Cestovní ruch

Obchodní myšlenky v oblasti cestovního ruchu a volného času - nové hotelové koncepty, jedinečné turistické programy a cestovní služby.

Automatická pro tisk vítaných bannerů

Říká se, že obyvatelé hlavního města naší vlasti dávají dojem ponuré lidi, kteří jsou vždy někde ve spěchu a nejsou ochotni projevovat emoci. Ale víme, že je to jen maska. Každé trhané, vyčerpané dopravní zácpy nebo pandemonium v ​​metru Muskovite, hluboko v jeho srdci, rád, že se může usmívat. Jak říkají, dát jen příležitost, a to je. Například můžete dát sebe a svým blízkým mnoho příjemných pocitů tím, že vytisknete vítanou banner přímo na stanici na počest jejich příjezdu do Moskvy. Pokračování

Zobrazte tunely pro skenování cestujících

Letiště se často stávají místem ztělesnění inovativních podnikatelských nápadů. Mohou to být společensky významné projekty, jako jsou samosprávné vozíky v Japonsku, nebo myšlenky zaměřené na zlepšení komfortu cestujících, jako jsou rezervační služby pro sousední sedadla pro cestující nebo inteligentní kufřík. Prioritním směrem rozvoje mezinárodního letiště v Dubaji je zvýšit bezpečnost a přizpůsobit se rostoucímu počtu cestujících. Zanedlouho proto budou existovat tunely pro skenování cestujících. Pokračování

Turistická nabíjecí kamna

Fanoušci pěší turistiky velmi dobře vědí, jaký problém může způsobit nečekaně vybitý smartphone nebo GPS navigátor. Samozřejmostí jsou přenosné nabíječky. Ale všichni, z jednoho nebo jiného důvodu, nejsou zdaleka dokonalí. Před několika lety jsme napsali na adrese coolidea.ru o amerických hořácích-generátorech na dřevo, které jako bonus nabízejí uživatelům elektřinu pro osvětlení a nabíjení gadgetů. Pokrok nezastaví a nyní naši ruští podnikatelé spustili inovativní turistické krbové kamínky, které mohou nabíjet elektronické přístroje z ohně. Pokračování

Offline tábor pro dospělé k boji proti závislosti na internetu

Jakmile se internet a další moderní technologie pevně usadí v našich životech, neměli jsme čas, abychom se zotavili, když se stali jejich otroky. Například internetová závislost není oficiálně uznávána jako duševní nemoc, dnes však vyvolává vážné obavy ve světě. Zatímco v různých částech světa jsou otevřeny specializované střediska, které pomáhají lidem bojovat proti internetovému terorismu, nejvíce vědomí občané se o problém potýkají samy. Někdo zavádí omezující pravidla pro používání gadgetů doma, někdo je uložen meditací a kreativitou. Podle obchodníka z Kazaň Dmitrij Nikitin, vynikající řešení v této situaci může být offline tábor pro dospělé k boji proti závislosti na internetu. Pokračování

Elektronická příručka

Život v metropoli má samozřejmě své nedostatky (dopravní zácpy, shonu, hluk, výfukové plyny), ale to vše překrývá jednu velkou výhodu - počet a rozmanitost zábavy. Dnes je Moskva divadla, kina, muzea, výstavy, festivaly, přednášky, exkurze, maratony, mistrovské kurzy a samozřejmě nejoblíbenější městské questy v poslední době. Zmizelí diváci v Moskvě chtějí vidět nové formy a podnikavý obchodníci z Moskvy vědí, jak vydělat peníze na tuto touhu. Například pro ty, kteří nemají rád plánovat a závisí na rekreaci a zábavě od jiných lidí, se nedávno objevila služba elektronického průvodce. Pokračování

Ledový hotel

Většina turistů, kteří chodí na dovolenou, sledují dva cíle: mít dobrý odpočinek a získat nové dojmy. Vzhledem k této potřebě se v posledních 15-20 letech v turistickém průmyslu objevilo velké množství hotelů, které se snaží nabídnout svým hostům nejenom bezpečné a pohodlné ubytování, ale i zajímavý neobvyklý zážitek. Některé obchodní náměty na toto téma vypadají originální a roztomilé: hotel v letadle, hotel v helikoptéře, hotel čokolády nebo hotel v taxi. Někdy však koncept zní tak extrémně, že vyžaduje, aby turisté měli nějakou odvahu, aby se rozhodli strávit noc v takovém hotelu. Například, jako v případě ledového hotelu v Kamčatce. Pokračování

Nejvíce neobvyklé turistické obchodní nápady

Životní úroveň každoročně roste. Stále více občanů si může dovolit cestovat po Rusku, poblíž a daleko v zahraničí. Turistický podnik nabízí různé možnosti pro volný čas pro každý vkus. Nabídka roste, protože poptávka roste a je to opravdu potěšení.

Pokusíme se mluvit o neobvyklých a velmi zajímavých myšlenkách pro turistickou firmu.

Často si nepřemýšlíme o tom, jak špatné se může město naučit i místnímu obyvatelstvu. V jakémkoli velkém městě existují místa, která ani obyvatelé měst v několika generacích neměli podezření. Jsou to místa, která nelze nalézt v turistických prospektech, nebo jej najdete na mapě - opuštěné budovy, otevřené k návštěvě střechu s krásným výhledem, dvory, maloval graffiti, a mnoho dalšího, co je obvykle srovnáno z očí, ale o nic méně atraktivní z ní as pro domácí obyvatele a turisty. Pamatujte si, jak často jste se nudil v exkurzi v příštím muzeu? Ve skutečnosti někdy zajímavější dozvědět se o centra první ruky, vidět spletité ní cítit život vaší pleti města, spíše než příběhy průvodce. Musíme se pokusit najít lidi, kteří vám takové město ukáží. Můžete jít na vzrušující procházku, nezapomeňte na opatření.

Velmi zajímavý a levný obchod byl vynalezen Američanem. Tam je tento obchod není moc trochu, ale již tři roky. Pronajal školní autobus, který přivádí turisty do všech pizzerií ​​ve městě New York, kde hosté mohou ochutnat pizzu a poslouchat fascinující příběh o samotné instituci. Celá akce trvá asi pět hodin a stojí to všechno potěšení jen přes padesát dolarů. K dispozici je také vycházková verze takové exkurze.

V dnešní době existuje obrovské množství restaurací. Chcete večeři? Máte všechny šance, že to uděláte, aniž byste porušili zákon. Ve městě Volterra můžete rezervovat stůl ve skutečném vězení. A je tu málo lidí, kteří chtějí, a někdy musí čekat na řadě několik měsíců. Při vchodu budete potkani strážci, budete provádět vyhledávání, všechny nebezpečné a podezřelé věci budou muset zůstat v cely za účelem ukládání osobních věcí. Celkově může mít restaurace asi stovka lidí najednou. Náklady na večeři jsou demokratické - 25 eur, za tyto peníze můžete jíst pokrm národní italské kuchyně a vypít sklenici vína.

V Německu nemůžete jen večeřit ve vězení, ale také tam zůstat na noc. Hotel Alcatraz vás zve k strávení nezapomenutelných nocí ve vašich zdích. 56 pokojů hotelu má různé stupně pohodlí, od skutečného vězení, samozřejmě, jsou různé podmínky, ale pokoje s toaletou ve stejné místnosti jsou také přítomny. Luxusní byty, respektive, a bude to stát trochu víc. Kamery jsou vybaveny televizory, wi-fi, vysoce kvalitními instalacemi. Zaplaťte za toto potěšení bude mít kolem 80 eur.

Chcete ušetřit na noc? Někdo Bert Milton přišel s vynikající alternativou. Navrhuje vybudovat síť pětihvězdičkových hotelů pro pokoje, ve kterých nebude zapotřebí platit. Na oplátku hosté se zavazují, že mají sex přímo v místnosti, kde jsou nainstalovány webové kamery a on-line vysílání na World Wide Web. Fanoušci peeping za to, že se milují v reálném čase, budou pro tuto radost potěšit. Podle odhadů specialistů může tato podnikání přinést více než deset milionů dolarů z příjmů za rok. Můžete začít s malou sítí hotelů a poté je distribuovat po celém světě.

Pro milovníky procházky na moři Transparentní kánoe Kayak přišel s ohromující v jeho jednoduchosti a ne méně působivé pro zážitek na lodi výlet "bez dna." Přesněji, spodní část lodi je, ale je vyrobena z průhledného plastu, který umožňuje snadné pozorování mořského dna, vychutnat si krásu korálů, dívat se na mořský život. Loď je robustní a nezajišťuje žádné nebezpečí pro cestující. Je vhodné, abyste studovali rozmanitost mořského dna a nepotřebujete potápět s aqualungem a můžete trávit čas pohodlím.

Hodně popularity se těší podnikání jedné z turistických společností v Los Angeles. Scott Michaels, majitel firmy, říká, že tento nápad se stal tak populárním, že počet zákazníků již činí desítky tisíc. Co dělá tento podnik? Organizace exkurzí do míst, kde hvězdy zemřely - slavní herci, zpěváci, postavy. Prohlídka trvá zhruba tři hodiny, během kterých se turistům objeví stovka tragických míst, hroby slavných osobností, památky s nimi spojené. Lidé pocházejí z celého světa, aby navštívili tuto exkurzi a viděli vlastním očima to, co viděli v posledních okamžicích svého života.

Dalším druhem turistiky pro ty, kteří rádi ztuhnou nervy. Tito lidé jsou zpravidla lidé, kteří nemají v životě dostatek vzrušení - kancelářských pracovníků, úředníků a jen lidí, kteří se chtějí otestovat silou. V jednom z malých měst Austrálie byla taková extrémní druh rekreace. Za 35 dolarů se doporučuje strávit 15 minut jeden na jednoho s krokodýlem. Muž je umístěn v průhledné krabici a spadne do vody, kde už čeká na krokodýl. Turista zde není v nebezpečí, protože chrání stěnu buňky, ale je těžké to vysvětlit mysli a tělo dostane svou část adrenalinu. Majitel podniku říká, že počet klientů roste každý den. Podobné myšlenky jsou prováděny s použitím žraloků, takže myšlenka není zcela originální, ačkoli se buňka používá v tomto případě.

Velkou nápad realizoval Nektar Pulse. Docela obyčejný obchod na první pohled - vydávání průvodců do měst po celém světě, všechny známé cesty s seznamem atrakcí, které stojí za to vidět, podrobné mapy a fotky. Co je odlišné a zvláštní na tohle se ptáte. Právě tito průvodci napsali obyvatelé města s vlastními zvláštnostmi, preferencemi, rysy, znalostmi. V každé kopii jsou k dispozici krátké informace o autorech, které by turistovi umožnily vybrat osobu podle svých zájmů. Taková procházka by neměla nikoho nechat lhostejnou.

Jak otevřít podnikání v oblasti cestovního ruchu: nové nápady pro místní cestovní ruch, další příjmy

Každé centrum města má nepochybně obrovské množství historických památek, park-architektonické soubory, úžasné přírodní oblasti. Řekněte o tomto zvědavém turistovi a vydělávejte - můžete, pokud správně rozumíte otázkám, jak začít podnikat ve vašem městě.

Některé nové nápady a univerzální směry místního cestovního ruchu mohou být zvažovány podrobněji.

Nejlevnější vstup: vyvíjí program, přitahuje turisty, pronajme dopravu a provádí exkurzi. Nejjednodušší je pronájem autobusu nebo minibusu - zde, pokud se někteří nezdaří - existuje možnost pojištění jiné společnosti. Potřebujete trasu, průvodce a reproduktor.

Co je na začátku důležité: publikum, které můžete přilákat a kde můžete přilákat turisty. Dokonce i když je to podnikání v malém městě, můžete začít s jeho obyvateli, protože ne vždy obyvatelé vědí, jaké nádherné místa mají blízko.

Cestovat obchodní myšlenky

 • Důraz na historii. Analyzujte historické události vašeho regionu a spojte je s konkrétními místy. Řekněte příběhu. Spojte se s lidovými přesvědčeními, městskými legendami.
 • Pokud existují domorodí lidé - udělejte výlet do typického domorodého domova, řekněte nám o každodenním životě a zvycích, o tom, jak je civilizace zasáhla.
 • Noční výlet. Řekněte nám něco o noční život, tam může být okouzlující přístup - rychlý revue klubů a barů, a například, hovořit o trestní života města nebo se projít přes městské legendy (hrozném brány, dům s duchy a tak příběhy, z nichž existuje mnoho v každé lokalitě).
 • Literární město. I v mladých městech jsou básníci, průvodci, někde je město připomínáno atd.
 • Svátky - spolupráce s agenturami při pořádání oslav, můžete rozšířit svou klientelu. Nebo se můžete stát takovou agenturou sami v rámci cestovního ruchu.
 • Vytvoření eko-vesnic. Stává se módní. Podstatou ekoturistiky je, že uvidíte sami oči, jak můžete žít v souladu s přírodou, aniž byste přilákali auta a škodlivě ovlivnili životní prostředí.
 • Organizace místních farem. Farmy se zvířaty vždy přitahují pozornost, zejména ty turisty, kteří dávají přednost rodině. Farma může být klasický: s králíky, prasata, kozy, ovce, slepice a specializované, například určených pro chov koní, exotických ptáků, ryb a dokonce i pštrosi, pávi, plameňáky. Vše závisí na klimatických podmínkách konkrétního regionu;
 • Koňské, cyklistické a turistické trasy. V téměř každé oblasti, s přihlédnutím k místním podmínkám, je možné vytvořit mapu tras pro pěší turistiku, jezdecký, jízda na kole, kde daná osoba kromě zdravotních výhod obdrží spoustu příjemných zážitků, například, se zastávkou na místní jezero, řeka, parku a chráněné krajinné oblasti, a tak dále. e.
 • Vytváření tematických turistických oblastí. Bude to jasnější na konkrétním příkladu - hradu Garibaldi v novogotickém stylu, který je postavený v oblasti Samara. Nyní byla zadána pouze první linka, ale denně sem přijíždí 500 turistů. Takový komplex bude mít průzkumnou věž s výhledem na moře Zhiguli, restauraci ve věži, mini-hotel, vybavenou pláž, sportovní hřiště, grilování a kempování v lese. Takové projekty vyžadují solidní investice, ale také velmi rychle vyplácejí;
 • Kempování pro mládež. Kdysi byla doba provádí takzvaný „blesk“, dnes je tato idea přerostla vytváření speciálních programů pro školní děti a dorost. V zimě i v létě můžete objevovat krásy své rodné zemi, ale hlavní věc - naučit zároveň přežít v lese, ryby, oheň, postavit stany, orientovat se v terénu, úkryt před nepřízní počasí, atd. Ani pro to není třeba odesílat do vzdálených zemí!

Další příjmy v cestovním ruchu

 1. Krátkodobé exkurze naznačují dostupnost pohodlného autobusu a profesionálního průvodce. Ano, během přestávky můžete zastavit v útulné kavárně a posílit síly. Pokud tato kavárna není vaší dceřinou společností, pak můžete s majitelem hovořit o slevách nebo procentních sazbách pro přilákání významného počtu zákazníků.
 2. V případě, že je turistická cesta plánována na delší dobu, pak připravit pokoje pro odpočinek a ubytování turistů nutně, rozpočet - ubytovny.
 3. Samozřejmě, jako další příjmy můžete zvážit suvenýry, stejně jako prodejní automaty pro jejich prodej.
 4. Zohlednění zkušeností s průvodci z horských zemí - nákupy a kontakty s obchodníky.

Sezónnost - podnikání není překážkou

Turistické služby můžete nabídnout po celý rok, ale pouze během sezóny. Například, Krym je populární pro turisty v nejvíce léta. Kulturně-tatárské a slovanské dědictví, námořní témata, vinné sklepy - výlety zde mohou být turistům poskytovány po celý rok.

Vypracujte programy pro všechny roční období.

Bez ohledu na zvolený směr nezapomeňte na neustálou reklamu. Zájmy lidí jsou velmi odlišné! Předměty náboženství, historie, kulturní akce, aktivní turismus. Chcete-li prezentovat své území lidem ze všech koutů světa - v oblasti cestovního ruchu je to klíč k úspěchu.

Zajímavou volbou pro zahájení rozpočtu je úzká specializace, například náboženské. Mnozí poutníci navštěvují různá místa, organizují své cesty, dělají je pohodlnější a bezpečnější - je to nejen výnosné, ale také dobré.

Další prodej

Pokud jde o další prodej služeb v oblasti cestovního ruchu - automatizaci mnoha procesů, tak pro výlety mají vorkl systém, s jehož pomocí je možné prodávat a letu - aviasales - online affiliate programů, kde dostanete procento z prodeje letenek.

Sbírka nápadů č. 14. Podnikání v oblasti cestovního ruchu

Kdo pouze (a co nejdříve) nevydělává na turistiku! Od té doby, a to jak v naší zemi klesla „železné opony“, říkat „kuře není pták, Bulharsko - ne v zahraničí,“ přestala vyvolávat smích a porozumění, a státní monopol „Intourist“ nařídil prakticky žít dlouhou dobu, protože myšlenkou vydělávání peněz v podnikání související s cestovním ruchem by mělo dojít ke každému, kdo sní o podnikání a kdo to trochu blízko k tomuto tématu - téma cestovního ruchu.

Připomeňme, že ne tak dávno bylo procento lidí, kteří měli příležitost odejít do zahraničí, nulové a nyní takřka 100%, pokud nezohledňujete vězně, kojence a hluboce starší občany. A nezáleží na tom, že mnozí z moderních Rusů považují cestu do zahraničí za nepřípustný luxus - pro sebe. Rozdíl mezi slovy "velmi drahý" a "nemožný" je pro vás pravděpodobně srozumitelný. Od uskutečnění tohoto rozdílu budete mít odvahu k vašemu začátku.

A pokud si přečtete turistickou obchodní myšlenku Tatyany Nikitiny ("Jak prodávat výlety lidem, kteří nemají peníze na cestování?"), Pak se začnete za takových podmínek brát nejen odvahu, ale také velmi specifické obchodní myšlenky.

Přestože se cestovní ruch stane nejen zahraničním, mezinárodním. Cestovní ruch uvnitř země (nebo dokonce uvnitř regionu, a dokonce i uvnitř - města, jeho mikrodistrict!) Věc není méně výhodná. Různé příležitosti pro podnikatelské nápady v oblasti cestovního ruchu, věnujeme tento pravidelný přehled nápadů.

Samozřejmě, myšlenky podnikání v oblasti cestovního ruchu jsou přijímány převážně od těch, kteří mají možnost jednoduše svobodně se zapojit do tohoto podnikání po dlouhou dobu - to jsou naši západní kolegové.

Snažili jsme se získat ty nejzajímavější obchodní nápady v cestovním ruchu.

Zde je například myšlenka cestovního ruchu - pizza výlety.

Co je to, ne-li postmoderní ornichane, že to není parodie skvělého „víno zájezdy“ do Provence se mistrovských kurzů na vaření gurmánské francouzské kuchyně „svačinu“? Zatímco romantická a sentimentální dívky sní o degustace kvalitních vín „z místních sklepů velký zámek,“ podnikavý kluky se smyslem pro humor, neposkytují KVN ovsky, postavený obchodní cestu a ochutnávka velmi odlišný pizzu - dobré, vhodné jídlo, někde SKAT úroveň levných fast food, která obecně a živí se všemi, kteří ji nechtějí přiznat (ne-li horší)!

Ale na rozdíl od rychle se rozkládajících nudlí, chuť pizzy je téměř všude - jinak, to je to, co se staví "Chip" tohoto turistického podnikatelského nápadu.

Pojďme pokračovat v myšlence, kterou jsme nastíněli - rozvíjet cestovní ruch bez opuštění našeho rodného města.

Další obchodní myšlenka v oblasti cestovního ruchu - místních obyvatel jako průvodců. Zde je takový "obchodní cestovní ruch".

Co myslíš, že: kolik ve svých městských životě mladých romantiků a dobrodruhů, kteří by se sní chodit po všech jeho skrytých koutů rodného města, přehrabovat všechny háje a průmyslových zón, bypass všechny „mířidla“, fotit všech stěn s neobvyklým graffiti najdete opuštěné železniční tratě, vedoucí "nikam"? Existuje mnoho hráčů, kteří se chtějí v reálném mash zatokshie stop and play „Stalker“, pohybující se v „zóně“, píseň Basta „Urban“, existuje spousta, kteří chtějí hrát v „Noční hlídka“ jakýmikoliv jinými písněmi znovu a svým vlastním způsobem. Jen tady. je nebezpečné to dělat sami, ale jednoduše - děsivě. A pokud jste expedici, zradit všechno oblečení, které chrání před klíšťaty a jiných tvorů, termosky a lékárnička, vzít s traumatické zbraně na psy a cizími nepřátelskými cizinci, dozimetr a další nezbytné v podmínkách civilizačních gadgets a vést neotřelých cest jejich „skautů“ pak se dostanete k davům mladých lidí a dokonce si na tuto exkurzi pozvete své "přátelé" mimo město. Mnohem zajímavější než monotónní pít pivo v suterénu noci, hraje rock and roll v parku na kolečkových bruslích tam a zpět. Mimochodem, můžete propagovat svou cestu a mezi mladými fotografy, kteří jsou vždy hledají neobvyklých úhlů a předmětech určených k jejich konceptuální fotografie sezení, ale ne vždy se odvažují jít do pekla opravdu uprostřed ničeho, takže i s drahou technikou. Po cestě do svého rodného města by mohlo být ještě nebezpečnější (a mnohem zajímavější a informativní), než cestovat přes pouště Gobi.

Je to v tomto směru, že londýnčané už přemýšlejí, kteří přišli s originálním obchodním nápadem v cestovním ruchu - Prohlídky v Londýně s průvodcem-bezdomovce. Nicméně, v Londýně „popáleniny“ nashenskie bezdomovců - nelíbí, a obávám se, že nápad opakovat slovo od slova nevyšlo - jiný způsob života po stovky let pro nás i pro Londýňanů. Londýn bezdomovci zřejmě jako příslovečný britských trávníků - sekat tři sta let, takže jsou pak schopni řídit turné a aby bylo zřejmé, s takovou přesnost, že toto (věc), mohou mít pravidelné služební cesty.

Ale pokud (místo veselého londýnského trampa) najděte dobré lidi (kteří mohou mít zkušenosti jako záchranáři v ministerstvu pro mimořádné situace) a postavíte je Stalkers na čelo svého podnikání, pak je zajištěn úspěch vašeho cestovního ruchu.

Pokračujeme v tématu podnikání v cestovním ruchu. A další turistický nápad podnikání z našeho výběru obchodních myšlenek v oblasti cestovního ruchu: "Extrémní turismus" s "Smrtelnými turistickými atraktivitami".

Všechna tato plavání v klecích se žraloky a krokodýlmi - již dlouho nebyla žádná zpráva. Samotná skutečnost, že veřejnost má zájem o tento druh "zábavy", znamená, že v tomto směru je možné a musí rozvíjet své myšlenky (pokud vzniknou), aniž by se obával, že by vyvolal veřejný hněv a zakázal stát. Extrémní turismus - je, je rozkvět a pokud máte tendenci organizovat to - vaše cesta je otevřená.

A pokud vy (milovník vodních procházek) můžete postavit podobný - loď pro výlet lodí, můžete otevřít extrémní turistiku přímo z nové "plavecké" sezóny. Nebude to jen (a ne tolik) - extrémní, kolik neobvyklých, krásných a nezapomenutelných!

Dělej to takhle, ale ne tak.

Když hledáte vítěznou (ziskovou) myšlenku na podnikání, na kterém se každý účastní dlouhou dobu (tisíciletí), pak budete muset nabídnout svůj "čip", aby byl znovu sestavován od konkurence. Chcete-li hledat stejné čipy, cílové publikum je segmentováno na nejmenší atom. (Například "pivo pro homosexuály" je nejvíce zvědavé ze všech takových kuriozit!). Tento trik však funguje! Protože to lidé milují, když je oslovíte osobně. Odtud se mi zdálo, že mrknou posedlými bannery všem příběhům "osobní příběhy o vašem dítěti". (Nevím, jak někdo, ale já jsem více než spokojený s "neosobním" Andersenem, Charlesem Perraultem a bratry Grimmem).

Zde je příklad podobného, ​​ale silnějšího a nikdo škodlivého podnikatelského nápadu v cestovním ruchu. Pokud jste malá kavárna, vypijte pizzu ve vašem sortimentu a budete si ji také pečeme v sortimentu. pro všechny 12 znamení zvěrokruhu, pak vás ujišťuji, že to bude hit. Dodávejte upravený 12krát recept naplňující překrásnou legendu, vložte ji do nabídky - a celá cílová skupina je vaší! Pizza je nejlépe dělána malými, aby se zvědavý Taurus mohl pokusit, "co je na Vážích talíři" a tak dále.

Vracíme se však k podnikatelským nápadům v oblasti cestovního ruchu.

Zde je příklad takové důstojné dirigentské práce v oblasti obchodu s cestovním ruchem: brilantní obchodní myšlenka v cestovním ruchu - výlety pro "sovy".

Služby jsou uspořádány pro denní režim tzv. "Sovy". Výlety začínají déle než půlnoci, snídani - pozdní, večeře, případně i databáze všech zařízení, která pracují tak, aby byla vhodná pro "sovy". Samozřejmě, ve světě larků je to gesto milosrdenství vůči menšině.

Ve skutečnosti, přemýšlet o segmentaci trhu podle cílových skupin, myslí nejprve o těch, kteří se ocitli v menšině, ti, kteří trpí nepohodlí a nepříjemnosti (a někdy prostě nuceni opustit aktivní život), protože „hmotnost standard“ nebere v úvahu jejich specifika.

Začněte sami. Co se vám osobně nelíbí ve světě podnikání "veřejného stravování" zboží a služeb?

Například, máte rád obchodní myšlenku - nosit pouta na turisty v hotelích? Ne? Pak přichází s alternativou (jen ne s zhoršením špatných sdružení - například nemusíte vytvářet dočasné mikročipy v hýždě rekreantů). Přemýšlejte o alternativě, prodat ji!

Další myšlenka cestovního ruchu z našeho tematického přehledu zní křičící, ale stará jako svět.

Podnikání o smrti celebrit. Ano, ve skutečnosti se turistika jako taková objevila jako návštěva romantických bohatých lidí do hrobů idolů! Pak do hrobu Dante, pak do hrobu Goethe, pak do Puškinových míst a pak k selhání Lermontova, kde, jak víte, "muži Rudé armády jsou svobodní", jak odkázal Ostap Bender.

Pokud jste v pozici Ostap Bender a jste blízko k tématu "Kdo z velkých lidí zemřel s jakými slovy na rtech" - zorganizujte tzv. Kulturní a vzdělávací pamětní výlety. A jaké "skvělé lidi" budou pro vaše zájmy a záliby.

Můžete si založit nějaký slavný hřbitov, naučit se jeho historii a historii těch, kteří jsou tam pohřbeni (výhoda knih s biografií se prodává v knihkupectvích a je levná) a stát se "hřbitovským průvodcem". Tato povolání (bez vtipov!) Byla od počátku pseudogotické módy (nebo "gatišnosti", jak se říká nyní) velmi žádaná, tedy od konce 18. století.

Obecně jsme méně ochotni být jako každý jiný. Stále více se lišíme a je to trend času. A to, co je "trendem času", je trend, který podnik musí jednoduše sledovat, pokud nechce vyhořit!

Aktuální obchodní myšlenka v cestovním ruchu je cestovní kancelář!

Zde je tato stránka, která se věnuje nejzajímavějším tématům - výběr místa plánovaného odpočinku podle daných kritérií, být odlišný od ostatních. Naše odpověď je "obchodní oběd", pouze v cestovním ruchu.

Myšlenkou podnikání je, že v praxi je to designer, který je určen pro turisty. To je, jak jsme se (pokud my - turisté) se zabránilo tlaku ze strany líní, často nikdy gramotný and-ochchen zkreslená touroperátory, kteří často potřebují pouze na „vtyuhat“ nám to, co mají, a ne poslouchat naše stížnosti a preferencí.

Obecně platí, že pokud chce turisté "totéž, jen s perleťovými knoflíky", má možnost sebekoncovati svou vlastní cestou snů.

Top 11 tipů pro podnikání v cestovním ruchu

Přidáno do záložek: 0

Turistický podnik je jedním z průmyslových odvětví, která v těchto dnech zůstává populární a oblíbená. Kromě toho se oblast cestovního ruchu neustále rozvíjí, objevují se nové myšlenky a projekty, zatímco cestovní ruch je velmi slibným směrem činnosti. Stejně jako ve všech oblastech, kde příjmy rychle rostou po otevření podniku, existuje vysoká konkurence a nemůže bez reklamování svých služeb. Samozřejmě společnost, která usiluje o dosažení úspěchu v oblasti cestovního ruchu, by nejen měla přilákat zákazníky s reklamou, ziskovými nabídkami a sezónními slevami, ale také vytvořit takovou nabídku na trhu, která bude jak jedinečná, tak i poptávka.

Aktivní cestovní ruch získává popularitu jak v zahraničí, tak u nás. Existuje mnoho lidí, kteří dávají přednost trávení dovolené nejen v hotelech a na plážích, ale i v pěších a horských cestách. Samozřejmě, aby bylo možné efektivně organizovat obchod s turistickými inventáři, potřebujete znát potřeby klienta - v tomto případě - turisty a milovníky extrémních sportů.

Turistický obchod potřebuje dobrou polohu, kvalitní a nejlépe levné zboží (batohy, stany, spací pytle, sportovní vybavení, speciální nádobí atd.).

Můžete také zajistit pronájem turistických zařízení, obchodních turistických zařízení na internetu nebo dokonce organizovat turistickou second hand. To vše podstatně sníží náklady na produkt, což zvýší popularitu vašeho podnikání.

Relativně nový typ cestovního ruchu pro Rusko - s karavanem - pohodlný způsob, jak cestovat, což není třeba kupovat vstupenky do sanatoria nebo soukromý dovolenou, čekat na ně přijde řada na terminálu na letišti a platit za drahé pokoj v hotelu zámoří.

Vše, co potřebujete, je dům na kolech ve formě speciálně vybavené dodávky. Výhody tohoto způsobu cestování - nemusíte nosit těžký batoh za zády, hromadit se ve stanu a platit za bydlení v motelu, ale zároveň máte úplnou svobodu jednání.

Vans pro cestování mohou být prodány, pronajaty nebo jednoduše použity pro výlety, které vaše společnost může organizovat pro zákazníky.

Cestování na kole je nejen vynikající zábavou, ale také fyzickou námahou, která pomůže udržet svalový tonus a zlepšit postavu. Jedná se o vzrušující cestu, jejíž příznivé účinky jsou srovnatelné s důsledky absolvování tréninku v tělocvičně. Kromě toho tento druh cestovního ruchu šetří čas a peníze a neznečišťuje životní prostředí.

Chcete-li uspořádat cykloturistiku, potřebujete společnost s kvalifikovanými pracovníky, určitými typy kol a zajímavými nápady pro cesty s různou složitostí.

Romské skákání je extrémní zábava, která se objevila poměrně dlouho, ale stále zůstává novinkou pro většinu obyvatel naší země. Největší zájem o něj ukazuje, mladým lidem, které miluje zažít osvěžující adrenalin, ale i mezi lidmi ve středním věku mnozí z těch, kteří jsou otevřeni novým zkušenostem a nejsou averzi k riziku.

Romská skákání je skok z velké výšky na pružném dlouhém laně svázaným s nohama. To se liší od bungee skákání tím, že lano pro skákání téměř se natahuje.

Jedná se o poměrně riskantní sport, takže pokud se chystáte otevřít podobné podnikání, měli byste najímat zkušený personál a koupit vysoce kvalitní vybavení, stejně jako pečlivě vybírat předměty na skákání.

Organizace volného času (nebo jinak animace) se stává další oblíbenou službou. Ne každý může udělat opravdu zajímavý program pro trávení volného času. Takový program může být nejen zábavný, ale i sportovní, nebo dokonce kombinace sportu a zábavy. Můžete uspořádat relaxační dovolenou nebo několik dynamických zábavy, ale v každém případě je účelem podnikání - posílit potěšení zákazníků o svém volném čase (samozřejmě za své peníze).

Amatérský (nezávislý) cestovní ruch je turistická cesta na nezávisle zvolené trasy, nejčastěji testovaná nebo doporučená zkušenými instruktory. Takové túry se mohou složitě lišit.

Sportovní turismus je ještě pokročilejším typem samostatného cestovního ruchu - pro majitele titulu Master of Sport. Takové výlety jsou vždy velmi obtížné a často organizované na státní úrovni.

Oba tyto typy cestovního ruchu se mohou stát jak vynikajícím potěšením, tak výnosným obchodem.

Vášeň pro paranormální jevy v naší době může být považována za módní trend. Mnozí věří v mysticizmus, štěstí, anomální oblasti. Mnozí věří, že v některých místech, takzvaný „místa moci“, je možné získat nadpřirozené štěstí nebo ochranu duchů, nebo alespoň zlepšit jejich zdraví a duchovně očistí. Je pravda, nebo ne, existují místa, ve kterých se opravdu cítíte lépe. Zvláště výhodné jsou horské oblasti Altai, Kavkazu a Uralu a sibiřské lesy.

Samozřejmě, začátečník podnikatel může vydělávat peníze na organizování zájezdů pro podobné síly moci a současně získávat duchovní zkušenosti.

Dalším originálním, novým a slibným druhem turistické činnosti je organizace hotelů pro děti. Mnoho rodin chodí na dovolenou se svými dětmi, ale někteří rodiče někdy chtějí jen oddýchnout od svého dítěte. Stará řešení pro takovou situaci - dát dítěti péči o příbuzné nebo poslat do dětského zdravotního tábora - nejsou všichni spokojeni. Ale hotel, který je určen výhradně pro malé obyvatele, je nový nápad.

Krásná budova na krásném místě, pokoje pro 1-4 děti, vyrobené pro nejlepší design řešení pro dětské pokoje, mnoho způsobů, jak trávit volný čas. Ve skutečnosti, hlavní rozdíly v dětském hotelu od obvyklých bude dostupnost zkušených učitelů a absence restaurace (místo toho musí být dobrá jídelna místo).

Moderní města se rozvíjejí tak rychlým tempem a jsou postavena tak hustě, že často není prostor pro parky a zeleň. Ale velké město nemůže dělat bez parků a čím více parků, tím lépe. Není-li místo pro park, existuje několik řešení. V Evropě a ve Spojených státech se v poslední době staly módní vybavit parčík na střechách budov, z důvodů výslovně stanovených v budovách a dokonce i pod zemí.

Možná se takové parky brzy stane oblíbeným v Rusku, a to dokonce i turistickou atrakcí velkých měst. Samozřejmě, že pro vytvoření městského parku pod zemí je nutné uspořádat osvětlení vhodné pro rostliny tam a všechny ostatní podmínky. K tomu je třeba použít komplexní high-tech řešení, ale organizace takového parku pod vedením městských úřadů může přinést značný zisk.

Umývání v terénu může být velmi problematické. Každý, kdo o tom ví, o tom neví. Pokud je množství vody velmi omezené a věci je třeba vzít trochu, někdy musí být prádlo odloženo až do správného času.

V poslední době, Ashley Newland, australský turista a vynálezce, nabídla vynikající řešení, aby si myli věci v polních podmínkách téměř stejný komfort jako doma - taška ScrubbaWashBag. Předkládaný vynález je přenosná pračka o hmotnosti 150 gramů, která používá průměrně 3 litry vody a stojí pouze 40 dolarů. Tato věc slibuje, že se stane populární pro turisty po celém světě.

Jiný typ cestovního ruchu, který může se správným přístupem k podnikání přinést pravidelný a značný zisk. Ekoturistika znamená odmítnutí pohodlného odpočinku v luxusních hotelech s celou řadou služeb. Jeho cílem je překonat komfortní zónu a spojit se s přírodou. Přesně to, co potřebujete, je příjemná pětihvězdičková dovolená pro podnikatele, unavená z kamenné džungle.

Chcete-li začít podnikat na organizaci ekologického cestovního ruchu potřebují místo, které si zachovalo co nejvíce nedotčené přírodní krásy, kde si můžete uspořádat setkání u táborového ohně a projít do lesa, nebo odlehlé vesnice, kde obyvatelé měst mohou krmit kachny, zajít do parní lázně a nyní skutečný ruský svátek.

Obchodní nápady v oblasti cestovního ruchu

Dnes přes 40% turistických destinací v zahraničí není finančně dostupné obyvatelům Ruska. Zůstat nad vodou a úspěšně rozvíjet cestovní ruch v zemi pomůže novým myšlenkám podnikání v cestovním ruchu.

Myšlenka cestovního ruchu by měla být nejen zajímavá, zajímavá, ale také finančně proveditelná. Otevření cestovní kanceláře by mělo začít s ztělesněním originálních obchodních nápadů. Příklady:

 • cestovní ruch online;
 • hotel na kolejích;
 • soustředění nebo "výlet all inclusive";
 • cestovního ruchu pro osoby se zdravotním postižením.

Výhodné nápady turistického ruchu a pokyny, jak se na ně vztahovat, najdete v materiálu tohoto článku.

Domácí cestovní ruch: nevýhody a výhody

Každá letní sezóna zvyšuje příliv krajanů o 5 až 7%, což není špatný investiční impuls pro rozvoj infrastruktury cestovního ruchu.

Náklady na úspěšnou realizaci myšlenky cestovního ruchu v Ruské federaci jsou značně nadhodnoceny. Šablona cestovního ruchu a nízká kvalita jejího podání v současné době jsou považovány za hlavní faktory, které odrazují turistický tok krajanů.

V tomto ohledu vám doporučujeme, abyste ovládli mechanismy myšlenky podnikání v oblasti cestovního ruchu sami. Za prvé, pouze abyste mohli zaručit pohodlí trasy. Zadruhé, při správném plánování nápadů pro podnikání výrazně ušetříte rozpočet společnosti. Kromě toho mohou zbytkové fondy realizovat pomocné obchodní myšlenky v oblasti cestovního ruchu.

Poznamenáním nedostatků, nezapomeňte na výhody rozvoje cestovního ruchu v Rusku:

 • rizika s partnery v cestovním ruchu jsou minimální;
 • finanční ztráta podnikatelského nápadu je minimalizována;
 • závislost na cizí měně chybí;
 • široká škála klimatických zón pro realizaci podnikatelských nápadů;
 • neexistují žádné územní ani klimatické omezení.

Rozsah poptávky po službách cestovního ruchu dnes není omezen a od exkurzí až po extrémní turistiku.

Cestovní ruch online

Moderní rytmus života diktuje vlastní pravidla. Cestování online je nejen vynikající alternativou pro turisty, ale i inovativní obchodní oblastí.

Dnes díky inovativním technologiím můžete realizovat myšlenku cestovního ruchu online bez opuštění vašeho domova. Všechno, co turista potřebuje, je přístup k internetu a multimediálním zařízením pro vizualizaci prohlídky.

Výběrem směru cesty je turista ponořen do skutečně virtuálního světa. Prostřednictvím speciálních sklenic, snímačů transceivery a webové kamery na průvodci se prohlídka vysílá zákazníkovi v reálném čase.

Chcete-li dosáhnout podobnosti se skutečnými snímači snímačů nápovědy, které signalizují vodítko směru dalšího kroku. Barevně doplněná prohlídka může komunikovat s průvodcem, který vám poví historii místa.

Dále můžete objednat informačnou podporu cesty, ve které bude průvodce podrobně seznámit s funkcemi zvoleného místa.

Dnešní implementace takového turistického nápadu bude vyžadovat vybavení pro technické vybavení:

 • síťový server pro přenos toků informací na vzdálenost mnoha kilometrů;
 • Gopro kamery;
 • Překladatelé pro přenos fotografií online;
 • Počítačová zařízení pro snímání a zpracování videa;
 • brýle virtuální reality.

Přípravné aktivity pro zavedení myšlenky podnikání v oblasti cestovního ruchu po nákupu zařízení právě začínají. Nejprve je třeba identifikovat nejdůležitější turistické trasy a být připraveni provést individuální prohlídky.

Za druhé, je třeba najít zkušené průvodci, jejichž profesionální znalosti a dovednosti v cestovním ruchu vytvoří silnou konkurenční výhodu.

Zatřetí je nutné vyškolení personálu při certifikaci manipulace s pracovním zařízením. Myšlenka turné je postavena na stabilním připojení k internetu v přírodním terénu trasy.

Za čtvrté, vytvoření oficiálního portálu dnes není jen tváří společnosti, ale také důležitou strategickou platformou pro on-line cestovní ruch. Doplnit reklamní a informační podporu podniku může být:

 • sociální platformy, jako je instagram, vk a periskop;
 • krátké fragmenty on-line cestování, jejichž přítomnost v pásku potenciálního spotřebitele prodává službu v klidu.

Díky aktivní činnosti služby bude návratnost obchodní myšlenky dosažena za 13 měsíců. Počáteční kapitálové investice se počítají ve výši 5 300 000 rublů.

Hotel na kolejích

Nedávno získal úctu moderního kupujícího a stal se tak snadným. Zvýšení konkurenční výhody a efektivní realizace v oblasti cestovního ruchu vám pomohou vytvořit jedinečný nápad pro podnikání - hotel na kolejích.

Hotel na kolejích je úspěšnou symbiózou pohodlného cestování a ubytování klientů. Čísla Coupe se neliší od tradičních předchůdců. Výrazná vlastnost komerčního prostoru je vyjádřena svým kompaktním, ale pohodlným uspořádáním.

Chcete-li uspořádat výdělečnou železniční prohlídku, pomůže vám podnikatelský plán, v němž by měly být zobrazeny následující položky:

 • Dokumentační a certifikační činnost;
 • získání vhodných prostor;
 • opravy a zdobení a zdobení;
 • nákup specializovaného vybavení;
 • vyhledávání a školení personálu.

Vzhledem k tomu, že teritoriální možnosti hotelu jsou velmi omezené, je třeba pečlivě přistupovat k organizaci vnitřního prostoru. Za prvé je třeba rozdělit zóny pro pohodlné umístění komerčních oddílů. Zadruhé, oblast vedlejších prostor by měla být izolována od turistů. Zatřetí je nutné formalizovat společné zóny volného času. Po módních trendech můžete pohodlně umístit na skromné ​​území hotelu: restaurace, kino, knihovnu, fitness klub nebo lázně.

Turistická trasa dnes je téměř neomezená. Směr železniční plavby lze diverzifikovat prohlídkami jak na rozsáhlém území Ruska, prozkoumat obrovské rozlohy země a pohodlně cestovat v malých evropských městech.

Pokud máte finanční podporu od 9 000 000 rublů, můžete otevřít hotel na kolejích. Minimální použitá cena. automobil se odhaduje na 4 500 000 rublů. Minimální opravy a dokončovací práce by měly být přiděleny z 1 200 000 rublů. Nákup pohodlného a individuálního technického a nábytkového vybavení vám bude stát od 3 000 000 rublů.

Lampování nebo "vše-v-clusive"

Rozmanitost cestovního ruchu výrazně rozšiřuje hranice obvyklých očekávání. Dnes cestovní společnosti nabízejí šanci se ponořit do světa volně žijících živočichů, aniž by ztratily turisty pohodlí civilizace.

Lampování nebo "all-inclusive" výlet je analogické tradiční túry, pouze s prioritou pohodlných a pohodlných životních podmínek. Vypadá to jako skeletový mini-město, jehož několik budov se nachází v lůně volně žijících živočichů. Minimální soubor turistických zařízení je:

 • pomocný modul;
 • modul pro zpracování a vaření;
 • Rezidenční moduly, jejichž kapacita se pohybuje od 1 do 10 osob;
 • hygienický modul;
 • modul pro pasivní odpočinek;

V současné době popularita laminace letěla rychle po celém území Ruské federace, což je jedna z nejslibnějších obchodních idejí aktivní turistiky.

Uvědomte si, že pohodlná turistika může být pevná nebo mobilní. Hlavní výhodou mobilní verze jsou nekonečné variace turistické trasy. Zatímco stacionární varianta váže turisty na určitou lokalitu.

Pokud se rozhodnete stát odpočinkovým organizátorem s pohodlí, měli byste být připraveni na skutečnost, že aktivní turistika vyžaduje nejen impozantní investice, ale i dodržování organizačních opatření:

 • koupě / pronájem pozemků;
 • realizace komunikačních systémů;
 • zušlechťování území;
 • pořízení a montáž specializovaného technického a nábytkového vybavení;
 • smlouvu se společností na úklid.

Minimální nebo mobilní sada odhadují odborníci ve výši 4 500 000 rublů na 7 500 000 rublů. Zatímco úplná stacionární infrastruktura cestovního ruchu vás bude stát ve výši 9 500 000 rublů.

Cestovní ruch pro osoby se zdravotním postižením

Organizování cesty pro turisty se zdravotním postižením je považováno nejen za výhodné, ale také za charitativní obchodní myšlenku. Dnes má společensky odpovědný koncept pro podnikání mnoho privilegií:

 • finanční a legislativní podporu místních vlád;
 • spolupráce se zástupci charitativních organizací;
 • zvýšení image cestovní společnosti;
 • minimalizace výrobních rizik.

Pokud jste přesvědčeni o svých schopnostech a jste připraveni provést obtížný, ale sociálně významný nápad, měli byste podrobně studovat algoritmus pro jeho úspěšnou realizaci.

Za prvé, při plánování turistického programu zvažte nejen možnost rozmanitosti, ale také pohodlí pro lidi, jejichž příležitosti jsou výrazně omezené a individuální. Můžete například uspořádat aktivní wellness prohlídku, která nejen pomůže posílit zdraví, ale také zlepší.

Za druhé, je bohužel nutné samostatně rozvíjet mobilní zdravotní a dopravní infrastrukturu sociálně odpovědného cestovního ruchu. Tento proces však může usnadnit vzájemně prospěšná spolupráce se specializovanými sanatoriemi a místními charitativními nadacemi, které poskytnou turistovi pohodlný pobyt a podporu jak na území zdravotního střediska, tak i mimo něj.

Za třetí, vzájemně prospěšná spolupráce se zástupci charitativních nadací - dobrovolníků vám pomůže snížit náklady na finanční podporu podnikatelského nápadu. Na charitativním základě pomůže efektivně a produktivně realizovat sociální myšlenku. Můžete je bezpečně svěřit nejen zákaznické podpoře, ale i zábavné části turistického programu.

Otevření turistického ruchu na území Ruské federace vás bude stát ve výši 11 500 000 rublů. Možnost zahraničního cestování není konstantní a mění se v závislosti na kolísání devizových kurzů.

Pokud nejste připraveni riskovat své finanční úspory, doporučujeme věnovat pozornost alternativním nápadům v oblasti cestovního ruchu, které jsou uvedeny na stránce našeho online katalogu. Tam si můžete nejen zakoupit ready-made cestovní kancelář, ale také otevřít turistickou firmu pro franšízu.

Nejvíce neobvyklé turistické obchodní nápady

Pokračujeme v publikování recenzí různých obchodních myšlenek z celého světa. Předtím jsme psali o podnikatelských nápadech založených na výrobě výrobku, na podnikatelských nápadech pro ženy, na myšlenkách s minimálními náklady a na myšlenkách domácího podnikání.

Dnes budeme hovořit o myšlenkách podnikání v cestovním ruchu. A většina z nich bude, mírně řečeno, ne zcela běžné a standardní. Ale o všechno v pořádku. Je třeba poznamenat, že cestovní ruch se rozvíjí velmi aktivně nejen v zahraničí, ale iv Rusku. Existují nové směry, nové cestovní kanceláře. Počet turistů každoročně roste, což se nemůže radovat. Odpočinek a cestovní ruch se stávají nepostradatelným atributem lidí.

Místní obyvatelé - průvodce

Pokud vezmete v úvahu malé městečko, pak možná není místo, kde by každý návštěvník navštívil. Pokud však vezmeme větší město nebo metropoli, například Moskvu nebo Petrohrad, jsou zde stovky a možná tisíce zajímavých míst, kde domorodí lidé nejenže neudělali, ale neslyšeli o nich.

Takovými místy mohou být opuštěné budovy, krásná místa v parcích, v přírodě, snad dokonce krásný panoramatický výhled ze střechy domu atd. Kromě místních obyvatel je mnoho turistů, kteří mají mnohem větší zájem vidět město očima obyčejných lidí, jeho obyvatel, spíše než chodit na standardní exkurze.

Chcete-li provést, musíte najít lidi, kteří taková místa zná, shromáždit skupinu, postarat se o bezpečnost a poslat je do improvizovaného treku. Ujišťuji vás, že zůstanou spokojeni, a také poradí vaší agentuře svým přátelům.

Pizza výlety

Americký Scott Wiener otevřel společnost nabízející výlety na pizzu. Turisté jsou odvezeni do různých pizzerií, ošetřeni na pizzu a informováni o zvláštnostech a historii instituce. Náklady na tour jsou $ 55, běží v neděli. Turisté jsou přepravováni školním autobusem do téměř všech pizzerií ​​v New Yorku. Prohlídka trvá asi 5 hodin. Individuální a pěší výlety jsou také nabízeny. Podnikání existuje a přináší značné zisky více než tři roky.

Hotel a restaurace ve vězení

Malé městečko Volterra, poblíž Pise a Florencie, poskytuje svým návštěvníkům jedinečnou příležitost k večeři nejvíce, že existuje skutečné vězení. Ale dostat se tam není tak snadné. Nejdříve je třeba předem zaregistrovat. Fronty se protáhnou po celé týdny a dokonce i měsíce. Pokud se vám stále podařilo rezervovat stůl, budete muset projít osobní prohlídky, nechat většinu položek v úschovně a pak jít na váš stůl.

Hala je navržena pro 100 míst. Cena večeře činí 25 eur. V ceně je zahrnuta jídla, většinou tradiční italská kuchyně a sklenka vína. Ale v Německu šli ještě dál a udělali hotel z vězení. Hotel Alcatraz - toto je název tohoto hotelu, má 56 pokojů různých komfortu.

Tam jsou luxusní pokoje, které se liší od podobných místností v jiných hotelech, ale tam jsou možnosti rozpočtu - s jedním lůžkem a "parasu" v rohu. Samozřejmě, není všechno tak špatné jako v reálných věznicích. Lůžko, stejně jako vodoinstalace, dobré kvality, vše je čisté. Pokoj má TV a dokonce i bezdrátové připojení k internetu. Překvapivě jsou tato čísla nejoblíbenější mezi turisty. Cena jedné noci je 79 eur.

Volný sex hotel

Berth Milton, výkonný ředitel společnosti Private Media, navrhl a již testoval svůj nápad v oblasti hotelového podnikání. Podstatou myšlenky je vybudování pětihvězdičkového hotelu, jehož pokoje budou zdarma poskytovány.

Na druhou stranu, hosté budou povinni milovat, jehož proces bude vysílán přes internet, aby mohli fanoušci nahlížet. Odhaduje se, že jeden hotel bude moci přinést více než 40 milionů dolarů ročně. Bert plánuje vytvořit celou síť hotelů po celé zemi a možná i po celém světě.

Chůze na průhledné lodi

Průhledná kanoe-kajak vyvinula neobvyklý, průhledný člun a nabízí všem, kteří chtějí projít se po moři. Krása tohoto člunu spočívá v tom, že rám je vyroben z hliníku a dno je vyrobeno z průhledného plastu. Díky tomu se během procházky můžete snadno podívat dolů a sledovat procesy, které se odehrávají v hlubinách moře. Výlety lodí jsou obzvláště oblíbené na korálových útesech, kde je voda zvláště průhledná a bohatý vodní svět je viditelný pouhým okem.

Turistické podnikání v místech smrti celebrit

Dearly Departed Tours - cestovní společnost z Los Angeles, která vede zcela neobvyklé exkurze - místech smrti hollywoodských osobností. Exkurze trvají 3 hodiny. Během této doby si návštěvníci prohlédnou více než 100 atrakcí, včetně místa, kde se stala nejhorší událostí a vlastně hrob sám se stalo celebritě. Scott Michaels, majitel společnosti a průvodce na částečný úvazek, říká, že podnikání je ve vysoké poptávce. Od založení firmy vedl exkurze pro více než 10 000 turistů z celého světa.

Extrémní turismus

Tento druh cestovního ruchu je poptávka mezi lidmi, jejichž život je spíše klidný a často i nudný. Mohou to být kancelářští pracovníci, manažeři atd. Oni a mnoho dalších, chtějí mě ztuhnout nervy, abych se otestoval. Tak například v australském městě Darwin byla otevřena neobvyklá atrakce. Přeje si, aby lidé, vložili do průhledné klece a ponořili se do vody s statným krokodýlem. Délka události je 15 minut.

Ačkoli osoba z krokodýla a chrání tlustou stěnu krabice, adrenalin v krvi stoupá a turisté dostávají to, za čím přišli. Podle Michaela Scotta, majitele společnosti, počet klientů rostl od počátku a poměrně rychlým tempem. Cena atrakce je 35 dolarů. Toto není originální nápad. Pokud vím, něco takového se už dávno cvičí s žraloky. Je pravda, že namísto průhlednosti používají skutečnou železnou klec.

Průvodci od místních obyvatel

Společnost Nectar Pulse publikuje průvodce do Evropy. V současné době jsou k dispozici průvodce pro Vídeň, Stockholm a Londýn. Podnikání samo o sobě je běžné. Čtenář bude klást otázku: No, říkají, co může být zvláštní o průvodcích, nudných knihách s popisy památek?

Vyvrcholení příruček od Nectaru Pulz je, že jsou napsány obyčejnými lidmi, kteří žijí ve městě, který chcete navštívit. Navíc, průvodce pro stejné město je napsán různými lidmi. Určím lidi s jiným charakterem a různými zájmy. Než si koupíte průvodce, můžete se seznámit s popisem (profilu) spisovatele a zvolit si pro sebe "spřízněného duše", který určitě ví, co se vám líbí ve městě!