Jak se stát prodejcem výrobce - možnosti a možnosti spolupráce

"Neexistuje nic jiného než zločinec, než přicházet s velkým nápadem, ale nevědomím si to," tvrdí Donald Trump. Máte-li sen o své vlastní podnikání (květ podnikání, kosmetika, nebo něco jiného), finanční nezávislost, měl by vám nic zastavit, dokonce ani nedostatek počátečního kapitálu pro rozvoj podnikání. Když máte spoustu nápadů na budování vlastního projektu a co se týče financí, nejedná se o nejlepší způsob, můžete se pokusit stát se prodejcem.

Kdo je dealer?

Prodejce je zástupcem výrobní společnosti, která jedná jako zprostředkovatel mezi výrobcem určitého produktu a ochotným fyzickým nebo právnickým subjektem k jeho nákupu.

V Rusku av jiných zemích existují výrobci, kteří nemají své vlastní prodejní kanceláře a přejí si prodávat své zboží prostřednictvím prodejních sítí. U takových společností je tato spolupráce přínosná. Nepotřebují vynaložit peníze na otevření prodejních míst. S minimálními náklady mohou rychle přinést informace o svých produktech velkému množství potenciálních kupujících.

Prodejci jsou rozděleni do několika kategorií v závislosti na oblasti činnosti. Na burze pracují zprostředkovatelé. Jsou účastníky trhu s cennými papíry. Jiný typ nakupuje určité produkty hromadně a prodává je maloobchodním zákazníkům. Existují zástupci velkých podniků, například automobilů, kteří najdou kupce a obdrží procento z prodeje. Pokud se rozhodnete stát se prodejcem, nejprve rozhodněte, ve kterém oboru chcete pracovat.

Stať se prodejcem výrobce není jen otázkou představení produktů určité společnosti, ale je to její regionální osoba (například společnost vyrábějící zařízení pro výrobu smíšeného krmiva). Prodej prodejců se skládá z následujících etap:

 • diskuse o otázkách spolupráce, aktuální ceny, procentní podíl prodeje atd.;
 • uzavření transakce;
 • realizace doprovodného zboží závodu;
 • poskytování doplňkových služeb (servis, instalace, přeprava z továrny).

Stát se výlučným prodejcem výrobce znamená získat právo zastupovat společnost pouze v určitém regionu. Tento stav uděluje partnerství, jelikož se zástupce zbaví konkurentů, získává zvláštní finanční podmínky.

Staňte se zprostředkovatelem - to znamená přechodné místo v řetězci "výrobce - koncový uživatel". Jejím hlavním úkolem je najít kupce a provést transakci.

Pokud takovýto mechanismus nevyhovuje, zvážit myšlenky výroby doma.

Jak se stát prodejcem výrobce?

Abyste se mohli stát prodejcem, musíte určit, co můžete prodávat, abyste vydělali peníze. Výběr výrobce však zdaleka není jedním z kritérií. Aby se stal oficiálním zástupcem závodu, je třeba ho připravit.

Kvalita potřebná pro práci jako prodejce

Praxe ukazuje, že ne všichni lidé se mohou stát prodejcem, stejně jako realitní makléř a objevují se v oblasti obchodu. Odborníci identifikovali řadu vlastností, které musí člověk vlastnit:

 1. činnost;
 2. společenská schopnost;
 3. schopnost vyjednávat, přesvědčit;
 4. odolnost proti stresu;
 5. iniciativu;
 6. konkurenceschopnosti.

Pokud vidíte výše uvedené vlastnosti v sobě, můžete se v této oblasti pokusit uvědomit a stát se prodejcem.

Tip: při vyjednávání musíte "vyzařovat důvěru", neboť hlavním úkolem této činnosti je přesvědčit se, že navrhované produkty jsou nejvyšší kvality.

Pokud se pokoušíte založit spolupráci se zástupcem obchodu nebo jiné obchodní sítě, přesvědčte ho, že pokud vezmete zboží k prodeji, bude doslova zametán z pultu. K tomu je třeba trvat, být schopen prezentovat produkty, naznačovat své výhody a výhody pro kupujícího.

Je důležité být připraveni na poruchu. Neúspěšné transakce jsou nedílnou součástí práce prodejce. Je důležité nerušit se, analyzovat chyby učiněné během jednání a pokračovat v hledání kupujících.

Požadovaná dokumentace

Aby se stal prodejcem výrobce, je třeba připravit balíček dokumentů, protože tato záležitost je vážná a může přinést spoustu peněz.

Ve většině případů velcí výrobci pro podepsání dohody o partnerství vyžadují následující podmínky:

 • musíte být právnickou osobou;
 • dostupnost kanceláře;
 • uzavření dohody o zprostředkování.

Pro spolupráci je také nutné poskytnout:

 1. údaje o pasu;
 2. charta (pokud jste právnická osoba);
 3. zakládající smlouva;
 4. osvědčení o registraci daně;
 5. potvrzení o státním zápisu;
 6. vlastnictví nebo pronájmu (podnájem) pro nebytové prostory, kde bude organizováno místo prodeje;
 7. bankovní potřeby.

Seznam dokumentů se může lišit v závislosti na požadavcích výrobce. Pokud plánujete pracovat v automobilovém průmyslu, musíte poskytnout povolení k prodeji vozidel od dopravní policie.

Popis činnosti

Po podpisu dohody o spolupráci v určitém regionu je nutné vypracovat strategii propagace, koncepci vývoje.

V první fázi provádět analýzu trhu na přiřazeném území, úroveň poptávky a možnosti propagace produktů. Určete způsoby, jak optimalizovat prodej, jak zajímat potenciálního kupce. Nezapomínejte na soutěžitele, nesledujte jejich práci.

Poté se musíte pokusit vytvořit svůj klientský základ. Chcete-li to provést, vytvořte seznam společností, které mohou mít zájem o prodaný produkt. Než vyjednáte o setkání s potenciálními klienty, uveďte maximální množství informací o nich, vytvořte metodiku jednání. Čím širší je zákaznická základna, tím vyšší je úroveň příjmu.

Pokud se chcete stát prodejcem z prestižní společnosti, velké továrny, musíte překonat konkurenci ostatních konkurentů. K tomu, aby měli nad nimi výhodu, je třeba vzít v úvahu řadu faktorů.

Zaprvé věnujte pozornost zkušenostem v této oblasti. Za druhé, hodně závisí na oblasti umístění. Pokud se zástupce žadatele chce stát prodejcem v městě, který je nasýtený regionálními zástupci této společnosti, s největší pravděpodobností bude odmítnut. Pokud výrobce nemá v této oblasti zastoupení, bude ochotně souhlasit s tím, že bude spolupracovat. Klientská základna je zvláště ceněna. Rozhodnutí o partnerství je také ovlivněno:

 • pověst;
 • dostupnost technických zařízení, pracoviště;
 • možnost přilákání kvalifikovaných pracovníků;
 • možnost záručního servisu.

Kolik peněz musím investovat?

K provedení zprostředkovatelské činnosti je nutné investovat. K tomu, aby se stal prodejcem výrobce, nebude toto množství kapitálu vyžadováno, jako například při výstavbě zařízení na zpracování odpadků. Ale častěji než investice do vybraného projektu jsou zapotřebí.

Určitá částka je obtížně pojmenovaná, vše závisí na společnosti výrobce. Ale pokud se vám podaří vyjednávat s výrobcem o tom, že zboží dostanete k prodeji, můžete se vyhnout velkým investicím. Budete moci platit po prodeji produktů, avšak cena v tomto případě bude vyšší než v případě zálohy.

Pokud máte možnost okamžitě zaplatit zboží, částka investice bude do značné míry záviset na typu produktů, objemu zakoupené zásilky. Rovněž stojí za to zahrnout do obchodního plánu náklady na dopravu, pronájem skladů, kancelářských prostor, nábor zaměstnanců, právní a účetní služby.

Jak se stát prodejcem bez příloh?

Pokud nebude počáteční kapitál shromážděn, můžete se stát prodejcem bez investic. Existuje několik způsobů.

Prodej produktů podle objednávky

Možná, když se podíváte na cenové nabídky pro určitý produkt, musíte vidět řádek "Cena" na řádku "Pod objednávkou". To znamená, že musíte nejprve vložit peníze na účet, po kterém bude převeden k použití. Algoritmus pro provedení tohoto schématu je následující:

 • výrobce podepíše smlouvu s dodavatelem na dodávku výrobků za prodejní cenu;
 • produkty se uvádějí k prodeji v prodejně prodejce (nikoliv výrobek, ale název jednotky v ceníku);
 • kupující provede zálohu, která umožňuje nákup zboží od výrobce;
 • Nakoupené zboží je zasláno kupujícímu, který na oplátku přispívá zbývajícími částkami na účet prodejce.

Tento režim je vhodný pro zboží se střední cenou. Cenové produkty, které si každý člověk koupí v blízkém obchodě, i když za nízkou cenu, ale bez čekání. Pro příliš drahé zboží potřebujete kancelář nebo obchod. Například auto prodejci pronajmout velké plochy pro salóny.

Poskytování zboží k prodeji

Dnes mnoho výrobců dodává své zboží po určitou dobu, pro kterou je zprostředkovatel musí prodávat. Po uplynutí dohodnutého období musí být produkty zaplaceny a o 1-3% vyšší, než kdyby prodejce zaplatil bez splátek. Možnost návratu je předepsána ve smlouvě. Nejčastěji, pokud se zboží prodává ne úplně, musíte zaplatit plné náklady, což zvyšuje riziko finančních ztrát pro zprostředkovatele.

Volné testování

V některých případech se výrobce zavazuje zasílat zdarma vzorky svých výrobků, které jim pomáhají otestovat a prezentovat je potenciálním kupcům. Pro zprostředkovatele je takový systém mimořádně přínosný, ale bohužel dnes producenti zřídka souhlasí, že na něm budou pracovat.

Pokud se vám nepostaví myšlenka stát se prodejcem, přemýšlejte o tom, jak si u domácího uhlí učinit.

Uložte článek za 2 kliknutí:

Pokud jste se nepodařilo získat velké investice, abyste mohli začít podnikat, můžete se stát prodejcem. I když má tato činnost určitá rizika, má řadu výhod: schopnost nakupovat zboží za nízké ceny, přijímání výrobků přímo od výrobce a podpora reklamy. Jen kompetentní a vyvážený přístup nám umožní uspět, uvědomit si sebe v oblasti obchodu.

Jak se stát autorizovaným prodejcem?

Jak se stát obchodníkem: 10 podmínek, které je třeba splnit, abyste dostali práci + 5 tipů pro úspěšný rozhovor + 7 doporučení pro úspěšnou činnost + 3 způsoby, jak začít pracovat bez příloh.

Obchod - je to poměrně široký koncept, což je důvodem, proč téměř každá osoba může být realizována v podnikatelské činnosti.

Pokud nemáte spoustu peněz na zahájení podnikání, jak se stát prodejcem, vydělávat peníze reprezentováním velké společnosti na trhu.

Vstupovat do této firmy není tak snadný kvůli vážné konkurenci, ale pokud splníte všechny požadavky zaměstnavatele, dostanete dobrý zdroj příjmů po dlouhou dobu.

Jak se stát prodejcem a co je to?

Máte-li zájem o povolání prodejce, je pro začátečníky hezké pochopit, co je obchodní zastoupení, aby nedošlo k závažným chybám ve fázi práce.

Musíte opravdu ocenit své silné stránky a schopnosti předtím, než přijdete do tohoto podnikání!

Kdo je obchodník a co dělá?

Z angličtiny, slovo dealer je přeložen jako obchodník.

Jedná se o poměrně široký pojem, takže obchodník zavolal a obchodníků s cennými papíry (měnové páry) v mezinárodních trzích, a oficiálním obchodním zástupcem velké firmy a podnikatele, které nákup velkoobchodního zboží, prodávat v maloobchodě, a to i - obchodník, který vede hru.

Nejvíce reálnou šancí stát se prodejcem je začít spolupracovat s velkou společností (mezinárodní nebo domácí), která prodává své zboží ve vašem rodném městě.

Staňte se prodejcem, budete plnit řadu povinností:

 1. Propagujte produkt ve své domovské oblasti.
 2. Poskytněte zákazníkům veškeré informace o produktu a výrobci.
 3. Vytvořit vztahy se zástupci různých odvětví pro lepší pokrytí trhu.
 4. Povzbuďte zákazníky k nákupu zboží společnosti, kterou zastupujete.
 5. Provádějte plány prodeje a přinášejte zisk společnosti, pro kterou pracujete.
 6. Sledujte nové produkty.
 7. Organizovat výstavy a další akce, které pomohou prodávat více zboží atd.

Poprvé budeme mluvit o obchodním zastoupení, jako o oficiálním zastoupení velké společnosti. Je to vlastně stejný podnik, jen s řadou zvláštních výhod.

Pokud se rozhodnete stát se prodejcem:

 • může značně ušetřit na reklamní kampani, protože se jedná o konglomerát, který zastupujete;
 • nebudete muset najmout spoustu zaměstnanců, s nimiž budete muset sdílet část zisku, můžete tuto práci spravovat sami;
 • získáte příležitost uspořádat svou síť v téměř každém regionu, pokud prodáte vysoce kvalitní zboží.

Obecně lze říci, že tato práce je slibná a zisková, pokud máte samozřejmě potřebné charakteristické rysy, abyste se mohli stát prodejcem.

Jaké vlastnosti by měl obchodník se stát zástupcem velké společnosti?

Bez ohledu na to, jak atraktivní se vám tato práce zdá, musíte mít na paměti, že se každý nemůže stát prodejcem.

Hledáním obchodních zástupců, společnosti (zejména pokud jde o mezinárodní korporace s miliardami dolarů) předložily řadu požadavků pro žadatele.

Podmínky, které je třeba splnit, aby se stal oficiálním prodejcem:

 1. Být oficiálně zaregistrován jako soukromý podnikatel, aby měl více příležitostí k propagaci zboží.
 2. Finanční stabilita a úspěch podnikatelů - ztracených a téměř bankrotů mají velmi malou šanci stát se prodejcem.
 3. Mají zkušenosti v podnikání - s mladými společnostmi uzavírají smlouvu o spolupráci méně často než s těmi, kteří mají svou vlastní historii.
 4. Mají "čistou" pověst - jestliže jste byli viděni v řadě poloprávních transakcí nebo se nerozlišovali v čestnosti při podnikání, zaměstnavatel s celosvětovým názvem nechce mít takového zástupce.
 5. Vědět, co korporace dělá, kterou chcete zastupovat.
 6. Navrhněte několik představ o tom, jak budete propagovat produkt na trh.
 7. Máte potřebnou technickou základnu a vybavení infrastruktury (to nevyžadují všechny společnosti).
 8. Buďte připraveni investovat své peníze, pokud je to nutné.
 9. Vlastní řadu potřebných vlastností, například daru přesvědčování, šarmu, přesnosti, odpovědnosti, iniciativy atd.
 10. Neustále rostou a rozvíjejí, mají schopnost učit se - mnoho velkých firem neustále vede kurzy a tréninky pro své prodejce, jejichž přítomnost je povinná.

Jak vidíte, existuje mnoho požadavků, ale nelze je považovat za příliš komplikované.

Pokud jste zkušený podnikatel se stabilní finanční situací, pak je nepravděpodobné, že byste byl odmítnut touha stát se oficiálním prodejcem.

Jak se stát autorizovaným prodejcem a vydělávat na něm?

Velké společnosti se tak staly tak, že se neustále rozšiřovaly a podmanily stále více trhu.

Jedním ze způsobů, jak to udělat, je najmout řadu obchodních zástupců pro distribuci zboží v regionech.

Pokud se vám tato aktivita líbí, pak musíte přemýšlet o tom, že se stanete oficiálním prodejcem.

Jaké dokumenty je třeba stát oficiálním prodejcem?

Předtím, než půjdete na rozhovor v nádeji, že se stanete prodejcem, zaveďte do pořádku celou dokumentaci: dokumenty společnosti, existující smlouvy a tak dále.

Pokud je rozhovor úspěšný a vy jste jako zástupce, budete muset předložit řadu dokumentů.

Každá společnost uplatňuje své požadavky na doklady, ale ve většině případů vypadá takto:

Některé dokumenty budou muset být notářsky ověřeny, ale budoucí zaměstnavatel vám povědí více o tom, jaký balíček dokumentů a jakou formou je nutno prezentovat.

Ke všem svým oficiálním prodejcům vystavují vážné společnosti osvědčení.

Tento certifikát bude předložen vám, což naznačuje, že tento nebo ten obchod / salon přijal k prodeji nebo k použití nějaké zboží.

Toto osvědčení nemá jediný vzorek - je navržen společností samotnou. Dokument může vypadat jinak:

Kde je prodejce hledat zaměstnavatele?

Nejjednodušší způsob, jak se stát oficiálním prodejcem, je hledat práci na internetu.

To lze provést pomocí těchto zdrojů:

 • http://www.businesspartner.ru/poisk-dilera-optovika.html
 • http://www.proizvoditeli-rossii.ru/ishhu-dilera
 • http://dealeram.ru
 • http://www.postavshhiki.ru/ishchu-dilera

Vyberte nabídky, které vás zajímají, proveďte dobrý životopis a pošlete ho na uvedené adresy.

Můžete to udělat jinak: například máte květinový obchod a chcete se stát oficiálním prodejcem v této společnosti http://www.benata.ru/diler.html ve svém regionu.

Takže pošlete životopis na konkrétní adresu a další možnosti budou prohledány, pokud vám bude odepřen.

Ty, jako prodejce, Vám nabídnou dvě možnosti spolupráce:

Na provozním kapitálu.

Zhruba řečeno, budete muset splnit minimální plán prodeje a zisku.

S obchodníky, kteří se s touto úlohou nesrovnávají, obvykle uzavírají smlouvu.

Na právním obsahu.

V určitém regionu se stanete nejen oficiálním certifikovaným zástupcem.

Stanete se člověkem, který si musí vytvořit svou prodejní síť pro propagaci zboží.

Pokud je váš životopis zajímavý pro budoucího zaměstnavatele, budete vyzváni k rozhovoru (mimochodem, může to být provedeno přes Skype, pokud je hlavní kancelář daleko od vás).

Z toho, jak úspěšně proběhne rozhovor, záleží na tom, zda dostanete práci nebo ne.

Vaše šance stát se prodejcem půjdou nahoru, pokud:

 1. Uveďte povědomí o záležitostech společnosti, jejích produktech, obratu.
 2. Navrhněte konkrétní kroky svého prodejce.
 3. Prokázat důvěru a schopnost přesvědčit partnera.
 4. Vypadá to jako reprezentativní, protože by měl být dealer vážné společnosti.
 5. Ukažte, čím se přesně lišíte od ostatních kandidátů k lepšímu.

Jak se stát úspěšným prodejcem?

Pokud uděláte vše správné, můžete se snadno stát oficiálním zástupcem společnosti, s níž je příjemné a výhodné pracovat.

Ale je to na vaší úspěšné práci, která závisí na tom, jak dlouho budete trvat v tomto podnikání a kolik můžete vydělat.

Zde je několik tipů pro ty, kteří se chtějí stát úspěšným prodejcem:

 1. Správně si vyberte ten, pro který chcete pracovat - někdy problém není u prodejce, ale u jeho zaměstnavatele.
 2. Výrobek, který prodáváte, by neměl být příliš drahý, ale zároveň by měl být kvalitní.
 3. Vyberte si pro prodejce požadované výrobky, příliš exotické zboží poptávka nebude velká, což znamená - nebudete vydělávat hodně.
 4. Vytvořte zákaznickou základnu a neustále se snažte ji rozšířit.
 5. Oceňujte své pravidelné zákazníky, kteří vám poskytují většinu zisků, nabízejí jim malé bonusy a výhody.
 6. Úspěšný prodejce vypadá dobře, pěkně voní, inteligentně vyjadřuje, zářivě se usmívá, lidé se mu líbí.
 7. Buďte mírní vytrvalost v rozhovorech s potenciálními klienty - bez nich můžete uzavřít ziskové obchody.

A je velmi důležité neustále se učit a lesknout své dovednosti, protože bez toho nebudete sotva schopni dosáhnout velkého úspěchu v obchodě.

Mohu se stát prodejcem bez příloh?

Pokud se chcete stát velkým regionálním prodejcem, buďte připraveni na to, že budete muset investovat poměrně velké množství peněz, které půjde na:

 • nákup zboží;
 • platba za skladovací zařízení;
 • dopravní služby;
 • platy zaměstnancům atd.

V tomto případě bude investice činit stovky tisíc rublů a nikdo vám nedá záruku, že tyto investice odrazíte a dokonce i v krátké době.

Nenechte se však předčasně frustrovat, protože se můžete stát prodejcem i bez finančních investic.

3 způsoby, jak se stát prodejcem bez finančních investic:

V tomto případě se práce dělají na principu: nejprve - výrobky od výrobce, pak jeho provádění od prodejce, a teprve pak - peníze pro výrobce.

Mnoho prodejců pracuje přesně podle tohoto schématu.

Práce v objednávce.

Předpokládejme, že jste kupujícímu nabídli výrobek. Vybral několik pozic a poskytl zálohu.

Vyhotovíte objednávku pro výrobce, když jej provede, předá zákazníkovi šarži výrobků, získá zbývající peníze, zašle výrobci s odečtením odměny.

Ve skutečnosti pracujete bez vaší vlastní investice.

Oficiální zástupce společnosti.

Velká společnost vás najímá, abyste pracovala jako prodejce, ale ve skutečnosti jste obchodním zástupcem, který se vydává na základě ceníku a vzorků výrobků a nabízí to všem zákazníkům.

U úspěšných transakcí získáte mzdy.

Chcete se stát úspěšným prodejcem?

Video o vlastnostech povolání ao volbě výklenku pro vás:

Pokud chcete pracovat s lidmi, máte dar přesvědčování a nejsou v podnikání špatné, pak máte naprostou pravdu v tom, co si myslíte, jak se stát prodejcem.

V tomto druhu činnosti se určitě podaří.

Prodejce od výrobce

Cílem každé výrobní společnosti je prodat se ziskem! Ale můžete to udělat pouze rozšířením svého trhu.

Za tímto účelem jsou uzavírány smlouvy s obchodními podniky nebo podnikateli, kteří provádějí prodej výroby výrobních společností mimo místo samotného výrobce.

A tito prodejci se nazývají dealeři.

Prodejce: kdo to je?

Ve smyslu mnoha je prodejce jednoduchým zprostředkovatelem, který jedná na základě smlouvy o zastoupení.

Obchodník se může stát buď podnikatelem nebo právnickou osobou. Veškeré riziko spojené s prodejem nese současně prodejce. Má však výhody, z nichž jedna je úplná absence konkurentů v konkrétním městě nebo dokonce v oblasti pro určitý produkt. Tuto výhodu dává prodejci oficiální zastoupení výrobce.

Současně, prodejní společnost může:

 • zapojit se do velkoobchodního i maloobchodního prodeje;
 • prezentovat produkty od tuzemských i zahraničních výrobců;
 • zapojit se do přímého prodeje a přijímat žádosti o dodávky výrobků, které mají pouze výstavní síň.

Navzdory tomu, že obchodní zastoupení společnost skutečně vykonává nákup výrobků od výrobce, aby to nazývat „prostředníka“, nemůže být, protože je úzce spolupracuje s výrobcem sama provádí pořizování zboží přímo od výrobce a má doklad oznamující spotřebitele o dodávky produktů, které jim z továrny výrobce.

Mimochodem, od firem působících v rámci franšízy se prodejce vyznačuje tím, že:

 • není povinen dodržovat doporučení výrobce pro reklamu a propagaci;
 • může doplnit sortiment výrobků od jiného výrobce;
 • a neplatí výrobci žádné provize za použití jeho jména.

To je důvod, proč mnozí považují tento formát práce za skvělý způsob, jak začít podnikat.

Způsob, jak začít podnikat od začátku

Ano, stát se prodejcem je opravdu příznivě.

Nicméně s touto metodou práce existuje jejich nuance, které je třeba brát v úvahu:

 • prodejce nese odpovědnost za své kroky, rozhodnutí a ztráty;
 • aby se stal obchodník, bude vyžadovat nejen dohodu s výrobcem, ale také státní registraci nebo jako právnická osoba (obvykle - LLC), nebo podnikatele (SP). V opačném případě nebude nikdo uzavírat smlouvu, i když je navrhovaný trh velmi slibný. Faktem je, že spolupráce s jednoduchou fyzickou osobou je plná určitých daňových důsledků a povinností, které nikdo nechce účtovat;
 • Kromě toho je velmi důležité znát výrobek, s nímž se dealer bude zabývat. Například, když budete prodávat nástroje, musíte mít představu o všech svých schopnostech a technických vlastnostech, abyste mohli uspět.

Ale je tu ještě jedna skupina nuancí, které je nutné objasnit ve fázi uzavření dohody s výrobcem:

 1. platební styk - záloha, splátky, platba po prodeji a jiné formy;
 2. přítomnost depozitu, tj. záloha;
 3. dodávka - na jehož ramenou je dána péče o dodání výrobku na místo jeho prodeje a bezpečnost nákladu pro toto období;
 4. vrácení výrobku v případě jeho poškození, manželství;
 5. přítomnost nebo nepřítomnost prodejce na stejném území;
 6. dostupnost omezení na obchodní úrovni, cena atd.

To jsou důležité body, které je třeba vzít v úvahu při zahájení podnikání, což má pravdu nejen výhody, ale i nevýhody.

Příklad prodejce od výrobce vykurovacích systémů Daewoo Enertec naleznete v následujícím videu:

Výhody a nevýhody podnikání

Za prvé, prodejce zpravidla nemá konkurenci pro tento typ výrobku v určité oblasti. A tato exkluzivita rozšiřuje své možnosti v oblasti prodeje a otevírá přístup dříve než jiné k novinkám ak celé řadě výrobků tohoto výrobce. Kromě toho čím je obrat obchodníka vyšší, tím vyšší je jeho cena od výrobce. Tento rozdíl poskytuje solidní příjem pro prodejní společnost.

Navzdory skutečnosti, že prodejce pracuje na vlastní účet a na vlastní náklady, hlavní trumf jeho prodeje je přímá dodávka od výrobce.

A tohle pro spotřebitele:

 • výrobek této tovární výroby a nikoliv řemeslný;
 • cena je doporučena výrobcem (pokud je stanovena smlouvou s prodejcem), a proto je nízká;
 • dostupnost servisní záruky a pozáručního servisu;
 • oprava s využitím továrních součástí;
 • schopnost vrátit produkt bez problémů.

Ale taková blízkost výrobce je plná nedostatky:

 • výrobce může diktovat cenu, objednávku prodeje, podmínky pro uplatnění ochranné známky;
 • Prodejce je povinen vykoupit určitou část produkce, i když neprodává tolik;
 • pokud smlouva poskytuje, prodejce může být omezen vedle sortimentu jiného výrobce.

Avšak zpravidla jsou všechny tyto nepříjemnosti pokryty velkými slevami, které je výrobce povinen poskytnout s rostoucím obratem svých výrobků.

Jak se mohou stát oficiálními prodejci?

Samozřejmě, aby se stal prodejcem, bude vyžadovat nejen státní registrace:

 1. znalosti a zkušenosti v oblasti prodeje;
 2. schopnost analyzovat poptávku a trh a poznat jejich stav ve vztahu k jejich území;
 3. vyvinutý obchodní plán obchodníků;
 4. stabilní finanční situace;
 5. profesionální účetnictví a nedostatek daňových nedoplatků. Velmi často výrobci vyžadují ověřené kopie rozvahy a prohlášení (u DPH, 4-NDFL atd.);
 6. přítomnost zaměstnanců v personálu, kteří mají kvalifikaci nezbytnou pro práci s výrobkem výrobce; nebo jeho dostupnosti od samotného podnikatele;
 7. zájem o produkt a jeho znalosti.

Navíc je nutné provést komerční návrh, připojit k němu svůj podnikatelský plán a odeslat výrobci. Tento návrh by však měl být gramotný nejen z hlediska pravopisu, ale také z marketingové pozice. Poté přesvědčí výrobce o kompetenci budoucího prodejce.

Chcete se stát prodejcem?

Nyní existuje široká škála nabídek obchodníků, které výrobci vyrábějí samy, a v roce 2006 jakékoliv koule. Například:

 1. auto zboží zastoupená výrobců jako "ZERO Disky z lehkých slitin", "Přesměrování", "KAMSKIY motorárna", "Kurganskie přívěsy", "Auto Technology Group", "Togliatti přívěsy", "Avtonota", "IRON VÝROBA Urala", " VMPAUTO "," Rossvik "," Povolžská pneumatiková společnost "," MOTORFIST "a další;
 2. vnitřní a vchodové dveře - "kardinál", "Vivo Porte", "faraon", "Liga dveří", "Euro-dveře", "Proff", „dřevěné výrobky továrny», «RosDver», «Art Deco " "Dera"," Kontur " Factory dveří " truhlářské dveře " Torex " LaynDor „a další;
 3. žaluzie - "Story-Life", "RUPAN", "Decor-CITY Ural", "Nové žaluzie" a další;
 4. nábytku, nábytku a příslušenství - "Involux" "Útulný dům", "Ivanovo nábytek Factory", „Somovo-nábytek», «Geniuspark», «BELKUHNYA " "Kadic", "L-nábytek", "NOVA", "RONIKON"," Ihsan "," Furniture Factory 8. března "," Furniture Symphony "a další.

A to je jen malá část současných návrhů!

Příkladem spolupráce prodejců od výrobce automobilů je uvedeno v tomto videu:

Obchodní zastoupení jako firmu od A do Z. Jak hledat nabídky prodejců od výrobce?

Prodejcem je celý systém operací nákupu a prodeje určitého druhu zboží.

Tato transakce nastává v důsledku úzké spolupráce distributorů (zprostředkovatelů mezi kupujícím a výrobcem) s výrobními společnostmi.

K dnešnímu dni je obchodní zastoupení velmi ziskovou formou spolupráce, jakož i ziskově a slibně formou budování podniku.

Nejčastějším a nejvýnosnějším druhem spolupráce v Rusku je obchodování s automobily. Středisko prodejců automobilů - toto je možná nejběžnější typ zprostředkování. Prokázat, že to není těžké - v některých oblastech je nepravděpodobné, že je město s milionem obyvatel, kde by neexistovalo nejméně 10-20 dealerských center pro prodej automobilů.

V posledních letech výrazně vzrostla nabídka prodejce od výrobce, což vysvětluje vysokou poptávku po nákupu nových strojů. Jak ukazuje praxe, i malé takové centrum může prodávat asi 500-600 automobilů ročně. Chcete-li však tento podnik skutečně profitovat, musíte správně vypracovat obchodní plán prodejního centra a pečlivě zvážit všechny nuance.

Při založení podobné společnosti byste neměli šetřit na pozemcích, vybavení, počtu zaměstnanců a jejich mzdách, a dokonce i při výstavbě salonu. Obchodování s obchodem je velmi drahá forma spolupráce, takže buďte připraveni investovat spoustu peněz. V opačném případě nebudete mít z tohoto podnikání žádný zisk (zisk). To je specificita tohoto podnikání.

Výrobci a značky

Vzhledem k tomu, že tento typ podnikání je založen na spolupráci mezi společnostmi, je také nutné vybrat správného výrobce, který dodá své automobily do centra. Při výběru výrobce si nejprve věnujte pozornost kvalitě strojů, které vyrábí.

Odtamtud od té doby spadají tuzemští výrobci, proto budeme vedeni pouze světovou společností. Nezapomeňte, že vaše pověst závisí na kvalitě produktů, které firma prodává, a čím vyšší je úroveň na trhu, tím větší je pravděpodobnost, že budete uspět.

O modelové řadě automobilů

Před tím, než obdržíte zastoupení, poznamenejte, že některé společnosti se snaží nabídnout kupcům (nebo zprostředkovatelům) již zastaralé modely. Pokud se jedná o tento případ, je lepší, aby se s takovým výrobcem nezabývalo, nebo aby se řídil výběrem výhradně nové modelové řady automobilů.

Automobily, zejména automobily, jako mobilní telefony, jsou velmi rychle aktualizovány. Závěr - čím větší je modelová řada, tím méně budete profitovat z zprostředkování. Nezapomeňte, že kupující jsou více přitahováni k novým položkám a ne zastaralým generacím (i když jsou nové).

Jedná se o pravidelný nákup nových vozů prodávaných pod značkou "restyled version" a "new generation".

Dodávka náhradních dílů

Důležitým aspektem je také to, jak často a harmonicky vyrábí výrobce náhradní díly pro ruský trh. Auto, i nejspolehlivější, dříve nebo později přestávky, a v případě, že kupující bude cítit nedostatek nebo nedostatek náhradních dílů, vyhlídky na spolupráci s obchodním zastoupení bude zpochybněna (av podstatě všechny současné obchodníci nabízejí své vozy v záruce 2-3 let!). Mimochodem, pro větší zisky a soliditu, mnoho zprostředkovatelských firem organizuje v blízkosti svého showroomu firemní STO.

Výstavba prodejního centra

Při stavbě takových budov má řada obchodníků řadu otázek s místními úřady, které dříve či později musí nějak koordinovat. Někdy se stává, že úřady mohou zakázat umístění značek na velikost, například více než 3-4 metry. V důsledku toho musíte mít pro běžný obchodní chování dobrou komunikaci se správními orgány.

Obchodování jako podnik je nejen investicí do nákupu pozemků, ale také získáním celého seznamu technických nástrojů. Nyní prakticky všichni výrobci-dodavatelé požadují od prodejních center, aby si u nich koupili vybavení, někdy i nábytek a účetní materiály.

Umístění prodejního centra

Vaše firma by měla být umístěna co nejblíže kupujícímu, a proto by místo pro stavbu mělo mít dobrou schopnost cross-country. Střediska dealerů se často nacházejí v blízkosti sjezdovek směrem k velkým nákupním center. Ale to není vždycky dost. Při otevírání své vlastní firmy byste měli správně inzerovat prodejní centrum. Nejlepší je začít s umístěním vývěsních tabulek a billboardů (alespoň na trase, která směřuje do nákupních center).

Často takové firmy neberou v úvahu jednoduchá pravidla pro umístění svých kanceláří a prodejců automobilů, z nichž pak z finančního hlediska plati velmi draho. Záležitost spočívá v tom, že prodejní centra nemohou být umístěna vedle žil budov (ve vzdálenosti nejvýše 50 metrů) a pod vysokonapěťovými vodiči. Při budování automobilového obchodu věnujte zvláštní pozornost tomuto okamžiku.

Prostor prostoru

Obchodní zastoupení jako obchodní firma není jen jedním obchodním zastoupením, kde několik metrů čtverečních je spousta nových vozů. Takové společnosti by měly mít alespoň svou vlastní kancelář, velitelství, čerpací stanici a skladovací místnost (pro skladování náhradních dílů). Z teritoriálního hlediska má dealerské centrum 2 hektary pozemků. Souhlaste, poměrně složité podmínky pro začínajícího obchodníka.

Peněžní investice do podniku

Jak již bylo řečeno, dealerské centrum bude muset investovat poměrně velké množství peněz. U tak velkých měst, jako je Moskva a Petrohrad, činí investice do výstavby a nákupu potřebného vybavení zhruba 20-25 milionů dolarů. Současně otevření prodejního centra prémiové značky bude stát nejméně 35 až 40 milionů dolarů.

Nákup zařízení nebude ani levné. Pro nákup výtahů a dalších nástrojů buďte připraveni vynaložit alespoň 65 000 dolarů. Dále dodávka a instalace zařízení (dalších 20 procent z celkových nákladů).

Zaměstnanci

V současné době je v Rusku mnoho kvalifikovaných pracovníků, kteří by mohli profesionálně vykonávat svou práci. Z tohoto důvodu musí řada firem sami trénovat mladé profesionály.

Stojí za to spěchat s náborem zaměstnanců? Odpověď na tuto otázku je nejasná. Ano, není nutné s tím pospíšit, avšak desátý měsíc práce prodejního centra by pro vás měl pracovat kvalifikovaný personál zaměstnanců se svými manažery a účetními. Touto dobou musí být zaměstnanci podrobeni úplnému studiu. Samozřejmě, všechno se stane na vaše náklady.

Prodejní úroveň

Jak oblíbené bude vaše prodejní místo, závisí přímo na značce značky, jejíž auta jste uvedli na prodej. Typicky často náklady na reklamu přebírají samotný výrobce. Proto se snažte spolupracovat pouze se světovým automobilovým koncernem. Obecně platí, že návrhy prodejce od výrobce - fenomén poměrně častý, protože výhody této spolupráce jsou pro vlastníka centra, a pro samotné obavy. Nakonec, kdo jiný prodává své výrobky, jak ne prodejci?

Prodej obchodu

Obchod s prodejem osobních automobilů je velmi vážná a riskantní věc, protože míra zisku se zde měří v milionech. Pokud se neprojevily žádné investice do přílivu zákazníků (což se naštěstí děje zřídka), jediným východiskem bude situace prodeje centra.

Hlavní část zde představuje půda a její hodnota. Všechny zbývající položky (vybavení, budovy a tablety) pro kupujícího nebudou příliš zajímavé, protože každé prodejní středisko znovu vytvoří prostor pro své potřeby (nebo jak to řekne výrobce). Proto je přínos z tohoto případu minimální.

Z toho vyplývá závěr, že dealerské centrum by mělo být uvedeno do prodeje pouze tehdy, když začne fungovat se ztrátou. Nicméně, s normální propagací a inteligentním režisérem, podobná auto show se nepochybně vyplatí v příštích 1,5-2 letech existence. Dále bude možné otevřeně otevřít nové prostory a centra, a zároveň udržovat dobré vztahy s jediným výrobcem značek.

Takže jsme zjistili, jak otevřít prodejní síť a jaké investice by měly být investovány zde.

Malé obchodní zastoupení

Distributor pro malé firmy

Vytvoření malé firmy může jít několik způsobů, nebo dokonce vytvořit své vlastní podnikání od nuly tak říkajíc a organizaci celého cyklu a začínají organizovat podnikání s myšlenkou, že implikuje existenci připravenou obchodního procesu, ale je zde možnost vytvoření podnikání, jak to bylo od „zadní vrátka“. Stojí za zmínku, že většina z těch, kteří chtějí začít podnikat od nuly a bez dostupnosti počátečního kapitálu posledního říkáš možnost bypass vytvořit svůj vlastní podnikání není považován za vůbec, a nejzajímavější samo o sobě má různé důvody. A tak jako alternativní volba pro organizaci malého podniku zastoupení.

Za prvé, stojí za to zvážit, proč mnozí z začátečníků odmítají využít prodejce k založení vlastního podnikání a jak je oprávněné a nejdůležitější je skutečné využívání obchodního zastoupení jako spouštěcí podložka pro organizaci vlastního podnikání.

Hlavní důvody proč zastoupení není pro malé podniky dobrý nápad, pokud jde o většinu začínajících podniků:

 • První důvod, zastoupení zahrnuje organizaci podnikání na "strýce", tedy ve skutečnosti takový podnikatel není samostatnou plnohodnotnou jednotkou obchodních procesů a je nucen dodržovat přísný a někdy velmi restriktivní rámec stanovený dodavatelem. Pro velké množství začátečníků jsou tato omezení faktorem, který jednoduše odstraní schéma dealera z možných možností vytváření podnikání.
 • Druhým důvodem není možnost najít nabídky na prodejních schématech, které by mohly být realizovány v praxi.

Jak vidíme, důvody se liší ve skutečnosti a lze dokonce říci, že se navzájem vylučují, to znamená, že některé nemohou najít zastoupení, a jiní prostě nejsou připraveni přijmout omezení.

Teď se podíváme na relevantnější a realističtější odhady prodejních a prodejních systémů pro malé podniky. Zpočátku je nutné rozhodnout, co je obchodní zastoupení:

Prodejce (distributor, prodejce) je fyzická nebo právnická osoba, která nakupuje velkoobchodní produkty společnosti, ale prodává je v maloobchodě nebo v malém velkoobchodu.

Ale taková jednoduchá definice nezveřejňuje celou podstatu obchodního zastoupení, protože ve skutečnosti se každý obchodník zabývá tím, že prodává své výrobky, zatímco může obchodovat jak s velkoobchodem, tak s maloobchodem. Hlavní rozdíl mezi prodejcem a běžným obchodníkem je vztah mezi prodejcem a dodavatelem. Jedná se o plnohodnotné dohody o spolupráci v oblasti obchodního zastoupení, které předpokládají určité povinnosti jak od dodavatele (distributora), tak od prodejce (prodejce). Stojí za zmínku, že v každém jednotlivém případě jsou podmínky takových vztahů upraveny samostatnými smlouvami (neexistují žádné standardní formuláře), ale existují společné znaky. To je zastoupení navrhuje:

 • - obchod s určitým produktem, přičemž dodržuje určitou prodejní politiku distributora nebo výrobce,
 • - nejčastěji a dodržování cenové hranice při prodeji zboží. Zhruba lze říci, že obchodník prodává zboží za pevnou cenu s předem stanovenou hodnotu, přičemž zpravidla je úroveň takové přirážky může růst s obraty, například zavedení 10 jednotek 20%, ale při realizaci 100 jednotek ve výši 25% a tak dále
 • - na druhou stranu, smlouva s prodejcem zpravidla zajišťuje, aby se v tomto regionu uskutečnila pouze jedna osoba (prodejce) v určitém regionu.
 • - často je těžké určit objem výrobků k prodeji, to znamená, že podle většiny obchodních dohod je nutné každý měsíc nakupovat minimální objem produktů, tj. existuje plán provádění;
 • - samozřejmě za předpokladu a nevyslovených obchodních omezení konkurenčních produktů, často tyto položky nejsou vysvětleny, ale je třeba, aby se zapojily do obchodu s produkty jiných značek, protože okamžitě zbavit sami o dohodě o prodejce.

Jeden z příkladných obchodních zastoupení je uveden v odkazu - přibližná dohoda o autorizovaném prodeji.

Jak můžete vidět z hlavních aspektů, můžete okamžitě určit kruh negativních aspektů vytváření vlastní firmy v obchodních schématech:

  • - potřeba obchodních zkušeností a dokonce lepšího než reálného místa prodeje ve většině případů vyžaduje, aby prodejce koupil určité množství produktů;
  • - Zpravidla je nutné počáteční kapitál, v raných fázích práce s dealery předplacených, tak jako obchodní od nuly, je velmi těžké říci, i když existují výjimky;
  • - povinné zkušenosti v oblasti propagace zboží, zkušenosti obchodníka;
  • - dostupnost vlastního zařízení pro vlastní podnikání je povinná, tj. sklad, auto a tak dále problémy s prodejcem;
 • - ale co je nejdůležitější, v dlouhodobém horizontu o podpoře produktu a vytvoření zvláštní výrobní či reklamu na tyto produkty se podnikatel nevytváří kompletní vlastní podnikání. Koneckonců, existuje mnoho příkladů, kdy ani sám distributor nebo výrobce otevřel své přímé zastoupení v regionu (já osobně mám takový zážitek byl ve spolupráci s velkou pivní společnost, která jako první, uzavřela dohodu o prodejce, a pak už jen nabídl pracovat pro ně a ukončila smlouvu prodejce ). To znamená, že celý podnik je postaven na důvěře mezi oběma stranami a zpravidla oběť vždy vychází jako méně chráněná strana. Zvláště rizika nyní rostou, když vývoj instituce obchodních zástupců velkých distributorů jednoduše nahradí prodejce na mnoha obchodních trzích.

Na druhé straně existuje řada pozitivních vlastností obchodní prodejce:

 • - možnost začít obchodovat bez skutečného zboží, můžete často používat systém vzdáleného prodeje. To znamená, že kupujícím jsou nabízeny vzorky a po rozhodnutí o nákupu produktu se dostane do jednoho nebo dvou dnů. To je zajištěno dokonce práce na předplacení;
 • - V případě úspěšné spolupráce mezi dobrého prodejce může snadno srazit obchodní úvěr, což může samozřejmě se správným výpočtem, sloužit, a relativně bez úvěru budovat své plné podnikání;
 • - dostupnost propagačních produktů a držení různých akcií, které spočívají převážně na samotném výrobci, je třeba propagovat výrobky, avšak náklady na jiné kapsy.

Samozřejmě, seznam obou negativních stran a pozitivního obchodního zastoupení může pokračovat, ale hlavní popisoval vše. Můj osobní názor na autorizovaném jednoznačným používání toto schéma, jak vydělat peníze, je nutné, ale autorizovaném by se neměla stát základem podnikání, a jeden z druhů příjmů. Zároveň nejdůležitější pozornost by měla být věnována autorizovaném pouze v určitých odvětvích nebo segmentech trhu, například obchodní zastoupení na trhu s potravinami je utopie, ale stavební trh je velmi slibné. No, tak jako z jakéhokoli jiného důvodu, který se rozhodne pro vás.

Nezapomeňte se přihlásit k blogu o skutečných a slibných myšlenkách malého podniku od začátku před několika reálnými příběhy o programech dealerů. Také nezapomeňte článek zmínit kliknutím na tlačítko sdílení nebo +1 na konci článku. Díky předem.

Aktivita obchodníka: funkce výdělků a možná rizika

Profesionální prodejce je docela žádoucí a také umožňuje vydělat si dobré peníze. Mnoho lidí se domnívá, že obchodníci jsou zaměstnanci na plný úvazek u společností, které vyrábějí určité výrobky, ale toto stanovisko je nesprávné.

Prodejce je obchodním partnerem výrobce, který propaguje své výrobky na určitém území z hlediska partnerství.

Obchodník může být nazýván obchodníkem, který získává peníze prodejem produktů partnerů. Dále v článku budeme podrobně zvážit, jak se stát prodejcem, a také, co bude k tomu zapotřebí.

Vlastnosti prodejce

Podstatou práce prodejce je propagace produktů určité firmy výrobce, ale má výrazné rozdíly od jednoduchého maloobchodu.

Úzká spolupráce s výrobcem dává prodejci mnoho výhod, mezi nimiž lze rozlišit:

 • Velké společnosti často investují do rozvoje obchodu svých partnerů.
 • Značka je inzerována na náklady výrobce.
 • Zaměstnanci výrobce poskytují prodejcům pomoc při vývoji vlastního podnikání, který poskytuje příležitost získat neocenitelné zkušenosti a podporu a rychle učinit podnik ziskový.

Ve skutečnosti se může stát, že jakákoli právnická osoba, která si přeje prodávat výrobky výrobce pod obchodním názvem, se může stát prodejcem.

Rozhodli jsme se otevřít jídelnu - přečtěte si krok za krokem pokyny na odkaz.

Koncept "prodejce" není vždy spojen s obchodem. Doslovně je tento výraz přeložen z angličtiny jako "zprostředkovatele". V dnešním obchodním prostředí se však prodejci nejčastěji zabývají prodejem výrobků určité značky.

Jak se stát prodejcem výrobce, detaily v tomto videu:

Zároveň může výrobce spolupracovat se společností několika způsoby:

 1. Prodejce provádí velkoobchodní nákup výrobků výrobce, pak je prodává za nadměrnou cenu.
 2. Prodejce se stává oficiálním partnerem výrobce, a také získává odměnu za prodej svých produktů.

Stojí za zmínku, že každá společnost si stanoví vlastní pravidla pro spolupráci s partnery. Mnoho velkých společností působí podle druhého režimu. Malí výrobci, nejčastěji, prostě prodávají výrobky prostředníkům hromadně.

Stahování aplikací a stahování souborů jako jednoho z možných způsobů získávání online - přečtěte si tipy zde.

Oficiální prodejce výrobce

Mnoho společností zapojených do výroby některých produktů nemá vlastní obchodní sítě, ale využívá služby zprostředkovatelů, kteří se nazývají prodejci.

V takových situacích se získává výhoda jak výrobní společnosti, tak osoby jednající jako zprostředkovatel mezi výrobcem a kupujícím.

Přestože zavedení značkových výrobků si poradit s jakýmkoliv prodejce, se autorizovaní prodejci, kteří pracují přímo s firmou výrobce, produkt se získá při co nejnižších nákladech, jakož i právo prodávat výrobky pod značkou výrobce.

Můžete se stát autorizovaným prodejcem poté, co jste se účastnili výběrových řízení velkých společností, aby si vybrali nejlepšího zástupce.

Vytvoření typu podnikání na internetu je nejvýnosnější - odpověď je pod odkazem.

Prodejce

Na rozdíl od oficiálního prodejce, který je přímým zástupcem výrobce, prodejce se jednoduše zabývá prodejem výrobků. V této situaci můžete prodávat výrobky od jiných značek.

Schéma zahájení práce jako prodejce.

Prodejci v přímém prodeji uzavírají dohody s výrobcem pro velkoobchodní dodávky výrobků, poté se zabývají prodejem za nadměrnou cenu.

Stát se obchodním zástupcem je mnohem jednodušší než oficiální. V takové situaci výrobce jednoduše uzavře dohodu o velkoobchodní dodávce výrobků určité značky.

Účast na výběrových řízeních

Vezmeme-li v úvahu všechny výhody, které oficiální prodejce obdrží, může mít společnost pro tuto roli hodně kandidátů.

Požadavky společnosti

Většina společností předkládá těm, kteří se chtějí stát jejich obchodníky, následující požadavky:

 • přítomnost vlastního kapitálu;
 • touha a schopnost investovat do podnikání;
 • zkušenosti v oblasti společnosti;
 • zájem o produkty společnosti, jakož i dostupnost znalostí a zkušeností potřebných k prodeji produktů;
 • přítomnost atraktivního podnikatelského plánu;
 • profesionální tým zaměstnanců;
 • dostatečné technické vybavení nebo možnost nákupu potřebného vybavení.

Novým druhem podnikání je vytvoření pracoviště pro spolupráci, přečtěte si tipy zde.

Požadované dokumenty

K účasti na výběrovém řízení je nutné poskytnout výrobci společnosti celou řadu dokumentů, které potvrdí závažnost záměrů uchazeče.

Chcete-li se účastnit soutěže, musíte předložit následující dokumenty:

 • smluvní ujednání a zákonné dokumenty právnické osoby;
 • doklady potvrzující státní registraci právnické osoby a evidence pro daňové účetnictví;
 • doklad o tom, že vedoucí organizace má příslušné orgány, jakož i údaje o pasu vedoucího;
 • osvědčení o vlastnictví nebo pronájmu obchodních prostor, ve kterých bude prodej výrobků probíhat;
 • bankovní údaje právnické osoby.

Jak se mýlit při hledání dodavatele pro internetový obchod - tipy a rady ohledně odkazu.

Prioritní oblasti

Každá společnost, která se zabývá vyhledáváním prodejců, označuje prioritní oblasti, kde je minimálně vyvíjena distribuční síť.

Každý výrobce postupně proniká na trh. V některých oblastech mohou být výrobky určité značky dostatečně nenáročné, a proto není třeba přilákat dealery.

Například v Moskvě může mít společnost velmi rozvinutou síť dealerů, ale v Rostovsku tyto specialisty nemusí stačit. Stát se prodejcem v Rostově v této situaci bude mnohem jednodušší a výnosnější než v Moskvě.

Ve kterých oblastech je výhodnější pracovat

Získejte jako prodejce může být v mnoha oblastech, od prodeje kosmetiky a potravinářských výrobků až po práci s drahými zahraničními vozy.

Nejvýhodnější je pracovat s vysoce ceněnými značkami, které jsou dostatečně náročné (například automobily), ale v takových situacích by měly být investice poměrně velké.

Zvolením výklenku je zapotřebí vzít v úvahu vlastní finanční možnosti a preference, stejně jako situaci na trhu vybraných produktů. Samozřejmě vyděláte více, pokud se zabýváte propagací známé značky v podmínkách minimální konkurence.

Jak vybrat ten správný výklen, abyste se stali úspěšným prodejcem, podívejte se na toto video:

V závislosti na zvolené oblasti činnosti se výdělky dealera pohybují od několika desítek tisíc až po několik milionů rublů měsíčně. Zároveň budou příjmy růst, protože značka se stává více oblíbenou a prodejní místo prodejce je podporováno.

Startovní kapitál

Každý prodejce musí mít určitý počáteční kapitál, aby mohl začít pracovat. V závislosti na zvolené oblasti činnosti může být velikost investice velmi odlišná.

Je třeba vzít v úvahu velkoobchodní náklady na výrobky výrobce, jakož i náklady na nákup nebo pronájem komerčních nemovitostí.

Malý podnik pro prodej kosmetiky známých značek jako oficiálního prodejce může začít s investicí až 100 tisíc rublů.

Jak se stát prodejcem bez příloh

V některých oblastech činnosti se můžete stát prodejcem bez příloh nebo s minimálním počátečním kapitálem.

To se týká potravinářského a textilního průmyslu, kde jsou náklady na výrobu dostatečně nízké a není zapotřebí rozsáhlých maloobchodních ploch. V těchto oblastech činnosti budou vyžadovány minimální finanční investice.

Můžete získat bez jakékoli investice pomocí affiliate programů různých výrobců prodávat své produkty prostřednictvím internetu.

Poradenství odborníků

Nejúspěšnější prodejci doporučují, aby nebyli vybráni nejvýnosnější, ale nejblíže k lidské sféře činnosti.

Jak otevřít místo vydání objednávek z internetových obchodů - viz zde.

Nemá smysl prodávat auta, pokud má člověk duši k vaření. V této situaci se můžete zapojit do propagace značek relevantních produktů.

Práce potřebuje pouze s značkami, které jsou pro člověka blízké a zajímavé. V této situaci bude růst tržeb a zájem o podnikání nebude ztracen ani v případě dočasných neúspěchů.

V naší době se téměř každý může stát prodejcem. Hlavním úkolem v tomto oboru je najít vhodného partnera-výrobce výrobků, stejně jako mít touhu a příležitost investovat do vlastního podnikání.