Mini pekárna jako podnik

Poptávka po užitečném a chutném pečení mezi obyvatelstvem bude vždycky nezměněna. Malá pekárna se může rychle přizpůsobit potřebám svých zákazníků. Vlastní mini-pekárna, může být poměrně nákladově efektivní a in-poptávka podniku. Jeho výhody jsou zřejmé. Pečení je vždy čerstvé, protože je pečeno často, ale v malých dávkách.

Výrobky se vyznačují nejrůznějším sortimentem. Kvalita se zvyšuje díky malým objemům a neustálému dozoru nad procesem vaření. Se systematickou organizací výroby a správnou konstrukcí a přístupem ke spotřebiteli může takový podnik přinést kupujícímu i majiteli solidní příjem a vzájemné uspokojení.

Naléhavost a vyhlídky na rozvoj takového podnikání

Malé mini pekárny mají mnohem více vyhlídek než největší pekárny. Je snazší přizpůsobit se poptávce na trhu, a znovu sestavit zařízení podle jakéhokoli produktu. Je snadnější změnit recept. A pokud se vám najít dobré místo k vyzvednutí dobře informovaný asistenty a trochu experimentovat s rozsahem, pak za dva měsíce to bude možné posílat pravidelné zákazníky už voní, křupavý chléb, dietetické pečivo a další chutné cukroví. Konec konců, mnoho lidí chce koupit nejen chléb, ale užitečné a čerstvé pečivo. Například z klíčící zrna nebo uhličité minerální vody bez kvasnic.

Chcete-li podnikat, musíte najít vhodné místo, koupit potřebné vybavení a vyzdvihnout rozumný personál. Hlavní věcí je najít zkušené, zkušené a znalé pekařské technologie. Dále, pokud je to možné, musíte propojit reklamu nebo přijít s sebou, než můžete přilákat zákazníky. Podnikání v mini-pekárnách, v malých oblastech, je nyní zvláště důležité.

Osobní zkušenost s otevřením mini pekárny je popsána v následujícím příběhu videa:

Počáteční kapitál a registrace potřebné dokumentace

Hlavní řádkové položky o založení podniku (za rok) ve velkých městech:

 1. Nájemné činí devět set tisíc rublů.
 2. Vybavení (v závislosti na kapacitě) - jeden milion dvě stě tisíc rublů (jednorázově).
 3. Provést opravy - sto tisíc rublů (jednorázově).
 4. Nákup nábytku - tři sta tisíc rublů (jednorázový).
 5. Komunální platby - dvě stě tisíc rublů.
 6. Platba mzdy, až jeden a půl milionu rublů.

Před zahájením podnikatelské činnosti byste měli jako podnikatel formálně formovat nebo založit svou společnost. Pro malé a střední podniky existují pouze dva způsoby: individuální podnikatel (IP) nebo společnost s ručením omezeným (LLC).

 1. IP bude právně zodpovědný a bude riskovat jeho majetek a společnost LLC omezí výši své investice.
 2. IP adresu můžete zaregistrovat bez pomoci advokáta po dobu tří dnů, potřebných dokladů: cestovního pasu, kopie notářského zápisu, žádosti o registraci a dokladu o zaplacení státního poplatku. A ve společnosti LLC budete potřebovat pomoc právníka, pro podávání a zpracování dokumentů. A povinný bankovní účet, přítomnost jeho pečeti.
 3. Výdaje za IP budou - osm set rublů a LLC - čtyři tisíce plus náklady na notáře.
 4. U FE je omezený prostor pro některé aktivity av LLC existuje neomezený rozsah činnosti.
 5. Účetní výpočty v IP nejsou povinné, ale v LLC - jsou nutné.
 6. Příjem lze vyřadit podle svého uvážení a výnosy v LLC by měly být rozděleny nejvýše jednou za čtvrtletí (výplata úroků, spoluvlastníci komunity).
 7. IP nepotřebuje autorizovaný kapitál a LLC bude minimální mzda.
 8. Spolupracujte s soukromými obchodníky, nemnoho souhlasí, a se společností dokonce i velké společnosti a joint-stock komunit práce.
 9. Prodávat firmu bude obtížné a levné a společnost LLC to udělá velmi rychle a ziskově.
 10. Plná moc z IP by měla být pouze notářská, a to je nerentabilní a velmi dlouhé, a LLC bude přijata všude.

Musíte zvolit možnost, která vám vyhovuje, velká většina zvolit IP.

Dokumenty potřebné pro otevření pekárny

K zahájení této činnosti je třeba připravit následující balíček dokumentů:

 1. Sanitární-epidemiologické rozhodnutí pro výrobu a výrobky, zcela schválené zdarma v instituci Rospotrebnadzor, ale pouze s výsledky zkoušky.
 2. Certifikát o shodě vydává Federální agentura pro technickou regulaci a metrologii.
 3. Rozhodnutí požární kontroly o shodě požadavků požární bezpečnosti.
 4. Povolení k dodávce zařízení, zařízení, personálu atd.

Vypracování obchodního plánu

Otevření pekárny je podnik, ve kterém budete poprvé potřebovat velkou investici.

Počáteční náklady bude vyžadovat značné investice. Takže před otevřením pekárny musíte vypočítat všechny pravděpodobné náklady, rizika, případné konkurence - napsat obchodní plán.

Za prvé, vezměme vzorek obchodního plánu:

 1. Za prvé zaplatíme 1135 000 rublů.
 2. Měsíční příjem bude 540 tisíc rublů.
 3. Výnos je 58400 rublů.
 4. Ukazuje se, že takové podnikání se může vyplatit jen za dva roky.

Pokud si to představíte podrobněji: vezměte například městské osídlení s populací asi dvě stě tisíc lidí. Zde jste se rozhodli otevřít pekárnu se sortimentem asi deseti různých druhů pečení.

Chcete-li začít, musíte vycvičit konkurenty. Pokud je větší důraz kladen na pečení chleba v obci, pak se budeme zabývat sušenkami a dorty. Je lepší otevřít firmu jako IP, ale určitě potřebujete mít účetnictví a je lepší najmout zkušeného účetního.

Podnikatelský plán zahrnuje provozní režim pekárny. Vzhledem k tomu, že budou převážně noční směny od 23:00 do 11:00, musíte provést plán změn. Například pracovat tři ze tří, nebo dva za dva dny. Zaměstnanci zapojeni do implementace, pracují od 6:00 do 17:00. S pětidenním pracovním týdnem a jedním dnem.

Volba směru

Mnohé pekárny na pečení chleba, malé soukromé obchody, supermarkety apod. Se zabývají výrobou chleba a dalšími pečení. Bude s nimi obtížné konkurovat, zejména s malými počátečními investicemi. Ale je tomu tak, když uvažujete o otevření standardní pekárny nebo pekárny.

A nejen aby zůstal na tomto trhu, ale také vynalezl takovou typizaci podniku, což povede k konkurenční výhodě, můžete např. Snížit sortiment některých produktů a upřít ne více než osm titulů. A všechny pečení by se měly lišit od těch, které se prodávají ve většině prodejen a stánků.

Příprava prostor

Je správné, abyste si vybrali místo pro mini-pekárnu, které, komponenty, vašeho úspěchu v budoucnu. V blízkosti vás neměla existovat žádná podobná instituce - to jsou vaši konkurenti. Pokud uvažujete o prodeji chleba přímo z pekárny, pak musí být místo nutně "přes". A pokud se omezujete na produkci, měla by být dobře organizovaná a praktická ve všech ohledech.

Pro vyhledání základní sady zařízení je zapotřebí průměrně 80 metrů čtverečních. m. oblast, velmi závisí na dosahu. Některé produkty vyžadují speciální vybavení, tabulky, a oblast by měla být větší.

Samozřejmě budete potřebovat vodu, toaletu, ventilaci apod. Bude nutné mít samostatnou skladovací místnost pro skladování surovin a samostatnou pečící místnost a balírnu.

Příprava zařízení

Kvalitní vybavení a vysoce kvalifikovaní zaměstnanci jsou nepostradatelným předpokladem úspěšného procesu. Všechna zařízení jsou rozdělena na základní a další. Hlavními prvky jsou: hnětače, těstoviny, stojany, trouby, ledničky, prosévače na mouku. Na další - police pro skladování, formy, stroje na balení, dřezy, váhy, nože a mnoho dalšího.

Pro malou mini-pekárnu to bude nutné Následující zařízení:

 • trouba 800 000 rub;
 • testoska 280 000 rub;
 • screening pro mouku 20 000 rub;
 • cukrářský stůl 4 000 rub;
 • elektrický mixér 4 000 rublů;
 • zařízení pro otevírání těsta 55 000 rub;
 • automatický stroj pro válcování těsta 40 000 rub;
 • extrahovat 20 000 rublů;
 • mixér 3 000 rub;
 • elektrický sporák 25 000 rub.

Přibližná částka je asi jeden milion rublů. Potřebujete okamžitě zvážit, s jakou zkouškou budete pracovat: kvasnice, sušenky, pufy. Z toho bude záviset, a směr vybavení potřebné k nákupu.

Nábor zaměstnanců

Hledání osob není snadný úkol. Koneckonců, práce kvalifikovaného pekaře je nízká, ale zároveň velmi obtížná. V průměru dosahuje pekař až devět tisíc rublů, a technologie je ještě méně, asi šest tisíc měsíčně.

Při výrobě tisíců kilogramů pečení za den budete potřebovat:

 1. Technologický výrobce;
 2. dva pekaře;
 3. čistící prostředek;
 4. balírny (v případě potřeby);
 5. nakladač;
 6. řidič;
 7. účetní (je lepší přijmout smlouvu).

Všichni pracovníci musí absolvovat fyzickou prohlídku (dostupnost lékařské knihy).

Metody propagace

Když vytvoříte obchodní plán, musíte se okamžitě obávat implementace. Můžete otevřít svůj obchod a můžete prodávat i jinými obchodními místy, a ne nutně jen ve vesnici, můžete i za hranicemi. Tam jsou takové pekárny, které poměrně úspěšně a úspěšně spolupracovaly s velkoobchodníky.

Koupí pečivo a doručí je do stanu, stánků, obchodů. Tato možnost je docela dobrá, protože můžete pracovat bez obav z prodeje. A můžete se zaměřit na zvýšení rozsahu a kvality výrobků.

Můžete obchodovat "z kol", je mnohem levnější než pronájem obchodu. V regionech je mnohem jednodušší zavést obchod s automobily než například v hlavním městě. Takový vůz může být pronajímán jako první a poté koupen zpět. Pouze povolení místních úřadů bude vyžadováno.

Výpočet návratnosti, zisku a nákladů

Chcete-li podnik profitovat, musíte provést následující práci: Vytvořit vlastní marketingovou studii trhu s pekárenskými výrobky, zjistit poptávku, cenu, objem a rozsah vašich hlavních konkurentů. Vypočtěte hlavní hodnoty budoucí produkce. To se provádí tak, abyste získali maximální příjem z pekárny.

Hlavním faktorem, který ovlivní vaši tržbu, jsou náklady na hlavní součásti. A kvalita hotového výrobku ovlivní: úroveň vybavení, technologický proces, složení a vlastnosti složek.

Výpočet splátek vypočítáme podle původních informací.

Průměrná cena surovin pro výrobu chleba a jiných produktů:

 1. Mouka nejvyšší kvality za 1 kg - 13,80 rublů.
 2. Mouka první - 13,40 rub.
 3. Mouka druhého - 12,00 rub.
 4. Mouka raž - 11,40 rbl.
 5. Cukr - 20,40 rublů.
 6. Kvasinky - 30,50 rublů.
 7. Sůl - 4,60 rublů.
 8. Rostlinný olej 1 litr - 62,00 rub.
 9. Margarín 1 kg - 44,00 rub.

Produktivita (P) pekařského pečiva Borodinsky (0,9 kg) s jednou pecí PCP-6 devadesát šest kilogramů za hodinu.

Objem pro rok (GO) 360 dnů ve dvou směnách po dobu dvanácti hodin bude: GO = P x 12 x 2 x 360.

Výkon pece je odvozen z následujícího výpočtu pomocí formy na pečení chleba Borodino (0,9 kg) a vozíku.

GO = 96 x 12 x 2 x 360 = 829 440 kg chleba.

