Vlastní podnikání: výroba biohumu. Podnikatelský plán pro výrobu biohumu: výpočet nákladů a potřebných dokumentů

Biohumus, také známý jako vermicompost, je přírodní hnojivo, které je několikrát silnější než organické analogy. Při použití se výnos zvyšuje o 25-50%.

Je třeba poznamenat, že není nutné tuto hnojiva vyrábět každý rok, protože se jí dokonale hodí živiny. Stačí, abyste tento postup provedli jednou za tři až čtyři roky. Takové výhody vedou k tomu, že poptávka po biohumu se neustále zvyšuje. V tomto ohledu se jeho výroba může stát ziskovým a slibným obchodním nápadem. Budeme mluvit o tom, jak uspořádat takový případ v našem článku.

Výroba biohumu: obchodní plán

Vermicompost je ztráta životně důležité činnosti deště nebo kalifornských červů, které jsou umístěny v živném prostředí, kde jsou vytvořeny optimální podmínky pro jejich reprodukci. Organizaci takové činnosti lze rozdělit do čtyř hlavních etap:

 1. Přípravná fáze. V této fázi je vybrána vhodná místnost, která je poté vhodně vybavena. Kupují se také červy a podniká registrace.
 2. pěstování cyklus, zahrnující rozmělňování organických materiálů a přidání alespoň zpracování v kompostéry (přibližně jednou za měsíc), denní hydratace živná půda, včasného odeslání ukládání červy a Vermicompost pro další zpracování.
 3. Přípravky pro prodej hotových výrobků. Produkce biohumu se neomezuje pouze na odstranění červů z kompostéru. Vermicompost musí být také pečlivě vysekáno, vysušeno a až poté je možné pokračovat v balení. V této fázi budete také muset vážit a balit hotové zboží.
 4. Implementace. Tato fáze zahrnuje vyhledávání a rozšíření prodejních kanálů pro hotové výrobky pomocí různých marketingových nástrojů.

Příprava potřebné dokumentace

Chcete-li začít podnikat, nemusíte vydávat žádná povolení ani přijímat certifikáty o shodě a licence. Stačí se zaregistrovat jako individuální podnikatel (IP) pro placení daní v rámci zjednodušeného režimu.

Zařízení pro výrobu vermicompost

Výroba biohumusu neznamená použití jakéhokoli sofistikovaného zařízení. Bude vyžadovat pouze kompostéry, které lze zakoupit i vyrobit z desek, mechanické síto pro prosévání, stejně jako váhy a zařízení pro utěsňování obalů.

Stěny kompostů, ve kterých budou žít červi, by měly mít výšku řádově 35-40 centimetrů. A mohou představovat nejen plastové nebo dřevěné krabice, ale i jámy s betonovými stěnami pokrytými betonem. V závislosti na typu zvolené konstrukce vermikultivátoru bude 50 metrů čtverečních stát 50 až 125 tisíc rublů.

Další agregáty, jako je síto, váhy apod., Budou stát další 30-40 tisíc rublů. Kromě toho budete potřebovat pracovní nástroje ve formě lopatek, vozíků, kbelíků, vidliček pro uvolnění, stejně jako zavlažovací systém a nástroje pro měření teploty a kyselosti půdy. K nákupu bude muset strávit asi 30-40 tisíc rublů.

Výběr prostoru pro vytvoření vermicompost

Výroba biohumu není možná bez dostupnosti vhodných prostor. Musí být nutně vybavena ventilačním a topným systémem. Jeho plocha je určena na základě plánovaného výkonu hotových výrobků. Dále je třeba poznamenat, že pro balení, balení a skladování kompostu bude zapotřebí další prostor.

Pokud jde o finanční náklady na nákup nebo pronájem a uspořádání místnosti, kde se vyrábí bio-humus, budou se lišit v závislosti na regionu a typu struktury. Buďte však připraveni, že v této fázi budete muset investovat z 50 na 500 tisíc rublů.

Získání kolonie červů

Bez těchto malých dělníků to nemůžete udělat. Nákup 1000 červů vás bude stát za dva nebo tři tisíce rublů. Tato částka stačí na to, abyste obsadili dva čtvereční metry vaší vermiformy. Pokud plánujete vyrábět biohumus na ploše 50 m2, koupit dostatečnou populaci červů bude muset utrácet asi 50 tisíc rublů.

Suroviny

Surovinou pro výrobu biohumu je hnůj, který prošel etapou kompostování. Zpravidla se používají živočišné produkty skotu. Suroviny jsou zakoupeny za cenu 500-1000 rublů za tunu. Nicméně, pokud máte štěstí, můžete se dohodnout na svobodném vývozu, protože zemědělci často čelí problému využívání statkových hnojiv.

Prodej hotových výrobků

Hlavním produktem vašeho vermiformu bude čistý biohumus, zabalený do sáčků různých objemů, stejně jako směsi založené na něm. Můžete však také prodat červy paralelně. Má smysl nabízet takové zboží rybářům, obchodům s chovatelskými potřebami a drůbežářským farmám a také je přímo prodávat jako výrobci ekologicky nezávadných hnojiv.

Potenciálními spotřebiteli vašeho hlavního produktu budou zahradníci a majitelé domácích pozemků, milovníci domácí květinářství, stejně jako různé školky a farmy zabývající se výrobou zemědělských produktů. Kromě toho je možné prodávat hnojiva velkoobchodním kupujícím, kteří se zabývají dalším prodejem hnojiv.

Výroba biohumu: finanční stránka problému

Zahájení investic do nákupu nebo pronájmu, stejně jako vybavení prostor, poskytnutí všechno potřebné a nákup červů bude činit 170 až 800 tisíc rublů. Současné náklady na úplatky, suroviny, mzdy atd. Budou od 100 do 200 tisíc ročně. Vaše náklady v prvních 12 měsících podnikání se tak budou pohybovat od 270 tisíc do 1 milionu rublů.

Pokud jde o příjmovou stranu, pokud vyrábíte a prodáváte 15 tun biohumu za rok, čistý zisk bude ze 150 až 200 tisíc rublů. A toto množství lze zdvojnásobit, vystavovat za prodej nikoli čistou vermikompost, ale míchat s jinými substráty.

Investice do podnikání na biohumu se tedy vyplatí za jeden a půl roku až dva roky. Současně bude úroveň ziskovosti přibližně 150-170%.

Obchod s hnojem: výroba biohumus doma

Dnes je možné pěstovat ekologicky bezpečné produkty pouze pomocí přírodních hnojiv. Mnohé farmy již tuto technologii zavedly, čímž zvyšují konkurenceschopnost svých produktů. Budeme se snažit zjistit, zda je možné podnikat z hnoje a kolik takových nápadů bude vhodné.

Přehled segmentů a pravděpodobná vyhlídky na projekty

Tendence směrem k zdravému životnímu stylu a výživě v poslední době získává impuls. Koneckonců, poškození chemických rostlinných hnojiv pro tělo a životní prostředí je zřejmé. Proto dnes většina kupujících dává přednost ekologickým produktem. Hnůj jako hnojivo je znám z dávných dob, ale výroba těchto hnojení má protichůdné recenze. Budeme se snažit zjistit, zda je tato firma vhodná dnes.

Obecně platí, že většina odborníků je nakloněna k verzi, že takové zaměstnání bude účelné a nákladově efektivní pouze s integrovaným přístupem. To znamená, že vlastníme například komplex hospodářských zvířat, je docela vhodné rozšířit podnikání i uvolněním hnojiv. Dále zvažte, že tento produkt je relevantní pouze pro obyvatele venkovských oblastí. Její realizace uvnitř města pravděpodobně nepřinese očekávané příjmy.

Je také důležité si uvědomit, že dnes takové výrobky jsou na trhu velmi široce zastoupeny, a proto se plánuje výroba hnojiv z hnojiva jako podnikání, provádět detailní studium segmentu potenciálního publika kupujících. Nabízíte-li váš produkt za co nejnižší ceny, budete pravděpodobně schopni obsadit slušné místo.

Je důležité určit směr pouzdra a typ hnojiva, které budete vyrábět. Samozřejmě, že práce začnou doma, jedinou otázkou je poskytnutí potřebných podmínek a hledání trhů. Takže výroba biohumus jako podnikání v domácnosti je pro začínající podnikatele docela proveditelná. Nebude nicméně zbytečné se seznámit se základy této lekce a ujistit se předem, že existují kupci pro vaše zboží.

Obecně platí, že tato oblast činnosti podléhá sezónní poptávce. To se týká téměř všech typů hnojiv. Šnekový kompost používaný ve skleníkových farmách se nestává výjimkou z obecného pravidla. Levnost surovin a nekomplikovaná metodika jeho výroby však přitahuje mnoho začínajících podnikatelů. Stručně řečeno, když jste majitelem několika stovek lokalit umístěných v přírodě, můžete se pokusit něco podobného. Pro většinu městských obyvatel se projekt pravděpodobně stane nerentabilním. Dozvíme se podrobnosti o tom, jak vyrábět organická hnojiva - biohumus - doma.

Užitečné vlastnosti vermicompost

Vzhledem k dnešnímu nelicencovanému stavu většiny zemědělských pozemků je teoreticky vývoj a realizace ekologicky nezávadných hnojiv nezbytná. Proto se pokusíme objasnit otázku, biohumus - co to je a jak používat takovou jedinečnou inovaci. Obecně platí, že takový vrchní obvaz je produktem životně důležité činnosti žížal, která má jedinečné vlastnosti pro obnovu půdní plodnosti. Typicky jeho použití vykazuje vynikající výsledky a může zvýšit výnosy v chudých a vyčerpaných půdách.

Technologie propuštění je docela snadná. K tomu je třeba skladovat hnůj, listy, piliny a zbytky potravin v správném množství. Dále se kompost míchá a po dobu dvou týdnů se nechá dozrávat, pravidelně se nalévá a uvolňuje. Poté je substrát zabalen v dřevěných obalech a osídlen červy. Po třech měsících můžete vyčistit množící se červy a sbírat připravený humus k prodeji. Mimochodem, můžete paralelně nabídnout i část vrhu pro komplexy chovu ryb.

Byrokratické úkoly

Po rozhodnutí podniknout vlastní podnikání musí podnikatel formalizovat podnikání. Tyto podniky jsou zpravidla registrovány jako IP, přičemž volí USN. Při psaní textu OKVED zkuste vybrat maximální počet kódů odpovídajících zvolenému směru. Takže pozice 51.12.32 umožňuje velkoobchod, 52,48,32 - maloobchodní implementace a kódování 24,15 dává právo zapojit se přímo do produkce.

Zpracování hnoje nevyžaduje zvláštní tolerance, takže se můžete bezpečně dostat až k podnikání poté, co vám v Národním shromáždění poskytnete potřebné dokumenty. Existuje však jeden důležitý nuan - je třeba vypracovat obecný plán pro realizaci projektu ještě předtím, než začnete vyrábět biohumus. Podnikový plán se stane základem této myšlenky a pomůže vám vybrat správné orientační body.

Příprava plotu

Podle odborníků není nabývání nebo pronájmy území k provádění takových činností vhodné. Je vhodné naplánovat tento podnik, jen s vlastním pozemkem s prázdnými budovami. Takže můžeme se dostat dolů do práce na osobním statku, měřeného o pět set. Aby rozsah projektu umožnil vidět skutečné výsledky, budete potřebovat prostor pro výrobu s rozlohou 420 m².

Zvažte pravděpodobnost hospodářské soutěže ze sousedních farem a také upřesněte možnost nákupu hnoje z nich. Nezapomeňte, že tato činnost je velmi specifická a měnící se, takže existuje velké riziko úplného selhání kvůli nezohlednění detailů. Zpravidla se komplexy dobytka ochotně prodávají živočišný odpad pouze v případě, že neexistuje vlastní podnik pro vývoj vermicompost nebo zasetých polí.

Kromě toho má podnikatel v úmyslu zapojit se do maloobchodního prodeje produktů a musí vzít v úvahu nutnost pronájmu stání. Samozřejmě můžete vytvořit vlastní strukturu na svém vlastním území. Tyto náklady lze odhadnout na zhruba 115 000 rublů.

Re-plánování a příprava výrobní místnosti je další etapa, která vyžaduje určité výdaje. Budete muset přivést vodu do budovy, zajistit správné větrání a vytápění a elektrifikovat budovu. Samozřejmě je povinností vytvořit samostatné zóny pro přípravu kompostu, jeho stárnutí a získání konečného produktu. Celá škála opatření zaměřená na přípravu těchto prostorů tedy bude stát zhruba 350 000 rublů.

Linku vybavíme

Dále je nutné zakoupit potřebné vybavení pro práci. Zpravidla potřebujete pro jejich výrobu kolečka, lopaty, dřevěné krabice nebo desky, činidla pro kontrolu a monitorování indikátorů půdy, teploměry. Také nemůžete udělat bez speciálního mechanického síta pro screening vermicompost, závaží pro vážení a plnicí linku. Zde je možné vynaložit až 250 000 rublů na všechny nákupy. Konečná cena zařízení závisí na rozsahu plánované výroby, jakož i na strukturálních a technických schopnostech samotného inventáře.

Suroviny

Pro výrobu biohumu se zpravidla jedná hlavně o hnůj a červy. Právě kvůli tomu odborníci doporučují, aby se taková činnost začala provádět majitelům hospodářství pro chov dobytka. Koneckonců tímto způsobem budete schopni vytvořit prakticky bezodpadovou výrobu a současně zvýšit svůj vlastní zisk.

Další možností je nákup surovin od jiných zemědělců, kteří jsou ochotni dávat nebo prodávat hnůj. Samozřejmě, jeho hodnota je nepravděpodobné, že bude příliš vysoká. Chcete-li zajistit celoroční nepřetržitou výrobu, a to i v malé oblasti, měli byste plánovat takové výdaje nejméně 400 000 rublů. Dále je důležité vzít v úvahu náklady na dopravu. Mohou činit dalších 60 000 rublů. Nákup dávky červů bude stát asi 190 000 r.

Zaměstnáváme zaměstnance

Chcete-li podnik profitovat, budete potřebovat každodenní práci na jeho vývoji. Spravidla je obtížné zvládnout tento úkol sám. Takže si musíte přemýšlet o otevření těchto volných míst:

 • Vedoucí nákupu - 18 000;
 • obchodní ředitel - 18 000;
 • prodejce (pro maloobchod) - 16 000;
 • pracovní asistent (2) - 10 500.

K provedení obecné kontroly výroby a také účetnictví může majitel také. Samozřejmě existuje vždy příležitost, aby se toto podnikání stalo rodinným druhem, nicméně, přesto budeme uvažovat o situaci se zaměstnanci k pronájmu. Takže měsíční mzdový fond bude 73 000 rublů.

Prodej zboží

Snad nejtěžší a nepředvídatelnou otázkou pro začátečníky v tomto oboru bude hledání trhu. Zkuste maximalizovat nabídku alespoň mezi farmáři ve vaší oblasti. Obecně je žádoucí pokusit se pokrýt rozsah celé země, ale zde je důležité přemýšlet o dodání zboží.

Nezapomeňte, že jejím cílem je určit regiony, v nichž jsou tyto produkty zastoupeny ve výrazném schodku, nebo je jejich cena výrazně nadhodnocena. Samozřejmě, blízkost umístění zákazníků z místa přímé výroby pomáhá snižovat náklady na produkt snížením nákladů na jeho dodání.

Vypočítat náklady a výnosy

Chcete-li provést závěrečné posouzení proveditelnosti tohoto podnikatelského nápadu, můžete provést pouze podrobné výpočty investičních a běžných nákladů. Nabízíme přibližné údaje odrážející obecný stav věcí. Takže s vlastním umístěním by podnikatel měl počítat s následujícími investicemi do podnikání:

 • registrace - 12 000;
 • příprava výrobní haly - 350 000;
 • výstavba stání pro maloobchodní prodej - 115 000;
 • vybavení - 250 000;
 • suroviny (červy a hnůj) - 230 000;
 • ostatní výdaje - 63 000.

Jak vidíte, minimální investice pro zahájení podnikání jsou 1,020,000 rublů. Nyní odhadujeme současné roční náklady. Obvykle vypadají takto:

 • služby - 116 000;
 • suroviny - 600 000;
 • plat - 876 000;
 • daně - 240 000;
 • další náklady - 204 000.

Rok fungování společnosti tak bude stát 1 820 000 rublů. Průměrný hrubý obrat s prodejem asi 450 tun humusu může činit přibližně 3 800 000 r. Zisk, který dosáhne 1 980 000 rublů, poskytne příležitost vrátit uzavřené prostředky po dobu sedmi měsíců. Nezapomínejme však, že takové objemy prodeje jsou pravděpodobně pouze s dobře zavedeným tržním trhem.

Jak je vidět, případ nepochybně má určité vyhlídky a pro společnost je zřejmý prospěch. Ano, a její ziskovost naznačuje proveditelnost realizace tohoto projektu. Je pravda, že byste neměli spěchat na zahájení výroby, aniž byste hodnotili skutečnou situaci v průmyslu.

Produkce Bio-humus: Mýty a realita 300% ziskovosti

Na počátku devadesátých let se pod vedením firmy Kovrov NGO Green Peak začalo rozšiřovat myšlenka vyrábět biohumus jako podnik s obrovskou ziskovostí a malým počátečním kapitálem.

Co je biohumus?

Organické hnojivo, které produkuje žížaly.

