Podnikání v Austrálii

Málokdo ví, že Austrálie je jednou z nejlepších zemí, pokud jde o životní úroveň. To potvrzují i ​​mezinárodní výzkumní pracovníci. Ve světovém žebříčku je obchodní imigrace do Austrálie na druhém místě mezi ostatními státy. Podle australského úřadu statistiky každoročně přijíždí více než 150 000 podnikatelů. Vzrušení cizinců je způsobeno státem podporujícím začínající podniky. Proto země přitahuje ze zahraničí investice do své vlastní ekonomiky.

Získat imigrantské obchodní vízum v roce 2018 je poměrně jednoduché. První etapou je získání dočasného víza po dobu 4 let. Samozřejmě, že to nikdo nedovolí, bude muset ve vybraném státě předat "odlévání" za splnění těchto kritérií:

 • věk žadatele je až 55 let;
 • přítomnost diplomu a sebejistá znalost angličtiny;
 • vlastnictví kapitálu (včetně nemovitostí) ve výši 800 tisíc australských dolarů (pro investory - 2,25 milionů dolarů);
 • dostupnost podnikatelských (nebo investorských) zkušeností. Rovněž byla vzata v úvahu roční obrat podniku za poslední 2 roky;
 • inovativní povaha podnikání.

Pokud podnikání v Austrálii po dobu dvou let vykazuje dobrou ziskovost (od 500 tisíc dolarů), bude žadatel moci požádat o trvalé vízum. A po několika letech, kdy se v tomto státě neustále zdržoval, můžete získat australské občanství.

Ti, kteří hodlají podnikat v zaostalých regionech země, vláda poskytuje dodatečnou podporu ve formě sociálních a daňových výhod.

Mimochodem, v Austrálii neexistuje systém úplatků a úplatků společných ruským občanům. Je proto nepravděpodobné, že by se úplatkářství návštěvníků regulačních orgánů (například místní SES).

Tak vypadá vízum do Austrálie

Vytváření podnikání od začátku

Jedna věc je, abyste zaregistrovali své podnikání a zcela jinou, abyste ji v cizí zemi vyzdvihli s jinými lidskými zvyky. V Austrálii nedochází k žádným přerušením práce, ale je velmi obtížné najít pracovníky. To souvisí s rozsáhlým územím kontinentu as malou hustotou obyvatelstva. Někdy se při přesunu z jednoho sídla do druhého vyžadují desítky, ne-li stovky kilometrů.

Prvním zodpovědným rozhodnutím je tedy určení polohy kontinentu. 89% populace je soustředěno převážně ve velkých městech. V případě malého podniku stojí za to cíl.

Ve stadiu zakládání malého podniku poskytuje státní centra bezplatnou podporu pro informace, konzultace a školení. Finanční pomoc státu začíná teprve od okamžiku prokázání životaschopnosti případu.

Pro investice jsou vhodné dálkové těžební a chemické zařízení. Dalším intenzivně se rozvíjejícím areálem je výstavba obytných budov. Zde je důležité pochopit, že zisk z investovaných prostředků nedojde okamžitě.

Z investičního hlediska je vývoj australského hospodářství poněkud odlišný od ruského. Pro srovnání: období návratnosti malých podniků v Rusku trvá od 1 do 3 let. Zatímco v Austrálii to bude trvat až 5 let.

Je chybou přesvědčit se, že podnikání se omezuje na rozdělení rolí, kde podnikatel stojí na čele společnosti. Zpočátku může být nutné nezávisle provádět všechny fáze vašeho podnikání v roli účetního, kupujícího, reklamního návrháře atd. Zejména takové úspory souvisejí s malou firmou, kde je každá kopeka na účtu.

Mimochodem, banky Austrálie jsou dobře osvědčeny na globálním finančním trhu. Jsou spolehlivá, pohodlná a všemi možnými způsoby bojují za své zákazníky. Proto s dobrou úvěrovou historií, můžete požádat o dlouhodobý úvěr s malým procentním podílem.

Zákonem je obchodní přistěhovalectví do Austrálie otevřené všem, kdo chtějí. Pokud má hlava dobrý nápad a ta peněžní částka má správnou částku, pak tato země přispěje pouze k prosperitě svého vlastního podnikání. Jedná se o jeden z nejdostupnějších způsobů emigrace a přemístění do trvalého bydliště v Austrálii.

Nákup existující firmy

První věc, kterou musíte odhadnout při nákupu hotových obchodů, je návratnost vloženého kapitálu. Pokud jsou vynaložené prostředky vráceny za rok, pak se nákup považuje za úspěšný. Pokud návrat trvá 2 až 5 let, pak jste v běžné praxi, což není také špatné. Očekávání přesahující 5 let znamenají, že akvizice je nerentabilní.

Zemědělství v Austrálii

Je třeba poznamenat, že obchodní vízum je převážně vypracováváno vlastníky malých podniků. Hospodářství Austrálie je 95% založené na zemědělství a v tom je jen velmi málo velkých podniků. Na rozdíl od Ruska se tudíž drobný podnik považuje za nejdůležitější součást ekonomiky země.

Než se zamyslíte nad nákupem, musíte se rozhodnout, která z víz se rozhodnou vstoupit do Austrálie. Například víza pro podtřídy 127... 131 jsou charakterizována tím, že imigrant podepisuje prohlášení o záměru podnikat v Austrálii (s výjimkou investičního víza 131). A když odcházíte na dočasné obchodní vízum 457 s následným přechodem na trvalý, podnikatel musí také podat zprávu o splnění podmínek uvedených v prohlášení.

V případě jejich selhání bude neúspěšný podnikatel nucen opustit zemi.

Na jedné straně získání hotových obchodů může vyřešit spoustu problémů, jako například: žadatel má dostatečné množství aktiv na své vízum, obchodní plán, ziskovost podniku pro australskou ekonomiku. Na druhou stranu existuje riziko, že peníze nevyčerpané, pokud se ukáže, že je přijatelné, je nerentabilní.

Zdanění v Austrálii

Daně v Austrálii jsou vybírány ze všech příjmů rezidenta, bez ohledu na zemi, kde jsou obdrženy. Aby se zabránilo dvojímu zdanění, australská vláda zavedla systém slev a výhod, individuální pro určitou situaci.

Od počátku fiskálního roku (1. července) je občan povinen vyplnit daňové přiznání, které označuje veškerý příjem za daný rok. Nejpozději do 31. října je vyplněný formulář zaslán službě Internal Revenue Service.

