Podnikatelský plán pro dodávku vody

Voda je každodenní potřeba a jediný produkt, který nelze vyměnit. Každý den by člověk měl konzumovat asi dva litry čisté vody. Ve městě s populací 300 000 lidí je denně potřeba 600 000 litrů vody. Pít vodu doma, v práci, ve škole. Člověk nemůže pomoct přemýšlet, kde vzít takové množství čistého nechlorovaného nápoje. Předběžně vyhlížející podnikatel okamžitě věnuje pozornost podnikatelskému plánu pro dodávku vody pomocí výpočtů.

Obecná ustanovení

Chcete-li uspořádat firmu, která dodává vodu, můžete si vybrat jednu ze dvou možností: koupit vodu od producentů nebo samostatně vykopat studnu. Druhá možnost vyžaduje mnoho milionů dolarových nákladů, široký personál a delší dobu návratnosti. Ale i zde jsou výhody: kvůli vlastní výrobě by náklady na výrobek byly omezené. Tato volba však vyžaduje určitou geografickou polohu, a nikoli každý podnikatel si může dovolit přenášet výrobek z dálky. Současný obchodní plán dodávky vody bude založen na nákupu vody od velkých výrobců. Definujte počáteční data:

 • Nutná nemovitost: auto třídy GAZel a místo pro sklad.
 • Rozloha skladu: 20 metrů čtverečních. metrů.
 • Typ nemovitosti: prostory v pronájmu, vozidlo patří řediteli.
 • Počet osob: 2 osoby.
 • Pracovní doba: 5 dní v týdnu. Denní režim v závislosti na pracovní zátěži.
 • Vzor vlastnictví: IP.
 • Daňový systém: USN "příjmy mínus náklady" 6%.

Registrační formulář

Chcete-li otevřít společnost, aby dodala vodu jako organizační formu, je lepší vybrat IP. Je to způsobeno objemem výnosů a velikostí podnikání. Přestože mnoho velkých výrobců dává přednost práci s právnickými osobami, vede to k dalším nákladům a povinnostem.

Účetnictví bude provádět nezávisle ředitel organizace prostřednictvím online služby.

Než začnete společnost poskytující vodu, musíte provést následující kroky:

* Cena pronájmu je uvedena na 3 měsíce plus vklad ve výši nájmu za jeden měsíc, pak platby budou měsíčně v sazbě 600 rublů na metr čtvereční plochy.

Činnosti v oblasti dodávky vody nevyžadují licenci. Před nákupem vody od výrobce však musíte zkontrolovat jeho závěry SES a Ministerstvo zdravotnictví. Teprve poté je možné uzavřít dohodu s dodavatelem v dobré víře. Počáteční organizační náklady celkem činí 81 800. V některých případech může být v skladišti vyžadována kosmetická oprava a lepší ventilace. Tyto potřeby mohou vyžadovat zhruba 40 000 rublů. Celkem za počáteční organizační okamžiky potřebuje začínající podnikatel 121 800 lidí.

Technické vybavení

Otevření podniku pro dodávku vodního zařízení ve velkém množství není nutné.

Pro normální provoz bude stačit 1 osoba, aby doručila, nakládala a vykládala zboží. Je to však možné za podmínky, že správce vlastníka bude vést účty, objednávat potřebné produkty a přijímat zákaznické hovory. Není-li vlastník připraven vykonávat tyto funkce, bude nutné přijmout ještě jednu osobu pro organizační činnost a zadat externí účetnictví pro outsourcing.

V tomto obchodním plánu používáme pouze jednu najatou jednotku. Pro řidiče můžete nastavit pevný plat 25 000 rublů měsíčně. Spolu s odečtením činí měsíční mzdový účet 32.550 rublů.

Marketingová strategie

Na začátku práce je nutné studovat cílové publikum a provést zkušební dodávku vody. Dnes je poptávka po dodávce vody spokojena s dodávkou, takže nebude snadné stlačit na ucpaný trh. Pro zákazníky je třeba vytvořit flexibilní systém slev: čím více objednáte, tím levnější. Také s dlouhodobou spoluprací (příklad - od 3 měsíců) poskytovat konstantní slevu. Přilákání firemních zákazníků bude ještě obtížnější - zpravidla už mají vlastní důvěryhodného prodejce. Klamání klienta může být buď nižší, nebo lepší služba (nejlépe druhá možnost). Že vaše společnost byla na sluchu, je lepší používat standardní typy reklamy:

Kapitálové výdaje

Harmonogram práce na zahájení projektu

Aktivity na dodávku vody vylučují sezónnost: lidé vždycky pijí. I když množství spotřebované vody bude více v letních měsících, je nepravděpodobné, že to ovlivní počet zákazníků. Proto byste se neměli orientovat v době, kdy projekt začínal. Ve vypočtené verzi začíná projekt v dubnu, tj. Všechny přípravné práce začínají počátkem února.

Plánované ukazatele výkonnosti

Předtím, než přistoupíme k plánovaným příjmům, analyzujeme všechny položky výdajů. Není tolik:

 • Pronájem prostor a zařízení - 12 000 rublů.
 • Náklady na palivo - 15 000 rublů.
 • Plat se srážkami - 32 250 rublů.
 • Reklama (permanentní kontextová reklama) - 8 000 rublů.
 • Daně - asi 3 700 rublů.
 • Ostatní výdaje - 2 000 rublů.
 • Při prodeji 40 lahví vody denně a nákladů na vodu od výrobce v 2,5 rublů - 39 900 rublů.

Kromě toho, každý rok a půl budete muset úplně změnit obal, bude to stát 126 000 rublů. Vozidlo musí být kontrolováno každý rok. Pojištění se každoročně aktualizuje. Cena auta bude asi 20 tisíc rublů. Při velkých výdajích budeme každý měsíc platit určitou částku: 126 000/18 + 20 000/12 = 8 667 rublů. Celkové měsíční výdaje činí 121 517 rublů.

Pojďme k nejpříjemnějšímu - výpočtu zisku. Maloobchodní cena jednoho litru čisté vody činí 9,47 rublů. Celková cena jedné láhve o objemu 19 litrů je 180 rublů. V den, kdy řidič bude schopen zředit asi 50 lahví. Denní výnos bude 9000 rublů. Vzhledem k tomu, že systém slev pro klienty bude fungovat, celkový denní příjem se sníží o 5% na 8 550. Měsíční (za 21 dnů odpracovaný) zisk - 179 550 rublů. Čistý zisk - 58 033 rublů.

S nárůstem množství vody na 70 lahví (to je plné zatížení "gazelles"), příjmy se zvýší o 3,420 rublů denně, a proto o 71,820 za měsíc. V tomto případě se výdaje zvýší o 32.443 rublů. Čistý zisk při plném zatížení (v letních měsících) se bude rovnat 97 430 rublům. Roční obrat bude 2,370,066 rublů. Výnos se přiblíží k 825 000 rublům. Výnosnost je 35%. Počáteční investice lze vrátit do 17-18 měsíců.

Benchmarks

 • Zahájení projektu: únor 2017.
 • Začátek činnosti: duben 2017.
 • Opustit provozní zříceninu: červen 2017.
 • Výnos z předpokládaného příjmu: červenec 2017.
 • Doba návratnosti projektu dodávky vody: září-říjen 2018.

Nakonec,

Dodávka vody je jednoduchá. Nepotřebuje licenci, žádné specifické vybavení, žádné úzké znalosti. Každý, kdo má počáteční investici, může začít s tím. K dosažení těchto kvantitativních parametrů pro zisky je nutné sloužit nejméně 200 rodinám a 2 velkým organizacím. Pokud můžete přilákat více organizací, může se snížit počet rodin. Se šťastnou kombinací okolností a kompetentní strategie podnikatel dříve či později přemýšlí buď o rozšíření flotily nebo otevření vlastní studny, což sníží náklady na vodu o 6-8krát. To však vyžaduje zahájení několika milionů dolarů. Ale již budete diktovat pravidla na trhu s vodou a budete moci prodávat vodu nejen v maloobchodě, ale i v hromadné dodávce dalších vodovodních služeb.

Obchod na dodávku vody

Někdy začínající podnikatel čelí problému nalezení oblasti činnosti. Některé projekty vyžadují extrémně vysoké investice, jiné - obtížně realizovatelné. Univerzální obchod, který je k dispozici většině občanů, může být dodávka balené vody. Koneckonců, tato služba je dnes velmi populární a má vysokou poptávku.

Nuance aktivity

Obecně se ukázalo, že obchodování s vodou není tak dávno, i když se rychle stalo vedoucím postavením mezi ziskovými a ziskovými projekty. Koneckonců kvalita kapaliny z vodovodu často neodpovídá ani hygienickým normám, takže lidé dávají přednost použití výrobku, který neškodí zdraví. Kromě toho je vždy možnost rozšířit podnikání. Dodávka vody v cisternách do dachy je tedy populární, ale pravdivá sezónní služba.

Samozřejmě, bez investování vážných prostředků na vybudování plnohodnotné výroby nebudete uspět. Koneckonců těžba z artézských vrtů je velmi složitá a drahá záležitost. Bez velkých úspor můžete buď nabídnout služby autorizovaného prodejce těžebnímu podniku, nebo provádět práci zprostředkovatele při prodeji zboží. Tím, že pracujete přímo s výrobcem, výrazně zvýšíte podíl na zisku, tato možnost však bude vyžadovat seriózní předběžnou analýzu tohoto odvětví a vytváření kontaktů v této oblasti. Mimochodem, technická voda s dodávkou do zahrady je další možností, jak začít podnikat vlastní.

Samozřejmě, když uzavíráte dlouhodobé smlouvy, musíte se ujistit o kvalitě dodaného zboží a důkladně prozkoumat certifikáty. Nezapomeňte, že při prodeji produktů s nízkou kvalitou riskujete ztrátu zákazníků.

Obecně platí, že dnes je tento trh poměrně nasycený, takže budete muset vynaložit vážné úsilí, abyste se na něj ujali vedení. Podle odborníků bude prodej pitné vody jako podnikání dobrým nápadem pouze tehdy, budou-li splněny určitá pravidla a znalosti o specifikách tohoto povolání. Takže byste měli vytvořit prodejní základnu pro daný produkt, uzavřít smlouvu o dodávce se svým výrobcem a vyvinout optimální dodávací trasy. Důležitým faktem úspěšného podnikání bude navíc pověst vaší společnosti. Proto předem vypracujte podrobný a přemýšlivý obchodní plán.

Například prodej vody prostřednictvím automatických strojů bude stabilně vysoký, pokud podnikatel vyhodnotí segment spotřebitelů svých výrobků. Nezapomeňte, že konečným odkazem v systému jakékoliv podnikání je klient, a proto byste měli své podnikání budovat a zaměřit se na ně. Takže je možné dodávat zboží výhradně do velkých společností. Velký zisk přinese současně i dodávku pitné vody do domu soukromým osobám. Jedním slovem není spěchat k zahájení aktivit bez podrobného a pečlivého studia projektu.

Tipy pro začátečníky

Samozřejmě, obchodování s vodou je podnik, který má určitě své výhody. Možná, hlavní výhodou této lekce bude neustálé rozšiřování sítě zákazníků s prakticky žádnými vážnými investicemi do marketingu. Kromě toho se většina z nich stane vaším stálým zákazníkem. Je pravda, že to bude vyžadovat určité podmínky.

První věcí, na kterou je třeba uvažovat při zahájení podnikání, je program práce společnosti. Nezapomeňte, že doba vhodná pro klienta a místo přijetí zboží by se měla stát jednou z vašich priorit. Samozřejmě bude také nutné se dohodnout na optimálních způsobech doručení - abyste ušetřili osobní zdroje.

Existuje další tajemství, které vám umožní vybudovat úspěšné podnikání. Prodej vody přinese hmatatelný příjem při přísném dodržování všech podmínek smlouvy se zákazníkem. Přesnost a přesnost ve všem - záruka dlouhé a plodné spolupráce.

Jedním slovem je obrovská práce na vývoji všech detailů a podrobností projektu "Dodávka vody". Podnikatelský plán vypracovaný vás předem, nezapomeňte uvést popis myšlenkou obecně, posouzení možných rizik, rozhodnutí produktivních úkolů, stejně jako podrobné odhady výdajových položek. Tím, že věnujete náležitou pozornost této fázi implementace případu, můžete snadno organizovat projekt jakékoliv složitosti. Podívejme se na některé klíčové body této strategie.

Spuštění vlastní firmy

Takže až do skutečné realizace projektu, přemýšlejte nad všemi jeho detaily. Například je velmi důležité vypracovat společnou rozvojovou strategii. A tady je třeba počítat všechny nuance, které podnikání na vodě v lahvích naznačuje. Podnikatelský plán podniku je vždy stavěn podle určitého schématu. Zde uvádíme přibližný seznam, který by měl být dodržen, a začít s vlastní činností.

Abyste předešli možným komplikacím a problémům se státními kontrolními orgány, proveďte IP. Zde bude nejlepší volbou zjednodušený daňový systém. Kromě toho musí skladovací prostor splňovat příslušné normy. Proto zde budete muset získat nějaké doklady, aby společnost mohla pracovat normálně a hladce. Prodej balené vody jako podnikání nezahrnuje získání licence, když ji jednoduše implementujete. Proto můžete potřebné doklady sbírat poměrně rychle, protože jste na něm vynaložili asi 19 000 rublů.

Výrobní úkoly a jejich řešení

Vzhledem k tomu, že projekt zajišťuje pouze obchod s přírodními zdroji (bez těžby a zpracování), bude nutné nalézt vhodné místo pro použití jako sklad. Samozřejmě, že začínáte podnikat, nepotřebujete obrovské území. Obvykle je pro tyto účely dostatečná plocha 25 m². Jeho umístění může být cokoli, nicméně, zde jsou některé nuance.

Budovy, které se nacházejí ve vhodných místech pro dopravu po městě, tak možná budou nejúčinnější investicí. Jejich jediným nevýhodou jsou vysoké náklady na pronájem.

Budovy umístěné na okraji budovy obvykle stojí mnohem méně, ale v této situaci budete vážně zvyšovat režii. Například, dobrá společnost může stát pravidlem podobný sloganem: „Voda v domě - doprava zdarma“, a v tomto případě se náklady na palivo a odpisy dopravy může vážně ovlivnit celkový objem příjmů. Uveďte tedy umístění skladu s obecnými marketingovými zásadami.

Budeme zvažovat možnost pronájmu budovy o rozloze 30 m², která se nachází v centrální části malého města. Obvykle náklady na tyto budovy začínají od 16 000 rublů. Koneckonců z hlediska logistiky a ekonomiky bude tato možnost nejúspěšnější.

Investice do vybavení společnosti

Vzhledem k problému, jak otevřít podnik pro prodej vody, stojí za to pamatovat na získání objektů nezbytných pro výkon této činnosti. Obvykle budete muset koupit auto. Jeho nosnost by měla odpovídat zvolenému konceptu. Voda s dodávkou do kanceláře umožňuje koupi například Gazelles a doprava technických prostředků do letních družstev bude vyžadovat hledání nákladního tankeru.

Navíc, pro bezproblémový provoz by měly být zásoby v dostatečném množství. Spravedlně pracujete přímo s výrobcem a získáte zboží, které potřebujete, objednáním. Stává se zvlášť naléhavé, když je voda dodána do kanceláře. Chladič jako dárek pro zákazníka je dobrý tón, který může zvýšit konkurenceschopnost vašeho podniku. Takže ignorujte takové drobnosti. Náklady v této fázi se budou pohybovat od 550 000 rublů (second-hand Gazelle v roce 2013). Další přibližně 120 000 r. by měl stanovit měsíční nákup kontejnerů.

Pracovníci

Nově příchozí, který právě začíná podnikat, nebude muset najmout hodně zaměstnanců. Pro fungování firmy stačí vzít si zaměstnance řidiče a logistiky. Vezměte prosím na vědomí, že v této situaci podnikatel samostatně vykonává celkovou kontrolu nad pracovním procesem, spolupracuje s dodavateli a udržuje účetní oddělení. Samozřejmě, že pro takové účely můžete otevřít jednotlivé volná místa, ale jak to říkají odborníci, nejprve je to nepraktické. Počítejte s tím, že pravidelné srážky za platbu na pracovní plat se budou rovnat 42 000 rublům.

Dodávky a prodej: plánujeme předem

Samozřejmě nejdůležitější nuance v organizaci případu je zřízení kontaktů s těžebním podnikem. Je žádoucí, aby se nacházel v oblasti vašeho bydliště a mohl předložit certifikáty pro vaše produkty. Nezapomeňte, kvalita je prvním kritériem, které klient ocení. Samozřejmě se doporučuje pokusit se stát se prodejcem známé a spolehlivé společnosti. Pro měsíční nákupy výrobků pěšec od 50 000 rublů.

Když mluvíme o prodejní oblasti, můžete si uvědomit několik různých způsobů. Nedávné trendy mají tendenci zvyšovat podíl soukromých zákazníků v tomto odvětví. Dřívější spolupráce s takovou skupinou zákazníků byla nerentabilní. Dnes se situace mění. Takže tím, že nabízíte zboží velkým společnostem a obyvatelům soukromých a bytových domů, můžete výrazně zvýšit výdělky.

Hodnocení proveditelnosti podnikání

Nyní se pokusíme shrnout. Základ pro posouzení úspěšnosti projektu bude ukazatelem jeho ziskovosti, takže jej vypočítáme. Takže investice do podnikání budou následující:

 • registrace - 19 000;
 • nákup dopravy - 550 000;
 • kontejnery a zboží - 170 000;
 • ostatní náklady - 51 000.

Na začátku podnikání budete potřebovat hromadění 790 000 rublů. Samozřejmě, dostupnost vlastní dopravy sníží tuto hodnotu na minimální ukazatele. Nyní budeme studovat velikost ročních nákladů na podnikání. Jejich seznam je tvořen takto:

 • pronájem - 192 000;
 • plat - 504 000;
 • palivo a odpisy - 96 000;
 • výroba - 550 000;
 • daně - 150 000.

To znamená, že za rok práce bude trvat 1 492 000 rublů. Vzhledem k tomu, že dodavatelé nabízejí oficiálním prodejcům zboží se slevou až 75%, přibližné údaje o vašich ročních příjmech mohou dosáhnout 2 200 000 rublů. Prostředky, velikost zisku bude až 708 000 rublů, a projekt bude splácet investice do 13 měsíců.

Samozřejmě můžeme hovořit o přesných číslech pouze po sestavení kompletní databáze budoucích zákazníků. Zpravidla by mělo být prodáno minimálně 20 jednotek denně, aby vaše podnikání bylo ziskové. Samozřejmě, v průběhu času, můžete zvýšit publikum zákazníků a očekávat, že vážný zisk. Obecně platí, že podnikání o vodních vlastních recenzích dává většinou docela lichotivé.

Podnikání na dodávku vody - nové podnikání od A do Z

Pravděpodobně to ne každý ví dodávka vody - toto je zaměstnání s mnoha významnými výhodami, které vám umožňují začít podnikat bez zvláštních obtíží a postupně se rozvíjet od malého prodejce až po velkou společnost. Samozřejmě, že nikdo slibuje miliony šeků od spotřebitelů, ale také se nebudete zdržovat bez řádných kroků. Hlavní výhodou tohoto druhu činnosti lze říci trvalá potřeba absolutně nějaké osoby ve vodě, protože to je základní nezbytnost a nemůže být nahrazena nic. Ne všichni lidé kupují vodu s velkými kontejnery a někteří ji nekupují od cizích lidí - malé filtry na pár litrů vám umožní nešetřit spoustu peněz na pitnou vodu. Dodávka vody je však nutná nejen pro obyvatele bytů a domů - kancelářští pracovníci potřebují i ​​vodu, nikdo však nevloží filtr do kanceláře. Počet zákazníků je obrovský, schopnost vázat klienta na vaše služby je velmi, zisk z podnikání dodávky vody přináší slušné. Tak proč je každá jiná osoba, která není zapojena do takového podnikání? Ne každý ví, že to není složitá činnost a bojí se dělat chyby, které nakonec vedou k dluhům. Víme, jak nezahájit rake, a v tomto článku budeme o tom podrobně mluvit.

Jaké jsou výhody dodávky vody?

Nepotřebujeme, aby vypracovala komplexní podnikání na přivádění vody firmy plánují vytvořit model práce a učit se od odborníků, kolik peněz podnikání dodávat vodu - tyto případy zahrnuté milionáři, a dokonce ani tehdy ne všechny, ale musíme nejprve vydělat miliony. Dodávka vody se dělí dvěma způsoby: koupit ji od společností, které ji vyrábějí, nebo otevřít studnu, získat vodu a prodávat ji. Druhý proces by dělat velké zisky vzhledem k tomu, že voda je vaše a není třeba utrácet peníze, ale najít místo v rámci dobře, jeho objevu a vývoj, instalaci veškerého potřebného vybavení vytáhnout několik milionů dolarů. To není pro nás, bereme jednodušší možnost - koupit vodu pro další prodej. Najít společnost, která vyrábí a prodává voda není příliš obtížné - jediný okres v Moskvě je 15 firem, které extrahovat vodu a prodávat ji. Ceny za vodu jsou asi stejné, ale čím dál od centra je společnost, tím je voda levnější. Když otevřete podnik, abyste doručili vodu, musíte zvážit vše, i ty nejmenší detaily.

Nezbytné vybavení pro zahájení tohoto podnikání

Většina společností, které vyrábějí vodu, má již vlastní produkty, jako je minerální voda nebo podobně, ale stále ochotně prodávají pitnou vodu. Přibližná cena v Moskvě na litr vody je 4-5 rublů. V případě, že firma dodávat vodu - to je to, co chcete dělat po dlouhou dobu a mít prospěch z této stabilní příjem, pak po chvíli to bude možné požádat o slevu firem. V tomto oboru, pracovní postupy, v nichž obchodník, který si koupí více než 500 lahví vody za měsíc obdrží slevu ve výši 50% vody, a prodejce s obratem více než 1000 lahví - slevu ve výši 75%. Tyto bonusy jsou velkou motivací pracovat tvrději a hledat nové zákazníky v plné síle - čím více zákazníků, tím více se slevou a více peněz dostanete. Na internetových stránkách každé vodárenské společnosti je telefonní číslo, zavolejte, požádejte o cenu a můžete jít dostat vodu

Ve většině případů podnikání dodávky vody nevyžaduje drahé vybavení, kvůli čemuž bude naše zpronevěra malá. Chcete-li tuto firmu otevřít, musíte koupit lahve, které nesou vodu. Průměrná cena je 120 rublů za kus a každá láhev slouží asi jeden a půl roku, pak je třeba ji vyměnit. Je třeba znát přibližný počet zákazníků a na základě toho si koupit správný počet lahví, ale načítání méně než 100 lahví za měsíc nebude velmi výhodné.

Dobrá automobilová flotila je nedílnou součástí podnikání

Při podnikání v oblasti dodávky vody musíte nejdříve učinit svou práci rychle, včas a bez poškození válce - závisí na tom věrnost klienta. Gazelle je ideální volbou pro tento typ podnikání. Je prostorný, nenáročný a relativně ekonomický. Dodávka vody na toto vozidlo není nákladná. Gazelle může vzít na palubu velké množství lahví, zatímco náklady na doplňování paliva budou minimální. Koupit sestup Gazely nemusí všichni, ale můžete využít služby nájemného. Pronájem Gazelle v Moskvě stojí 1500 rublů denně za předpokladu, že okamžitě zaplatíte měsíční nájem nebo více.

Jako řidič můžete použít jak pracovníka pracujícího s platy, tak práci sami. Pokud nemáte práci nebo máte příležitost dodat vodu sami, náklady se sníží. Pokud to není možné, můžete si najat řidiče - průměrná mzda v Rusku za toto volné místo je 15 tisíc rublů měsíčně, v Moskvě, dodavatel vody dostane 20 tisíc měsíčně. Na co může jedna osoba snadno obsluhovat 30-40 klientů denně.

Obchodování s vodou: několik slov o zákaznících

Podnikatel začínající se nemůže radovat ze skutečnosti, že dodávka vody není sezónní práce. Lidé vždy chtějí pít, a ačkoli v létě je spotřeba vody mnohonásobně vyšší, ale v zimě budete stále mít dostatečný počet zákazníků a objednávek. Kvůli tomu nebudete v určitém období stagnovat a budete moci hledat zákazníky neustále, a ne v určitých časech.

Stojí za zmínku, že dodávky vody jsou nejčastěji objednávány v domácnostech a kancelářských budovách. Pracovníci v kanceláři také potřebují pít a bez toho nemůže dělat, i když ušetříte. Pravděpodobně všichni viděli velké přístroje s brýlemi ve velkých kancelářích, kde můžete sbírat vodu a uhasit žízeň. Hledání kanceláří, kde stále potřebují společnost na dodávku vody, je velmi obtížné - všichni našli trvalého dodavatele, někdy však podniky mění své preference a hledají nové dodavatele vody. Jedná se o velmi velký a stabilní příjem, a jak toho dosáhnout, budeme hovořit později.

Druhým, avšak ne méně důležitým klientem jsou soukromé osoby - domy a byty, kde se budeme orientovat, dodávka vody soukromým osobám přináší většinu příjmů většiny firem v tomto oboru. Lidé objednávají pitnou vodu v množství 19 litrů asi jednou za dva týdny a dělají to neustále. Je to také velmi stabilní zákazník, jakmile to dostanete, dostanete klienta na pár let.

Reagujeme na dodávku vody

Musíte přijít s tím, proč bude dodávka vody vaší firmy pro zákazníka atraktivnější než dodávka vody konkurentem. Poté, co se objeví nebo vynalezí výhody, můžete spustit reklamní kampaň. Nejprve se musíte pokusit najít klienty mezi kancelářemi - napsat leták nebo si jen vyrobit vizitku se jménem firmy a jejími službami a dát ji tomu, kdo je zodpovědný za vodu ve společnosti nebo kanceláři. Možná okamžitě nikdo nenabízí práci, ale po nějaké době někdo určitě bude reagovat. Opakujte postup s různými kancelářemi neustále a zvyšujte počet stálých kancelářských zákazníků.

Nemusíte fantazovat kvůli tomu, abyste vysvětlili, proč vaše podnikání o dodávce vody bude lepší, pokud přesvědčíte přátele a známé o tom. Pokud žijete ve velkém městě, pak budou známí, kteří kupují vodu tímto způsobem, mnoho a využijí vaše služby. Přátelé si vytvoří klientskou základnu za chvíli a když je příjem dostatečně vysoký, můžete v navštíveném místě rozdělit letáky nebo banner.

Dodávka vody - náklady a výnosy

Začněme pronájmem Gazely a platit řidiči. Gazela za měsíc 45 tisíc rublů, mzdy 20 tisíc rublů měsíčně. Pokud sami budete řídit vozidlo, náklady se sníží o slušné množství. Cena láhve s vodou je 120 rublů za kus, začněte s tím, že potřebujete 20-30 kusů, číslo závisí na pravidelných zákaznících. Přidat k ceně 2400 rublů. Je také nutné zahrnout cenu pohonných hmot do našich nákladů - naše Gazelle na plyn, takže by mělo stačit 6 tisíc rublů. A nezapomeňte, že náš příjem je daňově odečten ve výši 17,5% z celkového příjmu. To je vše, co potřebujete k zahájení podnikání - reklama bude zdarma ve formě známých. Náklady jsou 47 400 rublů na start bez řidiče a 67 400 rublů, pokud si najmete samostatného pracovníka. Vzhledem k tomu, že se jedná o nový podnik, počáteční rozpočet není příliš velký a téměř každý může.

Vaše společnost se vyplatí, pokud prodáte láhev s vodou 10-15 zákazníků denně. Cena jedné takové láhve je 180 rublů, odečtěte cenu vody, 4 ruble * 19 litrů = 76 rublů a získáte z balónu čistý zisk 104 rublů. Pokud je více zákazníků, pak se zisk zvýší, bude možné si pronajmout ještě jedno auto a dát tam další osobu, která dodá vodu paralelně.

Jak otevřít vodní obchod

Majitel vodáckého náklaďáku by si měl vzpomenout na hlavní rys trhu s dodávkami vody: aby na něm pracovala, nestačí najít kvalitní vodu a nalijte ji přes krásné lahve s dobře vytištěnými štítky. Jak říkají, je tady, v tomto podnikání "obraz není nic a žízeň je všechno". Hlavní problémy (a náklady!) Pro podnikatele vznikají ve fázi vytváření klientské základny pro ně, rozvoj logistiky pro pohyb po městě, to je prostě ve fázi řešení problému: jak sloužit zákazníkovi - včas!

Jaký je vlastník vodního dopravce?

Poskytněte zákazníkovi dodávku vody v době, která je pro zákazníka výhodná.

Zajistěte dodávku vody v době jasně vyznačené klientem (bez zpoždění a ne dříve, než bylo dohodnuto),
aby bylo možné rychle a bez ztráty (tj. flexibilně) změnit, koordinovat plán novým způsobem, pokud došlo k neočekávaným změnám v objednávkách.

Jak říkají samotní hráči na trhu, pokud nevíte, jak to všechno zajistíte, pak je příliš brzy, než se chcete zapojit do takového podnikání.

Minimální počáteční investice do podnikání dodávky vody do domu a kanceláře je stále mezi 8 a 12 tisíc rublů!

Takové nízké náklady jsou možné, když podnikatel má zpočátku k dispozici vlastní návěs nebo minibus.

Doba návratnosti je také minimální: prodej prvního (zkušebního) množství vody přinese vaší firmě "na nulu"!

Sezónnost vodního hospodářství

a ještě jedna skutečnost nemůže radovat začínajícího podnikatele. Trh obyčejné (balené) vody, která se prodává v obchodech a stáncích v maloobchodě - je zřetelně sezónní. Koneckonců, pití vody v malých lahvích koupí lidé, většinou v letních měsících, kdy je venku horké.

Ale trh pitné vody, který je dodáván plechovkami do kanceláří a domů, není v žádném případě spojen s sezónou, voda segmentu HOD se po celý rok koupí ve stejných objemech!

Pokles podílu vodárenství - ztráta kancelářského trhu

Podle odborníků kanceláře vždy představovaly více než 80% všech zákazníků z většiny vodárenských společností.

Jak zradit kanceláře

Faktem je, že taková služba pro pracovníky v kanceláři jako "vypít vodu z chladiče" je součástí sociálního balíčku. Pokud se podmínky sociálního balíčku odrážejí v pracovních smlouvách, náklady na ně jsou klasifikovány jako "hrubé náklady podniku" a takový chytrý manévr snižuje zdanitelný zisk podniku.

Ale co pro podnik. Když už je v krizi, uměle podcenit svůj zisk?

Výnosy jsou sníženy ne na papíře, ale v smutné realitě. Proto je první věcí, že logaritmus společností spoluautorů s řediteli je, že snižují financování sociálních balíčků. A první obětí kampaně proti luxusu, jak ukazuje praxe, je volná voda z chladničky.

V době krize je filistina spolehlivější než ředitel kanceláře

Všichni hráči na trhu dodávky pitné vody do domu a kanceláře, tradičně neradi dodávali vodu do domácností. Velmi vysoké náklady byly dodávky jedné výrobní jednotky. Všichni jednohlasně souhlasili, že "není vhodné vracet automobily do domu". Ale nyní hráči začali aktivně rozvíjet neoruté pole segmentu "spotřeby čisté vody celé rodině".

Vodní hospodářství: rodina v číslech

Standardní rodina tří lidí spotřebuje průměrně asi čtyři láhve vody za měsíc.

Podnikání se stává ziskem, pokud si koupíte od 15, nebo lépe - 20 lahví vody denně.

Proto pouze klientská základna 110-150 rodin poskytne vaší firmě přežití.

V průměru se provádí dodávka vody jedné rodině (jedna adresa) jednou za dva týdny.

Pokud se vám podaří zředit "rodiny" s "kancelářemi" (pokud mezi vašimi zákazníky existují právnické osoby, které pijí častěji a objednávají častěji), pak může být sníženo číslo (rodiny potřebné k přežití podniku).

Podívejme se na některé způsoby vstupu do vodárenství.

Začněme nejdražší. Požadovat přístup k velmi velkým úvěrům -

Celodenní provoz vody

při vytváření podnikání s plným cyklem vody budete muset projít dvěma obtížnými etapami:
etapa vývoje vlastního vrtu,
etapa výstavby vlastní stanice na plnění vody

Je jednodušší a rozumnější se připojit k již provozujícímu vodárenskému podnikání. V takovém případě prakticky neohrožujete své peníze. Existují dvě možnosti: povolení a prodejce.

Franchise

Kupující vodárenské franšízy investuje do již probíhajícího a osvědčeného podnikání, častěji prochází bezplatným tréninkem a získává neustálou poradenskou a marketingovou podporu od franšízy.

Prodejce

Nicméně nejjednodušší variantou vstupu do provozu dodávky pitné vody do domu a kanceláře je prodej hotových výrobků v nedotčené oblasti.

K tomu je nutné uzavřít dohodu s výrobcem, uvést první šarži výrobku na prodej a okamžitě získat velké slevy, které poskytují velké společnosti, i když nakupujete malá množství produktů - voda.

Tyto slevy obvykle začínají na 50%, ale pokud si koupíte více než 1 000 lahví měsíčně, dostanete slevu až 75%!

Rada od hráčů v oblasti vodního hospodářství

pokud znáte již zavedenou a rozsáhlou výrobu čisté pitné vody v blízkosti vás, začněte pracovat jako prodejce příslušného operátora.

Nákup franšízy je vždy druhým krokem a nastane, když je klientská síť vyřešena, prodej je upraven. V tomto případě stačí zadat své vlastní produkty do ceníku.

Povinné náklady na začátku provozu vody

Vodní hospodářství: náklady na balení
Budete muset zakoupit od dodavatele gramofon s životností jednoho až jednoho a půl roku. Cena jednoho kanistra kolísá kolem 120 rublů.

Druhá možnost: odebírat vodu na kauci, v kontejneru, který patří dodavateli na kauci, tržní hráči trvají na tom, že je výhodnější mít svůj vlastní "park" obalů.

Množství plechovek by mělo být zvýšeno neustálým nákupem lahví.

Počet požadovaných lahví se vypočítá takto: počet zákazníků se vynásobí třemi.

- jedna láhev je u klienta,
jeden, naplněné pro budoucí dodávku, je skladem,
další láhev je u výrobce vody.

Vodní doprava: Dopravní náklady

Doprava je nezbytná pro následující účely:

odeberte produkt od výrobce,
dodat zákazníkům vodu.

Nejhospodárnější možnost pro účastníky trhu považují značky automobilů "Gazelle", které pracují na trhu s plynem.

V gazelle je umístěno 50 až 70 kanystrů, náklady na jeden kilometr dodávky jsou asi dvě rubla.

Vodní hospodářství: Náklady na pronájem skladu

Pod malým skladištěm budete muset pronajmout plochu 20 metrů čtverečních

Vodní obchod: Organizační triky

Firma na dodávku pitné vody v domácnosti a kanceláře je nejlépe organizována jako „rodinný podnik“ ve stavu, který bude zaznamenán pouze dva lidé: jeden dodávat vodu a druhá revize dokumentů a práci s klienty.

Tato činnost je považována za jednu z nejjednodušších.

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Jak uspořádat firmu pro dodávku pitné vody

Mírně řečeno, ekologická situace ve velkých městech je velmi žádoucí. Pro časté, v mnoha městech to je problém s čistou vodou z kohoutku toků doslova rezavět ve vodě a vyprat děsivé, ale ještě více, mnoho nepijí, aniž by došlo k poškození organismu.

Proto mnoho podniků a obyčejní obyvatelé města preferují pitnou vodu z vrtů pro přípravu nápojů a potravin.

Vzhledem k tomu, že služba poskytování kvalitních vod se stává stále oblíbenějším, nebude to pro vás ztrátou. Vše bude záviset, ovšem, na jakémkoli podnikání, pouze na vaší kompetenci, kvalitě poskytovaných produktů a přemýšlivost obchodní strategie.

Proto je velmi výhodné vypořádat se s dodávkou balené vody kolem města. V malých městech není konkurence příliš vysoká a se správným přístupem není těžké vytáhnout zákaznickou základnu.

Voda určená k prodeji musí nutně splňovat všechny požadavky Ministerstva zdravotnictví. A požadavky, musím říct, jsou docela těžké.

Pitná voda musí být jedinečná, dekontaminovaná a bezprostředně před vstupem do prodejny musí být podrobena úplnému čištění. Proto musíte koupit dobré zařízení pro filtraci vody.

Není-li možnost odebírat vodu z přirozených přírodních klíčítek, může být extrahována z hlubokého vrtu mimo město. Nejjednodušší způsob, jak získat vodu, je odebrat ji z vodovodu a filtrovat v průmyslovém měřítku na speciální zařízení.

Tato metoda je však považována za nejnepatrnější. Ale pro začátečníky je vysoká kvalita výrobku hlavní zárukou úspěchu.

Zvláštním bodem je zvážit problematiku kontejnerů, v nichž se bude nalévat voda, a plastové nádrže jsou téměř vždy zapojeny do obratu. Odborníci doporučují používat standardní nádobu o objemu 19 litrů. Od zákazníků se vyžaduje, aby po použití vody.

Pohodlná je organizace, ve které se voda nehrozí osobou, ale organizovaným dopravníkem. Budete muset investovat peníze, ale nemůžete zorganizovat výdělečnou činnost bez investic.

Nejprve je třeba zjistit, jaká je vaše společnost pro dodávku vody. Ačkoli nějakým způsobem prozkoumat trh vašeho města.

S malým rozpočtem můžete začít s dodávkou pramenité vody do 19litrových lahví.

Vůz - v časných stádiích, když jste na to nikdo neví vhodný i osobního automobilu, pokud předběžné plánování dodávat vodu ve velkém množství bude pěkné získat gazelu, sobolí nebo podobné vozy zahraničních výrobců.

Při výběru auto na dodávku třeba se řídit následujícími parametry: Rozměry vozu - by neměl být příliš velký, často na dvorech a úzkými průchody nejsou až do konce a otočit a jet zpátky je ještě mnohem pohodlnější říci Gazelle „business“; než na podobném "zemědělci"; v ideálním případě jako minibusu s bočními dveřmi, protože praxe je mnohem snazší se dostat ven z bočních dveří, spíše než otevření dveří zavazadlového prostoru nebo dveře.

Láhve 19L. (Opakovaně použitelné).

Před výběrem dodavatele je třeba porovnat ceny lahví se svými konkurenty. V takovém případě musíte vypočítat, že kupní cena + vaše přirážka není vyšší než 50% byla mnohem nižší než cena konkurenčních firem.

Obvykle, čím větší je vaše objednávka, tím dražší bude cena za jednu lahev, tím více budete před konkurencí o krok před vámi.

Kryty pro lahve pod chladičem. Zde je nižší cena, tím lépe. Obvykle jsou nabízeny stejné dodavatele jako lahve.

Ruční pumpy pro láhve 19l-5-8l.

Zde je třeba dodržovat stejná pravidla jako při výběru lahví, ale potřebujete přečíst recenze výrobce, tady je lepší trochu přeplnit, ale koupit kvalitní spolehlivý produkt. A zákazník bude spokojen.

I zde se spoléháme na možnost cenové kvality. Je lepší přinést objednávku zákazníkům. Místo nákupu v předstihu se peníze vynaloží, ale nemusí existovat poptávka.

A tak, jakmile se rozhodnete o prostředcích pro přepravu vody a zakoupíte vše, co je potřeba, vznikne další otázka, odkud získáte vodu?

Na základě rozpočtu určit, jaký druh vody budete přepravovat: jarní nebo artesian z studny. Vzhledem k tomu, že druhou možností je vrtání studny, instalace filtrů a spousta papíru, administrativní byrokratická úprava nebude levná v pořadí 1-2 milionů. Proto zvažte variantu s pramenitou vodou.

Jistě z města vyprchá čistý pramen. Vybíráme z hlediska kvality - odlehlosti vody od města.

Cena je samozřejmě výrazně stanovena, výhodnější než cena konkurentů.
V první fázi bude reklama v novinách zveřejněna u vchodů.
Za kurzem jsou kvalitní reklamy v rozhlase, televizi, články v novinách o tom, jak lahodná a užitečná je vaše voda. A samozřejmě dát 4 lahve při nákupu 3. Slevy na vodě při nákupu velkého množství a pravidelných zákazníků.

Stejně důležitým faktorem je dostupnost objednávky, přijímání objednávek a placení za město mobilními telefony, e-mailem atd. maximální možný čas pro podání žádostí.

Dodávka je obvykle podle okresů. Vždy se snažte sledovat trasu, pokud v jedné oblasti nést jakýkoli ráno a pak v dopoledních hodinách provádět jakékoliv stálými zákazníky, aby se přizpůsobily vás, ne vy pro ně.

Není to úplně ten správný, ale účinný způsob, jak eliminovat konkurence, nechat pověsti o tom, co mají, "dobrou vodu". S klientem buďte zdvořilí a vždy jděte na setkání s nimi, za což vám dlouho poděkují spolupráci.

Dobře a konečně výdaje a příjmy:

 • Velkoobchodní cena láhve činí 120-180 rub. + vaše procento z celkové ceny maloobchodní ceny 150-200r.
 • Ruční čerpadlo 150-200r +% celkem 200-300r
 • Spotřeba paliva je 300-400 rub denně.
 • Cena vody činí 50-100 rublů za 19L

Když dodáváme 50 lahví denně, získáváme asi 4000 za den. I po odečtení výdajů souhlasíte!

Jedná se o podnik s malými investicemi v první fázi.

Jak podpořit vaše podnikání?

Například zákazníci nejsou obyčejní občané a soukromí klienti, ale řada organizací, to znamená, že voda musí být krmena do stravovacích zařízení, obchodních center a renomovaných firem. Proto musíte pečlivě přemýšlet o tom, jak správně propagovat svou službu.

Obvykle se první věc, která se stará o tyto spotřebitele, je cena a načasování. Poté jsou zkoumány dokumenty potvrzující kvalitu a čistotu výrobků.

Nejvhodnějším způsobem, jak se prezentovat na trhu s dodávkou pitné vody, je jasně a jednoduše vysvětlit rozdíl mezi vodovodní vodou a vodou. Nabídněte zkušební vodu (ochutnejte výrobek), ukažte výsledky chemické analýzy vody z vodovodu a vody.

V úvodní fázi propagace společnosti můžete nabídnout určité slevy. Takto budou potenciální zákazníci schopni ocenit všechny výhody vašich služeb.

Pokud se rozhodnete pracovat s korporátními klienty, bude nutné povinné zboží považovat za povinnou položku. Další bonusy nikomu jinému nezasahovaly. Můžete například nabídnout kávu a čaj v pytlích, krému a cukru. Také je nutné zřídit službu údržby chladičů.

Zvláštní pozornost by měla být věnována včasnému doručení. Pamatujte, že vážné společnosti nemají rádi čekat, takže je velmi důležité být přesné. Vaše služby by se neměly provádět pro zaměstnance společnosti, nestýkat a neovlivňovat jejich kvalitu práce.

Je důležité pečlivě uvažovat o způsobu doručení.

Bude to osobní parkoviště nebo si půjčíte řidiče s vlastním automobilem - rozhodnutí je vždy vaše. Vytvoření trasy je nezbytné podle všech pravidel logistiky, měly by být zohledněny všechny podrobnosti. Nejvhodnější volbou, která se praktikuje po celém světě, bude rozdělení území na okresy.

Ziskovost podnikání dodávky vody 25%

Ročně se počet těch, kteří přecházejí do lahví, zvyšuje o 5-7%. Stabilní růst činí trh s vodou zajímavější pro podnikání. Tvorba vlastních výrobních nákladů ve stovkách tisíc dolarů, organizace poskytování vodních dodávek je 15krát levnější.

Společnost, která se zabývá dodávkou vody, nepotřebuje žádné licence. Bude s výrobcem uzavřena dohoda. Výrobní společnosti vyžadují, aby potenciální partneři poskytli informace o navrhovaném území, kde bude prodávána voda, objemy prvních nákupů a údaje o počáteční zákaznické základně.

Je důležité, aby budoucí prodejce dokázal neustále nakupovat určité množství zboží. Producenti stanovují prodejní cenu jednotlivě pro každého partnera.

Samostatně si musí koupit kontejner. Každá láhev o objemu 19 litrů stojí od 180 do 220 rublů. V budoucnu vrátíte kontejner výrobci a získáte novou dávku, prodejce platí pouze za vodu.

Při uzavření smlouvy je třeba zkontrolovat, zda má lahvec veškeré dokumenty potřebné pro výrobu vody - především dokumenty SES, které potvrzují kvalitu vody a soulad požadovaného chemického složení se skutečným obsahem.

Odvětví dodávky vody: Prostory

Vodárenská společnost potřebuje kancelář a sklad. Umístění kanceláře nezáleží na tom, že s klienty téměř vždy komunikují telefonicky. Proto můžete ušetřit pronájmem suterénu nebo kanceláře na okraji města. Jednou z možností je vytvořit doma "kancelář".

Pro skromnou firmu s jedním nebo dvěma kancelářskými pracovníky je dostatek prostoru o rozloze 10-15 metrů čtverečních. m. Cena nájemného se pohybuje od 600 do 1,2 tisíc rublů. pro náměstí. m. Nábytek a vybavení budou muset kupovat židle, stoly a telefony. Můžete si zakoupit vícekanálový telefon s pobočkovou ústřednou. O koupi počítače, tiskárny, kopírky se bude muset starat na druhém místě, když klientská základna překročí 200 lidí.

Pokud se to dá dělat bez samostatné kanceláře, je v každém případě nezbytná skladovací místnost. Sklad je nutno pronajmout s objemem nákupů 16-20 tun vody za měsíc. Místnost musí být vybavena k ukládání vody. Voda by měla být chráněna před přímým slunečním zářením, je nutné udržovat teplotu vzduchu v rozmezí +5 až +20 stupňů. "

K dosažení těchto podmínek skladování není těžké - poměrně těsně uzavřené okna a fungující topný systém. Ceny za pronájem vhodných skladovacích zařízení začínají od 120 rublů. pro náměstí. m, a v průměru asi 300 rublů. pro náměstí. m.

Umístění skladu je mnohem důležitější než kancelář. Nejlepší je najít místo v oblasti, kde má firma nejvíce klientů, a to i v případě, že potřebujete přeplatku za pronájem, protože čas ztracený v dopravní zácpě a palivu bude stát více.

Odvětví dodávky vody: vozový park

Flotily vodního dopravce, které dodávají 4-5 tun za týden, by se měly skládat z jednoho nebo dvou vozů. Názory na volbu domácích nebo dovážených strojů nejsou jednoznačné. Někteří odborníci radí domácí "Gazelle". Vypořádá se všemi zátěžemi a jejich náklady jsou zcela přijatelné. Cena jedné "Gazely" je asi 300 tisíc rublů.

Jiní mají opačný názor: "Drobné nákladní automobily v zahraničí stojí zhruba stejně jako domácí, ale jsou trvalejší a vydrží vám o tři roky déle. To je zvláště důležité, pokud je společnost malá a aktivně využívá její flotilu. "

Dodávka vody: Zaměstnanci

Malá vodárenská společnost musí mít dispečer, dva řidiče-dopravce pro každé auto - budou pracovat na směnách. Mimochodem, expedice může pracovat doma bez nutnosti místa v kanceláři a mohou platit o 20-30% méně.
Téměř všechny společnosti na trhu s lahvovou vodou zaměstnávají zaměstnance, předávají reklamy novinám nebo používají osobní spojení. Výplata dispečera je 5-8 tisíc rublů, řidič - asi 10 tisíc rublů. Je žádoucí najmout jednoho nebo dva lidi, kteří se budou angažovat v aktivním prodeji. Takoví manažeři jsou povinni pracovat s korporátními klienty. Forma platby - plat (asi 5 tisíc rublů.) Plus poplatek (10-25% z částky transakce).

Dodávka vody: reklama

Chcete-li prodat 20 tun vody za měsíc, potřebujete základnu asi sto zákazníků (průměrná rodina tří lidí spotřebovává 40-50 litrů týdně). Úkolem prodejce je informovat potenciální zákazníky o jejich službách, tedy o včasné a vysoce kvalitní dodávce. Výrobek (voda) inzeruje výrobce. Vodárenští dopravci za účelem propagace svých služeb dávají oznámení a moduly v novinách, inzerují na vstupy a zastavují komplexy, vykládají letáky na poštovních schránkách. V průměru společnosti utrácejí na uvedené formy reklamy na 8 tisíc rublů. za měsíc.

Za to stojí také vytvoření vlastních webových stránek, které jsou velmi užitečné pro propagaci.
Menší firma, která nakupuje 200250 lahví za týden, v reklamě, je lepší sázet na domácnosti než na kanceláře. A vybírají domy, které ještě nejsou pokryty jinými společnostmi, protože soukromí zákazníci okamžitě platí za vodu a vždy víc než korporace, domácnosti zřídka mění svou volbu.

Obchod s dodávkou vody: zpětná platba

Provozovatelé trhu tvrdí, že průměrná ziskovost dodávky vody začíná od 15 do 25%. Doba návratnosti závisí na zvolené strategii, plánech investorů. Firma, která nakupuje 20 tun za měsíc a prodává zboží, může své investice snadno vrátit za rok a půl.

Výnos doručovací společnosti závisí především na ceně, za kterou kupuje vodu. A cena, podle pořadí, závisí na objemu nákupů a podmínkách spolupráce. Malí zprostředkovatelé prodávají vodu za stejné náklady jako výrobce. V důsledku toho se značka, kterou obchodníci dělají, pohybuje od 50 do 300%, ale někdy ještě vyšší.

Průměrná maloobchodní cena je 4-6 rublů. na litr.

Jednou z nejdůležitějších podmínek pro spolupráci je zákaz prodeje zboží za cenu nižší, než je cena výrobce. Dumping může vést k ukončení smlouvy.

VÝSLEDKY

Výpočet pro firmu, který dodává 5 tun vody týdně.
Kupní cena - 2 rubla. na litr, prodej - 6 rublů. na litr.
Zaměstnanci - dva řidiči-dopravci, dispečer doma.

Jednorázové náklady na otevření:

Auto "Gazelle" - 300 000 rub
Tara - 105 000 rub
Oznámení o zaměstnání - 3000r
Pokladna 20 000 rub

Příjem - 120 000 rub

Fixní náklady:

Pronájem skladu - 5000r
Mzda řidičů - 20 000 rub
Dispečer výplaty - 5000r
Reklama - 8000r

Variabilní náklady:

Nákup vody - 40 000 rub
Palivo a maziva - 8000 rub

Celkem všech výdajů: 86 000 rub

Zisk před zdaněním - 34 000

Ziskovost - 39,5%

Prah vstupu - 514 600r

Na základě materiálů časopisu Business Quarter

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.