Nápady pro malé firmy a podnikání na klíč

Máte-li určité počáteční kapitál, můžete si uvažovat o vytváření své vlastní podnikatelské činnosti podle franchisového systému, který zahrnuje partnerství, ve kterých jedna strana platí druhou stranu za právo užívat značku. Uplatnění franchisingu může být rychlejší a za nižší náklady k dosažení pokroku vašeho podnikání kvůli nedostatku nutnosti nadměrných reklamních aktivit a pomoci při rozvoji podnikání franšízy.

V tomto článku zjistíme, jak používat franchising v malém podnikání a jaké franšízy jsou k dispozici pro tento účel.

Základy franchisingu

Nejprve je třeba mít na paměti, že podmínky spolupráce mezi franchisorem a franšízemi by měly být stanoveny ve smluvní dohodě. Aby franchisant získal povolení, obvykle nabízí splnění určitých požadavků týkajících se vytváření takových podmínek podnikání, které by zajistily bezproblémovou podporu podnikání pod zahraniční značkou.

Kromě toho práce pod záštitou velkých společností neprispievají k realizaci vlastních myšlenek, protože franchisor důsledně kontroluje všechny inovace. Všimněte si, že pro použití jména, pověst, hotových nápadů a marketingových plánů je nutné zaplatit jisté procento příjmu obdrženého patronovi.

Nyní zvažte výhody a nevýhody franchisingu v podnikání:

 1. Výhody franchisingu. Po splnění podmínek pro získání povolení má registrovaná společnost právo využívat propagovanou značku s možností uplatnění svých nápadů a marketingových plánů. Předpokládá fungování podnikatelské činnosti podle již dokončeného a testovaného schématu, přísně podle pokynů.
 2. Nevýhody obchodních koncesí. Při organizaci domácího franšízového podnikání není každý podnikatel schopen splnit podmínky spolupráce se známým středním nebo velkým podnikatelským subjektem. K dosažení požadovaných kritérií značkových firem se podnikatelé budou muset obrátit na úvěrové instituce.

Pozor prosím: významným nedostatkem práce v rámci určitého schématu je skutečnost, že neustálé centralizované řízení omezuje příležitosti pro rozvoj podnikání ve svém scénáři.

Jaký druh podnikání si vybrat

Nenáročné franšízy pro malé firmy poskytují svým uživatelům obrovské příležitosti. S jejich pomocí je možné organizovat další zdroje příjmů, které by podnikateli umožnily zlepšit finanční situaci ve stávajících a ne velmi úspěšných činnostech nebo vstoupit na novou úroveň podnikání.

Nápady s franchisingem mohou být použity bez ohledu na hlavní typ činnosti, neboť řízení malého podniku nebude trvat dlouho.

Existuje několik oblastí činnosti:

 • prodej produktů na skutečných prodejních místech, které mohou zahrnovat potraviny, oblečení, obuv, doplňky, hračky, elektroniku a další výrobky;
 • poskytování služeb právnickým a fyzickým osobám;
 • prodej prostřednictvím internetových služeb.

Pozor prosím: při výběru výklenku je třeba vzít v úvahu, že navržená domácí podnikatelská franšíza byla v oblasti plánovaných operací poptávaná. Je důležité, aby neexistovala žádná soutěž. Před zahájením organizační práce je nutné studovat prioritní aktivity ve vybrané oblasti.

Franšízy pro malé podniky

Nyní předkládáme katalog franchisů pro malé podniky, z nichž nejoblíbenější značky spolupracují na franšízovém systému se zástupci malých a středních firem. Tento typ ratingu uvádí nejvýnosnější franšízy pro malé podniky pro ty, kteří ji nechtějí otevřít od začátku:

 1. DelFast se zabývá dodávkou zboží na elektrických jízdních kol. Záloha - 6000 USD, licenční poplatky - 7%, minimální investice - 28100 USD.
 2. CitySites pomůže organizovat mediální reklamu v mezinárodní síti městských lokalit. Paušální poplatek je 1200 USD, licenční poplatek je 280 USD, minimální investice činí 2400 USD.
 3. BVS - povolení k práci v zahraničí. Záloha je 1100 USD, licenční poplatek není k dispozici, minimální investice činí 1400 USD.
 4. Indigo Mental Club - vytvoření vzdělávacího centra pro děti. Záloha je 1600 USD, licenční poplatek - 10%, minimální investice - 3000 USD.
 5. Moje město. Zábavní služby v mobilních aplikacích. Paušální poplatek činí 1000 dolarů, poplatky se počítají podle přitahovaných zákazníků, minimální investice činí 1000 dolarů.
 6. INFOVISION - Povolení interaktivní reklamy. Jednorázová platba chybí, licenční poplatek neexistuje, minimální investice je 3500 USD.
 7. NOA NOA - dětský oděv. Záloha je 10 000 USD, licenční poplatek je 500 USD, minimální investice je 110 000 USD.
 8. Ruská Amerika - Zaměstnání v zahraničí. Paušální příspěvek je 500 dolarů, licenční poplatky chybí, minimální investice činí 1000 dolarů.
 9. ECO-GRUZOVOZ - organizování přepravy nákladu. Záloha je 610 USD, licenční poplatky podléhají dodatečným podmínkám, minimální investice činí 1225 USD.

Ziskové výklenky pro malé podniky

Chcete-li uspořádat franšízový obchod s minimálními investicemi, aniž byste měli k dispozici zkušenosti a znalosti, můžete považovat za myšlenky směřování:

 1. Hotelové obchody.
 2. Organizace cestovního ruchu.
 3. Služby pro obyvatelstvo.
 4. Výroba výrobků, které lze považovat za stavební materiály, oděvy, obuv, doplňky a hračky.
 5. Obchod se spotřebním zbožím.
 6. Zprostředkovatelská činnost.
 7. Výzkumná činnost.
 8. Projektování.
 9. Veřejné stravovací zařízení.
 10. Lékařské služby.
 11. Dopravní služby.
 12. Zemědělství.

V každé činnosti si můžete zvolit úzkou specializaci a dokonalou výrobu, prodej nebo poskytování služeb. Práce s potěšením budou mít kvalitu, která nutně přitahuje tok spotřebitelů výrobků nebo služeb.

Pozor prosím: Předpokladem pro rychlou propagaci jejich myšlenek podle již známého schématu je dostupnost franšízy známých značek, které nabízejí dobrý začátek podnikání.

Je třeba poznamenat, že ne všechny činnosti vám umožňují provozovat podnik bez zálohy. V některých případech byste si měli sami na počátku zakoupit suroviny, polotovary nebo hotové výrobky. Také byste měli být ochotni zaplatit paušální částku za vstup do franšízové ​​sítě.

Velikost jednorázové platby závisí na:

 • hodnoty a propagace značky;
 • náklady na vytvoření efektivně fungující franšízy;
 • počet služeb pro poskytovatele franšízy.

Nejlepší franšízy v Rusku

Ruské franšízy s minimálními investicemi jsou zahrnuty v TOP nejlepších:

 1. Outsourcingová firma "Osobní řešení" nabídne otevření zastoupení ve svém regionu za účelem poskytování služeb pro stěhování a údržbu osob a právnických osob. Investování do podnikání bude stát 299 000 rublů s plánovaným ročním příjmem 1 789 000 rublů.
 2. Nabíječka mobilní nabíječky HoReCa bude podporovat obchodní podporu pouze 350 000 rublů. S odhadovaným měsíčním obratem 100 000 rublů se podnik vyplatí za tři měsíce.
 3. Po investování v místě prodeje optiky "Haykraft" 1400000 rublů, přiložená částka může být zablokována přijatým příjmem po třech měsících.
 4. Síť dětských fotbalových škol "Junior" nabízí příležitost vydělat peníze v oblasti vzdělávání a investuje v případě 350 000 rublů.
 5. Dětský obchod "Orange Elephant" vyzývá podnikatele k spolupráci na 365 000 rublů.
  Po uspořádání barevného obchodu pro 350 000 rublů můžete investovat částku 4 měsíce.
 6. Centrum pro včasný rozvoj "já sám" zahrnuje vklad hotovosti na účet společnosti 1500000 rublů. Část této částky však při poskytnutí potřebné dokumentace může stát stát kvůli umístění programu v režimu státní podpory.
 7. Po investování 69 000 rublů společnost "Spetsteh" při pronájmu speciálního zařízení můžete získat zisk za měsíční práci na základě pokynů vedení franchisora.

Zisk za poskytování služeb právní služby při investování do franšízy nevyžaduje 198 000 rublů právní vzdělání od franchisanta. Podnikání v této oblasti přinese příjem za měsíc, zcela ztratí ztráty.

Zajímavý a populární typ podnikatelské činnosti je výroba granulované zmrzliny. Investice do technického vybavení a nákup spotřebního materiálu pouze 180 000 rublů, můžete je vrátit po dobu tří měsíců, po které bude podnik vrácen.

Při analýze poptávky po podnikatelské činnosti se na internetu můžete podívat na katalog franšízy pro malé podniky bez příloh. Je třeba poznamenat, že pro podnikání bez investic je nutné zvážit sféru poskytování služeb. Ale i v tomto směru je třeba zakoupit spotřební materiál pro zahájení činnosti.

Počáteční poplatky zaplacené za připojení do sítě s členskými nároky jsou přítomny pouze ve velkých společnostech. V podstatě všechny myšlenky malých podniků, realizované prostřednictvím franšízy, vyžadují investiční kapitál, který se používá k nákupu potřebných prvků pro podnikání.

Domácí obchodní povolení

Myšlenka, že se stanete nezávislým finančně, sami sebe disponujete svým časem, a přinejmenším jednou, ale navštěvovat každou osobu, nesmí být spojena s vlastnostmi charakteru a nálady úřadů. Ale ne každý se odváží, aby ho provedl. Zastaví strach z neznámého, nedostatek zkušeností a znalostí. Nové podnikání je vždy riziko, zvláště pro začátečníky, a plán jednání je daleko od každého. Dokonce ani najímat právníka a účetního, podnikatel nemůže být 100% jistý, že v právním oboru nebudou žádné problémy. Zaměstnaní zaměstnanci mohou usilovat o vlastní cíle, daleko od úspěšného rozvoje podnikatelského záměru. Dobrým výchozím řešením je jednat samostatně, ale v týmu lidí s podobnými názory, kteří mají zájem o stejnou věc: rozšířit podnikání, maximalizovat zisky. Tuto možnost poskytuje franchising.

Začátek by měl být v malém měřítku a investice do domácího podnikání. Mnoho úspěšných podnikatelů dnes začalo s těmito myšlenkami.

Existuje mnoho důvodů:

 • vyrovnávání nákladů, které tvoří významný podíl startovacích nákladů - nájem, opravy, opětovné vybavení;
 • nízký práh pro vstup do odvětví;
 • jasné, jednoduché činnosti, obvyklé v každodenním životě a realizovatelné;
 • psychologická podpora, sebevědomí. Doma, jak přísloví říká: "A zdi pomáhají."

Seděl jsem ve vyhlášce celkem 5,5 let. Nejprve s jedním dítětem a poté s druhým. Pravidelně sestavovali zprávy klientům, neztratili se z povolání, ale nebyla žádná touha po práci na plný úvazek. Děti jsou důležitější. Ale bez peněz nebudete žít. Na radu příbuzných získala franchisový balíček "Její práce", kde se všichni ukázali, řekli, učil, opatřili materiálem. Již za půl roku jsem se vydal na příjem, který dvakrát převýšil plat, což mi bylo slíbeno u podniku, kde jsem měl v úmyslu jít. Plus plusy - Jsem vždy doma, děti se mnou, mohu řídit v kruhu-sekci, plánovat svůj čas.

Tatyana Levášová, podnikatel doma, Yegoryevsk.

Kde začít

Nejprve musíte zvolit typ činnosti a společnost, která bude zastupovat franchisanta. Je žádoucí, aby tato volba nebyla jen na základě finančního základu, ale také na skutečný zájem o procesy, na tvorbu vlastních názorů a rozhodnutí, která budou pracovat na společných cílech. Přezkoumání podnikatele:

Vždy jsem chtěla uspořádat mini pekárnu. V mládí byl projekt "Dock-pizza" a moje babička se stala prvním podnikatelem v rodině, která se k němu připojila. Když jsem se stal dospělým, po práci advokáta-konzultanta ve známé společnosti jsem si uvědomil, že "život podle plánu" a plnění monotónních úkolů a úkolů není můj. Rozhodla jsem se vrátit se zpočátku, odkud mě zajímala, a našel si franšízu pro domácí pečení. Naučili jsme se všechno, až po správné fráze při přijímání objednávky od zákazníků. Podnikání se rozvíjí, našel jsem to, co jsem hledal.

Marina Pavlovna Gorchakova, Jekaterinburg.

Po výběru franšízy je nutné studovat podmínky vstupu do průmyslu. Hlavní, které jsou pro většinu partnerských programů relevantní, jsou:

 1. Přítomnost registrované firmy. Může jít o individuální podnikání (IP) nebo LLC. Druhý je vhodný pro seriózní rodinné projekty, v nichž jsou zapojeny celé rodiny, první - pro individuální start. Volbu daňového režimu by měl konzultovat franchisor. S největší pravděpodobností to bude jedna ze zjednodušených verzí - USN, UTII, patent.
 2. Počáteční kapitál pro otevření bodu. Mnoho licencí předpokládá plné nebo převážně vznik zdrojů na úkor vlastních zdrojů podnikatele. Zapůjčený kapitál není vítán. Argumentace majitelů sítí - zaplacení dluhu se úroky odvádí prostředky z obratu, což negativně ovlivňuje finanční stabilitu, solventnost a obchodní pověst nejen jednoho bodu, ale celé sítě. Velikost investice pro každý projekt je odlišná, někdy jsou vybrány jednotlivé podmínky a přímo pro každou franšízovou dohodu.
 3. Zeměpisné podmínky, vlastnosti a další okamžiky vstupu do průmyslu. Jsou diktovány trhem a jsou deklarovány v rámci návrhů.

Po rozhodování o nejvhodnější variantě byste měli studovat a přijmout podmínky franšízové ​​dohody. Jeho významnými body jsou:

 • pravidla podpory, systém kontroly franchisanta, pořadí podnikání. Může být jmenován osobní manažer, který je odpovědný za projekt před zahájením, v počáteční fázi nebo po celou dobu spolupráce;
 • doba platnosti. Pro začátečníky vám experti doporučují, abyste si vybrali smlouvu na dobu 3 let. Během této doby se vyjasní váš postoj, schopnost a touha pracovat v tomto výklenku a vyhlídky obecně;
 • finanční aspekty: paušální příspěvek (počáteční částka, která umožňuje vstup do odvětví), licenční poplatky (pravidelné platby vlastníkovi sítě). Tyto podmínky mohou být nepřítomné, různé;
 • práva a povinnosti stran;
 • pravidla pro používání log, ochranných známek, značek;
 • pořadí řešení sporných situací.

Sedm nejoblíbenějších franšíz domů

Jíme doma

Projekt centra A. Konchalovského v oblasti domácího vaření. Počáteční investice pro vstup do průmyslu je 1 500 000 rublů, z toho 70 000 je paušální příspěvek. Splácení - půl roku, ziskovost 120%. Rozsah - vaření doma na základě receptů autora. Franchisor poskytuje exkluzivní recepty, technologie, nádobí, potraviny a vyvinuté standardy kvality. Výhody - slavné osobnosti, úspěšná značka od roku 2005. Geografické omezení - je poskytováno pro obyvatele měst s populací půl milionu lidí.

Služby v oblasti nemovitostí. Autorské metody, psychologické technologie a vývoj, které umožňují nabídnout jedinečnou, nejvhodnější profesionální etickou realitu, prostory pro klienty. Chcete-li otevřít kancelář, potřebujete samostatnou místnost o rozloze 30 m2. Záloha je 68 000 Kč, ročně je 34 000 Kč. Zařízení, software a další exkluzivní projekty budou vyžadovat investice 900 000 rublů. Ziskovost 100%, návratnost - rok.

Dobře krmený manžel

Online obchod. Aplikuje výrobky pro domácnost, potraviny, domácí chemikálie. Myšlenka je v dobře vytvořeném sortimentu, pravidelné aktualizaci, hodnocení, analýze. Úvodní náklady - 250 000 rublů, měsíční licenční poplatky - 6%. Investice na nákup, bez příspěvku - 250 000 rublů, návratnost 12 měsíců, ziskovost 100%. Velkokapacitní podpora partnerů, hotový buk značky.

Legaton

Prodej autobusu. Rámové záclony, bezpečná alternativa k tónování, jsou vyráběny v Penze a dodávány přímo domácímu manažerovi sítě - franšízantovi. Startovní kapitál - 80 000, návratnost - 2 měsíce, ziskovost - 110%, čistý zisk z třetího měsíce franchisingu - 60 000 rublů.

Taoumark

Právní kanceláře v domácnosti. Působí v oblasti ochrany autorských práv, ochranných známek, pojmenování, vývoje log, reprezentace zájmů klientů. Vhodné pro právníky, právníky. Paušální poplatek - 85 000 rublů, licenční poplatky - 20%. Vyžaduje samostatnou místnost 15 m2 a personál tří lidí. Ziskovost - 70%, minimální čistý zisk za měsíc 40 000 rublů.

Automobilový inženýr

Projekt podobný předchozímu. Ochrana práv majitelů automobilů, účastník ruského federálního programu. Princip implementace: jedno město - jeden partner. Minimální vstupní poplatek činí 18 000 rublů, vyrovnávání licenčních poplatků. Požadovaná plocha 12-40 m2, návratnost - 1 měsíc, ziskovost 70%.

Vaše stopa

Nápady kreativních originálních dárků: vytváření rukou a stop, nástěnné malby, dětské kytice, plastiky, personifikované pohádky a další zajímavé služby. Počáteční investice - 100 000 rublů, roční licenční poplatky 6 000. Zpětná návratnost - půl roku, ziskovost - 90%. Distribuce materiálů pro projekt od města Tomsk, ústředí společnosti.

Populární franšízy

Populární franšízy v Rusku v roce 2018

Tato část katalogu TopFranchise představuje nejoblíbenější franšízy v Rusku v roce 2018 pro organizaci velkých, středních a malých podniků. Seznam oblíbených franšíz je tvořen na základě zájmů našich návštěvníků k určitému povolení. Přítomnost povolení v seznamu nejžádanějších společností sama o sobě neposkytuje více záruk pro úspěch podnikání. Současně poptávka hovoří o významu franšízových návrhů a jejich významu v daném čase. Obecně platí, že oblíbené franšízy jsou odrazem moderních obchodních trendů, často se rodí na základě vysokých technologií a nabízejí jedinečné požadované služby. Nenechte si ujít příležitost uspořádat úspěšný podnik na základě jedné z populárních franšíz v roce 2018.

Oficiální katalog franšízy
otevřete své podnikání snadno

Jak najít obchodní myšlenky pomocí franšízy + příklad dobrého podnikatelského nápadu

Ahoj všichni! Dnes je krátký článek, ale pro někoho to bude velmi zajímavé a dá vám spoustu nápadů pro zahájení vašeho podnikání. V tomto článku vám řeknu, jak můžete s pomocí franchisů přijít s myšlenkou vaší budoucí malé podnikatelské činnosti nebo vlastními příjmy. Bude to pokračování posledního článku o tom, jaký druh podnikání a jak přijít s obchodní myšlenkou. Není to o koupi franšízy, je to dobrý způsob, jak najít nápady pro budoucí podnikání. Tak pojďme začít.

Obsah

Proč právě myšlenky z franšízy

Nyní má na trhu mnoho návrhů na nákup franšíz. Tam jsou absurdní možnosti, ale tam jsou docela slušné. Mezi těmito a jinými, většina franchisingů nelze koupit vůbec, ale realizovat tuto činnost nezávisle. No, nebo aspoň vyzkoušejte. V důsledku toho získáte levnější start, nepřeplatíte franchisora ​​a nezáleží na žádné osobě. Koneckonců ve skutečnosti ve většině licencí zakoupíte technologii, kopie dokumentů, vybavení atd.

Bližší k bodu

Nedávno jsem četl článek na jedné z webových stránek o tom, jak otevřít obchod s univerzálními nabíječkami pro franšízu s ziskovostí 100 000 r. za měsíc. Také existují franchisingy pro otevření marketingových agentur a studií pro vývoj webových stránek, franšízové ​​služby pro poskytnutí dlouhověkanů a údržbářů, franšízy pro vývoj mobilních aplikací a mnoho dalšího. Co jediní lidé nemohou přijít, aby vydělali peníze, udělají franšízy - figuríny, které můžete realizovat sami. Takže v tomto článku budu příkladem, jak otevřít takovou firmu, ale nekupovat franšízu, ale jednoduše si půjčit nějakou myšlenku. A budeme uvažovat o příkladu franšízy na nabíječkách (prodával jsem je dříve a toto téma je trochu blíž ke mně).

Příklad franšízy

Předem se omluvím firmě, kterou uvádím jako příklad. Zde je příklad franšízy a jejích podmínek:

Služba spočívá v poskytování stanic (například kaváren a restaurací) s univerzálními nabíječkami, takže tyto služby ve své instituci obsahují. Služba je v zásadě užitečná, protože jsem sám občas narazil na skutečnost, že jsem byl propuštěn iPhone, a byl jsem v restauraci a naléhavě jsem potřeboval internet. Musela jsem sraženě požádat číšníka, aby mu podal poplatek z jeho iphone a sedl si vedle zásuvky. Například bych zaplatil 50-100 rublů. pro nabíjení smartphonu, pokud je k dispozici taková služba. A tady to vypadá takto:

A příjmy se zdají být co nejlepším ve dvou verzích:

 • Poskytněte nájemné za pronájem zařízení;
 • Pronájem 50% veškerých prodejních služeb.

Obě možnosti jsou dobré a ziskové. Pokud i při minimální ceně 50 p. den v malé průchodné kavárně bude požádán, aby účtoval 20 lidí, dostanete 1000 rublů. z toho vaše 500 r. Vynásobte 30 dní (měsíc) a získejte 15 000 r. Ale toto jsem považoval za minimální. Ale pokud máte 10 sad 10-12 nabíječek a 10 provozoven, které jste pronajali, nebo za úroky? Pak bude průměrně 150 000 r. čisté za měsíc. No, vezměte 6% daní a bude 141 000 p. Samozřejmě budou i malé výdaje, ale považujeme to za hrubé.

Jdeme dál. Služba může být poptávka a podnikání může jít, ale musíte si zakoupit povolení pro toto, které zahrnuje toto:

Všechno se zdá být v pořádku, ale děláme podnikání, aniž bychom si kupovali povolení!

Jak realizovat obchodní myšlenku bez zakoupení licence

Jak můžete vidět z poslední obrazovky, platíte pouze za nabíjení sami, protože smlouvy a propagační materiály se vůbec nevyvíjejí.

Nyní zvažujeme ekonomickou variantu této aktivity. Jdeme na známém místě Aliekspress (může být jakýkoli jiný, a to i na Taobao bude levnější). Jdeme tam, abychom se neobtěžovali a hrubým počítáním. Hledáme "mocenskou banku". Tam, univerzální nabíječky stojí v průměru od 300 do 800 r. velmi dobrá kvalita. Vezmeme 600-700 rublů.

A považujeme to za výhodu. Společnost poskytuje 120 přístrojů (10 sad z 12) pro 350 000 rublů. Pokud počítáte, zaokrouhlujete na 700 r. Nabíječky s Aliexpress jsou získávány pro 120 kusů kolem 84 000 rublů.

Zbývá jen, aby se na nich objevily loga nebo loga instituce, kterou dáte v pronájmu a přijedete s nabíjecí stanicí. Ale tady už zahrnout fantasy, přijít s případem, kde všichni budou účtovány, skrýt v ní síťové filtry, například:

Hlavním úkolem však je, aby se tělo stalo hodným, a nikoli jen kartonovou krabičkou.) A můžete bezpečně jít se smlouvou s institucemi i za nižší platbu, protože to je úspora.

Nakonec vám dovolí mít až 10 sborů, kolik vám bude účtovat 80 000 rublů, což pochybuji, protože to bude stát mnohem méně. V důsledku toho jsou úspory 50%, což je velmi významné.

Neudělal jsem tento příklad, abych propagoval franšízu nebo ji odradil od nákupu, ale prostě ukázal jeden ze způsobů, jak najít obchodní myšlenky.

Další příklady

Existují povolení pro prodej elektronických cigaret a vodních dýmek. Vy tam také přeplatky za zboží a odbavení. Tento výrobek můžete také koupit v Číně a prodávat jej ve vašem městě.

Franšízy se studiem pro vývoj míst, aplikací a organizaci marketingové agentury lze také realizovat bez nákupu. Pokud o tom něco víte, pak najmete zaměstnance nebo jiné nezávislé pracovníky, získáte webové stránky a přilákejte zákazníky. Napsal jsem o studiu pro vývoj webových stránek ZDE.

Franšízy pro poskytování služeb pro řemeslníky a stěhovací stroje, podle mého názoru, nemůžete si koupit a realizovat sami sebe. Příkladem podobného režimu využívá Eugene, který se zabývá poskytováním nákladní a dálkové dopravy bez vlastního vozového parku a personálu. Článek VOT.

Mám známého, kdo otevřel rychlé občerstvení a dělá hamburgery horší než "franšízové" restaurace. Neumožňuje psát o něm ještě, takže ne, možná později.

Můžete uvést mnoho příkladů.

Závěr

Závěrem bych vám chtěl poradit, abyste si přečetli článek o podnikatelských nápadech a říkali, že vás neodradím od nákupu povolení a nechci urážet nebo hýbat franchisorů. Právě jsem ukázal, jak můžete zahrnout trochu fantazie, propagovat katalogy franšízy a obchodovat s nejmenšími investicemi. Pokud ano, napište do komentářů své komentáře, doplňky nebo prostě diskutujte o nápadu.

V blízké budoucnosti se budu snažit napsat článek o tom, proč se tak mnoho z těchto franchisů rozvedlo a jak můžete na tom vydělat peníze. Přihlaste se k aktualizačnímu serveru pod článkem a nenechte si ujít mnoho zajímavých. Celý svět a dobré;)

Hodnocení oblíbených franšíz

Podle kategorie

Z hlediska investic

Z hlediska doby návratnosti

Barber

Franchise "Barber" vám umožňuje otevřít kosmetický salon se širokým spektrem služeb. Dále můžete přečíst o této franchisové recenzi a dalších podrobnostech.

Axiom - rentgenové centrum

Franchise Axiom přebírá podnikání v organizaci centra rentgenového centra. Chcete-li se dozvědět všechny podrobnosti a také o jejích recenzích, přečtěte si.

"Obchod dobrých" - hračky a sladkosti

Franchise "Dobrý obchod" znamená obchodní sladkosti a hračky. Chcete-li se dozvědět více o podrobnostech a recenzích této firmy, přečtěte si článek.

TopTenderGroup - franšíza zadávání veřejných zakázek

Franchise TopTenderGroup je podnik založený na zadávání veřejných zakázek. Chcete-li zjistit všechny podrobnosti, a také si přečíst další recenze.

FORWARD - sportovní oblečení

Franšíza FORWARD zahrnuje otevření obchodu s sportovním oblečením. Chcete-li se dozvědět více o této licenci a přečíst si recenze o tom, přečtěte si.

24 Degree - síť obchodů s alkoholem

Soutěž "24 Degree" znamená podnikání založené na prodeji alkoholických nápojů. Chcete-li se dozvědět více o této licenci a dozvědět se o jejích recenzích, přečtěte si.

Orange slon

Franchise Orange Elephant vám umožní otevřít slibnou a žádanou firmu od začátku za pouhých 21 dní. Přečtěte si a nechte svou zpětnou vazbu a otevřete výhodnou franšízu s minimálními investicemi a bez licenčních poplatků.

FIT SERVICE - opravy a údržba automobilů

Franchise FIT SERVICE znamená otevření moderního centra péče o vozidlo se širokou škálou služeb. Pro seznámení s detaily a odpověďmi na tuto franchisu si přečtěte dále.

Argus těsnění

Franšíza "Argus Seals" je podnik založený na výrobě těsnění a razítek. Chcete-li vidět podrobnosti o povolení a dozvědět se o jeho recenzích, přečtěte si.

VkTracker - sledování návštěvníků stránek

Franchise VkTracker umožňuje koupit technologii schválenou společností Microsoft. Chcete-li si prohlédnout podrobnosti, naučit se názory a komentovat franchisu VkTracker, přečtěte si.

"Wow! Dezert »

Franchise "Wow! Dezert "je postaven na prodeji cukrovinek. Chcete-li si prohlédnout recenze franchisanta a zjistit další podrobnosti o této franšíze, přečtěte si.

PRVNÍ VÍZA CENTRUM

Povolení FIRST VISA CENTRE je podnik zaměřený na zjednodušení získávání víz do různých zemí světa. Zjistěte více o povolení a zašlete svůj názor!

InstaFace

Franchise Instaface zahrnuje otevření agentury pro propagaci ve společnosti Instagram, Facebook a VKontakte. Chcete-li se dozvědět o této licenci, přečtěte si.

"Bonplan"

Bonplan je platforma, která poskytuje služby na podporu franšíz a hotových obchodů.

Altera Invest

Společnost "AlteraInvest" pomáhá při vyhledávání a prodeji franšízy a hotových obchodů. Chcete-li se dozvědět více o informacích o této společnosti a jejich názorech, přečtěte si.

Manikúra studia Leny Leniny

Franchise Lena Lenina okamžitě otevře svůj vlastní nehtový salon pod známou značkou. Přečtěte si recenze a začněte s Lena Leninovou franchisou profitovat. Vaše osobní zpětná vazba o práci s touto franšízou je navíc vítána.

«ALFATEST»

Franchise "Alfatest" je podnikání pro ty, kteří chtějí otevřít centrum certifikace a odbornosti. Chcete-li se dozvědět více o této franšíze a podívat se na její recenze, přečtěte si.

Baby klub

Baby Club je oblíbená síť rozvojových center pro děti. Chcete-li se dozvědět více o této licenci, přečtěte si o ní recenze a zanechte svůj názor, přečtěte si.

BashAvtonomGaz

Licence "BashAvtonomGaz" je nabízena těm, kteří mají zájem o zahájení podnikání na mobilních gasholderech. Dále se dozvíte o recenzích a dalších informacích o franchisu.

Spetsteh

Zájem "Spetsteh" spočívá v získávání peněz na zprostředkovatelské služby při pronájmu speciálního vybavení. Přečtěte si a odešlete zpětnou vazbu ohledně franšízy "Spetstech"!

BeerCo

Franchise Pivco je nabídkou k otevření obchodního piva a občerstvení. Máte-li zájem, můžete si přečíst nebo nechat přehled o povolení společnosti Pivco.

RosBusinessResurs je outsourcingová společnost

Licence franchisingu RosBusinessResource je založena na výběru dočasného personálu pro klienty z různých sfér. Dále můžete přečíst recenze a další funkce této franšízy.

Shop - katalog franchisů, franchisingových návrhů pro malé podniky v Rusku do roku 2018 - rychle si vybrat to nejlepší a koupit si franšízu pro otevření své firmy

Přidáno do záložek: 0

Vítejte! V našem franšízovém katalogu nabízí franšízové ​​nabídky pro malé podniky v Rusku v roce 2017 - rok, můžete si rychle vybrat a koupit nejlepší koncesi, otevřít své podnikání v malém městě, průměrné velikosti města nebo velké metropole. Jedná se o jakýsi online franchisový obchod, franchisingové nabídky v Moskvě a Petrohradě (SPB) s dalšími městy v Rusku a na Ukrajině, v kategoriích, ve kterých můžete přidejte licenci do franchisového katalogu. Franchise nabízí pro zakládání podniků, se obvykle rozdělen do sekcí - v závislosti na podrobných podmínek a kontaktních franchisantů, které jsou dostupné po registraci, což může položit otázku nebo požádat o zpětné volání, a pak si koupit povolení v našem obchodě po předběžných jednáních a smluv.

Každá nabídka povolení, můžete zjistit náklady na franšízových a licenčních poplatků - pravidelná, měsíční platby, požadavky, které mají být umístěny, potřebný počet pracovníků, doba povolení návratnosti, přímé kontakty franchisant a oficiální internetové stránky povolení, založení rok a počet otevřených bodů jejich a povolení, fotky otevřených pracovišť pro prodej zboží nebo služeb, videoprezentace, úplný popis a další ukazatele. Obecně - jděte, podívejte se, vyberte, ptejte se franchisového zástupce a otevřete podnikatelskou sféru o nejlepší a výhodnější franšíze v tomto roce 2018. Doufejme, že za předpokladu, že množství dat a informací o každém návrhu franchisingu vyjasní v navrhované koupit obchodní povolení, otevření nového bodu v roce 2017 - rok tohoto nebo jiného adresáře současných, nové a ziskových povolení k zahájení podnikání na klíč.

Něco o základních pojmech ze světa franšíz, franchisingu a konceptů, pro uživatele poznámek

Co je FRANCHISING - systém podnikové organizace, podle něhož je řízený franchisorem (oprávněnou osobou). Mezi přímé odpovědnosti franchisanta patří prodej služeb nebo produkt společnosti v souladu s pravidly stanovenými a předepsanými franchisorem. Továrna nebo společnost, která vyrábí výrobek nebo poskytuje služby, poskytuje franšízantovi veškeré marketingové technologie, firemní identitu, základní pojetí značky, reklamní podporu a také zaručuje jeho reputaci pro ziskovost v budoucnu. Franchise balíček, který se vydává franšízy, obsahuje smlouva stanoví, měsíční a / nebo počáteční poplatky (licenční), převod práv umožňující používat ochrannou známku společnosti, podmínky pronájmu prostor, požadavky na pracovníky, dodavateli, rozložení a designu v místnosti a jiných komponent podnikových procesů. Jinými slovy, franchisant je vybaven vším potřebným pro úspěšný start-up, a to i při absenci znalostí a zkušeností v chodu tohoto typu podnikání.

Kdo je FRANCHISER Je právnická osoba, která převede na jinou osobu právo používat svou obchodní značku a licenci k podnikání. V roli franchisora ​​jsou zpravidla firmy, které si vytvořily vlastní rozpoznatelnou značku, a úspěšně se ukáží na trhu. S pomocí franchisingu je možné reprodukovat pracovní obchodní model, který je přínosný pro podnikatele, kteří chtějí získat franchise spolehlivé společnosti.

Kdo je FRANCHISE Je fyzická nebo právnická osoba oprávněná používat ochrannou známku jakékoli kampaně a budovat vlastní podnikání podle modelu franchisora. Obvykle platí poplatky za školení, školení, uplatňování osvědčeného obchodního plánu a využívání korporátního stylu franchisanta. Kromě toho franchisor pomáhá franchisantovi v organizaci dodavatelského řetězce a poskytuje slevy na dodávky spotřebního materiálu potřebného pro podnikání.

Co je FRANCHISE pro malé firmy - je komplexní systém, podnikání, která je pronajata „nájemné“ se franchisantů za určitých podmínek dohodnutých mezi franšízy a franšízy na zvláštní smlouvy.

Hlavní typy franchisů: bankovnictví, podnikání, podnikání k pronájmu, licenční franšíza, stříbrná, zlatá franšíza, náhrada dovozu, tradiční a poslední typ bez franšízy.

Co je PŘÍMÉ FRANCHISING - je to takzvaný systém vztahů mezi franchisorem a franchisorem přímo. Takový systém je běžný v případech, kdy je poskytovatel franšízy a franchisant umístěn v blízkých oblastech. Mezinárodní společnosti zřídka používají přímou franchising, protože vzhledem k geografické vzdálenosti od franchisingu dochází k rozpadu akcí, což nakonec vede k narušení reprodukce původního obchodního modelu a porušování franšízových podmínek. Obvykle se franšízové ​​uchylují k této formě franchisingu, aby rozvinuli další trhy a snížili riziko, které může vzniknout během rozšiřování obchodu v Rusku v roce.

Hlavní typy plateb používaných při franchisingu se nazývají licenční poplatky a paušální poplatek, jsou popsány také v každé franchisii našeho franšízového katalogu.

Hlavními dvěma typy plateb v rámci franchisingu jsou licenční poplatky a paušální příspěvek.

Hlavními druhy odměn pro nákup a používání značky v rámci licence: pevnou částkou, procentem ze zisku, v procentech z marže, procentní podíl stanovený v nákupu zboží a plateb zařízení + reklama.

MASTER-FRANCHISE pro malé podniky lze udělit pouze jednomu podnikateli, kterému jsou převedena výlučná práva, která působí na území celé země nebo regionu. Osoba, která je držitelem licence, má právo založit licenční poplatky a prodávat povolení ostatním.

Typy licenčních poplatků, trvalé odpočty

Na fotce nalevo je hlavní druhy licenčních poplatků, zaplaceno při nákupu a dalším využívání licence:

 • pevná, pevná, měsíční platba;
 • procento zisku;
 • úroky z marže;
 • zájem o koupi zboží a zařízení;
 • reklamní platby.

Základní typy franchisingu

 • Obchodní franchising;
 • franchising služby;
 • franšíza výroby;
 • marketingová franšíza;
 • kombinovaná franšíza;
 • přímé franchising;
 • rozšířená franchising;
 • územní franchising;
 • povolení k samostatné výdělečné činnosti;
 • částečné franšízy.

Podrobnější informace o jednotlivých druzích jsou na následující fotografii.

Co je dohoda o obchodním koncesi nebo dohoda o franšízy - dokument, v němž mezi franchisor a franšízy sjednané termíny „nájemné“ obchodní systém, které společnost poskytuje, franšízy, podmínkách používání značky a corporate identity, stejně jako další aspekty podnikání, které jsou důležité z právního hlediska.

Jak vybrat správnou franšízu, jaké jsou kritéria výběru ze stovek?

Hlavní kritéria, podle kterých je třeba vyhodnotit nabídky franšízy, ve výběrovém procesu.

Franšízy pro malé podniky v roce 2018 nakupují ti lidé, kteří chtějí vydělat peníze na již známou značku, značku, aby nekomplikovali proces investování peněz a minimalizovali investiční rizika. Připravené obchodní plánování, na klíč.

A pokud se budete držet na dno, a pak ještě jednou vítejte - Vítejte v našem internetovém obchodě - franšíz Rusko za rok, se všemi kontakty a adresy franšízy Podrobné podmínky a možnost rychlé a přímé komunikace s prodejem, vybrané obchodní franšízy, bez zprostředkovatelů! Použijte tento franšízový katalog zdarma!

☀ Business-Prost.ru byla vytvořena pro pomoc malým a středním podnikům v Rusku a zemích SNS. Místo obsahuje ty nejlepší nové podnikatelské nápady, příklady podnikatelských záměrů s videem, kompletní krok za krokem k zahájení podnikání od nuly, výběr ze starého a nového vybavení, údržba IP, franšízy adresář zástupců, vzorových šablon dokumentů, formulářů a tvary pro 2017-2018 rok.

Pokud zjistíte chybu, zvýrazněte ji a klikněte na ni Shift + Enter nebo klepněte na tlačítko klikněte zde nás informovat.

Děkujeme za Vaši zprávu. V blízké budoucnosti opravíme chybu.

Kopírování stránky "Franchise SHAROBOT", přepsání celého nebo části - je vítáno, pouze s aktivním odkazem na zdroj. Mapa webu

Nové franšízy pro malé podniky: výhody, volba a schéma práce

Můžete začít podnikat s podporou vašeho nápadu, jehož realizace potřebujete finanční prostředky. V podobné situaci hledáte investici nebo se snažíte získat peníze za vaše peníze.

Existuje ale i jiný způsob. Získejte nápady jiných lidí, využijte zkušeností a úspěchů úspěšné společnosti. Tento způsob, jak začít podnikat, se nazývá franchising.

Co je povolení?

Franšíza je vzájemně prospěšná spolupráce mezi začínajícím podnikatelem nebo společností a značkou, která dosáhla popularity. Začátečník podnikatele (franšízant) získává právo prodávat službu nebo výrobky známé značky. "Senior soudruh" (franchisor) rozšiřuje svou síť zastoupení, ale za to poskytuje významnou pomoc při organizaci podnikání a poskytuje franšízantům své výrobky za výhodnou cenu.

Je výhodné být reciproční. Provozovatel franchisingu získá právo na produkt nebo službu poskytovatele franšízy za použití stejných osvědčených metod a metod po celá desetiletí. K těmto právům poskytne franchisant franchisoru určité poplatky nebo licenční poplatky. Obě strany transakce se zajímají o úspěch společné věci:

 • Výhodou franchisanta je, že můžete začít podnikat s minimálním počátečním kapitálem, učit se pod moudrým řízením obchodních žraloků a minimalizovat rizika typická pro začátečníky.
 • Přínosem franchisora ​​je rozšířit a popularizovat společnost, přilákat nové zákazníky s minimálními náklady.

Výrobní a obchodní značka

Provozovatel franšízy získá právo prodat výrobek nebo službu poskytnutou franchisorem. Způsoby, jak pomáhat mladému partnerovi, mohou být různé, ale nikdo se v obchodních procesech navzájem nezasahuje. Při uzavření transakce se ve smlouvě jasně uvádí forma a podmínky, za kterých bude odčitatelná daň zaplacena. Avšak licenční poplatek s produktem a značkou není zaplacen.

Obchodní franšíza

V této verzi franšízové ​​poskytují širší škálu služeb, které pomáhají při organizaci podnikání, ale existuje méně svobody jednání. Co může franchisor pomoci?

 • právo užívat ochrannou známku;
 • je poskytován celý systém podnikání;
 • výběr, oprava a dekorace prostor;
 • reklamní marketing;
 • dodávka materiálů, zařízení a výrobků;
 • nábor a školení zaměstnanců;
 • výzkum, sledování a pomoc při optimalizaci podnikání po celou dobu spolupráce;
 • Přístup k know-how franchisora.

Navzdory hmatatelným přínosům tohoto druhu spolupráce je míra odpovědnosti franchisanta mnohem vyšší:

 • Podle úrovně zákaznického servisu je nutné dodržovat standardy franchisora. Nesoulad může vést k přerušení dohod. Nedodržení smlouvy ohrožuje pokutami.
 • Svoboda jednání franchisanta je omezena podmínkami smlouvy.
 • Paušální částka může být značná.

Statistiky ukazují, že z 10 franchisantů uspět 7. Jsou lehčí a úspěšně překonat 5-letého překážku na cestě k té srážce 70% začínajících podnikatelů, působící na vlastní nebezpečí. Vývoj nové společnosti je rychlejší, chyba se stává menší, start-up kapitál pro realizaci vlastních představ snadno vydělané. Zatímco mnozí po uplynutí franšízové ​​dohody i nadále spolupracovat s franšízy.

Oblíbené destinace pro malé firmy

V některých oblastech mohou fungovat pouze obři z podnikání. Ale pro zástupce malých podniků je volba určitého druhu činnosti velmi široká. Jak si vybrat své místo?

 • Věnujte pozornost tomu, co zboží nebo služby nestačí pro spotřebitele ve vašem městě.
 • To, proč máte talent nebo příliš mnoho přání dělat, navzdory vážné konkurenci. Dáváte-li duši do podnikání, nabídnete zákazníkům lepší služby a uspějete.
 • Studium, jaká aktivita ve vašem regionu podle státních programů je prioritou.


Podle posledního bodu je rozsah hledání směrů obrovský:

 • výroba a obchod s potravinami a spotřebním zbožím;
 • výroba stavebních materiálů a konstrukce;
 • služby pro místní obyvatelstvo;
 • hotelnictví, organizace cestovního ruchu;
 • IT technologie, inovační činnost;
 • stravovací zařízení;
 • výroba lékařských přípravků a zařízení;
 • sběru, zpracování a využití odpadů a druhotných surovin;
 • dopravní služby;
 • zemědělství.

V každé z těchto oblastí si můžete vybrat svou specializaci a dokonalou úroveň služeb. Pokud najdete vhodnou franchisovou smlouvu, která nabízí dobrý začátek podnikání, všechno se ukáže dobře.

O první franšíze na světě a nejpopulárnějších zatím - franchise McDonald's - si přečtěte zde.

Nejoblíbenější franšízy

Na základě výsledků statistických studií pro rok 2014 byl sestaven seznam nejoblíbenějších franšíz. Okamžitě by mělo být objasněno, že tyto návrhy nejsou nejnižší počáteční příspěvek, často se nazývá prahová hodnota vstupu nebo paušální příspěvek. Ale stabilita rozvoje franšízy, silná a komplexní podpora v procesu spolupráce, stejně jako popularita značek přitahují pozornost potenciálních franšízantů k nim. Pořadí se řídí společnostmi specializovanými na veřejné stravování:

 • McDonalds - nejen nejoblíbenější, ale i první světovou franchisou. Počáteční příspěvek ve výši 14 000 000 rublů a potřeba mít impozantní finanční polštář je spíše než návratnost díky neuvěřitelné popularitě značky.
 • Metro - mladý a vážný konkurent McDonalds, přitahuje franchisantů dostatečnou bariéru vstupu na trh (4 000 000), vysokou stabilitou, výbornou návratnost investic, a slávu světoznámé značky s velkým potenciálem.
 • Sushi Vok - rychle rostoucí síť provozoven veřejného stravování. Přitahuje nízkou vstupní hranici a vysokou návratnost.
 • Hard rocková kavárna - jasná značka kavárny. Počáteční poplatek je vysoký, ale značka je milována a známá ve 40 zemích. Kvalita služeb je zde velmi vysoká. Podnikatel, který spojil svůj život s touto značkou, je odsouzen k úspěchu.


Pro veřejné stravování v pořadí se jedná o síť čerpacích stanic. Šampionem ropných a plynárenských povolení je síť Lukoil. Počáteční platba za vstup do obchodu je poměrně demokratický - 750 000. Vážné náklady budou znamenat čerpání paliva. Ale návratnost je zde velmi vysoká a průmysl stále roste.

V sektoru služeb rychleji získáváme oblíbenost mytí automobilů. Zde je vítěz franšízy "My ka". Podnikatelský nápad pro samoobsluhy je velmi úspěšný, plán rozvoje je v praxi dobře promyšlen a testován. Vstupní prah je 5 500 000 rublů. Doba návratnosti, vyhlídky a podpora franchisora ​​jsou velmi atraktivní.

Mezi franšízy módního oblečení patří mezi nejpopulárnější síť síť obchodů TOM TAILOR. S počátečním příspěvkem 2 500 000 rublů je doba návratnosti 20 měsíců. Vedle přístupu k výrobkům slavných evropských značek získá franchisant komplexní a plnou podporu. Jedná se o velmi živý a příkladný příklad podnikové franšízy.

Chcete-li se seznámit s kompletnějším katalogem franšíz, navštivte naše webové stránky.

Franšízy pro malé podniky s malými investicemi

Pro ty, kteří nemají příležitost investovat ve výši několika milionů dolarů, je k dispozici mnoho franšízových nabídek:

 • Síť franchisových obchodů s dárkovými předměty a suvenýry "Expedice" bude k dispozici pro 250 000 rublů. Mimochodem, v hodnocení franchisů se tato společnost řadí na 11. místě. Je vysoce oceňována odborníky časopisu Forbes. Minimální marže pro zboží v těchto obchodech činí 120%, doba návratnosti je 3 měsíce, neexistuje žádné licenční poplatky. Franchisor slibuje plnou pomoc při přípravě a otevírání obchodu po dobu 4 týdnů.
 • Cenově dostupný franšízový produkt a značková společnost Florange, specializující se na výrobu spodního prádla a ozdob. Zahájení investic činí 15 000 rublů. Doba návratnosti - 1 měsíc.
 • V hotelovém obchodě nabízí zajímavá franšíza síť ubytoven Bear hostely. Prahová hodnota vstupu je 1 300 000 rublů. Doba návratnosti je 18 měsíců. Licenční poplatky jsou fixní: vyšší v Moskvě a Petrohradě a nižší v regionech. Poskytovatel franšízy poskytuje finanční model, technologii pro vytvoření rentabilního ubytovny, automatizaci podnikání, zahájení projektu a školení zaměstnanců.
 • Zahájení podnikání v oblasti výroby a prodeje stavebních materiálů může být pouze 299 000 rublů. V nabídce je společnost s takovým počátečním příspěvkem a licencí ve výši 8% z čistého zisku "Betonová báze". Plná podpora ve všech fázích, školení a dokonce webové stránky jako dárek s perspektivou dosáhnout zisku 1 500 000 rublů za měsíc.
 • Franchise z vitráže Pan-stekolli bude stát počáteční podnikatel na 29 000 rublů. Franchisor nabízí kompletní studium, materiály, nástroje a katalogy s maketami z barevného skla.

Jedná se o jen několik vět z obrovského seznamu. Nabídky franšízy existují prakticky ve všech odvětvích a směrech.

Úskalí nabídky franšízy

Franchisor má celou armádu právníků, kteří si prostřednictvím franšízy dohodli nejmenší nuance. Pravděpodobnost, že za krásnou vývěsní tabule jsou přísná omezení a nepříjemné momenty pro franchisanta je vysoká. Také musíte najmout inteligentního právníka, který pečlivě prostuduje smlouvu a bude hájit vaše zájmy. Nejlepší je neukládat kontaktováním obchodních žraloků.

Franchisor často stanoví přísné požadavky na způsoby rozvoje podnikání. Dokonce i velmi úspěšné nápady, které nemůžete realizovat bez dohody se společností, která vám poskytla povolení. Omezení mohou platit pro dodavatele zboží nebo materiálů. Jedním z požadavků ve smlouvě může být nákup dodávek od franchisora ​​nebo jeho partnerů.

Franchisor může zkrachovat. Vzhledem k tomu, že osud poboček po bankrotu závisí na novém majiteli značky. Tato rizika je lepší předvídat a předepisovat ve smlouvě.

Navzdory nepříjemným momentům a nevýhodám je franchising velmi dobrý způsob, jak začít podnikat a má mnoho výhod. Stačí najít nejvhodnější, slibné pro váš region a zajímavé pro vás osobně. Vyberte, konzultujte s právníky a najdete své povolení.

Video o franchisingu

Po sledování následujícího videa se dozvíte o výhodách práce na franchisu, o vývoji podnikání tohoto druhu v Rusku ao tom, jak řádně připravit smlouvu: