Nové místo pro podnikání: hledání virtuální reality

Nové místo pro podnikání je hledání virtuální reality. Máte čas otevřít první a vydělat z 200 tisíc rublů. za měsíc.
Přílohy: z 1 milionu rublů.

Jedinečný výklenek: Quest - nová místnost (všechny úkoly probíhají ve virtuální realitě, jako ve filmu "Avatar"). Investice z 1 milionu rublů, zisk 200 tisíc rublů, splátka 6 -8 měsíců. Vhodné pro města s populací 200 tisíc lidí.

Zábavní průmysl je jedním z nejvýnosnějších obchodních oblastí, jejichž ziskovost činí 30%. V jakékoliv ekonomické situaci na světě je zábava oblíbená, protože dává příležitost odtrhnout se od reality a vrhnout se do jízdy. V této oblasti je všechno nové a mimořádné oceněno, takže pokud nabízíte lidem zábavu, která ve vašem městě nemá žádné analogy, je úspěch zajištěn.

Nedávno v Rusku začal boom "pokojových questů", které vyrostly z počítačových her. Téměř každé velké město má nyní podobné quest-pokoje s dobrodružstvím, fantasy a detektivními příběhy, hádankami, tajemstvími a hledáním předmětů.

Na trhu zábavy se však objevil nový produkt - týmové hledání dospělých ve virtuální realitě "Interstellar", vyvinuté s využitím pokročilých počítačových technologií.

Jak se to děje?

Venku to vypadá - několik lidí vstoupí do quest místnosti, sedí v křeslech, nasadí masky virtuální reality a přenáší své vědomí do jiného těla, které je například ve vesmíru.

Každý účastník hry se musí naučit vlastnit své virtuální tělo, aby se mohl pohybovat ve vesmíru a provádět akce hry.

Připomíná film "Avatar" a hráči mají opravdu fantastické emoce - letí, stoupají v beztížnosti, dotýkají se předmětů, komunikují a provádějí mnoho dalších akcí.

Tato hra je skutečná "bomba", na kterou můžete vydělat 200 až 600 tisíc rublů čistého zisku za měsíc.

A nejdůležitější bod - tato výbava není dosud obsazena, protože na světě nejsou žádné analogy této hry. Po dlouhou dobu nebude v této firmě žádná konkurence, takže máte šanci otevřít první virtuální vyhledávací místnost ve vašem městě s počátečním kapitálem od 1 do 1,3 milionu rublů.

Video: Tak vypadá jedna z našich questů:

Co je publikum služby?

Jak ukázala praxe, pátrací rumy navštěvují inteligentní mladí lidé a lidé středního věku, kteří upřednostňují intelektuální a kulturní oddych. Jejich příjmy jsou střední a vysoké, jsou otevřené všemu novému, milují vzrušení, kladou pozitivní postoj k moderním počítačovým technologiím a jsou připraveni zažít jedinečnou zkušenost s virtuálním letem do vesmíru. Aktivními klienty quest-room jsou také firemní organizace, které používají týmové hry v rámci teambuildingu.

Obchodní přínosy

 • Obliba virtuálních questů se spolehlivým stahováním umožňuje obnovit finanční investice po dobu 3-6 měsíců.
 • Obchod může být zahájen za pouhé dva až čtyři týdny, včetně oprav.
 • Virtuální questy nevyžadují po zahájení hry další investice, protože jako zaměstnanci stačí najmout dva lidi s jakýmkoli vzděláním a praxí.
 • Hra může být vedena v jakémkoli jazyce světa, takže se nejednáte pouze o zeměpisné hranice a můžete pracovat v Evropě, Americe a Asii.
 • Jednou z výhod je rozmanitost herních scénářů. Síť Quest-rooms "Trap" má dohodu s vývojářem těchto produktů pro exkluzivní služby. Můžete si koupit nové hry a rozšířit své podnikání.
 • Nejste také připojeni k místnosti, protože nejdůležitější věcí v hledání je zařízení, které lze v případě potřeby snadno dopravit na jiné místo. Podnikatelská mobilita rozšiřuje své hranice, což umožňuje obsluhovat firemní večírky a jiné události. V létě si můžete postavit stan s kamarádkou na pláži - zákazníci nebudou uvolňováni.
 • Pokud se z nějakého důvodu najednou rozhodnete opustit firmu, je velmi snadné ji prodat vcelku nebo částečně, protože vybavení pro hru - počítače a helmy - je vždy tekuté.

Prvním krokem při vytváření virtuálního questu - nákup franšízy

Získání povolení pro virtuální hledání z mezinárodní sítě pokojů Quest "Trap" vás automaticky stává jediným vlastníkem podnikání ve městě *.

* - V městech s populací až 1 milionu lidí.

Jinými slovy, konkurence vás neohrozí, protože "Trap" s cílem "Interstellar" pro dnešek je monopol na území Ruska, SNS a Evropy.

Také se nemůžete bát konkurence, protože pracujeme podle pravidla: 1 město = 1 partner.

Samozřejmě, že jednou tato hra bude mít své první konkurenty, takže je důležité, abyste byli ve vašem městě první a vybrali si nejkrásnější "krém".

Co získáte při zakoupení licence

Francouzská quest-room ve virtuální realitě není jen licencí k hraní ve vašem městě.

 • Tato franšíza obsahuje vše, co potřebujete pro úspěšný obchodní start - přístup k uzavřené databázi, vlastní internetové stránky s rezervačním systémem, sociální sítě, informační bulletiny pro zákazníky ve vašem městě, značkovou knihu a připojení k obecné reklamní kampani.
 • Každý franchisant obdrží poradenskou a marketingovou podporu, pomoc při organizaci quest místnosti, dodávky vybavení, školení a asistence osobního manažera.
 • Stáváte se plným partnerem společnosti, účastníte se seminářů a konferencí, využíváte všestrannou podporu ve všech fázích podnikání.

Obchodní aritmetika

Questy jsou určeny pro tým od 3 do 6 hráčů. Chcete-li začít hledat tým čtyř lidí, budou potřebovat investice ve výši 1,3 milionu rublů.

Co je zahrnuto v této částce?

 • Nákup franšízy pro město - asi 200 tisíc rublů.
 • Náklady na licence pro hru - od 100 tisíc rublů. pro licenci
 • Nákup zařízení - 660 tisíc rublů. To zahrnuje nákup počítačů a nepřerušitelných zdrojů energie (asi 480 tisíc rublů.) A masky virtuální reality se senzory Leap Motion, které reagují na pohyb rukou hráčů (180 tisíc rublů.).
 • Oprava prostor o rozloze 15-20 metrů čtverečních. m. - 50 tisíc rublů.

Měsíční obchodní výdaje jsou tvořeny pronájmem (15 000 rublů), platy zaměstnanců (40 000 rublů) a reklamou (20 000 rublů). Za příplatek by mělo zůstat asi 5 tisíc rublů. za měsíc.

Kolik můžete vydělat?

Ukazuje se, že za cenu hraní 1,500 až 4,000 rublů na tým bude měsíční zisk 150-350 tisíc rublů s dobrým zatížením

Úroveň příjmu samozřejmě závisí také na směnném kurzu dolaru a města, protože schopnost lidí platit a ceny se výrazně liší od regionu k regionu.

Příklady úspěšných, již úspěšných obchodů

První virtuální quest "Interstellar", otevřený v Petrohradě v prosinci 2015, v prvních dvou týdnech přinesl vlastníkovi 100 tisíc rublů čistého zisku. Současně se prostory nacházejí v naprosto nevyužitém místě mimo metro a používaly se hlavně jako výstavní místnost pro partnery společnosti, kteří se chystali otevřít questy ve svých městech.

Kde mohu otevřít questy?

Proto se doporučuje vybrat města s počtem obyvatel 200 tisíc lidí a je velmi dobré, pokud se jedná o osady s velkým tokem turistů. Současně by nájemné mělo být rozumné, a proto není nutné zvažovat nabídky s nájemnou vyšší než 1000 rublů na metr čtvereční.

Nejvýnosnější a nejvhodnější místo pro hledání je v nákupních centrech, univerzitách, kinech a uměleckých prostorech, kde se shromažďuje tvůrčí mládež.

Tabulka zobrazuje výsledky výpočtů pro vytváření cílové místnosti pro tým různého počtu účastníků.

Podnikatelský plán pro přilákání virtuální reality

Je dost obtížné překvapit moderní děti a dospělé, zdá se, že už je vše v oblasti zábavy. Nicméně, fascinující přitažlivost virtuální reality uspěla. Umožňuje vám se ponořit do fascinujícího spiknutí, téměř opravdu navštívit jiné světy. Tento typ zábavy je ve velkých městech velmi běžný, ale nebude to méně relevantní uprostřed. Takže pro podnikatele může být tato činnost velmi zajímavá a potenciálně výnosná. Zkompilovali jsme podnikatelský plán pro přitažlivost virtuální reality, který je příkladem, který můžete použít pro spuštění.

Shrnutí projektu

Tato společnost má vyhlídky ve velkých městech Ruska kvůli obrovskému toku zákazníků. V průměru ve formátu města bude mít také dobré vyhlídky, protože tam je méně zábavy než v megalopolis, a ne všichni slyšeli o virtuální realitě. Uvažujeme o zahájení podnikání na virtuální realitě v nákupním a zábavním centru velkého města, kde je tok potenciálních zákazníků maximální.

Pracovní doba: denně od 10:00 do 21:00.

Hlavní cílové publikum:

 • Adolescenti od 15 do 19 let (50%).
 • Mladí lidé a dívky od 19 do 25 let (20%).
 • Děti od 6 do 14 let (20%).
 • Lidé starší 25 až 35 let (10%).
 • Podobné atrakce.
 • Ostatní zábavní zařízení.

Hlavní rizika projektu:

 • Zvýšení konkurence (otevření podobné atrakce s novými nebo zajímavějšími předměty).
 • Selhání zařízení.

Soutěžící mohou konkurovat novinkám a propagačním nabídkám (například "6. zasedání jako dárek").

Rozdělení zařízení lze zabránit, zpočátku úspěšně zvolit spolehlivé vybavení a uzavřít smlouvu, kde je předepsána záruka a možnost opravy a údržby.

Rizika jsou jen málo, ale jsou vážná a měla by být plánována ještě před zahájením podnikání. V každém podnikání existují finanční rizika: nepřiměřené náklady nebo naopak úspora při nákupu zařízení, což povede k opětovnému vyhledávání a zbytečným nákladům. Aby náklady na podnikání byly "transparentní", je na začátku podnikání nutný podnikatelský plán pro přilákání virtuální reality s výpočty, který vytvoří objektivní obraz nákladů a ziskovosti investic.

Registrační formulář

Při výběru formy podnikatelské činnosti se zabýváme formátem individuálního podnikání. Registrační postup je zjednodušený a ekonomický (platba státního poplatku je 800 rublů). Je třeba podat žádost u daňové služby ve formě P21001, předložit kopii pasu budoucího PZ a následně i potvrzení o zaplacení státního poplatku. Navíc zvolíme zjednodušený daňový systém (USN) se sazbou daně 15%. Také pro provádění příslušných činností v oblasti daně je nutné předepsat kód OKVED 92.29 "Zábavní a zábavní služby".

Nevyžadují se další povolení k podnikání v této oblasti. Do rozpočtu zaplatíme 2 000 rublů za registraci a registraci.

Prostory k pronájmu

Chcete-li pracovat, potřebujete pokoj v populárním nákupním a zábavním centru, kde jsou vždy kupující a hosté centra. Zvláště přitažlivé je vytvořit takovou atrakci ve druhém patře v blízkosti kavárny, kde dospělí a děti budou chodit na občerstvení a současně vás budou moci prohlédnout.

Pronájem v oblíbeném nákupním a zábavním centru velkého města nebude levná. Potřebujeme 15 metrů čtverečních. m nainstalovat 5 jízd. Náklady na tuto oblast budou asi 80 tisíc rublů měsíčně. Tato platba zahrnuje náklady na povolení od hasičů a úklid. Kromě toho, náklady na zaplacení účtů za účty, tak přidělit peníze, se také nevyžaduje.

Potřebujeme uzavřít pronájem s administrací nákupního a zábavního centra a platit nájemné za 2 měsíce (160 tisíc rublů).

Nákup zařízení

Volba jízdy virtuální reality je v tomto oboru velmi důležitá, kvalita bude záviset na počtu podporovaných her a hladkém provozu jízd. Zařízení je třeba zakoupit před otevřením, otestovat a vyhledat odborníky, kteří je v případě potřeby rychle opraví.

Podnikový plán pro 3D virtuální realitu

Virtuální realita je slibný podnikatelský sektor, který díky neustálé práci na vynálezech nových způsobů "vlivu přítomnosti" a zlepšení stávajících je schopen přinést významný příjem

Dnešní termín "virtuální realita" již dlouho není sci-fi termín, který způsobuje pouze zvýšený zájem mezi přívrženci žánru sci-fi. Virtuální realita je nyní jednou z nejslibnějších oblastí vývoje v oblasti informačních technologií. A všechno, co je slibné, nějak se stává předmětem zájmu investorů, takže prakticky - je slibný podnikatelský sektor, který díky pokračující práce na vynálezu nových způsobů „přítomnost efekt“, a zlepšení stávajících, je schopen generovat značné příjmy.

Dokumenty a licence

Při registraci jako předmětu podnikatelské činnosti je v tomto případě logičtější a vhodnější zvolit formu podnikání jednotlivců. Postup pro registraci nejekonomičtější IP (státní poplatek ve výši 800 rublů) a vyžaduje méně všechny dokumenty - vyjádření, vyhotovené ve tvaru R21001, pas a cínu budoucnosti individuálního podnikatele, a, samozřejmě, doklad o zaplacení státní daně. Pokud z nějakého důvodu musíte se zaregistrovat právní subjekt (například pokud jste se rozhodli otevřít firmu, není jejich vlastní, a s partnery), nejvhodnější Společnost s ručením omezeným (LLC). Tvorba Ltd. vás bude stát 4000 rublů, kromě přijetí seznamu požadovaných dokladů obsahovat prohlášení o vzorku R1101, rozhodnutí založit společnost a její stanovy, jakož i dokumenty zakládající právnické osoby. V obou případech je registrační postup trvá 5 dní.

Zařízení

Náklady na základní sadu pro atrakci virtuální reality začínají od 70 000 rublů. Patří sem 3D brýle a jejich analogy běžící na softwaru dodávaném dodavatelem, manipulátory a vysokorychlostním počítačem s vysoce výkonným, výkonným (a nezbytně licencovaným) softwarem a silnou grafickou kartou. Chcete-li vytvořit větší účinek přítomnosti ve světě her, můžete si také koupit závěsnou židli - to je tento pomocný prvek, který přitahuje většinu fanoušků tohoto druhu zábavy, protože to je to, jak se cítí nejvíce zahrnuty do vymývaného světa.

Umístění a pronájem

Abyste zajistili dobrý tok klientů, doporučujeme umístit zábavní místo do velkého nákupního komplexu, nejlépe rodinného typu, kde lidé nejen nakupují, ale také se jen baví. Vaším nejvěrnějším klientem jsou děti a mladiství, kteří neváhají vyjádřit svůj zájem o jízdu a jsou ochotni tuto zábavu upřednostňovat na jiné, ekonomicky odůvodněné výdaje. Proto hlavní nákupní a zábavní centrum jsou nákupní a zábavní centra, potravinářské kurty, zóny PlayDay, prodejny dětských oděvů a zboží, kina, hudební prodejny - bude mít štěstí, že si budete moci pronajmout místo v jejich blízkosti.

Marketing

Zapojením do propagace přitažlivosti virtuální reality není rozumné investovat do rozsáhlé reklamní kampaně. Většina zákazníků se k vám dostane pod vlivem "wow-effect" - to znamená, že službu využijí okamžitě poté, co o tom slyší nebo uvidí váš názor. Proto je s registračním místě, a měl by začít - to by mělo být patrné na potenciální kupce z vašich služeb, nejsou předány, aniž jí všiml. Také vsadit na místní reklamy (rádio oznámení v nákupním středisku, transparent u vchodu do komplexu a v prvním patře, známky - „šipky“ na schodech, ukazuje cestu k tobě, distribuce letáků v blízkosti nákupního centra).

Zaměstnanci

Počet zaměstnanců potřebných pro hladké fungování vašeho podnikání je malý. Budete potřebovat dva operátory, připraveny pracovat na směny (průměrný plat jednoho zaměstnance je 20 000 rublů). Chcete-li uložit na mzdy, vy. Jako podnikatel můžete sami sebe postavit jednoho z provozovatelů a sloužit návštěvníkům sami. Můžete také provést administrativní funkci, převzít dokumentaci a účetnictví.

Ceny a ziskovost

Schéma tvorby cen v této oblasti je založeno na principu "zkusit a lákat". Placení 100-200 rublů za 5-10 minut hrací doby, nebo prostě zůstat v druhé skutečnosti, že kupující je jisté, že náklady na zábavu je poměrně nízká. Nicméně poté, co byl nakreslen, chce pokračovat a často platí pro další zasedání, takže ponechává značné množství v pokladně atrakcí. Z tohoto důvodu není nutné dělat sezení příliš krátký - protože mnoho lidí na první pokus přechod pozorovat potíže připomínající nevolnosti. Zklamáni, tito zákazníci se už na vás už nemohou vrátit, takže jim dáme čas na přizpůsobení se virtuální realitě a "vyzkoušejte" tuto zábavu.

Přitažlivost virtuální reality

Pokrok diktuje vlastní pravidla a všechny druhy zábavy ve virtuální realitě se těší rostoucí popularitě u dětí, dospívajících a dospělých. Ponoření do fantastického světa, účinek přítomnosti a vytvoření plnosti skutečných pocitů pomocí technických novinek přitahuje zákazníky. Děti se chtějí cítit jako hrdinové slavných karikatur a dospělí mají zájem o ponoření do hlubin oceánu. Proto je podnikání v těchto hrách a atrakcích nevyhnutelně ziskové a nezávisí na sezóně.

Podrobný podnikatelský plán pro virtuální zábavu

Chcete-li uspořádat hřiště pro takový plán, musíte provést následující kroky:

 1. Najděte příslušnou místnost nebo oblast. Lepší je, že atrakcí bylo velké obchodní centrum s dobrou šířkou pásma, v blízkosti dětských hřišť. Oblast bude záviset na tom, kolik jednotek plánujete v budoucnu používat.
 2. Nákup zařízení, softwaru a různých verzí her (nezbytně licencovaných produktů).
 3. Rozhodnutí o personální otázce. Pokud pracujete sami, budete potřebovat jinou osobu, účetnictví nebo právní záležitosti by měly být zadány externě.
 4. Bezpečnost zařízení je možné zajistit nezávisle. Ne vždy pronajímatelé poskytují ochranu objektů umístěných na jejich čtvercích.
 5. Reklamní společnost určená pro cílové publikum.

Kolik můžete získat na atrakci

Za cenu 150-200 rublů za 5-10minutové zasedání již v prvních měsících práce může jedna instalace přinést zisk 100-200 tisíc rublů. A to není limit. Při intenzivním načítání je možné získat 400 tisíc rublů příjmu za měsíc proudu.

Kolik peněz potřebujete k zahájení podnikání?

K nákupu zařízení, zařízení a softwaru bude potřebovat 75-90 tisíc rublů. Pokud si zakoupíte veškeré zařízení s instalací, zárukou a technickou podporou, bude vás stát 100-150 tisíc rublů. Ceny mohou být vyšší, protože existuje výkonnější zařízení, které poskytuje efekty 4-5D. Také existují regionální rysy nákupních cen pro tento druh zařízení.

Jaké vybavení si můžete vybrat pro atrakci "virtuální realitu"

 • Nejjednodušší brýle Oculus Rift - poskytují kvalitní 3D efekt. Pokročilější technologie a softwarová přilba Oculus DK2;
 • Potom potřebujete výkonný počítač s dobrou grafickou kartou a licencovaným operačním systémem;
 • Licenční verze her.

Chcete-li se podívat a vybrat si různá zařízení pro atrakci virtuální reality, můžete například na stránkách:

Který OKVED by měl být specifikován pro registraci firmy

Pro registraci u daňových úřadů je vyžadován kód OKVED 93.29. Činnosti zábavy a zábavy jsou jiné, které odpovídají za poskytování zábavních a rekreačních služeb.

Jaké dokumenty jsou potřebné k otevření atraktivity virtuální reality

Pro práci bude vhodná forma hospodářské činnosti - individuální podnikání. Proto se pro registraci vyžadují následující dokumenty a kopie: pas, žádost o státní registraci, potvrzení o zaplacení státního poplatku, skenovaná kopie certifikátu TIN.

Jaký daňový systém si můžete vybrat pro práci v atraktivitě

Pro OP je vhodný zjednodušený daňový systém (zjednodušený daňový systém), který poskytuje daňový převod ve výši 6% hrubého příjmu nebo 15% zisku.

Potřebuji povolení k zahájení podnikání v oblasti zábavy s virtuální realitou?

Tento druh činnosti nepodléhá certifikaci nebo licencování. Jediným přísným požadavkem je licence na software a operační systém instalací a zařízení.

Technologie prodeje zábavních služeb

Za prvé, správná volba cílového publika v místě atraktivity zajistí nepřetržitý tok zákazníků. Po obdržení nezapomenutelného dojmu se dítě nebo dospělý sám opakovaně vrátí na další část rozkoše a přivede s sebou své přátele. Proto musí reklamní služba zohledňovat zájmy a chuť podle věku spotřebitele virtuálního produktu.

Nemá smysl platit za návštěvu velký poplatek. Lepší pro malé peníze a po dobu pěti až deseti minut, abyste ukázali vysoce kvalitní virtuální produkt. A spokojený zákazník bude chtít prodloužit dobu své přítomnosti ve fantastickém světě.

Vlastní podnikání: přitažlivost virtuální reality

V současnosti se oba technologie a takový druh podnikání vyvíjejí pouze, ale nově příchozí mohou již začít podnikat s minimálními výdaji, což již poprvé slibuje značné příjmy. Ale nevěřím, že ve slově z firem, které nabízejí organizace této obchodní „na klíč“ za málo peněz, slibovat pohádkové zisky, protože tam je složitost v tomto směru.

Otázky organizace přitažlivosti virtuální reality

Chcete-li začít pracovat, musíte se zaregistrovat jako obchodní subjekt. Nejjednodušší způsob, jak rýsovat jako individuálního podnikatele, protože to nevyžaduje vynaložení velkých finančních prostředků z PI hlášení jednoduché registraci se ponechá málo času a úsilí. Pokud potřebujete registrovat právnická osoba, přednostní forma je společnost s ručením omezeným, protože v tomto případě, stejně jako v případě osob samostatně výdělečně činných, bude zjednodušeného daňového systému, která zahrnuje transfer do státu, který není více než 6% tržeb k dispozici, nebo 15% provozního zisku. Činnosti spadají do definice (OKPD 2) 93.29 Ostatní zábavní a rekreační služby. V současné době neexistují žádné zvláštní povolení pro takové aktivity, takže po registraci můžete začít pracovat.

Dalším krokem v organizaci podnikání bude nalezení místa k práci. V tomto směru nejvíce účelné, které mají být umístěny na území nákupního a zábavního centra, protože mají dobrý kříž a jsou vždy potenciální zákazníci pro tuto firmu. Ve většině případů je práce v nákupním komplexu bude nejlepším řešením, protože i když jste někde pracují v centru města nebude dostatečný počet spotřebitelů, i když i zde existuje mnoho faktorů, které je třeba zvážit.

Pro jednoho stojanu s instalací virtuální realitě nebere příliš mnoho prostoru, to je obvykle dost prostoru až 10 metrů čtverečních, ačkoli někteří podnikatelé podaří usadit, a to i v oblasti 5 metrů čtverečních, a některé náklady a dva. Nicméně je třeba poznamenat, že to bude stačit pouze umístit jeden celek, a v případě, že podnikatel se chystá zahájit několik zařízení, je nutné si pronajmout další místo. Také nesmíme zapomenout, že v každém nákupním centru má své vlastní podmínky spolupráce, a vedení lze nastavit minimální velikost objektu, které jsou pronajímány, stejně jako zakázat pronájem nepřidělené komerční zařízení, jinými slovy, nemusí být schopen navázat svůj stánek v uličce, a mají střílet samostatnou místnost.

Nákup zařízení pro atraktivitu virtuální reality

je velmi odlišná v závislosti na oblasti práce a ve větší míře na městě, stejně jako přímo z jeho umístění a umístění v samotném nákupním centru, úspěšná místa jsou samozřejmě odevzdána poněkud dražší než místa, která se nacházejí ve špatně průchodných oblastech. Je třeba také říci, že v obchodních centrech obecně nejvyšší náklady na pronájem, takže i místo o velikosti 5 m 2 může stát 20 tisíc rublů měsíčně, a někdy i dražší. Obecně se musíte dozvědět informace o vašem městě. Obecně platí, že místo je vybráno na základě hlavního spotřebitele a jsou většinou děti, takže je dobré najít centrum, kde děti a jejich rodiče nejvíce jdou. Přestože zájem o tuto novinku je u mladých lidí a dokonce do určité míry u dospělých.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Dále se musíte postarat o nákup zařízení. Za prvé, co potřebuje displeje montované na hlavu, i když by bylo logické, aby volání masku, protože zařízení není příliš rozměrný a plně uživatelsky hlava nezavírá. V současné době jsou nejčastějšími a nejuznávanějšími uživateli helmy vyrobené společností Oculus VR. Je zajímavé, že v masivním prodejem virtuálních přileb firma ještě nenadešel, a předtím, než v roce 2016, je nepravděpodobné, že by se stalo, pokud prodeje jsou pouze „verzi pro vývojáře,“ které lze zakoupit za pouhých podnikatele. Existují tři modely Oculus, nejjednodušší a zároveň levné a osvědčené - Oculus Rift, jehož cena se pohybuje v rozmezí 350 dolarů. Existují ještě další dva pokročilé modely, ale jsou dražší, získává popularitu modelu Oculus DK2, stojí o něco dražší, a ceny pro resellery, kteří nejsou tak časté modely mohou dosáhnout až 50 tisíc rublů. Je považován za modernější a přesnější reprodukci virtuální reality.

Přilba Oculus

Hodnocené analogy výrobků Oculus nejsou na trhu zastoupeny, existují 3D brýle a podobná zařízení, ale zaostávají za hlavním konkurentem. Je pravděpodobné, že v budoucnu budou velké společnosti uvolňovat své výrobky, což jim umožní ponořit se do virtuálního světa, ale zatím musíme být s tím spokojeni. Body pracují na speciálním softwaru, který obvykle dodává dodavatel samotného výrobku, takže by to neměl být problém.

Kromě bodů, budete muset zakoupit další zařízení, jako jsou manipulátorů, stejně jako si koupit počítač s výkonnou grafickou kartou, protože mnoho z her v tomto formátu neběží na pomalejších počítačích, a musí být vysoká a 10 FPS nemá rád každému uživateli. Chcete-li to provést, zakoupíte počítač s licencovaným operačním systémem, optimálně zakoupte rodinu Windows, nejvhodnější v tuto chvíli zakoupit Windows 8.1. Počítač se softwarem bude stát v průměru 50 tisíc rublů, ačkoli často se tato částka zvyšuje v závislosti na tom, jakou verzi softwaru bude nainstalována a jaký bude výkon počítače.

Kromě toho musíte zakoupit licencované verze her, které mají být spuštěny. A dnes ne každá hra podporuje takové zařízení, takže seznam aplikací je velmi omezen. Nicméně, uživatel dnes platí ve větší míře ne pro příležitost hrát v konkrétní hře, a to pro příležitost ponořit se do jiného světa. Poté si musíte koupit speciální stojan a v některých případech další zařízení, například někteří podnikatelé instalují židle nebo jiné podobné zařízení, které zlepšují vnímání uživatele během hry.

Obecně platí, plně vybavená místo pro hraní se všemi zařízeními a speciálního softwaru řídí podnikatele ve výši 70 tisíc rublů, mnoho společností, která se specializuje zabývající se dodávkou takového zařízení, které nabízejí obchodní „na klíč“ sell soupravy se zárukou a technickou podporu pro 100- 150 tisíc rublů. Tam jsou také dražší nabídky, které zahrnují buď více moderních přileb, nebo další zařízení.

Také je třeba říci, že se dnes Oculus prodává s výpočtem pro vývojáře, takže pokud má tým kompetentní programátoři, můžete vytvořit vlastní virtuální realitu založenou na vašem vlastním vývoji. Výhodou tohoto přístupu je také to, že stávající software umožní další implementaci balíčku svých návrhů jiným podnikatelům, což ve skutečnosti pracuje s poskytováním licence. Pak budou podnikatelé v jiných městech převádět nějaké prostředky na využívání licence, což podnikateli poskytne trvalý pasivní příjem. Rozvoj softwaru však bude muset vyčlenit spoustu peněz a vynaložit spoustu testů na čas.

Nyní budou zákazníci oblíbeni s takovou zábavou, jako je jednoduché ponoření do virtuálního světa, a to i v případě, že uživatel sám v podstatě nebude muset dělat nic v něm (nebude muset "hrát"), pokud se stane jen pozorovatelem. Nicméně později, když je spotřebitel přeplněný jednoduchými zábavami, které jsou prostě založeny na "wow-efektu", bude chtít něco nového a zajímavějšího. Proto bychom se měli bezprostředně dívat dopředu, počítat s tím, že po nějaké době bude nutné aktualizovat a rozvíjet jejich návrhy. Nesmíme také zapomínat, že brzy přicházejí helmy virtuální reality, které se již prodávají koncovým uživatelům, takže poptávka po službách tohoto typu klesne. Nebude to náhlé, protože ne tak velké procento lidí si může dovolit takovou helmu okamžitě, i když je cena relativně nízká. Ale poté, co dojde k novému vývoji, budou existovat možnosti rozpočtu a spotřebitel už nebude žádným způsobem žádat o takové služby.

Jako příklad lze uvést, počítačové kluby, které dokonce v posledních deseti letech byly velmi populární a jejich majitelé vydělat hodně peněz, ale potom, když alespoň jednoduchý osobní počítač se objevil v téměř každé domácnosti, počet těchto klubů (například internetovým kavárnám s všudypřítomné šíření internetu) prudce klesla. Vzhledem k tomu, že se vše rychle rozvíjí rychleji, může se tato podnikání stát za několik let irelevantní, ne-li méně. Nyní je čas vstoupit na trh, vydělat spoustu peněz, ale poté, co uděláte něco jiného. I když je to jen prognóza a není známo, co se stane dál.

Personální otázky o otevření přitažlivosti virtuální reality

Pro práci bude nutné najmout maximálně dvě osoby - provozovatelé - a samotný podnikatel se může zapojit do služeb zákazníkům, což mu umožní snížit osobní náklady. Ale představoval pouze lidem, kteří přichází do přímého styku se zákazníky instalace na místě, pokud máte v úmyslu vyvinout hry a další software, pak budete muset najmout zaměstnance programátorů, kteří se dost možná, pokud nemohou pracovat doma, mají k pronájmu kanceláře. To je obecně vážnější přístup k této záležitosti a vyžaduje investice několika set tisíc rublů a někdy více než milion. Prodávat jedinečný produkt - samozřejmě velmi důležitou konkurenční výhodu, ale doba návratnosti je pak zvýšena až na několik let, zatímco jednoduchý stůl s displejem hlavy montované se promítá se vyplatí za měsíc nebo dva.

Podnikatel může také vypořádat s administrativní prací a plnění dokumentace a jednání, ale všechny obchodní procesy, které nejsou spojené s nezisková organizace zadávat lepší. To zahrnuje vedení účetnictví, poradenství v oblasti právních a daňových otázek, jakož i ochranu svého vzniku, pokud je jistota neposkytuje pronajímatelem (i když ve všech civilizovaných nákupních a zábavních center, tento problém je vyřešen vlastníky, a všechny se nacházejí uvnitř komplexu je pod ochranou).

Ceny a ziskovost obchodování s virtuální realitou

Náklady na hru se na první pohled zdá být nízké - podnikatelé prodávají vstupenku za 100-200 rublů, ale čas to trvá 5-10 minut. Zde můžete cítit marketingový pohyb - klient je zpočátku překvapen nízkou cenou, objednává se zasedání a poté, když neměl čas na to, co chtěl pochopit po dobu 5 minut (prostě se přizpůsobí těmto prvních 5 minut), chce více. A platí peníze. To je ve skutečnosti poměrně drahé. A je třeba vzít v úvahu, že významné procento lidí s prvním "přechodem do virtuální reality" má nepříjemné pocity podobné syndromům neplodnosti a člověk nezažívá nic příjemného. Potřebuje čas na to, aby si zvykl, a poté si také užívejte ponoření. Dejte 100 rublům, abyste získali negativní zkušenost - je nepravděpodobné, že se jim někdo bude líbit.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Obecně je lepší praktikovat individuální přístup k zákazníkovi a nabídnout flexibilnější cenový systém, který opravdu umožní spotřebiteli nejen přilákat, ale i udržet. V tomto oboru je obecně "ústní slovo" velmi efektivní a čím spokojenější spotřebitelé, tím rychleji se podnik bude rozvíjet.

Samozřejmě, že je možné navíc vytvořit své vlastní webové stránky (zejména pokud máte v plánu následně otevřít další zajímavosti virtuální reality), čímž se získá publicitu všech místních médií, po informace o sobě na tematických portálů na internetu, ale účinnější mrtvice bude téměř jistě jen reklama nejvíce nákupního centra. Jasný, atraktivní prostředí, plakáty a oznámení u vchodu a zábavního centra, distribuce letáků v blízkosti nákupního centra - to vše ukazuje dobré výsledky, a počet zákazníků roste.

Ať je to cokoliv, tato služba často vyhledává svého zákazníka mezi neformálními kolemjdoucími, kteří se rozhodli vyzkoušet novou nabídku. Jen málo lidí, kteří půjdou do stejného nákupního centra (a kdekoli), zejména pro přitažlivost virtuální reality, mají lidé stále stejný "wow-efekt", díky čemuž jsou postaveny fronty v instalaci. Proto se musíte orientovat na návštěvníky nákupního centra a příležitostných kolemjdoucích, ačkoli nelze vyloučit, že přestože taková atrakce bude výjimečnou novinkou, určité procento lidí projde po celém městě kvůli takové zábavě.

Ziskovost otevření atraktivity virtuální reality

Existuje také vyhlídka na toto podnikání, protože tato technologie se téměř jistě rozvinout, což znamená, že bude příležitost nabídnout zákazníkům něco nového; a samotný software, tedy hry, hrají důležitou roli, dojem závisí na kvalitě obrazu a celkově fascinaci procesu, a zde může zákazník upřednostňovat konkurenční atraktivitu, kde jednoduše nabízí zajímavější hru. Můžete také rozvíjet rozsáhle - tedy rozšiřovat svou síť instalací všech dalších atrakcí. A později, jak již bylo řečeno, můžete začít nabízet franchising.

Jak podniknout virtuální realitu?

Virtuální realita dnes přestává být přívlastkem fantastických filmů a knih. Rozvoj technologií poskytl příležitost získat vybavení, které usnadňuje ponoření osoby do počítačového prostředí.

Použitím brýlí nebo přileb, rukavic a dalších ponořujících prvků získá uživatel pocity, které odpovídají skutečným pocitům člověka, který je uvnitř počítačové hry, filmu, jiného scénáře. Existuje možnost aktivně komunikovat s virtuálními znaky nebo prvky, provádět určité úkoly, provádět akce.

Když jste ve virtuální realitě, můžete létat, plavat pod vodou nebo provádět jiné akce, které nejsou v každodenním životě možné. Úroveň realismu přijatých pocitů neustále roste, vedoucí společnosti vyvíjejí nové typy zařízení, které zajišťují větší úplnost ponoření.

Odrůdy

Podnikání používající zařízení k vytvoření virtuální reality se objevilo poměrně nedávno. Aktivně se rozrůstá s rostoucím počtem dostupných zařízení stále více a více zajímavé pro uživatelské scénáře, zajímavosti nebo jiné zábavní aktivity.

Vedle použití zařízení k určenému účelu mohou být použity i další běžné možnosti k získávání peněz tímto směrem. Nejvíce budoucí možnosti podnikání založené na použití VR, můžete se týkat:

 • Obchod se zařízením a příslušenstvím VR. Nejpravděpodobnější typ výdělku, který má všechny konkrétní problémy a výhody vyplývající z obchodních podniků. Bude vyžadovat poměrně vysoké investice pro získání sortimentu, reklamy, obchodních platforem. Vysoká rizika, možnost nepředvídatelných potíží, závislost na poptávce, konkurence.
 • Pronájem zařízení k pronájmu. To neznamená dodávku vybavení do domu pro použití. Ve skutečnosti máme na mysli vytvoření místa v navštíveném místě s časově vymezenou platbou za použití zařízení.

K méně obvyklým způsobům, dokud nedostane náležitou pozornost od uživatelů a podnikatelů, by měly být přičteny:

 • Virtuální nakupování online. Některé velké internetové obchody, jako je Aliexpress, spouštějí virtuální projekty, které jim umožňují virtuální návštěvu svých obchodních platforem s možností koupit zboží, které mají rádi. Začátek vypadá přitažlivě a slibně, ale zatím nemá správný vývoj mezi uživateli.
 • Prodej obsahu. Zde jsou možné různé možnosti od jednorázových akcí pro prodej herních balíčků až po implementaci určitých verzí softwaru nebo jiných typů obsahu. Klient obdrží buď jednorázový přístup k virtuálnímu světu, nebo na určitý čas získá odběr.

Možnosti tohoto druhu výdělku jsou poměrně široké, je však nutný kontakt s nositeli práv. V podstatě je nutné stát se makléřem developerských společností, což poněkud komplikuje záležitosti a snižuje výši výdělku.

 • Oprava, nastavení, údržba zařízení. Tato možnost slibuje nejvyšší poptávku a zaměstnanost, ale je možná pouze tehdy, když je zařízení distribuováno mezi uživatele. Mnoho lidí raději pozve odborníka, který pomůže vyřešit možné problémy se zařízením, správně jej připojit a nakonfigurovat, poskytnout potřebné rady a rady.
 • Protože technologie VR postupují vpřed, je třeba očekávat vznik jiných typů podniků, které jsou přizpůsobeny podmínkám, které vznikly.

  Atrakce

  Mezi všechny možné možnosti nejpřesvědčivější typ podnikání na VR je vytvoření přitažlivosti virtuální reality. Metoda již získala dostatečnou popularitu, je populární mezi uživateli, má své následovníky a přívržence. Chcete-li otevřít atrakci, budete potřebovat:

  • Koupit potřebné vybavení.
  • Pronájem místa (místa) v navštíveném místě.
  • Registrujte firmu oficiálním způsobem.

  Vzhledem k tomu, že tato aktivita se týká zábavních programů, nejsou pro ni vyžadovány žádné certifikáty. Nejpohodlnějším způsobem registrace firmy je navrhnout IP. Budete muset zakoupit alespoň základní vybavení:

  • Body (helma) virtuální reality.
  • Výkonný počítač, připojovací stanice.
  • Speciální židle.

  Navíc, operátoři, jehož úloha může být splněna nezávisle, ale zatížení bude velmi vysoké a v každém případě bude nutné plnit povinnosti dodávek, propagace projektu, reklamy a další směry. Proto je třeba dbát na to, aby existovali asistenti. Náklady na nákup zařízení, registraci IP a dalších fází počátečního období budou asi 150 až 200 tisíc rublů. Tato částka v zásadě zahrnuje náklady na zařízení, všechny ostatní náklady jsou mnohem nižší.

  Nákup franšízy

  Získání licence VR pomůže zkrátit čas a náklady na propagaci projektu. Spolupráce s propagovanou značkou umožňuje používat její jméno, slogany, duševní vlastnictví. Vzhledem k tomu, že virtuální realita jako fenomén ještě není pevně stanovena, náklady a čas podpory vašeho podnikání budou poměrně velké. To se může stát nebezpečnou obtížností, která může znemožnit rozvoj projektu.

  Nákup franšízy umožňuje vyřešit většinu problémů dříve, než k nim dojde. Použitím dobře známá jména, vývoj a představuje slavného klubu značku nebo společnost VR sníží rizika minimalizovat čas na podporu projektu a ve velmi krátkém čase přinese jej na nejvyšší možnou mírou návratnosti.

  Společnost vyrábí franchisor poradenství, technickou podporu ve všech fázích v počátečním období, poskytuje přístup k používání ochranných známek, softwaru, provádí školení, vzdělávací semináře a další vzdělávací akce.

  Příklady podnikání a povolení

  Tam je množství možností pro získání povolenís určitou cenou, s odlišnou dobou návratnosti nebo ziskovostí. Příkladem je franšíza klubu Imperia VR, který má několik síťových destinací jak v Rusku, tak iv zahraničí.

  Společnost zajišťuje plnou poradenskou podporu klienta, poskytuje veškeré potřebné prostředky k podnikání. Projekt má velmi atraktivní období návratnosti - asi 2-3 měsíce, ale to zcela závisí na pracovních podmínkách a efektivitě využití.

  Navíc mnoho dalších možností vypadá atraktivně, například virtuální realita franšízy FIBRUM. Zisk je možný jak při předvádění jízd, tak i při prodeji vybavení, zejména při přilbě VR. Přitažlivost dalších prvků v podnikání zvyšuje jeho úspěch, umožňuje rozšíření počtu uživatelů, zvyšuje zájem směrem.

  Jiné varianty jsou také známé a lze je vzít v úvahu:

  Přibližný obchodní plán

  První krok bude volbou konkrétního projektu. Ať už se jedná o akvizici povolení nebo o propagaci vlastní firmy - rozhoduje sám podnikatel s ohledem na všechna rizika, příležitosti a pracovní podmínky ve svém regionu.

  Registrace jednotlivých podnikatelů (nejvhodnější a relativně levný způsob oficiální registrace), nebo Otevřete společnost (pokud se z nějakého důvodu vyžaduje, aby vytvořil právnickou osobu) trvá asi 5 dní. Registrační náklady:

  Po registraci (nebo během ní) byste se měli postarat o pronájem místa, kde se nacházejí zajímavosti, prodejny vybavení nebo dílny pro opravu zařízení. Současně nakupují potřebné vybavení.

  Základní sestava bude stát asi 70000 rublů, obsahuje head-up displej (nebo sklenice 3-d reality), výkonný počítač s výkonnou grafickou kartou, manipulátory. Pokud je více či méně udržitelný příjem, kompozice, úroveň vybavení bude doplněna, aktualizována, ale bude snadnější a levnější začít se základním vybavením.

  Je třeba dbát na účetnictví a ochranu projektů. Obě směry jsou nejsnadnější k outsourcingu, je mnohem levnější a je spolehlivější než použití vlastního účetního a bezpečnostního strážce.

  Podnikání v oblasti virtuální reality dosud plně nezabralo v průmyslu zábavy, ale jeho formování se právě děje. Rychlost růstu tohoto směru dává veškeré důvody k tomu, aby se podařilo získat vysoké vyhlídky, které se budou zvyšovat, jelikož budeme pokračovat vpřed, vznik nových, výkonnějších zařízení. Ponoření do virtuálního prostředí vytváří velmi silné emoce, bylo vždy ceněno.

  Podnikání na virtuální realitě: několik způsobů, jak vydělat na brýle

  Virtuální realita rychle dobývá náš svět. První přístroje pro ponoření do virtuálního prostoru se objevily ne tak dávno a stály spousty peněz, ale dnes brýle VR jsou dostupné pro masy. V tomto ohledu může být podnikání ve virtuální realitě slibným směrem pro zahájení svého podnikání.

  Atrakce VR

  Atrakce VR dnes najdete téměř v každém velkém nákupním centru, což naznačuje slib tohoto podnikatelského nápadu. Je to docela snadné ji otevřít. Optimální forma obchodní organizace bude IP. Můžete ji otevřít za pár dní, protože jste strávili zhruba 7 000 rublů za zpracování dokumentů a zaplacení státního poplatku.

  Pokud mluvíte o zařízení, budete potřebovat:

  • helma virtuální reality;
  • základnová stanice pro připojení nebo výkonný počítač s dobrou grafickou kartou;
  • speciální židle.

  Náklady na všechny výše uvedené, v závislosti na kvalitě a firma-výrobce, bude ze 70 až 100 tisíc rublů. V současné době na trhu nabízejí různé společnosti ready-made sady pro jízdu virtuální reality za cenu od 100 do 150 tisíc rublů.

  Kromě vybavení budete potřebovat dvě osoby pro pozici operátorů. Budou pracovat podle plánu. S plat 15-20 tisíc rublů, vaše měsíční výdaje na jeho platbu, respektive, bude 30-40 tisíc rublů. V počáteční fázi podnikání v oblasti mzdy můžete výrazně ušetřit tím, že budete zákazníky obsluhovat sami.

  Pokud budeme hovořit o ziskovosti atrakcí virtuální reality, pak hodně bude záviset na průchodnosti prodejny, kde se rozhodnete dát své podnikání. Průměrná cena vstupenek na tuto zábavu je od 100 do 200 rublů, takže si můžete vydělat - musíte se snažit udržet atraktivitu nečinnosti. Chcete-li přilákat zákazníky, musíte investovat do reklamy. Podle našeho názoru zde bude nejúspěšnější řešení:

  • distribuce reklamních letáků a letáků při vstupu do obchodního centra;
  • uvádění informací do sociálních sítí, které většinou využívají mladí lidé a jejichž oblast zájmu zahrnuje inovace v oblasti IT technologií a vznik nových moderních technologických zařízení.

  Za předpokladu, že lístek k vaší atrakci VR bude stát 200 rublů a za předpokladu, že alespoň 20 návštěvníků denně, výtěžek z jeho práce za měsíc bude 120 tisíc rublů. S odečtením běžných výdajů na platy, nájemné a reklamu budete mít asi polovinu této částky. V důsledku toho se počáteční investice do tohoto podnikatelského nápadu vyplatí do 3-4 měsíců.

  Prodej přilby, brýlí a doplňků k nim

  Tento nápad pro podnikání může přinést dobrý zisk. Podle odborníků je nejlepší ji realizovat na základě již fungujícího podniku pro obchod s mobilním zařízením, neboť většina helmů a brýlí VR jsou v podstatě příslušenství určená pro použití v kupéch se smartphony, herními konzolami apod.

  Také příslušenství pro virtuální brýle a přilby jsou také v dobré poptávce. Zejména:

  Hlavní výhodou této myšlenky je neustálý růst popularity zařízení pro ponoření do virtuálního prostoru mezi mladými lidmi. Nevýhodou je potřeba stanovit směr propagace značky. Náklady na dobré body VR od společnosti Oculus, která nadále zaujímá vedoucí pozici na trhu, může dosáhnout až 50 tisíc rublů. Analogy ze Středního království jsou někdy levnější, nicméně jejich kvalita často zůstává hodně žádoucí.

  Výroba brýlí VR

  Obchodování s brýlemi virtuální reality může být úspěšně vybudováno, nejen obchodovat s nimi, ale také produkovat. Příkladem toho je pozitivní zkušenost jedné společnosti v Novosibirsku, která již několik let vyrábí levné virtuální brýle. Podle manažerů společnosti se rozhodli zaměřit se na kvalitu výrobků. Proto se při výrobě používají pouze vysoce kvalitní materiály. Náklady na takové rozpočtové verze VR je pouze 600 rublů. Společnost spolupracuje s několika maloobchodními řetězci a prodává zboží měsíčně přibližně o 150 tisíc rublů. Aby společnost nebyla závislá na dodavatelích, nedávno otevřela vlastní výrobu čoček, která je podle zástupců společnosti mnohem lepší než čínští protějšky.

  Virtuální stadion

  Tento podnikatelský projekt byl již úspěšně realizován v Německu a řadě dalších západních zemí. Podstatou toho je, že za odměnu dostane člověk přístup ke speciální službě, díky níž může bez opuštění domova používat brýle VR, jako by se zúčastnil různých sportů. To vytváří úplnou iluzi, že je na stadionu, tedy uprostřed událostí. Další zajímavou vlastností projektu je, že pokud se chcete, můžete se připojit k jednomu ze svých přátel, který je také připojen ke službě a má body VR. A spolu, jak víte, je mnohem zajímavější být nemocní!

  Virtuální nakupování

  Podle mnoha odborníků bude v příštích třech letech jen takový směr online obchodu. Osoba, aniž by opustila domov, bude mít možnost navštívit jakýkoli obchod a uskutečnit nákup. V současné době mluví zástupci největšího čínského maloobchodního prodejce Alibaba o možnosti vzniku takové služby. Nepochybně nebudou obíhat ani západní internetové giganti, jako například eBay a Amazon. Je možné, že do roku 2020 budou virtuální internetové obchody k dispozici ruským maloobchodníkům s internetem.

  Závěrem je třeba poznamenat, že virtuální realita jako obchodní myšlenka má mnohem více neprozkoumaných výklenků a segmentů, které se vzhledem k rostoucí popularitě zařízení VR objeví pravidelně. Například vytváření aplikací pro brýle a helmy VR může být skvělým nápadem pro podnikání. V této oblasti není dostatek dobrých specialistů, proto je nepochybně tato služba velmi žádaná. I když je samozřejmě třeba vytvořit takový obsah, je nutné mít určité znalosti a dovednosti. Mimochodem, ne tak dávno na internetu byly bezplatné kurzy online od společnosti Microsoft, které jsou navrženy speciálně pro vývojáře tohoto softwaru. Tvůrci kurzů prohlašují, že poté, co projdou, dokonce i osoba s minimálními programovacími schopnostmi bude schopna vytvořit pro VR zařízení odlišný obsah.