Myšlenka podnikání: jak otevřít svařovací obchod

Jsem unavený pracovat pro mého "strýce". Řekněte mi myšlenku podnikání. Udělal jsem trochu svařování, možná něco v tomto směru? Může existovat svařovna nebo něco s ní související? Kde začít? Jaké zařízení musím koupit?

První věc, kterou musíte věnovat pozornost, vaše zkušenosti s svářečkou, je žádoucí získat v tomto oboru určitou profesionalitu, aby se nespoléhala na zkušené zaměstnance. Nemusíte si myslet, že každý rozhodne o investicích, velmi rychle ztratíte, pokud nerozumíte podnikání, s nímž se zabýváte.

Svařování může znít příliš hlasitě. Je lepší začít s menšími podniky: otevřete místo, které bude zajišťovat určité svařovací služby. Také můžete rozšířit svou zákaznickou základnu poskytováním svařovacích služeb, jako je řezání, natírání, ohýbání, ale o tom později.

Pokud však obchod, začít studovat trh. Příliš velká konkurence může nepříznivě ovlivnit vývoj vašeho podnikání, ačkoli to může být provedeno s nízkými cenami za služby s vyšší kvalitou vykonávané práce. Po dlouhou dobu bude nutné vydržet potřebu, pevnější utažení pásu a vyšší obruby. Ale po chvíli budete mít věrné zákazníky a pozitivní pověst. Přidejte další příjemné služby, jako je doprava zdarma, záruční servis atd. a úspěch je vám zaručen.

Najděte aktivitu, která je v poptávce, ale není plně spokojena s existujícími firmami, měla by být poptávka celoročně a nepřetržitě, spíše než náhodná jediná objednávka. Pokud existuje kreativní žíla, můžete nabídnout zcela novou službu / produkt, který je oblíben u zákazníků. Výhradní zboží, které nikdo jiný neudělá, vám zajistí rychlý zisk.

Rozhodněte se, zda budete pracovat na trvalém pracovním místě nebo odcházet.

Jaké jsou konkrétní aktivity:

 • Oprava kovových výrobků a výroba od svého vlastního nebo zákazníka kovu různých výrobků pro domácnost: kotelní zařízení, různé boulerians, burzhuyki, mangál a další;
 • Velká obecní objednávka pro instalaci vodovodních systémů;
 • Oprava automobilů "doma", když je údržbářská stanice daleko, a zákazníci jsou zpravidla lidé známí;
 • Práce na silnici, pomoc při stavbě země: spojovací armatury, schody atd.

Jakmile se rozhodnete pro druh aktivity, budete muset nákupní zařízení:

 • Řezání plynu (stacionární nebo mobilní) je vyžadováno pro hrubé řezání kovu, například šrot;
 • Plazmové řezání je potřeba při jemnější práci.

Pokud máte pochybnosti, co si vyberete, přečtěte si článek "Plasmorez nebo řezačka plynu"?

 • Pro určité specifické činnosti může být vyžadováno zařízení pro svařování kontaktů;
 • Pro práci například opravy karoserie vyžadují střídač pro poloautomatické svařování oxidem uhličitým, stejně jako hledač pro rovnání kovu;
 • Pro jednodušší služby, jako je svařování oplocení, kůlna, závisí na brány, atd., Bude potřebovat měnič pro manuální obloukové svařování. Můžete si koupit zařízení pro svařování v domácnosti, stojí to levné, ale pro velké objemy práce, že není vhodná z důvodu nízkého PV (PN) a malé zdroje (jako sestava je velmi úsporný). Pro efektivnější provoz zařízení je lepší koupit střední cenové typu Svarog nebo Aurora (rozsah v „Store Feedback“ číst), oni mají lepší specifikace a pracovní funkce v režimu WIG.
 • Jako související služby je možné praxi stříkat práškovým práškem pomocí speciálních zařízení. hořáky násypky i pod garáží, ohýbání operace trubek a dalších metallloprokata (na houpačce nebo simulátory například dítěte), řezání vodním paprskem, jako pomoc v oboru, které se zapojily do opravy bytů a tak dále. a podobně.

Naučte se zvláštností zdanění v Rusku, bez pochopení všech nuancí mohou vzniknout problémy s dalším vývojem. Buďte také opatrní při půjčkách, můžete získat vážné dluhy místo zisku se všemi následujícími okolnostmi. Je lepší shromáždit požadovanou částku z hlavního zaměstnání (je logické, že byste měli pracovat jako svářeč), s šabasem nebo si půjčit peníze na pracovišti.

Na základě výše uvedeného podniknout obchodní plán. Mějte na paměti, že není považována v tomto článku, jakož i jakýchkoli nepředvídatelných okolností (například pravděpodobnost přírodních katastrof nebo prodloužené opravy pouze cesta vedoucí ke svému vozu stacionáře, atd.) To je jeden z nejtěžších míst v „programu“ zřízení každého podniku, protože vše, co potřebujete pro výpočet, určí budoucí potenciální zákazníky, orientační množství práce.

Snažte se objektivně přemýšlet, abyste nepřeceňovali svou sílu, přemýšlejte velmi pečlivě, než se pusti do realizace toho, co bylo koncipováno. Jeho podnikání je jako hra hazardních her: rozbíjíte jackpot, největší výhru nebo dostanete dluhy.

Svařování: obchodní plán. Nápady, výherní příležitosti, recenze

Jak uspořádat svařovací obchod? Jak získat při svařování? Na moderním stavebním trhu existuje mnoho oblastí činnosti, které mohou přinést skutečné zisky s malými počátečními investicemi. Jednou z těchto oblastí je svařování, podnikání svařování kovů. To je velmi populární mezi obyvatelstvem, stejně jako v životě téměř každého jednotlivce, existují situace, kdy je potřeba něco svařovat, svár nebo vařit, ale ne každý může udělat sám, protože to vyžaduje nejen investice, ale také držení zvláštních znalostí a dostupnost finančních prostředků individuální ochranu.

Také tento druh činnosti je velmi populární u podnikatelů, kteří se soustředí výlučně na svařování, proto byste měli být připraveni před závažím.

Svařování: obchodní plán

Jak začít vytvářet vlastní podnik? Velmi důležitá součást podnikání, která by v žádném případě neměla chybět - podnikatelský plán. Svařování pro centrum zaměstnanosti je jednou ze slibných oblastí zaměstnání pro občany.

Než začnete podnikat (svařování není zde výjimkou), je třeba pečlivě uvažovat o podnikatelském plánu budoucího projektu tak, aby před výpočtem práce a investováním finančních prostředků byla vypočtena taktika a strategie podniku. Nepředpokládejte, že svařování je nezbytně otevřením vlastní stavební firmy. V první fázi by se neměla věnovat veškerá pozornost poskytování široké škály služeb, ale především získávání pověsti a vypracování klientské základny.

