Jak úspěšně rozvíjet skleníkový obchod od začátku

Obchod s skleníkem je k dispozici všem s odpovídajícími dovednostmi a přáními. Zvláštní výhody jsou vlastníkem jeho vlastního soukromého pozemku. Před akcí musíte pochopit následující nuance:

 • jaká kultura je výnosná,
 • vyberte místo pro umístění skleníků,
 • identifikovat materiály pro výstavbu,
 • rozhodnout, v jaké půdě a za jakých podmínek bude přistání,
 • určení trhu,
 • zvolit právní formu pro registraci,
 • vytvořit obchodní plán.

A tak, pochopit hlavní body podrobněji.

Rostoucí zeleň ve skleníku

Co bude muset vynaložit?

Finanční investice - to je místo, kde začíná skleníkový obchod. Dokonce i když máte vlastní půdu pro pěstování, budete muset koupit veškeré potřebné materiály pro farmu. Obvykle je třeba investovat do:

 • koupě nebo pronájmu místa,
 • nákup materiálů pro výstavbu skleníků, inventář a kulturu,
 • obchodní registrace.

Co růst?

V podmínkách mírného a jižního podnebí je přínosem růst těchto druhů rostlin:

Výběr konkrétní kultury může být založen na následujících faktorech:

 1. Podnebí. V chladnějších oblastech dochází k ohřevu spousty peněz. V tomto případě se doporučuje zvolit méně teplomilných plodin.
 2. Soutěž. Úspěch prodeje bude ovlivněn přítomností stejného produktu mezi podnikateli v okolí. Musíme analyzovat situaci a soustředit se na kulturu s nejmenšími větami.
 3. Poptávka. U vybraných produktů musí být vysoká poptávka. Je třeba mít na paměti, že v létě a na začátku podzimu se ziskovost skleníků snižuje kvůli hojnosti rostlin na půdě.
 4. Hlavní město. Chcete-li začít podnik bez počátečních investic, je lepší upřednostňovat rostoucí zeleň. Po akumulaci finančních prostředků můžete přejít na další plodiny. Růst květin je nejvyšší ziskovost.

Můžete si vybrat několik plodin najednou, aby se zabránilo období nečinnosti půdy. Ale pro to je nutné pečlivě prozkoumat přípustné předchůdce a vzít v úvahu sousedství pro zvýšení výnosu.

Kde umístit skleníky?

Hospodaření na skleníku jako podnik začíná hledáním místa pro skleník. Musí být nutně umístěn v blízkosti obývaných oblastí. V opačném případě cena pohonných hmot zvýší náklady na plodinu. Musí existovat dobrý přístup na místo kdykoli v roce.

Pěstování rostlin ve skleníku je nemožné bez elektřiny a tekoucí vody, takže zvolené místo by mělo být propojeno s komunikací. Je povoleno používat vodu z vodovodu, ale časté a hojné zavlažování je nutné pro pěstování plodin. Z důvodu snížení nákladů je tedy lepší použít tekutinu z otevřené nádrže. Měla by být pravidelně odebírána do laboratoře k analýze pro sledování chemického složení.

Oblasti s významným sklonem nebo náchylné k záplavám jsou vyloučeny. V blízkosti skleníků by neměly být velké stromy a budovy, protože to budou stínovat. Ale pobyt v krátké vzdálenosti od severní strany lesního pásu nebo nepřetržitého ploty ochrání před větrem, což výrazně šetří energii.

Půda na místě by měla být úrodná, protože ve špatném půdní plantáži nemá smysl. Samostatné získávání půdy vyžaduje určité náklady, které snižují ziskovost skleníkových podniků.

Jaký materiál mám zvolit pro skleník?

Volba materiálu pro výrobu skleníků je důležitým bodem, protože velikost plodiny závisí na tom. Zde jsou vzaty v úvahu následující charakteristiky:

 • světelná propustnost,
 • životnost,
 • snadné ovládání.

Dnes se při stavbě skleníkových konstrukcí používají následující krycí materiály:

 1. Polyethylenový film. Skleníkové podnikání doma je výhodnější začít, protože má nízké náklady. Polyetylénová fólie může trvat několik ročních období, ale pak je třeba znovu zakrýt. Pokud není správně nainstalován, může být poškozen větrem a trvalý kondenzát vyžaduje řádné větrání. Kromě standardního polyethylenového filmu jsou dnes dodávány zesílené, vzduchem plněné, PVC a jiné odrůdy. Každá z nich překračuje obvyklé varianty z hlediska ukazatelů a nákladů.
 2. Sklo. Tento materiál před vznikem konkurentů byl díky své trvanlivosti a průhlednosti velmi oblíben. Vzhledem k vysoké ceně, složitosti instalace a křehkosti se dnes častěji rozhodují ve směru jiných materiálů.
 3. Mobilní polykarbonát. Má všechny vlastnosti ideálního krycího materiálu. Jediným záporným je cena, což je pro začínajícího obchodníka nepřístupné.

Jak vytvořit optimální podmínky pro růst?

Ve sklenících by měly být vytvořeny všechny podmínky pro celoroční kultivaci plodin. Při vysoké plodině je nutné správně uspořádat každý parametr.

 1. Větrání. V malých sklenících s tímto úkolem se dokáže vyrovnat s dveřmi a oknem na opačné stěně. Ve středních a velkých budovách se používají znaky. Mechanismus pro otevření ventilačních otvorů může být buď manuální nebo automatický. Ve sklenících s velkou plochou byla povolena činnost fanoušků.
 2. Stínování. V jižních regionech vyžadují skleníky podnikání vytvoření podmínek pro eliminaci přehřátí. Dosahují se uzavřením skleníku uvnitř nebo vně, jakož i pokrytí krycího materiálu neprůhledným složením.
 3. Vytápění. Chcete-li zahřát zimní skleníky, musíte přemýšlet o topném systému. Plyn je vhodný a účelný pro tento účel, ale vyžaduje spoustu peněz a jeho použití je příliš suché. Pro ohřev sporáku není potřeba komunikace, ale místnost je ohřívána nerovnoměrně. Během používání musí být zajištěno, že do oxidu uhličitého nevnikne oxid uhelnatý. Elektrické spotřebiče se vyznačují nízkou požární odolností. Termální kabel je vhodnější, protože rovnoměrně zahřeje půdu. To má příznivý vliv na rychlost růstu rostlin a velikost plodiny. Infračervené stropní ohřívače vyzařují energii podobnou energii slunečního světla. Všechny kultury dobře snášejí své účinky.
 4. Osvětlení. Zimní skleníky pro podnikání by měly být vybaveny dodatečným osvětlením. V chladném období jsou rostliny jen několik hodin denně. Nejvíce úsporných možností jsou fluorescenční, LED a fytosystémy. Všechny z nich mají dobrý vliv na kultury, ale pouze bílé fluorescenční produkty mají relativně nízké náklady.
 5. Zavlažování. V malých sklenících je zalévání prováděno ručně pomocí kbelíku nebo konvice. Zavlažování rostlin ve větších budovách je nepohodlné. Nejběžnější automatické zavlažování. Může být přizpůsoben jakémukoli zdroji vlhkosti.
 6. Nástroje. K péči o plodiny musíte koupit vybavení (lopaty, kolečka, kbelíky na kbelíky atd.). Pro sazenice je zapotřebí mnoho úprav. Je úspornější použít improvizované materiály, například plastové lahve nebo pytle s mlékem. U vysokých rostlin je třeba přemýšlet o podpůrných nástrojích a materiálech pro podvazky.
Pěstování květin ve skleníku

Jak připravit půdu?

Po dokončení stavebních prací a instalace veškerého zařízení vyžaduje podnikání ve skleníku příprava půdy. Rostliny mohou být pěstovány následujícími způsoby:

 • na standardních hřebenech,
 • na zvýšených hřebenech,
 • v zavěšených květináčích.

Je výhodnější používat zvýšené hřebeny o 50 až 70 cm. Vrstva může být potrubí s nosiči tepla, biologickými palivy nebo elektrickými kabely.
Příprava půdy by měla být provedena v souladu s technologií zvolené kultury. Náhodný provoz je nemožný, proto je třeba důkladně studovat technologii pěstování rostliny. V opačném případě bude veškerá práce marná.

Jak zaregistrovat firmu?

Zpočátku se skleníkové podnikání od svého nového místa nemusí registrovat. K vlastnímu osobnímu dceřinnému zemědělství postačí, aby získal od místního úřadu osvědčení, že na pozemku je pozemek a pěstované plodiny na něm. Když se podnik začne rozvíjet, je třeba se zapojit do registrace. Spotřebitelé rádi spolupracují v rámci zákona, aby obcházeli konkurenci, budou muset dodržovat pravidla. Existují dvě formy registrace skleníkové farmy v závislosti na jejich velikosti:

 1. Průměrné skleníky Je přítomnost velkého množství skleníků, které jsou obsluhovány jednou rodinou. Je registrován v územní daňové službě jako rolnická farma. Všichni členové rodiny budou mít majetková práva. Zaregistrovat IP nemusí, ale je vyžadována přítomnost OGRN a TIN. K získání certifikátu PF je nutné shromáždit řadu dokumentů. Po vyřešení tohoto problému dojde k registraci v jiných kontrolních orgánech. Pak se otevře zúčtovací účet av případě potřeby se vytvoří pečeť.
 2. Velké skleníky - hlavní rozdíl od průměru je to, že v něm jsou najatí zaměstnanci. Taková činnost může být registrována ve formě LLC nebo IP. První možnost je dražší a má nepohodlné podmínky. Registrace jednotlivých podnikatelů se provádí standardním způsobem sběrem potřebných cenných papírů.
Pěstování jahod ve skleníku

Vypracování obchodního plánu skleníku

Při psaní podnikatelského plánu je třeba zvážit všechny aspekty. Výsledný dokument by měl obsahovat následující oddíly:

 • recenze,
 • informace o společnosti,
 • popis služby,
 • analýza trhu,
 • výrobní plán,
 • plán provádění,
 • výpočet nákladů a výnosů.

Ziskovost skleníku jako podnikání zpravidla činí 15-40%. Konečná hodnota závisí na konkurenci a poptávce po zvolené kultuře. Obvykle je plná návratnost splacena za dva roky.

Kde se sklízí sklizeň?

Zimní skleník jako podnikání je uspořádán a obdržel první sklizeň, nyní je nutné organizovat prodej. Můžete to udělat sami na pronajatém maloobchodním místě nebo začít spolupracovat přímo s malými obchodníky a supermarkety.

Mnozí spotřebitelé s opatrností dostávají cizí plody a zeleninu. Proto podnikatelé upřednostňují přírodní místní produkty. To je výhoda skleníkových podniků.
Každý region má své vlastní charakteristiky, které je třeba brát v úvahu při plánování. Umístění skleníku je velmi pečlivě zvoleno. Neúspěšná volba oblasti a špatná výstavba budov mohou znemožnit podnikání. Dodržování zemědělské technologie vám umožní dosáhnout nejvyššího výnosu. Bude to spousta fyzického úsilí, ale v budoucnu bude veškeré úsilí odměněno.

Skleníkové hospodářství je stabilní podnikání.

Skleníkové hospodářství jako podnikání na venkově

Chcete-li organizovat své podnikání, když žijete ve vesnici, nemusíte vymýšlet "kolo". Je důležité jednoduše analyzovat všechno a brát vážené rozhodnutí. Tento článek zváží myšlenku na podnikání: organizace hospodaření na skleníku.

Zimní skleníky jako ziskové a moderní podnikání

Určitě se mnoho lidí zajímá o to, jak žít na venkově doma, aby si vybudovali vlastní podnikání a zda je to možné. Nejenže je to možné, ale je také nutné. Činnosti související se zemědělstvím jsou nyní neuvěřitelně populární a podivně ziskové.

Jaký je obchodní nápad? Zemědělství na venkově postupně získává impuls a lidé, kteří žijí v malých městech, mají možnost získat značné částky a důstojně žít. S ohledem na takový faktor, jako je riziko, stojí za zmínku, že se jedná o jakoukoli činnost, ale pokud jde o skleníkové aktivity, mohou se týkat pouze procesu růstu. Zimní skleníky se stanou ziskovou a výnosnou investicí.

Mnoho farmářů, kteří mají skleníky, je využívají po celý rok a tam stále rostou zeleniny. Ale v takovém případě musíte vynaložit další prostředky na vytápění, protože kvůli zimní zimě můžete ztratit celou plodinu. Škodce jsou také významnou hrozbou. Nad tímto bodem byste měli pečlivě sledovat, že roztoči a další mikroorganismy nezničí vaši práci.

Skleníky průmyslového rozsahu jako podnikání na venkově. Prohlížení fotografií.

Co je skleník podnikání?

Ve skleníku můžete pěstovat petržel, kopr, bazalku, salát, zelenou cibuli a ředkvičky. Kromě toho jsou rajčaty a okurky také skleníky. Tento seznam poměrně nenáročný v péči o plodiny, které jsou často pěstovány v sklenících v zimě. Mohou také růst květiny. Pokud si vážně přemýšlíte o vytvoření ekonomiky skleníku, pak je v tomto případě žádoucí vybudovat a vybavit nejméně 6 skleníků. Po pěstování zeleniny a zelených produktů budou produkty realizovány prostřednictvím maloobchodu i velkoobchodu. S rostoucím objemem produkovaných produktů a celoročně se zvyšuje ziskovost celého zemědělského podniku.

Skleníky průmyslového rozsahu jako podnikání na venkově

Pořádáte jako svoji firmu hospodářství ve skleníku, nejlépe upřednostněte organizační a právní formu PI, takže vám budou udělena výsady ze strany státu. Pokud jde o pozemky, na kterých budete provozovat, lze je koupit nebo pronajmout. Přesná výše výdajů na tento typ podnikání nelze vypočítat, protože pro každého podnikatele se bude lišit v závislosti na plánovaném rozsahu skleníkové výroby.

Ready-made skleníkové obchodní plán pro pěstování zeleniny

Zpětná vazba na obchodní myšlenku vytvoření skleníku pro podnikání

Jak nákladově efektivní a výhodný je zapojit se do ekonomiky skleníku? Co si o tom myslíš? Naši čtenáři se zajímají o váš názor.

Obchodní plán skleníku: podrobné výpočty

Podnikatelský plán skleníku - představujeme podrobné výpočty, období návratnosti tohoto podnikání, jakož i výhody a nevýhody jeho řízení.

Investice do skleníku: 15 000 dolarů
Výplata podnikání: 2-3 roky
Úroveň ziskovosti: 15%

Skleníkový park s příslušnou organizací a managementem je schopen přinést majitelům stabilní příjmy velkého rozsahu.

Nicméně vstup do podnikání bez pochopení jeho principů je téměř 100% zárukou neziskové situace.

Protože skleníky často organizují ti, kteří mají v této oblasti praktické zkušenosti.

Ale i ten nejzkušenější člověk bude potřebovat skleníkový obchodní plán.

Výhody a nevýhody organizace skleníku

Obchodní skleníkový plán: plánování

Začíná tím, že skleníkové podnikání je rozděleno do tří hlavních skupin: pěstování zeleniny, květin a zelených rostlin.

Z vybraného směru závisí na tom, jak bude případ v budoucnu vybudován.

Předpokládá se, že druhá možnost je jednodušší a nákladově efektivnější než ostatní.

Rozvíjet zeleň zpočátku může být dokonce ve skleníku, shromážděné vlastním rukama.

Současně je prodej těchto výrobků považován za velmi ziskový.

Shrnutí a cíle skleníkového projektu


V úvodní části plánu skleníky uvádějí hlavní informace o podniku: typ aktivity, umístění a údaje vlastníka.

Ale také v podnikatelském plánování nutně zahrnují cíle, které podnikatel nastaví pro sebe.

U skleníkových podniků lze z hlediska cílů znít takto:

 1. Uspořádejte skleníky tak, aby vyhovovaly maloobchodnímu požadavku ve vybraném regionu.
 2. Nastavte prodej hromadných produktů v maloobchodní síti.
 3. Rozsah podnikatelských aktivit, doplnění sortimentu řídce distribuovaných plodin pro realizaci restauračního průmyslu.
 4. Přejít na úroveň zisku - N milionů rublů ročně.

Marketingová část obchodního plánu skleníku

Přestože skleníkový podnik má mnoho specifických vlastností, musí vytvořit plán marketingu.

To zahrnuje všechny analytické informace, které pomohou organizovat ziskové podnikání.

Zvažte dva hlavní body - cílové publikum a analýzu konkurentů.

Kdo jsou kupujícími skleníkových produktů?


Plán obvykle analyzuje, kdo je průměrný kupující.

U skleníku je také velmi důležitá analýza kupní síly v regionu.

Koneckonců, podnikatel může vyzdvihnout zboží pro pěstování na základě zamýšleného cílového publika.

Podnikatelé, kteří chtějí začít malý a pracují pouze s maloobchodníky, by měli sázet na jednoduché běžící zelené.

Zahrnuje zelenou cibuli, petržel, kopr, salát - standardní sadu.

Mezi běžné maloobchodní produkty patří také ředkvičky a jahody.

Když se podnik rozšiřuje, do sortimentu se může dostat další sezónní produkt - sazenice různých plodin na počátku jara.

Ale podnikatelé, kteří označují organizaci rozsáhlého podnikání, by se měli zaměřit pouze na velkoobchodní prodej.

K tomu dochází především k pěstování okurky a rajčat.

Dalším okrskem spotřebitelů, na který se můžete zaměřit, jsou majitelé kaváren a restaurací.

Zpravidla často potřebují nějaké relativně exotické kultury.

Podnikatel může riskovat pěstování několika druhů rozmarných rostlin ve skleníku, a tak obsadit úzkou výklenku. Výhodou je, že ceny za takové zboží jsou vysoké.

Analýza úrovně konkurence v podnikání


Analýza hospodářské soutěže je povinnou součástí každého plánování, včetně plánu skleníkových obchodů.

Ve spravedlivém případě je však třeba poznamenat, že úroveň hospodářské soutěže ve skleníkovém podnikání jako celku je nízká.

Pro analýzu je nutné vybrat všechny zástupce této oblasti ve vašem regionu. Jejich činnosti jsou zvažovány na těchto položkách:

 • Jaké produkty se pěstují ve sklenících?
 • Kolik je nabízeno k prodeji?
 • Jsou zákazníci spokojeni s kvalitou nabízeného zboží?

Při studiu informací je také důležité zvážit poptávku obyvatel regionu nebo těch oblastí, kde plánujete dodat zboží.

Přístup k analýze by měl být integrován.

Dokonce i když nyní máte 2-3 velkých velkoodběratelů, neexistují žádné záruky, že budete nadále spolupracovat v roce.

Navíc stojí za to vždy zvážit příležitost k rozšíření firmy po nějaké době.

Skleníkový pokoj


Popis umístění a prostor má samostatný význam.

Například pokud podnikatel plánuje pěstovat plodiny, je důležité posoudit kvalitu půdy ve zvoleném místě.

Také v dodatečných informacích je nutné uvést, jak blízko jsou vodní útvary umístěny, zda je voda vysoce kvalitní.

Které dopravní linky nebo trasy jsou v blízkosti?

To je důležité vědět, protože výroba skleníků je často velmi nápadná v dopravě (má krátké období provádění).

Takže podnikatel by měl hledat místa, kde se provádí, co nejblíže skleníkům a mít pohodlné způsoby dopravní komunikace, aby zvýšily výhody.

Zařízení pro skleníkové obchody


Pokud jde o skleníky, měl by podnikatel věnovat zvláštní pozornost popisu technologických procesů organizace práce.

Nejprve - aby bylo uvedeno, který model skleníku bude použit a proč.

Technické detaily jsou vymalovány co nejpodrobněji.

Všimnou si, kdo bude zapojen do instalace a kolik to bude stát.

Není zbytečné poznamenat, proč byla tato společnost vybrána, a ukázat příklady úspěšné práce.

To je důležité v případě použití plánu, který se podnikatel snaží přilákat investory nebo získat úvěrové fondy.

Skleníkové hospodářství jako podnik: co je prospěšné růst

Co budou lidé nakupovat v jakékoliv krizi? Odpověď je jednoduchá - jídlo. A pokud se lahůdky dříve nebo později začnou šetřit téměř všechno, pak se zelenina, ovoce a zelenina prodávají dobře po celý rok. To je důvod, proč se ekonomika skláněla jako podnik - ziskové a slibné podnikání. Kdokoliv se může zapojit do něj, včetně každého, kdo je daleko od zemědělství. Hlavní věcí je schopnost efektivně budovat podnikání, řešit vznikající problémy a ne být líný.

Kdo může dělat takovou práci

Neexistují žádné omezení - může to být jakákoli osoba. Ale zemědělské a skleníkové podnikání má své vlastní nuance. Měli byste pochopit, že budete muset věnovat spoustu času rostlinám nebo si najmete speciálně vyškolené lidi.

V případě zařízení pro "domácí" skleníky je nutné:

 1. Nejméně jednou denně otevírejte skleník, abyste předešli přehřátí a efektivně odstraňovali přebytečnou vlhkost.
 2. Pravidelně změřte teplotu a vlhkost, abyste upravili používání hnojiv a zalévání.
 3. Ujistěte se, že konstrukce není poškozena větrem, krupobitím a sněhem v zimě.
 4. Pravidelně stříkajte rostliny proti škůdcům a chorobám.
 5. Rozšiřte půdu z plevele, ředte rostliny.
 6. Zapojte se do sklizně a jejího provádění.

Pozor prosím: Ideální volbou je umístění skleníku v blízkosti domu. Pěstování zeleniny a zelených je vhodnější pro obyvatele soukromého sektoru než pro obyvatele metropole.

Kde je výhodné zapojit se do ekonomiky skleníku

Odpověď je jednoduchá - kde náklady na její údržbu budou minimální. V jižní a západní oblasti Ruska je teplota poměrně vysoká - umožňuje vám pěstovat zeleninu a ovoce, aniž byste vytvořili plnohodnotný systém vytápění. Dlouhý den jižního světla ušetří osvětlení a urychlí proces růstu rostlin.

Ukazuje se, že je snadnější přinést zeleninu z jihu, než vytvořit nezbytné podmínky pro pěstování a vynaložit prostředky na vytápění skleníků. Můžete si pěstovat zeleninu na Sibiři, ale jejich cena bude mnohem vyšší než dovezená. Ale složení půdy prakticky neovlivňuje skleník.

Vezměte v úvahu, že pod skleníkem nemůžete vybrat místo v čistém poli - potřebujete k němu přivést elektřinu a zajistit kvalitní vstupy.

Skleník jako podnik se dobře vyplatí ve vlastní dachi nebo rezidenční oblasti. Proč? Existuje několik důvodů:

 1. Nemusíte platit nájemné.
 2. Budete neustále přítomni u skleníku.
 3. Skleník můžete připojit k rozvodné síti.
 4. Přílety do vašeho domu jsou již jisté.
 5. Domácí podnikání je jednodušší než průmyslové.

Dalším důležitým důvodem je možnost zrušení smlouvy s pronajímatelem. Často existují situace, kdy vlastník pozemku, vidět na jeho místě úspěšně spuštěn nový podnik začne požadovat vyšší částku nájemného nebo odmítne předat zemi, rozhodl se „chytit“ případ sám. Tato otázka je upravena článkem 46 zákoníku země Ruské federace. Nájemce může legálně zrušit nebo změnit podmínky smlouvy z důvodu:

 1. Snížení (reálné nebo zřejmé) úrovně úrodnosti půdy.
 2. Korupce země, její iracionální využití.
 3. Zhoršení životního prostředí.
 4. Nedostatek rekultivací nebo opatření zaměřená na ochranu půdy.

To znamená, že vlastně pronajímatel může téměř bez rozdílu uzavřít smlouvu. Proto buď vytvořte skleník na vaší zemi, nebo pracujte s těmi, kteří jsou po několika letech úspěšné práce zárukou, že vám nezbaví půdu.

Jak správně postavit skleník

Existují dvě možnosti:

 1. Objednejte již připravený skleník podle zadaných rozměrů. Tato možnost je nejrychlejší a nejjednodušší - vyškolený tým dokonce shromáždí velkou stavbu za 3-4 dny a budete moci začít růst.
 2. Sbírejte skleník sám. Tato možnost vás bude stát méně, ale budete muset trávit čas na výpočty, studium informací a samotnou práci.

Pozor prosím: Nepotřebujete žádné povolení ke stavbě skleníku na vašem webu. Neuznává se jako nemovitost, protože nemá trvalý základ.

Co takové návrhy dělají obecně? Obvykle používané:

 1. Tloušťka skla je 6-8 mm.
 2. Polykarbonát.
 3. Zesílený film.
 4. Polyethylen.
 5. Polypropylen.

Rám je obvykle vyroben z kovu nebo dřeva. Zimní skleníky jsou dodatečně dobře zpevněny na zemi a jsou vypočítány tak, aby odolaly vrstvě sněhu a ledu.

V pozdním jarním a letním období je vytápění skleníku prakticky zbytečné - ohřívá se dobře na úkor slunce. Ale celoroční skleníky jsou obvykle ohřívány horkým vzduchem nebo ohřívači, které vyzařují infračervené záření. Pro zavlažování je nejvhodnější použít technologii kapajícího zavlažování (může se také použít k hnojení).

Co růst

Takže jste se rozhodli vstoupit do skleníku: co je výhodné růst a co je nejziskovějším zaměstnáním? Uvádíme hlavní možnosti:

 1. Různé okrasné květiny pro řez a semenáčky.
 2. Všechny druhy zelených.
 3. Klasická zelenina (okurky, rajčata, cuketa).
 4. Jahody, jahody a jiné bobule.

Doporučujeme, abyste udělali jednu věc, aniž byste ji rozstřeli najednou do několika směrů. Bylo by správnější nejprve zvládnout jeden směr, a pak přijmout další, pochopit způsoby jeho vývoje a pokroku. Také je nutné vzít v úvahu místní charakteristiky a úroveň konkurence, aby nebyly s neprodávaným zbožím.

Květiny

Květiny ve sklenících jsou považovány za nejslibnější variantu - přinášejí maximální zisk a splácejí velmi rychle. Ale péče o květiny je dost komplikovaná a konkurence na trhu je skvělá. Přemýšlejte o tom, co bude ve vaší oblasti zakoupeno a co budete moci prodat ve velkém množství. K dispozici jsou následující možnosti zahradnictví:

 1. Květiny pro řezání kytic.
 2. Živé květiny (pokojové rostliny).
 3. Sazenice a kořeny.

Obchod není sezónní a špatně předvídatelný, přináší však velmi dobré zisky. Obvykle vrchol sezóny nakrájí na jaro - 14. února, 23. února 8. března. Pro tyto svátky je možné všechny náklady nahradit, pokud je vše řádně uspořádáno.

Živé květiny mají poměrně rovnoměrnou poptávku - nakupují se na jaře, na podzim, v zimě av létě. Objem jejich prodeje je však mnohem menší než objem prodeje.

Sazenice a kořeny se obvykle nakupují na podzim a na jaře, ale je snadné růst a skladovat. Investice do tohoto druhu podnikání jsou minimální a návrat je docela hmatatelný.

Jak obchodovat s květinami? Zde jsou důležité objemy prodeje. Proto je nejprve vhodné pracovat s velkoobchodníky, kteří nakupují velké množství zboží za nízké ceny. Pak, když už jste na trhu přišli, můžete otevřít svůj vlastní obchod nebo dokonce celou síť a zároveň nadále přežívat.

Zeleň

I přes zdánlivou levost zeleně je pro ni velmi prospěšné. To je obecně ideální volba pro začátečníky, protože zelené rostou rychle, nevyžadují velké investice a zvláštní péči. Nejoblíbenější zelení je:

Tyto produkty lidé nakupují po celý rok, a to iv létě, kdy mohou být pěstovány na posteli. Tato zelenina může být zasazena i v regálech a umístěna do 3-4 vrstev. Průměrný počet plodin se mění podle následujícího ukazatele: od 1 m2 se povrch sníží na 1,5 kg. kvalitní zelenina pro jednu plodinu. Rokem v kvalitním skleníku můžete pěstovat 10 plodin, což znamená, že 1 m2 vám přinese 15 kg zeleně za rok.

Pozor prosím: v jednom skleníku můžete pěstovat různé greeny - hodí se k sobě a rychle roste. Velký sortiment zeleně vám umožní prodat více podle principu Pareto.

Zelenina

Třetí nejvýnosnější možností pro vydělávání peněz na skleníku je kultivace různé zeleniny. Jaká je nejvýnosnější věc? Ve středním pruhu obvykle rostou pekařské zelí, okurky a ředkvičky. V jižnějších oblastech rajčata rostou dobře. Klasická kultivace okurky ve skleníku jako podnikání přináší zemědělcům velmi dobré příjmy. Přírodní období pro okurky je velmi krátká - v zahradách, které dozrávají v červenci, av srpnu již odcházejí. Ale poptávka po nich je vždy a především na jaře.

Zralé okurky je možné skladovat po dlouhou dobu, jsou vhodné pro skladování a přepravu - je to výborná komodita pro hromadný obchod. Rajčata obvykle dozrávají trochu později než okurky a podmínky pro jejich ukládání jsou poněkud komplikovanější. Také rajčata vyžadují lepší osvětlení a topení. Ale ředkvičky a zelí jsou velmi snadné k růstu - prakticky se nezhoršují, nevyžadují zvláštní podmínky a snadněji rostou iv neohřešených sklenících prakticky od dubna do října.

Bobule

Nejslibnější bobule pro pěstování ve skleníku je opravná jahoda. Ujistěte se, že jahoda ve skleníku po celý rok bude jako podnik plně platit za sebe jen za jednu sezónu. Jahody dozrávají maximálně měsíc od konce května do poloviny června, po kterém je trh prázdný. Lidé rádi v létě koupí čerstvé jahody, a na podzim i v zimě, takže určitě nebudete spálit. Hlavní věc je správné uspořádání procesu a dosažení jeho jednotného zrání.

Náhrada projektu

Nyní budeme zkoumat, zda je výhodné zapojit se do tohoto podnikání. Ziskovost závisí na počáteční investici, zvoleném produktu a způsobu vytápění.

Jako příklad vzít klasickou zimní vlastní skleníkový polykarbonát, ve kterém budeme pěstovat okurky. Za rok budeme moci získat až 4 plodiny. Investice do samotného skleníku a zařízení budou činit přibližně 450 tisíc rublů (ze 100 m2). Dalších 50 tisíc utratíte na semenácích, hnojivech a zařízeních. Topení na správné konstrukci zimních měsících bude vynaloženo asi 15.000 rublů (80 tisíc v roce), zavlažování, osvětlení a další výdaje bude stát další zhruba 20 000 ročně.

Kilogram okurky v mimo sezónu stojí asi 100 rublů. Z jednoho metru skleníky sbírají asi 80-90 kg okurky ročně. Celkově ve skleníku pěstujete asi 8 tun okurek, ve skutečnosti vyděláte 800 000 rublů ročně. Pokud znáte tyto údaje, můžete odpovědět na otázku: je to skleníkový obchod doma, je výhodné, nebo ne kultivovat zeleninu a zeleninu ve skleníku.

Celkové výdaje v prvním roce budou 600 000, příjmy - 800 tisíc. Podnik bude plně splatit a začne vytvářet příjmy v prvním roce. Ve druhém roce získáte totéž 800 tisíc za celkové náklady 150 tisíc nebo 54 tisíc za měsíc. Vybudováním druhého skleníku a zvládnutím pěstování jiné zeleniny nebo zelených můžete vstoupit na trh jako hlavní dodavatel.

Jak začít s skleníkem (podnikatelský plán)

Skleníkových podnikání - je to jedinečná podnikatelská aktivita založena na využití speciálního zařízení s cílem vytvořit optimální podmínky pro různé rostliny, tak i v zimním období je možné pěstovat různé byliny, lesní plody, ovoce a zelenina jsou ve vysoké poptávce, a tak příjmy z práce bude vysoká. Podnikatelský záměr ekologické ekonomiky usnadní organizaci tohoto podnikání.

Popis projektu

Před zahájením práce byste měli určit, co bude pěstováno ve skleníku, kde se bude nacházet, jaké prvky budou vybaveny a kdy budou činnosti prováděny. do obsahu ↑

Cíle a cíle

Hlavním cílem je dosáhnout zisku, pro který jsou prováděny následující úkoly:

 • vytvoření optimálních podmínek pro pěstování určitých rostlin nebo plodin;
 • nalezení trvalých a velkých prodejních kanálů;
 • Sledování konkurentů za účelem získání určitých konkurenčních výhod;
 • vytváření pracovních míst pro zaměstnance v procesu rozvoje podnikání.

Výběr skleníků

Skleníkový obchod může být založen na práci výlučně v létě nebo po celý rok. V prvním případě jsou zakoupeny speciální letní skleníky, které nejsou vybaveny topným systémem a umělým osvětlením. Vyberte si pro rostoucí sezónní produkty s vysokou poptávkou. Taková podnikání přinese dobrý příjem, ale bude sezónní, takže budete muset rozdělovat zisky obdržené na podzim po celý rok.

Celoroční podnikání ve sklenících je považováno za výhodné a poptávkové. Zabývá se vybavením skleníků se speciálními systémy vytápění a osvětlení, a proto jsou optimální podmínky pro pěstování rostlin iv zimě. Tyto aktivity zpočátku musí strávit spoustu peněz, ale přinese to vysoký zisk, a to zejména v zimě. do obsahu ↑

Co mohu růst?

Je důležité předem určit rostliny pěstované ve skleníku. Nejčastěji vybranými pro tento účel jsou:

 • květiny;
 • rajčata a okurky;
 • zelené: petržel, zelená cibule nebo bazalka.

Průmyslová analýza

Než začnete, měli byste studovat trh a konkurenci. To bude určovat složitost vstupu do průmyslu, stejně jako posoudit hlavní rysy jiných společností. do obsahu ↑

Analýza regionu

Zpočátku je důležité posoudit stav skleníkových hospodářství v regionu, kde jsou plánovány činnosti. Navíc je cílové publikum určeno a záleží úplně na tom, co bude ve sklenících pěstováno.

V předstihu se vypočítá plánovaný počet potenciálních kupujících, protože je důležité, aby všechny pěstitelské produkty byly prodány co nejdříve. To je způsobeno krátkou trvanlivostí produktů. do obsahu ↑

Analýza konkurentů

Soutěžící jsou vždy zvažováni v etapě plánování podnikání. Je důležité identifikovat všechny podobné organizace, po kterých se hodnotí faktory:

 • jaké druhy rostou s pomocí skleníků;
 • zda vykonávají činnost pouze v létě nebo po celý rok;
 • jaký objem výrobků prodává po určitou dobu;
 • zda jsou kupující spokojeni se zbožím a poskytovanými službami.

Na základě těchto informací můžete využít konkurence, která přiláká mnoho zákazníků.

Analýza rizik

Činnost založená na pěstování různých rostlin ve skleníku, stejně jako jakýkoli jiný podnik, je doprovázena určitými riziky. Existují však příležitosti ke zvýšení zisku, proto musí být nutně hodnoceny všechny faktory budoucí práce:

Výrobní plán

Pro skleníkové podnikání je řešením problematiky výroby základem práce. Jsou vyřešeny otázky týkající se vyhledávání pozemků a nákupu zařízení, jakož i výběr rostlinného materiálu. do obsahu ↑

Požadovaný prostor

Chcete-li otevřít skleníkový obchod, je nutné zakoupit nebo pronajmout pozemek o optimální velikosti. Když je hledáte, berou se v úvahu okamžiky:

 • vzdálenost od města a trasy;
 • možnost vybavit skleníky a také jim poskytnout potřebnou komunikaci;
 • přítomnost místa pro organizaci bezpečnostního místa;
 • přijatelné náklady;
 • vysoká kvalita půdy.

Při zohlednění těchto faktorů je k dispozici kvalitativní výběr lokality, takže všechny zelené plantáže na ní budou rychle růst a zelenina, bobule nebo ovoce budou chutné a šťavnaté. do obsahu ↑

Zařízení a inventář

Podnikání založené na využívání skleníků vyžaduje počáteční poměrně vysoké investice, protože je získáno:

 • přímé skleníky a mohou být vyrobeny vlastními rukama nebo zakoupeny v hotové formě a nejoptimálnější jsou konstrukce z polykarbonátu nebo skla;
 • vybavení pro umělé osvětlení, zavlažování a vytápění, pokud se plánuje provádět činnosti nejen v létě, ale iv zimě;
 • různé nástroje pro péči o plantáže, a zde patří lopatka, vrtulník, uvolnění půdy, zalévání apod.

Po přípravě všeho potřebného pro výsadbu plantáží začíná hledání semenáčků. do obsahu ↑

Sazenice a jiné materiály pro skleníky

Pěstování je povoleno pro různé plantáže pomocí semen nebo sazenic. V prvním případě se semenáčky pěstují doma, které se pak přenesou na otevřenou půdu. Při nákupu sadebních rostlin je důležité, aby byly kvalitní a zdravé.

Kromě toho budou pro práci vyžadovány různé hnojiva a léčiva pro rostliny.

Organizační plán

Podnikání je formalizováno pro oficiální práci. Hledání zaměstnanců se provádí, pokud neexistuje možnost pracovat samostatně. do obsahu ↑

Požadovaný personál

Pokud práce začíná podnikatelem s omezeným množstvím peněz, pak všechny akce, které může vykonávat nezávisle. Jak se podnik vyvíjí, budou přijati další pracovníci. Zpočátku mohou být požadovány pouze služby účetního auditora.

Registrace firmy, požadované dokumenty

U skleníkových podniků je povoleno zaregistrovat PI, pro které je žádost zpracována, a kopii pasu a TIN je poskytnuta daňovým orgánům. Pokud provedete předběžné vypracování kompetentního a přesného obchodního plánu, můžete okamžitě získat dotaci od státu.

Pro oficiální práci vyžaduje dostupnost dokumentů pro skleníky a půdu. Jaké daně platí IP, najdete zde - http://business-poisk.com/kakie-nalogi-platit-ip.html na obsah ↑

Plán otevření

Samotný proces otevření tohoto podnikání je rozdělen na etapy:

 • vyhledávání pozemků pro aktivity - 1 týden;
 • uzavření nájmu nebo koupě pozemku - 1 týden;
 • výběr, nákup a instalace skleníků - 2 týdny;
 • vybavení skleníků s různým zařízením a dodávky komunikace - 3 týdny;
 • vyhledávání zaměstnanců - 2 týdny;
 • nákup semen, sazenic, hnojiv a dalších prvků pro práci - 2 týdny.

Zahájení podnikání tak bude trvat asi 3 měsíce, což je začátek přímého vysazování různých plodin nebo rostlin ve skleníku. do obsahu ↑

Finanční plán

Chcete-li otevřít skleníkové podnikání bude potřebovat 470 tisíc rublů:

 • akvizice 5 skleníků - 190 000;
 • organizace systémů zavlažování, osvětlení, vytápění a větrání - 150 000;
 • nákup spotřebního materiálu (osiva, hnojiva, sazenice a jiné chemické látky) - 65 000;
 • nákup zásob - 65 000.

Měsíční výdaje jsou 208 tisíc rublů:

 • Pronájem pozemku - 45 000 Kč;
 • plnění za služby - 8 000;
 • mzdy - 120 000;
 • daně - 15 000;
 • nákup osiva, hnojiv a jiného spotřebního materiálu - 20 000.

Ziskovost podniku s příslušným prodejním zařízením je přibližně 20%, takže investice se vyplácejí do dvou let. Mesačný zisk je obvykle 35 tisíc rublů, což je považováno za dobrý výsledek pro podnikání v zemědělství. Tyto ukazatele se však mohou výrazně lišit, neboť závisí na pěstovaných plodinách a situaci na trhu.

Pokud je tedy rozumné přistupovat k procesu otevírání skleníkových podniků, pak tato činnost přinese vysoký příjem s nízkými investicemi prostředků. Je to zajímavé, slibné a fascinující a stále více lidí, kteří chtějí koupit kvalitní a přírodní produkty pěstované ve městě svého bydliště kdykoli v roce, proto očekáváme, že poptávka a zisk se zvýší.

Malé video o mladém úspěšném podnikateli

Zimní skleník jako podnik: kde začít a jak uspět?

Ve většině regionů Ruska je období pro pěstování zeleniny, bobulí a zelených ploch poměrně krátké. Můžete jej rozšířit pomocí skleníků. Pěstování různých druhů zeleniny, ovoce a zeleniny po celý rok vám umožní získat stabilní příjem. Aby se minimalizovaly ztráty, je důležité vybrat správné plodiny pro pěstování a vytvořit nepřerušený prodej.

Skleníkové podnikání doma: ziskové nebo ne?

Pěstování zeleniny, květin a dalších produktů ve sklenících má mnoho výhod, které činí tento typ podnikání atraktivní pro začátečníky. Mezi ně patří:

 • relativně nízké náklady na vstup;
 • schopnost pracovat s různými kulturami;
 • krátké doby návratnosti;
 • dobrou poptávku po kvalitních produktech.

Plánování dělat skleníkové podnikání, je třeba vzít v úvahu a složitost. Patří sem:

 • vysoké náklady na vytápění skleníků;
 • potíže při provádění;
 • práce s produkty podléhajícími zkáze zaručuje vysoké procento odmítnutí.

Co růst ve skleníku na prodej?

Není to špatný nápad - pěstovat jahody v jahodě. Toto bobule má dobrý výnos, je to vždy stabilní poptávka. Je také možné pracovat s lilkem, ředkvičky, chřest, exotické ovocné rostliny.

Úkolem skleníků je poskytovat spotřebitelům plodiny, které je obtížné nakupovat pozdě na podzim, v zimě a na jaře.

Samostatnou řadou příjmů mohou být rostoucí sazenice na prodej. Odborníci nedoporučují vysazování sezónní zeleniny a kořenové zeleniny ve sklenících. Řepa, mrkev a podobné kultury se vyznačují dobrou opatrností, plodina sklizená na podzim, bezpečně žije až do jara.

Odborníci doporučují volbu kultury s krátkou dobou zrání. V jednom skleníku je možné pěstovat několik druhů rostlin nebo je střídat. Pro skleníky a skleníky jsou vhodné pouze hybridní samolepící odrůdy.

Který podnik lze otevřít s minimálními investicemi a jak vydělat peníze na rostoucí zeleni, můžete se zde dozvědět.

Co růst ve skleníku na prodej?

Typy skleníků: co si vybrat začátečníka?

Skleníky pro pěstování rostlin mohou být postaveny samostatně, ale častěji jsou vyzývány k montáži. Existuje mnoho úprav, které se liší tvarem, velikostí, materiály a dalšími vlastnostmi:

 1. Nejjednodušší volbou je nevyhřívaný skleník. Je vhodný pro pěstování předčasně broušené zeleniny, sazenic. Skleník chrání rostliny před nočním chladem a prvním mrazem, ale pro použití v zimním období není vhodný.
 2. Částečně vyhřívaný skleník zaručuje teplotu nejméně 5 stupňů, která je vhodná pro pěstování sazenic květinových plodin a termofilních exotických rostlin.
 3. Nejspolehlivějším celoročním řešením je zimní vyhřívaný skleník. Tento návrh je vybaven topným systémem, který neumožňuje pokles teploty pod 13 stupňů. V takovém skleníku můžete růst všechny, dokonce i nejvíce teplomilné zeleniny a bobulí, zelené, květiny, sazenice.

Typ skleníků je ovlivněn svým tvarem. Odborníci identifikují tři kategorie, které se vyskytují nejčastěji:

 1. Nástěnné. Konstrukce je připojena k domu, takže jedna zeď je společná. Takové zařízení umožňuje ušetřit na vytápění, ale výrazně omezuje velikost skleníku. Ideální pro zimní zahradu, uzavřenou verandu nebo skleník.
 2. Oblouk. Populární design, ve kterém je vhodné pěstovat zeleninu, zeleninu, květiny. Tento formulář je častěji používán pro skleníky a částečně vyhřívané skleníky.
 3. Zastřešený. Skleník v podobě domu je vhodný pro pěstování vysokých a lezeckých rostlin.

Zasklená střecha poskytuje dobré osvětlení a přídavné vytápění, v zimě nezachovává sníh.

V závislosti na vnitřním uspořádání skleníku mohou být:

 1. Regály. Na bočních stěnách jsou připevněny police, na kterých jsou umístěny vrstvy rostlin, zasazeny do hrnců a krabic. Často se používá v hydroponické kultivaci (v kapalném živném roztoku).
 2. Zem. V tomto případě jsou ve skleníku organizovány hřebeny, rostliny jsou zasazeny do řad v připravené půdě. U takových skleníků je žádoucí ohřívat pomocí kabelu položeného pod zemí.

Jak otevřít prodejnu zvířat: pokyny krok za krokem a obchodní plán naleznete v nové publikaci pod odkazem.

Jak postavit zimní skleník s vytápěním sami?

Zimní skleníky, na rozdíl od obyčejných ohnisek, jsou instalovány na základně. Rám je pevně upevněn šrouby. Čím spolehlivější je základ, tím trvanlivější bude skleník.

Doporučuje se umístit ji směrem ze severu na jih, což zajistí optimální režim osvětlení.

Nejvýnosnější a odolnější materiál pro rám je polykarbonát. Nedeformuje se, nepraská, dobře snáší nadměrné změny vlhkosti a teploty. Dřevěný rám je také možný, ale má dvě hlavní nevýhody: vysoká cena a křehkost.

Ve skleníku je nutné vytvořit dveře a větrací systém pro větrání, instalovat elektrické osvětlení. Ale nejdůležitější otázkou je správné a nejekonomičtější vytápění.

Jak udělat krokodýl v zemi s vlastními rukama a jaké materiály a vybavení budou potřebné pro stavbu - klikněte na odkaz.

Jak vytvořit zimní skleník s ohřevem sami: krok za krokem.

Organizace vytápění

Skleník může být ohříván mnoha různými způsoby. Výběr závisí na velikosti, klimatu a finančních možnostech.

Nejlevnější možností je biopaliva. Pro jeho vytvoření se odebírá kůň, kráva nebo prasata, mísí se s kompostem nebo slámou ve stejných poměrech a pak se rozlití vodou. Po 2-3 dnech začne směs vytvářet teplo.

Existují také technické způsoby vytápění. Chcete-li vytvořit optimální teplotu, můžete použít:

 • parní topení;
 • plynové topné nádoby;
 • topné nebo infračervené kabely;
 • Furnace-burzhujki;
 • ohřívače.

Mnoho majitelů skleníků úspěšně kombinuje několik typů topení. Tento přístup zaručuje správnou teplotu i v nejtvrdších zimách.

Zimní skleník jako podnik: právní detaily designu

Začátečníci jsou nejjednodušší registrovat jako IP. To umožňuje prodat produkty nejen na trhu, ale také je nabízet různým prodejnám. Doporučuje se zvolit zjednodušený způsob zdanění.

Pokud hodláte stavět několik skleníků, můžete zaregistrovat farmu. Tento formulář otevírá přístup k úvěrům a dotacím, ale vyžaduje komplexnější dokumentaci.

Jaké dokumenty budou potřebné pro registraci IP a jak je správně zaregistrovat, můžete zde přečíst.

Zimní skleník jako podnikání: jak prodat výrobky?

Prodej hotových výrobků

Vlastník skleníkové nebo skleníkové ekonomiky bude muset pečlivě zvážit otázku prodeje produktů. Pěstovaná zelenina, bobule a bylinky mohou být:

 • prodávat na trhu samostatně nebo prostřednictvím pronajatého prodejce;
 • prodávat k prodeji v obchodě s potravinami nebo v supermarketu;
 • prodávat velkoobchodním kupujícím;
 • nabídnout restaurace a kavárny;
 • realizovat prostřednictvím internetového obchodu nebo zemědělského družstva.

Majitelé několika skleníků, kteří čelí potřebě realizovat velké plodiny, stojí za to Chcete-li koupit stroj pro rychlé dodání produktů zákazníkům, a také najat správce, která se bude zabývat vyhledáváním nových distribučních kanálů.

Jak otevřít květinářství od začátku a sestavit kompetentní obchodní plán s výpočty - přečtěte si v tomto článku.

Podnikatelský plán pro zimní skleník

Hospodářství skleníku nevyžaduje nadměrné investice. Můžete začít s výstavbou skleníku, postupně se rozšiřovat a zlepšovat ekonomiku.

V počáteční fázi budete muset strávit:

 • pro výstavbu a vybavení skleníku (asi 120 m2) - 200 000 rublů;
 • pro nákup rostlinného materiálu, hnojiva, pohonné hmoty - od 30 00 rublů za měsíc
Podnikatelský plán pro zimní skleník s výpočty.

Skleník jako podnik: ziskovost a doba návratnosti

Při pěstování zeleniny nebo zelených v takovém skleníku je možné dosáhnout zisku od 100 000 rublů měsíčně. Jediná struktura se tak zaplatí za 2 sezóny. Ziskovost podnikání je asi 70%.

Skleník po celý rok jako podnik

Dobré odpoledne. Jmenuji se Garmashov Alexander, jsem z města Stavropol. Před pěti lety mě zajímala otázka ziskovosti ekonomiky skleníku. Navzdory stávající konkurenci měli všichni majitelé skleníků stabilní a solidní příjem. A teď, před čtyřmi lety, budu v květináči v květináčích a jeden z nejcennějších produktů v obchodě - zelené.

Dnes je můj podnik pro pěstování zeleně ve skleníku největší ve městě. Smlouvy jsou uzavřeny s více než stovkou obchodů a jednotlivými podnikateli.

Stávající skleník zaujímá více než tři sta metrů čtverečních, je vybaven systémem větrání, zavlažování, větrání, zavlažování a stínování. K dispozici je studna a kotle na topení místnosti. Optimální teplota a osvětlení jsou udržovány po celý rok.

Účastníci - tři pracovníci, kteří se starají o rostliny, vysazují, shromažďují a chrání skleník.

Finanční stránka problému je:

 • počáteční náklady - z 500 000 rublů;
 • náklady na pracovní sílu - ze 70 000 rublů za měsíc;
 • Ostatní výdaje (světlo, sazenice, palivo atd.) - od 40 000 rublů za měsíc;
 • měsíční zisk - ze 400 tisíc rublů měsíčně.

Vytváří skleníky příjem jako podnik?

Stavba skleníků a kultivace zeleně, zeleniny a květin je výnosným směrem.

Jeho výhody:

 • nízké stavební náklady a jednoduchá řešení organizačních otázek;
 • vysoká návratnost. Spravedlně platí, že k pokrytí nákladů skutečně za rok po zahájení práce;
 • stálou poptávku po produktech. Pokud pěstujete zeleninu a zeleninu, můžete si být jisti stabilní poptávkou po zboží. Jediným problémem je cena;
 • pěstované produkty jsou vždy k dispozici pro osobní spotřebu (pokud jde o zeleninu a zeleninu). Začínáte se pěstovat, takže jste si jisti kvalitou.

Existují však nevýhody pro obchodní myšlenku skleníku:

 • velké náklady na elektrickou energii, protože velká plocha skleníku musí být osvětlena téměř nepřetržitě;
 • dostupnost podnikového faktoru sezónnosti. V zimě je poptávka po zboží mnohem vyšší. V létě najít trh za dobrou cenu je zpravidla mnohem obtížnější;
 • je nutné vyřešit otázku dodání zboží kupujícímu nezávisle a to - dodatečné náklady.

Jak by měl vypadat skleníkový obchodní plán pro pěstování zeleniny?

Chcete-li dosáhnout úspěchu a rychle uhradit náklady, proveďte následující kroky:

1. Rozhodněte, co bude růst ve vašem skleníku. Existuje dostatek možností - může to být cibule, petržel, květiny, zelené a jiné rostliny.

Jedním z nejlepších způsobů, jak vydělat peníze - k pěstování zeleniny, jako je mrkev, květák, brokolice, brambory, pórek, zelí, okurky, lilek, česnek, pepř a tak dále.

2. Rozhodněte se o rostoucím systému. Dobrou volbou je hydroponie. Zvláštností tohoto systému je plná automatizace procesu, minimální náklady a vysoká účinnost.

Každá rostlina roste ve své kapacitě vodou, která přijímá další hnojiva a živiny.

Nevýhodou systému je, že zelenina získává nepřirozenou "vodnatou" chuť.

Pokud hodláte rozvíjet dlouhodobou spolupráci se zástupci prodejen, pak je lepší tuto metodu odmítnout.

Získejte lahodnou zeleninu, kterou můžete pěstovat na zemi nebo pomocí speciálních mobilních postelí.

Mimochodem, druhá možnost je nejvýhodnější. S touto metodou získá zelenina skutečně "přirozenou" chuť a neliší se od těch, které se pěstují ve venkovském domku pod otevřeným sluncem.

3. Najděte místo skleníku. V počáteční fázi je pro skleníky zapotřebí prostor o rozloze přibližně 130-150 m2. Ale podívejte se na místo s perspektivou další expanze.

Při vyhledávání zvažte možnost napájení, průchod otvorů nebo přívod vody. Velmi důležitá je kvalita půdy. Průměrné náklady na nájemné - od 30 tisíc rublů, ale můžete najít a levnější.

4. Zvedněte personál. V každém ohledu se touhou po zvládnutí takovéto činnosti nezávisle neopouštějí - pracovní asistenti jsou nezbytní. Je vhodné vzít dva nebo tři lidi, kteří se postarají o zeleninu, výsadbu, sklizeň a další práci.

Finanční část otázky bude vypadat takto:

 • zaplacení nájmu půdy pod skleníkem - z 30 000 rublů měsíčně;
 • nákup a uspořádání skleníku - od 400 000 rublů;
 • platba elektřiny - z 15 000 rublů za měsíc;
 • Náklady na odpočty a daně - od 15 000 kormidel měsíčně.

Celkové náklady - od 500 do 600 tisíc rublů.

Jak nainstalovat skleník?

Pokud stavíte malý skleník, můžete ho postavit sami. V případě vybudování kapitálové struktury najdeme specialisty. Obchodní myšlenka skleníku je slibným směrem.

Pro jeho realizaci je však důležité vybudovat kvalitní skleníkový park s ohledem na všechna pravidla a normy.

Důležité je nejen postavit strukturu, ale také zorganizovat zavlažování, přinést půdu, přinést elektřinu, instalovat kotel a tak dále. Je lepší hledat firmu, která je připravena udělat vše "na klíč", a to až do vyřešení problémů s organizací dodávající elektřinu.

Náklady na výstavbu a zlepšení jsou od 400 000 rublů.

Podnikání založené na domácím prostředí, abyste vydělali peníze na skleníku

Je podnikání růstu zeleně ve skleníku?

Pěstování zelených (kopr, petržel, cibule) je jedním z nejslibnějších směrů (můžu to bezpečně říci podle vlastní zkušenosti). Podnik se velmi rychle vyplatí.

Vše, co je nezbytné pro růst, je dobrá půda, málo vody, teplo a slunce. Současně můžete od jednoho metru čtverečního vybírat více než tři kilogramy cibule za sezónu.

Vzhledem k tomu, že průměrná roční cena asi 50 rublů pro malý balíček o hmotnosti 150 gramů, pak jeden "čtverec" země může přinést 1000 rublů. Zelení mohou být pěstovány ve dvou vrstvách, což zvyšuje celkovou ziskovost.

Jak postavit skleník pro podnikání?

Můžete zvolit jednu ze tří možností:

 • vybudovat skleník vyrobený z polykarbonátu. Vlastnost materiálu - schopnost zcela vynechat sluneční paprsky a lehkost. Pro stavbu takového skleníku není nutné založit nadaci, což výrazně snižuje náklady na výstavbu. Na druhou stranu je polykarbonát sám o sobě velmi drahým materiálem;
 • Skleníky z polyethylenu jsou nízké náklady (to je hlavní a téměř jediná výhoda). Z mínusů - nedostatečný přenos světla (zelenina rostou mnohem pomaleji) a nízká pevnost. V praxi se opravy skleníku musí provádět téměř každý rok;
 • skleněné konstrukce jsou drahé. Existují však ještě další výhody - dobře procházejí světlem, mají dlouhou životnost a umožňují využití skleníku po celý rok.

Tabulka č. 1. Dynamika zemědělské výroby v Rusku

Co je zvláštní o pěstování chryzantémů ve skleníku?

Velmi oblíbené květiny dnes jsou chryzantémy. Jejich zvláštnost spočívá v tom, že nejsou absolutně rozmarní a ne náladový.

Pokud jste však navštívili obchodní nápady skleníku pro pěstování těchto květin, zvažte několik důležitých požadavků:

 • Chryzantémy vyžadují kvalitní půdu a zvláštní pozornost při výběru řízků;
 • světlý den by neměl být kratší než 14-15 hodin;
 • věnovat zvláštní pozornost teplotě, hnojení a zalévání;
 • Produkovat prevenci nemocí.

Tabulka číslo 2. Ceny skleníkových výrobků v Rusku

Typicky, pro výsadbu takových květů můžete udělat s jednoduchým zahradním nátěrem s malým přírůstkem písečné půdy nebo humusu. Při výsadbě hluboce zakořeněné kořeny nestojí za to - to komplikuje "práci" rostliny.

Pokud jde o světlo, v létě bude dostatek slunečních paprsků a v jiných obdobích by měl být skleník osvětlen umělými zdroji. Optimální teplotní režim je asi 17-18 stupňů Celsia.

V okamžiku vzhledu pupenů je žádoucí snížit teplotu na úroveň 10 stupňů Celsia.

První hnojení by mělo být provedeno 11-12 dní po výsadbě. Během růstu je nejlepší volbou hnojiva na bázi dusíku.

Když se začnou vytvářet pupeny, je žádoucí použít speciální přísady fosforu a draslíku (měly by být přeneseny přímo pod kořen). Zvláštní pozornost věnujte dávkování - je důležité, aby se to nepřehnulo.

Při nákupu chryzantém pro výsadbu se domníváme, že v pozdním jaru bude cena maximálně až 17-19 rublů, ale koncem května a začátkem června klesá o dvě nebo tři rubla. Trochu pozdější řízky a lze je koupit vůbec za nic - za 6-8 rublů.

Chcete-li se dozvědět spoustu zkušeností jiných podnikatelů, kteří vytvořili úspěšné podnikání s povolením, můžete vidět v sekci našich webových stránek: "Případ: Koupil jsem franšízu."

Nejúspěšnější a nejúčinnější případ, podle redakčního portálu Russtarup: "Tipy pro výběr správného franšízového online obchodu."

Zajímavou zkušeností při vytváření podniku v rámci franchisingového programu je zde >>>

Podnikání ve výrobě skleníků. Je to výhodné?

Pokud jsou zbraně na ramenou a touha po stavbě, pak můžete vydělat na výrobu a instalaci skleníků. Nejjednodušší technologií je sestavení konstrukce pomocí polykarbonátu.

Obvykle je nejprve vytvořen rám, ke kterému jsou desky připevněny. Ty jsou navzájem fixovány pomocí vzduchotěsné pásky. Tvorba rámu se provádí za použití železného profilu zinkování (prodávaného v jakémkoli obchodě).

Instalace konstrukce se provádí přímo na vybraném místě (bez základů). Po dokončení stavby zůstávají instalovány pouze okna a dveře. Celkové náklady na stavbu stavby jsou asi 8-10 tisíc rublů.

Postup trvá asi dva dny. Náklady na práci pro zákazníka - od 20 tisíc rublů.

Závěr

Rozhodněte se, co chcete, porozumět novému směru a stát se tím nejlepším ve svém oboru. Napište (objednejte) kvalitní obchodní plán a implementujte jej v praxi.

Všechny cesty jsou otevřené. Navíc víte, jaká je dobrá skleníková záležitost a kde začít podnikat.