Zahajujeme dodávky od začátku

Jak otevřít službu doručování: 5 populárních možností doručení, tipy na přilákání investic, náklady a ziskovost tohoto druhu podnikání.

► Náklady na organizaci podnikání: od 400 000 rublů.
► Doba návratnosti doručovací služby: 10-12 měsíců.

Lodní doprava roste rychleji každý den, neboť nevyžaduje takové velké investice, jako je výroba zboží nebo otevření provozovny.

Z plusů lze také zmínit skutečnost, že to není tak složité v organizaci a designu.

Dopravní společnost může poskytovat dopravní služby, jako jsou nadrozměrné náklady, zásilky, dopisy, a uzavírat smlouvu s firmou (nikoli o jedné) a dodávat zboží z její výroby.

Kromě plusů existuje řada nuancí, které je třeba pochopit dříve, než přemýšlíte o tom, jak otevřít doručovací službu.

Nejprve je třeba rozhodnout, které zboží a komu bude doručeno.

Můžete například nejprve doručit objednávky do domu v jedné lokalitě.

To je dobrá volba pro začátečníka, protože to nevyžaduje velké množství vozidel.

A pokud bude podnik prosperovat, bude možné rozšířit rozsah činnosti na požadovanou měřítko.

Jak otevřít službu doručení a jaké jsou požadavky?


Jak již bylo řečeno, toto odvětví podnikání není tak obtížné organizovat, jako většina ostatních.

Existují minimální požadavky, díky kterému jste schopni otevřít obchod pro dodávku květin, balíků, cenných nákladů a dalších položek.

Výběr místa pro doručovací službu

Zajímavý fakt:
Až dosud se tento příběh dostal do nejposvátnějšího posla v době rané antiky - Phillipides, který přinesl zprávu o bitvě u Marathonu v Aténách. Běžel na silnici téměř 40 km a zemřel po vyčerpání, poté co splnil svou povinnost. Jeho výkon se stal předpokladem pro založení maratónských závodů.

Stejně jako v každém plnohodnotném podniku je první věcí, kterou musíte dělat, pronájem kancelářského prostoru.

Tam, kde se bude nacházet ve velké budově v centru města nebo v rezidenční čtvrti, není tak důležité.

K dispozici jsou kurýrní služby bez kanceláře.

Jak však ukazuje praxe, je to jen ve fázi "embrya".

S rozšířením takového podnikání bude potřeba uzavřít smlouvy s renomovanými podniky.

Neexistence kanceláře může negativně ovlivnit toto partnerství a obecně způsobí mnoho nepříjemností.

Zvolte dopravu pro doručovací službu


Dalším důležitým bodem však bude doprava.

Bez dopravy v kurýrní službě není nic co dělat - je to fakt.

Přítomnost vozidla se značnými rozměry však zvýší počet dodaných balíků.

Při výběru je vhodné začít s očekávaným objemem objednávek a dostupným rozpočtem.

Zaměstnanci a interakce se zákazníky

Důležitou součástí organizování myšlenky otevření doručovací služby je nalezení správného personálu.

Musíte najmout kurýry, kteří doručí balíky a personál, který bude pracovat v kanceláři.

Chcete-li zlepšit komunikaci, můžete otevřít horkou linku nebo webové stránky, kde můžete vždy sledovat pořadí, v jakém je objednávka umístěna (zásilka).

Stejně tak je důležité vytvořit propojení mezi úřadem a kurýrů, jako zákazníky, kteří očekávají zásilku, bude první věc, volat do kanceláře a požádat jakém stavu objednávky a jak dlouho čekat na to.

Jak mohu zaregistrovat službu doručení?

Společnost může být registrována jako soukromá (PE) nebo omezená odpovědnost (LLC), ale při registraci v daňové kontrole bude o něco těžší.

Od té doby, co kurýrní činnost nemůže být zdaněna jedinou daní z imputovaného příjmu, zdanění dodávky se uskutečňuje z obecných důvodů.

To by však nemělo mít vliv na čistý příjem, pokud je činnost úspěšná.

Registrace do místních úřadů a získání všech potřebných schválení bude stát přibližně 15 000 rublů.

Při zahájení kurýrní služby nepotřebuje mnoho dokumentů, pouze údaje o zakladatelích, fyzické adrese společnosti a jejích majetkových hodnotách (podnikový fond).

Jak závisí námořní doprava od města, ve kterém se nachází?


Při organizaci kurýrní služby ve velkém městě není třeba poskytovat různorodé služby, můžete jednoduše zvolit určitou oblast a zabývat se dodávkou pouze určitého druhu zboží.

Tyto možnosti můžete provést pro službu doručování:

 • spolupráce s online obchody;
 • spolupráce s restauracemi nebo fast food (nejčastěji mají tyto instituce vlastní kurýry);
 • doručování korespondence;
 • dodávka vody, květiny;

Pokud je položka řídce osídlená, dodávka v rámci města nebude přinášet tolik zisků, kolik bych chtěla.

Proto má smysl zapojit se do dopravy mezi městy, neboť to značně rozšíří rozsah činností.

Nejvýhodnější je spolupracovat s továrnami na výrobu nábytku, dopravovat je na místo prodeje a případně i do domu kupujícímu.

Můžete se také zabývat dodáním věcí během cest.

Pro tak velkou nákladní přepravu potřebujete vhodnou přepravu, nikoli jednu.

Nejprve však můžete vyzkoušet menší zásilky.

Jak zvolit dopravu v kurýrní službě?


Doprava pro otevření lodní dopravy bude vyhovovat všem, od koloběžky po nákladní automobil, to vše závisí na druhu dopravy.

Řidič se svým nákladním vozidlem není často splněn, proto s velkými zásilkami mezi osadami bude vůz muset koupit.

Část finančních výpočtů podnikatelského záměru se dělí nejen náklady na nákup dopravy, ale také náklady na jeho údržbu, stejně jako spotřebu benzinu.

Spotřeba benzinu závisí na těchto faktorech:

 • stav vozidla (provozuschopnost, počet najetých kilometrů);
 • typ vozidla (náklad, cestující);
 • styl jízdy řidiče (rychlý, pomalý);
 • povětrnostní podmínky;
 • stav vozovky.

Je podnikání na dodávku zboží skutečné nebo ne?

Kvalitní služby včetně dodávky zboží jsou prvním pravidlem úspěšného podnikání. Majitelé firem se zajímají o to, aby zákazníci dostávali jistotu, že dostanou své objednávky rychle, neporušené a neporušené. Ale nemají všechno své vlastní kurýrní službu, častěji přitahují firmy zvenčí.

Kurýrní služba jako podnik je jednou z možností, jak otevřít své podnikání s minimálními počátečními investicemi. Tento typ podnikání nevyžaduje hluboké odborné znalosti, velké kapacity nebo složité právní postupy. Nicméně, existují nuance, vědět, které, začít a uspět v tomto podnikání bude mnohem jednodušší.

Trendy logistiky: význam podnikání

Chcete-li zjistit, zda je podnik ziskový o přepravě zboží v úvahu hlavní nejnovější trendy v oblasti logistiky - Proces pohybu zboží, dokumentů a cenin od prodávajícího (výrobce, dodavatel) na kupujícího (zákazníka, spotřebitele).

 1. Podle výzkumné agentury Data Insight obchodu přes internet roste alespoň o 25% za rok i během krize, zatímco ve stejnou dobu, většina online obchodů s cílem ušetřit láká kurýrní službou. Výsledkem je nárůst počtu pozemků, pro které jsou kuriérové ​​služby potřebné.
 2. V roce 2016 výrazně vzrostl poptávka po dodávkách zboží do míst samoobsluhy a post mortem.

Například téměř 90% objednávek v internetovém obchodě "Svyaznoy" zákazníci upřednostňují odvést od bodů vývozu objednávek (PVZ). Kupující si zboží rezervují na místě s možností vyzvednout si ho do 48 hodin od nejvhodnějšího místa obchodu. Kurzovní služby třetích stran se používají k doručení takových objednávek.

 • Rok 2016 byl rokem růstu poptávky po dodávkách specializovaného zboží: velkoobjemový náklad, potravinářské výrobky (včetně hotových jídel z restaurací, kaváren, specializovaných barů).
 • Mnoho velkých společností oznamuje výběrové řízení na kurýrní služby.
 • Orgány se zabývají otázkou legalizace on-line obchodu s léky, alkoholem, šperky. Pokud k tomu dojde, je nevyhnutelný skok v poptávce po dodávce tohoto zboží. Pro některé z nich jsou vyžadovány zvláštní podmínky, například teplotní režim pro drogy.
 • Obchodní registrace

  Můžete pracovat ve stavu IP a LLC. Zdanění - USN - 6% příjmu nebo 15% příjmů snížených o náklady. OKVED kódy podle současného klasifikátoru: 53.20.3 Kurýrní činnost; 53.20.31 Rychlá dodávka různými způsoby dopravy; 53.20.32 Doručení jídla doma (pokud plánujete dodávat jídlo); 53.20.39 Ostatní kurýrní činnosti. Licence pro tento typ činnosti není potřeba.

  Jako kancelář nejprve můžete použít vlastní bydlení a jako komunikační zařízení - osobní mobilní telefon. V budoucnu je vhodné najmout dispečera (manažera), který přijímá objednávky a pronajmout kancelářské prostory.

  Otevřená express podnikání dává smysl ve velkých městech, stejně jako v malých městech, kde je vše v docházkové vzdálenosti, a tam je neustálé dopravní zácpy, jednodušší, aby se lidé vyzvednout zboží sám nebo poslat zaměstnance.

  Je třeba určit formát: bude zde doručen ve městě nebo kurýrní služby na dálku. Použití v osobních vozidlech nebo najímání kurýři s vlastními dopravními prostředky: nákladní automobil (při přepravě objemného nákladu), osobní automobily, skútry, jízdní kola (v organizaci doručování dokumentů, e-mailové korespondence, tištěných materiálů a drobného zboží).

  Pokud hodláte doručit veřejnou dopravou, potřebujete si zakoupit jízdenky pro kurýry, čímž se sníží náklady na dopravu.

  Neobvyklé formáty - odpojení od konkurence

  Kurýrní služby ve velkých městech není neobvyklé, proto, tam je konkurence, a pro úspěšný vstup do výklenku potřebuje své vlastní „čipy“, které umožňují najít, snad aby nalákali zákazníky od konkurence. Jak lze toto dosáhnout? Například jedinečný neobvyklý návrh, může být:

  Poštovní schránka. Rychlé doručení dokumentů prostřednictvím jízdních kol (nebo na skútrech a mopedech). Chcete-li pracovat v létě, můžete najmout studenty. Nevýhodou je sezónnost, protože v zimě není příliš výhodné jezdit na kole v dešti a sněhu v dešti. Tento nápad však můžete udělat i pro teplou sezónu. Pros: nízkonákladové (není potřeba utrácet peníze na benzín, cestovní doklady), studenti jsou vždy zájem o další zisk, a mezi nimi existuje mnoho velolyubiteley.

  Například americká expresní zásilka UPS poskytuje zásilky nejen na běžných nákladních automobilech, ale i na kolech s přívěsem.

  Gratulujeme kuriérskou službu na dodávku květin, dárků, sladkostí, balónů a dalších svátků. Lidé nemají vždy čas, aby osobně blahopřál příbuzným, a s příslušnou reklamou může mít taková služba dobrý požadavek.

  Na fotografii: auta mezinárodní dárkové sítě květin a dárků.

  Celodenní dodávka. Ne každá kuriéřská služba se může pochlubit 24 pracovních dnů. To může hrát do rukou začínajícího podnikatele: objednávky v noci jsou ceněny vyšší a doručovány rychleji, protože chybí dopravní zácpy. Ale zde budete muset najmout další zaměstnance na práci směny.

  Dodání ženských drobností nebo dětského zboží. Dívky jsou rozptýleny a že mají situaci, kdy neexistuje možnost jít do obchodu, například roztrhané punčocháče v práci, skončila Hairspray plenky na dítě a mnoho dalších možností. Službu můžete umístit jako službu k dodání potřebných drobností nebo k další službě.

  Dodávka náhradních dílů, stavební materiály nebo objemné zboží, pomoc při pohybu. V tomto případě budou zapotřebí další nakladače a nákladní přeprava.

  Dodávka produktů pěstovaných v předměstských oblastech (mohou být uspořádány v léto-podzimní sezóně) nebo ve sklenících: brambory, řepa, okurky, rajčata a jiné plodiny.

  A starý jako svět a přesto pracující způsoby odpojení od konkurence - nabízející loajálnější cenovou politiku, rychlejší dodací lhůty ve srovnání s konkurencí.

  Účastníci tematických fór, kteří sdílejí vlastní zkušenosti s otevřením kurýrní doručovací služby, doporučují začínajícímu podnikateli "učit se z vnitřní kuchyně". To znamená, že na krátkou dobu získáte práci v úspěšné doručovací službě kurýrem a dozvíte se všechny nuance podnikání.

  Kde najít zákazníky

  Existuje přirozená otázka, je obtížné najít zákazníky pro doručovací službu? Odpovíme: pokud víte, jak a kde je najít, pak je to snadné. Samozřejmě, že v obchodním plánu kurýrní služby je třeba zahrnout i reklamní náklady, ale pokud ukážete vtip, budou malé.

  Takže seznam pracovních, a hlavně nevyžadujících velké investice, možnosti vyhledávání zákazníků:

  • Účast na výběrových řízeních. Například místo "Rostender" - tam najdete mnoho návrhů pro uzavírání smluv na dodávku zboží, od korespondence pošty a končící dvojicí kol pro vozy.

  Výše smluv se zde pohybuje od několika tisíc až desítek miliónů rublů. Vše závisí na tom, jaký druh dopravy a příležitostí bude mít vaše kurýrní služba. To je dost, aby si vybrat zájmů v regionu, přečtěte si podmínky Nabídky, aby se ujistil, že jsou vhodné pro vás, uplatňovat a čekat na výsledky, které budou zveřejněny na konci výběrového řízení.

 • Pokud máte v úmyslu organizovat doručení v rámci stejného regionu nebo města, pak vám pomohou elektronické adresáře. Potřebujete volat internetové obchody, restaurace, veřejné organizace, velké maloobchodní řetězce, květináče, vydavatele, tiskárny a nabízet jim své služby.
 • Umístěte reklamy s návrhem na dodání zboží společnosti Avito, v mé reklamě, v sociálních sítích. Podívejte se na poptávku po kurýrních službách v reklamách.
 • Zaregistrujte se na portálu You Do jako kurýr. Jedná se o zprostředkovatelskou platformu mezi těmi, kteří hledají jistotu, včetně dodání zboží, služeb a těch, kteří je poskytují.

 • Vyrobit letáky, které lze vytisknout na tiskárně pravidelně a dohodnout se odvolat některé pokladny v obchodech, v organizacích, kde pracují známí, o stojanech bez inzeráty v bankách, nemocnicích a dalších místech.
 • Takové kanály vyhledávání zákazníků jistě pomohou najít zákazníky poprvé, v budoucnu by reklama neměla být zastavena. Je lepší okamžitě dát měsíční náklady na článek: o reklamě. Když růst zisku, můžete přemýšlet o rozšiřování, vytvoření webové stránky a umístění kontextové reklamy.

  Franšíza kurýrních služeb

  Další možností je zjednodušit start - otevřít firmu pro udělení licence. Níže je uveden stručný přehled dvou franšízových nabídek od ruských společností.

  1) CDEC

  Společnost Novosibirsk SDEK Logistic Solutions nabízí franšízu za následujících podmínek:

  • Platba all-inclusive - 150 tisíc rublů.
  • Licenční poplatky: se platí od 7. měsíce práce - 10%.
  • Objem investic do startu: z 200 tisíc rublů.
  • ROI investic: od 3 měsíců.

  Společnost poskytuje školení, propagační materiály, kompletní podporu.

  Vyplňte žádost nebo odešlete formulář na oficiálních stránkách společnosti.

  2) Express.ru

  Nabídka franšízy společnosti platí pro města: Krasnodar, Volgograd, Kazan. Podmínky jsou následující:

  • Vstupné: od 75 do 200 tisíc rublů, v závislosti na městě;
  • Zpětná platba: 14-21 měsíce.
  • Licenční poplatky: 8% (zaplaceno od 4. měsíce).

  Sídlo společnosti se nachází v Petrohradě. Partneři poskytují komplexní podporu, dodávky, školení, popisy a pokyny všech obchodních procesů.

  Výdělečná činnost: jak otevřít službu doručení kurýrem. Podnikatelský plán pro kurýrní službu: seznam dokumentů a vybavení

  Pokud nemáte žádné speciální znalosti v této nebo té oblasti podnikání, neznamená to, že nemáte šanci začít podnikat. Pokud máte nějaký (ne nutně působivé) množství peněz jste ochotni dát ve prospěch svého podnikání, a obsesivní touhu pracovat, jak samy říkají, že je to stojí za to přemýšlet o tom, jak vytvořit kurýrní služby pro doručování.

  Tento druh činnosti nevyžaduje žádné speciální dovednosti nebo znalosti, nákupu drahé vybavení nebo investic horentní finanční prostředky, aby toto obchodní nápad - ideální řešení pro začínající podnikatele s omezeným rozpočtem.

  Samozřejmě, že taková věc je lepší otevřít velkou vesnici, kde je poskytování služeb doma více v poptávce, ale s vytrvalostí a touhy, můžete dosáhnout ve spěchu v každém městě. S čím začít? Prvním krokem je samozřejmě podniknutí podnikatelského záměru, který zohlední veškeré výdaje a vypočítá možnost vzniku zisku.

  Organizace kurýrní služby: kde začít?

  Takže pokud je touha získat příjmy z vašeho osobního podnikání houževnatá ve vaší hlavě a co dělat, nevíte, pak tento článek je jen pro vás.

  Právní podnikání vyžaduje státní registraci, proto nejprve půjdeme na daň a vyhotovíme váš typ činnosti. Pak musíte otevřít zúčtovací účet ve jménu organizace v libovolné bance, která je pro vás výhodná (zde budete potřebovat dokumenty od daňové služby k registraci vaší společnosti a certifikát od Státního výboru pro statistiku). V zásadě jde o formální stránku věci.

  Souběžně s registrací všech dokumentů pokračujte v hledání kancelářského prostoru. Pokud je váš rozpočet velmi vzácný, pak jej vyčleňte na pronájem. V případě úspěchu a prosperity v této oblasti bude v budoucnu možné zakoupit si vlastní koutek.

  Pak při vypracování obchodního plánu pro kurýrní službu se postarat o technickou stránku problému. Dnes, bez moderního vybavení, nemůžete projít. Potřebujeme telefonní a počítačové sítě, stejně jako dopravu. Je žádoucí, aby to bylo vaše, i když nejprve jej můžete pronajmout. Pokud to rozpočet dovolí, můžete vytvořit celou flotilu vozidel a také dostat jízdní kola pro doručování pošty. A je ještě lepší si najmout kurýry s osobními vozy.

  Rozsah vaší činnosti je v první řadě pravděpodobně omezen na jedno město. Koneckonců, v této fázi vývoje je důležité získat dobrou pověst, a pokud doručujete objednávky pozdě, pak s vámi nikdo nebude chtít pracovat. Abyste měli dobrý start, doporučujeme najít několik velkých zákazníků, kteří budou provádět trvalé objednávky. Kvalitativně provádějte objednávky takových zákazníků, můžete očekávat, že obdržíte stabilní zisk, který pak můžete využít pro reklamu.

  Jak podpořit vaše podnikání?

  Kurýrní služba jako podnik jiného směru vyžaduje investice do reklamy. Začněte vytvořením webových stránek. Tento marketingový nástroj je dnes považován za nejefektivnější. Chcete-li vytvořit svůj vlastní web na internetu, neukládejte, protože se později stane tváří vaší organizace. Objednejte propagační službu webových stránek. Jeho odborníci budou analyzovat trh, na kterém pracujete, a budou schopni vytvořit opravdu konkurenční zdroj.

  Nezapomeňte zahrnout do svého podnikatelského plánu kurýrní služby náklady na vizitky. Měli byste také charakterizovat vás na nejlepší straně.

  Vysoce kvalitní na omak a poutavým vizitku s úplnými informacemi (zřetelně zobrazuje název vaší firmy, všechny potřebné kontakty, pracovní doba, žádné zvláštní podmínky či slevy, a tak dále. N.) povzbuzovat majitele, aby znovu využít služeb vašeho kurýrní služby.

  Dejte reklamy nejoblíbenějším novinám ve vašem městě, nezapomeňte na rozhlas a televizi. A pouze sdílejte informace se svými přáteli a známými. Takový nekomplikovaný způsob reklamy často působí nejefektivněji.

  Můžete také distribuovat letáky, jejichž prezentace zaručuje zákazníkovi slevu. Může to být poměrně malý, ale možnost ušetřit trochu vždy povzbuzuje zákazníky k další spolupráci.

  Připojte fantasy!

  Promotions - to je jistě dobrá, ale ještě lepší přijít s „čipu“, které mohou džunky rozhodující faktor při výběru organizaci courier zákazníků. Koneckonců, dnes mnoho z těchto služeb, které navzájem konkurují v kvalitě a rychlosti dodání, náklady na jejich služby, a tak dále. N. Ale dnes lidé chtějí změnu, a to by mohlo hrát do karet nově vyrobené kurýrní společnosti.

  Váš "čip" se může stát cokoli. Například nechte dívky-modely se zabývají dodáním zboží, pak bude kruh vašich zákazníků (zejména mužů) přesně zvýšit.

  Můžete si najmout pár kluků vzhledu modelu, aby pracovali. Pak se ženy budou na služby obrátit mnohem častěji.

  Chcete-li, aby proces provádění zakázky byl zajímavější, vytvořte online katalog na webových stránkách vaší organizace, kde umístíte fotografie svých okouzlujících zaměstnanců a zaměstnanců.

  Tím, že aplikace opustí, má klient možnost vybrat si z kuriérů, které mu byly poskytnuty. Obecně spojte svou představivost, kreativita je vždy vítána!

  Toto "zvýraznění" vaší firmy vám umožní mírně nadhodnotit náklady na vaše služby, ale ve většině případů to nebude mít vliv na výběr klienta.

  Nábor je důležitou záležitostí

  Není možné zahrnout do svého podnikatelského plánu kurýrní službu náklady na práci. Otázka náboru by měla být řešena s veškerou odpovědností, protože pouze vážní a výkonní zaměstnanci pomohou získat dobrou zpětnou vazbu o společnosti jako celku. Pokud nemáte zkušenosti s poskytováním kurýrních služeb, je ještě žádoucí najmout profesionály tohoto případu do personálu, který vám pomůže vytvořit celý proces a organizovat správnou práci s klienty.

  Nenechte si najímat lidi, kteří chtějí získat dobré peníze a současně pracují od 9 do 6. Takoví zaměstnanci obvykle nedělají to nejlepší, aby jim pomohli rozvíjet své podnikání. Před oficiálním zaměstnáním zorganizujte nejméně týden zkušební dobu. To vám pomůže pochopit, jak se budoucí zaměstnanec vztahuje na klienta, zda je schopen poskytnout úroveň služeb, které jste nastavili.

  Cenová politika

  V otázce stanovení cen pro doručení nemůžete jednat "namátkově", je důležité analyzovat náklady na takové služby ve vašem městě. Kvalitativně "odpojit" informace může být pomocí internetu, protože dnes každá vážná společnost má své vlastní webové stránky. Ale nespoléhejte pouze na informace přijaté v síti. Je lepší zavolat vám kurýrní službu, která vás zajímá.

  Obvykle telefonní konzultanti jsou velmi mluvící a poví vám o některých podmínkách, akcích nebo jiných bodech, které můžete ve svých aktivitách využít. A taková volání jsou nejlepší způsob, jak zjistit, jak funguje kurýrní služba.

  Poskytování služeb pro doručování dokumentů a zboží v rámci města obvykle vyžaduje nízké náklady, takže náklady na takové doručení by měly být malé. Ale nezvyšujte své ceny příliš, abyste plně vyčerpali výdaje. Chcete-li to provést, pečlivě vyčistěte všechny možnosti opuštění a vzdálenosti, které je třeba překonat. Kompetentně zkonstruovaná cenová politika je schopna uhradit všechny náklady za téměř tři až čtyři měsíce.

  Vaše podnikání v zahraničí?

  Rodina podnikání, kterou uvažujeme, je Francie, a tak se podíváme na její příklad, jak otevřít kurýrní doručovatelskou službu a dobře se usadit v zahraničí, zatímco v Rusku.

  Pokud se řídíte francouzským právem, musí se pracovníci doručovací služby skládat výhradně z francouzských občanů. Proto začněte najít ředitele domorodého Francouze, nejlépe svého přítele. Proto budete jako zakladatel této organizace potřebovat vízum.

  Takzvaná "obchodní karta" je dlouhodobá a je vydávána zakladatelům právnických osob s francouzskou registrací po dobu 1 až 5 let. Obdržení takového víza zaručuje majiteli řadu práv, které budou více než dostatečné pro realizaci vašeho podnikatelského nápadu. Kurýrní službu nyní můžete vést osobně.

  Jaké další formality by měly být ve Francii pozorovány?

  Zákonodárci Francie jednoznačně určili celý postup při zakládání a provozování podniků se zahraničním kapitálem.
  Proto, abychom zjistili, jak otevřít službu doručování kurýrů ruskému občanovi v této zemi, je nutné se seznámit s normami místních právních předpisů. Obecně platí, že všechno se skládá z několika základních otázek:

  • začít v obchodním soudu, který jste vybrali pro vykonávání činnosti města, musíte podat všechny registrační dokumenty zakladatele;
  • po posouzení výše uvedených cenných papírů podnikatelský soud rozhodne o zápisu podniku do jednoho obchodního rejstříku;
  • poté můžete požádat o "obchodní kartu";
  • získání povolení k pobytu po dobu 1 roku; pokud se stanete šéfem vaší kurýrní služby, automaticky se obnoví po dobu svého vedení.

  Shrňme výsledky

  Po přečtení tohoto článku máte obecnou znalost o tom, jak otevřít službu doručování kurýrů a kde začít pracovat na domácím nebo zahraničním trhu těchto služeb. Obecně nejdůležitější je činnost související s výběrem personálu, organizací pracovních procesů a jejich zdokonalováním, stejně jako s politikou přilákání zákazníků.

  Důležitá je také vaše individualita a kreativní přístup k práci - zajímavé a exkluzivní projekty dosahují požadované výšky.

  Nezapomeňte vzít v úvahu všechny tyto chvíle, kdy sestavíte svůj obchodní plán pro kurýrní službu.

  Idea č. 219: Jak výhodná je vaše vlastní kurýrní služba?

  Jeden ze způsobů, jak profitovat, lze považovat za kurýrní službu jako podnik. Podrobněji popíšeme, jak ji otevřít a zda je dnes výhodné vypořádat se s takovou věcí. Lidé a organizace stále více využívají doručení. Koneckonců, ztráta času na nezávislý převod dopisů, smluv, účtů, zboží je nepohodlná.

  A ačkoli na celém světě existují reálné obry v kuriérovém průmyslu, většina firem a obchodů raději spolupracuje s místními službami. Proto byste se měli zaměřit na dostupné ceny a hledat zákazníky v daném regionu a nabízet příznivější podmínky pro výhru v soutěži.

  Registrační otázky

  Aby bylo možné poskytovat kurýrní služby legálně a získávat z toho zisk, bude nutné zajistit vše kompetentně:

  1. Kontaktujte daňovou službu a zaregistrujte LLC nebo IP. V prvním případě bude od klientů a partnerů větší důvěra, a pokud chcete rozšířit rozsah činností, je k dispozici pomoc investorům, věřitelům nebo pozvat spoluzakladatele. Druhá možnost je vhodná pouze tehdy, pokud pracujete ve středně velkém formátu a máte malou částku.
  2. Vezměte rejstřík v statistických úřadech a zaměstnáním personálu vydáte dokumenty v Penzijním fondu.
  3. V případě práce je třeba otevřít účet u banky pro právnickou osobu, kde budou obdrženy platby od zákazníků.
  4. Při výběru systému zdanění se pokuste soustředit se na zjednodušený formulář.

  Analýza trhu

  Jak začít podnikat? Poté, co začátečnický podnikatel navštívil skvělou myšlenku, jak se zapojit do svého ziskového projektu, tato otázka nejvíce znepokojuje. Při navrhování podnikatelského plánu pro kurýrní službu je třeba věnovat pozornost těmto momentům:

  • Identifikujte s cílovým publikem potenciální zákazníky, kteří se budou řídit vašimi činnostmi.
  • Zjistěte všechny dostupné informace o soutěžících, jejich cenách, poskytovaných službách, propagačních akcích, bonusech, příležitostech apod.
  • Chcete-li vidět situaci na trhu dodávek ve vašem městě a pochopit, který ze směrů je méně zaneprázdněn, ale současně je poptávka.

  Musíte také rozhodnout o svých schopnostech a ambicích. Jedna věc je organizovat kurýrní službu jako podnik v malém formátu a doručovat pouze papír v obchodním centru města a zcela jiný - zaměřit se na nákladní nebo dálkové trasy mimo zvolený region. V každém případě budou vyžadovány zcela odlišné investice.

  Služby

  Jaké bude vaše doručení kurýrem? Mezi potenciální zákazníky dnes patří:

  1. Různé soukromé organizace, obchodní centra.
  2. Internetové obchody.
  3. Květinové stánky.
  4. Vydavatelství a tisk.
  5. Knihkupectví.
  6. Stravovací zařízení (pizzerie, restaurace).

  Chcete-li se odlišit od konkurence, zvažte některé speciální služby, například:

  • zabývají se předáváním dokumentů, smluv;
  • kurýr může bránit v souladu a předložit dokumenty jakékoli organizaci;
  • vykonávat služby správce;
  • expresní doručení atd.

  Sezónnost

  Věnujte pozornost skutečnosti, že podnik jako kurýrní služba existuje a určitá sezónnost. Při práci s internetovými obchody nebo květními kiosky nastává zvláštní poptávka po tomto druhu služeb před velkými svátky - na Nový rok, 23. února, 8. března atd.

  Dnes je také velmi oblíbený prodej. Následně se počet nákupů výrazně zvětšuje a lidé chtějí, aby jim zboží bylo včas doručeno. Zvláštností tohoto podnikání je, že dodávka musí být nezbytně uskutečněna před předpokládanou dovolenou, tj. V krátké době. V takových dnech má smysl zvýšit počet zaměstnanců, aby se jim podařilo zvládnout objednávky.

  Trasy

  Skutečné zkušenosti podnikatelů ukazují, že je nutné předem rozmýšlet o územním rozsahu budoucího podnikání. Takže je mnohem jednodušší a levnější uspořádat kurýrní doručení ve vašem městě ve spolupráci s restauracemi nebo květinářskými obchody. A úplně jiný formát projektu, který znamená pohyb velkého nákladu v zemi nebo dokonce mimo ni.

  V prvním případě nepotřebujete pronajmout velký pokoj. Kurátoři mohou cestovat veřejnou dopravou, na kole, metrem, válečkem nebo dokonce pěšky. Ve druhém případě budete potřebovat velké investice a splňovat určité požadavky, protože bude muset zajistit sklad pro skladování parcel a vozový park pro vhodnou přepravu.

  Pokud potřebujete vybrat místo, kde budete pracovat na dlouhé vzdálenosti, měli byste se řídit těmito kritérii:

  1. Výhodná poloha je blíže ke středu města, takže ti, kteří si přejí, mohou své balíčky vzít sami. Tato služba se nazývá "samoobsluha" a při placení předpokládá slevy.
  2. V blízkosti kanceláře je třeba parkování, kde si zákazníci mohou zastavit vlastní dopravu a kurýry.
  3. Někdy je nutné mít letiště v blízkosti, abyste mohli poslat náklad letadlem. To výrazně zkrátí dobu doručení a zjednoduší spolupráci s mnoha firmami.
  4. Velikost místnosti by měla být dostatečná pro návštěvníky, jejich očekávání, sklad pro parcely, správní personál atd.

  Kurýři

  Typicky takové služby zaměstnávají studenty nebo lidi bez vzdělání, kteří chtějí vydělat peníze a nemají specializaci. Proto jejich mzdy nebudou skvělé. Hodnocení práce je nejvýhodnější z hlediska procentního systému, v závislosti na splněných objednávkách, rozsahu a složitosti trasy atd.

  Opatrně vyberte snímky, protože kurýr je tváří firmy. A pokud jsou zaměstnanci hrubý vůči zákazníkům, zkazí zboží, budou nečestní, hrubá, neurčitá, pak to zničí vaše podnikání. Během zkušební doby a během rozhovoru věnujte pozornost takovým maličkostem:

  • Zda je dotazník vyplněn v plném rozsahu, reaguje na všechny body - projevuje zájem o práci a vážný postoj.
  • Schopnost komunikovat, sociabilitu a zdvořilost.
  • Jak uchovává dokumenty, vyplňuje faktury, předkládá zprávy.
  • Zajišťuje plán, že zboží dorazí včas?
  • Zpětná vazba od zákazníků potvrdí váš názor na to, zda si najmete takovou osobu.

  Přilákat zákazníky

  Nestačí otevřít kurýrní službu od začátku, musíte ji také inzerovat, takže mnoho uživatelů využívá služby. Strategie se bude lišit od vašich finančních možností a zvoleného podnikového formátu.

  Pokud peněžní majetek není tolik, a spolupráce zahrnuje práci s obchody a restauracemi, pak je lepší použít tzv. Bodový dopad. To znamená, že osobně uděláte kompetentní a zajímavý návrh konkrétním firmám a komunikujete s jejich vlastníky osobně. Ve vzájemně výhodných podmínkách je podepsána smlouva o poskytování doručovacích služeb na zakázku.

  V případě solidních finančních investic a rozsáhlých aktivit v regionu, v zemi nebo mimo ni, můžete využít dražší způsob reklamy:

  Cenová politika

  Samostatným problémem je tvorba cen. Chcete-li to provést, musíte studovat všechny návrhy konkurentů ve svém oboru, zjistit jejich silné a slabé stránky, dozvědět se o slevách a propagačních akcích, bonusy, které poskytují běžným zákazníkům. Za tímto účelem můžete jednoduše volat všechny kurýrní služby ve vašem městě a objasnit tento problém.

  Zde si můžete zdarma stáhnout kurýrní službu obchodního plánu jako ukázku.

  Finanční část

  Při přípravě podnikatelského plánu se většina podnikatelů zajímá o peníze. Jaké investice budou potřebné k organizaci projektu? Není možné poskytnout přesné údaje, protože existuje silná závislost na očekávané míře aktivity.

  Například, pokud potřebujete zakoupit přepravu nadrozměrných nákladů a odeslat je do různých měst Ruska, pak náklady mohou přesáhnout 1 000 000 rublů. Pokud se zabýváte pouze dodávkou potravin, květin nebo dokladů v rámci malého města, postačí pouze zaplatit za registraci společnosti v daňové službě a utratit za reklamu.

  Zisk může být také zcela jiný. Jednoduchá zásilka obvykle stojí 50-350 rublů. Značka není vyšší než 10-30%. Za měsíc práce s malou kurýrní službou ve formátu města přinese tato firma majiteli zhruba 100 000 ruble zisku. Z této částky je nutné provést odpočty státní pokladny ve formě daní a odměn za práci kurýrů.

  Při organizaci velké firmy se předpokládají tyto položky výdajů:

  • pronájem prostor;
  • nákup dopravy;
  • plat pro zaměstnance;
  • značková uniforma;
  • automatizace pracovních procesů;
  • zakoupení registračních pokladen a jejich údržba;
  • mobilní, pevný telefon, internet;
  • reklamní kampaň;
  • papírnictví;
  • palivo;
  • daně;
  • různé bankovní služby;
  • účty za služby atd.

  Rizika

  V tomto druhu činnosti existují určité potíže, o kterých byste měli vědět předem:

  1. Při sestavování trasy a rozvržení je obtížné předvídat dopravní zácpy a jiné silniční překážky.
  2. Poměrně často se s personálem vyskytují potíže - nepoctivost, hrubost s klienty, nedůslednost.
  3. Existuje "obrat" kádrů, protože tato práce není pro většinu kurýrů trvalým místem podnikání. Obvykle sem přijíždějí pro dočasnou práci.
  4. Když odcházíte pro klienty, dodání není vždy poprvé perfektní. Proto musíte zaplatit pouze za poslední úspěšný pokus.
  5. Existují rizika ztráty korespondence, dokumentů, peněz nebo parcel.
  6. Je důležité neustále sledovat cenovou politiku, protože náklady na služby se často mění.
  7. Ve spolupráci s jinými městy a firmami existují i ​​složitosti a nedorozumění.
  8. Existují potíže při sestavování úspěšné a ziskové cesty pro objednávky z různých částí města.
  9. Chcete-li zlepšit kontrolu nad činností kurýrů, je žádoucí nainstalovat moderní software.
  10. Pokud se vyskytnou problémy s komunikací se zákazníky, získává od nich někdy zpětnou vazbu někdy příliš pozdě na to, aby situaci napravila.

  Je důležité si uvědomit, že v kurýrní službě se práce neustále děje s lidmi, a ne s tichými balíčky. Zavedení komunikace se zaměstnanci a klienty může dosáhnout úspěchu a ignorovat jednu ze stran - selhání.

  Video: jak otevřít kurýrní službu?

  Recenze

  Igor:
  "Velmi výnosný obchod. Organizoval jsem to ve svém městě. Zpočátku jsme se zabývali dodávkami s přáteli. Klienti prohledávali osobní schůzky. Ale již za půl roku se rozhodli zaměstnávat zaměstnance, protože veškerá práce, která se provádějí nezávisle, je nemožná. "

  Ivan:
  "Vytvoření doručovací služby po celé zemi vypadá atraktivně. Ale taková věc je velmi obtížná a bude vyžadovat spoustu financí. Pro začátečníky je lepší zaměřit se na malou firmu ve městě. "

  Marina:
  "My v regionu chceme, aby lidé přinesli jídlo a dokonce jídlo z obchodů do svých domovů. Můj manžel a já jsme se rozhodli uspořádat kurýrní doručení. Začali jsme s kavárnami, restauracemi a pizzeriemi a pak jsme začali spolupracovat s některými supermarkety. Je to velmi výhodné. "

  Kurýrní služba obchodní myšlenky

  Kurýrní služba je úspěšný podnikatelský nápad pro podnikatele, kteří mají dobré manažerské dovednosti, jsou schopni organizovat práci kompetentně a snižovat zbytečné výdaje. Přitažlivost této myšlenky spočívá v tom, že v počáteční fázi jsou náklady nízké a kurýrní služby se platí za sebe.

  Podnikatelský plán pro kurýrní službu

  Typy služeb

  Před vypracováním podnikatelského plánu pro kurýrní službu je třeba určit formát služeb, které budou poskytovány:

  1. Obchodní dopisy a dokumentace. S rozvojem internetových technologií neztrácela potřeba přenosu dat na papírových nosičích. Z tohoto důvodu je dodávání cenných papírů adresátovi stále poptáváno.
  2. Balíky a balíky. Podobné položky lze odeslat poštou, ale to bude trvat příliš dlouho. Je mnohem pohodlnější využívat služby kurýra, který doručí zásilku rychle a včas.
  3. Květiny, jídlo, jídlo. K poskytování takové služby je třeba uzavřít smlouvu s květinářskými obchody, kavárnami, organizacemi rychlého občerstvení.
  4. Zboží. Nakupování online je velmi populární. Internetové obchody jsou často výhodnější pro práci s kurýrní službou než s pravidelnými kurýry.

  Obchodní myšlenkou je dosahovat zisk poskytováním kurýrních služeb občanům a organizacím. V počáteční fázi můžete začít pracovat pouze v rámci jednoho města, čímž postupně rozšiřujete geografické pokrytí.

  Nejžádanější je práce na doručení objednávek z internetových obchodů, mohou přinést hlavní přízvuk, přinejmenším na začátku. Lze dodat oblečení, květiny, jídlo, nádobí, dárky. Objednávky v kurýrní službě mohou být:

  • Naléhavé. Kurýr opustí okamžitě po obdržení žádosti, ale platba je vyšší.
  • Standardní. Objednávka je dohodnutá předem a je určena na určitou dobu.
  • Noc. Dodávka je v noci ve zvýšené sazbě.
  • Newsletter. Objednávka od jedné osoby až po několik příjemců.

  Pro každý typ je vytvořen tarif. Zvýšeny jsou poplatky za noční a naléhavé objednávky, které vytvářejí příznivé podmínky pro odesílání zákazníků.

  Klienti

  Kurýrní služby využívají jednotlivci a organizace. Na začátku je žádoucí neusilovat o co největší publikum a soustředit se na hlavní oblasti:

  • Internetové obchody, ve kterých není kuriérní služba;
  • společnosti s několika pobočkami ve stejném městě;
  • restaurace, kavárny, bistro;
  • květinářské obchody;
  • vydavatelství;
  • knížky;
  • obchody s potravinami;
  • soukromých osob.

  V průběhu práce se mohou objevit další ziskové směry a někteří naopak budou muset být opuštěni.

  Původní formáty

  V každém podnikání je důležité vyniknout proti konkurenci. A stejně jako v jakémkoli městském kurýrní službě je obvyklá věc, tento okamžik je velmi relevantní. Zákazníkům lze nabídnout originální formy doručení.

  Bicycle mail

  Dodání dokumentace a drobného zboží na kole může být velmi výhodné. Výhodou tohoto přístupu je mobilita a rychlost dodání, zejména při dopravní zácpě.

  V létě můžete najmout studenty, kteří se zajímají o pracovní příjmy. Nemusíte utrácet peníze za pohonné hmoty nebo cestovní doklady pro kurýra. Mínus je sezónní povaha díla: v zimě, silné sněžení a na podzim během deště není příliš výhodné přepravovat objednávky.

  Gratulujeme doručovací službu

  Kurýrní dodávka dárků, květin, balónků, sladkostí a dalších svátků. Doručení blahopřání a dárků pro narozeniny, svatby, oslavy. S příslušnou reklamní kampaní může být taková služba velmi žádaná.

  Celodenní dodávka

  Ne každá kancelář se může chlubit práce 24 hodin denně. Práce v tomto formátu může být dobrým začátkem pro začátečníka. Noční dodávka je navíc mnohem dražší než ve dne.

  Dodávka nadměrného nákladu

  Ne všechny kurýrní služby přepravují stavební materiály, náhradní díly nestandardní velikosti. Pokud se plánuje uspořádání přepravy těchto položek, bude vyžadována dodatečná nákladní doprava a nakladače.

  Co potřebujete k implementaci podnikatelského plánu?

  Je žádoucí uspořádat takový případ ve velkých městech, v malých městech, poptávka po takových službách není vysoká a nebudete moci získat značné příjmy. Navíc v malých městech se vše nachází v docházkové vzdálenosti a je vhodnější pro lidi, aby vyzvedli objednávku nebo poslali zaměstnance za dokumenty.

  V počáteční fázi je nutné určit druh přepravovaného nákladu a cílové publikum. Přeprava dokumentace nebo zdravotnického vybavení bude vyžadovat zcela odlišné podmínky pro přepravu. V případě plánované dodávky nebezpečného zboží, pak před zahájením práce je třeba získat certifikát.

  K získání potenciálních zákazníků bude zapotřebí inzerce a budou využívány další způsoby propagace jejich služeb. Pro běžné provozování služby bude muset v počáteční fázi najmout alespoň minimální počet zaměstnanců: kurýr, řidič, dispečer, účetní. Pro přepravu těžkých předmětů jsou zapotřebí také nakladače.

  Začínáme

  Legalizujte podnikání dvěma způsoby: zaregistrujte IP nebo otevřete LLC. Za tímto účelem je nutné připravit balíček dokumentace a požádat o IFNS. Po uplynutí 5 dnů můžete vyzvednout hotové dokumenty. Dále musíte získat licenci k poskytování kurýrních služeb.

  Na začátku může být kancelář uspořádána ve vašem bytě, můžete použít svůj mobilní telefon pro komunikaci. V budoucnu je rozumné najímat zaměstnance, aby přijal žádosti a pronajal vhodný kancelářský prostor. Vhodné kancelářské prostory o rozloze 12 m². V takovém pokoji budou snadno ubytováni pracovníci, potřebný nábytek a kancelářské vybavení. Není tam žádný zvláštní rozdíl, pokud nemůžete pronajmout kancelář (v centru nebo v rezidenční čtvrti), musíte se soustředit na své vlastní příležitosti a preference.

  Zaměstnanec kurýrní služby

  Je třeba vyřešit ještě několik otázek. Dodávka je plánována pouze v rámci města nebo geografické pokrytí bude mnohem širší a přeprava nákladu možná v celém regionu? Dodání se uskuteční na vašem vlastním vozidle nebo s pomocí kurýra, který má své vlastní vozidlo? Pokud plánujete dodávat zboží autobusem nebo metrem, je žádoucí koupit jízdenky, aby se minimalizovaly náklady.

  Nábytek a vybavení kanceláří

  Po vyřešení počátečních otázek je vybrán vhodný předpoklad, je čas začít nakupovat zařízení pro práci. Odhadované náklady budou následující:

  • tabulky - 10 tisíc rublů;
  • židle - 5 tisíc rublů;
  • počítač - 20 tisíc rublů;
  • tiskárna - 10 tisíc rublů;
  • skříňka na papíry - 10 tisíc rublů;
  • papírnictví - 3 tisíc rublů.

  Celkem: 58 tisíc rublů

  Celková částka na počáteční výdaje bude asi 53000 rublů. Pokud si vezmete kuriéři s osobním autem, pak může být část nákladů na nákup dopravy stále odstraněna.

  Pokoj pro kurýrní službu

  Zaměstnanci

  Pro běžnou práci kurýrní služby je třeba najmout několik zaměstnanců. Za prvé, dispečer pro přijímání žádostí. Za druhé, kuriéři pro doručení dokladů a nákladu. Zatřetí, správce reklamy, zodpovědný za propagaci služeb a vyhledávání zákazníků.

  • kurýra (2 zaměstnanci) - 30 tisíc rublů
  • dispečer - 15 tisíc rublů
  • manažer - 15 tisíc rublů

  Celkový plat za plat je 60 tisíc rublů

  Náklady na vyplacení mezd zaměstnancům měsíčně činí 60 000 rublů. Pro vedení účetnictví, správu dokumentů, účtování a placení platů bude vyžadovat účetní. Tato práce může být svěřena outsourcingové organizaci, pak náklady budou minimální - asi 2000-3000 rublů.

  Reklamní a marketingové služby

  Bez reklamy se jejich služby nemohou zbavit, bez toho by se nevytvořila rozsáhlá klientská základna. Propagace služeb by měla probíhat v následujících oblastech:

  • Vývoj a zasílání komerčních nabídek pro internetové stránky;
  • vytvoření obchodního nebo návštěvního místa pro poskytování služeb na internetu;
  • implementace kontextové reklamy na internetu;
  • umísťování reklam do tiskových médií a reklamních míst.

  Důležitým bodem je automatizace práce a pracovního toku.

  Výdaje za tyto účely mohou být významné a dosáhnout 1 milion rublů. při vývoji speciální služby a mobilní aplikace.

  Startovní kapitál

  Příjem v budoucnu přímo souvisí s počtem základního kapitálu. Většina finančních prostředků bude muset investovat do reklamy a marketingu. V počáteční fázi může být tato částka až 500 000 rublů.

  Obecně platí, že náklady na zahájení podnikání jsou uvedeny v tabulce:

  • pronájem kanceláře - 15 tisíc rublů;
  • obchodní registrace - 5 tisíc rublů;
  • nákup vybavení - 53 tisíc rublů;
  • reklamní společnost - 500 tisíc rublů.

  Celkem - 573 tisíc rublů

  Aby mohl podnikat kuriérní služby, musí mít 73 000 rublů. Náklady lze výrazně snížit snížením nákladů na reklamu a marketing, ale stojí za to zvážit skutečnosti v regionu, kde budou poskytovány služby.

  Možná, že vysoká úroveň hospodářské soutěže vám neumožní získat významný příjem bez kompetentní propagace vašich služeb. S nízkou úrovní služeb a automatizace nebudou mít vážní zákazníci zájem.

  Měsíční náklady

  Pro běžné fungování podniku, měsíčně bude nutné provést určité infuze peněz. Výdaje mohou být uvedeny ve formě tabulky:

  • pronájem za prostory - 15 tisíc rublů;
  • mzdy - 60 tisíc rublů;
  • utility - 10 tisíc rublů.

  Přibližně měsíční výdaje činí 85000 rublů.

  Ziskovost

  V každém podnikání je hlavní věc zisk. Podívejme se, jaká je ziskovost tohoto případu. V průměru jedna objednávka stojí 300 rublů. Při servisu 20 klientů denně za měsíc můžete získat 180 000 rublů. Z výtěžku budete muset odečíst běžné výdaje a daně.

  Výnos kurýrní služby

  Předpokládejme, že je zvolen zjednodušený systém zdanění ve výši 6% příjmů, tj. Daňové náklady činí přibližně 10 800 rublů. Tak, čistý zisk za měsíc může dosáhnout: 180000-85000-10800 = 84200 rublů.

  Výnosnost podnikání je asi 100%. Ale hodně závisí na počtu objednávek. Chcete-li podnik skutečně profitovat, potřebujete nejméně 5 kurýrů a 100 objednávek denně.

  Shrňme výsledky

  Kurýrní služba ve velkém městě je populární a zisková organizace. Takový podnik může udělat i začátečník v podnikání. Náklady na otevření případu nejsou vysoké a u příslušné reklamní společnosti budou první dividendy obdrženy během několika měsíců.

  Vlastní podnikání: malá kuriéřská služba

  Společnosti, které poskytují kurýrní služby, se zpravidla zabývají přepravou a doručováním dopisů a balíků, včetně velkoobjemového nákladu. Tento podnik přitahuje podnikatele tím, že v první fázi nevyžaduje hodně investic (zejména pokud jde o doručování korespondence a malých balíků) a zkušenosti v této oblasti. Ačkoli on, jako každý jiný podnik, má své vlastní nuance a nástrahy.

  Nejprve se musíte rozhodnout, co přesně a kde budete doručovat. Jak již bylo uvedeno výše, doručování korespondence a nadrozměrných balíků je nejlepší volbou pro malou firmu s minimálním počátečním kapitálem.

  Malé městské kurýrní služby mají často svou úzkou specializaci. Například tam jsou společnosti, které nabízejí své služby pro doručení pouze online obchodech. Držet se ve stavu svých kuriérů není vždy ziskový, takže návrhy nezávislých služeb jsou velmi úspěšné. Jiné služby se zabývají výhradně dodávkou dokumentů nebo faktur, firemních publikací nebo jiných reklamních papírových výrobků.

  K organizaci takovéto obchodní činnosti stačí mít kancelář s telefonem, minimální počítačové vybavení a vozidlo. A mnozí stojí jeden mobilní telefon s číslem města a vlastním vozem a kancelář je doma. Kurýrní služby se liší a podle toho, kde jsou přijaty k doručení objednávek. Malé firmy působí v rámci jednoho města nebo regionu. Velké společnosti nabízejí služby pro dodávky zboží po celé zemi nebo dokonce mimo ni. V druhém případě budou samozřejmě náklady mnohem větší, ale zisk takové služby bude o řadu vyšší. Kurýrní služby nabízejí zpravidla pravidelné a expresní doručení (do dvou až tří hodin, v závislosti na vzdálenosti).

  V případě, že rozpočet máte k dispozici neumožňuje najmout zaměstnance, pak se poprvé můžete vykonávat povinnosti kurýra sami. I když náklady na mzdy kurýrů jsou obvykle malé. Ve většině malých kurýrních služeb, které působí na území města, jako kurýři jsou studenti pracující na částečný úvazek, nebo muž čtyřicet let a starší, kteří cestují městskou hromadnou dopravou, na kole nebo méně často vlastními auty. V den, kdy obdrží 300 rublů a navíc cestovní náklady nebo paušální částky za měsíc, v závislosti na oblasti zaměstnání a dostupnost vlastní dopravou.

  V závislosti na všech těchto faktorech, jakož i na hmotnosti nákladu, době dodání a velikosti objednávky se náklady na kurýrní služby mohou několikrát lišit. Navíc ve velkých městech bude toto číslo samo o sobě mnohem vyšší než v malých osadách.

  Vedle mzdových nákladů pro kurýry jsou hlavními položkami výdajů na kurýrní služby: mzda zaměstnanců na plný úvazek (ředitel, účetní, vyhledávač); zaplacení služeb advokáta na volné noze, což pomůže sestavit a ověřit všechny dokumenty; nákup kuriérskych formulářů (některé firmy jsou nákladné t-košile a větrovky se symboly firem a někteří je obecně nevyužívají); pronájem kanceláří; nákup kancelářské techniky.

  S cílem nalézt personál pro firmu poskytující kurýrní doručovatelské služby je efektivní inzerovat v novinách s volnými místy a inzeráty v pracovněprávních službách. Pokud uvažujete jako kurýři, včetně studentů, má smysl vložit reklamy na místní univerzity. Kurýři jsou vydáváni na základě smlouvy na dobu určitou, která stanoví penzijní příspěvky, ale neuděluje nárok na zaplacení dovolené a nemocenské dovolené.

  Rozhodnutí o kompenzování cestovních výdajů přijímá každá společnost samostatně. Někteří kupují lístky pro své kurýry, půjčují jí kola a dokonce i auta. Jiní platí pevnou částku, která ve výchozím nastavení zahrnuje i platbu za cestu. Přesto ostatní platili náhradu za použití osobní dopravy. V prvním případě budou náklady zaměstnavatele samozřejmě vyšší. Takže k nákupu samotných vozidel (obvykle rozpočtových modelů), umístění loga na nich, údržbu a servis vozidel, jejich umístění, pojištění, nákup benzínu, navigátory apod. - to vše bude vyžadovat spoustu peněz.

  Kromě toho budou mzdy kuriérů, kteří mají řidičský průkaz, dlouhou jízdu a znalosti města dobře, vyšší než platba za služby běžných zaměstnanců, kteří využívají veřejnou dopravu. Práce kurýrní služby s flotilou deseti aut (což je poměrně málo) se vyplácí při 30-50 objednávkách denně, v závislosti na průměrné ceně objednávky samotné. Pro malou firmu je tento ukazatel na začátku své práce téměř nedosažitelný.

  Také nepodceňujte pohromu všech velkých měst - dopravní zácpy během pracovních hodin po celém městě a zejména v centru. Mnoho společností, včetně Moskvy, nedávno nepoužívaly automobily k dodávkám, ale více manévrovatelné, kompaktní a levnější koloběžky a mopedy. Jediná otázka je, můžete najít dostatečný počet kurýrů, kteří se k nim dostanou.

  Zkušenosti z jiných firem pracujících v odvětví služeb, největší obrat zaznamenán u kurýrů sloužících spaní jako předávací místa jsou umístěny ve velké vzdálenosti od sebe, ve srovnání s centrem. Dalším problémem spojeným s opakovanými dodávkami, když poprvé příjemce z nějakého důvodu nebyl přítomen na místě a kurýr musí znovu jít za ním. Platba v tomto případě služba přijímá jako na jednu cestu.

  V takovém případě, pokud máte v úmyslu otevřít kurýrní společnost, která se bude zabývat dodávkou malý objem a hmotnost nákladu na vlastních vozů (Zásilky, balíky, potraviny, tiskoviny, atd..), minimální výše základního kapitálu z jednoho milionu rublů. To zahrnuje nákup 2-3 vozů, pronájem garáže, kanceláře, počáteční náklady na palivo a platy zaměstnancům.

  Přesto je nejvýhodnější a nejlevnější možnost organizovat kurýrní službu na dodávku zboží z různých internetových obchodů. V současné době je v téměř každém městě několik desítek podobných společností, které prodávají zboží prostřednictvím internetu. Mnohé z nich jsou dostatečně malé a nemohou si dovolit vytvořit vlastní doručovací službu. Objem jejich objednávek umožňuje spolupracovat současně s několika prodejnami.

  Hlavní věc je správné naplánování trasy pro den. Nejlepší propagace vašich služeb je jejich vysoká kvalita. Chcete-li hledat první zákazníky, nemusíte ani utrácet peníze na umístění reklam do médií. Stačí stačit na internetových obchodech svého města a nabídnout jim vaše služby. Minimální počáteční kapitál pro vytváření takové služby je od 10 tisíc rublů, což se vyplatí v prvních týdnech vaší práce.

  Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

  Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

  Zadejte počáteční přílohy
  Příště

  Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.