Obchodní myšlenka №1215. Šest způsobů, jak získat turisty

Turistická oblast neustále roste a rozvíjí se. Existují nové způsoby, jak pobavit návštěvníky a turisty. Ale staré, již osvědčené podnikatelské nápady nelze odstranit. Všechny z nich umožňují podnikatelům a podnikatelům vydělat si dobré peníze za pořádání různých turistických akcí. Téma cestovního ruchu a rekreace jsme se opakovaně dotýkali pod názvem stejného jména. Dnes Vám nabízíme výběr šesti obchodních nápadů v oblasti cestovního ruchu. Myšlenky jsou odlišné, a to jak z hlediska složitosti implementace, tak i počátečních nákladů a celkové ziskovosti. Někteří z nich jsou vám známí. O ostatních pravděpodobně nic nevíte. Ale v dnešní době jsou všechny relevantní a mohou být klíčem k finanční nezávislosti. Takže pojďme se pustit do první představy o turistické činnosti.

Cyklistické výlety

Kdokoli to řekl a téma jízdních kol nedávno je na vrcholu popularity. Abyste se o to postarali, stačí jít ven do ulice, do jakéhokoliv parku a podívat se na počet majitelů "dvoukolových koní". Obecně platí, že dnešní kola jsou módní. Tento trend by se proto neměl přehlížet. Musíme ji využít v našich vlastních zájmech. A samozřejmě i v zájmu zákazníků.

Možnosti pro výdělek s jízdním kolem - hromada. Nejjednodušším způsobem je uspořádání okružních jízd po okolí města. Potřebujeme malou kancelář s platformou pro jízdní kola. Také budete muset koupit nějaké dobré jízdní kola a přemýšlet nad trasami. Měla by existovat několik cest. Pak existuje šance, že budete mít pravidelné zákazníky. Trasy by měly být vhodné nejen pro jízdní kola (je vhodné ignorovat oblasti, kde je provoz příliš hustý), ale také zajímavé. To znamená, že musí projít některými důležitými místy, na cestě by měly být místní atrakce a prostě krásné lokality.

Dále je vše jednoduché. Můžete nabídnout všem návštěvníkům jít na nezapomenutelný výlet na kole po městě. Samozřejmě, než odjedete, musíte si vybrat skupinu od určitého počtu lidí. Může to být 6, 8, 10 osob.

Další možností pro cykloturistiku je organizace lesa nebo dokonce horská dráha. Vaši klienti nejsou jen turisté, ale skutečný extrémní sportovce, kteří nemají dostatek adrenalinu v jejich každodenním životě. Musíte přistát v lese nebo v horách (jít do jednání s místními úřady), několik horských kol, vybavení (přilby, chrániče loktů a podobně), stejně jako místo k odpočinku, kde mohou sportovci odpočívat a dát si kávu po závodě. Můžete si vydělat buď pronájmem jízdního kola, pronájmem linky nebo oběma.

Slitiny na řekách na raftech nebo lodích

Schéma podnikání se výrazně podobá předchozí verzi příjmů turistů. Pouze jako dopravní nafukovací čluny nebo čluny. A jako cesta - řeka. Jediná věc, na kterou nemůžete zapomenout, by měla být v každé lodi spolu s turisty zkušený instruktor. Koneckonců rafting na řekách může být nazýván extrémním druhem rekreace. Takže - bezpečnost vašich zákazníků by měla být pro vás na prvním místě. Nejlepší ze všech, pokud budou všichni účastníci pojištěni. To vám ušetří mnoho možných problémů.

Takže, organizace podnikání. Nakupujeme dobré nafukovací čluny a vesla. Koupíme vybavení - záchranné vesty, helmy, brýle. Snad správným krokem bude vybavení helmů s akčními kamerami (například Go-Pro). To umožní získat i při prodeji videozáznamů o slitinách, které zákazníci budou nutně chtít koupit jako vzpomínku na svou cestu. Nebo záznamy lze okamžitě zahrnout do ceny služby (takže to bude správnější). Třetím krokem je vyhledávání a nábor instruktorů. Potřebujete pouze ty zkušené lidi. Koneckonců, v jejich rukou život a zdraví vašich zákazníků.

Organizace placeného rybolovu

O tomto obchodním myšlení jsme se již podrobně zabývali v jedné z předchozích publikací. Mnoho lidí ráda miluje ryby. Včetně turistů a rekreantů, kteří přišli do vašeho regionu. Můžete vydělat mnoha různými způsoby.

Pokud máte vlastní rybníček, můžete uspořádat plavbu a také vybavit kompletní rekreační středisko u vody. Pokud není rybník, může být vždy pronajat nebo vytvořen sám. Ano, bude to vyžadovat čas a vysoké náklady. Ale výsledek vás nebude přesně zklamat. Poté, co jste vynaložili peníze na uvedení ryb, můžete využít výhod prodeje lístků na rybolov po mnoho let.

Druhou možností pro výdělek rybolovu je školení každého, kdo chce základy rybolovu. Potřebujeme znát dobré místo pro rybolov. Také potřebujete zařízení, vybavení, návnadu. Dále vydáváme reklamu novinám, zavěšujeme banner, zanecháváme vizitky v cestovních kancelářích města. A čekáme na první hovory od zákazníků.

Pokud žijete na moři a máte loď, můžete organizovat mořský rybolov. Výhodou této služby je, že na jednu procházku do otevřeného moře můžete vzít 500-1000 rublů na osobu. Plus 500 rublů více za poskytování rybářského vybavení.

Prodej turistického vybavení

Další skutečnou představu o podnikání. Turisté a rekreanti se stále více a více. A všichni potřebují určité druhy zboží. To může být kufry, tašky, masek pro potápění, horolezectví převodovka, kola, batohy, grilování, lovecké nože, oblečení, obuv, kompasy, stany, atd Vyčíst, že možná komoditní pozice mohou být nekonečná.

Kromě uspořádání obchodu můžete přemýšlet o pronájmu turistických zařízení a vybavení. To může být dvakrát výnosné. Kdysi si něco koupíte, ale vydělat si to za celou sezónu. A pak dva nebo tři.

Chcete-li uspořádat obojí, budete potřebovat skladiště, skladovací místnost, obchodovací sál a samozřejmě i samotné zboží.

Etnismus

Podnikání, které vzniklo před několika lety, dnes se nevzdává. To je ideální volba pro obyvatele venkova. Věřte mi, existuje spousta lidí, kteří se chtějí vrhnout do vesnického života. V podstatě jsou to cizinci, stejně jako naši obyvatelé ve velkých městech. Mnoho z nich nikdy nebylo ve vesnici, neviděli, jak rostou brambory nebo kde krávy pasou. Tito lidé jsou ochotni zaplatit dobré peníze za to, že prožijí tuto venkovskou barvu na vlastní kůži.

Pokud žijete v jedné vesnici (nebo možná tam, kde žijí vaši rodiče, babičky), pak můžete uspořádat velmi výnosný obchod. Podstata etnické turistiky - obyvatelé měst se zkoumají v roli venkovských obyvatel. To znamená, že žijí v obci (majitelé přidělit pokoj ve svém domě nebo v samostatné budově), vstávat, krmit zvířata, rostliny zapojené do zahrady a na zahradě, kopat brambory, pasení krav, kuchař atd Samozřejmě pod přísným vedením vlastníků pozemků. A za to všechno zaplatí majitelům dobré peníze. Každý den.

Pěší výlety

Jako dítě jste se vydali na táborové výlety. V mateřské škole nebo ve škole. Jednalo se o výlety do místních lesů, polí, řek, jezer. Tak proč si nevzpomínáte na dětství a nezajistíte něco podobného pro turisty? Ti, kteří se chtějí otestovat v mnoha kilometrech, najdou hodně.

Není zde nic komplikovaného. Nejdůležitějšími body jsou trasa a průvodce. Čím zajímavější je trasa, tím více zábavy jsou vaši zákazníci. Takže přijdou znovu nebo alespoň doporučují svým přátelům a příbuzným. Dobrý průvodce (průvodce) dělá zajímavou cestu ještě fascinující.

Závěr. Chcete-li organizovat podnikání, musíte znát místa, kde lidé budou vést. Nesmíte jenom znát cestu. Musíte být schopni vyprávět příběh o každém neobvyklém pahýl. Nemluvě o některých skutečných památkách. A druhý bod - musíte připravit ideální trasu. Nemělo by to být příliš jednoduché (jinak turisté nebudou mít zájem), ale ne příliš komplikované (jinak ne všichni dosáhnou cílové čáry). A přesto - zkuste změnit trasy, změnit existující trasy, učinit je zajímavějšími a rozmanitějšími.

Tento výběr obchodních myšlenek v oblasti cestovního ruchu a cestování skončil. Nyní víte asi šest způsobů, jak vydělat peníze turistům. Zbývá pouze zvolit si tu správnou volbu. Přejeme Vám úspěch!

Jak otevřít podnikání v oblasti cestovního ruchu: nové nápady pro místní cestovní ruch, další příjmy

Každé centrum města má nepochybně obrovské množství historických památek, park-architektonické soubory, úžasné přírodní oblasti. Řekněte o tomto zvědavém turistovi a vydělávejte - můžete, pokud správně rozumíte otázkám, jak začít podnikat ve vašem městě.

Některé nové nápady a univerzální směry místního cestovního ruchu mohou být zvažovány podrobněji.

Nejlevnější vstup: vyvíjí program, přitahuje turisty, pronajme dopravu a provádí exkurzi. Nejjednodušší je pronájem autobusu nebo minibusu - zde, pokud se někteří nezdaří - existuje možnost pojištění jiné společnosti. Potřebujete trasu, průvodce a reproduktor.

Co je na začátku důležité: publikum, které můžete přilákat a kde můžete přilákat turisty. Dokonce i když je to podnikání v malém městě, můžete začít s jeho obyvateli, protože ne vždy obyvatelé vědí, jaké nádherné místa mají blízko.

Cestovat obchodní myšlenky

 • Důraz na historii. Analyzujte historické události vašeho regionu a spojte je s konkrétními místy. Řekněte příběhu. Spojte se s lidovými přesvědčeními, městskými legendami.
 • Pokud existují domorodí lidé - udělejte výlet do typického domorodého domova, řekněte nám o každodenním životě a zvycích, o tom, jak je civilizace zasáhla.
 • Noční výlet. Řekněte nám něco o noční život, tam může být okouzlující přístup - rychlý revue klubů a barů, a například, hovořit o trestní života města nebo se projít přes městské legendy (hrozném brány, dům s duchy a tak příběhy, z nichž existuje mnoho v každé lokalitě).
 • Literární město. I v mladých městech jsou básníci, průvodci, někde je město připomínáno atd.
 • Svátky - spolupráce s agenturami při pořádání oslav, můžete rozšířit svou klientelu. Nebo se můžete stát takovou agenturou sami v rámci cestovního ruchu.
 • Vytvoření eko-vesnic. Stává se módní. Podstatou ekoturistiky je, že uvidíte sami oči, jak můžete žít v souladu s přírodou, aniž byste přilákali auta a škodlivě ovlivnili životní prostředí.
 • Organizace místních farem. Farmy se zvířaty vždy přitahují pozornost, zejména ty turisty, kteří dávají přednost rodině. Farma může být klasický: s králíky, prasata, kozy, ovce, slepice a specializované, například určených pro chov koní, exotických ptáků, ryb a dokonce i pštrosi, pávi, plameňáky. Vše závisí na klimatických podmínkách konkrétního regionu;
 • Koňské, cyklistické a turistické trasy. V téměř každé oblasti, s přihlédnutím k místním podmínkám, je možné vytvořit mapu tras pro pěší turistiku, jezdecký, jízda na kole, kde daná osoba kromě zdravotních výhod obdrží spoustu příjemných zážitků, například, se zastávkou na místní jezero, řeka, parku a chráněné krajinné oblasti, a tak dále. e.
 • Vytváření tematických turistických oblastí. Bude to jasnější na konkrétním příkladu - hradu Garibaldi v novogotickém stylu, který je postavený v oblasti Samara. Nyní byla zadána pouze první linka, ale denně sem přijíždí 500 turistů. Takový komplex bude mít průzkumnou věž s výhledem na moře Zhiguli, restauraci ve věži, mini-hotel, vybavenou pláž, sportovní hřiště, grilování a kempování v lese. Takové projekty vyžadují solidní investice, ale také velmi rychle vyplácejí;
 • Kempování pro mládež. Kdysi byla doba provádí takzvaný „blesk“, dnes je tato idea přerostla vytváření speciálních programů pro školní děti a dorost. V zimě i v létě můžete objevovat krásy své rodné zemi, ale hlavní věc - naučit zároveň přežít v lese, ryby, oheň, postavit stany, orientovat se v terénu, úkryt před nepřízní počasí, atd. Ani pro to není třeba odesílat do vzdálených zemí!

Další příjmy v cestovním ruchu

 1. Krátkodobé exkurze naznačují dostupnost pohodlného autobusu a profesionálního průvodce. Ano, během přestávky můžete zastavit v útulné kavárně a posílit síly. Pokud tato kavárna není vaší dceřinou společností, pak můžete s majitelem hovořit o slevách nebo procentních sazbách pro přilákání významného počtu zákazníků.
 2. V případě, že je turistická cesta plánována na delší dobu, pak připravit pokoje pro odpočinek a ubytování turistů nutně, rozpočet - ubytovny.
 3. Samozřejmě, jako další příjmy můžete zvážit suvenýry, stejně jako prodejní automaty pro jejich prodej.
 4. Zohlednění zkušeností s průvodci z horských zemí - nákupy a kontakty s obchodníky.

Sezónnost - podnikání není překážkou

Turistické služby můžete nabídnout po celý rok, ale pouze během sezóny. Například, Krym je populární pro turisty v nejvíce léta. Kulturně-tatárské a slovanské dědictví, námořní témata, vinné sklepy - výlety zde mohou být turistům poskytovány po celý rok.

Vypracujte programy pro všechny roční období.

Bez ohledu na zvolený směr nezapomeňte na neustálou reklamu. Zájmy lidí jsou velmi odlišné! Předměty náboženství, historie, kulturní akce, aktivní turismus. Chcete-li prezentovat své území lidem ze všech koutů světa - v oblasti cestovního ruchu je to klíč k úspěchu.

Zajímavou volbou pro zahájení rozpočtu je úzká specializace, například náboženské. Mnozí poutníci navštěvují různá místa, organizují své cesty, dělají je pohodlnější a bezpečnější - je to nejen výnosné, ale také dobré.

Další prodej

Pokud jde o další prodej služeb v oblasti cestovního ruchu - automatizaci mnoha procesů, tak pro výlety mají vorkl systém, s jehož pomocí je možné prodávat a letu - aviasales - online affiliate programů, kde dostanete procento z prodeje letenek.

Nejvíce neobvyklé turistické obchodní nápady

Životní úroveň každoročně roste. Stále více občanů si může dovolit cestovat po Rusku, poblíž a daleko v zahraničí. Turistický podnik nabízí různé možnosti pro volný čas pro každý vkus. Nabídka roste, protože poptávka roste a je to opravdu potěšení.

Pokusíme se mluvit o neobvyklých a velmi zajímavých myšlenkách pro turistickou firmu.

Často si nepřemýšlíme o tom, jak špatné se může město naučit i místnímu obyvatelstvu. V jakémkoli velkém městě existují místa, která ani obyvatelé měst v několika generacích neměli podezření. Jsou to místa, která nelze nalézt v turistických prospektech, nebo jej najdete na mapě - opuštěné budovy, otevřené k návštěvě střechu s krásným výhledem, dvory, maloval graffiti, a mnoho dalšího, co je obvykle srovnáno z očí, ale o nic méně atraktivní z ní as pro domácí obyvatele a turisty. Pamatujte si, jak často jste se nudil v exkurzi v příštím muzeu? Ve skutečnosti někdy zajímavější dozvědět se o centra první ruky, vidět spletité ní cítit život vaší pleti města, spíše než příběhy průvodce. Musíme se pokusit najít lidi, kteří vám takové město ukáží. Můžete jít na vzrušující procházku, nezapomeňte na opatření.

Velmi zajímavý a levný obchod byl vynalezen Američanem. Tam je tento obchod není moc trochu, ale již tři roky. Pronajal školní autobus, který přivádí turisty do všech pizzerií ​​ve městě New York, kde hosté mohou ochutnat pizzu a poslouchat fascinující příběh o samotné instituci. Celá akce trvá asi pět hodin a stojí to všechno potěšení jen přes padesát dolarů. K dispozici je také vycházková verze takové exkurze.

V dnešní době existuje obrovské množství restaurací. Chcete večeři? Máte všechny šance, že to uděláte, aniž byste porušili zákon. Ve městě Volterra můžete rezervovat stůl ve skutečném vězení. A je tu málo lidí, kteří chtějí, a někdy musí čekat na řadě několik měsíců. Při vchodu budete potkani strážci, budete provádět vyhledávání, všechny nebezpečné a podezřelé věci budou muset zůstat v cely za účelem ukládání osobních věcí. Celkově může mít restaurace asi stovka lidí najednou. Náklady na večeři jsou demokratické - 25 eur, za tyto peníze můžete jíst pokrm národní italské kuchyně a vypít sklenici vína.

V Německu nemůžete jen večeřit ve vězení, ale také tam zůstat na noc. Hotel Alcatraz vás zve k strávení nezapomenutelných nocí ve vašich zdích. 56 pokojů hotelu má různé stupně pohodlí, od skutečného vězení, samozřejmě, jsou různé podmínky, ale pokoje s toaletou ve stejné místnosti jsou také přítomny. Luxusní byty, respektive, a bude to stát trochu víc. Kamery jsou vybaveny televizory, wi-fi, vysoce kvalitními instalacemi. Zaplaťte za toto potěšení bude mít kolem 80 eur.

Chcete ušetřit na noc? Někdo Bert Milton přišel s vynikající alternativou. Navrhuje vybudovat síť pětihvězdičkových hotelů pro pokoje, ve kterých nebude zapotřebí platit. Na oplátku hosté se zavazují, že mají sex přímo v místnosti, kde jsou nainstalovány webové kamery a on-line vysílání na World Wide Web. Fanoušci peeping za to, že se milují v reálném čase, budou pro tuto radost potěšit. Podle odhadů specialistů může tato podnikání přinést více než deset milionů dolarů z příjmů za rok. Můžete začít s malou sítí hotelů a poté je distribuovat po celém světě.

Pro milovníky procházky na moři Transparentní kánoe Kayak přišel s ohromující v jeho jednoduchosti a ne méně působivé pro zážitek na lodi výlet "bez dna." Přesněji, spodní část lodi je, ale je vyrobena z průhledného plastu, který umožňuje snadné pozorování mořského dna, vychutnat si krásu korálů, dívat se na mořský život. Loď je robustní a nezajišťuje žádné nebezpečí pro cestující. Je vhodné, abyste studovali rozmanitost mořského dna a nepotřebujete potápět s aqualungem a můžete trávit čas pohodlím.

Hodně popularity se těší podnikání jedné z turistických společností v Los Angeles. Scott Michaels, majitel firmy, říká, že tento nápad se stal tak populárním, že počet zákazníků již činí desítky tisíc. Co dělá tento podnik? Organizace exkurzí do míst, kde hvězdy zemřely - slavní herci, zpěváci, postavy. Prohlídka trvá zhruba tři hodiny, během kterých se turistům objeví stovka tragických míst, hroby slavných osobností, památky s nimi spojené. Lidé pocházejí z celého světa, aby navštívili tuto exkurzi a viděli vlastním očima to, co viděli v posledních okamžicích svého života.

Dalším druhem turistiky pro ty, kteří rádi ztuhnou nervy. Tito lidé jsou zpravidla lidé, kteří nemají v životě dostatek vzrušení - kancelářských pracovníků, úředníků a jen lidí, kteří se chtějí otestovat silou. V jednom z malých měst Austrálie byla taková extrémní druh rekreace. Za 35 dolarů se doporučuje strávit 15 minut jeden na jednoho s krokodýlem. Muž je umístěn v průhledné krabici a spadne do vody, kde už čeká na krokodýl. Turista zde není v nebezpečí, protože chrání stěnu buňky, ale je těžké to vysvětlit mysli a tělo dostane svou část adrenalinu. Majitel podniku říká, že počet klientů roste každý den. Podobné myšlenky jsou prováděny s použitím žraloků, takže myšlenka není zcela originální, ačkoli se buňka používá v tomto případě.

Velkou nápad realizoval Nektar Pulse. Docela obyčejný obchod na první pohled - vydávání průvodců do měst po celém světě, všechny známé cesty s seznamem atrakcí, které stojí za to vidět, podrobné mapy a fotky. Co je odlišné a zvláštní na tohle se ptáte. Právě tito průvodci napsali obyvatelé města s vlastními zvláštnostmi, preferencemi, rysy, znalostmi. V každé kopii jsou k dispozici krátké informace o autorech, které by turistovi umožnily vybrat osobu podle svých zájmů. Taková procházka by neměla nikoho nechat lhostejnou.

Užitečný průvodce organizací turistického ruchu: 11 způsobů, jak organizovat turistickou firmu, hlavní výhody a nevýhody, nuance jeho organizace a chování

Organizace vlastního podnikání v oblasti cestovního ruchu zůstává relevantní, již řadu let je v poptávce. Toto místo pro podnikání nezastaví, je stále ve stavu rozvoje a růstu. Stejně jako v ostatních odvětvích podnikání existuje také zdravá konkurence, takže inzerování vlastních jedinečných služeb je prostě nezbytné.

Každoročně rychle roste tok turistů, je to další rozumný argument ve prospěch investování kumulovaných prostředků konkrétně do cestovního ruchu. Počet klientů je faktorem, který může ovlivnit ziskovost v odvětví cestovního ruchu, růst zisku. Zvyšování toku zisku podporuje současné sezónní nabídky a výhody pro stálé zákazníky. Každý den existují nové tvůrčí nápady pro organizaci turistického ruchu. Každá společnost, která usiluje o dosažení finančního úspěchu v oblasti cestovního ruchu, by nejen měla zákazníkům nabízet výhodné výhody pro zákazníky, sezónní výhody, ale také vytvořit jedinečnou nabídku na trhu, která bude mít vysokou poptávku.

Realizace turistická zařízení

Aktivní typ cestovního ruchu dnes získává dynamiku. Dnes je spousta lidí, kteří chtějí strávit dovolenou nejen v komfortních hotelech a vybavených písečných plážích, ale také ve venkovním stanu. Pro realizaci turistické inventury bylo účinné, podnikatel potřebuje předem zjistit potřeby zákazníků.

První podmínkou pro úspěšné fungování turistického obchodu je jeho dobrá poloha, dobře vybrána a cenově dostupná. Je také možné zřídit centrum pro vydávání podobných nábojů za účelem pronájmu, realizovat je přes internet, vytvořit z druhé ruky pro prodej použitého turistického vybavení. Všechny tyto činnosti pomáhají snižovat náklady, ale zvyšují poptávku po těchto produktech.

Nové místo pro podnikání - karavanování

Dnes se stále více rozvíjí nový směr cestovního ruchu nazvaný karavanning. Tento termín znamená pohodlný způsob cestování, abyste dosáhli toho, nebudete potřebovat drahé poukazy na střediska, letenky. Jediné, co potřebujete koupit nebo pronajmout, je speciálně vybavená dodávka, tzv. Dům na kolech. Tento způsob cestování hmotnosti ziskových výhod - není třeba nést těžký náklad na zádech v podobě batohu stan žít v jednoduché, zaplatit za ubytování v motelech, cestující získat úplnou svobodu jednání, protože nejsou vázány na konkrétní místo.

Můžete se zabývat prodejem nových dodávkových automobilů, pronajmout je nebo žádat o speciální prohlídky organizované společností pro klienty.

Oblíbená cyklistika

Cestování na kole je nejen příjemným způsobem zábavy, ale fyzické námahy, které podporují všechny hlavní svalové skupiny v tónu, výrazně zlepšují celkový stav postavy. Cyklistická jízda se může stát fascinující cestou, jejíž příznivé účinky lze srovnávat s dlouhou návštěvou posilovny. Další výhodou organizace tohoto druhu podnikání je to, že kolo nezkazuje životní prostředí, výrazně šetří peníze a čas.

K organizaci takovéto cyklistiky je třeba vytočit pro tento zkušený personál, realizovat zajímavé nápady pro vytvoření jedinečných cest s různou mírou složitosti.

Extrémní lyžování

Tento druh extrémní zábavy vznikl poměrně nedávno, ale mnoho občanů naší země to ještě neví. Zvýšený zájem o tento druh extrému se projevuje u mladých lidí, kteří se snaží zažít neuvěřitelný nárůst adrenalinu, mezi střední generací je také mnoho lidí, kteří jsou připraveni zažít nové nezapomenutelné pocity.

Tento druh zábavy je skok z dostatečně vysokého bodu na pružném dlouhém laně, který je pevně připevněn k nohám. Tento druh sportovní zábavy je spojen s určitým rizikem, takže je třeba vybrat zkušený personál v personálu, získat kvalitní vybavení a naučit se vybrat správné předměty pro extrémní skoky.

Organizace zajímavých aktivit pro volný čas

Vytvoření animovaných svátků se stává dnes jedním z nejoblíbenějších typů služeb, protože každý má dostatek představivosti k organizaci zajímavého volného času. Takový program může mít nejen zábavné zaměření, ale může být organizován na téma sportu. Můžete si vytvořit odpočinkovou dovolenou pro zákazníky nebo jinou zábavu, ale cílem vytvoření podnikání je zvýšit radost ze zajímavého volného času.

Organizace sportovního a amatérského druhu cestovního ruchu

Amatérský typ turistiky je zvláštní turistickou cestou po nezávisle zvolené trase. Zkušení instruktoři doporučují klientům testované trasy, ze kterých si zvolí vhodnou možnost.

Sportovní turismus je považován za pokročilý typ nezávislého cestovního ruchu. Tyto cesty mají vysokou složitost, takže jejich organizace se provádí na státní úrovni. Oba tyto druhy cestovního ruchu jsou považovány za dobré druhy potěšení, takže přinášejí dobré zisky.

Provádění unikátních výletů do míst moci

Trendový trend je považován za zamilování s různými neobvyklými jevy. Někteří lidé věří v nejrůznější anomální zóny v dobré štěstí. mnozí cestující jsou si jisti, že v mocenských místech mají štěstí, protože pravdy, které jsou pro jejich porozumění nedostupné, budou odhaleny.

Organizace sezónních zájezdů na těchto zvláštních místech bude také docela zisková, protože tok návštěvníků roste každým rokem. Taková místa, kde se člověk dokonale cítí, ve skutečnosti existuje. Zvláštním příznivým účinkem na lidské tělo jsou horské krásy Altaj, Ural, čisté lesy Sibiře.

Každý nováček podnikatel může organizovat speciální výlety na zvláštní místa, získávat duchovní zážitek.

Tvorba speciálních dětských hotelů

Další atraktivní místo v turistickém průmyslu je organizace dětských hotelů. Mnoho rodičů chodí spolu s dětmi do prázdnin, někteří chtějí odpočinout od všeho a odpočívat. Existují osvědčené způsoby řešení tohoto problému - dát dítěti své drahé děti prarodičům nebo poslat do zdravotního tábora. Malý hotel, který byl vytvořen speciálně pro mladé hosty, je považován za kreativní myšlenku.

Za tímto účelem si můžete vybrat krásný pokoj v atraktivním prostředí, pohodlné pokoje určené pro 1 až 4 děti, různé druhy zábavy pro drobné potřeby. V hotelu pro mladé hosty by měli pracovat kompetentní pedagogové, malá útulná jídelna.

Podzemní zelený park

V souvislosti s rychlým tempem rozvoje měst a hustým rozvojem území zůstává méně a méně volných oblastí pod zelenými parky. Nemůžete-li přidávat místo pod zeleným parkem, pak v některých evropských městech musíte rozptýlit takové plochy na prostorných střechách bytových domů nebo vytvořit parky pod zemí.

Takový jedinečný park pod zemí může být skutečnou hodnotou pro turisty, lidé z celého světa přijdou, aby to viděli. Aby takový park fungoval normálně a rozvíjel, je nutné vytvořit speciální osvětlení a další podmínky pro pohodlný rozvoj rostlin. za tímto účelem je nutné použít moderní high-tech řešení, vytvoření takových parků se může stát zdrojem vynikajících zisků.

Vytvoření prádelny pro turisty

Mytí v podmínkách výletů pro mnoho lidí se zdá být problémovým úkolem, kterého se téměř každý cestující setkal. Zpravidla se sami o sobě vezou minimální věci, v podmínkách omezené vody je nutné odložit mytí až do vhodné příležitosti.

Relativně nedávno přišel jeden australský vynálezce Ashley Newland s malou přenosnou pračkou s hmotností pouhých 150 gramů, aby bylo zapotřebí pouze 3 litry vyčištěné vody. Tento zázrak technologie stojí jen 40 dolarů. Tato pohodlná věc bude brzy zažít vrchol své popularity, můžete udělat tyto kompaktní modely nebo organizovat centrum, kde si turisté mohou umýt své věci.

Populární ekoturistika

To je další zisková oblast v oblasti cestovního ruchu, která se správným přístupem může stát trvalým zdrojem příjmů. Tento typ cestovního ruchu znamená úplné opuštění tradičního odpočinku v útulných hotelech, kde je zahrnuta celá řada služeb. Jeho úkolem je opustit tradiční komfortní zónu, vytvořit atmosféru úplné jednoty s přírodou. Tento druh rekreace je vyžadován pro ty podnikatele, kteří jsou unaveni z velkých megacities, módní pětihvězdičkový.

Chcete-li otevřít podnikání v oblasti ekoturistiky, je třeba si vybrat místo, kde jsou přítomné nedotčené přírodní krásy. Za tímto účelem je vhodná malá vesnice, kde každý obyvatel města může krmit kuřata a kachny, vařit v opravdovém ruském lázni a užít si pravé ruské hostiny. Odpočinek v současném ruském výpadu je skvělý způsob, jak obnovit fyzickou a duševní sílu.

Akvizice provozní cestovní společnosti

Na základě oficiálních statistik se loňský rok vyznačoval cestovním ruchem v nárůstu tržeb operačních firem. Indikátor poptávky v tomto segmentu však zůstává vždy konstantní. Na pozadí změn směnného kurzu se mnoha tvůrcům cestovních kanceláří podařilo předvídat jejich pravděpodobný kolaps. Vznikly finanční problémy s velkými tour operátory a sloužily jako důvod pro prudký nárůst jejich prodeje.

Navzdory tomu domácí cestovní ruch je pro mnoho investorů stále slibnou výbavou. Mnoho vedoucích pracovníků firem nesplnilo požadavky moderních zákazníků, protože plně nevyužívaly inovace. Mezi ně patří tyto důležité moderní technologie:

 • úplný nedostatek řádné komunikace s klientem na internetu;
 • Dostupné internetové zdroje nejsou aktualizovány tak často, jak to vyžaduje moderní čas;
 • neexistuje žádný detailní online zdroj informací o aktuální cestovní kanceláři;
 • všechny služby na stránce nefungují správně, potřebné platební systémy nefungují.

Aby se předešlo takovým problémům s pravděpodobným pádem společnosti v budoucnu, začátečník může organizovat online agenturu.

Hlavní výhody elektronické agentury

Segment online zpravidla nabízí zákaznické zboží za snížené náklady díky spolupráci s dodavateli.

Takové online agentury mají následující výhodné výhody:

 • výrazně šetří drahocenný čas zákazníka;
 • klient před sebou vidí hotovou nabídku se všemi následujícími detaily, nemusí detailně specifikovat. Jediná věc, která může být zapotřebí, je pomoc při vyplňování elektronické formuláře a opravě zvolené trasy pro cestu;
 • aplikace moderních technologií a vývoje.

Některé cestovní kanceláře se zabývají vývojem unikátních systémů pro nalezení správných informací na webu. Ti podnikatelé, kteří již otevřeli cestovní kanceláře, poznamenávají, že Rusové často používají internet při objednávání zahraniční cesty než zástupci Evropy. Ale míra pronikání našich ruských turistů do sítě neustále roste. Jak ukazují statistiky, mnoho Rusů si před výběrem konkrétní prohlídky prohlíží informace v síti. Z tohoto objektivního důvodu mnoho cestovních kanceláří vybírá jako svou hlavní činnost organizaci domácího cestovního ruchu, protože naši krajané mají především zájem o krásy své země, raději mají více odpočinku na území země, než je opustit.

Při vytváření takovéto online podnikání může začínající podnikatel čelit následujícím problémům:

 • aby se ujistil, že jejich finanční prostředky převedené na cestovní kancelář mohou bezpečně svěřit jakékoli společnosti provozující prostřednictvím internetu, mnozí zákazníci dávají přednost osobnímu navštívení stávající kanceláře společnosti. Tam uvidí tým, který pomůže při vyřizování povolení uhradit všechny formality;
 • všechny nahrané na stránky rezervačního a platebního systému by měly fungovat jako hodiny, nedávejte žádné chyby, jinak by mohlo dojít k finančnímu podvodu. Nestabilní pozice cizí měny ovlivňuje konečnou cenu jízdenky;
 • postup vrácení a výměny zakoupených jízdenek je poměrně těžký a dlouhý;
 • v takové práci existuje vždy riziko úniku důležitých informací, protože pro provedení platby musí klient zadat jedinečné číslo osobní placené karty, důležité osobní údaje.

Mnoho expertů tvrdí, že organizace oficiálních internetových agentur musí být zahrnuta do oficiálního daňového základu. Současně musí skutečně prokázat, že se tento nový typ činnosti bude dlouhodobě rozvíjet a v průběhu let bude pozorován pouze postupný růst tohoto odvětví.

Důležité výhody otevření podnikání v oblasti cestovního ruchu

Mnoho podnikatelů volí cestovní ruch jako svou hlavní činnost, otevření podnikání v této oblasti má následující výhody:

 • investované peníze se rychle vyplatí;
 • pro otevření je nutné malé množství;
 • rychlé zvýšení ziskovosti podniku;
 • přítomnost stabilního legislativního rámce zaměřeného na regulaci činnosti cestovních kanceláří a provozovatelů.

Jak organizovat cestovní kancelář od začátku je mnohem snazší získat operační společnost s důležitým nehmotným majetkem, včetně dobrého, čistého jména, nahromaděných zkušeností z úspěšných reklamních kampaní a dostupnosti klientské základny.

Malý součet

Shrnutí všech výše uvedených skutečností, vytvoření vlastní cestovní kanceláře nebo nákup ready-made podnikání je slibná akce. Při počátečním otevření podnikatele očekávejte malé náklady: měsíční pronájem kancelářských prostor, pronájem 2 kvalifikovaných zaměstnanců, nákup potřebného nábytku a kvalitní kancelářské vybavení. Poté, co je vše urovnané, můžete začít aktivní aktivitu, protože provize od jakéhokoliv tour operátora činí až 10% celkových nákladů na turné. Turistika miluje přesnost a včasné informace, chyba v době odjezdu může stát operátorům několik tisíc rublů.

Nejvíce neobvyklé turistické obchodní nápady

Pokračujeme v publikování recenzí různých obchodních myšlenek z celého světa. Předtím jsme psali o podnikatelských nápadech založených na výrobě výrobku, na podnikatelských nápadech pro ženy, na myšlenkách s minimálními náklady a na myšlenkách domácího podnikání.

Dnes budeme hovořit o myšlenkách podnikání v cestovním ruchu. A většina z nich bude, mírně řečeno, ne zcela běžné a standardní. Ale o všechno v pořádku. Je třeba poznamenat, že cestovní ruch se rozvíjí velmi aktivně nejen v zahraničí, ale iv Rusku. Existují nové směry, nové cestovní kanceláře. Počet turistů každoročně roste, což se nemůže radovat. Odpočinek a cestovní ruch se stávají nepostradatelným atributem lidí.

Místní obyvatelé - průvodce

Pokud vezmete v úvahu malé městečko, pak možná není místo, kde by každý návštěvník navštívil. Pokud však vezmeme větší město nebo metropoli, například Moskvu nebo Petrohrad, jsou zde stovky a možná tisíce zajímavých míst, kde domorodí lidé nejenže neudělali, ale neslyšeli o nich.

Takovými místy mohou být opuštěné budovy, krásná místa v parcích, v přírodě, snad dokonce krásný panoramatický výhled ze střechy domu atd. Kromě místních obyvatel je mnoho turistů, kteří mají mnohem větší zájem vidět město očima obyčejných lidí, jeho obyvatel, spíše než chodit na standardní exkurze.

Chcete-li provést, musíte najít lidi, kteří taková místa zná, shromáždit skupinu, postarat se o bezpečnost a poslat je do improvizovaného treku. Ujišťuji vás, že zůstanou spokojeni, a také poradí vaší agentuře svým přátelům.

Pizza výlety

Americký Scott Wiener otevřel společnost nabízející výlety na pizzu. Turisté jsou odvezeni do různých pizzerií, ošetřeni na pizzu a informováni o zvláštnostech a historii instituce. Náklady na tour jsou $ 55, běží v neděli. Turisté jsou přepravováni školním autobusem do téměř všech pizzerií ​​v New Yorku. Prohlídka trvá asi 5 hodin. Individuální a pěší výlety jsou také nabízeny. Podnikání existuje a přináší značné zisky více než tři roky.

Hotel a restaurace ve vězení

Malé městečko Volterra, poblíž Pise a Florencie, poskytuje svým návštěvníkům jedinečnou příležitost k večeři nejvíce, že existuje skutečné vězení. Ale dostat se tam není tak snadné. Nejdříve je třeba předem zaregistrovat. Fronty se protáhnou po celé týdny a dokonce i měsíce. Pokud se vám stále podařilo rezervovat stůl, budete muset projít osobní prohlídky, nechat většinu položek v úschovně a pak jít na váš stůl.

Hala je navržena pro 100 míst. Cena večeře činí 25 eur. V ceně je zahrnuta jídla, většinou tradiční italská kuchyně a sklenka vína. Ale v Německu šli ještě dál a udělali hotel z vězení. Hotel Alcatraz - toto je název tohoto hotelu, má 56 pokojů různých komfortu.

Tam jsou luxusní pokoje, které se liší od podobných místností v jiných hotelech, ale tam jsou možnosti rozpočtu - s jedním lůžkem a "parasu" v rohu. Samozřejmě, není všechno tak špatné jako v reálných věznicích. Lůžko, stejně jako vodoinstalace, dobré kvality, vše je čisté. Pokoj má TV a dokonce i bezdrátové připojení k internetu. Překvapivě jsou tato čísla nejoblíbenější mezi turisty. Cena jedné noci je 79 eur.

Volný sex hotel

Berth Milton, výkonný ředitel společnosti Private Media, navrhl a již testoval svůj nápad v oblasti hotelového podnikání. Podstatou myšlenky je vybudování pětihvězdičkového hotelu, jehož pokoje budou zdarma poskytovány.

Na druhou stranu, hosté budou povinni milovat, jehož proces bude vysílán přes internet, aby mohli fanoušci nahlížet. Odhaduje se, že jeden hotel bude moci přinést více než 40 milionů dolarů ročně. Bert plánuje vytvořit celou síť hotelů po celé zemi a možná i po celém světě.

Chůze na průhledné lodi

Průhledná kanoe-kajak vyvinula neobvyklý, průhledný člun a nabízí všem, kteří chtějí projít se po moři. Krása tohoto člunu spočívá v tom, že rám je vyroben z hliníku a dno je vyrobeno z průhledného plastu. Díky tomu se během procházky můžete snadno podívat dolů a sledovat procesy, které se odehrávají v hlubinách moře. Výlety lodí jsou obzvláště oblíbené na korálových útesech, kde je voda zvláště průhledná a bohatý vodní svět je viditelný pouhým okem.

Turistické podnikání v místech smrti celebrit

Dearly Departed Tours - cestovní společnost z Los Angeles, která vede zcela neobvyklé exkurze - místech smrti hollywoodských osobností. Exkurze trvají 3 hodiny. Během této doby si návštěvníci prohlédnou více než 100 atrakcí, včetně místa, kde se stala nejhorší událostí a vlastně hrob sám se stalo celebritě. Scott Michaels, majitel společnosti a průvodce na částečný úvazek, říká, že podnikání je ve vysoké poptávce. Od založení firmy vedl exkurze pro více než 10 000 turistů z celého světa.

Extrémní turismus

Tento druh cestovního ruchu je poptávka mezi lidmi, jejichž život je spíše klidný a často i nudný. Mohou to být kancelářští pracovníci, manažeři atd. Oni a mnoho dalších, chtějí mě ztuhnout nervy, abych se otestoval. Tak například v australském městě Darwin byla otevřena neobvyklá atrakce. Přeje si, aby lidé, vložili do průhledné klece a ponořili se do vody s statným krokodýlem. Délka události je 15 minut.

Ačkoli osoba z krokodýla a chrání tlustou stěnu krabice, adrenalin v krvi stoupá a turisté dostávají to, za čím přišli. Podle Michaela Scotta, majitele společnosti, počet klientů rostl od počátku a poměrně rychlým tempem. Cena atrakce je 35 dolarů. Toto není originální nápad. Pokud vím, něco takového se už dávno cvičí s žraloky. Je pravda, že namísto průhlednosti používají skutečnou železnou klec.

Průvodci od místních obyvatel

Společnost Nectar Pulse publikuje průvodce do Evropy. V současné době jsou k dispozici průvodce pro Vídeň, Stockholm a Londýn. Podnikání samo o sobě je běžné. Čtenář bude klást otázku: No, říkají, co může být zvláštní o průvodcích, nudných knihách s popisy památek?

Vyvrcholení příruček od Nectaru Pulz je, že jsou napsány obyčejnými lidmi, kteří žijí ve městě, který chcete navštívit. Navíc, průvodce pro stejné město je napsán různými lidmi. Určím lidi s jiným charakterem a různými zájmy. Než si koupíte průvodce, můžete se seznámit s popisem (profilu) spisovatele a zvolit si pro sebe "spřízněného duše", který určitě ví, co se vám líbí ve městě!

Obchodní nápady v oblasti cestovního ruchu

Dnes přes 40% turistických destinací v zahraničí není finančně dostupné obyvatelům Ruska. Zůstat nad vodou a úspěšně rozvíjet cestovní ruch v zemi pomůže novým myšlenkám podnikání v cestovním ruchu.

Myšlenka cestovního ruchu by měla být nejen zajímavá, zajímavá, ale také finančně proveditelná. Otevření cestovní kanceláře by mělo začít s ztělesněním originálních obchodních nápadů. Příklady:

 • cestovní ruch online;
 • hotel na kolejích;
 • soustředění nebo "výlet all inclusive";
 • cestovního ruchu pro osoby se zdravotním postižením.

Výhodné nápady turistického ruchu a pokyny, jak se na ně vztahovat, najdete v materiálu tohoto článku.

Domácí cestovní ruch: nevýhody a výhody

Každá letní sezóna zvyšuje příliv krajanů o 5 až 7%, což není špatný investiční impuls pro rozvoj infrastruktury cestovního ruchu.

Náklady na úspěšnou realizaci myšlenky cestovního ruchu v Ruské federaci jsou značně nadhodnoceny. Šablona cestovního ruchu a nízká kvalita jejího podání v současné době jsou považovány za hlavní faktory, které odrazují turistický tok krajanů.

V tomto ohledu vám doporučujeme, abyste ovládli mechanismy myšlenky podnikání v oblasti cestovního ruchu sami. Za prvé, pouze abyste mohli zaručit pohodlí trasy. Zadruhé, při správném plánování nápadů pro podnikání výrazně ušetříte rozpočet společnosti. Kromě toho mohou zbytkové fondy realizovat pomocné obchodní myšlenky v oblasti cestovního ruchu.

Poznamenáním nedostatků, nezapomeňte na výhody rozvoje cestovního ruchu v Rusku:

 • rizika s partnery v cestovním ruchu jsou minimální;
 • finanční ztráta podnikatelského nápadu je minimalizována;
 • závislost na cizí měně chybí;
 • široká škála klimatických zón pro realizaci podnikatelských nápadů;
 • neexistují žádné územní ani klimatické omezení.

Rozsah poptávky po službách cestovního ruchu dnes není omezen a od exkurzí až po extrémní turistiku.

Cestovní ruch online

Moderní rytmus života diktuje vlastní pravidla. Cestování online je nejen vynikající alternativou pro turisty, ale i inovativní obchodní oblastí.

Dnes díky inovativním technologiím můžete realizovat myšlenku cestovního ruchu online bez opuštění vašeho domova. Všechno, co turista potřebuje, je přístup k internetu a multimediálním zařízením pro vizualizaci prohlídky.

Výběrem směru cesty je turista ponořen do skutečně virtuálního světa. Prostřednictvím speciálních sklenic, snímačů transceivery a webové kamery na průvodci se prohlídka vysílá zákazníkovi v reálném čase.

Chcete-li dosáhnout podobnosti se skutečnými snímači snímačů nápovědy, které signalizují vodítko směru dalšího kroku. Barevně doplněná prohlídka může komunikovat s průvodcem, který vám poví historii místa.

Dále můžete objednat informačnou podporu cesty, ve které bude průvodce podrobně seznámit s funkcemi zvoleného místa.

Dnešní implementace takového turistického nápadu bude vyžadovat vybavení pro technické vybavení:

 • síťový server pro přenos toků informací na vzdálenost mnoha kilometrů;
 • Gopro kamery;
 • Překladatelé pro přenos fotografií online;
 • Počítačová zařízení pro snímání a zpracování videa;
 • brýle virtuální reality.

Přípravné aktivity pro zavedení myšlenky podnikání v oblasti cestovního ruchu po nákupu zařízení právě začínají. Nejprve je třeba identifikovat nejdůležitější turistické trasy a být připraveni provést individuální prohlídky.

Za druhé, je třeba najít zkušené průvodci, jejichž profesionální znalosti a dovednosti v cestovním ruchu vytvoří silnou konkurenční výhodu.

Zatřetí je nutné vyškolení personálu při certifikaci manipulace s pracovním zařízením. Myšlenka turné je postavena na stabilním připojení k internetu v přírodním terénu trasy.

Za čtvrté, vytvoření oficiálního portálu dnes není jen tváří společnosti, ale také důležitou strategickou platformou pro on-line cestovní ruch. Doplnit reklamní a informační podporu podniku může být:

 • sociální platformy, jako je instagram, vk a periskop;
 • krátké fragmenty on-line cestování, jejichž přítomnost v pásku potenciálního spotřebitele prodává službu v klidu.

Díky aktivní činnosti služby bude návratnost obchodní myšlenky dosažena za 13 měsíců. Počáteční kapitálové investice se počítají ve výši 5 300 000 rublů.

Hotel na kolejích

Nedávno získal úctu moderního kupujícího a stal se tak snadným. Zvýšení konkurenční výhody a efektivní realizace v oblasti cestovního ruchu vám pomohou vytvořit jedinečný nápad pro podnikání - hotel na kolejích.

Hotel na kolejích je úspěšnou symbiózou pohodlného cestování a ubytování klientů. Čísla Coupe se neliší od tradičních předchůdců. Výrazná vlastnost komerčního prostoru je vyjádřena svým kompaktním, ale pohodlným uspořádáním.

Chcete-li uspořádat výdělečnou železniční prohlídku, pomůže vám podnikatelský plán, v němž by měly být zobrazeny následující položky:

 • Dokumentační a certifikační činnost;
 • získání vhodných prostor;
 • opravy a zdobení a zdobení;
 • nákup specializovaného vybavení;
 • vyhledávání a školení personálu.

Vzhledem k tomu, že teritoriální možnosti hotelu jsou velmi omezené, je třeba pečlivě přistupovat k organizaci vnitřního prostoru. Za prvé je třeba rozdělit zóny pro pohodlné umístění komerčních oddílů. Zadruhé, oblast vedlejších prostor by měla být izolována od turistů. Zatřetí je nutné formalizovat společné zóny volného času. Po módních trendech můžete pohodlně umístit na skromné ​​území hotelu: restaurace, kino, knihovnu, fitness klub nebo lázně.

Turistická trasa dnes je téměř neomezená. Směr železniční plavby lze diverzifikovat prohlídkami jak na rozsáhlém území Ruska, prozkoumat obrovské rozlohy země a pohodlně cestovat v malých evropských městech.

Pokud máte finanční podporu od 9 000 000 rublů, můžete otevřít hotel na kolejích. Minimální použitá cena. automobil se odhaduje na 4 500 000 rublů. Minimální opravy a dokončovací práce by měly být přiděleny z 1 200 000 rublů. Nákup pohodlného a individuálního technického a nábytkového vybavení vám bude stát od 3 000 000 rublů.

Lampování nebo "vše-v-clusive"

Rozmanitost cestovního ruchu výrazně rozšiřuje hranice obvyklých očekávání. Dnes cestovní společnosti nabízejí šanci se ponořit do světa volně žijících živočichů, aniž by ztratily turisty pohodlí civilizace.

Lampování nebo "all-inclusive" výlet je analogické tradiční túry, pouze s prioritou pohodlných a pohodlných životních podmínek. Vypadá to jako skeletový mini-město, jehož několik budov se nachází v lůně volně žijících živočichů. Minimální soubor turistických zařízení je:

 • pomocný modul;
 • modul pro zpracování a vaření;
 • Rezidenční moduly, jejichž kapacita se pohybuje od 1 do 10 osob;
 • hygienický modul;
 • modul pro pasivní odpočinek;

V současné době popularita laminace letěla rychle po celém území Ruské federace, což je jedna z nejslibnějších obchodních idejí aktivní turistiky.

Uvědomte si, že pohodlná turistika může být pevná nebo mobilní. Hlavní výhodou mobilní verze jsou nekonečné variace turistické trasy. Zatímco stacionární varianta váže turisty na určitou lokalitu.

Pokud se rozhodnete stát odpočinkovým organizátorem s pohodlí, měli byste být připraveni na skutečnost, že aktivní turistika vyžaduje nejen impozantní investice, ale i dodržování organizačních opatření:

 • koupě / pronájem pozemků;
 • realizace komunikačních systémů;
 • zušlechťování území;
 • pořízení a montáž specializovaného technického a nábytkového vybavení;
 • smlouvu se společností na úklid.

Minimální nebo mobilní sada odhadují odborníci ve výši 4 500 000 rublů na 7 500 000 rublů. Zatímco úplná stacionární infrastruktura cestovního ruchu vás bude stát ve výši 9 500 000 rublů.

Cestovní ruch pro osoby se zdravotním postižením

Organizování cesty pro turisty se zdravotním postižením je považováno nejen za výhodné, ale také za charitativní obchodní myšlenku. Dnes má společensky odpovědný koncept pro podnikání mnoho privilegií:

 • finanční a legislativní podporu místních vlád;
 • spolupráce se zástupci charitativních organizací;
 • zvýšení image cestovní společnosti;
 • minimalizace výrobních rizik.

Pokud jste přesvědčeni o svých schopnostech a jste připraveni provést obtížný, ale sociálně významný nápad, měli byste podrobně studovat algoritmus pro jeho úspěšnou realizaci.

Za prvé, při plánování turistického programu zvažte nejen možnost rozmanitosti, ale také pohodlí pro lidi, jejichž příležitosti jsou výrazně omezené a individuální. Můžete například uspořádat aktivní wellness prohlídku, která nejen pomůže posílit zdraví, ale také zlepší.

Za druhé, je bohužel nutné samostatně rozvíjet mobilní zdravotní a dopravní infrastrukturu sociálně odpovědného cestovního ruchu. Tento proces však může usnadnit vzájemně prospěšná spolupráce se specializovanými sanatoriemi a místními charitativními nadacemi, které poskytnou turistovi pohodlný pobyt a podporu jak na území zdravotního střediska, tak i mimo něj.

Za třetí, vzájemně prospěšná spolupráce se zástupci charitativních nadací - dobrovolníků vám pomůže snížit náklady na finanční podporu podnikatelského nápadu. Na charitativním základě pomůže efektivně a produktivně realizovat sociální myšlenku. Můžete je bezpečně svěřit nejen zákaznické podpoře, ale i zábavné části turistického programu.

Otevření turistického ruchu na území Ruské federace vás bude stát ve výši 11 500 000 rublů. Možnost zahraničního cestování není konstantní a mění se v závislosti na kolísání devizových kurzů.

Pokud nejste připraveni riskovat své finanční úspory, doporučujeme věnovat pozornost alternativním nápadům v oblasti cestovního ruchu, které jsou uvedeny na stránce našeho online katalogu. Tam si můžete nejen zakoupit ready-made cestovní kancelář, ale také otevřít turistickou firmu pro franšízu.