Podnikání pro návrháře

Obchodní nápady v designu, grafice a architektuře

Obchodní myšlenka № 1374. Jak vydělat peníze pomocí tiskáren?

Pravděpodobně začíná tím, že tato myšlenka podnikání je především zaměřena na tvůrce, ilustrátory, umělce a další lidi tvůrčích povolání, ať už se jedná o způsob vytváření obrazů. Ale i když nemáte s touto oblastí nic společného, ​​máte příležitost projít se v tomto oboru a vytvořit zajímavý a stále rostoucí zdroj příjmů. Ale než půjdeme přímo k popisu myšlenky podnikání, stojí za to říct pár detailů o tom, co jsou tiskárny. Koneckonců, pro mnohé toto slovo.

Obchodní myšlenka №1358. Jak vydělat peníze na výrobu autorských plakátů pro interiéry?

Dnešní materiál bude relevantní pro všechny, kteří jsou spojeni se světem počítačové grafiky, designu, kreslení apod. Navíc bude tato myšlenka zajímavá pro ty, kteří vědí, jak najít správné specialisty. Pak můžete získat i bez specializovaného vzdělání nebo dovedností při vytváření výkresů a grafiky na počítači nebo na papíře. Ale přesto, ať je to cokoli, je to ideální, pokud to sami znáte. Pak prostě musíte roztáhnout ruce. Můžete převést všechny své myšlenky do reality. Nebudeš záviset na ostatních.

Obchodní myšlenka №1335. Trojrozměrné obrazy Patricka Richarda

Dnes budeme hovořit nejen o myšlence podnikání, ale o poměrně starém a již realizovaném projektu, který dosud existuje a přináší jeho tvůrci dobré peníze. Ale o všechno v pořádku. Začněme hlavním charakterem naší dnešní publikace - návrháře, umělce a podnikatele Patricka Richarda. Ve skutečnosti je to díky své kreativní myšlení a přímým rukám, které rostou od správného místa, se objevila značka La Ruée vers l'Art. Pod touto značkou se vytvářejí jedinečné 3D snímky, které se prodávají po celém světě.

Obchodní myšlenka №1333. Výroba štítků pro interiér

Dnes hovoříme o podnikání, které nevyžaduje velké investice. Zároveň je velmi slibná a je schopna přinést majiteli velmi dobré zisky. Navíc, abyste organizovali tuto nejzajímavější firmu, nemusíte ani potřebovat pronájem kancelářských prostor. Alespoň zpočátku. V bytě bude dost místa, nebo dokonce jen pracovní plocha s počítačem. Navíc můžete bez toho udělat, pokud sami nebudete pracovat a budete jednat pouze jako organizátor. I když.

Podnikatelská myšlenka № 1305. Webová stránka s placenými lekcemi o počítačové grafice

Tato myšlenka podnikání bude zajímavá pro všechny ty, kteří se tak či onak spojují s sférou počítačové grafiky, designu, kreslení atd. Pokud máte rádi tvorbu různých ilustrací, 3D modelování, typografie, loga, návrh interiéru a podobně, pak jste nutně uživatelé několika tematických míst. Mohou to být blogy populárních designérů, ilustrátorů, umělců atd. Mohou to být tematické fóra nebo komunity. Mohou to být stránky s lekcemi počítačové grafiky.

Obchodní myšlenka №1258. Výroba a prodej polygonálních soch zvířat

Tato myšlenka bude především apelovat na tři kategorie lidí. První je milovníci origami. Pro ty, kteří nevědí, je to umění vytvářet nejrůznější papírové postavy. Ano, ano, ty stejné letadla a lodě z našeho dětství jsou také origami. Druhá kategorie lidí je fanouškem 3D grafiky. Dnešní materiál se jim bude zdát známým a dokonce i domorodým. V trojrozměrné grafice je hlavním úkolem modelovat objekt pomocí speciálního počítačového editoru. Chcete-li to provést, použijte jiné.

Obchodní nápady pro návrháře

Někdo nechtěl vytvořit vlastní podnik. Kromě toho má člověk příležitost dělat přesně to, co má rád, takže každý může získat i poměrně citlivý zisk, který bude růst v závislosti na tom, kolik úsilí vynaložíte. Pro každého člověka je lepší vytvořit takovou firmu, v níž nejen porozumí, ale kdo bude pro něj zajímavý. V každém jiném případě se podnik velmi rychle nudí, což bude mít za následek jak finanční ztráty, tak ztráty všeho, co jste vydělali.

Návrháři jsou lidé, kteří pro nadřízené považují za velmi obtížné pracovat. Vždycky chtějí svobodu a nemohou pracovat na přísném plánu. V důsledku toho mnoho z nich otevře své vlastní společnosti. Ale která společnost se otevře? Co by měla dělat? Na všechny tyto otázky dnes musíme hledat podrobné odpovědi, protože v opačném případě se podnik nemusí vůbec ukázat.

Obchodní myšlenky pro návrháře se neustále vyvíjejí a zlepšují. Například dnes velký počet designérů otevře své vlastní agentury pro návrh interiérů. V tomto oboru nemusíte nic investovat. Samozřejmě budete muset vynaložit na pronájem pokoje, nákup softwaru atd., Nicméně, to je velmi rychlé splacení, protože vysoce kvalitní designové projekty dnes jsou poměrně drahé. Navíc můžete vytvářet a vytvářet celou řadu šablon, které můžete rychle vytvořit návrh pro konkrétní místnost. Chcete-li získat větší zisk za projekt, můžete nabídnout související služby, jako je výběr barev, pomoc při nákupu materiálů atd.

Můžete se také pokusit pracovat jako krajinářský designer. Tato činnost samozřejmě bude vyžadovat více služeb, protože budete muset pochopit nejen design, ale také půdu, ekologii atd. Nicméně, takový obchod je také velmi populární a rychle se vyplatí.

Navíc každý návrhář má možnost pracovat doma. K tomu je třeba vytvořit vlastní webové stránky nebo se zaregistrovat na internetových stránkách nezávislých. V tomto případě bude muset návrhář umístit portfolio a hledat objednávky. Samozřejmě, čím více specialistů má objednávky, tím více zákazníků bude mít. Výhodou této práce je, že nepotřebujete pronajmout si prostor, kupovat zařízení atd. Se všemi pracemi, se kterými se můžete úspěšně vyrovnat a doma.

Návrh interiéru

Pro odborníky s tvůrčím myšlením, které se zabývají vytvářením jedinečných interiérů obytných a nebytových prostor, se stále častěji obrací na kvalitní služby. Jedná se o módní výnosné podnikání, které nevyžaduje vážné investice a závazné pro určité pracoviště. Existuje mnoho konkurentů, ale dobrý design a představivost vám pomohou obejít a uspět v designu.

