Jak otevřít hotel pro zvířata: podrobný obchodní plán a doporučení podnikatelů

Odborníci tvrdí, že hotel pro zvířata se může vyplatit za jednu sezónu. Chcete-li otevřít podnik, budete potřebovat relativně malou částku: až 30 tisíc dolarů. Obrovskou výhodou podnikání je schopnost přilákat pravidelné zákazníky. Poskytování služeb na slušné úrovni vám rychle změní váš hotel na "hůlku-zavochalochku" pro stovky majitelů psů a koček. Pokud se vám líbí zvíře, majitelé rádi přivodí svého mazlíčka k nadměrnému vystavení se vám ve druhém a třetím a desátém čase.

Průzkum trhu

Před otevřením zvířecího hotelu prozkoumejte trh. Začněte zkoumáním podobných návrhů, které existují ve vaší oblasti. Jednoduše řečeno, jděte na místní zvířecí hotely. Samozřejmě neměli byste otevírat majitele svých cílů. Řekněme, že chcete nechat své zvíře na dovolené a chcete si vybrat vhodný hotel předem. Hotelový personál vám rád ukáže pokoje pro zvířata a povědí vám o podmínkách obsahu. Takže budete studovat podnikání a poznáte budoucích konkurentů.

Důležitá rada podnikatelům: neztrácejte čas ani na jednoduché rutinní úkoly, které mohou být delegovány. Převeďte je na volné nože "Executionu.ru". Garantovaná kvalita práce na čas nebo peníze zpět. Ceny dokonce i pro rozvoj stránek začínají od 500 rublů.

Naučte se zahraniční zkušenosti. Praxe ukazuje, že mnoho domácích hotelů hrozí příliš malému počtu. Zvířata ve stísněných buňkách nežijí, ale slouží svým větám v očekávání majitelů. Pokoje by měly být prostorné, pohodlné a velmi čisté. Přejděte na anglický zdroj a podívejte se, jak je vše uspořádáno v Londýně, Torontu nebo Dubaji. Upozorňujeme, že trh služeb má tendenci zlepšit kvalitu. Po otevření dobrého hotelu s důstojnými podmínkami údržby budete o krok před konkurencí.

Právní problém

Rozhodněte se pro formu vlastnictví: open IP nebo LLC. IP se otevírá jednodušší a rychlejší. Jednotlivý podnikatel drží ve svých rukou jak peníze, tak otěže vlády. Nepotřebuje účetního, protože podávání zpráv o IP je uvedeno ve zjednodušené podobě. Ale tato "medaile" má druhou stranu: osobní odpovědnost. Pokud se něco pokazí, IP bude odpovědný věřitelům osobního majetku.

Chcete-li otevřít LLC, budete potřebovat charter kapitál, charter a mnoho dalších dokumentů. Bez zvláštního vzdělání je nepravděpodobné, že budete mít záznamy, takže budete muset najmout účetního. Sro - to je více problémů při vstupu a méně problémů na cestě ven. Budete riskovat pouze základní kapitál společnosti, osobní majetek zůstane nedotčen.

Co potřebujete k otevření hotelu pro zvířata, z pohledu státu? Ano, prakticky nic, s výjimkou běžných postupů. Tato aktivita není licencována, proto nebudete muset získat zvláštní povolení. Dostatek z obvyklých dokumentů, které potvrzují soulad místností s normami stanovenými SES a Ministerstvem pro mimořádné situace.

Místnost

Vybraná místnost závisí na tom, které klienty budete patronovat. Je zřejmé, že počet koček ve velikosti bude mnohem menší než u klecí pro psy. Ale i malé zvíře se nedá usadit v městském bytě. Podle veterinářů současná údržba více než tří dospělých zvířat vede k porušení hygienických norem. Důsledky nelze snadno vypočítat: specifický pach, poškozené vztahy se sousedy a pokuty za SES.

Nejlepším místem pro hotel jsou nebytové prostory na předměstí. Čerstvý vzduch je užitečný nejen pro lidi, ale i pro zvířata. V ideálním případě by měla být každá místnost přilehlá k malému oplocenému pozemku. Předměstí má několik výhod:

 • nepřítomnost dopravní zácpy,
 • levné zemi,
 • minimální počet sousedů.

Nedávno se objevilo mnoho městských hotelů pro malá zvířata. Tato zařízení se nacházejí v pronajatých prostorách obchodních center. Městské hotely jsou vybrány zákazníky, kteří chtějí zvíře dát krátkodobě.

Pokoje

Vytvořte obchodní plán pro hotel v zoo. Udělejte sázku na uspořádání pokojů. Dobrý majitel nejprve věnuje pozornost stavu místnosti a pak - na doprovodu, další služby a další zábavy. Místnosti by měly být prostorné, pohodlné, hygienické.

Minimální plocha hotelového pokoje pro 10-12 pokojů je 40 metrů čtverečních. Optimální velikost jedné místnosti pro kočky nebo malé psy je 1,5 až 2 metry. V kleci pro kočky musí být instalovány police a schody, aby se zvířata mohla zahřát a vést více či méně aktivní způsob života. Nejlepším materiálem pro klece je přírodní strom pokrytý hypoalergenním antiseptickým lakem. U podlahy je lepší vybrat obvyklou keramickou dlažbu.

Voliéra pro psy by měla být prostorná. Optimální volba - voliéra, skládající se ze dvou částí: vnitřní (předpoklad) a vnější (oplocená plocha). Samotný pes rozhodne, kdy půjde na ulici a kdy odpočívá na teplém vrhu. Povinná podmínka: spolehlivé a silné stěny mezi kryty. Prostory pro kočky a psy musí být v různých budovách.

Psi stále potřebují chodit. Můžete to udělat v blízkém parku nebo na území (pokud to oblast dovoluje). Pěší psi by měli být střídáni, aby se zabránilo fyzickému kontaktu mezi zvířaty. Boj a nekontrolované páření nejsou součástí vašich plánů, o to méně v plánech hostitelů, že? Výjimku lze učinit pro nejmladší zvířata. Štěňátka si mohou navzájem hrát pod dohledem zaměstnanců a po předchozí dohodě s majiteli.

Zařízení

Podle předběžných výpočtů budete potřebovat 120 až 150 tisíc rublů na vybavení prostor. Tato cena zahrnuje vybavení pro hotelovou údržbu:

 • klece,
 • mraznička pro skladování potravin,
 • nástroje pro čištění,
 • ohřívače,
 • větrací systém.

Inventář v číslech:

 • domy pro kočky a malé psy,
 • drápy,
 • horizontální pruhy,
 • rohože (včetně jednorázových),
 • misky,
 • hračky.

Kromě toho se budete muset starat o dostupnost nezbytných minimálních léků a prostředků pro péči o zvířata. Tento seznam obsahuje vitamíny, anthelmintické přípravky, šampony, protiblokovací kapky, hřebeny.

Pokud jde o jídlo, existuje několik možností. Můžete si pronajmout "kuchaře" a vařit jídlo sami, včetně "příspěvku" na životní náklady nebo krmení zvířat potravinami, které přinesl majitel. Volba může být ponechána majitelům zvířat.

Zaměstnanci

Zpočátku se skoro veškerá práce, kterou můžete udělat sama. S úklidovými, stravovacími a administrativními funkcemi se dvěma nebo třem lidem (vy a vaši rodinní příslušníci) dokáže vypořádat. Když je podnikání alespoň trochu roztržitý, můžete přemýšlet o náboru "chůvy" ze strany. Při výběru personálu si vsadíte na lásku zvířat, stejně jako na dostupnost zkušeností nebo speciální vzdělání.

Velkým přínosem je přítomnost veterinárního lékaře v personálu. Pokud nemůžete najmout kvalifikovaného odborníka, uzavřete smlouvu s blízkým veterinárním klinikem. Nechte lékaře přijít každý den a uvidíte své hosty. Co se týče léčby, pak se tato schéma ukázala jako dobrá: náklady na nouzovou lékařskou péči hradí majitel hotelu a vlastník zvířete pak kompenzuje náklady. Do příslušné smlouvy nezapomeňte zahrnout příslušnou položku.

Ceny za povinné a doplňkové služby

Cena jednoho hosta závisí na úrovni hotelu a regionu. V průměru v hotelu "průměrné ruky" náklady na bydlení kočky je 300-450 rublů denně. Obsah psa je dražší - asi 500 rublů. Tyto náklady zahrnují usídlení, čištění, péči, krmení, denní lékařskou prohlídku, paddocking 2 x denně (pro psy). Pokud se majitel chce usadit v jedné místnosti dvě zvířata, vezměte platbu za obyvatelstvo ve výši 40-50% základních nákladů.

Hotel je nejen místem pro nadměrnou expozici. Toto je místo, kde hosté stráví svůj čas s potěšením a přínosem. Zisk na placené službě se může stát významným zdrojem příjmů. Ukázkový seznam a náklady na další služby:

 • transfer v autě po městě - asi 300 rublů,
 • usídlení a vystěhování v nevhodném čase - kolem 250 rublů,
 • péče o vlasy (účes, manikúra) - 400-1000 rublů.

Reklama a zákaznický servis

Jak otevřít zoo a uspět? Pamatujte, že musíte pracovat nejen se zvířaty, ale také se svými pány. Lidé nejsou v hotelu kvůli zvířatům chudí. Péče o domácí mazlíčky je samozřejmě dobrá, ale koneckonců, jejich majitelé budou platit za tuto péči, že? Vypracujte marketingovou strategii. Nehromažďujte okolí. Vytvářejte přehledy videa a fotografií a pošlete je denně zákazníkům na poště.

Postarejte se o reklamu. Vzhledem k tomu, že reklamy v médiích jsou drahé, sázejte na internet. Vytvořte web (alespoň nejjednodušší) a umístěte jej na placené místo. Umístěte reklamy na známé virtuální "desky". Dobrým efektem je reklama na zoologických a turistických místech. Proč turisty? Vzhledem k tomu, že klienti cestovních kanceláří jsou také vaši zákazníci: potřebují také někde své domácí mazlíčky na cestu. No, "z úst z úst", samozřejmě, nikdo nezrušil.

Závěr

Hotel pro zvířata je sezónní záležitostí. Lidé připojí domácí zvířata na prázdniny, tedy v létě na květnové svátky, v předvečer nového roku. Podnikatelé tvrdí, že 50-60% z celkových příjmů, které hotel přináší během letní sezóny. Nedávno se však mění situace: rostoucí příjem dovoluje lidem cestovat do jižních zemí kdykoliv v roce, proto hotelové podniky postupně získávají povahu mimo sezónu.

Takže, shrňme výsledek. Přibližné náklady na první tři měsíce budou asi 220 tisíc rublů, včetně:

 • hotel vybavení - 120-150 tisíc rublů,
 • reklama - 18-24 tisíc rublů,
 • platba za veterinární služby - 45 tisíc rublů.

Za tři letní měsíce budete moci vydělat asi 405 tisíc rublů. Pokud je ve vašem hotelu 10 místností, pak při plném zatížení bude uspořádání následující: vynásobte počet pokojů 10 za cenu denního pobytu 450 a získáte 4500 rubles příjmu za den. Nyní vynásobte 4500 rublů počtem dnů v sezóně 90 a získejte 405 000. Z toho vyplývá, že v jedné sezóně hotel nejen vyplatí, ale přinese zisk kolem 200 000 rublů.

Hotel pro zvířata

Hotel pro zvířata je nový směr podnikání u nás. Je relevantní nejen ve velkých městech, ale také v méně obydlených oblastech. A konkurence v této oblasti není tak vysoká.

Mnoho milovníků zvířat ošetřuje své mazlíčky jako členy rodiny. Pokuste se koupit nejkvalitnější a zdravější jídlo, krásné a pohodlné oblečení, doplňky, hračky. Ale jsou chvíle, kdy potřebujete nějakou chvíli rozloučit se svým mazlíčkem: výlet na odpočinek nebo na služební cestu. Poté se otázka, s kým opustí kamaráda, rozhodne hotel pro zvířata.

Vytvořením útulného hotelu pro domácí mazlíčky získáte stabilní příjem. Dnes budeme analyzovat projekt pro otevření hotelu pro domácí zvířata.

Akční plán

Pokud se tedy rozhodnete poskytnout dočasné útočiště pro domácí zvířata, je nutné dodržovat všechna pravidla a předpisy, které budeme diskutovat níže.

Rozhodněte se, s jakými zvířaty budete pracovat. Nejoblíbenější (což je jasné) jsou kočky a psi. Je však možné poskytnout (pokud rozpočet dovolí) a možnosti ptáků, hlodavců a obojživelníků. Doporučujeme otevřít hotel s obchodem, lékárnou nebo klinikou.

Registrační formulář

Při registraci se obvykle vydává osvědčení o individuálním podnikateli. Můžete si uložit účetnictví a registraci, nemusíte najmout účetního a instalovat drahý software. S výkazy je zcela možné řídit samostatně nebo uzavřít dohodu s účetním oddělením pro outsourcing. Nezapomeňte navštívit SES, požární inspekci a Rospotrebnadzor a postupujte podle pokynů. Můžete obdržet referenční list od veterinářské společnosti.

Prostory a pozemky

V tomto bodě budeme podrobněji vysvětlovat. Pro tuto firmu je třeba mít nejen prostor velkého rozměru, ale také sousední území vhodné pro chůzi zvířat a instalace prostorných ohrad. Hotely jsou rozděleny do dvou tříd: běžné a VIP-třídy.

První možností je pokoj s klecemi pro kočky a psy. Takové hotely jsou v poptávce v malých osadách. Den v nich bude stát klient 200-350 rublů bez nákladů na jídlo.

Druhá možnost je výhodná pro velké města s bohatou klientelou. Zde, stejně jako v tomto hotelu, najdete luxusní a juniorské apartmá. Souprava má velký prostor (7-10 metrů čtverečních pro kočky, 15-20 pro psy) a interiér (kočárky, horolezecké vybavení, dobré spaní). Je také možné nainstalovat CCTV kameru a umožnit zákazníkům přístup do systému pro sledování domácího mazlíčka online. Cena za den v junior suite je ze 700 rublů, v apartmá - od jednoho a půl tisíce.

Pro dekoraci stěn používejte pouze netoxické materiály. Prostory by měly být dobře větrané a čištěny alespoň jednou denně.

V přilehlém areálu je nutno vyrobit letní a zimní ohrady s kvalitním oplocením. VIP-klienti mohou "žalovat" za útěk zvířat. Zajistěte další oblasti pro veterinární služby, péče o pleť nebo obchod. Exotickí obyvatelé budou potřebovat speciálně uspořádané prostory.

