Vlastní podnik: doručení jídla. Podnikatelský plán: doručení jídel do kanceláře - výpočet nákladů, potřebného vybavení a požadavků SES

Počet poboček stoupá a díky tomu se zvyšuje poptávka po příležitost k rychlé a chutné konzumaci během krátké přestávky. Samozřejmě, že v potravinářském průmyslu již existuje značná konkurence, nová společnost bude stále poptávka, pokud bude schopna dosáhnout vysoce kvalitních služeb. Kde začít v takové oblasti podnikání?

První kroky

Výroba hotových jídel je skvělým nápadem pro službu doručování potravin. Ale než začnete pracovat, měli byste pečlivě přemýšlet.

Chcete-li dosáhnout maximální ziskovosti, budete muset investovat do plného cyklu práce, který zahrnuje vaření a dodání zákazníkům.

Pokud to dovolí kulinářské dovednosti, vaření může být provedeno samostatně. Je důležité, abyste byli schopni kreativně přistupovat k podnikání a vařit ze srdce, aby žádný zákazník nezůstal zklamaný kvalitou jídla.

Dodání hotových jídel do kanceláří může provádět stejná osoba, pokud je dobré přemýšlet o plánu a připravit vše předem, ale zatížení v tomto případě bude velmi vysoké. Je lepší okamžitě přemýšlet o možnosti pronájmu kurýra, i když s ním budete po určitou dobu podmanit nadšení.

Papírování

Chcete-li podnikat legálně, musíte oficiálně zaregistrovat svou firmu. Dodávání jídel se často provádí bez jakýchkoli dokumentů, protože majitelé plánují formalizovat společnost až poté, co bude zisk stabilní. Ale to je vážné riziko.

Takové činnosti mohou vést k velkým pokutám. Takže je lepší být od samého počátku individuální podnikatel. Musíte navštívit finanční úřad zaplatit státu poplatek a vyplnit tvar písmene a podat žádost o vstup do ruské Státní rejstříku, kde jsou uvedeny všechny IP v zemi.

Poté je třeba získat povolení od sanitární a epidemiologické služby. To vyžaduje soubor dokumentů, které zahrnují žádost, kopii certifikátu o státní registraci a pronájmu prostor, hygienické závěry pro hotové výrobky.

Po podání všech dokladů vydal hlavní zdravotní důstojník požadované potvrzení. Budete také potřebovat zdravotní záznam a bankovní účet, pokud společnost plánuje poskytnout bezhotovostní platbu. Všechny nezbytné dokumenty budou trvat asi měsíc.

Vybavení kuchyně

Než začnete, měli byste zkontrolovat, která zařízení již jsou na skladě, a koupit všechny chybějící položky v obchodním plánu. Dodávka jídel do kanceláře nevyžaduje drahé dodávky. Kuchyňské náčiní by mělo být kvalitativní, ale nemusí být nové. Obecně platí, že jsou vyžadovány různé pánve, několik pánví na vaření, mixér, sada nožů, řezné desky, struhadlo, pečící formy. Mikrovlnné nebo tlakové hrnce mohou být také užitečné, takže vaření bude mnohem rychlejší.

Minimum, které bude muset být vynaloženo na vybavení, je pět tisíc ruských rublů. Docela malá částka, která se po spuštění doručuje rychle. Pokud se stále zdá být vážné, můžete použít použité zařízení. Nahradit to později nebude problém, a poprvé to docela dost.

Objednávka surovin

Jako každá jiná věc by mělo být dodání jídla co nejvyšší. Výrobky by měly být objednány od důvěryhodných dodavatelů a používaly je čerstvě. Můžete ušetřit peníze nakupováním ne v supermarketu, ale ve velkoobchodních základnách a trzích. Můžete nalézt velkou společnost, která se zabývá dodávkou výrobků a připravit obchodní nabídku na dodávku jídel. Získáte suroviny za nejvýhodnější cenu, za předpokladu, že partnerská společnost bude mít jídlo.

Vyžadují nové dodavatele vždy doklady, které potvrzují kvalitu. Teprve poté budete mít úspěšné a oblíbené obědy. Podnikatelský plán by měl vzít v úvahu nejen náklady na potraviny, ale i výdaje na nákup souvisejících výrobků: ubrousky, speciální nádoby na polévky a druhé nádobí, plastové desky a šálky. Pro kurýra budete potřebovat koupit velkou termo bagu, s níž můžete dodat jídlo dokonce i v zimě.

Marketingová činnost

Bez reklamy nemůže podnikat žádná práce. Dodávání jídel není výjimkou, takže od samého začátku je třeba věnovat pozornost marketingu. Především tiskněte vizitky.

Mohou být distribuovány nejen v kancelářích s potenciálními klienty, ale také v obchodech, bankách, parkovištích a službách. Vynikající reklamní myšlenka bude připravovat zkušební oběd zdarma. Lidé, kteří mají rád vaše jídlo, jistě udělají objednávku.

Pokud je nějaký zisk, můžete přemýšlet o vývoji webové stránky a distribuci reklamy prostřednictvím rozhlasu a televize. Přítomnost webové stránky umožní lidem, aby si objednali online, což je v moderním světě velmi důležité.

Kromě toho web nabídne menu s atraktivními fotografiemi pokrmů, které pomohou přilákat nové a nové zákazníky do vaší základny. Příležitost předem vidět, co přesně nabízíte a seznámíte se s cenami, přispívá k rozhodování o objednávce. To je důvod, proč je pro firmu velmi důležitá osobní stránka, která poskytuje hotové jídlo.

Další perspektivy

S největší pravděpodobností budete muset nejprve udělat vše sami. Zpočátku budete muset investovat asi sto tisíc ruských rublů. Zahrnuje jak platy zaměstnanců, tak i nájemné. Brzy začnete vytvářet zisk a budete moci rozšířit podnikání. Dodávka jídel je charakterizována vysokou ziskovostí, což znamená, že bude možné najmout šéfkuchaře, asistenta a kurýry. Vyberte energické, tvůrčí lidi, s nimiž můžete klientovi nabídnout něco nového.

Značka na hotových výrobcích může činit dvě stě procent, proto by měl být zisk ze stabilní, z třiceti tisíc ruských rublů měsíčně. Podle statistik může i malá společnost, která doručuje jídlo, vydělat asi dvacet tisíc dolarů ročně. V průběhu času můžete dokonce otevřít síť malých kaváren nebo rozšířit nabídku zákazníků tím, že najmete několik kuchařů a kupujete další vozy pro nové kurýry.

Jak jsem vytvořil svou úspěšnou práci v oblasti doručování jídla v provinčním městě

Obchodní časopis IQR Dostal jsem další zajímavý příběh čtenářům od první osoby o tom, že začínám vlastní podnikat od začátku. Naše hrdinka se zabývá dodávkou hotových jídel na akce a kanceláře. Tento obchodní případ je pozoruhodný ze dvou důvodů: počáteční kapitál - 150 dolarů, počáteční znalost hrdinky ve vaření je nulová.

Jak a proč jsem se rozhodl zahájit svou práci, abych doručoval banketové pokrmy

Jsem Vika, mám 28 let, žiji v Kursku. V roce 2011 jsem byl nucen zapojit se do aktivit, které předtím měly velmi nejasný nápad - organizování doručení banketních pokrmů.

Důvodem pro nutnost připravit jídlo na objednávku byla moje těhotenství, a zůstat opravdu rád bez vlastního příjmu. Na základě jeho „zajímavé“ pozici pro práci mimo domov není možné, a „obchod pro výrobu kulinářských specialit“ bezpečně umístěné v pronajatém bytě 30 metrů čtverečních, ve kterém jsem byl v té době žil, s malým kuchyňským koutem a se dvěma plynovým sporákem s troubou.

Organizace doručování potravin, obchodní plán na kolena

Samozřejmě, zpočátku jsem vlažně reagovala na myšlenku, protože jsem si byl jistý, že služba nebude ve vysoké poptávce, vzhledem k obrovskému množství různých kaváren, restaurací - od nejdražších do rozpočtu. Je třeba poznamenat, že již v Kursku několik organizací poskytujících dodávku hotových potravinářských služeb v naší oblasti se nazývá „restauraci Kitchen nebo doma.“ Ale rozhodl jsem se zkusit, protože ztráty jsou minimální.

Vzhledem k tomu, že k mým 23. rokům jsem nemohl ani smažit omeletu, proces přípravy pokrmů na objednávku byl pro mě nejtěžší.

Proto jsem přilákal mého přítele Olgu, který pracoval jako kuchař na jednom z místních restaurací. Olga musela vařit a rovnoběžně se mi věnovat tajů kuchařského umění, já zase sloužil jako „hrubé“ práce v kuchyni a generovat nápady na to, jak organizace dodávky, bylo menu umístit reklamy v novinách, „Moje reklamy“ a „Avito“ v části služby. Produkty a jednorázové kontejnery byly plánovány k nákupu v nejbližším supermarketu a na velkoobchodním základě.

Výpočet výnosů a nákladů, první zisk

První objednávka byla přijata v březnu 2011, požádala „pohřeb“ složité pokrmy, která stála 180 rublů spoléhají na jednu osobu, počet osob byl 20, respektive náš první prodej byl ve výši 3600 rublů. Strávili jsme celkem 4350 rublů (výrobků - 1900 rublů, jednorázové kontejnery - 300 rublů, reklama v novinách - 2000 rublů / měsíc, taxi služby), v důsledku prvního řádu šel do minus 750 rublů.

Příjem jsme dostali z příští objednávky, protože jsme na reklamu neudělali žádné peníze. Za první měsíc práce jsme měli 7 objednávek na celkem zhruba 22 000 rublů, celkový příjem činil přibližně 10 000 rublů. Většinou jim bylo uloženo, aby se vrátili domů nebo do dachy (s ohledem na období jaro-léto), poté, co byly objednány do rekreačního střediska, které poskytuje prostor pro banket.

Vstup podniku na stabilní zisk

Během prvních tří měsíců si náš podnik získal vlastní webové stránky pizzacon, kde se klient mohl seznámit s nabídkou a termíny dodání. Také jsme dostali sklo pro zdobení pokrmů, upravené menu, které ještě dnes funguje. Počet objednávek se zvýšil na 7-8 týdně. Lidé si připravují hotová jídlo pro výročí, pohřby, narozeniny, svatby. To všechno zvýšilo náš příjem na 40 000 rublů měsíčně na dvě.

Silvestrovské firemní večírky a Silvestr nám poskytly dvouměsíční výnosy, ačkoli jsme byli ochotni zapomenout na prázdniny vůbec - to je práce.

Je možné tento podnik řídit sám?

Po asi rok pracovat společně, jsme se zastavili s Olgou do práce, jsem začal pracovat samostatně, manažer povinnosti, kurýrní, kuchaři ležel na mých bedrech, dobrá, připravit se na ten okamžik dozvěděl není špatné. Vzal jsem jeden apartmán pro práci, jak připravit a uložit všechny atributy svého podnikání ve stísněném bytě, kde jsem žil s batoletem, bylo, mírně řečeno, není příliš pohodlné.

Koupil jsem auto a teď sám dodávám zákazníkovi hotové výrobky. Během příštích dvou let, práce byla stabilní, tam byl žádný nedostatek zakázek, ale také pokrok, příliš mnoho není pozorován, I „slepení“ zákaznickou základnu, a ne ve skutečnosti zapojena do propagace svých služeb, zatímco v určitém okamžiku se počet prodejů se významně snížil.

Byly tam dokonce takové, že za měsíc bylo 4-5 malých objednávek, je to velmi malé. S největší pravděpodobností to bylo způsobeno tím, že tato činnost se stala velmi populární mezi stejná jako mumie I, které byly uloveny na mateřskou dovolenou, není požadováno ve prospěch velmoci a velkého počátečního kapitálu.

Obzvláště jsem panicil, protože tato práce byla mým jediným zdrojem příjmů. Byly tu dluhy a bylo nutné něco učinit naléhavě.

Rozvoj podnikání - dodání potravin do kanceláře

Propagace služby. Je to všechno o ceně!

V roce 2014 jsem zahájil novou službu - poskytování komplexních večeří podnikům a kancelářím, což mi poskytlo denní stabilní výdělky. Musel jsem jet na výstaviště, trhy, pobočky různých bank v Kursku a hledat ty, kteří chtěli jíst "teplé domácí večeře". Náklady na jednu složitou večeři byly jen 80 rublů, takže bylo spousta lidí, samozřejmě 12 lidí v pobočce banky a 25 na staveništi. Koupil jsem velkou láhev s termosky a každý týden jsem bezpečně "krmil" 37 lidí od pondělí do pátku.

Navíc moji objednávky na bankety nikam nepřestávaly, ani kdyby nebylo tolik, kolik bych chtěl, ale mám dost, celkem můj týdenní příjem po odečtení nákladů na výrobky činil asi 15 000 rublů.

Přesouvání z domácí kuchyně do profesionálního vybavení

Ve stejném roce jsem si pronajal pokoj v nákupním centru. Rodinný kavárna „Evrasik“ v kuchyni nebyl využíván v plné výši, a tak jsem se nechala pracovat v prázdné části za malý nájemného - 10000 rublů a navíc 5000 (platební elektřiny) na měsíční bázi, což mě nejen prostor, ale i některé kusy kuchyňského nábytku (stoly, umyvadlo, police na nádobí) a některé nádobí.

U mých majitelů jsem si koupil profesionální sporák s troubou, takže moje produkce by se mohla jmenovat plnohodnotná a obsazená. Nemusel jsem registrovat své aktivity, protože teď jsem začal úzce spolupracovat s majiteli stejné kavárny, kde se nacházelo mé pracoviště. Místem jejich služby, jsem vyslán samostatnou položku z nabídky „Evrasika“, které jsem neměl - dorty, zákusky, kuchař služby away „stravování“, které posílily naše partnerství a dovolil mi, abych mluvit jménem pronajímatelů.

Kolik přináší úspěšný obchod s dodávkami potravin?

Když se počet objednávek na složité obědy přiblížil na padesát den, vzal jsem profesionálního kuchaře s platy 10% z celkového obratu - to je asi 17-20 tisíc rublů za měsíc - normální plat pro naše město. A teď moji povinnosti zahrnují pouze přijímání objednávek, dodávky surovin do podniku a hotových výrobků klientovi.

Během prázdnin, kdy se objednávky je mnoho a můj spolupracovník nemůže vyrovnat sám, není schopen pomáhat jiné osoby za účelem podkopání - mladý kluk, student, který, i přes velmi mladém věku, miluje svou práci a se vztahuje k procesu vaření chvění a horlivost. Samozřejmě, že se mi to líbí, protože, i když jsem se učil vařit, neměl jsem rád tento proces rád. Proto rád přijmu tohoto chlápka na mém týmu pravidelně po jeho tréninku. V blízké budoucnosti nemám - dostat kurýra, a věnují lepší propagaci svých služeb, jak vidím skvělé vyhlídky podniku, a konečně vydat svou činnost jako samostatný subjekt malých podniků.

Jaké jsou vyhlídky tohoto podnikání, stojí za to začít od nuly?

Moje sestra, která žije v obci vzdálené 25 km od Kursku, se v této činnosti věnuje a její služby jsou v této oblasti ještě populárnější než v Kursku. Chová doma, přijímá objednávky na mých stránkách, má třípokojový byt a obrovskou kuchyňku o rozloze 22 metrů čtverečních, takže její činnost neomezuje domácnost. Takže má společnost nějakou pobočku.

Nechtěl jsem riskovat, aby se podělili o své podnikatelské zkušenosti, možná by to bylo pro někoho užitečné informace a usilovat o realizaci této myšlenky v jejich městě nebo vesnici - pro ženy, které milují a vědí, jak se připravit na matky samoživitelky, kteří se ocitnou, stejně jako já, v těžké životní situaci, bez peněz, nejen k vytváření vlastního podnikání, ale také k základním potřebám. Rizika a peněžní ztráty v případě selhání jsou nejmenší.

Shrnutí, mohu s jistotou říci, že jsem se marně rozhodl organizovat dodávku banketů a složitých obědů. Můj počáteční kapitál byl jen asi 4000 rublů, po 4 letech můj měsíční čistý příjem činí 60-70 tisíc rublů - není to moc, vím, že můžete získat mnohem víc a je připraven pracovat na tomto projektu, aby vyčerpal maximum.

Dodávka potravin

Podrobné pokyny a užitečné tipy, jak otevřít dodávku jídla a stát se majitelem zisku.

♦ Kapitálové investice - 500 000 rublů.
♦ Doba návratnosti - 1 rok.

Rytmus života obchodníků je tak intenzivní, že na vaření zbývá téměř žádný čas.

Musíme se spokojit se stravovacími zařízeními (nejsou všichni cenově dostupné), polotovary nebo suché.

Ale koneckonců, chci teplé lahodné pokrmy a večeře.

Je na takových jednoduchých touhách, aby lidé mohli získat ty, kteří se otevřou obchodování s potravinami.

Tato sféra podnikání má samozřejmě své nedostatky, ale má mnohem více výhod.

Pokud tedy chcete otevřít jednoduché a nákladově efektivní start-up, je čas začít psát podnikatelský plán se specifickými výpočty.

Možné formy podnikání pro dodávku jídla

Pokud se podíváte pozorně na podnikatelskou oblast spojenou s veřejným stravováním, ale nechcete otevřít restauraci, kavárnu nebo dokonce stáj s rychlým občerstvením, pak se podívejte na to, co se děje s jídlem.

Je mnohem jednodušší otevřít takové startování než stacionární instituce a budete muset investovat jen málo peněz.

Existuje několik forem podnikání při dodání potravin.

Vyberte ten, který je nejblíže vám:

 1. Spolupráce s kavárnou nebo restaurací ve vašem městě: vaří, a vy dodáváte pouze, a přinášíte cenový rozdíl.
 2. Připravíte si vlastní jídlo z přírodních produktů doma nebo ve speciálně pronajaté místnosti a pak jste zodpovědný za doručení jídel úřadům, vládním organizacím apod.
  Vaříte stejně jako zákazníci předem objednaní.
 3. Vařit nějaké jednoduché pokrmy (několik druhů masa a ryb), několik příloh, zeleninový salát, koláče a jít například na trhu s nabídkou, aby vám koupit lahodné a teplé jídlo.
 4. Vaření z polotovarů: hamburgery, vareniki, knedlíky, kotletky a podobně.
  Existuje také poptávka po tomto zboží.
 5. Cateringová společnost, hlavní oblast činnosti - bankety, firemní večírky a oslavy.
  Budete muset vařit většinou rafinované občerstvení.

Výhody a nevýhody obchodování s potravinami


Chtěl bych začít s nedostatky v oblasti obchodu s potravinami, které by měly vzít v úvahu podnikatelé, kteří se snaží o takové nastartování.

Hlavní nevýhody jsou:

 1. Vysoká úroveň hospodářské soutěže.
  V každém, dokonce i v malém městě, existují společnosti, které dodávají oběd a podávají rauty.
 2. Potíže s nalezením klientů.
  Nejslibnější místa mohou být již obsazena nebo nebudete moci přesvědčit lidi, aby si od vás koupili produkty.
 3. Problémy, které mohou vzniknout u orgánů státní kontroly, pokud se rozhodnete oficiálně formalizovat svou firmu.

A přesto, navzdory určitým potížím, obchodní výhody plynoucí z dodávání potravin jsou mnohem větší:

 1. Pro zahájení startu je zapotřebí poměrně malá část kapitálových investic.
 2. Jednoduchost realizace myšlenky i doma.
 3. Vysoká ziskovost, pokud můžete vytvořit širokou zákaznickou základnu.
 4. Možnost rozšíření vlastního podnikání, například v budoucnu, vám umožní otevřít stacionární kavárnu.
 5. Neomezené pole pro aktivity, zejména pokud má vaše město málo firem, které doručují jídlo.
 6. Velké množství potenciálních zákazníků, kteří potřebují dodávku jídla.
  To je od nich, že budete schopni vytvořit vaši klientskou základnu.
 7. Existuje mnoho možností pro vyhledání zákazníků a realizaci reklamní kampaně.

Kde najít zákazníky pro ty, kteří chtějí začít podnikat s dodávkou jídla?


Zisk společností, které se zabývají dodáním potravin, přímo závisí na šířce své zákaznické základny.

Princip je jednoduchý: čím více výrobků denně objednáte, tím vyšší budou vaše příjmy.

Proto, než začnete podnikat s dodávkou jídla, musíte se rozhodnout, jak budete inzerovat vaši firmu a hledat zákazníky.

Nejběžnější způsoby, jak najít zákazníky, jsou pouze 3:

 1. Návštěvy kanceláří a státních organizací vašeho města.
  Můžete si nechat své vizitky a ceny, nebo můžete udělat ještě složitější: udělat několik jídel pro testování.
  Pokud jsou chutné, vaše šance na získání klienta se výrazně zvýší.
 2. Používání tradičních reklamních nástrojů: reklamy, letáky, brožury a další.
 3. Internet.
  Tento zdroj by měl být maximálně využit: sociální sítě, kontextová reklama, komunikace na fóru.
  V případě, že množství výchozího kapitálu umožňuje, můžete si vytvořit své vlastní webové stránky, takže zákazníci mohou vidět řadu nádobí se ochrany osobních údajů, jak chutný nádobí vypadá, přečíst recenze spokojených zákazníků, a dokonce - na objednávku.

Jak dělat obchodování s obědmi nákladově efektivní?

Otevření spouštění je mnohem jednodušší, než aby bylo úspěšné a ziskové.

Chcete-li, aby se vaše podnikání s dodávkami potravin vyplatilo již v prvním roce po otevření a v budoucnu se vyvíjí, musíte vytvořit kompetentní konkurenční výhody:

 1. Dobrou chuť pokrmů, které vaříte.
 2. Přijatelná cenová politika.
 3. Možnost doručit horký oběd nejen do ústředí, ale i do firem, které působí na okraji města.
 4. Systém slev a příjemné bonusy na dovolenou pro stálé zákazníky.
 5. Tematický design jídel v předobjednávkové a slavnostní období.
 6. Neustálé aktualizace nabídky.
 7. Přítomnost místa, kde by zákazníci mohli předložit své návrhy, poděkovat nebo si stěžovat.
  To je jediný způsob, jak maximalizovat chuť svých spotřebitelů, aby jim poskytli přesně to, co potřebují.
 8. Útulný a přátelský personál.
 9. Přesnost při dodání.
 10. Vyčistěte kuchyni, kde vaříte.
  Jeden vlas na večeři a ztráta zákazníka je zaručena.

Obchodování s potravinami: Kalendář

Časový okamžik spuštění startu přímo závisí na tom, jak velký obchodní projekt máte v úmyslu otevřít.

Pokud budete chtít vařit přímo doma a prodávat hotové produkty na nejbližším trhu, bude trvat déle než týden, než začnete podnikat.

Pokud chcete dělat všechno oficiálně: registrovat, pronajmout pokoj, spustit reklamní kampaň apod., Pak to vše bude trvat několik měsíců.

Jak otevřít doručení jídla od nuly a uvolnit ji

Stravování je velkým požadavkem nejen pro kancelářské pracovníky. Je chutné a nenáročné stravovat se všemi, kteří stráví spoustu času v práci, takže v současné době bude poptávka po obchodních obědách poptávka. Potřebujete využít tuto výbavu veřejného stravování, založit vlastní podnikání a učinit zisk. Výpočty ukazují, za jakých podmínek zisk z kettingu přinese příjem a jak uspořádat vlastní podnikání.

Koho chcete krmit ziskověji

Než začnete, musíte určit cílový segment zákazníků. Vše závisí na dvou faktorech - ceně a popularitě jídla. Můžete začít vyrábět pizzu a rolky, ale tato výklenka je tak těsně obsazená, že bude stát novému hráči spoustu práce, aby se dostal přes dobře známé a známé kolegy a organizoval vaše podnikání od začátku.

Pivovarská kaše s těstovinami a krmivem pracovníků tržních trhů také nestojí za to. Nízká ziskovost takové produkce nebude platit za čas, je to osud kulinářských milovníků, ne podnikatelů.

Největší zisk s nejmenšími náklady bude krmení masového spotřebitele, který je připraven k nákupu kvalitních potravin, zatímco pracovní oběd v kanceláři s dodávkou by měl být chutný, ale levný, protože Vaši konkurenti nepomáhají.

Tradiční ruská jídla - koláče, kulebyaki, koláče, dokonce kaše a pilaf lze vařit duší. Toto menu přiláká zákazníky, jejich příprava a dodání nebudou způsobovat potíže.

Pro začátečníky můžete obcházet nejbližší obchody, kadeřníky, kanceláře a ptát se, jaké nádobí chtějí pracovníci přijímat, budou potřeby potenciálních kupců tvořit menu.

Malé podnikání

Existují dvě možnosti pro rozvoj podnikání - individuální domácí práce a otevírání vlastní kulinářské produkce. Výběr závisí na finančních možnostech. V případě domácího podnikání potřebujete minimální finanční prostředky, ale návratnost v prvních etapách nebude vysoká. Oba jsou skryté hrozby.

Vaření a doručení

Za prvé, bude dostatek domácího vaření, případně s instalací dodatečného vybavení, sporáku a ledničky. Kromě toho budete muset koupit kuchyňské nádobí a termosky pro dodávky potravin. Kupujícímu zůstal spokojen, potraviny by měly být ještě teplé a teplé.

Tradiční catering neomezuje kulinářský sortiment, může se jednat o první pokrmy a dezerty. Celkové náklady na otevření domácí pekárny jsou:

 • 20 000 rub - kamna;
 • 15 000 rublů - lednička;
 • 8 000 rub - termózy;
 • 10 000 rublů - nákup dodatečného náčiní.

Jednorázové kontejnery budou zahrnuty do stálé položky nákladů, v počáteční fázi budou muset strávit asi 3000 rublů. Obstarání produktů v prvních dnech práce sníží váš rozpočet o 7 000 rublů.

Náklady na otevření vlastního podnikání tak budou vyžadovat 63 000 rublů. Pro den práce v kuchyni bude možné podávat 30 lidí, přičemž cena jednoho obědku činí 120 rublů. Z nich musíte odečíst (ve výši 1 oběd):

 • 40 rublů - výrobky;
 • 8 rublů - jednorázové pokrmy
 • 7 rublů - úhrada elektřiny, vody, odpisy zařízení.

Celkový zisk z jednoho předaného oběda bude 65 rublů. Pro 30 jídel, 1950 rublů, po dobu 20 pracovních dnů - 39 000 rublů. Tímto způsobem, Ve třetím měsíci provozu podnik přinese čistý zisk. Vzorek takového plánu poskytování obchodních potravin má významné nevýhody jako podnik.

Rizika malého podnikání

Podle ruské legislativy je zakázáno obchodovat s potravinami pro vyvezení. Jedinou výjimkou je pizza a některé druhy pečiva. Dozorčí orgány zavírají své oči, když toto malé porušování učiní velké společnosti, avšak neproregistrují IP pro špatnou činnost.

Proto není možné takový podnik oficiálně zaregistrovat. V důsledku toho je to nezákonné podnikání a kdykoli může být majitelovi uložena pokuta. Kromě toho podnikatel neplatí daně a čeká na minimální starobní důchod.

Jediná možnost legalizace podnikání - krmení spotřebitelů s koláčky a koláčky. Ale to značně omezuje počet kupujících, kromě toho vysoké daně a obtížné problémy s těly společnosti Rospotrebnadzor o hygienických podmínkách výroby doma mohou vést ke ztrátě obchodu.

Výroba ve velkém měřítku

Chcete-li otevřít kuchyni ve vyhrazených prostorách a oficiálně zaregistrovat firmu, budete potřebovat:

 • prostor;
 • vybavení;
 • zaměstnanců;
 • náklady na reklamu;
 • náklady na dopravu;
 • náklady na registraci podniku;

Stále potřebují peníze na dispečerské služby, značné prostředky budou muset investovat do vytváření vztahů s kontrolními orgány, zejména s Rospotrebnadzor.

Místnost

V plné kuchyni musíte najít minimálně 50 metrů čtverečních. metrů výrobní oblasti. Budou k dispozici kuchyň, sklad hotových výrobků, sociální zařízení. Pronájem těchto ploch bude stát 25 tisíc měsíčně, k tomu je třeba přidat 10 000 rublů za služby a bezpečnost.

Zařízení

Celý výrobní cyklus bude vyžadovat vybavení v hodnotě 300 000 rublů. Musíte koupit:

 1. Deska - 2 kusy;
 2. Mikrovlnná trouba - 1 kus;
 3. Lednice - 2 kusy;
 4. Kuchyňské stoly a kuchyňské stoly.

Vyžaduje několik velkých pánví, mnoho pánví, pánve, mixéry a mnoho dalšího. Kompletní sada zařízení bude do značné míry záviset na sortimentu připravených pokrmů.

Zaměstnanci

V kuchyni musí být 2 kuchaři a 2 pomocní pracovníci. Pro dodávku jídla budete muset najmout 3 kurýry. Dispečer přijímá objednávky a dělá cesty k kurýrům, může být také instruován, aby kontroloval provádění žádostí. Taková velká produkce nemůže bez auditora.

Reklamní rozpočet

S velkými investicemi by podnikový plán pro dodávky jídel do kanceláří a stravování měl zahrnovat významný rozpočet na reklamu, aby se plně nakládalo výroba. Potřebujeme inzerci v tištěných médiích, distribuci letáků, tvorbu webových stránek a správu skupin v sociálních sítích. Počáteční investice do reklamy budou 30 000, v budoucnu měsíční výdaje nepřesáhnou 10 000 rublů.

Dopravní služby

Kurýr na kole je exotický z teplých zemí, ruská realita vyžaduje auto. Mzdy kuriérů jsou zahrnuty do celkových výdajů na personál, ale náklady na opravy benzinu a vozidel se také musí vzít v úvahu. Každý měsíc bude muset strávit 30 000 rublů.

Advokátní služby

Registrace společnosti bude vyžadovat nejméně 20 000 rublů. Jelikož však podnikání souvisí s výrobou potravin, potřebujete od Rospotrebnadzor povolení. Je téměř nemožné, aby tyto dokumenty byly vytvořeny nezávisle a právníci za takovou práci přijmou 30 000 rublů.

Počáteční kapitál a měsíční výdaje

Celková suma zaokrouhluje 380 000 rublů v počáteční fázi a 295 000 měsíčně. Nové obchody zřídka jde do plné výroby v prvních dvou měsících provozu, takže před otevřením, aby podporovaly dodávku potravin a organizovat podnikání, je třeba mít na skladě až 1 milion rublů, v tomto případě, Catering má všechny šance stát se výnosným byznysem.

Výpočet ziskovosti

Z jednoho oběda, minus jídla a jednorázových pokrmů můžete získat 65 rublů.
Projekt se vrátí, prodáním 4600 večeří za měsíc nebo 230 za den. Je to skutečná postava, takže mnoho pracovníků kanceláří je v jednom obchodním centru.

Zvyšte ziskovost můžete:

 1. Zvýšení ceny jedné večeře. Rizikové rozhodnutí, konkurence na trhu se stravováním je vysoká a cena hraje důležitou roli.
 2. Hromadné nákupy produktů. To bude vyžadovat zvýšení plochy pod skladištěm a nákup chladicího zařízení.
 3. Přilákat nové zákazníky zvýšením rozpočtu na inzerci.
 4. Rozšíření sortimentu, prodej cukrovinek.
 5. Účast na odbavení obchodu a veletrhů.
 6. Otevření v kuchyni vlastní zásuvky.

Závěry

Otevřením cateringu v současné době je podnik s velmi vysokou mírou rizika. Stacionární restaurace a kavárny nabízejí obchodní obědy ze 100 rublů. Zavedené vztahy s dodavateli, vlastními oblastmi a vyškoleným personálem minimalizují náklady a bude velmi obtížné vstoupit na tento trh nově příchozím.

Otevření vlastní výroby je na pokraji ziskovosti, domácí podnikání není v souladu se zákonem. Alternativně, za účelem získání stabilní příjem, můžete vytvořit společný podnik s existující obchodní firmě stravováním když kavárně nebo restauraci se vaří a pražené, a nově otevřený podnik hledá nové zákazníky a prodeje mimo instituci.

Krmíme každého: jak otevřít lukrativní obchod s potravinami

Dnes není nutné nakupovat nakupovat, protože vše, co potřebujete, lze objednat přes internet. Navíc není třeba ani ztrácet čas přípravě jídla - je mnohem lepší objednat jídlo s domácím doručením.

Podniky vytvořené v tomto sektoru služeb mohou být velmi ziskové, kromě toho mají mnoho vyhlídek. Nepochybně je pro něj konkurence a dokonce i velká, ale s touhou a tvrdě pracujícím, najdete své místo, které vás udělá úspěšným.

Důležitá rada podnikatelům: neztrácejte čas ani na jednoduché rutinní úkoly, které mohou být delegovány. Převeďte je na volné nože "Executionu.ru". Garantovaná kvalita práce na čas nebo peníze zpět. Ceny dokonce i pro rozvoj stránek začínají od 500 rublů.

Dodávka potravin: rysy a nuance podnikání

Jídlo patří do takového druhu zboží, které za žádných okolností neopouští trh, protože "chcete jíst vždy", všem a neustále navzdory krizi nebo jiným otřesům. Služby pro doručování potravin, přestože se objevily poměrně nedávno, ale rychle rostou z mnoha důvodů:

 • zaneprázdnění lidé ve velkých městech nemají čas nakupovat jídlo v obchodě nebo nenajdou čas na vaření;
 • některé firmy poskytují svým zaměstnancům dodávky hotových jídel, tzv. obchodní obědy (nebo objednali takové služby zaměstnanci kanceláří a korporací);
 • v mnoha zařízeních (pizzerie, sushi bary nebo restaurace atd.) je okamžitě produkována a doručena (můžete si je objednat nebo zajistit kurýrní služby);
 • ve velkém měřítku se tato firma již nazývá cateringem a předpokládá, že můžete sloužit velkým akcím (banketům, různým svátkům, schůzkám nebo slavnostním událostem).

Samozřejmě, můžete začít a potřebujete od malého, protože jakmile vyhrajete trh, nebudou všichni. Před otevřením dodávky jídla doma se musíte pečlivě připravit. Nejlepší je vytvořit podnikatelský záměr, abyste mohli nakreslit všechny etapy ve fázích a nic si nic neprocházet.

 1. Chcete-li, aby vaše podnikání bylo ziskové a úspěšné, analyzujte tento segment trhu shromažďováním všech důležitých informací o vašem městě.
 2. Rozhodněte se o formě vaší firmy. Existuje několik možností:
  • použijte připravené jídlo z restaurace (kavárna), ale prodávejte ji s určitou přirážkou z důvodu doručovací služby;
  • vařit se (může to být absolutně rodina, domácí podnikání, když děláte vše doma nebo ve specializované kuchyni). V takovém případě můžete své služby prodávat různými způsoby, tj. Zapojit i jiné příbuzné v daném případě nebo si pronajmout kurýr s autem;
  • prodat nejen hotová jídla, ale i polotovary (musíte je být schopni je sklízet), stejně jako nezávislé produkty, které provádějí podnikání prostřednictvím on-line objednávek a doručení.
 3. Každá z těchto možností má své výhody a nevýhody. Chcete-li vybrat, kde začít, zhodnoťte své finanční možnosti a pokuste se analyzovat všechna možná rizika. Pak připravte materiál a právní základ. Vážná práce vás čeká.
 4. Již během organizačního procesu bude nutné nalézt vhodné místo pro přípravu a skladování potravin, dodavatelů zboží, které budou určeny s dopravou a dalšími pracovními okamžiky.
 5. Dále musíte udělat reklamu a hledat zákazníky. To je velmi důležitý bod, protože bude možné mluvit o návratnosti podnikání nebo zisku podniku pouze v případě, že klientská základna vzniká a vývoj je konstantní.

Jak vidíte, za účelem realizace tohoto nápadu to bude vyžadovat spoustu úsilí, času a peněz. Ale s jasným akčním plánem můžete začít realizovat svou myšlenku v životě.

Kde začít?

Než začnete podnikat s dodávkou jídla, musíte zjistit, jak můžete vystupovat na pozadí vašich konkurentů. Chcete-li uspět, musíte neustále být na vrcholu, příjemně překvapit své zákazníky a přimět je, aby vás znovu a znovu kontaktovali. Pokud se vám podaří uspořádat plný cyklus služeb, tedy od vaření až po doručení.

Pokud už máte vlastní restauraci nebo jinou instituci (kavárna, jídelna, pizzerie), můžete jednoduše přidat novou službu - doručení kurýrní stravy. Pak nemusíte hledat prostory, dodavatele a personál. Rovněž bude odstraněna otázka s registrací povolení a další dokumentace, koncept podnikání bude jasný.

Vlastní restaurace však není pro všechny přijatelná. Možná jste v počáteční fázi nemáte správné množství nebo zkušenosti k zahájení podnikání. Pak, jak otevřít službu doručování potravin jako malá společnost nebo rodinný podnik, je zcela reálné. To znamená, že můžete začít od druhé strany a po rozvinutí a získání opory na trhu už investujete do instituce svých snů.

Vytváření vlastních webových stránek

Můžete si objednat vývoj stránky od začátku nebo koupit hotový projekt. Druhá možnost vás bude stát méně, kromě toho můžete s ní okamžitě začít pracovat.

Nejlepším řešením pro peníze a rychlost tvorby je využití služeb nezávislých pracovníků. Také neváhejte svěřit jim úkoly, které vznikají při vytváření a rozvíjení vašeho podnikání - psaní článků, vytváření loga, hledání zákazníků atd. Nejlepší je využít specializované stránky, například Executive Office, kde bude proces interakce s exekutory jednoduchý a bezpečný.

Snažte se přemýšlet o zajímavém designu webu a vyřešit různé marketingové strategie, aby se nejen "visel" na internetu s mrtvou zátěží, ale opravdu pracoval a přitahoval zákazníky. Na základě účasti a zájmů budete moci posoudit, v jakých dalších směrech se musíte přesunout.

Vše ze zákona: hlavní body právního vzdělávání

Obsah balíčku nezbytných dokumentů bude záviset na tom, zda jste již vlastníkem podniku pro stravování. Někteří podnikatelé nechtějí začít rozruch se zákonným designem a začnou to dělat až po nějaké době nebo nečekaných potížích. Ale musíte pochopit, že nemůžete jen vařit doma v kuchyni a prodávat jídlo lidem: můžete mít vážné problémy se zákonem.

Podnik by měl být řádně vytvořen:

 • zaregistrovat se na daňové kontrole, zvolit formu zdanění a připravit balíček dokumentů pro registraci IP;
 • zaplatit požadované státní povinnosti a podat žádost o vstup do EGRIP;
 • pokud je plánována bezhotovostní platba, musíte v bance otevřít účet;
 • obdržíte od sanitární a epidemiologické služby příslušná povolení do vybraných prostor a provádět veškeré plánované služby (vaření, skladování potravin, přepravu atd.). SES kontroluje pracovní podmínky i podmínky vaření. Vaši zaměstnanci musí mít platné lékařské knihy, ve kterých budou provedeny údaje o lékařských prohlídkách a potvrzení o absolvování hygienického školení / certifikace;
 • získat povolení od hasičského sboru, jehož zaměstnanci také zkontrolují prostory a doklad, že splňují potřebné normy a požadavky a že vaši zaměstnanci absolvovali potřebnou certifikaci a mohli pracovat s potravinami;
 • Dokumenty umožňující vaši činnost musí být podepsány jak komisí pro spotřebitelský trh, tak společností Rospotrebnadzor;
 • zaregistrovat pokladnu a zakoupit si pečeť.

Nezapomeňte, že by vaše obchodní činnost měla být spojena s doručovacími službami (potřebujete také povolení!), Protože musíte uzavřít smlouvy o dodávkách, podepsat nákladní listy a cestovní listy řidičů.

To je to, co musíte otevřít dodávku jídla od začátku. Celý balík dokumentů však budete potřebovat pouze v případě, že si koupíte a vybavíte vlastní prostory.

Důležité organizační otázky

Je třeba se rozhodnout, jak začnete pracovat: můžete se nejprve vypořádat sami nebo najmout pracovníky? Také byste měli zvážit pořadí práce, tedy jak a kde budete nakupovat, ukládat a připravovat jídlo. Existuje několik možností.

 1. Výrobky jsou zakoupeny předem skladované a skladovány v chladných místnostech a jiných vhodných zařízeních. Samozřejmě to znamená, že peníze již byly investovány. K dispozici je však i nadále: na stránkách můžete zveřejňovat informace o dostupnosti produktu a kupující bude okamžitě zajímat. Pro klienty je na základě jejich požadavků také předběžná nabídka.
 2. Druhá možnost zahrnuje nákup jídla a vaření, po které následuje doručení pouze po obdržení objednávky. Na jedné straně je méně pravděpodobné, že budete mít ztrátu, ale na druhé straně nemůžete okamžitě přijmout a provést objednávky od zákazníků, což povede k jejich odchodu při hledání někoho rychleji.

Zařízení a suroviny

Pokud vy sami vybavíte své prostory pro celý výrobní cyklus, budete muset vynaložit spoustu peněz, abyste získali alespoň to nejnutnější. Jména a výše investice bude záviset na tom, co specifika jídlo, jak si ji vařit, na jaké číslo chcete, a tak dále. D. Zpočátku nemůžete vzít dovážené a drahé zařízení, protože hodně příznivou cenu si můžete koupit, a b / y.

Určitě však potřebujete:

 • veškeré druhy kuchyňských potřeb (pánve, hrnce, struhadla, nože, vidličky, lžíce, řezné desky apod.);
 • získáte alespoň jeden dobrý multifunkční kombajn, který nahradí mlecí zařízení, mixér, mixér a další potřebné spotřebiče;
 • plynové nebo elektrické sporáky;
 • mikrovlnnou troubou nebo tlakovým sporákem (v ideálním případě - oba a další);
 • speciální chladničky a mrazničky pro skladování potravin.

Kromě toho, ujistěte se, že starat se o zařízení samotném dodání (doprava) potraviny: koupit speciální kontejnery, termo tašku apod si můžete hadřík nebo plastové nádobí, které bude logo (značku) vaší společnosti... To je třeba provést před otevřením jídla.

A co nabídka?

Sortiment závisí na specifikách vašeho podnikání: připravujete různorodé menu pro každý vkus nebo pouze pokrmy určité kuchyně? Zde můžete poradit, abyste se nezaostřili na jednu pizzu nebo sushi, protože konkurence se stávajícími zařízeními tohoto druhu je velmi velká. Je lepší zdůraznit rozmanitost výběru. To vám pomůže přilákat více zákazníků.

Můžete si zakoupit výrobky sami (na velkoobchodních základnách a trzích) nebo vyjednávat s dodavateli. Nezapomeňte, že všechny produkty musí být čerstvé a kvalitní, nezapomeňte zkontrolovat dokumenty.

Shromážděte hodný tým

Pro úspěch vaší společnosti budete potřebovat také dobré zaměstnance. Upřednostněte lidi, kteří mají zkušenosti a relevantní doporučení, protože nemůžete riskovat vaši pověst.

S plným výrobním cyklem (od převzetí objednávky až po přípravu a dodání) je třeba věnovat personálu:

 • operátor (dispečer), který přijímá hovory a vydává objednávky;
 • kuchaři (jeden nebo několik - podle situace);
 • kurýři (obvykle zaměstnávají zaměstnance s jejich vozy);
 • zbytek je možné pronajmout podle potřeby, kdy vaše firma začíná růst a rozšiřovat (bezpečnostní stráže, zaměstnanci skladu, čistící žena, zaměstnanci účetní apod.).

Vaši zaměstnanci musí být upřímní, výkonní a zodpovědní.

V budoucnu bude možné zakoupit speciální vozidla, která budou vybavena termočlánkem. Dopravní náklady budou muset být zastaveny již v ceně jídla, zatímco byste měli vypočítat skutečné náklady na amortizaci auta a pohonných hmot.

Řekni nám o sobě

Kompetentní cenová politika s různými věrnostními programy (slevy, bonusy a akcie) a přemýšlivý reklamní koncept přiláká pozornost lidí a přinese vám první stabilní výdělky.

Nejprve můžete inzerovat i na auto. Distribuujte vizitky kancelářím, jednotlivým podnikům a velkým společnostem.

Nezapomeňte mluvit o sobě a internetu. No, pokud bude mít stránka pozitivní zpětnou vazbu od vašich zákazníků, protože "ústní slovo" je nejlepší reklamní kampaň.

Odhadované náklady

Ukazatele ziskovosti podnikání jsou poměrně vysoké (až 60%) a mohou se vrátit i za půl roku (maximálně za rok a půl).

Dodávka obchodních obědů. Jak vydělat peníze na dodávku hotových jídel.

Chcete-li zahájit podnikání s minimálními investicemi, pak zvážit myšlenku dodávání hotových domácích jídel. Je to vynikající obchodní možnost pro ženy a mladé podnikatele.

Mnoho stravovacích zařízení je kontrolováno: obchodní obědy jsou velmi výnosné podnikání. Ale až do roku 2016, kdy lidé navštěvovali různé kavárny a restaurace. V roce 2016 byly objednávky obchodních obědů sníženy o polovinu. Odborníci z RBC konstatují, že vina za všechno je snížením kupní síly. Restaurace obchodní obědy v hodnotě 300 rublů lidé si nemohou dovolit. Ale aby oběd začal pracovat v domácích kontejnerech, mnozí už zvykli. Takže tento čas může být považován za období příležitostí, což je skvělé pro zahájení vašeho podnikání s nabídkou hotových obchodních obědů.

Dodávka potravin je docela lukrativní obchod. Stále více lidí odmítá denní "kontejnery z domova". Člověk nemá čas vařit, jiní jsou nepohodlní, aby si s sebou vzali nádoby na jídlo. Ještě jiní prostě chtějí jíst vydatnou čerstvě připravenou večeři. Čtvrtá nebude chodit do nejbližších kaváren a jídel, protože chtějí zachránit nebo nechtějí opustit kancelář. Přijetí obchodních oběd zjednodušuje život kancelářských pracovníků a podnikatel poskytuje příležitost vydělat si.

Myšlenkou podnikání při přípravě a dodávání teplých jídel do kanceláří je vařit vynikající jídlo doma a doručit je přímo na pracoviště pro zákazníky. A současně nabízejí nízké ceny - plnou večeři lze zakoupit za 170 rublů. Pracovní oběd v kanceláři bude nejlepší volbou pro místní zaměstnance. Je to pohodlné, chutné a levné. Tři hlavní kritéria pro výběr pracovního oběda mají být propojeny v jednom projektu.

Podniky při poskytování obchodních obědů nevyžadují velké investice.

Pro úspěšné podnikání dodávka hotových jídel nevyžaduje speciální znalosti a speciální dovednosti. Stačí, abyste mohli vařit lahodné a čisté.

Vhodné pro domácí podnikání, pro ženy a vyžaduje relativně malý pracovní čas.

Je to slibná oblast stravování, má příležitost rozšířit své podnikání.

Poskytuje slušnou úroveň zisku.

Chcete-li otevřít podnik na dodávku hotových jídel, potřebujete minimální počáteční kapitál - můžete si udržet až 20 tisíc rublů. Pro ziskovost je nejlepší organizovat plný cyklus práce společnosti - od přípravy jídla až po dodávání jídla zákazníkovi. Obrovskou výhodou bude, pokud začínající podnikatel ví, jak lahodně vařit a udělá to sám. Spojením investora i umělce bude možné výrazně ušetřit. Můžete vařit ve vlastní kuchyni a bez pomoci asistentů. V počáteční fázi se podnikatel sám může vyrovnat s celým objemem práce.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Pro podnikání při doručení večeře není nutné přijímat úvěry, dlouho ušetřit k otevření a riskovat velké částky. Ve skutečnosti jediná věc, kterou riskujete, je váš čas. Rozvoj podnikání bude trvat asi 2 měsíce. Nejdůležitější věcí v této činnosti je kreativita, slušnost a přesné plánování.

Jak přemýšlet nad nabídkou obchodních obědů

Nejdůležitější věcí v tomto obchodě jsou chutné večeře a pestré menu, které osloví zákazníky. Doporučujeme Vám nabídnout několik dní v týdnu: a produkt nemá čas na pokazování a zákazníci ocení odrůdu. Kromě toho, každý den, který nabízí nové pokrmy, ukážete, že prodáváte čerstvé, nikoliv včerejší zbytky. To vyvolává důvěru.

V nabídce můžete nabídnout různé cereálie, masové a rybí pokrmy, knedlíky, polévky, přílohy z brambor, saláty, pečivo. Můžete prodávat složité obědy, které obsahují teplou + druhou s přílohou nebo salátem. A můžete nabídnout každé jídlo zvlášť.

Studovat návrhy konkurentů. Začněte s levnémi kavárnami a restauracemi, jídelnami, které nabízejí obchodní menu. Poté, když jste rozhodně o kancelářích, kde budete prodávat teplé jídlo, prostudujte si nabídku cateringových zařízení, která se nachází vedle administrativních budov. Získejte co nejvíce informací o tom, jaké pokrmy jsou nabízeny a kolik je jejich pořadí. To vám umožní nastavit optimální cenu a správně nastavit nabídku.

Jak vypočítat cenu a stanovit cenu pro obchodní obědy

Chcete-li přiřadit optimální cenu výrobků, měli byste vypočítat cenu jejich přípravy. A pro to musíte udělat detailní recept každého pokrmu a vypočítat jeho náklady, s ohledem na náklady na přísady. Například připravíte zeleninový salát. Složení: 1 rajčata (150 g) a 2 okurky (350 g). Náklady na 1 kg rajčat je 100 rublů a 1 kg okurky - 125 rublů. Nákladová cena zeleninového salátu se vypočte podle vzorce: 0,15 * 100 + 0,35 * 125 = 58,8 rublů.

Kromě toho byste měli vzít v úvahu dobu strávenou při přípravě konkrétní nádoby (to vyžaduje nejen pracovní dobu, ale i úsporu energie). Také náklady na obchodní obědy by měly zahrnovat náklady na balení a náklady na dopravu.

K určení ceny nemusíte provádět složité výpočty. Stačí zjistit náklady na výrobky a poskytnout určitou přirážku na výrobek, což zabrání všem nákladům. Přibližná značka na produkty bude 200%. V průměru by 1 porce plné večeře měla stát v průměru 170 rublů. Před stanovením ceny zkontrolujte návrhy soutěžících. Chcete-li přilákat zákazníky, nabízejte ceny mírně pod konkurencí. To je zákon začínajícího podnikání. Nesnažte se dosáhnout vysokého zisku. Za prvé získáte důvěru svého klienta.

Jak zaregistrovat firmu pro doručení jídla

Začněte podnikání s dodáním hotových jídel lépe formou domácího vaření. Chcete-li to provést, nepotřebujete si pronajmout pokoj a kupovat zařízení. Rovněž je možné se vyvarovat inspekcí SES a dalších byrokratických postupů. Doporučujeme však, aby jste stále legitimovali vaše podnikání, pokud plánujete v budoucnu vyvíjet a vyhnout se nepříjemným situacím.

Prvním stupněm je daňová kontrola. Tam je nutné vyplnit formulář PD (daň), zaplatit státní povinnost 800 rublů a také napsat žádost o vstup do USRP. Dále byste měli získat povolení od SES, zorganizovat zdravotní záznam (můžete získat kontrolu v nejbližší klinice). Obecně platí, že zpracování balíčku dokumentů bude trvat asi měsíc a bude stát 2-3 tisíce rublů.

Kolik peněz potřebuje k zahájení podnikání s dodávkou jídel

Chcete-li odpovědět na tuto otázku, musíte vypočítat výši počátečních nákladů. K organizaci podniku budete potřebovat nádobí na vaření, jednorázové nádobí a tašky na přepravu. Zvažme každý bod podrobněji.

Vykupujeme vybavení. Dokonce i když vaše skříňka praská v hrncích a pánvích doma, doporučujeme si koupit nádobí zejména pro práci. A uvaří to v něm. Přibližný seznam potřebných nástrojů je uveden níže: