Otevřeme firmu ve firmě Shawarma: formát, dokumenty, franšízy

Chcete-li prodávat shawarma, musíte zvolit formát instituce, studovat požadavky právních předpisů, najít si pokoj, koupit zařízení a výrobky, najmout zaměstnance. V tomto výklenku jsou také nabídky franšízy. Povinnou podmínkou je dodržování hygienických norem a pravidel.

Myšlenka prodeje shawarma není nová nebo komplikovaná. Ale i přes veškerou zjevnou jednoduchost, otevření obchodu na Shawarm a začněte vydělávat, je třeba vzít v úvahu mnoho nuancí. Jak otevřít podnik podle zákona tak, aby byl chutný a užitečný pro spotřebitele a výnosný pro majitele? Který formát instituce si vyberete, jaké dokumenty a vybavení budeme potřebovat, budeme v článku zvažovat.

Podstata podnikání při přípravě a prodeji shawarmy

Podstatou podnikání je otevřít místo pro výrobu a prodej šawarmy. Shaurma je aromatické, vydatné středoevropské jídlo. Je vyroben z nakrájeného masa zabaleného v lavash. Jako výplně se přidává čerstvá zelenina, salát, omáčky, koření. Shawarmu se jedí rukama (bez použití příboru). Alternativní názvy - doner (doner, doner-kebab), shaverma.

V Rusku je shaurma pevně spojena s rychlým občerstvením v ulicích. V hlavním městě a dalších velkých městech se však nacházejí restaurace ve stylu restaurací, ve kterých je shaurma místem vysoké kuchyně.

Formáty institucí

Formáty institucí se mohou lišit: od malého pavilonu po celou restauraci. Možnosti:

 • Bod v nákupním nebo nákupním a zábavním centru v zóně potravinového soudu. V takové instituci bude příliv kupců obzvlášť skvělý o víkendech: lidé s rodinami chodí do nákupních a zábavních center, zejména v chladné sezóně, a tráví většinu dne.

Na fotografii: dům Dener v obchodním centru nákupního centra

"Shaverma King" v prvním patře budovy na křižovatce ulic

Triky ruských podnikatelů: "Shaurmondonald"

Autopůjčovna s shaurma "Shaurmaster"

Kromě umístění a velikosti místnosti, je třeba vzít v úvahu koncept podnikání: je to instituce, která působí po celý den - to je pravda, v místech, kde je noční život (čerpací stanice, vlaková nádraží), nebo podle plánu - od 8 do 20, například v případě kancelářské budovy. Nebo sezónní podnikání - pavilon v parku (tento formát musí být také koordinován s místními úřady).

Také zvážit rozsah: Chcete-li otevřít prodejní místo monofastfuda shawarma různé druhy: v sýrovém pita, česnek, normální, s různými náplněmi. Nebo přidejte pomocné zboží: čaj, kávu, nealkoholické nápoje. Z toho bude záviset na investicích, potřebném vybavení, nabytém zboží a zásobách.

Naléhavost a vyhlídky

Aktuálnost a vyhlídky rozvoje podnikání při přípravě a prodeji shawarmy závisí na formátu a umístění instituce, tj. Na dosažení cílové skupiny. Čím je toto pokrytí širší, tím více získáte. Fanoušci jídla shawarma:

 • studenti;
 • řidiči;
 • zaměstnanci úřadu;
 • turisty;
 • pracovníků;
 • cestující čekají na dopravu (na stanicích, zastávkách).

Instituce by měla být na místě velkého množství lidí. Důležitost podnikání v oblasti rychlého občerstvení je navíc způsobena rostoucím tempem života Rusů každý rok. Ne každý a ne vždy si může dovolit plnou večeři ze tří jídel. Chutná a uspokojující shawarma přijde na záchranu.

V říjnu 2017 byl obyvatel Novosibirsku v nehodě. Když objasnili důvody incidentu, ukázalo se, že spěchá, aby získal shawarma. Příkladem samozřejmě není příjemné, ale potvrzuje, že takové jídlo je v poptávce.

Jak otevřít zákon: podmínky pro otevření bodu se shawarma

Pro podnikání při přípravě a prodeji shaurma je vhodné individuální podnikání. Daňový systém - UTII nebo patentový systém.

Licencování se nevyžaduje. Před zahájením činnosti je třeba Rospotrebnadzor v souladu s čl. 8 294-FZ "O ochraně práv právnických osob a jednotlivých podnikatelů při výkonu státní kontroly (dohledu) a obecní kontroly".

Soubor dokumentů, jejichž požadavky je třeba dodržovat:

 • Zákon "o ochraně práv spotřebitelů".
 • FZ "o hygienickém a epidemiologickém blahu obyvatelstva".
 • Rozlišení šéf Státní zdravotní lékař Ruské federace 08.11.2001 číslo 31 (ed. Od 06.10.2016) „o provádění Mezinárodních zdravotnických předpisů (spolu s 2.3.6.1079-01 SanPiN)“ (zde si můžete stáhnout tento dokument ve formátu PDF).
 • Vyhláška vlády Ruské federace ze dne 15. srpna 1997 č. 1036 "O schválení pravidel pro poskytování služeb veřejného stravování".
 • GOST R 53105-2008. "Národní standard Ruské federace. Cateringové služby. Technologické dokumenty pro produkty veřejného stravování. Všeobecné požadavky na konstrukci, stavbu a údržbu. "
 • GOST R 50762-2007. "Národní standard Ruské federace. Cateringové služby. Klasifikace podniků veřejného stravování ".
 • Řád Rospotrebnadzoru z 20.05.2005 N 402 (v platném znění, 02.06.2016) "Na osobní lékařské a zdravotní pas".

V roce 2016, vedoucí oddělení obchodu a služeb, Alexander Nemeryuk po inspekcích na kapitálových stany s shawarma a odhalování nedodržování základních hygienických norem slíbil, že všechna tato místa v hlavním městě bude uzavřena (v únoru 2016 v Moskvě, zbořen více než 100 stánků). Toto opatření neovlivnilo stacionární body.

Dodržování hygienických norem je tedy jedním z hlavních pravidel tohoto oboru. Pokud stručně shrnete požadavky:

 • potřeby chlazení;
 • nepřerušená dodávka vody (pokud není centrální zásobování vodou);
 • nádobí musí být jednorázové;
 • potřebné nádrže pro sběr a odstraňování odpadků;
 • zaměstnanci musí dodržovat pravidla osobní hygieny;
 • zaměstnanci by měli mít lékařskou knihu;
 • práce s výrobky v jednorázových rukavicích a kuchařské čelenky (klobouky, šátky);
 • ujistěte se, že dezinfikujete;
 • dodržujte data vypršení platnosti produktů;
 • nedovolte, aby se potraviny zkazily;
 • dodržovat podmínky označování a skladování;
 • splňovat požární bezpečnostní požadavky.

Důležité přidání: že není nutné umístit fotografii známých osobností a celebrit, jako jsou reklamní body s shawarma bez jejich souhlasu. Například v Rjazani pro ochranu hospodářské soutěže výbor podal žalobu proti vlastníkovi stanu s shawarma „shawarma“, protože hostitelská instituce v designu místnosti použil fotografii Michaela Galustjana.

Jaké vybavení budete potřebovat?

Minimální požadovaná výbava:

 • gril pro shawarma;
 • chladicí zařízení pro výrobky;
 • prádelna, pracoviště pro prodejce (židle, pulty);
 • Regály a regály pro spotřební zboží;
 • extrakt;
 • nůž pro shawarma;
 • nádoby na zeleninu;
 • Mikrovlnná trouba nebo další gril k ohřevu připraveného jídla.

Pokud plánujete prodat více nápojů, pak při výpočtu podnikatelského záměru musíte mít také varnou konvici, kávovar nebo kávovar, nápojovou ledničku.

On-line obchody, které prodávají vybavení pro veřejné stravování: WHITEGOODS, partnerfood.ru, «Shop Restaurant“, "ObschepitServis", "ICO", "PromTorgOborudovanie", "MoyUdobnyyMagazin.rf", "Eurolux", "Agroresurs" a další.

Ceny za gril pro společnost Shawarma se pohybují v průměru od 20 tisíc do 100 tisíc rublů, v závislosti na velikosti a technických charakteristikách. Podívejte se, porovnejte, seznamte se s vlastnostmi zařízení nabízených různými obchody, pohodlně na Yandex.Market.

Grily pro Shawarma: nabídky na Yandex.Market

Kolik můžete vydělat: pomocí příkladu provozního bodu

Vypočítáme primární náklady, marži a potenciální výnosy. Pro výpočet založíme klasický shawarma. Složení: pita chléb, kuřecí maso, grilované, omáčky (kečup, majonéza, hořčice greeny), zelí, mrkev, rajčata, okurky, cibule.

Výrobky a položky výdajů na přípravu jediného výrobku *

Nové obchodní nápady

Otevřením bodu na přípravě a prodeji společnosti Shawarma je skvělý nápad pro podnikání s malými investicemi. Dnes se podíváme na: seznam potřebného vybavení a jeho cenou, nuance v místě výběru pro umístění bodu, můžeme předložit obchodní plán, s výpočtem nákladů na zahájení podnikání a poukázat na potenciální zisky z obchodu s shawarma. A také možnost dodatečných příjmů v tomto výklenku.

Shaurma nebo shaverma (tam jsou také jména - Shaorma, Shavarma, Shuarma); v jiných případech - Döner-kebab, doner, doner, kebab. Pokrm podle řady odborníků - arabského původu, skládající se z nakrájeného masa, vařeného na grilu; směs čerstvé zeleniny a bylin; originální omáčka. Plnění je zabaleno nebo umístěno v dortu, pita nebo lavash. To vypadá jako běžný klasický recept na toto jídlo, ale jak ukázala praxe, každý šéfkuchař má vlastní verzi "klasické" shawarmy.

Širokou škálu receptů umožňuje kombinovat klasické ingredience v různých poměrech, přidání nestandardní plniva, nebo vůbec ke změně čerpacích nádobí, spoléhat se na prioritách vkusu své cílové publikum.

Celkově vzato, tento přístup poskytuje dostatek příležitostí k zahájení vlastního podnikání, což shawarma v univerzální a populární mísa fast food - může uspokojit nejnáročnější a originální poptávky ve všech segmentech populace. Proto je tedy shaurma: a malá kundička v ulicích vašeho města; a "ostrov" v nákupním centru; a dokonce se setkává v nabídce některých kaváren a restaurací, včetně světových a populárních řetězců rychlého občerstvení. Protože stabilní poptávka Shawarma, a to snadno připravitelná, je nádoba všem známá a je vysoce ceněna spotřebiteli.

Vzhledem k tomu, že všechny přísady jsou připraveny předem, doba vaření shawarma nepřesáhne 5-15 minut. Nízká cena hotového jídla zajišťuje, že bude pro klienta levná.

Shaurma se používá za tepla bez použití příboru. Má originální chuť - jedna porce může uspokojit hlad dospělce. Proto je tento typ rychlého občerstvení tak oblíbený při obědové přestávce pro většinu občanů - od studenta nebo prostého pracovníka po hlavní vůdce. Jak říkají - takže chuť nezapomene! Samotný proces oběda, kdy hlavní pokrm je šaurma, netrvá dlouho.

Jak již bylo řečeno, moderní recept na shawarma odkazuje na univerzální pokrmy. Mají, i když mají historické kořeny, ale rychle se přizpůsobují moderním realitám a požadavkům mezi spotřebiteli, často bez změny názvu - změnou výplně nebo návrhu. Nebo naopak, zachování základních principů receptury přípravy, změna názvu, což z něj dělá specialitu restaurace.

Takže se můžete setkat fitness shawarma, kde není maso, ale uvnitř je přidávána pouze zelenina. V Evropě často prodávají doner s vepřovým masem, což poněkud odporuje arabským kořenům receptů jídla, ale dokonale uspokojuje poptávku Evropanů, veřejnosti obdivovatelů tohoto masa. A ve velkých síťových restauracích a fast-food s celosvětovou nabídkou, která se snaží vyzkoušet, rolí nebo twisters s masovou výplní. Nejčastěji se jedná o chikeny - kusy smaženého kuřecího masa v chleba - s značkovou omáčkou, s přísadou sýra a zeleniny, zabalené v pšeničném dortu.

To je, jak je pochopitelné, že shaurma snadno mění složky, přizpůsobuje se požadavkům trhu a publiku instituce a zachovává si své klíčové výhody - originalita chuti, jídlo bez příborů, rychlé hladování, víc než demokratická a přijatelná cena.

Proto je počáteční bod pro přípravu a prodej společnosti Shawarma ziskové podnikání s malými investicemi na začátku. Bez ohledu na to, co všichni odborníci říkají, příležitost rychle a levně uchopit občerstvení bude vždy požadovaná a relevantní. A šaurma, úspěšně prodávaná u nás ani deset let, k tomu jasnému potvrzení. Bod, který neplatí sám, okamžitě uzavře majitel bez lítosti. Ale když vidíme opačný obraz - počet bodů pro prodej shawarmy se nezmenšuje, nebo se z nich stává více.

Jak otevřít firmu přípravou a prodejem shaurma

Tak jak otevřít obchod pro přípravu a prodej Shawarmy, nebo správněji Shavermy... Shaorma... Shawarma... Shuarma... Doner? Zahájení podnikání na společnosti Shawarma zahrnuje dvě etapy.

Nejprve musíte najít vhodné místo. Musí se vyznačovat vysokou propustností, akumulací co nejvíce lidí. V ideálním případě - to je oblast nákupních center, oblastí trhů, stanic. Dobrým sousedem budou zastávky veřejné dopravy, střediska a vysoké školy, obchodní centra a kancelářské budovy.

Odborníci z trhu berou na vědomí, že společnost shaurma jako podnik má stabilní poptávku v oblasti rychlého občerstvení mezi začínajícími podnikateli. To je usnadněno popularitou jídla a jeho nízkou cenou. Také podnikatelé přitahují nízké náklady na otevření samotného podniku: malou sadu potřebných zařízení, použití hotových složek pro plnění a jednoduchý technologický proces přípravy jídla.

Za druhé, musíte získat povolení od místních úřadů a pronajmout nebo zakoupit stánku, Malý pavilon nebo mobilní nákupní přívěs. Můžete zvážit otevření nákupního ostrova v nákupním a zábavním centru nebo na území takzvaných potravinových šňůr. Jeho cena závisí na velikosti a úrovni vybavení. Vybaven autonomním zásobováním vodou a topením - kiosk stojí 200 000 rublů a náklady na ostrov začínají od 600 tisíc rublů. Hlavní "přísadou" jakéhokoli odbytu pro přípravu Shawarma je elektřina, bez ní hlavní detail podniku - gril pro pražení masa nebude fungovat. Zdroj trvalé elektřiny by proto měl být na jakémkoli místě.

Otevření shawarma bodu, stejně jako jakékoli zařízení pro přípravu a prodej hotových jídel, je koordinováno s místními úřady. Každý region a město má své vlastní obecní pravidla pro otevření stravovacích míst. Samostatné dokumenty můžete sami sbírat nebo se obrátit na zprostředkovatele, kteří se specializují na získání povolení.

Je třeba se připravit, že v segmentu shawerm je konkurence velmi vysoká, což opět potvrzuje značný požadavek na tento pokrm a ziskovost takového podniku. Proto se při pohledu na dobré místo a zpět se podíváte na to, že už máte konkurenci. To děsí některé. Jiní, naopak, vědí, že okolní soutěžní čtvrť přispívá ke zvýšení zisku. K tomu je výhodné rozlišovat například použití několika recepcí s původním receptorem nebo rozšířenou službou. Srovnání podobných produktů je jednou z nejstarších marketingových metod propagace.

Potřebné vybavení pro místo přípravy a prodeje společnosti Shawarma

Chcete-li bod vybavit shawarma, je potřeba jednoduché a levné vybavení. Hlavním důvodem je tzv. shawarma - Původní vertikální gril.

Vertikální gril (plynové nebo elektrické) pro shawarma s rotující vertikální špíz a palety na plátky masa. V závislosti na kapacitě a zemi výroby se cena plynu pohybuje od 10 000 do 200 000 rublů, lze koupit elektrický gril pro 20 000 až 250 000 rublů.

Zařízení Shaurma Grill

Podnikatel začínající může zvážit nákup podporované techniky. Vzhledem k velké poptávce na trhu se však nejčastěji objevují grilované restaurace. Nízká kvalita jejich oprav může způsobit nehody nebo požáry.

S výjimkou grilovací stroje pro shawarma budete potřebovat:

 • Lednička pro skladování produktů - od 10 tisíc rublů;
 • Vybavení kuchyně (řezací desky, nože, nádoby) - 2-3 tisíce rublů;
 • Buck s vodou (v případě nepřítomnosti dodávky studené vody) - z 3 000 rublů;
 • Ohřívač vody typ skladování pro 50-100 litrů (při nepřítomnosti dodávky horké vody) - z 5 tisíc rublů, je charakterizován nízkou spotřebou energie;
 • Dřez na dvou místech - z 5 tisíc rublů;
 • Mikrovlnná trouba / trouba - až 10 tisíc rublů;
 • Oboustranný vodorovný rošt pro rychlé pečení shawarma ze dvou stran k tvorbě rudých proužků nebo kůry - od 5 tisíc rublů.

Zeleniny lze ručně broušit, nebo můžete dokončit svůj bod profesionálním shawarma zeleninová fréza nebo kuchyňský robot, který stojí až 30 tisíc kormidel. Umožní vám rychle vyseknout všechny potřebné přísady pro plnění salátu.

Docela nemusí nutně, ale požadované vybavení lze přičíst mixér (asi 2-3 tisíc rublů), což urychluje proces míchání přísad pro omáčky.

Většina začínajících podnikatelů má však tendenci utrácet co nejméně na otevření shawarma bodu, takže nenakupují vůbec žádné další vybavení a nahrazují je ruční práce.

Kompletní sada vybavení pro bod se shawarma stojí od 180 tisíc rublů

Velká poptávka po organizaci takových stravovacích zařízení vedla k tomu, že se objevily hotové projekty. Výrobce nebo dodavatel vybaví místo na klíč včetně veškerého potřebného vybavení. Tento přístup šetří čas a v některých případech i peníze. Vzhledem k tomu, že společnost zabývající se projektem maloobchodních prodejen a profesionálních zařízení pro stravování, pracuje přímo s výrobcem, což snižuje maloobchodní marži pro nákup velkoobchodních cen.

Takže vybavení malého místa pro prodej Shawarmy stojí o něco více než 180 tisíc rublů. Souhlasíte s tím, že je velmi prospěšný pro začínajícího podnikatele, omezeného na prostředky.

Základní sada pro shawarma zahrnuje:

 • Elektrický gril "Shaurma" s jednou výplní - z 30 tisíc rublů;
 • Stiskněte gril pro jednu sekci - od 11 tisíc rublů;
 • Profesionální mikrovlnná trouba - od 11 tisíc rublů;
 • Tabulka kovové výroby - od 13 tisíc rublů.

Celkem - od 65 tisíc rublů.

Dodatečné vybavení pro vaření kuřecího masa na grilu:

 • Grilovaný kolotoč pro grilované kuře - od 30 tisíc rublů;
 • Termální vitrína pro hotové grilované kuře - od 27 tisíc rublů.

Celkem - z 57 tisíc rublů.

Dodatečné servisní vybavení:

 • Kotle typu želé z kotle - od 3 000 rublů;
 • Chladící skříň - od 20 tisíc rublů;
 • Mraznička - od 15 tisíc rublů;
 • Kuchyňské nože, kleště, gastronormy, struhadla, řezné desky a další - od 9 tisíc rublů.

Celkem - z 57 tisíc rublů.

Celkové náklady na vybavení prodejního místa shawarma a grilované kuřata, jako další sortiment, je od 179 tisíc rublů.

Nakupování na místě pro shawarma

Vzhledem k univerzálnosti Shawarmy může být jeho začátek, jak je uvedeno výše, nějaké. Hlavní věc není porušení klasického vzorce - grilované maso + zelenina zabalená v pita chleba (pita chléb nebo palačinka).

Proto! Je lepší připravit si plán na nákup výrobku najednou, to znamená získat předem všechny potřebné složky, které mohou pokrýt poptávku po bodě po dobu 1-2 dnů. V budoucnu stačí upravit objem zakoupeného zboží v závislosti na sezóně a poptávce. Začáteční podnikatel tak ušetří čas i peníze. Protože nepotřebuje jít a hledat potřebné jídlo. V každém městě jsou velké potravinářské základny nebo firmy, které se specializují na pravidelné dodávky potravinářských výrobků do stravovacích zařízení podle plánu nákupu potravin.

V případě vlastního nákupu. Surové maso a polotovary (kuřecí, vepřové, krůtí, jehněčí, atd.), zelenina pro výplň salátů (rajčata, zelí, mrkev, cibule, okurky, salát atd.) základy omáčky a marinády (kečup, majonéza, zelenina, olej atd.) podnikatel také zakoupí na takových velkoobchodních základnách nebo od velkoobchodních dodavatelů. Musíte si vybrat jednoho hlavního a několika dalších dodavatelů. Tím se kompenzuje případ vyšší moci. Například hlavní prodejce prudce nadhodnotí prodejní ceny nebo nezajistí kontinuitu nabídky. Při získávání obchodních kontaktů můžete počítat s dalšími slevami jako s běžnými zákazníky.

Zakázky se často vyskytují, ale v malých dávkách. Takže bude dražší pro dodávku, ale ušetří skladování produktů. V mnoha speciálních systémech s dlouhým skladováním nebude třeba, jako například zeleninová krabička nebo mrazničky pro maso. Jeden mrazák a jedna zeleninová krabička - pro uložení jídla pro den dopředu. Co bude také těžit z jejich čerstvosti. Když se bodem k návštěvě jakéhokoli populárního televizního programu, který má kontrolovat dodržování hygienických požadavků stravovacích, bude majitel nečervenej na dlouhou dobu uložené s ukončenou dobou použitelnosti zboží a, protože neměl (s přítomností označení).

Pokud podnikatel neplánuje rozšířit svou vlastní pekárnu, pak si koupí hotové koláče a lavash od místních producentů, například v městských pekárnách. Také je nemusíte kupovat pro budoucí použití. Lesní lavash ztrácí svou chuť. Při lavashu i při jídle je nutné mít denní dodávku + 10-15% pro případ nouze. Mnozí výrobci odvádějí nerealizovaný chléb a pekárenské výrobky s náhradou za cenu. Ujistěte se, že jste s těmito podmínkami zkreslili dodavatele.

Procesy velkoobchodního nákupu jsou založeny a zpracovány v průběhu let. Ve městě existuje mnoho obchodníků, kteří obchodují na shawarmě. Mnoho "velkoobchodníků" má na skladě připravené dodávky pro jakýkoli typ veřejného stravování, to znamená, že mohou plně převzít vybavení bodu se všemi potřebnými potravinami za minimální ceny. A dokonce i připraveni udělat bezplatný plán pro nákup potravin.

Stravovací personál specializující se na prodej šawarmy

Praxe ukazuje, že dva lidé stačí na jeden malý bod se shawarma. Jeden ze zaměstnanců (mohou být vlastním vlastníkem) v zásadě nakupuje produkty, řeší administrativní záležitosti, druhý - slouží klientům: připravuje shawarma a přijímá peníze. Ve špičce hodin mohou oba zaměstnanci stát za pultem, první bude přijímat objednávky a počítat zákazníky, druhý se zaměří na přípravu chutné a čerstvé shawarma.

Po nastavení procesu můžete uspořádat práci na směny několika párů zaměstnanců. Tento přístup bude dělat práci bodů - nepřetržitě, pokud je poptávka a obchodní plocha umožní, což zvýší zisk několikrát.

Přibližný výpočet ziskovosti bodu prodeje shawarma

Celková investice potřebná pro otevření Shavermy bude od 290 do 800 tisíc rublů. Tato registrace, byrokratické usmíření, získání povolení od hygienického a epidemiologického dozoru, hasiči, místní úřady a další struktury. Koupit / pronajmout stánek, stánek, pavilon, místo v nákupním centru nebo přívěs pro shawarma, nákup zařízení, spotřebního materiálu, - ubrousky, balíky, platy zaměstnanců za prvních 23 měsíců, fond na zaplacení inženýrských sítí (voda, elektřina, plyn) vývěsní tabule, minimální reklama (sloup, letáky). Samostatnou položkou jsou náklady na nákup potravin: maso, pita chléb, zelenina, omáčky, zelenina. Zde vše závisí na receptu, šíři sortimentu shawarma, cenách produktů v jednotlivých regionech.

V průměru jsou náklady na standardní shawarma bez volných předmětů kolem 40 rublů. Maloobchodní cena - ze 100 rublů. a výše, v závislosti na regionu.

Objem 40 tisíc rublů čistého zisku za měsíc je skutečný i pro body se shawarmou, které se nacházejí v nejvíce centrálních a navštěvovaných oblastech města.

Dodatečný zisk z prodejního místa společnosti Shawarma. Různé recepty Shawarmy

Pro další zisk můžete vybavit prodejní místo se souvisejícími produkty. Toto zpravidla piva - chlazené šťávy, limonády a sýtené vody v malém kontejneru (od 0,2 do 1 litru). Hot - káva, čaj, který lze připravit na místě z hotových jednorázových pytlů, je žádoucí uzavřít smlouvu o dodávce pitné vody s místní firmou.

Kromě prodeje nápojů můžete prodat další druhy hotových jídel, které jsou oblíbené mezi rychlou nabídkou - samsa, pizza, hamburgery, hot dogy, sendviče atd. Mohou být uvařeny na místě nebo ohřívány v troubě, mohou být zakoupeny hromadně v jakémkoliv obchodě s potravinami připravené k jídlu nebo pekárně ve městě.

Pokud pro shawarma není pita chleba, ale pita nebo dort, můžete získat "nové" druhy tohoto pokrmu.

Pita je kulatý, plochý pšeničný chléb z nekvašeného těsta, ale může to být také žito. Velmi oblíbený ve východních zemích a na pobřeží Středozemního moře. Pro pita-shawarma je polovina pita zařízena a navíc řezána uvnitř. Ukázalo se, že se jedná o náprsní kapsu, kde je naplněna nezbytná náplň. Ukázalo se, že originální apatizer, který jen šavarma. Ačkoli může být výplň nějaká.

Ampatera z Škoda

Toto jídlo je populární v Belgii a je nazýváno pity-durum nebo jen pita (a tradiční, pro nás, shaurma se nazývá durum).

V Řecku a na Krétě se stala populární mísa, podobná shawarmě, gyros. Plnění s přidáním čipů je zabaleno do tlustého dortu (pita). A pokud je náplň vložena do pita - gyros pita.

Populární v Řecku na Krétě - gyros

V Mexiku dávají přednost extrémně ostré a husté náplni, zabalené v dortu. Takže akutní marinované maso vařené na grilu, s fazolemi a nakládanou zeleninou v názvu papriky - fajita. S přídavkem čerstvého ananasu - burrito.

Kromě toho můžete vzít v úvahu všechny procesy přípravy shaurma jako samostatných receptů na hotové pokrmy.

Například prodej náplní pro shawarma (s masem nebo bez masa) v plastových krabicích lze považovat za prodej hotových salátů. Přidáním krutonů a hotové sýrové omáčky na tento salát s masem získáme salát podobný "Caesaru" a lavash (dort) bude skvělým přírůstkem do salátu.

Dokonce i dodávka masa z grilu na dort se zeleninou může být považována za připravenou misku. Toto jídlo je velmi populární v mnoha regionech Ruska. Například v Petrohradě to nazýváme "Shaverma na talíři", kde je umístěna klasická výplň na dortu, který pokrývá dno desky, a náplň je doplněna o smažené brambory. Ukazuje se úplný druhý kurz.

Celá zelenina může být pražena na vodorovném grilu a dostanete grilovanou zeleninu. Co je již považováno za vynikající oběd pro ty, kteří se drží na štíhlém menu nebo nemají rádi maso, ale milují grilovanou zeleninu (v restauraci, kde platí až 1000 rublů na porci). Předplněné lilky, rajčata, brambory. Omáčka pro shawarma bude dobrým doplňkem k pokrmu. Dort a lavash udělají pokrm plnou večeři.

Jak bylo uvedeno výše. Kuřecí gril je nezbytným doplňkem ke shawarma. Instalací horizontálního grilu k přípravě celého pečeného kuřete můžete prodat grilované kuře. Pro ni, jako vedlejší pokrm, je opět vhodný zeleninový salát nebo prostě dort. Prodáním takového kuřecího grilovaného porce (celá nebo polovina) můžete zdvojnásobit zisk z jednoho místa. Vzhledem k tomu, že tento přístup může zahrnovat i ty, kteří nemají rád shawarma (jsou jen málo, ale říkají, že jsou takoví lidé).

Při plánování otevření vlastního místa přípravy a prodeje společnosti Shawarma se neomezujte na "klasický" recept nebo sadu jídel. Protože má konkurenci. Výhodou tohoto podnikání je, že nové pokrmy jsou ve skutečnosti připraveny ze stejných ingrediencí. To znamená, že pro kuchaře - nic se nezmění, klient - dostane jedinečné rozhodnutí rychlého občerstvení. Hledání nové poptávky a výnosného rozdílu od konkurentů jsou dvě jednoduché výhody, které jsou realizovány bez zvláštních nákladů, které mohou přinést významný úspěch tomuto cenově výhodnému podnikání.

Ačkoli i otevření "tradiční" shawarmy - podnikání je ziskové a nízké. Další vývoj bodu závisí především na přání majitele.

Související obchodní nápady s rychlým občerstvením:

Speciálně pro hobiz.ru

Otázky, chybové zprávy nebo typografické chyby v tomto článku, prosím, zanechte komentář.

Jak otevřít shawarma: co pro to potřebujete

Moderní rytmus života znamená možnost mít občerstvení na cestách. Proto je dobré začít podnikat v této oblasti prodávat shaurma. Podnikání je samozřejmě specifické, ale spíše výhodné a ziskové. Takže poté, co jste se konečně rozhodli zapojit do takového projektu, můžete uspořádat malý mobilní kiosk a dokonce postupně rozšiřovat podnikání na velký řetěz s občerstvením.

Tajemství a nuance celkové koncepce

Samozřejmě, že otevření shawarm od začátku v ulici formát nezahrnuje žádné vážné investice. Proto je vhodné, aby začínající podnikatel tuto metodu zvážil. Takže nemusíte pronajmout a opravovat v budově kapitálu, zdobit interiér, kupovat nábytek a další doplňky. Kromě toho můžete ušetřit i personál. Koneckonců, formát uličního stánku neposkytuje velký počet zaměstnanců.

Samozřejmě, dobře rozvinutá obchodní myšlenka by se měla stát důležitou základnou pro celý projekt. Shaurma, podle názoru většiny občanů, je skvělý způsob, jak si dát občerstvení. Je pravda, že byste měli pamatovat na vysokou konkurenci v oblasti dodávky rychlého občerstvení - od vašich přímých konkurentů až po ostatní oblasti tohoto odvětví (palacinky, restaurace, pizzerie). Proto se ujistěte, že se pokusíte najít netriviální nápad, který by mohl být zajímavý pro většinu obyvatel vašeho města. Původní název, recept, kvalita výrobků - to vše se stanou důležitými nuancemi ve fázi budování podniku.

Podle většiny expertů dosahuje ziskovost společnosti shaurma 32%. Obecně platí, že mnoho podnikatelů zaznamenává také rychlou návratnost projektu s nevýznamnými počátečními náklady. Proto můžeme bezpečně říci o proveditelnosti tohoto závazku. Kromě toho případ nevyžaduje zvláštní kulinářské dovednosti a je k dispozici jakékoli osobě.

Je možné s jistotou říci, že - šaurma jako názory obchodních expertů o sobě zanechává dobré, a proto budou vyhlídky také vynikající. Koneckonců existuje mnoho možností pro realizaci projektu. Například mobilní prodejní místo zde často roste do vážné instituce, kde návštěvníci mohou strávit oběd nebo přestávku na večeři. Rozvoj podnikání bude záviset pouze na vaší touze neustále investovat do něj kapitálu. Pro ty, kteří mají zájem o příležitost vydělat si tak, budeme podrobněji zvážit, kolik stojí a jak otevřít stan s shawarmou.

Výhody a nevýhody různých možností uspořádání případu

Jak jsme zmínili výše o různých formách podnikání, budeme se touto otázkou zabývat. Takže dnes začátečník může začít podnikat, mít mobilní dodávku nebo pronajmout kapitálovou strukturu. Samostatnou variantou může být práce IAF. Samozřejmě, že podnikání na shawarma může přinést jinou úroveň příjmu v závislosti na vaší volbě odbytu. Je pravda, že investice v nich se budou značně lišit.

Nejlevnější a nejjednodušší volbou je mobilní formát případu. Takže budete schopni nezávisle ovládat nejvýnosnější prodejní místa a tím zvýšit výnosy z prodeje. Nevýhodou je nedostatek schopnosti vybavit stránky návštěvníky.

Mimochodem, pronájem LFA je doprovázen stejným problémem. Ačkoli se můžete vždy pokoušet najít rozumný způsob, jak například vybavit kiosk, například s mini-rackem.

Stacionární budova, která se nachází zejména v přeplněných a obchodních oblastech, bude vynikajícím začátkem, ale vyžaduje si vážné investice. Je pravda, že můžete dát vašemu podniku individualitu, která bude příznivě rozlišovat na pozadí podobných restaurací. Původní vývěsní štítek, stylový interiér a kreativně vytvořené menu budou vaším Shaumennym oblíbeným institutem většiny občanů. Vzhledem k tomu, že jsme definovali základní pojmy, dozvídáme se podrobně, jak otevřít shaurmu, co je pro to nezbytné, a co je nejdůležitější, kolik projekt bude stát od nuly.

Byrokratická fáze

Podle zkušených podnikatelů postup při registraci podniku vyžaduje spoustu času a úsilí. Samozřejmě, že byste nejprve měli formulovat strategii pro organizaci podnikání, zvláště když jste se předtím nesetkali s tímto směrem a nevíte přesně, jak otevřít shawarma. Podnikatelský plán napomůže systematizaci všech etap a určení přibližné výše výdajů pro každý z nich. V návaznosti na tento dokument je možné výrazně snížit neplánované náklady a nepotřebné akce.

Rovněž je nutné zaregistrovat PI nebo JSC v daňové službě. Vzhledem k tomu, že nově příchozí se nedoporučuje, aby zahájil rozsáhlý projekt, zastavte se pro IP a zjednodušenou formu zdanění. Kromě toho budete muset zakoupit pokladnu a zaregistrovat ji. Při plánování prodeje alkoholu zvážíte a zajistíte náklady na získání licence. Mimochodem, v tomto případě budete muset nastavit AO.

Při pronájmu kapitálového prostoru byste ho měli připravit na kontrolu GPN, SES a Rospotrebnadzor ještě před zahájením. Samozřejmě, plánování, dekorace a zakoupené vybavení musí splňovat požadavky těchto instancí. O nich se můžete dozvědět na stránkách každé organizace nebo na telefonu.

Pokud jde o takový případ, jak otevřít stánku se shawarmou, zde standardy budou mnohem demokratičtější. První kontrola svatyně se uskuteční až 12 měsíců po zahájení, takže stačí jen upozornit všechny uvedené organizace. V případě obdržení stížnosti u vašeho orgánu je však možné, že inspekční komise přijde neplánovaná. Proto bude zbytečné také předem požádat, jaké dokumenty jsou potřebné k otevření shawarmy, aby obchodovaly na ulici.

Nuance výběru dobrého místa

Jelikož náš přehled se zaměřuje především pro začátečníky v oblasti obchodu, začněme s postupy pro organizaci mobilního projektu služby. Koneckonců je považován za mnohem dostupnější a jednodušší. Samozřejmě s ohledem na možnost pohybu po městě by neměly být žádné zvláštní problémy s výběrem náměstí. Avšak nezapomeňte, že nejslibnější, z obchodního hlediska, místo - je to komunikace a přeplněných ulic, oblasti v blízkosti dopravních uzlů a trhy, na území kolem obchodních a nákupních center, parků.

Podnikatelský plán pro shawarma nacházející se ve stacionárních budovách vyžaduje vážnější přístup - koneckonců, je nepravděpodobné, že byste mohli změnit neúspěšně zvolenou lokalitu. Nezapomeňte zvážit infrastrukturu zvolené oblasti. Je žádoucí, aby v blízkosti nebyly místa, která nabízejí podobné služby vašim službám.

Ačkoli v některých případech bude toto riziko také zdůvodněno - rychlost přípravy shawarma pravděpodobně nebude konkurovat době strávené například při výrobě pizzy.

Podívejme se na otázku, kolik je otevření stánku se shawarmou. Pronájem vhodného pokoje bude asi 32 000 rublů a nákup mobilního vozu - od 152 000 rublů. Samozřejmě, začátečník, který nemá ohromné ​​množství, nicméně je výhodnější se zabývat nákupem stánku na kolech. Koneckonců, jakékoliv pronajaté prostory budou vyžadovat řádnou registraci a další související náklady, které mohou dosáhnout 980 000 rublů.

Minimální sada zařízení

Samozřejmě, v základní strategii uspořádání projektu je důležité uvést, co to znamená otevřít shawarma. Seznam zařízení pro odběr je zpravidla následující:

 1. Grilovací zařízení s hořáky. Technik může pracovat buď na plyn nebo ze zdroje. Je vhodné zvolit možnost, která bude v konkrétní situaci optimální. Při nákupu hořáků věnujte pozornost jejich kvalitě a spolehlivosti, aby nedošlo k jejich poškození.
 2. Instalace pracoviště. Obvykle budete potřebovat stůl a regály nebo regály pro skladování sypkých produktů.
 3. Chladicí zařízení. Smažené polotovary by měly být skladovány za optimálních podmínek. Nezapomeňte, že každý produkt bude vyžadovat samostatný kontejner s uzavřeným víkem. Kromě toho musí okno displeje obsahovat celou řadu rezerv.
 4. Malý inventář. Je nutné kupovat kuchyňské spotřebiče pro řezání masa, krájení zeleniny a pita chleba. Kromě toho budete potřebovat misky, talíře, ubrousky.
 5. Sanitární zóna. Doporučuje se instalovat dvojité umyvadlo (ruce a výrobky) a také zásobu dezinfekčních prostředků a detergentů schválených pro použití v sektoru veřejného stravování.

Jak můžete vidět, zvlášť drahé zařízení nemusí být zakoupeno. Pokud jde o otázku většiny nováčků, kolik stojí za vybavení shawarma, můžete odpovědět, že zde není jasné odstupňování cen. Obvykle jsou náklady závislé na výrobci a pohybují se v rozmezí 52 000 - 135 000 rublů. Samozřejmostí je, že vybavování plnohodnotného snack baru bude stát mnohem víc a bude činit nejméně 970 000 r.

Dodávky zboží a personálu

V seznamu toho, co potřebujete otevřít shawarma, měli byste zahrnout náklady na nákup masa, zeleniny, omáček a pita chleba. Samozřejmě, že nejlepším řešením bude uzavření přímých dohod s zemědělci. Takže můžete pravidelně přijímat čerstvé a kvalitní výrobky. Možná byste měli experimentovat s různými typy masa, pokusem a omylmi, určením preferencí hlavního počtu vašich zákazníků. Pro měsíční výdaje tohoto druhu asi 90 000 r.

Ještě jedna věc ovlivňuje vaše podnikání. Shawarma posuzuje názory klientů na sebe kvůli chuti i kvalitě služeb. Proto pečlivě vybírejte personál pro přípravu a implementaci. Bude několik kritérií. Žadatel musí chtít vařit, být upřímný, zdvořilý a příjemný a nemá zdravotní problémy. Spravedlně je zpočátku postačující, aby k práci vydali dva kuchaři s platy 20 000 rublů na každý z nich.

Celkové náklady na investice a zisky

Shrňme konečný výsledek, kolik peněz potřebujete k otevření shawarmy. Začneme s počátečním kapitálem. Budete potřebovat finanční prostředky pro následující položky:

 • dokumenty - 17 000;
 • nákup mobilních van - 152 000;
 • vybavení mobilního bodu - 81 000;
 • přísady - 90 000;
 • režijní náklady - 60 000.

Jak můžete vidět, bude možné udržet v rozmezí 400 000 rublů, ačkoli toto číslo může být o něco nižší (vzali jsme průměrné ukazatele). Zjistíme, jaká bude velikost opakujících se nákladů. Zobrazujeme je v tomto seznamu:

 • výrobky - 990 000;
 • plat - 480 000;
 • náklady na utility - 68 000;
 • daně - 132 000;
 • ostatní výdaje - 130 000.

Roční běžné investice v tomto případě budou 1 800 000 p. Definujte velikost obratu a zisk. Odborníci tedy odhadují minimální výnosy pro takový bod na 6000 rublů. pro den. To znamená, že roční příjem bude 2,190,000 r. Získáte tedy z 390 000 rublů za rok a budete moci plně splatit projekt po dobu 13 měsíců.

Konečně, řekněme pár slov o marketingu. S ohledem na specifika případu, tradiční způsoby, jak přilákat zákazníky zde, nebude mít obdobný účinek. Je mnohem vhodnější postarat se o originální a viditelnou vývěsní štítek a přemýšlet o dalším sortimentu prodaného zboží. Mimochodem, propagace pro stálé zákazníky a pravidelné bonusové programy přitáhnou k vám obrovské množství lidí.

Podnikatelský plán pro otevření stánku se shawarma

Podnikání na společnosti Shawarma je výnosné podnikání: rychle se vyvíjí a vyplatí, má své pravidelné zákazníky. Chcete-li otevřít shawarma, potřebujete minimálně dokumenty a přílohy. Při vytváření podnikatelského plánu bude váš počáteční kapitál označen částkou 247 tisíc rublů. O plavky stejného podnikání v průměru 5 měsíců, může přijít a po 3 měsících.

Hlavní činnosti

Prodej společnosti Shawarma je zisková záležitost pro začínající podnikatele, kteří nemají počáteční kapitál, což značně usnadňuje otevření. Hlavním produktem, který se má prodávat, je turecké jídlo "shaurma". Technologie jeho přípravy je jednoduchá, náklady na výrobky jsou minimální a poptávka je vysoká a stabilní.

Kromě prodeje shawarma jako hlavního jídla můžete také nabídnout související produkty: toast s nádivkou, vegetariánská šachrama. Mnoho kiosků nabízí variantu hot dog v pita chleba. Tyto výrobky nevyžadují nákup dodatečného vybavení. Další skupina produktů - nápoje: čaj, káva, džusy a různé balené vody.

Stáhněte si kompletní "Podnikatelský plán pro grilované kuře"

 • obsahuje podrobnou analýzu
 • obsahuje všechny nezbytné výpočty pro získání půjčky, dotace a investice
 • Obsahuje důležité informace pro spuštění malé firmy nebo firmy
 • podnikatelský plán se provádí ve formátu MS WORD

Pokyny, jak otevřít a co potřebujete

Jak otevřít stánku se shawarma od nuly a co je pro to potřebné? Hlavní body, které je třeba věnovat pozornost: dokumentace, výběr a uspořádání prostor, zařízení a pracovníků. To je nezbytné minimum, které musí být pečlivě promyšlené před otevřením Shavermy.

Fáze 1 - příprava a příprava dokumentů

Nejprve je třeba zaregistrovat firmu, v tomto případě jako individuální podnikatele (PI). Obchodní projekt pro prodej shawarma je vhodný pro výběr jedné daně (doporučená forma zdanění), více informací získáte od daňové služby.

Po registraci IP je nájemní prostor formalizován. Larek je opravován a vybaven vybavením. Poté musíte kontaktovat hasičskou a sanitární a epidemiologickou stanici pro povolení.

Seznam dokumentů pro rok 2018 potřebných pro založení firmy na Shawarma:

 • osvědčení o zápisu IP;
 • obchodní pas a bankovní údaje;
 • certifikát, který vzrostl na daňovém účtu;
 • smlouva o pronájmu / certifikát, že jste vlastníkem;
 • osvědčení o povolení od hygienické a epidemiologické stanice;
 • lékařské knihy pracovníků;
 • povolit dokument od požárního útvaru.

Chcete-li zaregistrovat firmu shawarma na Ukrajině, budou požadovány stejné dokumenty. Dále byste měli získat povolení k umístění předmětu obchodu na ministerstvu obchodu (okresní státní správa).

Krok 2 - Vyhledejte pokoj

Nejprve musíte určit umístění místa pro prodej shawarma. Při výběru místa se spoléhat na následující ukazatele:

 • průchodnost místa (tok lidí musí být dostatečně velký);
 • cílové publikum;
 • konkurenty.

S průchodností je vše jasné, čím více lidí prochází, tím více kupujících. Přítomnost velkého počtu konkurentů naznačuje, že místo je ziskové, ale bude těžké tam "přežít". Bude nutné nabídnout lidem to, co jiní neudělají, a tím vyhrát jejich přízeň.

Cílové publikum - umístěte kiosk v nejvyšší koncentraci potenciálních zákazníků. Častými klienty společnosti Shaverm jsou mezi obyvatelstvem následující skupiny:

 • školní děti;
 • studenti;
 • zástupci pracovních profesí (např. stavitelé, nakladače atd.);
 • střední manažeři a další pracovníci v kancelářích;
 • milovníci rychlého občerstvení a dalších pouličních jídel.

Vzhledem k takovým faktorům, jako jsou velké množství lidí a přítomnost zástupců cílové skupiny, budou nejlepším místem pro prodej:

 • křižovatka velkých ulic;
 • území vedle školy;
 • území v blízkosti technických a vysokých škol;
 • místo u továren, stavenišť a dalších míst s pracovníky;
 • vedle administrativních budov;
 • železniční a autobusové stanice;
 • trhy;
 • jakékoliv jiné místo s hodně lidí.

Pokud jde o samotné prostory, může to být malý stánek nebo mobilní kiosk. Výhodou mobilního kiosku je, že je často již vybaven zařízením a může být na různých místech. Nevýhodou je, že je vhodný pouze pro teplou sezónu. V chladném počasí budou zaměstnanci muset pracovat ve špatných podmínkách, v zimě.

Stacionární stánek lze zakoupit nebo pronajmout. Místnost je malá. Před otevřením bude třeba opravit.

3. etapa - nákup a instalace potřebného vybavení

Před otevřením shawarma musí být místnost vybavena veškerým potřebným vybavením. Pro shaverma si můžete zakoupit jak dovezené, tak i domácí zařízení. Druhý nebude mít horší kvalitu, ale třikrát levnější. Dalším způsobem, jak snížit náklady a ušetřit peníze, je koupit použité zařízení.

Nezbytné vybavení pro otevření Shavermy:

 1. Vertikální gril: plyn nebo elektrické pro 20-30 kg masa - od 20 tisíc rublů.
 2. Kontaktní gril, pro ohřev šavlíku a lavašovou rudou kůru - od 2 000 rublů.
 3. Lednice - 30 tisíc rublů.
 4. Nábytek (skříně, stůl, atd.) - 20 tisíc rublů.
 5. Stolní a nože - 3 000 rub.
 6. Distributor - od 7 000 rublů.
 7. Pokladna - 3 000 rublů.
 8. Uniforma pro zaměstnance - 6 000 rublů. (pro dvě osoby).
 9. Obalový materiál (sáčky, ubrousky) - 1 000 rub.

Celková přibližná částka pro všechna zařízení bude - 92 tisíc rublů. Toto není celková částka. Najdete vybavení levnější než tyto ceny, nebo naopak kupte dražší.

V průběhu tohoto procesu můžete zakoupit další vybavení. Tímto způsobem zlepšíte kvalitu hotových jídel a rozšíříte rozsah. Například si můžete koupit průmyslovou zeleninu, zařízení pro míchání omáček a další.

Fáze 4 - výběr zaměstnanců

Pro práci ve stánku se shawarmou bude stačit dva zaměstnanci nebo jeden. Za předpokladu, že vlastník spravuje finanční a správní záležitosti. Počet zaměstnanců je závislý na plánu holí.

Pokud se pracovní plán posune, bude nutné najmout dva zaměstnance. Pokud je běžný pětidenní týden jeden. Ale první možnost je výhodnější, v tomto případě stánek může pracovat 10-12 hodin a bez volných dnů. V důsledku toho bude více kupujících a dobrý zisk.

V kiosku se shawarmou také kuchař plní roli prodávajícího. Ale pokud je příliv kupců příliš velký, pak v budoucnu můžete do posunu dát dva lidi. Poté prodávající bude pracovat, který bude sloužit klientovi a vypočítat ho, stejně jako kuchař.

Fáze 5 - propagace a reklama

Reklamní kampaně se mohou konat krátce před otevřením kiosku a během prvních měsíců práce. Není třeba objednat reklamu v rozhlase a televizi, je to drahé a neoprávněné pro rozsah takového podnikání. Co můžete využít k přilákání zákazníků:

 • jasné znamení na stánku;
 • Nachází se vedle stánku, je lepší dokonce i za vyznačených cen.
 • Distribuce letáků vedle kiosku můžete rozptýlit nebo rozptýlit kolem poštovních schránek nejbližších domů;
 • reklama v sociálních sítích;
 • pravidelné držení akcií kupujícím nabízí například slevu za třetí shawarma a další.

Video je příkladem "self-made" shawarma reklamy. Můžete to udělat stejně a umístit jej do sociální sítě.

Finanční plán

Dále budeme hovořit o tom, kolik stojí za to otevřít takovou firmu.

 1. PI registrace a přijetí všech certifikátů - 10 tisíc rublů.
 2. Pronájem prostor - asi 30 tisíc rublů. (může se lišit podle oblasti Ruska, kvality prostor a dalších faktorů).
 3. Vybavení - asi 92 tisíc rublů.
 4. Nákup první dávky produktů - 10 tisíc rublů.
 5. Saldo zaměstnanců (výpočet pro 2 osoby, za první měsíc) - 30 - 40 tisíc rublů.
 6. Reklama (pilíř, vývěsní tabule, letáky) - 5 tisíc rublů.
 7. Dodatečné náklady - 10 tisíc rublů.
 8. Rezervní částka za nepředvídané okolnosti - 60 tisíc rublů.

Stručně řečeno, získáme přibližné počáteční kapitál 247 tisíc rublů. Výše výdajů může skončit buď menším nebo větším než zadané číslo.

Možná rizika

Pokud jste otevřeli svou firmu na společnosti Shawarma, vy, stejně jako ostatní podnikatelé, jste pojištěni proti riziku. Jaké faktory mohou vést k tomu, že spálíte:

 • špatně kvalitní zboží - hlavní důvěru a zdraví kupujícího;
 • špatný kuchař - potraviny by měly být nejen čerstvé, ale i lahodně vařené;
 • špatný postoj k zákazníkovi - úsměv nikdy nebrání, a to ani v holí;
 • špatné místo;
 • nekonkurenceschopnost;
 • nafouknuté ceny - shaurma, to je jídlo pro chudé lidi, tento okamžik musí být vzat v úvahu.

Video "Jak otevřít prodejní stánku shawarma"

Toto video oznamuje, jak otevřít firmu ve společnosti Shawarma.

Stáhněte si podrobný "Podnikatelský plán pro grilované kuře" s výpočty: