Jak uspořádat firmu pro dodávku pitné vody

Mírně řečeno, ekologická situace ve velkých městech je velmi žádoucí. Pro časté, v mnoha městech to je problém s čistou vodou z kohoutku toků doslova rezavět ve vodě a vyprat děsivé, ale ještě více, mnoho nepijí, aniž by došlo k poškození organismu.

Proto mnoho podniků a obyčejní obyvatelé města preferují pitnou vodu z vrtů pro přípravu nápojů a potravin.

Vzhledem k tomu, že služba poskytování kvalitních vod se stává stále oblíbenějším, nebude to pro vás ztrátou. Vše bude záviset, ovšem, na jakémkoli podnikání, pouze na vaší kompetenci, kvalitě poskytovaných produktů a přemýšlivost obchodní strategie.

Proto je velmi výhodné vypořádat se s dodávkou balené vody kolem města. V malých městech není konkurence příliš vysoká a se správným přístupem není těžké vytáhnout zákaznickou základnu.

Voda určená k prodeji musí nutně splňovat všechny požadavky Ministerstva zdravotnictví. A požadavky, musím říct, jsou docela těžké.

Pitná voda musí být jedinečná, dekontaminovaná a bezprostředně před vstupem do prodejny musí být podrobena úplnému čištění. Proto musíte koupit dobré zařízení pro filtraci vody.

Není-li možnost odebírat vodu z přirozených přírodních klíčítek, může být extrahována z hlubokého vrtu mimo město. Nejjednodušší způsob, jak získat vodu, je odebrat ji z vodovodu a filtrovat v průmyslovém měřítku na speciální zařízení.

Tato metoda je však považována za nejnepatrnější. Ale pro začátečníky je vysoká kvalita výrobku hlavní zárukou úspěchu.

Zvláštním bodem je zvážit problematiku kontejnerů, v nichž se bude nalévat voda, a plastové nádrže jsou téměř vždy zapojeny do obratu. Odborníci doporučují používat standardní nádobu o objemu 19 litrů. Od zákazníků se vyžaduje, aby po použití vody.

Pohodlná je organizace, ve které se voda nehrozí osobou, ale organizovaným dopravníkem. Budete muset investovat peníze, ale nemůžete zorganizovat výdělečnou činnost bez investic.

Nejprve je třeba zjistit, jaká je vaše společnost pro dodávku vody. Ačkoli nějakým způsobem prozkoumat trh vašeho města.

S malým rozpočtem můžete začít s dodávkou pramenité vody do 19litrových lahví.

Vůz - v časných stádiích, když jste na to nikdo neví vhodný i osobního automobilu, pokud předběžné plánování dodávat vodu ve velkém množství bude pěkné získat gazelu, sobolí nebo podobné vozy zahraničních výrobců.

Při výběru auto na dodávku třeba se řídit následujícími parametry: Rozměry vozu - by neměl být příliš velký, často na dvorech a úzkými průchody nejsou až do konce a otočit a jet zpátky je ještě mnohem pohodlnější říci Gazelle „business“; než na podobném "zemědělci"; v ideálním případě jako minibusu s bočními dveřmi, protože praxe je mnohem snazší se dostat ven z bočních dveří, spíše než otevření dveří zavazadlového prostoru nebo dveře.

Láhve 19L. (Opakovaně použitelné).

Před výběrem dodavatele je třeba porovnat ceny lahví se svými konkurenty. V takovém případě musíte vypočítat, že kupní cena + vaše přirážka není vyšší než 50% byla mnohem nižší než cena konkurenčních firem.

Obvykle, čím větší je vaše objednávka, tím dražší bude cena za jednu lahev, tím více budete před konkurencí o krok před vámi.

Kryty pro lahve pod chladičem. Zde je nižší cena, tím lépe. Obvykle jsou nabízeny stejné dodavatele jako lahve.

Ruční pumpy pro láhve 19l-5-8l.

Zde je třeba dodržovat stejná pravidla jako při výběru lahví, ale potřebujete přečíst recenze výrobce, tady je lepší trochu přeplnit, ale koupit kvalitní spolehlivý produkt. A zákazník bude spokojen.

I zde se spoléháme na možnost cenové kvality. Je lepší přinést objednávku zákazníkům. Místo nákupu v předstihu se peníze vynaloží, ale nemusí existovat poptávka.

A tak, jakmile se rozhodnete o prostředcích pro přepravu vody a zakoupíte vše, co je potřeba, vznikne další otázka, odkud získáte vodu?

Na základě rozpočtu určit, jaký druh vody budete přepravovat: jarní nebo artesian z studny. Vzhledem k tomu, že druhou možností je vrtání studny, instalace filtrů a spousta papíru, administrativní byrokratická úprava nebude levná v pořadí 1-2 milionů. Proto zvažte variantu s pramenitou vodou.

Jistě z města vyprchá čistý pramen. Vybíráme z hlediska kvality - odlehlosti vody od města.

Cena je samozřejmě výrazně stanovena, výhodnější než cena konkurentů.
V první fázi bude reklama v novinách zveřejněna u vchodů.
Za kurzem jsou kvalitní reklamy v rozhlase, televizi, články v novinách o tom, jak lahodná a užitečná je vaše voda. A samozřejmě dát 4 lahve při nákupu 3. Slevy na vodě při nákupu velkého množství a pravidelných zákazníků.

Stejně důležitým faktorem je dostupnost objednávky, přijímání objednávek a placení za město mobilními telefony, e-mailem atd. maximální možný čas pro podání žádostí.

Dodávka je obvykle podle okresů. Vždy se snažte sledovat trasu, pokud v jedné oblasti nést jakýkoli ráno a pak v dopoledních hodinách provádět jakékoliv stálými zákazníky, aby se přizpůsobily vás, ne vy pro ně.

Není to úplně ten správný, ale účinný způsob, jak eliminovat konkurence, nechat pověsti o tom, co mají, "dobrou vodu". S klientem buďte zdvořilí a vždy jděte na setkání s nimi, za což vám dlouho poděkují spolupráci.

Dobře a konečně výdaje a příjmy:

 • Velkoobchodní cena láhve činí 120-180 rub. + vaše procento z celkové ceny maloobchodní ceny 150-200r.
 • Ruční čerpadlo 150-200r +% celkem 200-300r
 • Spotřeba paliva je 300-400 rub denně.
 • Cena vody činí 50-100 rublů za 19L

Když dodáváme 50 lahví denně, získáváme asi 4000 za den. I po odečtení výdajů souhlasíte!

Jedná se o podnik s malými investicemi v první fázi.

Jak podpořit vaše podnikání?

Například zákazníci nejsou obyčejní občané a soukromí klienti, ale řada organizací, to znamená, že voda musí být krmena do stravovacích zařízení, obchodních center a renomovaných firem. Proto musíte pečlivě přemýšlet o tom, jak správně propagovat svou službu.

Obvykle se první věc, která se stará o tyto spotřebitele, je cena a načasování. Poté jsou zkoumány dokumenty potvrzující kvalitu a čistotu výrobků.

Nejvhodnějším způsobem, jak se prezentovat na trhu s dodávkou pitné vody, je jasně a jednoduše vysvětlit rozdíl mezi vodovodní vodou a vodou. Nabídněte zkušební vodu (ochutnejte výrobek), ukažte výsledky chemické analýzy vody z vodovodu a vody.

V úvodní fázi propagace společnosti můžete nabídnout určité slevy. Takto budou potenciální zákazníci schopni ocenit všechny výhody vašich služeb.

