Jak začít podnikat, pokud jste introvertní

6 tipů podnikatele Jasona Demerse, zakladatele marketingové agentury AudienceBloom

Může se zdát, že podnikatelský svět je orientován na extroverty. To dává smysl: majitel firmy musí mít charisma, aby vytvořil tým, vyjednával a pravidelně spolupracoval s partnery. Kromě toho musíte vytvořit vztahy s novými lidmi a zlepšit vztahy se zákazníky.

Pro introvertu se tyto povinnosti mohou zdát skličující nebo dokonce ohromující. Introverty spravidla upřednostňují klidnější a osamělé prostředí; ale to znamená, že se nemohou stát úspěšnými podnikateli?

Samozřejmě že ne. Pokud jste introvertem, máte své silné a slabé stránky a přestože se budete muset vypořádat s dalšími problémy při podnikání, máte i další výhody. Hlavní věcí je vědět, jak je používat.

1. Pečlivě vybírejte své obchodní místo

Váš první krok je pečlivě zvolit směr vašeho podnikání. Předtím, než vytvoříte obchodní plán, pečlivě zvážíte svůj nápad, představte si, jak se bude vztahovat na vaši osobnost, duševní a emocionální potřeby:

 • Spoléhejte na své silné stránky. Introverty nejsou vždy, ale často se chtějí vydat na konkrétní úkoly. Můžete například psát aplikace v práci nebo vaše hobby pracuje na stromu. Potřebujete vytvořit podnik, který bude zaměřen na vaše konkrétní silné stránky. Určitě existuje něco, co můžete udělat nebo víte lépe než extroverti. Takže ji najděte a použijte.
 • Minimalizujte potřebu interakce. Začněte plánovat svou firmu a vyberte model, který nezahrnuje mnoho osobních kontaktů. Například se můžete vyhnout osobním konzultacím nebo školení, pokud se vám příliš nelíbí komunikace. Také se můžete spolehnout na hotové nástroje pro budování firmy více než ostatní.
 • Začněte malý. Půjčujte pouze ty lidi, kteří jsou pro vás velmi potřební. Takže si můžete postupně zvyknout na svou roli a ne příliš zatížit s novými lidmi a situacemi.

2. Najděte partnery, kteří vás doplní

Pokud jste introvertem, je lepší najít obchodní partnery a zaměstnance, kteří budou doplňovat vaši osobnost a dovednosti. Například, pokud jste krčit od muset učinit nabídku na cizince, a obecně se vám nelíbí mluvit s lidmi ve váš tým potřebuje aktivní extrovert, který miluje vyjednávat.

Introversion je soubor silných a slabých kvalit, stejně jako extraversion, takže pro prosperitu podnikání potřebujete obě.

3. Vytvořte prostředí, které chcete zobrazit

To je vaše společnost. To je vaše značka. Můžete je vyrobit, jak chcete. Je zřejmé, že musíte být realističtí a postupovat od toho, co bude nejlepší pro vaše podnikání, ale neváhejte nastavit zásady a hodnoty, které umožňují introvertní povahu. Pokud například upřednostňujete psaný rozhovor, zvažte možnost úplně vzdáleného podnikání, když všichni zaměstnanci pracují z domova.

Pokud se vám nelíbí myšlenka osobních jednání, zkuste použít méně přímých marketingových strategií.

4. Používejte online technologii

Pokud se vám nelíbí komunikovat s lidmi v reálném světě, cesta je možné nalézt v online interakci. Namísto skutečných schůzek můžete většinu z nich přenést na sociální média. Pro většinu jednání můžete používat e-maily a posly a osobní setkání se mohou uskutečnit pouze tehdy, když jsou skutečně zapotřebí.

Osobní komunikace má však řadu výhod, takže ji nepřehánějte virtualizací.

5. Trénujte komunikační dovednosti

I když samozřejmě můžete být jediným vlastníkem, neříkám. Dříve nebo později budete muset komunikovat s ostatními lidmi, ať už s partnery, klienty, zaměstnanci nebo mentory. Pokud nezavedete kontakty příliš dobře nebo se radšej vyhnete tomu, musíte se cvičit. Komunikace a interakce jsou dovednosti, jako všechno ostatní, a můžete je vyvíjet, pokud přidělíte čas na práci na svých schopnostech.

Začněte navštívit další události a promluvte si s ostatními návštěvníky. Také přemýšlejte o nových způsobech, jak udržet konverzaci. Zpočátku se může zdát skličující, ale brzy se naučíte.

6. Zvykněte si na nepohodlí

Je třeba si pamatovat několik důležitých věcí. Za prvé, váš introversion není prokletí, je to síla, pokud víte, jak ji používat, a musíte tuto sílu použít. Za druhé, budete muset čelit situacím, ve kterých vás jako introvert nebudete cítit příjemně. Chcete-li být úspěšným podnikatelem, musíte tuto skutečnost přijmout.

Pouze nepohodlí můžeme růst, naučit se nové věci a dosáhnout úspěchu, o čem lidé jen sní.

Na "Ideologii" se objevil "telegramový kanál", připojte se k nám!

25 podnikatelských nápadů pro introverty

Chcete-li vydělat dobré peníze, nemusíte neustále komunikovat, vytvářet kontakty a být veřejnou osobou. V této sbírce se zamyslíme nad 25 podnikatelskými nápady, které budou vyhovovat introvertům.

Pokud si myslíte, že podnikání je sféra, kde běží pouze extroverti, nejste v pořádku. Ve skutečnosti je vyrovnání sil odhadováno na 40 až 60 let ve prospěch extrovertů, takže vaše šance jsou poměrně vysoké. Jako známí introvertní podnikatelé můžete volat Bill Gates, Mark Zuckerberg a Warren Buffett.

V podstatě introvert může uspět v jakékoli oblasti, ale v této kolekci, rozhodli jsme se zaměřit na více světských věcí, a identifikovat ty činnosti, které buď mají málo co do činění s interakcí s lidmi, nebo mohou být považovány za pasivní zdroj příjmu, nebo jsou určeny pro kreativní lidi, ve kterém první místo není vysoký zisk, ale praktické uplatnění jejich kreativní energie.

Automatické skladovací komory

Pokud jste introvert, nejprve zvážit obchodní možnosti spojené se stroji. Jedním z zajímavých výklenků je podnikání na automatických skladovacích komorách, které se používají na železničních stanicích av obchodním centru, na výstavy, pláže a na jiných místech hromadného sběru. Tam, kde správní orgány nebo organizátoři nemají vlastní kamery, tento druh podnikání otevře silnice. Podnikání je atraktivní s malými investicemi, pasivním příjmem (pro ukládání věcí a nabíjením gadgetů) a nedostatkem personálu.

