Hotel pro zvířata

Hotel pro zvířata je nový směr podnikání u nás. Je relevantní nejen ve velkých městech, ale také v méně obydlených oblastech. A konkurence v této oblasti není tak vysoká.

Mnoho milovníků zvířat ošetřuje své mazlíčky jako členy rodiny. Pokuste se koupit nejkvalitnější a zdravější jídlo, krásné a pohodlné oblečení, doplňky, hračky. Ale jsou chvíle, kdy potřebujete nějakou chvíli rozloučit se svým mazlíčkem: výlet na odpočinek nebo na služební cestu. Poté se otázka, s kým opustí kamaráda, rozhodne hotel pro zvířata.

Vytvořením útulného hotelu pro domácí mazlíčky získáte stabilní příjem. Dnes budeme analyzovat projekt pro otevření hotelu pro domácí zvířata.

Akční plán

Pokud se tedy rozhodnete poskytnout dočasné útočiště pro domácí zvířata, je nutné dodržovat všechna pravidla a předpisy, které budeme diskutovat níže.

Rozhodněte se, s jakými zvířaty budete pracovat. Nejoblíbenější (což je jasné) jsou kočky a psi. Je však možné poskytnout (pokud rozpočet dovolí) a možnosti ptáků, hlodavců a obojživelníků. Doporučujeme otevřít hotel s obchodem, lékárnou nebo klinikou.

Registrační formulář

Při registraci se obvykle vydává osvědčení o individuálním podnikateli. Můžete si uložit účetnictví a registraci, nemusíte najmout účetního a instalovat drahý software. S výkazy je zcela možné řídit samostatně nebo uzavřít dohodu s účetním oddělením pro outsourcing. Nezapomeňte navštívit SES, požární inspekci a Rospotrebnadzor a postupujte podle pokynů. Můžete obdržet referenční list od veterinářské společnosti.

Prostory a pozemky

V tomto bodě budeme podrobněji vysvětlovat. Pro tuto firmu je třeba mít nejen prostor velkého rozměru, ale také sousední území vhodné pro chůzi zvířat a instalace prostorných ohrad. Hotely jsou rozděleny do dvou tříd: běžné a VIP-třídy.

První možností je pokoj s klecemi pro kočky a psy. Takové hotely jsou v poptávce v malých osadách. Den v nich bude stát klient 200-350 rublů bez nákladů na jídlo.

Druhá možnost je výhodná pro velké města s bohatou klientelou. Zde, stejně jako v tomto hotelu, najdete luxusní a juniorské apartmá. Souprava má velký prostor (7-10 metrů čtverečních pro kočky, 15-20 pro psy) a interiér (kočárky, horolezecké vybavení, dobré spaní). Je také možné nainstalovat CCTV kameru a umožnit zákazníkům přístup do systému pro sledování domácího mazlíčka online. Cena za den v junior suite je ze 700 rublů, v apartmá - od jednoho a půl tisíce.

Pro dekoraci stěn používejte pouze netoxické materiály. Prostory by měly být dobře větrané a čištěny alespoň jednou denně.

V přilehlém areálu je nutno vyrobit letní a zimní ohrady s kvalitním oplocením. VIP-klienti mohou "žalovat" za útěk zvířat. Zajistěte další oblasti pro veterinární služby, péče o pleť nebo obchod. Exotickí obyvatelé budou potřebovat speciálně uspořádané prostory.

Zaměstnávání zaměstnanců

V této fázi je nutné správně zvolit personál, který nejenže zná své podnikání, ale také miluje zvířata. Hlavní pracovníci - veterináři (od 1 do 5, v závislosti na velikosti hotelu), 1-2 čističe, noční strážce, správce. Správcem podniku je manažer.

Právní aspekt problému

S profesionálním právníkem vyvíjejte formu smlouvy, kterou uzavřete s vlastníky zvířat. Připravte si seznam dokumentů, které musíte poskytnout společně s "klientem". Vypracujte dotazník pro klienty. Každé zvíře jedí jednotlivě, proto je platba menu vyhotovena odděleně od bydliště.

Reklama

Distribuce letáků, inzerce v tištěných publikacích, reklama v televizi pomůže při rozvoji vašeho podnikání. Propagujte svůj showroom přes internet. Dnes je jednoduchá a velmi účinná.

Nakonec,

Útulný hotel pro zvířata je sezónní obchod, který není příliš výhodný jako izolovaná volba. Veterinární klinika, péče o salon, lékárnu nebo prodejnu pomohou instituci získat kdykoli během roku stabilní příjem.

Je také možné organizovat kurzy výcviku základů školení. Velké firmy mohou získat organizaci jízdy na koni nebo psích sáňkování. Takové zábavy jsou v poptávce a přitahují mnoho zákazníků.

Úhrada projektu závisí na mnoha faktorech, ale přinejlepším je to dlouhodobá investice, která se ospravedlní ne dříve než za 2 roky. Milujte své čtyřnohé "zákazníky", dejte jim lásku a péči, a pak podnikání bude prosperovat.

Jak otevřít hotel pro zvířata: podrobný obchodní plán a doporučení podnikatelů

Odborníci tvrdí, že hotel pro zvířata se může vyplatit za jednu sezónu. Chcete-li otevřít podnik, budete potřebovat relativně malou částku: až 30 tisíc dolarů. Obrovskou výhodou podnikání je schopnost přilákat pravidelné zákazníky. Poskytování služeb na slušné úrovni vám rychle změní váš hotel na "hůlku-zavochalochku" pro stovky majitelů psů a koček. Pokud se vám líbí zvíře, majitelé rádi přivodí svého mazlíčka k nadměrnému vystavení se vám ve druhém a třetím a desátém čase.

Průzkum trhu

Před otevřením zvířecího hotelu prozkoumejte trh. Začněte zkoumáním podobných návrhů, které existují ve vaší oblasti. Jednoduše řečeno, jděte na místní zvířecí hotely. Samozřejmě neměli byste otevírat majitele svých cílů. Řekněme, že chcete nechat své zvíře na dovolené a chcete si vybrat vhodný hotel předem. Hotelový personál vám rád ukáže pokoje pro zvířata a povědí vám o podmínkách obsahu. Takže budete studovat podnikání a poznáte budoucích konkurentů.

Důležitá rada podnikatelům: neztrácejte čas ani na jednoduché rutinní úkoly, které mohou být delegovány. Převeďte je na volné nože "Executionu.ru". Garantovaná kvalita práce na čas nebo peníze zpět. Ceny dokonce i pro rozvoj stránek začínají od 500 rublů.

Naučte se zahraniční zkušenosti. Praxe ukazuje, že mnoho domácích hotelů hrozí příliš malému počtu. Zvířata ve stísněných buňkách nežijí, ale slouží svým větám v očekávání majitelů. Pokoje by měly být prostorné, pohodlné a velmi čisté. Přejděte na anglický zdroj a podívejte se, jak je vše uspořádáno v Londýně, Torontu nebo Dubaji. Upozorňujeme, že trh služeb má tendenci zlepšit kvalitu. Po otevření dobrého hotelu s důstojnými podmínkami údržby budete o krok před konkurencí.

Právní problém

Rozhodněte se pro formu vlastnictví: open IP nebo LLC. IP se otevírá jednodušší a rychlejší. Jednotlivý podnikatel drží ve svých rukou jak peníze, tak otěže vlády. Nepotřebuje účetního, protože podávání zpráv o IP je uvedeno ve zjednodušené podobě. Ale tato "medaile" má druhou stranu: osobní odpovědnost. Pokud se něco pokazí, IP bude odpovědný věřitelům osobního majetku.

Chcete-li otevřít LLC, budete potřebovat charter kapitál, charter a mnoho dalších dokumentů. Bez zvláštního vzdělání je nepravděpodobné, že budete mít záznamy, takže budete muset najmout účetního. Sro - to je více problémů při vstupu a méně problémů na cestě ven. Budete riskovat pouze základní kapitál společnosti, osobní majetek zůstane nedotčen.

Co potřebujete k otevření hotelu pro zvířata, z pohledu státu? Ano, prakticky nic, s výjimkou běžných postupů. Tato aktivita není licencována, proto nebudete muset získat zvláštní povolení. Dostatek z obvyklých dokumentů, které potvrzují soulad místností s normami stanovenými SES a Ministerstvem pro mimořádné situace.

Místnost

Vybraná místnost závisí na tom, které klienty budete patronovat. Je zřejmé, že počet koček ve velikosti bude mnohem menší než u klecí pro psy. Ale i malé zvíře se nedá usadit v městském bytě. Podle veterinářů současná údržba více než tří dospělých zvířat vede k porušení hygienických norem. Důsledky nelze snadno vypočítat: specifický pach, poškozené vztahy se sousedy a pokuty za SES.

Nejlepším místem pro hotel jsou nebytové prostory na předměstí. Čerstvý vzduch je užitečný nejen pro lidi, ale i pro zvířata. V ideálním případě by měla být každá místnost přilehlá k malému oplocenému pozemku. Předměstí má několik výhod:

 • nepřítomnost dopravní zácpy,
 • levné zemi,
 • minimální počet sousedů.

Nedávno se objevilo mnoho městských hotelů pro malá zvířata. Tato zařízení se nacházejí v pronajatých prostorách obchodních center. Městské hotely jsou vybrány zákazníky, kteří chtějí zvíře dát krátkodobě.

Pokoje

Vytvořte obchodní plán pro hotel v zoo. Udělejte sázku na uspořádání pokojů. Dobrý majitel nejprve věnuje pozornost stavu místnosti a pak - na doprovodu, další služby a další zábavy. Místnosti by měly být prostorné, pohodlné, hygienické.

Minimální plocha hotelového pokoje pro 10-12 pokojů je 40 metrů čtverečních. Optimální velikost jedné místnosti pro kočky nebo malé psy je 1,5 až 2 metry. V kleci pro kočky musí být instalovány police a schody, aby se zvířata mohla zahřát a vést více či méně aktivní způsob života. Nejlepším materiálem pro klece je přírodní strom pokrytý hypoalergenním antiseptickým lakem. U podlahy je lepší vybrat obvyklou keramickou dlažbu.

Voliéra pro psy by měla být prostorná. Optimální volba - voliéra, skládající se ze dvou částí: vnitřní (předpoklad) a vnější (oplocená plocha). Samotný pes rozhodne, kdy půjde na ulici a kdy odpočívá na teplém vrhu. Povinná podmínka: spolehlivé a silné stěny mezi kryty. Prostory pro kočky a psy musí být v různých budovách.

Psi stále potřebují chodit. Můžete to udělat v blízkém parku nebo na území (pokud to oblast dovoluje). Pěší psi by měli být střídáni, aby se zabránilo fyzickému kontaktu mezi zvířaty. Boj a nekontrolované páření nejsou součástí vašich plánů, o to méně v plánech hostitelů, že? Výjimku lze učinit pro nejmladší zvířata. Štěňátka si mohou navzájem hrát pod dohledem zaměstnanců a po předchozí dohodě s majiteli.

Zařízení

Podle předběžných výpočtů budete potřebovat 120 až 150 tisíc rublů na vybavení prostor. Tato cena zahrnuje vybavení pro hotelovou údržbu:

 • klece,
 • mraznička pro skladování potravin,
 • nástroje pro čištění,
 • ohřívače,
 • větrací systém.

Inventář v číslech:

 • domy pro kočky a malé psy,
 • drápy,
 • horizontální pruhy,
 • rohože (včetně jednorázových),
 • misky,
 • hračky.

Kromě toho se budete muset starat o dostupnost nezbytných minimálních léků a prostředků pro péči o zvířata. Tento seznam obsahuje vitamíny, anthelmintické přípravky, šampony, protiblokovací kapky, hřebeny.

Pokud jde o jídlo, existuje několik možností. Můžete si pronajmout "kuchaře" a vařit jídlo sami, včetně "příspěvku" na životní náklady nebo krmení zvířat potravinami, které přinesl majitel. Volba může být ponechána majitelům zvířat.

Zaměstnanci

Zpočátku se skoro veškerá práce, kterou můžete udělat sama. S úklidovými, stravovacími a administrativními funkcemi se dvěma nebo třem lidem (vy a vaši rodinní příslušníci) dokáže vypořádat. Když je podnikání alespoň trochu roztržitý, můžete přemýšlet o náboru "chůvy" ze strany. Při výběru personálu si vsadíte na lásku zvířat, stejně jako na dostupnost zkušeností nebo speciální vzdělání.

Velkým přínosem je přítomnost veterinárního lékaře v personálu. Pokud nemůžete najmout kvalifikovaného odborníka, uzavřete smlouvu s blízkým veterinárním klinikem. Nechte lékaře přijít každý den a uvidíte své hosty. Co se týče léčby, pak se tato schéma ukázala jako dobrá: náklady na nouzovou lékařskou péči hradí majitel hotelu a vlastník zvířete pak kompenzuje náklady. Do příslušné smlouvy nezapomeňte zahrnout příslušnou položku.

Ceny za povinné a doplňkové služby

Cena jednoho hosta závisí na úrovni hotelu a regionu. V průměru v hotelu "průměrné ruky" náklady na bydlení kočky je 300-450 rublů denně. Obsah psa je dražší - asi 500 rublů. Tyto náklady zahrnují usídlení, čištění, péči, krmení, denní lékařskou prohlídku, paddocking 2 x denně (pro psy). Pokud se majitel chce usadit v jedné místnosti dvě zvířata, vezměte platbu za obyvatelstvo ve výši 40-50% základních nákladů.

Hotel je nejen místem pro nadměrnou expozici. Toto je místo, kde hosté stráví svůj čas s potěšením a přínosem. Zisk na placené službě se může stát významným zdrojem příjmů. Ukázkový seznam a náklady na další služby:

 • transfer v autě po městě - asi 300 rublů,
 • usídlení a vystěhování v nevhodném čase - kolem 250 rublů,
 • péče o vlasy (účes, manikúra) - 400-1000 rublů.

Reklama a zákaznický servis

Jak otevřít zoo a uspět? Pamatujte, že musíte pracovat nejen se zvířaty, ale také se svými pány. Lidé nejsou v hotelu kvůli zvířatům chudí. Péče o domácí mazlíčky je samozřejmě dobrá, ale koneckonců, jejich majitelé budou platit za tuto péči, že? Vypracujte marketingovou strategii. Nehromažďujte okolí. Vytvářejte přehledy videa a fotografií a pošlete je denně zákazníkům na poště.

Postarejte se o reklamu. Vzhledem k tomu, že reklamy v médiích jsou drahé, sázejte na internet. Vytvořte web (alespoň nejjednodušší) a umístěte jej na placené místo. Umístěte reklamy na známé virtuální "desky". Dobrým efektem je reklama na zoologických a turistických místech. Proč turisty? Vzhledem k tomu, že klienti cestovních kanceláří jsou také vaši zákazníci: potřebují také někde své domácí mazlíčky na cestu. No, "z úst z úst", samozřejmě, nikdo nezrušil.

Závěr

Hotel pro zvířata je sezónní záležitostí. Lidé připojí domácí zvířata na prázdniny, tedy v létě na květnové svátky, v předvečer nového roku. Podnikatelé tvrdí, že 50-60% z celkových příjmů, které hotel přináší během letní sezóny. Nedávno se však mění situace: rostoucí příjem dovoluje lidem cestovat do jižních zemí kdykoliv v roce, proto hotelové podniky postupně získávají povahu mimo sezónu.

Takže, shrňme výsledek. Přibližné náklady na první tři měsíce budou asi 220 tisíc rublů, včetně:

 • hotel vybavení - 120-150 tisíc rublů,
 • reklama - 18-24 tisíc rublů,
 • platba za veterinární služby - 45 tisíc rublů.

Za tři letní měsíce budete moci vydělat asi 405 tisíc rublů. Pokud je ve vašem hotelu 10 místností, pak při plném zatížení bude uspořádání následující: vynásobte počet pokojů 10 za cenu denního pobytu 450 a získáte 4500 rubles příjmu za den. Nyní vynásobte 4500 rublů počtem dnů v sezóně 90 a získejte 405 000. Z toho vyplývá, že v jedné sezóně hotel nejen vyplatí, ale přinese zisk kolem 200 000 rublů.

Dočasný hotel pro zvířata (nadměrná expozice): podnik s nulovými investicemi

Dobrý nápad na vydělávání peněz z domova pro lidi, kteří milují domácí zvířata. Existují minimální požadavky, které je třeba splnit:

 • láska ke zvířatům;
 • dostupnost vlastního bydlení (byt nebo dům);
 • zkušenosti s péčí o domácí zvířata;
 • neměli byste mít děti.

Hlavní dobou výdělku jsou letní měsíce. Mnoho majitelů zvířat jde na dovolenou a během tohoto období je nuceno umístit své domácnosti někam.

Mezi nejčastější zvířata patří kočky a psi. Mezi dalšími "obsahy" a "strážci" - papoušci, ještěrky, příušnice atd.

Náklady na chov zvířat dočasně závisí na velikosti zvířete.

Za den soukromých koček platí majitelé asi 200 rublů. Potraviny nejsou v ceně zahrnuty.

Ceny za obsah psa jsou vyšší - ze 400 rublů za den.

Při práci s klienty je velmi důležité udělat příznivý dojem, aby se majitel zvířete domníval, že jeho zvíře bude v době odchodu majitele v bezpečí.

Proto se v průběhu rozhovoru je potřeba sdělit klientovi, že máte dobrou zkušenost s našimi menšími bratry, za přítomnosti všech nezbytných podmínek pro údržbu domácí zvíře, které si budete moci dostat k němu v době krmení, pití, mytí a chodit, bude minimalizovat rizika nemoci a zranění.

Máte-li odborné dovednosti péče o vlasy nebo školení, může to být další zdroj příjmů.

Rizika při práci se zvířaty

V tomto případě existují rizika. Jedním z nejčastějších obav začínající podnikatele - je to, že zvíře může zůstat s ním navždy, a předchozí majitel prostě zmizí, platit za několik dní pobytu kočka nebo pes.

Abyste se ujistili proti nečestným lidem, doporučuje se uzavřít smlouvu o poskytování služeb dočasné údržby (přeplatek na byt). V takovém případě budete mít údaje o pasu majitele zvířete, na základě kterého můžete najít osobu. Navíc, mnohé zoologické hotely vyžadují zálohu, která se vrátí poté, co majitel převezme zvíře.

Tato smlouva bude přínosná pro obě strany, neboť stanoví povinnosti všech stran transakce.

Domácí zvíře podle ruského práva je považováno za osobní majetek majitele, takže když je zvíře předáno a poté vráceno majiteli, je potvrzení o přijetí podepsáno.

Stáhněte si standardní smlouvu o poskytování služeb pro nadměrnou expozici zvířete.

Pokud nemáte byt, ale svůj vlastní dům, pak můžete poskytovat služby pro nadměrnou expozici voliér nebo kabiny. V prvním případě by mělo být štěňátko již 6 měsíců a ve druhém 1 roku. V takovém případě by měl být místo chovu zvířete izolován a vyloučit možnost péče o zvířata.

Smlouva by měla obsahovat informace o poskytnutí munice a krmiv, bodů o pokutách a pokutách. Při převodu zvířete musí vlastník hlásit své vlastnosti a vlastnosti obsahu.

Na druhé straně, podle smlouvy pro podnikatele, nese zodpovědnost za zajištění bezpečnosti zdraví a života zvířete.

Činnosti týkající se nadměrné expozice psů, koček a dalších zvířat jsou upraveny v kapitolách 47 a 39 občanského zákoníku Ruské federace.

Pokud plánujete otevřít hotel v zoologických zahradách a pracovat jako právnická osoba, licence na tuto činnost se nevyžaduje. Kromě občanského zákoníku jsou činnosti hotelů v zoo upraveny zákonem o ochraně spotřebitelů.

Jak otevřít hotel pro kočky a psy

Otevření hotelu v zoologických zahradách se neliší od poskytování služeb jako podnikatele. Chcete-li získat oficiální stav práce, musíte zaregistrovat IP nebo LLC a vybrat OKVED kódy odpovídající této činnosti.

Pro práci zvolte OKVED 01.42 - Poskytování služeb v oblasti chovu zvířat s výjimkou veterinárních služeb. Tato skupina zahrnuje poskytování služeb pro údržbu zvířat a péči o ně.

Zoohotel je především zajištění podmínek pro údržbu a péči o personál. Je žádoucí, abyste vlastní samostatnou budovu s pozemkem mimo školy a obytné budovy.

Pro chůzi psů a koček, jejich krmení, umývání atd. Musí existovat speciálně vyškolená osoba, která má podobné pracovní zkušenosti a miluje zvířata.

V praxi to dělá buď sám podnikatel a jeho příbuzní, nebo přitahuje dobrovolníky bez nákladů.

Volné kanály pro vyhledávání zákazníků:

 • Nástěnky ("Avito", část "Služby").

Váš první krok může být umístění oznámení o poskytování služeb pro psy nebo kočky. Tento kanál může s jistou pravidelností přinést zákazníkům (zejména v létě), pokud neustále aktualizujete informace. Jsou velmi rádi používat jak jednotlivce, tak hotely v zoo.

Velmi pohodlný kanál s možností použití je schopen poskytnout zákazníkům mnoho požadavků. Vyžaduje však neustálou práci na propagaci: umístění obsahu a přitažlivost cílové skupiny.

Příklad rychlosti ve skupině věnované dočasné údržbě zvířat.

Je to důležitá zpětná vazba, rychlá odpověď na otázky členů skupiny nebo účastníků stránky, zveřejnění reálných fotografií. Sociální sítě mají větší důvěru (i pro domácí vlastníky, tato skutečnost je velmi důležitá), protože vidí člověka, který bude držet své zvířátko fotografií podmínky, recenze od jiných zákazníků.

Placené (nebo podmíněně placené) kanály pro vyhledávání zákazníků:

 • Kontextová inzerce vedoucí k vašemu webu nebo skupině v sociálních sítích.
 • Propagační publikace na tematických stránkách nebo fórech. Velký význam má územní blízkost (jedno město, okres).
 • Umístění informací v prostorách veterinárních ordinací.
 • Ujednání s veterinářem o reklamě vašich služeb.

Jak již bylo uvedeno výše, důležitost tohoto druhu podnikání má lásku ke zvířatům a zkušenosti s nimi. To by mělo být povolání, jinak by bylo bezpředmětné se touto záležitostí zabývat.

Obchodní myšlenka: otevření hotelu pro zvířata

Máte rádi zvířata a máte se o ně postarat? Pak hotel pro zvířata je skvělý nápad pro podnikání. Pro milovníky zvířat se jejich hobby může stát zdrojem dobrých peněz.

Poptávka po hotelích pro psy, kočky a další domácí zvířata roste. Žijí ve velkých městech, lidé často chtějí mít domácího mazlíčka. Naši čtyřčlenné přátelé nelidsky lákají své vlastníky, zmírňují stres a zlepšují náladu. Ale ve stejnou dobu, když rodina jde na dovolenou nebo na cestu na několik dní, vzniká otázka: Co dělat s domácím zvířetem? Koneckonců, ne každá cesta může vzít zvíře. V této situaci se hotel pro psy a kočky může stát skutečnou cestou venku.

Hotel pro zvířata jako výnosný obchod

Otevření takového hotelu, zejména ve velkém městě, se stane úspěšným obchodním nápadem. Pokud vytvoříte příjemné prostředí a budete se moci postarat o životně důležité potřeby domácího mazlíčka, pak si ujistěte, že klientům nebudete mít žádné nedostatky. Mějte však na paměti, že tento obchod vyžaduje od nás ostražitou pozornost 24 hodin denně.

Výhodou tohoto podnikání je, že nepotřebujete zvláštní povolení k vytvoření hotelu pro domácí mazlíčky. Odborníci, kteří pracují v tomto odvětví, zdůrazňují, že k otevření tohoto podnikání musíte milovat zvířata a být schopen se o ně postarat. Důležité je také mít vhodný pozemek, na kterém můžete uspořádat hotel. Na jeho místo je třeba věnovat zvláštní pozornost. Pokud nechcete vznést nespokojenost sousedů, musíte najít místo mimo obytné budovy. Zvířata mohou způsobovat hluk, často v noci a ráno, o víkendech, a aby nebyli konflikty s místními obyvateli, je lepší chránit je před problémovými okolím.

Území, na kterém bude hotel pořádán, by mělo být dost velké. Bude nutné umístit několik samostatných domů pro zvířata, dětské hřiště pro domácí mazlíčky a technickou místnost.

Pokoj pro kočky

Pohodlné podmínky pro zvířata

Nikdo v pravé mysli neopustí svého mazlíčka na špinavém, nevzhledném místě. Většina moderních psů a koček je vychovávána ve svých domovech. Proto je velmi důležité vytvořit podmínky v hotelu, které jsou v blízkosti domácího prostředí.

Zvířecí domy by měly být z cihel nebo dřeva. Dům musí být s odnímatelnou střechou, což značně usnadňuje čištění, dezinfekci a větrání. Dveře by měly být z kovové mřížky. Po přestávce přes noc zvíře bude schopno dát signál o svých potřebách a zůstat na čerstvém vzduchu během dne.
Velikost domu také záleží. Minimální podlahová plocha článků pro psy by měly být od 1 do 2 metrů čtverečních, v závislosti na velikosti hodnocení čtyřnožce a výšce 60 až 140 cm. Vhodné podmínky jsou vytvořeny pro kočky. Minimální plocha buňka by měla být v rozmezí 0,5 až 1 metr čtvereční a výšce 50 cm. Jedná se o minimální parametry, a pokud budete mít možnost rozšířit, bude jistě chutnat ke zvířatům, a proto jejich majitele.

Uspořádání místností pod širým nebem

Každá klec pro domácí zvíře by měla být opatřena kontejnery pro vodu a potraviny. Otázka dodatečného vybavení musí být dohodnutá s klientem. Možná bude chtít přinést deštník nebo polštář. Psi jsou jako děti - čím více kolem nich budou věci z domova, tím snadněji se bude aklimatizovat.

Dalším důležitým bodem, který je třeba zvážit při vytváření hotelu pro zvířata, je organizace pěší turistiky. Tato oblast by měla být oplocena vysokým oplocením, aby se zabránilo úniku zvířat. Pokud máte vhodné místo, můžete vytvořit malý bazén pro psy. Mnoho odborníků na vzdělávání a chování zdůrazňuje obrovský význam vody pro psy a její terapeutický účinek na psychiku zvířat.

Přijetí odpovědnosti za zvíře by mělo vzít v úvahu skutečnost, že zbavování rodiny a známého prostředí je pro domácího mazlíčka velkým stresem. Chcete-li zmírnit situaci, bude užitečné dát živočichům hračku a příslušenství, které zpříjemní a zábavnější svůj život.

Umístění skříní v krytém prostoru

Malý, ale pohodlný hotel je důvěryhodnější

Útulný hotel pro tucet zvířat, jistě jako majitelé více než několik desítek blízkých buněk. Koneckonců, je zřejmé, že je velmi obtížné poskytovat kvalitní péči několika tuctům zvířat současně. Proto je optimální, aby se v daném okamžiku odebralo asi deset zvířat. Klient by měl být přesvědčen, že jeho zvíře bude ošetřeno náležitou péčí a pozorností.

Než uspokojíme zvíře ve svém budoucím bytu, necháme klienta lépe seznámit s podmínkami svého bydliště. Během příjmu domácího mazlíčka v hotelu je třeba od klienta požadovat osvědčení o očkování proti vzteklině. Také byste měli vyšetřit zvíře na zdraví a pohodu. Koneckonců nechcete, aby nemocné zvíře způsobilo epidemii v hotelu?

Měli byste také napsat základní informace o zvířeti - jeho návyky a okamžiky, které mohou pro domácího mazlíčka přinést radost a potěšení. Čím více se naučíte, tím jednodušší bude, abyste se o ni postarali.

Každý nájemník musí mít vlastní osobní zavazadla. Zde je to, co bude potřebovat:

 • oblíbená přikrývka, polštář
 • hračky
 • lahůdky, pokud je dostane každý den
 • potraviny (odborníci doporučují při oddělování domácích zvířat, zejména psů nebo koček, nemění jejich obvyklou stravu)

Měl by být připraven zvláštní dotazník, ve kterém majitel zvířete nechává doporučení ohledně zvyků zvířete a podmínek jeho výživy. Z vaší strany musíte vypracovat vzorovou smlouvu upravující práva a povinnosti stran.

Penzión by měl důvěřovat odpovědným pracovníkům nebo se s touto záležitostí osobně zabývat s podporou rodiny. Musíte mít na paměti, že péče o zvířata by měla probíhat 24 hodin denně. Bude také důležité zřídit spolupráci s veterinárním lékařem na nepředvídané, mimořádné případy.

Hotel pro zvířata

Příjem z podniku

Výše příjmů, na které se můžete spolehnout, závisí na počtu zvířat přijatých do penzionu a regionu, ve kterém pracujete. Je zřejmé, že vyšší ceny mohou být stanoveny v těsné blízkosti velkých měst. Péče o psa bude v průměru stát 6-10 dolarů za den, stará se o kočku 5-7 USD za den.

Při stanovování ceny je také třeba zvážit doplňkové služby, jako je vaření na osobní stravě, denní čištění nebo zvýšená péče v důsledku konkrétních požadavků. V těchto případech nejčastěji mluvíme o agresivních psech nebo zvířatech po onemocnění.

Mnoho penzionů, aby se předešlo potížím, se snažte nevzdávat feny a kočky, stejně jako příliš agresivní zvířata. Pokud se rozhodnete přijmout taková domácí zvířata, musíte pro ně vytvořit pohodlné podmínky a dokončit izolaci od ostatních obyvatel hotelu.

Samostatné domy pro zvířata

Související služby

Po vytvoření úspěšného podniku v oblasti chovu zvířat můžete poskytovat další služby, a to:

 • Krmení koček, křečků nebo kanáren, stejně jako péče o ně doma s klientem
 • Chůze psů denně nebo v určitých dnech
 • péče o psy a kočky

Nabídněte svým zákazníkům psa

V druhém případě bude nutné připravit speciální místnost o rozloze cca 40-50 m2 a investovat další prostředky do nákupu speciálního vybavení, včetně:

 • Speciální stůl s nastavitelnou výškou - 60-150 $
 • Několik párů nůžek - 35-80 $
 • Elektrický holicí strojek - 200-270 $
 • Vysoušeč vlasů - 55-80 $
 • Kosmetika a výrobky pro péči

Odborníci odhadují velikost investic do hotelu pro zvířata na úrovni 8-13 tisíc dolarů, ale souhlasí s tím, že hra stojí za svatbu. Služby pro údržbu zvířat a péči o ně jsou velmi žádané a finanční prostředky investované do tohoto podniku se splácejí za méně než jeden rok.

Jak otevřít hotel pro zvířata: podnikatelský plán s výpočty

Mnozí z nás mají domovy zvířat. Někdy se okolnosti mohou vyvíjet takovým způsobem, že majitel musí naléhavě odjet, ale nemá kam opustit své zvíře. Pak hotel pro zvířata přichází k pomoci. Jedná se o poměrně výnosný obchod, protože většina země má domácí mazlíčky. A zvláště během prázdnin se lidé potýkají s problémem, na který se připojí jejich čtyřnohý přítel.

První kroky k objevu

Aby byl zajištěn úspěšný výsledek, je nutné vypracovat obchodní plán pro hotel pro zvířata. Jedná se o jasný schéma opatření, které vám pomohou nezaměnit tím, že otevřete takové místo.

První věcí je:

 1. Poraďte se s komunitou veterinářů, kteří jsou ve vašem městě. To je nezbytné k posouzení jejich schopností a pochopení, co dělat.
 2. Dozvěďte se podrobně, jaký druh dokumentů budete potřebovat.
 3. Najděte vhodný pokoj. Na tuto otázku je třeba věnovat velkou pozornost, protože tato místnost by neměla být v blízkosti obytných budov, musí být suchá, čistá a prostorná. Výběr oblasti je velmi důležitý, protože muži a ženy by měly být drženy odděleně, nemocná zvířata by neměla být společně se zdravými zvířaty atd.
 4. Rozhodněte, které "zákazníky" obdrží váš hotel pro zvířata a jaké bude jejich maximální počet.
 5. Je nutné právně formalizovat a pojišťovat své podnikání.

Bude důležité provádět reklamní kampaň. Může to být venkovní reklama, distribuce letáků, online konzultace zákazníků, design vizitek a mnoho dalšího.

Dále je nutné dohodnout se na spolupráci s veterinárním lékařem. A ve smlouvě s odběrateli uvádějte, že se zbavujete odpovědnosti za smrt zvířete, zranění, která mu byla způsobena, a tak dále.

Otevření hotelu - první etapa

Dalším přínosem otevření takového podnikání je, že tato výklenka není téměř obsazena. A pokud je v Evropě zoogistinitsa pro kočky nebo psy společnou věcí, pak máme takovou sféru činnosti, která se právě začíná rozvíjet. Takže, vážení kladů a zápory, rozhodli jste se otevřít například hotel pro psy nebo jiné druhy zvířat. Prvním krokem je zaregistrovat se u daňové služby a formalizovat se jako individuální podnikatel. Jedná se o jednoduché akce, které netrvají dlouho.

Je velmi důležité, aby vaše zoo splňovala standardy SES. Proto je na začátku nutné konzultovat s odborníky těchto organizací a získat potřebná povolení k jeho otevření v Rospotrebnadzoru. Bude také nutné koordinovat protipožární agentury.

Výběr místnosti

V souladu s pokyny výše uvedených orgánů musí být prostor pro hotel v zoologické zahradě vzdálený od více než 150 metrů od obytných místností.

Dobrým řešením je otevření hotelu u vchodu do města nebo na okraji města, kde je spousta volného prostoru a nikomu nebudete mít žádné nepříjemnosti. Také by mělo být chráněno sousední území, aby se zabránilo úniku zvířat.

Dobrou volbou bude zónování celé plochy pozemku na segmenty pro zvířata různých velikostí a plemen, aby byly pohodlné.

Hotel pro kočky a další zvířata má tzv. Pokoje - to jsou malé pokoje, které se pohybují od tří do deseti metrů čtverečních. V těchto místnostech může být až pět zvířat stejného druhu. Nezapomeňte je izolovat od sebe navzájem. V teplé sezóně velkých psů se však doporučuje usadit se v pohodlných pokojích na ulici.

Nákup potřebného vybavení

Obvykle společně s vaším mazlíčkem přinášejí majitelé své oblíbené hračky, vodítko, misky na vodu a jídlo. Navzdory tomu musíte koupit vše, co potřebujete, a být připraveni na jakoukoli situaci.

Také nebude nadbytečné zahrnovat veterináře do služeb a koupit nějaké léky, jelikož vaši hosté mohou být nemocní. A některé plemena, například psi vyžadují zvláštní údržbu a péči.

Všechny pokoje pro zvířata by měly být čisté, prostorné, bez cizích zápachů a vypadat dobře, takže zákazníci mají dobrý první dojem. Koneckonců, nikdo nebude chtít nechat svého mazlíčka na nevhodném místě. Proto byste měli najmout čističe, který bude v instituci udržovat čistotu a pořádek.

Otázka výživy zvířat si zaslouží zvláštní pozornost. Často se s majiteli dohodne a pak je vše již zakoupeno. Jenomže v případě, že by hotel měl mít několik druhů jídla v případě, že je potřeba dočasné přeexpozice zvířat nalezených na ulici.

Pokud můžete financovat, můžete v hotelu otevřít malou kuchyň. Menu s každým zvířetem by mělo být v každém případě projednáváno s jeho majitelem na nejmenší detail. Proto je taková investice často neúčinná a nebude přinášet velký zisk.

Pokud si koupíte hromadné zásoby, cena za kilogram suché potravy bude 60 rublů a krmivo pro maso - asi 90 rublů. Máte-li například hotel pro psy, průměrná cena za bydlení jednoho psa denně je kolem 450 rublů a kočka vás bude stát 350 rublů. Náklady na ubytování s dvoulůžkovým krmením pro domácí zvířata. Také je možné sestavit ceník s doplňkovými službami za poplatek.

Takové hotely se ve skutečnosti neliší od obvyklých hotelů. Také zde existují druhy závodů a výletů, čísla a zákazníci.

Nábor zaměstnanců

Starat se o zvířata bude vyžadovat kvalifikované odborníky s praxí v této oblasti. Proto je třeba najmout několik pracovníků, kteří budou pečovat o domácí zvířata, kynologa, veterináře, čističe a správce, který bude sledovat pracovní proces.

Nicméně, pokud jste neposkytli finanční prostředky pro takový personál, může jedna osoba kombinovat dvě pracovní místa. Například kynolog může také chodit zvířata dvakrát denně. Správní a účetní oddělení je lepší udělat sám. Pokud jde o veterináře, nemusí být uveden do seznamu zaměstnanců, ale s vámi pracovat na základě dohody a přijet podle potřeby.

Kreslení

Například vypracujeme pro takovou firmu obecný koncept. Takže plocha areálu s hotelem bude asi 100 metrů čtverečních. Personál se skládá ze dvou psovodů, dvou asistentů, veterináře a účetního, jejichž práce provádí majitel hotelu. Tato instituce je zaměřena na údržbu koček a psů všech plemen.

K dispozici jsou zde také další služby. Do hlavního seznamu budeme zahrnovat mytí automobilů, modelové stříhání zvířat, čištění uší a ořezání drápů.

Tento druh služeb je dnes velmi populární a v evropských zemích rychle získává impuls. Nejúspěšnější období roku, kdy zogistinitsa pro psy a kočky přinese nejvíce zisk - je to léto a zima. To je, když majitelé odjíždějí z tvrdého každodenního života.

Hotel se nachází ve dvoupatrové budově, navržené pro 30 pokojů, z nichž 14 je standardní a zbytek jsou juniorské apartmá a apartmá.

Přilákat zákazníky

Vzhledem k tomu, že majitelé domácích zvířat často navštíví veterinární kliniky pro určité procento z každého klienta může nabídnout nejnovější doporučit svým majitelům hotelů, které vedly k léčbě svých domácích mazlíčků. Můžete také přilákat zákazníky prostřednictvím prodejen zvířat a cestovních kanceláří. Koneckonců, pro většinu majitelů, celý problém je jít na dovolenou, protože tam není nikdo nechat mazlíčka. Za poplatek můžete jednat s vlastníky obchodů s domácími zvířaty a umístit reklamy do svých obchodů.

Dobrá reklama je klíčem k úspěšnému podnikání. Můžete si objednat letáky, vizitky, různé brožury, propagovat svůj zoologický hotel v rozhlase a zveřejnit reklamy.

Platba za službu

Náklady na pokoj závisí na době pobytu zvířete v hotelu a na seznamu poskytovaných služeb. Kromě povinné služby můžete zahrnout i účes, čištění uší, pomoc veterinárnímu lékaři a další služby. Poplatek může být účtován, pokud dojde k nadměrnému vystavení koček, psů nebo jiných zvířat v hotelu kvůli předčasnému vzhledu jejich majitelů.

Na úrovni služeb, naše hotely jsou, bohužel, mnohem horší než evropské. Máme však něco, na co se snažíme, protože se takový podnik jen vyvíjí. Nenápadná služba a přísné dodržování všech dohodnutých služeb povede vaše instituce k vůdcům takového odvětví a bude úspěšná.

Vypracování obchodního plánu

Nyní musíte vypočítat, jaké náklady budou potřebné k otevření hotelu pro kočky a psy. Počet investic se počítá za jeden pracovní rok v rublech. Pronajmout pozemek s prostorem po celou dobu registrace všech dokumentů a opravy - 60 000 nákup potřebného vybavení a zásob bude stát kolem 100 000. Zvolené místnosti, budete muset provádět opravy a koupit potřebné nábytek - to bude stát 250 000 Celkem obyčejný výše investic bude 410 000 rublů. Přidáme dalších 90 000 na nepředvídané výdaje. Potřebujete tedy asi 500 000 stran.

Zvažte současné roční náklady (v rublech). Při pronájmu místnosti pro hotel bude muset zaplatit asi 240 000. Dalším důležitým bodem je platba mzdy zaměstnancům. V malém počtu zaměstnanců bude v průměru 1 260 000. Je také nutné zakoupit dodávky a různé nástroje - 200 000. Nákup zboží bude stát 300 000. Platba daní bude 288 000. Celkově budete utrácet asi 2 900 000 rublů ročně.

Promluvme si nyní o příjmech, které přinese vaše zoologická zahrada. Pokud nastavíte náklady na držení zvířete ve standardním pokoji asi 200 p. za den (bez krmení), v juniorských apartmánech - 350 rublů a ubytování v apartmá až 500 rublů, pak za rok dostanete 2 500 000 rublů. Přidejte k tomu náklady na služby veterináře, procento prodeje různých zboží a příplatek v případě, že majitel neměl čas vyzvednout svého domácího mazlíčka. Tento druh situace je uveden jako nadměrná expozice psů, koček nebo jiných zvířat v péči o hotel. Celkový příjem bude kolem 3 300 000 rublů. Po odečtení současných investic budete mít 400 000 r. Tato částka v plné výši splácí projekt déle než rok.

Nicméně, neprovádějte okamžitě velké investice do podnikání, nakupujte drahý nábytek a najmete velký personál, protože se to nemusí vyplatí. Optimálním řešením bude neustálé investování do podnikání, jak se vyvíjí.

Nyní máte představu o tom, jak otevřít hotel pro zvířata, je také vypracován obchodní plán. Zůstává jen jednou znovu, abych přemýšlela nad věcmi a dostala se k akci. Neměli bychom však zapomínat, že vaše podnikání bude prospívat pouze tehdy, budete-li neustále investovat do ní se silou, zdroji a nadšením.

Zoo business: hotel pro zvířata

Mnoho milovníků zvířat, kteří chodí na dovolenou, často čelí problému, co mají dělat za dobu své nepřítomnosti se svým mazlíčkem. Je dobré, když je možné připojit zvíře k příbuzným nebo přátelům, kteří mu poskytnou potřebnou pozornost a řádnou péči. Taková příležitost však není vždy k dispozici. Mnoho majitelů nechce dát z neznámých důvodů psa nebo kočku nadměrnou expozici cizím osobám: je obtížné předvídat podmínky, za kterých bude zvíře drženo, jak se bude krmit a péče o ně. A potom se v zoologických hotelech dostanou ke zmateným majitelům domácích mazlíčků.

To je relativně nový fenomén pro ruský trh. Samozřejmě, že takové služby předjíždění zvířat jsou již dlouhou dobu, ale nemohou být považovány za podnik, protože většina takových zpoždění není oficiálně registrována, nachází se v soukromých bytech, které nejsou přizpůsobeny pro podobné účely a nejsou regulovány zákonem. Lidé opouštějí své domácí mazlíčky kvůli takovýmto nadměrným ohrožením na vlastní nebezpečí a nebezpečí. Taková zkušenost může být neúspěšná: zvíře se může vrátit ke svým pánům ve špatném stavu a je nepravděpodobné, že by za to někdo byl odpovědný. Zoo hotely jsou zpravidla otevřeny jednotlivými podnikateli, kteří pracují s dodržováním všech zákonných požadavků, platit daně a péči o jejich pověst. Vezmou zvířata do nadměrné expozice, zatímco jejich majitelé odcházejí na dovolenou, na služební cestu nebo jen dočasně nemohou vypořádat se svým domácím zvířetem.

Obecně lze říci, že tato firma může být nazývána zisková, slibná a poptávka. Má však řadu nedostatků (jako vskutku jiné). Především má tato společnost výraznou sezónnost. Služby zoo hotelů jsou nejoblíbenější ze zřejmých důvodů v letních měsících. Zájem o jejich služby je navíc pozorován během novoročních svátků, posledního jara a začátku podzimu (kdy lidé odjíždějí od města). Současně jsou klienti podstatně méně. Ale i v sezóně je zisk zoologické zahrady omezen: každý hotel je určen pro určitý počet míst a nemůže zařadit zvířata nad rámec toho. Počet čtyřnohých hostů je také omezen na požadavky, které majitelé takového zoo-hotelu dělají svým klientům. Je vyžadován veterinární pas se všemi očkování podle věku.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Kde je výhodné otevřít hotel v zoologické zahradě? Přestože poptávka po takových službách je všude, ale pokud je budeme považovat za podnikání, a ne jako další příjmy, pak bude město s počtem obyvatel nejméně půl milionu lidí vhodné pro otevření hotelu v zoologických zahradách. Pouze v tomto případě obdržíte dostatečný počet placených zákazníků, abyste mohli uhradit všechny své výdaje. Obecně je tento směr slibný a konkurence na trhu s takovými službami je stále malá. Nicméně po zrušení státu, který získal licenci na tento typ činnosti (nyní je pod kontrolou veterinárního dozoru), zájem o tuto podnikatelskou činnost mezi podnikateli výrazně vzrostl. Odborníci předpovídají nárůst počtu hotelů v zoologických zahradách v regionech, kde se tento podnik nedávno vyvinul spontánně a necivilizovaně.

Pokoj pro zoo

Největší položka výdajů při otevření vlastního "zoo-hotelu" je pronajmout si pokoj. Za prvé, musí splňovat určité požadavky. Takže podle norem SES by hotel pro zvířata měl být umístěn ve vzdálenosti nejméně 150 metrů (a nejlépe 180-200 metrů) od nejbližšího apartmánového domu. I když je tento požadavek splněn, buďte připraveni na pravidelné stížnosti proti vám (nebo spíše k vašim hostům) od obyvatel blízkých domů. V ideálním případě by měl být ubytování pod hotelem v zoologické zahradě umístěno v lesoparku nebo v průmyslové zóně (i když ne ve městě, jinak by vás potenciální zákazníci nenalezli). Ale najít vhodnou volbu pro oblast a lokalitu je obtížné, protože minimální plocha by měla být nejméně 100 metrů čtverečních. metrů. Je nutné mít k dispozici topení, vodovod, kanalizaci a dokonce i malý, ale vlastní pozemek v blízkosti budovy pro pěší psy. Cena za pronájem ve velkém městě může být poměrně vysoká. Můžete snížit náklady dvěma způsoby: otevřít hotel na území veterinární kliniky nebo zvýšit ceny za své služby se zaměřením na zákazníky s bohatou péčí.

Nejideálnější možností je otevřít zvířecí hotel ve vlastním soukromém domě s pozemkem. Leasing v první fázi vaší práce "vyčerpá" všechny zisky. Celé území lokality musí být obklopeno vysokým ohradníkem, aby vaše čtyřnohé hosty nemohly uniknout. Kromě toho se doporučuje, aby bylo místo rozděleno do několika samostatných sektorů s oddíly z mřížky. To vám umožní současně projít i zvířata, která jsou ve vzájemném konfliktu. K udržení stejného domácího mazlíčka v místnosti - do 10 metrů čtverečních. metrů. V hotelu je 4 - 5 pokojů pro 25 osob. Psi velkých plemen (např. Ovčí psi, St. Bernards, Newfoundlands, husky, atd.) Se nejlépe udržují na ulici - ve speciálních boxech.

Existují takzvané hotely mini-zoo, které jsou více vysoce specializovanou a přijímají malá zvířata, tak (a často i jeden druh) - pes ozdobné kameny nebo kočky, ptáky, hlodavce, atd V tomto případě je velká plocha, je nutné... K dispozici je dostatek prostoru s rozlohou asi 10 metrů čtverečních. metrů. Při takové nadměrné expozici můžete využít letní kuchyň nebo garáž. Hlavní věc je, že místnost by měla být vytápěna, měla tekoucí vodu, drenáž a dobré větrání. V takovém pokoji jsou zvířata držena s menším komfortem - v klecích. Klece pro kočky by měly mít velikost 1,5 až 1 metr a u psů velikost buňky závisí na plemeni. Buňky mohou být nastaveny na různé úrovně pro akutní potřebu, což ušetří prostor, ale je nejlepší držet různé druhy zvířat zvlášť, aby nedošlo k jejich dalšímu stresu. Stojí za zmínku, že mnozí majitelé nejsou spokojeni s podmínkami svých mazlíčků. Ačkoli obecně v obsahu zvířete v prostorné buňce s vodou a jídlem a pravidelné cvičení není nic krutého, věří odborníci. Pokud však kočka nebo pes není zvyklý na takový obsah, může být v kleci během jeho skutečného testu.

Co se týče vybavení a potřebného příslušenství (ložní prádlo, misky, límce, vodítka, hračky atd.), Je nejlepší koupit malou zásobu, ale zpravidla majitelé předávají zvíře vše potřebné. Předem poskytněte místo pro kuchyň a veterinární kancelář. Jejich prostor může být malý: kuchyně - asi 6 metrů čtverečních. metrů a větev - asi 10 metrů čtverečních. metrů, ale měly by být izolovány od "místností". Nezapomeňte na nákup dalšího vybavení pro kuchyň a kancelář veterináře.

Podmínky pro příjem zvířat

Pokud vám záleží na vaší pověsti, nebudete přijímat zvířata, která by mohla představovat hrozbu pro jiné kočky a psy. Zpravidla platí, že pro ubytování v zoologické zahradě, majitelé zvířat žádají majitele zvířete, aby poskytl cestovní pas občana Ruské federace, stejně jako pas zvířete s poznámkami o očkování. Pokud zvíře nemá lékařské doklady, které by potvrdily, že má potřebné vakcíny, pak jsou majitelé požádáni, aby provedli testy na některé z nejčastějších onemocnění. Pro psy je to parvovirus, mor, adenovirus a koronavirus. Kromě toho je zvíře vyzváno, aby vstoupilo do imuno-séra (například giscana, vitacan nebo globkan) před usazením do hotelu. Štěpované zvíře je pak umístěno do karanténní zóny před hlavním očkováním. Zoo hotely často pracují ve spojení s určitou veterinární klinikou. A právě tam majitelé hotelů směřují své zákazníky a odtud volají veterináře, pokud během pobytu na přeexpozici zvíře zhoršilo.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat vydání právních dokumentů na dobu pobytu cizího zvířete ve vašem hotelu. Za toto období je spravidla smlouva o zachování zvířete. Typickým příkladem takové dohody může být následující: "DOHODA č.... PRO SLUŽBU ZA ŽIVOČIŠNÍ PODPORU OD... (datum sestavení smlouvy). přezdívka majitele, označovaný jako (th) jako „vlastník“ na jedné straně a SP... (TIN Číslo certifikátu) - název hotelu, na straně druhé, dále jen „Strany“ uzavřel současnou smlouvu o poskytování služeb v oblasti s nadměrným zvíře o následujících.

1. PŘEDMĚT ZAKÁZKY

1.1. "Majitel", převody a hotel pro zvířata přijímá pro údržbu jako domácí zvíře: ______________________

Zvláštní podmínky zadržení __________________________

Definováno ve voliéře (klec) č. _______

Dále, podle znění smlouvy - "zvíře"

1.2. "Vlastník" prohlašuje a potvrzuje, že v době přípravy smlouvy:

- zvíře je zdravé a není ve stádiu karantény po očkování, je léčeno proti blechám

-poskytuje veterinární pas zvířete s poznámkami o očkování, pokud držitel neposkytne cestovní pas zvířete očkováním, hotel nenese odpovědnost za zdraví zvířete

2. PRÁVA, POVINNOSTI A ODPOVĚDNOSTI STRAN

2.1. Hotel pro zvířata se zavazuje:

2.1.1. Přijměte zvíře a udržujte jej na:...;

Nabídky franšíz a dodavatelů

2.1.2. Zvíře poskytují podmínky pro údržbu, které odpovídají hygienickým a veterinárním požadavkům, právním předpisům a vlastnostem daného zvířete

2.1.3. Vyhýbejte se krutému zacházení se zvířaty, zodpovídáte za to, že zvíře držíte před "majitelem";

2.1.4. Informovat "Majitele" spolehlivé informace o podmínkách budoucí údržby zvířete;

2.1.5. Dodržujte právní předpisy Ruské federace; dodržovat nařízení vlády a další regulační akty týkající se údržby a péče o zvířata.

2.1.6. Nenechávejte zvíře bez péče a dozoru;

2.1.7. V případě zhoršení zdravotního stavu v době přeexponování poskytovat veterinární služby v souladu se smlouvou číslo 1 (pro poskytování veterinární péče o zvířata hotelů), uhradit veškeré náklady na veterinární služby, a pokud je to nutné, zvíře léčit. Pokud je to nutné veterinární péče (kromě počáteční veterinární kontroly), náklady na veterinární služby jsou uváděny na úhradu „vlastníka“ na konci obsahu poskytnutí účetních dokladů veterinárních orgánů a značek ve veterinárním osvědčení.

2.2. "Vlastník" se zavazuje:

2.2.1. Při přenosu zvířete informujte hotel o zvířatech o známých spolehlivých informacích o svém zdraví, charakteru a chování, včetně těch, které jsou nebezpečné pro ostatní;

2.2.2. Vezměte zvíře zpět, pokud veterinární prohlídka hotelu pro zvířata odhalí onemocnění.

2.3. ZODPOVĚDNOST STRAN:

2.3.1. V případě neplnění nebo nesprávného plnění podmínek této Smlouvy nebo porušení ustanovení stávající legislativy odpovídá porušující strana v souladu s platnými právními předpisy Ruské federace.

3. PLATNOST ZAKÁZKY. OBJEDNÁVKA ZMĚNY, UKONČENÍ, UKONČENÍ SMLOUVY. DALŠÍ PODMÍNKY

Nabídky franšíz a dodavatelů

3.1. Touto dohodou se rozumí, že vstoupila v platnost a práva a povinnosti přijíždějících osob jsou v okamžiku převodu zvířete do hotelu pro zvířata a podpisu této dohody oběma stranami.

3.2. Tato smlouva je uzavřena na dobu ______ dní od ____________ do ______________

3.3. Jakákoli změna a dodatky mohou být provedeny v dohodě v pořadí schválení smluvními stranami.

3.4. Tato smlouva se vyhotovuje na 1 listu ve dvou vyhotoveních (jedna pro každou stranu) se stejnou právní silou.

4. POSTUP PLATBY:

4.1 Základní náklady na vedení zvířete v hotelu jsou _________ rublů / den. (předpokládaný čas: 24.00)

4.2 Jídlo ___________ rublů / den.

4.3 V den podpisu smlouvy platí "Majitel" zálohu ve výši _______% ve výši _____ rublů. (částka ve slovech) __________________________________ (zůstatek na úhradu _____________ rub.).

4.4 Konečný výpočet obsahu zvířete se provádí dnem, kdy se zvíře vrací do "Majitele", s přihlédnutím k ustanovení 2.1.7 a podle sazeb.

5. ADRESY A PODROBNOSTI STRAN...

6. PODPISY STRAN... ".

Před vypracováním konečné verze smlouvy je vhodné poradit se s právníkem, který vám řekne, které položky je třeba přidat, aby se v budoucnosti ochránilo před možnými nároky. Kromě smlouvy musíte rovněž vypracovat akceptaci zvířete, která uvádí nejen informace o jeho vzhledu, zdraví, ale také o návycích, charakteru a také o individuálních charakteristikách výživy a péče.

Zoo hotel jako podnikání

Nabídky franšíz a dodavatelů

Chcete-li pracovat v Zoogostinitsa potřeba personálu, který se obvykle skládá ze dvou nebo tří psovodů s průměrným platem kolem 15.000. Rublů, veterinární lékař s platem od 15-20 tisíc. Rublů (lepší vzít lékař přichází že ušetří na mzdách), správce s platy asi 10 tisíc rublů a účetní s platy 15 tisíc rublů (je také lepší, aby se zaměstnání na částečný úvazek). Pokud váš hotel, kromě koček a psů, obsahuje i další zvířata, je třeba, aby se o ně starali další pracovníci. V létě můžete najmout studenty středních škol nebo studenty, kteří budou rádi, že vydělají další peníze. Každému zaměstnanci jsou svěřeny své povinnosti. Veterinář zkoumá hosty na recepci v hotelu a následně s určitou periodicitou, který stanoví všechna kontrolní data v osobních kartách zvířat. Cynologové chodí se zvířaty, krmí je, čistí místnosti a dezinfikují je.

Přestože každé zvíře má vlastní stravu, kterou majitelé hotelu informují jeho majitelé, je však připraveno věnovat měsíční peníze na nákup krmiv a zásob. Náklady na krmivo závisí na typu a cenové kategorii. Minimální náklady na suché krmivo pro hromadné nákupy jsou od 70 rublů na kg a konzervované potraviny - od 80 rublů na kilogram. Nicméně, zpravidla, lidé, kteří si mohou dovolit opustit své mazlíčky v hotelu po dlouhou dobu, dostat ho lepší a drahé krmivo. V tomto případě se předem dohodnout o tom, kdo poskytuje jídlo po celou dobu svého pobytu máte domácího mazlíčka, než může být nahrazen, je-li zdroj, například, skončí ještě čas, a tak dále. D. Mějte na paměti, že velké plemeno psa sežere za den přibližně 500-600 g feed.

Náklady na denní pobyt zvířete v hotelu bez zohlednění stravy závisí na regionu. Průměrná cena pro Rusko je od 500 rubl za den pro psy a od 300 rublů pro kočky. Vyšší náklady pro psy jsou spojeny s jejich velkou velikostí a také nutností chodit 1-2 hodiny denně.

Kolik peněz potřebuje k otevření hotelu? Pokud máte vlastní prostor k organizaci velké zoo (pro 45-50 míst) je třeba 300-400 tisíc rublů. To zahrnuje vybavení "místností", klece, nákup lehátek, koberečků, krmiv, hygienických produktů, léků na zvířata a také platy pro vaše zaměstnance za první měsíc. V případě malého hotelu, můžete spravovat a 200 tisíc rublů. Je pravda, že pokud je v prvním případě doba návratnosti přibližně dva roky, v druhém případě se zvýší o faktor 1,5-2.

Chcete-li zvýšit ziskovost vašeho podnikání, budete muset přijít s dalšími způsoby, jak dosáhnout zisku. Může se jednat o vlastní veterinární kabinet a salon krásy pro zvířata nebo o poskytování služeb pro výcvik psů. Druhá možnost, mimochodem, je nejslibnější, protože ve vašem stavu budou profesionální kynologové a máte všechny možnosti omezovat psy a vybavení výcvikového areálu. Díky výhodné poloze vašeho hotelu v rušném městě můžete otevřít vlastní prodejnu zvířat. Poskytování dalších služeb může představovat zhruba 45% vašich příjmů, takže tuto myšlenku nezanedbáváte.

Otevřít ZOO je nejlepší v polovině jara. Budete mít čas propagovat své služby a propagaci na začátku sezóny (květnové svátky). Můžete tak rychle získat své investice a vyhnout se výpadkům mimo sezónu. Nezapomeňte investovat do reklamy, protože vám přinese první zákazníky. Nejúčinnější je reklama na internetu o tematických zdrojích ve vašem regionu. Kromě toho se ukázalo, že "dobrá výměna partnerů" s veterinárními klinikami, která s vámi inzerovala a reklama s vámi, se ukázala být docela dobrá. V reklamě se snažte zdůraznit všechny své výhody (zvláště pokud vaše zoo není jediná ve městě). Mohou to být jak dostupné ceny, tak další služby. Někdo instaluje do webových kamer, kde majitelé zvířat mohou kdykoli vidět, co dělají jejich mazlíčci. Přestože fotoaparát - radost není levná.

Také, pokud máte vlastní vozidlo, můžete poskytovat služby zootaxi pro zvířata. Jak víte, obyčejné taxi se extrémně zdráhají cestovat čtyřčlennými cestujícími a vaše nabídka může být velmi užitečná pro milovníky zvířat, kteří nemají vlastní auto.

Získejte aktuální výpočty pro obchodní plán