Jak otevřít tělocvičnu s rychlou návratností

Tělocvična v suterénu ve spícím mikrodistricku je zisková a rychle splacená záležitost. Jak je výhodnější koupit zařízení a vybavit suterén pod tělocvičnou?

Zdravější životní styl je stále populárnější a poptávka po tělocvičích, fitness centrech a zdravotních střediscích se zvyšuje. Dobrý sadu cvičebních pomůcek v jeho bytě, v porovnání s náklady na předplatné do posilovny se vyplatí po celá léta, zabírají mnoho místa, a je zřídka použitý, takže jsou potřebné tělocvičny jako nejdostupnější formou zdravotnických služeb po celém světě. Pokud myslíte: jak otevřít tělocvičnu a zda se na tento projekt ujme, nepochybujte: potřeba tělocvičny se časem zvýší.

Jak výhodná je tělocvična?

Společná víra spočívá v tom, že sportovní činnost je zisková, ale vyžaduje velkou počáteční investici a platí spíše ne dříve než 1,5-2 let. Budeme se snažit najít příležitosti k tomu, abychom několikrát snížili počáteční náklady a snížili dobu návratnosti bez zhoršení kvality služeb.

Vyberte si pokoj

Jak můžete vybavit sál v každém spícím mikroregionu na základě skutečných požadavků masového spotřebitele? Začneme ze souboru služeb, které jsou povinné pro udržení a posilování zdraví, které lze poskytnout bez zvláštních možností.

Umístění

Nejlepším místem k zahájení podnikání, které zlepšuje zdraví, jsou spací plochy města. S jednou místností pro 15 000 lidí se můžete spolehnout na solidní příjem, a pokud má hala od 30 000 lidí, pak možnost rozvoje podnikání. Jiné faktory (s výjimkou výšky a plochy místnosti) nemají rozhodující význam. Aktivní lidé najdou cestu pro vás a nemůžete přetáhnout lidi do simulátorů s pivem.

Plocha

Plocha místnosti by měla být nejméně 2 × 2,5 m (5 m2 na zařízení) a 25-30 m2 m na sprše a šatnu plus 15 - 20 metrů čtverečních. m do masérny. S minimální sadou 8 simulátorů a dvěma volnými místy pro cvičení s váhami, opouští 90-100 metrů čtverečních. m. Samozřejmě, jednou bez sprchy v žádném případě, pak nezbytné a vhodné komunikace - teplá a studená voda, odtok.

Pokud není přívod teplé vody, položte dalších 10 metrů čtverečních. m v kotelně; Kotel potřebuje nejméně 180 litrů. Výkon tohoto kotle je od 5 kW, takže v případě "horkého samo-přívodu" je také nutné mít zesílené elektrické vedení.

Na konci je minimální plocha 100 metrů čtverečních. m.

Výška stropu

Výška stropů v tělocvičně je rozhodující. Mělo by být nejméně 3,5 m, jinak bude velmi obtížné zajistit správnou čistotu vzduchu. Doporučení schůzky - 3 m, neprochází fyzikou. Lidé se potají na skořápkách. Řešení problému zvýšením větrání nemůže být - konce v tělocvičně jsou kontraindikovány.

V suterénu, na první pohled podivně, strop může být nižší. Sklep není ohříván sluncem a v něm se stejným větracím výkonem bude intenzivnější cirkulace vzduchu.

Po nalezení vhodného předpokladu a předem dohodnutém na pronájmu je příliš brzy na výpočet budoucí tělocvičny. Podnikový plán by měl být zahájen nekompilován před vyřešením personálního problému.

Zaměstnanci

Pro tělocvičnu obecně řečeno potřebujete alespoň tři pravidelné jednotky: administrátora, instruktora a masérského terapeuta. Funkce správce, které musíte nejprve převzít. Důvěřující na počátku peněžních příjmů je dokonce i absolutně spolehlivá osoba příliš riskantní.

Instruktor s masérským terapeutem je lepší kombinovat (masážní masáž, kterou spotřebitel často nevyžaduje) a přijímat hodinově; možná pár, takže alespoň třetina pracovního času vám někdo jiný, než jste pracovali s návštěvníky. Záležitost usnadňuje skutečnost, že největší návštěvnost hal je pro víkend a potenciální kandidáti na místo budou mít volný čas na práci.

Samozřejmě, že instruktor musí být sportovec, který může v případě potřeby masírovat a poskytnout lékařskou pomoc. Hlavním požadavkem je však morální stabilita. Instruktor se musí ovládat sám, i když nějaká okouzlující dáma vrhá smysluplné pohledy a upřímně demonstruje svůdné linie její postavy.

Pokud nemáte ověřeného sportovce, musíte se zamyslet nad tím, kdo pozvat k práci. Podle pořadí můžete vidět následující posloupnost:

 • Učitelé tělesné kultury z okolních škol. Nezáleží na tom, kolik médií přehánějí "školní skandály", a to v hromadě jejich fyzruků - lidé jsou zcela spolehliví. Jsou odborně vyškoleni v řízení týmu, v procesu získávání pedagogického vzdělání jsou vyškoleni v masáži a základy medicíny. A mají dostatek volného času ve všední dny, a protože jsou v běžné školní škole alespoň dvě, můžete okamžitě zajistit přítomnost instruktora v hale. Dalším důležitým bodem je to, že učitelé nejsou pokazeni platou a že existuje možnost vyjednávat levně.
 • Bývalí vojáci z vojenských jednotek vojsk: pěšáci, výsadkáři, námořníci, zvláštní síly. V zásadě nejsou v žádném případě horší než učitelé, ale mnoho kouře a instruktor kouření jednou a navždy ničí pověst haly.
 • Profesionální sportovci průměrné ruky. Mohou dělat vše, co potřebují k práci, ale pro některé končí ukončení sportovní kariéry, což způsobuje morální devastaci a dokonce skryté duševní poruchy. Před pozváním takové osoby se ujistěte, že neztratil zájem o život.

Po dohodě s instruktory můžete odhadnout, kolik je otevření tělocvičny v dobře vybavené místnosti. Při výpočtu jednorázových nákladů.

Zařízení

Hlavní výdaje budou vynaloženy na nákup simulátorů, sportovních zařízení a vybavení. Všechno toto "železo" není levná, takže okamžitě hledáme oznámení o prodeji značkových použitých.

Levné analogové asijské výroby s epitelem "domů" jsou okamžitě vyloučeny z úvahy: pravidelné třídy v hale, které nemohou stát. Ale "firma" b / u je možné koupit poměrně levně a dokonce i s tím, že záruka ještě neuplynula.

Elite fitness centra pro prestiž jsou nuceny aktualizovat park simulátoru poměrně často. Objevila se široce inzerovaná novinka - musíte ji koupit, jinak se bohatí zákazníci začnou mračit. Tam je přímá analogie zde: "tvrdý" magnát nebude jít autem před 4-5 lety, a jeho "Merc" nebo Audi stále běží a běží. Kupující pro použité sportovní vybavení nejsou husté, takže je neprodávají chamtivé, zejména proto, že již dlouho zaplatili.

Takže, když jste zastavili 200 000 rublů na nákup zásob, můžete snadno zjistit:

 • Dva mechanické běžecké pásy.
 • Dvě také mechanická cvičná kola.
 • Jeden nebo dva integrované simulátory s protizávažími - "delta", jak se nazývají, i když je můžete nejen vyklopit na deltovém svalu.
 • Možná jeden kardiovaskulární přístroj.
 • Bar s balíčkem paláců a stánkem.
 • 4-6 lavic, dvojice sady činky, expandéry atd.

