Myšlenky podnikání od začátku

Randar »Před více než rokem

Škola tradičních bojových umění

// Evgeny // »Před více než rokem

acm »Před více než rokem

Randar »Před více než rokem

Randar »Před více než rokem

acm »Před více než rokem

Randar »Před více než rokem

klaus1 »Před více než rokem

acm »Před více než rokem

klaus1 »Před více než rokem

vito789xxx »Před více než rokem

Administrátor »Před více než rokem

Škola bojových umění

Podle statistik jsou školy bojových umění mezi deseti nejvyhledávanějšími místy pro lidi v každém věku. Rodiče chtějí, aby se jejich děti v náročných situacích postavily. A dospělí se zajímají o kulturu různých bojových umění a dokonce i o to, aby se udrželi ve tvaru - touha není poslední. Bojová umění jsou mezi nejméně malotravmoopasnym sporty a zdraví a síla vyškolení obdrží o nic méně, než když hraje fotbal nebo box. Otevřete škola bojových umění jen na první pohled obtížná a nákladná. Trochu času, horlivost, zapojení profesionálního týmu - a podnikání přinese dobré peníze. O tom budeme podrobněji diskutovat v našem článku.

Specifika oddílu

Můžete otevřít svou vlastní školu bojových umění na základě jakékoliv školní instituce nebo sportovního klubu. Za předpokladu, že vlastníte své dovednosti a máte ochotu přenést své znalosti jiným lidem, budou náklady minimální. Nepotřebujete samostatnou budovu a povolení pracovat s dětmi. Stačí pronajmout tělocvičnu a zaměstnat svou vlastní skupinu. Ale nezaměňujte malou část a školu. Chcete-li otevřít školu bojových technik, budou vyžadovány investice.

Ve škole bojových umění mohou pracovat různé sekce, kde se učí techniky:

 • Judo je japonské bojové umění. Důraz je kladen na vytvrzující vytrvalost a rozvoj fyzické síly. Děti mohou být vyškoleny již od pěti let.
 • Karate - nejpopulárnější směr v bojových uměních. Děti v sekci jsou přijímány od sedmi let, ale existují skupiny z předchozích let. Až sedm let se zaměřuje na fyzický vývoj, techniky se začínají studovat po 7 letech.
 • Wushu - málo známý v naší oblasti bojových umění. Skupina je přitahována především dospívajícími od 14-15 let nebo dospělými.
 • Kung Fu - zažil druhý výbuch popularity (první jsme měli za dnů filmů s Jackie Chan) po vydání slavné karikatury o panda. Děti jsou do skupiny zařazovány od 5 let, ale vážné tréninky začínají od deseti let. Hlavní důraz je kladen na protahování a vytrvalost.
 • Taekwondo je jedním z nejtvrdších bojových umění. Skupinou jsou převážně rekrutovaní chlapci od 7 do 10 let nebo dospělí.
 • Aikido - zaměřené na trénink vytrvalost a tělesný vývoj. S týdenním tréninkem může dítě získat vynikající dovednosti a postavit se v nejtěžší situaci.

Méně často škola nabízí jiné druhy bojových technik: ju-jitsu (nejslabší druh, vhodný pro dívky a ženy), zápas Slavic-Goritsa, sambo, qigong.

Ve škole může být vyučováno několik směrů najednou nebo může být vybrán jeden. Skupiny mohou být přijímány v různých věkových kategoriích - od 5 let věku. Podle statistik je výnosnost dětských sportovních sekcí vyšší než trénink s dospělými.

Standardní trénink ve sportovních sekcích je měsíčně placen. Průměrná cena měsíčních kurzů je od 2500 rublů. Skupina může mít až 20 osob. Příjem za měsíc z jedné skupiny není menší než 50 tisíc rublů. Můžete však nabídnout nováčkům jednorázovou placenou návštěvu za výhodnou cenu. Malé děti jsou přijímány v omezených množstvích, neboť trvání výcviku nese odpovědnost za jejich život a zdraví v plném rozsahu.

Vyřešit tajemství úspěchu

Před organizací sportovní školy, jak správně studovat práci konkurentů. Směr školy by měl být vybrán, počínaje soutěží. Například, pokud ve městě s populací 150 tisíc lidí. tam je 15 škol karate a judo, stojí za to zdůraznit jiný druh bojových umění. Nedávno získaly čínské techniky popularitu: kung fu a wushu.

Úspěch a ziskovost sportovní školy bude záviset na dvou faktorech: dovednosti a úrovni pedagogických pracovníků a umístění. Nezapomeňte na další služby, které mohou přinést alespoň 25% celkového měsíčního příjmu. Nabídněte svým klientům služby: dětský pokoj po dobu jedné hodiny, infračervená sauna, masáže. To přiláká další zákazníky, z nichž některé se stanou stálými zákazníky.

Učitelský personál

Není žádným tajemstvím, že 50% úspěchu vaší společnosti bude záviset na pedagogických pracovnících. Trenéři jsou najati do kvalifikované školy. Samozřejmě, že bude těžké přilákat slavné sportovní mistry nové společnosti, ale volbu zacházet selektivně. Vysoké výsledky žáků jsou prvním ukazatelem kvalifikace trenéra.

U dětí jsou učitelé vybráni nejen s kvalifikací, ale mají také určité psychologické vlastnosti. Nezapomeňte, že jejich reputace a schopnost pracovat s dětmi bude záviset na pověsti sportovní školy.

Pokud se v centru učí několik bojových umění, pro každého jsou najatí dva trenéři. To umožní vytvořit pohodlný harmonogram a v případě vyšší moci jeden odborník bude schopen nahradit partnera.

Umístění a vybavení

Škola by měla být umístěna na místě vhodném pro rodiče a děti. Většina studentů by se měla dostat k výuce sama. Proto je lepší vybrat si v obytné čtvrti nebo ve velkém nákupním a zábavním centru. Věnujte pozornost tomu, jaký druh dopravy bude vhodné dostat se do školy z různých částí města. Nezapomeňte, že každý rodič nemá osobní auto.

Při výběru místnosti je zohledněn počet sekcí. Ve sportovní škole bojových umění jsou navíc vybaveny toalety, sprchy a šatny se skříňkami. Měla by existovat pohodlná hala s lavičkami na čekání a místo pod recepcí. Hlavním pokojem bude sportovní hala. Měla by být dobře větrána a vybavena rohožemi. Současně je bezpečnost na prvním místě, takže budovy s chátrajícími rámy a podlahami pro budoucí školu, bez velkých oprav, neodpovídají. A to jsou další výdaje.

Pronájem budov a zařízení vám bude stát ve výši 700 tisíc rublů.

Papírová byrokracie

Pokud plánujete pracovat v sekci, kterou organizujete na základě školy nebo sportovního klubu, můžete otevřít IP adresu. Pro vážnou sportovní školu bojových umění bude zapotřebí LLC. Při registraci je určen kód druhu činnosti OKVED 80.10.3.- Vybraná další vzdělávací činnost pro děti. Faktem je, že pro profesionální práci a účast studentů na soutěžích musí být škola členem Ruské asociace bojů. Chcete-li se dostat do asociace, musíte splnit následující podmínky:

 1. Učitelský personál zahrnuje mistry sportu a osoby s vyšším vzděláním ve sportu.
 2. Škola je vybavena hygienickými a hygienickými standardy a splňuje bezpečnostní požadavky. Pro provedení tohoto odstavce je nutné získat písemné stanoviska od místní požární dozorové a hygienické epidemiologické stanice.
 3. Studenti se musí účastnit různých soutěží bojových umění a zastupovat svou školu.

Pro členství ve sdružení LLC musí předložit dokumenty k posouzení:

 • Prohlášení o přání vstoupit do asociace.
 • Seznam pedagogických pracovníků s fotokopiemi dokladů o speciálním vzdělávání.
 • Závěry od místních požárních útvarů a hygienických epidemiologických stanic.
 • Kopie certifikátu LLC, výpisu z Jednotného státního rejstříku právnických osob, statut společnosti.

Sdružení může posuzovat dokumenty až na tři měsíce. Během této doby bude do školy zaslána komise, která bude písemně uzavřít.

Nakonec,

Velká sportovní škola bojových umění bude muset investovat nejméně 1 milion rublů. Chcete-li otevřít část v pronajaté hale - ne více než 30 tisíc rublů. Úspěch společnosti bude záviset na umístění a pedagogických pracovnících. Chcete-li otevřít školu, budete muset vytvořit LLC. Pro soukromou organizaci sekce stačí mít IP.

Aby škola byla legální, je nutné se připojit k ruské asociaci bojů, což znamená, že jste připraveni projít všemi kontrolami. Každá z možností má právo na život, ale výběr závisí na vašich finančních možnostech.

PSS-CLUB.RU

NÁPOVĚDA SE - Klub milovníků je zdravý

Hlavní nabídka

Život, obchod a bojová umění.

Podíl ve společnosti. sítě

Život, obchod a bojová umění. Každý student se snaží ve své práci dosáhnout zvládnutí. Jakýkoliv sport, umění, podnikání. A nehledáte celou dobu na něco nového. V podnikání, stejně jako ve sportu, pochopit staré znalosti, vyřešit to. Pak se podívejte na nové poznatky. Podnikání, sportování! Většina lidí nechce nic nového. Právě to, co chtějí, ale nedělejte nic. Například kamaz NETi, kteří jsou starší. Naopak, odmítají vše nové, jako útok na obvyklý způsob života. A vinou ty, kteří "řídí vlnu"! Tak je jim dost starý a starý věk těla se stává starým věkem mozku, stářím mysli. Vzpomínám si na slova ze sovětského vysílání "V pracovním poledníku": Ivan Petrovič pracoval 40 let jako punčák. Nejlepší roky života, které dal jeho rodnému podniku... "A dal to v doslovném smyslu! Dobrovolně. A co? Cracked kukačka po práci s přáteli a nic nového není lov!

Školení v oblasti sportu je podobné školení v oblasti obchodu. Všude, kde se musíte zaměřit na hlavní věc, vůli, schopnost "držet ránu". Co je zvláště ceněno v bojové umění. Sport vždy rozvíjí schopnost překonat sebe. Znamená to, že všichni podnikatelé jsou sportovci? Vůbec ne. Ale úspěšní podnikatelé téměř vždy chodí pro sport. Ten, který upřednostňují.

Kde tedy můžeme dostat toto, které je vždy nedostatečné energie, což je tak nezbytné pro život, zdraví a rozvoj? Existuje spousta možností! Tanec, jóga, aerobik, SPORT... Jeden z nich - Bojová umění. Karate, Wushu, Aikido, box, sambo, džudo. Tam jsou také více exotické. Je obtížné vypořádat se s BI pouze, téměř nemožné. A dokonce i na internetu... Nevyzýváme to. Ale můžeme pomoci v jiném. Jsme pod bojovým uměním (BI), protože žijeme v Rusku a pro naše lidi je exotický méně jasný, budeme zvažovat boj proti rukám (RB) nebo konkrétně blízké boji, Právě tato část BI je naše trenér Orlovsky Sergey Alexandrovich. Co můžete získat z konference? Můžete se zúčastnit školení na jakémkoli druhu BI. Nyní jsou lekce obvykle placeny a trvají 1-1,5 hodiny. Během této doby můžete udělat jen dobrý trénink a začít studovat. Tudíž vám trenér nemůže říct všechno, nebude mít čas. Existuje spousta otázek.

 • A jak to udělat,
 • ale co když mě takhle chytil.
 • Ale na mě tři stoupání...
 • Atd. a podobně.

Otevření školy bojových umění

Bojová umění se v naší zemi již dlouho potěšila. Zájem o ně se objevil v 80. a 90. letech, kdy se na ruských obrazovkách objevily západní filmy o bojových uměních.

Lidé se zabývají jediným bojem z různých důvodů. Někdo dá své děti do školy bojových umění, aby se mohli postavit za sebe. Někteří lidé si myslí, že takové třídy jsou dobrou fyzickou přípravou. Jiní změní své koníčky na hlavní zdroj příjmů.

S tak vysokou poptávkou po tréninkových službách není překvapením, že neexistuje nedostatek nabídek. Přinejmenším na první pohled. Ve velkých a středních městech existuje velké množství autonomních úseků, které jsou zpravidla vytvářeny na základě běžných škol pro školení v různých druzích bojových umění. Především je to karate, judo, wushu, kung fu, aikido, taekwondo, kickboxing, jujitsu. Existují i ​​jiné méně běžné druhy bojových umění, například zápas s slovanským Gorizem, Wing Chun, Sambo, bojující qigong atd.

Navzdory velkému počtu stávajících sportovních škol a oddílů je nicméně na trhu vzdělávacích služeb podle odborníků ještě nedostatečně obsazeno. Zvláště pokud jde o malé města. Proto před otevřením vlastního oddílu bojových umění je nutné pečlivě prozkoumat konkurenci a poptávku po nabízených službách.