Mouka druhého stupně je 50 kg. Cena za kg 12,00 rub. Celková cena je 600 rublů.
Mouka, žita, 50 kg. Cena je 11,50 rublů. Náklady na 575 rublů.
Kvasinky 1,5 kg. Cena je 29,50 rublů. Náklady na 44,25 rublů.
Sůl 5 kg. Cena je 4,50 rublů. Cena 6,75 rublů.
Výsledek: hmotnost asi 150 kg v hodnotě 1230,00 rublů.

Výtěžek podle tohoto receptu: bude to asi 150 kg. U 1 kg produktů bude cena přibližně 8,9 rublů.

Je také třeba vzít v úvahu náklady na elektřinu, náklady na úplatné služby a nájemné. Mzda pracovníků ve výši šesti osob bude asi osm tisíc rublů na osobu a měsíc.

Výsledkem všech výpočtů bude návratnost pekárny od deseti do osmnácti měsíců.

Podnikání na pečení - jak otevřít mini pekárnu?

Chléb po celou dobu byl v poptávce a budoucnost tohoto produktu je jistě skvělý. Každý den, podle Státního výboru pro statistiku, v Rusku se pekařské výrobky prodávají za více než 350 milionů rublů.

A to znamená, že tato činnost má jednu z hlavních vlastností - stabilitu. Malé pekárny mají mnohem více předpokladů pro rozvoj než velké podniky, neboť se snadněji přizpůsobují měnícím se potřebám trhu, je snadnější změnit a rozšířit rozsah.

A nejdůležitější faktor - kvalitní elitní chléb je stále více poptávaný.

Vlastnosti vytvoření mini pekárny

Mini-pekárna je společnost s ručením omezeným, která je profilována na pečení a prodeji pekařských výrobků. Ačkoli přesná definice formátu „mini-pekárna“ dát pevný a objem výroby, protože pod ní spadají výrobu, výrobu denně až 10 tun chleba a oblasti činnosti: může to být malá cukrárna, malý podnik pro pečení chleba nebo výrobu zmrazené produktů.

V každém případě je důležitost tohoto podnikání vysoká - tento typ produktu má stabilní poptávku: chléb je potřebný všemi a vždy. Ale poptávka je abstraktní koncept. Samotné pečení dokonce i nejvíce jedinečného a chutného chleba je jen polovina bitvy. Hlavní věc je najít kupujícího a prezentovat mu své výrobky. Tento typ podnikání však nebude přinášet velké zisky: podle výpočtů ekonomů je průměrná ziskovost 10%. Ziskovost mé mini-pekárny je poněkud vyšší kvůli faktorům popsaným níže.

Definice vyhlídek

Pokud jsou vyhlídky na pekařský průmysl obecně vysoké, je třeba zvážit, zda existují v budoucí minipivovare dosud koncipované teoreticky. To znamená, že na počáteční úrovni je nutné vytvořit podnikovou strategii. Začínat se zabývat tímto druhem podnikání, člověk obvykle pronajme jednu místnost, kde se nacházejí jak prodejna, tak prodejní místo. Toto ustanovení budeme považovat za základní a teoreticky budeme vytvářet celou posloupnost povinných akcí.

Legislativní normy a zákony

Musíte začít s registrací podniku - IP nebo LLC? Pokud bude budoucí mini-pekárna plánována několika vlastníky, pak je samozřejmě třeba otevřít LLC. Pokud je vlastníkem jeden, stačí vydat IP. Poté musíte v bance vydat účet, zaregistrovat se u daňového úřadu a zaregistrovat registraci pokladního zařízení. Pro realizaci mini-pekárny jsou dostačující následující kódy OKVED:

 • 15.81 - "Výroba chleba a výrobků z mouky nedestruktivního skladování";
 • 15.82 - "Výroba suchých pekařských a cukrářských výrobků";
 • 52.62 - "Maloobchod se stany a trhy";
 • 52.63 - "Ostatní maloobchodní prodejny".

Pokud však očekáváte dokonce i malou plochu s tabulkami, musíte přidat:

 • 55.30 - "Činnosti restaurací a kaváren."

A obecně, počítat s určitým vývojem podnikání, stojí za to zahrnout zahrnutí dalších OKVED kódů, které odráží možnost činnosti v plánovaných směrech. V každém případě je hlavní činností podniku výroba.

Systém zdanění je snazší a produktivnější při volbě USN. A ve sloupci „příjem“, tedy o 6% srážek z nich, jako by se na počátku činnosti nákladů na mini-pekáren bude přinejmenším jako něco srovnatelného s příjmem, později se usadil Sloupec „výnosy minus náklady“ se stane nerentabilní. Je docela možné, jak nepravděpodobné první zaměstnance, mini-pekárna vyšší než 100 lidí, a výnos bude více než 45 milionů ročně.

Požadovaná oprávnění, dohody, certifikáty a licence

Tyto dokumenty jsou nezbytné pro všechny podniky, které prodávají nebo vyrábějí potraviny. Existuje mnoho z nich, ale je třeba je formalizovat v souladu s normami a vyhnout se problémům s různými strukturami:

 1. Povolení městských úřadů provádět tento typ podnikání na svém území;
 2. Vytvořte návrh prostor a koordinujte jej v Sanitární a epidemiologické službě. Na stejném místě obdrží "hygienicko-epidemiologický závěr pro výrobu" bez zbytečného odkladu;
 3. Pak byste měli provést zkušební pečení a naučit se "Sanitární-epidemiologický závěr o produktech";
 4. Dalším krokem je získat certifikát o shodě ve Spolkové agentuře pro technickou regulaci a metrologii;
 5. Povolení požární kontroly;
 6. Prosazování environmentální inspekce.

Kromě výše uvedených dokumentů se doporučuje zpočátku mít v balíčku interních dokumentů následující dokumenty:

 • smlouvy o provádění preventivních opatření (dezinfekce, deratizace, dezinsekce);
 • smlouvy o vývozu a nakládání s pevným odpadem;
 • normativní dokumenty pro mini-pekárnu;
 • smlouva o prádelních službách pro praní prádlových kombinéz.

Možná budou potřeba další dokumenty a formuláře - vše závisí přímo na rozhodnutích místních orgánů a obchodních podmínkách v regionu.

