Jak otevřít hotel pro zvířata?

Máte ráda zvířata a jsou stálými členy rodiny ve vašem domově? Poté znáte problém služebních cest a prázdnin, kdy je s sebou nemožné vzít nějakého domácího mazlíčka a nemáte kam na chvíli odejít. Toto je globální problém. Někteří lidé kvůli tomuto problému nemají domácí mazlíčky. Proto se dnes hotely pro zvířata stávají aktuálními a poptávkou, kde si majitelé mohou na chvíli nechat domácí zvíře. Zvažte, jak otevřít hotel pro domácí mazlíčky od začátku a co potřebujete pro to.

Naše ocenění:

Zahájení investice - 400 000 rublů.

Saturace na trhu je nízká.

Složitost zahájení podnikání je 5/10.

Význam nápadu a průzkum trhu

Před otevřením musíte studovat trh a konkurenci ve vaší oblasti. Podívejte se na podobné návrhy a připravte si základní rysy každého z nich. Zvažte služby, ceny, umístění a další aspekty. Můžete obejít každý objekt a podívat se na firmu ve skutečnosti. Takže můžete posoudit úroveň potenciálních konkurentů a učinit poznámky pro sebe. Každý hotel pro domácí mazlíčky má své vlastní charakteristiky a můžete je prozkoumat podrobně.

Při komunikaci neříkejte zaměstnancům o svých cílech. Jen řekněte, že jste na dovolenou a hledáte vhodné místo, kde můžete chvíli nechat mazlíčka. Zaměstnanci vám nabídnou, abyste viděli pokoje, a mezitím oceníte úroveň služeb a kvalitu.

Můžete nejen komunikovat s konkurencí, ale také vidět skutečný obraz trhu. Zkontrolujte ceny v hotelu pro domácí mazlíčky a doplňkové služby. Aby bylo vaše podnikání jasné a kvalitní, doporučuje se studovat zahraniční zkušenosti, kde se takové hotely objevily již dlouho a jsou aktivně poptávané. Zde se naučíte nové nápady a budete je moci přenést do reality. Teprve poté budete moci přijmout konečné rozhodnutí a posunout se k právním subtilím tohoto problému.

Registrace právní dokumentace

Soukromý hotel pro zvířata jako podnik musí být legalizován. Chcete-li začít, budete potřebovat otevřít PI nebo LLC. IP je mnohem jednodušší a rychlejší. Budete moci pracovat volně, aniž byste museli najmout účetního, což je úspora hmotných zdrojů. Nahlášení je doručeno ve zjednodušené podobě a tento dokument můžete snadno vytvořit sám. Budete však nést osobní odpovědnost. Proto je důležité si uvědomit, že je nezbytné bavit podnikání vážně.

Pokud se rozhodnete otevřít LLC, budete potřebovat autorizovaný kapitál, charter a mnoho dalších dokumentů, stejně jako účetní pro reportování. Chcete-li zvolit nejlepší možnost, můžete konzultovat s právníkem, abyste studovali jemnosti svého projektu.

Podrobný obchodní plán pro hotely pro zvířata

 • Analýza konkurentů;
 • Obchodní plán pro otevření hotelu pro kočky a psy;
 • Hledání vhodných prostor, území a formulace nájemní smlouvy;
 • Výzva místním orgánům k projednání norem a požadavků na zahájení podnikání;
 • Terénní úpravy území pro požadavky a vydávání povolení;
 • Registrace aktivit prostřednictvím otevření IP nebo LLC. Nevyžadují se žádné další licence.
 • Získání povolení od regulačních orgánů;
 • Výběr a nábor zaměstnanců v souladu s platnými právními předpisy;
 • Vypracování podrobného kontraktu, který bude vypracován mezi hotelem a vlastníkem zvířete;
 • Otevření;
 • Reklamní a marketingové aktivity.

Kde začít?

Jakékoliv podnikání by mělo začít s plánováním. Proto je nejprve vypracován plán a poté se jeho dodatky a opravy již provádějí. Díky plánu můžete vidět jasný obraz vaší firmy a vytvořit plán rozvoje. Také v něm bude vidět materiálová složka na otevírání. Placené přeexpozice koček a psů je poptávaným a výnosným obchodem. Pro jeho realizaci je nutné studovat nuance a správně upřednostňovat.

Po analýze dat vidíte všechna rizika vašeho podniku. Takže budete analyzovat vaše možnosti a porozumět tomu, jestli je vhodné zabývat se touto záležitostí. Pokud jste přijali pozitivní stránku, dalším krokem bude registrace činností v daňové kontrole. Postup vyžaduje minimální čas a materiální investice. Poté byste měli začít volit pokoj a vyzvat pracovníky SES, aby je analyzovali. Dále jsou prostory rekonstruovány v souladu s požadavky a získáním pracovního povolení.

Nuance výběru místnosti

Místnost by měla být vzdálena nejméně 150 m od obytných budov, ale je lepší, pokud je velká, protože často se jedná o problémy. Místní obyvatelé se stěžují a kontroly se vyskytují neustále. Nejlepší možností bude průmyslová zóna nebo okraj města, kde nikdo nebude zasahovat do vašeho podnikání.

Ideální volbou by byl soukromý dům a vlastní pozemek. Musí být bezpečně oplocen na všech stranách, aby při vycházce zvíře neopustil území instituce. Místo je doporučeno rozdělit do několika zón pro samostatnou chůzi různých zvířat.

Jako pokoje tam budou malé místnosti uvnitř domu. Jejich plocha může být až 10 metrů čtverečních. m. Každá místnost bude obsahovat velké buňky, ve kterých budou zvířata pohodlná a nebudou přeplněná. Velké psy by měly být umístěny v otevřených klecích, protože potřebují více místa. Hotel pro psy neznamená přítomnost nákladných oprav, musí být čistý a dobře udržovaný. Je důležité, aby byla teplá, suchá, okna byla dobře sluneční, a jídlo bylo čerstvé a zdravé. Péče a péče o zvířata jsou důležité, ne drahé opravy.

Vybavení a materiály pro hotel

Ve většině případů majitelé přinášejí se zvířaty své příslušenství: misku, vodítko, oblíbené hračky a ložní prádlo. Všechny tyto materiály však musí být v hotelu k dispozici, pokud je majitel nepřijímá. Kromě toho hotel nutně vyžaduje veterinární lékař, který v případě potřeby zvíře pomůže. Je důležité nejen pozvat zkušeného lékaře, ale také koupit základní léky pro kočky a psy. Většina zákazníků je velmi znepokojena svými zvířaty a lékař je ujistí.

Je důležité vyčistit prostory včas, protože zákazníci budou nutně chtít podívat na podmínky zvířat. Pro tuto práci je třeba najmout čističe, kteří budou pracovat kvalitně a včas. Odvzdušněte místnosti a vyčistěte alespoň 2krát denně.

Důležitou roli hraje výživa. Je důležité správně vybavit kuchyni a najmout kvalifikovaného kuchaře. To je velmi důležitá záležitost, protože zdraví a zdraví budou záviset na výživě. Je to jídlo, které hraje klíčovou roli při výběru hotelu. Dieta by měla být různá. Výrobky jsou čerstvé a zdravé. Obvykle se jedná o suché a masové pokrmy, ale může se lišit podle přání majitele.

Náklady na služby

Každý klient se zajímá o finanční otázku "kolik stojí náklady na domácí zvířata?" Pro kočky asi 250 rublů a pro psy 350 rublů. Cena závisí na místě, podmínkách a službách. Standard v této částce zahrnuje ubytování a stravování. Náklady mohou vzrůst v závislosti na plemeni zvířete, přání na výživu, potřebu časté chůze atd.

Pro registraci v hotelu je třeba předložit originální cestovní pas a veterinární pas zvíře s očkováním.

Zajímavé materiály:

Služba a doplňkové služby

 • Dočasné bydlení;
 • Plná výživa;
 • Mytí, česání a odchod;
 • Čištění očí a uší;
 • Hygienické služby;
 • Stimulace;
 • Školení;
 • Lékařská podpora;
 • Přeprava zvířat.

Všechny tyto služby mohou být také poskytovány v hotelu za účelem zlepšení a rozšíření rozsahu činností. Pro práci s výukou zvířat je důležité najít zkušeného trenéra.

Náklady a přínosy projektu

Hotel pro kočky a psy je ziskové, ale sezónní podnikání. Často jsou služby zapotřebí během prázdnin, kdy lidé ve většině případů jdou na léto. Obecně platí, že polovina vašeho ročního příjmu bude v teplých měsících. Ale s rozšířením zahraničního odpočinku se situace stabilizuje a sezóna už nebude mít zásadní význam. Náklady na první tři měsíce podnikání budou asi 250 000 rublů. To zahrnuje vybavení, reklamu a mzdy zaměstnancům. V takovém případě, pokud otevřete hotel v létě, pak můžete vydělat asi 400 000 rublů. Cena nadměrné expozice kočkám a psům bude záviset na konkurenci a kvalitě poskytované služby.

Jak otevřít hotel pro zvířata: podrobný obchodní plán a doporučení podnikatelů

Odborníci tvrdí, že hotel pro zvířata se může vyplatit za jednu sezónu. Chcete-li otevřít podnik, budete potřebovat relativně malou částku: až 30 tisíc dolarů. Obrovskou výhodou podnikání je schopnost přilákat pravidelné zákazníky. Poskytování služeb na slušné úrovni vám rychle změní váš hotel na "hůlku-zavochalochku" pro stovky majitelů psů a koček. Pokud se vám líbí zvíře, majitelé rádi přivodí svého mazlíčka k nadměrnému vystavení se vám ve druhém a třetím a desátém čase.

Průzkum trhu

Před otevřením zvířecího hotelu prozkoumejte trh. Začněte zkoumáním podobných návrhů, které existují ve vaší oblasti. Jednoduše řečeno, jděte na místní zvířecí hotely. Samozřejmě neměli byste otevírat majitele svých cílů. Řekněme, že chcete nechat své zvíře na dovolené a chcete si vybrat vhodný hotel předem. Hotelový personál vám rád ukáže pokoje pro zvířata a povědí vám o podmínkách obsahu. Takže budete studovat podnikání a poznáte budoucích konkurentů.

Důležitá rada podnikatelům: neztrácejte čas ani na jednoduché rutinní úkoly, které mohou být delegovány. Převeďte je na volné nože "Executionu.ru". Garantovaná kvalita práce na čas nebo peníze zpět. Ceny dokonce i pro rozvoj stránek začínají od 500 rublů.

Naučte se zahraniční zkušenosti. Praxe ukazuje, že mnoho domácích hotelů hrozí příliš malému počtu. Zvířata ve stísněných buňkách nežijí, ale slouží svým větám v očekávání majitelů. Pokoje by měly být prostorné, pohodlné a velmi čisté. Přejděte na anglický zdroj a podívejte se, jak je vše uspořádáno v Londýně, Torontu nebo Dubaji. Upozorňujeme, že trh služeb má tendenci zlepšit kvalitu. Po otevření dobrého hotelu s důstojnými podmínkami údržby budete o krok před konkurencí.

Právní problém

Rozhodněte se pro formu vlastnictví: open IP nebo LLC. IP se otevírá jednodušší a rychlejší. Jednotlivý podnikatel drží ve svých rukou jak peníze, tak otěže vlády. Nepotřebuje účetního, protože podávání zpráv o IP je uvedeno ve zjednodušené podobě. Ale tato "medaile" má druhou stranu: osobní odpovědnost. Pokud se něco pokazí, IP bude odpovědný věřitelům osobního majetku.

Chcete-li otevřít LLC, budete potřebovat charter kapitál, charter a mnoho dalších dokumentů. Bez zvláštního vzdělání je nepravděpodobné, že budete mít záznamy, takže budete muset najmout účetního. Sro - to je více problémů při vstupu a méně problémů na cestě ven. Budete riskovat pouze základní kapitál společnosti, osobní majetek zůstane nedotčen.

Co potřebujete k otevření hotelu pro zvířata, z pohledu státu? Ano, prakticky nic, s výjimkou běžných postupů. Tato aktivita není licencována, proto nebudete muset získat zvláštní povolení. Dostatek z obvyklých dokumentů, které potvrzují soulad místností s normami stanovenými SES a Ministerstvem pro mimořádné situace.

Místnost

Vybraná místnost závisí na tom, které klienty budete patronovat. Je zřejmé, že počet koček ve velikosti bude mnohem menší než u klecí pro psy. Ale i malé zvíře se nedá usadit v městském bytě. Podle veterinářů současná údržba více než tří dospělých zvířat vede k porušení hygienických norem. Důsledky nelze snadno vypočítat: specifický pach, poškozené vztahy se sousedy a pokuty za SES.

Nejlepším místem pro hotel jsou nebytové prostory na předměstí. Čerstvý vzduch je užitečný nejen pro lidi, ale i pro zvířata. V ideálním případě by měla být každá místnost přilehlá k malému oplocenému pozemku. Předměstí má několik výhod:

 • nepřítomnost dopravní zácpy,
 • levné zemi,
 • minimální počet sousedů.

Nedávno se objevilo mnoho městských hotelů pro malá zvířata. Tato zařízení se nacházejí v pronajatých prostorách obchodních center. Městské hotely jsou vybrány zákazníky, kteří chtějí zvíře dát krátkodobě.

Pokoje

Vytvořte obchodní plán pro hotel v zoo. Udělejte sázku na uspořádání pokojů. Dobrý majitel nejprve věnuje pozornost stavu místnosti a pak - na doprovodu, další služby a další zábavy. Místnosti by měly být prostorné, pohodlné, hygienické.

Minimální plocha hotelového pokoje pro 10-12 pokojů je 40 metrů čtverečních. Optimální velikost jedné místnosti pro kočky nebo malé psy je 1,5 až 2 metry. V kleci pro kočky musí být instalovány police a schody, aby se zvířata mohla zahřát a vést více či méně aktivní způsob života. Nejlepším materiálem pro klece je přírodní strom pokrytý hypoalergenním antiseptickým lakem. U podlahy je lepší vybrat obvyklou keramickou dlažbu.

Voliéra pro psy by měla být prostorná. Optimální volba - voliéra, skládající se ze dvou částí: vnitřní (předpoklad) a vnější (oplocená plocha). Samotný pes rozhodne, kdy půjde na ulici a kdy odpočívá na teplém vrhu. Povinná podmínka: spolehlivé a silné stěny mezi kryty. Prostory pro kočky a psy musí být v různých budovách.

Psi stále potřebují chodit. Můžete to udělat v blízkém parku nebo na území (pokud to oblast dovoluje). Pěší psi by měli být střídáni, aby se zabránilo fyzickému kontaktu mezi zvířaty. Boj a nekontrolované páření nejsou součástí vašich plánů, o to méně v plánech hostitelů, že? Výjimku lze učinit pro nejmladší zvířata. Štěňátka si mohou navzájem hrát pod dohledem zaměstnanců a po předchozí dohodě s majiteli.

Zařízení

Podle předběžných výpočtů budete potřebovat 120 až 150 tisíc rublů na vybavení prostor. Tato cena zahrnuje vybavení pro hotelovou údržbu:

 • klece,
 • mraznička pro skladování potravin,
 • nástroje pro čištění,
 • ohřívače,
 • větrací systém.

Inventář v číslech:

 • domy pro kočky a malé psy,
 • drápy,
 • horizontální pruhy,
 • rohože (včetně jednorázových),
 • misky,
 • hračky.

Kromě toho se budete muset starat o dostupnost nezbytných minimálních léků a prostředků pro péči o zvířata. Tento seznam obsahuje vitamíny, anthelmintické přípravky, šampony, protiblokovací kapky, hřebeny.

Pokud jde o jídlo, existuje několik možností. Můžete si pronajmout "kuchaře" a vařit jídlo sami, včetně "příspěvku" na životní náklady nebo krmení zvířat potravinami, které přinesl majitel. Volba může být ponechána majitelům zvířat.

Zaměstnanci

Zpočátku se skoro veškerá práce, kterou můžete udělat sama. S úklidovými, stravovacími a administrativními funkcemi se dvěma nebo třem lidem (vy a vaši rodinní příslušníci) dokáže vypořádat. Když je podnikání alespoň trochu roztržitý, můžete přemýšlet o náboru "chůvy" ze strany. Při výběru personálu si vsadíte na lásku zvířat, stejně jako na dostupnost zkušeností nebo speciální vzdělání.

Velkým přínosem je přítomnost veterinárního lékaře v personálu. Pokud nemůžete najmout kvalifikovaného odborníka, uzavřete smlouvu s blízkým veterinárním klinikem. Nechte lékaře přijít každý den a uvidíte své hosty. Co se týče léčby, pak se tato schéma ukázala jako dobrá: náklady na nouzovou lékařskou péči hradí majitel hotelu a vlastník zvířete pak kompenzuje náklady. Do příslušné smlouvy nezapomeňte zahrnout příslušnou položku.

Ceny za povinné a doplňkové služby

Cena jednoho hosta závisí na úrovni hotelu a regionu. V průměru v hotelu "průměrné ruky" náklady na bydlení kočky je 300-450 rublů denně. Obsah psa je dražší - asi 500 rublů. Tyto náklady zahrnují usídlení, čištění, péči, krmení, denní lékařskou prohlídku, paddocking 2 x denně (pro psy). Pokud se majitel chce usadit v jedné místnosti dvě zvířata, vezměte platbu za obyvatelstvo ve výši 40-50% základních nákladů.

Hotel je nejen místem pro nadměrnou expozici. Toto je místo, kde hosté stráví svůj čas s potěšením a přínosem. Zisk na placené službě se může stát významným zdrojem příjmů. Ukázkový seznam a náklady na další služby:

 • transfer v autě po městě - asi 300 rublů,
 • usídlení a vystěhování v nevhodném čase - kolem 250 rublů,
 • péče o vlasy (účes, manikúra) - 400-1000 rublů.

Reklama a zákaznický servis

Jak otevřít zoo a uspět? Pamatujte, že musíte pracovat nejen se zvířaty, ale také se svými pány. Lidé nejsou v hotelu kvůli zvířatům chudí. Péče o domácí mazlíčky je samozřejmě dobrá, ale koneckonců, jejich majitelé budou platit za tuto péči, že? Vypracujte marketingovou strategii. Nehromažďujte okolí. Vytvářejte přehledy videa a fotografií a pošlete je denně zákazníkům na poště.

Postarejte se o reklamu. Vzhledem k tomu, že reklamy v médiích jsou drahé, sázejte na internet. Vytvořte web (alespoň nejjednodušší) a umístěte jej na placené místo. Umístěte reklamy na známé virtuální "desky". Dobrým efektem je reklama na zoologických a turistických místech. Proč turisty? Vzhledem k tomu, že klienti cestovních kanceláří jsou také vaši zákazníci: potřebují také někde své domácí mazlíčky na cestu. No, "z úst z úst", samozřejmě, nikdo nezrušil.

Závěr

Hotel pro zvířata je sezónní záležitostí. Lidé připojí domácí zvířata na prázdniny, tedy v létě na květnové svátky, v předvečer nového roku. Podnikatelé tvrdí, že 50-60% z celkových příjmů, které hotel přináší během letní sezóny. Nedávno se však mění situace: rostoucí příjem dovoluje lidem cestovat do jižních zemí kdykoliv v roce, proto hotelové podniky postupně získávají povahu mimo sezónu.

Takže, shrňme výsledek. Přibližné náklady na první tři měsíce budou asi 220 tisíc rublů, včetně:

 • hotel vybavení - 120-150 tisíc rublů,
 • reklama - 18-24 tisíc rublů,
 • platba za veterinární služby - 45 tisíc rublů.

Za tři letní měsíce budete moci vydělat asi 405 tisíc rublů. Pokud je ve vašem hotelu 10 místností, pak při plném zatížení bude uspořádání následující: vynásobte počet pokojů 10 za cenu denního pobytu 450 a získáte 4500 rubles příjmu za den. Nyní vynásobte 4500 rublů počtem dnů v sezóně 90 a získejte 405 000. Z toho vyplývá, že v jedné sezóně hotel nejen vyplatí, ale přinese zisk kolem 200 000 rublů.

Dočasný hotel pro zvířata (nadměrná expozice): podnik s nulovými investicemi

Dobrý nápad na vydělávání peněz z domova pro lidi, kteří milují domácí zvířata. Existují minimální požadavky, které je třeba splnit:

 • láska ke zvířatům;
 • dostupnost vlastního bydlení (byt nebo dům);
 • zkušenosti s péčí o domácí zvířata;
 • neměli byste mít děti.

Hlavní dobou výdělku jsou letní měsíce. Mnoho majitelů zvířat jde na dovolenou a během tohoto období je nuceno umístit své domácnosti někam.

Mezi nejčastější zvířata patří kočky a psi. Mezi dalšími "obsahy" a "strážci" - papoušci, ještěrky, příušnice atd.

Náklady na chov zvířat dočasně závisí na velikosti zvířete.

Za den soukromých koček platí majitelé asi 200 rublů. Potraviny nejsou v ceně zahrnuty.

Ceny za obsah psa jsou vyšší - ze 400 rublů za den.

Při práci s klienty je velmi důležité udělat příznivý dojem, aby se majitel zvířete domníval, že jeho zvíře bude v době odchodu majitele v bezpečí.

Proto se v průběhu rozhovoru je potřeba sdělit klientovi, že máte dobrou zkušenost s našimi menšími bratry, za přítomnosti všech nezbytných podmínek pro údržbu domácí zvíře, které si budete moci dostat k němu v době krmení, pití, mytí a chodit, bude minimalizovat rizika nemoci a zranění.

Máte-li odborné dovednosti péče o vlasy nebo školení, může to být další zdroj příjmů.

Rizika při práci se zvířaty

V tomto případě existují rizika. Jedním z nejčastějších obav začínající podnikatele - je to, že zvíře může zůstat s ním navždy, a předchozí majitel prostě zmizí, platit za několik dní pobytu kočka nebo pes.