Pokud se rozhodnete pracovat s korporátními klienty, bude nutné povinné zboží považovat za povinnou položku. Další bonusy nikomu jinému nezasahovaly. Můžete například nabídnout kávu a čaj v pytlích, krému a cukru. Také je nutné zřídit službu údržby chladičů.

Zvláštní pozornost by měla být věnována včasnému doručení. Pamatujte, že vážné společnosti nemají rádi čekat, takže je velmi důležité být přesné. Vaše služby by se neměly provádět pro zaměstnance společnosti, nestýkat a neovlivňovat jejich kvalitu práce.

Je důležité pečlivě uvažovat o způsobu doručení.

Bude to osobní parkoviště nebo si půjčíte řidiče s vlastním automobilem - rozhodnutí je vždy vaše. Vytvoření trasy je nezbytné podle všech pravidel logistiky, měly by být zohledněny všechny podrobnosti. Nejvhodnější volbou, která se praktikuje po celém světě, bude rozdělení území na okresy.

Zásobování vodou

Obchodování na vodě - snadné spuštění, nevyžaduje investice do velkých kapitálových investic a rychle se vyplatí.

♦ Kapitálové investice - 425 000 rublů.
♦ Doba návratnosti - 7-10 měsíců.

Skuteční podnikatelé mohou podnikat z čehokoliv, dokonce i ze vzduchu.

Chcete-li se připojit k řadám podnikatelů, ale nemůžete se rozhodnout, jaký druh činností je třeba udělat, přemýšlejte o tom, co je pro lidi vždy a všude třeba?

Toto - jídlo a samozřejmě voda.

Obchod na vodě - snadné spuštění, nevyžaduje investice do velkých kapitálových investic a rychle se vyplatí.

Specifika podnikání na vodě


V nestabilní ekonomické situaci je obtížné najít podnikání, které přinese dobré peníze navzdory všemu.

Obchodování s pitnou vodou souvisí s takovými typy podnikatelské činnosti.

Firmy, které dodávají balenou vodu, dnes prožívají určitý vzestup a odborníci předpovídají, že tento trend bude v blízké budoucnosti pokračovat.

Pokud se rozhodnete se připojit k podnikatelům na vodě, není nadbytečné se dozvědět o zvláštnostech tohoto odvětví podnikatelské činnosti:

 1. Podnik, založený na výrobě, plnění a dodávkách pitné vody, je považován za jeden z nejrychleji rostoucích.
  Pouze v loňském roce se její podíl v Rusku zvýšil o více než 40%.
 2. V průměru jeden zaměstnanec kanceláře spotřebuje půl litru vody denně a asi 10 litrů ročně.
  Představte si, jaké peníze můžete udělat, pokud vytvoříte širokou zákaznickou základnu.
 3. Ceny pitné vody a benzínu nejsou příliš odlišné, ale vybavit firmu pro plnění vody je mnohem jednodušší než ropný průmysl.

Dvě obchodní možnosti na vodě


Pokud chcete podnikat na vodě, musíte se rozhodnout, co přesně bude vaše společnost dělat, protože existují dvě možnosti pro tento typ podnikatelské činnosti:

 1. Rostlina, která extrahuje vodu ze studny, nalije do skleněné nebo plastové nádoby a dodává ji koncovým zákazníkům.
 2. Firma pro balení a prodej "cizí" vody.

První možností je nákladnější z hlediska peněz a vyžaduje hodně času na start, protože budete potřebovat speciální vybavení, kvalifikovaný personál, vybavení, výrobní podnik, nutnost platit za drahé laboratorních testů, a další - zvláštní povolení pro extrakci vody z pramene.

Navíc je dnes obtížné najít volný zdroj minerální nebo stolní vody, která by už nebyla obsazena agilnějšími konkurenty.

Pokud nemáte příliš mnoho peněz, je lepší začít s prodejem pitné vody podepsáním odpovídající smlouvy s výrobcem.

Tato činnost je možná i pro podnikatele, kteří nemají velkou částku na zahájení kapitálu.

Jaká by měla být voda na tom obchodovat?

Není příliš mnoho sil dělat něco, mnohem více je nutné se rozhodnout, co dělat.
Albert Hubbard

Obchodování s prodávanými balenými vodami není tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Pouze voda, která odpovídá GOST, je považována za lahvovou, je balena v hygienických nádobách a může být použita osobou k pití nebo vaření.

Nemůžete jen čerpat vodu z kohoutku, nalijte ji do lahví a začněte je doručovat do kanceláří.

Pokud chcete ušetřit, prostě ztratíte zákazníky a zničíte svou firmu.

Pitná voda by neměla obsahovat více než 1% různých umělých přísad (například vonných látek nebo esencí).

Pokud se jeden z vašich klientů držet analýzu chemického pitné vody, dodávané vámi, a ukázalo se, že to nesplňuje státní normy, pak to nejmenší, co se vám může stát - ztrátu zákazníků, i když to může skončit mnohem hůř, například otevírání proti vám z trestního řízení o podvodu.

Prodej pitné vody nemůže být proveden, dokud uzavřete smlouvu s výrobcem (společnost, která získává vodu z vrtů) nebo nebudete kupovat zařízení, které zcela vyčistí vodu škodlivých přísad.

První možnost je pro začátečníky jednodušší a levnější.

Obchodování na vodě: reklama a vyhledávání zákazníků

Voda-prodejní podnik, stejně jako každý jiný, potřebuje dobrou reklamu, protože počet vašich zákazníků závisí na tom, a tudíž i výši zisku.

Chcete-li inzerovat firmu na dodávku balené vody, můžete:

 1. V médiích.
 2. Díky outdoorové reklamě na místech s vysokým provozem.
 3. Distribuce letáků a vizitek.
 4. V sociálních sítích a na internetovém fóru vašeho města.

Čím intenzivnější a kompetentnější je vaše reklamní kampaň, tím více zákazníků pokryjete.

Vzhledem k tomu, že hlavními zákazníky společností, které prodávají pitnou vodu, jsou kanceláře, dobrá publicita obejde kancelářské prostory vašeho města s návrhem uzavřít s sebou smlouvu na dodávku balené vody.

Pokud se vám podaří získat několik velkých zákazníků, kteří budou spokojeni s kvalitou vody, kterou dodáváte, pak v budoucnu budete inzerovat své podnikání na vodě s ústním slovem.

Kalendář plánuje otevřít podnikání na vodě

Nepotřebujete moc času, abyste začali prodávat balenou pitnou vodu.

Samozřejmě budete muset provést tradiční fáze zahájení podnikání (registrace, nalezení místnosti, nákupní vybavení, nábor pracovníků, reklamní kampaň atd.), Ale to nebude trvat déle než 3-4 měsíce se správným přístupem.

