Jak začít podnik opravy počítačů

Výpočetní technika pevně vstoupila do našeho života - nyní téměř každá rodina má 2-3 počítače, laptop, tablet. Někteří lidé používají počítače pro zábavu, druhá vydělávají z nich peníze, ostatní ji využívají pro komunikaci a nakupování. Ale technika se dříve nebo později rozpadne a vyžaduje opravu. Počítače se rozkládají mnohem častěji než ostatní domácí spotřebiče, protože jejich výkon závisí na softwaru. Uživatel může z internetu nainstalovat jakýkoli škodlivý program nebo chytit virus a zařízení musí být provedeno pro opravy. Proto služba opravy počítačů přinese vždy zisk.

Úvod

Zvažte, jak otevřít servisní středisko pro opravy počítačů a co je pro to nezbytné. Oprava počítače je ziskové a slibné povolání. Samotná oprava může být rozdělena do dvou typů:

Jednodušší a levnější než první možnost. Zahrnuje obnovu počítačového softwaru (přeinstalování operačního systému, instalace ovladačů, speciální programy, obnovení dat z pevného disku). V případě selhání některých částí počítače jsou jednoduše nahrazeny celými bloky (paměť, základní deska, grafická karta atd.) Bez opravy a pájení.

Fyzická oprava zahrnuje přítomnost pájecí stanice a konstruktéra okruhu, který může pájit kondenzátory, měnit mosty apod. Tato služba nabízí širší škálu oprav, ale ne vždy platí za investice do ní.

Pozor prosím: v počáteční fázi doporučujeme jednat podle prvního schématu, poskytovat software a blokovat opravy počítačů. Když si uvědomíte, že mnoho vašich zákazníků vyžaduje fyzickou opravu součástí, přejděte do druhého schématu.

Seznam služeb

Čím širší je seznam vašich služeb, tím více segmentu trhu pokryjete. Není nutné omezovat pouze na reinstalaci OS - poskytovat i jiné služby nezbytné pro lidi. Standardní služba obvykle poskytuje:

 1. Instalace a reinstalace operačních systémů.
 2. Výběr a instalace ovladačů.
 3. Instalace a konfigurace různých uživatelských programů.
 4. Konfigurace různých modemů.
 5. Instalační software na mobilních telefonech, tabletech, jejich blikání.
 6. Obnova dat z pevného disku při přeinstalaci operačního systému nebo jeho nahrazení.
 7. Preventivní služby (čištění z prachu, zrychlení počítače, odstraňování virů).
 8. Výměna vyhořelých dílů, jejich opravy.
 9. Tankování tiskáren, jejich opravy.

Po 6 až 10 měsících práce zjistíte, které služby jsou ve vašem městě oblíbené a na co je třeba se zaměřit. Možná instalace softwaru nebo blikání tabletu / telefonu vám přinese více peněz než fyzické opravy mikročipů, takže je lepší se zaměřit na tuto výbavu.

Také nezapomeňte na pohodlí zákazníků. Nezapomeňte zorganizovat službu "navštívit mistr" - mnoho lidí se bojí dát svůj počítač, nebo prostě nemají čas, aby se dostali do služby během pracovní doby. Navštěvující mistr je placen za speciální hodinovou sazbu + má určitou sazbu za rychlost práce, po pracovních hodinách, svátcích atd.

Organizační záležitosti

Chcete-li otevřít počítač opravit počítač, musíte nejprve přijít k daně a zaregistrovat jako IP. Můžete také vybrat registrační formulář LLC - umožní vám to otevřít kanceláře a pracovat s firemními klienty.

Před otevřením si prohlédněte své konkurenty. Zjistěte, jaké služby poskytují, jaký cenový rozsah a jaká hodnocení spotřebitelů mají. Velmi často se lidé vytvořili negativní postoj ke službám, protože nerespektují masivně termíny oprav, měnících se cen v procesu obnovy umění v každém případě porušují dohodu a tak dále. Proto je podoba nového opravárenského centra jistě přivítají s nadšením. Hlavní věc je dodržovat dohodnuté podmínky a vždy být loajální vůči zákazníkům, protože vám přinášejí peníze a zanechávají pozitivní zpětnou vazbu mezi vašimi přáteli a kolegy.

Nábor zaměstnanců

V úvodní fázi práce na opravách a účtování počítačů můžete provádět. Ale pak kvůli rostoucímu počtu zákazníků a nedostatku volného času budete pravděpodobně potřebovat kvalifikovaný personál. Bude nutné najmout dva inženýry, kteří opraví službu, jeden technik v terénu, jeden nebo dva obvody, pokud je to nutné, a přijímač. V budoucnu budou zaměstnanci upravovat v závislosti na počtu objednávek. Také můžete potřebovat administrátora systému, pokud chcete obsadit mezeru malých firem, které si nemohou dovolit najmout si dobrého specialistu. Můžete s nimi uzavřít smlouvu o outsourcingu - administrátor jednoduše opraví zařízení a opraví vážné selhání, ale nesmí být uveden v jejich stavu. Jeden dobrý správce může sloužit až 15 malým firmám nebo 5-7 velkým. Když je cena outsourcingu 10 až 20 tisíc rublů měsíčně, podobný odborník nejen zaplatí sám za sebe, ale také přináší firmě 50-70% čistého zisku.

Musíte provést kvalifikovaný výběr specialistů - měli by být nejen kompetentní, ale i zodpovědní. Také všichni zaměstnanci, kteří kontaktují klienta (recepční, návštěvník, správce) by měli být co možná nejvíce věrní a zdvořilí. Potřebujete rychle naplnit klientskou základnu, takže musíte pracovat co nejsprávněji a nejsprávněji.

Požadavky na prostory a zařízení

Pronájem příliš velkého pokoje nemá smysl - obvykle skupina 5-6 lidí má dost místa na náměstí 30-35, zejména proto, že někteří zaměstnanci budou neustále na silnici. Musí být rozdělena na dvě části - přijetí a vlastní pracovní prostor (je žádoucí oddělit ji od klientů). Důležitou roli hraje umístění vaší služby. Doporučujeme jej nalézt uprostřed prostorů pro spaní nebo nedaleko od hlavních stanic veřejné dopravy.

Pozor prosím: otevřené v blízkosti obchodního centra nebo kancelářských budov - to není nejlepší nápad. Obvykle mají velké firmy vlastní IT oddělení, která slouží všem zařízením. Je lepší zaměřit se na soukromé uživatele.

Ze zařízení budete potřebovat:

 1. PC Card Fault PCI Post Card, který vám umožní diagnostikovat poruchu na nečinném počítači.
 2. Vysoce kvalitní digitální multimetr.
 3. Profesionální spájkovací stanice (pokud se rozhodnete opravit zařízení).
 4. Dobrý digitální mikroskop.
 5. Simulátor procesu.
 6. Pracovní stoly, sada šroubováků, různé spotřební materiál.
 7. Kompresor pro foukání prachu.

V zásadě nebudete potřebovat nic jiného - s tímto souborem můžete začít pracovat. Pokud je něco nutné, jednoduše si zakoupit potřebné vybavení.

Ziskovost

Pokud nemáte v úmyslu být zapojeni do pájení a výměny prvků, pak budete mít k otevření firmy dostatek 70 tisíc rublů. Chcete-li koupit profesionální pájecí stanici se všemi potřebnými, bude nutné strávit dalších 100 000. Také je nutné instalovat počítače pro příjemce a zaměstnance - to bude vyžadovat dalších 100 000 rublů. To znamená, že potřebujete celkem 170-270 tisíc rublů pro otevření.

Povinné platby budou:

 1. Pronájem - 25 tisíc.
 2. Utilities + Internet - 10 tisíc.
 3. Reklama - 20 tisíc.
 4. Spotřební a ostatní náklady - 15 tis.
 5. Mzda pro zaměstnance (6 osob) - 150 tisíc.

Hlavní položkou výdajů jsou mzdy. Na to nemůžete zachránit, jinak zaměstnanci začnou hledat "výdělky" a zkontrolují ty služby, které se ve skutečnosti neukázaly.

Nyní promluvme o ziscích. Zkompilujte podrobný obchodní plán pro opravu počítačů pouze tím, že znáte skutečné podmínky ve vašem městě (náklady na pronájem, velikost ZP, počet zákazníků). V malých městech ve službě může pracovat 3 osoby a v megacities nebude dostatek a 10.

V průměru se všechny investice uskutečněné v dílně vyplácejí za 6-8 měsíců. Jeden kvalifikovaný mistr přináší zisk asi 70-80 tisíc s platy 30. Ale aby bylo dosaženo této úrovně výdělků, musíte si vydělat zákaznickou základnu a získat relevantní zpětnou vazbu.

Reklama

Správná reklama je klíčem k úspěšnému podnikání. Musíte použít všechny možné možnosti: spustit reklamu na papíře (letáky, reklamy, různé kupony), vytvořit dobré znamení, vytvářet reklamy na městských portálech a sociálních sítích, rozvíjet své vlastní služby pro seznamy webových stránek a kontaktní údaje. Také nezapomeňte na reklamu na médiích - rádio, místní televizní kanály. Čím více investujete do reklamy, tím více získáte na konci.

Také nainstalujte systém slev pro své zákazníky. Můžete vytvořit speciální karty nebo je jednoduše přidat do databáze podle telefonního čísla - příjmení. Akce "Přiveďte přítele" jsou dobré - klient vás vede k novému zákazníkovi, pro který dostane slevu na následné opravy. Ale hlavní věc je, že podnik by měl prosperovat, opravy by měly být vysoké kvality. Přepište klienta asi týden po opravě a zeptejte se, zda vše funguje tak, jak by mělo. To vám ukáže lidem, že o ně máte zájem a určitě se s vámi vrátí s následnými opravami.

Podnikový plán pro opravy osobních počítačů nebo jak vydělat prakticky žádné investice

Přemýšlení nad obchodním plánem pro opravu počítačů stojí za to přihlížet k mnoha malým věcem, včetně místa opravy, druhu poskytovaných služeb a nákladů na vybavení a software. Pokud jste nikdy nepracovali v této oblasti, okamžitě otevřete podnik a získáte z něj velký příjem za první měsíc práce, bude to nerealisticky obtížné, ale pro nás to máte. Budeme mluvit o všech komplikacích práce v oblasti opravy počítačů, vysvětlíme, jak můžete podvádět a utrácet méně peněz na opravárenské vybavení a software. Když máte nějaké problémy a objeví se, musíte pokračovat v pohybu a pokoušet se rozvíjet. Jedná se o velmi dobrou firmu s neustálým přílivem nových zákazníků, protože počítače se velmi často rozpadají a pokud stojíte na nohou, můžete bezpečně říkat úspěšného obchodníka.


Potřebujeme se okamžitě rozhodnout, jaké služby vám poskytne vaše opravna. Pokrytí celého spektra služeb bude nerealisticky náročné a nákladné, a proto si vybereme hlavní úkoly a budeme na nich pracovat pouze. Vybíráme služby, kdy nepotřebujete drahé zařízení - instalaci operačního systému, instalaci dalšího softwaru, diagnostiku počítače, výměnu poškozených částí, sbírání počítače od začátku. K provedení těchto služeb potřebujeme trochu utratit operační systém a najít dodavatele dílů.

Kde hledat prostor pro opravu počítačů

Potřebujeme malý prostor pro instalaci několika stolů, skříně a počítačů pro diagnostiku. Vhodné prostory pro 15 až 20 metrů čtverečních, nejlépe s kosmetickou opravou, která by na ni nebyla promarněna. Pronájem takového pokoje bude stát nás 20 tisíc rublů. Jedná se o první výdaje na opravy počítačů. Zkuste najít pokoj v blízkosti známé budovy, které by bylo jednodušší popsat v vizitce a na webových stránkách, jak se dostat do vaší kanceláře. Nicméně, nemusíte se snažit pronajmout pokoj blíž k centru města, protože čím bližší jste do centra, tím dražší je nájemné. Podnikatel začínající si nemůže dovolit pronájem za 200 tisíc měsíčně.

Mnoho podnikatelů v této oblasti, kteří podnikli plán na opravu počítačů, hledají prostor pro dvě místnosti - jeden pro příjem objednávek a druhý pro opravu sám. Nemáme takový rozpočet na pronájem podlahy domu, a proto tento problém vyřešíme jednoduše - zastavíme část místnosti s vitrínou z neprůhledné zadní stěny, na které se dá něco prodávat, a tak dostaneme dvě místnosti. Takže budete zabíjet dva ptáci s jedním kamenem, protože nemusíte utrácet peníze za drahé nájemné a zároveň získávat příležitost prodávat myš nebo klávesnici počítače.

Podnikový plán pro opravu počítačů: vyhledávání pracovníků

Ne všichni podnikatelé chápou v počítačích a vědí, jak je opravit, takže tato práce sama o sobě nebude fungovat. Musíte najít odborníka, který může provádět širokou škálu práce, objednávat od dodavatele podrobnosti o instalaci na nepracujícím počítači. Můžete být zklamáni tím, že odborník v této oblasti bude požadovat plat tisíců, tedy 60 za měsíc, což je pro nás prostě obrovská částka. Půjdeme na druhou cestu a najdeme odborníka, který nevyžaduje tak velký plat.

Ve velkých městech existují vždy technické univerzity, které vyučují počítačové inženýrství, síťové inženýrství nebo programování. Studenti těchto univerzit jsou schopni udělat vše, co potřebujeme - přeinstalovat operační systém, vyčistit počítač, obnovit smazané soubory a nahradit části počítače. Projděte tyto univerzity a nechte letáky o nalezení zaměstnance, popište požadavky a mzdy. Pro 20 tisíc rublů za měsíc se musíte vyrovnat s těmi, kteří chtějí pracovat, stačí jen zbavit laiky. V budoucnu, když příjmy vzrostou na určitou úroveň, můžete najmout profesionála, ale prozatím budeme řídit studenty.

Jak začít podnik opravy počítačů

Rozhodli jsme se řešit opravy počítačů a notebooků a ne obnovení grafických karet a základních desek, takže nebudeme potřebovat žádné drahé zařízení. Maximálně, co potřebujeme, je páječka - spárování pojistek na základní desce. Přidáme zde šroubovák s různými tryskami - což by odšroubovalo víko počítače nebo notebooku a sadu pro čištění prachu. Všechno, náklady na zařízení skončí.

Další věcí je nákup softwaru. Začínající podnikatelé touží okamžitě koupit několik licencovaných disků Windows, nevědí, že z tohoto disku můžete nainstalovat operační systém na 4 počítačích. Pravděpodobně pro vás bude zjištění, že v servisních centrech instalujete pirátské kopie s instalací kompromitovaného klíče. Instalace operačního systému v servisním středisku vás může stát 800 rublů, zatímco licence samo o sobě stojí 4000 rublů. Stojí za to požádat své zákazníky o to, zda chtějí licenci na 4000 nebo pirátské kopie za 800 rublů. Všechny ostatní softwarové programy, jako jsou kodeky, ovladače, se nacházejí na oficiálních stránkách výrobce ve veřejném sektoru.

Vybavili jsme naše prostory dvěma stoly, vitrínem a skříní pro spotřební materiál. Jedna tabulka bude použita v přijímacím prostoru místnosti, kde obdržíte počítač nebo notebook, zaznamenáte typ poruchy a všechny kontaktní informace, druhý použije inženýr k opravě počítačů. Dvě stoly nám stály 2,4 tisíc rublů. Ukázka bude stát 2 tisíc rublů, bude vykonávat dvě funkce najednou. Skříň pro skladování zařízení a spotřebního materiálu bude stát 1,5 tisíc rublů. Přidejte dalších 8 tisíc rublů na nákup dvou počítačů.

Reklama - základ všech obchodů

Vytvoření podnikatelského plánu pro opravy počítačů, musíte jasně pochopit, jak budete inzerovat váš produkt. Budeme mít tři způsoby reklamy: reklama na internetu, distribuce letáků a slova z úst.

Začněme s reklamou na internetu - to je nejlevnější a zároveň nejúčinnější způsob reklamy. Vyberte si pár nejnavštěvovanějších skupin Vkontakte vašeho města a zakupte si jejich reklamní příspěvky s adresou a telefonním číslem vaší služby. Můžete také vytvořit stránku v této sociální síti s popisem všech služeb společnosti. Je lepší, samozřejmě, mít vlastní webové stránky, ale pokud si je nemůžete vytvořit sami, neměli byste to udělat v počáteční fázi, protože profesionálové v budování webových stránek budou potřebovat značnou částku na vytvoření webu. Propagujte svou firmu ve všech sociálních sítích, nepřestávejte to dělat, i když máte stálý proud zákazníků.

Druhým způsobem, jak popularizovat vaši společnost, bude distribuce letáků. Jistě, mnoho lidí má nějaké problémy s počítači, ale nevědí, co s tím dělat a kde mají nosit své "mazlíčky". Rozdávejte letáky v přeplněných místech, v blízkosti nákupních center, kanceláří. Dokonce i kdyby k vám přišla jedna osoba ze stovek, kteří obdrželi letáky, bude již již splacena. Kromě toho můžete rozdávat letáky s kuponem pro bezplatné čištění počítače před viry. Například: "Opravte počítač a získejte zdarma volné vyčištění virů."

Přemýšlejte o tom, kolik vašich přátel má problémy s počítačem? Pravděpodobně mnoho. Informujte je, aby navštívili vaši službu, slibují slevu a služby na nejvyšší úrovni. Tito zákazníci budou tuto službu poradit svým přátelům, a to svým vlastním. Vytváří klientskou základnu mnohokrát rychleji než kterákoli jiná reklama. Zákazníci, kteří mají rádi vaši službu, se opět vracejí.

Náklady a potenciální příjmy tohoto podniku

Jak jsme slíbili, výdaje na opravy počítačů nebudou vysoké. Potřebujeme koupit počítače, abychom obdrželi rozkazy a diagnostikovali zlomky za 8 tisíc rublů, dvě stoly za 2,4 tisíce, skříňku za jeden a půl tisíce rublů a vitrínu za 2 tisíce. Všechny jednorázové výdaje budou činit 13 900 rublů. O trochu více nákladů na provoz podniku - 20 tisíc za pronájem prostor a 20 tisíc za platy zaměstnanců. Výsledkem je 40 tisíc měsíčně za práci firmy.

Potenciální příjem počítačové opravy je obtížné vypočítat, protože přímo závisí na počtu zákazníků. Ale budeme se snažit počítat, kolik je nejoblíbenější služba v servisních centrech - čištění počítače před nečistotami, přeinstalování systému Windows a instalaci hlavních programů. Celkově to bude stát zákazníkovi 1800 rublů, zatímco my nebudeme strávit penny na zásoby.

Smartsourcing.ru

Vedoucí představitelé společností IT společností, oddělení IT a servisních středisek

Více než
5500 lidé jsou členy komunity Smarttranssing v současné době

Přihlašte se:

Autorizace

Noví uživatelé

Proč?

Počítačová oprava Obchod: Klady a zápory

Smartsorging často diskutuje o různých aspektech podnikání souvisejících s opravou a údržbou počítačů. Snažil jsem se zobecnit výhody a nevýhody tohoto typu IT obchodu. Na jedné straně se zdá, že problémy s počítačem jsou známé všem a stávají se zpravidla, když to nejméně očekáváte: potíže s instalací softwaru, hardwarovými problémy, problémy s aplikacemi apod. Uživatelé potřebují pomoc při opravě a údržbě počítačů. Ale na druhé straně v naší komunitě existuje neustálá otázka, že uživatelé nejsou ochotni platit za takové služby, tj. kvalitní služby počítačů, sítí a kancelářských zařízení pro ně není prioritou.

Pros

 • Můžete s minimálními náklady začít podnikat.
 • Můžete začít samostatně, bez zaměstnanců.
 • K dispozici je velký cílový trh (soukromí uživatelé, malé a střední podniky).
 • Můžete použít slovo "ústní" pro rychlý rozvoj podnikání.
 • Zákaznický servis můžete nabízet průběžně.
 • Můžete pracovat jako plný nebo částečný, ve vhodnou dobu.
 • Můžete poskytnout zákazníkům mimořádnou pomoc za příplatek.
 • Existuje mnoho dalších služeb a produktů, které lze nabízet spolu s hlavní činností.
 • Ve většině případů nepotřebujete získat žádné certifikáty, licence a pracovní povolení.
 • Několik dobrých zákazníků na předplacené službě může s jistotou udržet "pozitivní bilanci" podniku.
 • Žádná kancelář není potřebná.
 • Existují dobré vyhlídky na růst.

Nevýhody

 • Nízká ziskovost při práci s malými podniky a soukromými uživateli.
 • Při práci se středními a velkými obchodními požadavky na společnost (a prahová hodnota vstupu) se prudce zvyšují.
 • Vysoká právní rizika při jednání s zákazníky používajícími nelicencovaný software.
 • Potřeba nákupu nástrojů, zkušebního zařízení, licencovaného softwaru.
 • Musíte dobře znát hardware, software a periferie.
 • Je nezbytné, aby bylo možné vysvětlit technické procesy v jednoduchém lidském jazyce.
 • Musíme se neustále naučit něco nového, abychom nezůstali za technickým pokrokem. Zároveň musíme neustále pracovat se starými a velmi starými technologiemi.
 • Existuje několik dobrých zaměstnanců a jsou drahé. Vysoká konkurence na trhu práce.

A co můžete přidat k výhodám a nevýhodám IT služeb?

Další materiály

Komentáře (10)

Ukazuje se plus jedna - poměrně snadný stupeň vstupu na trh a vyhlídky na růst.

V praxi je například trh soukromých obchodníků (práce s jednotlivci na opravu počítačů) nyní hustý a pro úspěšné vniknutí a přežití je nutná reklama - internet nebo externí. Oba nejsou levné, což snižuje ziskovost podniku. Nehovořím o "stažení" klienta, neplatí pro vykonanou práci a jiné problémy.

Chcete-li "pěstovat" malou a dokonce i více, průměrné podnikání vyžaduje dobré, různorodé profesionály, kteří mohou přiměřeně komunikovat se zákazníky, dobrou reklamou, dobrou webovou stránkou nebo doporučeními klientů / známých. Dobrým způsobem, aby bylo možné s jistotou zůstat na hladině, je potřeba více činností.

"Nízká ziskovost při práci s malými podniky a soukromými uživateli"

Tak, jak štěstí. Mám kamaráda, který se právě dohodl s několika obchody, které prodávají kancelářské vybavení a ty, které mu všichni posílají, od koho vyskočil "vyděrač" nebo Windows zemřel. od zákazníků se jednoduše nevztahuje, navštívil jsem ho a viděl jsem hromady 20-30 notebooků. Většina notebooků v prodejně se prodává buď zkušební antivirovou anténou, nebo s nějakou hroznou, která ji nevidí v bodě prázdného rozsahu, takže lidé obvykle na internetu rychle vyzvedají malware.

Nebo například v domě, kde bydlím, je připojen obchod a tam chlapec střílí malý butik a tak má také lidi s notebookem, někdo se systémovým mužem a někdo s iPhone pro odemčení. Obecně platí, že v našem mikrodistricku je pro něj jediný a přetáhne vše.

Opravy počítačů

Počítače a notebooky hustě vstoupily do života moderního člověka. Tato technika pomáhá lidem naučit se, pracovat a hrát. Někdy se ale rozpadá a obnovení není snadný úkol, ale ne každý uživatel jej může implementovat. Proto je obchodní myšlenka opravy počítačů dnes relevantní a v poptávce. Ale co by měl podnikatel, který chce takovou věc, vědět? Článek o tom sdělí.

Dva různé přístupy

Podnikatel, který takovou firmu vytvořil, by měl pochopit, že existují dva přístupy. První je zapojit se do počítačové služby na místě a přijímat objednávky doma. V tomto případě musíte rozumět elektronickému inženýrství a být schopni jej opravit. Je-li to nutné, mohou se vám pomoct jeden nebo dva partneři. Ale to není podnikání, ale další malý příjem.

Druhým přístupem je vytvoření plnohodnotné služby pro opravu počítačového vybavení. Zde potřebujete vůdce, v jehož roli může podnikatel sám jednat. Organizuje práci svých zaměstnanců, podporuje služby a přichází s novými aktivitami. Níže budeme hovořit o druhém přístupu podrobněji.

Slibným směrem je získání práv k provádění záručních oprav. K tomu je třeba uzavřít smlouvu s výrobcem zařízení. To je upraveno článkem 1005 občanského zákoníku Ruské federace.

Co bude nutné začít

Chcete-li řádně zorganizovat počítač opravy podnikání, je třeba udělat následující:

 1. Zaregistrujte se jako IP v místním daňovém úřadě. Pokud hodláte otevřít celou síť služeb, je lepší otevřít LLC.
 2. Najděte a pronajmeme pokoj. Může to být malá kancelář, protože není potřeba dostatek místa pro opraváře.
 3. Koupit vybavení a software.
 4. Vytvořte seznam poskytovaných služeb.
 5. Najme zaměstnance. Měli by to být technici a inženýři, kteří znají rádiová elektronická zařízení.
 6. Propagovat reklamu.

Zařízení bude potřebovat následující:

 • Multimetr.
 • Pájecí stanice.
 • Elektronický tester.
 • Elektronový mikroskop.
 • Speciální simulátor počítačových procesů.

Jak služba funguje

Práce počítačové služby musí probíhat podle určitého plánu. Zde je přibližný plán:

 1. Uživatel potřebuje opravit počítač nebo nainstalovat další software. Zavolá vaši službu. Aby mohla volba spadnout na vaši společnost, musíte dát dobrou reklamu a vytvořit konkurenční ceny.
 2. Zaměstnanci služby převezmou zařízení pro diagnostiku a opravu. Chcete-li to provést, můžete si domluvit odchod majitele doma do klienta. Pokud tuto službu uděláte zdarma, bude to výhodou. V domácím prostředí bude mistr schopen provádět jednoduché opravy a provádět diagnostiku. A pokud je porucha vážná, jednoduše si vezmete počítač nebo notebook do provozu.
 3. Zaměstnanci přeinstalují systém a stáhnou nový software.
 4. Samočinné opravy nebo instalační programy. To se týkalo techniků a inženýrů služby. Je důležité nabídnout klientům rozsáhlý seznam služeb: diagnostiku, instalaci programů, konfiguraci stávajících programů, instalaci antivirových programů, léčbu virů, formátování, nastavení Internetu, obnovu dat, výměnu součástí.

Jak najít zákazníky

Pro tuto firmu je nejdůležitější najít co nejvíce zákazníků. To umožní službě neustálé zadávání objednávek a úspěšné posunutí dopředu. Dobrým nápadem je vytvořit vlastní webové stránky. Je lepší instruovat odborníky, aby byly stránky pohodlné pro zákazníky a barevné. Můžete to však udělat sama. Nenákladné platformy, na kterých je možné sestavit připravené místo, je spousta.

Tato stránka obsahuje informace o cenách, poskytovaných službách a poskytuje kontaktní informace o službě.

Nakonec,

Podnikový nápad na opravu počítačového vybavení je na vyžádání a se správným přístupem se ospravedlní. Hlavní věc, kterou je známo, je, že 90% zákazníků přijde na instalaci softwaru. Licencované programy jsou drahé a ne každý zákazník je ochoten zaplatit za ně.

Cesta, kterou mnozí podnikatelé vidí při instalaci pirátského softwaru. Ale je to nezákonné. Pokud je pirátské okno od soukromých osob zavřeno oči, poskytnutí takových "služeb" pro komerční účely je plné kolosálních pokut a dokonce trestní odpovědnosti.

Počítačové opravy

Opravy počítačů. Jak otevřít opravu počítače.

Pokud jste dobří u počítačů, máte dovednosti opravit a instalovat software, pak můžete vydělat peníze na to. Počítač opravy počítačů lze provádět i doma, zpočátku to bude dost. V tomto článku se podíváme na to, jak opravit počítače a jaké nuance je třeba vzít v úvahu při práci s klienty.

Opravy počítačů.

Odborníci zabývající se opravou počítačového vybavení mohou být rozděleni do dvou kategorií, těch, kteří se zabývají opravami doma a ti, kteří pracují v dílně.

Nyní zvažte podrobněji obě možnosti.

Opravy doma. S opravou doma začínají prakticky všichni začínající počítačové vědci. Schéma je poměrně jednoduché, vezměte počítačovou jednotku nebo notebook zákazníka do vašeho domova a opravte. Na konci práce buď odevzdáme systémovou jednotku domů zákazníkovi, nebo pokud je notebook opravován, přijede sám zákazník.

Je-li vyžadována drobná oprava nebo úprava - instalace programů, ovladačů, nastavení Internetu, WI-FI, je klientovi doma dost místa.

Opravy doma mají své výhody, obvykle tento typ výdělku není oficiálně registrován, zákazník je počítán s vámi za vykonanou práci a všechny vaše peníze. Existují zde však některé nevýhody, práce ilegálně, normální reklama nefunguje a bude jen málo klientů. Hlavní částí klientů budou přátelé, známí, známí přátel, kolegové v práci, sousedé. Příjmy budou tedy malé, to znamená, že to nebude podnikání, ale spíše příjmy nebo dodatečné příjmy.

Jak otevřít počítačový servis.

Druhou možností je otevření počítačové opravny a oficiální registrace podnikatelských činností.

Zaregistrujeme se jako IP.

Vybíráme kód OKVED - 72.50 Údržba a opravy kancelářských strojů a počítačů.

V daně musíte napsat žádost o zjednodušení daně, budete si muset také zakoupit knihu o výdajích na příjmy. V oddělení statistiky získáte certifikát pro otevření účtu u banky. Tisk objednávek.

Zaregistrujte se do penzijního fondu.

Půjčte si pokoj pro dílnu.

Dílna má také své výhody - příležitost dělat dobrou reklamu na internetu, v novinách, v místní televizi. Proto budou zákazníci více než doma. Možnost spolupráce s organizacemi pro údržbu počítačového vybavení a softwaru.

Schopnost najmout si zaměstnance, protože se často stává, že musíte cestovat do vašeho domova, aby si zákazníci mohli založit internet a WI-FI.

Množství práce a počet objednávek je mnohem větší než při práci doma.

Ale zde existují i ​​nevýhody - musíte platit daně, pronajmout si pokoj, platit zaměstnance a další výdaje. Kromě toho budou provedeny kontroly zejména pro práci s licencovaným softwarem.

Co se týče práce s nelegálními programy, pak existuje možnost, že státní orgány Hospodářské policie, Federální bezpečnostní služba, oddělení K kontrolují, že mají licence na operační systémy a programy na počítačích. V případě nelicencovaného softwaru může být zařízení zabaveno a podnikatel může být potrestán za šíření pirátského softwaru.

Při opravě počítačů je však nutná instalace operačního systému obvykle Windows XP, Windows 7 nebo Windows 8, a ne každý vlastník počítače je připraven k nákupu licencované verze v hodnotě přibližně 200 dolarů. Pokud můžete bezplatně nainstalovat pirátskou verzi a platit pouze za její instalaci.

Instalací nelicencovaného softwaru porušujete zákony, ale klient ve většině případů chce nainstalovat pirátskou verzi a jen několik je ochotno zaplatit za licenci.

Proto pokud pracujete pouze s licencovaným softwarem, ztratíte některé ze svých zákazníků. S podrobnostmi je to jednodušší, koupíte v obchodě s konstantní slevou nebo přes internet, takže to bude ještě levnější. Náklady na podrobnosti hradí zákazník předem.

Opravy obchodních počítačů.

Zde je orientační seznam služeb, které poskytují v dílnách opravy počítačového vybavení:

 • Odstraňování problémů.
 • Nainstalujte operační systém.
 • Konfigurace operačního systému.
 • Instalace ovladačů.
 • Odstranění virů.
 • Instalace a konfigurace softwaru.
 • Zapojení a nastavení místních sítí.
 • Nastavení sítě Internet a WI-FI.
 • Čištění notebooku od prachu.
 • Náhradní díly a tak dále.

Seznam se může lišit v závislosti na dovednostech specialistů, můžete přidat služby jako blikající směrovače, nastavení serverů apod.

Ceny za služby závisí na konkrétní oblasti, obvykle ve všech dílnách ve městě je cena téměř stejná.

Kolik můžete vydělat za opravu počítačů? Zde je ceník jednoho z workshopů v Moskvě.

Docela často, náklady na opravu zahrnuje několik opravárenských služeb, a konečné náklady na opravu je několik tisíc rublů.

Podnikání v oblasti opravy počítačového vybavení bude vždy v poptávce, ale konkurence v této výklenkové oblasti je také poměrně velká, v každém případě za dobrých schopností opravy, můžete mít vždy další příjmy.

Údržba a opravy počítačů

Počítač je téměř v každém domově a uživatelé často čelí rozpadu jedné nebo jiné části svého počítačového vybavení. Charakteristická vlastnost počítačové sféry spočívá v tom, že lze rozdělit na dvě součásti: hardware a software. Problémy mohou nastat u obou a většina majitelů domácích počítačů je vnímá jako složitou jednotku, opravu je k dispozici pouze profesionálnímu.

Povolání programátora nebo počítačového vědce je nyní vybráno mnoha lidmi, ale i více či méně zkušený uživatel dokáže vyřešit tolik problémů, které nastanou s počítačem. Po přečtení poměrně málo informací a pokusu o vyzkoušení znalostí o vašem počítači někteří lidé začnou pomáhat přátelům při základní údržbě počítačů. Někdy se rozvíjí v malou firmu, kterou staví jedna osoba, dokonce i méně často se stává profesionální činností. A to vše proto, že uživatel dnes nepotřebuje přeinstalovat operační systém, vyžaduje řešení složitějších otázek a pro laika nemá dostatek znalostí a zkušeností.

Důležitým aspektem podnikání v oblasti údržby a opravy počítačů je velmi vysoká úroveň hospodářské soutěže. Už dávno si uvědomil, že průměrný uživatel je absolutní diletant a nerozumí zásadám provozu počítačů, mnoho programátorů a počítačových specialistů obsadilo toto místo, někdy i doma. Nebo s návštěvou domu k zákazníkovi. Nicméně, ne každá společnost nabízí kompletní seznam služeb a úroveň profesionality je velmi žádoucí.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Ale také spoléhat na nevědomost konkurentů zpočátku to není nutné, je lepší studovat trh, zhodnotit, jaké služby jsou nabízeny a za jaké ceny. Velmi často se můžete setkat s tím, že takové firmy berou nepřiměřeně velké peníze na svou práci, ačkoli samozřejmě existují výjimky. Aby bylo možné pracovat jak efektivně a rychle získat větší zákaznickou základnu, je lepší začít hned s celkem, tedy nabídnout absolutně všechno možný rozsah služeb, a to umožní získat velké množství závodníků.

Chcete-li zahájit činnost, kterou potřebujete zaregistrovat jako předmět podnikatelské činnosti, je lepší se stát samostatným podnikatelem než zaregistrovat právnickou osobu - méně potíží. Kód činnosti je zcela pokryt (ОКПД 2) 95.11 Služby v oblasti oprav počítačů a periferních zařízení. Některé licence se nevyžadují, ani certifikáty ani povolení. Takový podnik je spíše spjat s oblastí malého podnikání, která se stále rozvíjí, přestože existuje relativně dlouhá doba. Potíže v registrační fázi by neměly vzniknout a je lepší odložit to na 20 tisíc rublů.

Po vyřešení byrokratického problému můžete hledat místo budoucího workshopu. Jak již bylo zmíněno výše, některé firmy pracují doma, ale to nebude mít žádný důvěra ve společnosti jako profesionál, v myslích spotřebitelů, je nepravděpodobné, že by mohl existovat názor, že společnost je jak dobrý a zároveň pracuje na něčí bytě. Kancelář je potřebná - je to zastoupení společnosti. Nepotřebujete k pronájmu obrovský prostor, dostatek 20-30 m 2, i když v případě velkého počtu zákazníků se rozšíří, ale bude třeba získat další pracovníky, a nikoli zařízení.

Někteří podnikatelé pracují na principu volání do domu, to je správná praxe, ale zákazník se vždy nedaří vyřešit problém na místě. Proto volání majitele domu může být dobrou doplňkovou službou nebo službou, nikoliv však jedinou činností. V menších městech, náklady na pronájem tak malém prostoru, je nepravděpodobné, že by překročit 10 tisíc rublů, ale ve větší bude stát ne méně než 20, zejména jestliže se umístil ve středu. Samotné umístění není tak důležité, hlavní věc by neměla být umístěna na okraji nebo v průmyslových zónách, kde je pro zákazníky těžké se tam dostat. V obytných oblastech bude tato lokalita také relevantní (vhodná pro soukromé osoby), stejně jako v podnikání (důraz bude kladen na servisní kanceláře). Avšak společnosti poskytující služby nelze vždy získat dobré peníze, protože mnoho firem dnes mají smlouvy s velkými společnostmi, které nabízejí IT outsourcing nebo hostování a na práci těchto organizací, podpora Počítač je dodáván jako součást služby.

Pokud podnikatel sám rozumí počítačové oblasti, pak bude potřebovat dva zaměstnance, pokud jsou tři. Tři zaměstnanci stačí poskytnout všem zákazníkům služby zpočátku. Separace povinností nastane takto - dva lidé se zabývají softwarem, jedním - hardwarem (tzv. "Železem"). Nejlepší ze všech, pokud je jeden odborník stejně dobře vyznán se softwarem a se železem. Rozdělení odpovědností je následující: jedna osoba se zabývá terénní prací a další dvě jsou v servisním středisku. Pokud neexistují žádné objednávky pro dům, pak všechny tři vykonávají kancelářskou práci. Od profesionálů, kteří se zabývají softwarem, může být skutečný profesionál, druhý může mít méně zkušený. Bude následovat práci pána a učit se složité práci, zatímco dělá světelné příkazy. Seznam služeb počítačové služby může být následující:

Software. To zahrnuje nejjednodušší práci, kterou může dokonce i začátečník, ale mnoho lidí se bojí přizpůsobit počítač samostatně a pověřit tuto činnost odborníky. Jedná se o instalaci / reinstalaci operačního systému, instalaci antivirového softwaru, konfiguraci a instalaci libovolného přijatelného softwaru. Složitější úkoly jsou odstranění virů "ručně", obnovení poškozeného systému, nastavení pro Internet, obnovení hesla správce, čištění a úpravy registru. To zahrnuje nastavení místní podnikové sítě a rozlišení přístupových práv.

Smíšené práce. Požadováno, pokud potřebujete správně nainstalovat a konfigurovat součásti hardwaru a softwaru. Pokud například nainstalujete nové prvky počítače, které je třeba nejen vkládat do svých určených slotů, ale i na nich nainstalovat ovladače. Do této kategorie patří také téměř veškerá práce s periferními zařízeními: instalace tiskáren, skenerů, kopírek, přizpůsobitelných zvukových a grafických systémů, projektorů a mnoho dalšího. Samostatnou kategorii lze označit jako obnovu dat z poškozených médií. K tomu často potřebujete dostupnost speciálního vybavení a speciální programy. Práce na obnovu dat (často najdete také obnovit vzplanutí disk, i když s jinými dopravci také důležité práce, a to zejména s HDD) je jedním z dražší v této oblasti, a jsou často prováděny pouze odborníky.

Oprava hardwaru. Pro pozici specializovaného odborníka na železo musí být najat pouze profesionál, který bude schopen řešit jak obnovu dat, tak přímé opravy. Jeho zodpovědnost zahrnuje také výměnu součástek v netbookech a laptopech, i když to nelze nazvat opravou. Na těchto otázkách bude nejčastěji zacházeno, protože položky jsou tak snadnější a levnější na výměnu, než na opravu. Výjimkou je pevný disk, který je důležitý pro uložené informace, ale osoba obvykle zařízení nepotřebuje, ale jsou potřebná samotná data. Nicméně, můžete si zajistit další příjmy, pokud si koupíte za nic nebo zcela přijmout bezplatně rozbité části počítače. Specialista může obnovit další prodej za nízkou cenu pro nového uživatele.

Obchodní fórum

Oprava počítačů doma jako podnik

ShurikBb 15.března 2009

Dobrý den, chlapci.
Jsem zapojen do opravy počítačů na volání. Oficiálně jsem nejsem registrován. Aktivita přináší zisk.
Ale začínám obávat odpovědnosti, ne tak strach, že se setkám s daní, protože se obávám odpovědnosti za instalaci pirátského softwaru (SO)
Na druhý den chtěl otevřít společnost oficiálně, ale poborozdiv přes rozlohy internetu pár dní, po přečtení děsivé příběhy na fórech (link), který se bojí Otevřel jsem, i když jsme ve městě, není mnoho, kdo dělat, většinou studenti, oficiální společnosti, nemám Vím (město 260 000 lidí).
Co se týče zlodějského softwaru, jsem proti tomu, ale klient o tom nedává nic a ve většině případů chce klient zaplatit pouze 1000 rublů. než 1000rub + Náklady na software. Je to škoda to všechno. ALE jsme v Rusku.
Otázky:
1) Jak se zapojit do této činnosti bez obav, že v určitý den budem nést odpovědnost za instalaci levého softwaru.

Leden 18 března 2009

AvvA 19.března 2009

Podnikatel 21. března 2009

Jsem zapojen do opravy počítačů na volání. Oficiálně jsem nejsem registrován. Aktivita přináší zisk.
Ale začínám obávat odpovědnosti, ne tak strach, že se setkám s daní, protože se obávám odpovědnosti za instalaci pirátského softwaru (SO)


Takže si nechte situaci s ukradeným softwarem rozdělit spíše než třást rukama, abyste se dostali do úkrytu. Já také pracuji v počítačové službě v obci s přibližně 8 000 obyvateli, prakticky na venkově a nemám s tím problémy.

AvvA 21. března 2009

oleg84 22. březen 2009

SpyAngel 23.3.2009

Podnikatel 23.03.2009

A pokud lidé nekupují licencovaný software? ale i když je to piratka, co mám dělat? ale volání již přišlo, je třeba dát. Neexistuje žádná jasná odpověď.


Odmítnout, ale diplomaticky, argumentovat ze zákona, že pro instalaci a použití - 6 let nebo obrovská pokuta. Samozřejmě, pro odchod ještě musíte vzít denyuzhku. No, potřebujete talentovat vyjednavače, ne hloupost na otázky klientů. Pokud je začnou říkat morálně, odvážně jim řekněte, že budete nuceni říci, kde to znamená, že takový nečestný občan sedí vlevo na PO - působí na zdraví.

ShurikBb 23.3.2009

ShurikBb 23.3.2009

oleg84 24 bře 2009

Podnikatel 27.3.2009

Díky každému, kdo pokračuje v tématu.
Podnikatel, chápu vaše 8mitysyachnike žádná konkurence, a studenti musí mít trochu piva, která udělá vše, a open-office dát Borg-office a nebude obtěžovat o zákonnosti zákona.


Konkurenti chybí. Jsem seznámen pouze se 6 specialisty z organizací, na které se uchazeči vztahují. Ano, a moji dva přátelé otevřeli kancelář, ale ještě ne legálně. Mám pouze status IP. Ale ke mně na bubnu - každý má dost práce. Navíc mám nejvyšší kvalitu všech a mnoha let zkušeností. A jazyk je svázaný. Pokud jsem kdysi udělal někoho, je klient po zbytek života mého počítače. Mnoho konkurentů si vedle mě prochází, snaží se přitahovat znalosti a zkušenosti. Často pro mě a pro nekompromisní počítač. Nemám zácpy - zvedám všechno. pah, pah. A software je bohatý jenom já a nejčerstvější. V poslední době se v oblasti internetového obchodu rozrůstá (jak začala krize), mohu přestat dělat službu a chodit do sítě úplně - je to výhodnější pro čas a výfuky.

Paul01 28. březen 2009

SpyAngel 29. března 2009

Podnikatel 29.3.2009

pro podrobnosti o internetovém obchodu
Co přesně děláte?


Úvěry online na výměně půjček WebMoney, sayytk commercial, plus regionální v dělání, a deník, který také někdy jde do monetizace.

Podnikatel 29.3.2009

Podnikatel, tvrdé vás však))) ShurikBb zcela souhlasí s vámi, ale zde s právním software samozřejmě problém není, že každý bude kupovat tuto skutečnost. A s piráty, otázka letí ve vzduchu.


To je ještě lepší než brutální nahrazení jeho ženy za útoku. Ale stále existuje pověst, autorita atd. kromě peněz. Pokud nemůžete vyřešit problémy s poškozeným softwarem - nechte ho hladným studentům a přijměte vážnou záležitost. Věřte mi, že situace nebude stále tak věrná, že někdy skončí krádež a bude hrozně potrestán. Věc času. A stát se obětním beránkem nebo bičující panenkou pro všeobecné vystoupení není pro mě.

Svasti 02 dub 2009

Zde je příběh (jen si pamatoval):
Shole, líbí se mi to na trhu, dostala jsem papírovou reklamní počítačovou službu.
Našel jsem (sotva jak) tuto službu, jdu, vidím: Dva studenti sedí Hrát v CS. Ptám se je
-Kolik to bude stát za to, že systém Windows znovu přijde?
oni ke mně
- 500r.
Jsem im
- A kolik stojí?
Na mě
- Vsmysle? -Vindovs zdarma!
Jsem im
- Slyšel jsem o tom něco o licenci
Řekli mi:
Ano, proč potřebujete licenci? Jsme všichni pro 500r. uděláme u nás! Co chceš? Whist nebo IksPi? - Promluvte si adresu, můžeme nechat dům!
Jsem im
Usmála se a odešla


Sami vytvořili klienta, který nechce platit peníze za software. Je úžasné, proč kupují více železa a nevěří, že by to mělo být zcela zdarma. Situace se však mění a tyto změny musíme splnit. Zákonnost dodávaného softwaru je krédem a naše a bezpečnost KLIENTu - musí být schopen snadno vysvětlit.
A pokud nekupujete licencovaný software - existuje opravdu spousta volných analogů, vyberte si to, co potřebujete, dejte, a dokonce i trochu učíte - klient bude vděčný a trénink je také článek o příjmech.

Paul01 02 duben 2009

Sami vytvořili klienta, který nechce platit peníze za software. Je úžasné, proč kupují více železa a nevěří, že by to mělo být zcela zdarma. Situace se však mění a tyto změny musíme splnit. Zákonnost dodávaného softwaru je krédem a naše a bezpečnost KLIENTu - musí být schopen snadno vysvětlit.
A pokud nekupujete licencovaný software - existuje opravdu spousta volných analogů, vyberte si to, co potřebujete, dejte, a dokonce i trochu učíte - klient bude vděčný a trénink je také článek o příjmech.


zcela souhlasím! +1 tréninkový článek výdělky, mnozí používají to - neinstalace a doučování se vyučuje používat Windows a tak dále, nejjednodušší operace a programy.

Podrobný plán uvedení do provozu pro opravy počítačů, notebooků, telefonů a další elektroniky

Výhody podnikání v oblasti oprav elektroniky (počítače)

Činnost opravy a údržby elektroniky ukazuje úžasnou vitalitu. Podívejme se, proč má smysl vstoupit do tohoto podnikání?

 1. Malé množství začít. Chcete-li začít, musíte nejméně 1000 - 2000 dolarů. Tyto peníze se budou věnovat především reklamě a jednoduchému vybavení. O tom později promluvíme.
 2. Flexibilita stanovení cen. V této oblasti je cena za poskytování služeb tvořena především vaším jménem, ​​dovednostmi a náklady na zařízení. Ano, existují tržní ceny typických služeb, například čištění z prachu notebooku. Ale většina oprav je atypická a jedinečná.
 3. Možnost připojení služeb k službám. Pokud opravujete telefony, má smysl prodat kryty a nabíječky.
 4. Minimální rizika. Dokonce i když vaše podnikání nefunguje, vždy můžete aktivitu odvolat. Nemusíte riskovat velké úvěry, investovat do zboží za účelem dalšího prodeje, kupovat / pronajímat drahé nemovitosti.
 5. Stále rostoucí poptávka po službách. Každý rok člověk získává více a více gadgetů, které je třeba opravit. A přínosem jsou takové servisní střediska, jako je ta vaše, ve které můžete opravit zařízení a nekupovat si novou.

Model práce majitele podniku opravy elektroniky (počítače)

Podívejme se na tebe. Tam jsou ruce, nohy, hlava. Teď se podíváme, jaké jsou vaše schopnosti. V závislosti na vašich dovednostech můžete formulovat strategii podnikového vývoje.

 1. Máte technické znalosti - techie. Máte zkušenosti s opravami počítačů a elektroniky. Takže jste technik a můžete začít s minimálním rozpočtem. V prvních fázích to usnadní úkol. Přijímáte objednávky od zákazníků, plníte je a dáte jim. Ve skutečnosti je celý obchodní proces vy. Není třeba sdílet s někým, hlásit, ovládat. V budoucnosti techie najme manažera, nebo se sám stane manažerem. Pokud jste technik-ventilátor, jste se inženýrem výjimečné kvalifikace, pokračovat v provádění oprav.
 2. Nemáte dostatečné technické dovednosti k opravě. Vaše role je tedy manažer. Hledáte lidi, kteří pracují za 10 dolarů, a prodat zákazníka za 20 let. To je to, co vyděláváte. V budoucnu manažer najme mistry a další manažery. Je těžké, aby začal manažer, ale je to spíše obchodník než techie, protože zpočátku řeší manažerské úkoly - nábor.

Tři režimy pro zahájení podnikání k opravě a údržbě počítačového vybavení. Kolik peněz je zapotřebí k zahájení

Chci upozornit na skutečnost, že skutečně nepotřebujete peníze, abyste mohli začít. Potřebujete touhu. Ale peníze vám umožní rychlejší vývoj. Existuje několik modelů založení firmy pro údržbu a opravu elektroniky.

 1. Zahajte vývoj pomocí softwaru a opravy bloků. Poskytujete služby na cestě u klienta, doma nebo v kanceláři. Chcete-li začít, potřebujete pouze zákazníky. Zařízení a prostory neberou, pracují na telefonu. Náhradní díly - vyhledejte dodavatele ve vašem městě. Peníze jsou získány z poskytovaných služeb, jako je odstranění virů, konfigurace operačního systému, síť, směrovače a tak dále. Pokud klient něco přeruší, jako napájení nebo základní desku, změníte uzel zcela bez opravy poškozeného. Dále, pokud zkušenosti a zákazníci získají, připojte opravu hardwaru. V tomto plánu investic pouze stránky a reklamy (vizitky, letáky, městské fórum), asi 1000 dolarů za start, $ 50-100 / měsíc obsah.
 2. Je možné spolupracovat s firmami prostřednictvím správce systému na volání. Jak tato strategie funguje? Vezmete si adresář svého města, zavolejte všechny společnosti za sebou a prezentujte své služby počítačovému opraváři, serveru a síti. Vezměte své počítače pro údržbu. Kromě toho nejste připojeni k tomuto zaměstnavateli. Můžete mít 3-5-10 těchto společností. V tomto schématu je příloha pouze vaše čas a telefon.
 3. Můžete si zorganizovat servisní středisko pro opravy elektroniky. Nyní odhadujeme přibližné minimální peníze na začátek centra pro opravu hardwaru.
   • Vytvoření webových stránek nebo blogů + optimalizace SEO + 50 článků + kontextová inzerce po dobu dvou nebo tří měsíců = $ 1000 + obsah 20-50 $ / měsíc;
   • Pájecí stanice s horkým vzduchem + nástroj + mikroskop + plech + pájky + další nástroje a spotřební materiál = 500 USD;
   • Předpoklad je 300-500 USD za měsíc.

Akční plán. Jak začít podnikat opravy počítačů, telefonů

Mnoho příruček na internetu se doporučuje začít registrací FOP a nákupem zařízení. Jsme však chytří lidé a chápeme, že peníze přinášejí zákazníci, a nikoli FOP a vybavení. Logika tedy naznačuje, že první věcí je hledat klienty.

Existuje mnoho různých způsobů. O tom jsem napsal v článku "107 bodů, kde může klient vidět vaši reklamu". Podívejme se však na ty nejúčinnější, které fungují v mé práci:

 1. Webové stránky vašeho servisního centra. Na placené doméně a hostingu. Motor lze vyjmout zdarma. Hlavní věcí je, aby lidé o tom všichni pochopili. Například si můžete vzít můj www. itsa.in.ua;

Desky bezplatných reklam, například OLX, avito, prom.ua, puls. Jak psát účinné reklamy, přečtěte si článek v článku "Jak psát text volných reklam";

Vizitky, letáky. Poté, co zákazník sloužil, nezapomeňte dát dvě, tři vizitky. Jeden k němu, ostatní k jeho přátelům. Leták taky;

Kontextová inzerce google adwords a yandex přímo;

Vaše osobní kontakty a kontakty. Čip! Po dvou nebo třech týdnech, když zákazník opravil, zavolejte mu na otázku: jak to funguje? Pokud je vše v pořádku, požádejte ho, aby vás doporučil přátelům a známým. Tak vy vyvoláte pověst o sobě.

Účetnictví, zaměstnanci a dodavatelé

Jakmile jste vytvořili tok zákazníků, musíte je sloužit. Aby nedošlo k záměně tam, kde je technika a co je třeba udělat, musíte použít nějaký účetní systém. Nejprve postačí Excel a tabulka v Dokumentu Google. Je však žádoucí okamžitě spravovat ekonomiku v účetním systému pro servisní středisko. Výhoda tohoto softwaru je dost. Některé z nich jsou v článku "Program pro centrum služeb (CRM). Systém účetnictví pro opravy zařízení v dílně. Recenze ».

Poprvé se budete řídit sami, ale přesto se musíte zbavit obratu, abyste se zapojili do rozvoje podnikání. K tomu potřebujete personál - ty lidi, kteří vykonávají část vašich úkolů výměnou za peníze. Platby pocházejí z produktu, který zaměstnanec produkuje. Inženýr - opravy zařízení, manažer - dělá to tak, aby co nejvíce zákazníků opustil opravované zařízení a věci. Z toho považujete procento peněz, které zaměstnanec přinesl.

Dodavatelé jsou ti lidé a firmy, které vám dodávají náhradní díly pro opravu zařízení nebo prodávání zboží. Je důležité si uvědomit, že dodavatelé mohou být také vysoce specializovaní inženýři, například Průvodce obnovením dat.

Co není nutné udělat okamžitě

Za prvé, vyděláváme peníze, pak trávíme proto:

FOP se zaregistrujete až poté, co vidíte skutečné stabilní peníze. Nezačínáte se registrovat a poté už myslíte, co s tím dělat. NE! Nejprve peníze, pak všechno ostatní. Kromě toho je obtížnější zavřít FOP desetkrát, než jej otevřít. KVEDy, daně a vše ostatní, o čem se dozvíte více v daňové kontrole.

Zařízení, které kupujete jen to, co opravdu potřebujete, jako je páječka. Znám mnoho inženýrů, kteří pracují pouze se softwarovou součástí počítačů, jako je nastavení 1C, odstranění virů, nastavení sítě, operační systémy a tak dále. Jejich tarif je hodinový. Ze zařízení - pouze šroubovák a zalomení pro kroucenou dvojici. Ale můžete opravit zařízení na hardware, tam je platba pro výsledek. Nezapomeňte, že jestliže infračervená pájecí stanice stojí 1 000 dolarů a máte jednu opravu za měsíc pro pájení BGA mostu, opravdu ji potřebujete? Kolik jí porazíte? Je smysluplné najít službu, která vám bude opravena se slevou.

Prostory k pronájmu. Nejprve si položte otázku: co mě brání provádět opravy doma? Pokud máte dvoupokojový apartmán nebo je zde prostorný balkon, vytvořte si zde dílnu. Zvláště poprvé, s největší pravděpodobností budete pracovat sami. Poté, jak se zvyšuje množství práce, má smysl pronajmout pokoj, najmout zaměstnance. Ale aniž byste museli platit za stálé výdaje, protože je zaplatíte z kapsy. Například žiji mimo město a já, abych podnikl, jsem potřeboval prostor pro opravy v centru města. Ale ne všichni stejně jako já. Máte jedinečnou kvalifikaci a zákazníci vám zašlou novou zásilkovou techniku ​​s dodávkou domů?

Měřítko a Autopilot

Autopilot je zapotřebí, abyste mohli pracovat bez vaší účasti. Chcete-li to provést, musíte dokumentovat celý obchodní proces, počínaje tím, jak se zákazník dostal do služby před tím, než zařízení převezme z opravy. To znamená, že klíčem číslo jedna je dokumentace. Druhým bodem jsou pokyny k psaní. Vaši zaměstnanci přijdou a odcházejí. Je to normální. Ale neseděte s každou řadou, neříkejte za rukojetí, neříkejte pokyny a řekněte: "Od této chvíle děláte tuto práci přísným dodržováním těchto pokynů." Dáváte si studium, podívejte se, jak se nová osoba naučila.

Škálování je nezbytné, abyste mohli co nejvíce pokrýt trh a provádět stále více a více oprav. Ale toto je již vyšší úroveň řízení podniku.

Popisovala jsem hlavní provozní strategii rozvoje obchodu se servisními středisky. Pracuje pro mě. Rozdávám to. Další informace o zahájení podnikání v centru služeb můžete získat od bezplatného kurzu (domovská stránka, reference) nebo webového záznamu "Elektronická oprava firem od 0 do prvních 1000 dolarů za měsíc". Pokud potřebujete vytvořit firmu od začátku, zaregistrujte se ke koučování.

P.S. Je to užitečné? Namísto poděkování, vložte nebo převeďte do sociálních sítí

Neodolatelná inspirace,
Kutsenko Evgeny