V spacím prostoru střední třídy místnost s vybavením jednoho z jeho „strmosti“ okamžitě přilákali zákazníky. Možná, že použité zařízení bude muset retušovat sem a tam, poprsí, seřídit a namazat mechaniku, ale tato práce je jistě stojí za extra 200 000 - 300 000 rublů, což by měli platit za zcela nový..

Opravy

Budeme analyzovat nejtěžší případ pro začátek: jak otevřít tělocvičnu v suterénu. Další možnosti budou levnější při počátečních nákladech, ale pak budou pravidelně dražší.

Nejdůležitější při hledání vhodného suterénu je možnost vybavit odtok sprchy a toalety. Tělocvična bez sprchy je nesmysl a odsouzena k neúspěchu. S nárůstem problémů s elektroinstalací v suterénu nebude: další distribuční deska domu.

Dalším důležitým bodem je sex. Za prvé, musí být zahřátý a změkčený. Za druhé, vyrobte dielektrikum, ne elektricky vodivé. Teprve poté může být suterén odstraněn z "elektrické" kategorie prostor se zvýšeným nebezpečím nebo obzvláště nebezpečný v prostorách bez zvýšeného nebezpečí a položit vedení na 220 V.

Řeší problém pohlaví je jednoduchý: betonové mazaniny zrušeno, dokud monolit je umístěn vlhkosti PVC izolací s přesahem 15 cm a 10 cm volvulus na stěnách. Poté naskládány na keramzit plnění lepidla laminovaná deska (labutěnka) dřevotřískové desky - pěnové plastické hmoty - dřevotříska dekorativní, a podlaha je připraven. V místech s váhami cvičení je třeba dále dát rohože, nebo nafouknout tam bude často měnit.

Pro opravy a vybavení je lepší pronajmout prostřednictvím hlavního inženýra místních veřejných služeb vlastní tým. Takže bude snadnější vyřešit problém s REF o reklasifikaci prostor.

Celkový stejné vybavení pod sklepní tělocvičně bude stát 150 000 do 200 000 rublů, včetně lehkých příček, skříně pro šatny, nucené větrání, WC a sprchový kout s minimem kancelářského nábytku..

Správa dokumentů a záznamů

Pro vlastní tělocvičnu neexistují žádná zvláštní povolení ani licence. Dostatečnou rutinní registraci jako IP. Svou registraci můžete svěřit právnické kanceláři, výhoda je nyní hodně a služby tohoto druhu jsou levné: 6-12 tisíc rublů. v závislosti na regionu, včetně státních povinností. Ale není těžké se zaregistrovat.

Účtování je nejlépe ponecháno na účetní firmu. Zde je situace stejná jako u právníků: je to levné a můžete si vybrat tolik, kolik chcete. Většinou, aniž byste byli zkušeními účetními, můžete "nahomutat", takže pokuty a sankce převáží platbu účetních služeb pro nadcházející roky.

Ale pokud máte v plánu prodat a prodávat spetspitanie s léky pro kulturistiku, nenechte se pokoušet o zábal o 100-300%. Pro úředníka, legalizovaný takový obchod, mnoho drahých a znepokojivých cenných papírů, licence, zvláštní povolení bude vyžadováno.

Je lepší vyjednávat s dodavatelem o tom, že otevřete prodejnu pro vás nebo uzavřete smlouvu o autorizovaném prodeji. Pak budete okamžitě legalizováni a budete muset pouze držet kopii licence v rámu na zdi.

Vypracujte obchodní plán

Tak jsme se rozhodli, jak otevřít tělocvičnu. Podnikatelský plán pro agregované a generalizované ukazatele není tak obtížný, ale na konkrétních číslech je samozřejmě nutné vyjasnit znalosti místních podmínek.

Již jsme stanovili jednorázové počáteční investice: opravy se zařízením a designem - 362 000-412 000 rublů. Hodně, ale proveditelné.

Teď se podíváme na aktuální náklady za rok.

 • Nájemné za 100 metrů čtverečních. m. Sklep není pravděpodobné, že překročí 40 000 rublů. za měsíc. Varianta sálu "na vrcholu" bude muset být vyloučena z úvahy: velké kolísání cen a je těžké najít vhodný prostor pro požadovanou oblast. Takže za rok - 480 000 rublů. pronájem.
 • Inzertní pracovníci platu dali 16 000 rublů. v měsících. Za extra peníze je to velmi dobré, takže se budou snažit. Účetní účet pro takovou jednoduchou malou firmu lze najít za 4000 rublů / měsíc. Celkem za rok - 240 000 rbl.
 • "Kommunalku" - voda, kanalizace, odpadky, elektřina - vezmeme průměrně 8000 rublů měsíčně. v zimě bude nutné zahřát. Za rok - 96 000.
 • Reklama nezahrnuje - pro sál "yard" je na pólech a v místních novinách dostatek značek a oznámení.

Podobné celkové náklady: 412 000 rublů. jednorázový, 816 000 proud pro první rok, pouze 1 228 000 rublů. A jaký bude příjem a návratnost?

 • Předpokládejme, že naše 10 tréninkových míst je v průměru 50% naloženo s 10 hodinovým pracovním dnem. Pak - 50 hodin denně. Jedná se o rezervu, průměrná statistická hodnota pro rozpočtové sály činí 60 hodin denně.
 • 80 rublů za hodinu školení nebo 3000 rublů. za měsíční předplatné i v okolí se nepovažuje za nadměrné. Pak dostaneme 80x50x30 = 120 000 rublů / měsíc.
 • Pravidelně se zabývají nákupy sezónních lístků za měsíc; potřebují slevu alespoň 10%, to znamená, že pokud jednáme pouze s účastníky, pak každý měsíc obdržíme 108 000 příjmů.
 • Počáteční investice ve výši 412 000 se vyplácejí v tomto případě po dobu 3,8 měsíce.
 • Měsíční pravidelné náklady činí 40 000 nájmů, 20 000 platů a plateb za vedení účetnictví a 8 000 komunálních služeb v celkové výši 68 000; tedy ziskovost - 158,8%.

Takže pomocí dvou vylepšení: použité stroje a umístění v suterénu jsme získali působivé ekonomické ukazatele.

Samozřejmě, průkopníci příčiny musí být samotní sportovci a optimisté. Hlavním předpokladem pro účast na tréninku je jeho majitel, veselý a okouzlující silný zadek.

Otevřeme tělocvičnu od začátku

Představte si krok za krokem instrukce - jak otevřít tělocvičnu. Shromažďujeme tabulky, výpočty a užitečné tipy.

♦ Kapitálové investice - 1 300 000 rublů
♦ návratnost - 1,5 roku

Lidé, kteří vedou zdravý životní styl, sledují svou stravu, cvičení, každý den se stává stále více. Proto je otázka, jak otevřít tělocvičnu, dnes je stejně důležitá jako kdykoli předtím.

Hala se sportovním vybavením a simulátory může být přesto prospěšná, i přes vysokou konkurenci.

Samozřejmě, že počáteční náklady na tělocvičnu jistě nebudou dostupné pro osoby s nízkými příjmy, ale pokud se vše dělá správně, pak se můžete dostat s minimálním počátečním kapitálem, což je možné v této oblasti.

Začínáme od nuly, podnikání není někdy snadné. A vlastnictví tělocvičny je výjimkou z tohoto pravidla není.

Je třeba vyřešit mnoho problémů, překonat překážky, utrácet dost peněz, zatímco sportovní klub začne přinášet slušný zisk.

Najdete zde odpovědi na nejdůležitější otázky v tomto článku.

Výhody otevření tělocvičny


Mnoho podnikatelů nechce komunikovat se službami a přímo s otevřením tělocvičny, protože prostě neznají všechny výhody tohoto druhu podnikání.

A současně je pro tento start spousta výhod:

 1. Chcete-li jej provést, musíte vynaložit mnohem méně peněz než například pokud podniknete podnikatelský plán pro otevření fitness klubu, který nabízí rozsáhlejší nabídku služeb.
 2. Vlastnit tělocvičnu je přínosné nejen z hlediska dobrých zisků, ale také proto, že se o své zdraví a postavení můžete postarat sám.
 3. Nezáleží na tom, jak vážná je konkurence v tomto odvětví, vždy je možné vytvořit konkurenční výhody, aby bylo dosaženo maximálního počtu zákazníků.
 4. V každém městě je dost lidí, kteří jsou připraveni zachránit něco, avšak nikoliv ve svém vzhledu.
  Raději jíst méně nebo jednodušeji se oblékají, ale nenechávejte turistiku v posilovně, takže bez zákazníků nezůstanete.
 5. Vlastníte tělocvičnu mnohem prestižnější než například z druhé ruky a podnikání je velmi ušlechtilá - staráte se o zdraví a krásu obyvatel vašeho města.
 6. Spuštění spouštění poskytuje příležitost ke snížení počátečních nákladů, takže můžete držet krok s minimálním kapitálem pro tuto firmu.
 7. Tělocvična může svým majitelům přinést dobrý zisk.
  Hlavní věcí je správné podnikání, neustálé zlepšování vašeho podnikání a hledání nových způsobů, jak přilákat zákazníky.

Nevýhody vlastnictví tělocvičny

Bohužel, otevření tělocvičny od začátku má své nevýhody, jejichž znalosti vám pomohou vyhnout se nejčastějším chybám začínajících podnikatelů.

Zde jsou nejzřetelnější nedostatky tohoto druhu podnikání:

 1. Dlouhá návratnost sportovního klubu.
  Někteří podnikatelé si myslí, že stojí pouze otevřete si tělocvičnu, protože příští měsíc již obdrží nejvyšší příjmy.
  Nepokládejte se o těchto mylných představách, můžete si uvědomit, že jste šťastní, pokud se vám podařilo zotavit tělocvičnu po dobu jednoho roku práce.
 2. Je třeba pracovat tvrdě na vytvoření klientské základny, protože dokonce i v malých městech se nachází tělocvična, počet sportovních klubů v megacities se odhaduje na desítky a bude muset tvrdě pracovat, aby se z nich vyznamenaly ziskem.
 3. Tato firma má příliš mnoho složek úspěchu a nedostatek jednoho může způsobit kolaps.
  Nebude to fungovat, pokud si najmete dobré trenéry, ale ušetříte na simulátorech, nebo najdete skvělou místnost, ale bude se nacházet na okraji města, kde se nikdo nemůže dostat atd.

Marketingové charakteristiky otevření tělocvičny


Vlastnictví tělocvičny má vlastní marketingové funkce, aniž byste věděli, o čem nemůžete uspět.

Jeho sportovní klub musí být neustále podporován, aby co nejdříve vytvořil klientskou základnu a vrátil počáteční náklady.

Za prvé, měli byste se postarat o vytvoření konkurenčních výhod a inzerování tělocvičny.

Konkurenční výhody

Dnes v každé vesnici existuje tolik sportovních klubů, tělocvičen, specializovaných tříd (jóga, tanec, pásky-plasty atd.), Že někdy je těžké pro ty, kteří začínají podnikat od začátku, aby našli své místo.

Uspějete-li předem konkurenční výhody, které vám umožní nebát se majitelů jiných tělocvičen.

Můžete přilákat zákazníky:

 1. Nájem vysoce kvalifikovaných, specializovaných školitelů a zdvořilých administrátorů, kteří jsou dobře zběhlí v tom, co dělají.
  Dokonce i na tom, jak dobře se čističi vyrovnávají s jejich prací, záleží na náladu klientů.
  Na zaměstnanci tělocvičny nešetřete, abyste později litovali nevyužitých peněz.
 2. Vyvinul si věrnostní program a systém slev pro ty zákazníky, kteří vám zůstávají věrní po dlouhou dobu.
  Měly by mít zvláštní postoj k sobě.
 3. Nabízí širokou škálu služeb: školení pro různé svalové skupiny, osobní a skupinový trénink atd.
 4. Poslechněte přání zákazníků.
  Získejte speciální časopis, ve kterém si návštěvníci mohou zapsat, co si myslí, že byste měli ve své tělocvičně změnit nebo zlepšit.
  Je zřejmé, že není třeba utéct a nemusíte opravovat vše, ale alespoň budete schopni pochopit náladu vašich zákazníků.
 5. Dodržování přiměřené cenové politiky.
  Podle nejnovějších průzkumů trhu na trhu prostě nemá dostatek tělocvičny s dobrou úrovní služeb pro osoby s průměrnými příjmy, takže je dnes výhodné zřídit levné podniky.
 6. Prodej nealkoholických nápojů, doplňků výživy, sportovních uniform, disků a knih s výcvikovými programy atd.

Reklamní tělocvična

"Reklama by nám měla vysvětlit, bez níž nemůžeme žít žádné excesy."
E.Makenzi

Nově otevřená tělocvična je instituce, která potřebuje reklamu.

Populace vašeho města, než začnete pracovat, by měla zjistit, že byla otevřena nová tělocvična, která je pozoruhodně vybavená, má vysoce kvalifikované trenéry, poskytuje služby za přijatelné ceny atd.

Chcete-li inzerovat svou posilovnu, můžete:

 • objednávání několika reklam na místní rozhlas a televizi;
 • rozdávání letáků v místech s největším přetížením lidí;
 • nákup reklamního prostoru na bigboardech, banery, obrubníky, vývěsky;
 • zaplatil několik reklamních předmětů v tištěných hromadných sdělovacích prostředcích a internetových zdrojích o tělocvičně;
 • vytvoření webových stránek s úplnými informacemi o vašich specialistách, o službách, jejich nákladech atd.;
 • najít prodejnu do městského fóra a sociálních sítí, abyste mluvili o tom, co se brzy otevře nebo se již otevřelo;
 • pořádal slavnostní otevření soutěží, zábavní program, kreslení sezónních lístků atd.

Plán kalendáře pro otevření tělocvičny

Dokonce i když chcete, aby vaše tělocvična začala pracovat co nejrychleji, měli byste dodržovat všechny kroky. Nadměrné urychlení může vést k tomu, že počáteční náklady se zvýší ještě víc, protože musíte něco udělat.

Optimální doba otevření tělocvičny je 5-6 měsíců.

Etapy otevření tělocvičny

Předtím, než tělocvična začne pracovat, je třeba vyřešit několik problémů: zaregistrovat svou firmu, stát se daňovým účetním, vyplňovat všechny autorizační dokumenty, najít vhodné prostory, vybavit je, vytvořit tým atd.

Postup registrace

Stačí, aby se majitelé tělocvičny zaregistrovali jako IP a zvolili nejjednodušší způsob zdanění pro UTII.

Dříve zvažte, jaké OKVED kódy označujete, takže nemusíte znovu psát dokumenty, pokud se rozhodnete rozšířit nabídku služeb poskytovaných vaší posilovnou.

Je nutné získat povolení k provozování areálu požární stanice a Rospotrebnadzor.

Vzhledem k tomu, že vaši zaměstnanci budou v přímém kontaktu se zákazníky, měli by mít zdravotní záznamy.

Umístění

Než se podíváte na konkrétní místnost pro otevření tělocvičny, měli byste se rozhodnout, ve které oblasti chcete otevřít svou firmu.

Nejlépe si vyberete - hustě osídlené oblasti pro spaní nebo obchodní centrum, protože většina zákazníků v tělocvičně nakupuje předplatné ve sportovním klubu, který se nachází 10-15 minut od bydliště nebo práce.

P.S. Zvažte skutečnost, že cena za metr čtvereční ve středu je mnohem vyšší než v obytných oblastech.

Místnost

Místnost pro tělocvičnu by měla splňovat následující požadavky:

 • mají vysoké stropy (nejméně 3,5 metru), protože jinak zákazníci prostě nebudou mít dostatek vzduchu;
 • být dostatečně velký, nejméně 120-150 čtverečních metrů. Počítejte s jedním simulátorem, který potřebujete přidělit alespoň 5 metrů čtverečních. + servisní místnosti + koupelny a sprchy + šatny + recepce;
 • mít systém zásobování vodou, kanalizace, větrání, ústřední topení;
 • je v přízemí, protože pokud se nacházíte výše, kanceláře pod vámi prostě nebudou moci pracovat;
 • mají parkoviště před budovou, protože mnoho zákazníků v tělocvičně se pohybuje na svých vlastních vozidlech.

Zařízení

Náklady na vybavení budou tvořit většinu startovacího kapitálu.

Rozhodněte se, které simulátory budete mít, ale nezapomeňte, že klient musí najít vybavení ve vašem pokoji pro silový trénink i kardio.

Minimální sada sportovních potřeb by měla být následující:

Chcete-li konečně vybavit svou posilovnu, budete také potřebovat:

Zaměstnanci

Počet trenérů a dalších zaměstnanců vaší tělocvičny závisí na jejich velikosti a rozvrhu.

Za předpokladu, že tělocvična má plochu 150 metrů čtverečních. a chcete, aby fungovala vůbec bez dnů volna, pak budete muset najmout:

Kolik stojí za otevření tělocvičny

Je obtížné jednoznačně odpovědět na otázku, kolik stojí za otevření tělocvičny, protože množství primárního kapitálu je ovlivněno řadou faktorů.

Nabízíme k prohlížení, skutečný příklad úspěšného otevření tělocvičny:

Kromě toho existují položky výdajů, které můžete ušetřit, ale existují ty, které byste se neměly snažit vytlačit.

Co můžete ušetřit při otevření tělocvičny

Touha ušetřit peníze na open-air tělocvičně je pochopitelná.

Kromě toho existují položky výdajů, které lze snížit bez ovlivnění vašeho podnikání:

 1. Interiér a dekorace.
  Samozřejmě, že všechny prostory vztahující se k rozsahu služeb, musí mít příjemný interiér a prosím zákazníky, ale i pro návštěvníky posilovny, není příliš důležité, protože drahé dokončovací materiály, které budete používat, a jak nadaný konstruktér odlévá na vnitřní straně.
  Lidé přijíždějí do tělocvičny, aby pracovali na svých tělech, aby se nedívali na obrázky a jiné drobné předměty, interiér, přetížený detaily, budou jen rozptýleni.
 2. Sami simulátory.
  Ano, je možné ušetřit na této zdánlivě nejdůležitější součásti tělocvičny.
  Za prvé, můžete si koupit ne nový, ale používá simulátory. Hlavní věc je, že jsou v dobrém stavu. Zadruhé, vaše značka není tak důležitá značka, jako efektivita simulátoru, takže si můžete vybrat značky a levnější.
  Za třetí, pokud si koupit fitness vybavení od jednoho dodavatele, můžete požádat a velkoobchodní ceny a slevy, a dokonce i možnost nákupu vybavení pro leasing.
 3. Nábytek.
  Samotná tělocvična nepotřebuje hodně nábytku: dostatek obchodů nebo židlí, takže si zákazníci mohou odpočinout před jiným přístupem k simulátoru.
  Nábytek je nezbytný zejména pro přijímací prostory, kancelářské prostory a šatny.
  Můžete si koupit něco levného, ​​ale vypadá to docela slušně.

Co ne uložit při otevření tělocvičny

Tam jsou náklady na tělocvičnu, které nebudete moci řezat bez poškození vaší firmy.

Patří sem:

 1. Ventilační systém.
  V tělocvičně lidé hodně potají, takže vůně v místnosti není příjemná.
  Pokud můžete ušetřit na výfuku a klimatizačních jednotek, pak roztržitě všichni zákazníci, protože se nemohou dlouho zůstat v místnosti, kde stoupat jako nepříjemné pachy.
  Dobrý větrací systém by měl být také vybaven sprchami a šatnami, aby se tak předešlo nepříjemným pachům a houba není zde chována.
 2. Zaměstnanci.
  Už jsme mluvili o tom, jak důležité je najmout dobré trenéry, správce a čističe, aby práce v tělocvičně byla bezvadná.
  Zvláště důležité je získat dobré trenéry, které by klientům důvěřovali.
  Dobří odborníci, samozřejmě, nebudou pracovat za penny ve vaší posilovně.
 3. Sprcha.
  Někteří majitelé sálů, kteří právě začínají chodit v podnikání, věří, že není potřeba vynakládat peníze na uspořádání sprch, protože zákazníci se mohou umyt doma.
  Opakování jejich chyb není nestojí za to, protože to výrazně sníží počet vašich zákazníků, například nikdo přijde k vám brzy ráno praxi před prací.

Podniková myšlenka číslo 134. Otevřete tělocvičnu

Vzhledem k tomu, že sport v moderním světě je na vrcholu své popularity, nemohli jsme se na tuto myšlenku podnikání dotknout. Takže řekněme o otevření vlastní posilovny a zjistěte, kolik toho můžete udělat. Je třeba okamžitě poznamenat, že v různých regionech se náklady a zisky z tohoto projektu liší. Nejprve musíte zjistit, jak silná konkurence ve vašem městě je v tomto segmentu. Může se ukázat, že nebudete mít žádné konkurenty (sportovní školy se nezapočítávají). Pokud jsou konkurenti, snažte se uspořádat sál v jiné oblasti, aby nedošlo k "bitvě o zákazníky". Pokud se podíváte na druhou stranu, pak by zákazníci měli být dost pro každého. Koneckonců, lidé, kteří chtějí vstoupit do sportu, se stávají stále více.

Nyní mluvme o tom, co potřebujeme k otevření naší tělocvičny. A budeme potřebovat:

• Budova. Pro dobrou posilovnu potřebujete poměrně velký pokoj - cca 300-400 m². Můžete také udělat 100metrovou halu, ale to není příliš vážné (a mluvíme o vážném podnikání). Měla by zde být několik pokojů - hlavní hala, sprchový kout, šatna, kancelář manažerů, lékařská kancelář. Objekt lze pronajmout, stavět nebo zakoupit. Každý si vybere možnost, která mu vyhovuje;
• Potřebujeme tréninkové vybavení, závaží, činky, závaží;
• Několik sprchových koutů (bohužel některé tělocvičny pracují bez sprchy), aby se sportovci mohli po tréninku osvěžit;
• trenéři;
• Zdravotničtí pracovníci, kteří v případě potřeby mohou poskytnout první pomoc.

• Budování - pronájem 100 000 rublů za měsíc (100 m2 na 1000 rublů na metr čtvereční). Výstavba a nákup - zde nemůžeme pojmenovat konkrétní čísla, ale jsou velmi velké;
• Sportovní vybavení (simulátory atd.). Za prvé můžete koupit 10 simulátorů (od 300 000 rublů), několik barů, činky, váhy atd. (od 50 000 rublů);
• Sprchové kabiny. Můžete si udělat sprchu, nebo si můžete koupit samostatné sprchy (od 20 000 rublů za kus). Za prvé, stačí 5-6 kabin. Celkem - ze 100 000 rublů;
• Trenér. Pro začátečníky postačí jedna osoba s měsíční mzdou 30 000 rublů;
• Lékař - od 20 000 rublů každý měsíc.

Celkové náklady - od 600 000 rublů a 150 000 rublů každý měsíc.

Zisk. Platba měsíce nebo dny. Často se používá měsíce. Náklady na jeden měsíc tréninku v dobré posilovně je od 3000 rublů na osobu (tam je levnější cena, tam je dražší). Mnoho lidí navštíví tělocvičnu. Na počátku se mohou stát stovkovými zákazníky asi 100 lidí (postupně se tato hodnota zvýší a budete muset myslet na rozšíření). 100 lidí je 300 000 rublů měsíčně. Odvádíme měsíční výdaje - obdržíme 150 000 zisků. Toto číslo může být více či méně. To závisí na mnoha faktorech. Vezměte průměrný zisk 130 000 rublů (jelikož mohou existovat další nepředvídatelné výdaje). Získáme peníze, které jsme vynaložili na otevření peněz, které plně platí za 7-9 měsíců.

To je jen ideální teorie. Co se stane v praxi, závisí na mnoha faktorech - městě, konkurenci, umístění. Ale nejdůležitější věc závisí na vašem přístupu k tomuto podnikání. Pokud k němu přistupujete zodpovědně a se zájmem, nemůže to jednoduše selhat. Úspěšné podnikání.

Podnikatelský plán pro tělocvičnu

Podnikový plán je navržen tak, aby napsal chytrý životopis pro budoucí komerční typový projekt. Právně kompetentní písemný plán odhalí a umožní vám v budoucnu vypočítat všechny hlavní aspekty činnosti, stejně jako možné nepřesnosti a metody jejich vyloučení. Odborníci mohou po přečtení shrnutí projektu vypočítat, jak bude nákladově efektivní budoucí investiční projekt, jak rychle se vynaložené peníze vyplatí a zda se obecně splácejí.

Připravený obchodní plán pro tělocvičnu by se měl otevřít problémy:

 • informace o směrech vašeho případu;
 • hodnocení trhu, pro které společnost plánuje vstoupit, a postavení, které hodláte na ní obsazovat;
 • plánovaného počtu návštěvníků a rychlosti dosažení těchto ukazatelů;
 • plán na nákup potřebného inventáře;
 • výpočty pracovních zdrojů;
 • finanční strategie, která shrnuje všechny položky v materiálovém ekvivalentu.

Co potřebujete k otevření tělocvičny: registrace a dokumenty

Chcete-li otevřít tělocvičnu, kterou lze odkázat na malou firmu, musíte otevřít LLC nebo jednat jako individuální podnikatel. Během registrace státu budete muset zvolit kód OKVED. Od léta roku 2016 vstoupil v platnost nový klasifikátor a nyní všechny činnosti mají odlišné číslování.

Můžete si vybrat svou volbu na:

1) OKVED 93.11. Činnosti sportovních zařízení;

2) OKVED 85.51 Individuální školení s instruktory a učiteli;

3) OKVED 93.13 Činnost fitness center.

Je to nezbytné, že počet OKVED ovlivní celkovou výši daní, které zaplatíte státu. Otázka jejich volby by tedy měla být řešena s veškerou odpovědností. Během práce můžete přidat potřebné položky a také je odstranit, pokud se vaše obzory zúžily.

Zvažujeme druh daně, pak si mnozí zvolí svou daň na USN 6% (na příjem). Tento druh zdanění má mnoho pozitivních rysů, přičemž se vezme v úvahu oblast sportovních služeb. Dokumenty o převodu do USN mohou být předloženy současně s dokumenty pro registraci vlastní firmy.

Kromě registraci obdržíte dokument Rospotrebnadzor, uzavřít dohodu s ním na klimatizaci a ventilátor služby, dvoustranné dohody o bydlení oddělení služby, dvoustranné dohody o údržbu a likvidaci žárovek, AUC a dokument sportovních zařízení.

Nezapomeňte na zaměstnance: všichni potřebují lékařské knihy, příslušné osvědčení a diplomy, které dokazují právo na výuku fitness a práci jako instruktoři.

Chcete-li začít s posilovnou, je nutné získat pracovní povolení od hasičů, hygienických a epidemiologických služeb a také od místního správního orgánu.

Pokud nemáte čas aby se zapojil do práce s právními předpisy v papíře, což ve svém významu přesahuje mnoho organizačních a technických otázek, je lepší požádat kvalifikovanou pomoc právníků.

Jak otevřít tělocvičnu od začátku: organizační okamžiky

Volba místa a pokoje

Je žádoucí, aby pokoj pro tělocvičnu byl vaším majetkem - jinak se budete muset zabývat přípravou nájemní smlouvy a její cena je někdy prostě vysoká. To je způsobeno skutečností, že kvadratura by měla být významná a samotná místnost - prostorná a dobře udržovaná.

Bylo by nerozumné umístit pokoj do místnosti s plochou menší než 100 m². Kromě samotné tělocvičny musíte přidělit prostor pro převlékárny a sprchy.

Požadavky na prostory:

 • vynikající větrání;
 • teplotní režim. Je nutné dodržovat ukazatele teploty pro hala: od +17 do +19 stupňů. V šatně - od +21 do + 26 stupňů;
 • Vlhkost vzduchu by měla činit 40% až 60%. Pokud jsou tyto hodnoty nižší, budete muset nainstalovat zvlhčovač vzduchu.

Vybavení pro tělocvičnu

Dokonce i když najdete ideální místo pro sportovní halu, nebude fungovat bez moderního a vysoce kvalitního vybavení. Zpočátku to potřebujete:

 • simulátory pro tisk;
 • simulátory pro záda, ruce a nohy (pokud máte v plánu otevřít možnost fitness klubu, trenažér a cvičební kolo nelze zakoupit);
 • celá sada činků, tyčí o různé hmotnosti, závaží;
 • turnikety, váhy pro ruce a nohy, rukavice;
 • rohože, jóga rohože, boxerské hrušky, skákání lana.

V některých případech je vhodné zakoupit použité vybavení pro tělocvičnu - takže si můžete dovolit ušetřit na dražších zařízeních.

Nákup simulátoru, věnujte pozornost na jeho modelu a vybavení. Abyste sloužili více než rok, simulátor by měl být vyroben z vysoce kvalitního materiálu a zároveň měl minimální opotřebení. Ideální volbou je nákup vybavení z nerentabilního fitness klubu, který se zavře.

Nezapomeňte na to prostředky osobní ochrany - Pás, rukavice, náramky, chrániče kolen. Měli by stačit pro všechny návštěvníky, vypočítat jejich počet na základě kapacity místnosti.

Samozřejmě, musíte přemýšlet o sprše, WC, šatnách v chodbě. Pokud není dostatek peněz a prostoru, může to být bez návrhu zásahu. Hlavní věc - čistota a hygiena křišťálů.

V mnoha simulátorech jsou vytvořeny další zóny pro sport a haly, například pro sportovní hru, pro třídu choreografie, pilates apod. V takovém případě se vaše podnikání nakonec stane skutečným sportovním centrem. Pokud jste se zastavili na takové cestě vývoje, přemýšlejte o možnosti rozšíření oblasti nebo pohybu po nějaké době (například šest měsíců nebo rok) do nového objektu.

Důležitým bodem, kterým mnoho lidí zapomíná při výpočtu nákladů, je uspořádání recepci. Ujistěte se, že tam najdete komfortní pohovky nebo křesla pro ty návštěvníky, kteří přišli před svým časem, nebo jen chtějí odpočinout.

Franchise salon krásy - šance otevřít módní obchod rychle, levně a za známou značku.

Poskytování služeb pro šití stylového oděvu a opravy může přinést vážný příjem i v malém městě. Přečtěte si, jak to dosáhnout.

Bezpečnost v posilovně

Při registraci všech příslušných dokumentů budou státní orgány neustále kontrolovat, jak je bezpečné pracovat ve vašem pokoji. Proto, pokud jste získali povolení k otevření, musíte sledovat provádění vládních příkazů vašimi návštěvníky. Můžete předepsat bezpečnostní pravidla nebo se chovat v posilovně.

Instruujte každého nového návštěvníka a seznamte jej s pravidly pro malování. Všechny tyto dokumenty musí být uchovávány až do příští prohlídky.

Nábor zaměstnanců

Otázka s personálem pro tělocvičnu není tak jednoznačná. Zkušení návštěvníci nebudou řešit otázky trenér. Sami mohou učit každého, koho chtějí, vědí, co cvičení a kolik opakování musí udělat, mohou pracovat na všech prezentovaných zařízeních.

Služby trenér v tělocvičně potřebují zcela novou, ale tato služba by měla být zaplacena navíc - vezměte prosím na vědomí, jaké procento návštěvníků bude připraveno na takové další výdaje.

Začátečníci si mohou myslet, že v hale není nic obtížného: chtěl jsem - šel na cestu, vzal činky a načerpal mé bicepsy. Ale po 2-3 měsících začínají nováčci uvědomovat si, že bez kvalifikované pomoci a kompetentně navrženého programu nedosáhnou svých cílů. Proto bude najímat tucet zkušených školitelů nerentabilní.

Dnes se stávají obzvláště oblíbenými online školení. Lidé si kupují program od trenéra, procházejí chodbou s smartphone a dělají vše, co pro ně předepsal. Můžete podepsat smlouvu s jedním z těchto trenérů, takže doporučuje váš klub a doplní vaše programy na základě vašeho vybavení. Takže výrazně ušetříte a zvýšíte počet návštěvníků.

Kromě trenéra a asistentů najat na práci manažer a čistič. Ty mohou pracovat na směnách: ráno a večer.

Nabízené služby

Vaším hlavním úkolem je poskytnout kvalitní službu těm, kteří se chtějí zbavit nadváhy, přizpůsobit si postavu a zvýšit svou vytrvalost.

Můžete si naplánovat kardio v určitých dnech a pozvat k jejich vedení známého trenéra vašeho města.

Pokud to místo dovolí, můžete otevřít třídu TRX, Jóga, Pilates. Ale tady stojí za to pamatovat, že jestliže pro jógu a pilates nemusíte kupovat další vybavení a návštěvníci se zabývají rohožemi, pak kvalitní TRX simulátor stojí hodně.

Můžete také otevřít třídních školních modelů ve fitness centru. Chcete-li to provést, musíte přidělit samostatný pokoj s velkými zrcadly a najmout známý model, který by to chtěl udělat. Ve volném čase z modelových tříd v této místnosti můžete otevřít třídu moderní choreografie.

Připravený obchodní plán pro prodejny zvířat pro milovníky zvířat a podnikatele, kteří se zajímají o zisky.

Navrhujeme, abyste si přečetli projekt o zahájení podnikání pro poskytování manikúřských služeb: kde, jak a kolik.

Propagujte tělocvičnu a získávejte zákazníky

Veškerá reklama je rozdělena na:

Externí reklama

Název vašeho pokoje. Mnozí začínající podnikatelé zapomínají, jak důležité je jejich sál. Měla by však přilákat pozornost potenciálních zákazníků. Jméno by mělo být krátké, stručné, aby se skryl požadavek na sílu, vytrvalost, harmonii a zdraví.

Pokud nemůžete nic přemýšlet, jděte po okolí a podívejte se na známky soutěžících. Zde je několik jmen, na které byste měli přemýšlet: (vaše příjmení) Gym, Shark, zkratka pro vaše jméno a příjmení (KV Gym), Body Life, Run a Rock Gym.

Vývěsní štít. Lidé jako kouzelníci - podívejte se na všechno krásné. Proto se ujistěte, že toto je vaše znamení. Měla by být viditelná a měla by přitahovat pozornost. Tuto myšlenku můžete použít a vedle vývěsní štítky viset plakát sportovního chlapce a dívky, která je v ústech tučného těla.

Rozpusťte reklamy. Tento druh reklamy po "ústní zóně" je na druhém místě, pokud jde o efektivitu. Chcete-li přilákat zákazníky, musíte nabídnout něco, co nebudou mít v jiném klubu. Například: "první měsíc tříd - 50% sleva"; "Přiveďte kamaráda a udělejte to zdarma po dobu 30 dnů."

Interní reklama

Stejné návrhy, které jsou předepsány výše, se můžete setkat ve vašem klubu. Pro nejlepší výsledek v měsíci můžete uspořádat vnitřní soutěž a vítěz obdrží měsíc bezplatných návštěv.

Finanční část. Je výhodné otevřít tělocvičnu?

Kolik stojí za otevření tělocvičny?

 • K pronájmu. Pokud použijete minimální ukazatele, částka se pohybuje v rozmezí 100 000 rublů.
 • Nákup zařízení. Tato částka není menší než 400 000 rublů.
 • Sprchové kabiny, instalace, atd.. - asi 120 000 rublů.
 • Registrační a advokátní služby - 10 000 rublů.
 • Plat trenéra a účastníci (po dohodě) - přibližně 35 000 rublů.
 • Reklamní kampaň - z 50 tisíc rublů.

Celkové náklady bude 775 000 rublů.

Odhadovaný zisk

Výnosy jsou přímo závislé na zákaznících. V průměru platí předplatné 2000 rublů. po dobu 30 dnů. A pak všechno závisí na tom, kolik návštěvníků bude, ale v nejhorším případě bude měsíčně asi 50 návštěvníků. Tedy. 100 000 rub. - to je, jak moc vaše zisk za měsíc.

Tak to můžeme vypočítat náhrady vaše investice nastane přibližně za 7-8 měsíců.

Ziskovost, jak vidíme, je i minimální účast. Vezmeme náš příjem rovný 100 000 rublům a odebíráme část měsíčních výdajů. Bude to 100 000 rublů - 35 000 rublů = čistý zisk 65 000 rublů měsíčně. Protože je zisk, tento typ činnosti bude ziskový.

Souhrn

Aby podnikání přineslo zisk a vrátilo se, musíte pečlivě přemýšlet nad každou malou věcí.

Nestačí jen vědět, jak otevřít tělocvičnu. Podnikatelský záměr sestavený předem pomáhá při výpočtu možných rizik a jedná podle strategie. Takže obchodní plán pro otevření tělocvičny je prvním krokem k rozvoji a realizaci vašich snů.

Jak otevřít tělocvičnu? Podnikatelský nápad

Jak otevřít posilovnu pro startovací náklady, které se rychle vyplatí?

Dnešní obchodní myšlenka otevření tělocvičny je vynikající možností pro zahájení podnikání. Zdravý životní styl je nyní v módě a více lidí sleduje jejich tělo.

Než začnete projekt, stojí za to označit tělocvičny města nebo oblasti. To pomůže při práci s konceptem vašeho projektu. Potřebujete znát počet míst v regionu, jejich úroveň, ceny, pracovní plán atd. Jakékoli informace mohou být důležité.

Jak otevřít fitness klub

"alt =" ">
Dokonce i když se zaměřujete na minimální požadavky na tělocvičny, objem počátečního kapitálu by měl být velmi velký. Leví podíl na nákladech je na pronájem místnosti (minimálně 200 metrů čtverečních) a nákup simulátorů, palačinky, supů, laviček.

A potřebujete pogumovat podlahu a instalovat zrcadla. Při navrhování musíte vzít v úvahu náklady na design, protože je to kreativní přístup k návrhu, který přiláká pozornost zákazníků do vašeho pokoje.

V tělocvičně není nadbytečné:

 • sprchové kabiny;
 • kondicionéry;
 • koupelny;
 • zdravotní kancelář.

Stručně řečeno, před plánováním projektu musíte mít jistotu, že otevření tělocvičny bude pro vás dostupné.

Není-li problém s počátečním kapitálem, můžeme pokračovat v plánování budoucí tělocvičny. Rozložení hlavních sálů, sprch, koupelen a dalších prostorů lze provést samostatně, ale doporučujeme využít služby zkušeného designéra, který pomůže plánovat prostory.

Chcete-li se dozvědět spoustu zkušeností jiných podnikatelů, kteří vytvořili úspěšné podnikání s povolením, můžete vidět v sekci našich webových stránek: "Případ: Koupil jsem franšízu."

Nejúspěšnější a nejúčinnější případ, podle redakčního portálu Russtarup: "Tipy pro výběr správného franšízového online obchodu."

Zajímavou zkušeností při vytváření podniku v rámci franchisingového programu je zde >>>

Dalším krokem je nákup simulátorů. Je snadné si uvědomit, že to je nejdůležitější část celého projektu, protože kvalita simulátorů ovlivňuje efektivitu výcviku návštěvníků a může je vrátit zpět.

Bylo by hezké nadvládat kontakty s firmami, které realizují simulátory, ale to není tak jednoduché. Vhodný a nákup v online obchodě.

Když mluvíme o potřebném personálu, stojí za zmínku potřebu několika školitelů se speciálním vzděláním. Navíc budete potřebovat administrátora, účetního a lidi na recepci.

Je třeba se zaregistrovat u městských úřadů a získat pracovní povolení. Zvláštní licence je nutná v případě, že kromě tříd v hale budete také prodávat sportovní výživu.

Důležitou roli hraje a úspěšná reklama. Existuje mnoho tělocvičny, takže se musíte ujistit, že lidé budou váš návrh věnovat pozornost.

Vše závisí na prostředcích, které máte k dispozici. Můžete se omezit na letáky a letáky nebo si můžete pronajmout několik billboardů. Nezapomeňte, že podnikání je sezónní, takže v letních měsících nebudou žádné slevy.

Fitness Club Premium ve Spojených státech

Jak udělat podnikatelský plán pro tělocvičnu

Otevření tělocvičny je velmi výnosné podnikání, protože takové instituce jsou v neuvěřitelné poptávce a klientela je velmi rozmanitá - od skromných studentů až po bohaté podnikatele.

Kromě toho, abyste mohli začít podnikat v této oblasti, musíte investovat peníze jednou, to znamená, že v budoucnu nebude prakticky žádné velké náklady.

Pomůže vám kompetentně přistupovat k problému otevření vlastního podnikání, podnikatelský plán tělocvičny je připraven, můžete si jej stáhnout na této stránce.

Pokud se rozhodnete otevřít tělocvičnu, podnikatelský plán musí obsahovat kritéria pro výběr místa budoucí sportovní instituce, shromažďování potřebných dokumentů, nákupní vybavení, stanovení cenové politiky, počtu zaměstnanců, způsobu provozu a dalších důležitých aspektů.

Pokud jde o umístění tělocvičny, je žádoucí pronajmout pokoj v centru města nebo na hlavních ulicích odlehlých oblastí, kde je nejvíce potenciálních zákazníků.

Je velmi výhodné vybavit sportovní zařízení ve velkém nákupním centru, neboť v den je několik tisíc lidí, kteří by se o tyto služby mohli zajímat.

Důležité je také nákup sportovního vybavení. Standardní vybavení zahrnuje sadu činky, činky, činky, výkon zařízení pro tisk, paží, nohou a zad, hrazdou, stejně jako osobní ochranné prostředky: manžety, rukavice, pásky a tak dále.

Zařízení může být použito jak nové, tak i použité, ale je velmi důležité, že je kvalitativní a trvanlivá.

Nedělejte při otevírání tělocvičny a bez zaměstnávání zaměstnanců. Ve stavu musí existovat manažer, čisticí žena a školitelé-instruktoři.

Samozřejmě, nejdůležitější v týmu je trenér, protože budou pracovat s lidmi, a proto, aby se zisk, takže byste měli dát přednost mladým lidem s atletickou, důkladné znalosti o fungování každého ze simulátoru a poradit klientům, o jakékoliv otázce.

Položky výdajů

Samozřejmě, pokud chcete otevřít tělocvičnu, měl by obchodní plán obsahovat všechny položky výdajů, které obecně určují výši kapitálových investic.

Hlavní body jsou:

 • Pronájem nebo nákup místnosti více než 100 m2 pro tělocvičnu;
 • počáteční náklady a náklady na další údržbu sportovního vybavení;
 • komunální platby;
 • mzdy zaměstnanců;
 • náklady na reklamu;
 • obchodní a kancelářské výdaje;
 • služby bezpečnostních firem atd.

Předpověď příjmů

Výnosy z téhož podnikání nejsou vysoké, ale pravidelné. Výnosy závisí přímo na počtu zákazníků. Náklady na předplatné se pohybují v rozmezí několika tisíc.

Takže pokud ve vaší tělocvičně pracuje 25 lidí, pak každý měsíc budete mít možnost získat zhruba půl milionu, tedy za rok bude váš zisk více než 5 milionů. Ziskovost tohoto podnikání je tedy velmi vysoká a můžete investovat do 1-2 let.

Jak otevřít tělocvičnu od nuly - obchodní plán

Je známo, že poptávka vytváří nabídku a začínající podnikatel může zvážit, jak otevřít tělocvičnu od začátku - totiž boj za zdraví zatlačuje mnoho lidí do tělocvičen, dělá krásnou postavu.

Ve vlastním bytě umístit simulátory je docela obtížné, z tohoto důvodu mnoho obyvatel spánkových oblastí města jít do posilovny. Hra sportu vždy přináší zdraví osobě. Vyvinul si svalovou hmotu, mírné cvičení je prevencí mnoha nemocí. Ve městech se tělocvična stala alternativou velkých stadionů, zvážíme, co je zapotřebí k otevření.

Jak otevřít tělocvičnu od začátku - je to výhodné

Jak otevřít tělocvičnu od začátku, když se tato činnost považuje za rentabilní, ale podle názoru odborníků vyžaduje to, aby ji otevřela velká část peněz? Existují možnosti pro snížení výše počátečního kapitálu, bude to v rámci 1 milionu 500 tisíc rublů a splatit podnik za 1,6 - 2 roky.

Důvodem, proč lidé neustále přitahují do nových tělocvičen s cvičebními stroji, je udržet si vlastní zdraví, když stále více a více pracovních míst vyžaduje péči a pozornost. Pro začínajícího podnikatele, kdy se má práce organizovat správně, navzdory konkurenci bude tato podnikání vždy výnosná.

Každý podnikatelský záměr musí být vypracován, zvláště pokud existuje konkurence ve výklenku, kterého se chcete zabývat. Většina podnikatelů nechce sdružovat své aktivity s organizací služeb, a to nevědomost o tom, jak otevřít tělocvičnu a jaké jsou výhody, které jim přinášejí z prosazování této myšlenky podnikatelské činnosti.

Specialisté nalezli v této oblasti mnoho výhod pro poskytování služeb obyvatelstvu:

Peníze na otevření tělocvičny s simulátory budou zapotřebí méně než pro otevření fitness klubu s rozšířenými službami.

Vlastní tělocvična poskytuje nejen zisk, ale i příležitost zapojit se do něj sportuje obchodníka a jeho rodinu.

Dokonce i za přítomnosti vysoké konkurence můžete vždy najít faktory a důvody, proč lidé budou k vám, organizovat maximální plnění sálu zákazníky.

Vzhled člověka v naší době určuje mnoho jeho možností, z tohoto důvodu se touha navštívit "simulátor" nikdy nezmění.

Mnoho lidí je připraveno obětovat při nákupu oblečení, než je sezónní vstupenka do tělocvičny.

Mít vlastní tělocvičnu, stav podnikatele stále stoupá, je vyšší než obchodní prostory s použitým oděvem.

Počáteční investice mohou být vždy minimalizovány pro specifické faktory podnikové organizace.

Otevřete tělocvičnu od začátku, náklady na událost se nemůžou rychle vyplatit, hlavní věcí není dovolit hrubé chyby, a to:

Sportovní klub (tělocvična) má tendenci splácet od jednoho roku;

je třeba vynaložit úsilí na vytvoření nepřetržitého toku zákazníků do vašeho pokoje;

přijímání vysoce kvalifikovaných zaměstnanců není zárukou úspěchu, pokud je tělocvična slabá;

výběr místa konání sálu se simulátory, logistické podmínky vstupu do něj ovlivňují faktor úspěchu podniku.

Dobře promyšlený algoritmus pro otevření tělocvičny bude klíčem k úspěchu pro začínajícího obchodníka.

Hledáte pokoj pro sál

Jak otevřít tělocvičnu, jejíž obchodní plán již byl promyšlen, ale existují pochybnosti při výběru požadované místnosti, co to ovlivňuje? Typicky začáteční podnikatelé uvažují o mnoha možnostech otevření haly ve spacích oblastech města. To je správný směr vyhledávání, protože existuje mnoho lidí, kteří se mohou stát potenciálními klienty tělocvičny.

Místnost pro sál by měla být prohledávána podle následujících kritérií:

jeho umístění by mělo zajistit dostupnost potenciálních zákazníků, to znamená mít průchodnost lidí, neměli by být zablokovány;

zvážit věkový faktor lidí v otevíracím prostoru haly;

kolik soutěžících již bylo ve vašem regionu otevřeno.

Kromě toho musí být prostor pro tělocvičnu vyhovující následujícím normám:

Stropy jsou žádoucí v místnosti s nejvyššími možnými parametry od 3 metrů, pro dobré větrání a přívod vzduchu v průběhu cvičení klientů;

mít dostatečnou plochu, ne méně než 150-180 metrů čtverečních, počítáno z počtu simulátorů, jeden bude vyžadovat až pět metrů čtverečních, ale také musí vzít v úvahu místo pro převlékárny, toaletu a sprchu;

Prostory musí mít celou síť sítí, jako jsou: voda, větrání, vytápění a kanalizace;

být umístěn v prvních patrech budov;

vedle haly by měl být parkovací prostor.

Normativní stav vybraných prostor musí být dokumentován prostřednictvím služby SES. Hlavním předpokladem je, že tato budova, ve které se plánuje otevření haly, by neměla být nutná.

Jak vybrat umístění tělocvičny

Kolik stojí za otevření vaší tělocvičny, je tato otázka položena podnikatelem, když si vybere svou polohu. Správná volba, kde se nachází - hlavní součást úspěšného podnikání. Jeho cena také závisí na volbě místa.

Odborníci tvrdí, že rozvinuté komplexy, které poskytují zdravotnické služby obyvatelstvu, mohou pokrývat pouze nejbližší okresy města navzdory příslušným zdrojům:

zapojení známých školitelů;

dostupnost souboru doplňkových služeb;

organizování pokojů s animátory pro děti, zatímco rodiče se zabývají obnovou zdraví.

Lidé, kteří žijí denně, mohou tyto instituce navštívit pouze lidé, kteří žijí v okolí, jen málo z nich cestuje z jiných částí města. A tělocvična, organizovaná ve stejnou dobu, bude mít pravidelné zákazníky.

Vždy zvažte výběr místa z hlediska potenciálního zákazníka, a to:

jak pohodlné je k vám;

co veřejná doprava funguje poblíž, přítomnost zastávky;

Jak rychle najít místo pro osobu, která nikdy nebyla v ní;

je nutné přemýšlet nad logistickými opatřeními, aby klient mohl snadno najít sál.

Pokud si vyberete spací prostor města, musíte vzít v úvahu dodávku teplé vody, koupit topení.

Vždy je třeba zvolit místo, kde hala očekává, že místnost musí být opravena, a to:

Je nutné přenést podlahu do správného stavu, neměla by se sklouznout, snadno se umýt;

Stěny místnosti by měly být klidné barvy barvení;

přemýšlet nad hudebním doprovodem v hale.

Když zvolíte umístění sálu v obchodním středisku, začínající podnikatel obdrží klady a zápory, a to:

Centrum zábavy má spoustu provozu.

K dispozici jsou zábavné pokoje pro děti.

K dispozici jsou další komplexy služeb (kavárny, obchody).

Méně peněz na uvedení tělocvičny na trh.

Nevýhody tohoto uspořádání jsou:

Velké nájemné za poskytnuté místo.

Není komfort při poskytování zákazníkům, jako jsou sprcha, šatna.

Odborníci říkají, že více lidí navštěvuje tělocvičny ve spacích oblastech města nebo vedle nich.

Jak správně otevřít chodbu

Nemůžete spěchat do podnikatelských aktivit, zejména při otevírání podnikání, musíte co nejvíce poskytnout všechny možné potíže a projít všemi fázemi organizace. Podrobný plán pro otevření posilovny se simulátory je navržen, konkrétně: