Pizzerie

V moderním světě se podnikání v oblasti stravování stává stále populárnější. Lidé nechtějí nebo nemohou věnovat drahocenný čas vaření. Pizza je jednou z nejoblíbenějších pokrmů, tak proč neudělat peníze na to? Dnes si promluvme o tom, jak otevřít pizzerii.

Funkce otvírání pizzerie

Představíme Vám 3 "velryby", na kterých se provozuje pizza:

 1. Práce s potravinami je vždy spojena s vysokým rizikem ztráty. To je způsobeno krátkou trvanlivostí zboží. Abyste co nejvíce minimalizovali ztráty, nemusíte vytvářet velké zásoby potravin. Je lepší vytvořit logistickou strukturu pro pravidelné doplňování kuchyně.
 2. Vše, co je spojeno s veřejným stravováním, přitahuje zvýšenou pozornost regulačních orgánů. Při nedodržování norem jsou všechny šance dostávat od SES trest.
 3. Je důležité vybrat si dobré kuchaře, protože je to již 50% úspěch. Delicious pizza - pravidelné zákazníky, a to je stabilita s následným růstem.

Jak otevřít pizzerii

Formát pizzy

V závislosti na investici lze pizzerii otevřít ve 3 formátech:

 1. Pizza bar. Kromě pizzy nabízí v baru také malý sortiment dalších jídel (hranolky, klobásy, dezerty, nápoje).
 2. Stravovací dvůr-pizzerie. Nejlepší volbou pro ty, kteří nechtějí investovat spoustu peněz do reklamy. Nákupní centra jsou vždy naplněna potenciálními zákazníky - to je nepochybný plus. Hlavní pravidlo obchodu: rychlé, chutné a levné, jinak půjdou do konkurence v okolí. Chcete-li přitáhnout pozornost, musíte si myslet přes menu. Ta druhá, kromě pizze, by měla mít dostatečný počet pokrmů a nápojů, takže čítače nejsou prázdné. Z mínusů - vysoká konkurence, protože potravinový soud, zpravidla existuje několik alternativ (včetně sítě "monstra" jako McDonald's nebo KFC).
 3. Služba doručování pizzy. Chcete-li pracovat, potřebujete minimální vybavení, personál, malou místnost. Z nevýhod stojí za zmínku vysoké náklady na reklamní kampaň. Množství peněz bude muset být vynaloženo na dodávky vozidel (ačkoli tato vada může být vyrovnána převodem dodávky pro outsourcing nebo pronájmem řidičů-kurýrů osobním vozem).

Dokumenty pro otevření pizzerie

Chcete-li otevřít pizzerii, budete muset připravit vážný balíček dokumentů. Hlavní dokument je povolen od Rospotrebnadzor. Začněte tím, že je vybrána místnost, ve které se nachází pizzerie. Poté je tomuto orgánu zaslána žádost. Ten analyzuje dokumenty, které jim byly předány, a poté přijely "na místě". Po úplném ověření je vydán dokument o shodě, je také povolením k zahájení samotného procesu.

Navíc pro pizzerii budete potřebovat:

 • Dokument o průmyslové kontrole.
 • Smlouvy o deratizaci, dezinsekci a dezinfekci.
 • Koordinovaný s Rospotrebnadzor seznam prodaných a vyrobených produktů.
 • Dohoda o vývozu organického odpadu a tuhého odpadu.
 • Smlouva o poskytování služeb dezinfekce vozidel (požadovaná, pokud je zde doručovací služba).
 • Smlouva na chemické čištění a prádelny, péče o zaměstnance.
 • Smlouva o poskytování služeb pro dezinfekci ventilačních a klimatizačních systémů prostor.

Formou podnikání může být LLC nebo IP. Pokud je pizzerie malá, je vhodnější druhá možnost. Zdanění závisí na počtu zaměstnanců a celkové hodnotě dlouhodobého majetku. Například systém UTII je prospěšný, ale platí, pokud zaměstnanci nejsou vyšší než 100 a dlouhodobý majetek nepřesahuje více než 100 000 000 rublů. Jakmile budou skutečné údaje překročeny, bude muset být daňový systém změněn na OSSO.

Jak vybrat prostor pro pizzerii

Zisk pizzerie závisí na jeho umístění. Hrozící řešení otevření bodu v samotném centru města, kde se mnoho obchodů a jiných veřejných institucí často ukáže jako chybné. Za prvé, existuje tvrdá konkurence se stávajícími restauracemi a kavárnami, které se podařilo získat jméno. Za druhé, vysoké náklady na metr čtvereční. Určitým referenčním bodem je průchodnost.

Ideální možnosti pro umístění pizzerie:

 • V blízkosti zastávky metra a zastávky veřejné dopravy.
 • V blízkosti hlavních obchodních center.
 • V blízkosti vzdělávacích institucí.

Na mapě můžete vidět oblasti, kde takové instituce nestačí, a otevřou se tam.

Pokud plánujete otevřít službu doručení, místo není tak důležité. Hlavní věc spočívá v tom, že splňuje požadavky Rospotrebnadzor. Ve velkých městech je důležité přemýšlet o logistice, aby dodávka nebyla problematická a netrvá dlouho (nemělo by trvat déle než 10-15 minut).

Chcete-li získat povolení pro pokoj z Rospotrebnadzor, potřebujete alespoň:

 • Do instituce byla vybavena horkou a studenou vodou.
 • Lehké stěny lakované vodou ředitelnými laky nebo minimálně 1,7 m vysokým obkladem.
 • Kuchyně je vybavena kapucí.

Podle pravidel se pizzerie nesmí v žádném případě nacházet v suterénu. Je problematické umísťovat tato zařízení do obytných budov.

Přibližně 30% plochy místnosti jde do výrobní části, takže optimální velikost pizzerie je 100-150 m2. m.

Zařízení pro pizzerii

Seznam potřebného vybavení je určen podle zvoleného formátu pizzerie. Například doručovací služba bude potřebovat pouze sporáky, dřezy a kuchyňské stoly.

Mezi potřebné vybavení pro pizzerii:

 • Kamna.
 • Ledničky (nejméně 3: pro mořské plody, maso a zeleninu).
 • Stoly na krájení.
 • Rozdělovače těsta.
 • Mlýnové prosévače.
 • Těsto se mísí.
 • Míchačky.
 • Zelenina.
 • Těsto.

Zaměstnanci Pizzerie

Minimální "set" personálu pro pizzerii zahrnuje:

 • Technolog - 1 osoba.
 • Kuchař - 2 osoby (směnárenská práce).
 • Pomocní kuchaři - 2 osoby.
 • Pokladníci - 2 osoby.
 • Číšníci - 2 osoby.
 • Nakladače a čističe - podle situace.

Účetní a správce mohou být najati pro běžnou práci nebo outsourcing.

Pizzerie reklama

Základním cílovým publikem pizzerie jsou mladí lidé a mladí muži do 40 let. Reklamní kampaň by měla být určena pro ně. V kurzu půjde:

 • Internet (tvorba webu a skupin v sociálních sítích).
 • SMS a e-mailové zpravodaje.
 • Oznámení v informačních průvodcích na zábavních místech města.
 • Tranzitní reklama na svých vlastních vozidlech (pokud existují).

Nakonec,

Odhadované náklady podniku závisí na formátu instituce:

 • Služba doručování pizzy: od 300 000 rublů.
 • Pizzový bar s kompletním vybavením a nábytkem pro haly: 1 400 000 - 1 800 000 rub.
 • Potravinářské dvorce: 1 800 000 - 2 000 000 rub.

Průměrná doba návratnosti pizzerie (s dobrým výběrem míst a minimálně 40 míst) je v průměru pár let, někdy i dříve. Takové ukazatele lze bezpečně vypočítat při 350-450% z příplatku a při pravidelném nakládání sedadel o 70%.

Jak otevřít pizzerii od začátku? Pokyny krok za krokem

Pizza, rychlé občerstvení, japonská kuchyně - bez těchto jídel je těžké si představit každodenní rutinu moderního městského obyvatelstva. Všechna nová kavárna, bary a restaurace se zde a tam otevřou, jak se zdá, okamžitě vyrostou ze země jako houby po dešti. Každoročně se trh s pohostinskými podniky zvyšuje o 25%. Tato postava děsí začínající podnikatele, kteří se chtějí vyzkoušet v restauraci. Strach však není vždy opodstatněný. Mezi kavárnami a pizzeriemi například neexistují zřejmé vůdce, největší hráči, jako například fast-food provozovny. Trh s pizzy pro nové hráče - vstup je zdarma.

Otevřeme pizzerii: je to výhodné a kde začít proces?

Pokud se rozhodnete, že chcete otevřít pizzerii od začátku, nejdříve určit, jaký typ instituce bude. K dispozici jsou následující možnosti: restaurace, kavárna, pizzerie, pizza.

Italská restaurace - nejsložitější a nejdražší projekt. Je to drahé z hlediska pronájmu, nákupu nebo výstavby místnosti, vybavení hal, nákup speciálních zařízení. Nabídka italské restaurace zahrnuje širokou škálu pokrmů, velké množství odrůd pizzy. Bude muset strávit spoustu času a úsilí, aby nabídku a najít osvědčené spolehlivé dodavatele, budete muset vydat licenci na prodej alkoholických výrobků, hledat nepřekonatelnou kuchař (v ideálním případě, samozřejmě, italské) a bezchybné správců a číšníků. Úspěšné řešení těchto otázek se však vyplácí stokrát. Tento trh není tak nasycen, že trh má kavárnu a bistro, kde si můžete rychle zachytit několik plátků pizzy. Existují dobré šance najít svůj kruh pravidelných návštěvníků. Navíc návratnost podnikání je v průměru za 1 rok.

Kavárna-pizzerie - vyžaduje mnohem méně finančních investic. Poptávka po institucích tohoto typu je obrovská, ale konkurence je skvělá. Můžete si postavit nebo pronajmout malý pokoj, hala v obchodním centru, otevřít letní kavárnu - existuje spousta dobrých možností. Nevyžaduje velký počet zaměstnanců. Ale v tomto případě je nutná extrémně důkladná analýza trhu konkurentů. Průměrná doba návratnosti je 1,5 roku.

Pizzerie (pizzerie-kiosk) - populární, rozvíjející se s míčem. Jedná se o malý pokoj, který se skládá pouze z kuchyně a oblasti dodávky. Sál pro návštěvníky nemusí být vůbec, nebo jen 2-3 stoly budou umístěny - pro ty, kteří chtějí mít občerstvení na místě nebo čekají na objednávku. V takových zařízeních je pizza připravená přímo před kupujícím - za 15-20 minut, nebo přijímat objednávky telefonem nebo internetem.

Dodávka pizzy - může být nezávislým druhem podnikání nebo v kombinaci s jinými druhy pizzerií. Nejjednodušší volbou v organizaci, ale je také nejméně zisková ze všech. Vyžaduje dobře navrženou reklamní kampaň. Nakonec se návštěvníci nebudou moci osobně seznámit s institucí, reklama v médiích, vstupy, výtahy, přitažlivost promotérů apod.

První pizzerie byla otevřena v Neapoli v roce 1738 a byla nazývána Antica.

V současné době v Moskvě existuje asi 500 stacionárních pizzerií. Průměrná návratnost pizzerie jakéhokoli druhu je 1,5-2 let. S kompetentní organizací - ziskové podnikání, hlavní věcí - přistupovat ke své organizaci inteligencí, konzultovat s znalými lidmi, obrátit se na specialisty.

Vytvořte obchodní plán pro pizzerii

Když začnete rozvíjet svůj vlastní koncept, nezapomeňte: touha realizovat ideální model vaší instituce ve vaší mysli není tou nejúspěšnější myšlenkou. Jak se říká - chuť a barva... Za prvé stojí za to analyzovat vaše finanční možnosti, pak posoudit poptávku a preference masového spotřebitele a pak se porovnat s vašimi přáními a vjemy.

Podnikatelský plán pro pizzerii je nezbytný nejen pro Vás, abyste podrobně popsali svůj plán a hledali přístupy k jeho realizaci, ale také pro poskytnutí investorům, partnerům, bankám - pokud o ně požádáte.

Zde jsou hlavní body, které by měly být zahrnuty v jakémkoli obchodním plánu:

 • Název instituce, její hlavní myšlenka.
 • Cílové publikum.
 • Požadovaná poloha.
 • Designový projekt.
 • Personál personálu.
 • Nabídka pizzerie.
 • Reklamní kampaň.
 • Odhady nákladů na otevření.
 • Očekávané finanční výsledky.
 • Očekávaná doba návratnosti.

Mějte na paměti, že pokud uděláte obchodní plán pro sebe pizzu, to dává smysl, aby malovat podrobně přesně, kolik a jaký typ zaměstnanců, které potřebujete, jaký druh zařízení, nábytek a nádobí a v jakém množství, jaké doklady budete muset zaregistrovat. Má-li být podnikatelský plán předložen investorům nebo věřitelům, je třeba podrobněji vysvětlit finanční a právní aspekty, citovat číselné údaje, statistické údaje ospravedlnit vlastní prognózy.

Vyberte a opravte pokoj

Obvykle výběru a opravy zařízení mohou začít co nejdříve, jak je definováno nápad, styl i publikum pizzerii. Nicméně, toto je další běžná chyba nováček. Je mnohem obtížnější nalézt pokoj než přemýšlet o konceptu kavárny. Někdy musíte upravit své původní nápady podle zvláštností prostor, který můžete najít / koupit / pronajmout. Zvažte, která volba vám vyhovuje víc. Nákup pokoje je velká jednorázová investice, která není k dispozici všem podnikatelům. Ale jako leasingová splátka trvá asi 40% všech měsíčních výdajů by měly být jasně definovány - jaký typ nemovitosti bude výhodnější a dostupnější pro vás. Kromě toho si pamatujte, že pronájem na dobu delší než jeden rok vyžaduje státní registraci u Úřadu pro registraci měst.

Volba umístění instituce závisí na vaší koncepci. Restaurace jsou výhodnější otevřít v centrálních částech města a útulné malé kavárny se budou těšit rodinám, studentům, zaměstnancům v kancelářích. Takže pizzerie budou poptávána ve spacích oblastech, v blízkosti vzdělávacích zařízení, obchodních center.

Při výběru místnosti je důležité zvážit nejen jeho polohu, průchodnost, ale také korespondenci normy vnitřního návrhu. Takže potřebujete velkou kuchyň, rozdělenou do několika obchodů, místnost pro uložení osobních věcí zaměstnanců, samostatnou toaletu pro zaměstnance. Důležitou vlastností - elektrický výkon místnosti. Například, dát do instituce 200-300 metrů čtverečních. m kompletní sadu profesionálních zařízení, musí být elektrická síť minimálně 30-40 kW. Také je třeba zvážit, kolik místa je větráno. Větrací systém musí nutně jít na střechu, umístění pizzerie do suterénu je nepřijatelné. Pokud se nachází pizzerie v obytné budově, místnost by měla mít vchody a evakuační výstupy, izolované od obytné části budovy, měly zvýšenou zvukovou izolaci. Další požadavky na instituci lze nalézt v příslušných SNiPs a GOSTs.

Po výběru místnosti, kde můžete otevřít pizzerii od začátku, měli byste se rozhodnout pro design: inženýrství a technologie, vyvinout návrhový projekt, přemýšlet nad exteriérovým designem zařízení, znamení.

Výběr vybavení

Zařízení, nábytek a nádobí jsou vybrány na základě typu a specifik pizzerie. Pro přehlednost uvádíme seznam potřebných zařízení pro otevření malé kavárny-pizzerie, navržené pro 20 návštěvníků, a uveďte její cenu.

Tabulka. Zařízení pro pizzerii

Jméno

Množství (kusů)

Cena (rub.)

Chladící vitríny

Chladící skříň

Sada nádobí, spotřebičů

Forma zaměstnanců

Stoly, pohovky, židle pro sál

Celkem: k otevření kavárny-pizzerie pro 20 hostů, náklady na vybavení, nábytek a nádobí bude činit 585.000 rublů. Ve skutečnosti, toto číslo bude větší, protože kromě všech výše uvedených, budete si muset koupit nádobí do kuchyně (formy na pizzu, nože, omáčka čluny, atd), další položky na stole, domova, atd

Myslíme na menu a vybíráme dodavatele produktů

Nabídka se diskutuje přímo s kuchařem. Může nabídnout širokou škálu možných jídel a už si vyberete něco, co se vám zdá nejvíce uspokojivé a koncept instituce.

Pokud se rozhodnete otevřít italská restaurace, pak jeho nabídka může obsahovat: pizzu, špagety, polévky, maso a ryby, saláty, sladkosti a pečivo, zmrzlinu, alkohol, vodu, čaj, kávu, džusy a jiné nápoje. Vzhledem k tomu, že přijíždějí do italské restaurace, jsou návštěvníci většinou většinou naladěni na pizzu a špagety, pak výtěžek z jejich prodeje bude nejvyšší procento. Výroba alkoholu bude mít třetí místo. Nejvyšší příjmy v restauraci budou za víkendy a svátky. Množství každé kontroly bude dostatečně velké.

Výnosy pizzerie, Nachází se například v nákupním centru nebo v blízkosti areálu, bude méně závislé na den v týdnu. Částka šeku bude mnohem nižší, ale tok návštěvníků bude enormně liší od restaurace: průchodnost z těchto míst je velmi vysoká. V takových zařízeních je důraz kladen vždy na přípravu samotné pizzy, zbytek sortimentu může být úzký - několik jednoduchých salátů, pečiva, zmrzliny. Pizzeria bar - obvykle nealkoholické nápoje, mléčné koktejly, někdy i výrobky s nízkým obsahem alkoholu. V malých pizzeriích nejčastěji přicházejí rodiny s dětmi, což určuje rozsah. Také nabídka závisí na umístění kavárny. Nemá smysl prodat alkoholové výrobky v pizzerii poblíž škol a univerzit. Koneckonců, přinejmenším je to neetické.

Pizzerie a doručovací služby zaměřila se především na přípravu pizzy. Ale s cílem přilákat největší publikum stojí za to přemýšlet o prodeji sushi, rohlíků, salátů. Sortiment nápojů je obvykle sýrová voda, šťáva, čaj, káva, pivo.

Jakákoliv pizzerie, ať už je to restaurace nebo kavárna, by měla nabídnout alespoň 5 typům pizzy pro hosty, lepší - více. Kromě standardních možností maso a houby byste měli s šéfkuchařem diskutovat o možnosti pečení pizzy s mořskými plody, vegetariánskými, dětskými (sladkými). Sezónní nabídky budou relevantní.

Nejoblíbenějším pizzou na světě je pepperoni pizza (s výrazným salámovým vzhledem). Chcete-li si jej objednat v Itálii, měli byste požádat o salame picante nebo pizza alla diavola.

K dnešnímu dni je v souvislosti se současnou ekonomickou situací rozumné věnovat pozornost surovinám pro pizzu od domácích výrobců. Platí to zejména pro malou kavárnu, jinak může značně růst částka šeku. Restaurace, která chce získat uznání návštěvníků, je ideální volbou pro nabídku surovin pro italské firmy.

Cena jedné pizzy činí 80-130 rublů. Za příplatek 300-400%. Poplatek za zbytek jídel pizzerie je 200-300%, u nápojů (čaj, káva, džusy) - až 600%. Aby vaše firma vydělávala, náklady na pizzu a její cena by měly být v poměru nejméně 1: 5.

Současně je důležité vzít v úvahu poměr ceny a kvality, nestojí za to, že bychom hledali nejlevnější suroviny. Nízká cena pizzy může být zpočátku a bude zahrnovat určitý segment návštěvníků, ale v důsledku toho můžete přijít o klienty kvůli nevyhovující kvalitě pokrmů. Na trhu, kde fungují pravidla pro tvrdou konkurenci, může to být fatální chyba.

Zaměstnáváme zaměstnance

Rozhodnutí této otázky závisí na tom, jaký typ instituce se otevíráte. A opět pro jasnost zapíšeme požadavky na malou pizzerii pro 20 lidí. Minimální počet zaměstnanců je:

 • pizza-yolo (1-2 osoby);
 • číšník (2-3 osoby);
 • myčka nádobí (1-2 osoby);
 • čistič (1-2 osoby);
 • kurýr (pokud plánujete cvičit, kromě prodeje pizzy v sálech, také doručení).

Nejdůležitější osobou v pizzerii je pizza. Je to ten, kdo dokáže vytvořit jedinečnou značku vaší pizzy, kterou si rádi koupí, za což a za což se vrátí. Na ruských vysokých školách a technických školách není žádný směr, ve kterém se učí vařit pizzu. Pokud tedy otevřete restauraci, je logické hledat pizzu-jolo z Itálie nebo minulou stáž. Samozřejmě, jeho práce bude vysoce placená. Úspěšné hledání pro malé pizzerie pizza výrobce, pizza-shop, nebo doručení může ukončit pracovní poměr škole a dokončit profilu kolem základy vaření italské kuchyně kurzy.

Při výběru personálu si prosím všimněte, že všichni zaměstnanci musí mít platné lékařské knihy. Zahraniční občané musí mít pracovní povolení.

Kdo vyrábí pizzu? V Rusku může být tato osoba nazývána výrobcem pizzy, majitelem pizzy. Ale v italském stylu by se mělo jmenovat pizza-jolo a na americkém pizze-vejce.

Uvažujeme o reklamní kampani

Abychom našli co nejrychleji kupujícího, abychom našli "klienta", měli bychom si promyslet prostřednictvím kompetentní reklamní kampaně.

Pro restauraci může být úspěšný reklamní krok krásný, slavnostní otevření, snad s přitažlivostí celebrity, stejně jako umístění venkovní reklamy - atraktivní vývěsní tabule, billboardy, bannery atd. Distribuční letáky, živá reklama (například muž v obleku na pizzu) - spíše osud kavárny a pizzerie.

Pro obchod s pizzami a doručovací službu je také vhodná reklama ve vchodech (rozmístění v poštovních schránkách), výtahy, distribuce letáků, reklama v tisku a dokonce i telefonní informace.

Samozřejmě, každý typ pizzerie by měl mít webové stránky nebo alespoň stránku v sociálních sítích. Naštěstí dnes není složité uspořádat to. Můžete si najmout zvláštní osobu, která bude propagovat vaši značku na internetu. Dokonce i student bude schopen to udělat, s potřebným časem a nadšením, může tato práce přinést významné výsledky.

Myšlení kampaň, pamatujte, že hlavním motorem vaší firmě budou všechny stejné kvality výrobků, a hlavní způsob distribuce informací - word of mouth.

Jaké dokumenty potřebujete k otevření pizzerie

Při otevírání pizzerie může být vybrána jakákoli organizační a právní forma. Při registraci instituce bude trvat více než jeden měsíc k přípravě a dokončení veškeré potřebné dokumentace. Bez selhání budete potřebovat:

 • povolení k sanitaci;
 • závěr hasičského oddělení;
 • potvrzení uzavření smluv o vývozu odpadků, deratizace, dezinfekce, čištění větracích systémů atd.;
 • hygienický pas na předpoklad;
 • potvrzení smlouvy o instalaci požárního poplachu a poplašného tlačítka;
 • potvrzení o registraci pokladny;
 • licence na obchodování s alkoholickými nápoji.

A to je jen krátký seznam potřebné dokumentace. Je nepravděpodobné, že bude možné je sbírat nezávisle a správně navrhnout: při řešení tohoto problému nelze bez pomoci specializovaných agentur. Peníze vynaložené na zpracování dokumentace budou vyšší než 100 000 rublů. Registrace u daňových úřadů bude stát zhruba 10 000 - 15 000 rublů, uzavření smluv s energetickými a kanalizačními organizacemi, dohoda s organizací pro zásobování vodou, SES atd. - ze 100 000 rublů.

Kolik stojí za otevření pizzerie od začátku

Náklady na otevírání pizzerie od nuly jsou rozděleny na počáteční (jednorázové) a měsíční. Jejich velikost závisí na typu zařízení, které organizujete. Mezi počáteční náklady jsou:

 • pronájem nebo koupě prostor;
 • opravárenské práce;
 • administrativní výdaje;
 • nákup vybavení;
 • nákup a instalace požárního poplachu;
 • nákup nábytku a nádobí;
 • reklamní kampaň;
 • vytvoření zásob zboží.

Měsíční výdaje se skládají z:

 • pronájem;
 • platy zaměstnancům;
 • platba za komunikaci, telefonie, internet;
 • nákup surovin a jiných spotřebních materiálů.

Celkem: otevření donášku pizzy bude stát v celkové výši asi 800.000 do 1000000 rublů, pizza-shopu - od 1,5 milionu rublů, kavárny, pizzerie - 3 miliony rublů, restaurace - z 6 milionů rublů.

Ziskovost podniku v závislosti na jeho druhu činí 150 000 až 500 000 rublů za měsíc. Průměrná ziskovost je 30-40%, ale může dosáhnout 70%. Takové vysoké ukazatele lze dosáhnout nalezením výhodných dodavatelů surovin a vybavení díky dostatečnému toku návštěvníků, zohlednění všech možných rizik a krátkodobé návratnosti návratnosti. Abyste mohli správně vypočítat všechny možné indikátory a vyhnout se riziku selhání v počáteční fázi, nemůžete to udělat bez pomoci specializovaných agentur, které vám pomohou otevřít pizzerii od začátku.

Pomoc při otevírání pizzerie

Jak jsme viděli, je velmi obtížné organizovat podnikání "pizzerie" nezávisle, v každém případě - v jednom nebo druhém stupni - zahrnuje zapojení odborníků (právníků, ekonomů, inženýrů). Pohodlným a výnosným řešením je kontaktovat firmu, která může poskytnout podporu ve všech fázích.

