Obchod při otevření go-kartového klubu

Význam podnikání na otevření zábava kart klub založený na skutečnosti, že výklenek v mnoha městech v Rusku není obsazena, ale na požádání závodu neustále roste díky popularitě sportů motokárách, včetně - Championship „Formule 1“.

Zábavné kartingové centrum (karting) je trať pro závodění jako aktivní druh odpočinku vybaveného speciálními vozy bez karoserie (karty).

Kartingové kluby mají dva druhy: sportovní a zábavné. K dispozici jsou také vnitřní a venkovní sjezdovky pro motokáry. Uzavřený kartový klub funguje po celý rok, zatímco otevřené motokáry přinášejí v létě větší zisk, ale v zimě nefungují.

Organizace kartingových obchodů (sezónní varianty)

Stručné pokyny pro zahájení podnikání

 1. Registrační formulář činnost, volba formy daně. Optimální organizační a právní forma podnikání je formou individuálního podnikatele a jako daňový systém bude správně zvolit systém patentů pro daňové účetnictví.

Rada z Factory Moneymakers: Chcete-li šetřit účetnictví, nejlepší volbou je provést sami pomocí internetové služby "Moje firma".

 • Výběr správného místa. Vytvoření otevřeného kartového klubu je dostatečně vhodné. Hlavní podmínkou pro výběr místa je jeho rozloha (záleží na velikosti) a dobrá dopravní dostupnost (karting může být otevřen v průmyslové části města, pokud se snadno dostanete veřejnou dopravou).
 • Oprava a příprava trasy. Chcete-li vytvořit trasu, musíte připravit sestupy a výstupy, najít správné úhly a otáčky a zajistit přímé oblasti přetaktování. Návrh trasy se v současné době vytváří ve specializovaných 3D grafických programech. Pokrytí silnice musí být asfaltováno. Aby se pneumatiky a jiné součásti karty opotřebovaly pomaleji, měla by být kvalita povlaku hladká a bez trhlin. Hrany silnice jsou opatřeny starými pneumatikami a dalšími materiály, které zmírňují údery.
 • Nákup motokár a další vybavení. Chcete-li začít podnikat, stačí mít 6 vozů. Je lepší mít různé modely, ale vezměte v úvahu, že pro závod můžete potřebovat duplicitní auta. Proto se doporučuje mít 3 značky strojů, 2 pro každou značku. Západní modely jsou považovány za nejlepší karty, ale v Rusku existují také podniky vyrábějící motokárky. Domácí automobily jsou levnější, ale opotřebovávají se rychleji. Tato skutečnost musí být brána v úvahu při organizaci podniku. Je také optimální mít několik dětských aut. Mezi přídavným zařízením se rozlišují vlajky, semafory, vozíky a tabulka. Zbytek doplňkového vybavení se zakoupí v případě potřeby.
 • Zisk kartového centra se vytváří na úkor pronájmu auta (200-800 rublů na přílet), otevření kartingové školy, soutěží a firemních akcí. Hlavní vybavení pro motokáry jsou mapy a další jsou vlajky, semafory, tabule, vozíky a elektronický časoměrný systém.

  Jak otevřít klub motokár

  V naší zemi se stále více fanoušků extrémních sportů. Koneckonců extrémní cvičení vzrušují krev, naplní je adrenalinem a podnítí energii. Mnoho lidí miluje rychlost a prudké zatáčky a právě pro ně se moderní kartingový klub může stát skvělým místem odpočinku. Dřívější jízda na malých pretekárech byla spousta elity, nyní si každý může užít takového aktivního odpočinku. Začátečník nebo zkušený podnikatel, který by chtěl vydělat peníze, by měl jasně pochopit, jak otevřít klub go-kart ze začátku, ať už je to výhodné a kde začít. O tom všem v tomto článku řekneme.

  Souhrn

  Nejprve se podívejme na to, co je karting. Toto slovo je chápáno jako druh závodění na automobilech, kde velmi malé, ale rychlé a manévrovatelné vozy působí jako vozidla. Takové stroje se nazývají karty. Nemají tělo, ve skutečnosti je to rám s koly, motorem a místem pro řidiče. Řízení se provádí na speciálních asfaltových plochách, které se nazývají kartodromy.

  Karty pro profesionální závodníky mohou urychlit na dvě stě padesát kilometrů za hodinu, amatéři - dvakrát méně. Současně se však tento sport považuje za bezpečný, protože zranění jsou zde zřídka. Zajímavé je, že každý, kdo chce jet sem, dokonce ani nemá právo na auto. Hlavní věcí je poučit a učit se bezpečnostní pravidla.

  Cílové publikum

  Pořiďte si adrenalinu z závratnou rychlostí jsou obvykle ochotni mladých lidí, takže cílová skupina je zaměřena na období dvaceti až čtyřiceti let. Ale lidé jako starší mají rádi rychlou jízdu. A mylné přesvědčení, že ženy jsou vůči takovému hobby méně náchylné. Poměr mužských a ženských návštěvníků v klubu go-kart je přibližně 60 až 40.

  Rovněž je třeba dbát na to, aby cílové publikum podle úrovně příjmů a odborné přípravy záviselo také na zvoleném formátu kartového klubu. Budeme o tom dále mluvit.

  Výběr formátu

  Než si otevřete vlastní klub motokár, musíte se rozhodnout o jeho formátu. K dispozici mohou být tři různé možnosti:

  • Elite.
  • Průměrný.
  • Ekonomika.

  Pro elitní klub potřebujete velký prostor pro několik cest a drahé pomocné vybavení (scénáře, časové systémy atd.). Jedná se o nejdražší variantu, ale cílové publikum zde bude bohatší a připraveno platit za zábavu dobré peníze. Místa této úrovně v zemi jsou velmi malé, takže můžete počítat s hosty z jiných regionů, včetně profesionálů.

  Pro průměrnou a ekonomickou třídu jsou vhodné volné plochy, stejně jako použité vybavení a vybavení. Neexistují žádné vysoké požadavky na službu, ale stále byste se neměli uvolňovat. Při výběru formátu klubu se musíte zaměřit na potřeby, které jsou ve vaší oblasti. V provinciálním městě je jen málo lidí, kteří chtějí navštívit váš klub, takže maximálně se můžete spolehnout na malou oblast.

  Co bude zapotřebí

  Náš krok za krokem pomůže podnikateli správně spustit takovou malou firmu, takže otevření klubu bylo úspěšné.

  1. Obchodní registrace. Problémy s tímto podnikatelem nebudou, protože návrh IP prochází podle standardního schématu. Pokud existuje několik vlastníků, je vhodnější otevřít LLC, i když to bude vyžadovat mnohem více papírů a času. U dokumentů je třeba dát státním orgánům registrací malé peníze. Je důležité zvolit kódy OKVED, které povolují státním orgánům, jakou činnost plánujete dělat. Zde jsou kódy 92.72 "Ostatní činnosti pro rekreaci a zábavu, které nejsou zahrnuty v jiných skupinách" a 71.40 "Pronájem domácích a osobních předmětů".
  2. Místo kartodromu je vybráno místo. Chcete-li to udělat, je nejlepší pronajmout městský městský park, kde je dostatek místa pro takový objekt. Nájemné v tomto případě bude malé, asi 50 tisíc rublů za měsíc na 1 tisíc čtverečních metrů plochy. Park je dobrý, protože tam již existují další atrakce, což znamená, že lidé zde cestují speciálně k odpočinku. V důsledku toho nebude k dispozici nedostatek zákazníků a pravidelné náklady na reklamu nejsou zapotřebí. Minimální délka trasy je 300 m, ale tato možnost je považována za krátkou, je lepší, pokud je 600-700 m. Profesionální sportovní trasy dosahují délky kilometru.
  3. Po výběru a pronájmu místa je trasa připravena. Tato fáze je namáhavá a drahá. Plošina je asfaltová, jsou vyrobeny oddělené koleje, jsou umístěny speciální měkké ploty. Je třeba si uvědomit, že koleje musí mít rozjezdové plochy a otáčky. V rozích stojí za to umístit staré pneumatiky, které ochrání piloty a diváky před zraněním. Pro odpočinek hosté mohou postavit pohodlný altán a poskytnout prostor pro změnu oblečení.
  4. Nákup zásob. Když je trať připravena, musíte si koupit závodní auta, vybavení a další související vybavení. Karty jsou zakoupeny nové nebo použité. Pro vedení týmových soutěží bude potřeba 5 až 12 strojů. Číslo závisí přímo na velikosti trasy. Zahraniční modely pro kvalitu montáže a jejich charakteristiky přesahují ty ruské, ale jejich cena je řádově vyšší. Také je třeba koupit digitální scénář, který zobrazuje výsledky závodů. A samozřejmě nemůžete bez ochranného vybavení pilota, který obsahuje speciální kombinézy, přilbu a kuklu.
  5. Vyhledávání zaměstnanců. Práce na kartodromu by měly být vysoce kvalifikovaní zaměstnanci, kteří chápou specifika tohoto případu. Závody jsou spojeny s ohrožením lidského zdraví, proto musí být respektována bezpečnost a zaměstnanci jsou za to sledováni. Potřebujeme specialisty, jako jsou mechanici, instruktoři a trenér. Pro správné fungování závodních automobilů je zodpovědný mechanik, který před operací opraví a kontroluje každý model. Instruktoři říkají zákazníkům, jak správně obsluhovat stroj a jak jezdit po silnici. A trenér vycvičuje ty, kteří chtějí v této zajímavé věci pokročit. Na plat zaměstnanců je každý měsíc přiděleno asi 68 tisíc rublů. Také je třeba poskytnout bonusovou část.
  6. Organizace reklamní kampaně a přemýšlivý marketing. Bez investic do reklamní kampaně je bezpodmínečné.

  Doporučujeme používat tyto reklamní nástroje:

  • Umístění videí o klubu na televizních kanálech.
  • Informace v tištěných publikacích.
  • Údaje o kartování na internetových stránkách (fóra, skupiny sociálních sítí, na vašich webových stránkách).
  • Reklama na místních rozhlasových stanicích.
  • Venkovní reklama.
  • Akcie, soutěže a diskontní systémy prospěšné pro zákazníky.

  To vše pomáhá přilákat lidi do klubu a udržet je. Také kompetentní marketingová strategie je důležitá, zejména pokud existují jiné kartové kluby ve městě. V takovém případě musíte přemýšlet o svých výhodách před konkurencí. Mohou být:

  • Vývoj zajímavé cesty.
  • Modernější modely karet.
  • Kvalifikovaní instruktoři a dostupnost jejich trenéra.
  • Speciální programy pro firemní klienty a flexibilní systém slev.
  • Demokratické ceny.

  Karting je zajímavá soutěž, takže se klub především zaměří na firemní klientelu. Tito hosté potřebují nejpohodlnější podmínky, aby se chtěli vrátit znovu.

  Výhody a nevýhody

  Chcete-li nezávisle otevřít takovou zábavnou instituci, je důležité se naučit všechny výhody a nevýhody a teprve poté, co je vážíte, rozhodněte se. Tento obchodní nápad je dobrý pro následující body:

  • Extrémní zábava na vrcholu popularity.
  • Malé náklady na zaměstnance, které nejsou příliš mnoho.
  • Relativně malý nájem, pokud si pronajmeme obecní pozemky.

  Ale tato myšlenka má také své negativní stránky. Patří sem:

  • Dlouhá doba návratnosti (více než 2 roky).
  • Sezónnost podnikání (pokud trať není uvnitř).
  • Závislost poptávky na ekonomickou situaci v zemi, protože během krize nejprve začnou šetřit na zábavu.
  • Velké počáteční investice pro vstup do tohoto obchodu.

  A na závěr

  Karting Club je moderní a populární myšlenka, kterou může podnikatel plně uvědomit, připraven k vážným počátečním investicím. Chcete-li otevřít takový klub, bude potřebovat nejméně 6 milionů rublů. Tato částka není pro začínající podnikatele vždy k dispozici.

  Ale obecně je ziskovost podniku poměrně vysoká a za rok nebo dva zisky bude patrné. Fanoušci adrenalinu, kteří chtějí s malými závodními vozy řídit s velkou rychlostí na vinutých trasách, opravdu hodně. Vydělávat na tom je nejdůležitější věcí rozvíjet kompetentní a promyšlený obchodní plán, který uskuteční podnikatelské síly v životě.

  Vlastní podnikání: závodní motokáry. Obchodní plán karting klub: výpočet nákladů a nákladů na potřebné vybavení

  Kartingem se míní nejen závod, na kterém se účastní teenagery. Neustálí klienti těchto center jsou považováni za bohaté lidi, kteří mají akutní nedostatek adrenalinu.

  To je důvodem, proč by se mělo stavět karta jako podnikání, a to s ohledem na všechny jemnosti a nuance.

  Je-li vše organizováno kompetentně, pak bude ziskovost podnikatelské činnosti přibližně jeden rok. V tomto přehledu budeme zvažovat přibližný obchodní plán pro klub motokár.

  Co musíte zvážit při navrhování tras?

  Stopa je to, co by mělo být k dispozici v jakémkoli vozíku. Musí ztělesňovat jednotu protikladů. Z jedné pozice musí být dráha organizována zajímavě a na druhé straně - během závodů by nemělo trpět. Strmé zatáčky, mosty, úzké zatáčky - díky tomu můžete tuto trasu zajímat a zajímavější.

  Ale během výstavby trasy se nezapojujte do extrému. Bude nutné zajistit vše, aby potenciální klienti nebyli zraněni. Je také nutné předvídat skutečnost, že úhel náklonu takové konstrukce na silnici, jako most, by měl být asi pět stupňů.

  Na trati obvykle zrychluje vozidlo na 70 kilometrů za hodinu. Je však třeba si uvědomit, že duch konkurence, stejně jako síla ocelových strojů, může být dobrým motivem pro dosažení vyšších rychlostí. Při návrhu kartového centra je proto nutné zajistit, aby na trati nebyly příliš dlouhé příčné řezy. To vše musí být bráno v úvahu při přípravě obchodního plánu pro klub motokár.

  Kolik stojí zařízení?

  Významnou roli při správné organizaci jejich podnikatelských aktivit v kartingovém poli je výběr vybavení. S pomocí svých potenciálních zákazníků se mohou stát mezinárodními závodníky. Cena jednoho setu uniformy může dosáhnout jednoho a půl tisíce rublů.

  Přilba bude muset strávit asi 450 rublů. Je samozřejmé, že je nutné zakoupit zařízení různých velikostí, aby každý klient mohl vyzvednout sadu pro sebe ve velikosti. Například pokud máte asi 8 karet, budete muset zakoupit dvakrát tolik oblečení jako 6 velikostí. Přilby by měly být přesně stejné, pouze 4 různé velikosti.

  Duch konkurence musí být zachován

  Podle odborníků je důležitým prvkem organizace kartingu chronometrický systém. Stojí za to pochopit, že takové centrum je zábava na hranici sportu.

  Bude zajímavé, kdyby někdo zvítězil, předběhl atd. Proto bude první a poslední účastník určen na základě svědectví časoměru. Cena takového zařízení bude průměrně 150 000 rublů.

  Nicméně vypracování obchodního plánu pro kartingový klub musí být zohledněn bez ohledu na vysoké náklady. Kromě toho se všechny výdaje dostatečně rychle vyplatí.

  Nákup a údržba automobilů

  Náklady na kartu pro karting bude od 70 do 150 tisíc rublů. Mnoho podnikatelů vybírá ve prospěch českých automobilů. Existuje názor, že mají optimální poměr kvality a nákladů. V případě, že trať na její ploše dosáhne tři tisíce metrů čtverečních, pak v ideálním případě bude trvat osm vozů. Pokud je velký počáteční kapitál, můžete si zakoupit modely pro děti. Pomocí takového kroku bude možné upozornit rodiče na instituci.

  Použití jednoho auta bude stát asi 15 tisíc rublů na jeden měsíc. Hlavní náklady půjdou na údržbu gumy. Cena jedné sady bude asi 3 tisíc rublů. Výměna by měla být provedena přibližně dvakrát za měsíc. Kromě pneumatik se pravidelné náklady týkají nákupu pohonných hmot (benzín 95 značek), jakož i náhradních dílů a opravných sad.

  Auta se často rozpadají. A ve většině případů to za to viní zákazníci. Mělo by však být zřejmé, že oprava bude muset jednat přímo s podnikatelem. To jsou nepopsané pravidla této oblasti činnosti. Podnikový plán pro klub go-carting proto musí být navržen tak, aby to bylo zohledněno.

  Zaměstnanci by měli mít vysokou kvalifikaci

  Za prvé bude nutné najít správného správce, který má klidný a vyvážený charakter. Na jeho ramenou stojí úkol řešit konfliktní situace se zákazníky.

  Správce, který klidně komunikuje s lidmi, je schopen nejen vyřešit všechny druhy konfliktů, ale také udržet reputaci klubu na dostatečně vysoké úrovni.

  Nezapomeňte na nábor mechaniků. Hledání specialistů, kteří budou schopni obsluhovat karty, není jednoduché, jak se to může zdát na první pohled. Samozřejmě, každý mechanik může pochopit mapy. Je však nutné, aby odborník, který má dostatek rozsáhlých zkušeností v této oblasti.

  Profesionál bude schopen nejen opravit vozidlo, ale také přizpůsobit motor, jehož kvalitativní práce bude záviset na spotřebě paliva a jízdním komfortu. Majitelé kartodromů spojují jednu věc: že odborníci nejen kvalitativně pracují, ale také drží na svém místě, je nutné zajistit, aby byly mzdy konkurenceschopné.

  Reklamní kampaň hraje důležitou roli

  Ve fázi, kdy bude otevřeno go-karting ve vnitřních prostorách, bude nutné přijmout odpovědný přístup k podpoře instituce. Nejúspěšnější bude reklama, která bude předložena prostřednictvím rozhlasových a pánských časopisů. Další dobrou publicitou bude uspořádání různých soutěží a šampionátů. Z těchto událostí nelze obdržet spoustu peněz, ale vytvoří se profesionální hnutí. V souladu s tím bude podnikům poskytnuto velké množství potenciálních zákazníků.

  Hledání místa pro centrum go-carting

  Krytý go-karting nemůže existovat bez vhodného prostoru, který zajistí relevanci této instituce i v zimě. Otevřená plocha bude vyžadována pro závody v létě. Vytvoření pokryté organizace se stane dražším potěšením. Je to proto, že mnoho podnikatelů velmi často pronajímá tovární dílenské dílny a připravuje zde trasy.

  Tvorba nákladů na služby

  Bude zapotřebí tvořit náklady na používání kartodromu. Pronájmem kartogov by mělo být provedeno zhruba tři stovky rublů za deset minut. Během prázdnin mohou být ceny zvýšeny. Za své peníze mají potenciální zákazníci právo dostat plné vybavení, stejně jako statistiky projíždějících kol. Za hodinu může výrobce karty přeskočit asi 25 zákazníků.

  Vytvoření ventilačního systému

  Při organizaci indoor kartingu budete muset navrhnout ventilační systém. Je nutné zajistit, aby výfukové plyny nezůstaly v místnosti. Jeho nákup bude stát zhruba 300 tisíc rublů.

  Jaký je výsledek?

  Jako příklad by mělo být uvedeno několik možných variant navrhování kartodromu. Jsou to následující:

  • Malá organizace. Bude nutné položit 300 metrů asfaltu, zakoupit tři ne zcela nové mapy, náhradní pneumatiky, uniformy. Bude také nutné platit mezd mechanikovi a postavit malou "kůlnu" pod budovu pro správu. Celkem: počáteční kapitál by měl dosáhnout nejméně 120 tisíc rublů. Rozloha areálu dosahuje 3 tisíc metrů čtverečních.
  • Průměrná organizace. Bude to trvat asi 400 metrů asfaltové komunikace, skromná administrativní budova, deset automobilů, příliš málo personálu. Tato možnost znamená přítomnost počátečního kapitálu 900 tisíc rublů.
  • Organizace sportovní úrovně. Je třeba postavit 900 metrů dlouhou trať a budovu pro správu. Budete také muset zakoupit časomírový systém, najmout mechaniků a pracovníky, kteří budou provádět karting, navrhnout sprchu, dát do haly kašnu atd. Počáteční kapitál v tomto případě by měl dosáhnout několika milionů rublů. Prostor prostor může dosáhnout 40 tisíc metrů čtverečních.

  Potenciální zákazníci by měli být velmi

  Aby bylo zajištěno, že veškeré kapitálové investice jsou plně odůvodněné, bude nutné neustále rozšiřovat klientskou základnu. K tomu je třeba organizovat další zdroje příjmů.

  Například velmi často v kartingových centrech je vidět bar. Samozřejmě, opilý klient nemůže mít přístup k kartě. Nicméně, po jednom hrnečku piva je to docela možné, protože dopravní policie nebude na trati. Můžete také otevřít sekci ve vaší firmě.

  Například pro děti. Velký zisk pro vozík bude poskytovat řada firemních večírků. S jejich pomocí je možnost zakoupit asi 6 tisíc rublů za hodinu.

  Je však třeba vzít v úvahu jeden velmi důležitý faktor. Pro firemní klientelu je třeba zajistit vysokou úroveň služeb. Personál by měl být zdvořilý a restaurace, která je k dispozici v prostorách organizace, je čistá. V této oblasti činnosti bude také nutné se seznámit s event-agentury. S jejich pomocí je možné na území kartingového centra poskytnout výstavní programy a různé akce. Také s pomocí nich bude vytvořen skript pro všechny druhy svátků.

  Se správnou organizací podnikatelské činnosti se otevření klubu go-carting vyplatí asi za jeden a půl nebo dva roky.

  Nuance, na které byste neměli zapomenout

  Vytvoření vlastního go-carting centra, musíte vzít v úvahu některé z jemností. Měli byste je seznamovat:

  1. Chcete-li zachovat zájem o kartodrom, bude nutné pravidelně měnit tvar a konfiguraci stop.
  2. Pro podnikatele bude výhodnější, aby sbíral automobily vlastním rukama, a nikoli je získávat. Pokud existují kvalifikovaní zaměstnanci, počáteční kapitál potřebný k otevření centra bude snížen o částku rovnající se přibližně 30 tisíc rublů za jednu kartu. Auta nepodléhají certifikaci. Na základě toho můžeme říci, že od státních orgánů nebudou žádné nároky.
  3. Náklady na motokáry je možné snížit, pokud se některé materiály vyrábějí samostatně. Například kukátka, kterou někteří zákazníci neustále odnášejí, jsou pro správu neviditelná.
  4. Chcete-li se zbavit možnosti ztráty helmy na 2 tisíce rublů, musíte je zakoupit za 500 rublů. Zároveň musíte na výstupu dát stráž. Je to ten, kdo se postará o to, aby nikdo nic neuškodil.
  5. Zdroje jedné karty dosahují 500 hodin. Po skončení tohoto zdroje bude muset být auto prodáno. V opačném případě se náklady na jeho údržbu zvýší.
  6. Pneumatiky pro automobily. Tento materiál je ideální pro navrhování nárazníků. Kromě toho mohou být ve většině případů poskytovány zcela zdarma vlastníky opravárenských společností, neboť jejich likvidace bude dražší.

  Vezmeme-li v úvahu všechny tyto momenty a také jsme ukázali představivost a organizační schopnosti, je možné vytvořit vысокодоходную podnikatelskou aktivitu, od níž všichni obdrží pouze pozitivní emoce. Doufáme, že tato recenze pomohla pochopit, jak otevřít klub go-kart.

  Idea č. 186: rysy otevření a údržby klubu go-kart

  Jak otevřít klub go-kart od začátku? Budeme popisovat podrobný obchodní plán s výpočty, takže i začátečník nemá žádné problémy s organizací tohoto druhu činnosti. Implementovat takový zajímavý nápad může každý, najít jen dostatek finančních prostředků na kapitálové investice.

  Tento typ podnikání je považován za slibný, protože konkurence v něm je nízká a v mnoha městech vůbec neexistuje. A přestože se zábavní centra stále více a více otvírají, takové extrémní sportovní kluby zůstávají vzácností.

  Kartingové funkce

  Tímto termínem rozumíme závody na speciálních strojích (kartách) na jednotlivých závodních tratích. Samotná vozidla nevypadají jako moderní automobily, ale jsou to malé kompaktní automobily, které se skládají z hlavního rámu, kol, volantu a sedadla řidiče. Jsou otevřené, nemají tělo a řídí pouze na připravených závodních plošinách (kartodromah).

  Amatérské karty jsou zrychleny na rychlost přesahující 100 km / h, ale profesionální auta jsou připravena dobýt značku 250 km / h. A dokonce s takovými postavami je tento druh zábavy považován za relativně bezpečný.

  Seznamte se s hlavními výhodami kartingu jako podnikání:

  1. Extrémní druhy zábavy v moderním světě jsou obzvláště oblíbené a poptávané.
  2. Vyžaduje malý personál.
  3. Nízký nájem, pokud žádáte o užívání městských pozemků ve městě.

  Existují však také nevýhody tohoto odvětví:

  • Dlouhá doba návratnosti (do dvou let), zejména pokud se očekává otevření trasy formou sezónních činností.
  • Závislost na povětrnostních podmínkách při organizování závodů na otevřeném území.
  • Výrazný dopad ekonomické situace v zemi má na počet klientů, protože v době krize lidé šetří více zábavy.
  • Otevírání kartového klubu vysoké třídy bude vyžadovat velké počáteční náklady.

  Jaký obchodní formát si můžete vybrat?

  Chcete-li zjistit finanční stránku případu a počet zakoupených inventářů, musíte se nejprve rozhodnout, jakou úroveň bude vaše podnikání:

  1. Elite - vyžaduje maximální investice a předpokládá existenci dlouhé profesionální trasy, nejméně 1 km, dalšího vybavení a získání velkého počtu drahých automobilů. Samozřejmě to bude platit za všechno s klienty s vysokými příjmy. Zde můžete organizovat i profesionální soutěže, které přinesou další zisk.
  2. Průměr - vyžaduje nižší náklady, jednoduchou službu. Současně je povoleno používat domácí stroje a vytvořit stopu dlouhou 600-700 metrů.
  3. Ekonomická třída - zahrnuje vstup do podnikání s minimálními investicemi, neboť zařízení a zásoby jsou obvykle nakupovány za nízké ceny, např. Používané. Služba a cena služeb budou mnohem nižší, ale přiláká mnoho návštěvníků s průměrnou úrovní příjmu.

  Chcete-li zjistit, které z formátů chcete upřednostnit, je třeba posoudit ekonomickou situaci ve svém regionu, počet lidí, kteří chtějí navštívit takovou instituci, jejich příjmy a finanční možnosti.

  Existuje také rozdíl v jiné nuance:

  • Otevřená trať je mnohem jednodušší, protože předpokládá pouze přítomnost závodní dráhy v parku nebo průmyslové části města. Existuje však přísná závislost na povětrnostních podmínkách a podnikání bude sezónní.
  • Uzavřená karting - poskytuje více příležitostí k vydělávání, protože je přístupná návštěvníkům po celý rok. Ale jeho tvorba bude mnohem dražší a obtížnější. Ale náklady se vyplatí rychleji.

  Zde si můžete stáhnout zdarma ukázku obchodního plánu karting klubu.

  Registrační formulář

  Pro registraci dokladů a otevření klubu go-cart je nutno se zaregistrovat u daňové služby jako IP nebo LLC. V případě individuálního podnikání budou náklady nižší a získání povolení a požadované dokumentace bude rychlejší. Daňový systém může být patent.

  Pokud se rozhodnete zaregistrovat společnost jako právnickou osobu, bude to trvat mnohem více času a náklady budou dražší. Pak budou muset platit daně s vysokými sazbami a provést složitou dokumentaci. Tento typ podnikání se však ospravedlňuje za přítomnosti několika spoluzakladatelů.

  Nezapomeňte správně zvolit kódy OKVED. Vybírá se podle služeb, které nabízíte:

  1. 72 "Ostatní činnosti pro rekreaci a zábavu".
  2. 40 "Pronájem zboží pro domácnost a osobní potřeby".
  3. 11 "Činnosti sportovních zařízení".

  Chcete-li přesně vypočítat, kolik potřebujete peníze, a také přilákat investory nebo věřitele, budete muset vytvořit obchodní plán s finančním modelem.

  Vytvořte web

  V závislosti na tom, jakou úrovní má být vaše podnikání, musíte pro ni vybrat správné území a vytvořit závodní stopu. Neexistuje žádný zásadní význam, kde přesně bude kartingový klub.

  Může to být průmyslová zóna, ať už v centru města nebo venku, v parku atd. Hlavním důvodem je, že se tam můžete dostat pěšky, veřejnou dopravou nebo autem. Při vytváření elitního komplexu je třeba myslet na možnost parkování.

  Na stejném území může být otevřeno, kde je určeno pouze vytvoření kvalitního pokrytí tratě pro požadavky na závodní dráhy tohoto typu nebo uzavřené, pro které bude nutné vybudovat specializovaný komplex.

  Pronajaté prostory musí mít dostatečnou velikost, aby vyhovovaly samotné trase požadované délky, stánky nebo plošiny pro diváky, stejně jako kancelářské prostory, administrativní kancelář a šatny.

  Přemýšlejte o trati, její délce, vzestupy, sestupy, zatáčky, rohy, plošiny pro rozptýlení jsou požadovány předem. Chcete-li to udělat, můžete použít speciální počítačové a 3D technologie pro návrh. Samotný povrch silnice by měl být dokonale plochý, neměl by mít jámy, deprese, trhliny apod. Pro bezpečnost diváků a účastníků jsou všechny okraje závodní dráhy položeny se starými pneumatikami, aby se zmírnily údery.

  Co mám koupit?

  Vedle nákladů na výstavbu a pronájem území je také nutné koupit dostatečný počet karet samotných, stejně jako různé vybavení, vybavení a další drobné předměty. Jejich objem, kvalita a náklady by měly být zvoleny podle toho, jaký komplex jste vytvořili. Pokud je to elitní klub, pak byste neměli ušetřit - vybírat drahé evropské modely aut v dostatečném množství.

  Pro průměrnou a ekonomickou třídu můžete vozy jednodušší - používané nebo vyráběné v domácích továrnách. Ale buďte připraveni na to, že jejich opotřebení bude rychlé a častěji se zlomí. To však výrazně sníží náklady při zahájení podnikání od začátku. Počet karet v průměru by měl být od 5 do 12 kusů různých modelů.

  Vzhledem k tomu, že tento typ zábavy přitahuje nejen dospělé publikum, ale i děti, je možné zakoupit několik dětských strojů. Kromě toho budete potřebovat:

  • vlajky;
  • srovnávací tabulka;
  • vozík;
  • semafory;
  • časoměrný systém;
  • ochranné prostředky pro piloty (helmy, kombinézy, jednorázové čelenky, rukavice) různých velikostí;
  • staré pneumatiky pro oplocení.

  Kolik je kompletní sada vybavení? Záleží na prestižnosti vaší instituce, na počtu zakoupeného inventáře a na vybraném výrobci.

  Zaměstnanci

  K pronájmu je potřeba pouze vysoce kvalifikovaní profesionálové, kteří jsou dobře zběhlí v závodním podnikání. I s malým kartovým klubem by se měly skládat:

  1. Mechanik, sledování stavu každého stroje a provádění oprav.
  2. Instruktory a trenéry, které pomáhají účastníkům zvládnout řízení a techniku ​​jízdních karet, stejně jako sledovat bezpečnost procesu.
  3. Poskytovatel první pomoci.
  4. Správce nebo správce pro práci s klienty.
  5. Účetní (můžete využít služby outsourcingu).
  6. Pracovníci údržby udržují trasu ve správném stavu.

  Marketing

  Chcete-li finanční investice vyplatit co nejdříve, musíte přilákat nové návštěvníky. Chcete-li to provést, použijte všechny dostupné metody moderní reklamy:

  • Umístěte na místní televizní kanály malé videoklipy reklamního charakteru.
  • Pojďme inzerovat v tištěných médiích.
  • Distribuujte informace o kartingovém klubu v sociálních sítích, na fórech.
  • Vytvořte své stránky a používejte inzerci online.
  • Zamyslete se nad výnosnými a zajímavými nabídkami s bonusy a propagacemi.
  • Pro běžné zákazníky můžete vytvořit slevové karty.

