Jak otevřít reklamní agenturu: nuance a obchodní analýzu

Bez reklamy je nemožné si představit jakýkoli druh podnikání, tolik lidí přemýšlí o otevření své vlastní agentury. Poptávka po takových službách dlouho nezůstala. Význam reklamního podnikání je obtížné podceňovat.

V Rusku, jako každá jiná země, využívají služby takových firem řada velkých a malých podnikatelů. Aby však byla společnost s vysokou ziskovostí, nestačí vytvořit firmu a přijímat zaměstnance. Potřebujeme rozvíjet, rozšiřovat nabídku služeb a nabízet zákazníkům vysoce kvalitní produkty.

Výhody a nevýhody podnikání

Mezi výhody patří vysoká ziskovost společnosti se správnou organizací práce. Takové služby jsou velice žádané, takže obvykle není problém najít zákazníky. Také výhody mohou mít na začátku drobné kapitálové investice.

Nevýhody zahrnují velkou konkurenci na trhu. V úvodních fázích práce bude muset pracovat s malými a středními podnikateli. Příjem může být malý, ale získal dobrou pověst a portfolio, což poskytne příležitost najít větší zákazníky.

Typy podobných agentur

Před otevřením společnosti musíte být určit jeho formát. Může to být:

 • agentura s plným cyklem;
 • design-studio (specializují se na vývoj značení, log, stylů a podobně);
 • úzce specializovaná agentura, která se specializuje na jeden z typů reklamy;
 • produkční společnost (výroba vizitek, bannerů, suvenýrů atd.);
 • bayer (reklama v televizi, rozhlasu a dalších médiích).

Firma, která nabízí celou škálu služeb, je snadnější uvolnit se, ale bude vyžadovat spoustu peněz.

Zajímavé informace o tomto druhu podnikání naleznete na následujícím videu:

Možný rozsah služeb

Nyní má reklama různé formy, od tištěných výrobků až po konce s reklamami na internetu. Musíte se rozhodnout, jaké služby budete poskytovat, protože celé spektrum nemusí být pro vás dostupné na začátku.

Mezi tyto služby patří:

 • umístění vnější reklamy, včetně bannerů, štítků a štítů;
 • výroba tiskovin (letáky, brožury, vizitky apod.)
 • umístění informací do médií;
 • provozování propagačních akcí a PR;
 • tvorba videozáznamů a reklam;
 • podpora míst;
 • výroba a distribuce suvenýrů a tak dále.

Chcete-li usnadnit určení směru, musíte studovat trh ve vašem regionu. Zjistěte, jaké typy služeb jsou nejvíce požadovány, jaké služby poskytují vaši konkurenti. Nezapomeňte, že chcete-li zaujmout své zákazníky, musíte jim nabídnout něco nového, něco, co ostatní nemají.

Registrace a potřebné dokumenty

Poté, co jste se rozhodli pro koncept a směr činnosti, musíte zaregistrovat firmu. Pro registraci zvolte jednu z organizačních a právních forem: IP nebo LLC.

Registrace IP bude stát mnohem méně, otevření bude vyžadovat méně času a dokumentů. Nicméně je lepší zpočátku formalizovat společnost ve formě LLC.

Balíček požadovaných dokumentů závisí na zvoleném formuláři. Určit, které dokumenty jsou potřebné, je možné při správě daňové kontroly. Potřebujete také zaplatit státní poplatek:

 • pro IP ve výši 800 rublů;
 • pro OOO ve výši 6500 rublů.

Při registraci společnost musí zaplatit polovinu základního kapitálu (minimální velikost - 10 000 rublů), zatímco druhá polovina je v průběhu prvního roku činnosti firmy zaplaceno.

Podpis dohod s partnery

Ve většině případů musí agentura spolupracovat s výrobními zařízeními. Pokud se například zabýváte tiskem výrobků, potřebujete pracovat s tiskárnou.

Buďte opatrní při hledání partnerů. Nesouhlaste se s první větou. Prozkoumejte podmínky spolupráce podrobně, dozvíte se o pověsti společnosti. To vám v budoucnu pomůže vyhnout se bezohledným partnerům, kteří vás v nejnepříznivějším okamžiku zajistí.

Vyberte místo

Dalším krokem je najít kancelář. Velikost místnosti závisí na tom, kolik lidí v ní bude pracovat. Setkání s klienty se obvykle odehrávají na neutrálním území nebo v prostorách zákazníka. Navzdory tomu je žádoucí, aby kancelář byla umístěna v blízkosti centra města nebo v dobře rozvinutém prostoru.

Ze stejného důvodu se doporučuje provádět některé kosmetické opravy v pronajatých prostorách. Koupit nábytek a vytvářet prezentovatelný vzhled, protože první dojem hraje velmi důležitou roli.

Nákup zařízení

Po dokončení opravy ve vybrané místnosti si můžete zakoupit vybavení. Rozhodně musíte koupit:

 • několik počítačů;
 • tiskárna;
 • Xerox;
 • scanner;
 • telefonní přístroje pro vícekanálovou komunikaci;
 • zařízení pro připojení k Internetu.

Všimněte si, že návrháři potřebují výkonné počítače. Také je třeba se postarat o instalaci potřebného softwaru.

Nábor zaměstnanců

Při náboru zaměstnanců nezapomeňte, že úspěch vaší společnosti závisí na zkušenostech a kvalifikacích zaměstnanců. Abyste minimalizovali riziko bankrotu, věnujte práci personálu se zkušenostmi v oblasti reklamy. Tito pracovníci budou moci vykonávat svou práci kvalitním a časovým způsobem. Kromě toho mají často svou vlastní klientelu, která bude využívat služeb vaší agentury.

Počet zaměstnanců závisí na velikosti firmy a počtu poskytovaných služeb. Pro průměrnou firmu je třeba najmout:

 • tvůrčí ředitel, odpovědný za vývoj nových myšlenek;
 • dva manažeři, která se bude zabývat vyhledáváním zákazníků;
 • dva návrháři, z nichž jedna je zodpovědná za vývoj reklamního produktu a druhá za rozvržení;
 • ředitel, které budou sjednávat se zákazníky a podepisovat dohody s nimi.

Ale účetní v práci k pronájmu není praktický. Je lepší vyhledat pomoc od outsourcingové společnosti.