Podnikání na dodávku vody - nové podnikání od A do Z

Pravděpodobně to ne každý ví dodávka vody - toto je zaměstnání s mnoha významnými výhodami, které vám umožňují začít podnikat bez zvláštních obtíží a postupně se rozvíjet od malého prodejce až po velkou společnost. Samozřejmě, že nikdo slibuje miliony šeků od spotřebitelů, ale také se nebudete zdržovat bez řádných kroků. Hlavní výhodou tohoto druhu činnosti lze říci trvalá potřeba absolutně nějaké osoby ve vodě, protože to je základní nezbytnost a nemůže být nahrazena nic. Ne všichni lidé kupují vodu s velkými kontejnery a někteří ji nekupují od cizích lidí - malé filtry na pár litrů vám umožní nešetřit spoustu peněz na pitnou vodu. Dodávka vody je však nutná nejen pro obyvatele bytů a domů - kancelářští pracovníci potřebují i ​​vodu, nikdo však nevloží filtr do kanceláře. Počet zákazníků je obrovský, schopnost vázat klienta na vaše služby je velmi, zisk z podnikání dodávky vody přináší slušné. Tak proč je každá jiná osoba, která není zapojena do takového podnikání? Ne každý ví, že to není složitá činnost a bojí se dělat chyby, které nakonec vedou k dluhům. Víme, jak nezahájit rake, a v tomto článku budeme o tom podrobně mluvit.

Jaké jsou výhody dodávky vody?

Nepotřebujeme, aby vypracovala komplexní podnikání na přivádění vody firmy plánují vytvořit model práce a učit se od odborníků, kolik peněz podnikání dodávat vodu - tyto případy zahrnuté milionáři, a dokonce ani tehdy ne všechny, ale musíme nejprve vydělat miliony. Dodávka vody se dělí dvěma způsoby: koupit ji od společností, které ji vyrábějí, nebo otevřít studnu, získat vodu a prodávat ji. Druhý proces by dělat velké zisky vzhledem k tomu, že voda je vaše a není třeba utrácet peníze, ale najít místo v rámci dobře, jeho objevu a vývoj, instalaci veškerého potřebného vybavení vytáhnout několik milionů dolarů. To není pro nás, bereme jednodušší možnost - koupit vodu pro další prodej. Najít společnost, která vyrábí a prodává voda není příliš obtížné - jediný okres v Moskvě je 15 firem, které extrahovat vodu a prodávat ji. Ceny za vodu jsou asi stejné, ale čím dál od centra je společnost, tím je voda levnější. Když otevřete podnik, abyste doručili vodu, musíte zvážit vše, i ty nejmenší detaily.

Nezbytné vybavení pro zahájení tohoto podnikání

Většina společností, které vyrábějí vodu, má již vlastní produkty, jako je minerální voda nebo podobně, ale stále ochotně prodávají pitnou vodu. Přibližná cena v Moskvě na litr vody je 4-5 rublů. V případě, že firma dodávat vodu - to je to, co chcete dělat po dlouhou dobu a mít prospěch z této stabilní příjem, pak po chvíli to bude možné požádat o slevu firem. V tomto oboru, pracovní postupy, v nichž obchodník, který si koupí více než 500 lahví vody za měsíc obdrží slevu ve výši 50% vody, a prodejce s obratem více než 1000 lahví - slevu ve výši 75%. Tyto bonusy jsou velkou motivací pracovat tvrději a hledat nové zákazníky v plné síle - čím více zákazníků, tím více se slevou a více peněz dostanete. Na internetových stránkách každé vodárenské společnosti je telefonní číslo, zavolejte, požádejte o cenu a můžete jít dostat vodu

Ve většině případů podnikání dodávky vody nevyžaduje drahé vybavení, kvůli čemuž bude naše zpronevěra malá. Chcete-li tuto firmu otevřít, musíte koupit lahve, které nesou vodu. Průměrná cena je 120 rublů za kus a každá láhev slouží asi jeden a půl roku, pak je třeba ji vyměnit. Je třeba znát přibližný počet zákazníků a na základě toho si koupit správný počet lahví, ale načítání méně než 100 lahví za měsíc nebude velmi výhodné.

Dobrá automobilová flotila je nedílnou součástí podnikání

Při podnikání v oblasti dodávky vody musíte nejdříve učinit svou práci rychle, včas a bez poškození válce - závisí na tom věrnost klienta. Gazelle je ideální volbou pro tento typ podnikání. Je prostorný, nenáročný a relativně ekonomický. Dodávka vody na toto vozidlo není nákladná. Gazelle může vzít na palubu velké množství lahví, zatímco náklady na doplňování paliva budou minimální. Koupit sestup Gazely nemusí všichni, ale můžete využít služby nájemného. Pronájem Gazelle v Moskvě stojí 1500 rublů denně za předpokladu, že okamžitě zaplatíte měsíční nájem nebo více.

Jako řidič můžete použít jak pracovníka pracujícího s platy, tak práci sami. Pokud nemáte práci nebo máte příležitost dodat vodu sami, náklady se sníží. Pokud to není možné, můžete si najat řidiče - průměrná mzda v Rusku za toto volné místo je 15 tisíc rublů měsíčně, v Moskvě, dodavatel vody dostane 20 tisíc měsíčně. Na co může jedna osoba snadno obsluhovat 30-40 klientů denně.

Obchodování s vodou: několik slov o zákaznících

Podnikatel začínající se nemůže radovat ze skutečnosti, že dodávka vody není sezónní práce. Lidé vždy chtějí pít, a ačkoli v létě je spotřeba vody mnohonásobně vyšší, ale v zimě budete stále mít dostatečný počet zákazníků a objednávek. Kvůli tomu nebudete v určitém období stagnovat a budete moci hledat zákazníky neustále, a ne v určitých časech.

Stojí za zmínku, že dodávky vody jsou nejčastěji objednávány v domácnostech a kancelářských budovách. Pracovníci v kanceláři také potřebují pít a bez toho nemůže dělat, i když ušetříte. Pravděpodobně všichni viděli velké přístroje s brýlemi ve velkých kancelářích, kde můžete sbírat vodu a uhasit žízeň. Hledání kanceláří, kde stále potřebují společnost na dodávku vody, je velmi obtížné - všichni našli trvalého dodavatele, někdy však podniky mění své preference a hledají nové dodavatele vody. Jedná se o velmi velký a stabilní příjem, a jak toho dosáhnout, budeme hovořit později.

Druhým, avšak ne méně důležitým klientem jsou soukromé osoby - domy a byty, kde se budeme orientovat, dodávka vody soukromým osobám přináší většinu příjmů většiny firem v tomto oboru. Lidé objednávají pitnou vodu v množství 19 litrů asi jednou za dva týdny a dělají to neustále. Je to také velmi stabilní zákazník, jakmile to dostanete, dostanete klienta na pár let.

Reagujeme na dodávku vody

Musíte přijít s tím, proč bude dodávka vody vaší firmy pro zákazníka atraktivnější než dodávka vody konkurentem. Poté, co se objeví nebo vynalezí výhody, můžete spustit reklamní kampaň. Nejprve se musíte pokusit najít klienty mezi kancelářemi - napsat leták nebo si jen vyrobit vizitku se jménem firmy a jejími službami a dát ji tomu, kdo je zodpovědný za vodu ve společnosti nebo kanceláři. Možná okamžitě nikdo nenabízí práci, ale po nějaké době někdo určitě bude reagovat. Opakujte postup s různými kancelářemi neustále a zvyšujte počet stálých kancelářských zákazníků.

Nemusíte fantazovat kvůli tomu, abyste vysvětlili, proč vaše podnikání o dodávce vody bude lepší, pokud přesvědčíte přátele a známé o tom. Pokud žijete ve velkém městě, pak budou známí, kteří kupují vodu tímto způsobem, mnoho a využijí vaše služby. Přátelé si vytvoří klientskou základnu za chvíli a když je příjem dostatečně vysoký, můžete v navštíveném místě rozdělit letáky nebo banner.

Dodávka vody - náklady a výnosy

Začněme pronájmem Gazely a platit řidiči. Gazela za měsíc 45 tisíc rublů, mzdy 20 tisíc rublů měsíčně. Pokud sami budete řídit vozidlo, náklady se sníží o slušné množství. Cena láhve s vodou je 120 rublů za kus, začněte s tím, že potřebujete 20-30 kusů, číslo závisí na pravidelných zákaznících. Přidat k ceně 2400 rublů. Je také nutné zahrnout cenu pohonných hmot do našich nákladů - naše Gazelle na plyn, takže by mělo stačit 6 tisíc rublů. A nezapomeňte, že náš příjem je daňově odečten ve výši 17,5% z celkového příjmu. To je vše, co potřebujete k zahájení podnikání - reklama bude zdarma ve formě známých. Náklady jsou 47 400 rublů na start bez řidiče a 67 400 rublů, pokud si najmete samostatného pracovníka. Vzhledem k tomu, že se jedná o nový podnik, počáteční rozpočet není příliš velký a téměř každý může.

Vaše společnost se vyplatí, pokud prodáte láhev s vodou 10-15 zákazníků denně. Cena jedné takové láhve je 180 rublů, odečtěte cenu vody, 4 ruble * 19 litrů = 76 rublů a získáte z balónu čistý zisk 104 rublů. Pokud je více zákazníků, pak se zisk zvýší, bude možné si pronajmout ještě jedno auto a dát tam další osobu, která dodá vodu paralelně.

Obchodní dodávka balené vody

Na našich stránkách existuje velké množství bezplatných obchodních nápadů.

Na našem webu je zastoupeno velké množství licencí.

Na našich stránkách existuje velké množství bezplatných obchodních plánů.

Obchodní oblasti

Složky úspěchu

Konkurence na tomto trhu je velmi vysoká. Dnes téměř všechny středně velké a velké kanceláře již využívají službu dodávek vody. Ukazuje se, že začátečník v tomto oboru bude v doslovném smyslu lákat zákazníky. A to není snadné. Mnoho společností bude říkat, že už pracují s dodavateli vody a jsou s nimi spokojeni. Jednoduché snížení ceny problém nevyřeší: ceny nejsou tak vysoké a je nepravděpodobné, že by někdo chtěl pracovat se ztrátou.

Hráči na trhu zaznamenávají v tomto případě následující hlavní kritéria úspěšnosti:

 1. Pohodlí objednávky. Společnost by měla přijmout objednávky nejen telefonicky, ale také prostřednictvím SMS, přes stránky, v sociálních sítích apod.
 2. Účinnost doručení je velmi důležitým bodem. Nemůžete přinutit zákazníka čekat na vodu několik hodin. Nejpravděpodobnějším způsobem práce je kontrola zbytku vody a její naplnění včas.
 3. Kvalita služeb - přívětivost, zdvořilost, přesnost doručení, čistá auta, rukavice a obuv.
 4. Žádné problémy s dokumentací - včasné předložení účetních dokladů, vodních certifikátů a výsledků analýz kvality.
Organizační momenty

Zahájení podnikání by mělo být nalezením dobrého dodavatele, který vám může nabídnout kvalitní vodu a nízké velkoobchodní ceny. Nejlepším řešením je stát se prodejcem místního výrobce. V tomto případě můžete počítat s prodejní slevou a dalšími oprávněními v regionu. Přibližné nákupní ceny pro 19-litrový kontejner jsou 70 - 90 rublů. (2015)

Pak, pokud je dodavatel nalezen, je nutné zaregistrovat samostatnou firmu. Registrace IP bude stát 800 rubl státních povinností. Potvrzení o zaplacení státní daně, žádost o registraci a kopie cestovního pasu se předkládají místní daňové službě. Po 5 pracovních dnech jste již podnikatelem. Jako daňový systém můžete použít USN - to velmi zjednodušuje účetnictví (firma může pracovat i bez účetního). Nejvhodnější OKVED pro dodávku vody: 52.61 "Maloobchod na zakázku".

Nemůžete to udělat bez kanceláře, kde budou vaše dispečerské objednávky přijímat, a skladu pro vodu. Je výhodné, pokud bude kancelářský prostor na jednom místě se skladištěm. Velikost kancelářských prostor může být maximálně 20 metrů čtverečních. m. Tento prostor stačí pro 2-3 operátory. Ale sklad by měl být větší. Balená voda je poměrně velká věc. S růstem zákaznické základny se bude zvyšovat potřeba dalších oblastí (částečně je to řešeno instalací regálů). Abyste se nemuseli přestěhovat z místa na místo, musíte tento bod předem uvažovat.

Nyní je nutné se rozhodnout s personálem společnosti. Budete potřebovat operátora-dispečera k přijímání objednávek, manažera, který přiláká zákazníky, pracovníky skladu a kurýry, kteří dodávají vodu. Potřebujete vyřešit problém s přepravou. Bude muset buď koupit auto, nebo si pronajmout kurýra s osobní dopravou. Existuje jeden důležitý bod: automobil by měl být s velkým vanem, protože je častěji nutné přepravovat až 50 láhev devatenácti litrů, které se nevejdou do standardního automobilu.

Čísla zisků

Průměrná kancelář 10 lidí pije 19 l láhev vody (na čaj, kávu) po dobu 1,5 pracovního dne. Za měsíc potřebuje tato kancelář 15 lahví o objemu 19 litrů. Cena láhve je 170 rublů, tudíž výnos je 2550 rublů. Klientská základna 100 podobných kanceláří přinese 255 000 rublů. Z této částky odečteme:

 • Materiálové náklady (nákup vody) - 50%
 • Náklady na doručení a placení kurýrů - 10%
 • Reklama - 3%
 • Daně a další výdaje - 5%

Celkové náklady budou 68% nebo 173 400 rublů. Čistý zisk - 81 600 rublů.
Vzali jsme jako příklad pouze malé kanceláře. Velké společnosti spotřebovávají mnohem více vody. Pokud najdete několik firem s počtem zaměstnanců 100 osob, pak budou příjmy mnohem vyšší.

Lze jej uvažovat takto: jedna osoba utrácí asi 30 litrů. pitnou vodu za měsíc. Společnosti od 200 lidí budou potřebovat až 6000 litrů za měsíc. Za průměrnou cenu 9 rublů na litr. měsíční výnos od tohoto zákazníka činí 54 000 rublů.

Vyhlídky

Pokud uspořádáte vlastní linku na plnění vody (plný cyklus), spíše než se zabývat nákupem, bude podnikání nejvýnosnější. Ačkoli to bude vyžadovat dodatečné finanční investice, ale tímto způsobem můžeme zákazníkům nabídnout nižší cenu bez ztráty peněz. A to je důležitá konkurenční výhoda.

Pro spuštění vlastní stáčecí linky bude vyžadovat samostatný prostor (k pronájmu), studny a zařízení pro výrobu vody, čištění vody a dezinfekčním systémem, vodní stáčecí linky v kontejneru. Pouze jedna automatická linka na stáčení pitné vody 19L lahve bude stát 15.000 $ kapitálové investice bude činit nejméně 50.000 $.. Budete také muset najímat zaměstnance (v Vol. H. of Technology), za účelem získání prohlášení o shodě u výrobků, a tak dále. Tyto problémy je mnoho, ale v případě, už bude mít nahromaděné zákaznickou základnu, je zaručena prodej výrobků. A to je nejdůležitější věc pro nový podnik.

Obchod na dodávku vody

Někdy začínající podnikatel čelí problému nalezení oblasti činnosti. Některé projekty vyžadují extrémně vysoké investice, jiné - obtížně realizovatelné. Univerzální obchod, který je k dispozici většině občanů, může být dodávka balené vody. Koneckonců, tato služba je dnes velmi populární a má vysokou poptávku.

Nuance aktivity

Obecně se ukázalo, že obchodování s vodou není tak dávno, i když se rychle stalo vedoucím postavením mezi ziskovými a ziskovými projekty. Koneckonců kvalita kapaliny z vodovodu často neodpovídá ani hygienickým normám, takže lidé dávají přednost použití výrobku, který neškodí zdraví. Kromě toho je vždy možnost rozšířit podnikání. Dodávka vody v cisternách do dachy je tedy populární, ale pravdivá sezónní služba.

Samozřejmě, bez investování vážných prostředků na vybudování plnohodnotné výroby nebudete uspět. Koneckonců těžba z artézských vrtů je velmi složitá a drahá záležitost. Bez velkých úspor můžete buď nabídnout služby autorizovaného prodejce těžebnímu podniku, nebo provádět práci zprostředkovatele při prodeji zboží. Tím, že pracujete přímo s výrobcem, výrazně zvýšíte podíl na zisku, tato možnost však bude vyžadovat seriózní předběžnou analýzu tohoto odvětví a vytváření kontaktů v této oblasti. Mimochodem, technická voda s dodávkou do zahrady je další možností, jak začít podnikat vlastní.

Samozřejmě, když uzavíráte dlouhodobé smlouvy, musíte se ujistit o kvalitě dodaného zboží a důkladně prozkoumat certifikáty. Nezapomeňte, že při prodeji produktů s nízkou kvalitou riskujete ztrátu zákazníků.

Obecně platí, že dnes je tento trh poměrně nasycený, takže budete muset vynaložit vážné úsilí, abyste se na něj ujali vedení. Podle odborníků bude prodej pitné vody jako podnikání dobrým nápadem pouze tehdy, budou-li splněny určitá pravidla a znalosti o specifikách tohoto povolání. Takže byste měli vytvořit prodejní základnu pro daný produkt, uzavřít smlouvu o dodávce se svým výrobcem a vyvinout optimální dodávací trasy. Důležitým faktem úspěšného podnikání bude navíc pověst vaší společnosti. Proto předem vypracujte podrobný a přemýšlivý obchodní plán.

Například prodej vody prostřednictvím automatických strojů bude stabilně vysoký, pokud podnikatel vyhodnotí segment spotřebitelů svých výrobků. Nezapomeňte, že konečným odkazem v systému jakékoliv podnikání je klient, a proto byste měli své podnikání budovat a zaměřit se na ně. Takže je možné dodávat zboží výhradně do velkých společností. Velký zisk přinese současně i dodávku pitné vody do domu soukromým osobám. Jedním slovem není spěchat k zahájení aktivit bez podrobného a pečlivého studia projektu.

Tipy pro začátečníky

Samozřejmě, obchodování s vodou je podnik, který má určitě své výhody. Možná, hlavní výhodou této lekce bude neustálé rozšiřování sítě zákazníků s prakticky žádnými vážnými investicemi do marketingu. Kromě toho se většina z nich stane vaším stálým zákazníkem. Je pravda, že to bude vyžadovat určité podmínky.

První věcí, na kterou je třeba uvažovat při zahájení podnikání, je program práce společnosti. Nezapomeňte, že doba vhodná pro klienta a místo přijetí zboží by se měla stát jednou z vašich priorit. Samozřejmě bude také nutné se dohodnout na optimálních způsobech doručení - abyste ušetřili osobní zdroje.

Existuje další tajemství, které vám umožní vybudovat úspěšné podnikání. Prodej vody přinese hmatatelný příjem při přísném dodržování všech podmínek smlouvy se zákazníkem. Přesnost a přesnost ve všem - záruka dlouhé a plodné spolupráce.

Jedním slovem je obrovská práce na vývoji všech detailů a podrobností projektu "Dodávka vody". Podnikatelský plán vypracovaný vás předem, nezapomeňte uvést popis myšlenkou obecně, posouzení možných rizik, rozhodnutí produktivních úkolů, stejně jako podrobné odhady výdajových položek. Tím, že věnujete náležitou pozornost této fázi implementace případu, můžete snadno organizovat projekt jakékoliv složitosti. Podívejme se na některé klíčové body této strategie.

Spuštění vlastní firmy

Takže až do skutečné realizace projektu, přemýšlejte nad všemi jeho detaily. Například je velmi důležité vypracovat společnou rozvojovou strategii. A tady je třeba počítat všechny nuance, které podnikání na vodě v lahvích naznačuje. Podnikatelský plán podniku je vždy stavěn podle určitého schématu. Zde uvádíme přibližný seznam, který by měl být dodržen, a začít s vlastní činností.

Abyste předešli možným komplikacím a problémům se státními kontrolními orgány, proveďte IP. Zde bude nejlepší volbou zjednodušený daňový systém. Kromě toho musí skladovací prostor splňovat příslušné normy. Proto zde budete muset získat nějaké doklady, aby společnost mohla pracovat normálně a hladce. Prodej balené vody jako podnikání nezahrnuje získání licence, když ji jednoduše implementujete. Proto můžete potřebné doklady sbírat poměrně rychle, protože jste na něm vynaložili asi 19 000 rublů.

Výrobní úkoly a jejich řešení

Vzhledem k tomu, že projekt zajišťuje pouze obchod s přírodními zdroji (bez těžby a zpracování), bude nutné nalézt vhodné místo pro použití jako sklad. Samozřejmě, že začínáte podnikat, nepotřebujete obrovské území. Obvykle je pro tyto účely dostatečná plocha 25 m². Jeho umístění může být cokoli, nicméně, zde jsou některé nuance.

Budovy, které se nacházejí ve vhodných místech pro dopravu po městě, tak možná budou nejúčinnější investicí. Jejich jediným nevýhodou jsou vysoké náklady na pronájem.

Budovy umístěné na okraji budovy obvykle stojí mnohem méně, ale v této situaci budete vážně zvyšovat režii. Například, dobrá společnost může stát pravidlem podobný sloganem: „Voda v domě - doprava zdarma“, a v tomto případě se náklady na palivo a odpisy dopravy může vážně ovlivnit celkový objem příjmů. Uveďte tedy umístění skladu s obecnými marketingovými zásadami.

Budeme zvažovat možnost pronájmu budovy o rozloze 30 m², která se nachází v centrální části malého města. Obvykle náklady na tyto budovy začínají od 16 000 rublů. Koneckonců z hlediska logistiky a ekonomiky bude tato možnost nejúspěšnější.

Investice do vybavení společnosti

Vzhledem k problému, jak otevřít podnik pro prodej vody, stojí za to pamatovat na získání objektů nezbytných pro výkon této činnosti. Obvykle budete muset koupit auto. Jeho nosnost by měla odpovídat zvolenému konceptu. Voda s dodávkou do kanceláře umožňuje koupi například Gazelles a doprava technických prostředků do letních družstev bude vyžadovat hledání nákladního tankeru.

Navíc, pro bezproblémový provoz by měly být zásoby v dostatečném množství. Spravedlně pracujete přímo s výrobcem a získáte zboží, které potřebujete, objednáním. Stává se zvlášť naléhavé, když je voda dodána do kanceláře. Chladič jako dárek pro zákazníka je dobrý tón, který může zvýšit konkurenceschopnost vašeho podniku. Takže ignorujte takové drobnosti. Náklady v této fázi se budou pohybovat od 550 000 rublů (second-hand Gazelle v roce 2013). Další přibližně 120 000 r. by měl stanovit měsíční nákup kontejnerů.

Pracovníci

Nově příchozí, který právě začíná podnikat, nebude muset najmout hodně zaměstnanců. Pro fungování firmy stačí vzít si zaměstnance řidiče a logistiky. Vezměte prosím na vědomí, že v této situaci podnikatel samostatně vykonává celkovou kontrolu nad pracovním procesem, spolupracuje s dodavateli a udržuje účetní oddělení. Samozřejmě, že pro takové účely můžete otevřít jednotlivé volná místa, ale jak to říkají odborníci, nejprve je to nepraktické. Počítejte s tím, že pravidelné srážky za platbu na pracovní plat se budou rovnat 42 000 rublům.

Dodávky a prodej: plánujeme předem

Samozřejmě nejdůležitější nuance v organizaci případu je zřízení kontaktů s těžebním podnikem. Je žádoucí, aby se nacházel v oblasti vašeho bydliště a mohl předložit certifikáty pro vaše produkty. Nezapomeňte, kvalita je prvním kritériem, které klient ocení. Samozřejmě se doporučuje pokusit se stát se prodejcem známé a spolehlivé společnosti. Pro měsíční nákupy výrobků pěšec od 50 000 rublů.

Když mluvíme o prodejní oblasti, můžete si uvědomit několik různých způsobů. Nedávné trendy mají tendenci zvyšovat podíl soukromých zákazníků v tomto odvětví. Dřívější spolupráce s takovou skupinou zákazníků byla nerentabilní. Dnes se situace mění. Takže tím, že nabízíte zboží velkým společnostem a obyvatelům soukromých a bytových domů, můžete výrazně zvýšit výdělky.

Hodnocení proveditelnosti podnikání

Nyní se pokusíme shrnout. Základ pro posouzení úspěšnosti projektu bude ukazatelem jeho ziskovosti, takže jej vypočítáme. Takže investice do podnikání budou následující:

 • registrace - 19 000;
 • nákup dopravy - 550 000;
 • kontejnery a zboží - 170 000;
 • ostatní náklady - 51 000.

Na začátku podnikání budete potřebovat hromadění 790 000 rublů. Samozřejmě, dostupnost vlastní dopravy sníží tuto hodnotu na minimální ukazatele. Nyní budeme studovat velikost ročních nákladů na podnikání. Jejich seznam je tvořen takto:

 • pronájem - 192 000;
 • plat - 504 000;
 • palivo a odpisy - 96 000;
 • výroba - 550 000;
 • daně - 150 000.

To znamená, že za rok práce bude trvat 1 492 000 rublů. Vzhledem k tomu, že dodavatelé nabízejí oficiálním prodejcům zboží se slevou až 75%, přibližné údaje o vašich ročních příjmech mohou dosáhnout 2 200 000 rublů. Prostředky, velikost zisku bude až 708 000 rublů, a projekt bude splácet investice do 13 měsíců.

Samozřejmě můžeme hovořit o přesných číslech pouze po sestavení kompletní databáze budoucích zákazníků. Zpravidla by mělo být prodáno minimálně 20 jednotek denně, aby vaše podnikání bylo ziskové. Samozřejmě, v průběhu času, můžete zvýšit publikum zákazníků a očekávat, že vážný zisk. Obecně platí, že podnikání o vodních vlastních recenzích dává většinou docela lichotivé.

Obchodní myšlenka: prodej pitné vody

Dnešní ekologická situace je taková, že voda z vodovodu, dokonce i vařená, nemůže být nazývána chutná a užitečná. Když se lidé dozvěděli, jaká skutečná čistá voda je s příjemnou chutí z artézských zdrojů nebo čištěna zvláštním způsobem, už se nechtějí vrátit do vodovodní vody s chutí bělidla. A není divu, že podíl vodárenských podniků v oblasti zásobování vodou roste. V poslední době poptávka rostla na úrovni 15-16% ročně. V průměru jeden zaměstnanec kanceláře spotřebuje 10 litrů vody ročně. Jedna rodina vyžaduje jednu láhev 19 litrů po dobu 2 týdnů.

Poptávka po balené vodě ve velkých městech je obzvláště vysoká. A zákazník, který kdysi objednal vodu od určité společnosti, se ve většině případů stává stálým zákazníkem. Kromě toho, prodej vody ve velkém 19 litrů butylyah- je obchod, který nepodléhá sezónnost, jak se lidé cítí, že je třeba do vody po celou dobu, nelze říci o prodeji vody v maloobchodním prodeji v malých lahvičkách - tyto výrobky jsou ve vysoké poptávce od května do září.

Nicméně v takovém požadovaném výklenku je poměrně vysoká úroveň konkurence. Abychom byli konkurenceschopní, je důležité nejen zajistit správnou kvalitu vody a rychlou službu, ale také vytvořit jedinečnou obchodní nabídku, která předtím studovala trh.

V současné době je nerozvinutý segment trhu s dodávkami vody prodej vody pro jednotlivce, tedy dodávky do domácností a bytů. Dříve se to považovalo za nerentabilní, protože dodávka vyžadovala spotřebu zdrojů na dodávku, ale vzhledem k rostoucí poptávce mezi soukromými zákazníky se dodávka stává výhodnějším. Současně počet objednávek od organizací již začal klesat, ačkoliv právní část tvoří většinu objemu objednávek.

Výrobci

Takže, co potřebujete začít vyrábět a prodávat balenou vodu? Zde je nutné identifikovat 2 typy podnikatelské činnosti.

 • Extrakce vody ze studny nebo čištění vodovodní vody, její rozlití do kontejnerů a následné dodávky zákazníkům.
 • Rozlití a prodej vody z existujících výrobců na trhu.

První možnost bude vyžadovat nákup drahého vybavení a pronájem kvalifikovaného personálu, stejně jako provádění drahých laboratorních testů a navíc bude vyžadováno zvláštní povolení k získání zdroje. Čištění vody z vodovodu bude vyžadovat zařízení pro lahvování a čištění filtrů.

Nemáte-li prostředky nebo znalosti k organizaci těžby minerálních vod, nejlepší možností je uzavřít smlouvu s výrobcem pitné vody, která bude dodávat produkt své produkce v oblasti, která ještě není pokryta.

Pokud nemáte výrobce vody s nejbližším přístupem, měli byste kontaktovat prodejce vlastníka výroby. Samozřejmě bude spolupráce s výrobcem sama o sobě levnější. Nejčastěji jednotlivě určují cenu za každého partnera a potřebují informace o území, na kterém se doručuje, údaje o klientské bázi a objemu nákupů.

Tam jsou výrobci, kteří dělají jejich dealery významné slevy, dosahovat až 75% při objednávání určitých objemů. Současně stojí za to zajistit, aby voda zakoupená od výrobce byla správné kvality, to znamená, že odpovídá GOST a výrobce by mohl předložit certifikáty SES.

Výběr místnosti

V zájmu zachování prodej pitné vody, budete potřebovat prostor pro uskladnění, které oblasti by mělo být alespoň 20 metrů čtverečních. Tato místnost je nezbytná, pokud objem nákupu dosáhne 15-20 tun za měsíc. V této místnosti je třeba vytvořit vhodné teplotní podmínky - ne více než 20 let a ne méně než 5 stupňů, takže sklad musí být vytápěny a stabilizuje, stejně jako voda obsažená ve skladu, by neměl být vystaven přímému slunečnímu záření.

Pokud si vyberete pokoj na okraji města, může to stát méně, ale náklady na palivo budou spojeny s režijními náklady.

Pronájem pokoje může stát asi 10 000 rublů měsíčně. Kromě toho, pro práci s klienty potřebují malou kancelář, vybavená kancelářským vybavením a nábytkem. Pronájem kanceláře bude asi 9 000 rublů.

Zařízení pro lahvování

Toto zařízení zahrnuje vybavení určené k dezinfekci kontejnerů a plnění vodou. Tato technika zahrnuje ruční mytí lahví s dezinfekcí, zpracování 60 lahví za hodinu. Toto zařízení může stát zhruba 180 000 rublů.

Dopravní náklady

Doprava bude nutná k přepravě vody zákazníkům a odběru vody od výrobce a přivedení do skladu.

Poprvé bylo dostatečným opatřením koupit malou dodávku nebo nákladní automobil. Vozidlo by nemělo být příliš velké, protože s největší pravděpodobností je třeba řídit na úzkých ulicích. Podle tohoto požadavku spadá model, jako je Gazelle. Průměrná kapacita minibusu je 70 plechovek. Cena podporovaného modelu je od 300 000 rublů. Měsíční náklady na údržbu automobilů a benzín se mohou pohybovat od 5 000 rublů.

Kromě toho můžete využít služeb dopravní společnosti. Pronájem gazely bude 150-170 rublů za hodinu. Případně můžete najít řidiče na vlastní gazelle a bude to stát asi 40 000 rublů měsíčně.

Je důležité přemýšlet o schématu pohybu automobilu tak, aby bylo možné dodávat vodu podle harmonogramu požadovaného pro zákazníky (nikoliv dřív nebo později než stanovený čas), a také minimalizovat ztrátu paliva v případě zrušení objednávky.

Pokud pracujete v malé vesnici, můžete pokrýt celé své území a ve velkých městech se specializujete na určité oblasti.

Spotřební materiál

Především jsou to samotné polykarbonátové lahve. Jejich cena je 100-150 rublů za kus. Počet lahví je založen na výpočtu, že na jednoho zákazníka musí být nejméně 3 lahve, jeden na zákazníka, druhý na výrobce a třetí naplněné vodou ve skladu. Obecně platí, že náklady na balení mohou být zpočátku 50 000 rublů.

Musí být změněny poté, co byly použity 40krát. Jeden kontejner slouží asi rok a půl. Z tohoto důvodu musí být kontejner neustále zakoupen. Láhve, které již nejsou používány kvůli jejich neschopnosti, jsou recyklovány, což je také zdroj malých příjmů.

Prodej chladičů

Pro firmy, které využívají služby dodávání vody, se provádí prodej chladičů na vodní topení. Náklady na podlahové chladiče bude asi 9000-11000 tisíc rublů, desktop - v rozsahu 7000-9000 rublů. Dále je možné zajistit opravy a hygienické čištění tohoto zařízení. Doporučujeme koupit chladiče v objednávce, protože existuje riziko, že nebude poptávka po určitém objemu již zakoupených chladičů. Dodavatelé tohoto zařízení musí získat osvědčení v Rusku, které je opatřeno certifikátem o shodě a hygienickým certifikátem.

Technika

Z technologie budete potřebovat telefon, pokladnu a v případě potřeby i počítač s multifunkčním zařízením, který činí 40 000 rublů.

Marketing

Především je nutné organizovat prodej balené vody v maloobchodním prodeji a dosáhnout uznání vaší společnosti, můžete již začít dodávat vodu pro firemní soukromé zákazníky.

Reklama na dodávku lahvové vody může být provedena prostřednictvím médií, a to prostřednictvím časopisů a novin, stejně jako distribucí vizitek a letáků osobám, které rozhodují o objednávání vody. Efektivní bude distribuce letáků na poštovní schránky. Kromě toho se konají ochutnávky, které umožňují potenciálním kupcům hodnotit kvalitu vody. Reklama může obecně trvat asi 10 000 rublů.

Velkou návratnost lze získat pomocí internetového marketingu. Používají zpravidla:

 • Kontextová reklama.
 • Bannerová reklama.
 • Vlastní místo, které poskytuje možnost objednat pitnou vodu formou zpětné vazby.

Zaměstnanci

Především je třeba zaměstnat 2 řidiče-dopravce, kteří dodají zákazníkům vodu a přivádí vodu od výrobců do skladu. Budou pracovat ve směnách, jejich plat bude 20 000 rublů pro každého. V průměru jeden dopravce může obsluhovat 30 až 40 zákazníků v jeden pracovní den.

Dává také smysl pronajmout dispečera, který přijímá a zpracovává žádosti o dodávku pitné vody telefonicky a prostřednictvím internetu a jeho povinnosti mohou zahrnovat práci s dokumentací. Plat dispečera je 15 000 rublů. Účetní je převzat z outsourcingové společnosti. Celkem, měsíční mzdový fond bude 55 000 rublů.

Vodní kiosky

Vedle dodávky vody existuje taková marketingová metoda jako organizace kiosků pro prodej pitné vody. Chcete-li uspořádat tuto firmu, budete si muset koupit samotný kiosk, jeho cena je asi 300 000 rublů a také musíte zaplatit za pronájem kiosku. Je lepší, kdyby se kiosk nacházel v hustě osídlené obytné oblasti mezi obytnými budovami. Vy, stejně jako v případě dodávky, potřebujete nádobu různých objemů (19 litrů, 10 litrů a 5 litrů). Doporučuje se koupit vodu o objemu 6000 litrů pro množství přibližně 10 000-13 000 rublů.

Předpokládá se, že kiosk bude prodávajícím, jeho plat je 15 000 rublů. Kromě toho budou vyžadovány přepravní náklady spojené s dodávkou vody do kiosků a bude nutné také využít řidiče vodního kamionu nebo se obrátit na dopravní společnost. V kiosku, který prodává vodu pro plnění do lahví, musí být zajištěna sanace nádrží a zařízení pro lahvování. Přepravní náklady mohou obecně zahrnovat náklady na přepravu vody (300 000 rublů), mzdy řidiče (20 000 rublů) a pohonné hmoty (5 000 rublů). Pokud jde o soběstačnost, takový kiosk bude také uvolněn za rok.

Ziskovost

Pokud vezmeme v úvahu, že náklady na nákup 20-ti litrových lahví od výrobce je 40 rublů, a prodeje byly provedeny u 140, pak dosáhnout návratnosti, je třeba prodávat na den 15-20 lahví 20 litrů. S ohledem na počáteční investice 450 000 rublů a měsíční výdaje na 90 000 rublů. měsíc, podnikání se vyplácí po přibližně roce. Ziskovost je 15-39%.

Obecně platí, že pokud jste rozvíjet zákaznicky orientovanou, zavést logistiku a poskytovat vodu odpovídající kvality důvěryhodný výrobců vyvinout optimální marketingovou strategii s cílem nalézt své místo a budovat zákaznickou základnu, se zabýváme prodejem vody je schopen dosáhnout dobrého stálý příjem.

Jak otevřít dodávku vody

Přidáno do záložek: 0

Dnes je ekologie a kvalita vody ve městech, zejména ve městech, mírně spíše špatná. Proto většina lidí a mnoho podniků dává přednost použití pitné vody z vrtů pro různé účely, například vaření potravin a samozřejmě i pití. Takže služba pro dodávku pitné vody se stává stále více oblíbeným a nezbytným a stále více podnikatelů začíná otevřít podnik pro dodávku pitné vody - protože to je dnes výhodná volba.

Vlastnosti podnikání

Ale otevření této činnosti není tak snadné. Musíte sledovat mnoho věcí a investovat spoustu peněz. Hodně bude záviset na kvalitě navrhované vody, na přemýšlení každého detailu v chování a samozřejmě na štěstí.

Za prvé, voda musí být jedinečná a druhá - před tím, než se dostane do regálů, voda by měla podstoupit nejúplnější proces čištění a projít všemi postupy pro dekontaminaci a odstraňování mikročástic nebezpečných pro lidské zdraví. Nejdůležitější je koupit vysoce kvalitní a účinné zařízení pro úpravu vody.

Pokud nemůžete dostat vodu z žádného přirozeného klíče, můžete ji vzít z hluboké studny, která musí být vyvrtána mimo město. Samozřejmě nejjednodušší způsob, jak získat vodu, je tekoucí voda. Pokud je používán v průmyslovém měřítku, je možné očistit vodu speciálně navrženým zařízením a poté nalít do plechovek, ale tato metoda je velmi neštandardní.

Takže, co by měl zapamatovat začátečník v dodávce vody? Za prvé, hlavní věc na trhu dodávky vody: nejdůležitější je nerozlévat dobrou vodu v krásných lahvích s etiketami, ale vytvořit efektivní zákaznickou základnu, vyvinout systém pohybu po městě a sloužit zákazníkovi včas.

Potřebujete otevřít dodávku vody

Povinnosti podnikatele budou následující:

 1. Zajištění dodávky vody je v okamžiku, kdy byl klient jmenován a který mu bude vyhovovat (nikoliv dříve a později než jste se dohodli). V takovém případě je nutné vzít v úvahu neočekávané okolnosti, aby při obtížích dovedli čas a neposkytli zpoždění.
 2. Minimální počáteční kapitál musí být nejméně 10 tisíc rublů. A to je, pokud už máte auto nebo mikrobus pro přepravu vody. Ale plus je, že vše se rychle vyplatí. První prodej vody pokryje veškerý odpad.

Je také dobré, že trh s pitnou vodou, který je dodáván podnikům a domácnostem, nezávisí na čase roku. Lidé potřebují neustále vodu a vaše podnikání bude velmi výhodné.

Způsob dopravy

Plný cyklus. Podnikatelský plán pro dodávku plné vody z cyklu zajišťuje průchod dvou velmi složitých etap:

 • rozvíjejte své vlastní dobře;
 • zahájení výstavby zařízení na plnění vody.

Samozřejmě bude snazší, pokud se připojíte k již existujícímu a organizovanému podnikání. Pak si prakticky nebudete riskovat vlastní peníze. Můžete použít dvě možnosti popsané níže.

Franchise. Pokud jste připraveni podnikání - koupit vodní franšízu, pak se ukáže, že investujete své peníze do již organizovaného a promyšleného projektu, který se osvědčil dobře na trhu dodávky vody. Budete také obdržet neustálou podporu (poradenství a marketing) ze strany franšízy.

Prodejce. Prodej hotových výrobků v nedosažených oblastech je nejsnazší způsob, jak vstoupit do vodárenství. Příkladem spolupráce je, že budete muset podepsat smlouvu s výrobcem, poté vyzvednout první dávku vody na prodej a dokonce získat velké slevy, které vám velké společnosti poskytnou, i když si koupíte malé množství vody. Obvykle je tato sleva přibližně 50% a pokud si za 30 dní koupíte více než 1 000 lahví, můžete získat slevu a až 75%.

Dodací formality

Je důležité nezapomínat, že nejpřísnější požadavky pocházejí z ministerstva zdravotnictví. To znamená, že poskytují produkty musí být plně v souladu s nimi. Uzavřením smlouvy s dodávkou vody obchodníka, měli byste zkontrolovat, zda má veškerou potřebnou vodu pro výrobu dokumentů, nejdůležitější věc - papíru z jednotného evropského nebe, které potvrzují shodu s kvalitou vody a chemickým složením.

Zvažte náklady na pronájem skladu. Na začátku podnikání nemusíte pronajmout příliš mnoho místa. Budete mít asi 20 čtverečních metrů m.

Přemýšlejte o účtu vozidla. Nákup nebo pronájem? Vypočítejte budoucí částku vynaloženou na benzin, opravte chyby a zaplaťte řidiči. Koupit lepší malý vůz, který se velmi rychle vyplatí na samém začátku rozvoje obchodu.

Budete také muset koupit prázdné plechovky pro vodu. Potřebný počet prázdných džbánků lze vypočítat: jeden musí být u zákazníka, druhý musí být ve skladu s vodou a třetí musí být prázdný a přepraven do skladu od výrobce. Počet zákazníků se vynásobí počtem 3 a vypočítáme, kolik lahví je zapotřebí. Prázdné plechovky můžete objednat od dodavatele vody.

Na samém začátku podpory podnikání dodávky vody. Nemusíte opravdu potřebovat personál s velkým personálem. Na začátku je nejlepší vzít 2 osoby.

Kolik stojí za zahájení dodávky vody

Počáteční náklady zahrnují:

 1. Příklad přepravy motorů. "Gazelle" bude stát 300 000 rublů.
 2. Oznámení o náboru zaměstnanců - 3000 rublů.
 3. Tara - 105000 rub.
 4. Pokladna - 20000 rub.

Celkově na počátku otevření dodávky vody bude trvat 428 000 rublů.

V průměru cena vody v maloobchodě na litr je 4-6 rublů. Ukazuje se, že existuje cesta - 120 000 rublů.

Další náklady se skládají z konstantních a variabilních nákladů. První patří:

 1. Pronájem skladu - 5000 rub.
 2. Mzda dispečera je 5000 rublů.
 3. Plat mzdy řidičů - 20000 rub.
 4. Reklamní činnost - 8000 rub.

Celkem: 38000 rublů.

Proměnné výdaje jsou uzavřeny v následujících bodech:

 • Palivo - 8000 rublů;
 • nákup vody - 40000 rub.

Celkem: 48000 rublů.

Celkové náklady: 86000 rub. Zisk před zdaněním - 34000 rublů. Ziskovost - 39,5%

Je výhodné otevřít dodávku vody

Obecně platí, že pokud chcete profitovat z budoucího podnikání, musíte denně prodávat asi 20 lahví vody. To je minimum, aby se z dodávky dostal alespoň nějaký zisk. Bude to nejlepší, kdybyste shromáždili klientelu z asi 130 rodin, které si objednají jednu plechovku vody týdně. Pak bude zisk z podnikání poměrně vysoký a vaše společnost bude mít stabilní příjem.

Pokud je objednána voda a kanceláře, může se snížit počet rodin, protože dodávka vody do podniku přinese mnohem vyšší příjem.

Tato činnost není komplikovaná. Nevyžaduje obrovské investice a pokud je vše organizováno správně, začne podnikání dodávky vody přinést příjmy velmi rychle. Nyní je nejlepší, efektivní a spolehlivý způsob, jak vytěžit čistou vodu vrtání studny. To je také dobrý ziskový obchod, můžete získat spoustu příjmů. Ale pro jeho začátek a vývoj budete potřebovat poměrně vysoké investice do počátečního kapitálu.

Na video objednávku dodávky vody a příkladu reklamy: