Domácí ateliér při šití

Úspěšná práce doma, exkluzivní rozhovor s majitelem domácího studia Světlana Skopová

Návrhář oblečení, módní návrhář, krajčír, krajčír - všechny tyto profese, jejichž jména se ozývají v mužském pohlaví, lze kombinovat s jednou ženskou koncepcí "modistka". Je možné, že toto slovo je poněkud staromódní, ale velmi přesně odráží podstatu této profese.

Není snadná práce, aby ženy krásné, aby předvídaly své touhy, aby poradily při výběru stylu oblečení. Účinně oblečená žena nikdy nezanechává pozornost. Promluvme si o tajemstvích vytváření krásného, ​​stylového, exkluzivního ženského oblečení s virtuózou jeho profese, paní malého ateliéru, moderní modistky Svetlana Skopová. To je velmi populární mezi fashionistas z kavkazské minerální vody, kteří chtějí mít šaty v šatníku, šitý pro ně z rukou mistra.

Hlavní body rozhovoru se světlem Sokolovou, majitelkou vlastního studia

 • Typ činnosti: ateliér doma
 • Zaměstnání před zahájením podnikání: švadlena, obchodník
 • Datum zahájení podnikání: 2000.
 • Organizační a právní forma podnikání: individuální podnikatel
 • Částka počáteční investice: 100 000 rublů.
 • Zdroj základního kapitálu: úvěrové fondy
 • Splácení investic: asi 6-8 měsíců
 • Počáteční příjem: 10-12 000 rublů. za měsíc.
 • Vzorec pro úspěch: "Moje podnikání - to je můj život"

Svetlana, odpovězte jako profesionální a cvičící modistka: "Co to znamená krásně oblečená žena?"

Každá osoba má na tuto otázku vlastní odpověď. Koncept krásy je individuální. Mohu sdílet pouze můj subjektivní názor. Pro mě je krása harmonie. Dámské oblečení by mělo být pokračováním, odrazem vnitřního světa. Kdyby je oblečený podle svého stylu, si vybral ten správný outfit pro situace, (přišel jsem, například v divadle v džínách a práci ve večerních šatech), dobře zvolené škále barev oblečení, zvolil vhodné příslušenství, cítí ve svých šatech pohodlnější a přirozenější - znamená, že je krásně oblečená. A je-li s pomocí šatů zdůraznila jeho výhody a nevýhody skryl, pak doprava.

Není snadné přesvědčit ženu, aby přijala vaši verzi budoucího oděvu?

Stává se to jinak. Existují ženy, které se mým návrhem ihned a bezpodmínečně shodují, důvěřují při výběru stylu, látky, příslušenství. A jsou tu dámy, které trvale obhajují svůj názor. Ale nechci, aby byl klient zklamaný, i kdyby se rozhodl. Pak, co nejjasněji, se snažím ukázat její volbu, často reakce je jako šok. Nejčastěji výmluvnost a realita zvítězí, dáma kapituluje a já nosím její oblečení ve své vizi, spoléhat se na zkušenosti a intuici.

Krásně oblečená žena je vždy na vrcholu

Obdivuhodné modré šaty s otevřeným chováním

A bylo pro vás obtížné vybrat si z vašeho řemesla? Jak jste začali podnikat?

Pravděpodobně se můj výběr narodil a vyrůstal se mnou. Kolik osobně si pamatuji, pravděpodobně, roky od 5 let, neustále něco vymyslel, vynalezl, oblečil si panenky. Pak se začala ušit na sebe, na svou matku. Ale byla to amatérská fáze, později jsem přišel do povolání. Navzdory fascinaci se šitím jsem to považoval za příjemnou zábavu, hobby. A stát se právním vysněným právníkem, získáte advokáta.

Maminka nás ale lépe zná. Byla to ta, která najednou vzala mou ruku a vzala mě do vzdělávací instituce spojené se šitím. Nyní není známo, zda právnický sbor v mé osobě ztratil skvělého odborníka. Je však zcela jasné, že má matka pravdu.

Řekni mi, jaké vzdělání jste dostal?

Mám střední odborné vzdělání. Absolvent Vysoké školy průmyslové a pedagogické v Voroneži v roce 1997. Jsem technika technik výroby oděvů, mistr průmyslového výcviku.

Co bylo zvláště obtížné na začátku podnikání? Jaké bariéry je třeba překonat?

První překážkou je koupit dobrý šicí stroj. Před 10-12 lety to bylo celkem problematické. Chtěl jsem dobré vybavení, ale nemám kam koupit. Velkým nedostatkem byly kvalitní šicí příslušenství, speciální tkaniny. Volba dobré věci byla také omezená. Musel jsem pracovat s tím, co bylo na tom, co jsem měl.

Šicí stroj je hlavním nástrojem

Ale i na jednoduchém šicím stroji, od nenáročných tkanin, bez speciálních úprav, bylo možné šit dobré šaty. Vždycky jsem měl klienty, nedostatek objednávek se nikdy nestal bariérou v podnikání.

Chcete se dozvědět, jak otevřít krejčovství? Nabízíme vám přečtěte si podrobné pokyny pro otevření ateliéru.

Každé podnikání začíná počátečním kapitálem. Kolik jste začali, a pokud ne tajemství, kde jste to našli?

Není žádné tajemství. Když jsem se rozhodl vážně podnikat, vzal jsem si půjčku z banky. Jednalo se o 100 tisíc rublů. Strávil jsem to na nákup zařízení. Ale pokud dnes otevřete takové podnikání, budete potřebovatovyšší částka. Můžete počítat:

 • Získání dobrého, multifunkčního šicího stroje - 45 až 50 tisíc rublů.
 • Koupit overlock - 15-20 tisíc.
 • Určitě potřebujete parní generátor - 18 až 20 tisíc.
 • Velké zrcadlo - 2-5 tisíc.
 • Manekýn - nejméně 1 kus, to je 6-7 tisíc.
 • Závěsky - siluety - 2 ks. za 3 tisíce rublů.

Figuríny a závěsy - siluety

Částka je asi 100-120 tisíc rublů. K tomu je třeba přidat náklady na registrační doklady pro otevření obchodních a finančních akcií na první zaplatit účty za elektřinu a další nástroje. Přidáme platbu za pronájem pokoje, ale je tomu tak, pokud bude odstraněna. Pokud pracujete doma, pak ve výši 150 tisíc se můžete setkat, abyste mohli začít pracovat.

Pokud existují klienti a budou existovat finanční příjmy, pak se tyto peníze rychle vrátí (asi 6-8 měsíců) a začnete získávat zisk a spokojenost.

Stroj je vždy v práci

Práce na objednávce

Jaký byl váš příjem v porovnání se začátkem práce? Byly splněny předpovědi a očekávání?

V prvních měsících samostatné práce můj příjem nepřesáhl 10-12 tisíc měsíčně. Bylo to před 10 lety. Chystal jsem dostat pětkrát víc. Za 2-2,5 let jsem tuto částku snadno získal. Ale čas plyne, touha a potřeby rostou. Existují nové milníky a předpokládané částky příjmů. Nyní jsem si stanovil cíl dosáhnout 100 tisíc známky. Ale prozatím je to vzdálená vyhlídka. Krize ovlivnila mé podnikání.

Dnes, ne každá žena si dovolí takový luxus, jako individuální šití šatů. Potěšení není levné a konkurence je skvělá. Nyní jsou obchody ženského oblečení téměř stejné jako obchody s potravinami. Jsou to levné a cenově dostupné věci, nemusíte se pokoušet o montáž. A exkluzivní vyžaduje čas a představivost.

Když hovoříme o prognózách, pak byly ospravedlnitelné. A očekávání jsou velmi pomíjivá. Něco se stane skutečností, je realizováno, ale čerstvá myšlenka, sen přichází. A čekáte na nové realizace, inkarnace. Hlavní věc je mít touhu dělat sny
reality.

Pracoviště. Všechno je po ruce.

Jaká je cena práce, kterou dnes děláte?

Cena za práci se skládá z několika složek. Například:

 • doba objednávky,
 • složitost modelu;
 • náklady na elektřinu (to vyžaduje hodně: je to práce šicích strojů, parní generátor, dobré osvětlení je nutné pro šití);
 • nájemné a daně.

V každém kraji země je k dispozici ceník cen šicích služeb. Používám průměrné ukazatele pro oblast CMS. Mohou být prohlíženy na internetu. Existuje mnoho položek, všechny typy práce provedené na modelu šití jsou vzaty v úvahu.

Pokud zavoláte konkrétní cenu pro přizpůsobení výrobků, mohu zavolat takové částky:

 • přizpůsobení sukně bude stát zákazníkovi ve výši 1,5 až 2 tisíc rublů;
 • šaty - od 3 do 5 tisíc;
 • kalhoty - od 2 tis.
 • večerní šaty - od 7 tisíc rublů, tato kategorie je nejvyšší placené, náklady na přizpůsobení výrobku může dosáhnout velké dvoumístné čísla (například, přizpůsobení ne nejvíce složité svatební šaty bude mít za následek 20 tisíc rublů).

Jaký druh podnikání a zdanění jste zvolili?

Jsem individuální podnikatel. Daňový systém je UTII. Vyřeším všechny své finanční problémy sám.

Optimální způsob, jak provádět daňové účetnictví pro malé společnosti, je internetové účetnictví "Moje podnikání". S pomocí této služby může každý podnikatel samostatně a bez jakýchkoli zvláštních problémů vést účetnictví v jeho podniku.

Myslíte si, že jste individuální podnikatel? Byl tento okamžik ovlivněn dobou návratnosti investic do podnikání?
Samozřejmě, že ano. Jelikož pracuji samostatně, nepotřebuji platit zaměstnance, platit příspěvky do Penzijního fondu a Fondu sociálního pojištění. Platím daň FIU jako individuální podnikatel a daň IFNS.

Navíc vidím, že já sám jsem zodpovědný za svou práci. Jak říkají, pokud chcete, podnikání bylo dosaženo dobře - udělejte to sami. Celý proces vytváření šatů: od výběru a nákupu příslušenství a v případě potřeby i od tkaniny až po konečný výrobek - dávám přednost vedení. Pouze tímto způsobem mohu plně zaručit kvalitu výrobku.

Dokončená objednávka pro figurínu

Musíte jednat s kontrolními orgány? S hasiči, SES?

Protože pracuji doma, kontrolní orgány mě netrápí. Já sám jsem životně zajímá, že v mém domě je čistý a bezpečný. No, jestli mě najednou chtějí navštívit, prosím. Vyřešíme všechny otázky!

Samozřejmě je těžší potěšit ženu než inspektor! Pokoušeli jste se někdy změnit obchodní oblast, udělat něco méně znepokojivého? Koneckonců vaše podnikání není snadné, a někdy velmi nevděčné.

Ano, v mé pracovní biografii byla taková skutečnost. Chtěla jsem pracovat "stejně jako všichni ostatní" - ráno pro práci, večer od práce, 2 dny volno a roční dovolené. Rok pracoval jako obchodník v obrovském supermarketu. Ale koneckonců to není pro mě. Opět se vrátila na bezstarostné noci přes splnění naléhavých příkazů, komunikace se zákazníky, hledání správných materiálů, výběr stylů, radosti, zklamání, tvořivosti a štěstí z úspěchu.

Samozřejmě, že to není snadné a vyžaduje určitý sklad. Jsem neotřesitelný optimista a stále existuje takové slovo: povolání. Někdo je povolán, aby chránil vlasti, někoho, kdo má učit, někdo k léčbě. A já - šiji!

Jeden velmi slavný kočár se nazývá krejčí. On je na to pyšný a zdůrazňuje, že žádná myšlenka na nejmodernější návrháře oděvu, aniž by byl dokonale přizpůsoben modelu, bude realizován, pokud bude špatně šitý. Je to krejčí, který nakonec vytváří ty výrobky, které obdivujeme, vidíme je na obraze nebo na stupních vítězů. Krejčovské šití obleky a šaty, ve kterých ženy vypadají úžasně. Také si říkám "krejčí" a jsem také hrdý na tento titul.

Jaký je pro vás váš podnik? Jakou část jeho života zaujímá?

Moje podnikání je můj život. Je tak plná, že i když dělám jiné věci, neustále přemýšlím o mé práci. Naštěstí rodina rozumí a podporuje mě. Jsme rádi, že diskutujeme s dcerami, plány do budoucna, styly oblečení. Zvlášť si raději vybírá modely pro sebe. Je téměř nevěsta, má 14 let.

Máte spoustu pravidelných zákazníků. Kdo to jsou?

Existuje spousta zákazníků. A nejsou to jen jednotlivci. Přijmu objednávky na tzv. Extras. Jedná se o šití kostýmů pro týmy. Mezi mými zákazníky patří taneční skupina "Helios", dětský sbor "Kazachok", divadelní studio. Šit obleky pro městské události, například na setkání v roce 2013 vynalezl a šitý kostým hada. Ukázalo se, že je to opravdové mistrovské dílo. A kolik je Santa Claus a Snow Maiden - nepočítají.

Ale mám rád zakázku na míru. Zde můžete skutečně vytvořit, vytvořit šaty, které pak hrdé. Je opravdu skvělé vidět, jak se žena změnila v šatech šitých rukama. Jak elegantní a harmonické to vypadá.

Jak otevřít oděvní firmu

Kvalitní a krásné oblečení - to bude co očekávat kdykoliv během roku. Rozvinuté sítě ateliér trochu a drobné šicí dílny se zabývají hlavně opravou oděvů. Konkurence v tomto odvětví je nízká a každý může dělat tuto zajímavou věc. Navíc šití podnikání nevyžaduje velké investice. Co je zajímavé, pokud jde o obchodní myšlenku na šití, jaké výhody a nevýhody čekají začínající podnikatelé, jak začít podnikat při výrobě oděvu od začátku a co stojí za to, přečtěte si.

První kroky

Naléhavost podnikatelského záměru spočívá v tom, že ve městě existuje mnoho různých oděvních prodejen. Ale když přijedete k některému z nich, vždy ne najdete to, co potřebujete. A pak se člověk může obrátit na krejčí a objednat produkt podle svého vkusu a velikosti.

Je důležité okamžitě rozhodnout, jaké typy služeb vaše studio nabídne. K dispozici jsou následující možnosti:

 1. Šití specializovaného oděvu (zdravotní uniformy, uniformy apod.). V takovém případě se můžete spolehnout na velké objednávky od majitelů lékárenských řetězců, stavebních nebo specializovaných služeb. Také se budete moci účastnit výběrových řízení na veřejné zakázky.
 2. Šití a opravy oděvů. Bude nutné zakoupit specializované silné šicí stroje, protože je třeba provádět práci s kůží, kožešinou, tlustou látkou. Hlavními uživateli budou soukromí zákazníci.
 3. Šití a opravy lehkého oblečení: šaty, košile, kalhoty. Tato možnost je pro začátečníky nejjednodušší. Budete potřebovat malý pokoj a jednoduché vybavení.

Kde začít projekt? Chcete-li zjistit, zda je výhodné otevřít určitý typ šicí dílny ve vašem regionu, provede se analýza konkurentů. Představuje se myšlenka, jak se dostat na trh a nabídnout zákazníkům něco nového, odlišného od konkurence.

Myšlenka přizpůsobení má své výhody a nevýhody spojené s vysokými riziky:

 • Insolvence cílové skupiny v regionu.
 • Špatná kvalita zařízení vyžaduje velké náklady na opravy.
 • Nedostatek rozsáhlých zkušeností u krejčí umožňuje uzavřít nebo poškodit věc, za kterou je ateliér odpovědný vůči zákazníkovi.
 • Oděvy na zakázku vždy vycházejí více než analogie od čínských výrobců, takže je těžké vydělat ateliéry v regionech Ruska s podprůměrnou prosperitou.

Výhody: nízké náklady, neexistují žádné speciální požadavky na umístění a umístění.

Jak zaregistrovat firmu

Chcete-li uspořádat výrobu šicích strojů, stačí vydat IP pro sebe. Ale pokud plánujete začít pracovat s oblečením nebo otevírat továrnu, je lepší vytvořit společnost najednou. Otázkou je, že jednotliví podnikatelé nemají právo účastnit se státních nabídek a velké společnosti budou ochotnější spolupracovat s právnickou osobou.

Při registraci PI bude vyžadován následující balíček dokumentů:

 • Žádost o registraci IP. Aplikace specifikuje jednu hlavní a dvě další aktivity. Pod šicími dílnami jsou vhodné tyto kódy: 14.1 "Výroba a šití jakéhokoli druhu oděvů, kromě práce s kožešinami", 14.2 "Výroba kombinézy". OKVED je vybrán v závislosti na zvolené specifičnosti vašeho ateliéru.
 • Příjem z banky za úhradu státního poplatku.
 • Kopie osvědčené notářem, pasem a identifikačním číslem poplatníka.

Certifikace notářské xerokopy stojí od 1500 rublů. Daňové úřady budou mít tři týdny k posouzení žádosti. Po obdržení certifikátu musíte okamžitě přejít na zjednodušený daňový systém.

Ale neztrácejte čas. Když jsou dokumenty shromažďovány a předkládány, můžete pokračovat v implementaci této myšlenky.

Organizační záležitosti

Pro realizaci myšlenky potřebujete malý, ale velmi světlý pokoj. Dokonce i přízemí velkého nákupního centra je vhodné. Hlavní věc je, že se potenciální zákazníci snadno dostanou do oddělení objednávek. Je lepší umístit ateliéry do centrální části města, poblíž zastávek veřejné dopravy. No, pokud v okolí najdete kosmetické salony, knihkupectví prodávají módní časopisy. Malá dílna bude vyžadovat pokoj s rozlohou alespoň 80 metrů čtverečních. m.

V místnosti je zóna:

 • Oblasti přijetí objednávky.
 • Vybavení místnosti.
 • Šicí dílna.
 • Rekreační oblast a šatna pro zaměstnance.

Pokud je v ceníku služeb zahrnut pouze opravy oděvů, pak dostatek prostoru o rozloze 20 metrů čtverečních. m. Šatna je oplocena hned vedle oblasti šití. Ale vysoké příjmy z malého oddělení pro opravu oblečení nemohou čekat.

Zaměstnanci

Pro šicí dílnu pracuje následující personál:

 • Ředitel. Sleduje práci, vytvoří vazby s velkými zákazníky.
 • Účetní. Provádí účetnictví.
 • Seamstress-cutter (4 osoby). Provádí montáž, řezání, šití výrobků.
 • Umělecký módní návrhář. Pracuje s klienty, vytváří individuální projekty, vytváří oblast zobrazení.
 • Čistič.

Rozvíjí se flexibilní pracovní plán. Administrativní personál je otevřen každý den od pondělí do pátku od 9:00 do 19:00. Seamstresses pracují ve dvojicích v posunech podle plánu 2/2, umělce-módní návrhář - od 10:00 do 19:00 každý den.

Všichni zaměstnanci pracují na základě pracovní smlouvy a jsou vypláceni penzijním a pojišťovacím fondům. Účastník a režisér pracují na systému platů. Řemeslníci a módní návrháři mají plat ve výši minimální mzdy a 5% z každé objednávky.

Podrobnější informace o osobních nákladech jsou uvedeny v obchodním plánu šicí dílny.

Zařízení

Chcete-li vybavit dílnu pro šití, musíte si zakoupit následující zařízení:

 • Vozidlo třídy 1022 - 1 ks.
 • Stroj je třída 51-A - 1 ks.
 • Stroj 62761 - 1 ks.
 • Vozidlo třídy 97 - 1 ks.
 • Stůl pro řezání - 1 ks.
 • Manekýn - 3 ks.
 • Parní žehlička - 2 ks.
 • Žehlící prkno - 2 ks.
 • Držák - 1 ks.
 • Konferenční stolek - 1 ks.
 • Psací stůl - 1 ks.
 • Počítač - 1 ks.
 • Zrcadla - 6 ks.
 • Šití nožů - 4 ks.

Šicí příslušenství: jehly, špendlíky, sponky, nitě.

K vybavení malého ateliéru potřebujete alespoň 500 000 rublů. Náklady a podrobné pokyny jsou podrobně popsány v obchodním plánu.

Kromě základních výdajů potřebujete nejméně 100 000 rublů. za nepředvídané výdaje a odpisy vybavení.

Marketing

Ziskovost projektu přímo závisí na počtu zákazníků. K přilákání zákazníků ve studiu jsou představeny následující služby: káva, čaj, módní návrhářská konzultace, módní časopisy. Pohodlná pracovní doba od 9:00 do 19:00 a obědová přestávka od 13:00 do 14:00 hodin. Den volna je neděle.

Ve studiu představil řadu funkcí, které přitahují spotřebitele:

 • Je k dispozici vlastní katalog, kde jsou prezentovány různé verze světelného oblečení. V katalogu je možné objednat určitý model v pravém barevném schématu a z konkrétní tkaniny.
 • S pomocí softwaru může designér demonstrovat zákazníkům, jak bude hotová položka vypadat v určitém barevném schématu na obrázku.
 • Slevy jsou nabízeny pro dětské modely, pro velké rodiny, pro důchodce.

Nakonec,

Obchodní myšlenka šicí dílny je vhodná pro začínající podnikatele s různými úrovněmi rozpočtu. Realizace podnikání od začátku je snadná, protože nevyžaduje velký inventář zařízení. Hlavním úkolem je zvolit si směr k šití šatů a realizovat tuto myšlenku podle podrobného obchodního plánu. Investice do tohoto malého podniku v minimální výši 500 000 rublů. Projekt se vyplatí za 1-2 roky.

Myšlenky podnikání od začátku

Obchodní myšlenka na šití oblečení pro novorozence

polinakapysta »Před více než rokem

Počáteční kapitál

Registrace podnikání pro přizpůsobení dětských raspashonok

Výrobní místnost

Vybavení a materiály pro výrobu šití dětských věcí

Jak jsme podnikali dětské oblečení?

Jak jsme organizovali prodej

Balení

Nájem šicích strojků a rozvoj obchodu na oblečení pro novorozence

Obchodní myšlenka na šití oblečení pro novorozence

Administrátor »Před více než rokem

polinakapysta »Před více než rokem

Administrátor »Před více než rokem

polinakapysta »Před více než rokem

Host »Před více než rokem

polinakapysta »Před více než rokem

Diane. »Před více než rokem

Obchod pro výrobu dětského oblečení

viktor3292 »Před více než rokem

Obchodní myšlenka na šití oblečení pro novorozence

Administrátor »Před více než rokem

Tomulik »Před více než rokem

polinakapysta »08 října 2017, 06:46

Administrátor »08.10.2017, 10:49

Anton Yu »06.01.2018, 01:08

polinakapysta »18. ledna 2018, 05:57

Dasha-Vasilek »19. ledna 2018, 13:29

Začněte podnikání při šití

Začněte podnikání při šití

Za prvé, to, co dělám, je poměrně normální povolání pro ženu, která sedí doma. Stalo se tak, že pro mě byl mojím nápadem pouze implementace odborných dovedností - vysokoškolské vzdělání v oboru "Management" v kombinaci s domácí školou. Moje babička byla profesionální švadlena a v dětství jsem se naučil perfektně šit.

Jaká je podstata mého povolání. Když jsem opustil svou práci (ona odešla, protože byla unavená poslouchat rozkazy negramotný idiot průvodcem), dlouho myslel, co udělá v tomto životě, kam umístit své ruce a znalosti. Snažila jsem se získat práci, ale moc se mi nelíbila. Neměl jsem dost peněz, abych otevřel své podnikání, a abych se neposadil, začal jsem přijímat malé objednávky na to, abych oblékl oblečení známým. Hodnotil jsem jejich služby nejsou příliš drahé (asi o 30-40% levnější než ve studiu), tak známé a přátelé velmi brzy uvedl, že počet mých klientů vzrostl do té míry, že jsme museli volat o pomoc matku, která šije příliš velký, ale do té doby šila také doma na vlastní pěst (žijeme odděleně po dlouhou dobu). Máme tedy dva proudy zákazníků sloučených do jednoho.

Nejdůležitější trumpetikou, na které jsme spoléhali v naší práci, je kvalita a pozornost každého klienta. Co říci, práce nebyla snadná. Kdo ví, jak šit, ví, jakou tvrdou práci.

Po nějaké době jsem zvýšil náklady na platbu za naše služby, srovnali ceny studia a v některých nuáních se ještě zvýšily, ale zákazníci jej neztratili. Město není malé, ale můžete spočítat dobré ateliéry na prstech, ale chcete být stylové a elegantně oblečené pro mnohé. Nabízíme poměrně širokou škálu služeb: šití dámského lehkého a svrchního oblečení, jakéhokoli dětského oblečení, částečně pánského (muži zřídka něco šití, ale je snadnější si na ně koupit dobré oblečení). Pro každého zákazníka je vložena speciální složka s rozměry, šablonami a dalšími potřebnými poznámkami, jsou umístěny fotografie hotových výrobků šitých na tomto klientovi. Pro každý jednotlivý vzorec je konstruován s přihlédnutím ke všem rysům postavy, díky tomu se na první montáži dobře posadí. Samozřejmě, jsou to ti, kteří to neudělají, není Bohu vděčná, ale takové případy jsou vzácné. V podstatě jsou všichni spokojeni a přišli víc než jednou.

Nyní jsme se mírně rozšířili. Máme dva asistenty, kteří provádějí základní přípravné práce (návnada, žehlení, rovný steh atd.) A šit jednoduché výrobky (sukně, halenky, kalhoty). Moje matka převzala povinnosti řezbáře a módního návrháře. Dělám reklamu. Nyní máme příležitost zvýšit počet zákazníků, takže vytvářím reklamy pro ukládání po ulicích, dávám reklamy v placených médiích a reklamě v placených vydáních v televizi. Stále pracujeme doma, ale už není dost místa, chci se rozšířit. Snažím se najít prostor pro mini-studio, ale prozatím je to komplikované a musíte ho financovat, aby vše probíhalo hladce, a pak do svého módního domu nedaleko. Samozřejmě si dělám legraci, ale pokud máte cíl, pak vše může být dosaženo.

Mezitím cituji své přibližné výpočty našeho podnikání.
Nejprve o nákladech na služby:
Šití lehké hedvábné šaty - od 250 rublů, příplatek se pohybuje od velikosti (přes 50.), styl, tkanina, šaty (promoce, večer, svatba atd.).
Šití pletené šaty - od 350 rublů.
Šití sukně - ze 100 rublů.
Šití halenky - od 150 rublů.
Šití kalhoty - ze 150 rublů.
Šití kostým na podšívce - od 700 rublů. (snažíme se šit méně obleků, protože lidé někdy chtějí nemožné a za méně peněz, a pokud chcete, můžete koupit dobrý oblek v dobrém obchodě.) Myslím, že to nestojí za záchranu). Cituji základní ceny nejvíce objednaných věcí.

Nejdůležitější věc v práci, jak jsem zjistil z vlastní zkušenosti - přesvědčit lidi, že vaše práce stojí za to, co bylo zaplaceno, že po vaší šití věc bude sedět na člověka dokonalé, a on nebude muset hledat jinou míru pro změnu síťovaný vaše věc. Ještě jedna nuance. Pokud uvidíte, že osoba přišla s tvarem, který zcela neodpovídá, pokuste se ho přesvědčit, že nařídil, co bude vypadat dobře. Věřte mi, pak vám tato osoba poděkuje.

Po dobu jednoho měsíce, pokud je to žádoucí, jedna osoba může dělat: 2 oblek (1 souprava - 4-5 dny), 5 šaty (2 dny 1 šaty), 10 sukně (poledne do 1 sukně), 10 Kalhoty (kalhoty poledne 1) 3-4 halenky (1 den na halenku). Možná bude někdo překvapen, že je to hodně, ale pro člověka, který neustále šije a už si vycpal ruku - to není limit a kvalita nebude trpět ve stejnou dobu. Samozřejmě, že pofilonit, tolik lidí, kteří rádi dělají hlavní práci, nebude fungovat.

Při výpočtu berím ceny na minimum, pokud jde o nejjednodušší věci:
2 obleky - 1400 rublů.
5 šatů - 1250 rublů.
10 sukní - 1000 rublů.
10 kalhot - 1500 rublů.
3 halenky - 450 rublů.
Celková částka je 5600 rublů.
Tato částka může být získána jednou osobou za měsíc. Vzhledem k tomu, že průměrná mzda v našem městě činí 2-3 tisíce rublů měsíčně, mám dostatečnou částku.

Hlavní měsíční výdaje - ne více než 1000 rublů pro pomocné materiály: fleece, lesklé těsnění, soutache, křída, 2-3 časopisy jako "Burda", "Boutique", "Atelier". Časopisy kupuji ne každý měsíc, tk. tam jsou filmy časopisů téměř 10 let (od roku 1990) a v nových časopisech, obzvláště v Burda, nyní příliš ultra-trendy produkty, které nejsou vhodné pro každodenní nošení.

Po šesti měsících mé práce jsem mohl koupit nový šicí stroj "Singer" namísto mé "Podolsk", o šest měsíců později - nový importovaný overlock.

Částka běžných příjmů nebude uvedena, ale řeknu, že stačí normálně existovat pro dvě rodiny, každé tři. Chtěl bych také dodat, že moje matka je zakázána třetí skupina žije sám, vychovávat mého bratra a sestru (bratr právě vystudoval vysokou školu a moje sestra studuje na fakultě), žiju sám a jeho rodina (manžel a malé dítě). Můj manžel pracuje samostatně, nedostává příliš vysokého platu (asi 2000 rublů) a je velmi pyšný na svou ženu. Při pohledu na svou práci se sám začal pohybovat.

Doufám, že rozšířím své podnikání, chtěla bych otevřít můj ateliér, oddělení textilií, aby tam bylo místo, kde se materiál dostane k práci, a lidé by pak byli mnohem levnější na šití výrobků. Také bych chtěl otevřít vlastní oddělení pro vyšívání (příze, jehlice, háčky, časopisy, výšivky, mulina a jiné drobnosti), protože v našem městě prakticky neexistuje žádná taková věc. Podnikl jsem pro tento projekt obchodní plán, ale bohužel nemohu najít peníze na jeho realizaci. Možná někdo z čtenářů stránek bude moci poradit něco v tomto ohledu.

Kromě toho chci dodat, že si můžete živit nejen šití, ale i pletení na zakázku, a tak i můj přítel, který plete velmi rychle a dobře. Není to snadná práce, ale jako další přínos lze použít. Za měsíc plete 3 až 4 věci, náklady na 1 pletený kabát - od 400 rublů. V průměru získává od 1500 rublů měsíčně. Kvalita věcí je vynikající. Ačkoli já sám vědět, jak se plést (bohužel, neudělám to tak rychle, jak bych chtěl), často si od ní objednávám něco nového a ona mi šila (jakýsi moderní barter).

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Šití podnikání pro začátečníky: co je lepší šit?

V tomto materiálu:

Jak otevřít podnikání na šití, které je lepší šit - tyto otázky kladou mnozí začínající podnikatelé, kteří nejsou cizí šití. Otevírání takového podniku bude zajímat lidi, kteří milují a vědí, jak šit. Nemáte-li šití, můžete se stát spoluvlastníkem šicích dílny a řešit čistě organizační záležitosti.

Krejčovství je neomezený prostor pro realizaci tvůrčích a designových nápadů. Tento druh činnosti je mnohostranný, jakýkoli směr se může stát dobrým zdrojem příjmů. Například si můžete objednat výhradní návrhářské oblečení, vytvořit měkké hračky nebo malé textilní suvenýry. Pokud nebudete chtít zvolit směr činnosti, můžete otevřít šicí dílnu pro opravu oděvů. Takové služby jsou vždy poptávané.

Vyhledejte cílové publikum

Při výběru šití jako podniku je důležité rozhodnout, na koho pracovat. Za prvé, je nutné sledovat všechny organizace v okrese, které se zabývají takovou věcí. Seznam nabízených služeb by měl být různorodý, aby přilákal spotřebitele. Potřeba místních obyvatel pro tyto služby a úroveň jejich příjmů nejsou nijak významná. Je nepravděpodobné, že obyvatelé malého města půjdou do návrhářského butiku, budou více přitahováni malým obchodem nebo ateliérem, který se zabývá opravou oděvů a šitím jednoduchých věcí.

Chcete-li přesně pochopit, kde začít šicí podnik, musíte předem připravit malý obchodní plán. Musí nutně zahrnovat následující části: výdajovou stránku, seznam potenciálních zákazníků, očekávané příjmy, specifika nabízených služeb, podmínky možného odplutí podniku. Tento typ podnikatelské činnosti lze zpravidla formalizovat jako individuální podnikatel. Jak ukazuje praxe, jméno hraje důležitou roli v oboru šití. Klient je přitahován jasným a nezapomenutelným znakem, který vyniká z ostatních.

Možné náklady

Důležité je od samého začátku jednat s dodavateli tkanin, nití a potřebného vybavení. Tím ušetříte spotřební materiál. Pokud jde o zařízení, vše závisí na velikosti organizace. Pokud je to domácí šití podnikání, pak stačí mít 1 šicí stroj a overlock. Vzhledem k tomu, že podnik roste a roste, bude nutné kupovat další šicí zařízení.

V rezervě by měla být určitá částka peněz za úhradu za služby, nájemné a platy zaměstnanců, pokud existují.

Chcete-li se dozvědět co nejvíce lidí o šicí dílně nebo ateliéru, měli byste si objednat vizitky a letáky, které můžete jednoduše distribuovat na ulici. Sociální sítě a reklama v novinách přicházejí k pomoci. Pravidelní zákazníci jsou hlavním způsobem reklamy, který nelze vyloučit. Kvalitní práce, příjemné ceny a přátelský servis budou dělat svou práci. Vděční zákazníci se inzerují na nejlepších stránkách.

Několik nápadů pro organizaci šití

K dnešnímu dni je v oboru šití poměrně málo směrů, které mohou spotřebitele zajímat:

 1. Šití oblečení pro domácí mazlíčky je dobrým nápadem pro ty, kteří chtějí doma otevřít malou dílnu. V evropských zemích je tato podnikání považována za nejvýnosnější. V dnešní době v naší zemi není tato výklenka zcela obsazena, a proto stále existuje možnost získat v tomto směru. Počáteční náklady budou nepoměrně nižší, než by bylo zapotřebí k otevření ateliéru.
 2. Myšlenka šití etnického oblečení se může na první pohled zdát nesmyslná a velmi specifická, ale umožňuje rychle najít svého klienta. To se vysvětluje tím, že v běžných obchodech je obtížné najít podobné oblečení a lidé, kteří upřednostňují etnický styl, hodně. Budete rádi, že si objednejte oblečení. Tato činnost se snadno organizuje v rámci vašeho bytu, aniž byste museli vynakládat peníze na nákup dalších prostor a nákup drahých zařízení. Proces šití etnického oblečení je tvůrčí, navíc k profesionálním kvalitám bude muset realizovat svůj návrhový potenciál. Chcete-li podnik být úspěšný a rozeznatelný, můžete blog nebo inzerovat na sociálních sítích.
 3. Šití sluhů pro mladé matky je skutečným směrem šití. Mladé aktivní matky, které nechtějí být s domem vázány a kočárky, si z vás rádi uloží takovou nezbytnou věc. Takovou firmu můžete ovládat jak doma, tak v pronajatém pokoji. Šicí popruh není tak obtížný, stačí ukázat přesnost a určitou fantazii při výběru designu. Takový obchod od začátku přinese dobrý příjem, pokud inzerujete své podnikání.

Tipy pro organizaci šití

Některé užitečné tipy pro ty, kteří chtějí uspořádat šicí podnik:

 1. Je třeba porozumět podnikání šití za účelem provést důvěryhodnou práci vysoce kvalitním způsobem. Je dobré začít šité kurzy nebo komunikovat s osobou, která rozumí případu a má nějaké zkušenosti.
 2. Pokud zaměstnáváte dámské pracovníky, švadlena musí mít určitou úroveň znalostí a zkušeností.
 3. Je lepší předem stanovit specifika podniku a jeho objemy. To pomůže zamezit zbytečnému nákupu zařízení a dodávek.
 4. Je nutné sestavit podnikatelský plán. Na papíře je snazší psát hlavní aspekty podnikání, aby nebyla odvedena z drobností v procesu práce.
 5. Abyste předešli problémům, musíte zaregistrovat svůj podnik. To bude vyžadovat určité finanční náklady a čas, ale tímto způsobem bude možné zajistit klidnou práci.

Šití podnikání je bez problémových situací nemožné. Nejběžnější z nich jsou:

 • nedostatek prodeje;
 • nedostatek práce pro zpracování stávajících objednávek;
 • nedostatek zkušeností mezi zaměstnanci.

Než to uděláte, měli byste přemýšlet. Nerobte rizika, pokud nemáte žádné zkušenosti nebo dovednosti v oboru šití. Měli byste spálit svůj nápad a mít neodolatelnou touhu dosáhnout úspěchu v oboru šití. Pouze tímto způsobem můžete dosáhnout dobrých výsledků a vysokých zisků.

Vlastní podnikání: šití

Oblečení je jedním z nejoblíbenějších zboží, bez ohledu na to, co se děje v politice a ekonomice. Oblečení jsou to, co potřebujeme každý den spolu s jídlem a přístřeší. V obtížných letech se spotřebitel může omezit na nezbytné minimum v oblečení a také prodloužit dobu jeho provozu. Nicméně, člověk nemůže úplně opustit jeho použití jednoduše nemůže. To platí samozřejmě pouze pro každodenní oblečení (nebo podle všeobecně uznávané klasifikace průmyslu, výrobky pro domácnost). Kromě toho, jak víme, existují také speciální oděvy: kombinézy, uniformy, sportovní oblečení atd. Poptávka po každé z těchto kategorií je určena řadou zcela odlišných faktorů. Technologie výroby, v závislosti na zvažované skupině, může být výrazně odlišná.

Každá třída je také rozdělena do pěti skupin podle provozních podmínek:

- ložní prádlo a šicí galanterie;

- inventář, vybavení a další produkty.

Nejlepší poměr poptávky a ziskovosti - od výrobků pro domácnost - má snad lehké šaty. Zde hraje svou roli také roli - u mužů to jsou košile, vesty, mikiny, bundy, kalhoty, džíny; ženy - blůzy, svetry, pulovry, vesty, sukně a kalhoty a mnoho dalšího. Také velké požadavky jsou kladeny na konstrukci výrobku. A renovace šatníku lehkých šatů probíhá s vysokou periodicitou, včetně sezónnosti.

Na druhou stranu, právě proto, že poptávka po neformálních oděvech je vysoká, hospodářská soutěž v této oblasti je velmi tvrdá a neustále se měnící trendy ve světovém módu opravují tento požadavek vůči jednomu nebo druhému výrobci. A výrobci musí přizpůsobit svůj sortiment v souladu s módními trendy. Přežije ten, kdo se mu podaří učinit rychle, efektivně a bez značných finančních ztrát.

Obecně lze výrobcům oděvů pro domácnost podmíněně rozdělit do dvou kategorií cestou vytváření zisku.

Nabídky franšíz a dodavatelů

1. Propagováním vlastní značky. Majitel značky vyvíjí návrh a konstrukci výrobku, vyrábí ho a samostatně ho propaguje na trhu. Současně může využívat vlastní pracovní a intelektuální zdroje, stejně jako odborníky na outsourcing, dodavatele. Značka spojuje širokou škálu zboží, jejíž distribuce probíhá prostřednictvím vlastních maloobchodních prodejen, velkoobchodů nebo franšízů. Výhodou této formy podnikání je vyšší míra zisku; ke složitosti lze přiřadit vysoké riziko při vývoji a propagaci značky.

2. Soustředit se na vlastní produkci. Tyto organizace zpravidla působí jako dodavatelé pro přizpůsobení zásilek oděvů na základě odškodnění. Mohou mít pouze vysoce specializovanou výrobní linku - úplet, textil. Nebo mohou vyrábět plný cyklus, od návrhu až po balení. Ziskovost v tomto případě je zajištěna absencí nákladů na udržení značky - reklamních nákladů, nákladů na údržbu velkého prodejního oddělení nebo sítě maloobchodních prodejen.

Další situace se projevuje na trhu kombinézy a uniformy. Design a světová móda nemají vůbec žádný vliv; zde vládl funkčnost a praktičnost. Požadavky na tyto produkty zpravidla stanoví zákazník a přímo závisí na jejich účelu. Pokud jde o poptávku, je ve většině případů určena situací na relevantním trhu a její solventností. Zvláštnost těchto směrů spočívá v tom, že poptávka po výrobcích se obvykle vytváří ve velkých partiích, nákupy se provádějí prostřednictvím výběrových řízení a soutěží. To zajišťuje výrobci na jedné straně dlouhodobé zatížení a na straně druhé snižuje ziskovost podniku ve srovnání s domácími produkty.

Takže pokud jste přemýšlel o tom, jak se zapojit do výroby oděvů, v první řadě je třeba rozhodnout, zda chcete vytvořit svůj vlastní značku, mají uspokojení z publicity a veřejného uznání, nebo jen chcete, aby se peníze tím, že se zaměří na výrobním procesu. V prvním případě je základním předpokladem bude dostupnost vlastního projektanta (návrháři) laboratoř pro experimentální krejčovství a talentovaný obchodník; mají návrhářům a konstruktérům je vysoce žádoucí, ale není nutné - jejich práce může být externě. Vlastní výrobní zařízení mohou být minimální, ale v tomto případě je třeba správně budovat vztahy s dodavateli. Ve druhém případě, v závislosti na plánované aktivity a objemu existujících investic, je možné omezit dobrý technologa, který bude vykonávat funkci vedoucího produkce, a že je možné vytvořit kompletní personál výrobního oddělení: projektanti, technologové, frézy, atd. V následných výpočtů ekonomické efektivnosti tohoto předmětu podnikání, bereme jako základ pouze výrobní linky s pracovníky švadleny a zavproizvodstvom technologií. Dodatečné práce a služby představují dodatečné náklady na přizpůsobení.

Práce s vlastní značkou zahrnuje ve většině případů umístění na trhu výrobků pro domácnost nebo sportovního oblečení. Méně často - na trhu pracovních oděvů. Sláva značky nebo značky v případě jednotného a pracovního oděvu, zejména při účasti v nabídkových řízeních, je prakticky irelevantní. Výroba takových kategorií oděvů proto bude součástí druhé skupiny podniků.

Pomocí této možnosti spustíme výpočet. Nejprve musíte vyzvednout pokoj. Pro výrobu malých (do 10) a sekundární (10-25 osob), velké oblasti pomocných zařízení, jako sklad, šatna, jíst místě, toalety, kanceláře Engineering (alespoň vedoucí výroby) bude přibližně stejná jako u skutečné výrobní linky. Oblast požadovaná v rámci linky je vypočtena na základě typu výstupu a počtu zaměstnanců. Při šití lehkého pleteniny na jednoho pracovníka je tedy třeba 4-5 metrů čtverečních; ve výrobě složitějších textilií - již 5-6 m2; Produkce svrchní oděvy bude vyžadovat 6-8 m2. na osobu. To je jen přibližné hodnoty, v praxi velmi závisí na typu použitého zařízení, uspořádání místnosti, na konci, na kvalifikaci a dovednosti každého zaměstnance. Při výpočtu se však řídíme.

Takže pro šití textilních výrobků (může to být jako výrobky pro domácnost, kombinézy a uniformy), bude brigáda u 15 osob potřebovat výrobní plochu 75 m2. Pomocná zařízení budou mít stejnou částku. Celkem získáme potřebnou plochu 150 m². Za současné náklady na pronájem - 75 000 rublů za měsíc. Pokud uvažujeme o vytvoření vlastní značky, budeme potřebovat další prostory: kancelář pro administrativní personál a obchodní oddělení; další prostory pro sklady tkanin, doplňků a hotových výrobků; showroom. Celkově to bude alespoň 100 m². nebo 50 000 rublů.

Na výrobní ploše můžete ušetřit přidáním rozvrhu práce - dva dvanáctihodinové pracovní dny a dva dny volna. S nezměněnou produkcí se tím sníží obsazená plocha nebo nezměněná plocha, aby se zvýšila produkce.

Další možností snížení nákladů na nájemné a práci je umístění výroby mimo hranice velkého města (i když se prodává v rámci jeho hranic), ale v regionu. Tímto způsobem můžete dosáhnout dokonce třicetiprocentní úspory.

Jak začít podnikat šití doma

Pokud máte rádi šití, máte dovednosti pracovat s různými materiály, dívat se na módu a lásku k tomu, abyste si sami vytvořili zajímavé věci, měli byste považovat vaše hobby za zdroj příjmu. Otevřete malou dílnu, kterou můžete dokonce doma s minimálním vybavením. Pokud je činnost řádně organizována, příjmy z takového podniku zajistí údržbu celé rodiny. A pokud je část vydělaných peněz neustále investována do vývoje podnikání, pak je možné včas vytvořit celou továrnu a otevřít vlastní prodejní místa. V tomto článku budeme hovořit o tom, jak začít podnikání šití od začátku, a zvážit nejzajímavější nápady v této oblasti.

Jak začít šití podnikání

První věc, kterou je třeba udělat, je rozhodnout o otevření vlastního workshopu, je určit směr činnosti. Doma můžete se zabývat individuálním přizpůsobením nebo výrobou v malém měřítku.

Šití výrobků na zakázku je jednodušší a pohodlnější: můžete provádět měření, vyjednávat s klientem předem o všech podrobnostech výrobku a získávat zálohu, což bude jistým druhem záruky toho, co koupí. Chcete-li však zajistit konstantní tok zákazníků, budete muset strávit nějaký čas k vytvoření jména a získání dobré pověsti. Další informace o tom, co je zapotřebí k otevření ateliéru.

K výrobě různých oděvů v malých šaržích pro volný prodej je riskantnější, ale zároveň slibnější. Malé šití je neomezený prostor pro ztělesnění jakýchkoli tvůrčích a návrhových nápadů. Navíc je to příležitost pracovat nejen se soukromými klienty, ale také s maloobchodními prodejnami, internetovými stránkami apod.

Než otevřete podnikání šití od začátku, musíte také vyřešit problém s cílovým publikem. Musíte jasně představit portrét konečného spotřebitele. Provádějte sledování trhu s oděvy, prozkoumejte své potenciální konkurenty. Zjistěte, co nejvíce nakupujete, v jaké cenové kategorii, co nemá dostatek zákazníků, než jsou spokojeni / nešťastní. To vám umožní nejen představit si obecný obraz, ale také pochopit, co lze udělat, aby bylo ziskové vystupovat na pozadí konkurence.

Víte, co je podnikání považováno za nejslibnější v oblasti vyšívání? Přečtěte si o tom, jak vydělat peníze na své vlastní koníčky.

Další důležitou etapou je výběr segmentu. Bojovat za všechno najednou nestojí za to, snažte se zabývat se nějakou úzkou specializací, o to, co je ve vašem městě poptávané. Podívejme se na skutečné myšlenky šití, které lze realizovat doma.

Myšlenky domácího šití podnikání

Odrážíme, co je lepší šit, samozřejmě bychom měli vzít v úvahu již existující dovednosti a zkušenosti. Ale zároveň se nebojte zkusit něco nového. Nezapomeňte věnovat se všem druhům kurzů a mistrovských kurzů. Při takových událostech se můžete nejen naučit zajímavé myšlenky a učit se doma, abyste mohli dělat krásné a módní věci, ale také se dozvědět o nejúčinnějších způsobech propagace produktů.

Šití oblečení a / nebo příslušenství pro děti

Značkové zahraniční oblečení pro děti, které jsou zastoupeny na regálech obchodních řetězců, mají často nepřiměřeně vysokou cenu. Mnoho rodičů, kteří si nechtějí zaplatit za štítku s ochrannou známkou, která není zaplněná, dělají volbu ve prospěch levnějších, ale ne méně výhodných možností nabízených domácími výrobci. Začínající podnikatelé mají všechny příležitosti, aby se dostali na trh.

Začít šití podnikání pro výrobu dětského oblečení může být jako doma, cvičení kompletní montáž výrobků nezávisle a v továrně, dávat příkazy (připraven náčrty, vzory, textilie, módní doplňky) pány pro výrobu dopravníku.

Odborníci doporučují nováčky, kteří nemají velký počáteční kapitál a začínají z domácí dílny, vybírají úzkou výklenku pro sebe. Oblíbené možnosti:

 • oděvy pro novorozence;
 • Spodní prádlo pro děti různých věkových skupin;
 • pyžama;
 • školní uniforma;
 • dětské povlečení;
 • soupravy pro lůžka (boční, boky, polštáře a přikrývky pro kojence);
 • doplňky pro novorozence (obaly pro vypouštění, závěsy, kangaroo batohy);
 • karnevalové kostýmy.

V každé z těchto oblastí můžete vydělat dobré peníze. Podle názoru podnikatelů zabývajících se malou produkcí dětského oblečení a doplňků se ziskovost takového podnikání pohybuje od 120 do 130%. I když v mnoha ohledech závisí tento indikátor na objemech. Hlavním předpokladem úspěchu v této oblasti je bezvadná kvalita, atraktivní vzhled a bezpečnost hotového výrobku.

Výroba závěsů

Záclony jsou nedílnou součástí každého interiéru, jsou spojeny s pohodlí a pohodou. Množství tylových a záclonových tkanin, velký výběr dekorativních doplňků a řada návrhových řešení pro návrh záclon umožňují zručným řemeslníkům vytvořit skutečné mistrovské díla.

Důležité! Šití závěsů na zakázku zahrnuje nejen výrobu modelů z materiálů zákazníků. V tomto případě je důležitý integrovaný přístup.

Chcete-li najít své místo na trhu a konkurovat stávajícím interiéru, pak je třeba jít do míst, která mají provádět měření, promýšlet různé možnosti a nabídnout zákazníkům na miniatury vyberte materiál, šít a pověsit hotového výrobku v okně.

Všechny vaše práce by měly být fotografovány a vyrobeny ve formě portfolia. Po dokončení několika úspěšných objednávek si obstaráte proud nových zákazníků, kteří již budou žádat o doporučení.

Náklady na šití záclon pro dekoraci standardního okna je v průměru 5 až 15 tisíc rublů, v závislosti na složitosti návrhu. Dodatečné příjmy mohou přinést prodej textilií a příslušenství.

Šití ženského oblečení doma

Jednou z nejzajímavějších, výhodných a slibných možností šití podnikání je přizpůsobení ženského oblečení. Individuální krejčovství má neustálou popularitu u mnoha zákazníků, protože má řadu výhod před tím, než si koupí hotové oděvy hromadné výroby. Šaty na míru, blůzy, sukně, kalhoty, obleky na míru berou v úvahu rysy postavy, splňují chuťové preference, jsou jedinečné a v některých případech jsou levnější. Proto se dobře švadlena, která má také dovednosti modelovat oblečení, nikdy nezůstane bez příkazů.

Důležité! Individuální přizpůsobení vyžaduje maximální zapojení do procesu velitele i klienta. Než začnete přímo šití, musíte s klientem koordinovat všechny podrobnosti: styl, styl, řez, povrch, barevné provedení atd.

Náklady na služby budou záviset na složitosti řezu, kvalitě materiálů a úrovni vaší dovednosti. Doporučuje se začít s jednoduchými a ne příliš drahými modely. V prvních měsících práce tyto činnosti obvykle přinášejí zisk zhruba 10 až 12 tisíc rublů. Prvním zákazníkům jsou přátelé, příbuzní a známí. Postupně se s pomocí takzvaného rozhlasového vysílání rozšiřuje okruh zákazníků, a proto se příjmy stále zvyšují.

Náklady na otevření případu

Než otevřete podnikání šití doma, budete muset zakoupit minimální sadu zařízení. Nicméně pokud máte rádi šití, s největší pravděpodobností už máte vše, co potřebujete. Souprava, s níž můžete realizovat všechny výše uvedené nápady, zahrnuje:

 • šicí stroj;
 • overlock;
 • řezací stůl;
 • žehlicí prkno;
 • železo;
 • parní generátor;
 • pracovní nástroje (nůžky, sada jehel apod.).

Částka, kterou utratíte za vybavení, bude záviset na jeho funkčnosti a výrobci. Pokud dodržujete pravidlo "zlatého průměru", tedy koupit médium v ​​kvalitě a ceně, pak můžete splnit částku kolem 80 tisíc rublů.

Kromě vybavení a inventáře budete potřebovat minimálně malý materiál, vzorky tkanin a příslušenství, manekýn. To všechno bude trvat asi 10 tisíc rublů.

Pokud máte v plánu ihned formálně status individuálního podnikatele, aby své aktivity do oblasti práva, budete muset zaplatit registrační poplatek státu ve výši 800 rublů (viz zápis IP. - krok za krokem).

Je také žádoucí odložit část peněz na reklamu, dopravní náklady, školení a profesní rozvoj. Pokud se vezmete obecně, pak s asi 100 tisíc rublů, můžete bezpečně začít s malou domácí šicí dílnu.

Jak prodávat produkty a rozvíjet podnikání

Chcete-li získat svého zákazníka, musíte se vyhlásit sám. Nabídněte své služby přátelům a známým, udělejte si slevy, dejte vizitky s kontaktními údaji a seznamem služeb. Ano, zpočátku to bude nevýnosné, možná na takových objednávkách, že nic nezískáte. Ale každý z vašich zákazníků bude mít svůj vlastní komunikační okruh, každý z nich vás bude doporučovat jako dobrý pán svým přátelům a známým. Postupně získáte klientskou základnu.

"Sarafannoe rádio" je levný a efektivní způsob reklamy. Abychom však v krátké době dostali dostatečný počet zákazníků, nestačí. Používejte reklamu na internetu. Nezapomeňte vytvořit účty zaměřené na vaše produkty ve všech populárních sociálních sítích. Umístěte na profilových fotografiích nejúspěšnější díla podle vašeho názoru. Nepřipište ceny, ale zmíněné slevy. Najděte informace na internetu o tom, jak správně a efektivně propagovat produkty a služby v sociálních sítích a jednat!

Při rozvíjení obchodu se šitím budete potřebovat aktivnější propagaci. Pak můžete přemýšlet o vytvoření svého online obchodu (podívejte se, co potřebujete k otevření online obchodu).

Pokud jde o vývoj, odborníci doporučují, aby od začátku činnosti šetřila část vydělaných peněz (asi 50% zisků) pro expanzi podniků. Vyhlídky každého směru budou jiné. Takže, pokud jste úspěšně vypořádat s záclony šití, můžete otevřít studio interiérového designu v budoucnosti (viz. Obrázek, jak otevřít grafické studio) nebo obchod, kde budete realizovat tylu a záclonové tkaniny, záclonové tyče, rolety a hotová řešení pro okenní dekorace. Pokud máte v úmyslu provést individuální šití ženského oblečení, pak v budoucnu můžete vytvořit vlastní modelářskou agenturu nebo velké studio.

Existuje mnoho příležitostí a způsobů, jak rozvinout šicí podnik. V každém případě je zde nepostradatelný domácí prostor a vlastní síly. Budete potřebovat samostatnou místnost, kde můžete organizovat pracovní místa pro zaměstnance, instalovat další vybavení. Jak a kdy rozšířit, budete se cítit sám v procesu práce.

Zvažte další zajímavé myšlenky malého podnikání doma. Naučte se, jak vybrat správný směr.

Upozorňujeme vás na nejnovější podnikatelské nápady pro matky ve vyhlášce. Způsob, jak vydělat peníze mladým ženám, které lze kombinovat s péčí o děti.

Závěr

V tomto článku jsme zkoumali základy domácího šití firmy a poskytli příklady populárních nápadů pro podnikání. Podnikatelé začínající musí být trpěliví a připraveni na neustálé učení, sebevzdělávání. A nezapomeňte, že bez ohledu na to, kolik salonků a obchodů se otevřou kolem, bude vždy poptávka služeb dobrých krajčířů, švadlovek a modistů.