Je také žádoucí, aby na vyzdvihování bylo několik nezávislých pracovníků. Budou pomáhat designérům pracujícím na plný úvazek při práci v případě nouze.

Pokud máte zájem o otevření tělocvičny v malém městě, přečtěte si tento materiál.

Reklama a vyhledávání zákazníků

Nezapomeňte, že reklamní agentura je také třeba podporovat. Reklama je nejlepší. Můžete použít různé metody, od bannerů až po distribuci e-mailů.

 • Chcete-li najít zákazníky, musíte vytvořit základnu potenciálních zákazníků. Rozhodněte, který průmysl byste chtěli pracovat. Například pro Vás je prioritou rozvoj reklamy pro kavárny a restaurace nebo společnosti specializující se na určitou výrobu.
 • Je třeba napsat jména společností, jejich telefonní čísla a e-maily. Pak je manažer kontaktuje a nabízí služby agentur. Mějte však na paměti, že zákazníci mohou být nalezeni tímto způsobem, pokud jim nabídnete něco nového.
 • Nezapomeňte na takzvané slovo z úst. Pokud děláte svou práci kvalitou, pak vám zákazníci sdělí svým partnerům, kolegům a známým.

Potenciální problémy a řešení

Mnoho agentur zavírá na krátkou dobu po otevření. Záležitost spočívá v tom, že tento druh podnikání má také problematická místa. Pokud však správně přistupujete k řešení možných problémů, vaše firma bude schopna pracovat dlouho a přinášet dobrý příjem.

Hlavním potenciálním problémem je nedostatek zákazníků. Důvodem je velká konkurence v tomto segmentu podnikání. Ale problém je zcela vyřešitelný, potřebujete:

 • zvolit pro společnost chytlavé jméno, aby bylo možné ho snadno vzpomenout;
 • po otevření agentury uveďte informace o nich do adresářů města, jak často je využívá mnoho potenciálních zákazníků;
 • na začátku pracovat s malými a středními podnikateli, aby získali zkušenosti a pověst, což umožní uzavřít dohodu s velkými a prestižními zákazníky.

Náklady na zahájení a aktuální činnosti

Investice na začátku závisí na velikosti firmy, počtu zaměstnanců a dalších faktorech. Níže jsou přibližné náklady:

 • pronájem prostor - 60 tisíc rublů;
 • oprava kanceláře - 25 tisíc rublů;
 • nákup nábytku - z 25 tisíc rublů;
 • Připojení k internetu a telefonní komunikace - až 10 tisíc rublů;
 • nákup vybavení - od 125 tisíc rublů.

Po prvním měsíci práce je nutné platit platy zaměstnancům:

 • ředitel - 30-40 tisíc rublů;
 • designéři - 20-25 tisíc rublů každý;
 • manažery - 10-12 tisíc +% transakcí.

Musíte také platit za účetní služby (5 tisíc rublů), přidělit finanční prostředky na pojistné, platit daně, telefon, internet, nákupní zásoby.

Výpočet ziskovosti projektu

Vypočítejte, kolik příjmů vaše firma přinese, je obtížné. To je způsobeno skutečností, že každá agentura nezávisle nastavuje přirážky, ale obvykle Nejméně 40% hodnoty objednávky představuje zisk. Navíc je ziskovost ovlivněna spoluprací s partnery a jejich cenami za výkon prací.

S průměrným tempem práce a dvěma až třemi objednávkami za týden jsou příjmy společnosti 200-300 tisíc rublů měsíčně. Dobrá firma může dosáhnout zisku až 600 tisíc měsíčně.

Reklamní agentura

Reklamní agentura je obchod, který ne každý podnikatel může. Úspěšná agentura přináší zisk vlastníkovi a mnoho užitečných odkazů. Význam výrobku, který prodáváte, nemůže být příliš zdůrazněn: reklama je nedílnou součástí jakékoli jiné činnosti. Jak otevřít reklamní agenturu, která skutečně "posune" obchod a přinese stabilní příjem, který si přečtete v našem materiálu.

Výhody pro všechny

Zákazníci se znovu a znovu obracejí na reklamní agenturu, jejíž práce jim přinesla zisk, a ústní slovo s dobrými recenzemi vede nové zákazníky. S cílem nejen přežít, ale i uspět, je třeba studovat trhy, reklamní činnost, naučit se rozumět lidem. Počáteční náklady nejsou tak velké, takže se podnik může vyplatit a po 3 měsících.

Cílovou skupinou reklamní agentury budou zpočátku majitelé malých a středních firem. Vydávání v oblastech, jako je reklama na billboardech, televizi, v lesklých časopisech, se můžete dostat i klientům velkých společností. Hledání přístupu ke každému partnerovi je prioritou nově otevřené reklamní agentury.

Tvůrce společnosti je lepší začít s prací reklamní agentury. To poskytne potřebné dovednosti, které pomohou v podnikání. Podnatorev, volat inzerenty a spolupracovat s nimi, přijmout ubytování, nabídnout to majitelům reklamního prostoru. Obdržíte slevu přibližně 25%, což je rozdíl mezi poplatkem zákazníka a cenou majitele oblasti - vaším příjmem a počátečním kapitálem. Při takových jednáních je užitečné ukázat širokou klientskou základnu, i když to není zcela pravdivé.

Příprava na otevření

Takže máte počáteční kapitál a založíte kontakty s majiteli reklamních platforem. Nyní můžete vytvořit svou agenturu.

 1. Zaregistrujte IP, pak můžete rozšířit na LLC. Práce na nezapomenutelném jménu: tak projevíte profesionalitu.
 2. Přihlaste se k účtu ve federální daňové službě.
 3. Studovat zákon o reklamě. Znalost právního základu vašich činností pomůže vyhnout se problémům se zákonem.
 4. Pronájem malých kancelářských prostor, ve kterých budou zaměstnanci pracovat. Zákazníkům, které jste si poprvé vybrali, nemůžete dosud utrácet spoustu peněz na dokončení. Jen se postarat o umístění, které je pro zaměstnance příznivé.
 5. Koupit zařízení nebo uzavřít smlouvu s tiskárnami pro výrobu reklamy.
 6. Najme zaměstnance.
 7. Vytvořte webové stránky se vzorkami děl a cen, najděte si se do specializovaných adresářů, posílejte dopisy se vzorkami. Hlavní metody propagace agentury - komunikace (vaše a vaše zaměstnance) a volání potenciálních zaměstnavatelů.

Reklamní činnost zevnitř

Agentura práce

Obecně platí, že práce reklamní agentury jsou neustálé kontakty, vytváření sítí, průzkum trhu, vývoj originálních produktů, sběr portfolia. Umožní vám to zajímat představitele velkého obchodu. Určeno podle stupnice agentury a zaměstnanců, nezapomeňte: podnik s třemi zaměstnanci nepřežije soutěž, prostě nebude mít čas na všechny případy. Střední reklamní agentura zaměstnává zhruba deset lidí (návrháři, projektoví manažeři, copywriteri).

Nutné věci

Pro první měsíce práce budete potřebovat profesionální počítače pro návrháře a software, laserovou tiskárnu, skener, kopírku. Pokud je tiskárna inkoustová, zničení inkoustu pomůže vyhnout se souvislému systému napájení inkoustu. Nicméně je lepší dát tisku profesionálům. Je to levnější.

Dalším bodem výdajů je nákup dat o médiích po několika měsících, protože měsíční předplatné může stát 50 000 rublů. Zůstává na tom, abyste se připojili k telefonu a internetu a přemýšlet o budoucnosti - o nákupu zařízení pro vytváření materiálové reklamy, například o plotru. Postupně se rozšiřuje sada speciálních zařízení v závislosti na poskytovaných službách.

Zaměstnanci začínají ředitelem a obchodními manažery. Provádíte obecné řízení, manažeři pracují se současnými klienty a hledají nové. Zvýrazněte kreativní ředitele, který vyvíjí nové koncepty. Pro technickou práci a každodenní kreativitu můžete najmout stálé zaměstnance, nebo můžete - na volné noze. Pravidelní zaměstnanci se začínají vylučovat a opakovat a pravidelná změna pracujících na volné noze pomůže udržet si novinky. Problémem je, že externí pracovníci obvykle pracují na dálku a je obtížnější ovládat zaměstnance.

Outsourcingová společnost se bude zabývat účetnictvím. Je žádoucí zapojit stálé zaměstnance se zkušenostmi a řadu pravidelných zákazníků. Manažeři budou potřebovat schopnost porozumět lidem, společenskou povahu, odolnost proti stresu. Základní platba za práci je procentní podíl na objednávkách kromě platu.

Agentura služby

I když aktivně prodáváte na deseti nejlepších typech reklamních služeb, je nejlepší se zaměřit na 2-3 typy (alespoň zpočátku) a posílit svou pozici v nich. Takže budete účinněji sledovat trh. Zaznamenáváme několik pozic:

 • Venkovní reklama: transparenty, sloupky, štítky, znaky, bannery, volumetrická písmena, světelné boxy, plazmové panely.
 • Polygrafie: vizitky, brožury, letáky, plakáty, menu.
 • Média: tisk, média (videa, plazivá linka).
 • Veřejná místa: Televize v nákupním centru, MHD, výtahy.
 • Internet: elektronické referenční služby, reklama na stránkách, vývoj a propagace stránek.
 • Branding: loga, ochranné známky.
 • Event marketing: pořádání prezentací, PR akcí, výstav, veletrhů, seminářů.
 • Akce BTL (ochutnávky a další vzorky zboží).

Jak si vybrat služby agentury? Největší poptávkou je tisk, plakáty, branding, reklama v médiích. Prodej malým podnikům je jednodušší, ale získáváte velký zisk z velkých podniků. A korporace se zajímají o událostní marketing, BTL a vysoce kvalitní design.

Nakonec,

Cesta od reklamního agenta k úspěšné agentuře je získáním potřebných dovedností, přilákáním talentovaných zaměstnanců a vytvářením vazeb. Vytvořte pohodlné podmínky pro své zaměstnance a klienty a prozkoumejte trh a konkurenty sami.

Krize zasáhla především agentury, protože firmy ušetřily reklamu. Můžete to snadno vyhnout, pokud nabízíte originální koncepce za rozumnou cenu. Nezapomeňte však na lidský faktor podnikání: vaše úspěšná spojení se mohou vypařit kvůli jedné chybě.

Co potřebujete k otevření reklamní agentury?

Různé firmy téměř každý den využívají pomoc reklamních firem. Důvodem je, že reklama zvyšuje zisky, popularitu produktů. To vše vede k tomu, že reklamní činnost je jedním z nejvýnosnějších. V některých případech může jeho ziskovost dosahovat 100% nebo více. Hlavním úkolem je úspěšně zvolit směr společnosti a zvolit správný personál.

Hlavní oblasti práce

Nabídka služeb poskytovaných reklamní společností je velmi široká. To zahrnuje:

 • Branding - zahrnuje vývoj ochranné známky, prvky podnikové identity, slogan.
 • Event marketing - pořádání akcí: prezentace, semináře, summity, výstavy, veletrhy.
 • BTL - reklamní akce, během nichž se spotřebitelé mohou seznámit s jakostí zboží.
 • Reklamní umístění a tvorba - štítky, stojany, letáky, umístění informací na internetu.
 • Vykonávání organizačních prací - hledání umělců, umístění nebo distribuce hotových reklamních materiálů.
 • Obsah reklamních platforem - internetové stránky, billboardy, reklamní obrazovky.

Bez ohledu na typ reklamní společnosti je jeho hlavním úkolem propagovat zboží a služby na trhu. Reklamační společnost může poskytovat všechny tyto služby nebo se specializovat na několi.

Společnosti, které současně poskytují služby pro tvorbu a další distribuci propagačních produktů, se nazývají reklamní agentury s plným cyklem.

Registrace agentury

Před zahájením práce musí být zaregistrována každá společnost. Ale je to důležité, pokud opravdu otevřete vaši firmu s personálem zaměstnanců. Nejprve se můžete zabývat reklamou jako reklamní agent. Registrace není pro tento účel vyžadována.

Takže před otevřením společnosti potřebujete:

 1. Použijte daňovou kontrolu a vyberte registrační formulář pro IP nebo LLC. V tomto případě je třeba mít na zřeteli, že v případě registrace IP nebudete moci poskytovat služby velkým společnostem, tedy právnickým osobám.
 2. Než začnete pracovat, je nutné se seznámit s federálním zákonem "On Advertising" a všemi změnami, které jsou k němu provedeny.
 3. Také je nutné seznámit se s legislativními zákony na místní úrovni. V některých městech existují určitá omezení pro umístění venkovní reklamy.

Navíc je nutné společně s právníkem vypracovat vzorovou dohodu, která stanoví práva a povinnosti stran, platbu (nejlépe krok za krokem), případy, kdy může být smlouva porušena, kompenzace.

Pokoje a zařízení

Na začátku práce nebudete potřebovat pokoj. V podstatě klienti nepřicházejí do kanceláře společnosti, často se k nim dostávají manažeri reklamy. Hlavní problémy jsou vyřešeny v telefonním režimu.

Potřeba kanceláře se objeví v případě, že zaměstnanci společnosti jsou 5 nebo více osob. Toto je místo, kde můžete naplánovat schůzku s klientem, diskutovat o všech problémech s ním a shromáždit celý tým pro přidělení odpovědnosti. Kancelář navíc ukládá veškerou potřebnou dokumentaci a zařízení se nachází.

V počáteční fázi budete potřebovat minimální vybavení. To zahrnuje:

 • počítač pro návrháře;
 • tiskárna;
 • scanner;
 • kopírovací stroj;
 • telefon;
 • internet;

V budoucnu si můžete zakoupit další vybavení - video a audio vybavení pro natáčení reklam, risograf a tiskových strojů pro tisk velkých plakátů atd.

Zaměstnanci agentury

Následující zaměstnanci by měli být v týmu reklamní agentury:

 • Návrhář - průměrná mzda je 15 000 až 20 000 rublů.
 • Make-up artist - 15 000 rublů.
 • Stvořitel nebo specialista na tvorbu konceptu propagačních produktů - 20 000 rublů.
 • Ředitel - 30 000 rublů.
 • Prodejci nebo obchodní ředitelé - 10 000 rublů. Je žádoucí přidat procento tržeb. Díky tomu je možné motivovat zaměstnance za vysokou kvalitu práce.
 • Účastník - zde je možné zaměstnat osobu v kombinaci nebo na částečný úvazek. Průměrná mzda činí 5 000 až 10 000 rublů.

Při výběru personálu je třeba zvážit následující vlastnosti:

 • společenská schopnost;
 • odolnost proti stresu;
 • schopnost porozumět lidem a mít alespoň základní znalosti o psychologii.
 • přednostně i znalost grafických editorů - Corel a Photoshop.

Nezapomeňte, že vytváření reklamy je kreativní proces, který vyžaduje spoustu imaginace.

Hlavní místa pro reklamu

Kde mohu inzerovat? Existuje spousta možností, z nichž hlavní jsou:

 • V televizi. Nejzákladnějšími metodami jsou běžící čára, video. Ve větším měřítku můžete v sérii nabídnout "skrytou reklamu". V některých sitcomu hrdinové propagují jeden nebo jiný produkt - ovoce, vitamíny, oblečení.
 • Rádio. To zahrnuje přípravu a další uzavření rozhlasové smlouvy o umístění těchto reklamních informací.
 • Noviny a časopisy. Úkolem reklamní kampaně je nejen souhlasit s tištěnou publikací o umístění požadovaných informací, ale také připravit rozvržení reklam - textových i grafických.
 • Polygrafické výrobky - vizitky, brožury, letáky. Vyžaduje spolupráci s tištěnými studiami, které mohou vyvíjet a tisknout propagační produkty.
 • Ubytování na internetu. Pokud reklamní společnost uzavře smlouvu na pronájem reklamních pruhů a bannerů na populárních internetových stránkách regionu. Zahrnuje také informace o podnikání v různých katalozích.
 • Venkovní reklama - tisk bannerů, pilířů, štítků. Je také nutné kontaktovat specialisty. Později si můžete zakoupit potřebné vybavení k vytvoření tohoto druhu propagačních produktů.
 • Reklama na plazmových panelech, bigboardech a zastávkách, nákupních centrech. Musíte spolupracovat s majiteli reklamních ploch nebo si je zakoupit. Opět můžete něco udělat později.
 • Výroba suvenýrů - šálky, hrnky, lžíce, odznaky, trička.

Přibližné ceny za služby

Jaké mohou být náklady na poskytované služby? Nabízíme vám minimální cenu, z níž můžete stavět.

 • Psaní skriptu pro reklamní klip - 12 000 rublů.
 • Vývoj loga nebo ochranné známky je 30 000 rublů.
 • Rozvoj podnikového stylu - 70 000 rublů.
 • Vytvoření rozvržení reklamy v časopise - 12 000
 • Rozložení panelové reklamy je 8 000 rublů.
 • Vytvoření šablony firemního časopisu - 25 000 rublů.
 • Organizace různých akcí - 50 000 - 100 000 rublů.
 • Distribuce letáků, rozesílání reklam - 500 rublů na 100 kopií.

Procento inzerce v tisku s pomocí venkovní reklamy - 10-20% nákladů specifikovaných majitelem reklamní platformy.

Vyhledávání zákazníků

Jak již bylo řečeno, hlavní věcí pro reklamní agenturu je klientská základna. Je sestavena voláním firem a organizací působících ve městě a regionu. Mělo by být metodické vyzvat potenciální zákazníky tím, že jim nabídnou své služby. Můžete použít různé adresáře firem, telefonní seznamy, novinové reklamy.

Při volání je třeba mít na paměti, že rozvrh práce podniků - často od 9:00 do 17:00, při obědě od 13:00 do 14:00 - často přerušuje.

Pro volání je nejlepší mít samostatný mobilní telefon a označit jej při podepisování smluv jako hlavní.

Měla by být připravena na skutečnost, že v průměru z deseti podniků pouze 2-3 spolupracují. Ale i malý počet pravidelných zákazníků může přinést impozantní příjem.

Co se týče reklamní agentury - je lepší používat standardní metody - inzerce prostřednictvím letáků, billboardů. Rovněž neubližuje reklamní agentuře.

Otevření agentury s malými investicemi

Pokud nemáte dostatek peněz k otevření plnohodnotné společnosti, můžete začít malé. Než začnete společnost od začátku, musíte udělat hodně práce. Skládá se z následujících fází:

 1. Seznámení se službami trhu ve vašem regionu. Základem tohoto procesu je přímá práce se zákazníky a prodej služeb. Chcete-li to udělat, nemusíte kupovat kancelář a zařízení, najat zaměstnance. Stačí se vyzkoušet v roli zprostředkovatele mezi zákazníkem a umělci. Registrace a nábor podniků v této fázi se nevyžadují. V první řadě musíte volat všechny společnosti působící v oblasti reklamy a vyjednávat s nimi o práci na volné noze jako reklamní agent. Poté najdete zákazníky a působí jako zprostředkovatel mezi zákazníky a exekutory. Ve skutečnosti obdržíte procento uzavřených smluv.
 2. Studovat trh nabídky a poptávky na vlastní zkušenosti. Musíte pochopit, jaké služby jsou v poptávce, které nejsou. Na základě toho je možné sestavit přibližný seznam služeb, které budoucí agentura poskytne.
 3. Zvýšení aktiv. V průběhu práce musíte hromadit nejen peníze na otevření budoucí společnosti, ale také vytvořit klientskou základnu, základnu těch reklamních platforem, se kterými budete v budoucnu spolupracovat.
 4. Zaregistrujte a najděte zaměstnance. Poté, co máte vlastní zákaznickou základnu, můžete najmout první zaměstnance, zajistit společnost a hledat kancelářské prostory.
 5. Zapojte se do propagace a reklamy. Po otevření společnosti musíte poskytnout reklamu, vytvořit své stránky nebo stránku v sociálních sítích.

Jaké jsou náklady a ziskovost?

Zahrnout do obchodního plánu reklamní agentury položku nákladů a zisku. Bude vyhovovat jak malé agentuře, která poskytuje minimální balíček služeb, tak kompletní reklamní agenturu.

Výdaje

 • Pronájem prostor - 50 000 rublů měsíčně.
 • Registrace podniku - 10 000 rublů.
 • Oprava - 50 000 rublů.
 • Nákup nábytku - 75 000 rublů.
 • Nákup zařízení - 100 000 rublů.
 • Jiné malé výdaje - 20 000 kormidel.

Celkové výdaje: 305 000 rublů.

Poskytujeme pouze seznam hlavních nákladů na nákup zařízení na začátku firmy. Samozřejmě, později si můžete koupit další potřebné vybavení, vybavit vlastní tiskárnu, koupit reklamní plošiny na ulicích města.

Příjem

Kolik můžu získat v mé reklamní agentuře? Vše závisí na počtu klientů, na seznamu nabízených služeb. Průměrný zisk v počátečních fázích je v průměru 50 000 až 100 000 rublů za měsíc, po několika letech práce až do výše 1 000 000 rublů.

To je věřil, že s řádným obchodním řízením, ziskovost agentury může kolísat v rozmezí 60-100%.

Video: Co potřebujete k založení reklamní agentury?

Zjistěte, co potřebujete k otevření vlastní reklamní agentury od nuly - zařízení, zaměstnanci. Jak najít první klienty, co hledat při přípravě smluv a jiných triviálů:

Vlastní reklamní agentura může přinést spoustu zisku se správným přístupem k organizaci své práce. Je velmi snadné otevřít firmu od začátku - stačí začít jako bezplatný reklamní agent a po sestavení vlastní klientské základny pokračovat v registraci a založit si vlastní reklamní agenturu.

Jak otevřít reklamní agenturu?

Nechcete dělat prodej a výroba není pro vás? Zeptejte se, jak funguje reklamní činnost. Možná by vám tento způsob výdělku vyhovoval.

♦ Kapitálové investice - 700 000 rublů
♦ zpětná platba - do 1 roku

Tam je mylná představa, že kreativní lidé nikdy nebudou moci otevřít ziskové podnikání a naopak podnikatele, zcela postrádající představivost a nikdy nedojde tvůrčí spuštění přednost staré osvědčené postupy.

Existuje však oblast činnosti, která spojuje tvořivost a podnikání, které se hodí jak pro "fyziky", tak pro "lyricisty", což je docela snadné začít od začátku.

Jedná se o reklamní činnost.

Pokud se nechcete zabývat nákupem a prodejem a výroba není pro vás, pak se zeptejte, jak otevřít reklamní agenturu.

Možná, tento tvůrčí a zajímavý způsob vydělávání peněz vám vyhovuje.

Reklamní činnost: co to je a jak ji otevřít


Fráze "reklamní agentura" je nám známa, ale velmi často ji chápeme vlastním způsobem, protože tato reklamní činnost je podnik, který svou činnost vykonává v různých směrech:

 • distribuuje venkovní reklamu;
 • propaguje produkt v médiích;
 • vedení PR společností, včetně - a politických;
 • inzeruje svého klienta na internetu;
 • provádí SMS marketing.

Jedná se o typ činnosti, kterou většina reklamních agentur dělá.

Domácí podnikatelé, kteří chtějí otevřít reklamní činnost, se často zaměřují na jednu věc.

Mají dlouhou myšlenku, kde začít, a nakonec začnou, aby se zapojily své zákaznické zálohu na internetu (nejslibnější a levný způsob, jak na reklamu), anebo uspořádat PR agenturu, které se zabývají podporou nejnovější značku, politiku či hvězdy.

Na jedné straně je výhodné otevřít vysoce specializovanou agenturu, protože nemusíte najmout velký personál ani pronajmout obří kancelář.

Na druhou stranu existuje riziko, že nebudete schopni vytvořit klientskou základnu, protože jen málo z těch, kteří potřebují reklamu, uzavře smlouvu s několika agenturami, aby propagovala svůj produkt různými způsoby.

Jak by měla reklamní agentura fungovat, pokud se rozhodnu otevřít?


Majitelé reklamních firem mají dvě možnosti:

 1. Propagovat jednoho klienta různými způsoby.
 2. Vytvořit základnu mnoha zákazníků s různou ziskovostí.

První možnost není v naší zemi příliš populární, s výjimkou toho, že jde o politickou PR kampaň (často reklamní agentury vytváří konkrétní politik, aby se prosazoval jako milovaný).

V zahraničí se výrobní giganti raději obávají, že lidé z oblasti PR se zaměřují pouze na reklamu svých značek, aniž by byli roztříštěni na jiné.

To je důvod, proč takové společnosti jako Coca-Cola, Pepsi a další vědí, kde začít dobývat trh další země: od otevření pobočky reklamní agentury v tomto státě.

Pokud se rozhodnete otevřít reklamní agenturu od začátku, nemusíte si vybrat okamžitě, úzký nebo široký profil, který bude mít.

Pro vás, hlavní věc - začít tvořit zákaznickou základnu, a dále orient jste: moci vyzvednout velkou rybu, že se bude zabývat pouze s podporou, pokud tomu tak není - a může to být dobrý nápad, aby malý zákazník, hlavní věc, že ​​jste:

 • reklamní prostor (smlouvy s médii, stránky atd.);
 • zaměstnanci, kteří jsou schopni vytvořit bezvadný a tvůrčí PR produkt;
 • stavby (bannery, kostky a jiné);
 • běžné technické vybavení;
 • partnerské vztahy s tiskárnami, které rychle a efektivně vytisknou výrobky, které jste vytvořili ve velkých vydáních.

Bez kterého nemůžete otevřít reklamní agenturu?

Zajímavý fakt:
Ve světě stojí reklama více než 500 miliard dolarů ročně.

Reklamní činnost je jedinečná svým druhem.

Za účelem otevření reklamní agentury je žádoucí mít vhodnou kvalitu, mezi hlavní patří:

Musíte být kreativní osoba s bohatou představivostí.
Pokud jste beznadějný "fyzik", nebudete moci ovládat akce vašich podřízených.

V reklamní činnosti existují různé kopie.
Někdy je třeba výrobky několikrát měnit, dokud zákazníkovi nepřejete.
A zákazník vyjádří svou nespokojenost není vždy zdvořilý a tolerantní.
Podnikatelé se setkávají s různými exempláři a potřebují se naučit, jak najít společný jazyk se všemi.

Buď dobrý psycholog.

Opět musíte jednat s různými zákazníky.
Někteří přijdou k tobě s ready-made nápady, čeká na kvalitu jejich implementace v reklamě na tyto produkty, zatímco jiní se obrátit na vás se slovy „já chci to, já nevím, co‚a budete muset rychle vyhodnotit zákazníka pochopit, co potřebuje nabídnout.

Budete muset vypořádat s lidmi hodně a pokud se začnete červenat ve společnosti cizinců, pak je smysluplné přemýšlet o neotevření reklamní agentury, ale o něco jiného.
Bez komunikace v této záležitosti to nemůže udělat.

Buď dobrý manažer.

Reklamní činnost je stále obchodem.
Pokud máte nápady, ale nedokážete organizovat práci zaměstnanců, vypočítat výnosy, uhádnout náklady, pokud je to možné, vaše agentura se rychle vyhoří.

Samozřejmě, nedostatek těchto kvalit nemusí nutně bránit v tom, aby jste otevřeli reklamní agenturu.

Můžete najmout osoby, které budou mít všechny potřebné vlastnosti pro reklamní činnost.

Ale je lepší, když šéf dá příklad pro své podřízené a je dobře zběhlý v podnikání, s nímž se zabývá, což nelze říci o mnoha nešťastných podnikatelích.

5 tipů, jak začít reklamní činnost

Pokud se rozhodnete otevřít reklamní agenturu od začátku, možná budete chtít využít rady odborníků, kteří vědí, kde začít podnikat, abyste mohli rychle získat zákaznickou základnu a získat první zisk:

 1. Zamyslete se nad kreativním názvem vaší firmy.
  Zákazníci budou věnovat pozornost názvu vaší společnosti.
  Budou rozumět: pokud nemůžete přijít s zajímavým názvem pro vaši společnost, jak můžete vytvořit pro ně kreativní a efektivní reklamní kampaň.
  Název agentury by měl být krátký, nezapomenutelný a snadno spadat na produkty, které budete používat k propagaci vaší firmy.
 2. Nespěchejte den poté, co jste se rozhodli otevřít reklamní agenturu, zkuste zachytit "velkou rybu".
  Práce s malými společnostmi, které pro ně provádějí malé objednávky.
  Získáte tak zkušenosti a učíte se lépe porozumět zákazníkovi.
 3. Nabízejí svým zákazníkům potenciální zákazníky a mluví o jejich jedinečnosti.
  Nemůžete, volat zákazníky, říkat stejnou věc po telefonu: "Dobrý den. Mnohé jméno je Ivan Ivanovič.
  Rozhodla jsem se otevřít reklamní agenturu a nabídnout vám služby. " Řekni mi, co se přesně liší od svých konkurentů.
 4. Ujistěte se, že jste studovali své konkurenty: reklamní kampaně, které vedly, cenovou politiku, co bylo potěšeno a nespokojeno se svými zákazníky (pokud je to možné) atd.
  To vám pomůže vyhnout se běžným chybám v práci.
 5. Nezapomeňte, že reklamní činnost také musí být inzerována.

Jak inzerovat reklamní agenturu, kterou jste se rozhodli otevřít?

Bude zajímavé:
Poté, co reklama žvýkaček začala trvat dva podložky najednou, jejich tržby se zdvojnásobily, stejně jako běžní lidé.

Majitelé nové reklamní firmy se okamžitě potýkají s problémem: kde hledat hotovostní klienty, aby se v krátké době vrátili počáteční investice.

Nejúčinnějšími způsoby propagace nové agentury jsou:

Vezmete vaše město katalogovým firmám a začít metodicky jim zazvoní, informuje, že ve vašem městě konečně otevřely jedinečnou reklamní agenturu, která může vést efektivní a originální PR kampaň od nuly.

Potřebujete získat e-mailové adresy podniků vašeho města a poslat jim dopisy s návrhem spolupráce.
Práce na textu dopisu pro zavření klienta z prvních řádků, jinak vaše zpráva bude v koši před čtením.

Hromadná média.

Přizpůsobené texty a reklamy v médiích jsou drahé, ale stále jsou účinným způsobem propagace.

Bannery, kostky, vývěsky, atd.
Hlavní věc, že ​​vaše reklama byla zajímavá a přitahovala pozornost.

Nepodceňujte jejich sílu při šíření informací, které potřebujete.

Jeden spokojený zákazník řekne jinému spokojenému zákazníkovi o vynikající reklamní agentuře, která se otevřela, a rychle vytvoříte klientskou základnu.

A reklamní agentura by ráda otevřela vlastní webové stránky se seznamem služeb, vzorky produktů, cenami, seznamem klientů, pro které jste měli výbornou kampaň a kontaktní informace.

Přítomnost webu okamžitě naznačuje, že jste vážnou společností, s kterou se můžete vyrovnat.

Jak otevřít reklamní agenturu: vyhlídky kalendáře

Spuštění spuštění reklamní činnost, nevyžaduje dlouhý přípravný proces.

Pokud se rozhodnete otevřít agenturu, musíte se postarat o standardní etapy: registraci, nalezení správných kancelářských prostor, nábor zaměstnanců, nákup zařízení a nalezení zákazníků.

Pokud rychle provedete všechny výše uvedené kroky a získáte inteligentní pomocníky, můžete začít spouštění od začátku po dobu 5 měsíců, v extrémních případech - po dobu šesti měsíců.

Reklamní činnost - kde začít?

 • 1 Výhody a nevýhody reklamní činnosti
 • 2 Typy reklamních agentur
 • 3 Jak otevřít reklamní agenturu od začátku?
  • 3.1 Registrace podniku
  • 3.2 Hledání pokojů
  • 3.3 Nákup zařízení
  • 3.4 Přitažlivost pracovníků
 • 4 Reklama reklamní agentury
 • 5 Reklamní agentura - obchodní plán
 • 6 Jak vydržet konkurenci v reklamní činnosti?

Potenciál podnikání v reklamě je obtížné podceňovat, protože každý rok se zvyšuje počet firem a firem a všichni musí podporovat své služby. Tato skutečnost začíná podnikatelé uvažovat o otevření svého podnikání v této oblasti. Poptávka po reklamě je už mnoho let vysoká, kromě toho je objednávána jak velkými korporacemi, tak malými soukromými společnostmi.

Výhody a nevýhody reklamní činnosti

Pokud je záměrný podnikatel odhodlán otevřít reklamní agenturu od začátku, musí si uvědomit všechny výhody a nevýhody tohoto podnikání. Především je nutné přidělit rychlou návratnost počátečních investic, protože se správnou organizací práce podniku lze vrátit investice do 3-5 měsíců a jít na plus.

To lze snadno vysvětlit velmi vysokou poptávkou po službách reklamních společností. Dokonce i v obtížné ekonomické situaci pokračují v práci malé a střední podniky a velké organizace a zvýšení poptávky spotřebitelů po jejich produktech a službách je možné pouze prostřednictvím odborného postupu. Mezi výhody této činnosti patří:

 • vysoké náklady na reklamní služby;
 • možnost otevření agentury s minimálními finančními investicemi;
 • stabilní zisk za přítomnosti stálých zákazníků;
 • nedostatek přísného zeměpisného rámce pro fungování podniku.

Obchodování s reklamou je ideální pro tvůrce, kteří mohou vytvářet kreativní nápady, protože tato funkce umožní podnikateli vytvořit jedinečný požadovaný produkt a najít velké množství pravidelných zákazníků.

Majitelé komerčních organizací chápou důležitost provádění efektivních reklamních kampaní, a proto jim přidělují pevné rozpočty. Z tohoto důvodu je nesmírně důležité najít velké množství pravidelných zákazníků, kteří agentuře po dlouhou dobu poskytnou komfortní existenci. Nebudou žádné velké investice na start, takže podnikatelé mohou otevřít svůj podnik s minimálními investicemi bez velkých obtíží.

Navzdory slibnému podnikání v oblasti reklamy však tento typ činnosti má vážnou nevýhodu - vysokou úroveň hospodářské soutěže. Chcete-li úspěšně pracovat tímto směrem, je třeba pečlivě uvažovat o tom, jaké služby bude poskytovat reklamní agentura a jak ji může zajímat cílové publikum.

Důležité: neboť v reklamní činnosti existuje značná konkurence, mnoho agentur začíná v počáteční fázi své spolupráce spolupráci s malými a středními organizacemi. Zisk v prvních měsících bude zanedbatelný, nicméně poskytuje příležitost vytvořit portfolio mladé společnosti, získat pověst na trhu marketingových služeb a následně najít velké zákazníky.

Typy reklamních agentur

Podnikatelé by měli vědět, že reklamní činnost od začátku by měla začínat výběrem formátu budoucího podniku a určením směru jeho činnosti. Podmíněně lze všechny agentury rozdělit na výrobní firmy a distribuční společnosti. Velké organizace úspěšně spojují produkci konkrétního produktu (značky, brožury, bannery, billboardy atd.) A reklamní kampaně. Malé podniky se zpravidla specializují pouze na jednu věc.

 • Full-service reklamní agentury. Takové organizace poskytují svým zákazníkům celou řadu služeb v oblasti propagace konkrétních produktů. Provádí analýzu trhu v určité oblasti a vyvíjí strategie pro realizaci reklamní kampaně. Zákazníkům jsou nabízeny všechny druhy mediálních služeb, například propagace produktu v médiích nebo prostřednictvím internetu. Takové podniky mají také vlastní výrobní kapacity pro výrobu venkovní reklamy a dalších výrobků s následným umístěním. Pro realizaci složitých projektů mohou být zapojeny třetí strany (v rámci subdodávky).
 • Specializovaná RA. Takové firmy se specializují na práci s určitým publikem nebo na vykonávání jakýchkoli funkcí. Například se mohou zabývat získáváním a dodáváním různých reklamních materiálů zákazníkům. Také existují agentury, které působí v různých sférách: design, propagace všech druhů společenských akcí atd. Ve skutečnosti takové firmy provádějí určité fáze celého cyklu reklamní kampaně a v podstatě úzce spolupracují s jinými organizacemi (například může to být agentura pro dovolenou).
 • Společnosti BTL. Agentury BTL se specializují na organizaci a pořádání akcí a různých akcí.
 • Firmy - mediální prodejci. Představují firmy, které se zabývají nákupem / prodejem reklamního prostoru.

Důležité: Služby agentur propagujících produkty na internetu využívají velký úspěch různých organizací. Například profesionálně naladěná domácí reklama může výrazně zvýšit tržby v krátkém časovém období.

Jak otevřít reklamní agenturu od začátku?

Podívejme se na základní fáze.

Obchodní registrace

Chcete-li začít podnikat, musíte zaregistrovat podnik. Pokud plánujete otevřít malou agenturu, IP je vhodné. Při registraci je nutné požádat kancelář FNS a podat žádost.

Měli byste také uvést kód OKVED 74.40 - "Reklamní činnost", platit státní službu a otevřít bankovní účet. Můžete zaregistrovat svou agenturu jako LLC, která vám umožní spolupracovat s velkými organizacemi. Náklady na vydávání povolení se pohybují od 1 tis. Rublů (IP).

Hledání pokojů

Chcete-li otevřít vlastní kancelář, budete si muset pronajmout kancelářský prostor. Jeho velikost závisí na počtu zaměstnanců, kteří budou ve společnosti pracovat. Setkání se zákazníky se uskuteční především na neutrálním území, ale můžete je uspořádat ve své vlastní zemi, a proto byste měli zajistit tyto podmínky. Náklady na pronájem oblasti 30 m? kolísá v mezích 15 tisíc rublů měsíčně. To také není bolet, aby kosmetické opravy kanceláře, která bude stát 30 tisíc rublů.

Důležité: kancelář by měla být umístěna tak, aby se potenciální zákazníci mohli snadno dostat a najít reklamní agenturu.

Nákup zařízení

K vybavení kanceláře bude muset podnikatel nakupovat měkký a skříňový nábytek, počítače a kancelářské vybavení (tiskárna, skener, kopírka). V závislosti na počtu designérů je třeba zakoupit několik výkonných počítačů. Počítačová zařízení pro reklamní činnost musí mít profesionální software, který umožní provádět projekty jakékoliv složitosti. Také je třeba se starat o provozovatelnost komunikací, vysokorychlostního internetu a telefonní vícekanálové komunikace. Náklady na vybavení pro malou agenturu se pohybují v rozmezí 130 tisíc rublů.

Atrakce personálu

V reklamní činnosti je nesmírně důležité úspěšně vybrat pracovníky, protože jejich profesionalita bude záviset nejen na kvalitě služeb, ale také na úspěchu agentury. Doporučujeme najmout zkušené lidi. Tito odborníci mají vlastní zákaznickou základnu.

Pokud jde o návrháře, musí mít talent a schopnost přemýšlet mimo krabici. Zaměstnanci malého podniku obecně zahrnují:

 • tvůrčí ředitel - 20 tisíc rublů;
 • manažer - 15 tisíc rublů;
 • designér - 20 tisíc rublů.

Účetnictví společnosti může být přiděleno vzdáleným zaměstnancům, kteří budou muset přidělit zhruba 5 tisíc měsíčně. Celkem - náklady na plat stát je 60 tisíc rublů měsíčně.

Reklamní agentura

Chcete-li propagovat svou vlastní agenturu, podnikatel bude muset použít řadu efektivních reklamních kanálů. Patří sem:

 • studené hovory;
 • reklama v médiích;
 • propagace vlastního webu na internetu;
 • vytvoření tematické komunity v sociálních sítích;
 • venkovní plochy.

Správce klientů by měl být poučen, aby našel potenciální zákazníky. Jedním z účinných způsobů, jak sbírat vlastní základnu, je uskutečňovat studená volání. Reklamní návrh by měl být správně vypracován a informace pro lidi jsou uvedeny v kondenzované podobě. Doporučuje se zaměřit se na jedinečnost služeb a na výhody spolupráce s vaší společností.

Dobrým výsledkem budou reklamy zveřejněné v médiích a městských tiskových médiích. Nemělo by to ublížit registraci agentury v elektronických adresářích, jako je 4Geo, Double Guise a další. Také je nutné vytvořit vizitku reklamní agentury. To přiláká velké množství zákazníků, protože leví podíl informací se šíří prostřednictvím globální sítě. Doporučuje se, aby byl vytvořen ceník, v němž budou uvedeny služby a ceny za ně a umístěte jej na hlavní stránku webu, kde by kromě toho měly být zveřejněny informace o propagačních akcích, slevách a dalších činnostech společnosti.

Vynikající výsledky ukazují pokrok ve společenských sítích, takže vytvoření tematické veřejnosti je prostě nezbytné. Měla by oznamovat účastníkům práci agentury a služeb, aby zajímala zákazníky, aby si od vás objednávali reklamu. Nezapomeňte na velký počet webových stránek a blogů na internetu, které se tak či onak vztahují k tématu inzerce. Musí odesílat reklamy.

Reklamní agentura - obchodní plán

Podnikatelé mohou nezávisle načrtnout podnikatelský plán, který určí velikost počáteční investice, výši povinných měsíčních nákladů a odhadovaný zisk. Počáteční investice budou:

 • registrace podniku - 1 tisíc rublů;
 • pronájem kanceláře - 15 tisíc rublů;
 • kosmetická oprava prostor - 30 tisíc rublů;
 • nákup nábytku - 40 tisíc rublů;
 • připojení internetu a telefonování - 10 tisíc rublů;
 • nákup výpočetní techniky - 130 tisíc rublů.

Celkem - objem počáteční investice bude 226 tisíc rublů. Povinné měsíční náklady:

 • pronájem - 15 tisíc rublů;
 • mzda zaměstnanců je 60 tisíc rublů;
 • daně - 20 tisíc rublů.

Celková výše výdajů je 95 tisíc rublů. Pokud jde o měsíční zisk reklamní agentury, její velikost závisí na směru činnosti, obchodní marži a seznamu poskytovaných služeb. V průměru činí příjmy reklamní organizace přibližně 35-40% nákladů na objednávky. Jak ukazuje praxe, malá společnost je schopna provést několik objednávek týdně, což přináší zhruba 250-300 tisíc rublů měsíčně. Časem může být zisk výrazně vyšší.

Jak vydržet konkurenci v reklamní činnosti?

Statistiky aktivit reklamních agentur naznačují, že většina z nich je v prvním roce práce uzavřena, neschopná vydržet konkurenci. Aby se udrželi nad vodou a úspěšně se rozvíjeli, musí podnikatelé řádně zorganizovat rozvojovou strategii své společnosti.

První věc, kterou musíte udělat, je přijít s památným jménem pro reklamní agenturu. Klient si musí poprvé uvědomit firmu, s níž by chtěl pracovat. Pokud neexistují žádné nápady, můžete kontaktovat společnost specializující se na pojmenování. Náklady na tyto služby se pohybuje mezi 25 až 40 tisíc rublů.

V počáteční fázi práce na silniční agentuře pracuje každý klient, včetně malých organizací. Z tohoto důvodu je nesmírně důležité vytvořit si vlastní dojem o sobě. V každém městě jsou adresáře firem, musíte se v nich registrovat. To umožní mnoha organizacím, aby vás kontaktovali pro služby samotné. Aby se agentura vymanila ze soutěže, musí mít své vlastní jedinečné produkty, které jí umožní získat místo v této oblasti a uspokojit potřeby zákazníků.