Abyste se ujistili proti nečestným lidem, doporučuje se uzavřít smlouvu o poskytování služeb dočasné údržby (přeplatek na byt). V takovém případě budete mít údaje o pasu majitele zvířete, na základě kterého můžete najít osobu. Navíc, mnohé zoologické hotely vyžadují zálohu, která se vrátí poté, co majitel převezme zvíře.

Tato smlouva bude přínosná pro obě strany, neboť stanoví povinnosti všech stran transakce.

Domácí zvíře podle ruského práva je považováno za osobní majetek majitele, takže když je zvíře předáno a poté vráceno majiteli, je potvrzení o přijetí podepsáno.

Stáhněte si standardní smlouvu o poskytování služeb pro nadměrnou expozici zvířete.

Pokud nemáte byt, ale svůj vlastní dům, pak můžete poskytovat služby pro nadměrnou expozici voliér nebo kabiny. V prvním případě by mělo být štěňátko již 6 měsíců a ve druhém 1 roku. V takovém případě by měl být místo chovu zvířete izolován a vyloučit možnost péče o zvířata.

Smlouva by měla obsahovat informace o poskytnutí munice a krmiv, bodů o pokutách a pokutách. Při převodu zvířete musí vlastník hlásit své vlastnosti a vlastnosti obsahu.

Na druhé straně, podle smlouvy pro podnikatele, nese zodpovědnost za zajištění bezpečnosti zdraví a života zvířete.

Činnosti týkající se nadměrné expozice psů, koček a dalších zvířat jsou upraveny v kapitolách 47 a 39 občanského zákoníku Ruské federace.

Pokud plánujete otevřít hotel v zoologických zahradách a pracovat jako právnická osoba, licence na tuto činnost se nevyžaduje. Kromě občanského zákoníku jsou činnosti hotelů v zoo upraveny zákonem o ochraně spotřebitelů.

Jak otevřít hotel pro kočky a psy

Otevření hotelu v zoologických zahradách se neliší od poskytování služeb jako podnikatele. Chcete-li získat oficiální stav práce, musíte zaregistrovat IP nebo LLC a vybrat OKVED kódy odpovídající této činnosti.

Pro práci zvolte OKVED 01.42 - Poskytování služeb v oblasti chovu zvířat s výjimkou veterinárních služeb. Tato skupina zahrnuje poskytování služeb pro údržbu zvířat a péči o ně.

Zoohotel je především zajištění podmínek pro údržbu a péči o personál. Je žádoucí, abyste vlastní samostatnou budovu s pozemkem mimo školy a obytné budovy.

Pro chůzi psů a koček, jejich krmení, umývání atd. Musí existovat speciálně vyškolená osoba, která má podobné pracovní zkušenosti a miluje zvířata.

V praxi to dělá buď sám podnikatel a jeho příbuzní, nebo přitahuje dobrovolníky bez nákladů.

Volné kanály pro vyhledávání zákazníků:

 • Nástěnky ("Avito", část "Služby").

Váš první krok může být umístění oznámení o poskytování služeb pro psy nebo kočky. Tento kanál může s jistou pravidelností přinést zákazníkům (zejména v létě), pokud neustále aktualizujete informace. Jsou velmi rádi používat jak jednotlivce, tak hotely v zoo.

Velmi pohodlný kanál s možností použití je schopen poskytnout zákazníkům mnoho požadavků. Vyžaduje však neustálou práci na propagaci: umístění obsahu a přitažlivost cílové skupiny.

Příklad rychlosti ve skupině věnované dočasné údržbě zvířat.

Je to důležitá zpětná vazba, rychlá odpověď na otázky členů skupiny nebo účastníků stránky, zveřejnění reálných fotografií. Sociální sítě mají větší důvěru (i pro domácí vlastníky, tato skutečnost je velmi důležitá), protože vidí člověka, který bude držet své zvířátko fotografií podmínky, recenze od jiných zákazníků.

Placené (nebo podmíněně placené) kanály pro vyhledávání zákazníků:

 • Kontextová inzerce vedoucí k vašemu webu nebo skupině v sociálních sítích.
 • Propagační publikace na tematických stránkách nebo fórech. Velký význam má územní blízkost (jedno město, okres).
 • Umístění informací v prostorách veterinárních ordinací.
 • Ujednání s veterinářem o reklamě vašich služeb.

Jak již bylo uvedeno výše, důležitost tohoto druhu podnikání má lásku ke zvířatům a zkušenosti s nimi. To by mělo být povolání, jinak by bylo bezpředmětné se touto záležitostí zabývat.

Obchodní plán pro hotely pro zvířata

Přinášíme vám stručný podnikatelský plán pro uspořádání malého hotelu pro domácí mazlíčky.

Marketingový plán

Trh hotelových služeb pro domácí zvířata je velmi slibný. Pouze v jedné Moskvě je asi 1,5 milionu domácích koček a psů. Většina z nich se musí starat o to, když jejich majitelé odcházejí na dovolenou, plánují opravu nebo přemístění. Také často se jedná o služební cesty, výročí, příjezd hostů a jiné příležitosti. Téměř každý třetí majitel má alespoň jednou ročně skutečnou potřebu dočasné péče o své zvíře (pes nebo kočka). Ne každý má dobré známosti, přátele nebo příbuzné, kteří jsou připraveni vzít psa nebo kočku pro dočasnou údržbu, zatímco jejich pán odpočívá v rezortu. Některá plemena psů jsou obecně nebezpečné, aby se dali někomu, jen specializovaným organizacím, které jsou hotely pro zvířata.

Nicméně otevření hotelu nebo hotelu pro zvířata by mělo vzít v úvahu velikost populace města. V malých městech s počtem obyvatel až 300 tisíc lidí. Nemá smysl otevřít se, protože bude jen málo zákazníků. Důležité je nejen obyvatelstvo, ale také jeho solventnost, která je tradičně vyšší ve velkých městech.

Měla by okamžitě rozhodnout o možnostech propagace projektu. Totéž, služba je pro ruského spotřebitele poměrně nová a je třeba ji prosazovat k masám. V opačném případě nemůže návratnost finančních prostředků investovaných do projektu čekat. Nemůžete vynechat příležitost spolupracovat s veterinárními klinikami a obchody s domácími zvířaty (výměna vizitek, plakátů a bannerů). Reklama je povinná na výstavách koček a psů av klubech milovníků zvířat. Internet - také nelze přehlížet. Počet obyvatel internetu je srovnatelný s televizními diváky, ale reklama v televizi stojí desítkykrát více. Vytvoření vlastní skupiny a webu, komunikace na specializovaných fórech umožní získat rozsáhlou základnu klientů.

Kolik peněz je zapotřebí k zahájení tohoto podnikání

Projekt lze organizovat dvěma způsoby. První možností je pronajmout pozemek s předpokladem a provést příslušnou přestavbu. Druhým je vybudování hotelu na klíč na "čisté pole". To znamená, koupit pozemek, postavit budovu a komory, přinést komunikaci. Je logické, že náklady v druhém případě budou několikrát vyšší než první možnost. Vlastní prostory se však vyvarují takovéto nákladné položky jako nájemné. A to, v závislosti na regionu se může pohybovat od 300 do 1500 rublů na metr čtvereční.

V jiných případech existuje třetí možnost pro organizaci podniku - vybudování malého hotelu v podmínkách soukromé domácnosti (soukromý dům). Vytvořte něco jako malý rodinný podnik. Na tomto pozemku, který jste již měli, zůstanou vynaloženy pouze na stavbu areálu a jeho uspořádání. Některé finanční prostředky budou muset být přiděleny na převod prostor a pozemků pro příslušnou kategorii povoleného užívání (pro podnikání). Ale i zde je zde značná nevýhoda - problémy s legislativou. Požadavky zákona jsou takové, že hotely pro zvířata mohou být míchány ve vzdálenosti nejméně 150 metrů od nejbližších obytných komplexů. Souhlaste s tím, že zřídkakdy jsou soukromé domy postaveny v takové vzdálenosti od jiných domů.

Přibližné náklady na organizaci hotelu pro zvířata s kapacitou 100 domácích miláčků zahrnují:

 • Záloha na pronájem pozemků a pozemků (za 1 měsíc) - 50 tisíc rublů.
 • Oprava a rekonstrukce areálu - 1000 tisíc rublů
 • Nákup zařízení (klece, krmítka, pití, atd.) - 300 tisíc rublů.
 • Reklama (včetně vytvoření stránky) - 100 tisíc rublů.
 • Rezervní fond - 200 tisíc rublů.
 • Ostatní výdaje - 100 tisíc rublů.

Celkem - 1,75 milionů rublů
Investice však mohou být o něco vyšší, pokud přidáte do seznamu služeb nejen dočasnou údržbu zvířat, ale také služby pro výcvik a stříhání zvířat. Obecně, podle odborníků, bez dalších příjmů pro hotely pro zvířata je obtížné přežít. Hotelové služby lze proto kombinovat s prodejem příslušenství zvířat, prodejem štěňat a koťat, prodejem krmiv a vitamínů. Můžete pěstovat okrasná zvířata, jako jsou morčata nebo králíci trpaslíků.

Finanční plán

Fixní náklady
Hlavní konstantní náklady hotelu - platí. I malý hotel vyžaduje dva psovody (s. P. 18.000. Rub.), Veterináře (20 tisíc. Rub.), Správce na recepci (20 tisíc. Rub.) A příchozí vedoucí zásobování a účetní (10 tis. Rub. ).
Ostatní stálé měsíční náklady zahrnují:

 • leasingové splátky - 50 tisíc rublů.
 • pojistné odpočty pro zaměstnance - 30 tisíc rublů.
 • Pomůcky - 20 tisíc rublů.
 • Ostatní výdaje (veterinární léky, daně) - 30 tisíc rublů.
 • reklama - 20 tisíc rublů.

celkové měsíční výdaje - 246 tisíc rublů.
Variabilní náklady

Náklady, které závisí na počtu "chlupatých nájemníků", jsou náklady na krmení zvířat. Zvířata jedí jinak. Někteří dávají přednost pouze suchému jídlu, jiní dávají surové maso, třetí - těstoviny nebo kaše. V závislosti na velikosti zvířete na jednoho domácího mazlíčka lze strávit 40 až 100 rublů denně.

Kolik můžete získat při otevření hotelu pro zvířata

Nyní je nejpříjemnější, kolik může průměrný hotel pro zvířata získat. Denní údržba domácího zvíře ve standardní místnosti (dvouúrovňová voliéra) bude stát zákazníkovi 400 rublů. Cena závisí od sezóny. V sezóně (prosinec - leden, červen - září) jsou ceny tradičně vyšší o 20%. Pokud předpokládáme, že hotel pro 100 domácích mazlíčků bude naplněn v průměru o 30% denně (30 zvířat), pak můžeme počítat s výnosy z 360 tisíc rublů měsíčně. Některé příjmy mohou být poskytovány výcvikem zvířat (

15 tisíc rublů), veterinární služby (

20 tisíc rublů.), Prodej dekorativních zvířat (

30 tisíc rublů.) A účesy (

20 tisíc rublů.). Tak můžeme očekávat průměrný výnos 445 tisíc rublů. za měsíc.

Odečteme z přijaté částky konstantní (54 tis. Rbl.) A variabilní výdaje (246 tis. Rbl.) A my dostáváme čistý zisk rovný 145 tis. Rbl. za měsíc. S takovými ukazateli se projekt vyplatí (s ohledem na několik měsíců pro propagaci) za 16-18 měsíců práce.

Podrobný plán pro otevření hotelu pro zvířata

 1. Definice konceptu společnosti.
 2. Analýza spotřebitelské základny.
 3. Nákup nebo pronájem pokoje.
 4. Uspořádání území pro chůzi zvířat.
 5. Získávání buněk, zařízení, krmiv, zásob.
 6. Obchodní registrace.
 7. Běh hotelu pro zvířata.

Jak vybrat zařízení pro podnikání

Výběr zařízení závisí na poskytovaných službách. Chcete-li ubytovat kočky a psy, budete potřebovat klece, postele, nehty a misky. Je také nutné vytvořit klece. Mohou být umístěny uvnitř i vně místnosti. Také, abyste přilákali zákazníky, můžete si koupit speciální hračky pro čtyřnohé.

Které OKVED zadáte při registraci

 • 0 - veterinární činnost.

Jaké dokumenty jsou potřebné k otevření hotelu pro zvířata

Při zahájení podnikání budete potřebovat veterinární povolení. Nejlepší je uzavřít smlouvu o živočišné péči s veterinářem nebo si pronajmout stálého zaměstnance k práci. Pro legalizaci činností je zapotřebí zaregistrovat IP nebo LLC, zaregistrovat se u daňové kontroly. V budoucnu je po otevření hotelu nutné uzavřít dohodu mezi správou zařízení a klientem, ve kterém budou předepsány všechny podmínky spolupráce.

Jaký daňový systém si vyberete při registraci

Pro otevření hotelu pro zvířata je nejvhodnější zjednodušený daňový systém.

Potřebuji povolení k otevření hotelu pro zvířata

V rámci velkých megaci a malých měst není snadné otevřít hotel pro zvířata. Požadavky předložené SES jsou velmi obtížné. Ale pro hotely mimo město, aby získali toto povolení, nebude to těžké. Povolení a certifikace podnikání nevyžaduje.

Technologie podnikání

Hlavní úkoly hotelu pro zvířata jsou:

 • Bezpečný a pohodlný pobyt domácích mazlíčků;
 • Neustálé sledování zdraví hostů;
 • Organizace včasné, vysoce kvalitní výživy;
 • Zvířecí chůze, trénink;
 • Včasné čištění skříní;
 • Poskytování věrných informací majiteli domácího mazlíčka o stavu zvířete.

Plnění všech těchto úkolů a poskytnutí kvalitního hotelu pro péči o zvířata se čtyřmi nohami bude mít popularitu a prosperitu.

Technologie hotelu pro zvířata spočívá v předběžném objednání pokoje, podpisu smlouvy o domácím mazlíčku, usídlení do hotelu, poskytnutí obsahu, převedení zvířete na oprávněného majitele, čištění skříně.

Obchodní myšlenka: otevření hotelu pro zvířata

Máte rádi zvířata a máte se o ně postarat? Pak hotel pro zvířata je skvělý nápad pro podnikání. Pro milovníky zvířat se jejich hobby může stát zdrojem dobrých peněz.

Poptávka po hotelích pro psy, kočky a další domácí zvířata roste. Žijí ve velkých městech, lidé často chtějí mít domácího mazlíčka. Naši čtyřčlenné přátelé nelidsky lákají své vlastníky, zmírňují stres a zlepšují náladu. Ale ve stejnou dobu, když rodina jde na dovolenou nebo na cestu na několik dní, vzniká otázka: Co dělat s domácím zvířetem? Koneckonců, ne každá cesta může vzít zvíře. V této situaci se hotel pro psy a kočky může stát skutečnou cestou venku.

Hotel pro zvířata jako výnosný obchod

Otevření takového hotelu, zejména ve velkém městě, se stane úspěšným obchodním nápadem. Pokud vytvoříte příjemné prostředí a budete se moci postarat o životně důležité potřeby domácího mazlíčka, pak si ujistěte, že klientům nebudete mít žádné nedostatky. Mějte však na paměti, že tento obchod vyžaduje od nás ostražitou pozornost 24 hodin denně.

Výhodou tohoto podnikání je, že nepotřebujete zvláštní povolení k vytvoření hotelu pro domácí mazlíčky. Odborníci, kteří pracují v tomto odvětví, zdůrazňují, že k otevření tohoto podnikání musíte milovat zvířata a být schopen se o ně postarat. Důležité je také mít vhodný pozemek, na kterém můžete uspořádat hotel. Na jeho místo je třeba věnovat zvláštní pozornost. Pokud nechcete vznést nespokojenost sousedů, musíte najít místo mimo obytné budovy. Zvířata mohou způsobovat hluk, často v noci a ráno, o víkendech, a aby nebyli konflikty s místními obyvateli, je lepší chránit je před problémovými okolím.

Území, na kterém bude hotel pořádán, by mělo být dost velké. Bude nutné umístit několik samostatných domů pro zvířata, dětské hřiště pro domácí mazlíčky a technickou místnost.

Pokoj pro kočky

Pohodlné podmínky pro zvířata

Nikdo v pravé mysli neopustí svého mazlíčka na špinavém, nevzhledném místě. Většina moderních psů a koček je vychovávána ve svých domovech. Proto je velmi důležité vytvořit podmínky v hotelu, které jsou v blízkosti domácího prostředí.

Zvířecí domy by měly být z cihel nebo dřeva. Dům musí být s odnímatelnou střechou, což značně usnadňuje čištění, dezinfekci a větrání. Dveře by měly být z kovové mřížky. Po přestávce přes noc zvíře bude schopno dát signál o svých potřebách a zůstat na čerstvém vzduchu během dne.
Velikost domu také záleží. Minimální podlahová plocha článků pro psy by měly být od 1 do 2 metrů čtverečních, v závislosti na velikosti hodnocení čtyřnožce a výšce 60 až 140 cm. Vhodné podmínky jsou vytvořeny pro kočky. Minimální plocha buňka by měla být v rozmezí 0,5 až 1 metr čtvereční a výšce 50 cm. Jedná se o minimální parametry, a pokud budete mít možnost rozšířit, bude jistě chutnat ke zvířatům, a proto jejich majitele.

Uspořádání místností pod širým nebem

Každá klec pro domácí zvíře by měla být opatřena kontejnery pro vodu a potraviny. Otázka dodatečného vybavení musí být dohodnutá s klientem. Možná bude chtít přinést deštník nebo polštář. Psi jsou jako děti - čím více kolem nich budou věci z domova, tím snadněji se bude aklimatizovat.

Dalším důležitým bodem, který je třeba zvážit při vytváření hotelu pro zvířata, je organizace pěší turistiky. Tato oblast by měla být oplocena vysokým oplocením, aby se zabránilo úniku zvířat. Pokud máte vhodné místo, můžete vytvořit malý bazén pro psy. Mnoho odborníků na vzdělávání a chování zdůrazňuje obrovský význam vody pro psy a její terapeutický účinek na psychiku zvířat.

Přijetí odpovědnosti za zvíře by mělo vzít v úvahu skutečnost, že zbavování rodiny a známého prostředí je pro domácího mazlíčka velkým stresem. Chcete-li zmírnit situaci, bude užitečné dát živočichům hračku a příslušenství, které zpříjemní a zábavnější svůj život.

Umístění skříní v krytém prostoru

Malý, ale pohodlný hotel je důvěryhodnější

Útulný hotel pro tucet zvířat, jistě jako majitelé více než několik desítek blízkých buněk. Koneckonců, je zřejmé, že je velmi obtížné poskytovat kvalitní péči několika tuctům zvířat současně. Proto je optimální, aby se v daném okamžiku odebralo asi deset zvířat. Klient by měl být přesvědčen, že jeho zvíře bude ošetřeno náležitou péčí a pozorností.

Než uspokojíme zvíře ve svém budoucím bytu, necháme klienta lépe seznámit s podmínkami svého bydliště. Během příjmu domácího mazlíčka v hotelu je třeba od klienta požadovat osvědčení o očkování proti vzteklině. Také byste měli vyšetřit zvíře na zdraví a pohodu. Koneckonců nechcete, aby nemocné zvíře způsobilo epidemii v hotelu?

Měli byste také napsat základní informace o zvířeti - jeho návyky a okamžiky, které mohou pro domácího mazlíčka přinést radost a potěšení. Čím více se naučíte, tím jednodušší bude, abyste se o ni postarali.

Každý nájemník musí mít vlastní osobní zavazadla. Zde je to, co bude potřebovat:

 • oblíbená přikrývka, polštář
 • hračky
 • lahůdky, pokud je dostane každý den
 • potraviny (odborníci doporučují při oddělování domácích zvířat, zejména psů nebo koček, nemění jejich obvyklou stravu)

Měl by být připraven zvláštní dotazník, ve kterém majitel zvířete nechává doporučení ohledně zvyků zvířete a podmínek jeho výživy. Z vaší strany musíte vypracovat vzorovou smlouvu upravující práva a povinnosti stran.

Penzión by měl důvěřovat odpovědným pracovníkům nebo se s touto záležitostí osobně zabývat s podporou rodiny. Musíte mít na paměti, že péče o zvířata by měla probíhat 24 hodin denně. Bude také důležité zřídit spolupráci s veterinárním lékařem na nepředvídané, mimořádné případy.

Hotel pro zvířata

Příjem z podniku

Výše příjmů, na které se můžete spolehnout, závisí na počtu zvířat přijatých do penzionu a regionu, ve kterém pracujete. Je zřejmé, že vyšší ceny mohou být stanoveny v těsné blízkosti velkých měst. Péče o psa bude v průměru stát 6-10 dolarů za den, stará se o kočku 5-7 USD za den.

Při stanovování ceny je také třeba zvážit doplňkové služby, jako je vaření na osobní stravě, denní čištění nebo zvýšená péče v důsledku konkrétních požadavků. V těchto případech nejčastěji mluvíme o agresivních psech nebo zvířatech po onemocnění.

Mnoho penzionů, aby se předešlo potížím, se snažte nevzdávat feny a kočky, stejně jako příliš agresivní zvířata. Pokud se rozhodnete přijmout taková domácí zvířata, musíte pro ně vytvořit pohodlné podmínky a dokončit izolaci od ostatních obyvatel hotelu.

Samostatné domy pro zvířata

Související služby

Po vytvoření úspěšného podniku v oblasti chovu zvířat můžete poskytovat další služby, a to:

 • Krmení koček, křečků nebo kanáren, stejně jako péče o ně doma s klientem
 • Chůze psů denně nebo v určitých dnech
 • péče o psy a kočky

Nabídněte svým zákazníkům psa

V druhém případě bude nutné připravit speciální místnost o rozloze cca 40-50 m2 a investovat další prostředky do nákupu speciálního vybavení, včetně:

 • Speciální stůl s nastavitelnou výškou - 60-150 $
 • Několik párů nůžek - 35-80 $
 • Elektrický holicí strojek - 200-270 $
 • Vysoušeč vlasů - 55-80 $
 • Kosmetika a výrobky pro péči

Odborníci odhadují velikost investic do hotelu pro zvířata na úrovni 8-13 tisíc dolarů, ale souhlasí s tím, že hra stojí za svatbu. Služby pro údržbu zvířat a péči o ně jsou velmi žádané a finanční prostředky investované do tohoto podniku se splácejí za méně než jeden rok.

Etapy otevření hotelu pro zvířata

Domácí zvířata se často stávají majiteli, zejména pokud potřebujete jít na služební cestu nebo na dovolenou. Současně není snadný úkol organizovat péči o domácí zvířata. Pokud se roztomilé, chlupaté sousedky koček dohodnou na krmení a čistění toalety za ní, pak bojovný pes bude s největší pravděpodobností vyděsit je pryč. Sousedé nebo přátelé souhlasili, že se starají o zvíře, musíte být jejich nejlepšími přáteli nebo máte finanční zájem. Ale není to fakt, že zvíře dostane normální péči. Zde bude nejlepším řešením hotel pro zvířata. Jak otevřít tento podnik a kolik to bude stát, řekneme níže.

Co je důležité vědět?

Podnik založený na péči o zvířata se zdá být docela jednoduchý, jsou potřeba jen místnosti, buňky pro údržbu a různé krmivo. Ale ve skutečnosti je všechno mnohem složitější. Mini hotel pro domácí mazlíčky je víceúrovňová příprava pro otevření, což vyžaduje další pozornost. Tato příručka pomůže otevřít hotel pro zvířata od začátku, racionálně utrácet peníze.

Takže s tím, co začít připravovat, organizaci podnikání? A musíte začít s hodnocením jejich schopností, jak fyzických, tak finančních. Nepokládejte se při realizaci rozsáhlého projektu, je nejprve žádoucí otevřít hotel pro 10 až 15 zvířat pro kočky nebo psy.

Druhým důležitým bodem jsou praktické zkušenosti, je také nutné milovat tuto firmu. Koneckonců, pro podporu podnikání od začátku, ušetřit peníze na další rozvoj, budete muset nezávisle zapojit do volného času a krmivo pro zvířata. Můžete však najmout specialistu, který bude vyžadovat dodatečné náklady na otevření - výplatní listinu. Nezapomeňte na daně pro zaměstnance.

Pozor prosím! Podle hygienických norem nemůžete otevřít hotel v bytě vícepodlažní budovy. Sousedé se musí stěžovat na neustálý hluk a nepříjemný zápach, což povede k problémům. Zvířecí hotel v obytné budově je porušení hygienických norem, což způsobí, že se zavře a zaplatí pokutu.

Výběr místnosti

Otevírání hotelu je lépe plánováno v soukromém domě nebo v jeho přístave. Za prvé stačí 30-40 m 2. Doporučujeme provést opravy v místnosti, zajistit efektivní větrání a vybavit topným systémem. Může být centrální, autonomní nebo založené na ohřívačích. To je zvláště důležité pro kočky. Tato zvířata milují teplo, zvláště Sphinx, zmrazí se dokonce i v teple. V tomto případě je třeba poznamenat, že pro psy je důležité chodit, takže prostorné nádvoří bude dobrou pomocí.

Pokud ne, doporučujeme otevřít hotel pro domácí zvířata v blízkosti parků nebo zelených ploch na předměstí.

Náklady a návratnost

V průměru, otevřít zvířecí hotel bude potřebovat od 10 000 do 30 000 dolarů. A maximální částka zahrnuje stavbu místnosti od začátku - je to asi 20 000 dolarů. Odborníci doporučují, abyste se spojili s organizacemi budov, ale pokud máte příslušné dovednosti, můžete budovu postavit sami. To vám ušetří peníze. Je třeba dbát na vytvoření pohodlných podmínek pro zvířata - rozdělení na zóny, například pro psy a kočky. To je nezbytné, aby nedošlo k nervové situaci, hotel by neměl způsobovat stres v domácím mazlíčku.

Zbývajících 10 000 dolarů půjde na:

 1. Výroba uzávěrů pro zvířata o rozměrech 1 500 × 2 000 mm. Malé klece jsou vhodné pro malé domácí zvířata (kočky nebo papoušky). Všechny obytné oblasti by měly být pohodlné.
 2. Vybavení pro péči: toalety, mísy na krmení, vodítka, hřebeny, ačkoli ve většině případů majitelé přinášejí své zvíře, aby se cítila pohodlně.
 3. Dezinfekční prostředky, detergenty.
 4. Krmivo, vitamíny.
 5. Reklamní společnost, včetně tvorby vlastních jednoduchých webových stránek.
 6. Nábytek: skříně pro skladování krmiva a další vybavení, židle.
 7. Hračky osvětlují volný čas hostů.

Bude důležité vytvořit tarifní tarif. Za účelem vytvoření nejpříznivějších podmínek je nutné studovat trh (sledovat cenovou politiku konkurentů) a brát v úvahu náklady na krmivo a další spotřební materiál. V průměru hotel pro zvířata stojí 300 až 500 rublů denně. V takovém případě se podnik vyplatí za 2-3 roky, a to s 50% zátěží.

Pozor prosím! Vážená průměrná cena by měla vycházet z podrobných výpočtů založených na jejich regionálním hospodářství a tržním prostředí. Stáhněte si připravený obchodní plán hotelu pro zvířata od našich důvěryhodných partnerů. Kvalita plateb je zaručena!

Při otevření můžete využít slevy a přilákat zákazníky. To je velmi důležité pro rozvoj podnikání a zrychlení návratnosti.

K dispozici jsou také ceny za další služby, po dobu 1:

 • česání - 40 rublů;
 • stříhání nehtů - 270 rublů;
 • čištění kysaných očí - 50 rublů;
 • koupání - 300 rublů;
 • čištění uší - 70 rublů.

Abychom se vyhnuli konfliktním situacím, je nutné vypracovat dohodu s vlastníky, kde bude poskytování služeb postupně uspořádáno. Veterinární lékař musí také předložit zvíře do hotelu. To je nutné, aby se zabránilo dalším nárokům majitelů v případě zjištění jakékoliv nemoci. Je třeba zohlednit tyto momenty před otevřením hotelu.

Jaké dokumenty jsou potřebné?

Jak začít registraci? Je nutné otevřít PI nezávisle. K tomu budete potřebovat:

 1. Žádost o registraci formuláře IP - P21001. Jedná se o dokument s 5 stránkami, kde je nutné uvést kód OKVED. Jedná se o skupinu 96 "Aktivity pro poskytování dalších osobních služeb" - kadeřnické salóny, kosmetické salony, přeplatek, hotely pro zvířata.
 2. Křížový list, který potvrzuje platbu státního poplatku. Jeho velikost je 800 rublů.
 3. Kopie pasu.
 4. Prohlášení, které určuje typ daně z podnikání.

Žádosti a kopie pasu musí být notářsky ověřeny, pokud podnikatel osobně nepředává doklady. Pokyn týkající se možných možností podání balíčku dokumentů je na oficiálních stránkách finančních orgánů.

Jak otevřít hotel (centrum) pro psy a další zvířata

Přidáno do záložek: 0

Na světě je mnoho domácích mazlíčků, pro které je domácí mazlíček členem rodiny. Tato zvířata jsou značkové položky, včetně módní sluneční brýle, nábytek, salony krásy, která bude dát do pořádku nejen vlna kočku nebo psa, ale také se starají o prasata a hlemýžďů. Také jsou vytvořeny speciální sedla pro psy pro jízdní kola, takže domácí mazlíčci nemusejí pracovat dolů, doprovázet majitele při jízdě na kole nebo ranním jogu.

Do hotelu se zvířetem

Když takové rodiny chodí na dovolenou nebo na služební cestu, není s nimi vždy možné přenést své čtyřnohé domácí zvíře nebo akvarijní ryby. Někteří mohou nechat domácího mazlíčka v péči o příbuzné nebo sousedy, zatímco jiní dávají jednoho z jejich známých na dovolenou. Ale tento problém nelze vždy vyřešit.

Někdy nemá mazlíček k odchodu. Příbuzní a sousedé nemusí být schopni pečovat o zvíře nebo to dělat ve špatné víře. Mohou prostě nemají čas na to, a nebudou chtít konzultovat s vámi nebo kvalifikovaným odborníkem v pet store.

Skutečnou záchranou může být hotel pro zvířata - velmi zajímavý typ podnikání, který se objevil poměrně nedávno. Zatím pro naše lidi je taková obchodní činnost zvědavá, ale už je to i v malých osadách. Pokud se pokusíte, podnik se vyplácí o málo víc než rok.

Hotel

Hotel je vhodný pro malou budovu s 1-2 podlažími o celkové ploše až 200 metrů čtverečních. Měla by být přibližně 30-70 čísel, v závislosti na očekávaném počtu spotřebitelů vašich služeb a finančních možností. Kromě obvyklých pokojů budou také luxusní a juniorské apartmá pro významné klienty: 5-10 kusů. Ubytování domácích zvířat v těchto pokojích bude dražší a bude zahrnovat některé další služby. Nenechte se špatně, že má hotel u prostorné oplocené vysoké oplocení areálu, ale lepší - více prostorné skříně, kde jsou nadýchané obyvatelé si mohli rozpustilost, pracují, nebo se trochu čerstvého vzduchu.

Pokud se chystáte otevřít penzion či hotel, můžete si sjednat individuální podnikání, ale pokud máte dlouhodobé plány, a existuje několik spolehlivými partnery, je nejlepší otevřít společnost.

Zaměstnanci

Zaměstnanci mohou zahrnovat až čtyři veterináře (malý hotel bude trvat 1-2), čistší, dva nebo tři poradci a školitel. Mezi povinnosti veterinářů patří poskytování základních služeb a péče o domácí zvířata. Čistič čistí a uklízí pokoje, poradce - vydejte se na procházku a nakrmte hosty. Povinnosti hlavy budou zahrnovat vedení hotelu, účetnictví a řízení ekonomiky.

Stáhněte si hotelový business plán pro zvířata za 550 rublů.Můžete mít naše partnery se zárukou kvality.

Služby a aktivity

Co udělá hotel pro zvířata? Samozřejmě, pomáhat majitelům zvířat v péči o své domácí mazlíčky, dokud se o ně nemohou postarat samy. Seznam bude obsahovat další služby:

 • zajištění bydlení, krmení;
 • česání a mytí domácích zvířat;
 • čištění uší a očí, česání vlny a další hygienické služby pro kočky a psy (péče o pleť);
 • de-worming, devastace;
 • Dopravní služby pro domácí zvířata;
 • lékařský dohled nad zvířaty;
 • školení;
 • pěší psi.

Můžete také kombinovat hotel pro zvířata s veterinární klinikou, kosmetickým salonem a poskytnout kvalifikovaný trenér. Přibližné ceny za poskytování základních služeb:

Služby

Cena, rub.

40 za každý postup

50 za každý postup

70 za každý postup

300 za každý postup

200 za každý postup

270 za každý postup

Velikost standardní pokoje může být 1 až 1,5 metru, junior suite nebo apartmá je o něco větší. Cena za den zahrnuje jídlo a pro psy - také pádlo. Stěny mohou být pokryty netoxickými odolnými barvami, ozdobené podšívkou nebo pokryté odolnou a neprůhlednou tapetou. Jako nábytek jsou vhodné gauče, koše nebo koberce, nehty, speciální domy. V místnostech pro kočky se může také ubytovat speciální "horolezec" nebo několik polic, které by kočka mohla stoupat. Rovněž stojí za to, aby se v místnostech umístily hračky, se kterými by zvířata mohla hrát.

Některé hotely pro zvířata dokonce tráví internet a vybaví své pokoje webovými kamerami, díky nimž mohou majitelé kdykoliv sledovat, co dělají jejich mazlíčky a za jakých podmínek se nacházejí. Tam jsou některé kočky a psi, kteří rádi strávili čas s TV, sledovat pohyb obrazu na obrazovce. Jako samostatnou luxusní službu můžete uspořádat sledování videí pro zvířata.

Jak umístit zvíře do hotelu

Majitel musí poskytnout následující cenné papíry:

 • cestovní pas;
 • veterinární pas vašeho mazlíčka se známkami očkování. Musí být provedeny nejpozději dva týdny před umístěním domácího mazlíčka v hotelu.

Náklady na organizaci a práci

Kolik bude trvat na organizaci dobrého hotelu pro zvířata? Hlavní požadavky na tato zařízení jsou:

 • dobře osvětlené a větrané místnosti;
 • Pravidelné čištění místností, dostupnost místa pro procházky (prostorná plocha nebo kryty, je-li to možné - hermeticky izolované od sebe);
 • kvalifikovanou veterinární péči.

Chcete-li vytvořit tyto podmínky, vybavit budovu s vhodným osvětlením a kryty, na nákup vybavení, bude trvat přibližně 130-170 tisíc rublů. Veterináři budou vhodní pro studenty ve veterinární medicíně. Můžete ušetřit tím, že jim platí asi 10-15 tisíc rublů. měsíčně. V případě potřeby mohou být pozváni někteří odborníci: elektrikáři, zámečníci a další pracovníci, kteří nejsou trvale potřební. Máte-li veterinární vzdělání, můžete být vůdcem a veterinářem.

Vaši hosté budou muset krmit několikrát denně, takže každý pokoj musí být vybaven miskou. Je žádoucí, aby potraviny nebyly příliš levné. Pokud chcete ušetřit peníze, můžete najmout osobu, která připraví jídlo pro zvířata. Další možností krmení - majitelé mohou poskytovat krmivo pro domácí zvířata po dobu jejich údržby.

Také je třeba přemýšlet o reklamě: distribuovat letáky ve městě, propagovat vaši instituci v sociálních sítích. V případě potřeby můžete vytvořit vlastní stránky. Dále je vhodná reklama v novinách volných reklam a ve zpravodajských panelech nebo pilířích města. Reklamy můžete také umístit na veřejnou dopravu.

Náklady na měsíční údržbu instituce bude stát ve výši 70 tisíc (pro malou instituci otevřenou v jeho vlastním domě) na 165 tisíc rublů. a více (pro velký hotel otevřený v odnímatelné budově).