Takže svařování se rodí. Jak vydělat na svářecích pracích, to vše je specifickou službou, která není tak široká v poptávce, jako například prodeje potřebných materiálů? Ale zdá se to tak jen na první pohled, protože stavební sféra, kovoobrábění a dokonce i jen domácnost nemohou bez služeb svářeče dělat.

První kroky: zaregistrujte firmu

Po rozhodování o poskytování služeb v oblasti svařování byste se měli zaregistrovat jako podnikatelský subjekt. Existuje několik variant registrace. Vše závisí na předpokládané pracovní zátěži. Pokud se plánuje sloužit pouze malému okruhu jednotlivců, stačí jednoduše získat status individuálního podnikatele. Je-li plánována budoucí spolupráce s velkými nebo středními stavebními společnostmi, je nejlepší zaregistrovat se jako právnická osoba. Nejoptimálnější možností může být organizace společnosti LLC, neboť v této formě podnikání existují dvě výhody: zjednodušená daňová úprava a nedostatek odpovědnosti ve formě movitého a nemovitého majetku. To je první věc, která znamená otevření takového případu jako svařovací práce. Obchodní plán musí nutně obsahovat tuto položku.

Druhá fáze: Hledání místnosti

Dalším krokem bude nalezení vhodné kancelářské lokality. Samozřejmě, některé malé firmy přijímá objednávky pouze přes internet nebo po telefonu, ale přítomnost malého (menší než 30 m 2), úřad bude vypadat slušný a pozitivní vliv na pověst.

Propagujte službu

Nemá za to hromadit masová média, protože se stanou hlavním motorem budoucího podniku kvůli pravidelně umístěné reklamě. Zpočátku stačí, abyste v budoucnu odeslali inzeráty na bezplatné noviny, a to s rozšířením podnikání, rozhlasem a televizí. Kromě toho nebude nevhodné vytvářet vlastní internetové stránky, které se stanou také nástrojem pro přijímání objednávek.

Krok třetí: Hledání pracovníků

Co jiného vyžaduje svařování? Podnikatelský plán by měl zahrnovat takový bod, jako je výběr pracovníků. V první fázi, pokud má pořadatel celé akce pracovní zkušenosti, může se začít svářečské služby. V budoucnu však bude nutné najmout zaměstnance, nejlépe odborníky a mít pracovní zkušenosti. Nejlepší je vytvořit malý mobilní tým pár lidí a vedoucí týmu, kteří také vědí, jak pracovat na svářečce. Zpočátku to stačí. Možná by měla být v obchodním plánu zahrnutá možnost kontaktovat pracovní centrum pro nábor zaměstnanců. Svářečská práce musí být provedena s vědomím, takže je třeba zapojit pouze odborníky.

Jak vydělat peníze na svařování

Jakýkoli malý podnik, který spočívá v poskytování služeb, bude dosahovat zisku jen tehdy, pokud bude provedeno dobré množství práce. Hledání objednávek (a ne pouze objednávek, ale dobrých) by se mělo stát jednou z položek podnikatelského plánu.

Svařování podnikatelských nápadů: přehled podnikatelských nápadů

Především se jedná o výrobu předmětů pro domácnost, které budou poptávka mezi širokou škálou spotřebitelů. To může zahrnovat všechny druhy mříží, plotů, barbecue, domácích předmětů letního plánu. Také v tomto bodě je výroba kovové pece-burzhuek.

Docela svařovací obchod je dost široký. Jak dosáhnout svařování ještě? Můžete začít takovým směrem, jako je poskytování služeb pro opravy vozidel. Hlavními zákazníky zde budou i prostí jednotlivci s automobily. V současné době je taková většina. Velkou předností tohoto druhu činnosti budou úspory na reklamu, bude to fungovat dobře slovo z úst, jak motoristy - lidé jsou společenští a rádi poradí přátele na místech, kde se poskytují kvalitní služby.

Třetí oblastí činnosti, největší, která bude k dispozici po malém tržním dobytí, bude poskytování služeb velkým společnostem působícím ve stavebnictví nebo zabývajících se výrobou kovových konstrukcí. Obec může být také dobrým velkým zákazníkem, ale to může vyžadovat spojení nebo autoritu.

Svařování: otázka cena

Podívali jsme se na to, jak začít podnikat, jako je svařování. Podnikatelský záměr mimo jiné musí nutně zahrnovat odhad výdajů jak na otevření, tak na další současné nebo nepředvídané výdaje. Počáteční investice si vyžádá investice ve výši ne více než půl milionu rublů, které budou použity především na nákup zařízení a vytvoření normálních podmínek pro práci, a to nejen pro splnění požadavků na bezpečnost, ale také uspokojit všechny dotčené služby, jako je právně a SES. Také bude muset koupit kombinézy, nejlépe vysoce kvalitní.

svařovna prostor musí být vždy vybaven systémem nucené a povinné větrání, přenosné zástěny z nehořlavého materiálu, dobrého zapojení se vyrovnat s plánovanou kapacitou by měly být prováděny. Ten samý bodová svářečka kromě svařování měniče musí být vybaveny derzhak, terminály, a válce kyslíku se speciálním vozíku k jejich výkonu, transformátor.

Svařování, podnikání svařování kovů není tak složité, jak by se mohlo zdát na první pohled. S příslušným vedením může přinést skutečné příjmy s malými počátečními infuzemi.

Recenze

Recenze tohoto druhu příjmů jsou poměrně pozitivní. Někteří říkají (70%), že jde o velmi výnosný podnik. Jiní - že to vyžaduje spoustu finančních nákladů a není ziskové.

Po provedení monitorování lze říci, že většina lidí, kteří se zabývají tímto obchodem, je velmi šťastná.

Jak uspořádat úspěšné svařování: nápady, příležitosti, vyhlídky

Jedním z nejvýnosnějších a slibnějších tříd pro muže je podnikání svařování.

Svářečské práce jsou velmi náročné v celé řadě odvětví - výstavba a opravy, doprava, zemědělství, průmysl a mnoho dalších.

Nezbytné svařování kvality ve výrobním procesu mangálů, kovového nábytku, plotů a dalších potřebných předmětů v každodenním životě a výrobě.

Proto zvážíme, jak uspořádat tento typ podnikání a jaké prospekty to pro vás otevře.

Malá svařovací činnost: vypracování plánu

Vypracování kompetentního podnikatelského plánu je jednou z nejdůležitějších počátečních fází, která vyžaduje velmi vážný a odpovědný postoj.

Co je třeba vzít v úvahu?

 1. Pro organizaci úspěšného a slibného podnikání v tomto směru hrají významnou roli velká zkušenost a vysoká profesionalita svářeče. V počáteční fázi budou vyžadovat alespoň dva takové profesionály.
 2. Přemýšlejte o tom, jak nejlépe propagovat své služby. Pro tento účel použijte všechny dostupné a efektivní způsoby - oznámení v tisku a internetu, vizitky, letáky apod.
 3. Zajímáme se o klienty - nejprve je třeba dát svařovacím službám obyvatelstvu a v návaznosti na získání užitečných zkušeností bude možné začít s plodnou spoluprací s podniky.
 4. Jeho odborná činnost v počáteční fázi se nejlépe provádí jako individuální podnikání - v tomto případě se předpokládá minimální zdanění. Později si můžete promyslet návrh LLC.
na obsah ↑

Výhody svařování argonem jako podnik

Jednou z nejvýhodnějších možností pro podnikání je argonové svařování.

Používá se zpravidla pro vysoce kvalitní svařování těžko připojitelných typů kovů, například oceli a mědi, titanu a litiny.

Výhody v tomto případě jsou zřejmé:

 • bezvadná kvalita svařování;
 • vysoká spolehlivost a trvanlivost zpracovaných produktů;
 • široká škála dostupných přístrojů potřebných pro provádění svařovacích operací.

Proto pro začátečníky je tento typ svařovacího obchodu nejoptimálnější.

Oficiální registrace obchodu

Existuje několik vhodných možností, které vám umožní oficiálně zaregistrovat firmu pro svařování.

Forma individuálního podnikání bude nejoptimálnější možností v případě, že se plánuje, že nebude sloužit velkému počtu zákazníků.

Pokud se však v budoucnu rozšíří okruh klientů a mezi nimi budou uvedeny nejen jedinci, ale i střední a velké stavební firmy, je žádoucí získat statut právnické osoby.

Registrace společnosti s ručením omezeným je v tomto případě nejoptimálnější možností, neboť se zde předpokládají určité výhody:

 • zdanění zjednodušeného režimu;
 • žádná odpovědnost za nemovitý a movitý majetek.
na obsah ↑

Vyhledávání a výběr prostor

Chcete-li úspěšně realizovat myšlenky podnikání v oblasti svařování,

musíte nejprve zvolit vhodný pokoj.

K přijetí objednávek můžete použít malou kancelář.

Tím zajistíte pohodlí vašich zákazníků, a tím zajistíte pozitivní pověst společnosti.

V počáteční fázi však můžete v telefonu přijímat objednávky s cílem ušetřit peníze.

Místnost určená pro práci se svářečkou musí nutně splňovat určité požadavky:

 1. Nebezpečí výbuchů a požárů musí být zcela vyloučeno;
 2. Obklady podlah a stěn by měly být vyrobeny ze silných a nehořlavých materiálů.
 3. Při vybavení svařovacích kabin je nutné, aby jejich stěny dosahovaly výšky nejméně 2 m.
 4. Celková plocha tohoto objektu by měla být nejméně 10 metrů čtverečních. m.

Malá svařovací činnost může být uspořádána v garáži, ale jak se vyvíjí, bude vhodné najít prostornější pokoj.

Výběr vybavení

Pro svářecí zařízení budete potřebovat následující sadu speciálních zařízení:

 • transformátor;
 • plazmové řezání;
 • stůl pro plazmové řezání;
 • svařovací měniče;
 • svařovací kabely;
 • hořáky;
 • hasicí přístroje;
 • individuální prostředky ochrany svářeče.

Všechna zařízení musí mít vysokou kvalitu a maximální spolehlivost, protože to určuje úspěch a bezpečnost tohoto druhu podnikání.

Náklady na základní soubor zařízení bude přibližně 300-500 tisíc rublů.

Několik vyhraných nápadů

Existuje mnoho nápadů, díky kterým získáte ve vaší společnosti dobré příjmy.

Můžete se zapojit do výroby sporáku-buržjuek, mangalu, různých druhů kovových plotů, grilu nebo všech druhů domácích doplňků.

Dalším velmi výhodným směrem je výkon svařovacích prací v autoservisu, koneckonců, opravy karoserie jsou extrémně náročné.

Třetí možností, která stojí za pozornost, je poskytování profesionálních svářečských služeb velkým stavebním firmám.

Vyberte si nápad v závislosti na vašich schopnostech a zájmech.

Vzhledem k tomu, že svařovací služby jsou velmi žádané, může vám tato lekce poskytnout dobré příjmy.

Svařování jako podnik

Svářečská činnost může být organizována pro svařování na zakázku nebo pro výrobu svařovacích konstrukcí. To je lukrativní podnikání, ale v organizaci je obtížné. Navíc má vysoké nároky na kvalifikaci pracovníků. Ale pro její organizaci nemusíte vydávat žádné licence. Dostatečné certifikáty pro kovy, které se používají při výrobě.

První kroky v organizaci

Plán na organizaci svařovacího obchodu začíná hodnocením trhu prodeje. Například pokud váš případ je zaměřen na jednotlivce, pak vaše forma organizace není pro ně důležitá. Jsou důležitější než kvalitativně provedená práce. Pokud zaměříte svou firmu na právnické osoby, je pro ně snadnější pracovat s oficiálně registrovanou firmou. Ale i kdyby váš plán původně neprošel do průmyslového měřítka, stojí za to zaměřit se na jeho další expanzi. Proto je lepší zaregistrovat LLC nebo IP. A pracovat s právními subjekty je lepší než LLC.

Při registraci je nutné zvolit OKVED №28.52 «Zpracování kovových výrobků s využitím základních technologických procesů strojírenství» a zjednodušený systém zdanění. Současně můžete začít hledat prostor pro svařovací dílnu.

Aby bylo podnikání ziskové, je logické hledat pokoj s nízkým nájemným. Existují však určité požadavky na prostory pro takový obchod. Především by měla obsahovat potřebné vybavení a dostatek prostoru pro práci personálu. Kromě toho musí napájecí mříž vydržet vysoké zatížení. Pro ziskovost podnikání by nájem neměl přesáhnout 700 rublů. na čtvereční metr.

Vyhledejte kvalifikované zaměstnance

Ve stejné fázi by Váš plán pro otevření obchodu měl zahrnovat hledání kompetentních svářečů, což není tak jednoduchý úkol. Nepotřebujete jen zkušeného pracovníka, ale kvalifikovaného svářecího vozu, který není nižší než pátá kategorie. To znamená, že pracuje na svařování konstrukcí, parních vedení, vysokotlakých potrubí, kritických kovových konstrukcí. Je žádoucí, aby měl zkušenosti s svařováním potrubí, instalací horké vody, opravou aut.

Práce mohou provádět i méně kvalifikovaní zaměstnanci, ale také jim jsou předkládány určité požadavky. Musí být obratní, otužilí a silní, jinak prostě nebudou schopni provést celou sérii děl. Upozorňujeme, že svářečské práce jsou škodlivé pro oči a plíce, takže plán na zahájení podnikání by měl zahrnovat vysoké platy pro svářeče, dodatečné sociální zabezpečení. Samozřejmě musí dojít k ochraně pracovníků a ochraně pracovníků. Pro bezpečný provoz je nutné zakoupit:

 • ochranný oděv;
 • štíty nebo masky;
 • plátěné palčáky;
 • legíny;
 • kohouty.

Tyto náklady se však vyplatí, protože kvalifikovaní pracovníci pomohou udržet zákazníky, najít nové na doporučení a vytvořit dobrý obrázek pro firmu.

Investice do podnikání

Otevřít svařovací dílnu v garáži asi 25 metrů čtverečních. m., bude muset investovat nejméně 500 tisíc rublů. Za prvé, tyto peníze půjdou na organizaci pracovních podmínek pro svářeče v souladu s požadavky požární kontroly a SES. Podle nich musí být dílna vybavena společným krytem a odděleným pro každé pracoviště. Každé takové místo by mělo být oploceno speciálními obrazovkami, takže světelné paprsky nespadají na jiné pracovníky dílny. Jak již bylo uvedeno, dílna musí být vybavena výkonným a funkčním elektrickým vedením. V zimě by měl být vyhříván.

Náklady na zařízení závisí na druhu svařování a rozsahu výroby. Pokud váš plán obsahuje průmyslové objemy, nemůžete to udělat bez profesionálního měniče. Jeho cena začíná od 15 tisíc rublů. Při malých zatáčkách je možné spravovat domácnosti. Přibližně ve stejné ceně bude stát zařízení pro kontaktní svařování. Toto zařízení se skládá z několika jednotek zapojených do série. Zařízení pro manuální obloukové svařování sestává ze svařovacího měniče - zařízení, které přeměňuje třífázový proud elektrické sítě na proud 25-40 V. Pak přejde na držák elektrody, který dodává proud k elektrodě a ke svařovanému výrobku. Ten by měl být umístěn na kovovém svařovacím stole.

Vedle speciálního vybavení by obchodní plán měl zahrnovat nákup svařovacích materiálů:

 • elektrody;
 • plyny;
 • toky;
 • svařovací drát;
 • keramické těsnění.

Alespoň pro práci budou svářeči potřebovat kovové razítka, ocelové kartáče, speciální kladivo se sekáčkem, tašku nebo skříňku s nářadím a elektrody. Z dalších dodatečných zařízení - bulharské, plynové hadice, kyslíkové válce, řezačka propanu, zemnící svorky. Chcete-li zakoupit a přepravovat vybavení, zahrňte do svého plánu nákup dodávky.

Výše příjmu

Aby bylo zajištěno, že vaše firma generuje příjmy po celý rok, je důležité zvolit správný směr činnosti. Mangály, kovové konstrukce, ploty, dekorativní mřížky, kovové předměty pro domácnost jsou velmi oblíbené. Dalším žádoucím směrem jsou opravy karoserií. V tomto směru stačí vydělat si malou klientskou základnu, protože slovo z úst zajistí váš úspěch. Samozřejmě, s vědomým postojem k věci. Třetí možnost je zaměřena na rozsáhlý pracovní plán pro poskytování svářečských služeb stavebním podnikům, obci apod. Jedná se o nejvýnosnější směr, ale může být zvládnut pouze s dobrou autoritou.

Cena za práci se liší v závislosti na složitosti a typu svařování. Například při svařování kusovými elektrodami bude každý centimetr švu stát zákazníkovi 15 rublů. Při použití svařování argonovým obloukem - z 25 rublů. Pokud mluvíme o bodovém svařování - 40 rublů. Nejvýnosnějším podnikatelem jsou svářecí trubky. Náklady na jeden spoj začínají od 150 rublů.

Ale další oblasti podnikání mohou přinést větší příjem. Například je nutné zahrnout do plánu svařování mřížek a ochran. Pokud děláte vzory bez ozdůbek, cena za ně se liší v mezích 1,5-2,5 tisíc rublů. na běžném metru. Dekorativní předměty stojí od 3 tisíc rublů. Trochu víc vám pomůžete na houpačky - 4000 rublů. Nejdražší jsou kované ozdobné mřížky. Stálo to z 8 tisíc rublů. na běžném metru.

Závěry

Pokud věříte v praktické zkušenosti, může tato podnikatelská rentabilita dosáhnout

80%. Jedná se o velmi vysoký ukazatel podnikatelské činnosti. Odplata závisí na rozsahu organizované výroby, ale v průměru je 1,5-2 let. Kvalita poskytovaných služeb významně ovlivňuje toto období. A to závisí na použitých materiálech, surovinách, svařovacích technikách. Nemluvě o vysoce kvalifikovaných pracovnících. Ale pokud vezmeme v úvahu všechny tyto nuance, pak jsou všechny šance, aby podnik na vysoké úrovni.

Vlastní podnikání: svářečské práce

V oblasti stavebního podnikání existuje několik oblastí, které jsou k dispozici s malým počtem počátečních investic, které lze připsat malým podnikům. Jednou z těchto oblastí je poskytování svářečských služeb, to může udělat podnikatel téměř sám, s relativně malými kapacitami. Nicméně, musíme pochopit, že v tomto směru je obvykle spousta dalších firem, které se specializují výhradně na svařování, obecně je úroveň soutěže je obvykle poměrně vysoká, a to i v malých městech bude spousta dalších firem, které se zabývají pouze svařováním nebo jiný velký seznam doplňkových služeb, včetně komplexních stavebních prací. V tomto ohledu má smysl přemýšlet o tom, jak otevřít společnost, která se zabývá nejen svařováním, ale i některými jinými díly, což umožní příjem příjmů z několika zdrojů najednou.

Začátečník v tomto směru by se měl obecně soustředit především na hledání klientů a získání reputace, a to nebude snadné, zvláště pokud existuje několik dobrých společností, které kvalitě plní svou práci a již mnoho let jsou na trhu. S ohledem na značnou poptávku po tomto druhu služeb však může být práce pro každého dostačující, protože obyčejní lidé a velké organizace se obrátily na svářeče.

Chcete-li začít pracovat, musíte se zaregistrovat jako podnikatelská entita. Zde se můžete stát pouze individuálním podnikatelem - pokud plánujete malou část práce a spolupráci především s jednotlivci - nebo zaregistrovat svou právnickou osobu; nejlepší volba - společnost s ručením omezeným, neboť zde, stejně jako v případě osoby samostatně výdělečně činné, bude zjednodušený systém zdanění, který zahrnuje transfer do státu, který není více než 6% příjmů nebo 15% provozního zisku k dispozici. Současně LLC není zodpovědný za svůj vlastní majetek, a výše státních daní je pouze 4 tisíc rublů. Otevírání právnické osoby se však doporučuje pouze v případě spolupráce se středními a velkými podniky, stejně jako se značným množstvím práce. To je již v této fázi, je nutné určit formu jeho činnosti, stávkující na jednotlivce nebo podniky. Nicméně proces registrace podnikatelského subjektu je jednoduchý krok, protože po získání členství v samoregulační organizaci. Je nemožné pracovat bez vstupu do SRO, podle zákona všechny firmy, které nabízejí svařovací práce, by měly být pod dohledem zvláštní organizace. Za prvé byste obecně měli najít vhodnou SRO, obvykle stavební samoregulační organizaci, která sdružuje mnoho společností zapojených do velmi odlišných služeb. To znamená, že hledáme poměrně jednoduchou stavbu SRO, dnes je spousta, i v malých městech lze najít takovou společnost, ale v každém z nich jsou vždy podmínky vstupu. Běžným požadavkem bylo, že je třeba dodržet všechny podmínky vztahující se k výkonu jejich pracovního procesu, tedy společnost, která chce získat členství v SRO musí mít odpovídající vybavení a personálu, který zahrnuje vybraní odborníci profil s odpovídajícími zkušenostmi a vzdělávání. V současné době je samoregulační organizací zodpovědná za činnost stavebních organizací, takže je kontroluje před vydáním pracovního povolení. Každé SRO však samo stanovuje výši příspěvků, které musí příchozí členové platit. Některé SRO tvoří také speciální pojistný fond, do kterého přispívá jakákoli vstupující společnost určitou částku. To může být poměrně velké, řádově několik set tisíc rublů. Také je vstupní poplatek, který je obvykle malý. A v některých společnostech jsou měsíční poplatky, ačkoli to není v každém SRO. Obecně platí, že před uzavřením smlouvy, je nutné aplikovat na celé řadě organizací, určit nejvhodnější, pak podnikatel otevírá mnoho příležitostí, protože SRO může výrazně pomoci v práci, protože přes ni, můžete někdy najít sami zákazníci nebo jen partnerů podnikání. V dalším vývoji bude vše také mnohem jednodušší, protože pracujete více než rok ve známé společnosti, můžete se spolehnout na nějakou pomoc a zjednodušení procesu získání přístupu k novým typům práce.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Vrátíme se však ke svařovacím pracím. Chcete-li organizovat své aktivity, musíte najít alespoň malou kancelář, která bude působit jako zastoupení společnosti. Ačkoli některé firmy pracují jednoduše telefonicky nebo prostřednictvím internetu, jejich mistři přijít na místo práce okamžitě po vyřešení všech problémů. Chcete-li pracovat bude dostatek kanceláře až 30 m 2, můžete odstranit takový prostor pro množství 20-30 tisíc rublů měsíčně, pouze pokud to není známé obchodní centrum - tam je dražší. Cena pronájmu se však výrazně liší v závislosti na pracovním městě a umístění v něm, společnost, která nabízí svým zákazníkům svařovací práce, nemusí být umístěna v centrálních oblastech a zejména v podnikání, což snižuje náklady na pronájem. Obecně lze nalézt nejvhodnější volbu v závislosti na zvoleném formátu práce; například spolupracovat s jednotlivci, má smysl otevřít zastoupení na území sídliště a se společnostmi - tam, kde existuje obrovský počet dalších stavebních firem. V kanceláři, kromě jednoduchého administrativního místa, musíte mít alespoň jeden malý sklad nebo spíše pomocnou místnost pro ukládání zařízení. Samozřejmě, velké společnosti jsou nuceny pronajmout velké prostory, protože zaměstnávají mnoho zaměstnanců a existuje značná výbava, která se používá v různých zaměstnáních. Vnitřní uspořádání kanceláře nevyžaduje příliš mnoho peněz, tudíž do 50 tisíc si můžete koupit veškerý potřebný nábytek a vybavení (to je částka pro nejmenší zastoupení). Obecně lze pracovat, jak bylo poznamenáno, bez kanceláře vůbec, mohou se stát obchodním domem nebo bytem, ​​protože veškerá jednání se mohou uskutečnit v prostorách zákazníka. Současně bude možné hodnotit práci na místě a zavolat náklady na služby.

Dalším krokem při organizaci vaší práce je získání potřebného vybavení. U svařovacích operací mohou stačit velmi jednoduché přístroje, ale jejich počet nebude velký. Musíte však pochopit, že druhy svařování mohou být různé a je třeba je aplikovat vždy v závislosti na funkcích. Existuje oblouk, plazma, plyn, argon a mnoho dalších druhů svařování, používají se další zařízení, například speciální frézy, prodlužovací kabely, měniče. Obecně platí, že pro provádění velmi jednoduchých svařovacích prací potřebujete střídač, hořák a transformátor, náklady na takovou soupravu zřídka přesahují 100 tisíc rublů. Jednoduchý střídač například stojí 20 tisíc rublů, další zařízení - stejně jako. Náklady na vybavení se však nacházejí v širokém rozmezí, protože mohou existovat více produktivní a funkční zařízení. Také plazmové svařování například vyžaduje nákup dražších zařízení, jejichž cena může dosáhnout 100 tisíc rublů a někdy mnohem vyšší. Kromě toho musíte koupit speciální oblečení, náklady na soupravě může přesáhnout 10 tisíc rublů - a to na osobu.

Samozřejmě, někteří podnikatelé ušetří, protože nakupují použité zařízení nebo levné čínské protějšky, ačkoli obvykle nejsou dražší než ruské přístroje. Stojí také za to, jak přesně přijdou zaměstnanci na pracovní místo, což může vyžadovat nákup auta. Prodám velmi jednoduchý stroj může být 200 tisíc rublů, že to bude jednoduchý vůz „Gazelle“, samozřejmě není nový, a není v nejlepším stavu, ale když se pracovníci musí nést spoustu zařízení, počítač se stane nepostradatelným. Pokud zaměstnanci samozřejmě mají vlastní osobní dopravu, pak nemusí být nutné zakoupit auto do organizace. Souhrnně lze říci, že jedna brigáda svářečů (2-3 osoby), by měla být 100-150 tisíc rublů na oblečení a vybavení (alespoň), malý podnik může udělat jednu brigádu, ale ve spolupráci s dostatečně velkým počtem zákazníků, budou muset být najat několik brigád. Ve velkých firmách existuje značný počet zaměstnanců, kteří tvoří brigády zapojené do různých typů práce.

Ano, potřebujeme trochu podrobnější informace o zaměstnancích. Takže k vytvoření brigády potřebujete 1-2 svářeče a navíc také osobu, která bude hlava této brigády, ale také provádí svařovací práce. Jednoduché úkoly mohou obecně vykonávat jednu osobu, takže někdy podnikatel může sám provést všechny příkazy bez využití externích pracovníků. Obvykle lidé dostávají malý pevný plat, stejně jako procento z výkonu práce, v mnoha společnostech mzdy zaměstnanců obecně sestávají zcela z procentního podílu hodnoty objednávky. Většinou se na sebe většinou zabývají, podnikatel má zájem o získání dostatečně velkého počtu objednávek. Lidé proto obvykle převezmou alespoň 70% nákladů na práci, ačkoli se toto číslo může lišit v závislosti na zkušenostech pracovníků, na složitosti a na tom, jak bylo vůbec možné se dohodnout. Samotný podnikatel se také může podílet na práci. Pokud není svářeč, může vykonávat administrativní a organizační práce, aniž by musel najmout další osobu. Obecně platí, že pro malé a střední podniky větších člověkem a není nutná - jeden nebo dva týmy, stejně jako člověk, který se jen sedí v kanceláři a vede jednání se všemi obchodními procesy, které nejsou spojené s zisk instituce mohou předávat outsourcing. To zahrnuje například účetnictví, a bezpečnost svých prostorách, pokud není k dispozici u pronajímatele (a pokud je to všechno, co je potřeba, to znamená, koupil drahé vybavení).

Stojí za to věnovat velkou pozornost podpoře jejich služeb, protože na trhu existuje dostatek nabídek a pro spotřebitele je obtížné vybrat si kancelář, která bude pracovat. V malých městech v hodnotě spoléhat na „slovo z úst“, obecně dobré pověsti může přilákat velký počet zákazníků, ale dokud není vydělal, bude trvat hodně času, tak, abyste mohli začít je třeba také myslet na své marketingové koncepce. Stojí za to přemýšlet o tom, jak vytvořit vlastní stránky nebo alespoň stránky v sociálních sítích, což vám umožní přímo kontaktovat potenciální zákazníky a přijímat žádosti o práci s požadovanými parametry. Některé firmy najali obchodní zástupce, kteří se obrátili na vedení společností a nabídli jim podobné řešení; to znamená najít firmu, která je zaneprázdněna opravou nebo budováním vlastních budov, můžete jim nabídnout své služby. Ačkoliv je v tomto směru ještě efektivnější nehledat klienty sami, ale poskytnout informace o sobě, aby se klient mohl v případě potřeby aplikovat. Také dobrý začátek může být spolupráce se všemi stavebními společnostmi, které nejsou zapojeny do svařování současně. Poté můžete uzavřít smlouvu o partnerství a nabídnout svým zákazníkům širší nabídku služeb; zákazník v tomto případě objedná řadu děl a lidé ve skutečnosti pracují z různých firem. Hlavním cílem podnikatele je co nejdříve přijmout určitou část trhu, navštěvovat ho stále a přitahovat stále více nových zákazníků na úkor marketingové kampaně. Bez ní se práce nebude pohybovat, protože na trhu existuje dostatek nabídek.

Náklady na práci se samozřejmě liší v závislosti na objemu a složitosti. Při práci s jednotlivci, průměrná cena je 3-5 tisíc rublů - to je přibližné náklady na práci za pár hodin bez zohlednění nákupu dalších materiálů. S využitím jiných technologií se cena mění a dokonce i zkušený svářeč nemůže vždy volat přesně telefonicky; Můžete to udělat až po příchodu na místo a po vyhodnocení všech parametrů. Obzvláště obtížné, pokud se budete muset vypořádat s komplexní kovářskou technikou, pak se k odhadcům přidávají inženýři, kteří počítají práci a vlastnosti jejího provádění, je třeba vzít v úvahu mnoho parametrů, a to i z bezpečnostních důvodů. To znamená, že když pracujete s jednotlivci a jednoduchými rozkazy, pouze dva svářeči - mistři a učni - a ve složitých zaměstnáních potřebujete zaměstnance různých odborníků, z nichž někteří mají vyšší vzdělání. Takže při práci s jednotlivci by člověk neměl očekávat velký zisk z jedné objednávky, zde platí často hodinová nebo dokonce za minutu a náklady na práci mohou být velmi nízké - 500-600 rublů; ačkoli mnoho svářečů udává minimální náklady na objednávku, tedy pro velmi malé hovory, téměř nikdo neberou.

Při práci s právnickými osobami a zejména na staveništi mohou náklady na práci dosahovat několika desítek tisíc rublů a někdy více než stovky (ale to je pro velmi velké množství práce a vytváření složitých struktur). Nyní můžete zhruba vypočítat zisk přímo pro podnikatele. Pokud jeho společnost vzala 10 objednávek za měsíc na 5 tisíc rublů, pak podnikatel sám obdrží pouze 15 tisíc rublů, s přihlédnutím k tomu, že 70% nákladů shromáždí tým svářečů. Samozřejmě to není tak, zvláště proto, že mistři získají ještě větší procento (jinak je pro ně výhodnější pracovat sama). Ale 10 objednávek za měsíc je ukazatelem přirozené kanceláře, která se právě otevřela, s vývojem proudů zákazníků bude mnohem větší. Ve spolupráci s podniky však může sám podnikatel získat více procent, protože nyní jeho zaměstnanci získají jedinečnou příležitost vstoupit do drahého projektu, který se nikdy nedostane do soukromé praxe. Proto rozvinuté kanceláře často rozšiřují oblast svých aktivit a přecházejí na spolupráci s právnickými osobami, které dříve pracovaly výlučně s jednotlivci. Obecně platí, že tento obchod se neliší příliš vysoké počáteční investice (polohovací prostředky půl milionu rublů, můžete otevřít dobrou kancelář, která je vybavena velmi ucházející), a míra zisku při správném plánování a neustálý vývoj může být velmi vysoká. Ti, kteří se zajímají o stavbu, by měli tento směr zvažovat.

Mathias Laudanum
(c) www.openbusiness.ru - portál obchodních plánů a pokynů pro otevření malého podniku

Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Svařování: zajímavé nápady

Myšlenka na poskytování různých svařovacích služeb může být vynikající pro organizaci vlastního podnikání. Dobří svářeči jsou vždy v poptávce, takže vaše podnikání nebude chybět.

Organizační momenty

Pokud se rozhodnete uspořádat svařování, nemyslete si, že bude nutné otevřít velkou společnost. Můžete úspěšně pracovat s týmem několika lidí, nebo dokonce jednoho.

Nejoptimálnější možností bude organizace malého podniku, jehož specialisté budou schopni nabídnout najednou celou řadu svařovacích služeb. Zejména společnost bude schopna:

 • svařování trubek z kovu nebo polypropylenu;
 • svařování plynem;
 • elektrické svařování;
 • argonové obloukové svařování;
 • řezání kovů vzduchem plamenem atd.

Nejširší nabídka svařovacích služeb přinese vaší firmě nejvíce atraktivní a ziskové.

Zařízení pro svařování

Je pochopitelné, že podnik s tak širokým seznamem provedených prací bude vyžadovat značnou investicí. Minimální sada svářecích zařízení, která budete potřebovat k implementaci tohoto podnikatelského nápadu, zahrnuje:

 • transformátor;
 • svařovací měnič;
 • svařovací stroj;
 • instalace pro plazmové řezání;
 • instalace pro argonové obloukové svařování;
 • několik hořáků pro svařování poloautomatických zařízení;
 • speciální svařovací kabel;
 • několik plynových lahví;
 • blowtorch;
 • reduktor plynu;
 • svařovací generátor acetylenu;
 • speciální svářecí stoly.

Myšlenka na organizaci svařovacích operací je spojena s vysokým rizikem požáru a dokonce výbuchem. Je naprosto nezbytné pečovat o požární bezpečnost vašeho zařízení nákupem potřebných nástrojů a hasicích přístrojů. Pravidla požární bezpečnosti při svařování jsou upravena v "Pravidlech režimu požární ochrany v Ruské federaci" ze dne 25. dubna 2012 č. 390. Před zahájením svařování doporučujeme pečlivě přečíst tento dokument a jasně dodržovat všechny zde uvedené normy.

Další povinnou výdajovou položkou, kterou vaše podnikání bude vyžadovat v počáteční fázi, bude nákup speciálních svářečských obleků, rukavic, ochranných masek a brýlí pro zaměstnance. Náklady na 1 sadu kombinézy pro svářeče, v závislosti na kvalitě a používané při výrobě materiálů, se mohou pohybovat od 1000 do 6500 rublů. Rozšiřování cen ochranných masek je také skvělé - od 300 do 3 000 rublů za kus. Náklady na speciální brýle mohou být od 100 do 500 rublů. Vzhledem k ceně palčáků a jiných doplňků může zařízení jednoho zaměstnance stát vám více než 10 tisíc rublů.

Kromě toho bude podnik potřebovat koupit nebo pronajmout velké (od 100 m2) výrobní prostory, stejně jako uzavřít smlouvy o dodávkách spotřebního materiálu (plynové lahve, elektrody apod.) A údržbu svařovacích zařízení.

Máte-li zájem o myšlenku na výdělky z poskytování svařovacích služeb, buďte připraveni na skutečnost, že počáteční náklady na organizaci výroby budou činit deset až sto tisíc amerických dolarů.

Zaměstnávání zaměstnanců

Hledání skutečných profesionálů v oblasti svařování není tak snadné, ale možné. Nezapomeňte, že kvalita práce závisí na tom, jak rychle se vaše myšlenka vyplatí a začne vytvářet zisk. Zkušený odborník by měl rozumět:

 • v elektrotechnice;
 • ve vědě o materiálech;
 • v technologii tavení kovu;
 • v metodách a zásadách provozu použitého zařízení;
 • v technologii a vlastnostech svařování různých druhů kovů;
 • ve vlastnostech toku fyzikálních procesů spojených se svařovacími procesy.

Nezapomínejte na plat. Je důležité si uvědomit, že 2-3 skuteční mistři svého podnikání přinese vaší firmě mnohem více zisku než deset nezkušených a nízkoplatných zaměstnanců.

Nápady pro svařování

Výroba kovových konstrukcí

Rozvoj individuální bytové výstavby může poskytnout vaší firmě dlouhodobé objednávky. Myšlenka je, že mnoho majitelů soukromého sektoru má touhu individualizovat a zdobit své domovy. Způsob svařování může být proveden:

 • ploty;
 • oplocení;
 • obchody;
 • visory nad vchodem;
 • markýzy a tak dále.

Rozšíření podnikání přispěje k zavedení takových služeb, jako je svařování rámů pro skleníky. Tento typ výrobků je nyní velmi žádaný mezi vlastníky pozemků pro domácnosti a příměstských oblastí.

Svařovací brána pro garáže

Myšlenka je osvědčená a zisková. Nebuďte líní, jdete kolem nedalekých garážových družstev. Určitě najdete řadu objednávek, které přinesou vaší firmě dodatečné finanční toky.

Svařovací dráty

Docela slibný nápad. Mnozí z nás se potýkali s faktem, že levný brazier, zakoupený v nejbližším supermarketu na cestě do dachy, je tak chudý, že to stačí 1-2 krát. Poté je pro další použití zcela zbytečné. Pokud založíte firmu na výrobu kvalitních žárovek svařováním, jsem si jistý, že mnoho bude ochotno je koupit za cenu 1 tisíc rublů nebo více. Všechno bude záviset na tloušťce použitého kovu a velikosti kotlíku.

Dalším nápadem je projet kolem nejbližších turistických základen a kempů, které často poskytují takové služby jako pronájem mangálů k pronájmu pro ty, kteří chtějí jíst shashlik na otevřeném vzduchu. Možná budete obdržet také objednávky na výrobu tohoto produktu.

Myšlenka sezónní, nicméně v létě na něm můžete vydělat peníze.

Výměna trubek

Služba je také sezónní, ale vysoce výnosná. Činnost výměny stoupaček, baterií a starých kovových trubek s polypropylenem stojí za slušné množství peněz - od 1500 do 5000 rublů na bod a více (v závislosti na složitosti práce). Pokud tedy máte v arzenálu vaší společnosti potřebné vybavení, může tento podnikatelský nápad na svařovací práce přinést dobrý příjem.

Kotle pro lázně

Myšlenka je, že vlastní koupel je sen mnoha soukromých majitelů domů. Pro koupel, jak víte, potřebujete kotel. V dnešní době je v obchodě spousta. Jen zde ceny pro ně "kousnout". Nejlevnější modely vám budou stát 12 až 20 tisíc rublů. Vyspělé - v oblasti 40 až 50 tisíc rublů a ještě více.

Pomocí této myšlenky, můžete uspořádat vlastní podnik pro výrobu kotlů pro vany svařováním bude velmi jednoduché. Zákazníkům může být přitahováno politika nízké ceny produktů.

Demontáž starých komunikací a stavebních konstrukcí

Myšlenka je následující: Často má osoba nebo organizace potřebu demontovat například starý vytápěcí systém. Bez zvláštního vybavení je to velmi obtížné. Tato myšlenka nevyžaduje přítomnost vysoce kvalifikovaných odborníků ve státě. Je zde důležitější dostupnost potřebného nástroje.

O výhodách a nevýhodách

Myšlenka na organizaci svařovací výroby má své klady i zápory.

Kromě svařování můžete nepochybně zaznamenat vysokou popularitu a poptávku na trhu.

Nevýhody, které tato obchodní oblast obsahuje;

 • potřeba slušné počáteční investice do podnikání;
 • potřebu nalézt vysoce profesionální profesionály;
 • poměrně dlouhá doba, za kterou se tato myšlenka vyplatí (od jednoho a půl do tří let).

Sváření se týká těch typů prací, které vzhledem k vysokému technologickému procesu a potřebě speciálního vybavení nejsou k dispozici širokému okruhu lidí. Následně bude podnikání spojené se svařováním nadále významné ještě mnoho let a přinese majiteli dobrý zisk.

Zájem o jiný nápad? V katalogu na našich webových stránkách se můžete seznámit s obsahem široké škály obchodních myšlenek.

Svařování je kouzelné. Obchod na magii

Mnoho věcí způsobuje u některých lidí překvapení, protože se zdá být nevysvětlitelné. A především na tomto schodišti je úžasné svařování. Myšlenky s jedním dotykem pro spojení dvou částí do monolitu, do jednoho celku - se zdají být opravdu magické. Při jízdě po způsobu života nemají prostě muset začít rozvoji různých dovedností a schopností: za prvé, obvykle tvrdí, pájení „soft“ pájka, pak přijde na myšlenku šperků pájení „tvrdé“ stříbrné pájky, ale svařovací myšlenky a zůstat na svém nedosažitelné zářící nahoru !!
>

Právě nedávno...

Z toho bylo několik důvodů. Za prvé, až do nedávné doby, svařování podnikání (i přes všechny své magie) je poměrně nevzhledné podívanou obrovských těžkých transformátorů, sžírajícího tolik síly, že elektrická síť našich garáží a bytů nejsou vedeny a hořel. A pokud jste si nechali sítě, nemohl odolat sousedy - mnohem blikající světlo a řvoucí lednici málokdo mohly zaujmout. To znamenalo, že je třeba posílit rozvodných sítí, kterým se napájecích kabelů na místo, kde to bylo navržené k zahájení podnikání, nebo místo sám musel být umístěn v průmyslových objektech. Za druhé, na trhu nebylo uvedeno tolik svářecích zařízení a ceny za to, říkají, "kousnout". A konečně, za třetí, jakákoli osoba z ulice nemůže jen vzít svařovací masku, elektrodu a začít vařit. Po dlouhou dobu bylo nutné ovládat techniky této "magie" pod vedením zkušeného "kouzelníka".

Situace v daném okamžiku

Ve všech výše uvedených aspektech naše dynamické období přineslo zlepšení, zjednodušení a levnější. Moderní invertory svařovací stroje (střídače) mohou vážit méně než 4 kg (předtím svařovací transformátor váží 30 kg nebo více). Svařovací invertor mnohem více loajální k elektrické síti - ne „rozházet“ nich, a může být i spokojen s domácí sítí byty, prázdninové vesničky (sousedé mohou jen nadávat, ale je nepravděpodobné, že „lézt na barikádách“ kvůli drobné světlo výkyvy, a někdy vůbec ne si všimne). Toho je dosaženo tím, že v svařovacího proudu měniče je realizován prostřednictvím konverze myšlenku vysoké frekvenci, což minimalizuje ztráty a zvýšení účinnosti až do 93-98%. A kondenzátory s velkou kapacitou umožňují svařovacímu střídači akumulovat energii a vyhlazovat impulsy proudové spotřeby ze sítě.

Naši přátelé z Číny a místních výrobců (i když v menší míře) v soutěži pro kupujícího přinesl náklady na svařování měniče (spolu s jednoduchým maskou, držák elektrody a konektoru „pozemní“) na nepravděpodobných 85-100 dolarů.. A některé internetové obchody dokážou tuto dodávku a dodávku do jiné lokality přizpůsobit firmami s kurýrními dodávkami (zkontrolovat osobní zkušenost!). Je třeba poznamenat, že pokud se nejprve objevily na trhu svařovací střídače, byly podstatně dražší než svařovací transformátory, ale nyní jsou ceny téměř stejné.

A konečně, o získání dovedností se nemusíte starat stejně jako předtím. Hodnocení svářečky (jak zkušení a začínající), svařovací začátek vaření měnič je mnohem jednodušší: nedrží svařovací elektroda, ne stříká takže roztavený kov z „lázně“. (. „Lázně“ - svařenec plocha pod elektrody, ve kterých je kov v důsledku působení elektrického oblouku roztaví a stávají se kapalina) V souhrnu: získat určitou jakost svaru pomocí měniče je nutné vynaložit mnohem méně dovednosti a houževnatost.

Svařovací měnič: nyní málo o nedostatcích

Kvůli spravedlnosti je samozřejmě třeba vzít na vědomí nedostatky moderního vybavení. Jak se často děje, jsou organickým pokračováním svých zásluh. Vzhledem k tomu, že svařovací měnič je sofistikované elektronické zařízení, spolehlivost ve srovnání s konvenčním svařovacím transformátorem je nižší. To je pochopitelné: v transformátoru není nic, co by se mohlo přerušovat - může ho "hořit" jen velkým proudem. Zatímco ve svařovacím střídači je několik elektronických spínačů pracujících s velkými proudy a napětím, vysokonapěťovými elektrolytickými kondenzátory s vysokou kapacitou. Všechny tyto prvky mají omezenou spolehlivost (H

Ze všech výše uvedených vyplývá nepopiratelný závěr: kdy, jak ne teď, připojit se k této magii - svařování!

Chcete-li začít podnikat, budete potřebovat méně počátečních investic do vybavení a přípravu pracoviště. Seznam míst (až na lodžie a balkóny), kde je možné organizovat podnikání, se značně rozšířil. (I když je třeba poznamenat, že při stejných bezpečnostních předpisů musí zůstat svaté.) Nemusíte se honit „jeden a pouze“ Uncle Vasya zkušený svařování od dob Nikity Chruščova, aby jej do svého podnikání - moderní svařování představuje snížené požadavky na kvalifikaci. To je důležité v případě, že se ve své firmě počítáte nejen na vlastní ruce, ale i na zaměstnance.

Nápady, nápady, nápady.

Tak relativně low-cost zařízení, malé výrobní prostory a práce může výrazně rozšířit seznam podnikatelských nápadů s jejich pomocí mohou být implementovány. Pokud za starých časů, tato firma si nelze představit bez auta je nutné posunout svařovací stroj, to je nyní master může také přinést na rameni a provádět svařování měniče malou objednávku, po připojení k elektrické síti. To zase otevírá další výklenky na trhu, které dříve nebylo možné pokrýt. Jedná se o mobilitu a malé počáteční investice, které vyvolávají myšlenku dát svařovací střídač domácímu veliteli - "na manžela za hodinu". A v městském bytě a v prázdninové obci pro něj existuje obrovské množství malých, ale velmi důležitých případů. A může být pro kouzelníka malá práce?