Podrobný obchodní plán: Dodávka pizzy

Organizace obchodu s pizzou je jednoduchá a zároveň obtížná. Jednoduše - protože nepotřebujete takové velké investice, jako u vážnějších podniků. Komplikované - protože budete muset připomínat úřady, tvrdě pracovat, abyste získali jméno a trpěli, dokud se podnik nevyplatil.

Pokud to dokážete - získáte obchod s vysokými zisky, můžete otevřít nové body nebo dokonce plnohodnotné restaurace. Vše závisí na vaší trpělivosti, přání a účelu.

Vlastnosti a složitost takového podnikání

Začněme téma: "Jak otevřít dodávku pizzy doma", s rysy podnikání a problémy, které z nich vyplývají. První a nejviditelnější - konkurenty. Jsou to všechna zařízení, kde připravují a dodávají pizzu: specializované pizzerie, restaurace a spravedlivé dodávky. Možná jste viděli, jak jsou všechny vstupy vloženy do reklam z nabídky takových firem. Počet soutěžících v jednom okrsku není zpravidla příliš velký, což usnadňuje práci. Ale jejich hlavní výhodou je rychlost dodání, známé jméno a pověst.

Zákazníci se zdráhají změnit své návyky a raději objednávají na jednom místě - kde jsou lahodně připraveni a rychle přinesli pizzu. Budeme muset tvrdě pracovat, přesvědčit je, aby něco koupili od vás. Chcete-li to provést, musíte poskytnout více reklam, doslova "rozházet" oči, aby se klient rozhodl objednat něco od vás.

Kdy je možné osvobodit od DPH? Jak se dostat?

Jaké dokumenty jsou potřebné k registraci IP v FIU? Úplný seznam je uveden v odkazu.

Dále musíte vydělávat pověst. Vaše pizza by měla přijít k zákazníkovi co nejrychleji, vždy být chutná a kvalitní. Pokud varíte špatně nebo zpožděním s doručením - osoba, kterou si objednat a odradit od tohoto svých přátel. Proto pečlivě sledujte kvalitu přísad a technologii vaření pizzy, úspora na tom je špatná volba.

Další je organizační potíže. Nejprve musíte najít pokoj. Vezměte prosím na vědomí, že je nepravděpodobné, že takový obchod bude organizován ve vašem bytě. Ale i v tomto případě musíte projít mnoho případů, alespoň dostanete obchodní patent, povolení od hasičů a SES. Zkušení podnikatelé doporučují navštívit tyto organizace s projektem objektu před podpisem nájmu. Okamžitě můžete odstranit nedostatky, abyste později nemuseli nic opakovat.

Pak - zaměstnanci, jmenovitě - kuchaři. Je nepravděpodobné, že doručení pizzy bude moci najít někoho, kdo jej připraví pro všechny italské technologie. Toto se vyučuje ve specializovaných institucích nebo okamžitě v restauracích. Konzoly jedna - mnoho si všimnout, že v Rusku pizza je mnohem chutnější než v Itálii. Ale v každém případě musíte najít inteligentního člověka, který bude sledovat, aby se pizza chutnala a jeho chuť zůstala beze změny.

Menu. Je to nezbytné přidejte k němu alespoň nápoje a saláty. Pokud se podíváte na nabídku jiných podobných zařízení - uvidíte, že nejsou omezeny na pizzu. Nejoblíbenější je kombinace pizzy a sushi.

Rychle doručení. Postarejte se také o logistické problémy tím, že si zakoupíte několik levných automobilů nebo najímáte řidiče na svých vlastních vozech. Pokud pracujete v obytné čtvrti, předměstí nebo v malém městečku - většinu dodávky budou provádět automobily nebo mopedy. Ve středu metropole je lepší doručit pizzu na veřejnou dopravu kvůli dopravní zácpě.

O tom, kolik času by mělo být doručeno, viz komentář odborníka.

Pokoje a zařízení

Dost 30 metrů čtverečních, na které můžete uspořádat všechna zařízení. Možná budete potřebovat některé kosmetické opravy. Předpoklad by měl odpovídat normám požární bezpečnosti a SES, které nejprve navštívíte před započetím nájemní smlouvy, a pak je opět vidět zástupce těchto organizací poté, co je vše vybaveno.

Vzhledem k tomu, že potřebujete pouze pekárnu, stačí malá výrobní hala. Předpoklad k tomu je možné si pronajmout v jídelnách, kavárnách, bytových domech, dát samostatný stan pro prodej pizzy - kamkoli je možné umístit zařízení a začít vařit. Je důležité, aby vaše auto bylo snadno dosaženo kurýrními automobily a odveďte zboží odtud.

 1. Trouba na pizzu je podvaya nebo dopravník. Trouba levnější, pizza je položena na kamennou omítku a zapečená při teplotě 400 až 500 stupňů Celsia. Modely dopravníků jsou dražší, ale jsou vhodnější pro přípravu stejného typu výrobků. Oba typy pecí jsou plynové a elektrické. Tam jsou ještě dřevěné kamny - klasická volba pro italskou pizzerii. Společnostem dodávajícím pizzu se doporučuje používat modely dopravníků - jsou produktivní a snadno ovladatelné.
 2. Tabulka pro pizzu. Zde bude pizza shromážděna a připravena k odeslání do trouby. Tabulka by měla obsahovat gastronormy s chladícím účinkem pro skladování ingrediencí.
 3. Chladnička a mraznička. Zde zbývající složky budou uloženy.
 4. Ventilační zařízení.
 5. Těsto.
 6. Formuláře pro pizzu.
 7. Kuchyňský inventář.
 8. Omáčky.
 9. Balení.
 10. Tašky na pizzu.

Personál a nákup surovin

Jaký personál je potřeba:

 1. Kuchaři. Optimum - 2 kuchařské pizzy, které mohou pracovat společně nebo ve směnách.
 2. Kupující zařízení a surovin. Můžete se chovat jako on sám.
 3. Kurýři - od 4 osob.
 4. Operátor call centra. To můžete také udělat samo o sobě v první fázi.

Aktivity 2, 3, 4, a někdy i 1 bod, můžete udělat sami. Chyba mnoha začínajících podnikatelů - snažte se dělat všechno sami. Přesně si vypočtěte, jakou práci a jak dlouho to dokážete sami, že můžete důvěřovat zaměstnancům a kdo přesně, jinak nemůžete nic dělat. Nejlepším řešením je nákup surovin sami a odpověď na některé výzvy a přenechání ostatních povinností zaměstnancům.

Za prvé, hovoříme o tom, jaké suroviny budete potřebovat. V ideálním případě by měla být pizza připravena z horkého těsta a kvalitních výrobků. Existuje však možnost ušetřit kupováním několika pizzových polotovarů a několika možností výplní prodávaných ve velkoobchodních základnách.

Pokud se rozhodnete koupit přísady samostatně - prodávají se ve velkoobchodních prodejnách, jako je METRO, nebo na specializovaných podkladech, které se zabývají dodávkou surovin pro pizzerie. Můžete najít trvalého dodavatele v Rusku nebo v zahraničí a koupit od něj všechny ingredience. Jednoduše řečeno je možné, že suroviny - ne na tom, co bude možné zachránit.

Ekonomické výpočty

 1. Pronájem prostor - od 15 tisíc rublů za měsíc.
 2. Vybavení - 170-200 tisíc rublů.
 3. Suroviny - 100-200 tisíc rublů.
 4. Opravit (v případě potřeby) - 50-100 tisíc rublů.
 5. Plat zaměstnancům je 150 až 200 tisíc rublů za měsíc.
 6. Registrace podniku - od 15 tisíc rublů.
 7. Reklama - od 30 tisíc rublů.
 8. Balení na pizzu - od 10 rublů. pro krabici.
 9. Tisk brožur z menu - 5-10 tisíc rublů.
 10. Pomůcky - 20 až 30 tisíc rublů.

Jedná se o přibližný minimální výdaj. Může to být více či méně a závisí na regionu.

Průměrná ziskovost takového podniku je 35-40%. Doba návratnosti je od 20 do 30 měsíců. Náklady na 1 pizzu - 50-120 rublů. Doplatek je 200-300%. Průměrná cena pizzy je 250 rublů. Průměrný počet titulů je 20 druhů pizzy v nabídce. Za den můžete vzít přibližně 50 objednávek. Řekněme, že 1 objednávka je v průměru 2 pizzy. Myslíme si to, protože 1 osoba si může objednat 1 pizzu, ve stejné době si velká firma objedná 3 pizzy. To ukáže 2 pizzy na objednávku. Vezměte prosím na vědomí, že jde o velmi přibližné výpočty.

(250 x 100 - 85 x 100) x 30 = 495 000.

Pro odečtení výdajů a daní bude čistý zisk 70-100 tisíc rublů za měsíc. Jedná se o hrubý a velmi přibližný výpočet - příjem může být více či méně. Určitě budete mít jiné druhy potravin a nápojů, které zvýší zisky. Optimální poměr mezi výrobními náklady a cenou: 1: 5. některé společnosti používají poměr 1: 7.

Nepokoušejte se stanovit cenu vyšší než cena konkurentů, jinak riskujete, že nebudete mít nic. Zaměřte se na průměrnou tržní cenu, příliš nízká pizza na prodej, není nutné - to vyvolává podezření. Kromě toho budete muset ušetřit na surovinách, ale neměli byste to udělat, jak bylo uvedeno výše.

Reklama

Zamyslete se nad památným jménem, ​​jasným logem a patente je. Klient by je měl vidět co nejčastěji: na letácích, na automobilech, na internetu, na billboardech, v tištěných publikacích apod.

Vytvořit vaše stránky. Umístěte na něj všechny informace o produktu, jeho složkách, zajímavých článcích, historii vaší společnosti a vše, co může být pro klienta zajímavé. Nezapomeňte na nejdůležitější věc - tlačítko "objednávka". Klient by měl být schopen okamžitě koupit pizzu přímo na místě, objednat zpět nebo zavolat telefon sám.

Rozvíjet mobilní aplikace. Jeho účelem je rychle nakupovat pizzu a upozorňovat na zprávy a speciální nabídky vaší společnosti.

Jak je likvidace společnosti LLC s dluhy? Co je algoritmus akce?

Příjem státního poplatku za registraci společnosti LLC je uveden v článku.

Spusťte to. skupiny v sociálních sítích. Zveřejněte všechny zajímavé informace o vaší společnosti a probíhajících propagačních akcích.

Relax brožur z nabídky ve vchodech. Bude neustále rozptýlena, ale někdo určitě bude chtít objednat pizzu, protože není třeba hledat firmu, která by se doručila na internet - nabídka již byla přivezena přímo do jeho bytu.

Spusťte to. ústně. Mnoho společností jej hodnotí jako nejlepší způsob, jak inzerovat. Nechte někoho z vašich přátel v rozhovoru se svými přáteli říct, co chutná pizza se pokusila a objednala, aby lidé byli přesvědčeni o tom. Vaším úkolem je vařit opravdu lahodnou pizzu a držet značku, jinak ztratíte důvěru okamžitě.

Obchodování s pizzou je v organizaci poměrně jednoduché. Má své vlastní zvláštnosti a složitosti. Stručně řečeno, překonat je - potřebujete trpělivost a vynalézavost. Pak získáte ziskový a vysoce ziskový podnik s neomezenou příležitostí k rozšíření, růstu a otevření nových poboček.

Podnikatelský plán pro rentabilní doručení pizzy

Pizza je velmi oblíbeným místem, poptávka po něm neustále roste. Existuje několik formátů obchodování s pizzou. Navzdory vysoké konkurenci je to skvělá příležitost pro začátečníky.

Než začneme

Prvním krokem je vybrat koncept. Můžete nabídnout zákazníkům pizzu, připravenou ze sochorů a mražených polotovarů. To je běžná volba. Cílové publikum - lidé, kteří nemají čas nebo příležitost vařit samostatně a neuplatňují obzvláště vysoké požadavky na recept. Můžete si ale vybrat jiný koncept. Jeho podstatou je nezávislá příprava těsta, plniva a omáček. Jedná se o volbu náročnější na práci, která vyžaduje významné investice a kvalifikace kuchařů.

Hlavní rizika

Ve velkém městě je prodej pizzy s domácím zbožím velice náročný, ale konkurence bude velmi vážná. V malé vesnici jsou náklady nižší, konkurenti jsou méně, ale poptávka je mnohem nižší. Nejčastější chybou nově příchozích je nesprávné posouzení potřeb cílové skupiny. Snažte se opravdu ocenit, jaké druhy pizzy budou ve vysoké poptávce, a vyberte si výklenky.

Místo:

Poskytování služeb doručování pizzy vám umožní ušetřit na pronájmu prostor. Je důležité najít bod, který je vzdálen od oblastí, ve kterých žije nebo pracuje většina potenciálních zákazníků. Ve velkém městě je velmi moudré zaměřit se na pár bloků. Pokud máte v plánech zajistit dodávku pizzy po celém městě, je rozumné, abyste se drželi blíže ke středu. Pečlivě vypočítat náklady na palivo během dodávky. Může být výhodnější otevřít ještě jeden bod.

Zařízení

Chcete-li ukládat plniva, omáčky, polotovary a další přísady, musíte si koupit mrazák. Můžete si vybrat model průměrné kapacity, průměrné náklady - asi 60 000 rublů.

Suroviny

Výběr preparátu pizzy z polotovarů stačí k nalezení spolehlivých dodavatelů polotovarů různých velikostí a výplní. Je důležité poskytnout zákazníkům důstojnou volbu.

Zaměstnanci

Personál pizzerie, který nabízí doručovací službu, se může skládat ze 6 osob:

 1. 2 dispečer. Zajišťují příjem objednávek a komunikaci s kuchaři.
 2. 2-3 pizzamaker pro práce na směny.
 3. 3-4 Kurýr. Musí mít vynikající znalosti města a zajistit včasné doručení příkazů.

Je žádoucí, aby byl proces koordinován a koordinace práce zaměstnanců, zkušeného manažera. Ale v procesu vytváření podniku mohou tyto povinnosti převzít majitel. Všichni zaměstnanci musí mít zdravotní záznamy.

Dokumenty a licence

Můžete zaregistrovat firmu jako IP nebo LLC. Výběr závisí na počtu zakladatelů a dalších plánech rozvoje. Pokud jste odhodláni vytvořit síť pizzerie, je lepší okamžitě zaregistrovat právnickou osobu. Výběr daňového systému závisí také na specifikách vašeho podnikání - porovnejte vyhlídky a zastavte se na nejvýhodnější.

Ziskovost

Průměrná kontrola při doručení pizzy je asi 500 rublů. Ziskovost závisí na mnoha faktorech a lze jej vypočítat pouze v každém konkrétním případě za přítomnosti přesných počátečních údajů. Normální pro tuto firmu je ziskovost 60%. Náklady na vaření pizzy jsou nízké i při použití nejkvalitnějších surovin. Ziskovost závisí přímo na počtu objednávek.

Marketing

Reklamní kampaň by měla být zahájena před otevřením pizzerie. Reklama v médiích není levná, ale snažte se tuto metodu používat kdykoli je to možné. Vynikající reklamy ve vybrané oblasti pro práci. Místo s možností objednávat online pizzu je pro moderní podnikání nezbytné.

Souhrn

Organizování podniku na přípravu a dodání pizzy není snadné. Ale úsilí nutně vyplatí vysoké zisky.

Jak otevřít doručení pizzy. Podnikatelský plán: "Pizza doma." Potřebné vybavení a požadavky SES

Dnes s vámi projedeme: "Jak otevřít pizzu?". V uplynulých letech se tato podnikání rychle zrychluje.

Ačkoli na ruském trhu již existují některé společnosti, které se osvědčily, přesto si mohou všichni vyzkoušet ruku u výrobců pizzy.

V tomto článku budeme rozebírat obchodní model zaměřený pouze na výrobu a dodávku výrobků (bez údržby). To znamená, že v tomto případě není potřeba drahého pronájmu prostor.

Obecné přezkoumání trhu

Pizza se již v mnoha evropských zemích stala oblíbeným místem, takže v tomto směru jsou jejími lídry na trhu. Co se týče Ruska, dosud nemáme úplné dominantní postavení jednotlivých společností, což podnikatelům umožňuje, aby zaujali své místo pod sluncem.

Samozřejmě, to neznamená, že podnikání půjde jako hodinky. Nesmíme však zapomínat na to, že existuje mnoho dalších konkurenčních společností, které se zabývají výrobou jiného druhu rychlé nohy. To vše musí být bráno v úvahu při přípravě podnikatelského plánu. Pizza doma ušetří spoustu peněz a zajistí dobrou konkurenci i pro velké společnosti.

Organizace obchodu

Celkově existují dva hlavní přístupy k organizaci vašeho podnikání.

První je otevřít samostatnou restauraci s velkým salonkem pro návštěvníky a vestavěnou kuchyní.

Druhý, naopak, vylučuje příležitost návštěvníky ochutnat vaše jídlo na místě. Někdy se tento model nazývá "Pizzeria on Wheels". Jak již bylo zmíněno dříve, budeme zvažovat tuto metodu obchodní organizace, protože má spoustu výhod. Za prvé, nevyužívejte peníze na místě (design, design, údržba). Dnes je velmi těžké najít vhodné místo pro otevírání pizzerie.

Tyto obchodní modely můžete kombinovat v závislosti na situaci, ale to bude vyžadovat značnou investici kapitálu. Každý podnikatel by měl usilovat o vybudování své osobní sítě pokrývající všechny osady. Na přeplněných místech můžete dát skutečně pizzerii (se zákaznickým servisem) av oblastech, kde je takový model nepraktický, musíte organizovat pouze místa výroby a dodávky.

Co se týče stavu vaší firmy, můžete použít IP v prvních fázích. Postavení individuálního podnikatele nevyžaduje od právního subjektu držitele vzdělání a zavedení základního kapitálu. V procesu rozvoje podniku může být společnost registrována jako LLC (společnost s ručením omezeným).

Potřebné vybavení

Otázka "Jak otevřít dodávku pizzy?" Je velmi složitý a obsahuje mnoho položek. Jedním z nejdůležitějších je seznam potřebných zařízení. Aby bylo možné zahájit výrobu pizzy, budete potřebovat: stůl pro řezání, chladničky, trouby, Mouka Přeosívače, pro vaření rozsah omáčka, testoformovschik, rostlinný fréza, těsto dělič.

Některé typy zařízení mohou být nahrazeny ruční práce. Čím větší je rozsah výroby, tím více automatizačních zařízení je zapotřebí, ale bez nějakého vybavení je stále třeba, například bez pece nebo chladničky. Jejich počet ve vaší produkci závisí na požadovaném objemu prodeje. Nezapomeňte na výběr balení pro skladování.

V malých pekárnách se používá plastové zboží, jelikož ostatní suroviny jsou považovány za nepřijatelné. Struhadlo, dělič těsta, zkušební zařízení a jiné podobné zařízení v malém objemu výroby jsou nahrazeny ruční práce. Při průměrných cenách za všechna zařízení se může pohybovat od 4,5 do 150 tisíc dolarů. Jak můžete vidět, šíření je poměrně významné. Náklady na zařízení závisí na výrobci a jejich maximální produktivitě.

Typy pizzy

Chcete-li otevřít dodávku pizzy, musíte se seznámit se základními odrůdami tohoto produktu. Po celou dobu existence úžasného jídla přicházejí lidé se stovkami druhů, které se liší složkami, tloušťkou, obsahem kalorií atd. Stačí jen vědět, že existuje americká pizza a italská. Vyznačují se tloušťkou dortu.

. V USA - 2 cm v italské - 0,5 cm Druhý druh pizzy je vyloučena ze seznamu dodaného do domu: tenká vrstva koláče ochladí se rychle (15 minut), zboží nemají čas, aby v tak krátké době, a miska ztrácí svou chuť kvalitu.

Výroba pizzy

Cena pizzy se vypočítává v závislosti na velikosti dortu. Ve většině případů si zákazníci objednají průměrnou misku (30-40 cm), jejíž cena se bude pohybovat od 290 do 350 rublů spolu s dodávkou. Celková hmotnost bude mezi 800 g a 1,7 kg. Na základě průměrných výpočtů zjistíte, kolik stojí pizza za průměrnou objednávku.

Ale dost všeobecných úsudků, hovoříme o výrobním procesu. Přibližně polovina hmotnosti produktu bude koláč, ostatní zbytky jsou dalšími přísadami. Právě tento podíl složek pokrmu poskytuje nejlepší kombinaci chuti a ceny. Při výrobě pizzy nelze ušetřit na přísadách.

Mimochodem, musí být připraveny předem a skladovány v nádobách na potraviny. Tento přístup výrazně urychlí proces zákaznického servisu a proces pečení trvá pouze 10-15 minut. Po úplné přípravě je položí do krabice a nakrájí se na 8 rovných dílů se speciálním nožem. Podívejme se krátce na proces přípravy:

 1. Nejprve se koláče rozetřou s rajčatovou pastou.
 2. Přidejte ingredience, které lze zákazníkovi kombinovat nebo vyměnit.
 3. Posypeme na strouhaný sýr - je to nutnost a nenahraditelná.

Složky

Seznam nezbytných součástí zahrnuje jak domácí výrobky, tak i zahraniční produkty. Průmyslová mouka, rajčata, cibule, houby a některé druhy klobás mohou být bezpečně zakoupeny od ruských dodavatelů. Ale pepř, sýr, salám a máslo je třeba zakoupit od zahraničních partnerů. Podle statistik se v největším městě v Rusku obvykle objednává pizza se sýrem, houbami a šunkou, takže by měly být v hojnosti. Zvláštní popularita vegetariánských a štíhlých pokrmů.

Požadavky SES

Každý podnikatel, který se kdy podílel na vývoji potravinářské produkce, si pěkně vyznamenává a zná srdcem všechny požadavky SES - hygienické a epidemiologické služby.

Zvláštní pravidla týkající se prostorů jsou pečlivě zkontrolována a nesoulad s nimi může rozdrtit celou vaši firmu.

Pizza je třeba vařit v naprosté čistotě a sterilitě. Nebudeme popisovat všechny položky požadavků SES, budeme diskutovat pouze o těch nejdůležitějších. Seznam obsahuje: osvětlení, bezpečnost a topení. Zvláštní pozornost je věnována elektricky vodivým zařízením. Protipožární desky a další bezpečnostní prostředky musí být bezpodmínečně přítomny.

Reklama

Pizzerie jako podnik vyžaduje dobrou reklamu, zejména ve vysoce konkurenčním prostředí. V každém městě je spousta různých rychlých nohou, takže vy jako podnikatel se musíte předem postarat o reklamu. Okamžitě stojí za zmínku, že výdaje budou a navíc budou velké. Pokud potenciální klient o vás neví, pak nebude mít žádný smysl ze všeho vykonaného díla. Jaké prostředky jsou nyní přijatelné k použití?

Nejprve letáky. Musí být distribuovány, zavěšeny a vkládány všude tam, kde je to povoleno. V tomto případě je třeba věnovat zvláštní pozornost jejich obsahu. Je třeba je rozvíjet tak, aby byla minimalizována komunikace s operátorem (tj. Maximální informativnost a minimální "voda").

Mnoho podnikatelů tvrdí, že reklama v novinách nebo prostřednictvím poštovních schránek je již neúčinná a že ani netreba věnovat čas. Další věc je internet. Globální síť vám umožní za pár minut oslovit obrovské množství lidí. Nápověda přichází sociální sítě, interaktivní jednotlivé stránky, fóra.

Zaměstnanci

Dalším bodem otázky, jak otevřít dodávku pizzy, je nábor zaměstnanců. Zde ve skutečnosti nejsou žádné potíže a zvláštnosti. Provozovatel musí být schopen komunikovat se zákazníky. Řidič musí dokonale znát město a snadno se pohybovat.

Pro jakékoli odůvodněné podezření na krádež je okamžitě zamítnou. Litovat v takových případech je to nemožné.

Získejte gramotný personál okamžitě je téměř nemožné, takže budete neustále muset střílet a najmout nové zaměstnance. V takovém případě se ocení řidiči s osobním vozem: v takovém případě nebudete muset vynaložit peníze na nákup služebních vozů.

Ale přesto je třeba vytvořit malý strojový park. Měla by sestávat z převážně levného a ekonomického vozu. Na ruském trhu je vhodnou volbou "Oka", ale můžete si vybrat jakýkoli model automobilu.

Výpočet zisku

Otázka "Jak uspořádat dodávku pizzy?" téměř úplně odkryté. Zbývá jen provést některé výpočty. Pro výpočet přibližného příjmu potřebujete zjistit náklady na suroviny, pronájem prostor, platy zaměstnanců, náklady na reklamu, dodávku.

Plus, přidejte bonus řidičům benzínu a odpisům. Po provedení průběžných výpočtů je odečtete z denního zisku. Podle statistik dostává průměrná pizzerie v popularitě 150 objednávek denně. Přirozeně jsou přesné informace hloupé, protože všechny tyto hodnoty se budou lišit v závislosti na městě, vybraných surovinách a mnoha dalších faktorech.

Závěr

Zvažovat všechny body tvorby vašeho podnikání bez výjimky v jednom článku je nemožné. Snažili jsme se vám poskytnout obecné informace, které vám pomohou začít se správným směrem. Doufáme, že náš článek vám pomohl pochopit, jak otevřít doručení pizzy.

Podnikatelský plán pro doručení pizzy

Dodávka pizzy je jednou z nejoblíbenějších služeb ve velkém městě. Milióny lidí v Rusku neustále objednávají toto jídlo doma nebo v kanceláři. Kvůli této poptávce může být podnikání otevřen a dynamicky rozvíjen, navzdory kolosální konkurenci. Pro práci je třeba vytvořit obchodní plán pro doručení pizzy, což je příklad, který doporučujeme studovat v tomto článku.

Shrnutí projektu

Dodávka pizzy je běžná ve městech s populací 150 tisíc obyvatel. Největší poptávka je pozorována v megacities, kde lidé mají méně času na vaření.

Je plánováno otevřít malou produkci a zajistit dodávku pizzy ve velkém městě. K tomu je třeba pronajmout malý pokoj v rezidenční čtvrti města, v polosubce, koupit zařízení, najmout kuchaře a vyvíjet reklamní kampaň, která přiláká kupující.

Program rozvozu pizzy: 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Dodávka po městě: od 100 rublů.

Naše cílové publikum:

 • Lidé obou pohlaví jsou ve věku od 20 do 40 let, rodinní a nerodinní (70%) s nízkým a středním příjmem.
 • Mladí lidé mladší 20 let (25%).
 • Zbytek (5%).

Soutěžící ve velkém městě velmi. Toto a podobné doručovací společnosti a silnější konkurenti - kavárny a pizzerie. Boj proti konkurenci bude vysoce kvalitní pizza, rychlá dodávka a propagační nabídky.

Hlavní rizika projektu:

Aby bylo riziko sníženo na nulu, je nutné v předstihu vypracovat podnikatelský plán pro dodávku pizzy s výpočty a zahrnout do rozpočtu protikrizové částky pro rychlé řešení složitosti.

Registrační formulář

Zahájení činnosti je nutné při registraci u daňových úřadů. Pro tento typ aktivity bude vyžadován certifikát IP. Vybíráme zjednodušený daňový systém, OKVED kódy 56 a 56.1 nám umožňují připravovat a dodávat potraviny. Rovněž je nutné získat povolení od SES, Rospotrebnadzor a požární inspekce. Technické karty musí být zaregistrovány, koordinovány a předány společnosti SES.

Celkové náklady na registraci a povolení bude asi 10 tisíc rublů.

Vyhledávání prostor a nákup vybavení

Předpoklady pro výrobu pizzy lze umístit kdekoli, protože hlavním úkolem je doručit konečný produkt na adresu. Ale je lepší být umístěn v docházkové vzdálenosti od potenciální klientely, takže pizza se během dodávky neochladí.

V malé rezidenční čtvrti města si pronajmeme půdní suterén. V místnosti je třeba provést opravy, zkontrolovat všechny systémy. Výběr prostor pro dílnu je založen na stavu objektu: přítomnost funkčního kanalizačního systému, dobré větrání a nepřítomnost vlhkosti.

Pronájem nebytových prostor o rozloze 20m2. m bude stát asi 15 tisíc rublů. Zde je třeba udělat malou kosmetickou opravu (musíte strávit asi 20 tisíc rublů). Nezapomeňte investovat do měsíčních nákladů na utility účty - to je asi 5 tisíc rublů měsíčně. S růstem produktivity se tyto náklady mohou zdvojnásobit.

Při vypracování nájemní smlouvy zaplatíme pronajímateli okamžitě po dobu 2 měsíců. Celkové počáteční náklady na prostory budou 60 tisíc rublů.

Pro výrobu pizzy bude vyžadovat vybavení, které bude použito z druhé ruky. Hlavní věc je, že je to kvalitní a v dobrém stavu.

Jak otevřít službu doručování pizzy sama: 8 hlavních pravidel

Dodávka pizzy jako podnikání je velkou poptávkou nejen ve velkých městech, jejichž obyvatelé jsou chronicky nedostačující, ale i v poměrně malých osadách. Článek uvádí seznam kroků k otevření služby doručování pizzy, je uveden přibližný obchodní plán, některé funkce této činnosti jsou zveřejněny, jsou uvedeny konkrétní praktické rady.

Také v tomto článku je vyčerpávající odpověď na otázku, která zajímá mnoho začínajících podniků: "Jak uspořádat dodávku pizzy?".

Jak otevřít službu doručení pizzy?

Chcete-li uspořádat vlastní pizzy, je třeba provést následující akce:

 1. Zaregistrujte podnik;
 2. Vyberte si pokoj, který splňuje určité požadavky;
 3. Získejte všechna povolení;
 4. Koupit potřebné vybavení a vybavení;
 5. Získejte suroviny a přísady, které budou součástí jídla;
 6. Najít příslušný personál;
 7. Organizovat dopravní logistiku;
 8. Vypracujte a implementujte reklamní strategii.

Zvažme každou položku podrobněji.

Registrace společností

Nejlepší variant vlastnictví pro stravovací služby - IP:

 • Registrace jednotlivého podnikatele trvá méně času a vyžaduje poskytnutí minimálního počtu dokladů (pas, TIN a aplikace).
 • Jednotný podnikatel má právo zvolit zjednodušený daňový systém.
 • Náklady na registraci IP je pouze 800 rublů (platba státního poplatku).

Výběr prostor

Nejprve pro výrobu pizzy bude dostatek prostoru pro plochu 30 metrů čtverečních. m. Hlavním důvodem je, že tato místnost by měla splňovat požadavky na požární bezpečnost a hygienické normy pro výrobu potravin.

Umístění místnosti je také důležité. Poloha v centru města je výhodná v tom, že doručení do jakékoliv oblasti se provádí co nejrychleji. Ale nájemné v centru je vyšší.

Proto je také vhodná dílna, která se nachází na okraji města, v blízkosti obchodních center, ubytoven, obytných polí a podobně. A peníze na pronájem mohou být ušetřeny a klientelu stačí!

Důležitým bodem: zvedání prostor, neměli byste spěchat k uzavření nájemného najednou! Výroba pizzy vyžaduje určité povolení a schválení od vládních agentur.

Získání povolení a schválení

Po zajištění principiálního souhlasu pronajímatele, vyzbrojeného výkresem nebo plánem prostor, jakož i se základními dokumenty, měly by být následně navštěvovány následující státní orgány dohledu a dohledu:

 • Daňový inspektorát pro získání patentu na obchodní činnost, který uděluje právo na "zjednodušený";
 • Státní požární inspekce pro schválení projektu;
 • Sanitární a epidemiologická stanice na povolení.

Nákup zařízení, vybavení, nádobí

Nemluvíme o vytváření plnohodnotné restaurace nebo pizzerie, ale pouze o doručení hotové pizzy. Nákup zařízení může mít dvě cesty rozvoje:

 • Akvizice profesionálních zařízení a vybavení, která má vysoký výkon, ale současně je poměrně drahá.
 • Použití scénáře "rozpočtu", ve kterém můžete výrazně ušetřit, což významně zvyšuje riziko poklesu kvality.

Pokud se rozhodne ve prospěch první možnosti, náklady se výrazně zvýší. Výplata se však výrazně sníží zlepšením kvality konečného výsledku. Který je mnohem rychlejší pro vytvoření stabilní základny věrných zákazníků.

S přiměřenou cenovou politikou a přísným dodržováním receptů, technologie, rozmanitosti sortimentu je výhodnější.

Existuje jiný způsob: nákup domácích zařízení, a to i v minulosti, nákup potřebného vybavení v segmentu cenové nabídky.

To vám umožní výrazně snížit náklady na konečný produkt, ale je vystavena rizikům spojeným se snížením kvality, která je plná výrazného poklesu loajality zákazníků vůči produktům společnosti, která byla právě uvedena na trh.

Dodávka pizzy: jak otevřít úspěšnou službu?

Jaké vybavení je nutné?

V každém případě, pokud nebudeme mluvit o povolení, když je doručení pizzy pouze službou instituce, pro vlastní podnikání budete potřebovat následující vybavení:

 • Pečicí trouba. Může mít různé typy - "podovaya" nebo "dopravník". Ten má skvělý výkon, ale také stojí mnohem víc. Trouba na pizzu může být elektrická i plynová. K dnešnímu dni je rozumné dbát na domácí stroje na vaření - všechny ostatní věci jsou stejné, stojí 1,5-2krát levnější.
 • Chladnička pro skladování komponentů. To je požadavek SES, ale normy nestanoví model ani rozsah. Hlavní věc je, že složky, které tvoří různé skupiny potravin, jsou izolovány od sebe navzájem. Moderní průmyslová lednička nebo starý mrazák "Malyutka" - řešení je vaše!
 • Stůl pro práci a tvarování. Také zde jsou tóny - "na koleni" nemůžete udělat pizzu! Existuje však určitý potenciál pro šetření finančních zdrojů. Jednou věcí je koupit speciální tzv. "Studený" pizzerový stůl. A je úplně jiné, že můžete použít pravidelný stůl sestavený s cenově výhodnými gastronormami!
 • Kuchyňské náčiní, příslušenství. Nejdříve můžete udělat bez "potěšení", protože jste získali pouze to nejnutnější.

Suroviny a přísady

Klasická drahá italská pizza se připravuje výhradně z přírodních produktů. Zjevná jednoduchost tohoto pokrmu je dost klamavá.

Komponenty pro test, poměry, použití některých komponent jsou tajemství, horlivě chráněné všemi známými výrobci.

Existuje ekonomičtější způsob. Dnes se na specializovaných základech a dokonce i ve velkých megamarketích nabízejí polotovary, dokonce i šéfkuchař s příliš vysokou schopností se s tím dokáže vypořádat.

Takové přísady zahrnují:

 • Různé typy základů (předvalky z těsta);
 • Hotové výplně (výplně);
 • Koření, bylinky a omáčky.

Vyhledávání zaměstnanců

Aby bylo možné uspořádat vlastní doručení pizzy, není nutné volat profesionální "pizza morello" z Itálie.

Ve skutečnosti se na začátku podnikání budou vyžadovat pouze následující odborníci:

 • Kuchař / osoba, která může kombinovat komponenty;
 • Dispatcher přijímání objednávek;
 • Kurýr.

Kdo zabraňuje tomu, aby vedoucí malého podniku spojil všechny tyto hypostázy s jeho vlastní osobou? Odpověď je jedna - problémy s doručením!

Organizace logistiky

To je hlavní problém stravování! Zákazník chce dostat svou pizzu co nejrychleji, za nejnižší cenu a dokonce i za tepla! Jak můžete všechny tyto potřeby splnit sami, například s několika souběžnými příkazy?

Proto musíme najímat specialisty, aby "zvedli". Existuje však několik řešení:

 • Dodávka pizzy v mikroregionu se provádí také pěšky.
 • Vzhledem k vysokým nákladům na nákup nebo pronájem automobilů můžete využít jízdních kol, skútrů, mopedů;
 • Můžete vyjednávat s kurýrními službami.
 • V případě vztahů "franšízy" můžete využít přepravu "dominantní" společnosti.

Podnikatelský plán pro doručování pizzy

Bezpodmínečně jděte na náklady na organizaci doručování pizzy jako podnikání. Vezměte například Moskvu.

První číslo je omezený rozpočet, druhý je investiční očekávání od firmy:

 • Registrace společnosti: 800 rublů - (10-15 tisíc - "na klíč");
 • Pronájem prostor: 20 - 50 za měsíc (na okraji města) - nejsou žádná omezení (v centru);
 • Získání patentu, dohody s GIPS a SES: 5 000 - 35 000 (v závislosti na vhodnosti prostor nebo odmítnutí) - bez ohledu na oblast (podle zákona);
 • Nákup zařízení, zásob a pomocných materiálů: 120 000 - 1 000 000 rublů;
 • Zaměstnanci: 0 rublů - 25 000 rublů;
 • Přepravní náklady: 300 rublů - 50 000;
 • Pomůcky (světlo, voda, plyn a elektřina) - 15-30 tisíc jednotek národní měny.
 • Reklama: čím více investic - tím větší návratnost.
 • Daně, (i když není prováděna žádná ekonomická aktivita): 15 000 ročně (pro IP).
 • Reprezentativní výdaje, pořadí propagačních produktů: v závislosti na rozpočtu.
Podnikatelský plán pro doručení pizzy.

Ziskovost obchodování s pizzy

Profesionálové na trhu říkají, že ziskovost přesně doručení dodávky pizzy (bez otevření pohostinství) dosahuje 30-40%. Dostatečně nízké výrobní náklady umožňují dosáhnout ještě vyšších sazeb.

Ale "výstup" může být dvojnásobný rozdíl! Navíc statistiky ukazují, že průměrná objednávka objednávky pizzy činí nejméně 700 rublů. A to - bez nákladů na doručení! Ale tady začínají podnikatelé čekají na ty velmi "útesy", o kterých se havaruje většina lodí "naděje"!

"Úskalí" doručovací služby

"Nástrahy" podnikatelské organizace pro dodávku pizzy jsou následující: Kvalita produktu musí být vyšší než kvalita konkurence. Někdy - bez ohledu na cenu.

Dokonce i pomocí obrobků je třeba zákazníkům překvapit nějakou "touhou". Musíme velmi jasně vytvořit vyváženou cenovou politiku.

Navíc, kromě standardních návrhů 3-5 druhů pizzy, sortimentová řada jednoduše musí být zředěna něčím jiným. Přinejmenším stejné balené nápoje, balené potraviny a dokonce i kočková výživa - to vše není nutné připravit, ale přitáhne zákazníky! Je velmi důležité, aby bylo pořadí včas naplněno, a to i na úkor sebe!

Zákazníci pizzy nechtějí poslouchat dopravní zácpy, "špatné" dopravní policajty nebo kolem kola, která snížila kolo. Příště si objednají jídlo v jiné společnosti!

Kupte si rozeznatelnou uniformu, kterou si můžete dovolit ne každý startér, ale čistý vzhled a dobrá nálada je levnější, a efekt přináší mnohem více.

Vzhledem k tomu, že téměř 70% objednávek pizzy v kanceláři nebo na konkrétní adrese je iniciováno žádostmi v internetových vyhledávačích, musíte mít svůj web. Kde jsou nejpodrobnější informace o pokrmech, službách, dodávkách.

Jedná se o samostatné téma, na které budeme věnovat zvláštní článek! Je však velmi důležité zavést různé platební metody:

 • Předplacení prostřednictvím elektronických peněz (proč přišlo na internet);
 • Převod prostředků v režimu "Banka-klient";
 • Platba v hotovosti kuriérovi;
 • Jiné způsoby platby.

Vlastnosti podnikání

Jako každá jiná věc, služba pizzy vyžaduje pozornou pozornost, důkladný přístup, nejzávažnější postoj a strategické myšlení.

Ale stravování, vzhledem k poměrně nízké ceně vstupenky, je charakterizováno velmi vysokou mírou konkurence! Právě proto otevření služby pizzy vyžaduje detailní přístup!

Jak otevřít dodávku pizzy a jaké jsou funkce takového podnikání? Zjistěte v tomto videu:

Obchodní doručení pizzy

Chci se podělit o své myšlenky a pokud možno získat užitečné a užitečné rady.

Poslední šest měsíců jsem pravidelně přemýšlel o příležitosti otevřít vlastní podnikání, mám zájem o mnoho věcí, ale je to při dodávání pizzy, že vidím příležitost, abych si vzal svou mezeru a vytvořil ziskovou společnost + mám o to zájem

U vchodu jsme :. Regionální centrum s 500-600 tisíci obyvateli, které působí asi 5 pizza (pizza je hlavní produkt) a asi 20 až 30 škol, kde se pizza přichází jako druhotný produkt, má také asi 8 významných internetových dodávky potravin (včetně a pizza). Neexistují žádné zkušenosti s podnikáním, existuje počáteční kapitál

Náklady na počáteční vybavení

450 tisíc rublů. (trouba, stůl na vaření pizzy, mouku, mixér na těsto, ledničku atd.)

Chystám se najít suterénu nebo suterénu

40-50 m², který není ve středu (jak jsem pochopil to pro poskytování křížového místo není nijak zvlášť kritická), ale ze které si můžete za 30-40 minut se dostanete k libovolnému okraji města a je vhodný pro otevření kuchyni.

Personál v ideálním případě vidím 4 kuchaře, 3 dodavatele, 2 operátory, ale v prvním měsíci plánuji vařit a přijímat objednávky sám

Kromě pizzy můžete přidat hranolky, ngeny, džusy, sódu, saláty.

Očekávám asi 30 objednávek denně v prvních měsících, s následným odchodem na 40-45 objednávek, přibližné náklady na jednu objednávku činí 650 rublů a včas doufám, že se zvýší na 700 rublů.

V prvních 4 měsících plánuji dosáhnout následujících ukazatelů:

příjmy: 600 tr. (900 objednávek)

náklady na suroviny: 230 tr. (na základě nákladů na jednu objednávku 250 r)

platy: 120 TR (2 šéfkuchaři a 2 dodavatelé)

pronájem + společná plocha 45.

daně: 40 tr. (USN 6%)

různé výdaje: 30 tr.

reklama 100 tr. (vývoj webu a jeho údržba v horní části dotazů, správa vkontakte, zveřejňování reklam, vedení různých akcí)

Celkový zisk je nulový nebo s malým plusem (

Zatímco to vypadá v mé hlavě takhle, přátelé píší vaše komentáře s konkrétními radami. Samostatně bych rád, kdyby bylo možné lépe porozumět následujícím otázkám:

Jak zajistit příjem hovorů? V mé mysli to vypadá takto: dát pokladní v malé místnosti ve výrobě, rozbalte počítač, telefon, dostává call pronáší skripty a zapisuje data do databáze (což je typ CRM), pokud se jedná o pořadí se zobrazuje na monitoru v kuchyni a poskytovatelem je dodáván s dodací adresou. Ale jak to všechno nasadit s minimem peněz se to nikdy nedozvím.

Cena za jednu pizzu, čistě intuitivně položená 250 rublů. řekněte mi, jestli někdo pracuje nebo pracuje v této oblasti, jaké jsou skutečné náklady na obyčejnou pizzu, jako jsou šunkové houby nebo mozzarella, předpokládá se, že se mouka vytřídí sama.

Jak zařídit celou věc ze státního hlediska daně a podle toho, co jsem četl na internetu, nejlepší volbou vidím je un STS toyst I zaplatí 6% deklarovaného příjmu + příspěvků finančních zpravodajských jednotek (

28 tr. za rok), nemám v úmyslu oficiálně řídit personál, přinejmenším během prvních šesti měsíců.

Podnikatelský plán pro ziskové dodávky pizzy - jak se rozbít a nehořit

K dnešnímu dni jsou téměř všechny výklenky v podnikání obsazené starými zaměstnanci, kteří otevřeli své podnikání před mnoha lety, rekrutovali klientelu a nyní sklízejí plody své práce. Mladí podnikatelé chtějí stejný úspěch, ale nevědí, jak otevřít vlastní podnikání a co dělat vůbec, aby získali alespoň nějaké peníze. Máme zajímavou představu o domácím podnikání a nyní vám řekneme, jak může být vytvořena celá síť od malého dodavatele pizzy. Podnikatel začínající nemá dostatek peněz na pronájem místnosti, nákup drahého vybavení a zaplacení za profesionální pekařskou práci, ale to neznamená, že se vám nepodaří. Můžete ušetřit v jakékoli fázi psaní podnikatelského plánu, přijít s něčím novým, což sníží náklady na provoz nebo start podniku. Budeme popisovat všechna tajemství, se kterými můžete otevřít své podnikání bez velkých peněžních injekcí.

Po analýze trhu je pochopitelné, že konkurence ve výklenku pizzerie je obrovská a bude nesmírně obtížné dosáhnout v tomto oboru velký úspěch - potřebujete velký rozpočet, spoustu času na splacení a soubor klientských základen. Nejprve vám doporučujeme zkusit jednoduše dodávat vařenou pizzu zákazníkovi. Budete potřebovat malý pokoj, sporák, pekař a některé další vybavení. Samozřejmě, že cena této možnosti je nižší, protože nemusíme pronajmout velký pokoj a provádět nějaké kosmetické opravy, nemusíte najmout hodně zaměstnanců. Příjem pizzerie však bude vyšší než jen služba na doručení pizzy.

První kroky nového podnikání: pronájem pokoje

Musíme nainstalovat troubu na pizzu, stoly a ledničku. Víte, nemusíte pronajmout velký sál - stačí najít prostor, který bude splňovat požadavky požární inspekci provést kosmetické opravy, které by omítka na hlavu nepadaly, a můžete začít pracovat. Nalezení optimální prostor vám může trvat nějaký čas, ale nezapomeňte, že prvotní umístění umožní ušetřit peníze na pohonné hmoty vynaložené na dodávku pizzy ve městě. Několik takových malých věcí a náklady na pizzu klesne o polovinu - není to špatné, pro nový obchod.

Dobrou místnost najdete i v centru Moskvy a zároveň nájem nepřekročí 20 tisíc rublů. Otázkou je, že drahé prostory jsou v nákupních centrech, v blízkosti kin a dalších velkých setkání lidí, je nám jedno, kde bude pekařství, protože dodáváme pouze pizzu. Vybíráme předpoklad s příležitostí snadno opustit v každém směru města. Nájemné činí 20 tisíc rublů měsíčně. Kromě toho musíme opravit prostory - zavěsit požární poplach, bílé zdi a strop, dal linoleum. To bude trvat 12 tisíc rublů.

Po provedení oprav je nutné provést inspekci ve všech případech, zejména při požární kontrole. Nedostatečné povolení k činnosti naší pekárny může jednou provždy pokrýt podnikání.

Jak otevřít dodávku pizzy - koupit zařízení

Nejdůležitějším prvkem našeho podnikatelského plánu pro dodávku pizzy je nákup zařízení pro výrobu výrobků. Ideální volbou by bylo vyrobit pizzu z čerstvých produktů a horké těsto, ale malé podniky nebudou pracovat tímto způsobem. Problém takové přípravy ve velké ceně pizzy - restaurace s neustálým proudem klientů si to může dovolit, vy - nejste přítomni. Poradíme vám, abyste šli jednodušeji, což neznamená obrovské náklady na vaření pizzy.

Koupit několik polotovarů pizzy různých průměrů z různých cest, abyste mohli kdykoli připravit požadovaný produkt. Také samostatně musíte koupit náplň na pizzu, prodávají se na velkoobchodních základnách a jsou poměrně levné. Vyberte si několik možností plnících, které má klient na výběr. Pro skladování polotovarů a plničů potřebujeme mrazák střední velikosti. Není nestojí za to, že si koupíte velkou kameru, ale ztratí hodně elektřiny. Mraznička kamera bude stát nás 10 tisíc rublů.

Když zavoláte a objednejte si pizzu, stačí si vzít obrobek, dát ho na stůl, dát obal do obrobku a poslat ho do kamen. Optimální doba pro pizzu je 10 až 15 minut. Na základě toho potřebujeme pekař a stůl, kde budeme pracovat na "montáži" pizzy. Při výběru sporáku se podívejte na domácí automobily, protože nejsou kvalitní špatné než japonské a německé, ale jsou dvakrát až třikrát levnější. Například naše auto pro pečení stojí 20 tisíc rublů, zatímco Japonci - 50 tisíc. Přidáme k nákladům na dodávku pizzy dalších 20 tisíc rublů za sporák. Stůl na vaření bude stát 5 tisíc rublů.

Budete mít velmi velké množství koření, kuchyňské náčiní, krabice na pizzu. To vše musí být v pořádku a čisté, aby bylo rychlejší sestavit pizzu do připraveného stavu, ušetřit místo v místnosti a spokojit se zákazníkem s kvalitní a čistou dodávkou. Strávíme 12 tisíc rublů na nábytek a kuchyňské náčiní.

Tipy pro nábor zaměstnanců od profesionálů

Velké restaurace, přípravu pizzy, pronájem kuchařů z celého světa s vynikajícími dovednostmi a skvělými zkušenostmi při výrobě pizzy. Vaše instituce se nemusí starat o to, protože dodávkou vaší firmy bude pizza tzv. Druhé třídy - tedy pizza vyrobená z mražených potravin. Z tohoto důvodu nemusíte zaměstnávat profesionály, protože každý kuchař se schopností dát obrobek na stůl, dát do něj náplň a poslat ho do trouby, bude moci dělat práci. Plat obyčejného kuchaře je 15 tisíc rublů měsíčně, na začátku budeme mít kuchaře dost.

V obchodním plánu pro doručení pizzy je třeba dodat zákazníkovi dodávku. Nekupujeme auto, je to velmi drahé a dlouho se vyplácí. Existují dvě řešení tohoto problému. Za prvé, těžší, hledá zaměstnance, kteří budou dodávat zboží k zákazníkům za skromný plat, ale budeme pronajmout levné auto pro tento úkol. Problém způsobu je, že pronájem automobilů bude stát 12-15 tisíc rublů, plus řidičův plat. Levnější a snadnější způsob je najít kurýr s osobním počítačem, který produkt dodá. Nebudeme muset vynaložit peníze na pronájem automobilu a zvýšíme kurýrní plat na 20 tisíc - vše v pozitivním teritoriu.

Propagujeme obchod s pizzou

Doporučujeme vám vynaložit peníze na vytvoření webové stránky pro vaši společnost, která bude obsahovat podrobný ceník, cenu za přepravu a informace o akcích. Zákazníci často používají internet k nalezení správné služby, a pokud máte takový zdroj, určitý počet zákazníků přichází pouze z internetu. Ale to by nemělo být zastaveno.

Přímá reklama je ideální volbou pro to, co sdělit o sobě a vaší službě. Stačí si vybrat místo, kde je konstantní tok mladých lidí a rozdávejte barevné letáky s cenou na vaší pizze. Myšlenka je, že cena zboží, které bude mnohem nižší, a zapojit kontingentu studentů, učitelů, administrativních pracovníků a dalších členů třídy obyvatelstva střední. Budou vytvářet velkou řadu objednávek, díky nimž se bude doručovat obchod s pizzou.

Podnikatelský plán pro doručení pizzy: náklady a výnosy

Nejprve vypočítáme jednorázové náklady na zahájení podnikání s cílem doručit pizzu. Musíte přinést pokoj do pracovního stavu, stojí 12 tisíc rublů. Je také nutné koupit zařízení - ledničku, pečicí přístroj, stůl pro sběr pizzy a nábytek s nádobím. Společně to bude stát 59 tisíc rublů. Přidat k těmto nákladům vytvoření stránky - 3 tisíce. V důsledku toho potřebujeme 74 tisíc rublů na start. Nyní budeme počítat náklady na fungování - 20 tisíc nájemného, ​​35 tisíc za plat a 6 tisíc rublů měsíčně za plat. Takže za měsíc utrácíme 61 tisíc.

Popište potenciální příjem je velmi obtížné, vše závisí na počtu zákazníků. Průměrná kontrola objednávky pizzy na dodání je 500 rublů - jedna velká nebo dvě střední pizzy. Velmi zřídka je objednáno za menší množství, není pro zákazníka výhodné. Ve stejné době je cena pizzy polovina ceny zaplacené zákazníkem. Přidejte zde další 50 rublů na doručení - dostanete 300 rublů čistého příjmu z jedné objednávky. Abyste mohli splatit, musíte denně sloužit 6-7 klientům.

Doporučuji také číst:

12. května 2014 9:16 hod

Díky za dobrý článek! Jedním z nejdůležitějších prvků podnikání, aby nedošlo k vyhoření, je kvalitní obchodní plán. A je nutné najít investora, pokud není vlastní kapitál, tento úkol není také jednoduchý. Mám přítele, pracující v ateliéru, který se rozvíjí obchodní plán pro takové rozběhů a pomáhá při vtsconsult.ru/uslugi/17-biznes-plan.html investory

A tady je náš příběh o tom, jak jsme otevřeli dodávku pizzy v Dnepropetrovsku:

Pokud se vám líbil publikovaný materiál - sdílejte to s přáteli: