Jak otevřít podnikání s dodávkami domů

Je zřejmé, že každý nemá rád systematické monotónní výlety do obchodu s chlebem nebo mlékem. K takovým nákupům by někteří kupci dali přednost dalšímu, zajímavějšímu zaměstnání. Kromě toho není vždy k dispozici požadovaná značka v konkrétním obchodě. Nákup potravin s následnou dodávkou zákazníkovi je relativně nový a velmi zajímavý nápad pro vaše podnikání. Stačí, abyste se ponořili do několika nuancí, abyste pochopili, jak otevřít firmu, aby dodávala produkty z vašeho domova od začátku.

Mechanismus práce

Zahájení podnikání dodávání produktů do vašeho domova je geniální myšlenkou na jeho jednoduchost. Jako základ pro práci je vytvořen web. V něm je stanoven kompletní sortiment zboží pro nákup. Dále je schéma jednoduché. Kupující vytvoří aplikaci na webu. Chcete-li to provést, vyplní malý formulář, který uvádí jméno, jméno a telefonní číslo. Poté je s ním kontaktován operátor, aby zadal objednávku. Jakmile se klient a dispečer přihlásí ke společnému jmenovateli, kurýra vstoupí do hry. Jeho úkolem je zakoupit ty správné produkty a doručit je adresátovi.

S platbou je také vše jasné. Existují dva režimy, které může kupující použít. Za zboží může platit bankovním převodem na samotném místě nebo za hotovost vydané kuriérovi po dodání.

Obchodní myšlenka dodávání produktů do domu nevyžaduje zvláště velké výdaje. Vše, co je nezbytné pro rychlé provedení objednávky, je inteligentní kurýr a přítomnost auta. Chcete-li zjednodušit svůj život a nezapojit se do historie prodeje vlastních produktů, nakupujte ve velkoměstích supermarkety.

Hlavní věcí je začít!

Je dobré mít nějakou představu, ale mluvit nestačí. Chcete-li podnikat práci, musíte vědět, kde začít. A především, vaše organizace musí být zaregistrována. Pro tento druh činnosti je nejvhodnější organizační a právní forma IP. Jaké dokumenty jsou potřebné k objevu? Budete potřebovat zvláštní povolení k poskytování kurýrních služeb. Vaše činnost je jednoduchá, protože nebudete produkovat nic. Získání povolení k podnikání s dodáním produktů tedy nebude způsobovat problémy.

Nejdůležitějším spojením v práci je operátor. Musí být zvolen s maximální péčí. Musí pracovat rychle, musí být vždy shromažďován a vymezen komunikativními schopnostmi. Na jeho ramenou bude nejen přijetí objednávky, ale také jeho převedení na kurýra, ale i plná podpora zákazníků.

Kromě operátora potřebujete kurýra. Jeho hlavním úkolem je přesné a včasné dodání objednaných produktů. Pracovní schéma bude fungovat co nej harmonizovaněji, pokud najmete nejméně dva kurýry. To pomůže zamezit možnému ostění. A co je nejdůležitější, objednávky budou doručeny včas.

Provozovatel by měl mít pracovní místo. Budete muset pronajmout pokoj pro podnikání a koupit potřebné vybavení pro práci. Řídicí jednotka na dosah ruky musí mít vždy počítač s přístupem k internetu a telefonním připojením. Je třeba poznamenat, že zpočátku může dispečer pracovat na dálku. Hlavní věc je, že byl vždy v kontaktu a mohl odpovědět na všechny hovory.

Důležitou součástí dodávky je dostupnost dopravy. V případě, že se chystáte podnikat od začátku samostatně, doporučujeme si pronajmout kurýr s vaším vozem. V takovém případě zaplatíte pouze za benzin.

Pokud to dovolí prostředky, můžete si zakoupit vlastní auto. Mouchy v hodně peněz, ale pokud podnikání jde, náklady se vyplatí přesně. Pokud se podíváte do optimistické budoucnosti, doporučujeme koupit dodávku s chladicím zařízením. Je prostě nepostradatelná pro přepravu velkých množství nebo produktů vyžadujících určitou teplotu.

Kreativita je vítána

Ziskovost obchodování s dodáním výrobků se samozřejmě zvýší, pokud nezastavíte. Neustále přicházejte s nejrůznějšími bonusy, propagacemi, doplňkovými službami. Zadejte například expresní doručení. Podle ní bude klient schopen přijmout svou objednávku bleskem. Proto bude tato služba za poplatek.

Doplňte rozsah poskytování služeb v určitý den a čas. Zákazník může zadat objednávku během práce. A například do 19:00 hod. Kurýr už bude čekat pod dveřmi s dokončeným zadáním.

Nyní přichází móda pro produkty šetrné k životnímu prostředí. A vy to můžete udělat dobře. Vytvořte kontakty se zemědělci a prodávejte je přírodními produkty. Samozřejmě, že pro spotřebitele bude cennější potravina stát více.

Přemýšlejte o tom, co potřebujete k zahájení podnikání s dodávkou jídla, nezapomeňte do seznamu služeb zahrnout několik příjemných bonusů, například:

 1. Tradiční sleva na služby pro narozeniny zákazníka je 30%.
 2. Každým desátým perfektním řádem je dar.
 3. Systematické soutěže s příjemnými sladkými dary.

Nezáleží na tom, co přesně jsou příjemné překvapení. Hlavní věc je, že klient by měl být spokojen s danou pozorností. To je nejdůležitější klíč k tomu, aby vaše malé podnikání vzkvétalo.

Bez reklamy, nikde

Získejte z domova doručení doma je nemožné bez kompetentně organizované reklamní kampaně. Chcete-li se o vás dozvědět, musíte utrácet. Nejlepší je umístit billboardy po městě. Pokud se zamyslíte nad místem, bude se blížit jak k blízkosti kancelářských budov, tak k instalaci ve spacích oblastech. Pak bude záležet na vás, přesněji - na službě.

Nejdůležitější reklama je vaše práce. Dokažte, že můžete pracovat jasně, rychle a zdvořile. A dostanete moře pozitivních emocí od zákazníků. Takže o vás budou muset na rozhovor s kolegy, přáteli a známými dobře reagovat. A získáte nové potenciální zákazníky. Při zahájení podnikání od začátku a plánování jeho nákladů nezapomeňte zahrnout internetovou stránku do položek výdajů. Ve své kompilaci je rozhraní důležité. Mělo by být co nejjasnější a co nejjednodušší.

Zamyslete se nad formulářem pro objednání. Mělo by obsahovat pouze potřebné položky. Zbytečné dotazy budou potřebovat čas a dráždit klienta. V dnešní době se mnoho lidí přesunulo z notebooků na telefony a používalo mobilní internet k nalezení správných informací. Vezměte v úvahu tento bod a vytvořte mobilní aplikaci pro vaše stránky. Taková péče o pohodlí klienta jistě zvýší vaši pověst.

Nakonec,

Postupné pokyny týkající se obchodu s potravinami umožňují rozebrat všechny výhody a nevýhody. To vám pomůže pochopit, zda je výhodné zahájit případ. Podrobný plán eliminuje všechny negativní aspekty ve fázi plánování.

Tato práce je ideální pro začátečníky. Jak vidíte, počáteční investice je minimální. Bude trvat nejméně 100 000 rublů k vytvoření webové stránky, marketingu a reklamy. S ohledem na měsíční náklady na pracovní sílu, benzín, mobilní komunikace a přístup k internetu, se ukáže, že doba návratnosti přijde ve dvou, maximálně čtyři měsíce. Doporučujeme, abyste si přečetli náš obchodní plán, abyste se podrobněji seznámili s nuancami a postavami této myšlenky.

Obchod s potravinami online: krok za krokem, jak se otevírat

Internetový obchod s potravinami: výhody a nevýhody tohoto podnikatelského nápadu + 7 hlavních etap na způsobu zahájení projektu + podrobná analýza nákladů a výnosů.

Potravinářské obchody - to je druh podnikání, které bude v poptávce vždy a všude. Dnes je tato oblast na území Ruska plně rozvinutá a nemusí být výhodné otevřít takovou společnost kvůli velké konkurenci.

Ale pokud chcete podnikat v tomto odvětví, pak je dobrý způsob, jak se dostat kolem konkurentů a stavět podnik v úplně novém směru. Jedná se o otevření svého vlastního internetového obchodu s potravinami.

V tomto článku se podíváme na to, jak implementovat takovou obchodní myšlenku a jakou částku bude potřebovat.

Trendy ve vývoji online obchodů s potravinami: výhody a nevýhody

Taková nová oblast podnikání, jako jsou obchody s potravinami online, se na trhu Ruské federace objevila docela nedávno. V současné době je toto odvětví v podnikatelské sféře téměř prázdné, takže se rozhodnete otevřít podnik v tomto směru, skoro se nesetkáte s konkurenty.

Navzdory skutečnosti, že zatímco se tento druh podnikání vyvíjí velmi pomalu, odborníci v této oblasti jsou přesvědčeni, že obchody s potravinami online jsou budoucností světového i domácího podnikání.

Zatím se většina takových podniků rozhodla otevřít na základě stávajících velkých maloobchodních řetězců, neboť umožňuje vyniknout mezi ostatními supermarkety a nevyžaduje velké investice na organizaci obchodní linky.

Ale navzdory takovým tendencím, mnozí podnikatelé začínající od začátku považují tuto variantu uspořádání svého podnikání za velmi slibnou a výnosnou. A není to spontánní.

Taková jasná předpověď pro obchody s potravinami online je podpořena množstvím výhod, které jsou pro moderní spotřebitele velmi důležité. Co je pozitivní v organizaci obchodu s potravinami na internetu?

Nejdříve uvádíme výhody pro zákazníky:

Šetří čas a peníze.

Všichni víme, kolik času potřebujete k odchodu do supermarketu večer v pátek nebo v předvečer svátků. Internetový obchod s potravinami v jednom okamžiku tento problém vyřeší, protože už nebudete muset čekat na fronty.

Ceny za takové zdroje jsou navíc často nižší než u běžných obchodů.

Příležitost koupit všechno na jednom místě bez opuštění domova.

Sběr internetového obchodu pro prodej potravinářských výrobků není zpravidla nijak nižší než běžný obchod s potravinami.

Nemusíte trávit více hodin na hypermarketu při hledání správného produktu, nyní bude možné nalézt kartu, kterou potřebujete na webu, zobrazit jej a vybrat produkt. Zvláště to potěší, když okno je deštivé chladné počasí.

Není třeba nést těžké balíčky.

My všichni milujeme zimní dovolenou a lahodné pokrmy, ale potřebu nosit těžké balíčky, když je na ulici kluzký a studený, jen málo bude potěšením. Teď to může být zapomenuto.

Výše uvedené výhody jsou hlavní. Ve skutečnosti je mnoho dalších. Obchod s potravinami online - je to velmi výhodné, zvláště pro ty, kteří nemají auto nebo jsou malé, často nemocné, děti.

Jedním slovem je spousta pozitivních věcí, což automaticky znamená, že tato myšlenka je velmi slibná. Ale co chyby? Bohužel, i oni jsou, ale pro kupujícího je ve skutečnosti jen jedna váha - zboží se nedá dotknout, držet v rukou a hodnotit jeho kvalitu. Podnikatelé tuto skutečnost zohledňují a usilují o to, aby kupující prospěšně sledoval kvalitu produktů a poskytoval nejpodrobnější informace o nich.

Pokud plánujete rozvíjet se v této oblasti, pak si ji vzpomeňte.

Pokud jde o samotné podnikatele, nápad otevřít obchod s potravinami na internetu bude velmi úspěšný, protože výklenek na trhu je zcela prázdný. To je zřejmý plus.

Ale tam nejsou o nic méně významné nevýhoda - organizovat obchod s potravinami není snadné, navíc vyžaduje působivý počáteční kapitál: na nákup zařízení a zboží, tvorbu webových stránek, pronájem prostor a organizaci dodávky.

Vzhledem k tomu je taková obchodní myšlenka, jak otevřít internetový obchod s potravinami, dnes má větší šance na rozvoj ve velké metropoli než v malých městech.

Ať už to bylo cokoliv, tento směr postupně získává dynamiku. Takže je načase přemýšlet o tom. Nyní se podívejme blíže na to, jak se podnik připravuje na spuštění a co musíte čelit, pokud chcete otevřít bod.

Podrobný návod, jak otevřít internetový obchod s potravinami: 7 milníků

Jak již bylo zmíněno, obchody s potravinami online - určitá výklenka, která se velmi liší od ostatních typů internetových obchodů. Na obvyklých místech pro online prodej většina prodaného zboží nevyžaduje zvláštní skladovací podmínky a má prakticky neomezenou trvanlivost.

V případě obchodů s potravinami by tyto podniky měly pečlivě sledovat skladovací podmínky produktů a načasování jejich realizace, jinak by podnik mohl utrpět vážné ztráty.

Abyste tomu zabránili, musíte předem analyzovat každý krok. To pomůže pochopit, jaké obtíže mohou vzniknout v procesu vytváření potravinářského podniku na internetu. Podrobně se podrobněji podíváme na jednotlivé etapy.

Fáze 1. Vypracování podnikatelského plánu.

Chcete-li otevřít jakýkoli typ podnikání, potřebujete dobře rozvinutý obchodní plán. Zvláště důležitá je jeho dostupnost, když mluvíme o touze otevřít internetový obchod s potravinami.

Plán je především zapotřebí jasně odpovědět na otázky týkající se organizace a podpory podnikání. Tedy. podnikatel jej bude moci použít jako druh výuky. Také tento dokument je užitečný, pokud potřebujete najít investora.

Které otázky podnikatelský plán dává odpověď, je uveden na následujícím obrázku:

Pokud jde konkrétně o oblast internetového obchodu produktů, zde podnikatelský plán v nejranějších etapách určuje:

 • Co přesně bude koncept internetového obchodu s vaším produktem?
 • Jaké produkty se budou prodávat?
 • Jak vypadá web, je to také hlavní prodejní nástroj na webu?
 • Jaké vybavení budu muset koupit?
 • Jak bude pracovní plocha uspořádána?
 • Jak bude zboží dodáno?
 • Kolik peněz bude zapotřebí k zahájení podnikání a jak brzy se to vyplácí?
 • Jak se bude reklama a přitažlivost návštěvníků uskutečnit?

Jakmile se rozhodnete pro všechny výše uvedené body, můžete pokračovat do druhé fáze.

Nezapomeňte, že podnikatelský plán pro takový podnik by měl být sestaven co nejmoudřeji, a tak k němu přitahovat ekonomové.

Etapa 2. Registrace podnikatelských činností.

Abyste mohli pokračovat v procesu vytváření vlastního podnikání, musíte se určitě zaregistrovat u federální daňové služby jako podnikatel.

V závislosti na rozsahu vaší prodejny potravin se můžete zaregistrovat jako individuální podnikatel (IP) nebo právnická osoba (LLC).

Vzhledem k tomu, že obchod s potravinami na internetu vyžaduje velké množství investic, většina začínajících podnikatelů pravděpodobně upřednostňuje registraci IP. Za prvé, tento postup je jednodušší ve srovnání s LLC a za druhé, pokud začínáte s malými obraty, pak je individuální podnikání nejoptimálnějším řešením.

Chcete-li zaregistrovat IP, musíte podat daňovému úřadu v místě registrace následující dokumenty:

 • Fotokopie pasu.
 • Aplikace.
 • Kód INN.
 • Potvrzení o zaplacení státního poplatku.

Pokud se rozhodnete zaregistrovat jako společnost, je také nutné chartu a založení zápisů (je-li zakladatel jednoho rozhodnutí jediného zakladatele). Tyto dokumenty odešlete také inspektorátu v místě registrace, adresu najdete na oficiálních stránkách https://service.nalog.ru/addrno.do

Když se zaregistrujete jako podnikatel, určitě budete muset zvolit daňový systém, který nejlépe vyhovuje zvolenému typu činnosti. Právníci v takových situacích doporučují volbu zjednodušeného systému (USN) nebo jediné daně z imputovaného příjmu.

Další podrobnosti o všech daňových systémech naleznete v daňovém řádu Ruské federace (část 2 http://www.consultant.ru/document/cons_doc_LAW_28165).

Kromě registrace se také zavazujete získat povolení od sanitární a epidemiologické stanice a požární služby. Pokud jsou ve vašich internetových obchodech prodávány alkoholické nápoje, tj. Zboží podléhající spotřební dani, budete muset získat licenci na prodej tohoto zboží. Chcete-li to udělat, jděte sem: http://www.fsrar.ru

Nyní můžeme pokračovat dál.

Stupeň 3. Vyhledejte vhodné prostory, vybavení, dopravu.

Když se na právní úrovni stanete obchodníkem, můžete již specificky organizovat většinu obchodu s potravinami online. K tomu musíte nejprve najít pokoj.

Je skvělé, když ho máte. Pokud neexistuje, pak máte dvě možnosti: nákup, který obvykle není dostupný pro všechny začínající podnikatele nebo je pronajme.

V ideálním případě je nutné pronajmout dva pokoje najednou:

 • První je skladu, na kterém bude vaše jídlo skladováno. Mělo by být dostatečně velké, aby nemohlo dojít k žádnému problému, kdy by bylo možné umístit veškeré zboží a bylo snadné jej sestavit.

A co je nejdůležitější, mělo by být vhodné pro takové účely, tj. Dodržovat hygienické a epidemiologické normy. Pokud tomu tak není, pak v budoucnu budete mít vážné problémy s hygienickou a epidemiologickou stanicí.

 • Druhý je úřadu, kde operátoři přijmou a zpracují objednávky a předají je nakladačům k uskladnění.
 • Pokud jde o zařízení, bude potřebovat mnohem méně, než v organizaci pravidelného obchodu s potravinami.

  Musíte dokončit svůj sklad s následujícími položkami:

  Kromě toho nezapomeňte na zónování - to vám pomůže zajistit pohodlnou práci ve skladu.

  Zde je příklad uspořádání takového skladu:

  Co se týče vybavení pro kancelář, vše je mnohem jednodušší a pro jeho organizaci neexistují žádné závazné podmínky.

  Nejzákladnější věc, kterou pro něj potřebujete:

  • Kancelářské stoly a židle.
  • Osobní počítače.
  • Regály na dokumenty.

  Nyní se jedná o jednu z nejtěžších otázek - organizaci doručovací služby. Pokud je třeba otevřít běžný internetový obchod, není snadné vytvořit si kurýrní službu, ale situace v potravinářství je odlišná.

  Stroje určené pro přepravu objednávek musí být prostorné a vhodné pro takovou práci. Jinými slovy, musí být vybaveny chladicím zařízením, aby bylo možné produkty dodat čerstvě.

  Existují dva přístupy k tomuto úkolu:

  Která možnost si mám vybrat? Hlavní věc je, že váš systém funguje bez selhání a kupující jsou spokojeni s dodávkou produktů, takže se zastavte na tom, co si můžete dovolit.

  Fáze 4. Organizace místa.

  Místo, nebo spíše váš virtuální obchod s potravinami - základ pro tento typ činnosti, proto je nutné k ní přistupovat se zvláštní odpovědností.

  Ačkoli se část nachází pod nadpisem "Stage 4", nemůžete říci, že byste měli začít vyvíjet stránky pouze po předchozích krocích. Vytvoření webu pro internetový obchod je těžké podnikání, takže můžete začít s ním.

  Za okamžik stojí za zmínku, že nebudete moci vytvářet vlastní stránky bez potřebných dovedností nebo pomocí bezplatných konstruktérů. Za prvé, vzorovaný design bude mít špatný vliv na pověst. Za druhé by online-shop měl být velmi funkční, takže je lepší, že se zabývají odborníky v jejich podnikání.

  Takže, jaký by měl být váš virtuální obchod s potravinami:

  1. Místo, na jehož základě je obchod vytvořen, by měl současně sloužit jako obchodní platforma, internetový sklad a systém zpracování nákupu.
  2. Místo by mělo být snadné, bez zbytečných snímků as jasnou distribucí skupin výrobků.
  3. Je nutné vytvořit a umístit vysoce kvalitní obrázky zboží s jejich podrobným popisem.
  4. Vyberte místo, kde si návštěvníci mohou nechat zpětnou vazbu a připomínky, a postarat se o možnost zpětné vazby.
  5. Stránky by měly spotřebitelům umožnit využívat jakýkoli vhodný platební systém: Yandex.Money, Webmoney, Qiwi, platba v hotovosti.

  Nezapomeňte, že příliš světlé a naplněné informačními místy jsou velmi obtížné vnímat. Zdroj by měl být přístupný lidem všech věkových kategorií a obsahovat aktuální informace.

  V případě organizace obchodu s potravinami a jakéhokoli on-line obchodu v zásadě je web hlavním nástrojem prodeje a úspěchu, takže se zamyslete nad každým detailem.

  Představte si například ukázku úspěšného rozhraní:

  Etapa 5. Nábor zaměstnanců.

  Když porozumíte hlavním problémům s prací, je čas myslet na to, jaké odborníky budete potřebovat k provozování obchodu s potravinami.

  Pokud plánujete začít s malými svazky, najmete 4-7 lidí a pak můžete podle potřeby zvýšit počet zaměstnanců.

  Co zaměstnanci budou potřebovat ve fázi spuštění online obchodu s potravinami:

  • Operátoři pro zpracování objednávek online - 1-2 osoby.
  • Nakladač pro příjem a přepravu zboží.
  • Sklady pro distribuci komoditní nomenklatury a zpracování žádostí - 1-2 osoby.
  • Kurýři pro doručení objednávek - 1-2 osoby.

  Vedle zaměstnanců, kteří se přímo zabývají zbožím a objednávky spotřebitelů, bude vaše firma potřebovat účetní, aby provedli finanční a daňové hlášení, zejména pokud jste se rozhodli otevřít LLC. Pro IP, byrokracii z papíru lze přenést na outsourcing.

  Ale programátor, který bude sledovat práci na pracovišti, ve svých zaměstnancích musí být najat na trvalou práci. Nevyřešeno nejméně hodinu nebo dvě, technický problém již může způsobit velké ztráty, konkrétně ztrátu zisku. Vzhledem k funkčnosti a správnému fungování webu je třeba neustále sledovat.

  V budoucnu, kdy váš obchod začíná vytvářet velký zisk, budete moci ještě více rozšířit své zaměstnance tím, že budete zaměstnávat specialistu na reklamu.

  Krok 6. Nákup zboží a uvedení do obchodu s potravinami.

  Když máte konečně legalizoval jejich podnikání a připravena k zajištění toho, aby otevřený bod oficiálně, že je čas k vyplnění vašeho skladu zboží a spustit s potravinami podnikání.

  Produkty, které mohou trvat déle (například nápoje a potraviny) lze zakoupit ihned po vyřešení organizačních otázek. Co se týče zboží podléhajícího zkáze, je lepší koupit v posledních dnech.

  Který produkt nebo spíše, které skupiny produktů bude zastoupen ve vašem online obchodu, závisí pouze na vaší touze.

  Ale bez ohledu na to, co prodáváte, nezapomeňte, že:

  • Je nutné pečlivě vybírat dodavatele zboží, nejlépe již známé na trhu a s kvalitou výrobků, které nebudou mít problémy.
  • Lepší je, když pracujete přímo s výrobci zboží, a ne s podniky, které jsou zprostředkovateli. Za prvé, můžete si koupit zboží levněji a za druhé, můžete si ho vyměnit, pokud vám to nebude vyhovovat.
  • Mnozí výrobci nabízejí slevy svým běžným zákazníkům jako procento z celkové výše předchozích objednávek. Zvažte tuto skutečnost při výběru dodavatelů.

  Nyní, když máte zboží na skladě, můžete bezpečně začít tím, že provozujete virtuální obchod s potravinami. Nakonec však promluvte o další fázi, na kterou byste měli věnovat pozornost, když vaše firma již začala fungovat.

  Stupeň 7. Propagace obchodu s potravinami a přilákání zákazníků.

  Reklama na obchod s potravinami je stejně tak jako povinný prvek podnikání v této oblasti, stejně jako ve všech ostatních.

  Ale tady je všechno mnohem vážnější. Faktem je, že tím, že otevře internetový obchod pro prodej zboží, nemůžete sedět a čekat, co se objeví první kupující. Vaše zboží ve velkém množství potravin podléhajících rychlé zkáze, takže byste měli upozornit uživatele, kteří chtějí otevřít bod, ještě předtím, než se to stane.

  Můžete to udělat mnoha způsoby:

  • Umístěte reklamy na několik velkých billboardů ve městě.
  • Distribuujte letáky s informacemi, které můžete brzy nakupovat online ve vašem obchodě.
  • Distribuujte slevové kupony pro první objednávku v obchodě.
  • Odeslání reklamy do místních novin.
  • Objednávejte reklamu na internetu.

  Jedním slovem je, že v počáteční fázi musíte udělat vše, co přiláká pozornost potenciálních spotřebitelů. Když je váš obchod zahájen, musíte pokračovat ve své reklamní kampani, aby se dále zvýšil prodej.

  Kromě standardní reklamy můžete přilákat zákazníky na internetu s vaší dobrou pověstí - a to je něco, co nemůžete koupit za peníze. Pokud váš obchod bude fungovat správně a objednávky budou doručeny včas a kvalitně, brzy začnou o vás mluvit. To bude přitahovat ještě více spotřebitelů a zisky. Proto věnujte pozornost práci s negativními a neustále monitorujte kvalitu služby.

  Na tomto místě můžeme předpokládat, že jsme vyřešili krok za krokem realizaci internetového obchodu s potravinami a je čas diskutovat o nejdůležitějším aspektu - materiálním.

  Prodej prostřednictvím internetu.

  Jak otevřít obchod s potravinami online?
  Výhody a nevýhody.

  Kolik stojí za otevření internetového obchodu s potravinami a kolik to přinese?

  Chcete-li pojmenovat skutečné číslo počátečního kapitálu, abychom otevřeli obchod s potravinami, zapíšeme si výdaje:

  Podnikatelský plán pro dodávku domů

  Jak příjemné je dostat se domů po náročném pracovním dni, obchvat obchodů s potravinami s jejich nekonečnou fronty u pokladny. Pracující lidé ocení zejména každou volnou minutu svého osobního času. Proto je pro ně dvakrát příjemné, že se vrátí domů a získávají své oblíbené produkty kurýrní dodávkou. V naší zemi existují podobné nabídky, i když poptávka roste každoročně, zejména ve velkých městech. Pokud se rozhodnete obsadit toto místo, nejdříve proveďte obchodní plán pro dodávku produktů doma.

  Analýza trhu

  Ve velkých městech je organizace doručovací služby pro produkty doma velmi výnosná. Desítky takových lidí pracují v Moskvě. V regionálních centrech nejsou takové návrhy příliš mnoho, takže často nikdo nebude bránit v rozvoji. Tato firma může být v mnoha případech požadována:

  • Město má rozvinuté obchodní centrum a značná část obyvatelstva tráví většinu času v práci.
  • Zaměřené by mělo být silná střední třída (malí podnikatelé, střední manažeři), neboť bohatí lidé často ve večeři jedí ve restauracích.
  • Je zde možnost nabízet službu pro dodávku výrobků do domu pro zdravotně postižené a starší osoby (v sociálním projektu můžete nabídnout nižší ceny).
  • Vrchol prodeje podle statistik spadá do chladné sezóny a mrzutého mimo sezónu.
  • Lze uzavřít dlouhodobou smlouvu se zákazníky (např. Týdenní dodávky výrobků).
  • Je třeba zajistit možnost cestování na nejbližší předměstí za příplatek (například milovníci venkovské rekreace pravidelně využívají služby v Moskvě).

  Podrobný obchodní plán dodávky výrobků do domu s výpočty, jakož i užitečné a rychlé služby nakonec povede k neustále rostoucímu příjmu.

  Organizační plán

  Jakýkoli příklad podnikatelského plánu pro dodávku produktů začíná organizačními okamžiky. Nejprve se zaregistrujte. V tomto případě je nejvhodnější forma IP. V budoucnu, vytvoření velké sítě s právními subjekty (například dodávky produktů pro bankety), můžete znovu kvalifikovat LLC.

  Poté, co jste dostali povolení k provedení kurýrních služeb, můžete přejít na další položku. Mějte na paměti, že při registraci soukromého podniku je státní povinnost 800 rublů. Pokud se rozhodnete uchýlit se k pomoci zprostředkovatelů, bude tato částka růst na 1200-1600 rublů. V této situaci je lepší šetřit investice pro registraci podniků a dělat to sami, pokud je to možné.

  K práci budete potřebovat kancelář. Toto je místo pro operátora, který obdrží hovory od zákazníků, takže můžete být malý. Po odstranění místnosti se zamyslete nad touto technikou. Určitě budete potřebovat vybavení pro podnikání. Musíte si zakoupit alespoň jeden počítač a vybavit všechny potřebné programy a přístup k internetu. Tato sada bude stát zhruba 30 000 rublů.

  Kromě toho musí zaměstnanci poskytovat trvalé mobilní komunikace. Měly by být k dispozici vždy. Telefon bude stát 10 000 rublů a neomezený tarif - 1500 rublů.

  Zaměstnanci

  Pokud se chystáte otevřít podnik, aby jste dodávali produkty od začátku, náklady na náklady by měly být pokud možno sníženy. Proto se v počáteční fázi plánuje zůstat na minimální sadě. Za prvé, budete potřebovat pouze dva příspěvky: operátor a kurýr.

  Nejdůležitějším zaměstnancem doručovací služby je provozovatel. Kontaktuje přímo zákazníky a organizuje práci doručovací služby. Mezi jeho povinnosti patří také:

  • Zpracování objednávek z webových stránek.
  • Koordinace práce kurýrů.
  • Odstranění konfliktních situací se zákazníky.

  Osoba, která přijde na tuto pozici, by měla být sbírána a odolná proti stresu, pracovat efektivně. Musí být schopen snadno kontaktovat kupujícího a dát mu to. Mzda operátora je 15 000 rublů.

  Druhá pozice je kurýr. Můžete pracovat bez kurýrů organizováním spolupráce s kurýrní službou. Kromě toho nebudou mít žádné problémy s časem: bez výpadků pro nedostatek objednávek, nedostatek personálu, při současném obdržení objednávek. Přilákáte přesně tolik zaměstnanců, kolik potřebujete, a zaplatíte za každou objednávku zvlášť. Existuje však nevýhoda: je těžší sledovat práci protistrany než její zaměstnanci.

  Povinnosti kurýra jsou jednoduché. Musí přijmout objednávku od provozovatele a uskutečnit potřebné nákupy. Dále podle data a času je jeho úkolem dodávat zboží kupujícímu a získávat od něj úplný výpočet. Příjmy by měly být převedeny na ředitele denně na konci pracovního dne. Doporučuje se, aby velké objednávky vzaly od zákazníků zálohu ve výši minimálně 50%, protože k vrácení produktů, pokud je z nějakého důvodu klient nevyplácí, je to nemožné. Jiný systém je také běžný: kurýři kupují produkty za své peníze a nechávají si platbu samy, což je součástí dodávky. To vám umožňuje ušetřit na mzdě (kurýr nezískává pevný příjem), ale tento režim funguje pouze v případě, že existuje velký počet kurýrů a dostatečný počet objednávek k zajištění jejich práce.

  Povinnou podmínkou při odběru kurýra je přítomnost vlastního auta. Z osobních vlastností je třeba zdůraznit činnost a péči. Kromě toho musí zaměstnanec pochopit náklady a rozsah zboží v různých velkých supermarketech města. Uvažujeme o variantě s pravidelným kurýrem, jehož plat je 15 000 rublů.

  Pro vykazování budete muset použít službu online pro účtování. To je nezbytné pro včasné doručení dokumentace. Tyto služby budou stát zhruba 8 000 rublů ročně.

  Podpora podnikání

  Ziskovost dodávky výrobků do domu přímo závisí na kompetentně organizované marketingové kampani. V počáteční fázi se vyvíjí maketa vizitek a brožur Vaší organizace. Dochází k uzavření dohody s tiskovými médii a společnostmi, které vlastní billboardy. Po rozhodnutí o počtu brožur je objednávka odeslána do tiskárny. Zde a tam dochází k zaplacení skutečného výkonu práce. Celkové náklady na marketing a reklamu, včetně vizitek, brožur a billboardů, činí 25 000 rublů. Tištěné výrobky jsou distribuovány do kanceláří a obytných komplexů poblíž kanceláře.

  Nejdůležitějším prvkem práce je vaše webové stránky na internetu. Zde nemůžete uložit. Měla by být snadno čitelná, snadno ovladatelná a funkční (přinejmenším mít osobní skříňku schopnou vytvořit objednávku a nechat přání pořadí výrobků podle značky, vlastností a cenové kategorie). Její vzhled je povinen přitáhnout pozornost. Nic by nemělo zabránit nákupu.

  Je důležité řádně rozvinout body aplikace. V tom by nemělo být nic zbytečné. Zahrnout pouze ty nejdůležitější informace. Klient by se neměl zaměřit na vyplňování přihlášky. Ujistěte se, že jste vyvinuli mobilní aplikaci pro vaše stránky. Mnoho zákazníků to usnadní, protože na rozdíl od telefonu není vždy po ruce počítač. Dejte zákazníkovi možnost, aby vaše objednávka byla co nejrychleji a nejsnadněji. A stane se vaším stálým zákazníkem.

  Prostředky přidělené na vytvoření webové stránky společnosti budou asi 100 000 rublů, aplikace pro Android a iOS bude stát dalších 30-40 tisíc rublů. Chcete-li propagovat zdroj na internetu, přinejmenším 100 000 rublů je sjednáno za prvních šest měsíců.

  Finanční plán

  Je velmi obtížné vypočítat cenu jedné služby. Vše závisí na schématu a je důležité vybrat pro vás nejvhodnější volbu. Můžete nastavit stálou cenu za přepravu. V tomto případě nezáleží na tom, kolik produktů zákazník potřebuje koupit - balíček mléka nebo několik pytlů, cena bude stejná. Výhodou této možnosti je pohodlný systém pro počítání jak pro klienta, tak pro firmu. Nevýhodou je, že objednávka může být příliš velká. Provede to s velkým úsilím, kufr bude zcela ucpaný, několik obchodů bude navštíveno, aby sbíralo objednávku, a základní cena úsilí se prostě nezaplatí.

  Alternativně, platba za dodávku produktů, může být cena určitým procentním podílem objednávky. Například při nákupu zboží za 1000 rublů platí zákazník 10% z celkových nákladů, tedy 100 rublů. Ale tento systém má mínus. Chcete-li vydělat peníze, částka objednávky by měla být asi 3-4 tisíc rublů. 100 ruble, zmíněné výše, stačí platit za kurýra a benzín.

  Doporučujeme použití smíšeného systému se zřízením minimální výši objednávky (například 2 tis. Rublů regionů) a dodatečné platby za objednávku součtem počtu pozic a masivních výrobků (např cukr tašky) nebo nadměrných nákladů (zpravidla nepotravinářské). Nejlepším řešením je proces.

  Pokud je zákazník mimo město, pak předem specifikujte otázku placení benzinu kupujícímu. Můžete dokonce nainstalovat speciální pult, podobné taxi, do auta, ukazující zákazníkovi, jaké množství bylo vynaloženo na benzin. Nezapomeňte zahrnout expresní doručení do seznamu služeb. Podle ní bude zákazník co nejrychleji přijímat objednávku. Taková služba samozřejmě bude k dispozici za poplatek.

  Pokud 2 kurýři budou provádět 10 objednávek denně s průměrnou kontrolou 300 rublů na objednávku, výnos za den bude 6 tisíc rublů. Za měsíc bude asi 150 tisíc rublů (zohledněte kolísání počtu objednávek v různých dnech). Odečíst od ní náklady na platy zaměstnanců (45000); pronájem prostor (8000), benzín a zaplacení buněčné komunikace (25000), reklama (15000), daně a související příspěvky (10,000). Čistý zisk poprvé bude asi 40 tisíc rublů. Jeho nárůst je plánován na úkor zvyšování základny stálých zákazníků a poskytování dodatečných kurýrů s prací. Takže 5 kurýrů s konstantním zatížením zvýší ziskovost vašeho podniku na 80-90 tisíc rublů měsíčně.

  V prvním roce bude plánováno navrácení.

  Věrnostní program

  Kdo nemá rád překvapení? Je zřejmé, že všichni potěší, že dostanou nečekané dary a známky pozornosti. Ziskovost vašeho podnikání jistě poroste, pokud pravidelně hýčte kupující s různými propagačními akcemi a bonusy. Například na narozeniny klienta můžete zdarma prezentovat sladký dárek. Určitě ocení toto gesto. Nebo mu můžete nabídnout, aby si od něj koupil slevu ve výši 30-40% z běžné ceny. Nikdo neodmítne takovou štědrost.

  Můžete zadat další příjemné trivia svým zákazníkům věrným zákazníkům. Pro každou desátou objednávku udělejte kupujícímu. Darem může být jakýkoli malý kulinářský časopis nebo kniha. Samotné znamení pozornosti je důležité. Také budete mít prospěch z konání různých soutěží. Vítězové obdrží sladké dárky. Přilákat malé bonusy, které jste právě zaregistrovali na začátečnících vašich stránek. Pokud splníte všechny tyto body, budou zákazníci spokojeni a vaše podnikání bude úspěšné.

  Nakonec,

  Tento podnik je ideální pro podnikatele, kteří dělají své první kroky. Náklady na dodávku produktů do domu jsou zřetelně malé. Vzhledem k tomu, že hospodářská soutěž ve většině regionů je stále nedostatečná, je možné vytvořit vlastní úspěšnou firmu. Chcete-li získat ziskovost rychleji, můžete použít jeden z návrhů rozsáhlých povolení, které v Rusku fungují hodně.

  Podnikání od začátku: dodávka domů

  Jak často po náročném dni, kdy chcete vejít do supermarketu, a pak u kamen na večeři? A možná, že se vám zdá, že jste unaveni a přemýšleli o snu, chodili jste do restaurace, plýtvali jste si čas na silnici, platili jste na večeři a nechal jste vždycky tip na laskavou servírku? Pokud ne, pak myšlenka dodávání produktů do vašeho domova může být pro vás nejen příjemným koncem večera, ale také včas, aby přinesl dobrý příjem.

  Ve věku vývoje nano-technologií ztrácejí místa veřejného stravování jejich popularitu. Téměř každý je vhodnější objednat jídlo nebo hotová jídla telefonicky nebo prostřednictvím internetu. Podívejme se tedy na to, co je zapotřebí k otevření podniku od začátku, aby se doručilo jídlo.

  Naléhavost a analýza trhu

  Zvažme, v jakých situacích bude naše budoucí podnikání užitečné:

  1. Když člověk pravidelně nakupuje velké množství produktů v supermarketu, ale nemá vlastní dopravu, aby doručil vše, co koupil domů. V této situaci nazývá "kurýr", který pak ve stanovené lhůtě dodá veškeré zboží na zadanou adresu.
  2. Lidé neustále nakupují stejné výrobky. Pokud se však jedná o doručovatelskou službu, už si o tom nemyslí a neztrácí čas. Jediné, co je nutné, je uzavřít dohodu s doručovatelskou službou a kurýr přinese například zboží uvedené ve smlouvě na uvedenou adresu v každé středu.
  3. Pro osoby se zdravotním postižením nebo pro důchodce tohoto druhu může být služba nejlepší asistentem. Je možné nabídnout služby, doslova každému, kdo vstoupí do této kategorie. Nebude to jen ziskové a stabilní podnikání, ale také vynikající pomoc pro osamělé lidi, kteří již nemohou pomoci. Mimochodem, je-li správně oprávněně legálně, v tomto případě stát platí za přepravu.
  4. Takové služby budou velmi oblíbené během špatného počasí, kdy je venku za studena, vylévá déšť, sněží nebo kolem ledu. Osoba je v teple a pohodlí a výrobky, čerstvé a kvalitativně zabalené, jsou dodávány přímo domů.
  5. Služba pro doručování produktů může být použita kancelářským personálem. Nebudou muset trávit pracovní dobu na výběru jídla a čekat v řadě. Budete muset zavolat nebo podepsat dohodu o dlouhodobé spolupráci s donáškovou službou.
  6. Mnoho přínosů bude také pro obyvatele v létě. Pokud je dům daleko od obchodů a není tam žádná touha nebo možnost jít do města pro jídlo, kurýr přinese čerstvé jídlo na nějakém místě.

  Registrace a organizace obchodu

  Organizaci lze zaregistrovat jako IP. Hlavní věc, kterou musíte vlastnit, je povolení k podnikání související s dodávkami. Stejně jako při registraci jakékoliv činnosti, s výjimkou hlavního povolení, je nutné shromáždit seznam dokumentů a splnit státní normy.

  Požadovaná dokumentace

  Je nutné získat následující údaje:

  • oficiální povolení hygienické a epidemiologické služby, které by mělo zkontrolovat prostory, ve kterých budete pracovat a skladovat zboží. SES také zkontroluje podmínky, za kterých bude zboží dodáno;
  • lékařské knihy, všechny zaměstnance, které se týkají výrobků, měly by být;
  • povolení k práci z požární kontroly. Stejně jako SES, zástupce služby zkontroluje všechny prostory pro splnění stávajících požadavků a norem;
  • dokumenty umožňující práci, jsou podepsány v Rospotrebnadzoru;
  • dokumenty pro registraci pokladen a speciální tisk.

  Požadované doklady pro provádění činností:

  1. Smlouva potvrzující doručení.
  2. TTN.
  3. Cestovní list, který by měl být pro každého řidiče.

  Tento seznam obchodních dokladů je nutný k podpisu smluv mezi zákazníkem a dodavateli. Povinnosti každé strany jsou předepsány regulačními normami. Provedení těchto jednoduchých požadavků vám umožní vypořádat se s dodáním potravin v okolí města, aniž byste porušili zákon.

  Způsoby doručování

  Způsoby dodání zahrnují:

  1. Vlastní internetový obchod s rozsáhlým katalogem produktů. Minimálně se setkáte s dvěma problémy, jejichž řešení vyžaduje mnoho nákladů na materiál:
  • pro vytvoření webu je nutné najmout programátora a neustále spolupracovat s ním, protože místo může být nestabilní;
  • je obtížné vytvořit skladu, kde bude uložen veškerý nabízený sortiment, protože musí být k dispozici vše, co je v databázi webu.
  1. Dodávka zboží z obchodů a supermarketů. Tento druh práce v implementaci je jednodušší než první. Koneckonců, vše, co bude nutné, je vozidlo, inteligentní manažer a čas potřebný k nalezení potřebného zboží.
  2. Kurýrní dodávka produktů doma. Tuto možnost lze považovat za nejvhodnější a nejjednodušší způsob, jak vydělat za poskytování opravných položek s malými investicemi.
  1. Uživatel vyplní formulář objednávky přes internet nebo v telefonním režimu. Potom označí všechny požadované údaje, připomínky ke zvláštním požadavkům (v případě potřeby označuje alergie, tuku, známky a značky).
  2. Pravidelně musí být přítomen manažer. Objednává se po telefonu nebo sleduje internetové objednávky a zavolá zpět zákazníkovi, aby objasnil všechny možné odstíny.
  3. Vyplněný formulář objednávky je předán doručovacímu personálu. Vybírají potřebné produkty, berou v úvahu všechna přání zákazníka a přinášejí nákupy na adresu určenou zákazníkem.
  4. Platba za služby může být provedena buď bezhotovostní platbou nebo v hotovosti, po obdržení zboží.

  Důležité! Všechny produkty, se kterými se práce provádí, musí být nutně čerstvé, kvalitní a dodány včas. Za tímto účelem je nutné správně vytvořit šablonu objednávkového formuláře a co nejlépe uvést své služby a ceny.

  Otázky plateb a další nuance

  Celá dodávka nabízená těmito firmami může být rozdělena do 4 typů. Konkrétně:

  1. Express delivery. Je zpravidla jedním z nejdražších. Klientovi byla podána jeho objednávka co nejrychleji.
  2. Dodání v přesném čase. Je levnější než předchozí volba. Podstatou tohoto typu je, že klient vyjednává s manažerem přesný datum a čas, kdy je potřeba poskytovat své služby.
  3. Dodávka za den. Jeho cena je průměrná.
  4. Dodání na pár dní. Neexistuje přesný termín. Vyplněná přihláška se provádí do 2 až 3 dnů. Je to nejlevnější.

  Počáteční kroky k vytvoření firmy pro dodávání produktů od začátku:

  • vytvoření místa pro práci společnosti;
  • výběr zaměstnanců;
  • nákup dopravy;
  • vysoce kvalitní reklamu.

  Zařízení

  Můžete pracovat jako ve speciálně pronajaté kanceláři, také vzdáleně od domova. Pro hospodárnost můžete s osobním vozem najmout řidiče.

  Pro vysoce kvalitní práci potřebujete:

  1. Trvalé připojení k Internetu pro sledování aplikací nebo pevný telefon.
  2. Sklady s lednicí. Pro efektivní a rychlou práci je nejlepší pronajmout.
  3. Sklady s chladnými odděleními jsou lépe vybaveny samostatně. To zjednoduší práci, nebude třeba neustále chodit do supermarketu.

  Dopravní služby

  Nejlepší je mít auto s termočlánkem. Právě toto vozidlo může dodat zboží bez porušení pravidel jeho ukládání. Objednaný výrobek může být velmi specifický a vyžaduje přesně stanovený teplotní režim, vlhkost atd.

  Zaměstnanci

  Kolektiv zaměstnanců musí nutně zahrnovat:

  • přímo spolupracovat se zákazníkem;
  • seznamy nákupů;
  • provádět konzultace jak na internetu, tak telefonicky.

  Obchod se vyplácí pouze v případě, že manažeři a doručovatelé pracují společně. Je nutné sledovat, zda každý zaměstnanec plně plní své povinnosti. Sledujte hlášení pro každou objednávku.

  Hlavní pravidlo při poskytování produktů - nezapomeňte poskytnout zákazníkovi stvrzenku z obchodu, takže zákazník může důvěřovat organizaci, s níž pracuje a pochopit, že to není podvod.

  Reklama

  Tato firma má značnou nevýhodu - potřebujete spoustu reklamy. Zpočátku je nutné podávat inzeráty ve velkém tisku ve všech vydáních městských novin. To pomůže vytvořit velkou zákaznickou základnu. Můžete také kontaktovat místní rozhlasovou stanici.

  V malých městech můžete najmout promotory, kteří distribuují vaše letáky. To rozšiřuje informace o dodávkách produktů mezi všechny třídy města.

  Finanční složka podniku

  Možný příjem závisí přímo na počtu dokončených a placených příkazů. Zpočátku, mladí podnikatelé budou muset vykonávat funkce a hlavu i kurýr, stejně jako pro práci na minimální cenu pro vývoj orgánu.

  Obchodování s dodáváním výrobků je nízkou cenou a snadnou realizací. V této oblasti se každý může vyzkoušet a získat stabilní a pravidelný zisk. Je důležité pouze správně přistupovat k této myšlence a nehodit ji na polovinu.

  Náklady na otevření a údržbu

  Uvažujme o dalších okamžicích:

  1. Oficiální registrace. Pro legální otevření soukromé organizace je nutné zaplatit státní poplatek. Pokud jsou všechny organizace sami, bude to 800 rublů, a je-li hledat pomoc od profesionálů (mediátorů), bude částka daně za 1 200-1 600 rublů.
  2. Platba za pronájem kancelářského a skladového prostoru. V měsíčním skladu je zapotřebí zaplatit 3 000 až 5 000 rublů (v závislosti na velikosti) a 7 000 až 10 000 rublů za kancelář.
  3. Náklady na měsíční účetnictví bude 4 000-8 000 rublů.
  4. Platba za služby zaměstnanců může záviset na různých faktorech. Pak se majitel rozhodne: nebo jeho zaměstnanci pracují s pevnou sazbou v pracovní smlouvě, nebo obdrží procento vykonané práce.
  5. Obstarávací operace. Koupit zboží nabízené zákazníkům může být na minimum.
  6. Reklamní služby. Služba se stala populární, aniž by reklama byla nezbytná. Proto je zpočátku nutné investovat od 4 000 do 20 000 rublů.

  Výše budoucích příjmů

  Potřebný příjem nakonec získáme díky cenovému zvýšení dodávaných produktů. Může to být až 200%, vše závisí na popularitě vašich služeb. Zpočátku se příjem může pohybovat od 30 do 60 tisíc rublů. S nárůstem klientské základny a rozsahu služeb se zvýší i úroveň příjmů.

  Doba návratnosti

  Doba návratnosti závisí na intenzitě práce. Pokud se věnuje pozornost rozvoji podnikání a její reklamě, pak budou v průměru všechny investované peníze splaceny za 3-5 měsíců. Na konci tohoto období začnete pracovat, nikoli jít na "nulu", ale s cílem dosáhnout zisku z investovaného úsilí.

  Pokud zacházíte se záležitostí s veškerou odpovědností a porozuměním, pak uspějete. Hlavní věc, kterou musíme pečlivě promyslet, je podnikatelský plán a vyzvednutí dobrých pracovníků.

  Podnikání na dodávku produktů doma. Obchodní plán dodávky výrobků do domu: potřebné vybavení a doklady pro začátek

  Nakupování online se stává stále populárnější a nejoblíbenější praxí v naší zemi. Existuje několik důvodů. Za prvé, nedostatek času. Chcete-li nakupovat hledat správnou věc, je to spíše zdlouhavé a často dlouhodobé zaměstnání. Zatímco on-line nakupování probíhá během několika minut.

  Zadruhé, existuje více možností. Pokud je v reálném světě nabídka omezena na obchody dostupné v konkrétním městě, pak ve virtuálním prostoru můžete koupit zboží z celého světa. Za třetí, banální lenost nebo neochota jít někam, pokud správná věc může přinést přímo k prahu. Nejoblíbenějším zbožím pro objednávání přes internet jsou oblečení a obuv, elektronika, domácí spotřebiče a další věci trvanlivého užívání.

  Pokud jde o jídlo, pak bez váhání půjdeme do supermarketu nebo na trh. Pokud chcete, nechcete, a pokud je v chladničce prázdná, budete muset jít. Ale pokud by existovala příležitost, mnoho občanů by neodmítlo objednávat internet a tyto zboží. Potřeba takové služby existuje, zejména pro zaneprázdněné osoby. Tak proč ne začít podnikat na dodávku produktů do vašeho domova? Někteří podnikatelé již tuto myšlenku zavedli do praxe, nicméně výklenek je stále volný.

  Způsoby uspořádání dodávky potravin: která z nich si vyberete?

  Existuje několik možností, jak tuto službu poskytnout. První je otevřít svůj vlastní internetový obchod s určitým sortimentem produktů. Tento závazek však vyžaduje velké finanční investice a je obtížné jej realizovat. Musíme přemýšlet nad dopravní logistikou, organizovat sklad, kde budou uloženy tisíce položek (pokud je sortiment malý, bude obtížné konkurovat konvenčním supermarketem), vytvořit jednotnou IT platformu.

  Druhý způsob, jak implementovat tento online obchod s produkty na základě stávající reálné obchodní sítě. Tato metoda je mnohem jednodušší a pohodlnější, neboť navíc bude zapotřebí pouze doprava a kurýr a produkty budou dodány "mateřskou" společností. Ale možnost je pro ty podnikatele, kteří již v reálném životě mají takové podnikání.

  Třetí - uspořádat dodávku produktů z existujících prodejen ve vašem městě, vydělávat na kurýrní službě. Tato metoda je nejzajímavější, nejméně nákladná pro finanční investice a dostatečně atraktivní z hlediska ziskovosti, pokud je správné přistupovat k implementaci. Zároveň existují volné výklenky v podnikání. V Rusku tato služba není tak populární, i když v některých regionech se již stala velmi populární.

  Schéma realizace dodávky výrobků a potřebné atributy pro start

  Hlavním pracovištěm dodávky bude internetový zdroj. Mělo by být co nejjednodušší a srozumitelnější pro všechny kategorie obyvatel. Právě zde bude objednávka zpracována. Podstatou práce je toto:

  1. Kupující přicházejí na vaše stránky, vyplní formulář objednávky produktu a dotazník, který uvádí jméno a kontaktní telefonní číslo. Kromě seznamu si vyberete obchody, ve kterých chcete nakupovat výrobky, a konkrétní přání produktu. Například značka, stupeň, obsah tuku atd.
  2. Objednávka obdrží a kontaktuje kupujícího a potvrdí jej. Pokud existují nějaké objasnění, jsou do formuláře zadány se slovy zákazníka.
  3. Pak je seznam s podrobnými pokyny zaslán kuriérovi. Provede nákup, dodržuje všechny požadavky a přání a doručí objednávku kupujícímu.
  4. Platba se provádí buď v hotovosti kuriérovi, nebo prostřednictvím stránky bezhotovostní platbou.

  Takové podnikání při dodávce výrobků do domu je jedinečné, ale v poptávce. Služba bude zajímavá jak pro mladé lidi, tak pro starší lidi. A aby služba byla opravdu pohodlná a kvalitní, musíte přemýšlet o všech základních nuancech. Takže na místě by měl být podrobný pokyn k vytvoření objednávky, informace o pravidlech pro poskytování služby, jeho náklady.

  Při volání kupujícího by měl provozovatel upozornit, že pokud seznam neuvádí přání produktu, například obsah tuku v zakysané smetaně, pak bude nákup podle uvážení kurýra. Proto, v zájmu samotného kupujícího, vyplňte formulář nejpodrobněji (při vývoji webu věnujte zvláštní pozornost oblasti nákupu).

  Vlastnosti pořadí výrobků: platební a jiné nuance

  V předstihu je třeba přemýšlet, jak se bude provádět platba za doručovací služby. Bude to pevná cena nebo procentní podíl z kupní částky? V obou případech existují výhody a nevýhody, proto zvolte ten, který je pro vás výhodnější. Je možné nabídnout expresní dodávku zvláště netrpělivým zákazníkům, kdy se nákup produktů uskuteční co nejdříve, ale za vyšší cenu.

  Rovněž stojí za to nabídnout zákazníkům příležitost specifikovat přání pro konkrétní čas dodání. Například objednejte si ráno, protože kurýr ji přinese v 19:00. Klienti, kteří jsou v práci, budou pohodlně nakupovat a přijímat je při příjezdu domů.

  Někteří zákazníci se navíc budou zajímat o specifické služby, například dodávky vesnických produktů doma. Lze jej nabídnout jako doplňující, pokud máte příležitost založit spolupráci se zemědělci-producenty. Tato možnost je však vhodná jako sezónní.

  Co potřebujete k organizaci doručovací služby?

  Vypadli jsme na to, jak objednávat a dodávat produkty do vašeho domova. Podnikatelský plán by měl obsahovat podrobné informace o všech atributech potřebných k zahájení činnosti. Promluvme si o tom, co potřebujete začít.

  Webová stránka společnosti

  Mělo by být vhodné, srozumitelné a funkční. Pokud jsou zákazníci zaměňováni o tom, jak učinit objednávku, co je třeba vyplnit, kde se dozvíte o ceně a dalších podmínkách, prostě odmítnou zpracovat žádost.

  Zaměstnanci

  Jedná se o dispečera, který přijímá a zpracovává objednávky, přenáší je na kurýry a poskytne komplexní podporu zákazníkům po telefonu. Může pracovat jak v kanceláři (pak musíte pronajmout pokoj a vybavit jej pracovní stanicí), a dálkově. Hlavní věc je, že během pracovního dne byl neustále v kontaktu a sledoval příjem příkazů.

  Nejdůležitějšími zaměstnanci jsou kurýři. Jejich počet závisí na frekvenci a počtu objednávek. Nejméně dva lidé. Nejlepší je najmout osoby s osobním autem a jen jim zaplatit benzin. To podstatně sníží potřebné investice.

  Dopravní služby

  Jak bylo uvedeno výše, nejvhodnější možností je najímat zaměstnance osobními vozidly. V opačném případě bude muset být zakoupen, a to je významná cena. Jediná věc, která je žádoucí, aby se - koupit van vybaveny termokuzovom, který bude provádět dodávku konkrétních zakázek (například menší nebo požadavek vedení záznamů o určité teplotě).

  Obecně je to všechno. Aby bylo možné uspořádat firmu, která by dodávala produkty do domu (neměla by být zaměňována s internetovým obchodem s potravinami), není třeba nic jiného. Nejdůležitější je organizovat dispečera a kurýr správně. Je dobré, když zaměstnanci oznamují stav objednávky (nákup / doručení) koordinátorovi, aby mohl sledovat průběh jeho provedení a v případě potřeby informovat zákazníka.

  Spolu s objednanými nákupy musí kuriér odvézt zákazníkovi šekem - přímo do rukou, a to nejen v balení s výrobky. Tím se zabrání možným nedorozuměním a stížnostem. Také je nutné organizovat zpětnou vazbu od klientů, aby věděli, které body by měly být zlepšeny / opraveny.

  Registrace činností pro dodávku výrobků

  Společnost může být zaregistrována jako LLC nebo IP. Potřebujete pouze povolení k podnikání v oblasti kurýrních služeb. Vzhledem k tomu, že sami sebe neprodukujete ani neprodáváte, problémy zde nenastane. Vaším úkolem jsou doručovací služby. To je obrovský přírůstek ve srovnání s jinými druhy podnikání, kdy společnost sama pronajme sklad, nakupuje a prodává potravinářské výrobky.

  Závěr

  Chcete-li podnikat na dodávku produktů na dům v naší době, je velmi výhodné. Lidé nyní nemají mnoho volného času, což je často drahé. Proto je mnoho z nich ochotno zaplatit za nákup a dodávku produktů pro někoho jiného. Pro začínajícího podnikatele je to příležitost k zahájení vlastního podnikání s minimálními finančními investicemi a vyhlídkami na dobrý zisk.