  Pokud ve vašem regionu již existuje nějaká soutěž pro tento typ zábavy, pak propagovat a přilákat více návštěvníků, je žádoucí přemýšlet o kompetentní strategii:

  1. Vytvořte zajímavou stopu.
  2. Získejte moderní modely karet.
  3. Máte v personálu zkušených trenérů, kteří jsou schopni nejen učit jednoduché vedení, ale také rozvíjet specializované dovednosti.
  4. Používejte flexibilní systém slev pro běžné a firemní klienty.
  5. Skvěle měnit ceny zábavy a služeb.
  6. Na území můžete vytvořit komfortní kavárny, prodávat suvenýry nebo jiné související produkty.
  7. Provádějte mistrovské kurzy a soutěže.

  Finanční část

  Především podnikatelé mají obavy z počátečních investic a návratnosti projektu. Samozřejmě, hodně závisí na různých nuancích, úrovni a velikosti komplexu, ale v průměru ukazatele jsou následující:

  Karting klub jako zdroj nevyčerpatelného adrenalinu

  Extrémní sporty vždy existovaly, ale v posledních letech získaly obrovskou popularitu. Pomáhají uvolnit, cítit se svobodně a jen dát příležitost k relaxaci. Pokud zvážíme extrémní druhy sportu z hlediska podnikatelů a podnikatelů, jsou dobrým zdrojem příjmů a vynikajícím obchodem. Vezměme si například jednu z těchto firem - kartingový klub.

  Za volantem malé karty vylezl muž se silnou stavbou asi 30 let. Jeho kolena se mírně otřásla a pod helmou, i přes dostatečně chladné počasí, se potřásly pramínky potu. Ve vzduchu se objevil zápach pálené gumy, zdá se, že vlak byl úspěšný... "Samozřejmě, že to byl úspěch! Ale co jiným způsobem? - s úsměvem, říká Oleg Kichmarenko, majitel karetní hry "Žízeň za rychlost". - Myslíte si, že poskytujeme služby k pronájmu motokár? Ne, prodáváme adrenalin, rychlost, závod. Koneckonců, řidič se může cítit jako pilot závodního auta! "

  Podnikání na aktivní sport stále zpomaluje podnikatele, kteří hledají zajímavé obchodní nápady. Takové podniky se v naší zemi dynamicky rozvíjejí a jsou docela cenově dostupné (zajímavý článek o otevření paintballového klubu). V tomto článku budeme jen o takových typech podnikání mluvit.

  Kartingové kluby existují téměř v každém městě s populací 300 tisíc lidí. Co se z toho můžeme naučit? A skutečnost, že pokud vidíme návrh v této oblasti, pak můžeme vyvodit závěry z toho, že poptávka po takových typech služeb se odehrává.

  V závislosti na mnoha faktorech mohou být kartingové kluby rozděleny do tří variant složitosti:

  • možnost rozpočtu (otevřené motokáry s malým počtem vozů),
  • střední třída
  • krytý go-carting centrum.

  Zbývá jen rozhodnout, který model se dostanete.

  Pokud vezmete v úvahu skutečnost, že 10-ti minutový výlet na karting stojí v průměru 200 až 400 rublů, pak můžeme bezpečně říci o ziskovosti tohoto druhu podnikání.

  Hlavní etapy vytvoření klubu go-kart:

  • registrace a přijetí všech dokumentů;
  • volba umístění trasy a příprava samotné trati;
  • shrnutí komunikace;
  • nákup kartových strojů (motokár);
  • nábor a školení personálu;
  • nákup spotřebního materiálu pro motokáry;
  • propagace klubu (reklama).

  Nejvíce rozpočtových možností pro budování kartového klubu je pronájem asfaltu. Existuje několik nuancí: čím horší je asfalt, tím rychleji se zhoršují pneumatiky a karty; po celé délce trasy by měl být stejný asfalt bez jakýchkoliv jám. Chci upozornit na skutečnost, že pokud připravujete svou vlastní trasu, budete potřebovat 40 000 až 50 000 dolarů na asfalt na pozemku 400-450 metrů. Pro pokládku trasy budete potřebovat staré pneumatiky, které lze zakoupit v obchodě s pneumatikami za směšné ceny. Po dokončení stopy je třeba zakoupit několik karet.

  Co se týče komunikace, tady se objevuje hromada zhruba 10 000 dolarů, tato částka zahrnuje dodávku elektřiny, vody a další komunikace.

  Auto pro karting

  Předpokládejme, že pokud je plocha trasy přibližně 2000-3000 metrů čtverečních, bude to trvat asi 8-10 karet. Pokud se domníváte, že cena nové karty se pohybuje od 2000 do 5000 dolarů, pak bude cena karet od 16 000 do 50 000 dolarů. Nezapomeňte na dětské karty, které přinese dobrý příjem.

  Nemyslete si, že jakmile zakoupíte karty, budou žít navždy. Rychle se rozpadají a vyžadují pečlivý přístup a opravu. V průměru náklady na provoz každé karty vycházejí zhruba 500 dolarů měsíčně. Nejdražší jsou pneumatiky, jejichž cena je 50-150 USD. Typicky jedna sada pneumatik trvá přibližně dva týdny. Proto vždy uchovávejte na skladě několik sad pneumatik pro každou kartu. Dalším spotřebním materiálem pro kartu jsou benzín, náhradní díly a opravné soupravy. Nezapomeňte na kombinézy - kombinézy pro zákazníky a helmy. Cena helmy je asi 30 dolarů, budete muset zaplatit 10 až 30 dolarů za oblek. Každý klient je opatřen ochrannou přilbou.

  Zaměstnanci

  V klubu musí být skvělý automobilový mechanik, který rozumí kartám. Pokud máte jednu, pak máte štěstí a ani nemyslete, že to necháte. Proto by plat měl být slušný - 400-800 dolarů.

  Vedle mechaniků musí být ve stavu, který je zodpovědný za bezpečnost. do obsahu ↑

  Časování

  Kartingový klub musí mít svůj vlastní časomírovací systém. Senzory jsou instalovány na trati a na samotných kartách a časová osa zobrazuje výsledky kruhu. K dispozici je časoměrný systém o zhruba 3-5 tisíc dolarů. do obsahu ↑

  Výnosy klubu:

  • pronájem karet;
  • pilotní školení;
  • firemní akce.

  Výsledky

  Takže shrňme vše, co bylo řečeno. Chcete-li vytvořit svůj vlastní kartingový klub od začátku, budete potřebovat asi 100 000 dolarů. Tento obchodní nápad je vhodný pro lidi, kteří jsou přesvědčeni, dobrodružní a zábavní.

  Otevřeme kartingový klub

  Dnes je kartový klub nejen oblíbeným místem pro návštěvníky, ale také prospěšným podnikatelem pro podnikatele, kteří se rozhodli tuto záležitost řešit. Téměř každé město má klub go-carting, ale poptávka stále zůstává dostatečně vysoká. Ale otevření go-kartového klubu není snadný nápad, protože vyžaduje značné investice, strukturální analýzu zábavního trhu ve vašem městě, dobře promyšlený obchodní nápad a kompilovaný obchodní plán.

  Nejprve byste se měli rozhodnout o velikosti budoucích kartingů, protože takové rozhodnutí určí výši kapitálových investic a koncepci organizace. Pokud plánujete otevřít klub s kvalitní povrchovou plochou, drahými automobily a rozvinutou infrastrukturou, budete muset investovat asi 500 tisíc dolarů. Ale v tomto případě se nezapočítává na vysokou ziskovost - doba návratnosti takového projektu bude 4-5 let.

  Pokud však váš kapitál neumožňuje uspořádat takový rozsáhlý a nákladný projekt, můžete otevírat go-kart klub mnohem levněji. Zvažte úspornější možnost.

  Karting: obchodní plán

  Příprava plochy

  Aby nebyly vynaloženy další peníze na přípravu trasy, je lepší pronajmout asfaltovou plochu. Na svém obvodu je nutno namontovat pneumatiky, pečlivě vyrovnat povrch a odstranit všechny nedostatky. Příprava trasy vás bude stát 2-3 tisíce dolarů (bez zohlednění nájemného). Místo pro go-karting je lepší vybrat mimo město nebo v průmyslových oblastech, kde velké průmyslové sklady zůstaly od sovětských časů.

  Místo může být otevřeno i zavřené. Čtvrtá plocha se pohybuje od 3000 do 4000 m² - což umožní vybudovat trasu 600-700 metrů, která bude vybavena správnými úhly, hladkými úseky pro rozptýlení a ostrými otáčky. Fanoušci kartové dráhy o délce 300-350 metrů jsou považováni za příliš krátké, ale 700 metrů - jen správné.

  Prestižní klub go-kart musí mít časomírový systém - speciální snímače, které určují rychlost účastníka závodu a výsledky jsou zobrazeny na výsledkové tabulce. Klient, který na konci uvidí své úspěchy, se bude nutně vrátit k vám, aby zlepšil své výsledky. Náklady na takový systém činí 5-5,5 tisíc dolarů. Instalace takových snímačů vás bude odlišovat od konkurence, zvýraznit mezi mnoha druhy zábavy, takže tento článek se doporučuje neukládat. Je lepší zakoupit časoměrný systém okamžitě, protože je instalován v době asfaltové dlažby a konstrukce trasy. Pokud jste si vybrali uzavřenou místnost - měli byste se postarat o větrací systém, který vás bude stát 8-10 tisíc dolarů.

  Nákup zařízení

  Dalším krokem je nákup karet. Co si vybrat - módní nové automobily nebo staré druhé ruky - povědí úroveň vaší investice. Nové automobily stojí 1500 - 2000 dolarů, karty s výkonným motorem - 3000-4000 dolarů. Ojetý vůz vás bude stát 500-700 dolarů. Pokud se vám podaří najít zvláštní prodej a objednáte několik kopií najednou - u každého auta ušetříte až 300 USD.

  Nábor zaměstnanců

  Náhradní díly pro motokáry vyrábějí jen několik výrobců, takže jejich získávání není snadné. Nahraďte je - ještě obtížnější. Chcete-li vyřešit tento problém, je lepší najmout kvalifikovaného obraceče do práce.

  Také v hlavním stavu by měl existovat mechanik (automechanik bude dělat svou práci), zaměstnanci na trati, která bude sledovat bezpečnost účastníků.

  Finanční aspekty v klubovém klubu podnikatelského plánu

  V průměru jsou náklady na organizaci tohoto podniku následující:

  • Pronájem pozemku (asfaltovaný) - 500 dolarů.
  • nákup 4 použitých strojů - 3000 dolarů
  • náklady na pracovní kombinézy, helmy pro účastníky - 600 dolarů.
  • Plat zaměstnancům - 1000 dolarů za měsíc.
  • pronájem administrativních prostor - od 500 dolarů.

  Jak můžete vidět, pro organizaci takového kartového klubu budete potřebovat 6000 dolarů. Aby byl tento podnik ziskovější, doporučuje se otevřít plochu kartónu o ploše nejméně 3000 m² a vozový park s minimálně 8-10 vozy. Pro provedení takového plánu budete potřebovat od 30 tisíc dolarů.

  Chcete-li zorganizovat prestižnější kartodrom, kde trasy přesahují 800 metrů, s elektronickým časomírovým systémem vybaveným sprchovými kabinami, potřebujete nejméně 150 000 dolarů.

  O příjmech

  Karting jako podnik může přinést několik zdrojů zisku najednou:

  • pro pronájem automobilů;
  • pro výcvik nebo vedení mistrovských kurzů;
  • pro pořádání firemních akcí.

  Chcete-li zvýšit úroveň příjmu, můžete pro účastníky zorganizovat školení. Uspořádání firemních akcí pro velkou společnost také přináší dobrý příjem. Pronájem výletu za celý den stojí asi 500 dolarů za den a 300 dolarů za všední den.

  Ziskovost malého kartového klubu je 2-2,5 let, větší projekty se vyplácejí za 5-6 let.

  Obchodní myšlenka karting: klady a zápory

  Lidé, kteří kdysi prožili pohon, extrémní dynamiku, seskupení celého těla, adrenalinové motokáry, chtějí to znovu a znovu zažít. Pro většinu se stává nejen zábavou, ale také pravidelným sportem nebo hobby. Vylepšují své dovednosti, trénují vytrvalost, koncentraci pozornosti a reakce. V současné době nejpopulárnějším směrem ve světě kartových soutěží jsou týmové závody na dlouhé vzdálenosti. Zaměstnanci firem, korporací a jiných podniků organizují soutěže mezi sebou. Takže obchodní myšlenka kartingu má mnoho stálých a potenciálních zákazníků.

  Tam jsou kartingy ve všech velkých a mnoha středních velkých městech v Rusku. Existuje několik způsobů, jak implementovat obchodní myšlenku karting s jinou prahem vstupu do firmy. Ale v každém případě jsou povinné tři komponenty: přítomnost trasy, motokáry a zajištění bezpečnosti pilotů a diváků.

  Nejlevnější možnost - organizace trasy v městském parku. Nejvíce namáhavé v tomto případě je získání od městských úřadů povolení k výstavbě trasy na 300 metrů. Dále musíte koupit několik karet (za účelem optimalizace nákladů na použité), najmout si mechaniku, ze starých pneumatik sbírat železniční oplocení.

  Nejběžnější formou v naší zemi je realizace obchodní myšlenky go-cartingu - otevřeného kartingu. Chcete-li to udělat, musíte pokrýt území nejméně 30 až 40 metrů asfaltu, postavit šatny, sprchové kabiny. Náklady na takový go-karting centrum je více než stopa v parku, ale výnos je mnohem vyšší.

  Obchodníci s velkými ambicemi a investičních příležitostí open kart klubech s unikátní silniční samozřejmě se speciální povrchovou úpravou, parkoviště Karting sportovní třídy, telemetrického systému a infrastruktury: vyhřívaný šatny, sprchy a kavárna. Takový velký obchod zajišťuje několik základních typů příjmů: go-karting, pronájem automobilů, firemní akce, školení pilotů, kaváren nebo restaurace.

  Díky výcvikovým klubům nejsou sezónní a celoroční jsou ziskové. Náklady na pronájem trasy pro firemní večírky jsou velmi vysoké, takže je třeba vynaložit veškeré úsilí na poskytování kvalitního servisu a pohodlí zákazníkům.

  Kavárna, restaurace nebo bar mohou být nejen dodatečným, ale hlavním zdrojem příjmů, ale i způsobem, jak přilákat nové zákazníky. Dobrým způsobem, jak získat dodatečný příjem, je sklad závodních zařízení. Piloti budou moci zakoupit od nejjednodušších až po profesionální uniformy. Tyto kluby jsou určeny pro budoucnost a nejsou vhodné pro rychlé vrácení vložených peněz.

  Podnikatelský plán pro otevřené kartingové centrum

  1. Registrace podnikatelských činností. Před výběrem způsobu registrace - jednotlivého podnikatele nebo právnické osoby - byste měli přemýšlet o preferencích v daňovém účetnictví. Chcete-li otevřít kartu, je správné zvolit si zjednodušený daňový režim, jako je patentový systém. Osvobozuje od placení těchto daní:

  • daň z přidané hodnoty,
  • daň z majetku fyzických osob používaných v podnikání;
  • sociální odpočty z mzdového fondu zaměstnanců podniku.

  UPOZORNĚNÍ: Pokud podnikatel podniká bez náboru zaměstnanců, musí převést 17208 rublů ročně do mimorozpočtových fondů.

  S daňovým systémem zdanění nepotřebujete podávat daňové přiznání, ale pro kontrolu výnosového limitu (60 milionů rublů) musíte mít knihu o příjmech podnikatele. Také zaměstnanci v pronájmu pro obchodní údržbu by neměli být více než 15 osob. Schválená částka potenciálního příjmu pro určitý typ činnosti je zdaněna (ve výši 6%).

  Patentovou formu zdanění může zvolit podnikatel, který svou činnost zaregistroval pouze jako podnikatel.

  Před podáním žádosti o registraci IP zvolit činnost ruské Klasifikace ekonomických činností (s ohledem na předem případné rozšíření seznamu poskytovaných služeb), složit státní registraci na podnikatele s finančními úřady, existovat daňové registraci a získat individuální identifikační poplatník číslo. Dále musíte získat kód OKVED v agentuře Gosstat, zaregistrovat se v Penzijním fondu Ruské federace.

  Při registraci IP vyžaduje následující dokumenty: cestovní pas a kopii ruského občana, originál a kopie osvědčení o daňové registraci, a doklad o zaplacení registračního poplatku, žádost o státní registraci.

  Registrační poplatek činí 3200-3900 rublů. Státní poplatek se platí zvlášť, pro IP je 800 rublů.

  Abyste získali patent, musíte požádat daňový úřad v místě registrace. Do pěti dnů musí daňová služba vydat patent nebo odmítnout vydání. Vydává se na dobu nejvýše 1 roku.

  V období do 6 měsíců je patentová platba jednorázová, s dobou od 6 do 12 měsíců - ve dvou etapách. Přibližná cena patentu za prvních 6 měsíců činí 35 000 rublů.

  2. Příprava trasy. Chcete-li realizovat obchodní myšlenku otevřeného kartového centra, je nutné si pronajmout dostatečnou plochu pozemku. Je důležité, aby budoucí kartodrom měl dobrý přístup nejen osobní, ale i veřejné dopravy. Náklady na pronájem jsou 100 000 rublů

  Pro úspěšné a bezpečné provedení této činnosti je třeba pečlivě zvážit návrh trasy: dostatečná vzdálenost pro rozptýlení, sestupy, výškové kóty, správné zatáčky. Je nepřijatelné měnit kvalitu asfaltu v oblasti brzdění a zatáčení. Trať musí být připravena nejpozději jeden měsíc před začátkem používání. Trať by měla být pro piloty současně nudná a ne traumatická. Povlak by měl být pokryt kvalitou asfaltem, protože v případě nepravidelností, prasklin se karty rozpadají a rychle se opotřebovávají. Karty jsou pokryty starými pneumatikami. Přibližná cena povlaku je 200 000 rublů.

  3. Získání karet a dalšího vybavení. Na začátku činnosti je nutné mít alespoň 6 karet pro dospělé a 2 dětské, kombinézy, vlajky, semafory, tabulku. Zbývající dodatečné vybavení lze zakoupit v průběhu vývoje podniku. Zájem dětí o karting může dělat rodiče potenciálními zákazníky. Pro možnost soutěží je lepší koupit stroje různých modelů v párech. Zahraniční karty jsou dražší, ale mají dlouhou životnost. Náklady kart a vybavení je 1100000 rublů.

  4. Zaměstnanci. Je třeba najmout zkušeného mechanik, který opraví a opraví karty, tři pracovníci na trase odpovědní za bezpečnost zákazníků. Náklady na mzdy, s ohledem na sociální příspěvky - 60.000 rublů.

  5. Výpočet finančního výsledku. Jeden běh stojí od 200 do 500 rublů v závislosti na poptávce a měřítku města. Korporátní pronájem trasy stojí od 13 000 rublů za hodinu. Když provozujete 8 karet, měsíční výnos bude od 450 000 rublů a za jednu sezónu (od poloviny dubna do poloviny října) - od 2,7 milionu rublů.

  Náklady na vstup do obchodu činí 1440 000 rublů.

  Měsíční mzdové náklady - 60 000 rublů.

  Čistý zisk v první sezoně činí 0,6 milionů rublů a doba návratnosti kapitálových výdajů je dvě sezóny.

  Nevýhodou otevřeného kartingového centra je sezónnost podniku, náklady na organizaci, přítomnost hluku a výfukových plynů.

  "Pros" - vysoká popularita motokár a velký počet pravidelných zákazníků.