Již tato novátorská definice zaručuje zájem letních obyvatel, zahradníků, zemědělců a dalších podnikatelů.

300% ziskovost! Podnikání od začátku! Garantovaný prodej! To nemohlo jen spěchat stovky začínajících a zkušených podnikatelů.

Od prvního úspěchu firmy Green Peak uplynulo 10 let. Technologie produkce biohumus, žížaly nazývané "technologické", biohumus samotný a vodné přípravky na něm založené - je neúplným seznamem jeho produktů.

Během této doby bylo v této technologii vyškoleno více než 600 podnikatelů a jednotlivců. Cena technologie se v porovnání s rokem 2002 zvýšila 10krát. Školení stojí peníze, ale nezastaví ty, kteří chtějí získat hrdý název "specialisty na vermikultivaci".

Je ale všechno hladké, jak slibují vůdci Green Peak v osobě generálního ředitele Konina Sergeje Stepanoviče?

Zvláště zajímavý je podnikatelský plán pro výrobu biohumusů, který je zveřejněn na oficiálních stránkách společnosti.

Proto začneme odhalovat mýty a objevovat realitu výroby biohumu v Rusku.

Mýtická ziskovost výroby biohumu

Pokud se podíváte na webovou stránku neziskové organizace Green Peak, můžete se k vám podívat Technologický a ekonomický výpočet pro výrobu biohumu na 1000 m² vytápěné plochy.
Na konci tohoto dokumentu uvidíte úžasné postavy.
Slibujete, že za rok práce budete mít 3 miliony rublů hotových výrobků a náklady nepřesáhnou 500 tisíc rublů.

To je vzhledem k tomu, že 1000 m² prostor, které budete vytápět, znovu vybavit, vyplácíte platy zaměstnancům. A strávit polovinu částky za nákup červa.

250 tun vyrobeného biohumu, který prodáte za 12 rublů. za kg, vrátí všechny své náklady a umožní vám profitovat ve výši 2,5 milionu dolarů rublů.

Jak je vypočítána ziskovost?

Jedná se o poměr výše zisku k součtu nákladů na výrobu a uvádění výrobků na trh. Kolik rublů zisku obdržíme z každého rublu našich nákladů na výrobní a obchodní výdaje.

V tomto případě dostaneme zhruba 5 rublů na 1 investovaný rubl. A to je z oblasti fantazie. Vypadá to spíš jako podvod, než skutečný a seriózní obchodní plán.

Je to všechno tak důležité?

Je výroba skutečná?

Nemá smysl říkat, že výroba organických hnojiv v naší zemi je správným a nezbytným typem činnosti.
Naše pole jsou vyčerpány a znečištěny minerálními hnojivy, pesticidy. Produktivita klesá každý rok.

Dokonce i zahradníci a kamionáři si stěžují, že se nic nestane, že plodiny nejsou stejné a že onemocnění a škůdci zničují vše v zárodku.

V této situaci může biohumus, jako přirozené organické hnojivo s jedinečnými vlastnostmi, stejně jako vodné přípravky založené na něm, opravdu pomohou.

Ale to není všelék. To je jen část balíčku opatření.

Ale byli to podnikatelé, kteří prodávali pohádku, sen. Ve skutečnosti vydělávají jen peníze a vytvářejí iluzi řešení všech problémů.

"Otevřete svou firmu a získáte 5 rublů z každého investovaného rublu."

"Nepěstujte rajčata - vyrážka 200 gramů humusu na díru."

"Byly vysazeny vraky - vodní výtažky z biohumu nejenže ochrání rostliny, ale také zvýší výnos."

Koupit, použít, experimentovat. Nezapomeňte však na okamžité ohromující výsledky. Nezapomeňte na miliony zisků, které nejsou zajištěny přísnými výpočty.

Mýtus číslo 1. Je možné vyrobit 250 tun humusu na 1000 m2 za rok?

V zásadě je to skutečné. A ještě víc. Ale podstatou věci je jiná. Může to být provedeno v prvním roce práce? Toto je poskytováno, že potřebujete:

1. Připravte suroviny pro přípravu živného substrátu. Musí to být hnilobný hnůj s pololetním stárnutím.

2. Připravte prostor pro usídlení červů.

V pronajaté nebo zakoupené stodole je to jen:

 • nalijte podlahu betonem tak, aby byl rovnoběžný povrch hřebenů;
 • položte okna do cihel tak, aby se v zimě nedostalo tepla;
 • aby z toho důvodu byl zavěšený strop co nejnižší;
 • přístupové cesty, opravy vnitřních prostor, rozdělení místnosti do pracovních prostor pro sušení surové vermicompost, drcení suchého humusu, balení;
 • připravte si úložný prostor, kde jej budete skladovat až do jara.

3. Přiveďte a kolonizujte červy v hřebenech.

A za předpokladu, že již pracujete s vodovodem a vytápěcími systémy. Dokážete si představit, kolik práce.

Jeden rok od výrobního procesu vyhodíte. Nechte šest měsíců. Zbývá půl roku pro usazování hřebenů a začátek výrobního procesu.

Pokud je z 1000 m² pouze 400 m ² přiděleno hřebenům, pak v případě usazení milionu osob za půl roku dostanete jen 100 tun humusu. A pak bude v hřebenech humus.

Musí to být ještě vysušeno, což je nemožné bez teplé podlahy a projít mlýnem. Nemyslíte, že byste je přistáli s kusy země?

Iridescentní výhledy jsou rozptýleny jako mrak.

Mýtus číslo 2. Realita nákladů

Kolik tam jsme museli investovat? 500 tisíc rublů?

Reálné údaje za první rok jsou následující:

- Akvizice pozemků a prostor (stodola) - 2-3 miliony rublů (čím vyšší cena, tím méně investic do oprav).

- Provádění oprav a přestavby kravského kříže - nejméně jeden milion rublů.

Hodně? Vypočítejte teplé podlahy v sušicí zóně, zavěšené stropy, uspořádání přístupových cest pro možnost příjezdu kamionů, topení, zásobování vodou, podlah, oddělení společenské místnosti do pracovních prostor. Možná je stačilo milion.

- Koupit 500 tun hnoje za rok práce. Jeho doručení.

Důsledkem toho je, že výroba musí být umístěna vedle sebe nebo v kombinaci s mléčnou farmou, kde je hnůj vždy bohatý.

- Červi. Jeden milion kusů - to je asi 200 tisíc rublů, bez počítání dodávky.

- Zásoby (kolečka, lopaty, kbelíky, teploměry, měřiče vlhkosti půdy, kyselost).

- Zařízení pro balení, separaci, drcení humusu.

- nejméně jeden traktor s čepem a přívěsem. Nebo ručně vytlačte 500 tun hnoje?

- 6 pracovníků pro výrobu humusu a zařízení pro údržbu. Nezahrnuje personál řízení. To je, pokud sami budete vést a prodávat.

Co? Slyšel jsem to? Kdo pak říkal asi 500 tisíc rublů ročně za výrobu?

Vypočítejte pouze plat. Pouze půl milionu a vyjde.

Mýtus číslo 3. Ziskovost 300%

No, nezohledňujeme investiční náklady.
Ale vaše výdaje nebudou 500 tisíc rublů ročně! Je to jen plat plus daně.

A zbytek? A suroviny a vytápění a voda?

Reálné náklady na produkční aktivity jsou asi jeden a půl až dva miliony rublů ročně. Jedná se o reálná data podobné produkce umístěné v regionu Rostov. Dokonce i objemy a počet zaměstnanců.

Hlavní položkou výdajů, kromě mzdy, je vytápění, suroviny a elektřina. Není tak snadné vytvářet ani teplotu 15 stupňů v místnosti s plochou 1000 m2 v zimě v minus 20 stupňů na ulici.

Proto s objemem výroby 250 tun a cenou 10 rublů na kilogram obdržíme pouze zisk 500 tisíc rublů.

Výroba 400 tun humusu ve stejné oblasti vás nebude stát víc.

Proto produkujeme 350-400 tun za rok, což je docela možné na ploše 400 m2 hřebene, obdržíme zboží za 3,5 až 4 miliony rublů za ceny 10 rublů na kg.

A to vám umožní jako podnikatel získat dobré roční příjmy. Ziskovost produktů bude až 100%, což je velmi dobré. Ale nejdůležitější otázka je ještě před námi!

Kdo a kolik můžeme prodat náš biohumus?

Mýtus číslo 4. Realita cen a prodejů

Všechno je možné vzít v úvahu, veškeré výrobní práce jsou prováděny, udržet technologii na nejmenší detail. Ale komu komu prodávat?

A je třeba vrátit se z mraků a mýtů o neskutečné ziskovosti a super ziscích na zemi.

