s nosem proti zdi, se vrhá na otcovo auto a začne s nadšením vyprávět celou lekci. Dvouletá dívka, která křičí s dobrou rohožkou, téměř vždy a bez zjevného důvodu, po několika obvyklých třídách vývoje (samozřejmě individuální) se stává klidným a vyváženým dítětem. Chlapec, který nedávno prošel dvěma lety, čte na kostech Zaitseva dilematické slova. Upnutá "vlčí mláďata", která se bojí překonat prah klubu, o měsíc později se stane hvězdou skupiny. Takové případy zakaždým překvapí a prosím.

Kromě toho "povolání" vedoucího dětského klubu nezasahuje, ale pomáhá být dobrým matka. Neustále se "pokouším" o tématu výchovy a psychologie dětí, což je užitečné pro každého rodiče.

Mám svůj vlastní zdroj příjmu - klub nepřináší obrovský, ale stabilní zisk. Mám volný čas ke studiu sebe a svých dětí.

A konečně, nejdůležitější věc (pro kterou vše bylo zahájeno, jak tomu rozumíte) - vždycky mám co říct manželovi, když se večer zeptá: "Co je nového?" Mimochodem, podle mého názoru se tato otázka stále častěji ptá. Možná proto, že odpověď je příliš dlouhá?

Jak otevřít dětský klub?

Dětské vývojové centrum pro děti, dětské centrum nebo dětský klub je místo, kde rodiče přivádí své děti do školy ve věku jednoho roku. Ve skupinách 4-5 lidí s nimi vedou kurzy na rozvoj pozornosti, paměti, logiky, myšlení, vývoje jemných motorických dovedností, učení se číst a počítat a mnoho dalších užitečných věcí. To vše se děje ve formě hry.

V dětském klubu jsou 4 skupiny malých klientů:

 • Děti od 1 do 3 let přijíždějí do tříd vývoje. Hlavním cílem - rozvoj dítěte, komunikace pro dítě a komunikace se trochu znudí v dekretu matky (matky jsou přítomné ve třídě společně s dítětem).
 • Děti ve věku od 3 do 7 let přijíždějí do dětského klubu po nebo v rámci mateřské školy pro další třídy: integrovaný vývoj (čtení, počítání, svět kolem), kreslení, angličtina, tanec, gymnastika.
 • Děti od 5 do 7 let jsou školeny pro školu. S nimi je intenzivní výcvik věnován čtení, počítání, psaní.
 • Děti ve věku od 7 do 10 let přijíždějí do školy po skončení školy. Může to být angličtina, kresba, tanec, gymnastika a mnoho dalšího.

Další zdroje příjmů:

 • Provádění narozenin dětí
 • Individuální poradenství (psycholog, řečový terapeut)
 • Třídy těhotenství
 • Organizace dětského centra pro děti.

Díky kompetentnímu přístupu k práci funguje dětský klub a vydělává peníze po celý den:

 • Ráno (od 9:00 do 13:00) - třídy s nejmladším
 • Odpoledne (od 13:00 do 17:00) - hodiny přípravy na školu a se školáky
 • Večer (od 17.00 do 20.00) - s těmi, kteří vedou po zahradě nebo po dni spánku.

Nyní je velmi dobrý čas otevřít klub dětí!

Existují minimálně 4 důvody:

Číslo příčiny 1. Stále více rodičů chápe, že investování do vývoje a vzdělávání dítěte je nejvýnosnější investicí peněz. Stále více rodičů se domnívá, že dobré vzdělání stojí za peníze, nemělo by to být bezplatné nebo levné.

Číslo příčiny 2. Vzdělávání nebo, správněji, vývoj se stává dřívějším. Rodiče nemusí vysvětlovat, že je třeba začít co nejdříve rozvíjet pozornost, paměť, logiku, myšlení, soustředění dítěte, práci na socializaci, tvůrčí schopnosti. Rozvíjení tříd pro děti od jednoho roku a ještě mladšího již není exotické, stejně jako předtím. Mnozí rodiče berou své děti do školy i po mateřské škole. Chápou, že v zahradě s 15-30 osobami ve skupině dítě nedostane takovou pozornost a kvalitu pedagogické práce jako v dobrém dětském klubu.

Číslo příčiny 3. Země prochází opravdovým boomem! Procházka dětských hřišť za slunečného dne a nepotřebujete žádné statistiky. Vše, co uvidíte, jsou vaši budoucí zákazníci! Odborníci si jsou jisti, že podnikání s dětmi v naší zemi bude mít větší šanci na úspěch než mnoho jiných.

Důvod č. 4. Dětské kluby se každý den stávají stále více. Ale jsou stále malé a velkou část z nich jsou zcela drobné! Mnoho rodičů má rád myšlenku tříd, ale jejich ztělesnění se jim nelíbí. Nezúčastní se tříd ne proto, že nechtějí, ale proto, že pro sebe nemohou najít dobrý dětský klub. A pak existuje také obrovský potenciál růstu.

K otevření dobrého dětského klubu nepotřebujete:

 • Koupit drahé vybavení (ledničky na květiny, jako v květinářství, laserové stroje, jako v kosmetickém salónu).
 • Být profesorem ekonomie stačí mít zdravý rozum, organizaci, schopnost učit se a nejlépe zkušený konzultant.
 • Chcete-li mít hodně peněz - otevřít malý dětský klub dobré úrovně, stačí investovat asi 25 tisíc dolarů.

Jak otevřít úspěšný dětský klub

Už jsem prošel touto cestou a jsou připraveni podělit se o své zkušenosti zdarma. Kniha "Dětský klub: jak se otevírat a vytvářet zisk" - Historie otevření mého prvního klubu. Snažil jsem se psát snadno a fascinujícím způsobem o nejtěžších otázkách a jak říkají čtenáři, podařilo se mi to.

Z knihy se dozvíte, co povolení musí být získány, jak přijít s unikátním konceptem klubu, jak vyzvednout nábytek a učební pomůcky, najít učitele, aby přilákali zákazníky, a co je nejdůležitější, jak uspět, bez opakování chyb druhých.

Pro ty, kteří zjistili, že je obtížné najít čas na čtení knihy, připravili jsem 5 zvukových lekcí o hlavních tématech týkajících se otevření dětského klubu. Audio kurz, stejně jako kniha, je můj dárek pro začátečníky. Budu rád, pokud vám pomůže přiblížit se ke svému snu.

Klikněte na tlačítko a dostanete odkazy na 5 audio lekcí, ze kterých se dozvíte, co a jak dělat, jak otevřít svůj dětský klub od začátku - to nejlepší ve vaší oblasti a ve vašem městě:

Po kliknutí na tlačítko postupujte podle pokynů na následující stránce, abyste úspěšně aktivovali přístup a získali odkazy na lekce e-mailem. Můžete se začít okamžitě učit. Jsme proti spamu. Vaše údaje zůstanou 100% důvěrné.

Obsah volného kurzu:

Krok 1. Společnost zaregistrujeme. Jaký druh organizační a právní formy je lepší zvolit (IP, LLC, LEU) a proč? Jaký je systém zdanění? Jaká je právní adresa, aniž by tam byl prostor? Jaké kódy hospodářských činností specifikujeme v ústavních dokumentech?

Krok 2. Vybíráme pokoj. Kde by měla být místnost umístěna? Jakou velikost? Jaké rozložení? Jaké jsou požadavky na hygienu? Jak se přiblížit hledání pokoje? Jaké dokumenty má vlastník prostor?

Krok 3. Najdeme zaměstnance. Kde hledat zaměstnance a jaké jsou pro ně požadavky? Vzdělání, věk, psychologie.

Krok 4. Koupíme nábytek, vybavení, školicí materiály. To, co je naprosto nezbytné, je, že je dobré mít a že v dětském klubu nemůžete absolutně mít.

Krok 5. Získáme povolení v SES a Pozhnadzor. Budeme mluvit o tom, jaké druhy povolení potřebujete a které NENÍ požadováno.


Samozřejmě Author - Zarina Ivanter, spoluzakladatel a šéf moskevské dětské kluby „Las Mamas“ a „Classics“ školky „UMI“, autor knihy „Kids Club: jak otevřít a vytvořit ziskový“, „úspěšný dětský klub: krok za krokem plánu rozvoje 12 měsíců "," Deník šťastné matky ". Více →