Podnikatelský plán: hostování. Jak výhodné je pronájem nemovitosti. Podnikatelský plán pro penzion

Nemovitosti, pokud jsou řádně spravovány, mohou být nejen klidným útočištěm pro financování v různých hospodářských krizích, ale také velmi výnosným obchodem. Jednou z nejlepších možností investování do úspor je penzion.

Podnikatelský záměr malého hotelu není obtížný, ale abyste se stali úspěšným manažerem, musíte vynaložit veškeré úsilí. Nově jmenovaný podnikatel se bude muset zabývat finančními i organizačními problémy. Je velmi obtížné se vypořádat se všemi úkoly, proto s největší pravděpodobností budeme muset najmout další zaměstnance.

Srovnávací analýza hotelového podnikání

V ekonomicky rozvinutých zemích je situace normální, když 60% obyvatel dává přednost velkým hotelům, zatímco zbývajících 40% volí soukromý sektor. Situace, která je nyní pozorována v hotelovém podnikání v Rusku, je v mnoha ohledech podobná zahraničním zkušenostem. Základním rozdílem je pouze to, že v tomto odvětví prakticky nemáme konkurenci.

V západní Evropě jsou malé penziony pevně obsazeny. V takových mini-hotelích je těžké najít fitness centrum, bar, bazén nebo kasino, ale hosté spravidla nepotřebují toto. Lidé se především zajímají o pohodlí a kvalitu služeb.

Velký hotel funguje na principu dopravníku. Její zaměstnanci považují každého nového zákazníka za jeden z mnoha. Dokonce i při objednávání luxusního pokoje je obtížné se zbavit obsesivních služeb a rozvážné zdvořilosti, pro kterou musíte dát pokaždé "čaj". Někteří z tohoto důvodu si vybere útulný penzion.

Jak otevřít svůj mini-hotel: vyhledejte pokoj

Prvním problémem, kterým bude člověk, který chce pracovat v hotelovém podnikání, bude najít správný pokoj. Pro malý hotel není nutné kupovat výškovou budovu a soukromé sídlo v městském vývoji nebude snadné najít.

Zdá se, že existuje cesta ven ze slepé uličky. Trh s bydlením i dnes je doslova přeplněný komunálními byty. To je nejlepší možnost otevřít penzion. Podnikatelský plán by měl stanovit existenci určitého počátečního kapitálu, který bude vynaložen na pořízení takových obytných prostor.

Pokud je to možné, je lepší koupit bydlení, které se nachází nad druhým patrem. Také je třeba vzít v úvahu, že hosté upřednostňují pobyt v centrální a historické čtvrti města. Měli byste věnovat pozornost dostupnosti kaváren a obchodů v okolí.

Klasifikace soukromého hotelového podnikání

V naší zemi nejsou pojmy "penzion" a "malý hotel" právně definovány. V souvislosti s tím je potíže při jejich klasifikaci. Pokud využijete zahraniční zkušenosti, může být hotel považován za malý, v němž počet pokojů nepřesahuje padesát.

Tam je také neformální klasifikace v Rusku. Podle jeho kritérií jsou přiděleny malé hotely (10-30 pokojů ve speciálně budovaných stavbách) a bytové mini-hotely (5-15 místností ve vícepodlažních bytových domech). Samostatně jsou zde také ubytovny umístěné v soukromých rezidencích.

Někteří lidé jsou zvyklí na počítání hvězd za účelem určení dobrého hotelu nebo špatného. Tento přístup nelze uplatnit na malé hotely, protože požadavky na penzion - bez ohledu na jeho velikost - budou stejné. Chcete-li například přiřadit 5 hvězdiček, je nutné, aby v budově byla kadeřnictví, tenisový kurt, několik výtahů a mnoho dalších.

Denní pronájem bytů

V podmínkách zvýšené poptávky po nemovitostech a nedostatečné činnosti stavebních firem neustále roste cena za metr čtvereční obytného prostoru. To je důvod, proč lidé, kteří mají několik bytů nebo domů, raději neprodávají, ale je pronajmou. Podobná situace se vyskytuje i v mnoha zemích, avšak v Rusku je každodenní pronájem bytů prováděna úspěšnými společnostmi a organizacemi, a to nejen obyčejnými občany.

Tento paradox lze vysvětlit skutečností, že oficiální návrh hotelového podnikání je z právního hlediska velmi komplikovaným postupem. Je-li mini-hotel umístěn v bývalém společenském bytě, pak se předpoklad musí nejprve přijmout do neobývaného fondu a poté kompletně přeprogramovat prostor. To bude vyžadovat spoustu času a úsilí.

Podle statistik je každý druhý penzion registrovaný v rezidenčním sektoru v rezidenčním sektoru. Zdanění, které je v tomto případě mnohem humánnější, je dalším důvodem pro tuto volbu.

Výhody mini-hotelů

Podle průzkumů veřejného mínění lidé, kteří pobývají v malých hotelech a soukromých ubytovnách, hlavní důvod jejich výběru nazývají nižší cenu, útulný interiér, stejně jako individuální přístup ke každému klientovi. Je velmi důležité, aby se hosté cítili jako doma. Velké hotely, které ubytují stovky hostů, jsou velmi špatné pro tyto účely.

Penzion, jehož obchodní plán je velmi flexibilní a snadno upravitelný, je vhodný jak pro kreativní osobu, tak pro podnikatele. Nabídku a každodenní rutinu lze s klientem předem projednat. Velký význam má také poskytování služeb, jako je praní prádla, dodání čerstvého tisku a pošty.

Malý formát vám umožňuje vytvořit pocit pohody a pohody pro hosty a hodně stojí za to. Majitel penzionu může efektivně kontrolovat kvalitu poskytovaných služeb.

Fázový program akcí

Podnikatelský plán pro penzion je nejlépe rozdělen do několika malých položek. Musí být prováděny důsledně, pak nemusíte najít peníze pro všechno najednou. Takový přístup pomůže dosáhnout úspěchu v co nejkratším čase.

Takže po výběru budoucího mini-hotelu je nutné pokračovat na hlavní scéně. Rekonstrukce bytu nebo domu bude mít velkou část počátečního kapitálu. Ale to není tak špatné, hlavním problémem bude získání všech potřebných dokumentů. Nebude možné dokončit výstavbu a byrokracii za méně než rok.

Ale tato byrokratická potíže zde nekončí. Aby malý hotel měl světlo, plyn a horkou vodu, musíte se dostat k příslušným orgánům. Pokud by všechny výše uvedené kruhy pekla úspěšně prošly, pak můžete pokračovat do nejpříjemnější části podniku, jmenovitě získávání a přilákání prvních klientů.

Výběr nejlepší cenové kategorie

Vždy je nutné nejprve analyzovat trh a poté vypracovat obchodní plán. Penzion musí splňovat požadavky určité cenové kategorie. Nedostatek jasné třídní orientace může vyděsit potenciální zákazníky.

Nestojí za to honit dva ptáky. Pokud mezi 5 rozpočtovými čísly, umístit 5 luxus, pak se s největší pravděpodobností nebude páčit obě kategorie. Také hodinové pronájmy místností pro milovníky pohodlí mohou velmi rychle zkazit pověst hotelu.

Nábor zaměstnanců

Takzvaný lidský zdroj musí být nezbytně začleněn do obchodního plánu. Hostování je prováděno zaměstnanci, kteří zde pracují. Z jeho zdvořilosti a citlivosti závisí to, zda se návštěvník bude chtít vrátit zpět do hotelu.

Počet zaměstnanců by měl být vypočten podle počtu pokojů v penzionu. S 10 až 30 hosty, například tým, který se skládá z manažera, kuchaře a dvou služebných, se snadno vyrovná.

Zpětná vazba

Chcete-li alespoň zhruba určit dobu návratnosti, musíte vypočítat náklady a příjmy, které přinese dům. Podnikatelský plán, jak již bylo uvedeno výše, by měl nejprve zohlednit náklady na nákup místnosti.

Nejvýhodnější možností je koupit 300 čtverečních metrů obytného prostoru. Takové potěšení bude stát nejméně 600 tisíc dolarů. Přibližně polovina vyhlášené částky bude vynaložena na obnovu budov, zdobení, vydávání povolení a uzavření smluv s organizacemi poskytujícími zdroje.

Náklady na standardní služby, které zahrnují čisté prádlo a tři jídla denně, musí také brát v úvahu obchodní plán. Penzion bez nich se jednoduše změní na dům.

Z této situace existují 2 způsoby. První je najímat kuchaře a další pracovníky.

Druhý způsob vyžaduje potřebu interakce s externími organizacemi: jídelnami, kavárnami, prádelnami.

Každá firma potřebuje reklamu. A penzion není výjimkou. Umístěte ji lépe v místních novinách a specializujte se na pokrytí tématu cestovního ruchu lesklých časopisů. Vynikajícím marketingovým nástrojem je internet. Rozhodující úlohu však bude hrát reklama "z úst do úst", která se šíří rychlostí světla.

Takže pokud se podíváte na statistické výpočty, ukáže se, že uvedení minihotelu s 10 pokoji typu apartmán nebo stejného penzionu bude stát milion dolarů. Zaplacení takové investice není tak brzy, v průměru trvá 6 až 8 let.

Vlastní hotelový obchod: jak otevřít penzion

Jako moderní městští obyvatelé, zbaveni příležitosti pravidelně odpočívat na přírodě, snívají alespoň jednou ročně tuto příležitost získat penzion - vynikající volbou pro ziskový a udržitelný obchod. Otázka, jak otevřít penzion je zajímavá pro mnoho podnikatelů.

Výhody a sezónní omezení

Cílovou skupinou tohoto oboru podnikání jsou středního věku a starší lidé, páry, rodiny s dětmi. Mladí lidé si samozřejmě mohou zvolit i ubytování jako možnost ubytování, ale měli by se zaměřit na lidi více či méně bohatí, kteří přišli nešetřit, ale odpočívat. Chtějí zpravidla odpočívat a žít nějaký čas pryč od shonu.

Z jiných zařízení se penzion velmi liší:

 • Je pohodlnější a klidnější než hostel nebo levný hotel.
 • V penzionu můžete získat služby na 4 * úrovni bez přeplatků.
 • Atmosféra je příjemnější a příjemnější než v bytě.
Důležitá rada podnikatelům: neztrácejte čas ani na jednoduché rutinní úkoly, které mohou být delegovány. Převeďte je na volné nože "Executionu.ru". Garantovaná kvalita práce na čas nebo peníze zpět. Ceny dokonce i pro rozvoj stránek začínají od 500 rublů.

Ale aby bylo vše uspořádáno správně, je třeba si uvědomit sezónní omezení a nepocetovat stejný obchodní plán po celý rok. Pokud uvažujete o tom, jak otevřít penzion na moři, podívejte se na statistiku návštěvnosti. Většinou lidé přijíždějí do střediska od května do září, zbytek času nebudou návštěvníci vůbec nebo velmi málo.

Dokonce i když neotevíráte penzion na pobřeží, ale někde jinde, nezapomeňte zjistit, co chtějí turisté na toto místo. To vám umožní vybrat si správné místo a naplánovat výlet za vysokou a nízkou sezónu. V opačném případě může být projekt nerentabilní, ne-li nerentabilní.

Zahraniční a ruské zkušenosti

Přestože penziony existovaly během sovětské éry, dnešní instituce spojují domácí zkušenosti se zahraničními. Moderní penziony již nejsou elitní zařízení "pouze pro své vlastní", ale poměrně přístupná, útulná a klidná místa, která by měla zanechat dobrý dojem. V ideálním případě, pokud je turista dostatečně spokojen, že poradí penzionu svým přátelům, příbuzným a kolegům.

Z pohledu přitažlivosti trhu není otázka, jak otevřít penzion v Rusku, příliš obtížné řešit. Proveďte průzkum nebo průzkum trhu, získáte statistiky o turistickém průmyslu v regionu a zjistěte, co obecně chtějí turisté, a zejména cílové publikum. Statistické údaje jsou obecně následující:

 • V přímořském letovisku je ideální volbou - poskytnout lidem vybavení na pláži: lehátka, deštníky a tak dále. Čím blíže je dům na pláži, tím lépe.
 • Pokud se v okolí nacházejí historické památky, exkurze mohou být nabízeny jako doplňková služba.
 • Existují i ​​jiné způsoby, jak diverzifikovat volný čas, v závislosti na zeměpisné poloze. Včetně tohoto potápění, surfování, rafting, jeeping, lyžování a snowboarding, pěší turistiku a jízdu na koni.
 • Komfort závisí těžce na malých věcech. Dávejte pozor na dostupnost internetu, neukládejte do uspořádání koupelen a toalet. Umožněte hostům v každém pokoji cítit se pohodlně: měkký nábytek zvyšuje komfort a záclony na oknech chrání před zvědavými očima.
 • Transfer, parkování a pronájem automobilů, motocyklů, koloběžek nebo jízdních kol umožňují hostům cítit se volnější a činí pobyt atraktivnějším.

Samostatně je nutné rozhodnout o problému s jídlem. Existují dva základní přístupy. První je poskytnout hostům moderní kuchyň s jídelnou, aby si mohli připravit vlastní jídlo. Druhým je péče o dostupnost stravovacích zařízení co nejblíže, nebo dokonce otevření vlastní kavárny na území. Pokud je to možné, tyto dva přístupy lze kombinovat, aby poskytly maximální svobodu volby.

Mezi další prvky, které mohou být komfort hostů - to je rybaření, ruská koupel nebo sauna, vybavená místo pro piknik a nastavit pro grilování, dětské hřiště, zahrada, venkovní a krytý bazén, a tak dále.

Nábor zaměstnanců

K penzionu pracoval bez přestávek a volných dnů, což hostům poskytlo pohodlí, bude zapotřebí následující personál:

 • vedoucí účetní;
 • administrátoři - od dvou nebo více;
 • pro pěší výlety - průvodce;
 • pro převoz a organizaci výletů - řidičů;
 • pro práci v kavárně nebo baru - kuchař nebo barman;
 • pracovní stráže;
 • čisticí prostředky nebo čisticí prostředky.

V malém penzionu může správce provádět několik funkcí najednou, ale vzhledem k tomu, že návštěvnost roste, bude nutné rozlišovat odpovědnosti. Klíčovými vlastnostmi personálu jsou upřímnost, pečlivost, dobrá vůle a bezkonkurenční konflikt.

Uspořádání budovy a pozemku

Pokud přemýšlíte o tom, jak otevřít penzion v bytovém domě, pak mějte na paměti: je to mnohem jednodušší, aby to bylo v přírodě než ve městě. Opuštění pozemku v penzionu v tomto případě nebude vyžadovat aukční řízení. Bude docela těžké vyzdvihnout místo v již rozvinutém letovisku nebo turistickém městě: obvykle tam už je vše obsazeno. Zvažte malé osady: vesnice, vesnice, vesnice nebo dokonce farmy.

Ideální budova pod penzionem je dvoupodlažní, třípodlažní a čtyřpatrová chata, ve které se budou nacházet čtyři až deset místností. Pokud můžete najít stavbu v dobrém stavu, ušetříte na opravách, ale bez počátečního kapitálu to stále nemůžete udělat. Vyzdobení areálu a samotné budovy musí být doprovázeno uspořádáním společné hostelu, kuchyně nebo jídelny, technických místností, parkoviště. V závislosti na životním prostředí se problém s plotem řeší samostatně. Je zpravidla pevné, s výškou dvou až tří metrů, takže se hosté cítí v bezpečí.

Složení zařízení a materiálů zahrnuje následující kategorie:

 • pro kuchyň: sporák, umyvadlo, stoly a židle, skříňky a police, digestoř, nádobí a příbory;
 • pro koupelny a latríny: instalatérské, vany nebo sprchy, doplňovací sada hygienických a sprchových doplňků;
 • pro obývací pokoje: nábytek, soupravy ložního prádla, klimatizační jednotky nebo dělené systémy, závěsy a dekorační prvky;
 • nástroje a spotřební materiály pro čištění;
 • bezpečnost a bezpečnost: alarm, kamery, požární a poplašné systémy, dveře a zámky.

Použití služeb profesionálního architekta a interiérového návrháře vám umožní vyhnout se obtěžujícím chybám při přestavbě a návrhu budovy.

Právní základ a dodržování norem

Pokud nemáte v plánu vytvořit hotelový řetězec, rozhodněte se vytvořit IP se zjednodušeným systémem zdanění příjmů. To vám ušetří nároky od daňové služby a také vám umožní vyjednávat s cestovními kancelářemi, organizátory zájezdů, zábavními institucemi na stejné úrovni.

Pokud uvažujete o tom, jak otevřít penzion, je třeba, aby dokumenty byly zpracovány v souladu se zákonem. Dokumentační postupy zahrnují:

 • získání povolení Rospotrebnadzor, požární a sanitární epidemiologické služby;
 • certifikace penzionu v souladu s ruskými předpisy založenými na mezinárodní normě ISO;
 • v přítomnosti vlastního baru - povolení k prodeji alkoholu a uzavření souvisejících smluv;
 • v přítomnosti kuchyně, jídelny nebo kavárny - získání povolení, uzavírání smluv o hygieně, odstraňování odpadků, ošetření prostor od škůdců.

Chcete-li vyhlásit své přání a přilákat hosty, budete muset spolupracovat s cestovními kancelářemi a informačními agregátory a hotelovými zařízeními. Pokud chcete, aby přitahovali pozornost hostů dvěma, třemi nebo čtyřmi hvězdičkami rozumně a legálně, přečtěte si požadavky a zkontrolujte, zda vše odpovídá požadované úrovni.

Pokud jde o otázku, jak otevřít penzion, právní rámec je poměrně složitý a vysoce závislé na specifika, nepřehánějte to v ekonomice a hledat pomoc od kvalifikovaných právníků. Několik konzultací vám pomůže splnit zákonné požadavky a vyhnout se mnoha problémům.

Přibližné výpočty

Celkové náklady, jako například splacení, penzionu závisí na regionu a lokalitě. Průměrné náklady jsou přibližně následující:

 • Akvizice budovy s místem - od jednoho a půl milionu rublů.
 • Re-vybavení, vylepšení, dokončení, výstavba dalších staveb - od jednoho milionu rublů.
 • Reklamní kampaň pro "propagaci" - asi 100-150 tisíc rublů.
 • Platy zaměstnancům za měsíc - asi 100 až 200 tisíc rublů.
 • Daně a související náklady na údržbu penzionu za měsíc - od 50 tisíc rublů.

Minimální výše počáteční investice je tedy téměř tři miliony rublů. Současně jsou pokoje zpravidla pronajaty za cenu 500 rublů na osobu a den s minimálním množstvím služeb. Pokud máte další služby a pohodlí na úrovni tří nebo čtyř hvězdiček, můžete zvýšit cenu ubytování na jeden a půl, dvě nebo tři tisíce rublů na osobu a den. Při průměrné návštěvě bude pět standardních dvoupodlažních pokojů generovat tržby přibližně 400-600 tisíc měsíčně. Tak, aby se penzijní důchod udržel při zachování docházky po celý rok, může být po dobu osmi měsíců za přítomnosti vysokých a malých období - po dobu jednoho a půl až dvou let.

Penzion jako podnik může být doporučen podnikatelům s počátečním kapitálem pět milionů rublů nebo více. Ziskovost a stabilita podniku bude vysoká, pokud se kompetentně zaměříte na volbu místa a uspořádání instituce. Nedoporučuje se plně spoléhat na sebe - je lepší zapojit zkušenosti odborníků: právníka, architekta, návrháře interiéru a tak dále. Pokud již v této oblasti podnikáte, bude pro vás mnohem jednodušší; pokud ne, bude muset věnovat spoustu času studování vlastností turistického ruchu, a to od základů.

Tip 1: Jak otevřít penzion

Tip 2: Hostinec - skvělý odpočinek, dobrý obchod

Chcete-li otevřít vlastní hotel, je pro bohaté lidi možnost. Ale penzionu - Projekt je poměrně cenově dostupný. Tento formát je velmi známý na Západě, v Rusku se začíná rozvíjet, ale má velké vyhlídky.

Chcete-li zorganizovat penzion, nepotřebujete velký startovací kapitál. Koneckonců, můžete otevřít takový mini-hotel na základě stávajícího domu v obci. Samozřejmě, ideální volba - Penzion u moře. Ale je docela výhodné, aby se stal mini-hotel v hezké ruské vnitrozemí, kde je v blízkosti les, řeka a další krása.

U penzionů je poskytováno preferenční zdanění, pokud není více než 10 pokojů, není nutné zaregistrovat právnickou osobu, certifikace je přísně dobrovolná. Ovšem samozřejmě majitelé samých mají zájem o poskytování kvalitních služeb. Koneckonců, úspěch projektů tohoto formátu je založen na ohleduplném postoji k hostům, domácí atmosféře a nějaké "želé", kterou majitelé přišli.

Někdo organizuje pro hosty řadu programů, jako je jízda na koni nebo noční rybolov, někdo nabízí parník v reálné ruské lázni nebo rafting podél řeky - tvůrčí v tomto případě je vítán. Důležitou součástí úspěchu je lahodné domácké jídlo, které hostí hosté, kteří obvykle bydlí poblíž. Samozřejmě, musíme se postarat o pohodlí cestujících, zajistit různé typy pokojů s možností umístit přistýlku, organizovat parkoviště.

Pokud se turisté podařilo mít dobrý odpočinek, oni říkají přátelům a známým o penzionu, a také tam přijdou, věří v "ústní slovo". Odborníci to říkají soukromý penzion se vyplácí 2,5-4 let. Ziskovost se pohybuje mezi 20-30%. V mnoha ruských regionech dnes orgány podporují rozvoj penzionů. Existují speciální programy, školy pro správu soukromých hotelů.

Jak otevřít host: průvodce krok za krokem

Přidáno do záložek: 0

Jak otevřít hotel od začátku

Potřeba městských obyvatel pohodlně relaxovat mimo město stimuluje podnikání k vytvoření nových odrůd služeb. Jednou z oblíbených služeb lze považovat za hosty, jejichž klienti mají možnost strávit příjemné a tiché víkendy se svými rodinami, odvrácenými od městského shonu. K organizaci takovéto činnosti je důležité znát základní fáze jejího vzniku.

Vlastnosti, výhody komplexů hostů

Mezi neocenitelné výhody ubytovacího komplexu jako podnikání patří zvláštní charakter kategorie zákazníků, kteří tuto službu využívají. Zpravidla se jedná o zajištěné obyvatele velkých měst s vysokou mírou solventnosti. Tak, brzy po otevření takového komplexu, to se vyplatí a začnou přinášet stabilní příjem.

Ve videu: Funkce hotelového podnikání, nástrahy

Dalším přínosem otevření penzionového komplexu nebo penzionu - požadavky všech veřejných služeb ve vztahu k takovému podniku jsou nižší než klasické hotely, což znamená, že zřízení takového podniku bude vyžadovat výrazně menší investice. Hlavní věc, kterou majitel komplexu hostů může vyhrát, je vyšší úroveň pohodlí, která může poskytnout malé komfortní chaty ve srovnání s velkými a hlučným hotelem.

Je však důležité vzít v úvahu určitý nedostatek penzionů - jejich sezónnost: jsou nejvíce populární během prázdnin, zejména od května do září, ve zbývajících měsících bude zisk mnohem nižší.

Hlavní podmínky pro poskytnutí pohodlného odpočinku pro hosty, díky nimž bude komplex hostingu konkurenceschopný, lze pojmenovat takto:

 • umístění na přírodě (ideálně - na pláži nebo jiném vodním toku s vybavenými plážemi, v lese nebo horách);
 • organizování volného času hostů. Takže můžete doporučit návštěvy exkurzí, vstup na koni nebo zajímavé turistické cesty atd.
 • poskytovat hostům internet a pohodlný transfer.

Jídlo je jedním z nejdůležitějších rysů, které ovlivňují úspěch budoucího podniku. Hosté by měli nabídnout lahodné a pestré menu, takže zbytek si bude pamatovat jen pozitivní momenty.

Organizace hostského komplexu: počáteční kroky

První věc, o které musí rozhodnout zakladatel komplexu hostů, je, jaký organizační a právní forma má jeho podnik. Pokud je organizace malá a zakladatel je jedna osoba, můžete začít registrovat jako samostatný podnikatel.

Ve videu: hotelové podnikání od začátku

V některých případech nebude možné vytvořit formu PI a bude vyžadováno založení právnické osoby k zahájení podnikání. S výhodou se obrátí na formulář LLC. Například pokud jsou zakladateli dvě nebo více osob, je nutné založit právnickou osobu. Poskytování úvěrů podnikům bankám vyžaduje také odvolání na takovou organizační a právní formu. Ve zbytku je registrace jako IP výhodnější pro začínajícího podnikatele, neboť je možné zvolit si šetrnou formu zdanění, včetně zjednodušeného zdanění, což značně zmírňuje daňový tlak na podnikání. Navíc individuální podnikatel, na rozdíl od právnické osoby, nesmí objednat pečeť, a v případě porušení jakýchkoli požadavků zákona jsou pokuty za IP mnohem nižší.

Je pravda, že zakladatelé LLC nesou osobní odpovědnost, protože všechny možné ztráty jsou vypláceny na úkor vloženého základního kapitálu.

Na samém začátku registrace společnosti se musíte postarat o výběr vhodného personálu pro hostující komplex. Především potřebujete zkušeného manažera, který je obeznámen se všemi organizačními rysy a finanční složkou podniku tohoto typu. Pokud se nejprve dostanete bez služeb příchozího účetního, což umožní obecně snížit náklady na práci, v budoucnu bude požadován odborný personál tohoto profilu na plný úvazek. Administrátor a ošetřovatelé jsou také povinní: dívky, kuchaři, číšníci, pracovníci v parku a další. Pokud hostující komplex nabízí služby, jako jsou výlety, jízda na koni, masáže nebo sportovní kurzy, měli by být také pravidelní nebo pozvaní pracovníci těchto akcí.

Před zahájením podnikání tohoto typu je třeba sestavit podrobný obchodní plán, ve kterém je třeba vzít v úvahu sezónnost podniku a skutečnost, že hostující komplex přinese nepravidelný zisk s přihlédnutím ke sezónnosti. Příjmy, které podnikatel obdrží během letní sezóny, by proto měly platit náklady na údržbu komplexu po celý rok.

Video: Výhody hotelového podnikání

Jednou z hlavních etap organizace hostinského komplexu je pronájem a koupě pozemku a prostor pro ubytování hostů. Tato nákladová položka bude jednou z nejdražších, protože bude vyžadovat vybavení obývacího pokoje, ložnic a kuchyně s veškerým potřebným nábytkem, spotřebiči a elektronikou. Za účelem přilákání zákazníků placených by měl být interní i externí design komplexu hostů na nejvyšší úrovni. Chcete-li jej vytvořit, doporučujeme kontaktovat profesionální designéry. Kromě služeb interiérového designéra budete potřebovat pomoc krajinného návrháře při návrhu přilehlého území.

Reklama - jedna z hlavních podmínek pro rozvoj podnikání v hotelovém průmyslu. Především se jedná o malé a málo známé, pouze otevřené podniky. Takže hotelový komplex může být ohlášen prostřednictvím internetu, a to jak kontextové reklamy, tak na turistických místech, stejně jako prostřednictvím sociálních sítí.

Média, stejně jako distribuce informačních letáků a brožur také fungují dobře. Nejprve klientům přitahují propagační akce, slevy a různé příjemné bonusy. Na těchto prvcích můžete zvýraznit.

Registrace a provádění dokumentů: hlavní etapy

 • Propsání aplikace na zvláštní formulář, který si zvolil a specifikoval odpovídající druh činnosti a doprovázel jej kódem OKVED;
 • poskytnout minimální balíček dokumentů (kopie pasu a čísla TIN);
 • zaplatit státní poplatek a přiložit k žádosti doklad o zaplacení.

Zaregistrujte PI v daňové službě, která se nachází v oblasti, kde je podnikatel registrován. Na stejném místě berou požadavky na zaplacení daně, které lze uplatnit téměř ve všech bankách, a to pouze s uvedením účelu platby.

Registrační dokumenty PI lze podávat buď osobně, nebo prostřednictvím jejich zástupce, nebo poštou, a to i prostřednictvím internetu. Ve druhém případě jsou všechny dokumenty certifikovány notářem a prošité, navíc potřebujete plnou moc zástupce, který je také certifikován oprávněnou osobou. Pro zasílání dokumentů je vyžadována plná moc. Pokud jsou dokumenty pro registraci zasílány prostřednictvím internetu, na místě daňové kontroly, všechny formuláře jsou vyplněny přímo online a můžete také automaticky platit poplatek.

Ve většině případů se registrace individuálního podnikatele provádí po dobu 3 dnů. Výsledkem je, že vlastník nového podniku obdrží certifikát, ve kterém uvede skutečnost, že podnikatelskou činnost a individuální kód, a záznamový list obsahující základní údaje o IP.

Když rozšiřujete svou firmu, můžete zaregistrovat právnickou osobu, která vám brzy umožní rozšířit se do širšího rozsahu hotelových aktivit. Hlavní podmínkou v tomto případě však bude přijetí certifikátu o hotelovém standardu. Povinností při přechodu na formulář LLC bude objednávka tisku, stejně jako dostupnost určitého schváleného kapitálu, bez něhož nemůže být právnická osoba registrována.

Po dokončení registrace musí zakladatel komplexu hostů získat všechna potřebná povolení včetně potvrzení souladu s požadavky takových specializovaných služeb, jako jsou požární a sanitární prohlídky. Včetně dokumentů, které potvrzují, že místnost je vybavena požární signalizací a hasicími přístroji, stejně jako dezinfekce, deratizace a další nezbytné postupy.

Vytvoření komplexu hostů je tedy celou sérií organizačních akcí, stejně jako významných finančních výdajů, takže nejprve musíte vypracovat kompetentní obchodní plán.

Obchodní plán penzionu: rysy, nuance, tipy

Městští obyvatelé jsou velmi unaveni ze zběsilého rytmu života. Není divu, že často mají touhu po tichu odpočívat na malebném místě.

To lze provést usídlením v penzionu na břehu řeky, na moři nebo na venkově.

Vzhledem k této skutečnosti můžete přemýšlet o své vlastní firmě na základě poskytování ubytování pro rekreanty.

Podnikatelský záměr penzionu mu pomůže správně spustit a rozvíjet.

Vlastnosti, výhody a nevýhody

Ve většině případů jsou rekreanti středního věku, manželé, rodiny s dětmi atd. Mladší generace může také využít penzionu.

Nicméně, spoléhat na ty lidi, kteří nezachrání na své dovolené.

Zaměstnání takového podniku má své klady a zápory.

Mezi plusy patří několik položek:

 • pohodlí, což nestačí v levných hotelech nebo ubytovnách;
 • služby na úrovni čtyřhvězdičkového hotelu za přijatelnou cenu;
 • útulné prostředí.

Nevýhodou je sezónní omezení v podnikání. Pozornost je třeba věnovat předem při přípravě podnikatelského plánu pro penzion.

Vezměte si například moře - turisté to navštíví od května do začátku podzimu. Ve zbytku času je jen málo z nich.

V obchodním plánu je třeba se dozvědět o preferencích těch, kteří se mohou stát návštěvníkem.

Tyto informace pomohou vytvořit kompetentní akční plán pro všechny roční období. Pokud ne, můžete zůstat bez zisku.

Zahraniční zkušenosti

Abyste se dozvěděli všechny funkce tohoto podnikání, musíte věnovat pozornost tomu, jak se to děje v jiných zemích.

Zjistěte, jak v Americe budují penziony v Evropě atd.

Ve většině zemí se tato instituce nepovažuje za elitu.

Obvykle je k dispozici prakticky všem kategoriím občanů. Mírné ceny, čisté prostory, dostupnost potřebných věcí budou nepochybně přitahovat velké množství zákazníků.

Seznam věcí, které turisté potřebují, vypadá takto:

 • Pokud se jedná o přímořské letovisko, lidé budou potřebovat lehátka, slunečníky atd. Bylo by hezké vybrat místo blíže k oblíbeným plážím.
 • Pokud je v okolí spousta atrakcí, výlety mohou být zahrnuty do seznamu poskytovaných služeb.
 • Pokud oblast dovolí a v průběhu roku můžete nabídnout potápění, surfing, jízdu na koni, bruslení nebo snowboarding atd.
 • Je třeba vybavit místnost měkkým nábytkem, domácími spotřebiči, dostatečným množstvím polic a zásuvek. Zůstaňte hosty co nejpříjemnější.
 • Hostům je zde velmi ceněný bezplatný vysokorychlostní přístup k internetu.
 • V blízkosti domu by bylo vhodné parkovat. Můžete si také pronajmout auta, jízdní kola a skútry.

Nezapomeňte na výživu.

Můžete jej uspořádat dvěma způsoby:

 1. Vybavení kuchyně a jídelny, kde hosté mohou vařit a jíst nezávisle.
 2. Otevřete kavárnu nebo jídelnu s lahodným domácím jídlem.

Pokud to finanční prostředky dovolí, můžete to udělat oběma.

Hosté se mohou bavit, můžete jim nabídnout rybaření, návštěvu sauny nebo sauny, bazénu atd. Pro děti je třeba připravit hřiště.

Zaměstnanci

K práci instituce nezastavila a hosté by kdykoli mohli tento problém vyřešit, je třeba postarat se o dostatečný počet zaměstnanců:

 • účetní;
 • Administrátor (je lepší, pokud existují dva nebo více z nich);
 • průvodce;
 • několik řidičů;
 • kuchař nebo barman v kavárně;
 • bezpečnostní stráž;
 • čističů místností a území.

Hlavními vlastnostmi personálu by měla být vstřícnost, schopnost komunikovat se zákazníky, poctivost a schopnost rychle vyřešit konflikt.

Uspořádání prostor a pozemků

Na samém začátku si musíte vybrat místo, kde bude dům umístěn.

Ideální volba - krajina. Je snadnější začít podobné podnikání než v oblíbených městech.

Věnujte pozornost i malým obcím a vesnicím.

Je žádoucí, aby byla budova dvoupatrová, třípodlažní nebo čtyřpodlažní. Počet pokojů - ne více než deset.

Neopouštějte dokončené budovy opravami. Tím ušetříte značné množství peněz.

Ale bez nákladů stále nemůže.

K nákupu vybavení a některých materiálů bude zapotřebí financování:

 • sporák, umyvadlo, jídelní stoly a židle, veškeré skříňky a kuchyňské náčiní;
 • klempířské práce, vany nebo sprchy, sprchové gely, mýdla a domácí chemikálie;
 • nábytek pro obývací pokoje, ložní prádlo, klimatizace, záclony a dekorace;
 • zařízení pro čištění;
 • alarm, CCTV kamery, dveře a zámky.
na obsah ↑

Dokumentace

Za prvé je nutné vydat IP se zjednodušeným systémem placení daní.

Dále musíte sbírat soubor dokumentů:

 • povolení od hygienické a epidemiologické stanice, hasičského oddělení a dalších podobných orgánů;
 • osvědčení penzionu;
 • povolení k prodeji alkoholu;
 • pokud je k dispozici jídelna nebo kavárna, je nutné získat povolení a podepsat smlouvy o odvozu odpadu a speciálním ošetření škůdců.
na obsah ↑

Odhadované náklady a výnosy

Výše počátečního kapitálu a zisku závisí na místě, kde bude instituce umístěna. V průměru jsou počáteční náklady asi 3 000 000 rublů.

Tato částka zahrnuje několik položek (vypořádání v rublech):

 • koupě budovy a pozemků kolem ní - 1 500 000;
 • opravy a vybavení dodatečných budov - 1 000 000;
 • reklama - 150 000;
 • platy pro zaměstnance - cca 200 000;
 • daně a údržbu budovy - 50 000.

Typický pokoj stojí asi 500 rubl za den od jedné osoby. Místnosti se zvýšeným komfortem mohou stát až 3000 rublů.

Pokud například v domě je pět pokojů, průměrný příjem bude přibližně 600 000 rublů měsíčně.

Vzhledem k účasti v různých obdobích lze vypočítat, že investice budou splaceny přibližně za rok.

Je třeba vzít v úvahu všechno: umístění, sezónnost a další služby. Pouze za takových podmínek bude možné získat zisk, nikoliv ztráty.

Jak vytvořit podnikatelský plán pro penzion

Pokud existuje touha uspořádat vlastní podnikání, ale vyvstává otázka, jaká by měla být postava, velmi dobrý nápad bude vytvořit vlastní dům. Takové podnikání bude velmi žádané, velké množství lidí dnes ráda spočívá na přírodě, takže pokud je vše děláno správně, není pochyb o tom, že takové podnikání přinese velmi dobrý příjem. Nicméně pokud je taková myšlenka zajímavá pro začínající podnikatele, je nutné nejprve sestavit kompetentní obchodní plán pro penzion.

Pojem "penzion" ve většině lidí, zejména ve starších a středních generacích, způsobuje sdružením elity, nepřístupným obyčejným lidem, místo, kde může odpočívat pouze elita.

Jednou z hlavních zákazníků penzionů byli vysoce postavovaní vůdcové, různí šéfové, kteří se chtěli uvolnit z ruchu města a těšit se z tiché, krásné dovolené v přírodě. Zpravidla se tento penzion se nachází daleko od zvědavých očí, v malebném místě, tam byl lázeňský dům, rybník, bazén, který je často lodní stanice - zkrátka vše, co vám umožní relaxovat a odpočinout si.

Dnes, odpočinek v elitním penzionu přestal být něco elitu, každý si to může dovolit, mít určitou částku (a to nemusí být velké). Z tohoto důvodu stále více začínajících podnikatelů buduje své podnikání v této oblasti. Je třeba poznamenat, že velké množství moderních penzionů postavili ti podnikatelé, kteří tam zpočátku odpočívali, a pak se raději investovali své peníze do takového podnikání. Tento faktor je nepochybně pozitivní, protože pouze ti lidé, kteří sami vědí, jak zlepšit infrastrukturu rekreace, mohou hostům nabídnout ty nejlepší podmínky.

Co je třeba vzít v úvahu při organizaci takovéto činnosti?

Ti, kteří se chystáme otevřít takovou firmu, měli byste vědět, že získání majetku pro výstavbu mini-hotelu ve městě je velmi problematické, ale najít si pokoj v penzionu na venkově je mnohem jednodušší, a cena je docela hodně levnější. Je třeba poznamenat, že penzion, který odpočívá, ve kterém si můžete vychutnat všechny přírodní krásy, bude mít mnohem větší popularitu než mini-hotel se nachází ve městě. Skutečnost, že přidělování pozemků pro výstavbu rodinného domu nevyžaduje postup aukce, a najít sídlo v malebném místě, které je prázdné, nebuďte příliš tvrdý. Pokud jde o náklady na takové panství, to vše závisí na jeho stavu a dalších charakteristikách - můžete si koupit dům za 5000 dolarů, nebo možná za 50 tisíc. Je třeba mít na paměti, že si můžete koupit sídlo za relativně málo peněz, ale aby jej převést na penzionu je nepravděpodobné, že uspět s minimálními náklady, takže pokud tam je velký počáteční kapitál, je lepší si koupit ready-made penzionu.

Je třeba poznamenat, že když se taková obchodní činnost právě začíná rozvíjet, velké množství podnikatelů upřednostňovalo vybudování "mini-Evropy" v opuštěných starých panstvích, přeměňují své domy na skutečné hrady. Takový kýč však nebyl velkým požadavkem, proto stále více podnikatelů dává přednost budování penzionů s místní barvou. Proto je možné odmítnout drahé eurorepair, konzultovat s etnografy, utrácet poměrně malou částku peněz, po které můžete čekat na hosty a vypočítat zisk.

Je třeba vzít v úvahu, že dřevěné sruby jsou mezi návštěvníky velmi oblíbené, takže interiér těchto budov není složitý, ale je velmi nákladné provádět veškeré potřebné komunikace - plyn, voda, elektřina.

Při organizaci takového podnikání jako penzionu byste měli vzít v úvahu, že kromě ubytovacích služeb patří výlety, lov, rybaření. Je třeba poznamenat, že pokud budou tyto služby kompetentně organizovány, budou schopny přinést velmi hmatatelný příjem. Po zvolení panství je budova přeměněna na penzion, je třeba najímat personál. Chcete-li ušetřit na to by neměl být, protože je to z práce zaměstnanců v mnoha ohledech bude záviset na tom, kolik zákazníků bude v domě. Co se týče počtu zaměstnanců, první věc, kterou by měla být najmout kuchaře, čisticí prostředky, služky, Portýr, vodítka, a pokud máte v plánu uspořádat lov a rybolov, Strážce. Důrazně se doporučuje, aby všichni tito zaměstnanci byli zaměstnáni se zkušenostmi, takže později nebude docházet k nedorozuměním.

Pokyny pro plánování podnikání

Podnikový plán penzionu po volbě zaměstnance, znamená hledání klientů. Chcete-li to provést, nenahládejte kolo, stačí objednat kompetentní reklamní společnost, měli byste se však domnívat, že by měla být objednána v dobré reklamní agentuře, která odpovídá za kvalitu své práce. Je třeba poznamenat, že služby vysoce kvalitní reklamní agentury nejsou levné, ale zjevně to není článek, na který byste měli ušetřit peníze. Organizování penzion, měli byste věnovat velkou pozornost národním exoty - to je láska, a to nejen ruští turisté, ale i hosté ze zahraničí, které v ruské provincii roste a přinášejí velmi dobrý příjem.

Takže, jaké další služby může nabídnout vlastníkovi soukromého penzionu navíc jen zůstat? Jedním z hlavních položek výnosů - je organizace jídla (nejlépe zaměřit se na ruskou národní zbarvení, nebo přejděte do kuchyně na místě, kde se penzion můžete velmi dobře dělat pořádání rautů v přírodě (kde je hlavní chod podává zvěřinové, rybí. pták, plody, houby a tak dále). je-li v blízkosti penzionu je nějaký subjekt vody (řeka, rybník, jezero), jsme schopni zajistit půjčení lodí (pramice, motorové čluny, katamarány). Dalším velkým úspěchem užil rybaření, básník Měli bychom tomu věnovat zvláštní pozornost.

Mezi služby, které jsou velmi oblíbené, stojí za pozornost sauna, sauna, bazén. Parkování je možné zaplatit také, podnikatelský záměr penzionu to znamená. Pokud se však zaplatí více služeb, parkování je možné bezplatně poskytnout.

Výpočty pro organizaci takovéto činnosti

Nyní můžete počítat vše, abyste podnikatelský plán penzionu jasněji viděli.

 1. Koupě zámku, který je převede do soukromého domu - 30 000 dolarů.
 2. Zaměstnávat personál k obsluze penzionu - 4000 dolarů za měsíc.
 3. Výstavba sauny, bazénu, lodního doku, altány, letní kuchyně - 25000 dolarů.
 4. Provádění reklamní kampaně - 3000 dolarů.

Celkově k otevření soukromého penzionu bude trvat průměrně 62 000 dolarů. To nezohledňuje návrh podnikání, který je lepší svěřit odborníkům.

Nyní, pokud jde o zisky - pokud je v soukromém domě 8 pokojů, každý pokoj si můžete pronajmout za 200 dolarů za den. Můžete nabídnout všestrannou službu, když zákazník platí za všechny služby najednou za 300 USD za den (praxe ukazuje, že tento přístup je nejúspěšnější). Není nutné očekávat, že všechna čísla budou trvale obsazena, avšak v průměru můžeme předpokládat, že měsíční obrat činí nejméně 200 000 USD měsíčně, což znamená, že můžete počítat se ziskem ve výši 100 000 USD (bez daní). Takže v nejhorším scénáři můžete vrátit investice do penzionu za pouhý rok. Úroveň ziskovosti takového podniku může být odlišná, ale v průměru se pohybuje od 30 do 50% ročně.

Host jako podnik: jak otevřít podnik

V tomto materiálu:

V poslední době začíná stále více začínajících podnikatelů přemýšlet o tom, jak otevřít penzion a uvědomit si, jak moc mohou být ziskové. V současné době nemá každý obyvatel města možnost získat kvalitní odpočinek. Ale někdy chceš trávit čas v přírodě, ale příprava na odpočinek trvá hodně času, takže se každý rozhodne, že se s touto záležitostí sám vypořádá. Chcete-li si odpočinout a strávit příjemný čas mimo město, mnoho penzionů. Nabízí celou škálu služeb, které mohou být zajímavé pro rodiny, kteří jsou unaveni městským životem.

Pros investovat do penzionu

Funkcí penzionů je, že jsou většinou využíváni střední a starší generací, tj. Zákazníci s penězi, které jsou připraveny strávit na pohodlí. Samozřejmě, že i mladí lidé si mohou vybrat svůj penzion, ale především mladí lidé preferují aktivnější a dokonce i extrémní odpočinek.

Hosté těchto domů jsou zpravidla obyvatelé měst s průměrnou nebo vysokou úrovní příjmu. Pro ně je komfort důležitý během zbytku, takže vše musí odpovídat vysoké úrovni. To zase bude vyžadovat značné investice. Ale všechny náklady se vyplatí, protože hostince jsou dnes velmi oblíbené.

Charakteristickým znakem tohoto druhu rekreace je, že penziony jsou útulnější než levné hotely a sanatoria. Úroveň služby zde zpravidla trvá na všech čtyřech hvězdách, ale v tomto případě neexistuje žádná nadměrná platba. Majitelé penzionů se snaží vytvořit nejjemnější a přátelskou atmosféru, která přispívá k rekreaci a je tak oblíbená u obyvatel měst. Kvůli obrovským výhodám těchto zařízení jsou v poslední době velkou poptávkou.

Ale tady stojí za zmínku jeden mínus, totiž sezónnost práce.

Penziony, jako například obchod, mohou být velmi výnosné pouze během prázdnin, tj. Od května do září.

V zimě jsou návštěvníci penzionů velmi málo. Výjimkou může být pouze úspěšné umístění firmy. Například, pokud podnikatel může získat místo pro výstavbu v blízkosti turistického místa, může se dostat po celý rok.

Důležité body pro otevření penzionu

Takové typy hotelů existovaly i v době Sovětského svazu a byly docela populární. Jenže dříve se jednalo o jednoduchou alternativu k sanatoriu a nyní zůstává v penzionu nazýváno elitní odpočinek. Úroveň služby by proto měla být v nadmořské výšce.

Jednou z nejlepších možností je otevření penzionu u moře. Takové domy jsou v sezóně velkou poptávkou, ale počáteční investice bude velká. Pozemek u moře je drahý. Kromě toho je třeba vybavit pláž turisty. Jedná se o lehátka, deštníky, záchrannou stanici a vodní aktivity. To vše není předpokladem, ale pomůže zvýšit podnik na novou úroveň. Dobré pláže vždy přitahují lidi, kteří budou odpočívat u moře.

V případě, že místo pro výstavbu penzionů bude v blízkosti atrakcí, můžete si udělat další výlety. Je to velmi výhodné pro hosty a je výhodné pro majitele domů. Můžete si zorganizovat další volný čas. Pokud je to možné, stojí za to organizovat potápění, rafting nebo vodní lyžování. Jízda na koních a pěší turistika jsou vždy velmi žádané.

Vzhledem k tomu, že v penzionu převážně lidé, kteří upřednostňují pohodlí, stojí za to postarat se o to, aby byl zajištěn vysoce kvalitní internet a vybavení komfortní koupelny s teplou vodou. Doporučujeme vám nabídnout hostům transfer. To je velmi důležité pro ty zákazníky, kteří zůstanou v penzionu poprvé.

Obecně platí, že penziony jsou vybaveny pohodlným nábytkem, ale bez výrazných excesů. Samozřejmě, můžete vydat jednu místnost pro "luxus", ale obecně, poptávka po domích z obvyklé kategorie "standard" a "pohodlí."

Samostatně je třeba rozdělit jídlo, protože musí být nabízeno v penzionu. Zde můžete jít dvěma způsoby, to znamená pozvat hosty k použití kuchyně nebo využít služby "místního" šéfkuchaře, který bude sloužit snídani, oběd a večeře (jídlo je zahrnuto v ceně pokoje). Je žádoucí vybavit speciální prostory pro vaření kešu. Mohou být instalovány v blízkosti bazénu.

Dokumenty pro otevření penzionu

Kromě toho, abyste mohli sestavit kompetentní podnikatelský plán pro penzion, pokud je to malý projekt, a ne hotel v síti, musíte se zaregistrovat jako IP. Jedná se o nejjednodušší organizační a právní formu, která vám umožní vybrat nejjednodušší a nejvhodnější daňový systém. Vypořádání se s prací v penzionu nebude fungovat samostatně, takže budete muset najmout zaměstnance. To by mělo být zohledněno a registrováno jako zaměstnavatel v Penzijním fondu.

Kromě toho k otevření hotelového podnikání bude muset získat požární oddělení, SES a Rospotrebnadzor. Pokud má penzion vlastní bar, musíte získat také licenci na prodej lihovin. Existuje povinná smlouva o vývozu odpadků, dodávky elektřiny a vody.

Dodatečná dokumentace závisí na specifikách firmy. Je možné, že majitel penzionu bude chtít poskytnout hostům další služby, například prohlídku památek. Zde budete muset získat příslušná povolení a certifikáty. Pokud podnikatel potěší zákazníky s procházkami na koni, to znamená, že bude mít vlastní stáj, bude to vyžadovat spoustu dalších dokumentů a především veterinární závěry o zdraví zvířat.

Kolik stojí dům?

Náklady na takový projekt, stejně jako rychlost jeho návratnosti, závisí přímo na tom, kde se dům nachází. Počáteční náklady budou nutné k nákupu místa a budování vhodné budovy, která bude stát nejméně 1,5 milionu rublů. Dodatečné vybavení bude stát další milion. Reklamní činnost bude vyžadovat zhruba 200 tisíc.

Každý měsíc vzniknou určité náklady. V hlavní sezóně budou více, ale zisk se zvýší. V průměru je 100 000 měsíčně vynaloženo na mzdy, 50 000 na daně a účty za služby.

Odborníci odhadovali, že při investicích do penzionu přinese 3 miliony firem každý měsíc kolem 400 000. Se všemi měsíčními výdaji se podnik vrátí po 2-3 letech, což je považováno za vynikající výsledek.