Jaká je práce

V elitní společnosti se domníváme, že využívání služeb interiérového designéra při zdobení bytu, klubu, restaurace, kasina je běžná věc. A čím je autorita kandidatura pro tuto roli, tím více bude respektovat status zákazníka. Pro začínajícího návrháře je obtížné vyhrát prémiový trh, ale není třeba zoufat. Návrh prostor také pronikl na trh pro střední třídu. Tady je snadnější začít. Pro práci můžete pokrýt všechny oblasti nebo zvolit jeden ze směrů:

 1. Redesign. Bez organizace oprav a vážných investic měníte prostory. Patří sem zdobení, malba stěn, výměna nábytku a textilu. Často takovou službu využívají firmy zabývající se realitami, které přinášejí prodávaný prostor do představitelného vzhledu.
 2. Obnova. Starožitný nábytek, krby, kamenné zdi, exponáty muzeí jsou obnoveny. Poptávka po této službě je také skvělá pro klienty s velkými penězi.
 3. Malování interiéru. Registrace obrazů, panelů, vytvoření jedinečné struktury stěn a stropů. Je to dílo, spíše umělec, než návrhářka.
 4. Interiér ve specifickém stylu. Existuje spousta stylů: země, baroko, afrika, konstruktivismus, provence, nové umění, feng shui, hi-tech. Pokud máte jemný styl styl, je to vaše volba.
 5. Interiér určité instituce nebo místnosti. Může se jednat pouze o design restaurací nebo výhradně s koupelnami bytových domů. V tomto případě můžete zvýšit svou profesionalitu v úzkém směru, studovat literaturu, práci konkurentů.

Služby designéra jsou velmi ceněné. Odděleně, je cena stanovena na plánování a konzultace (400-450 rub. Na 1 čtvereční. M), vytvoření 3D-modelu budoucnosti projektu (500 rub. / 1 ​​čtvereční. M), údržba celého procesu (od 500 rublů. / 1 ​​čtverečních. M ). Můžete také nainstalovat pevné částky pro dohled nebo konzultaci bez ohledu na množství práce. Kromě toho by se mělo předvídat dobrá přirážka z důvodu naléhavosti. Zároveň prakticky nesete náklady na podnikání.

V interiérových designérech jsou práce a chyby. Zákazníci jsou pro každého jiný, chuť a preference - najít rovnováhu mezi vlastní tvůrčí vizí a touhou zákazníka je obtížné. Důležité je, že záruka na přijetí objednávky není k dispozici až do přípravy odhadu a uzavření smlouvy. Poté, co jste prohlédli prostory, plánovali a vypočítali všechny náklady, můžete odmítnout z důvodů bez motivace. Návrhář ve většině případů doprovází objednávku až do cíle. To znamená, že nejen umělecké dovednosti a chuť jsou potřebné, ale také schopnost komunikovat se staviteli. Sdělit jim jejich myšlenku je obtížné a někdy to nemůže být fyzicky ztělesněno.

Jak se připravit na zahájení podnikání

Za prvé, musíte mít řádné vzdělání. Pro začátečníky v mnoha městech a dokonce i na Internetu se pořádají kurzy interiéru - jejich cena je 18-25 tisíc rublů. Mnoho škol dává absolventům příležitost uplatnit znalosti v praxi: seznámí se zákazníky a partnery, poskytuje doporučení pro vyhledávání a propagaci. Pokud začnete samostatně vytvářet sebe sama, nedovolte skromný zážitek, můžete chvíli získat práci v ateliéru, kde týmová práce s odborníky a aplikace speciálních programů poskytne jasný obraz o všech nuancích. Dalším krokem je oficiální registrace. Pro svobodného návrháře je vhodnější stát se IP. Licence na projektové činnosti se nevyžaduje. Pro podnikatele je jednodušší uchovávat záznamy a není zapotřebí vkládat do účetních záznamů.

"Gadgets" designéra: co koupit

Pro práci bude nutné:

 • Telefon pro komunikaci (3-5 tisíc rublů).
 • Laptop (15-25 tisíc rublů.).
 • Licencované programy pro návrh. Autodesk 3ds Max (17-25 tisíc rublů), 3-D Room Planner, Autodesk Homestyler a další jsou populární.
 • Auto. Mnoho zákazníků žije mimo město, bez auta, které je obtížné spravovat.
 • Knihy a příručky o designu.
 • Papír, nářadí, tužky a další - pokud dojde k vizualizaci v režimu "ručně".

Pokud plánujete omezit konzultace na návrh prostor, budou vyžadovány pouze speciální znalosti a schopnost dosáhnout cíle. Pro začátečníka je však obtížné začít tímto směrem, protože taková práce poskytne známý designér dobře známému designérovi s rozsáhlými zkušenostmi.

Reklama

Bez pokroku v oblasti designu by se nemělo řídit. Vlastní, kvalitativně navržená a ilustrovaná ve formě portfolia - nepostradatelnou podmínkou úspěchu. Řekněte nám o sobě, vašich znalostech, pracovních zkušenostech, dovednostech, projektech dokončených. Stránky ve veřejných sociálních sítích a Instagram jsou také správným krokem. Kromě toho můžete umístit reklamy do fór na design, blogy o interiéru, kreativní oblasti. Brožury a letáky - méně pevné způsob, jak vyjádřit sám sebe, ale pokud vaše služby jsou určeny pro lidi s průměrnými příjmy, a chcete navrhnout rezidenčních bytů, to je docela přijatelné. Ujistěte se, že krásně design vizitky.

Pracovní postup návrháře interiérů

Podmíněně lze práce designéra rozdělit na následující etapy:

 • Přijetí hovoru a setkání s potenciálním klientem. Jsou zákazníci, kteří by radši přišli do vaší kanceláře. Při pronájmu místnosti se nejprve dbejte na design - bude to vaše "tvář". Uspořádání schůzek může být doma - návrh vlastního bytu si musíte nejdříve uvědomit (dobrou možnost zahájení práce v portfoliu).
 • Kontrola objektu. Jsou měřené plochy, odhadované náklady na práci a její trvání.
 • Vypracování návrhu projektu a předběžné odhady, podpis smlouvy. Podrobnosti a ceny jsou uvedeny. Ve vašem nejlepším zájmu - aby najít nejlepší cenu a kvalitní možnosti pro nábytek, dokončovací materiály a další věci - k tomuto účelu užitečné spolupráci s velkoobchody a stavební firmy (trvalé příkazy poskytují dobré slevy).
 • Konečný odhad je schválen. Uzavírá se smlouva a předplatí se provádí na běžné výdaje.
 • Nákup materiálů a vlastního designu. V této fázi je důležité neustále sledovat práci stavitelů. Nejdelší a nejdůležitější etapa.
 • Přijetí práce zákazníkem. Většina klientů bude sledovat vaše kroky v průběhu celého procesu.
 • Konečný výpočet. Forma platby je stanovena při vypracování smlouvy. Když pracujete s velkými společnostmi a prémiovými zákazníky, navrhujete jejich kanceláře a přijímací prostory, je pohodlnější a pohodlnější otevření bankovního účtu.

Po předvedení bude zákazník obdržen oprávnění k opravě portfolia.

Nakonec,

Pokud máte prostorové myšlení, máte zvláštní chuť a komunikační dovednosti, sklony psychologa a organizátora, pak je rozsah práce interiérového návrháře vaše výklenek. Minimální náklady a maximální výnosy zajistí vysokou ziskovost a rychlou návratnost podnikání. Od vás bude vyžadováno včasné a vysoce kvalitní poskytování služeb, po kterém bude klient chtít sdílet své dojmy a doporučit vám známé.

Podnikání pro návrháře

Dnes se trh s interiérovým designem rozrůstá, každým dnem získává nové obraty. Mnoho bohatých lidí dává přednost tomu, aby vytvořili zajímavý jedinečný prostor v jejich bytu i na pracovišti, kde by se mohli cítit pohodlně a pohodlně. Máte-li vynikající prostorové myšlení, můžete zručně manipulovat s prostorem, pak můžete bezpečně nazývat interiérovým designérem. Ale abyste mohli vydělat peníze na svůj talent, stát se prvním mezi zástupy, dovednosti samy o sobě nestačí. Proto vám nabízíme zajímavé obchodní nápady pro návrháře "Obchodní nápady", aby se stali dobrými specialisty.

Obchodní nápady pro design interiérů - obchodní nápady v oblasti designu interiérů

Každý návrhář musí být nezbytně kreativní člověk s obrovským tvůrčím potenciálem. Co začít vlastní podnikání v interiéru a uspět, musíte přemýšlet o vytváření vlastního osobního ateliéru pro návrh interiéru. Tento nápad je velmi úspěšný, zejména proto, že potřebujete pouze počítač a přístup k internetu. Můžete si vytvořit vlastní webové stránky, kde klientům nabízíte služby designéra.

Poté se musíte rozhodnout pro specializaci. Krásná obchodní myšlenka v interiéru bude navrhnout osvětlení nebo výběr a umístění nábytku, respektive ve stylu místnosti. Čím užšíte svou specializaci, tím více se můžete zaměřit na nejdůležitější body vašeho podnikání.

Biznes idey pro interiér - nejúčinnější obchodní nápady pro design

Dnes je jedním z populárních destinací tzv. Redesign. Toto je proud, který se objevil ne tak dávno. V Rusku jsou služby redesignu velmi důležité v současné době. Podstatou práce je, že návrhář vytváří nový projekt, aniž by se musel uchýlit k hlavním opravám, ale zcela změnil vnitřní prostor místnosti, její vizuální vnímání.

Mnohé dnes využívají poskytování služeb pro obnovu a restaurování. Zde můžete potřebovat vaši schopnost ušetřit zničení času nábytkem nebo jinými ročníky. Starožitnosti jsou navíc v módě.

Není to špatné obchodní myšlenka interiéru, pokud si myslíš, že jsi skvělý umělec, maluješ. Jedná se o dekorativní uměleckou formu, která vám dá hmatatelný příjem a slávu.

Vlastní podnikání: Design studio interiéru se vyplácí do jednoho roku

S růstem blahobytu se lidé stále více obracejí na návrhy projektů pro byty a domy, a to platí jak pro majitele velkých chat a malých "odnushek". A vzhledem k tomu, že je velmi snadné vstoupit do této činnosti (stačí pronajmout kancelář a najmout pár zaměstnanců), není překvapením, že studia, které poskytují služby interiérového designu, rostou jako houby.

Často firemní klienti využívají služby designových studií, objednávají návrhy kanceláří, kosmetických salonů, restaurací atd.

Jaký formát si můžete vybrat pro design studio?

Nicméně, pokud nechcete vstoupit do řad fiktivních společností k vytvoření tohoto podniku by měla přijít s velkou zodpovědností. V první řadě se musíte rozhodnout, na formátu: zda to bude další linii podnikání mateřské společnosti (např studiu na nábytku showroomu, nebo firmu prodávající povrchových materiálů), nebo vysoce kvalitní architektonickou firmu, poskytovat plný rozsah služeb od designu domova do interiéru.

Ve studiích není specializace na typy zákazníků, ale současně pracovat s oběma fyzických i právnických osob, jediný rys - ateliéry sloužit klientům s příjmy nad průměrem (projekty v průměru cenových kategoriich. - 0,8-1,2 tisíc p).

Obecně platí, že začátečník v elitním segmentu je lepší ne vyšplhat - zde potřebujete více zkušeností a zodpovědnost za výsledek se zvyšuje.

Jak najít pokoj v designovém studiu?

Pro studio jsou prostory v kancelářských budovách umístěné v centrálních oblastech ideální, kde je pro klienty výhodné. Začátek studia je dost na pronájem 20 metrů čtverečních. m, protože nejprve se můžete omezit na tým 2-3 osob včetně ředitele.

V ateliéru by v ideálním případě mělo být vyjednávací místnost, pronájem dalších 10 m² m., takže zákazník byl pohodlný diskutovat o detailech interiéru a vyjednávat o nákladech na práci.

Samostatný vchod do designového studia není vyžadován, opravy jsou podle uvážení ředitele. V interiéru můžete vytvářet minimální jasné akcenty, jasné doteky firemního stylu nebo vystupovat na stěnách nejlepších designových projektů společnosti.

Vybavení studia je prakticky stejné jako zařízení konvenční kanceláře:

tabulky s obrubníky (5 000 rublů každý)
dvě židle pro každé pracoviště - pro zaměstnance a klienta (od 800 rublů každý),
skříňka pro papíry (5 tisíc rublů.),
šatník (5 tisíc rublů.).

Hlavním nástrojem práce designéra je osobní počítač. A tyto počítače by měly být dostatečně silné a proto drahé - od 55 tisíc rublů.

Studia budou muset koupit sadu licencovaný software 3D Max (149,5 tis. Rublů), AutoCAD (122000. Rub.), Corel (11 tis. Rublů), Adobe Photoshop (24,5 tis. Rub.).

Odborníci doporučují používat síťové verze produktů: "Software lze instalovat na více místech, než koupil licence. Ale současně spusťte pouze kopie programu, které jsou k dispozici od společnosti. " Tento typ licence se nazývá plovoucí nebo konkurenční. Náklady jsou vyšší o cca 20%.

Nezapomeňte na tiskárnu, skener, kopírovací technologii, fax, telefony (to vše může být v jednom zařízení). Budete také potřebovat laserovou pásku (6 500 rublů) a digitální fotoaparát (30 000 rublů).
Kdo má mít zaměstnance?

Počáteční studio potřebuje režiséra a dva designéry. Ředitel (který je vlastníkem) je obvykle zkušený odborník v oblasti designu interiérů. Sleduje objednávky, dohlíží na práci podřízených a samostatně provádí projekty.

Projektanti budou muset hledat mezi mladými profesionály nebo absolventy vysokých škol, protože zaměstnanci se zkušenostmi vyžadují vysoké mzdy (20-60 tisíc rublů.), Které rostoucí společnost nemůže poskytnout.

Funkcí najatého projektanta je řízení projektu, jednání se zákazníky o změnách, prezentace nových modelů, setkání s dodavateli finišních materiálů a telefonních konzultací. V prvním roce bude vůdce muset věnovat spoustu času práci s mladými zaměstnanci, jejich výuce, ovládání práce atd.

Jelikož práce není zcela nezávislá, je platba vhodná. Obvykle jsou tito odborníci placeni za 10 tisíc rublů. plus 5-10% z výše objednávky (čím větší je stopa místnosti, tím nižší je procentní podíl).

V některých společnostech jsou designéři nabízeni 20-30% z částky objednávky, což ušetří společnost od plateb v obdobích, kdy neexistují žádní zákazníci. Pracovní den ve studiích je osm hodin denně. Stává se však, že návrháři pracují doma, ve večerních hodinách nebo přes víkend - tvůrčí povolání znamená bezplatný plán.

Účtovníci jsou často najatí na základě smlouvy nebo externího účetnictví (náklady - až 10 tisíc rublů za měsíc).

Jak designová studia hledají zákazníky?

Chcete-li získat zákazníky v ateliéru, měli byste hned několik způsobů: vyhledávat klienty mezi přáteli, inzerovat na internetu a tisknout média a vytvářet webové stránky.

Vedoucí firem doporučují začít od posledního bodu, protože zákazník často přichází standardně: najde kontakty studentů, navštíví je na místech a setká se s těmi, které má rád. Vytváření webových stránek stojí 30 až 50 tisíc rublů. Na něm jsou umístěny kontakty studenta, nejlepší díla jeho návrhářů, ceny apod.

Chcete-li propagovat své služby, design studiové aktivně používají zprávy na fórech, posílají odkazy na své stránky na specializovaných portálech apod. Z tiskových médií je reklama nejčastěji objednávána v časopisech a referenčních knihách. Odborníci doporučují, aby se v prvních třech až čtyřech měsících umístil z 60 tisíc rublů na propagaci. Později lze náklady snížit na polovinu.

Hledání zákazníků prostřednictvím přátel vám dává studiu příležitost vydělat si portfolio a získat první doporučení nebo dopisy o zhodnocení. Mnoho zákazníků po návrhu bytu nebo chaty přicházejí do studia pro projekty v prostorách souvisejících s jejich podnikání.

Společnosti uzavírají smlouvu se zákazníkem, ve kterém jsou jasně předepsány fáze práce a termíny. Obvykle je klientovi odebrána platba ve výši 30-70% z výše uvedené objednávky.

Návratnost investic do designového studia?

Ceny projektových projektů v Jekatěrinburgu se například již vypořádaly - 0,8-1,2 tisíc rublů. pro náměstí. m (pro pokoje od 20 do 200 m2). Pěstitelské studio bude muset začít s nejnižšími náklady.

V průměru může návrhář vypracovat projekt na 100-150 m2 měsíčně. Odborník obvykle zahajuje několik projektů najednou a údržbu jednoho klienta (standartní byt 100 m2) trvá až tři měsíce. Za měsíc může studio tří návrhářů získat 240-360 tisíc rublů.

Odborníci poznamenávají, že objem zakázek pro začínající společnost poroste postupně. V prvním roce bude firma schopna přijímat a zpracovat nejméně šest objednávek na byty o rozloze 100 m2. m každý. V průběhu času počet objednávek narůstá na 3-4 zákazníků měsíčně.

Vedoucí projektových studií se shodují v tom, že investice lze získat přibližně za rok. Ke splnění tohoto termínu budou muset společnosti s třemi zaměstnanci na plný úvazek obdržet objednávky za 760 tisíc rublů ročně.

Pokyny pro další rozvoj

O rok později, ve třech studiích, lze zvládnout nové specializované směry. Například nabídnout zákazníkům ubytování na principech feng shui nebo udělat krajinný design.
Slibuje otevření dílny ve studiu, ve kterém je možné vyrobit něco individuálního, například exkluzivní omítky nebo štukové tváření.

Třetím souběžným směrem designového studia může být stavební práce.

Jak vidíte, tato práce je opravdu velmi slibná, ale stejně jako každý tvůrčí proces závisí na lidském faktoru o 90%. Takže hledat talentovaného designéra a započítat příjem.

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

5 tipů pro návrháře Jak začít podnikat

Návrh interiéru je rozsáhlá oblast činnosti, která vyžaduje komplexní znalosti jak v oblasti samotného designu interiéru, tak v oblasti marketingu, prodeje, náboru a pracovního postupu.

A pokud návrhář cítí sílu a touhu začít svou složitou cestu v designu, musí vzít v úvahu několik aspektů budování vlastního podnikání.

První věc, kterou potřebujete, je samozřejmě touha! Je to lesk v očích, který vám poskytne sílu, abyste dobývali obchodní výšky. Dalším úkolem je odstranit růžové brýle. Zázraky se nestávají v životě a stát se úspěšným designérem, potřebujete dvě věci - spoustu práce a trochu štěstí.

Jen si zvykněte na nápad - v Rusku přežije jen čtvrtina nových společností. A to je normální - neměli byste se bát. Musíte to zkusit, plnit hrbolky, spadnout, stoupat a zkusit znovu, jít dopředu.

Nezměnili jste se? Poté přecházíme na specifika.

První věc, na kterou byste si měli pamatovat - v každém případě je "čip" důležitý. Zkuste to najít pro vaši firmu. Inovace je 100% cesta k úspěchu!

Několik slov o týmu. Pokud máte osobu, s níž sdílíte své životně důležité hodnoty, jste připraveni pracovat ve dne iv noci, pomáhat si navzájem v obtížných situacích, zatímco naprosto klidně rozdělit peníze, pak jděte dál!

Ale pokud není taková osoba, vezměte všechno do svých rukou a podívejte se na pomocníka. Nikdo lépe, než si můžete vybudovat svou firmu!

Zapomeňte na stereotyp, že pro jakékoliv podnikání potřebujete počáteční finance. Není to tak. Vaše hlavní investice jsou vaše čas, síla a bezesné noci. Poprvé budete muset pracovat na nulu (nikdy se nechte pracovat se ztrátou!), Uděláte projekty pro své přátele a příbuzné téměř "za jídlo", ale to vše se v budoucnu plně vyplatí.

Neplánujte okamžitě kancelář v centru Moskvy, velký personál a měsíční firemní večírky v zahraničí. Všichni skvělí podnikatelé začali "v garážích".

Pokud jste přesvědčeni o svých schopnostech a znalostech, nemáte strach ze změny a máte touhu pracovat výhradně na sobě, spusťte svůj vlastní projekt - je důležité tuto záležitost přistupovat s veškerou vážností. Nejdříve musíte určit bod podpory.

 • Co můžete nabídnout potenciálnímu klientovi?
 • Jaké jsou vaše profesionální dovednosti?
 • Budete schopni obsadit určité místo na trhu?
 • Jaké poznatky máte a co potřebujete získat? Opravdu se vám líbí, co děláte?

Je třeba vypracovat trh s tím, jak a za jakou cenu představují soutěžní práce. Zjistěte, jak vypadají vaši partneři, dodavatelé, zákazníci. Nakreslete si portrét potenciálního klienta.

 • Co chce?
 • Kolik bude platit?
 • Přemýšlejte o tom, jaké další služby budete potřebovat?
 • Věnujte pozornost právním otázkám - daním, občanskoprávní odpovědnosti.
 • Zamyslete se - jaká bude ziskovost vašeho podnikání.
 • Kdy začnete vydělávat čistý zisk?
 • Kolik času jste denně ochotni dát svým potomkům? Potřebujete investice zvenčí?
 • To jsou také otázky, které nevyhnutelně vyžadují vaši odpověď.

Nejdůležitější etapa - přilákat zákazníky. Zapamatujte si jednu věc - nejděte nejdůležitější věc. Existuje mnoho způsobů, jak oslovit vaše publikum. Hlavní věcí je udržet, přesvědčit se, aby využívaly služby vašeho studia pro interiérový design. A k tomu musíte ukázat, že můžete. K tomu budete potřebovat portfolio s pracemi, webovými stránkami, doporučeními, publikacemi v médiích a několika oceněnými soutěžími.

Po důkladné přípravě budete mít mnohem větší šanci úspěšně začít podnikat!

Existuje spousta otázek a nuancí, ale hlavní věc, kterou se návrhář musí rozhodnout udělat důležitý krok, je uspořádání všeho "na regálech".

School of Design School.Interior.Pro oznamuje nábor pro svůj nový intenzivní kurz - "Podnikání v designu", v němž se dozvíte, jak otevřít své podnikání, seznámit se s metodou vyhledávání zákazníků, prodejem a podporou služeb prostřednictvím různých komunikačních kanálů.

Každý druhý účastník kurzu "Podnikání v interiéru" se stane úspěšným podnikatelem v oblasti interiérů!

Čas tříd:
9. - 10. listopadu, 16. - 17. listopadu, 23. - 24. listopadu od 10:00 do 19:00.
Místo: přednáškové centrum MOD-design, Moskva, Maly Konyushkovský per., 2

Každý absolvent školy dostane certifikát o absolvování. Více informací o kurzu - na webových stránkách školy

Obchodní myšlenky designu a architektury

Přidáno do záložek: 0

Moderní podnikání, které je výhodné, populární a úspěšné obchodní nápady v oboru designu a architektury. Růst a rozvoj tohoto druhu činnosti usnadňuje touha lidí, kteří se rozhodli postavit dům nebo formalizovat kancelář nebo uspořádat domov nebo provést změnu v krajinném designu pro dosažení jedinečnosti, individuality a jedinečnosti. Hlavním úkolem, kterému čelí ti, jejichž forma výdělku - design a architektura, má dát vzhled, který splňuje požadované požadavky zákazníka. Služby designérů zabývajících se "environmentálním managementem" jsou obzvláště poptávka v megacities.

Správná motivace je klíčem k úspěšnému podnikání

Jak vydělat návrháře? Nápady pro zahájení podnikání v roce.

"Návrh není tak, jak vypadá objekt, ale jak to funguje" © Steve Jobs

Toto místo podnikatelské činnosti, jako architektura a design, bylo vždy považováno za výhodné - "pracuje" s krásou, harmonií, vytváří jedinečné výtvory.

Architektura a konstrukce - oblast designu. Návrh interiéru je práce s již vytvořenou základnou místnosti nebo krajiny. Poptávka po takových službách je vždy stabilní - je důležité, aby moderní osoba byla v pohodlných a krásných podmínkách.

Tvořivý design interiéru nebo jednoduché věci domova nebo každodenního života je vždy na špičce popularity.

Růst blahobytu obyvatel naší země vedl ke zvýšení požadavků na poskytování kvalitních služeb v oblasti architektury, stavebnictví a interiérů. Poptávka po takových službách navíc roste spolu s výskytem nové městské infrastruktury.

A pro úspěšný start nemusí nutně vytvářet od nuly vlastní designové studio.
koupelna design, celý layout designu domu nebo zahradní architektury (můžete začít s seče trávník, péče o oblasti a zapojit i další prvky zahradnického podniku) - spustit spoustu nápadů, je důležité najít ten, který bude opravdu líbí.

Návrhář-podnikatel by měl být schopen najít odpovědi na všechny otázky zákazníka týkající se:

 1. Etická a psychologická sféra - pobyt v domě nebo v zahradě by měl přinést zákazníkovi první radost.
 2. Funkčnost místnosti nebo zahrady by neměla být ovlivněna.
 3. Odhad musí být předem dohodnut se zákazníkem a je velmi nežádoucí odchýlit se od něj.

Můžete si vytvořit vlastní ateliér, který pracuje s pokojem na klíč a poskytuje širokou škálu architektonických a designových služeb, ale můžete pracovat jako najatý návrhář, který zlepšuje estetický vzhled místnosti.

Obecná rada staataphers, kteří se chystají začít podnikat v oblasti architektury a designu od zkušených podnikatelů

 • Abyste uspěli, budete muset pracovat a být pozitivní ohledně dobrých výsledků vašich činností.
 • Ujistěte se, že najdete něco, co vás odlišuje od jiných návrhářů.
 • Nepotřebujete tolik počátečního kapitálu, jako čas, sílu a nadšení. Pamatujte si, že zpočátku budete muset pracovat zdarma, vytvářet vlastní reklamu a obraz.

Takže můžete začít praktikovat a plnit ruku, vytvářet jedinečné bytové interiéry pro přátele a známých nebo dělat interiér vašeho pokoje, aby klient mohl vidět, co jste schopni. Je možné změnit vzhled krajiny krajiny pozemku milované babičky bez uznání.

Nezapomeňte však na postulát populárního tvůrce unikátních předmětů interiéru Philippe Starck, že nikdo nezrušil dobrý vkus a nejlepším řešením není přehánět, ale jednat podle osobních schopností.

Můžete také přemýšlet o vytváření zajímavých položek pro dětské pokoje pro chlapce a dívky - publikum ve formě rodičů malých dětí je také velmi rozsáhlé, ale náročné.

Kreativita - ne řemeslo, kde musíte ospravedlnit svůj plat; je to taková řemesla, v níž váš plat ospravedlňuje vás. (Frederic Begbeder, moderní francouzský spisovatel)

 • Co může zákazník od vašich služeb očekávat.
 • Co mu můžete nabídnout?

Pokud jste se rozhodli, že jste se rozhodli najít mezi návrhy a architekturou, musíte se zodpovědět několika důležitým otázkám.

 1. Jaká je úroveň vašeho profesionality?
 2. Jak vyhrajete své "místo pod sluncem" v domácím a v budoucnosti - na světovém trhu?
 3. Co jiného se můžete naučit a jak vám mohou tito lidé učinit ještě úspěšnější ve zvoleném oboru?
 4. Kolik se vám líbí zvolené pole a směr činnosti?

Právní stránka problému je také velmi důležitá - nenechte si ujít tyto momenty. Než začnete, je lepší mít určitou klientskou základnu, zpětnou vazbu o své práci, portfoliu, webové stránky a konkurenční ceny.

"Portfolio návrháře je základním bodem, který je zvažován před schválením vaší žádosti o provedení objednávky. Není to tak důležité, jak starý jste nebo od jakého města jste, že portfolio je vaší vizitkou a odznakem dobrých objednávek, "ujišťuje úspěšný designér se zkušenostmi Nikolai Gordeev.

Ale věci dělají život příjemnější a pohodlnější

Krásně navržený hloupý rozsudek jde mnohem dál než neúspěšně navržený skvělý nápad. (Scott Adams, karikaturista)

Lidé vždy usilují o to, aby se vymykali mimo jiné, a pomůžete jim v tom. Bude užitečné poznat základy psychologie - je důležité nejen pochopit, co zákazník chce, ale také vysvětlit mu, jak pohodlně a esteticky správně interiér koupelny nebo obecně by měl vypadat celý byt.

Dalším způsobem, jak získat návrháře pro práci, je pracovat v oblasti webového designu. Mnoho společností jde na novou úroveň a chtějí originální design pro své stránky. Grafický a webový design je rychle se rozvíjející sféra služeb, která má obrovské množství nestandardních a lukrativních nápadů na vydělávání peněz. Výhodou tohoto druhu činnosti je, že můžete pracovat vzdáleně.

Nemůžete začít vytvářet interiér bytu nebo pokoje, ale s neobvyklými věcmi, které zdůrazňují individualitu majitele:

 • police všech typů úprav, tvarů a velikostí,
 • šetrné k životnímu prostředí židle (a další nábytek),
 • Modulární a nafukovací nábytek, který vám umožňuje šetřit místo,
 • vytvoření malých předmětů pro domácnost z improvizovaných prostředků,
 • exkluzivní nábytek pro domácí zvířata.

Nejlepší obchodní nápady

Ziskové podnikání pro podnikatele

Podnikání pro návrháře

Návrháři si často stěžují, že nemají práci a koneckonců každý, kdo vlastní Photoshop dobře a rád kreslí a organizuje vlastní, může vydělat peníze. podnikání design. Hlavní věc je být na hřeben módní vlny. Například Winx víly, různé hry s Angry Birds a dalšími hrdiny karikatur, pohádek, filmů jsou nyní populární. Můžete jednoduše zaujmout jejich obraz a změnit nebo doplnit je různými detaily, a pak je použít pro zdobení spotřebního zboží.

Kde můžete využít své dovednosti v designu

Balení, papírnictví, školní zápisníky, trička nebo odznaky, klíčenky, vše, kde lze použít pouze originální obraz, to vše přinese ne velký, ale příjem. Samozřejmě, není snadné soutěžit s Čínou, ale pokud existují dovednosti umělce, podnikání design.

Hlavním úkolem je uzavírat smlouvy s tiskárnami a malými podniky, které vyrábějí tyto výrobky, může to být provedeno osobně nebo na internetu. Navrhněte zajímavý nápad, někdy dokonce i velké firmy zaujmou umělce nováčků, pokud jejich práce je jako oni.

Při zveřejňování na webu nebo zasílání kupujícímu je nejlepší uložit vodoznak na elektronický obrázek a získat autorská práva, abyste získali dividendy za použití obrazu. Ne každý tiskový dům uchovává svého umělce ve státě a často pořizuje obrázky na internetu, takže můžete ukládat vektorové obrázky na místo, kde si jej můžete stáhnout, a to také ziskem.

Bude to spousta práce, ale nebojte se

Pokud chcete, můžete nakreslit vektorové obrázky na zakázku, vyrobit pohlednice, kalendáře, dárkové balení. Často může být jednorázová objednávka, ale pokud jsou výrobky dobře rozptýleny, objednávky budou trvalé.

Nejdůležitější věcí v každé specialitě je práce v rezervě. Neseděte a nečekejte na klienta, musíte trénovat. Vytvořte výkresy, vzorky produktů. Udělat to předem, cvičit styl, tvar, barvu, takže když se k němu dostane klient, můžete okamžitě zobrazit existující obrobky.

Zeptal se, aby kreslil banner? Vizitka? Nechápejte jeden, ale 20. Pak můžete tyto modely prodávat někomu jinému, nebo ho také můžete dát na místo.

Proč se skvělí umělci stali slavnými? Vzhledem k tomu, že se okamžitě nestihli na zakázku, hodně si pro sebe vydobyli zásoby a pak už udělali celou výstavu děl. Je to každodenní práce, která pomáhá dosáhnout úspěchu.

Nečekejte na práci, podívejte se na sebe, vytvořte si sami, učíte se každý den - to je základ, který určuje obchodní design.

Zde je článek o tom, co můžete vydělat designer designer

Návrh interiéru

Pro odborníky s tvůrčím myšlením, které se zabývají vytvářením jedinečných interiérů obytných a nebytových prostor, se stále častěji obrací na kvalitní služby. Jedná se o módní výnosné podnikání, které nevyžaduje vážné investice a závazné pro určité pracoviště. Existuje mnoho konkurentů, ale dobrý design a představivost vám pomohou obejít a uspět v designu.

Jaká je práce

V elitní společnosti se domníváme, že využívání služeb interiérového designéra při zdobení bytu, klubu, restaurace, kasina je běžná věc. A čím je autorita kandidatura pro tuto roli, tím více bude respektovat status zákazníka. Pro začínajícího návrháře je obtížné vyhrát prémiový trh, ale není třeba zoufat. Návrh prostor také pronikl na trh pro střední třídu. Tady je snadnější začít. Pro práci můžete pokrýt všechny oblasti nebo zvolit jeden ze směrů:

 1. Redesign. Bez organizace oprav a vážných investic měníte prostory. Patří sem zdobení, malba stěn, výměna nábytku a textilu. Často takovou službu využívají firmy zabývající se realitami, které přinášejí prodávaný prostor do představitelného vzhledu.
 2. Obnova. Starožitný nábytek, krby, kamenné zdi, exponáty muzeí jsou obnoveny. Poptávka po této službě je také skvělá pro klienty s velkými penězi.
 3. Malování interiéru. Registrace obrazů, panelů, vytvoření jedinečné struktury stěn a stropů. Je to dílo, spíše umělec, než návrhářka.
 4. Interiér ve specifickém stylu. Existuje spousta stylů: země, baroko, afrika, konstruktivismus, provence, nové umění, feng shui, hi-tech. Pokud máte jemný styl styl, je to vaše volba.
 5. Interiér určité instituce nebo místnosti. Může se jednat pouze o design restaurací nebo výhradně s koupelnami bytových domů. V tomto případě můžete zvýšit svou profesionalitu v úzkém směru, studovat literaturu, práci konkurentů.

Služby designéra jsou velmi ceněné. Odděleně, je cena stanovena na plánování a konzultace (400-450 rub. Na 1 čtvereční. M), vytvoření 3D-modelu budoucnosti projektu (500 rub. / 1 ​​čtvereční. M), údržba celého procesu (od 500 rublů. / 1 ​​čtverečních. M ). Můžete také nainstalovat pevné částky pro dohled nebo konzultaci bez ohledu na množství práce. Kromě toho by se mělo předvídat dobrá přirážka z důvodu naléhavosti. Zároveň prakticky nesete náklady na podnikání.

V interiérových designérech jsou práce a chyby. Zákazníci jsou pro každého jiný, chuť a preference - najít rovnováhu mezi vlastní tvůrčí vizí a touhou zákazníka je obtížné. Důležité je, že záruka na přijetí objednávky není k dispozici až do přípravy odhadu a uzavření smlouvy. Poté, co jste prohlédli prostory, plánovali a vypočítali všechny náklady, můžete odmítnout z důvodů bez motivace. Návrhář ve většině případů doprovází objednávku až do cíle. To znamená, že nejen umělecké dovednosti a chuť jsou potřebné, ale také schopnost komunikovat se staviteli. Sdělit jim jejich myšlenku je obtížné a někdy to nemůže být fyzicky ztělesněno.

Jak se připravit na zahájení podnikání

Za prvé, musíte mít řádné vzdělání. Pro začátečníky v mnoha městech a dokonce i na Internetu se pořádají kurzy interiéru - jejich cena je 18-25 tisíc rublů. Mnoho škol dává absolventům příležitost uplatnit znalosti v praxi: seznámí se zákazníky a partnery, poskytuje doporučení pro vyhledávání a propagaci. Pokud začnete samostatně vytvářet sebe sama, nedovolte skromný zážitek, můžete chvíli získat práci v ateliéru, kde týmová práce s odborníky a aplikace speciálních programů poskytne jasný obraz o všech nuancích. Dalším krokem je oficiální registrace. Pro svobodného návrháře je vhodnější stát se IP. Licence na projektové činnosti se nevyžaduje. Pro podnikatele je jednodušší uchovávat záznamy a není zapotřebí vkládat do účetních záznamů.

"Gadgets" designéra: co koupit

Pro práci bude nutné:

 • Telefon pro komunikaci (3-5 tisíc rublů).
 • Laptop (15-25 tisíc rublů.).
 • Licencované programy pro návrh. Autodesk 3ds Max (17-25 tisíc rublů), 3-D Room Planner, Autodesk Homestyler a další jsou populární.
 • Auto. Mnoho zákazníků žije mimo město, bez auta, které je obtížné spravovat.
 • Knihy a příručky o designu.
 • Papír, nářadí, tužky a další - pokud dojde k vizualizaci v režimu "ručně".

Pokud plánujete omezit konzultace na návrh prostor, budou vyžadovány pouze speciální znalosti a schopnost dosáhnout cíle. Pro začátečníka je však obtížné začít tímto směrem, protože taková práce poskytne známý designér dobře známému designérovi s rozsáhlými zkušenostmi.

Reklama

Bez pokroku v oblasti designu by se nemělo řídit. Vlastní, kvalitativně navržená a ilustrovaná ve formě portfolia - nepostradatelnou podmínkou úspěchu. Řekněte nám o sobě, vašich znalostech, pracovních zkušenostech, dovednostech, projektech dokončených. Stránky ve veřejných sociálních sítích a Instagram jsou také správným krokem. Kromě toho můžete umístit reklamy do fór na design, blogy o interiéru, kreativní oblasti. Brožury a letáky - méně pevné způsob, jak vyjádřit sám sebe, ale pokud vaše služby jsou určeny pro lidi s průměrnými příjmy, a chcete navrhnout rezidenčních bytů, to je docela přijatelné. Ujistěte se, že krásně design vizitky.

Pracovní postup návrháře interiérů

Podmíněně lze práce designéra rozdělit na následující etapy:

 • Přijetí hovoru a setkání s potenciálním klientem. Jsou zákazníci, kteří by radši přišli do vaší kanceláře. Při pronájmu místnosti se nejprve dbejte na design - bude to vaše "tvář". Uspořádání schůzek může být doma - návrh vlastního bytu si musíte nejdříve uvědomit (dobrou možnost zahájení práce v portfoliu).
 • Kontrola objektu. Jsou měřené plochy, odhadované náklady na práci a její trvání.
 • Vypracování návrhu projektu a předběžné odhady, podpis smlouvy. Podrobnosti a ceny jsou uvedeny. Ve vašem nejlepším zájmu - aby najít nejlepší cenu a kvalitní možnosti pro nábytek, dokončovací materiály a další věci - k tomuto účelu užitečné spolupráci s velkoobchody a stavební firmy (trvalé příkazy poskytují dobré slevy).
 • Konečný odhad je schválen. Uzavírá se smlouva a předplatí se provádí na běžné výdaje.
 • Nákup materiálů a vlastního designu. V této fázi je důležité neustále sledovat práci stavitelů. Nejdelší a nejdůležitější etapa.
 • Přijetí práce zákazníkem. Většina klientů bude sledovat vaše kroky v průběhu celého procesu.
 • Konečný výpočet. Forma platby je stanovena při vypracování smlouvy. Když pracujete s velkými společnostmi a prémiovými zákazníky, navrhujete jejich kanceláře a přijímací prostory, je pohodlnější a pohodlnější otevření bankovního účtu.

Po předvedení bude zákazník obdržen oprávnění k opravě portfolia.

Nakonec,

Pokud máte prostorové myšlení, máte zvláštní chuť a komunikační dovednosti, sklony psychologa a organizátora, pak je rozsah práce interiérového návrháře vaše výklenek. Minimální náklady a maximální výnosy zajistí vysokou ziskovost a rychlou návratnost podnikání. Od vás bude vyžadováno včasné a vysoce kvalitní poskytování služeb, po kterém bude klient chtít sdílet své dojmy a doporučit vám známé.

Nové obchodní nápady

Myšlenka na uspořádání designového studia není nová, ale navrhujeme věnovat pozornost směru, který obyčejní představitelé této sféry nepovažují za hlavní - návrh interiérů. Lekce je nejen zajímavá, ale také velmi výnosná.
Proč je to výhodné?

Rozumí se, že v této oblasti jsou zpočátku tvořiví lidé, umělci a designéři, existují však faktory, které je pro běžné investory přitahují. Zde jsou hlavní:

 • stálý požadavek na příslušné služby;
 • k otevření podniku není zapotřebí žádných velkých investic;
 • absence rigidní regulace, jako ve stavebnictví;
 • malé náklady na údržbu.

Hlavní věc je samozřejmě poptávka. Skromná velikost počátečního kapitálu a menší režií stěží firma úspěšná, ne-li zákazník. Mohou se stát všemi okolními restauracemi, kavárnami, obchody a butiky v obchodních centrech. Interiér nákupní haly a kavárny vyžaduje neustálou aktualizaci, je třeba k dekoraci oken, alespoň na Nový rok, tematické akce a akce navrhuje příslušné změny v situaci, a někteří majitelé chtějí okořenit nudnou kancelářskou vzhled.

Takové služby nejsou nutné jednou, jejich potřeba vzniká pravidelně. Samozřejmostí jsou restaurace, které naposledy drží historické hradby, ale není mnoho takových. Obvykle jsou stravovací zařízení připraveny k úplnému změně interiéru každé dva až tři roky. Služby časopisů jsou vyžadovány ještě častěji. Vitríny jsou nejlépe vyzdobeny každou sezónou a před svatbami, složení uvnitř je osvěženo příchodem nové kolekce. V obchodním centru najdou nájemci prostor s holými zdmi a vše musí být děláno od nuly. Pokud je klient nadále spokojen s prací firmy, pak s vysokou pravděpodobností znovu použije s objednávkou.

Jak provést první kroky

Požadavky jsou opravdu minimální. Kromě dobrého vkusu potřebujete trochu. Některé začínají i bez registrace právnické osoby. Je však lepší nezapomenout, že společnosti stále více raději platit náklady na zdobení svých prodejen "v bílém", takže některé minimální dokumenty budou stále vyžadovány. Stačí zaregistrovat alespoň jednotlivého podnikatele. Ale bez kanceláře a propagačních produktů nejprve můžete udělat bez. Jsou potřebné pro přilákání velkých zákazníků, jinak je snadnější se s nimi přímo setkat.

Jediné, co je pro začátek práce naprosto důležité, je portfolio. Bez ilustrativního příkladu je obtížné přesvědčit potenciálního zákazníka, aby svěřil zdobení vaší společnosti. Samozřejmě, konkurence v této oblasti není příliš velká, ale stále existuje. Je lepší připravit přesvědčivé argumenty pro rozhovory.

Sbírejte portfolio okamžitě, jakmile se rozhodne o založení takového podniku. Chcete-li to udělat, budete se muset účastnit soutěží nebo pracovat trochu. Charitativní fondy také někdy potřebují zaregistrovat prostory a jsou vždy rádi, že ušetří. Navíc můžete své služby nabízet školám, veteránům a veřejným organizacím.

Existuje jedno malé tajemství. Zahájení podnikání tímto směrem budete s největší pravděpodobností muset nepřetržitě najmout specialisty nebo zaměstnávat zaměstnance. Získejte jejich souhlas s předstihem, abyste zahrnuli svou nejlepší práci do portfolia společnosti. To bude mnohem pevnější. Existuje pouze jedna nuance. Otázkou je nejen vyjednávání, ale také vhodná formalizace, aby se vyloučily možné konflikty. Obvinění z plagiátorství může "zabít" podnikání bez ohledu na jeho úspěch.

Jak vytvořit tým

Úspěch každého designového studia závisí na jejím týmu. Zaměstnanci vytvářejí nápady a vytvářejí pověst pro firmu. A ne vždy pro kreativitu je tvůrce podniku. Samozřejmě, existuje dostatek případů, kdy je otevřen pro určitého známého designéra, který přitahuje zákazníky již se svým jménem. Ale v této situaci, počítání pouze s jednou hvězdou nestojí za to. Kdo by měl vstoupit do týmu a kde je nejlepší místo, kde hledat zaměstnance?

Před náborem lidí je třeba si uvědomit, že vytvoření interiérů komerčních prostor není jen dekorací, ale hlavními klienty jsou malé a střední podniky a ne organizátoři svateb. Bude nutné nejen ozdobit květinami, ale také uspořádat osvětlení a dokonce i výstavbu dočasných zdí. Zpočátku jednoduše nemůžete nepřetržitě najmout všechny potřebné specialisty. Je nutné rozhodnout, kdo skutečně potřebujete, a kdo z času na čas přitahujete.

V praxi obsahuje aktivum:

 • designer,
 • umělec-designér,
 • polygrafista,
 • květinářství,
 • truhlář nebo výrobce nábytku.

Je to ideální situace, můžete začít v neúplné struktuře. Pouze je nutné pochopit, že ne všechny myšlenky budou realizovány. Také několik handymen, kteří mohou šetřit čas pro odborníky mohou být vyžadovány. Pro jednotlivé projekty je nejlépe najat elektrikář, specialista na sádrokarton, obkladač a malíř. Faktem je, že tyto profese jsou v poptávce, jejich platy jsou obvykle vysoké a v projektech nejsou vždy obsazeny.

Je obtížné najít vhodný personál, a to i pomocí všech možných kanálů: od známých až po pracoviště. Skutečné "bazény" potenciálních členů týmu pracují v divadlech. Samozřejmě nemluvíme o hercích, ale o umělcích, jevištích a různých obchodech, které vytvářejí rekvizity. Stojí za pozornost studentům tvůrčích univerzit. Je třeba si jen pamatovat, že zaměstnanci by měli dát kvalitativní výsledek. Před zákazníkem bude společnost zodpovědná za manželství.

Kancelář a webové stránky

Poté, co se společnost dostane na nohy a pokyny začínají pravidelně dorazit, stojí za to přemýšlet o vaší kanceláři a webové stránce. Je nenákladné pronajmout si kancelář v obchodním centru někde na okraji, prostě nedává smysl. Koneckonců, potřebujete nejenom metry, kde pracujete a přijímáte klienty. Šedé stěny, bílé stropy a dřevěné lamináty pravděpodobně nezapůsobí na potenciální zákazníky. Ateliér kancelář je vitrína celého podniku!

Místnost by měla být hledána dlouhodobě a pak je nejvíce kreativní vytvořit svůj interiér, aby bylo prokázáno všem návštěvníkům vaši kreativitu. Nebuďte stydliví a opravdu spojte fantazii. Kancelář se může stát zcela nečekaným místem. Například převedený autobus nebo opuštěné podkroví je dobrou alternativou k elegantnímu obchodnímu centru.

Stejný přístup by měl mít přednost při vytváření vlastního webu. Nemůže být vnímána pouze jako místo na internetu, kde je uloženo portfolio. Samotné by se mělo stát vizuálním dokladem vašeho vkusu, talentu a schopnosti vytvořit nové a krásné prostředí.

Začátečník si musí vzpomenout, že úspěch v tomto oboru vyžaduje nejen usilovnost, ale i schopnost překvapit. Chcete-li přilákat návštěvníky interiéru do obchodu, musíte nejprve zasáhnout svého majitele.

Viz také podobné obchodní myšlenky:

Speciálně pro hobiz.ru

Otázky, chybové zprávy nebo typografické chyby v tomto článku, prosím, zanechte komentář.