Zaměstnávání zaměstnanců

V této fázi je nutné správně zvolit personál, který nejenže zná své podnikání, ale také miluje zvířata. Hlavní pracovníci - veterináři (od 1 do 5, v závislosti na velikosti hotelu), 1-2 čističe, noční strážce, správce. Správcem podniku je manažer.

Právní aspekt problému

S profesionálním právníkem vyvíjejte formu smlouvy, kterou uzavřete s vlastníky zvířat. Připravte si seznam dokumentů, které musíte poskytnout společně s "klientem". Vypracujte dotazník pro klienty. Každé zvíře jedí jednotlivě, proto je platba menu vyhotovena odděleně od bydliště.

Reklama

Distribuce letáků, inzerce v tištěných publikacích, reklama v televizi pomůže při rozvoji vašeho podnikání. Propagujte svůj showroom přes internet. Dnes je jednoduchá a velmi účinná.

Nakonec,

Útulný hotel pro zvířata je sezónní obchod, který není příliš výhodný jako izolovaná volba. Veterinární klinika, péče o salon, lékárnu nebo prodejnu pomohou instituci získat kdykoli během roku stabilní příjem.

Je také možné organizovat kurzy výcviku základů školení. Velké firmy mohou získat organizaci jízdy na koni nebo psích sáňkování. Takové zábavy jsou v poptávce a přitahují mnoho zákazníků.

Úhrada projektu závisí na mnoha faktorech, ale přinejlepším je to dlouhodobá investice, která se ospravedlní ne dříve než za 2 roky. Milujte své čtyřnohé "zákazníky", dejte jim lásku a péči, a pak podnikání bude prosperovat.

Otevření hotelu pro zvířata v zoo

Navzdory krizi se otevřením hotelu v zoo může stát výnosný podnik. Obzvláště zoufale potřebují obyvatele měst s více než milionem obyvatel. Příkladem jsou úspěšné projekty domácích podnikatelů.

Na lásce k domácím mazlíčkům můžete získat i v krizi, protože 76% Rusů má domácí zvířata (statistika VTsIOM). Jedná se o obrovské cílové publikum s velkým množstvím potřeb. Některé výklenky jsou vysoce konkurenceschopné (veterináři, domácí zvířata), jiné jsou relativně zdarma (designerské oděvy, kosmetické procedury, fitness, hotely). Jsou to lidé, kteří jsou nejčastěji oslovováni těmi, kteří chtějí zahájit podnikání v zoo. Nicméně, přemýšlet o tom, jak otevřít zvířecí hotel, ateliér exkluzivního oblečení pro malé psy nebo salon krásy pro kočky, je důležité pochopit složitost tohoto podnikání předem a vzít v úvahu zkušenosti úspěšných podnikatelů.

Budou tam nájemci?

První věc, která znepokojuje začátečníky, je poptávka po takové službě. Je tento typ podnikání sezónní? Jak rychle se to vyplácí? Jaké jsou nuance, které je třeba vzít v úvahu při výběru místnosti, atd.?

Zkušenosti zoologických hotelů naznačují, že nejziskovější hotel pro zvířata ve velkých městech. Zde jsou příjmy obyvatelstva vyšší, rytmus života je intenzivnější, majitelé mají více možností cestování, odtud nutnost přilákat zvíře k odpočinku, opravit v bytě, pohybovat se apod. příliš vysoká.

Podle statistik VTsIOM jsou nejoblíbenějšími domácími zvířaty v Rusku kočky a psi (viz obrázek 1)

Obrázek 1. Nejoblíbenější domácí zvířata v Rusku (informace z webových stránek veterinární kliniky "Tři kočky")

Jsou základem všech hotelových hostů pro zvířata a jejich majitelé jsou hlavními zákazníky a spotřebiteli služeb hotelů v zoo. Ale jak je dnes jejich potřeba uspokojena?

V roce 2014 služba 2GIS analyzovala dostupnost různých ruských měst organizacím pro domácí zvířata. Jedním z nejnižších ukazatelů je přítomnost hotelů v zoologických zahradách: od 1 do 6% (viz obr. 2)

Obrázek 2. Hodnocení měst v Rusku podle počtu organizací pro domácí zvířata (informace z www.zoospravka.ru)

V roce 2015 podle Analytického centra NAFI strávili Rusové asi 1 bilion rublů na své domácí mazlíčky, často spíše na sebe než na zvířata. Současně byly měsíční výdaje rozděleny následovně (viz obr. 3):

Obrázek 3. Kolik peněz je zapotřebí na to, aby si mazlíček za měsíc (v rublech)? (Informace z webových stránek Svazu zoologických podniků www.spzoo.ru)

Jak můžete vidět, hotely zoo jsou v poptávkové službě. O tom svědčí úspěšný vývoj stránky Zoobooking.com, který obsahuje informace o 200 hotelech pro zvířata k dispozici pro rezervaci:

"V novoročních svátcích jsme nezaznamenali pokles poptávky, všechny dobré hotely byly zaneprázdněné a najít něco vhodného pro týden před svátky bylo již obtížné." (A. Litvínov, spoluzakladatel Zoobooking.com)

Vzhledem k tomu, že dnes více než 90% trhu obsazený soukromý „přeexponování“ doma, se neliší kvalitu služeb, stále více a více lidí chce opustit mazlíčka v době odchodu do slušné školy pro zvířata, kde poskytují péči, ochranu a klid. Takže se správnou organizací, zoo nikdy zůstane bez hosta.

Hotel pro čtyřnohé: jaký formát si vybrat?

Jasné požadavky na takové podniky, není jako za sovětských časů, se neotevře žádné zoootelya a dnes ti, kteří uvažují o hotel pro zvířata jako obchod, často nemají stavět speciální místnost pro ni, a bude konvertovat „více či méně vhodné.“ Zde jsou možnosti (viz tabulka 1)

Soukromý byt v panelovém domě

 • bez zaplacení nájemného
 • můžete kombinovat péči s domácími povinnostmi
 • Cena za nadměrnou expozici je nižší než cena konkurentů
 • omezený prostor (obtížné rozvíjet firmu)
 • možný odpor ze strany sousedů, jejich stížnosti vůči SES a dalším orgánům
 • potíže s vycházkovými zvířaty
 • "Neoficiální" povaha dohod s majiteli
 • bez zaplacení nájemného
 • neexistují sousedé nespokojeni s vaší firmou
 • je možné rozšířit nabídku služeb otevřením recepce psů zvyklých na údržbu ulice, poskytování pomoci při školení apod.
 • Pokud se dům nachází mimo město, mohou se vyskytnout potíže s dodávkou zvířat

Samostatná budova, pokoj v kancelářském centru

 • tam je vyhlídka na rozvoj hotelu (od 7-10 klecí, můžete postupně zvyšovat objem)
 • pohodlná dopravní výměna
 • Je těžké najít prostor vhodný pro tuto firmu bez rekonstrukce: jsou pravděpodobné další investice
 • pronájem kancelářských, stavebních, pozemků.

Dobrou volbou pro zooter je venkovská místnost s oddělenými "místnostmi" pro zvířata, stejně jako dostupnost voliér pro psy zvyknuté na údržbu ulice, s prostorem pro chůzi a trénink s domácími zvířaty. Příklad: "Khorologické centrum" Koně "(Moskevská oblast).

Ve městě se hotel pro zvířata může nacházet v místnosti sousedící s veterinární klinikou: tato čtvrť inspiruje majitele s důvěrou, že v případě nemoci bude mít domácí zvíře potřebnou pomoc.

Někteří podnikatelé jsou orientováni na multiformátové a nabízejí služby pro údržbu různých druhů zvířat: želvy, morčata, králíci, činčily, ptáci a dokonce i plazi. To může být významná konkurenční výhoda. Před poskytnutím takové služby je však nutné studovat charakteristiky obsahu těchto zvířat.

Zkušenosti zoootelov: co byste měli přemýšlet o otevření zvířecího hotelu?

První hotely pro zvířata vznikly v Americe v 20. letech minulého století. Dnes je to mocný průmysl s obrovskými výnosy, obrovský seznam služeb, specializované obchody atd. V naší zemi, podle hostesky hotelu pro zvířata "Lunární kočka" E. Podorozhkina, stále existuje mezera od západních standardů po dobu nejméně 20 let. A to navzdory skutečnosti, že otevření zoothrotelu je zajímavým druhem podnikání, které na začátku nevyžaduje významné investice.

Zde jsou příklady úspěšných podniků.

"Lunární kočka": kočky a nejen...

 • Vlastník: E. Podorozhkina
 • Rok zahájení: 2013
 • Pokoje: V Petrohradě, v třípodlažní budově v 1. patře s vlastním vchodem.
 • Počáteční investice: 200000 (včetně 120.000 - vypůjčených prostředků.).
 • Doba návratnosti: 1 rok
 • Pravidelný personál: 1 osoba
 • Čistý zisk: 40 tisíc rublů za měsíc
 • pohodlné rezervace (je zde internetová stránka, skupina VC)
 • jasné požadavky pro hosty: po veterinární prohlídce jsou přijímána pouze klinicky zdravá zvířata
 • individuální přístup: specialisté hotelu ZOO jsou připraveni poskytovat domácí péči takovou péči, na kterou jsou zvyklí doma
 • další zvířata jsou přijímána: fretky, hlodavci, papoušci. Stav - poskytování informací o buňkách, krmení a péči
 • služby zootaxi

Pro začátečníky nabízí Elena následující tipy:

 1. Nepředpokládejte okamžitě velké výdaje: v zoobizijním průmyslu rozhoduje hodně postoj k věci, schopnost stavět kontakt s lidmi, upřímnou lásku ke zvířatům. Například je možno nahradit nákladné video natáčení domácích mazlíčků v hotelu, fotografie, samotné voliéry apod.
 2. Místnost by měla být dostatečně prostorná, teplá, dobře odvětrávaná a větrána a také dezinfikována pomocí ultrafialových lamp
 3. Před nákupem hotových klecí se Elena společně se svým manželem obrátila na veterináře a zjistila, jakou velikost je pro kočky nejvhodnější, co je lepší udělat, jaké designové prvky by se měly lišit, atd. Jako výsledek, první 7 klece byly vyrobeny majiteli hotelu zoo. Teď je jich tam 19.
 4. Podnikání má sezónní charakter: vrcholy - novoroční svátky a letní prázdniny. Pravidelní zákazníci pomáhají celoročně, vyhrazují si místa pro opravu, nemoci příbuzných, vysokou zaměstnanost, služební cesty atd. Je důležité přilákat takové zákazníky a poskytnout jim další slevy.
 5. Je třeba předem uvažovat o postupu podnikání. Elena považuje za nejúspěšnější distribuční kanály místo a reklamu na asfaltu.

"Sir Cat" - hotel pro zvířata nového typu

 • Majitel: A. Puškin
 • Rok objevu: 2014
 • Prostory: první hotel byl otevřen v Moskvě, v kancelářské budově o rozloze 72 m², nyní jsou 4, další 2 se připravují k otevření.
 • Počáteční investice: 2 miliony rublů vlastních zdrojů
 • Stálý personál: 2 zaměstnanci (kotonyany) v každém hotelu
 • Čistý zisk za rok 2015: 1 milion rublů.
 • v docházkové vzdálenosti od metra
 • voliéry z tvrzeného skla, které umožňují kočkám navzájem se dívat, hrát, mít dostatek prostoru k odpočinku
 • nepřetržitý video dohled, díky němuž si majitelé mohou neustále uvědomovat život svých mazlíčků
 • příležitost komunikovat s vlastníky hostitelské rodiny a majitele hotelu pomocí pohodlné mobilní aplikace.
 1. Správná volba prostor: pronájem kanceláře v obchodním centru.
 2. Na 14 skleněných pokojích v prvním hotelu bylo využito 80% počátečního kapitálu, což však umožnilo vytvořit jedinečný "průhledný" biotop, který okamžitě ocenili jak kočky, tak jejich majitelé.
 3. Podíl na úzkém kontaktu s majiteli zvířat umožňuje zachovat dokonalou pověst instituce a poskytování fotografií a videozáznamů o obsahu koček způsobuje důvěru a pomáhá získat pravidelné zákazníky.
 4. Většina hotelů nepřijímá nesterilizované zvířata a "Sir Cat" jim nevylučuje: skleněné krabice jsou velmi vhodné pro dezinfekci a odstraňování zápachu. Dodatek na obsah - 100 rublů.
 5. Flexibilní cenová politika: noc ve standardní krabici stojí 490 rublů a videokamera 650.
 6. Absence poplatků za další služby: drápy, očistné oči, procházky po hotelu atd.
 7. Projekt zahájil A. Puškin s reklamou na podporu médií: objednal si tiskovou zprávu od The Village. To upoutalo pozornost ostatních vydavatelů a televize. Dnes, "Sir Cat" - jeden z nejvíce "nelitovaných" hotelů pro zvířata.

5 kroků k otevření hotelu pro zvířata

Takže jste se rozhodli otevřít hotel pro zvířata. Zde jsou kroky, které podniknete k úspěšnému podnikání:

Krok-1 Posoudit relevanci služby a úroveň konkurence ve vašem regionu

Krok-2 Vyberte formát hotelu

Krok 3 Vytvoření podnikatelského plánu, určit velikost investice a dobu návratnosti, aby se zjistilo kanálů propagace

Krok-4 Najděte pokoj, rekonstruujte jej v souladu s formátem, nákupním zařízením

Krok 5 Spusťte reklamu a začněte poskytovat službu.

Důležité! Úspěšní zootelevíři si povšimnou, že tento obchod je vhodný pouze pro ty, kteří skutečně milují zvířata, protože k němu přišli mnozí, kteří pociťovali z vlastní zkušenosti, jak těžké je najít spolehlivé místo pro nadměrné vystavení jejich mazlíčka.

Zoo business: hotel pro zvířata

Mnoho milovníků zvířat, kteří chodí na dovolenou, často čelí problému, co mají dělat za dobu své nepřítomnosti se svým mazlíčkem. Je dobré, když je možné připojit zvíře k příbuzným nebo přátelům, kteří mu poskytnou potřebnou pozornost a řádnou péči. Taková příležitost však není vždy k dispozici. Mnoho majitelů nechce dát z neznámých důvodů psa nebo kočku nadměrnou expozici cizím osobám: je obtížné předvídat podmínky, za kterých bude zvíře drženo, jak se bude krmit a péče o ně. A potom se v zoologických hotelech dostanou ke zmateným majitelům domácích mazlíčků.

To je relativně nový fenomén pro ruský trh. Samozřejmě, že takové služby předjíždění zvířat jsou již dlouhou dobu, ale nemohou být považovány za podnik, protože většina takových zpoždění není oficiálně registrována, nachází se v soukromých bytech, které nejsou přizpůsobeny pro podobné účely a nejsou regulovány zákonem. Lidé opouštějí své domácí mazlíčky kvůli takovýmto nadměrným ohrožením na vlastní nebezpečí a nebezpečí. Taková zkušenost může být neúspěšná: zvíře se může vrátit ke svým pánům ve špatném stavu a je nepravděpodobné, že by za to někdo byl odpovědný. Zoo hotely jsou zpravidla otevřeny jednotlivými podnikateli, kteří pracují s dodržováním všech zákonných požadavků, platit daně a péči o jejich pověst. Vezmou zvířata do nadměrné expozice, zatímco jejich majitelé odcházejí na dovolenou, na služební cestu nebo jen dočasně nemohou vypořádat se svým domácím zvířetem.

Obecně lze říci, že tato firma může být nazývána zisková, slibná a poptávka. Má však řadu nedostatků (jako vskutku jiné). Především má tato společnost výraznou sezónnost. Služby zoo hotelů jsou nejoblíbenější ze zřejmých důvodů v letních měsících. Zájem o jejich služby je navíc pozorován během novoročních svátků, posledního jara a začátku podzimu (kdy lidé odjíždějí od města). Současně jsou klienti podstatně méně. Ale i v sezóně je zisk zoologické zahrady omezen: každý hotel je určen pro určitý počet míst a nemůže zařadit zvířata nad rámec toho. Počet čtyřnohých hostů je také omezen na požadavky, které majitelé takového zoo-hotelu dělají svým klientům. Je vyžadován veterinární pas se všemi očkování podle věku.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Kde je výhodné otevřít hotel v zoologické zahradě? Přestože poptávka po takových službách je všude, ale pokud je budeme považovat za podnikání, a ne jako další příjmy, pak bude město s počtem obyvatel nejméně půl milionu lidí vhodné pro otevření hotelu v zoologických zahradách. Pouze v tomto případě obdržíte dostatečný počet placených zákazníků, abyste mohli uhradit všechny své výdaje. Obecně je tento směr slibný a konkurence na trhu s takovými službami je stále malá. Nicméně po zrušení státu, který získal licenci na tento typ činnosti (nyní je pod kontrolou veterinárního dozoru), zájem o tuto podnikatelskou činnost mezi podnikateli výrazně vzrostl. Odborníci předpovídají nárůst počtu hotelů v zoologických zahradách v regionech, kde se tento podnik nedávno vyvinul spontánně a necivilizovaně.

Pokoj pro zoo

Největší položka výdajů při otevření vlastního "zoo-hotelu" je pronajmout si pokoj. Za prvé, musí splňovat určité požadavky. Takže podle norem SES by hotel pro zvířata měl být umístěn ve vzdálenosti nejméně 150 metrů (a nejlépe 180-200 metrů) od nejbližšího apartmánového domu. I když je tento požadavek splněn, buďte připraveni na pravidelné stížnosti proti vám (nebo spíše k vašim hostům) od obyvatel blízkých domů. V ideálním případě by měl být ubytování pod hotelem v zoologické zahradě umístěno v lesoparku nebo v průmyslové zóně (i když ne ve městě, jinak by vás potenciální zákazníci nenalezli). Ale najít vhodnou volbu pro oblast a lokalitu je obtížné, protože minimální plocha by měla být nejméně 100 metrů čtverečních. metrů. Je nutné mít k dispozici topení, vodovod, kanalizaci a dokonce i malý, ale vlastní pozemek v blízkosti budovy pro pěší psy. Cena za pronájem ve velkém městě může být poměrně vysoká. Můžete snížit náklady dvěma způsoby: otevřít hotel na území veterinární kliniky nebo zvýšit ceny za své služby se zaměřením na zákazníky s bohatou péčí.

Nejideálnější možností je otevřít zvířecí hotel ve vlastním soukromém domě s pozemkem. Leasing v první fázi vaší práce "vyčerpá" všechny zisky. Celé území lokality musí být obklopeno vysokým ohradníkem, aby vaše čtyřnohé hosty nemohly uniknout. Kromě toho se doporučuje, aby bylo místo rozděleno do několika samostatných sektorů s oddíly z mřížky. To vám umožní současně projít i zvířata, která jsou ve vzájemném konfliktu. K udržení stejného domácího mazlíčka v místnosti - do 10 metrů čtverečních. metrů. V hotelu je 4 - 5 pokojů pro 25 osob. Psi velkých plemen (např. Ovčí psi, St. Bernards, Newfoundlands, husky, atd.) Se nejlépe udržují na ulici - ve speciálních boxech.

Existují takzvané hotely mini-zoo, které jsou více vysoce specializovanou a přijímají malá zvířata, tak (a často i jeden druh) - pes ozdobné kameny nebo kočky, ptáky, hlodavce, atd V tomto případě je velká plocha, je nutné... K dispozici je dostatek prostoru s rozlohou asi 10 metrů čtverečních. metrů. Při takové nadměrné expozici můžete využít letní kuchyň nebo garáž. Hlavní věc je, že místnost by měla být vytápěna, měla tekoucí vodu, drenáž a dobré větrání. V takovém pokoji jsou zvířata držena s menším komfortem - v klecích. Klece pro kočky by měly mít velikost 1,5 až 1 metr a u psů velikost buňky závisí na plemeni. Buňky mohou být nastaveny na různé úrovně pro akutní potřebu, což ušetří prostor, ale je nejlepší držet různé druhy zvířat zvlášť, aby nedošlo k jejich dalšímu stresu. Stojí za zmínku, že mnozí majitelé nejsou spokojeni s podmínkami svých mazlíčků. Ačkoli obecně v obsahu zvířete v prostorné buňce s vodou a jídlem a pravidelné cvičení není nic krutého, věří odborníci. Pokud však kočka nebo pes není zvyklý na takový obsah, může být v kleci během jeho skutečného testu.

Co se týče vybavení a potřebného příslušenství (ložní prádlo, misky, límce, vodítka, hračky atd.), Je nejlepší koupit malou zásobu, ale zpravidla majitelé předávají zvíře vše potřebné. Předem poskytněte místo pro kuchyň a veterinární kancelář. Jejich prostor může být malý: kuchyně - asi 6 metrů čtverečních. metrů a větev - asi 10 metrů čtverečních. metrů, ale měly by být izolovány od "místností". Nezapomeňte na nákup dalšího vybavení pro kuchyň a kancelář veterináře.

Podmínky pro příjem zvířat

Pokud vám záleží na vaší pověsti, nebudete přijímat zvířata, která by mohla představovat hrozbu pro jiné kočky a psy. Zpravidla platí, že pro ubytování v zoologické zahradě, majitelé zvířat žádají majitele zvířete, aby poskytl cestovní pas občana Ruské federace, stejně jako pas zvířete s poznámkami o očkování. Pokud zvíře nemá lékařské doklady, které by potvrdily, že má potřebné vakcíny, pak jsou majitelé požádáni, aby provedli testy na některé z nejčastějších onemocnění. Pro psy je to parvovirus, mor, adenovirus a koronavirus. Kromě toho je zvíře vyzváno, aby vstoupilo do imuno-séra (například giscana, vitacan nebo globkan) před usazením do hotelu. Štěpované zvíře je pak umístěno do karanténní zóny před hlavním očkováním. Zoo hotely často pracují ve spojení s určitou veterinární klinikou. A právě tam majitelé hotelů směřují své zákazníky a odtud volají veterináře, pokud během pobytu na přeexpozici zvíře zhoršilo.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat vydání právních dokumentů na dobu pobytu cizího zvířete ve vašem hotelu. Za toto období je spravidla smlouva o zachování zvířete. Typickým příkladem takové dohody může být následující: "DOHODA č.... PRO SLUŽBU ZA ŽIVOČIŠNÍ PODPORU OD... (datum sestavení smlouvy). přezdívka majitele, označovaný jako (th) jako „vlastník“ na jedné straně a SP... (TIN Číslo certifikátu) - název hotelu, na straně druhé, dále jen „Strany“ uzavřel současnou smlouvu o poskytování služeb v oblasti s nadměrným zvíře o následujících.

1. PŘEDMĚT ZAKÁZKY

1.1. "Majitel", převody a hotel pro zvířata přijímá pro údržbu jako domácí zvíře: ______________________

Zvláštní podmínky zadržení __________________________

Definováno ve voliéře (klec) č. _______

Dále, podle znění smlouvy - "zvíře"

1.2. "Vlastník" prohlašuje a potvrzuje, že v době přípravy smlouvy:

- zvíře je zdravé a není ve stádiu karantény po očkování, je léčeno proti blechám

-poskytuje veterinární pas zvířete s poznámkami o očkování, pokud držitel neposkytne cestovní pas zvířete očkováním, hotel nenese odpovědnost za zdraví zvířete

2. PRÁVA, POVINNOSTI A ODPOVĚDNOSTI STRAN

2.1. Hotel pro zvířata se zavazuje:

2.1.1. Přijměte zvíře a udržujte jej na:...;

Nabídky franšíz a dodavatelů

2.1.2. Zvíře poskytují podmínky pro údržbu, které odpovídají hygienickým a veterinárním požadavkům, právním předpisům a vlastnostem daného zvířete

2.1.3. Vyhýbejte se krutému zacházení se zvířaty, zodpovídáte za to, že zvíře držíte před "majitelem";

2.1.4. Informovat "Majitele" spolehlivé informace o podmínkách budoucí údržby zvířete;

2.1.5. Dodržujte právní předpisy Ruské federace; dodržovat nařízení vlády a další regulační akty týkající se údržby a péče o zvířata.

2.1.6. Nenechávejte zvíře bez péče a dozoru;

2.1.7. V případě zhoršení zdravotního stavu v době přeexponování poskytovat veterinární služby v souladu se smlouvou číslo 1 (pro poskytování veterinární péče o zvířata hotelů), uhradit veškeré náklady na veterinární služby, a pokud je to nutné, zvíře léčit. Pokud je to nutné veterinární péče (kromě počáteční veterinární kontroly), náklady na veterinární služby jsou uváděny na úhradu „vlastníka“ na konci obsahu poskytnutí účetních dokladů veterinárních orgánů a značek ve veterinárním osvědčení.

2.2. "Vlastník" se zavazuje:

2.2.1. Při přenosu zvířete informujte hotel o zvířatech o známých spolehlivých informacích o svém zdraví, charakteru a chování, včetně těch, které jsou nebezpečné pro ostatní;

2.2.2. Vezměte zvíře zpět, pokud veterinární prohlídka hotelu pro zvířata odhalí onemocnění.

2.3. ZODPOVĚDNOST STRAN:

2.3.1. V případě neplnění nebo nesprávného plnění podmínek této Smlouvy nebo porušení ustanovení stávající legislativy odpovídá porušující strana v souladu s platnými právními předpisy Ruské federace.

3. PLATNOST ZAKÁZKY. OBJEDNÁVKA ZMĚNY, UKONČENÍ, UKONČENÍ SMLOUVY. DALŠÍ PODMÍNKY

Nabídky franšíz a dodavatelů

3.1. Touto dohodou se rozumí, že vstoupila v platnost a práva a povinnosti přijíždějících osob jsou v okamžiku převodu zvířete do hotelu pro zvířata a podpisu této dohody oběma stranami.

3.2. Tato smlouva je uzavřena na dobu ______ dní od ____________ do ______________

3.3. Jakákoli změna a dodatky mohou být provedeny v dohodě v pořadí schválení smluvními stranami.

3.4. Tato smlouva se vyhotovuje na 1 listu ve dvou vyhotoveních (jedna pro každou stranu) se stejnou právní silou.

4. POSTUP PLATBY:

4.1 Základní náklady na vedení zvířete v hotelu jsou _________ rublů / den. (předpokládaný čas: 24.00)

4.2 Jídlo ___________ rublů / den.

4.3 V den podpisu smlouvy platí "Majitel" zálohu ve výši _______% ve výši _____ rublů. (částka ve slovech) __________________________________ (zůstatek na úhradu _____________ rub.).

4.4 Konečný výpočet obsahu zvířete se provádí dnem, kdy se zvíře vrací do "Majitele", s přihlédnutím k ustanovení 2.1.7 a podle sazeb.

5. ADRESY A PODROBNOSTI STRAN...

6. PODPISY STRAN... ".

Před vypracováním konečné verze smlouvy je vhodné poradit se s právníkem, který vám řekne, které položky je třeba přidat, aby se v budoucnosti ochránilo před možnými nároky. Kromě smlouvy musíte rovněž vypracovat akceptaci zvířete, která uvádí nejen informace o jeho vzhledu, zdraví, ale také o návycích, charakteru a také o individuálních charakteristikách výživy a péče.

Zoo hotel jako podnikání

Nabídky franšíz a dodavatelů

Chcete-li pracovat v Zoogostinitsa potřeba personálu, který se obvykle skládá ze dvou nebo tří psovodů s průměrným platem kolem 15.000. Rublů, veterinární lékař s platem od 15-20 tisíc. Rublů (lepší vzít lékař přichází že ušetří na mzdách), správce s platy asi 10 tisíc rublů a účetní s platy 15 tisíc rublů (je také lepší, aby se zaměstnání na částečný úvazek). Pokud váš hotel, kromě koček a psů, obsahuje i další zvířata, je třeba, aby se o ně starali další pracovníci. V létě můžete najmout studenty středních škol nebo studenty, kteří budou rádi, že vydělají další peníze. Každému zaměstnanci jsou svěřeny své povinnosti. Veterinář zkoumá hosty na recepci v hotelu a následně s určitou periodicitou, který stanoví všechna kontrolní data v osobních kartách zvířat. Cynologové chodí se zvířaty, krmí je, čistí místnosti a dezinfikují je.

Přestože každé zvíře má vlastní stravu, kterou majitelé hotelu informují jeho majitelé, je však připraveno věnovat měsíční peníze na nákup krmiv a zásob. Náklady na krmivo závisí na typu a cenové kategorii. Minimální náklady na suché krmivo pro hromadné nákupy jsou od 70 rublů na kg a konzervované potraviny - od 80 rublů na kilogram. Nicméně, zpravidla, lidé, kteří si mohou dovolit opustit své mazlíčky v hotelu po dlouhou dobu, dostat ho lepší a drahé krmivo. V tomto případě se předem dohodnout o tom, kdo poskytuje jídlo po celou dobu svého pobytu máte domácího mazlíčka, než může být nahrazen, je-li zdroj, například, skončí ještě čas, a tak dále. D. Mějte na paměti, že velké plemeno psa sežere za den přibližně 500-600 g feed.

Náklady na denní pobyt zvířete v hotelu bez zohlednění stravy závisí na regionu. Průměrná cena pro Rusko je od 500 rubl za den pro psy a od 300 rublů pro kočky. Vyšší náklady pro psy jsou spojeny s jejich velkou velikostí a také nutností chodit 1-2 hodiny denně.

Kolik peněz potřebuje k otevření hotelu? Pokud máte vlastní prostor k organizaci velké zoo (pro 45-50 míst) je třeba 300-400 tisíc rublů. To zahrnuje vybavení "místností", klece, nákup lehátek, koberečků, krmiv, hygienických produktů, léků na zvířata a také platy pro vaše zaměstnance za první měsíc. V případě malého hotelu, můžete spravovat a 200 tisíc rublů. Je pravda, že pokud je v prvním případě doba návratnosti přibližně dva roky, v druhém případě se zvýší o faktor 1,5-2.

Chcete-li zvýšit ziskovost vašeho podnikání, budete muset přijít s dalšími způsoby, jak dosáhnout zisku. Může se jednat o vlastní veterinární kabinet a salon krásy pro zvířata nebo o poskytování služeb pro výcvik psů. Druhá možnost, mimochodem, je nejslibnější, protože ve vašem stavu budou profesionální kynologové a máte všechny možnosti omezovat psy a vybavení výcvikového areálu. Díky výhodné poloze vašeho hotelu v rušném městě můžete otevřít vlastní prodejnu zvířat. Poskytování dalších služeb může představovat zhruba 45% vašich příjmů, takže tuto myšlenku nezanedbáváte.

Otevřít ZOO je nejlepší v polovině jara. Budete mít čas propagovat své služby a propagaci na začátku sezóny (květnové svátky). Můžete tak rychle získat své investice a vyhnout se výpadkům mimo sezónu. Nezapomeňte investovat do reklamy, protože vám přinese první zákazníky. Nejúčinnější je reklama na internetu o tematických zdrojích ve vašem regionu. Kromě toho se ukázalo, že "dobrá výměna partnerů" s veterinárními klinikami, která s vámi inzerovala a reklama s vámi, se ukázala být docela dobrá. V reklamě se snažte zdůraznit všechny své výhody (zvláště pokud vaše zoo není jediná ve městě). Mohou to být jak dostupné ceny, tak další služby. Někdo instaluje do webových kamer, kde majitelé zvířat mohou kdykoli vidět, co dělají jejich mazlíčci. Přestože fotoaparát - radost není levná.

Také, pokud máte vlastní vozidlo, můžete poskytovat služby zootaxi pro zvířata. Jak víte, obyčejné taxi se extrémně zdráhají cestovat čtyřčlennými cestujícími a vaše nabídka může být velmi užitečná pro milovníky zvířat, kteří nemají vlastní auto.

Získejte aktuální výpočty pro obchodní plán

Idea č. 316: rysy otevření hotelu pro zvířata

Podrobně řekneme, jak otevřít hotel pro domácí zvířata a popsat komponenty podnikatelského plánu pomocí výpočtů. Koneckonců, ani taková činnost se nemůže úspěšně rozvíjet pouze na nadšení podnikatele. Všechny fáze organizačního procesu musí být pečlivě zváženy, vyhodnoceny a připraveny.

V poslední době neexistovaly koncepce jako nadměrná expozice domácích zvířat a hotely pro zvířata v naší zemi. Majitelé většinou nechali svého mazlíčka pro jednoho ze svých příbuzných nebo sousedy během dovolené nebo opravy. Ale dnes se péče o přátele našich menších lidí stává stále naléhavější a dokonce i na krátké období chtějí vytvořit pro ně ty nejlepší podmínky.

Naléhavost projektu

Myšlenka otevřít místo, kde majitelé mohou nechat zvířata v bezpečí na nějakou dobu, se narodil, kdy se stal více a více příležitostí cestovat do zahraničí, jděte na služebních cestách. A aktivní život samotný není příznivý pro správnou péči o zvíře. Se silným zaměstnání člověk nemůže vždy čas, aby se projít, nebo krmit domácího mazlíčka.

Chcete-li posoudit, jak výhodné je otevřít hotel pro domácí mazlíčky od začátku, stačí pouze vypočítat, že v Rusku je asi 20 milionů psů a 35 milionů koček.

Pokud přidáme k tomuto počtu více a menší domácí mazlíčky (hlodavci, papoušci, želvy, ryby), pak je celkový počet potenciálních zákazníků enormní. Současně je saturace trhu s nadměrnými expozicemi zvířat poměrně nízká, zvláště pokud zvažujeme střední a malé města.

Kde začít?

Zoo hotely v naší zemi získávají jen oblibu a s kompetentním přístupem je možné zaujmout v této oblasti obchod. Pro to je nutné projít celým procesem uspořádání vlastního podnikání:

 1. Analyzujte stávající trh ve vaší oblasti. Navštivte hotely pro zvířata jako potenciální zákazník a zhodnoťte úroveň služeb, ceny, jaké služby jsou nabízeny.
 2. Konzultujte s veterinární službou města, kde vám specialisté také řeknou, na které body byste měli věnovat pozornost, pokud budete v jedné oblasti držet nejrůznější zvířata.
 3. Prozkoumejte všechny dokumenty a požadavky, které ukládají regulační orgány ve vaší oblasti.
 4. Zvláště pečlivě přistupovat k hledání pokoje nebo území pro budoucnost hotelu. Existuje tolik faktorů, které je třeba zvážit, aby se vytvořily ideální podmínky pro domácí zvířata.
 5. Rozhodněte se o svých schopnostech a kruhu potenciálních zákazníků. Například pro psy organizovat vhodný prostor je mnohem obtížnější než pro kočky nebo želvy. Přemýšlejte o tom, kteří zástupci můžete kvalitativně sloužit a poskytnout jim vše, co potřebujete, a od kterých zákazníci budou muset odmítnout.
 6. Přejděte na právní registraci dokumentů a pojistěte své podnikání, abyste co nejvíce chránili vlastní investice.

Abyste uspěli v tomto směru, musíte mít vhodné území, nejlépe mimo město, mít dostatečné finanční prostředky, milovat zvířata a pochopit, co potřebují pro pohodlí, mají zkušenosti s péčí o různé druhy zvířat.

Samotný pracovní postup bude vypadat takto:

 • Majitel zvířete si rezervuje příslušné číslo a koordinuje veškeré podrobnosti s administrací hotelu.
 • Poskytuje pas ruského občana a veterinární osvědčení pro zvíře.
 • Povinnou součástí smlouvy, která ve stanoveném období přeexponování, podmínky, způsob platby a náklady na služby, dodatečné žádosti a sankce za nedodržení těchto pravidel.
 • Usazování zvířete se provádí a je zajištěno dohodnutou péčí, krmení, chůzí atd.
 • Na konci období majitel bere zvíře, platí za počet a doplňkové služby.
 • Místnost nebo voliéra jsou kontrolovány, vyčištěny a vydezinfikovány a místnost je křemenná.

Obchodní registrace

Nejprve musíte kontaktovat daňovou službu a otevřít IP nebo LLC. První možnost je považována za jednodušší, ale i za riskantní pro podnikatele, protože věřitelé budou muset odpovědět na svůj vlastní majetek. Vytvoření právnické osoby omezuje jakýkoli dluh pouze na základní kapitál, ale současně je nutné podat spoustu dokumentů a zaplatit drahý státní poplatek.

Zdanění lze zvolit jedním režimem nebo zjednodušeným. Chcete-li to udělat, je lepší předem vypočítat, co se v každém konkrétním případě ukáže jako výhodnější. Před otevřením musíte získat povolení od SES, Rospotrebnadzor a ministerstva pro mimořádné situace k výkonu činností.

Zajistíme území

Hotel pro zvířata může vypadat jinak. Hodně závisí na těch odrůdách zvířat, které budete chtít "zůstat". U koček a malých hlodavců je dostatečná malá místnost v obydlí, buňkách nebo samostatně postavené budově. Je důležité, aby existovalo teplo, nebyly žádné průvany a byl instalován větrací systém.

Při chovu psů je vhodné chránit území na ulici a vytvořit samostatné klece pro každé zvíře. Přítomnost prostorného dvora nebo přírodní oblasti v okolí instituce pro pěší je důležitým plusem.

Množství pronajatého nebo vykoupeného prostoru pro budoucí hotel je v každém případě odlišné. Koneckonců, bere v úvahu vaše finanční možnosti, seznam potenciálních zákazníků, jejich velikosti, celkový počet pokojů. Nezapomeňte na uspořádání místností pro zaměstnance, správu, oddělení skladu, koupelny a technických místností.

Volba místa musí být koordinována s pohodlím pro zákazníky a požadavky SES. Takže vzdálenost od obytných oblastí je důležitá. V tomto případě nemusíte přísahat sousedy. Je žádoucí, aby v blízkosti hotelu byly přístupové cesty a parkoviště pro automobily. Někdy se v centru města otevře podobný hotel, kde se mohou ubytovat malé zvířata, avšak v takovém případě se zvyšují rizika nespokojenosti sousedů a obdržení sankcí z SES.

Jaké vybavení potřebujete?

K péči o zvířata byla vysoká kvalita, měli byste mít dost zásob a různé zásoby. V závislosti na předpokládaných typech hostů, jejich rozměrech, jídle a službách je třeba je zakoupit:

 1. Voliéry a klece.
 2. Prohlídky malých zvířat.
 3. Hrací domy, kočky.
 4. Chladnička a mraznička pro skladování potravin.
 5. Ohřívače.
 6. Mísy.
 7. Obojky, náhubky a vodítka.
 8. Inventář pro péči o pleť.
 9. Vitamíny.
 10. Napájení.
 11. Hračky.
 12. Lehátka a ložní prádlo.
 13. Minimální soubor léků pro první pomoc.
 14. Přenášení.
 15. Podnosy a kočičí výplně.
 16. Výrobky péče (šampony, hřebeny).
 17. Zařízení pro čištění, dezinfekci.

Seznam služeb

Při organizaci hotelu a při sestavování obchodního plánu s výpočty musíte předem uvažovat, jaké další služby můžete nabídnout svým zákazníkům. Zde jsou některé příklady nejpopulárnějších a nejoblíbenějších v tomto segmentu:

 • česání;
 • řezání nehtů;
 • čištění uší a kyselé oči;
 • koupání;
 • každodenní informování majitele o stavu zvířete;
 • chůze na čerstvém vzduchu;
 • fotografování;
 • převod;
 • léčba;
 • léčba klíšťat, blech atd.

Některé z nich mohou být zahrnuty do volného seznamu služeb, jiní, naopak, jsou nabízeny pouze na placené bázi podle předchozí dohody. Úspěšné přizpůsobení těchto faktorů může výrazně zvýšit zisk z instituce a obcházet konkurenty.

Je velmi důležité dohodnout se s majitelem před usídlením zvířete, ve kterém jsou předepsány všechny podmínky pro držení zvířete, seznam nabízených služeb, náklady na každou z nich, celkovou částku platby a mnoho dalších věcí.

Zaměstnanci

Práce v hotelu pro domácí zvířata mohou pouze lidé, kteří je milují, chápou vlastnosti péče a dokonce lépe, pokud mají speciální vzdělání. Ale to není volba.

Ve státě může být pouze jeden veterinární lékař, který denně provádí objížďku a posuzuje stav zdraví zvířat. Neexistuje-li taková dohoda s veterinární službou, která trvale provádí zvláštní služby.

Několik lidí se vyrovnává s jednoduchými funkcemi péče o zvířata. Jejich přesný počet závisí na velikosti hotelu a obsazenosti místností. Nejprve se můžete pokusit udělat svou vlastní práci sama, ale jak se vyvíjíte, budou pomocníci potřební, protože jedna osoba nebude schopna dělat vše, co je nezbytné.

Je třeba najmout si čističe, kteří budou průběžně udržovat čistotu a pořádek. Po vysazení hosta by měla být pečlivě zpracována a dezinfikována místnost. Můžete provádět účetní funkci sami nebo ji vybírat pro outsourcing.

Reklamní instituce

Není-li takový hotel pro domácí mazlíčky ve vaší oblasti dosud, pak zvláštní reklama nebude vyžadována, protože každý se může na vás obrátit. Ale v případě vysoké konkurence musíte zpočátku věnovat pozornost informování veřejnosti o vašich výhodách. Chcete-li to provést, použijte všechny dostupné metody:

 1. Inzeráty v médiích.
 2. Polygrafická výroba.
 3. Internetová stránka na internetu.
 4. Reklama v dopravě.
 5. Billboardy.

Dnes je elektronický systém vyhledávání hotelů pro lidi cestující po celém světě velmi oblíbený. Podobné zdroje se objevily při výběru hotelů pro zvířata. Proto by nebylo nadbytečné se registrovat na takových místech a místo toho poskytovat další informace o nabízených službách.

Ale nejdůležitější zbraň proti konkurentům je z úst. Pouze nabízet vysokou kvalitu služeb, můžete získat podporu pravidelných zákazníků, kteří jistě radí všechny přátele, aby opustili své domácí mazlíčky ve vaší instituci. A taková reklama se stane nejen nejefektivnějším, ale i zcela zdarma.

Překonávání potíží

Otevření hotelu pro zvířata je spojeno s těmito riziky, které je žádoucí být schopné včas zabránit:

 • V této oblasti podnikání je sezónní. V některých obdobích se poptávka po službách značně zvyšuje (čas dovolených a svátků), v jiných, naopak téměř úplně klesá. Chcete-li ušetřit určitou úroveň příjmu, musíte přijít s atraktivními propagačními akcemi a bonusy pro ty, kteří opustí zvířata v klidu.
 • Při umístění hotelu v blízkosti bytových domů je vysoká pravděpodobnost, že budete dostávat stížnosti na hluk a vůni. Proto se snažte okamžitě najít území v dálce od všech sousedů.
 • Nemoci návštěvníků, úmrtí zvířat, epidemie - aby se předešlo nepříjemným situacím, je nutné požadovat pro každého domácího zvířete veterinární pas a také sledovat jejich včasné očkování. Ale také z jeho strany je nutné zajistit sanitární úpravu prostorů podle norem SES, provádění dezinfekčních postupů po každém nájemci.
 • Přítomnost konkurence může výrazně snížit výnosy. Aby bylo vždy krok vpřed, je žádoucí přijmout zkušenosti zahraničních podnikatelů, nabídnout zajímavé a požadované služby, sledovat ceny, rozvíjet věrnostní program a vždy poskytovat pouze ty nejvyšší služby.

Finanční otázky

Vzhledem k tomu, že tento typ podnikání je spojen se sezónností, úroveň zisku v různých měsících se bude podstatně lišit. Počáteční náklady jsou také obtížně předvídatelné, protože závisí na počtu zařízených místností, na pronájmu území, na zakoupeném zařízení a dalších věcech. Průměrné náklady jsou uvedeny v tabulce.