Důležitou roli hrají dva faktory: úroveň výuky, a tím i kvalifikace učitele, stejně jako umístění školy. V každé sekci jsou zpravidla nejméně dva trenéři, kteří se specializují na určitý druh bojových umění. Velké střediska se snaží pokrýt několik směrů najednou.

Chcete-li vytvořit svou vlastní školu bojových umění, musíte buď být mistrem ve svém oboru, nebo najít profesionální učitele. V druhém případě věnujte maximální pozornost výběru specialisty, protože úspěch vašeho podnikání přímo závisí na něm. Není nutné, aby byl trenér mezinárodním mistrem sportu. Úroveň učitele je nejlépe určena jeho vítězstvím, ale úspěchy jeho studentů. Samozřejmě, dobrý odborník si zaslouží hodné zaplacení své práce. Při sestavování podnikatelského plánu okamžitě zohledněte náklady na mzdy trénerovi nejméně po dobu prvních šesti měsíců existence sekce.

Poté, co najdete profesionálního učitele, můžete přemýšlet o nalezení správného pokoje, kde se budou konat kurzy. Jeho oblast závisí především na plánovaném počtu lidí ve skupině. Nejlepší volbou pro otevření malého sportovního oddílu je půjčovna tělocvičny v nedaleké škole. Výhodou této možnosti jsou: nízké náklady na hodinové nájemné, velké prostory, dostupnost veškerého potřebného vybavení nebo jeho části, výhodná poloha pro obyvatele oblasti (rodiče se snaží vybírat část blíže doma pro své děti).

Z vybavení budete potřebovat rohože, sportovní vybavení. Často, většina z tréninku trvá obecný fyzický trénink, a to zejména pokud máte v plánu pracovat s dětmi. Když je čaroděj získává skupinu dětí od 4-6 let, lekce jsou prováděny s nimi zpravidla pro obecné zlepšení a posílení fyzické podobě s některými prvky bojových umění - protahovací cvičení, pohybových a bezpečnostních skříní.

Vaši žáci si samy koupí další vybavení. Mnoho úseků nabízí zprostředkovatelské služby, získává pro své studenty speciální oblečení pro školení, ochranu a potřebné vybavení a prodává je s jejich příplatkem.

Věnujte pozornost: v případě, že otevřete skutečnou odbornou školu určitého bojového umění a ne jen sportovní sekci, musíte být členem asociace bojových umění. Kromě toho budete muset přijmout zvláštní ustanovení a chartu, podle kterých budete vykonávat svou činnost. Pokud jste registrováni jako samostatný podnikatel, není třeba tyto dokumenty sestavovat.

Poté, co najdete trenéry, zajistíte pronájem haly a zakoupíte potřebné vybavení, vaše práce nekončí. V nové sportovní sekci musíte získat první skupiny studentů. Pro malou část s minimálním počátečním kapitálem umístěným ve spánkové oblasti města funguje cílené rozdělení propagačních letáků. V závislosti na tisku, formátu a složitosti rozvržení jsou náklady na tisk letáků 1,5-2 rublů na kus.

Nejjednodušší verze vizitek s informacemi o kontaktu lze provést na barevném papíru doma na tiskárně. Distribuujte je v okolí okresu buď samostatně, nebo kontaktujte reklamní agentury nebo distributory bezplatných reklamních publikací za asistenci. Služby zprostředkovatele budou činit nejméně 3 až 5 rublů na leták.

Nezapomeňte uveřejnit oznámení o existenci nové části bojových umění ve škole, kde si pronajmeme pokoj. Většina dětských a adolescentních skupin je zpravidla tvořena studenty z blízkých vzdělávacích institucí.

Tradiční reklama v místních novinách a časopisech je poměrně drahá. Tyto náklady lze ospravedlnit, pouze pokud otevřete velké centrum bojových umění a očekáváte, že přilákáte studenty z celého města.

Množství potřebného počátečního kapitálu závisí na velikosti vašeho oddílu nebo školy bojových umění, počtu učitelů, způsobech inzerce a propagace, které hodláte využít k přilákání zákazníků. Minimální částka je od 30 tisíc rublů z výpočtu, který se zaregistrujete jako individuální podnikatel a osobně vzdělávejte děti, dospívající a dospělé v pronajaté tělocvičně. Náklady na školení se pohybují od 150-200 rublů za hodinu nebo od 1000 rublů za měsíc pro regiony.

V hlavním městě jsou tyto čísla řádově vyšší. Zpravidla platí, že i v nejmenší části jsou nejméně dvě skupiny (podle věku) zapojeny do 10 osob. Třídy se konají 2-3x týdně po dobu jedné hodiny pro každou skupinu. Dalším zdrojem příjmů je prodej oblečení a sportovního vybavení.

Sysoeva Lily
(c) www.openbusiness.ru - portál obchodních plánů a průvodců

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

IT - bojové umění pro podnikání

Upřímně děkujeme West-ruskou organizaci Kyokushin karate (ZROKK) a osobně svého předsedu, Victor Belov a je jedním z nejznámějších na mezinárodní scéně dnes, atleti této organizace Ilya Karpenko pro účast na focení.

CROC je dlouhodobým partnerem ruského týmu v Kyokushinkai karate, jedním z nejobtížnějších kontaktních a současně velkolepých druhů bojových umění. To nás vedlo k myšlence, že obchod a bojové umění mají podobnou filozofii. Karate je nejen fyzickou silou, ale i vážným duševním vývojem, neustálým seberefirem a přenosem zkušeností. Informační technologie jsou dnes silným nástrojem úspěšné soutěže. CROC zprostředkovává zákazníkům IT, pracuje jako sparring partner. To umožňuje společné úsilí, aby byly v zájmu zákazníků CROC zohledněny veškeré problémy na trhu, od ramen směrem k rameni. IT je bojové umění pro podnikání. A každý rituál v něm má zvláštní význam.

Nejstarší rituál přenosu meče symbolizuje uznání nejvyšší úrovně dovedností, připravenost bojovníka přijmout jakoukoli výzvu. CROC vybavuje zákazníky pokročilými technologiemi, které zajišťují efektivitu a udržitelnost podniku, snižují náklady na produkty a služby a zvyšují konkurenceschopnost.

"Na cestě bojového umění je začátek tisíce dní tréninku, deset tisíc je vrcholem," uvedl zakladatel Kyokushinkai Karate Masutatsu Oyama. V obchodě, stejně jako v karate, můžete překonat soupeře tím, že máte perfektní techniku. CROC nabízí progresivní a osvědčené technologie v "bojových" podmínkách a pomáhá tak dosáhnout nejlepších konkurenčních výsledků.

Recepty s jo - základní bojové dovednosti. V podnikání, stejně jako v bojovém umění, hodně závisí na samotných lidí, na jejich přípravě. HR-manažeři podporují spolehlivou základnu pro každou organizaci, pečlivě vybírají personál a pomáhají jim růst silněji. Moderní informační technologie mohou nejen pomoci vybrat to nejlepší z nejlepších, ale také vytvořit v rámci organizace jedinečný ekosystém, který podporuje rozvoj talentů a obecně dobývání nových tržních pozic.

Když se obhájili "zpětně vzhůru", dva zkušení válečníci by mohli porazit soupeře, kteří je kvantitativně překonali. Společnost CROC nabízí společnostem celou řadu služeb informační bezpečnosti (IS). Odborníci zkušenosti Croc nesmějí být zveřejněny širší publikum, ale určitě bude přesvědčivý pro odborníky a specialisty v této oblasti.

Tameshivari - lámání pevných předmětů s nechráněnými částmi těla - ukazatelem zvládnutí v bojovém umění. Masutatsu Oyama řekl: "Karate bez tameshivari je jako strom bez ovoce." Pravděpodobně totéž lze říci o podnikání, které nevyužívá obrovské možnosti, které dnes poskytují informační technologie.

Pomocí válečných a protipožárních kroužků se bojovník nejen mohl bránit, ale i útočit na soupeře v boji. Telekomunikační systémy vytvářejí interakci se všemi protistranami společnosti v režimu "on-line" a také umožňují, bez ohledu na umístění, jednat "rychleji než vítr".

Podle legendy, zakřivený meč - katana - není jen zbraň, ale duše bojovníka. Duše IT infrastruktury je výpočetní systémy, které slouží pro vysokorychlostní zpracování a spolehlivé ukládání dat. Průlomové technologie v oblasti výpočetní techniky dnes dávají podnikům nepředstavitelnou flexibilitu před 10 lety.

Nunchaki, kromě přímé jmenování, jsou používány jako předmět pro rozvoj koordinace. Informační technologie dnes dávají průmyslu logistiky mnoho příležitostí ke zlepšení organizace procesů a společností - snížení nákladů na logistické funkce a snížení závislosti na konkrétních vykonavatelích logistických operací.

Suryken je hozená zbraň. Tyto čepelky často hrály rozhodující taktickou roli v bitvách. Každoročně realizuje CROC několik tisíc projektů, včetně všech ruských měřítek. Každý projekt je výsledkem přemýšlení nejen o technologických aspektech, ale také o tom, jak zvýšit konkurenceschopnost zákazníka, rozvinout jeho podnikání s nejlepšími příležitostmi na IT trhu.

Belov Victor, President ZROKK, černý pás, 5 dan.Prizer Austrálie, 1998. Oyama poháru v kategorii Open 1997 African Champion, 1996 otevřený vítěz jihoafrický šampionát 1996. Absolutní vítěz z Ruska na karate Kiokushinaay 1995.

Karpenko Ilya, Mistr sportu mezinárodní třídy, černý pás, 3 dan. Americký šampion tamesivari 2013 2014 3. místo na Mistrovství světa 2013, Champion of Japan tameshiwari 2012. Vice-mistr Evropy 2012 Šampion Ruska Šampion Ruska v roce 2011. tameshiwari 2006, 2009.

Jak otevřít klub bojových umění od začátku

Přidáno do záložek: 0

V souvislosti s popularizací sportu a zdravým životním stylem se organizace tohoto druhu stávají stále oblíbenějšími. Vzhledem k tomu, že tento trh je již přeplněný s fitness studiem, je smysluplné hledat novější obchodní výklenky. Z tohoto hlediska je smysluplné otevřít klub bojových umění, který bude mít své místo, které je v jeho výklenku.

Combat Club: perspektivy vývoje, obchodní funkce

Bojová umění získala úplnou popularitu mezi lidmi různých věkových kategorií nedávno, takže není tolik specializovaných klubů, které vyučují jednu nebo více takových disciplín. Vzhledem k tomu, že tato pomůcka je poměrně svobodná, začínající podnikatel má příležitost obsadit ji, aniž by zažil zvláštní konkurenční tlak.

Na videu: Jak vydělat peníze na bojové umění

Důležitou vlastností klubu bojových umění lze považovat za jeho nízkou úroveň výdajů: hlavními náklady budou pronájem nebo nákup místnosti, všechny ostatní investice jsou relativně malé. V tomto případě v případě kompetentní organizace práce společnosti bude mít šance získat dostatečně vysoký zisk značný.

Stojí za to věnovat pozornost problematice licencování činnosti, v případě, že organizace bude provádět zdravotní a rozvojové povahy, a nebude mít statut certifikovaných sportovní škola dává svým studentům osvědčení nebo diplomu, se nepožaduje žádné povolení k zahájení podnikání.

Na videu: Intenzivní pro podnikání v bojových uměních

Podrobný průvodce k vytvoření klubu bojových umění

Počáteční fáze vytvoření klubu bojových umění bude několik:

 • studium vybrané oblasti podnikání, analýza nabídek a cenových charakteristik konkurentů;
 • stanovení specifičnosti budoucího klubu: je důležité rozhodnout, co přesně bude v této organizaci učit bojová umění a jaký formát bude mít. Často se v těchto organizacích spojuje několik populárních sportů: bojové umění (aikido, karate, wushu, džudo, boj proti rukám, atd.);
 • vytvoření podnikatelského plánu, ve kterém jsou vypočteny všechny potřebné finanční investice a doba, za kterou lze náklady nahradit. Podnikatelský plán by měl rovněž zvážit cenovou politiku budoucího podniku;
 • Vyhledání vhodného místa pro otevírání podniku vybraného formátu.
 • nábor zaměstnanců;
 • evidence podniku při daňové kontrole;
 • reklamní kampaň.

Všechny tyto fáze jsou povinné, mohou být předávány postupně nebo prakticky současně. Je nezbytně nutné vytvořit oficiální webové stránky společnosti před zahájením činnosti klubu bojových umění, kde budou potenciální zákazníci schopni najít veškeré potřebné informace, včetně rozvrhu hodin a cen.

Co se týče základních nákladů, které budou kryty zakladateli klubu ještě před otevřením podniku, musí být předepsány v obchodním plánu. Takže jedna z nejdražších věcí bude pronájem místnosti: protože i pro malý klub bojových umění potřebujete prostorný pokoj, náklady tohoto druhu dosáhnou zhruba 50 tisíc rublů. V závislosti na specifikách klubu a odrůdách sportu, které jsou v něm uvedeny, investice do oprav a vybavení prostor vyžadují až 500 tisíc rublů.

Jak vydělat peníze při otevření jediného bojového klubu od začátku

Podnikatelský plán je také vyplácen zaměstnancům. Výše těchto nákladů závisí výhradně od velikosti personálu a kvalifikace zaměstnanců.

Náklady na inzerci budou značné: budou činit zhruba 100 tisíc rublů. Ušetřit na reklamě není nutné, tak i ve fázi přípravy na otevření klubu je třeba provést plnohodnotnou kampaň zveřejněním informací na internetu, stejně jako věnovat dostatečnou pozornost venkovní reklamy a médií.

S kompetentním přístupem a výpočtem všech nákladů by se takový podnik měl vyplatit do 6-12 měsíců.

Bojový klub: výběr prostor

Místnost, ve které se bude nacházet klub bojových umění, by měla být prostorná a čím více sportovních a výcvikových skupin plánuje umístit, tím více by mělo být. Takže obvykle v sportovních organizacích by měla existovat několik školících místností, šatny vybavené sprchovými kabinkami a skříněmi na oděvy, stejně jako kancelář a recepce školitele.

Dále budete potřebovat vybavení pro vybrané sporty. Za prvé, jsou to rohože, vodorovné tyče, tyče, v případě potřeby - simulátory a tak dále.

Jak otevřít firmu od začátku: velikost příloh

klubové úrovni zařízení je závislá na potenciální zákazníky, ve kterém vlastník organizace odhaduje, že v případě otevření elitních škol bojových umění je plánována s individuálním přístupem ke každému klientovi, vše od opravy pro trenéry a zařízení musí být v nejvyšší kvalitě. Chcete-li vybavit část segmentu ekonomiky v rezidenční oblasti, můžete využít více možností rozpočtového vybavení. V tomto případě je možné nastavit nízké ceny, čímž se vytvoří místo pro klienty s omezeným příjmem.

Zaměstnanci

Dalším krokem je výběr personálu. Jeho počet bude záviset na počtu výcvikových kurzů klubu. Obvykle budete nejprve muset najmout dva nebo tři kvalifikované trenéry, stejně jako správce a technický personál. S nárůstem počtu sportovních programů bude vyžadováno rozšíření počtu zaměstnanců. Aby byl majitel klubu jistý vysokou úrovní výuky v jeho organizaci, je žádoucí, aby se z času na čas provádělo školení zaměstnanců, aby se zlepšila kvalifikace každého zaměstnance.

Reklamní kampaň bude velmi důležitá při otevření klubu bojových umění. Vzhledem k tomu, výklenek ještě není zcela dokončen, zpravidla patrné znaky a prapory v blízkosti organizace umístění může být dost, aby start-up fáze jejich operacích, ale další rozvoj a rozšíření vyžaduje masivní reklama, která se neobejde bez internetu. Takže reklama v sociálních sítích, specializované weby věnované konkrétním druhům bojových umění nebo zdravému životnímu stylu obecně funguje dobře. Můžete pověřit reklamní kampaň některému ze zaměstnanců společnosti nebo požádat o služby specializovaných reklamních agentur.

Obchodní registrace

Aby bylo podnikání legální, je nutné ho formalizovat, na které se vztahují na daňový inspektorát v místě registrace budoucího podnikatele. Předtím je třeba určit stav budoucí společnosti. Takže to může být právnická osoba (zpravidla forma LLC) nebo fungovat formou individuálního podnikání.

Bojujte jako podnik

V první fázi podnikové organizace má smysl formalizovat postavení individuálního podnikatele. Tento formulář umožňuje udržovat miniaturní klub s malým počtem zaměstnanců, což vám dává možnost platit malou daň z příjmů, aniž byste museli podávat velké množství dokumentů specifických pro právnickou osobu. Takže při založení LLC, bude hlavní charta povinná (v případě otevření sportovního klubu, částka nebude menší než 10 tisíc rublů). Také společnost LLC vyžaduje prezentaci společně se speciální aplikací charty společnosti, rozhodnutím o jejím založení a vlastníkem více než jednoho - zasedání zakladatelů organizace.

Zpravidla platí, že pokud vlastní pouze jeden klub bojových umění, postačí získat osvědčení o individuálním podnikateli. Tento stav můžete získat od daňového úřadu, který je přiřazen k registrační adrese žadatele. Pokud je pro něj nevhodný navštívit tuto kancelář, můžete zaslat potřebné dokumenty poštou. Druhá metoda bude delší: pokud podnikatel obdrží certifikát nejpozději do 3 pracovních dnů po převzetí žádosti a balíčku dokumentů k dani, může podání žádosti poštou trvat až týden. Pro ty podnikatele, kteří jsou spokojeni s prováděním všech daňových transakcí přes internet, je vhodné podávat dokumenty online. Za tímto účelem stačí vyplnit speciální formulář žádosti na oficiálním zdroji FNS a připojit naskenované dokumenty a potvrdit svou identitu pomocí elektronického podpisu. Dokumenty jsou předávány elektronicky odborníkům daňové služby, po čemž je čekací doba až 3 dny.

Kromě samotného prohlášení musí budoucí podnikatel podat kopie pasu a TIN. Kromě toho budete muset zaplatit státní poplatek, také osobně navštívit libovolnou pobočku banky nebo na internetu a přiložit kopii potvrzení o přijetí do aplikace.

V žádosti o registraci IP musí budoucí podnikatel poskytnout následující informace:

 • údaje cestovního pasu;
 • zvolený druh činnosti včetně příslušných kódů OKVED podle zvláštního klasifikátoru;
 • pokud je to žádoucí, vykonávat své činnosti v rámci zjednodušeného daňového systému - o tom informovat (pro to musíte vyplnit další formulář).

Každý občan Ruska ve věku 18 let a starší, který má formální registraci na území země, může vyplnit a podat takové prohlášení. Odborníci mohou odmítnout odmítnutí pouze v případě, že žádost není vyplněna v plné výši nebo žadatel nepředložil všechny potřebné doklady.

Kromě registrace na federální daňovou službu je nutno před otevřením klubu získat povolení od požárů, hygienických a epidemiologických a dalších monitorovacích služeb. Vzhledem k současným trendům v oblasti podnikání může být klub bojových umění převážně a ziskově. Zvláštní pozornost při vytváření je důležitá pro strategii finančního plánování a rozvoje pro budoucí organizaci. Nesmíme zapomenout na kvalitu výcviku v klubu a příslušnou reklamu organizace. Kombinace těchto faktorů umožní již v prvním ročníku klubu bojových umění obsadit jednu z vedoucích pozic v jeho oboru.

Obchodní myšlenka №550. Škola bojových umění

Bojová umění v naší zemi jsou velmi populární. To vše je dáno zejména vlivem západních filmů s hvězdami jako jsou Jackie Chan, Bruce Lee, Jean Claude Vandam, Jet Li, Scott Adkins, Jason Statham a další. Druhým, stejně působivým důvodem pro popularitu různých orientálních (a nejen) bojových umění je touha každého člověka chránit se před různými nebezpečími. Všichni chtějí mít jistotu ve svých schopnostech, chodí na večerní procházku, což může skončit se setkáním s gangy šikanů. V tomto ohledu bude dnešní obchodní myšlenka věnována otevření školy bojových umění.

I přes obrovskou popularitu těchto institucí poptávka stále převyšuje nabídku. Najděte opravdu dobrou školu bojových umění, možná jen ve velkých městech. Pokud jde o malé vesnice a vesnice, je velmi vzácné najít podobné instituce. Nakonec máme představu o podnikání s velkým a ne zcela spokojeným s poptávkou. Zbývá najít způsob, jak je uspokojit a vytvořit si vlastní slibný obchod.

Co je škola bojových umění?

Toto je místo, kde každý, kdo chce (a splňuje všechny potřebné požadavky), může naučit slavné bojové umění od skutečných mistrů. Výcvikový program může obsahovat jak jediný boj, tak i několik směrů najednou. Mezi nejpopulárnější bojová umění by mělo být známé - kung fu, karate, judo, teikvando, wushu, aikido a mnoho dalších.

Aby bylo možné otevřít svou vlastní školu bojových umění, budete buď muset být mistr jednoho nebo více typů bojových umění, nebo přinést do vaší škole tento profesionální učitele, kteří mají nějakou formu bojového umění. Druhá možnost je vhodná zejména pro ty, kteří nejsou pravdivými mistry karate nebo kungfu, ale mají velkou touhu dělat tento druh podnikání.

Při výběru trenérů byste se měli velmi snažit. Z těchto lidí závisí popularita a budoucí obraz vaší školy bojových umění. Nikdo nebude navštěvovat instituci, ve které samouci učitelé praktikují bez praxe, ale pouze se znalostí základů teorie jednoho nebo jiného bojového umění. Všichni kandidáti na magisterské ve škole musí absolvovat nejpřísnější kontrolu. A jen ti nejlepší mohou nárokovat titul mistra ve vaší instituci.

Přirozeně nezapomínejte na platbu za služby kvalifikovaných mistrů. Čím více bude jejich plat, tím více se budou snažit, tím více žáků přijde za vámi a tím více se dostanete.

Pokud jste s dobrými trenéry pochopili, můžete pokračovat v dalším kroku - výběrem správného pokoje. Jeho velikost závisí na rozsahu vaší školy bojových umění. Pokud se chystáte zapojit pouze jeden boj "jednou" se skupinou ne více než 10 osob, pak velkou místnost, na kterou nemáte nic. Ale pokud se rozhodnete uspořádat celé centrum bojových umění, pak budete muset pronajmout obrovskou budovu s několika místnostmi.

Velmi dobrý krok bude zařízení vlastní posilovny. Koneckonců pro mnoho bojových umění vyžaduje hodně síly a svalové hmoty. Kromě toho není nadbytečné mít svůj vlastní prsten nebo tatami, kde si studenti mohou navzájem konkurovat silou, agilitou a rychlostí.

Jakmile je vše připraveno - hala je pronajata a vybavena, trenéři jsou připraveni na práci, je čas začít škola a přijímat první skupiny studentů. Je zde otázka.

Jak propagovat školu bojových umění?

Reklamovat tuto firmu obvyklým způsobem, ve formě reklam a billboardů, není vždy ziskový. Další způsoby, jak přilákat zákazníky, mohou zde fungovat. Například posílání dopisů potenciálním zákazníkům. Na západě tento způsob inzerce pracuje již více než 100 let a nyní neztrácí jeho význam. V naší zemi je často podceňována. A marně. Koneckonců, nominální dopis doručený přímo do potenciálního klienta domů funguje dobře. Zkuste a uvidíte sami sebe. Mimochodem, nezapomeňte správně vyplnit reklamní zprávu. To vám pomůže profesionálním copywriterům.

Další, neméně dobrou metodou je mluvit na setkáních rodičů ve školách. Hlavní obtíž - schopnost přesvědčit lidi není dána všem. Opět, abyste mohli připravit řeč, můžete se obrátit na odborníky - řečníky. Vyzkoušejte tyto způsoby inzerce, paralelně se snažíte tradiční reklamy v novinách a tematických časopisech.

Podnikatelská myšlenka otevření školy bojových umění

Klíčem k bezpečnosti ve světě plném různých nebezpečí je znalost základů sebeobrany.

 • Podnikání na zahájení školy bojových umění
 • Jaké vybavení si vyberete pro školu bojových umění?
 • Kolik můžete získat ve škole bojových umění?
 • Postupný plán otevření školy bojových umění
 • Kolik peněz potřebujete k zahájení podnikání?
 • Který OKVED by měl být uveden pro registraci školy bojových umění
 • Jaké dokumenty jsou potřebné pro otevření
 • Jaký daňový systém si vyberete
 • Potřebuji povolení k otevření školy bojových umění?
 • Technologie podnikání
 • Začátečníkem na zahájení školy bojových umění

Proto se mladí lidé často zabývají specializovanými sportovními kluby, kteří zvládnou toto nebo toto bojové umění.

Zájem o bojové umění neustále roste.

Z tohoto obchodního myšlení můžete uspořádat výnosný obchod.

Chcete-li otevřít školu bojových umění, budete potřebovat počáteční kapitál 1,5 milionu rublů.

Podnikání na zahájení školy bojových umění

Pokud jde o organizační formu podnikání, je pro podnikatele výhodnější upřednostnit takovou variantu jako nestátní vzdělávací instituci.

To umožní účast na různých turnajích, stejně jako právo na členství v mnoha federacích bojových umění.

Jaké vybavení si vyberete pro školu bojových umění?

K otevření školy bojových umění bude muset pronajmout pokojovou plochu asi 200 metrů čtverečních.

Pro rychlý zisk z realizovaného komerčního projektu je účelné otevřít vzdělávací instituci s rozšířeným spektrem služeb.

Je žádoucí, aby škola měla pravidelnou tělocvičnu, přiláká pozornost nejen mužského, ale i ženského publika.

Pronajaté prostory budou muset být rozděleny do funkčních prostor, jako je například zápasová síň a tělocvična, recepce, šatny.

Je žádoucí, aby škola měla příjemnou odpočinkovou oblast.

Abyste vytvořili neobvyklý interiér v místnosti, má smysl kupovat příslušné doplňky (soupravy mečů, mečů atd.).

Síň bojových umění by měla být dostatečně velká (nejméně 100 metrů čtverečních).

To vám umožní uspořádat skupinové zasedání současně s 25 návštěvníky.

Tělocvična může mít polovinu velikosti (asi 50 metrů čtverečních). Klienti by měli mít možnost samostatně zvolit formu zaměstnání (jednotlivce nebo skupiny).

Ve stavu školy bojových umění by měli být dva manažeři, účetní, čistič, trenéři, správci.

Kolik můžete získat ve škole bojových umění?

Chcete-li podporovat služby otevřené vzdělávací instituce, měli byste rozdávat pozvánky na bezplatnou jednorázovou lekci.

Navíc má smysl vytvářet skupiny v sociálních sítích pro prodej předplatného s výraznými slevami.

Dokonce i při průměrné úrovni plnění 50%, měsíční zisk z práce školy bojových umění dosáhne 300 tisíc rublů.

Podnikatelé mohou počítat s přibližnou dobou návratnosti investic za půl roku.

Postupný plán otevření školy bojových umění

Chcete-li otevřít školu bojových umění, musíte mít jeden na jednoho nebo najít profesionálního učitele. Pak budete potřebovat:

 • Vypracujte obchodní plán;
 • Pronajme si místnost nebo ji zakoupíte v soukromém vlastnictví;
 • uspořádat reklamní kampaň k otevření školy bojových umění.

Kolik peněz potřebujete k zahájení podnikání?

Chcete-li otevřít školní bojové umění, nevyžaduje tolik kapitálových investic. V takovém případě bude vše záviset na velikosti, počtu učitelů, finančních nákladech na získání vybavení atd. Minimální částka je 30 tisíc rublů. Tato částka však vychází ze skutečnosti, že podnikatel osobně provede školení a bude registrován jako samostatný podnikatel.

Který OKVED by měl být uveden pro registraci školy bojových umění

Při předání státního zápisu jako samostatného podnikatele v předkládaných dokumentech bude nutné uvést kód 85.41.1, který zahrnuje různé formy školení, včetně bojových umění.

Jaké dokumenty jsou potřebné pro otevření

Chcete-li zahájit výuku bojových umění, musíte mít:

 • osvědčení o státním zápisu jako samostatný podnikatel;
 • pronájem nebo vlastnictví prostor pro školení.

Jaký daňový systém si vyberete

Při předávání státního zápisu jako samostatného podnikatele bude nutné specifikovat nejen kód OKVED, který označuje povolání, ale i daňový systém. Otevření školy bojových umění je nejlepší zvolit zjednodušení. Umožní vám platit daň ve výši 6% z obdrženého zisku.

Potřebuji povolení k otevření školy bojových umění?

Pro otevření školy bojových umění nejsou vyžadovány žádné zvláštní licence nebo povolení. Stačí, abyste měli certifikát o státní registraci.

Technologie podnikání

Specifičnost této oblasti činnosti souvisí nejen s otevřením školy bojových umění. Chcete-li dosáhnout zisku, musíte přilákat zákazníky. Proto bude nutné provést širokou reklamní kampaň. Novou školu můžete deklarovat prostřednictvím hromadných sdělovacích prostředků (televize a rozhlasu, tisková média). Spousta populární reklamy na internetu. Nezapomeňte na vystavování letáků, distribuci letáků a umístění reklamních stojanů v blízkosti místa školy bojových umění.

Začátečníkem na zahájení školy bojových umění

Nejbližší webové semináře

Přihlaste se k webinaru

Nejlepší obchodní nápady z roku 2018

Jak vydělat peníze na Avito - tipy a typy příjmů pro začátečníky

Jaké podnikání je třeba udělat v roce 2018 - tipy pro začátečníky

Jak vydělat peníze na aukcích bankrotů bez opuštění vašeho domova

Jak otevřít školu bojových umění, myšlenku podnikání

Téma: Jak otevřít školu bojových umění, myšlenku podnikání

Bojová umění se v naší zemi již dlouho potěšila. Zájem o ně se objevil v 80. a 90. letech, kdy se na ruských obrazovkách objevily západní filmy o bojových uměních.

Lidé se zabývají jediným bojem z různých důvodů. Někdo dá své děti do školy bojových umění, aby se mohli postavit za sebe. Někteří lidé si myslí, že takové třídy jsou dobrou fyzickou přípravou. Jiní změní své koníčky na hlavní zdroj příjmů.

S tak vysokou poptávkou po tréninkových službách není překvapením, že neexistuje nedostatek nabídek. Přinejmenším na první pohled. Ve velkých a středních městech existuje velké množství autonomních úseků, které jsou zpravidla vytvářeny na základě běžných škol pro školení v různých druzích bojových umění. Především je to karate, judo, wushu, kung fu, aikido, taekwondo, kickboxing, jujitsu. Existují i ​​jiné méně běžné druhy bojových umění, například zápas s slovanským Gorizem, Wing Chun, Sambo, bojující qigong atd.

Navzdory velkému počtu stávajících sportovních škol a oddílů je nicméně na trhu vzdělávacích služeb podle odborníků ještě nedostatečně obsazeno. Zvláště pokud jde o malé města. Proto před otevřením vlastního oddílu bojových umění je nutné pečlivě prozkoumat konkurenci a poptávku po nabízených službách.

Důležitou roli hrají dva faktory: úroveň výuky, a tím i kvalifikace učitele, stejně jako umístění školy. V každé sekci jsou zpravidla nejméně dva trenéři, kteří se specializují na určitý druh bojových umění. Velké střediska se snaží pokrýt několik směrů najednou.

Chcete-li vytvořit svou vlastní školu bojových umění, musíte buď být mistrem ve svém oboru, nebo najít profesionální učitele. V druhém případě věnujte maximální pozornost výběru specialisty, protože úspěch vašeho podnikání přímo závisí na něm. Není nutné, aby byl trenér mezinárodním mistrem sportu. Úroveň učitele je nejlépe určena jeho vítězstvím, ale úspěchy jeho studentů. Samozřejmě, dobrý odborník si zaslouží hodné zaplacení své práce. Při sestavování podnikatelského plánu okamžitě zohledněte náklady na mzdy trénerovi nejméně po dobu prvních šesti měsíců existence sekce.

Poté, co najdete profesionálního učitele, můžete přemýšlet o nalezení správného pokoje, kde se budou konat kurzy. Jeho oblast závisí především na plánovaném počtu lidí ve skupině. Nejlepší volbou pro otevření malého sportovního oddílu je půjčovna tělocvičny v nedaleké škole. Výhodou této možnosti jsou: nízké náklady na hodinové nájemné, velké prostory, dostupnost veškerého potřebného vybavení nebo jeho části, výhodná poloha pro obyvatele oblasti (rodiče se snaží vybírat část blíže doma pro své děti).

Z vybavení budete potřebovat rohože, sportovní vybavení. Často, většina z tréninku trvá obecný fyzický trénink, a to zejména pokud máte v plánu pracovat s dětmi. Když je čaroděj získává skupinu dětí od 4-6 let, lekce jsou prováděny s nimi zpravidla pro obecné zlepšení a posílení fyzické podobě s některými prvky bojových umění - protahovací cvičení, pohybových a bezpečnostních skříní.

Vaši žáci si samy koupí další vybavení. Mnoho úseků nabízí zprostředkovatelské služby, získává pro své studenty speciální oblečení pro školení, ochranu a potřebné vybavení a prodává je s jejich příplatkem.

Věnujte pozornost: v případě, že otevřete skutečnou odbornou školu určitého bojového umění a ne jen sportovní sekci, musíte být členem asociace bojových umění. Kromě toho budete muset přijmout zvláštní ustanovení a chartu, podle kterých budete vykonávat svou činnost. Pokud jste registrováni jako samostatný podnikatel, není třeba tyto dokumenty sestavovat.

Poté, co najdete trenéry, zajistíte pronájem haly a zakoupíte potřebné vybavení, vaše práce nekončí. V nové sportovní sekci musíte získat první skupiny studentů. Pro malou část s minimálním počátečním kapitálem umístěným ve spánkové oblasti města funguje cílené rozdělení propagačních letáků. V závislosti na tisku, formátu a složitosti rozvržení jsou náklady na tisk letáků 1,5-2 rublů na kus.

Nejjednodušší verze vizitek s informacemi o kontaktu lze provést na barevném papíru doma na tiskárně. Distribuujte je v okolí okresu buď samostatně, nebo kontaktujte reklamní agentury nebo distributory bezplatných reklamních publikací za asistenci. Služby zprostředkovatele budou činit nejméně 3 až 5 rublů na leták.

Nezapomeňte uveřejnit oznámení o existenci nové části bojových umění ve škole, kde si pronajmeme pokoj. Většina dětských a adolescentních skupin je zpravidla tvořena studenty z blízkých vzdělávacích institucí.

Tradiční reklama v místních novinách a časopisech je poměrně drahá. Tyto náklady lze ospravedlnit, pouze pokud otevřete velké centrum bojových umění a očekáváte, že přilákáte studenty z celého města.

Množství potřebného počátečního kapitálu závisí na velikosti vašeho oddílu nebo školy bojových umění, počtu učitelů, způsobech inzerce a propagace, které hodláte využít k přilákání zákazníků. Minimální částka je od 30 tisíc rublů z výpočtu, který se zaregistrujete jako individuální podnikatel a osobně vzdělávejte děti, dospívající a dospělé v pronajaté tělocvičně. Náklady na školení se pohybují od 150-200 rublů za hodinu nebo od 1000 rublů za měsíc pro regiony.

V hlavním městě jsou tyto čísla řádově vyšší. Zpravidla platí, že i v nejmenší části jsou nejméně dvě skupiny (podle věku) zapojeny do 10 osob. Třídy se konají 2-3x týdně po dobu jedné hodiny pro každou skupinu. Dalším zdrojem příjmů je prodej oblečení a sportovního vybavení.

Obchodní a bojové umění

Školy uměleckých škol mezi mladými lidmi jsou velmi populární. Zaprvé, západní hvězdy filmů jsou příkladem napodobování naší mládeže. Za druhé, bojové umění se může chránit před různými nebezpečími. Řekněme, že přijdeš domů pozdě v noci a přijde spousta huliganů. Bohužel opravdu dobré školy bojových umění nejsou ani ve velkých městech. A v malých městech jsou takové instituce problematické najít. Proto máte veškerou šanci zaujmout ziskové místo. Škola bojových umění je místem, kde se učí každý jednotlivý bojové judo, kung-fu, karate, aikido, bojová umění, atd teykvando Musíte se rozhodnout pro výběr boje. Samozřejmě můžete naučit několik druhů bojových umění. Nejtěžší etapa v podnikání - je najít skutečně profesionální učitele, kteří vyučují jeden či jinou formu bojových umění. Pověst vaší školy bojových umění bude záviset na profesionalitě trenérů. Pokud bude vaše škola vyučovat self-učil bez praktických zkušeností, pak sotva někdo bude chtít s nimi trénovat. Proto pečlivě vybírejte trenéry ve škole. Samozřejmě, žádný kvalifikovaný mistr nebude chtít ve své škole na penny.

Poté, co vyřešíte problém s nalezením trenérů, musíte najít vhodný prostor pro budoucí školu. Velikost místnosti závisí na vašich plánech. Například, pokud budete trénovat skupinu 20 lidí, pak nebudete potřebovat velkou místnost. Ale pokud je několik skupin, pak budete muset pronajmout velkou místnost. Nyní téměř všechny moderní školy bojových umění mají vlastní tělocvičnu, protože mnoho druhů bojových umění vyžaduje velkou svalovou hmotu. Také pro žáky je možné vybavit malý prsten, kde si mohou navzájem konkurovat, aby se vylepšili dovednosti.

Jak najít potenciální studenty? Samozřejmě s pomocí reklamy. Obecně platí, že zde můžete použít všechny tradiční typy reklamy. Chcete-li přilákat zákazníky, můžete také používat reklamy na internetu.