Daně v Austrálii jsou stejné jak pro občany, tak pro přistěhovalce. Daňová sazba nerezidenta země je stanovena pouze pro zisk. Rezident platí daň z celkového příjmu.

Je zajímavé vědět, že sazba státního poplatku přímo závisí na výši příjmu. Například průměrná mzda je 19%. Růst se zvyšuje z 32,5% na 45% u zisku. Ukazuje se, že čím vyšší jsou příjmy, tím více musíte dát státu.

Pro období do roku 2018 vláda zavedla za účelem zvýšení australského hospodářství dodatečnou povinnost - plus 45 centů z každého australského dolaru ze zisku na příjmy přesahující 180 000.

Jaké jsou nejoblíbenější obchodní oblasti?

Hlavní otázka, která se zajímá o začínající podnikatele: kde je výhodnější investovat, aby bylo možné co nejvíce využít? Při analýze všech oblastí činnosti odborníci s jistotou uvedli, že je velmi nevýhodné otevřít vlastní výrobu s obchody v "zemi klokanů".

Malé podnikání v Austrálii

Za prvé, kvůli vysokým nákladům na pronájem a vysokým daním. Zadruhé Čína převzala celou výrobní kapacitu země. I s náklady na dopravu budou náklady na dovážené výrobky levnější než zboží vyráběné na místě.

Ale malé podniky a služby v Austrálii jsou velmi oblíbené.

Australané jsou rychleji než Rusové, aby ocenili výhody online obchodů. To platí zejména pro obyvatele vzdálených rančů, kde obchody nejsou tak běžné. Pro rozvoj elektronického prodeje v zemi jsou vytvořeny všechny podmínky, včetně dodávky a poštovních zásilek. Které mimochodem je dalším místem pro podnikatele.

Není to špatné, pokud jde o malé inženýrské firmy, zejména pokud je jejich zakladatel zástupcem IT sféry. Není divu, že Austrálie je rájem pro programátory. Těžební společnosti často potřebují své služby a přinášejí firmám značné příjmy.

Rusští podnikatelé si všimli, že v Austrálii jsou ženy velmi bolestné a nemohly využít této skutečnosti. Vznikající dating agentury brzy získaly popularitu, což umožnilo jednotlivým mužům vybrat si nevěsty mezi ruskými dívkami. U jediných zemědělců se takové organizace staly téměř jediným příležitostí získat rodinu.

Další oblast patří do odvětví služeb:

 • služby pro hlídání dětí;
 • částečný nebo úplný dohled nad staršími osobami;
 • opravářské služby s odjezdem do domu (instalatérství, elektrikář a tak dále).
 • služby pro péči o osoby se zdravotním postižením;
 • dodávka jídla, nápojů doma;

Australané vždy souhlasí, že zaplatí za úlevu z jejich života.

Málokdo ví, že Austrálie byla jednou z prvních, která zavedla systém distančního vzdělávání dětí. Podmínkou je, že děti žijící ve vzdálených farmách prostě nemají možnost navštěvovat běžnou školu. Proto vyučují hodiny v kabelové televizi, a ty, které jsou ovládány, jsou zasílány e-mailem.

Obrovské rozlohy savany podporují rozvoj zemědělského sektoru. Zvláštní výhodou z povahy zemědělského průmyslu je produkce skotu a typických australských pštrosích farem. Dobře zavedený tržní trh uspokojuje nejen domácí potřeby, ale i neukojitelnou chuť sousedních zemí.

Mírné podnebí poblíž oceánské linie přispívá ke zrání plodiny 3-4krát ročně. Půda pro výsadbu ovocných a zeleninových plodin je však velmi drahá kvůli jejímu nedostatku. Cena pár hektarů půdy může začít od 500 tisíc australských dolarů, zatímco hotová farma pro pěstování pštrosů bude stát 70 tisíc.

Je dobře známo, že ruští obchodníci se zabývají vývozem kangaroo masa do klobásových továren v Rusku.

Australané velmi milují něco nového a neobvyklého. Například otevření tematické restaurace nebo malého obchodního domu pro výrobu vlastní čokolády je zárukou zájmu místních obyvatel. Obchod se suvenýry nenechá návštěvníky bez pozornosti. Obecně platí, že každá firma, která přichází do kontaktu s inovací, se v Austrálii rozvine a přinese zisk pro svého vývojáře.

Příležitosti pro otevření malého podniku v Austrálii

Příležitosti pro otevření malého podniku v Austrálii

Stav ekonomiky, obchodní příležitosti

Pro australskou vládu nezáleží na tom, jaký typ podnikání bude podnikatel-investor rozvíjet. Pokud investuje do ekonomiky Austrálie, pak dává práci Australanům. Austrálie je ráda všem vážným podnikatelům, bez ohledu na zemi, ze které pocházejí.

Nejslibnější oblasti pro podnikání v Austrálii

Skutečnost je první. Začněme s klokanovým masem. Jeho vývozy provádějí Australané po celém světě a ruští obchodní přistěhovalci již dávno zřídili dodávky do Ruska a tento obchod je mezi krajany považován za jeden z nejvýnosnějších. Rozhodněte se za sebe: pro někoho není to tajemství, které dnes Rusové jedí kenguryatín pod rouškou hovězího masa. A toto je fakt: mleté ​​maso klokana se smíchá (lisuje) s mletým hovězím masem a výsledná směs jde na výrobu klobás a jiných produktů.

Vedle klokana Austrálie (a ruští podnikatelé) prodávají hovězí a skopové maso, které jsou nakupovány drahými metropolitními restauracemi.

Skutečnost druhého. Dalším trendovým trendem mezi ruskými podnikateli žijícími v Austrálii jsou on-line dating clubs s cílem přilákat nevěsty na kontinent, které v Austrálii stále chybí. Tento podnik, většinou ruské ženy, se zabývá tímto obchodem. Podnikání je ziskové, poptávka po Rusích je skvělá, ale je tu jeden úlovek.

Skutečnost, že Austrálie (pokud nezohledňujete VIP zónu podél pobřeží) je síť jednotlivých hospodářství oddělených desítkami kilometrů. Infrastruktura zemědělského Austrálii je, že to bylo tam, který byl poprvé představen a stále používá vzdálený systém školní docházku - děti neopustí farmu a lekce se dívají na kabelové televizi, odesílání kontrolu e-mailu. Za takových podmínek mnoho ruských žen odmítá žít a manželství jsou rozrušené. Navíc mentalita zemědělce nemá potenciál stát se jeho věrným přítelem na osamělé farmě uprostřed pouště.

Třetí fakt. Mnoho Rusů se zabývá restauračními obchody v Austrálii vedle sebe s Thais a rozkvétá. Faktem je, že samotní Austrálčané jsou zkaženi a nemají rádi práci. A restaurační podnikání je vnímáno jako tradičně přistěhovalec.

Obchodní imigrace do Austrálie: požadavky, částky

Zde je seznam čtyř nejoblíbenějších odrůd obchodních víz:
1. "Majitel firmy" - "majitel firmy"
2. "výkonný" - "výkonný ředitel"
3. "Investor" - "Investiční souvislost"
4. "Vlastník podnikání se sídlem v Austrálii" - "Založení firmy v Austrálii"

Austrálie - země, kde je spousta pozemků, ale jen velmi málo lidí. A kvůli tomuto deficitu provádí stát otevřenou přistěhovaleckou politiku.

Takže jste vybrali vízum "Majitel podniku se sídlem v Austrálii" - nejdůležitější. Pak se vaše otázka řeší na regionální úrovni - se státními orgány. Dokážete, že máte kapitál ve výši 250 tisíc dolarů a že jste připraveni investovat do rozvoje ekonomiky této země. Kromě toho jste povinni mít v tomto okamžiku není kratší než dva roky podnikat a zajistit, aby orgány státu Austrálie připravena podnikatelského záměru, který bude signalizovat přítomnost tří volných pracovních míst, aby zajistila zaměstnanost ve prospěch místních obyvatel.

Pokud ukážete přítomnost kapitálu ve výši 500 tisíc dolarů, pak podnikatelský plán není povinen psát.

Roční obrat společnosti nesmí být menší než 100 tisíc australských dolarů (67.000 $), pokud je zapojen do vývozu některých výrobků nebo služeb, a ne méně než 200 tisíc australských dolarů (134.000 $), i když jen v cílové společnosti v Austrálii.

Pro všechny kategorie přistěhovalců musíte absolvovat test angličtiny.

Za dva roky, obvykle bez povolení, dostanou povolení k pobytu. Ani odbornost, ani věk hrají rozhodující roli při získávání víz podnikovými migranty.

Podmínky zdanění v Austrálii

V rámci zdanění se liší rezidenti a nerezidenti.
Obyvatelé platí daň z příjmů ve všech zemích světa. Nerezidenti - platí daně pouze z příjmů získaných přímo v Austrálii

Jednotná sazba daně z příjmů právnických osob (pro všechny) činí 30%
Partnerství nepodléhají zdanění a samotní partneři platí daně v místě svého bydliště.
Daň z přidané hodnoty v Austrálii - 10%.

Forma registrace podniků v Austrálii

Můžete otevřít společnost v Austrálii pouze za účasti australské rezidentské společnosti!

Téměř všechny aktivity v Austrálii jsou licencovány!

Jediný obchodník (nebo soukromý podnikatel) není v Austrálii považován za samostatnou právnickou osobu a veškeré příjmy takového podnikatele jsou zahrnuty do jeho osobního příjmu.

Soukromý podnikatel nese neomezenou odpovědnost za všechny dluhy a závazky svého podnikání.

Soukromý podnikatel může podnikat jak ve vlastním jménu, tak s použitím názvu společnosti.

Tipy pro podnikání v Austrálii

Nákup podniku je jedním ze způsobů, jak získat australské občanství.
V Austrálii lze podnik koupit jako hotové šaty v obchodě. A tato praxe je rozšířená.

Chcete-li koupit firmu v této zemi, nemusíte mít povolení k pobytu ani odpovídající občanství. Rusové obvykle vydávají obchodní vízum na australském velvyslanectví v Moskvě. Dává právo otevřít své podnikání v Austrálii a získat tam dividendy.

Náklady na jednorázové vízum (dočasné obchodní vízum) jsou 33 dolarů, vícenásobné (dlouhodobé dočasné vstupné vízum pro podnikání) - 95 USD.

Pro jedno vízum můžete zůstat v Austrálii na dobu delší než 3 měsíce, můžete vstoupit a opustit zemi na dobu neomezenou dobu po dobu 5 let. Pokud je podnik úspěšný, majitel firmy rozšiřuje obchodní vízum. To však může být provedeno pouze na Australském velvyslanectví v Moskvě

Při koupi podniku nezapomeňte zapojit do zkoušky nezávislé odborníky (osoby, které nepracují ve společnosti, kterou získáte). Obvykle je to tým právníků a ekonomů. Doporučuje se zaujmout stanovisko dvou nebo tří takových nezávislých odborníků.

Obchodní úskalí v Austrálii

Hlavní potíže a důvody, proč vznikly:
- Nevědomost nebo povrchní znalost angličtiny.
- Neznalost právních předpisů.
- Pokus o podnikání v Austrálii, stejně jako v Rusku.
Krajané varují: zahájení podnikání bez znalosti jazyka a bez porozumění místním funkcím je velmi nebezpečné a nepřiměřené.

Nazarenko Elena
(c) www.openbusiness.ru - portál obchodních plánů a průvodců

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Obchodní myšlenky ze země: Austrálie

Cigaretové cigarety v cihla a asfaltu

Každý rok produkuje asi 6 bilionů cigaret ročně. Na druhou stranu to znamená asi 1,2 milionu tun cigaretových špiček, které jsou v současné době škodlivé pro životní prostředí a dlouhodobé nečistoty. Ve snaze najít způsob, jak nejvíce bezpečné, rychlé a praktické využití těchto odpadů, výzkumníci z RMIT University (The Royal Melbourne Institute of Technology, RMIT) vynalezli technologii pro produktivní využití cigaretových nedopalků při výrobě cihel a asfaltu. Pokračování

Meloun pro pepř, přerušil komunikaci na večeři

Celková absorpce moderního člověka pomocí gadgetů dosahuje v některých případech kritické měřítko. Tablety, telefony a další zařízení mohou snadno zničit nejen přátelské setkání, ale také rodinnou večeři, kde místo živé komunikace rodiče dostávají k jejich rozhořčení "dovolenou" technologie. Ale existuje opozice vůči jakékoli akci. Novým nástrojem pro boj s technologií byl pepřový mlýn, který odpojí potraviny. Pokračování

Úl, sama shromažďující med

Jeden titul tohoto článku nepochybně učiní srdce všech včelařů rychleji, protože je těžké věřit, že něco takového je v zásadě možné. A konečně, v oboru včelařství, který od roku 1852 neprocházel žádným zvláštním změnám, se objeví úl, který sám sbírá med. Vědci pokročili v Austrálii a dokonce vytvořili celou obchodní značku Flow. Pokračování

Plavky pro individuální design

Další možnosti a funkce, které jsou nabízeny kupujícím spolu s hlavním produktem, činí nákupní svět zajímavější a vzrušující. Australská společnost Kini Swimwear, která se specializuje na prodej plavek, se spoléhala na možnost samostatné účasti na tvůrčím procesu klienta a svým zákazníkům nabídla plavek podle individuálního návrhu a standardů. Takový nákup slibuje příležitost získat exkluzivní produkt, který dokonale zdůrazňuje postava a styl klienta. Pokračování

Kufr s váhy

Pokud znáte pocit, když váha kufru, kde se vše zdá být vše, co je nezbytné, překračuje povolenou hranici, pak bude příští vynález nepochybně přijatelný. Kufr s měřítkem TUL díky vestavěnému mechanismu automaticky určuje "objem" obsahu bez absolutních nepotřebných pohybů a zbytečných zážitků. Pokračování

Oděvní prodejna a charita - nápad z Austrálie

Přidáno do záložek: 0

Jedinečný podnikatelský nápad je ten, který vám umožňuje spojit sociální složku a finanční úspěch, takže nejkrásnější je získat peníze tím, že pomáháte jiným lidem.

Jedna společnost z Austrálie odhadla takový projekt a nyní se zabývá podnikáním v charitě.

Zakladateli společnosti jsou Sammy Eplyard a Kirsty Dunpli. Firma se zabývá výrobou oděvů pro malé děti z bavlny a když se prodává jeden kus oblečení, druhá jde o znevýhodněné rodiny. To je velmi reálné, protože cena každého zakoupeného produktu zahrnuje nejen náklady a zisk společnosti, ale také cenu druhého produktu, který jde do chudé rodiny.

Ve skutečnosti kupující platí dva kusy oblečení, ale kupuje pouze jednu.

Takové absurdní podnikatelské nápady, které zahrnují cvičení charitu, jsou populární z několika důvodů, v první řadě - je schopnost vcítit se a činit dobro, protože mnoho lidí v podstatě koupit oblečení a další zboží v obchodech, kde můžete pomoci znevýhodněným. Druhou výhodou tohoto druhu podnikání je samozřejmě bezplatná reklama. Třetím důvodem, proč je taková podnikání nejatraktivnější, jsou daňové výhody ze strany státu, jelikož je taková společnost obdrží. Obecně tedy tato myšlenka má velký potenciál a pro obchodníky je velmi atraktivní.

S ohledem na realizaci myšlenky v Rusku, bude to hodně v poptávce v souvislosti s mentality Rusů (nebo možná ne), a kromě toho nikdo organizace nebrání inzerce v médiích, i když lidé sami budou navzájem mluvit a jako obchod. Tuto myšlenku budou využívat lidé, kteří chtějí pomáhat druhým, ale existuje mnoho takových.

Podnikání v Austrálii: zkušenosti krajanů

Tyto poznámky jsou pro ty, kteří uvažují (nebo se již rozhodli) o otevření své malé firmy v Austrálii.

Obvykle, když píší o podnikání v rozvinutých zemích, je příkladem toho, jak snadné je se zabývat otázkami, které v Rusku bere hodně času, peněz, úsilí a nervy -, aby se čtenář mohl představit vysokou úroveň komfortu, který je vytvořen pro podnikání v země. Platí to i pro Austrálii, a taky můžu uvést mnoho takových příkladů, od on-line registrace společnosti po dobu 10 minut až po ukončení služby, kterou daňová inspekce poskytuje podnikům. Můžu, ale neudělám to. Alespoň ne tentokrát. V těchto poznámkách chci pomáhat užitečné informace těm, kteří chtějí začít podnikat v Austrálii. A myslím si, že nejužitečnější věcí je upozornit na obtíže, se kterými se můžete setkat zcela neočekávaně.

První potíž - říkám, morální nepřipravenost. Možná jste si přečetli všechny tyto pochvalné články o tom, jaké dobré podmínky jsou v zemi vytvořeny pro podnikání a jak je vše v pohodě a jednoduché. A je to pravda. Ale nezapomeňte na druhou stranu: v dobrých podmínkách vše dobře roste a právě proto, že existují takové dobré podmínky pro podnikání, na trhu je silná konkurence. Nakonec je vaším hlavním cílem vydělat peníze, tj. úspěšně prodávat své zboží nebo služby. Jednoduchý a srozumitelný obchodní vztah se státem je samozřejmě příjemná věc, ale sama o sobě ne přináší peníze. Takže první tip - nestříkejte se. Nemyslete na to, jak příjemné budete v procesu podnikání, ale na to, jak budete odolat konkurenci a proč - podle vás - můžete to udělat. Současně argumenty jako "dělají, že jsem horší než oni" - věř mi, že nebudou fungovat. Najděte něco víc přesvědčivého: studovat trh, konkurenty, poptávku - nezačněte podnikání, dokud neodpovíte na tuto jednoduchou otázku. Mějte na paměti, že vaši konkurenti mají nad vámi obrovskou výhodu: nejenže již pracují na tomto trhu, ale - což je nejdůležitější - již žijí v této zemi, vědí a chápou lidi, oni jsou jejich součástí. A vy jste to neudělali.

Druhá složitost - jazyk. Nevím, jaká je vaše úroveň angličtiny a jaké skóre jste dostali, když byl IELTS předán. Pokud však nejste již v Austrálii nebo v jiné anglicky mluvící zemi, mohu s jistotou říci, že vaše angličtina není dostatečně dokonalá pro podnikání. A není to jen to, že něco nerozumíte, nebo vám to bude těžké vysvětlit. Na konci, Australané - lidé jsou trpěliví a přátelští a pokud jste špatný znáte a požádat znovu podesáté jsou podesáté se bude snažit najít známá slova na vás, aby rozhovor na konci, ani oni vykazhut žádné podráždění nebo netrpělivost ( ačkoli samozřejmě taková komunikace nezpůsobí, že by se klient chtěl znovu vrátit do vašeho obchodu). Ale nejhorší věc ohledně nedostatečné úrovně jazyka je obtížnost při získávání a zpracování informací. Myslím, že není nutné vysvětlovat, jak velké vědomí je důležité pro podnikání. Takže s tím budou problémy. Vysvětlím to příkladem. Představte si, že hledáte informace, které potřebujete. Například potřebujete nějaké vybavení. A vy jste našli stránku na Internetu, kde je již uvedena srovnávací analýza tohoto zařízení od různých výrobců nebo leasingových společností. Pokud by byl v ruštině, nemusel byste přečíst celý text - měli byste s jedním pohledem vidět, co je pro vás důležité. Pokud je úroveň jazyka nedostatečná pro to, aby vám nepřišla informace, které potřebujete, musíte alespoň přečíst celý text a pochopit jej. A to bude trvat velmi dlouho. Vynásobte tím počet otázek, které obdržíme, a zpracovávejte informace každý den. Nebudete mít dostatek času ani trpělivosti. A vy začnete "snižovat" porozumění textu a možná nebudete nejpravděpodobnější volbou. No, pokud vás nevede k katastrofě - otázky jsou různé a chyby se liší. Takže rada zde je jednoduchá - nezačněte podnikání, dokud se cítíte jistě v jazyce.

Obtíž třetí - závazek. Mnoho typů podnikání znamená dlouhodobé závazky. Můžete například pronajmout pokoj pro obchod. Žádné pronájmy za rok s právem ukončit s varováním po dobu 2 měsíců se nedostanete sem. Všechny nájemní vztahy jsou dlouhodobě budovány a zájmy vlastníků prostor - majitelů prostor jsou chráněny standardními smlouvami. Především - osobní odpovědnost za závazky vaší společnosti vůči pronajímateli. Takže například otevřením obchodu, předpokládáte velmi vážné povinnosti, abyste se z nich dostali (pokud například podnik "nešel") není tak snadné. A tady můžete slyšet spousty příběhů o tom, jak lidé bankrotili a vůbec všechno ztratili - právě kvůli závazkům, které kdysi přijaly. Samozřejmě nemůžete plnit své závazky. Stejně jako v Rusku - "co ode mne vzít"? Ale váš život zde bude velmi problematický - všechny tyto databáze lidí a společností, které nesplňují své povinnosti, zde pracují. Takže musíme myslet velmi, velmi vážně, než uzavřeme takové smlouvy. Samozřejmě je těžké přemýšlet o způsobu, jak nejprve zkusit, zda půjde podnik, a pak se rozhodněte, zda ji zahájíte. Co můžete v této situaci poradit? Vyjednávejte. Na rozvinutém trhu a pronajímateli není ve vašich prostorách snadné se obrátit a každý den mu přináší ztráty. Pokuste se nahradit svou osobní odpovědnost například bankovním vkladem. To může dobře fungovat: Bankovní záruka je prakticky živá a všichni milují živé peníze - a také Australané. Nyní jste alespoň stanovili objem ztrát v případě selhání. To je velmi důležitý krok na neznámém trhu. Nyní jste v úplně jiné situaci v případě selhání: pronajímatel nemá schopnost dojit celou dobu pronájmu, má pouze zálohu. Ano, a tento vklad se dostane - musí projít mnoha procedurami, které budou stát časem a penězi, a stále neví, co a kdy skončí. Takže existují nové důvody pro vyjednávání. Například můj přítel šel právě touto cestou, a následně následně opustil nájem, aniž by ztratil cent. Takže problém lze vyřešit, je nutné ho jen předem uvažovat, ale pro to je nutné předem vědět. Proto o tom mluvím předem.

Obtíž Čtyři - nic se nestane rychle. V stabilní, ekonomicky bohaté ekonomice byste neměli očekávat rychlý růst vašeho podnikání. Zvědaví „hrubý čas“ různé fáze formování vašeho podnikání (včetně - dosáhnout rentability - stavu podniku, ve kterém platí za své výdaje), mějte na paměti, že i za nejlepší scénář, tento termín bude mnohem větší, než kdyby se jednalo v Rusku. Bude snadnější, abyste tyto pojmy hádal, pokud do doby výpočtů, které jste již v zemi již nějakou dobu žili.

Obtíž je pátá - Co prodávat? Tato složitost také - z kategorie nevědomosti o životním prostředí. Když se v Rusku rozhodnete, co a jak prodat, vycházíte z toho, že to, co se vám zdá hodnotné a správné, se bude zdát stejné pro většinu ostatních ruských lidí - vy jste ze stejného testu. Australané se liší od Rusů a tyto rozdíly jsou tak velké, že je najdete velmi rychle. Neřeknu vám, jaké jsou tyto rozdíly. Různí lidé, různé historie, různé kultury - důvody pro rozdíly jsou dost. Takže rada: objevte tyto rozdíly dříve, než začnete podnikat, ne potom.

Jedná se o takovou první radu, kterou lze jednoduše snížit na jednu: nepokoušejte se začít podnikat v Austrálii, hned po přesunu. Poprvé utraťte užitečné věci: zlepšení jazyka, poznávání různých obchodních problémů, setkání s novými lidmi. Naplánujte svou firmu, shromažďujte informace o tom - je toho hodně, co lze podniknout bez otevření vaší firmy. Připravte se a mnoho bude mnohem jednodušší. Řekl bych, že rok (nebo lepší - dva) je minimální doba, která musí být žít (aktivně!) V Austrálii před zahájením podnikání.

Po přečtení všech těchto varování se možná ptáte, proč bych měl podnikat v zemi, kde mě čeká tolik obtíží? " Ano, tyto poznámky jsou snad dobrým důvodem, proč se znovu ptáte na tuto otázku. A to je všechno. Ještě jsem vám neřekl nic o koupi podniku, kde je mnohem víc nástrah a nebezpečí.

Autor: Konzultant časopisu BusinessTimes v Austrálii

V jaké oblasti koupit nebo začít podnikat v Austrálii

Nové vydání dne 01.1.2018

Co podnikání v Austrálii obecně, jaké průmyslové odvětví se vyvíjí a jaké obchodní myšlenky nejčastěji přinášejí peníze.

Austrálie je z hlediska podnikání zcela odlišná od Ruska.

Rozsah podnikání

První rozdíl je měřítko: země je mnohem menší. V Austrálii žije asi 23 milionů lidí, ve srovnání se 148 miliony v Rusku. Například - v Austrálii je publikování knihy, které prodává cirkulaci 5 tisíc výtisků, považováno za úspěch. Je to bestseller. V Rusku, s vyhlídkami na takový oběh a pro příčinu nebude trvat.

V Rusku vzrůstá ekonomika, blahobyt lidí neustále roste. Ty skupiny obyvatel, které si před pěti lety nemohly dovolit žádné zboží, je kupují. V Austrálii není tento obrázek. Trh je nasycený, obyvatelé mají minimum volných peněz, většina hlavních nákupů je dlužná. Proto i v případě, že v Austrálii není zboží, které je v Rusku bohaté, neznamená to, že tento výrobek bude prodáván v Austrálii bez hromadné reklamy. Obrovská reklama pro malé firmy zpravidla není až na značku. Proto mnoho projektů nedokázalo prodat kvalitní obuv, kvalitní oblečení, kov, skleněné obaly, teplé podlahy, kvalitní keramické dlaždice a další věci.

Služby, služby, služby

Druhým rozdílem je struktura hrubého národního důchodu. Proč je důležité vědět? Například, pokud plánujete něco produkovat v Austrálii, pak budete ve významné menšině. Protože sektor služeb poskytuje 70% hrubého národního důchodu (70% HDP).

Spousta peněz se točí kolem služby.

Věděla jsem o tom ještě v Rusku a to mě překvapilo.

Ale žiji zde, vím, že většina mých výdajů je platba za různé služby. To znamená:

Finanční: úroky z úvěru, pojištění všeho ve světě,

Komunální: telefony, internet, elektřina, voda, poplatky městské rady;

Vzdělávací škola pro děti

Rekreační turistika, sport, kavárny, restaurace, divadlo, kino a tak dále.

Na podíl skutečných věcných věcí, včetně produktů, není příliš mnoho. V každém případě v naší rodině to je přesně méně než 30% všech výdajů.

Velmi málo firem, které něco produkují. Dělám daňová přiznání pro firmy od roku 2006 - všechno, co jsem se setkal od firem vyrábějících - společnost pro stavbu lodí na zakázku, společnost zabývající se výrobou vodní nádrže, dokonce i firmy, které dělají něco pro stavbu - rámy pro rodinné domy, pilu.

Existují velké výrobce - například, když jdu do Brisbane, pak jezdím přes velkou továrnu na džusy. A pak se stále hovoří o jeho uzavření. Poslední dvě továrny na výrobu automobilů Toyota a Holden byly uzavřeny v roce 2017.

Závěr, který dělám z tohoto nákupu nebo zakládání podniku v Austrálii v oblasti výroby, je velmi riskantní nápad.

Celá produkce se již dlouho přemístila do Číny. Je neuvěřitelně těžké najít v obchodě něco, co není v Číně.

Důvodem jsou vysoké nájemné a mzdy v Austrálii. Tak vysoko, že je mnohem výhodnější udělat vše v Číně a přinést ho sem. V současné době existuje moderní výroba a zavedená logistika.

Otevírání obchodu s prodejem oblečení, obuvi, suvenýrů, nábytku - to je první myšlenka, která přichází v úvahu pro lidi, kteří se po stěhování potýkají s nedostatkem známých věcí. Bohužel takové projekty jsou zřídka úspěšné. Malý maloobchod rychle vyprchá, je to trend. Maloobchodní prodej je řízen rozsáhlými sítěmi, které si mohou dovolit reklamu, prodávat zboží na úvěr. Znají poptávku, nákupy v důsledku stupnice jim umožňují udržet si dobré ceny. Konkurence s nimi je rizikový závazek.

Otevření restaurace je trojí riskantní nápad. Vysoké nájemné a platy zaměstnancům způsobily, že tento typ podnikání v Austrálii je jedním z nejnižších ziskových a rizikových. Pokud nemáte rozsáhlé zkušenosti pracující v podobné instituci v Austrálii - pak je to určitě neúspěšná myšlenka.

Mnoho malých společností

Třetí rozdíl: struktura samotného podnikání - přítomnost obrovského počtu malých podniků.

Malé podnikání je podnik s obratem méně než 2 miliony dolarů. V malých firmách v Austrálii pracuje 41% všech zaměstnanců. Pro srovnání ve veřejných institucích - 15%. Průměrný počet zaměstnanců malých podniků činí 2 až 5 osob. V malých podnicích provádí řada funkcí vlastníka firmy. Například v malých obchodech neexistuje žádný účetní, kupující, manažer.

Co to znamená pro osobu, která si koupí podnik - opatrně s tím, ve kterém je mnoho najatých pracovníků.

V Austrálii je jedna z nejvyšších minimálních mezd na světě: 20,02 dolarů za hodinu (2018) včetně důchodu.

Všechno, co odstraňuje potřebu pracovníků, je zajímavé. Proto se online obchody a vyvíjejí zde takovou rychlostí, protože není třeba udržet si zaměstnance, software dělá vše sám, pronájem je vyloučen nebo minimalizován.

Vývoz

To, co se od Ruska liší, je struktura vývozu.

Austrálie vyváží: zemědělské produkty (pšenice a vlna), železná ruda, zlato, tekutý plyn a uhlí. Ačkoli zemědělství poskytuje pouze 3% hrubého národního důchodu a těžební 5%, zaujímají hlavní místo v podílu vývozu. Exportuje do zemí - Japonsko, Čína, USA, Jižní Korea a Nový Zéland.

Austrálie je největším vývozcem vína na světě. Obrat v tomto odvětví činí 5,5 miliardy ročně. A přestože vývoz vín do Ruska je spojen s velkým počtem rizik, je to stále zajímavý směr.

Závěry, které dělám - pokud plánované podnikání nespočívá ve sféře exportu, pak služby ve sférách sponzorovaných státem mohou být zajímavými obchodními směry. To je zdravotní péče a vzdělávání.

Služby v oblasti dodávky, pošty a dopravy. Navzdory počítačovému věku jsou naše objednávky stále přinášeny domů.

To, co historicky přineslo Austrálii vždy peníze - výstavba a vývoj nových lokalit (rozvoj), je nyní v peru, protože ceny nemovitostí se zhroutily.

Ale stále existují sféry výstavby, které dostávají granty a vládní pomoc a nadále přežívají. Jedná se o zelenou technologii, úsporu vody (vodní nádrže, technologie a projekty na úsporu vody), úsporu energie (solární panely, izolace). V těchto oblastech existuje značná konkurence a v mnoha ohledech závisí na grantech, a to je riziková závislost, protože granty mohou být kdykoli zkráceny.

Podnikání na internetu.

Nejzajímavějším obchodem v Austrálii je růst online obchodů. Prodej v této oblasti se každoročně zdvojnásobuje. Internet je nyní nejen v počítačích, ale také v telefonech a tabletách.

Knižní prodejny vymřely. Knihy na internetu jsou mnohem levnější, než australské knihkupectví nedokáží konkurovat.

Obecně se vše, co souvisí s tiskem na papíře, zmizí a zmizí. Stále se zajímám, jak žluté stránky, ve kterých firmy inzerují své služby, jsou stále naživu. Je pravda, že v posledním roce se jejich velikost snížila dvakrát, ale stále nám poslali vlastní příručku, kterou nikdy nepoužíváme.

Majitel sportu A-Mart řekl, že se mezi kupujícími objevil nový trend. Přicházejí do obchodu, aby měřili tenisky nebo jakékoliv jiné oblečení, ale nekupují ten, který se jim líbí, ale pořizují si fotografie s telefonem. A pak nakupují na internetu mnohem levněji. Maloobchod je nyní v útlumu, nemá smysl kupovat maloobchodní prodejnu, bez ohledu na to, jak atraktivní je cena. Malé obchody jsou uzavřeny.

Jedná se o obrovský trend a je třeba se o to věnovat v případě, že existuje plán rozvoje podnikání.

Niche Markets

Hlavní myšlenkou je najít specializovaný trh. Australské masové trhy jsou hustě obsazené, ale to neznamená, že nemůžete vydělat peníze na specializovaných trzích.

Například sportovní zboží lze koupit v jakémkoli obchodě, ale výhradní trh je zboží pro ty, kteří se zabývají kite surfingem. Není možné koupit za roh. Zde je například e-shop.

Nebo jeden z velmi úspěšných příkladů podnikání - výroba vlajek, na vyžádání. Vlajky jsou vyráběny v Číně, ale objednávky procházejí australskou společností.

Dalším příkladem úspěšného podnikání jsou suvenýrové a dárkové řezací desky: Treex Custom Boards.

Ve všech těchto případech není klíčovým slovem hromadný trh, ale trh podle objednávky.

Zde si můžete prohlédnout myšlenky firem v Austrálii související s internetem.

Takže přeji hodně štěstí ve vašich snahách, jestli je někdo, kdo podnikl své podnikání, zejména na internetu, napište do komentářů nebo e-mailu.

Dodatečně Informace:

Řekl jsem hodně o pohybu a životě v Austrálii. Odpovědi na mnoho otázek najdete v nadpisu:

Přidám, že pracuji jako daňový účetní, volá mě Elena Teleheina. S potěšením vám pomůžu vrátit daně. Jak to udělat: Jak mohu vrátit daně.

Máte-li jakékoli dotazy, je lepší je požádat v komentářích, aby ti, kteří mají podobné otázky, mohli rychle najít odpověď na ně.

Podnikání v Austrálii: Výhody a funkce

Austrálie - nové obchodní centrum na světě

Jde-li do jiné země, je důležité najít nejatraktivnější způsob přistěhovalectví. Když se přesunete do Austrálie, otevření vlastního podniku vytváří významné výhody. K dosažení úspěchu je však důležité znát charakteristiky národního hospodářství a zdanění.

Jak začít podnikat v Austrálii

Austrálie není náhodou nazýváno novým obchodním centrem světa: pro podnikatele, kteří sní o založení vlastního podnikání, existuje mnoho možností, jak zde získat. Nejlepší města v Austrálii, kde můžete rychle organizovat podnikání, jsou Melbourne, Brisbane a Sydney. Přibližně 70% hrubého národního důchodu pochází ze sektoru služeb.

Seznam oblíbených destinací pro zahájení podnikání v Austrálii zahrnuje:

 • finanční a pojišťovací služby;

Většina odborníků však nedoporučuje otevřít vlastní výrobu. Vzhledem k vysokým cenám nájemného a daním mnoho místních společností přesunulo výrobní zařízení do Číny. I při přepravě na velké vzdálenosti je to levnější než otevírání obchodů na australské půdě.

Malé obchody také nepřinesou očekávaný zisk: většina Australanů dává přednost koupi všeho a okamžitě ve velkém nákupním centru. Obchod je pro výdělek mnohem výhodnější prostřednictvím internetu: nemusíte utrácet peníze za pronájem úložného prostoru.

Proč jít do Austrálie ziskové

Jedním z nejoblíbenějších důvodů pro zahájení podnikání v Austrálii je program státní podpory začínajícím podnikatelům. Dostávají dočasné vízum po dobu čtyř let, stejně jako výhody, jejichž seznam závisí na zvoleném oboru podnikání.

Registrace dokladů o otevření případu v místních případech bude trvat nejvýše tři dny. Současně není nutné získat občanství, stačí mít vízum a zůstat v zemi. Další výhodou je daň z příjmů. Malé podniky jsou zdaněny minimálně 10 000 dolarů ročně.

Úplatky a úplatky běžné u ruských podnikatelů nejsou vítány. Při každoroční návštěvě regulačních orgánů (například místního analogu hygienické a epidemiologické stanice) se oficiálně musí platit o něco více než sto australských dolarů.

Ti, kteří otevřou restauraci nebo kavárnu, očekávají další příjemné překvapení. Náklady na roční licenci na prodej alkoholických nápojů činí pouze AUD $ 400 plus náklady na advokáta ($ 130-140). To je čtyřikrát méně než v Kanadě.

Vláda poskytuje další podporu těm, kteří souhlasí s otevřením svého podnikání v zaostalých oblastech země. Četné daňové a sociální výhody v tomto případě budou jednodušší než v hlavním městě. Je však důležité zvážit: majitel společnosti bude muset potvrdit efektivitu podnikání.

Doporučení pro začínající podnikatele

Ti, kteří se chystají otevřít podnik v Austrálii, stojí za to poslouchat rady krajanů, kteří mají takové zkušenosti. Chcete-li to udělat, můžete navštívit fóra věnované podnikání v různých australských městech.

Aby bylo dosaženo jistého růstu zisku, je důležité:

 • zapsat se do dobrých jazykových kurzů, které dávají nejen dovednosti každodenní komunikace v angličtině, ale i specializované obchodní slovní zásobu;

Kromě otevření vlastního podnikání mají podnikatelé další příležitost: nákup firmy. Výhodou této možnosti je, že práce takové společnosti je již zavedena, což znamená, že bude muset pouze udržet své fungování a hledat způsoby, jak rozšířit své podnikání.

Nově podnikatel bude nejprve potřebovat pomoc kompetentního právníka a účetního, který zná zvláštní povahu australského zdanění. Najít odborníky mohou být na fórech nebo elektronických vývěskách. Budou schopni říci, jakou formu podnikatelské organizace si zvolí, v jaké bance je vhodnější otevřít účet, převezme významnou součást organizace oznamování a komunikace se státními organizacemi.

Dalším důležitým bodem je získání obchodního víza: seznam potřebných dokumentů pro registraci na webové stránce naleznete, a pokud potřebujete konzultaci o emigraci do Austrálie, můžete použít pomoc manažera.

Jak otevřít firmu v Austrálii?

Austrálie je země s velmi pohostinnou legislativou pro všechny investory, bez ohledu na občanství. Skutečnost, že australská vláda je toho názoru, že v případě, že podnikatel se rozhodla investovat a rozvíjet své podnikání, pak to bude vytvářet nová pracovní místa. Z tohoto důvodu, otevřít podnikání v Austrálii - je to docela vděčný.

Oblíbené obchodní linky v Austrálii.

Export kangaroo masa je jedním z velmi výnosných podniků. Alespoň to myslí ruští podnikatelé. Stojí za zmínku, že v Rusku je velmi běžnou praxí míchání kangaroo masa s mletým hovězím masem při výrobě klobás. Navíc, že ​​ruští obchodníci dodávají kenguryatinu Rusku, také se zabývají dodávkou hovězího a skopového masa do drahých restaurací v Austrálii.

Další oblíbenou oblastí ruských podnikatelů pracujících s Austrálií je organizace známých prostřednictvím internetových stránek. Faktem je, že na kontinentu není dostatek nevěst, takže ruské ženy zde mají velký úspěch. To je způsobeno skutečností, že většina z Austrálie je obsazena farmami, které se nacházejí v každém z desítek kilometrů od sebe. Austrálie je zemědělská země. Právě zde byl vyvinut, zaveden a používán systém distančního vzdělávání ve školách. Tak se vyučují hodiny v kabelové televizi a zkušební příspěvky jsou zasílány e-mailem. Takové podmínky nejsou pro ruské ženy příliš oblíbené a kromě toho mysl farmáře nemá loajalitu na osamělé farmě v australské poušti.

Obchod s restaurací je také výhodným obchodem v Austrálii. Stojí za zmínku, že Australané jsou pokazeni a nesnaží se pracovat příliš tvrdě. A restaurace v Austrálii je vnímána jako skutečně emigrant.

Formy vlastnictví v Austrálii.

Chcete-li podnikat v Austrálii, můžete použít následující formy vlastnictví:

• Holding;
• společnost s ručením omezeným;
• společnost s ručením omezeným;
• Partnerství;
• Trust;
• soukromý podnikatel;
• Pobočka.

1. Vlastnická společnost (Holding) je společnost uzavřeného typu. Akcionáři mají omezenou odpovědnost v souladu s akciemi vloženého kapitálu. Výrazné vlastnosti:

• výše zákonného fondu není stanovena zákonem;
• Jeden ředitel musí být australský občan;
• Funkce tajemníka se nevyžaduje, ale pokud se společnost rozhodne vstoupit do této funkce, tak musí být australský občan;
• dovoleno mít až 50 zakladateli, kteří nemají právo prodat akcie holdingové společnosti bez písemného souhlasu všech akcionářů na otevřeném trhu.

2. Společnost s ručením omezeným (společnost s ručením omezeným). Společnost otevřeného typu, která může být kótována na burze za účelem volného pohybu svých akcií.

• výše zákonného fondu není stanovena zákonem;
• nejméně tři ředitelé, z nichž dva musí být rezidenty Austrálie;
• Funkce tajemníka je povinná a tato osoba musí být australským občanem;
• Počet akcionářů společnosti není omezen, akcie mohou být volně prodány - a to nevyžaduje povolení všech akcionářů.

Stojí za to vědět, že volný prodej akcií je možný, pokud jsou splněny požadavky Australské burzy.

3. Společnost s ručením omezeným (společnost s ručením omezeným) - představuje takovou organizaci, jejíž zakladatelé jsou odpovědní v rámci dříve dohodnutých částek. Tuto formu společnosti využívají především neziskové organizace a charitativní nadace.

• výše zákonného fondu není stanovena zákonem;
• nejméně tři ředitelé, z nichž dva musí být rezidenty Austrálie;
• Funkce tajemníka je povinná a tato osoba musí být australským občanem;
• společnost není omezena počtem svých členů;
• příjem příjmů společností je možný pouze pro účely uvedené v listině;
• vyplácení zisků ve formě dividend je zakázáno;
• Ředitelé by měli podávat zprávy o výdajích všech finančních prostředků, které obdrželi od společnosti.

4. Partnerství. Partnerství může zahrnovat až dvacet lidí. Partnerství v podstatě mají formu plné odpovědnosti, kdy všichni partneři jsou plně odpovědní za veškeré své majetek za závazky společnosti.

Avšak v určitém počtu států v Austrálii jsou povoleny společnosti s ručením omezeným. S touto formou vlastnictví by partnerství mělo mít členy s neomezenou odpovědností a členy s odpovědností omezené objemem kapitálu investovaného do fondu společnosti.

5. Důvěra - poměrně populární forma vlastnictví mezi středně velkými rodinnými podniky. Důvěra je možná v různých formách, které poskytují různé vztahy mezi zakladateli, manažery a příjemci důvěry.

6. Jediný obchodník (soukromý podnikatel) - formulář bez založení právnické osoby. Příjem soukromého podnikatele je osobní příjem. Odpovědnost - veškerá její majetek, za všechny povinnosti jejího podnikání.

7. Pobočka (pobočka zahraniční společnosti). Je velmi snadné uspořádat pobočku v Austrálii. K tomu musí mateřská společnost poskytnout registrátorovi kompletní balíček řádně vydaných dokumentů.

Je třeba vědět, že většina aktivit v Austrálii je licencována. Všechny registrované australské společnosti, bez ohledu na formu vlastnictví, jsou povinny stát na daňových záznamech. Poté jim bude přiděleno daňové číslo a číslo registrované společnosti.

Také všechny společnosti jsou povinny vést účetní záznamy a předkládat zprávy včas. Nepravděpodobné zprávy se týkají porušení a jsou doprovázeny trestu odpovědných osob.

Australská daňová legislativa rozlišuje mezi rezidenty a nerezidenty. Prvci jsou povinni platit daně ze světových příjmů; Druhá zaplatí jednu daň - z příjmů získaných na území Austrálie.

Podniková daň pro všechny je stejná a její sazba je 30%. Daň z přidané hodnoty činí 10%.