Můžete například kontaktovat skupinu Pizza. Společnost "pochází z" Itálie, od roku 1973 nabízí své služby po celém světě av Rusku působí od roku 2014. Pizza Group vyrábí profesionální řadu zařízení pro pizzerie :. trouba, lis, hnětací stroje, válcovací stroj, atd, a nabízí širokou škálu pokrmů do kuchyně a haly sloužící v různých cenových kategoriích. Pizza Group pomáhá při projektové dokumentaci, designu a designu prostor, vytvoření jedinečné značky - instituce s jedinečným stylem a atmosférou, zvažuje reklamní kampaň. V portfoliu společnosti Pizza Group se úspěšně realizovaly projekty italské restaurace, kavárna-pizzerie, pizza na pokrmu potravin, pizzerie, doručení. Ve stejné době jsou náklady na služby velmi demokratické - od 200 000 rublů (u zařízení, nábytku a vybavení).

Podrobný obchodní plán: Dodávka pizzy

Organizace obchodu s pizzou je jednoduchá a zároveň obtížná. Jednoduše - protože nepotřebujete takové velké investice, jako u vážnějších podniků. Komplikované - protože budete muset připomínat úřady, tvrdě pracovat, abyste získali jméno a trpěli, dokud se podnik nevyplatil.

Pokud to dokážete - získáte obchod s vysokými zisky, můžete otevřít nové body nebo dokonce plnohodnotné restaurace. Vše závisí na vaší trpělivosti, přání a účelu.

Vlastnosti a složitost takového podnikání

Začněme téma: "Jak otevřít dodávku pizzy doma", s rysy podnikání a problémy, které z nich vyplývají. První a nejviditelnější - konkurenty. Jsou to všechna zařízení, kde připravují a dodávají pizzu: specializované pizzerie, restaurace a spravedlivé dodávky. Možná jste viděli, jak jsou všechny vstupy vloženy do reklam z nabídky takových firem. Počet soutěžících v jednom okrsku není zpravidla příliš velký, což usnadňuje práci. Ale jejich hlavní výhodou je rychlost dodání, známé jméno a pověst.

Zákazníci se zdráhají změnit své návyky a raději objednávají na jednom místě - kde jsou lahodně připraveni a rychle přinesli pizzu. Budeme muset tvrdě pracovat, přesvědčit je, aby něco koupili od vás. Chcete-li to provést, musíte poskytnout více reklam, doslova "rozházet" oči, aby se klient rozhodl objednat něco od vás.

Kdy je možné osvobodit od DPH? Jak se dostat?

Jaké dokumenty jsou potřebné k registraci IP v FIU? Úplný seznam je uveden v odkazu.

Dále musíte vydělávat pověst. Vaše pizza by měla přijít k zákazníkovi co nejrychleji, vždy být chutná a kvalitní. Pokud varíte špatně nebo zpožděním s doručením - osoba, kterou si objednat a odradit od tohoto svých přátel. Proto pečlivě sledujte kvalitu přísad a technologii vaření pizzy, úspora na tom je špatná volba.

Další je organizační potíže. Nejprve musíte najít pokoj. Vezměte prosím na vědomí, že je nepravděpodobné, že takový obchod bude organizován ve vašem bytě. Ale i v tomto případě musíte projít mnoho případů, alespoň dostanete obchodní patent, povolení od hasičů a SES. Zkušení podnikatelé doporučují navštívit tyto organizace s projektem objektu před podpisem nájmu. Okamžitě můžete odstranit nedostatky, abyste později nemuseli nic opakovat.

Pak - zaměstnanci, jmenovitě - kuchaři. Je nepravděpodobné, že doručení pizzy bude moci najít někoho, kdo jej připraví pro všechny italské technologie. Toto se vyučuje ve specializovaných institucích nebo okamžitě v restauracích. Konzoly jedna - mnoho si všimnout, že v Rusku pizza je mnohem chutnější než v Itálii. Ale v každém případě musíte najít inteligentního člověka, který bude sledovat, aby se pizza chutnala a jeho chuť zůstala beze změny.

Menu. Je to nezbytné přidejte k němu alespoň nápoje a saláty. Pokud se podíváte na nabídku jiných podobných zařízení - uvidíte, že nejsou omezeny na pizzu. Nejoblíbenější je kombinace pizzy a sushi.

Rychle doručení. Postarejte se také o logistické problémy tím, že si zakoupíte několik levných automobilů nebo najímáte řidiče na svých vlastních vozech. Pokud pracujete v obytné čtvrti, předměstí nebo v malém městečku - většinu dodávky budou provádět automobily nebo mopedy. Ve středu metropole je lepší doručit pizzu na veřejnou dopravu kvůli dopravní zácpě.

O tom, kolik času by mělo být doručeno, viz komentář odborníka.

Pokoje a zařízení

Dost 30 metrů čtverečních, na které můžete uspořádat všechna zařízení. Možná budete potřebovat některé kosmetické opravy. Předpoklad by měl odpovídat normám požární bezpečnosti a SES, které nejprve navštívíte před započetím nájemní smlouvy, a pak je opět vidět zástupce těchto organizací poté, co je vše vybaveno.

Vzhledem k tomu, že potřebujete pouze pekárnu, stačí malá výrobní hala. Předpoklad k tomu je možné si pronajmout v jídelnách, kavárnách, bytových domech, dát samostatný stan pro prodej pizzy - kamkoli je možné umístit zařízení a začít vařit. Je důležité, aby vaše auto bylo snadno dosaženo kurýrními automobily a odveďte zboží odtud.

 1. Trouba na pizzu je podvaya nebo dopravník. Trouba levnější, pizza je položena na kamennou omítku a zapečená při teplotě 400 až 500 stupňů Celsia. Modely dopravníků jsou dražší, ale jsou vhodnější pro přípravu stejného typu výrobků. Oba typy pecí jsou plynové a elektrické. Tam jsou ještě dřevěné kamny - klasická volba pro italskou pizzerii. Společnostem dodávajícím pizzu se doporučuje používat modely dopravníků - jsou produktivní a snadno ovladatelné.
 2. Tabulka pro pizzu. Zde bude pizza shromážděna a připravena k odeslání do trouby. Tabulka by měla obsahovat gastronormy s chladícím účinkem pro skladování ingrediencí.
 3. Chladnička a mraznička. Zde zbývající složky budou uloženy.
 4. Ventilační zařízení.
 5. Těsto.
 6. Formuláře pro pizzu.
 7. Kuchyňský inventář.
 8. Omáčky.
 9. Balení.
 10. Tašky na pizzu.

Personál a nákup surovin

Jaký personál je potřeba:

 1. Kuchaři. Optimum - 2 kuchařské pizzy, které mohou pracovat společně nebo ve směnách.
 2. Kupující zařízení a surovin. Můžete se chovat jako on sám.
 3. Kurýři - od 4 osob.
 4. Operátor call centra. To můžete také udělat samo o sobě v první fázi.

Aktivity 2, 3, 4, a někdy i 1 bod, můžete udělat sami. Chyba mnoha začínajících podnikatelů - snažte se dělat všechno sami. Přesně si vypočtěte, jakou práci a jak dlouho to dokážete sami, že můžete důvěřovat zaměstnancům a kdo přesně, jinak nemůžete nic dělat. Nejlepším řešením je nákup surovin sami a odpověď na některé výzvy a přenechání ostatních povinností zaměstnancům.

Za prvé, hovoříme o tom, jaké suroviny budete potřebovat. V ideálním případě by měla být pizza připravena z horkého těsta a kvalitních výrobků. Existuje však možnost ušetřit kupováním několika pizzových polotovarů a několika možností výplní prodávaných ve velkoobchodních základnách.

Pokud se rozhodnete koupit přísady samostatně - prodávají se ve velkoobchodních prodejnách, jako je METRO, nebo na specializovaných podkladech, které se zabývají dodávkou surovin pro pizzerie. Můžete najít trvalého dodavatele v Rusku nebo v zahraničí a koupit od něj všechny ingredience. Jednoduše řečeno je možné, že suroviny - ne na tom, co bude možné zachránit.

Ekonomické výpočty

 1. Pronájem prostor - od 15 tisíc rublů za měsíc.
 2. Vybavení - 170-200 tisíc rublů.
 3. Suroviny - 100-200 tisíc rublů.
 4. Opravit (v případě potřeby) - 50-100 tisíc rublů.
 5. Plat zaměstnancům je 150 až 200 tisíc rublů za měsíc.
 6. Registrace podniku - od 15 tisíc rublů.
 7. Reklama - od 30 tisíc rublů.
 8. Balení na pizzu - od 10 rublů. pro krabici.
 9. Tisk brožur z menu - 5-10 tisíc rublů.
 10. Pomůcky - 20 až 30 tisíc rublů.

Jedná se o přibližný minimální výdaj. Může to být více či méně a závisí na regionu.

Průměrná ziskovost takového podniku je 35-40%. Doba návratnosti je od 20 do 30 měsíců. Náklady na 1 pizzu - 50-120 rublů. Doplatek je 200-300%. Průměrná cena pizzy je 250 rublů. Průměrný počet titulů je 20 druhů pizzy v nabídce. Za den můžete vzít přibližně 50 objednávek. Řekněme, že 1 objednávka je v průměru 2 pizzy. Myslíme si to, protože 1 osoba si může objednat 1 pizzu, ve stejné době si velká firma objedná 3 pizzy. To ukáže 2 pizzy na objednávku. Vezměte prosím na vědomí, že jde o velmi přibližné výpočty.

(250 x 100 - 85 x 100) x 30 = 495 000.

Pro odečtení výdajů a daní bude čistý zisk 70-100 tisíc rublů za měsíc. Jedná se o hrubý a velmi přibližný výpočet - příjem může být více či méně. Určitě budete mít jiné druhy potravin a nápojů, které zvýší zisky. Optimální poměr mezi výrobními náklady a cenou: 1: 5. některé společnosti používají poměr 1: 7.

Nepokoušejte se stanovit cenu vyšší než cena konkurentů, jinak riskujete, že nebudete mít nic. Zaměřte se na průměrnou tržní cenu, příliš nízká pizza na prodej, není nutné - to vyvolává podezření. Kromě toho budete muset ušetřit na surovinách, ale neměli byste to udělat, jak bylo uvedeno výše.

Reklama

Zamyslete se nad památným jménem, ​​jasným logem a patente je. Klient by je měl vidět co nejčastěji: na letácích, na automobilech, na internetu, na billboardech, v tištěných publikacích apod.

Vytvořit vaše stránky. Umístěte na něj všechny informace o produktu, jeho složkách, zajímavých článcích, historii vaší společnosti a vše, co může být pro klienta zajímavé. Nezapomeňte na nejdůležitější věc - tlačítko "objednávka". Klient by měl být schopen okamžitě koupit pizzu přímo na místě, objednat zpět nebo zavolat telefon sám.

Rozvíjet mobilní aplikace. Jeho účelem je rychle nakupovat pizzu a upozorňovat na zprávy a speciální nabídky vaší společnosti.

Jak je likvidace společnosti LLC s dluhy? Co je algoritmus akce?

Příjem státního poplatku za registraci společnosti LLC je uveden v článku.

Spusťte to. skupiny v sociálních sítích. Zveřejněte všechny zajímavé informace o vaší společnosti a probíhajících propagačních akcích.

Relax brožur z nabídky ve vchodech. Bude neustále rozptýlena, ale někdo určitě bude chtít objednat pizzu, protože není třeba hledat firmu, která by se doručila na internet - nabídka již byla přivezena přímo do jeho bytu.

Spusťte to. ústně. Mnoho společností jej hodnotí jako nejlepší způsob, jak inzerovat. Nechte někoho z vašich přátel v rozhovoru se svými přáteli říct, co chutná pizza se pokusila a objednala, aby lidé byli přesvědčeni o tom. Vaším úkolem je vařit opravdu lahodnou pizzu a držet značku, jinak ztratíte důvěru okamžitě.

Obchodování s pizzou je v organizaci poměrně jednoduché. Má své vlastní zvláštnosti a složitosti. Stručně řečeno, překonat je - potřebujete trpělivost a vynalézavost. Pak získáte ziskový a vysoce ziskový podnik s neomezenou příležitostí k rozšíření, růstu a otevření nových poboček.

Pizzerie je pro podnikání výhodou pro všechny

Každý se alespoň podíval na kulinářské podnikání - ziskovost zakrývá oči budoucích podnikatelů. Současně je podnikání otevírání pizzerie populární. V závislosti na konkurenci na trhu můžete určit formát případu a pak sestavit plán krok za krokem s nákladovou položkou.

Mám otevřít pizzerii?

Platí pravidlo, i když žijete v malém městě, se nachází pizzerie, a oni jsou „monopol“ v jeho vlastním způsobem: otevřít malou síť, která se nakonec rozšíří a bere lví podíl na trhu. Je však důležité si uvědomit, že v průběhu času jsou vysoce inzerované značky nudné, kromě toho, že mohou výrazně ztratit kvalitu, takže nová slibná pizzerie s kompetentním marketingem má dobrou šanci uvolnit se.

I v případě, pizzerie monopol mají všichni plná ústa, a pojďme zůstává ve výšce kvality výrobků, nebylo zrušeno vaše příležitost hovořit „čerstvý vzduch“ prostřednictvím dalších akcií, reklamní nebo mobility „pizza na kolech“ formátu. Vše ve vašich rukou!

Formát pizzy

Důležité je vyřešit možnosti otevření pizzerie a stačí na to, aby byly k dispozici "peněženky":

 • Uspořádejte doručení pizzy. Můžete ji vařit doma, samozřejmě, slovo z úst funguje perfektně a je-li v domácím prostředí, budete mít dobrý sortiment, chuť nebo novinku vzhledem k tomu, výsledný zisk budete moci otevřít nové obzory v podnikání pro sebe.
 • Pizza na kolečkách nebo v pohybující se dodávce. V této vaně můžete prodávat celé pizzy i kusy. V každém případě je to výnosné podnikání, protože můžete změnit místo nasazení a navštěvovat den na většině hotovostních míst!
 • Cono-pizza není velmi populární v zemích SNS. Vypadá to jako role, ačkoli jde o zabalenou pizzu, která bude snadno jíst na cestách. Pokud hledáte něco originálního pro vaši instituci, pak je ideální volbou cono-pizza.
 • Kiosk-pizzerie (Pizza shop, food court) ve velkém hypermarketu nebo nákupní centrum, nebo „konzoli“ na vaření nebo jídelny nebo bufet - to vše také docela návratnosti obchodních produktů, ale je třeba mít čas „urvat“ místo pod sluncem. Nebo je předem nakoupit při stavbě.
 • Malá pizzerie, například pro 15 míst s vybavenou kuchyní - je to již nákladné, a to nejen na úkor nájemného, ​​ale také na úkor vybavení. Pokud však máte počáteční kapitál milionu, můžete začít.
 • Pizzerie s dodávkou - nejnákladnější volba, která vyžaduje značné investice, a to navíc k nájemnému a odměně, nákupu vybavení, dodatečným nákladům na dopravu, podpůrným službám apod. Obvykle je dodávka zdarma, což je velký přínos v reklamní společnosti, ale mínus na položky výdajů.

Takže pokud chcete začít podnikat, ale není dostatek kapitálu pro pizzerii, odložte doručení. Můžete začít i s malou pizzu na kolech, vyhrát zákazníky, získat zkušenosti a postupně se rozšiřovat.

Registrace činností

Zaregistrujte své aktivity, můžete jako LLC nebo IP (pokud očekáváte dodávku nebo malou počáteční produkci). Vyberte toto mezi PI a LLC. Daňový režim, který odůvodňuje vaše očekávání v tomto obchodním klíči, je UTII, ale USN a OSSO budou dražší.

Kromě registrace na daňovém úřadu budete potřebovat následující dokumenty:

 • Povolení od společnosti Rospotrebnadzor, které je vystaveno celému oboru stravování;
 • Povolení hygienické a epidemiologické stanice a hasičského sboru o bezpečnosti areálu a možnosti jeho provozu ve výrobním účelu vaření;
 • Dokumenty o koordinovaném vývozu a využití organického odpadu;
 • Smlouvy o poskytování služeb praní a čištění;
 • Smlouva o dezinfekci větracích systémů a klimatizačních systémů.

Pokud plánujete výrobu s dodávkou pizzy, pak je nutné mít k dispozici dezinfekční smlouvu pro vozidla, která jsou k dispozici pizzerii.

"Cash" místa pro otevření pizzerie a její uspořádání

Pokud se rozhodnete vytvořit stacionární pizzerii, pronajmout si pokoj je velmi důležitým detailem, proto je důležité zamyslet se nad místem svého italského hnízda:

 • V mini-business, umístění v centru města (velké město) není bonus. Kolem konkurentů, i když ne v předmětu pizzerii, ale například, McDonald okolí - velký konkurent pro každého, dokonce i výroba prvotřídní rychlého občerstvení (pizza dáme tady, protože ona se připravuje poměrně rychle).
 • Pokud otevíráte pizzerii v malém městě, je lepší, abyste se nacházeli v centru města. Takže si můžete "vytahovat" monopol na sebe samozřejmě nejen na úkor kvality, ale i do pohody instituce a dobré práce zaměstnanců.
 • Stojí za vybírání osídlené oblasti a blíže se vzdělávacím institucím, nemocnicím, klinikám, velkým obchodním centrám, trhům. Vždy existují nejen potenciální kupci, ale i pravidelní pracovníci vašeho podniku. Důležité je, abyste si nepřehlédli moment a vytvořili speciální nabídky jako pracovní oběd nebo při objednávání pizzového nápoje jako dárek a lidé vás osloví.
 • Můžete si vybrat spací prostor, ale podívejte se podrobněji: musí existovat množství výškových budov nebo celé obytné komplexy - tok pravidelných návštěvníků je poskytován.

Je nepřípustné používat podzemní prostory jako pizzerii nebo skladovací (výrobní) prostory.

Po výběru místnosti je nutné jej vybavit s přihlédnutím k požadavkům inspekcí:

 • Vzdálenost pizzerie od rezidenčních zařízení musí být nejméně 50 čtverečních;
 • Podlahová krytina musí být odolná proti vlhkosti;
 • Přítomnost umělé a přirozené větrání, odpadní vody;
 • Dostupnost dalších místností (ubytování, komora, koupelna).

Zaměstnanci v pizzerii

Samozřejmě tato otázka není těžké, pokud si otevřít pouze rozvoz pizzy nebo „RV“ - zde budete muset vařit a kurýrní a účetní a jiná ujednání budete moci vlastnit.

Situace je komplikovanější se stacionární malou pizzerií ​​pro 20 lidí. Zde už potřebujete personál podle kategorií:

 • Kuchaři (pizza yolo). 2 pracovníci na směny jsou minimální a zkušenosti s touto činností jsou povinné. Chcete-li ochutnat svou oblíbenou pizzu, budete přitahováni k zákazníkům, takže zde je nutné zodpovědně vybrat výběr;
 • Číšníci. Chcete-li začít, můžete si najat dva číšníky se změnou aktivit, jeden na pokladně, druhý - slouží návštěvníkům. Zde, abyste šetřili peníze, můžete již "volat" na pomoc studentům;
 • Mistr čistoty a myčky nádobí. Vzhledem k tomu, že již máte výrobu, i když je malá, nemůžete bez těchto jednotek dělat;
 • Administrátor a kurýr s vlastním automobilem - tyto jednotky jsou volitelné, ale nakonec jsou nezbytné. Správce rozhodne organizační záležitosti, kurýr slouží pizzy, tím lépe nebýt stříká po celém městě (dlouhé dodací odrazuje zákazníky), a vyberte oblast (možná několik oblastí) nejatraktivnější;
 • Účetní a právník - je lepší zvolit si jako externí pracovníky na částečný úvazek a platba bude nižší, neboť často není třeba jejich každodenní přítomnosti v kanceláři.

Vybavení a sortiment výrobků

Potřebujete specializované vybavení pro vaření pizzy:

 • Zařízení pro pece;
 • Doughmaker a těstoviny;
 • Chladicí skříň a hrudník, chladicí vitrína (podlaha nebo stůl);
 • Kávovar, odšťavňovač, drtiče, váhy;
 • Extraktor, regály;
 • Nádobí pro kuchyň, nádobí pro návštěvníky;
 • Stoly a židle pro haly.

Rozsah výrobků by měl být. Nejméně 12 druhů pizzy, která by měla zahrnovat všechny své oblíbené „Margarita“, „Peperroni“ a „4“ sýr své možnosti značky, pizza s mořskými plody, sladká pizza.

Vzhledem k tomu, že "vystupujete z davu" s velkou konkurencí je poměrně obtížné, můžete rozbalit nabídku:

 • S pomocí pizzy "si vybírejte" - dáte kupujícímu, aby vyzvedl samotné ingredience;
 • Vytvořte tematický roh pro děti a zvýrazněte dětské menu plus několik možností pro dětskou pizzu.
 • Rozšiřte sortiment, pečeme nejen italskou pizzu na tenkém těstíčku, ale také americkou pizzu na vzduchu. Fanoušci mají obě, a z jiné možnosti;
 • Zvyšte výrobu vegetariánské pizzy, přidejte své slavné "kolegy" své druhy veganské pizzy a získávejte nové pravidelné zákazníky.

Samozřejmě, v pizzerii se vedle samotné pizzy podávají nápoje - káva v různých verzích, čaj, balené nebo čerstvě vymačkané šťávy. Je hezké mít pár salátů a dezertů.

Výběr dodavatele není o nic méně obtížný a tady je lepší okamžitě klást důraz na přirozenost produktů a "pracovat" přímo s farmáři, což určí kvalitu výrobků.

Stálá reklamní společnost pro pizzerii je klíčem k úspěchu

Proč neustále? Řekněme, že se k vám lidé dostali. Ale vy, jako kompetentní obchodník, byste měli pochopit, kupující musí být stále a neustále překvapeni, nemůžete se uvolnit! Proto umístěte reklamní "sítě" a zachyťte nové návštěvníky ve své pizzerii:

 • Nejvíce rozpočtovou a vždy účinnou cestou je letáky. Je žádoucí, aby se jednalo o mini brožury, ve kterých by se četla informace nejen o nové instituci, ale alespoň část sortimentu v barevnéch, šťavnatých obrázcích by byla prezentována.
 • Pokud vaše pizzerie původně předpokládá dodávku, bude nadbytečné uvést na stroji, do které firmy patří - reklamní obchod.
 • Internet propaganda by měla být obzvláště aktivní. Pro začátek, nelze vytvořit internetový obchod, a jen webové stránky s „my vám zavolat zpět,“ navíc vytvářet skupiny ve všech populárních sociálních sítí a aktivně aktualizovat, dělat svou inzerci v tematických skupinách. V budoucnu, je již možné doplnit v místě možnost objednat na tlačítko, možnost klienta „sbírat“ vlastní pizzu, připojit se affiliate programů s kulinářskými portálů a fór.
 • Pokud jste vytvořili web, nezapomeňte formulář předplatnéhos přítomností, ať je to hrnek amerického nebo espresa, ale v každém případě je to hezké.
 • Chování akce a soutěže, dělat některé bonusové programy a slevy pro firemní klienty.

Výdaje na otevření pizzerie a ziskovosti podniku

Nejdříve proveďte obchodní plán pro tento pokyn (pro který je třeba se naučit zde). Podnikatelský plán musí nutně zahrnovat položku výdajů. Zvažte příklad malé pizzerie pro 20 osob:

 • Registrace společnosti - nejméně 15 000 rublů;
 • Pronájem prostor - 20 000 rublů za měsíc;
 • Suroviny - 200 000 rublů;
 • Vybavení: pec na pizzu, hnětač těsta, stroj na těsto - 200 000 rublů; chladicí zařízení - 100 000 rublů; malé vybavení - 70 000 rublů;
 • Příbory, nádobí - 30 000 rublů;
 • Formulář pro zaměstnance je 6000 rublů;
 • Saldo zaměstnanců - 150 000 rublů;
 • Komunální náklady - 20 000 rublů;
 • Reklama, brožury, letáky, menu - 30 000 rublů.

Celková výše investic na první měsíc práce bude 640 000 rublů. Z této částky dosahují neopakující se investice 415 000 rublů.

Zároveň je ziskovost takového podniku asi 40%. Provedeme přibližný výpočet příjmů:

 • Náklady na pizzu - průměrně 70 rublů;
 • Průměrná cena pizzy činí 300 rublů;
 • Řekněme, že denně se prodávají 100 pizz. Provádíme přibližný výpočet příjmů za měsíc: (300 * 100-70 * 100) * 30 = 690 000 rublů.

To znamená, že v této situaci od druhého měsíce práce již obdržíte příjmy. Ale to není všechno: velké nálože se dostanou do nápojů a cena je minimální, stejná situace se saláty, takže příjmy se mohou okamžitě deklarovat dobře promyšlené reklamní společnosti.

A pokud jste se rozhodli otevřít výrobní-Kono pizza, budete vynakládat náklady nejsou tak velké jako zařízení pro výrobu moderních rychlého občerstvení je poměrně skromný, a můžete setkat na zahajovacím bodu 350 000 rublů celkem.

V tomto případě, je-li počet na prodej 100-Kono pizzy den, můžete mít půl roku splatit nejen projektu, ale také žít z příjmu, jako průměrné náklady na pizzu 150 rublů, a jeho náklady o 50 rublů.

Výpočet hrubého důchodu: (150 * 100-50 * 100) * 30 = 300 000 rublů. Po odečtení pevných výdajů budete mít minimálně 100 000 rublů měsíčně.

Podrobné video průvodce při otevírání pizzerie

Vynikající video, které vám krok za krokem sděluje, jak otevřít pizzerii, jaký koncept si vyberete pro sebe a jakou polohu si můžete vybrat, jak přilákat cílové publikum. Všechny "horké" dotazy, které zajímají podnikatele v počáteční fázi pizzerie, najdou v tomto videu odpovědi:

Pokud máte kuchařskou duši duši, otevření pizzerie není jen fantazií a variací, ale také příležitost vyzvednout start podnikání "cenově". Nebojte se, měli byste se soustředit na výběr oblasti a výběru personálu, potom bude rentabilita podnikání vysoká a za rok budete splácet svůj projekt. Dare!