Nálepky pro automobily pro internetový obchod

Mýdlo

Hotel pro zvířata

Vending

Snack na kolečkách

Agrese

Mnoho introvertů není spokojeno s kvalitou podnikání, jako je potřeba neustálého závodu a konkurence s konkurencí. Ale to vše není nutné, pokud budujete podnik podle schématu "můj dům je mou pevností". Například můžete změnit svůj venkovský kraj na agrární město a vzít hosty z města, unavený z potěšení civilizace. V Evropě podíl příjmů zemědělců z recepce rekreantů dosahuje 40%.

Copyright

Vůdci mnoha společností, kteří nikdy neslyšeli slovo "obsah", dnes každodenně vlní Internet v hledání dobrých manažerů obsahu, copywriterů a SEO optimalizátorů. Copywriteri se mohou kompetentně prezentovat a házet pruty na několika místech: na webových stránkách reklam, vytvářením vlastních webových stránek, zveřejňováním informací o výměně nezávislých pracovníků, vytvářením skupin v sociálních sítích nebo dokonce spouštění reklamy v Adresáři.

Agentura pro pomoc studentům

Testování her

Letecká fotografie s drone

Pěstování hlívy ústřic a hub

Pěstování hub je podnik, který může být provozován na vlastním pozemku, pouze nákupu osiva, výsadby, hnojení a shromažďování hub. Můžete získat malý velkoobchodní nebo maloobchodní od 50 do 200 tisíc rublů. Nejoblíbenější druhy hub pro domácí podnikání jsou hlívy ústřic a žampiony.

Web Design Studio

Výroba a prodej nestandardních přívěsů

Zajímavým směrem pro práci doma je výroba a prodej nestandardních přívěsů. Bow kravata je módní doplněk, který může být vyroben ze dřeva, kožešiny, peří a dokonce i ze skořápek, a stojí více než 2 tisíce rublů. apiece. Úsilí v této oblasti by se nemělo zaměřovat pouze na provádění produktu, ale také na jeho prezentaci a propagaci v síti.

Hlas válců a audiobooků

Někdy se stane, že člověk má skvělý hlas a dikci, miluje, aby se vyjádřil k filmům, ale mluvit na veřejnosti a obecně ke komunikaci „žít“ plachý. Vynikající způsob, jak se stát obchodem na hlase cokoli - reklamní videa, knihy, prezentace, jingle a další věci. Můžete pracovat formou volného pohybu, nabízet své služby prostřednictvím webových stránek jako např. Fl.ru nebo rozvíjet webové stránky se širokou škálou služeb.

Kapsule hotely

Pokud jste introvertem a dokonce i samotářem, pak se vám nelíbí, že by nikdo jiný neměl rozumět potřebám stejných lidí jako vy. Dávejte pozor na trendy: růst zahraničního cestovního ruchu, cestování jsou stále cenověji, všude jsou otevřeny ubytovny... Co se děje tady? Ano, samozřejmě! Introverti nemají rádi pobyt v společných místnostech s jinými lidmi. Nemají rádi komunikaci, nelíbí se žádné formáty spolupráce, kde všichni sedí téměř vedle sebe, a ještě více - nemají rádi události. Potřebují větší míru ochrany soukromí, například kapsle, hotely mezi knihami a další útulné zákoutí, kde se nikdo nedotkne.

Vzduchotěsné studio

Aerografie není jen módním směrem pro restyling automobilů, který může přinést vynikající zisk začínajícímu podnikateli, ale také podnikání, pro které nelze opustit vlastní garáž. Na vše, co potřebujete, je dost a 160 tisíc rublů. Její vlastní malý airbrusing studio může přinést měsíc více než 70 tisíc rublů.

Výroba stolů s tunely pro kočky

Stoly pro kočky jsou jedinečné nábytkové výrobky s deskami, ve kterých se vyrábějí malé tunely pro kočky. V této myšlence introvertů je vše v pořádku. Za prvé, produkt, který vytvoříte, není pro lidi, ale pro zvířata. Za druhé, řezání tunelů může být kreativní a vzrušující proces. A za třetí, konkurenti s podobným produktem se těžko ocitnou - vaše podnikání bude pravděpodobně rychle rozpoznáno i bez vašeho přání. Sortiment lze rozšířit o krabičky s kočkami.

Odchozí mytí aut

Požadovaná služba, která nevyžaduje vždy komunikaci a interakci se zákazníky, je mobilní mytí aut. Zákazník provede objednávku prostřednictvím mobilní aplikace a tým opustí vozidlo a provádí mytí mokrou nebo suchou cestou. Zákazník sám může být doma nebo v kanceláři. Pokud máte 200-300 tisíc rublů, většina z nich bude vynaložena na vybavení a čisticí prostředky, můžete otevřít firmu pro služby mytí automobilů.

Vytváření stránek na jednu stránku

Vytvoření stránek s jednou stránkou, vstupní stránky nebo přistání - široká škála příležitostí pro introverty. Hlavní problém spočívá v tom, že je velmi obtížné vystupovat mezi proudy nabídek, ale možnosti balastného příjmu jsou dobře rozloženy mezi balíčky, které mohou zahrnovat doménu a hostování, psaní jedinečných textů, metriky Yandex a Google Analytics atd. Je možné vyvíjet návrhářů přistání, prodávat různé tarify, včetně skupinových sbírek a domény jako dárek.

Ručně psané poznámkové bloky

Dnes se notebooky převracejí z běžných notebooků na prostředky na sebevyjádření a deníky tvořivosti. Pokud máte zájem o podnikání ve formátu hobby-podrabotki - zvažte myšlenku vytvoření ručně vyráběných notebooků. Samozřejmě nemůžete na sobě růst, ale kreativní energie je zaručena.

Výroba masky pro spaní

Výroba masky pro spánek je podnik s malými investicemi (od 150-200 tisíc rublů), což vyžaduje pouze představivost a schopnost zvládnout šicí stroj. Pokud přicházíte s originálním designem - spací masky lze prodávat jako malý, ale užitečný dárek tím, že otevřete internetový obchod nebo provozujete komunity v sociálních sítích.

Pečení koláčů ručně

Opravy hodin

Samoobslužná prádelna

Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Obchodní fórum

Která firma si vybrat introvertu?

LeonidKrylov 01 duben 2018

Řekni mi, prosím, jaký druh podnikání je vhodný pro introvertu? S lidmi, se kterými chodím těžce, klienti vyčerpávají energii po celý den, z konfliktních situací obecně, hlava začíná bolet. Existují nějaké druhy podnikání v přírodě, které lze provádět s minimálním osobním kontaktem s klientem nebo bez něj vůbec?

NWR 01 duben 2018

tvůrce Google Sergey Brin - introvert

LeonidKrylov 01 duben 2018

tvůrce Google Sergey Brin - introvert

evon jak si planochku něco zadrali)

NWR 01 duben 2018

zeptali jste se - jaký druh podnikání bez osobního kontaktu.

LeonidKrylov 01 duben 2018

Prostě nechápu, o čem to můžeš myslet. Internetový obchod - nebude schopen omezit kontakty na minimum. na volné noze.

Maklay 01 dubna 2018

Každá firma má prodej na jevišti. Tam budete vždy ztrácet na konkurenci. Zaměstnanci jsou vám také kontraindikováni.

LeonidKrylov 01 duben 2018

Ukazuje se, že mé cílové publikum je stejně introvertní jako já.

NWR 01 duben 2018

zdá se mi, že jste položil otázku trochu špatně

nespoléhejte na své slabosti, ale na silné stránky.

MrBourne 01 dubna 2018

Žádný oční kontakt, křížení energetického pole atd.

Jsem introvert a jsem freelancer, je to trochu těžké on-line a freelancing je vynikající.

Beholder 01 dubna 2018

Nesmíme se vzdát našich slabostí, ale překonat je.

LeonidKrylov 01 duben 2018

Nesmíme se vzdát našich slabostí, ale překonat je.

téměř 14 let aktivního prodeje unavený. to je násilí proti sobě.

AlexKniga 01 duben 2018

Oproti extrovertu

pevně 01 dubna 2018

Potřebujete tedy obchod s vysokou přidanou hodnotou a vzácnými prodeji.

Například školení. Tři měsíce vaření, týden vedou. Bablo se shromáždil znovu třikrát v blátě.

dostavka_china 01 duben 2018

Řekni mi, prosím, jaký druh podnikání je vhodný pro introvertu? S lidmi, se kterými chodím těžce, klienti vyčerpávají energii po celý den, z konfliktních situací obecně, hlava začíná bolet. Existují nějaké druhy podnikání v přírodě, které lze provádět s minimálním osobním kontaktem s klientem nebo bez něj vůbec?

Bohužel, ah. Takže máte přímou cestu pouze k podřízeným.

tlusté 01 dubna 2018

Facilitator 01 dubna 2018

Opravdu potřebujete podnik pro co? Introvert))) A na co čekáte?

I já jsem introvert, ale nezasahujte do hledání společného jazyka se všemi. Introvert je spíše "výmluvou, než dělat" než dělat.

pux777 01 duben 2018

Každá firma má prodej na jevišti.

Velmi pravdivá slova.

Dokonce i když jste pletené v uzavřené a temné místnosti, musíte je ještě prodat někomu.

A to je komunikace, jednání, stres, slzy, sebevražda.

Potřebujete společníka, nejlépe extrovertu)

SysLink 02 dubna 2018

Pokud chcete podnikat, budete se muset změnit. A hodně bude muset změnit své myšlení a chování (bez ohledu na to, jak trite a zaezhenno to neznělo). Podnikání je úžasná škola života, někdy se začnete podívat na své obvyklé věci jinak. Ale podnikání může rychle zlomit člověka, a doslova o koleno. Stručně řečeno, podnikání provádí lidé (vy a vaši zaměstnanci) pro lidi (vaši zákazníci). Vy všude musíte kontaktovat lidi a musíte se s nimi snadno učit. Jak správně doporučujeme - začněte od silných stránek.

Problémy a konfliktní situace budou vždy a se začátkem jejich podnikání budou hodně přidány a jak se podnik rozrůstá, rozsah problémů bude jen růst. Pokud se bojíte možných problémů a konfliktních situací, pak nemusíte chodit do podnikání, zůstat v pronájmu, ale najít práci uvolněnější.

Alexman30 02.04.2018

Nemám také rád aktivní prodej - žobrat, přesvědčovat, lichotit, možná dokonce udeřit s LPR, aby si koupil. To se mi nelíbí. V podstatě se jedná o tuto praxi v oblasti B2B.

A pokud je to pro obyčejné lidi podnikání, pak není třeba svázat vztah - odpověděl na otázky, něco se někdy rozhodlo všechno. To znamená, že pokud máte pizzerii, pak žádný přímý prodej. Budou však komunikovat s podřízenými, ale není třeba ukrást - a to je jednodušší.

Proto se podívejte na maloobchod. Pravdou je, že je méně výfuků a je zde více investic. Ale duše je klidná.

Myslím, že to není v pořádku, ti, kteří říkají, že se musíš zlomit. Musíte najít případ, kde se vám líbí a zajímavé - pak popret.

Je to snadné říct, ale je těžké to udělat při hledání.

Vasechkin 02 dubna 2018

Jako introvertní introvert to řeknu - myslím. Jen si najmete komunikátora a budete sedět sám a tvůrčí, vytvářet nápady a analyzovat současnou situaci. Normální praxe. Všichni se podílejí na vlastním podnikání podle svých schopností a talentů.

Roman12 02 dubna 2018

Služby masáží prostaty. Normální takový obchod pro introvertu.

Facilitator 02 dubna 2018

Autor napíše své silné a slabé stránky a provede analýzu, kde může pomoci, pak zúžit seznam a získat odpověď na tuto otázku.

Přerušení sebe sama není nutné a nestojí za to. Jste živý organismus, přijměte sebe sama a milujte sebe jako vy a budete šťastní. Ne, co vám psychons, horoskopy nejsou pro vás nic. Poté, co si přiznáváte, že "JSTE JSTE OSOBOU!" Všechny vaše komplexy a pochybnosti se budou pohybovat ve vzduchu

Jakýkoli podnik začíná sebereflexí v něm. Pokud se nevidíte v sobě, ale udělá vše proto, aby se neviděla ve vás. To je pravda života)))

Přidám to ještě. Podnikání není samostatná výdělečná činnost, ale delegování pravomoci! Pokud jste v rozporu se sebou, lidé vás nebudou slyšet a nebude tam žádná zpětná vazba


Zpráva upravovaná facilitátorem: 02 duben 2018 - 12:01

pipon 02 dubna 2018

A kdo řekl, že "introverty" obecně existují v přírodě? No, vytvořil jednoho chlápka z této promoce, řídil vše pod jedním hřebenem, a teď podnikavý cikánů psychologové "zacházejí" s tímto nesmyslem svých klientů. Každý z nás má lenost a neochota neustále zkoumat s cizinci a přání, aby to všechno bylo a pro ně nebylo nic. Ale to neznamená, že jsme všichni tak zvané "introverty". Dostali jste se do hlavy k neexistující nemoci a bojovali proti ní.

Méně četli populární psychologii, takové knihy jsou více znehodnocené než léčené. Statisticky.

pevgen 02 dubna 2018

A kdo řekl, že "introverty" obecně existují v přírodě? Jeden frajer vytvořil tuto gradaci, řídil vše pod jedním hřebenem a nyní podnikavým cikánem psychologové "zacházeli" s tímto nesmyslem svým zákazníkům. Každý z nás má lenost a neochota neustále zkoumat s cizinci a přání, aby to všechno bylo a pro ně nebylo nic. Ale to neznamená, že jsme všichni tak zvané "introverty". Dostali jste se do hlavy k neexistující nemoci a bojovali proti ní.
Méně četli populární psychologii, takové knihy jsou více znehodnocené než léčené. Statisticky.

Kromě introvertů a extrovertů existují další dva typy lidí.
Extravertované introverty a introvertní extraverty.
Teorie není jednoduchá, ale v tom má smysl.

Gennadiy 02 dubna 2018

Správně řekněte, že podnikání může být cokoli. pouze v některých případech bude nutné delegovat komunikaci s klientem na jinou osobu.

IMHO, nejprve se musíte podívat na introversi podnikání, ale na to, co se vám osobně líbí. Vy zajímavě bude to po zbytek života.

Jak uspět v podnikání, pokud jste introvertem

Nejsem tvůj terapeut.

Jsem jen chlapík s těžkou formou sociální fobie a dávám přednost knihovně lidové společnosti. Jsem také podnikatel.

Abych přežil v tomto světě extrovertů, řídím se třemi jednoduchými pravidly:

Buďte laskaví k sobě

Můžete si nastavit sebe sama pro úspěch, nebo si můžete nastavit sebe pro neúspěch. To je vaše 100% volba.

Jakmile jsem se snažil založit firmu na vytváření vazeb, protože takový obchod je snadné peníze. Věděla jsem, že nenávidím mluvit po telefonu, ale přesvědčila jsem se, že je to tak nutné.

Koupil jsem seznam telefonních čísel od brokera a začal dělat studené hovory po dobu 19 hodin denně. Do konce prvního měsíce to vedlo k tomu, že jsem byl hospitalizován s bolestem na hrudi. Myslel jsem, že zemřu.

Něco jsem udělal špatně se sebou. To jsem dokonale pochopil.

Pokud si uvědomíte, že aktivity na vytváření obchodních vazeb vás potlačují, nedělejte to. Místo toho použijte Twitter reklamu. Napište knihu. Použijte marketingovou atrakci. Udělej to tak, aby k tobě přišli lidé sami.

Pokud vedení lidí odveze všechny vaše síly, nedělejte to. Najme někoho, kdo to dokáže. Začněte podnik, který nevyžaduje řízení lidí (například: investování, psaní, mobilní kiosk s jídlem, volná místa, atd.), Pronájem nezávislých dodavatelů.

Na nádvoří roku 2016. Nikdy nebylo tak snadné být sólovým podnikatelem. Nepotřebujete obrovský personál k podnikání. Použijte funkci Upwork. Spolupracujte s lidmi. Používejte automatizovaný software. Crowdsourcing. Cokoliv.

Zjistěte sami sebe: co vám dává sílu a to je odvádí.

Vyvarujte se věcí, které vás odradí od práce.

Nedělejte to, co nenávidíte. Nebudete to moci dělat dlouho, abyste uspěli.

A teď, abys přežil, tvoje práce musí být zatraceně dobrá, ať děláš cokoli.

Takže buďte laskaví k sobě.

Požádejte o pomoc

V posledních několika dnech tento příspěvek četl více než 5 200 lidí.

Zkontroloval jsem. Byli to spisovatelé, programátoři, obchodníci, návrháři, podnikatelé, učitelé, zahradníci, vydavatelé knih a mnoho dalších. Je to 5200 talentovaných a ambiciózních lidí s jedinečnými dovednostmi a všichni mají stejný cíl: udělat něco chladného.

Už jsem se k němu obrátil na pomoc. Stačí pouze jeden dopis, který se pošle na e-mail a pokud se to všechno spojí, mohu přidat do svého copywritingu zcela nový zdroj příjmů. To je jeden ze zdrojů, kterým jsem se vyhnul, protože je na mém seznamu věcí, které mě zabíjejí. Musím vynaložit příliš velké úsilí na to, abych to udělal.

Jen se obrátit na někoho za pomoc, potenciálně jsem zvýšil svůj příjem o 50 000 dolarů ročně.

Nemusíte dělat všechno v řadě. Stačí se ujistit, že vaše podnikání dělá to, co by mělo. Velký rozdíl.

Odpusť mi pomoc.

Za to stojí tato peníze? Dobrá pomoc stojí za to.

Někdy používám Upwork, někdy i partnerství.

Můžete získat 30% z ročních příjmů ve výši 450 000 $ (s něčí pomoc), nebo můžete získat 100% velikosti roční příjmy ve výši 20 000 $ (dělat to sami). Tak to vidím, a tak je.

Jaké aspekty vašeho podnikání nejsou v nejlepším stavu nyní? Pokud jste introvert (jako já), pak je s největší pravděpodobností:

 • Prodej
 • Práce s klienty / atrakcí
 • Branding / marketing
 • Práce se sociálními sítěmi
 • A tak dále.

To může znít divně, ale je tu hodně lidí, kteří opravdu chtějí dělat všechno. A hledají někoho, jako jste vy, abyste jim tuto příležitost dali.

Najděte je (lze je snadno nalézt). Požádejte je o pomoc. Nech vám pomohou.

Nebuďte tvrdohlavý.

Udělej to svým způsobem.

Nouzová zpráva: Existuje mnoho způsobů, jak dosáhnout toho samého. (Dopis: existuje více než jeden způsob osvěžení kočky)

Strašná metafora, ale to je velmi moudrá rada.

Nejlepší způsob, jak řídit svůj podnik / fond / organizace / cokoli, je sledovat cestu, která podporuje vaši motivaci, energii a soustředění. Jakákoli jiná rada bude jen odvádět pozornost.

Rozptýlení faktorů je nákladné.

A moji milí introvertní přátelé, jsme proslulí tím, že nečiníme něco, co se nám nelíbí. Vy sami víte, že je to pravda.

Pokud nechcete být zakladatelem startu, který píše "Bro" v úvodní části dopisu klientovi, nebuďte. Pokud nejste hajzle, nenechte ho být.

Pokud se všichni vrhnou do módního masového pohybu podcastů a nenávidíte mluvit s kamerou a dokonce i online... pak to neudělejte. Pokud upřednostňujete zapisovat své nápady a myšlenky, pak tuto možnost sdílejte.

Neexistuje žádné hotové ideální řešení pro dosažení bodu X. Pokud by existovalo, pak by všechny podniky byly stejné. Všichni investoři by důsledně sledovali strategii společnosti Warren Buffet a byli tak bohatí, jaký je.

Ale to se nestane.

Je tu ještě jedna hádanka pro celý tento obrázek. To jste vy.

Musíš zůstat sám. Musíte jít tak, jak to zvládnete.

Rady (jako tento článek) - zábavné jídlo pro myšlení, ale ve většině případů - zbytečné.

Zůstal jsem bez domova a téměř se zabil, protože jsem si myslel, že jediným způsobem, jak uspět, je provozovat obrovskou společnost. Možná jsem si někde četla. Možná dokonce i spousta...

Ale to není pravda. Alespoň ne jediný a nejdůležitější pravda.

Podnikání je osobní. Toto jsou vaše myšlenky v akci. To je umění.

Takže to musí pocházet od vás. Není tam nikde jinde.

Proč se introverti stávají skvělými podnikateli? 5 tipů pro introvert v podnikání

Co mají společné Warren Buffett, Bill Gates a Mark Zuckerberg? Kromě jednoho z nejúspěšnějších podnikatelů na světě jsou všichni tři introverty.

To může být překvapením. Nakonec jsou introvertní lidé plachý, klidní a dokonce i antisociální. Většina lidí nepředpokládá, že introverti jsou typ, který prosperuje v rychle se rozvíjejícím, agresivním obchodním světě. Toto myšlení se však mění.

Porozumění introverzi

Introversion není shodný se stydlivostí, která je spojena se strachem ze společenského úsudku.

Ve skutečnosti, i když mají tendenci najít společenské interakce únavné a poháněné pouze časem, introverty nejsou snadno vnímány jako osoby s osobností. Introversion je jednoduše jeden konec osobnostního spektra, který má svůj protějšek v extraversionu.

Termíny introvert a extrovert byl představen švýcarským psychiatrem Carlem Jungem. Podle Junga introversion a extraversion jsou způsoby, jak reagovat na vnější svět. On popsal introverty, upřednostňoval malé skupiny lidí k velkým skupinám a užíval si aktivit, jako je čtení, psaní a myšlení.

Takže zatímco lidé jsou obecně introvertní nebo extrovertní, nejvíce klesají někde uprostřed. Ačkoli mohou být obtížnější identifikovat, introverti tvoří asi třetinu z poloviny obyvatelstva nebo jednoho ze dvou až tří lidí.

Introvertují jako podnikatelé

Porozumění tomu, co je introverze a jaké introverty lze dosáhnout, se v posledních letech dramaticky změnilo průkopnickou prací Susan Kane, autora " Ticho: síla introvertů ve světě, která nemůže zastavit konverzaci "A výzkum Wharton Professor Adam Grant, mimo jiné. Důležitým zjištěním nové stipendium je, že rozpačitý „podstata“, když maximalizovat svůj talent se může dařit v podnikání i v jiných oblastech, kde se uvažuje pouze provincie „domorodců“.

Cain, který dlouhá léta pracoval jako právník na Wall Street, jsem si všiml, že se snažil, aby se přizpůsobily rychle se rozvíjejícím životním stylem, který se zdál tak snadno přišel ke svým vrstevníkům, a obtížně se bavit v přeplněných barů a velkých skupin, pocit, že je více přizpůsobena životu doma a tichým večeřím s přáteli. Mluvčí-veřejný řečník připouští, že to trvá roky, než se vyrovnat s její introvertovanou povahou v kultuře, která je silně zaujatá vůči extrovertům.

Konečně, poslouchala její intuici, Cain odmítl to, co říká "samozřejmou volbu", a napsala knihu, ve které se takzvaná " Tichá revoluce. Její poselství, zdánlivě, bylo slyšet Adam Grant, jehož výzkumný výzkum pomáhá dále podrývat stigma introverze. Vzpomíná si, jak instruoval dvě skupiny studentů MBA v Whartonu, nejprve v roce 2011 a opět v roce 2013: "Zvedněte ruku, pokud jste introvertní."

V roce 2011 zvedl ruce pouze několik studentů. O dva roky později více než třetina studentů zvedla ruce. Grant tento atribut připisuje přímo Cainově práci a jak pomohl zbavit se vnímání "introverze jako odpovědnosti".

5 tipů pro introvertovaného podnikatele

Jako podnikatel může být váš introversion účinným nástrojem, pokud se používá správně.

Možná jste introvertem, který se po vašich letech snaží být extrovertem. Možná byste chtěli přijmout plány, které jste naplánovali soukromě a nakonec je zpřístupnili.

Pokud ano, bylo by rozumné přestat hrát s extrovertovanými ideály a místo toho maximalizovat svůj potenciál jako introvertu. Zůstáváte věrni sobě, můžete dosáhnout mnohem víc, než byste mohli předstírat, že jste někým, koho nejste. Důležitá věc, kterou si introvertní podnikatel pamatuje, je, jak doporučuje Kain, že se dostanete do zóny stimulace, která je pro vás to pravé.

Nepohodlí v podnikatelské úsilí, jako je vytváření sítí, svoje projevy a olovo se může zdát osobní selhání, ale s několika úpravami, mohou se skutečně stane silné stránky.

1. Maximalizujte svůj vůdčí potenciál jako introvertu

Průkopnický průzkum vedoucího týmu Adam Granta ukazuje, že extroverti nemusí být nutně lepšími šéfy, ačkoli lidé silně spojují extraversi s vedením.

Ve svém experimentu Grant přezkoumal zisky z franšízy pro doručování pizzy a analyzoval různé styly řízení. Zjistil, že aktivní zaměstnanci dosahují vyššího zisku pod introvertovaným manažerem, zatímco neaktivní zaměstnanci získali lépe od externího manažera. Jak vysvětluje Grant, "introvertní vůdci s větší pravděpodobností budou pozorně poslouchat návrhy a podporovat úsilí zaměstnanců, aby byli aktivní." Extravertičtí vůdci, naopak, "chtějí být v centru pozornosti" a "obvykle vystaveni hrozbám zaměstnanců".

Jako introvertní podnikatel můžete využít Grantovy závěry pro vlastní podnikání a povzbudit zaměstnance, aby se vyjádřili a navrhli. V širším měřítku můžete dosáhnout lepších výsledků od zaměstnanců tím, že jim umožníte pracovat s jejich nápady.

2. Zvažte extrovertního partnera

Stejně jako byste mohli v sobotu večer vyhotovit více charismatický pohled na ženu, můžete si vzít na palubu extravertního partnera, který vám pomůže v obchodním světě. Známý příklad je Steve Wozniak (introvert) a Steve Jobs (extrovert), pár, který pokračoval v práci s Apple Computers. V tomto případě pracovala na marketingu, zatímco Wozniak se zaměřoval především na vývoj produktů.

3. Harmonogram schůzek one-on-one

Přeplněné místnosti a malé rozhovory nikdy nejsou vhodné pro introvert, ale pokud chcete podat sebe a svůj podnik, ocitnete se uprostřed obou.

Na rozdíl od obecné víry, introverti nejsou s lidmi špatní - upřednostňují pouze malou skupinu lidí, které dobře zná pro velkou skupinu cizinců. Chcete-li, aby to fungovalo ve vaší výhodě, využijte své preference pro sociální kvalitu podle množství, plánování jednorázových schůzek nebo schůzek malých skupin. Ve srovnání s velkou místností cizinců tato intímnější uspořádání pomůže introvertům stát se více stimulujícími.

4. Svépomoc jako introvert

Schopnost se prodávat je kritická v podnikání, ale vlastní propagace může být obzvláště náročná pro introverty. Trik je nezávislý postup, který odpovídá vašim schopnostem.

Například introverti často uspívají v psaní, takže můžete použít dobře napsaný článek v publikaci v oboru, aby přilákal více lidí. Nebo můžete shromáždit promyšlenou kampaň v sociálních sítích nebo sérii blogů z osobního života vaší kanceláře.

Nemůžete se však vyhnout komunikaci. Co můžete udělat, je častěji využívat společenské aktivity.

Místo toho, abyste navštívili síťovou událost a bezcílně jste se pohybovali v místnosti, snažili se rozloučit, snažte se uspořádat událost. Hosting vás činí jednou osobou a přivádí ostatní k vám. Totéž platí i pro veřejnost. Pohybující se na stupních vítězů můžete okamžitě přitáhnout mnoho lidí, místo aby se dostali do mnoha malých rozhovorů.

Introvertní novinář z New York City Malcolm Gladwell poznamenává, že řeč na jevišti "nemá nic společného s extraversí." Toto je představení a mnozí umělci jsou velmi introvertní. "

5. Znovu načíst současně

Navzdory všem vašim snahám spolupracovat podle introvertu, dosáhnete bodu, kdy musíte prostě vyhýbat druhým ve prospěch vašeho času. Odolajte pokušení vidět vaši touhu po samotě jako "zodpovědnost" a pamatujte si, že čas sám - vzduch introvertu.

Čas strávený osamoceně v klidném prostředí obnoví vaši energii a co je ještě důležitější, může vést ke kardinální změně vhledu.

Jste introvertem nebo extrovertem? Jak jste přizpůsobili své podnikatelské úsilí síle své osobnosti?

Podělte se o své myšlenky do níže uvedených komentářů.

pro introverty

Jak vydělat peníze na aukcích bankrotů bez opuštění vašeho domova

Jak rozvíjet myšlení pro podnikání

Obchodní myšlenka - Nákup a inkasa pohledávek

21 pracovní nápad, jak vydělat peníze na nemovitosti

Jak vydělat peníze na Avito - tipy a typy příjmů

Trénujte svůj mozek s potěšením

 • v automobilové sféře
 • v sociální oblasti
 • ve stavebnictví
 • v oblasti IT
 • v oblasti pronájmu
 • v oblasti aukcí a nabídek
 • v oblasti bezpečnosti
 • v bytových a komunálních službách
 • v oblasti krypto-měny
 • v oblasti nemovitostí
 • ve vzdělávání
 • v oblasti veřejného stravování
 • v oblasti výroby
 • v oblasti chovu a pěstování
 • v oblasti zábavy
 • v reklamě
 • v oblasti komunikací
 • v oblasti obchodu
 • v oblasti cestovního ruchu
 • v odvětví služeb
 • v oblasti financí
 • v garáži
 • v zemi a na venkově
 • na internetu
 • v krizi
 • v rekreačním středisku
 • v malém městě
 • v suterénu
 • v nákupním středisku
 • doma
 • pro dívky a ženy
 • pro introverty
 • pro mladé matky ve vyhlášce a ženy v domácnosti
 • pro muže
 • pro mládež a školáky
 • pro studenty a mládež
 • jak vydělat jeden
 • bez příloh
 • Obchod s minimální investicí až 100 000 rublů
 • z 10 000 rublů
 • od 101 000 do 200 000 rublů
 • z 201 000 na 300 000 rublů
 • z 301 000 na 500 000 rublů
 • od 500 000 do 1 000 000 rublů
 • s velkými investicemi z milionu

Jak začít podnikat od nuly v roce 2018: doporučení, tipy, nápady

Mnoho lidí vědomě a podvědomě je pokoušeno otevřít vlastní podnikání. Myslí si, že mohou získat tolik

Jak introvert uspěl v podnikání

Trápíš se z myšlenky, že musíš "s někým sdílet slovo"? Začněte panic z jedné fráze "studené zvonění"? Mnoho introvertů je odradeno od konceptu prodeje sebe sama a jejich myšlenek a nabídka na spolupráci v zájmu podnikání se bude zdát více prokletím, ale ne dobrou příležitostí.

To ovšem neznamená, že introverti nejsou místem podnikání - mezi nimi existuje mnoho úspěšných generálních ředitelů a prodejců. Klíčem k úspěchu není vždy společenská schopnost, ačkoli extroverti často žijí s falešnou představou, že čím více řeči, tím lépe. Někteří zákazníci se obtěžují a děsí nekonečné rozhovory.

12 cenově výhodných obchodních nápadů pro introverty

Pokud jste introvertem a máte zájem o zahájení vlastního podnikání za nízkou cenu, pak jste ideálním kandidátem na zahájení podnikání.

Introverty jsou dostatečně produktivní myslitelé, kteří mohou dosáhnout velkého úspěchu. Docela často se tito lidé nazývají plachým nebo "sociálně neohrabaným", ale v důsledku toho se stávají velkými obchodními vůdci a podnikateli. Za zmínku stojí, že úspěšní lidé jako Bill Gates, Mark Zuckerberg a Warren Buffett jsou od přírody introvertové.

Zde je seznam 12 obchodních tipů v hodnotě 1000 dolarů, které vás zbohatnou:

1. Grafický návrhář. Počáteční náklady - až 1000 USD
U kreativních introvertů může být grafický design skvělým způsobem, jak vydělávat na živobytí.

Jacob Cass pracuje jako grafický designér a v roce 2012 zahájil vlastní podnikání. Každý den vytváří logotypy, webové stránky, marketingové a kancelářské materiály pro klienty. Cass se domnívá, že se můžete naučit web design sám. Hlavní věcí je pochopit principy návrhu a potřeby zákazníků. Za prvé, koupil software, jako jsou Adobe Photoshop, Illustrator a InDesign, a pak byly náklady minimální.

2. Kodér. Počáteční náklady - až 1000 USD
Zvědavé introverty se stávají vynikajícími kodéry. S kombinací trpělivosti a pozornosti mohou programátoři získat spoustu peněz i bez opuštění domova. Na internetu existuje mnoho bezplatných zdrojů, jako je Code Academy a Udemy, kde získáte potřebné znalosti. Na Valném shromáždění můžete absolvovat studium od 6 do 12 týdnů za cenu od 140 do 3500 USD. Takto kodér Yin Mei začal svou kariéru.
Studoval na Valném shromáždění po dobu 12 týdnů a získané dovednosti mu umožnily stát se profesionálním vývojářem kódu. Kodéry musí vlastnit HTML, CSS, JavaScript a znát taková rozhraní jako AngularJS a ReactJC.

3. Maloobchod online. Počáteční náklady - až 1000 USD
Máte silnou vášeň pro módu a ve skříni hodně zbytečných věcí? Pak je tato práce pro vás ideální. Prostřednictvím takových on-line platforem jako RealReal, Tradesy a ThredUp můžete prodat zbytečné oblečení, šperky a doplňky.
Linda Lightman pracuje v této oblasti již 15 let. Nejprve prodala staré videohry svého syna, pak se dostala k šatníku a později začala prodávat věci svým přátelům a příbuzným. Nyní dosahuje jeho roční příjem 25 milionů dolarů.

4. Konzultant Instagram. Počáteční náklady se pohybují od 100 do 500 USD
Většina společností již dlouho opustila tradiční marketingové metody a začala prosazovat své produkty a služby prostřednictvím sociálních sítí. Ne všichni lidé jsou dobře zběhlí v nových marketingových technikách, a proto si najmete speciální konzultanty.
Konzultantka společnosti Instagram Emelina Spinelli již shromáždila 500 milionů uživatelů. Díky speciálním fotografickým aplikacím výborně podporuje výrobky a služby kterékoli firmy.

5. Spisovatel nebo copywriter. Počáteční náklady - až 1000 USD
Nemusíte být nejprodávanějším autorem, abyste napsali přesvědčivý příběh. Chcete-li to udělat, nemusíte mít vyšší vzdělání, ale klíčovým prvkem je motivace. Megan Hill pracuje 10 let na pozici freelance copywriter. Podle jejího názoru se může stát dobrým textařem pouze účelná a organizovaná osoba. Také potřebujete pracovat pouze na internetu a náklady jsou téměř minimální.

6. Internetový blogger. Počáteční náklady - až 1000 USD
Mnoho podnikatelů se díky blogování stalo úspěšným. Vše, co potřebujete, je počítač a dobré internetové připojení. Při vytváření blogu je třeba napsat informace o sobě ao tom, o čem budete psát. A teprve poté je třeba přijmout velké množství čtenářů.

7. Technický redaktor. Počáteční náklady - až 1000 USD
Amy Winkler pracuje jako technický redaktor již 15 let, ale předtím studoval na obchodní škole. Řekl, že odborní redaktoři jsou vysoce oceňováni společnostmi, které se zabývají začínajícími firmami. Někteří jsou navíc ochotni zaplatit spoustu peněz.

8. Fotograf. Počáteční náklady - až 1000 USD
Introverti, kteří se rozhodli fotografovat, by měli být obzvláště pozorní. Možnosti pro fotografa jsou prostě obrovské. Můžete získat příjmy z natáčení webových stránek, prodávat právo používat obrázky nebo organizovat mistrovské kurzy pro mladé fotografy.
Zařízení je poměrně drahé, ale může být vždy pronajato.

9. Učitel hudby. Počáteční náklady - až 100 USD
Strávili jste mnoho let na získávání hudebních dovedností? Tak proč neudělat peníze na to? Osobní znalosti můžete pomoci studentům nebo studentům. Vytvořte individuální plán a dostaňte se do práce!

10. Obchodní poradce. Počáteční náklady - až 1000 USD
Introverti jsou velmi dobří posluchači a vždy se starají o ostatní. Než něco řeknete, všichni si myslí a analyzují. A lze jej použít i pro výdělky. Můžete vždy poslouchat osobu telefonem nebo přes internet, poradit a dokonce získat peníze na to.

11. Poradce při vstupu na vysokou školu. Počáteční náklady - až 1000 USD
Pomůžete studentům identifikovat své vzdělávací příležitosti, zvolit vhodnou vysokou školu, přezkoumat úvodní eseje a učinit konečné rozhodnutí o volbě povolání celého života. Kromě toho pomáhá vytvářet důvěryhodnost mezi rodiči a učiteli různých vzdělávacích institucí.

12. Dálkové vzdělávání. Počáteční náklady - až 1000 USD
Můžete si vytvořit vlastní lekce online a provádět osobní i skupinové návštěvy. Cena může být stanovena v závislosti na potřebách studenta. Rovněž stojí za to nabídnout speciální balíček služeb, který bude zcela pokrývat vaše výdaje na učební materiály.

Proč se introverti daří dobře v podnikání

Podle konvenční moudrosti, vybudovat úspěšný obchod, musíte být extrovertem. To je důvod, proč to není.

Představte si typického podnikatele. Pravděpodobně první, kterou vám přijde na mysl, není tichý a uzavřený introvert. Nemají podnikatelé být společenskí a autoritativní, mají pozastavenou řeč, budou moci inspirovat podřízené, klienty a investory svou silnou osobností?

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli

Obchodní introverti: proč "poustevníci" mají všechny šance na úspěch

"Jsem introvert. Mám budoucnost v podnikání? Nebo jsem odsouzený? "Zeptal se mě nejmladší zaměstnanec. Vlastně jsem také introvert. A povím každému našemu tajemství... Během mé kariéry jsem se setkal s více než 2000 majiteli velkých ukrajinských podniků. 80 procent z nich jsou skryté introverty. Protože každý intuitivně rozumí tomu, kdo je introvertem nebo extrovertem.

Co je důležité pro zmírnění kategorií svých tvrzení, je pochopit, že jde o body jedné souřadnice. To znamená, že jeden z nás je introvertnější, někdo je "extravertován". Také tvrdím, že většina ukrajinských podnikatelů je introvertem a snaží se vypadat jako extroverti. Práce na nich takový. Co si myslí veřejnost, když najednou...

Ale především, proč podnikání patří introvertům.

 1. Introvertní den má plán. Toto není přechod od událostí a lidí. Introverti mají více času na reflexi, introspekci. Jejich pohyb je progresivní. Introverty vidí obrázek jako celek a ve vícerozměrném rozměru.
 2. Přetáhnout podnikatele na konferenci jako řečník je poměrně problematické. Introverty nehrají na veřejnosti. Extraverty se chtějí podívat do úst. Nicméně jsem si jistý, že publikum může cítit: zda mluvčí šel na stupně vítězů, aby blikal před vděčnými posluchači, nebo prostě nemohl pomoct, ale dostat se ven, tak důležitý je obsah jeho projevu.
 3. Extraverty zbožňují schůzky a týmovou práci (je to jednodušší "vyřešení", skrývající se za "soutěžní odvolání" nebo "firemní ducha"). Introverty respektují osobní odpovědnost za výsledek. Jeho - a především - a všichni.
 4. Extraverty upřednostňují vznícení a inspiraci. Nejlepší týmy však vytvářejí introverti. V týmu mají velkou podporu. Protože poslouchají lidi a jejich nápady. A nejenom slyší ostatní, ale jsou také připraveni realizovat navrhované inovace.
 5. Přechod extrovertu na politiku je téměř nevyhnutelný. Napájí energii diváků, jejich vlastní hodnocení a jejich masové odhodlání. Introverti také využívají inovativní myšlenky, odvážné experimenty. A chtějí je vyzkoušet v praxi. A vytvářet pracovní místa. A přeneste své znalosti ostatním.
 6. Extrémy se koupají ve společnosti se svými vzory a stereotypy. Introverti z dětství vědí: všechno, co je populární, je to špatné. Introverti budou spíše chodit neobvyklým směrem. A tam najdou šťavnaté pastviny.
 7. Introverty jsou "rovnocenné" od všech zaměstnanců. Ve svém prostředí se zřídka objevují zvířata nebo nepoctiví lidé. To zase poskytuje stejné příležitosti pro rozvoj podřízených.
 8. Introverti jsou méně náchylní k tomu, aby zdůraznili svůj význam s vnějšími atributy - módní oblečení, drahé automobily a ex-dospívající společníky. Nehrají na fyzické emoce a pocity. To plně odpovídá starodávným přikázáním vedení.
 9. Introverty zpravidla nezasahují do práce svých podřízených. Mohu snadno představit introvertu, který zcela dal projekt mladému zaměstnanci pod jeho osobní odpovědností. Ale skutečný vůdce je ten, kdo vytváří další vůdce.
 10. Introvert přináší k podnikání tzv. Laterální myšlení, tedy způsob řešení problému přijatého v jiných oborech. Extrovert bezpochyby obohacuje podnikání a podnikání s vrozeným osvojeným odvážným nebo adrenalinem, přineseným z dalšího kitingu nebo safari. Ale introvert může rád skočit s padákem, hrát šachy nebo poezii.

Proč "s takovým štěstím" jít ven na pódium a hrát "košili-chlapa" ze sebe? Hmotný trend je závazný.

Všechny prostředky podnikatelských informací představují odvětví přežití pracovních migrantů v moderní metropoli. V každé knize, článku a rozhovoru nám vysvětlují, jak je důležité pracovat v týmu a poblahopřát neznámým lidem na jejich narozeninách. Síťování je přičítáno denní službě. Opovržní a antisociální je ten, který jede sám!

Jaký hmotný majetek máte - takže jste úspěšní. Nikdo nezajímá, jak zajímavé projekty vyvíjíte. A tento jev je typický pro Ukrajinu. Koneckonců máme primární akumulaci kapitálu.

Zároveň nejvyšší svoboda, kterou peníze dávají, je svoboda "nezískat, ale vytvořit." Vytvořte to, co vás vzrušuje, a ne to, co vás přivádí. U nás držená osoba kupuje pro sebe auto, které není ze snu a stavu. Který to váží. Ale to jsou drobnosti.

Hlavní věc je, že se mu dostane dvakrát tolik "přátel", jaké potřebuje jeho psychika. Cítím se jako vůdce. Kázat před svým stádem. Ve skutečnosti se s nimi nudí a "přátelé" jsou upřímné saprofyty.

Problém je v tom, že masy neznají opatření při barvení všeho v černé nebo bílé barvě. Včetně otázky, jak by měl vypadat obchodník s učebnicemi. Současně má příroda spoustu možností, jak zůstat společenská, aniž by narušila vnitřní izolaci.

Nejvíce ironií z nich jsou sociální sítě. Je to elegantní způsob, jak "s kamarády" s tisíci, zatímco ve vzdálenosti kanónového výstřelu. To je důvod, proč příspěvky ve Facebooku pro extroverty jsou napsány jejich mluvčími. Nikdo není pro introverty. Dělají to sami a bez zvláštního nátlaku.

Řekněme, že po přečtení tohoto článku jste si uvědomili, že jste jako extrovert. Nebo si pamatujte, že se v dětství plašili, ale s pomocí fotbalu nebo bojových umění se stalo velkolepým extrovertem za 100%. A zdá se vám, že všechno, co bylo napsáno výše, není ničím jiným, než "autodromu" autora. Prosím tě! Nesnažte se měnit introverty. Zapomeňte na slepé kopírování obecně uznávaných norem a pravidel hry. Mimochodem, nikdy jste nenapadlo, že pokud jsou všichni veselí a spontánní jako vy, bude se planeta stát nejnepřátelštějším místem pro život?

Závěrem moji rodiče jsou introvertové. Moje děti jsou také introverty. A my jsme s touto skutečností docela spokojeni.