A skutečnost spočívá v tom, že biohumus potřebují stovky zemědělců, tisíce zahradníků a zahradníků po celém Rusku. Je to jako vzduch, to je možné a tak říkat. Ale ne za cenu, která by vám poskytla super ziskovost.

V Moskvě stojí kilogram humusu v obchodě 25 rublů. Platební schopnost obyvatel hlavního města jim umožňuje koupit pro své letní chaty několik stovek kilogramů za tuto sezónu za tuto cenu.

V regionech je dokonce 10 rublů na kilogram příliš vysoká cena, kterou většina nemůže platit.

Můžete investovat stovky tisíc rublů do balení a reklam. Snažte se vyjednávat s velkoobchodními prodejnami a supermarkety. Cestujte po všech zemědělských a sklenících. Ale masivní biohumus v Rusku bude prodáván a koupen brzy.

Léto obyvatelé, zahradníci, kamionáři, farmáři a dokonce i vedoucí skleníkových farmářů a školkařů nejsou připraveni koupit biohumus.
Nemají informace o účinnosti. Nevědí, co to je. Techniky kultivace různých kultur nejsou přizpůsobeny použití biohumusu.

Prodej organizace bude nesmírně obtížný.

Jak vyrobit biohumus v Rusku a zda je to nutné?

Je to nutné, a to pouze proto, že je to vynikající způsob, jak zbavit zemi miliony tun organického odpadu, který se každoročně nahromadí na farmách, v dceřiných farmách.

Ale jak to udělat?

V komplexu. Jedná se o jednu z nejlepších možností.

Pokud máte králičí farmu, králičí hnoje se může stát jídlo pro červy.

Samotní červi jsou vynikajícím produktem, který lze prodávat rybářům. Zbývající humus lze použít na zadním dvoře nebo zabalené v pytlích a pokusit se prodat.

Přečtěte si článek: "Jak získat milion na chovných červů pro rybolov"

Začněte se sousedy, známými. Pokud existuje poptávka, můžete přemýšlet o rozšíření.

Majitelé a ředitelé zemědělských podniků a hromadných zemědělských podniků však získají zvláštní výhodu, zvláště těch, kteří mají alespoň některé dobytek.

Zpracováním obrovské množství statkových hnojiv, které prostě hnít na farmě a ne vždy je použít i na hnojiva vlastních polí, farmáři a zemědělci obdrží hodnotné hnojivo, který pracuje mnohem efektivněji hnůj.

Ale je ještě efektivnější a výhodnější udělat dokonce i domácí výtažky z biohumu. Jejich použití při oblékání na listy může nejen snížit poškození rostlin škůdci, ale také zvýšit výnos.

Současně klesají i náklady na hnojiva!

Koneckonců, nemusíte platit za nákladnou chemii. Všechno vlastní. Pouze cena. A je to 5krát nižší než cena minerálních hnojiv.

Ukazuje se, že ekonomická účinnost zemědělských podniků může být vynásobena zavedením technologií pro zpracování organického odpadu žížalami. A to je již otázka přežití celého zemědělského a zemědělského sektoru země.

Ale počítat s tím, že zítra se zabýváte výrobou biohumu, za 2-3 roky se stanete milionářem - to není nutné. Slepě nevěřte všem slibům a reklamním trikům.

Prozkoumejte trh a hledáte velkoobchodníky mezi zemědělci a vedoucími skleníkových hospodářství.

Vaše úsilí bude úspěšné pouze tehdy, pokud budete chápat potřeby zákazníků. A pokud je jeho potřeba pouze snížit náklady na výrobu 1 kg rajčat, proč to potřebujete s biohumusem? Koneckonců, není to levná komodita.

Ale pokud můžete přesvědčit výrobce, který vermicompost obnoven půda bude vyžadovat dva až třikrát méně chemických hnojiv, pak máte šanci na úspěch, a v takovém případě, jako produkce Vermicompost a organické hnojivo tekuté na jejím základě.

Výroba humusu

Je to úžasné, co se lidé nepokouší vydělat! Obchodní myšlenky nemají žádné omezení svobody kreativity. Ukazuje se, že podnikání je také druh tvůrčího procesu a může přinést potěšení. Zvláště když se zisk z něj stává hmatatelným a pěkně leží ve vaší kapse.

Zkusili jste vydělávat červy? No, wow, malý nápad! Existují ovšem ti, kteří si přejí, a takový podnikatelský nápad nejen existuje jako myšlenka, ale je již zaveden. V Rusku se nedávno objevila myšlenka takového podnikání, ačkoli v západních zemích již dlouho vyrábějí červy v průmyslovém měřítku as jejich pomocí dostávají nová hnojiva šetrná k životnímu prostředí.

Proč může být červ užitečný, který z nich je prospěšný? První myšlenka, která přijde na mysl, je rybolov. No, ano, můžete chovat červy a prodávat je amatérským rybářům. Ale v takovém případě budou červy poptávat jen v létě, je nepravděpodobné, že se budou prodávat ve velkých partiích, je třeba myslet na červy pro užitečnější využití. A existuje taková aplikace, tato odvětví je zemědělství.

Co je biohumus?

Biohumus (nebo vermicompost) je organické hnojivo, které se získává v důsledku čištění odpadu dážďovkami. Proto neobsahuje žádné škodlivé chemické prvky a zcela splňuje všechny požadavky na ochranu životního prostředí.

K získání biohumu bude zbytečný hnůj, seno nebo siláž, listy, další organický odpad. Za prvé, všechny tyto hmoty by měly být řádně promyšleny, pak do nich spuštěny červy pro zpracování. Kalifornští červi (rychleji se množí) budou nejlépe pracovat na zpracování odpadu, ale i ty, které jsou obvyklé, půjdou.

V zemědělství používáme biohumus hlavně pro pěstování zeleniny ve sklenících, vhodná je i hnojiva na jahody. Zvýšení sklizně se zvyšuje v průměru o 30 až 45%. A zajímavé je, že produkt šetrný k životnímu prostředí dozrává, protože kompost je výsledkem zpracování pouze organického odpadu a v něm není žádná chemie.

Výroba humusu jako podnikání

Pokud je podnikání výroby humusu považováno za základ, pak se na to dá vydělat hodně peněz. Při počátečních malých množstvích produktu se nevyžadují velké investice. Ale záležitost je, upřímně řečeno, není jednoduchá a není rychlá.

Je třeba poznamenat, že produkce humusu je typicky venkovské podnikání a nebude možné s takovou situací řešit v městských podmínkách. Potřebujeme pozemek, na kterém kompost zraje, nejlépe pryč od otravných sousedů a shonu města. Tam je nepříjemný okamžik v této věci - je nepravděpodobné, že když jsou suroviny zdrsněny pro humus, bude příjemné vůně.

Chcete-li začít tuto aktivitu, musíte připravit půdu pro zpracování. S malou produkcí můžete využít zahradu. Pro kompost musíte postavit dřevěnou krabici. Organické odpady potřebují teplo, a pokud kompost zúří v zimě, bude potřebovat teplou budovu s dobrou teplou podlahou. Samozřejmě kompost lépe zrání v létě.

Zrání surovin pro humus může trvat poměrně dlouho. Rychlost zrání ovlivňuje složení jeho hmotnosti. Nepoužívejte starý hnůj v kompostu - je nepravděpodobné, že by hnilobě. Pro urychlení procesu je hmotnost pravidelně navlhčena a pokryta suchými listy. Dobře mletý odpad rychle dozrává.

V okamžiku, kdy zkompletní hmota kompostu, musíte připravit červy. Můžete vykopat červy na zahradě, ale tato možnost je sotva vhodná - takové červy se nebudou dobře rozmnožovat a žít v prostředí hnoje. Je lepší koupit kalifornské červy, jejichž počet se může v poměrně krátkém čase někdy zvýšit. Kromě toho je jejich prostředí v masivu organického humusu známé. Pro přepravu červů budou potřebovat dřevěné nebo kovové boxy.

Červy se dostanou do hotového kompostu a zpracují humus. Měl by být pravidelně umístěn nový díl kompostu, jak je zpracováván. V důsledku zpracování se vyrábí biohumus, který je zabalen před prodejem. Balené hnojivo je lepší v různých objemech - balení do 5-6 kilogramů je výhodné pro maloobchodní prodej, doporučuje se prodávat velké zásilky velkoobchodníkům.

Můžete prodávat nejen biohumus připravený, ale také přebytky červů, protože se rychle množí a tolik se nevyžaduje, aby zpracovávali svůj kompost. Ukazuje se další bonus - zisk z biohumu a červů. Ačkoli, pokud zvýšíte produkci, budou v nových oblastech potřebné i červy.

Při výrobě vermicompost je důležité prodat své produkty kompetentně. Biohumus ochotně koupí a vezme k prodeji obchody, zahradníky pro své chatky, skleníky. Worms ochotně koupí drůbež. Existují důkazy o tom, že kuřata, která se živí červy, váží přibližně o 20%. Velké podniky na výrobu humusu spolupracují i ​​se zahraničními zeměmi - v asijských regionech na písech plodiny rostou špatně, ale biohumus ji umožňuje několikrát zvýšit. Například, v arabských emirátech na písku s pomocí humus vytvořit umělé půdy. Při bohatém zavlažování tato půda produkuje několik plodin za rok!

Produkce humusu je považována za rentabilní podnik, ale její doba návratnosti není malá. To je obecně srozumitelné: kompost se zřítí z několika měsíců na šest měsíců, pak musíte počkat, dokud se červy nezmění surovinu na konečný produkt. Pokud jsou objemy výroby malé, zisky mohou čekat přibližně rok. Ale je příjemné, že počáteční investice jsou malé. Mnoho začínajících podnikatelů v tomto oboru jsou zemědělci a produkce humusu se odebírá paralelně.

Při výrobě vermicompost v počátečním stádiu se prakticky žádná další pracovní síla nevyžaduje, farmář se s největší pravděpodobností postará sám o sebe.

Obchodování s biohumusem není jednoduché. Musíte milovat práce související s půdou, mít trpělivost. Existuje však mnoho úspěšných podniků, které v této oblasti vybudovaly úspěšné podnikání. A jen velká touha uspět bude mít dobrý výsledek.

Bio-humusová výroba jako podnik

Moderní lidé preferují nákup ekologické zeleniny pěstované na základě biohumu. Jedná se o velmi cennou technologii, která pomáhá zachovat lidské zdraví. Navíc je to jedna z velmi slibných a výnosných aktivit pro začátečníky. Budeme mluvit o tom, jak otevřít humus produkce doma v tomto článku.

Proč potřebujeme biohumus?

Prakticky všechny oblasti naší země jsou znečištěny pesticidy a různými minerálními hnojivy. Zemědělci neustále stěžují na to, že výnosy plodin se každoročně snižují, a proto se zisk snižuje. Škůdci a nejrůznější nemoci zničí rostliny přímo na vinici.

Biohumus je organické hnojivo, které má jedinečné vlastnosti. Samozřejmě, že to není všelék, který dokáže vyřešit všechny problémy, nicméně taková droga poskytuje skutečnou pomoc. Dnes je v zemědělství používán místo chemických hnojiv pro pěstování organické zeleniny.

Vlastnosti podnikání

Být zapojen do výroby biohumusu v domácích podmínkách je vhodnější pro ty, kteří chovají dobytek. V takovém případě podnikatel nebude muset nakupovat suroviny. Pro výrobu tohoto organického hnojiva se nejčastěji používají červené kalifornské červy. Žijí čtyřikrát déle než běžné žížaly a množí se více aktivně. Tyto úžasné červy můžete zakoupit prostřednictvím internetu. Dodávají se bez problémů do kterékoli oblasti naší země. Před provedením tohoto podnikání je nutné sestavit podrobný obchodní plán pro výrobu biohumu. To vám pomůže naplánovat správně všechny fáze činnosti a správně uspořádat práci.

Technologický proces

Teď pojďme zjistit, kde začít s výrobou biohumus. Především je třeba připravit substrát a zakoupit červy. Tento případ by měl být zodpovězen velmi zodpovědně. Typicky jsou červy zakoupeny v specializovaných farmách vermis. Genetická populace by měla obsahovat nejméně 1500 jedinců, mezi nimiž budou mladí červi a kokony. Před nákupem červů pro vermicompost připravte místo pro ně. K tomu můžete použít hromady kompostu nebo běžné dřevěné krabice. Také si přečtěte o pěstování a chovu červů jako o podnikání doma.

Schéma: Výroba vermikompost

Tradiční technologie výroby biohumusů se skládá ze čtyř etap:

 1. Příprava živného substrátu. Jako použití kompostu vrhu ptáků a hnoje dobytka. Pro zvýšení kvality můžete přidat listy zeleninových plodin, potravinového odpadu a také směs rašeliny a vápna ve výpočtu 20 kg na 1 tunu substrátu;
 2. Záložky červů. Tato fáze vyžaduje pečlivou přípravu a pečlivou pozornost. Na 1 čtverec. Jeden metr pěšáka kompostu má 750-1500 červů. Jsou rovnoměrně rozloženy po celém povrchu spolu s živinovým substrátem. Protože červy nemají rádi jasné světlo, hromada musí být pokryta tmavým materiálem, který neumožňuje průchod vzduchu;
 3. Nejlepší oblékání. Hřebeny s červy by měly být pravidelně uvolňovány a napájeny, protože jsou velmi citlivé na snížení vlhkosti. Zavlažování se provádí stojatou vodou, jejíž teplota je 20-24 stupňů. Kompost v krabici je rozdělen na tři zóny. Horní vrstva je jídlo pro červy. Mělo by být pravidelně doplňováno, aby jim bylo zajištěno jídlo;
 4. Odběr biohumu a červů. Jakmile začne hustota červů v živném substrátu překračovat přípustné limity, je potřeba jejich výběr. Za prvé, červy jsou po několik dní hladové, po němž aplikují vrstvu jídla, do které se pohybují. Po 2-3 dnech se provádí s červy. Postup je opakován ještě 3x během 3 týdnů. Zbývající biohumus se shromažďuje s lopatkou, suší se a skladuje se pro skladování.

Z domácí výroby biohumu můžete získat stabilní vysoký zisk, pokud najdou kanály pro prodej hotových výrobků předem.

Zařízení

K výrobě organických hnojiv ve větších objemech je nutné zakoupit speciální zařízení na výrobu biohumu. Budete potřebovat kompost a mechanické síto pro prosévání hotového hnojiva. Navíc musíte koupit měřítko a speciální balicí zařízení.

Je třeba poznamenat, že cena zařízení na výrobu biohumusu do značné míry závisí na typu konstrukce. Přibližně musíte strávit 50 až 125 tisíc rublů. Sítko a váhy vás budou stát 30 až 40 tisíc rublů. Také je třeba zakoupit pracovní nástroje - lopaty, vozíky, přístroje pro měření kyselosti a teploty půdy. Na tom utratíte dalších 30-40 tisíc rublů.

Než vytvoříte biohumus podnikatelského plánu, musíte najít spolehlivé prodejní kanály. To značně závisí na úspěchu vaší společnosti.

Čistý biohumus se prodává v pytlích různých objemů. Kromě toho můžete také prodávat červy. Kupují je drůbežáři, rybáři, prodejny zvířat, stejně jako výrobci organických hnojiv.

Hlavní spotřebitelé biohumu jsou vlastníci pozemků pro domácnosti, farmy a školky pro pěstování květin. Velké množství hnojiv nakupují velkoobchodníci pro jejich další prodej. Vzhledem k tomu, že náklady na biohumus jsou poměrně cenově dostupné, tento produkt je velice žádoucí. Při jeho realizaci obvykle neexistují žádné zvláštní problémy.

Finanční výpočty

K nákupu zařízení a červů, budete muset strávit 150-500 tisíc rublů. Kromě toho je třeba brát v úvahu neustálé platby - mzdy pracovníkům, surovinám, platbě za služby.

Teď mluvme o příjmech. Chcete-li je vypočítat, musíte zjistit, kolik biohumusů stojí. Jeden kilogram organických hnojiv se prodává za 10-15 rublů. Pokud produkujete asi 15 tun biohumu za rok, čistý příjem bude 150-200 tisíc rublů. Chcete-li zvýšit zisky, můžete kombinovat čistou vermicompost s jinými substráty. Počáteční investice platí 1,5-2 roky. Ziskovost společnosti současně dosahuje 150-170%. V budoucnu budou příjmy pouze růst.

Tipy pro začátečníky

 • Před zahájením výroby biohumus jako podnikání byste se měli seznámit se všemi nuancemi tohoto oboru;
 • Především je třeba si uvědomit, že krysy, krtci a další hlodavci se živí žížaly. Kontejnery s červy by proto měly být umístěny v místnosti s tvrdými podlahami a nepropustnými stěnami.
 • Kromě toho byste měli zvážit, jak budete ukládat a přepravovat polotekutá hnojiva. Traktorové přívěsy se zpravidla používají k tomuto účelu. Kromě toho bychom se měli o balení postarat. V zásadě jsou tyto produkty zakoupeny v malých dávkách, takže budete potřebovat odpovídající balení.

Závěry

Odborníci se domnívají, že výroba biohumus červů - to je docela slibná a výnosná obchodní linka. Nepochybně, za 2-3 roky vás nebude milionářem, ale navzdory tomu můžete z prodeje biohumu získat dobrý zisk. Chcete-li uspět v této oblasti, musíte neustále hledat nové velkoobchodní kupce. To vám pomůže získat pozitivní výsledek.

Vlastní podnikání: výroba biohumu

Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Zpět na výpočty

Všechny položky podle značky: chovatelské červy

Podnikatelský plán pro chov králíků

Podnikatelský plán pro farmu na výrobu kozího mléka

Jak otevřít obchod pro prodej vstupenek na kulturní a zábavní akce

Obchod s lístky je prospěšný, když existuje mnoho partnerů, kteří provádějí různé aktivity - od dětských loutkových divadel až po rockové koncerty. Kromě nich byste se měli ihned pokusit dostat ven.

Vaše podnikání: jak otevřít škola designu

Průměrná výše investice na zahájení designové školy, na kterou se můžete spolehnout při sestavování podnikatelského plánu, se odhaduje na 600-700 tisíc rublů. Nejrealističtější je období výstupů.

Podnikatelský plán. Laboratoř pro výrobu inokulovaného mycelia

Finanční výpočty byly provedeny pro laboratoř na výrobu semenného myceliu o kapacitě 4 tuny mycelií za měsíc. Náklady na projekt jsou 7 030 500 rublů. Doba návratnosti od začátku.

Vlastní podnik: výroba konzervovaných mořských řas

Hlavní náklady na organizaci výroby salátů a konzervovaných mořských produktů pocházejí z 1,5 milionu rublů. Podmínky náhrady podnikání při výrobě salátů a konzervovaných potravin z mořského ka.

Business plán studio pískování

Business plán studio pískování. Zahájení investic - 330 tisíc rublů. Doba návratnosti - 6 měsíců. Čistý zisk - 100-400 tisíc rublů.

Vlastní podnikání: obchod se zmrzlinou a občerstvení

Při poměrně malých investicích v jedné sezóně lze získat velmi dobré zisky, přesné výpočty jsou těžké, protože existuje mnoho faktorů, které ovlivňují příjem, ale obvykle ziskovost.

Jak začít podnikat: kluziště

Plná konstrukce kluziště je velmi nákladný proces, takže pokud není možnost pronajmout čtverec nebo být umístěn na ulici, pak můžete použít nějaký meziprostor.

Přehled ruského trhu s kachním masem

V posledních letech vykazuje trh ruského kachního masa významný růst. Od roku 2010 vzrostla výroba kachního masa na drůbežích farmách o 13,5krát.

Podnik pro sušení zeleniny

Doba návratnosti pro sušení zeleniny je nejméně 4 roky. Ziskovost tržeb - 10-15%.

Ziskové podnikání na růstových panenech

Making loutkové panenky je vynikající podnikání, ale je spojen s potřebou studovat a učit umění vytvářet podobné produkty. V tomto případě, aby bylo dosaženo největšího zisku,

Jak otevřít obchod se zbraněmi

Organizace obchodu se zbraněmi může být dobrým závazkem, protože ve velkých městech poptávka po zbraních jen roste a hráči na trhu nejsou vždy moc. To je způsobeno poměrně vážným t.

Vaše podnikání: jak otevřít obchod s obuví

Otevření malého obchodu s obuví v samostatné budově bude vyžadovat 2 až 2,5 milionu rublů. Očekávaný průměrný měsíční příjem takového obchodu bude ze 650 tisíc rublů a čistý.

O chovných červi jako o podnikání v zemi nebo v soukromém domě

Chov červů jako podnikání je vynikající způsob, jak vydělat příjmy bez vážných finančních nákladů. Startovní kapitál je minimální, vybavení je jednoduché. Technologie růstu červů doma nevyžaduje zvláštní znalosti a dovednosti.

Pro ty, kteří se rozhodli zahájit podnikatelskou činnost, je prodej červů skvělou volbou pro získání zisku s malým počátečním kapitálem. Vysoká ziskovost a udržitelná poptávka zajistí prosperitu vašeho vermiformu. Prozkoumejte vlastnosti tohoto procesu, investujte nějaké peníze a získáte stabilní příjem.

Existuje nějaká poptávka, kdo jsou kupci červů?

Před otevřením vermiform (tzv. Šlechtitelské místo) si prostudujte, kdo bude potřebovat vaše produkty. "Creepers" poskytují několik hodnotných produktů, které lze realizovat:

 • skuteční žijící červy;
 • biohumus (hnojivo);
 • červový čaj (vermicelli).

Pro hnojení půdy

Cenné organické hnojivo - biohumus tvrdí jak obyvatelé letních, tak velké farmy. Biohumus zvyšuje plodnost půdy, obohacuje ji živinami.

Začněte s malými objemy. Použijte humus sám a prodávejte sousedům v zemi. Rozšíření výroby umožní dosáhnout více solidních zákazníků.

Pro rybolov

Zřídka se nyní setkáte s rybářem, který stráví čas hledáním červů pro nadcházející rybaření, vykopává půdu. Většina lidí raději přijde a koupí návnadu v rybářských obchodech. Životnost červů je velká, poptávka je stabilní. Jeden jedinec může být prodán za 2 rubla. A kolik červů potřebujete k rybolovu? Nejméně 30 kusů. Během dne budete prodávat několik balíčků. Závěr je zřejmý.

Do obchodu se zvířaty

Ptáci, ryby a ostatní obyvatelé domácího mazlíčka neustále potřebují živý krmivo. Červi budou přijati s velkou radostí.

Pro rybí farmy

Majitelé hospodářství pro pěstování ryb potřebují mnoho živých potravin. Vysoká nutriční hodnota červů vysvětluje potřebu produktů vermiferm.

Pro horní oblékání rostlin

Červí čaj - jedinečný produkt, který umožňuje více než dvakrát zvýšit výnos ovoce a zeleniny. Ti, kteří pěstují jahody na prodej, budou také vaši zákazníci. Produkt aktivity červů se shromažďuje v kontejneru. Přírodní hnojivo lze použít pro vnitřní rostliny a pro otevřené a uzavřené půdy (ve sklenících).

Výroba biohumu a jeho poptávka je popsána v tomto videu:

Základy technologie

Schéma je následující:

 • Příprava stanoviště pro vaše "domácí mazlíčky".
 • Nákup plemenných zvířat, které se skládají z dospělých, smaží a kokosů červů.
 • Populace rodiny v připravovaném "domě".
 • Zpracování odpadu kompostu a jeho přeměna přes určitou dobu na biohumus.
 • Reprodukce červů.
 • Sbírat plodnou vrstvu, červový čaj, živá zvířata na prodej.
 • Přidání nové vrstvy podestýlky pro výživu, sloužící jako jídlo pro červy.
 • Proces začíná znovu.

Nuance a tajemství v procesu chovu červů

Vezměte v úvahu životně důležité vlastnosti červů. Vaším úkolem je vytvořit pohodlné podmínky pro jejich život a reprodukci. Tiché, klidné místo bez vibrací a zvuků pomůže dosáhnout dobrých výsledků.

Půda

Nestačí jednoduše nalít zemi do krabice, naplnit červy a čekat na jejich rychlé množení. Půda, ve které žijí, může být rozdělena do tří zón:

 • Nejvyšší vrstva - jídelní místo. Bude to vyžadovat půdu obohacenou živinami a organickými zbytky;
 • Střední vrstva - prostor, kde žije většina jednotlivců;
 • Spodní vrstva Je nejcennější. Zde se hromadí produkty zpracování půdy a deriváty živé činnosti: biohumus a červový čaj.

Teplota

Dodržujte teplotu v místnosti. Optimální teplota je + 15 ° C + 25 ° C. Existuje druh červů, které se dokonale reprodukují při teplotě + 8 ° C... + 30 ° C.

Prostor prostoru

Poznámka: červy se rychle množí. Přemýšlejte o tom, zda můžete zvýšit plochu vermiformu. Připravte dostatečný počet nových "domů" pro transplantaci jednotlivců.

Pro prodej

Celoroční kultivace červů bude vyžadovat existenci dobrých kanálů implementace. Studovat trh a potenciální kupce ve vaší oblasti, městě, vesnici. Zaměřte se na ukazatele: stabilní rodina, přezimování v dobrých podmínkách, se zvýší téměř desetkrát!

Hlavní podmínky pro chov červů - co je nezbytné pro tento podnik

Podrobně si prostudujte jednotlivé položky. Vytvoření domácí vermifu je poměrně jednoduché. Poradí vám odborníci a zkušení zemědělci.

Dokonce i někteří důchodci plánují otevřít podnik pro kultivaci kalifornských červů, hlavním důvodem je naučit se technologie a uplatnit ji v praxi, jak je popsáno v tomto videu:

Který pokoj mohu použít, požadavky na to

Vhodný pro všechny vyhřívané místnosti s normální vlhkostí:

Pod + 4 ° C nesmí teplota vzduchu klesnout. Červi půjdou do hibernace. Při teplotě vyšší než + 36 ° C jednotlivec zemře.

Jaké druhy červů je lepší používat a proč?

Pro domácí vermiformy vhodné pro různé druhy červů. Věnujte pozornost populárním odrůdám.

Normální žížaly

Lokální červy, dobře přizpůsobené stanovišti, se používají kvůli jejich rychlé adaptaci na podmínky uzavřené farmy v jejich původní půdě. Reprodukce začne dříve. Nevýhodou je, že životní aktivita je nižší než životnost silnějších "čistokrevných" druhů.

Kalifornie Červený červ (HRC)

Populární pohled. Při nákupu se ujistěte, že lidé jsou mobilní a červené. Chovná populace by měla být od 1500 jedinců nebo více. 1 kubický metr půdy bude vyžadovat od 1 do 3 rodin.

Rychle reprodukuje a dává vysoce kvalitní biohumus. To není náročné na jídlo. Špatně toleruje teploty pod +10 ° C.

Worm Eater

Přímý konkurent slavného kalifornského kolegy. Vysoká aktivita, schopnost kvalitativně zpracovávat krmivo, rychlý nárůst biomasy odlišuje druh Staratel.

Dobře snáší teplotu od + 9 ° C do + 28 ° C. Z 1000 kg substrátu dosahuje výstup biohumusu 60%.

Upřednostněte průmyslové červy: HRC nebo Starší. Produktivita je vyšší než produkce normální dážďovky.

Jaké vybavení budete potřebovat?

Pro organizaci malého domácího vermifromu budete potřebovat minimální množství vybavení a inventáře:

 • váhy;
 • screeningové síto;
 • kolečko;
 • kbelík;
 • lopata;
 • vidlice;
 • Přístroje pro měření kyselosti půdy a její teploty;
 • pokojový teploměr;
 • regály.

Hlavní důraz je kladen na správné uspořádání límců, jám nebo krabic pro pěstování červů a kompostování.

Jaký druh balení a v jakých případech je lepší použít

Kde umístit nově získané osoby a kde založit nové rodiny? V domácnostech se používá několik druhů jeslí:

 • Dřevěná krabice

Velikost: 1m x 2m x 0,5m. Deska - od tloušťky 25 mm. Otvory na dně poskytnou odtok cenné kapaliny. Chcete-li shromáždit sadu malých sklonů. Níže je zapotřebí paleta pro shromažďování vermik. Víko je vyrobeno z překližky a zaklepaných prken s otvory pro větrání.

 • Staré chladničky

Všechny "vnitřní" jsou odstraněny, fotoaparát je nainstalován s dveřmi směrem nahoru. Potřebujete otvory pro větrání ve dveřích a stěnách. Nezapomeňte nastavit "dům" v úhlu na tyče.

 • Kartonová krabice

Skvělá možnost zahájení aktivity. Rozměry džbánku z kartonu: 400 mm x 300 mm. Eko-šetrný materiál "dýchá dobře". Červi jedí kusy lepenky. Krabice byla vlhká a ztenčená - přinesla novou.

 • Plastová nádoba

Odrůdy jsou mnoho: od velké květináče až po kvalitní plastovou nádobu velkých rozměrů. Povinná podmínka: přístup vzduchu, jinak se červy udují v příliš vlhké půdě. Vyvrtejte otvory ve stěnách a krytu. Umístěte misku nebo odkapávací misku.

 • Speciální vermikomaty

Nejpohodlnější a nejdražší verze zařízení pro chov červů. Většina malých podnikatelů používá domácí možnosti jednodušší.

Jak je vermikomposter

Která půda je lepší použít a proč?

O kvalitě půdy závisí činnost jednotlivců, jejich reprodukce a rychlost zpracování organického odpadu.

Dodržujte pravidla:

 • Polovina kapacity je pokryta vrstvou humusu. Můžete přidat trochu rozdrcenou lepenku;
 • směs navlhčete. Vlhkost by neměla překročit 70-80%;
 • O 2-3 dny později udělají do půdy několik depresí, načrtávají červy s částí půdy, ve které žili, než se přesunou do krabice;
 • jemně vyrovnejte, navlhčete půdu. Zakryjte "dům" kartonem;
 • počkejte pár dní;
 • Po úspěšné aklimatizaci můžete provést krmení.

V malém kontejneru vždy provádějte testovanou populaci. Od 50 do 100 osob umístí do substrátu. Po dni, zkontrolujte, zda jsou naživu. Tak zjistíte, zda je kyselost půdy vhodná pro vaše domácí mazlíčky.

Optimální indikátor:

Několik mrtvých červů - signál ke změně kyselosti.

Zvýšením indikátorů pomůžete:

 • piliny nebo sláma;
 • listy rostlin.

Chcete-li snížit kyselost vhodné:

 • obyčejná křída;
 • mletá skořápka;
 • vápenec.

Co a jak se krmit červy

Všechny druhy červů nestanovují zvláštní požadavky na potraviny. Hodnota červů spočívá v tom, že urychlují zpracování odpadu, který hnilobí na vašem místě v hromadě kompostu po dobu 1,5 až 2 let, několikrát. Biohumus na prodej a pěstovaných červů lze shromažďovat každých 4-6 týdnů.

Základní pravidla krmení

Červi jedí začátečníky hnijící a mrtvá rostlina zůstává.

Zakázáno:

 • masový odpad;
 • citrusových plodů. Zvyšte kyselost;
 • nerozpustný kefír. Zvyšuje úroveň kyselosti půdy, což vede k vzhledu plísně;
 • celá kůra zeleniny nebo ovoce, tyčinky (zmrazte nebo projděte mlecím strojem, abyste rozlomili buněčné stěny);
 • čerstvý hnůj. Hnilobná látka vydává hodně tepla. Teplota stoupne na 70 ° C, červy zemřou.

Doporučeno:

 • zbytky rostlin: listy zelí, bramborové peelingy, kůra z banánů, vařená zelenina;
 • potravinový odpad;
 • stálý chléb, pečivo;
 • zahrady na čaj a kávu;
 • práškový vaječný plášť;
 • voda, kterou jste vypláchli plechovkou zakysané smetany nebo kefír;
 • tráva, listy, sláma;
 • fermentovaný hnůj (kráva, koně), kuřecí trus. Důležité: ve velmi starém hnoji existuje jen málo živin.

Po jídle se přidá nová část potravy. Přebytek potravinového odpadu vede ke zvýšení kyselosti a kvašení půdy.

Které možnosti balení pro přenos červů zákazníkům lze použít

Výrobky jsou baleny v:

 • husté polyetylénové sáčky o rozměrech 150 mm x 100 mm s otvory pro dýchací šneky. Skladujte při teplotě blízké dolní značce. Takže červy budou méně mobilní. Potřebná vrstva půdy je nutná. Je vhodný pro rybářské obchody nebo pro jednotlivé rybáře;
 • kartonové krabice. Hmotnost krabice je do 8 kg. Potřebná vrstva substrátu je nutná. Doprava dělohy je dobře tolerována. Metoda přenosu je vhodná pro velké množství zboží.

Možnosti implementace červa

Použijte všechny kanály k získání potenciálních zákazníků. Lidé by se měli o vašich produktech co nejvíce naučit.

Jak prodat:

 • Způsob přímého prodeje. Pojďte se zbožím a nabídněte obchodům "vše pro rybolov," obchody s mazlíčky, známé rybáře, sousedy v zemi, zemědělce. Vermiche ochotně přijmou pěstitele květin, amatérky a zájemce.
 • Umístění reklamy na internetu: na bezplatných zpravodajských panelech typu Avito, v sociálních sítích, na farmě nebo na místě rybolovu. Možná máte webovou stránku? Použijte tuto oblast také.

Pokud to finanční prostředky povolí, vytiskněte propagační letáky. Pokud máte omezené finanční prostředky - napište reklamy a vložte je do vývěsek.

Odhadovaná odhadovaná ziskovost podniku

Šlechtění červů jako podnikání je zisková investice. S 2 kubickými metry školky pro rok úspěšné práce můžete získat až 15-20 tisíc osob na prodej a zhruba tunu biohumu. Pouze 2 rubla za 1 jednotku - a už máte 40 tisíc rublů. Přidejte náklady vermicompost a vermicompost.

Ziskovost vermifermu leží v rozmezí 150% a vyšších. Někteří mistři dokáží toto číslo ještě zvýšit.

Důvody pro takové dobré ukazatele jsou:

 • prakticky bezodpadové technologie;
 • minimální náklady na jídlo pro červy;
 • vysoká míra reprodukce jednotlivců;
 • nízké výrobní náklady;
 • rychlé a kvalitativní zpracování odpadů v biohumu;
 • vybavení může být vyrobeno z improvizovaných materiálů;
 • minimální počet zaměstnanců, kteří slouží farmě;
 • široké možnosti marketingu produktů;
 • stabilní poptávka.

Výhody a nevýhody podnikání na chovných červi

Pěstování červů prospívá jak majiteli vermiformu, tak prostředí a četným zákazníkům, kteří se zbavili problému s nalezením cenných bílkovinných potravin. V tomto oboru neexistují prakticky žádné nedostatky.

V případě výrazného úspěchu lze také uvažovat o získání mini-továrny k diverzifikaci svého podnikání - více.

Pro ty, kteří se rozhodli zapojit se do kultivace červů na prodej, bylo by vhodné začít s malou domácí farmou ve staré lednici nebo dřevěné krabici.

Kompletní zvládnutí technologie, která v praxi studovala nuance případu zákazníky "typizace", budete schopni rozšiřovat a organizovat vermiformu v průmyslovém měřítku. Budete potřebovat více solidních investic. V této fázi můžete připravit podnikatelský plán pro chov červů s cílem optimalizovat procesy a přilákat další finanční prostředky na rozvoj.

Domácí mini-farmě vám umožní dát dohromady dostatečný kapitál k otevření vážné produkce.

Nyní víte, že chovatelské červy jako podnikání jsou pro vás výhodné a užitečné podnikání pro životní prostředí. Zjistěte technologii, založte prodejní kanály - a vaše podnikání bude prosperovat.

Dobrý den, začnu tento podnik s minimálními náklady (jedním mateřským osivem) a dalším vývojem. Studovat tento problém dostatečně dlouho, a váš článek je velmi dobrá, ale nemohu kdekoliv najít informace o tom, jak by mělo mnohem hnůj (skot) Doba lehnout až do doby výstupu močoviny a jak tento proces urychlit. Byl bych velmi vděčný, kdybyste mu pomohli nebo mi řekli potřebnou literaturu, na které se můžete důkladněji a správněji připravit.

Nevěděl jsem, že červi mohou jít do hibernace při mínusových teplotách. V našem městě mnoho lidí prodává červy přímo na dálnici, když jdeme navštívit jiné město. A nejen v létě. Je zřejmé, že je to velmi výhodné a úsilí je minimální, zejména v létě. Můj manžel někdy koupí, většinou na podzim a v zimě. A v létě se vykopává.

Děkuji za dobré informace, které určitě zkusím

Dobrý den. Existuje rozdíl v chovu pro zvýšení počtu červů a pro produkci biohumu?

Doba, dny. Zajímalo by mě, chci to udělat.

Je to dobrá věc. Za prvé, obnovení ekologie, obnovení humusové vrstvy půdy. Matka Země bude zdravá a lidstvo milosti. S dobrým rozložením a kompetentní rovnováhou moci bude pot potřísněno zlatým deštěm.

V závislosti na dostupnosti soukromé dceřiné farmy postačí investovat více než 50 000 rublů do domácích podniků pro chov červů. Hlavní výdaje budou vynaloženy na získání chovných zvířat a výrobu krabic s látkou pro zimní červy. Také v závislosti na stupni produkce je nutné mít dostatečnou potravinovou základnu. V opačném případě nebude podnikání ziskové.

Jsem v důchodu. Unavený z jízdních hodin! Možná je to také chov červů? Syn představil dnes představu. Jak to být Nevím! Může to zkusit?

prosím, vaše telefonní číslo Chci mluvit o vaší firmě

jak si objednat červy pro mě nejprve žiji v Izraeli

Jednoho dne jsem dostal láhev kalifornských červů, a měl takovou úrodu nemám bylo.Soobschite, adresa, prosím, ve kterém si můžete koupit červy blíž - žiji v Chabarovsku

Nebudu říkat, že od kupujících červů v našem městě není mořem, ale v létě je obchod živý. Já však nejen pěstuji červy. Mám také svůj vlastní prodejny na prodej rybářských potřeb, prodávám tam také červy.

V našem regionu chovatelé s tabletami a krabicemi sedí po silnici a prodávají červy. Nevím, jestli je to legální, ale takové prodeje výrazně šetří čas rybářů. Není nutné zastavit ve speciálních obchodech pro nákup červů, můžete si koupit návnadu na cestě. Tuto možnost lze považovat za jeden způsob prodeje zboží.

V suterénu svého domu připravuji červy. Začalo to s malým množstvím. Nejdřív zásobník u placeného jezera - nedaleko od mé vesnice. Nyní kruh svých zákazníků. K penzijnímu příplatku není špatné. Mnoho rybářů přijíždí do domu kvůli návnadě. Zvláště v zimě a brzy na jaře poptávka je dobrá.

Mimochodem, už 5 let se zabývám tímto obchodem, chovem červů na rybaření na místě, kde se nacházíme. Podnikání je vynikající, žádné investice, jen přirozeně je nutný čas. Také držím stan na trhu prodávat červy, velmi se rozptýlí! Již má svou vlastní klientelu.

Ano, podnikání je specifické. Je to dobré, pokud existuje stálý požadavek na takové výrobky, a přinejmenším musíme žít v soukromém domě. Určitě je to amatér, ačkoliv poptávka po této exotice jistě bude.

Nemohl jsem ignorovat toto téma, protože si pamatuju skutečný příklad z konce 90. let, kdy se náš přítel mohl dostat na tento obchod a vstát od začátku. Teď už je to vážný obchodník. A pak to byl obyčejný učitel, který spolupracuje na odborných školách, zatímco mzdy ve veřejném sektoru nejsou vypláceny po dobu několika měsíců, a to i tehdy, když čekali na platby, bylo to penny. Na které nemůžete rodit svou rodinu. A rozhodl se zapojit se do kultivace červů a právě tady v odborné škole, v zadní místnosti. Ředitel si byl vědom, ale zavřel oči, pak přežili co nejlépe.
Vzpomínám si, jak jsme všichni šli a sledoval, jak tyto červy, pokud se nemýlím, bylo to Kalifornie červený (stačí si uvědomit, že to není obvyklé déšť). Sedláci podrážděli našeho obchodníka, ženy se přitiskly a otočily nosy. Nicméně, to vše trvalo výplaty k výplatě, neboť zisky z této činnosti bylo zřejmé, na trh ve zverimexu, zahradník, rybář, cena není lomil a vzal ji dobrovolně.
A on se s nimi rozčiloval, jako s malými dětmi. A teplota byla neustále sledována, krabice s materiálem byly umístěny na různých úrovních, ventilační režimy byly pozorovány. Jednou byl a tragédie, která zahájila svou činnost pod svahem - mu řekla, že musel přidat ke skořápce vaječné skořápky. Teprve teď neuváděli, že by měla být jemně mlácena, jen do mouky. A vrhl se do země jen zmačkaný, červy jen poporezalis když se pohyboval v půdě. Nyní je nepřeberné množství informací na internetu, a je možné se vyhnout tyto chyby, a v případě, že informace o naší podnikatel bude kousek po kousku ze stejných obchodních milenci v časopisech a sozvanivayas je po celé zemi.
K tomu, co dělám - tento podnik je opravdu ziskový, trh je obrovský a široký, bude tu touha. Ale nehodnoťte to jako jedno z nejjednodušších a nejrychlejších plateb, existují rizika, jako v každém podnikání.
Ale skutečnost, že nevyžaduje obrovský počáteční kapitál a dokonce ani důchodce, je silná i ze zřejmých důvodů.

Dokonce i myšlenka by nebyla přijít s myšlenkou vydělávat červy. Celý článek jsem četl, všechno se ukázalo být víc než skutečné. Ale nemyslím si, že z této lekce bude mít stabilní příjem, takže to můžete dělat jako koníček, ve volném čase nebo důchodce, abyste si vydělali peníze a ne seděli, aniž byste nic dělali. Mimochodem, myslím, že je lepší, aby bylo ve městě umístěno červi, protože pro realizaci "hotových" produktů je lepší mít pravidelné zákazníky, kteří pravděpodobně nepůjdou do vaší vesnice kvůli nádobě s červy. Ale přesto to může být příjem z toho, a pokud je to žádoucí, můžete pečlivě prostudovat všechny body a nuance a pokusit se vydělat peníze na to

Velmi zajímavý druh podnikání.
Nízkonákladové, jednoduché a hospodárné.
Podmořský kámen tohoto podniku myslím, že bude realizace výrobků v Rusku.
Z článku vím, že se všechno děje v Lotyšsku.
A co naše 35 stupňové mrazy (žiji na severozápadě)?
Děkuji vám za cenné informace.

Zdálo se mi, že v našem malém městě už není nic co dělat, všechny nápady byly již demontovány, ale existují některé nečekané cesty a je nutné uvažovat o takovém jednoduchém řešení! Je třeba si uvědomit, jak to má být, samozřejmě, že některé nástrahy budou na povrchu, ale myslím, že je vše možné. Hlavní věc je, že se s takovou věcí zatím příliš nezajímáme, takže musíme pospíšit. Jak říkají - všichni důvtipní - je to snadné!