Registrace všech potřebných dokumentů může trvat několik měsíců, ale proces lze urychlit kontaktováním specializované společnosti. Přestože jsem musel zaplatit, tato částka byla výrazně nižší než náklady na nečinnost (jednoduchá výbava, platy zaměstnanců, nájemní prostory a další).

Místnost a její umístění

Výběr prostor by měl být založen na dvou složkách: první je požadavky SES, druhá je optimalita umístění místa pro prodej zboží (v blízkosti hlavních dopravních a nákupních center). Požadavky SES jsou zcela objektivní:

 • Místnost nesmí být suterén;
 • dostupnost domácností a dceřiných prostor (sklady, WC, sprchový kout, šatní skříň);
 • strop musí být bělený;
 • Stěny jsou dlažba do výšky 1,75 m;
 • podlahy - vodotěsné;
 • instalované větrání správné energie (umělé a přirozené);
 • dostupnost komunikačních systémů: kanalizace, teplá a studená voda.

Pokud si pronajmete samostatnou místnost, její plocha by měla být nejméně 50 metrů čtverečních, aby bylo možné umístit potřebné vybavení. Uzavřením dohody o společných činnostech můžete využít volné prostory restaurace, obchodu nebo kavárny. Nejdůležitější je umístění, které bude dobře cestováno velkou skupinou potenciálních kupujících.

Podepsání dohody s kavárnou, která pracuje na tomto místě po dobu 5 let a je na rozcestí, kudy chodí lidé chodí do obchodů a na případu, z práce do práce, mohou zpočátku zajistit příliv nových zákazníků mini-pekárna.

Zařízení pro pekárny

Mini pekárna vyžaduje zařízení 2 typů: pro výrobu zboží a obchodu. Výrobní zařízení lze zakoupit v plném cyklu a neúplné. V plném rozsahu budete potřebovat:

 • hnětací stroj;
 • trouba;
 • Důkazní skříň;
 • stůl pro řezání těsta;
 • vozík na pečení;
 • Stroj na prosévání mouky;
 • těsta-rozmetadlo.

Ceny zařízení jsou pro většinu výrobců poměrně standardní. Ale najdete použité, takže jejich náklady budou nižší. Pokud je zařízení pronajato, je nutné nejdříve souhlasit s jeho následným odkoupením. Všichni výrobci pekařského vybavení provádějí školení personálu zákazníka při práci se svým zařízením.

Při organizaci výroby neúplného cyklu je vyloučeno míchání zkoušky. Výdaje v tomto případě jsou občas sníženy, protože mini pekárna provádí přímo pouze pečení a prodej produktů. V tomto případě bude zapotřebí pouze sporák, mraznička a vitrína.

Obchodní zařízení mini-pekárny zahrnuje:

 • pokladna;
 • bezpečné;
 • vitrína;
 • skříně na hotové výrobky.

Kromě vybavení pro podnikání potřebujete nábytek a vybavení domácnosti. Například při pronájmu místnosti v kavárně můžete s nimi uzavřít dohodu o užívání jejich vybavení, což také pomůže snížit startovní náklady.

Zaměstnanci

Výroba pekařských výrobků vyžaduje následující pracovníky:

Každý zaměstnanec by měl mít lékařskou knihu a navzdory skutečnosti, že výrobní společnosti poskytují školení zaměstnancům, měli příslušný diplom, stejně jako pracovní zkušenosti. Kvalifikací zaměstnanců mini-pekárny je kvalita výrobků, a tím i úroveň poptávky po nich.

Pokud mini-pekárna produkuje den až půl tuny produktů, můžete se dostat u pekařského technologa a prodejce-pokladníka. Pokud objemy přesahují 2 tuny denně, budete potřebovat: technologa, 3 pekaře a prodejce-pokladníka.

Suroviny

Hlavní surovinou pro výrobu je samozřejmě mouka. Je lepší, pokud je to nejvyšší stupeň, ale pokud existují kvalitní přísady, můžete použít první třídu. Velkoobchodníci mohou najít mouku v průměru za 10 rublů na kilogram. Podniky mlýnského průmyslu by neměly jít ven - je nepravděpodobné, že by se zajímali o objemy nákupů samostatné mini-pekárny. Kromě mouky budete potřebovat: lisované kvasnice, vaječný prášek nebo vejce, rostlinný olej, sůl, cukr. Když mluvíme o cukrárnách, kolácích, belyashas, ​​chebureks, samse - rozmanitost a spotřeba surovin bude záviset na receptech vyvinutých výrobním technologem.

Vyhledejte dodavatele, kteří jsou schopni nabídnout nejvhodnější ceny surovin, stejně jako hledat dlouhodobé smlouvy. Tito dodavatelé mají zájem o dobu trvání díla, což znamená, že nabízejí vysoce kvalitní zboží za příznivých podmínek.

Koncepční sortiment

Na dnešním trhu může být obrovský výběr pekařských výrobků a stěží moderního kupce překvapením. Otevřená mini-pekárna by měla mít nějakou speciální specializaci. Může se jednat o produkty s omezeným obsahem kalorií, s bioadditivy, se speciálním startem, s celozrnným nebo národním chlebem. Pečte lépe v malých sériích, neustále se počítáte s poptávkou po určitém typu produktu. Vlastně je nutné najít na trhu.

Například v oblasti, kde může být vaše mini pekárna umístěna, je velký počet lidí, kteří přišli z Kavkazu a z Asie. Jsou zvyklí na národní druhy chleba. Rusové se také chtějí rozmazlovat s těmito jižními produkty. Sázením na churek, lavashi, samsa, khachapuri a další pokrmy národních kuchyní se rozhodně neztratíte. Přidáním sladkého chleba k čaji pro tento sortiment jsme zajistili výklenek, a to i přesto, že ve vaší oblasti mohou být stále pekárny konkurentů.

Obchodní strategie ve vztahu k práci obchodních podniků

V současné době je stěží místo, pokud to není vzdálená vesnice, kde nejsou žádné obchodní podniky a představují různé (jistě populární) druhů pekařských výrobků. Činnost mini-pekáren musí brát v úvahu nejen jejich rozsah, ale i čas jejich práce, jako otevření nových prodejen a uzavření starých, za přítomnosti nebo nepřítomnosti soutěžících (například mini-pekáren), opravy, stejně jako cenovém rozpětí podobných produktů. Malá společnost může tím, že se zaměří na tyto faktory, zvýšit své příjmy.

Sezónnost obchodní strategie

Čerstvý chléb, koupil od oblíbené mini-pekárna je v poptávce po celý rok, s nějakým oslabením poptávky (pro město) v letních měsících, protože v této době zahrádkáře (a vesnická stavení mají velký počet obyvatel) odjet na jejich „panství“. Tento faktor je nutno vzít v úvahu a snížit množství pečení a pracovníků na léto.

Například ve vašem státě existují dvě ženské letní obyvatelé. Mohou být formalizovány na pracovní smlouvě a jejich práce je plně v souladu se sezónností. V létě odjíždějí na své postele a stromy, stejně jako sníží nákup surovin a množství pečiva. Sladkosti na čaj jsou téměř bez poptávky, ale prodej zmrzliny poskytuje přiměřený příjem.

Vlastnosti reklamy pro mini pekárnu

Reklama - motor obchodu s jakýmkoli výrobkem, včetně pekařských výrobků. Mini pekárna slouží nedalekým domům, a proto by reklama měla být vhodná. Toto rozdělení letáků v nedalekém okolí, zveřejňování reklam na vstupních místech, reklama na chodníku a - nejdůležitější ze všech reklam - "slovo z úst".

Obchodní myšlenka: prodej domácích koláčů

Rusko je známé svým kulinářským úspěchem. Bohatost různých gastronomických jídel je úžasná. Z výživných polévek až po úžasné dezerty - ruská kuchyně uspokojí nejvíce náladový chut. Zvláštním místem v srdcích Rusů je však domácí pečivo. A to není překvapující.

Dorty, které se od dětství zamilovaly, zůstaly v srdcích tisíců lidí. Mnoho lidí se snaží naučit, jak je vařit, ale ne každý je schopen zvládnout umění pečení koláčů.

Obvykle jsou všechny recepty předávány z generace na generaci, což znamená, že se zachovaly všechny tradice vaření. Nenásytnost těsta a hojnost plnění přimějí lidi, aby se vrátili k jejich dětským vzpomínkám.

Pro lidi s podnikatelskými dovednostmi může být schopnost vařit různé druhy pečiva s vlastními rukama. Pro ty, kteří chtějí otevřít své vlastní podnikání, pokud mají kulinářský talent, můžete nabídnout k vaření domácí koláče k prodeji.

Takže obchodní myšlenka pro prodej domácích koláčů zaujímá své oprávněné místo mezi oblíbenými druhy podnikání. Jakékoliv podnikání před zahájením práce vyžaduje pečlivé výpočty a to lze provést pouze načrtnutím podnikatelského plánu. Jak si můžete samostatně připravit obchodní plán, můžete si přečíst zde: podnikatelský plán sami.

Jak začít podnikat na domácích koláčích

Bez ohledu na to, jak rouhavé to může znít ve vztahu k koláče babičky, ale mnozí z toho již dlouho zvykli na toto pole. Za prvé, je to kvůli skutečnosti, že velké peníze nejsou nutné. Za druhé, taková pekařství je velmi oblíbená.

V tomto století různých pesticidů a jiných škodlivých látek, domácí pečivo jsou rájem pro ty, kteří chtějí jíst normálně.

Takže kolik peněz potřebujete k otevření domácí pečení? Za prvé je třeba se o certifikaci výroby postarat. K tomu je nutné získat zvláštní certifikát pro výrobu některých výrobků a pro specializované vybavení.

Po obdržení všech dokladů si můžete uvažovat o sortimentu. Je lepší, pokud existuje několik různých druhů pečení: koláče s několika druhy pokrmu, košíčky, perníky a cokoli jiného.

Kde prodávat domácí koláče

Musíte se postarat o místo prodeje. Jedním z nejdůležitějších faktorů je počasí. Pokud například nebude existovat pevný prodejní místo, budete muset prodávat své výrobky na svých nohou a v deštivý den to není úplně výhodné.

Dalším důležitým faktorem je rozsah. Chcete-li mít dostatečný počet zákazníků, musíte nabídnout různé druhy pečení, aby každý mohl najít něco, co jim vyhovuje. Ale nepoužívejte stovky druhů rolí a koláčů. 4-5 druhů bude stačit. Jako volbu můžete každý den změnit sortiment, ale závisí na představivosti.

Pro prodej domácího pečení je nejoptimálnějším způsobem distribuce produktů mobilní prodejní místo. To je malý karavan na kolech. To pomůže najít zákazníky kdekoli v lokalitě. A na různých festivalech, kde se shromažďuje mnoho lidí, můžete umístit několik takových bodů.

Jak prodávat domácí koláče

Mnohé se obávají nákladů na veškerou výrobu. Ve skutečnosti při zahájení takového podnikání nejsou nutné velké investice. Samozřejmě, že s růstem nákladů na podnikání bude větší, ale do té doby budou příjmy mnohem víc než náklady.

Průměrná návratnost jednoho prodejního místa nastane v prvním měsíci. Podle názoru zkušených podnikání doma pečení prodeje, Příjem je od 500 do 1000 dolarů měsíčně.

Jako další příjem můžete prodat různé nápoje: čaj, kávu, džusy, vodu. Různé propagační akce pomohou přilákat další zákazníky. Jako takový materiál si můžete dát lahev vody zdarma, pokud si koupíte 1 koláč. Ale tady vše závisí na tom, kolik imaginace je vyvíjeno.

Mimochodem, o faktorech, které ovlivňují prodej. Odborníci provedli řadu průzkumů a zjistili, že v různých dnech si lidé kupují různé pečivo. Ačkoli to je zcela zřejmé, experti musí také vykonávat svou práci.

Obecně platí, že ráno si lidé raději koupí sladké pečivo, na oběd - něco víc uspokojujícího a ve večerních hodinách - všechny druhy koláčů se slanými výplněmi.

Všechny domácí koláče na prodej by měly být připraveny ráno. Ano, bude muset vstát brzy, ale stojí za to. Navíc můžete v průběhu času nasbírat specializovaný tým kuchařů, aby pracovali několik směn lidí.

Pokud se po nějaké době kuchyně z domu přesune do jiné místnosti, bude nutné dodržet normy SES a získat souběžné povolení.

Ve skutečnosti, aby se zapojili do takového podnikání, není nutná žádná velká mysl. Možnost vaření je pravděpodobně nejdůležitější věcí v tomto oboru. Nicméně, pokud není ve vaření žádný talent, můžete dělat organizační záležitosti, například hledání místa pro prodej, reklamu a počítání příjmů.

Recepty dobrých starých babiček nakonec začaly vytvářet příjmy. Díky moderním technologiím je možné zachovat kulinářské tradice a přivést je k masám. Přínosy jsou dvojí: oba lidé jsou ztuhliví a příjem je přijat. Můžete také zajímat o prodej hotových psů.

Další obchodní myšlenky našeho webu: základem jsou obchodní myšlenky. Přihlašujeme se k naší sociální skupině VC, abychom získali nápady pro naše podnikání z první ruky: sociální skupina.

Podnikání na pečení doma

Rádi si dopřejte domácí koláče? Přemýšlejte o tom, jak změnit koníčku na příjemnou práci? Nyní je velmi oblíbené dát krásné a nestandardní košíčky, aby si na dovolenou vytvořili jedinečné koláče vytvořené individuální objednávkou. Koláče, bafky, buchty - to vše může být také skvělý způsob, jak vydělat peníze. Jak začít s prodejem pekárny doma? Promluvme si o tom!

Foto z webu www.furniterra.ru

Proč je tento obchod atraktivní? Je snadné a cenově dostupné pro téměř každého, kdo je ochotný věnovat čas, věnovat energii hledání nových vkusů a vytváření kulinářských děl. Nebo vás možná unavuje sedět doma a chcete najít žádost o váš talent? Domácí podnikání je řešením dvou problémů najednou: nedostatek vlastního vývoje a nedostatek finančních prostředků.

Jak otevřít cukrovinky doma od začátku?

S tím, co a jak začít domácí cukrovinky podnikání, protože výroba koláče doma - to je opravdu vážné zaměstnání a musíte myslet přes každý detail! Především je důležité určit cílové publikum - pro koho uděláte pečivo. V této fázi je možné několik možností:

 • Prodáváme koláče, buchty, buchty v kancelářích av malých obchodech.

Fotografie z www.pirogru.com

 • Kamna na objednávku. V této kategorii budou také zahrnuty svatební dorty pro individuální objednávky a příprava košíčků pro dětské svátky a koláče pro výročí. To je nejpopulárnější směr, proto je obzvláště důležité správně seřadit a být profesionální.
 • Můžete pracovat pro jakýkoli obchod s potravinami nebo potravinami. Ideální pro ty, kteří jsou ochotni dělat práci část jejich života, a ne další příjmy. Bude nutné vyrábět spoustu produktů najednou - budete potřebovat speciální vybavení a dovednosti rychlé a kvalitní práce.

Fotografie z webu getovim-doma.ru

Jak otevřít pekárnu doma: Musím zaregistrovat PI?

Ve skutečnosti je výroba potravin doma nepřijatelná podle práva Ruské federace. Proto průmyslové pečení, aniž byste se prohlásili za samostatného podnikatele, může mít za následek velmi nepříjemné důsledky. Pokud budete mít své koláče se všemi pečicími miskami k autu přes verandu, může to jednou za den způsobit stížnosti a odpovídající pokuty.

Fotografie z www.biznes-idei.com

Je zřejmé, že nejvhodnější možností pro rozvoj takového podnikání je druhá položka z našeho seznamu - koláče a koláče na zakázku. Nemyslete si, že je to méně výhodné než ostatní dvě aktivity. Naopak, chceme vás přesvědčit, že je výhodnější, protože další problémy jsou méně často, ale zisk jde ještě více.

Jak začít s cukrářskými obchody pro začátečníky? Potřebuji registrovat firmu? Podle zákona - to je nutné, ale pokud budeme mluvit o běžném životě, to nemá moc smysl, zvláště na začátku práce. Proč potřebujete další výdaje, které nikdy nejsou nadbytečné? Bude muset platit pojistné, daně a tak dále.

Fotky ze stránky www.bulkabakery.ru

Pro začátečníky vám doporučujeme vyzkoušet si v podnikání - vybudovat solidní klientskou základnu, která vám vyhovuje. Souhlasíte s tím, že můžete obchod kdykoli zaregistrovat. Podnikatelům se vždy doporučuje brát v úvahu rizika a nečiní se bezmyšlenkovitě - proto je třeba provést "test pera".

A přesto je potřeba legalizace být prioritou i na začátku kariéry. Pokud se rozhodnete, že vaše cílové publikum bude známí, pracovníci v kanceláři, lidé ze sociálních sítí - můžete počkat s dokumentací. Ale pokud ve vašich plánech spolupracovat s obchody a obchody s potravinami - se bude muset zaregistrovat okamžitě - je nepravděpodobné, že nějaký kiosk bude pracovat s fiz. tvář.

Fotky ze stránky www.bulkabakery.ru

Takže, když jsme se rozhodli na SP, stále nevyřešené otázky týkající se podkladů. Podle zákona o RF neexistuje povinná certifikace, nicméně prohlášení o shodě je ve skutečnosti stejným dokumentem. Zapojit se do transakcí na kvalitu pečení, je nutné při práci s obchody a stravovacích bodů, ale pokud jste prodávat kilo paštiky dni stráveném na všechny druhy certifikace a registrace medknizhek nemá smysl.

Jak začít pečení koláčů doma: výběr zařízení

K výrobě výrobků v malých sériích není třeba kupovat drahé kamny, speciální nože, speciální mixéry a tak dále. Vše, co budete potřebovat zpočátku, je již po ruce:

 • Každá kuchyň má sporák, plynový nebo elektrický - stačí zvolit ten správný.
 • Sada hrnců.
 • Pečící pánve.
 • Kuchyňské nože různých velikostí.
 • Řezací desky.
 • Brousky několika druhů.
 • Formuláře pro pečení.

Fotografie z webu io.ua

Všechno je již tam, ale také bude muset trochu strávit. Doporučujeme vám, abyste si koupili houkač těsta pro domácnost - to velmi zjednoduší váš život, protože nemusíte trpět hnětením velkého množství těsta. Představte si, že každý den musíte dělat deset kilo - ručně je to trochu komplikované fyzicky a po dlouhou dobu. Naštěstí, taková akvizice je nepravděpodobné, že vás zničit - náklady na kuchyňský robot ve standardním vybavení asi 20 tisíc rublů.

Ve skutečnosti existují velmi levné možnosti pro kuchyňského asistentka, pokud věnujete pozornost internetovým obchodům, najdete model 4 000 rublů.

Co jiného bych se měl postarat? Přemýšlejte o tom, jak se bude doručovat. Samozřejmě, že v každém městě existují zvláštní služby, které se s tím zabývají. Ale jejich služby budou nákladné a zbytečné. Je lepší, samozřejmě, být schopni nezávisle dodávat výrobky na vaše auto.

Cukrovinky doma: kde začít vývoj?

Mnoho lidí může vařit, a teď jsou pro každý koláč nebo koláč miliony recepty videa. Vaším úkolem je stát se jedničkou, vyhrajete spotřebitele podle chuťových vlastností svého pečení a učiníte svůj výrobek jedinečným. Proto kvalifikace - především!

Fotografie od my-ideya.ru

Pouze pokud dáte zákazníkům možnost vybrat si z nejlepších, vystupujete mimo soutěž a najdete pravidelné zákazníky, pro které nebude žádná překážka.

Samozřejmě výhoda na straně těch, kteří mají představu o práci v kuchyni, kteří mají zkušenosti s vařením. Nezáleží na tom, pokud jste právě začali, pomáhat vám knihám, kulinářským místům a fórům, školením, mistrovským kurzům. Hlavním úkolem je přeměnit své základní dovednosti na práci skutečného profesionála.

Pokud se chcete chlubit potenciálními zákazníky, je lepší, samozřejmě, předat nějaké kurzy vaření. Váš certifikát přiláká určitou kategorii kupujících.

Jak dosáhnout výšky? Koneckonců, sama o sobě nic nevyjde okamžitě. První dort nevychází stejně jako na snímcích - vysoká, krásná a božská chuť. Tak tedy! Řešení je - zpočátku budete muset pracovat "na nulu". To znamená, že nabízíte své služby zdarma a potenciální zákazník platí za produkty, které budete připravovat. Všichni zůstávají v černé barvě - získáte možnost volného tréninku a fotografie s odvoláním na vaše portfolio a osoba, která vás oslovila, téměř zdarma dort pro individuální objednávku.

Fotografie z al-hatib.ru

Dorty na objednávku - jak začít rozvíjet firmu?

Nejdůležitější otázkou je, jak se stát populárním mistrem? Jak uspět a začít skvělou práci? Doporučujeme několik způsobů, které skvěle fungují.

První věcí, kterou je třeba uvažovat, je realizace prostřednictvím známých. Toto je vaše první zákaznická základna a zahájení recenzí. Budete pravděpodobně podporovat přátelé a příbuzní, uděláte první objednávky, ale tyto první objednávky se inzerují sami. Proto nabízíme přátelům dorty pro oslavy jakéhokoli formátu, koláče pro rodinný čaj pije - propagujte sami sebe. Nezapomeňte si vzít krásné fotografie z každé objednávky.

Fotografie z webu bodoon.ru

Abychom nezastavili propagaci prostřednictvím známých, je nutné organizovat skupinu v sociálních sítích. Tato metoda se stala klasikou - v naší době nikdo nepoužívá internet. Toto je místo pro bezplatnou reklamu a čestnou zpětnou vazbu. Možná, po pěti až deseti volných objednávkách, můžete dosáhnout nové úrovně profesionálních cukrářů.

Pokud se rozhodnete pracovat nejen s dorty, ale přidejte si pečivo, koláče, dorty do jídelníčku - to je vynikající rozšíření sortimentu, který vám bude prospěšný. Nejprve je můžete přidat k hlavnímu dortu na dovolené - nyní je to módní trend. A za druhé, můžete pracovat s cukrárnami. Proveďte katalog svých produktů a nezapomeňte, že fotografie by měly být krásné a popisy - šťavnaté.

Fotografie z webu www.gastronom.ru

Hlavní věc - pamatujte na neustálý pohyb dopředu. Čas nekončí, stejně jako móda, trend vaření. Pokud před několika lety stále existovaly módní námořníci, nyní se stále objevují nové a nové vkusy a styly designu. Abychom byli v trendu, je důležité, abychom nezasahovali za potřeby zákazníků. Podívejte se na stránky konkurentů vašeho města, věnujte pozornost tomu, co je v poptávce - abyste mohli vystavit přiměřené cenové značky a řešit pouze to, co skutečně potřebují zákazníci.

Upřímně doufáme, že v tomto článku jste se naučili něco důležitého a mohli ho uplatnit v praxi!

Podnikatelský plán pro výdělky z pečení domácích koláčů

Pečení domácích koláčů je jedním z nejvýnosnějších nových obchodních nápadů. Dávejte pozor, dnes i nejznámější kuchaři připravují tyto lahůdky a přeměňují je na umělecká díla.

Pokud víte, jak si vyrobit košíčky, nebo jste snívali o tom, jak je můžete pečeme, můžete začít svůj vlastní obchod - vyrábět a prodávat košíčky. To je osvědčený způsob, jak dělat dobré peníze, zábavu, s radostí a bez opuštění domova!

Prodej domácích koláčů v obchodě

Co potřebujete k založení firmy?

Pokud máte dostatek peněz na to, abyste mohli otevřít vlastní prodejnu prodávající čerstvé pečivo a vdolky, nebo si můžete vzít půjčku na zahájení podnikání - je to skvělé!

Ale tento článek vám řekne, jak otevřít vlastní firmu prodeje košíčků z domova s ​​malou počáteční investicí.

Chcete-li začít podnikat, budete potřebovat:

 • Několik lahodných receptů na výrobu různých koláčků a cenné zkušenosti s výrobou této dávky
 • Vybavení kuchyně, kuchyňský robot nebo ruční mixér, mísa na pečení
 • Hlavní produkty, jako je máslo, droždí, mouka...
 • Různé přísady, které umožňují pečení muffinů různých druhů (esence různých příchutí, barvy pokrmů, postřikovače a jedlé ozdoby a tak dále)

A samozřejmě, vaše ruce a talent pro výrobu lahodného pečiva!

Podívejte se na časově testované recepty v domácí kuchařské knize

Jak začít svůj vlastní obchod s košíčky

 1. Přemýšlejte o tom, jak zdobit pečivo.

Dá se říci s jistotou - a to navzdory tomu, že ve světě jsou široce známé koláče, zákazníci jsou primárně vedeni vnějším přístupem kuchařského výrobku a pak jeho chutnými vlastnostmi.

Vaše muffiny by měly být krásné a přitažlivé pro lidi, takže chtějí koupit. Takže se ujistěte, že jsou nejen úžasné, ale také úžasné. Vaše recepty by měly být zajímavé a jedinečné.

Nezapomeňte na klasické recepty, jako je čokoládový dort ozdobený bílým olejovým krémem, protože tento dezert je ideální pro mnoho zákazníků.

Krásný design je velmi důležitý pro realizaci domácího pečení

Prodej speciálních košíčků

Kromě běžných koláčů můžete pro zákazníky s takovými nemocemi prodat cukrovinky:

 • Diabetes
 • Intolerance laktosy
 • Potravinové alergie na následující potraviny: ořechy, čokoláda nebo arašídy
 • Celiakie (bezlepkové onemocnění, při které má člověk odmítnutí lepku, který je přítomen v mnoha odrůdách mouky)

Nemusíte pečovat žádné speciální košíčky s kupujícími s každou chorobou. Můžete jednoduše vyměnit problému přísady a pečte některé z produktů mouky bez matic nebo s méně glukózy. U diabetiků můžete použít sladidla jako je sacharin, stevia a mouku s nízkým obsahem lepku.

Proveďte prezentaci domácích koláčů na veletrzích a slavnostních akcích

 1. Postarejte se o různé druhy košíčků

Začněte vařit s několika receptami. Zkuste je z nich nejkrásnější, vizuálně přitažlivější a ochutnejte to nejlepší, co jste kdy zkusili, protože první dávka bude sloužit jako reklamní materiál.

Když je vše připraveno, umístěte je pěkně na stůl a připravte si profesionální vysoce kvalitní snímky, které zprostředkují celkovou atraktivitu vašich kulinářských mistrovských děl.

Nyní máte fotky, abyste ukázali svůj talent a přilákali další zákazníky.

Chutné a neobvykle zdobené košíčky zdobí dětskou dovolenou

Objevte zajímavé, nezapomenutelné jméno a vlastní logo pro vaše pečení. V budoucnu budou vaši košíčky spojovat s tímto jménem, ​​což jim pomůže v budoucnu zapomenout na jméno a rozhodne se, že si zase koupí oblíbenou pochoutku.

Nezapomeňte si na vizitky uvést jméno a logo a upevnit je do krabic nebo balíčků, ve kterých budete balení vaší košíčky.

Dobré balení zaručuje bezpečnost košíčků

 1. Probuďte zvědavost vašich budoucích zákazníků.

Po vyfotografování vašich košíčků obcházíte majitele kaváren a soukromých cukráren (samozřejmě je lepší předem dohodnout schůzku) a pozvat je vyzkoušet své košíčky. Pokud je pečení dostatečně dobré, chtějí degustátoři prodávat tuto pochoutku ve svých zařízeních.

Vždy si s sebou noste vizitky a dejte jim spolu s košíčky. Měly by obsahovat základní informace o vás:

 • Mobilní telefon
 • E-mail
 • Webová stránka (pokud již máte jednu)

V případě, že vás někdo chce kontaktovat, abyste mohli objednávku zadat.

Při hromadných akcích můžete nejen prodat své produkty, ale i najít pravidelné zákazníky

 1. Najděte dobré obaly, abyste si udrželi košíčky.

Při spuštění vašeho podnikání a tam jsou prvními zákazníky, ujistěte se, že cupcakes bude doručena na správném místě zcela neporušené. Pokud prodáváte na svém místě prodeje (obchodě nebo pavilon), je nutné zajistit dostatečné množství krabic a obalů, ve kterých si zákazníci mohou vzít s sebou domů zakoupili košíčky.

Pokud je vaše firma online, budete potřebovat silné zvukové krabice, ve kterých budou vaše košíčky trvale umístěny a doručeny bez poškození zásilky. A nezapomeňte vložit vizitku do krabice s pečením.

Lahodné krásné košíčky získávají srdce milovníků sladkostí

Po spuštění vašeho podnikání a začínají vést soubor karet klientů, budete vědět, chuťové preference pravidelných zákazníků a informace o tom, zda mají nějaké kontraindikace pro potraviny. Ale v každé nové objednávce uveďte přísady, které jsou součástí pečení a krému.

Pamatujte si, že existují přísady obsahující alergeny, které mohou být nebezpečné pro osoby s některými z výše uvedených onemocnění.

Být ve správné pozici prohlásit své domácí podnikání

 1. Prodej hotových výrobků

Nyní, když začnete pečovat obchod (a vydělávat peníze), budete položeni otázka: "Kde mohu prodávat košíčky?".

Máte několik možností a musíte vybrat ten, který je pro vás ten správný. Není třeba vybrat pouze jednu z těchto možností: můžete kombinovat několik, nebo dokonce začít okamžitě prodávat ve všech směrech.

Dříve jsme mluvili o způsobu prodeje produktů offline. Měli byste však mít na paměti, že s ohledem na cenu ingrediencí a část zisku, kterou budete muset dát majiteli kavárny nebo cukrovinky, budete mít velmi malou část příjmu.

Další strategií je přijímat objednávky telefonicky a doručovat je do domu. Můžete uspořádat prezentace vaší pečení na veletrzích, festivalech, slavnostních akcích.

Otevřete svou Facebook stránku a VKontakte nebo na stránce městského portálu, kde pošlete obrázky vašich vdolků, užitečné informace a zajímavé články. Na stránce v sociálních sítích uveďte všechny kontaktní údaje, aby vás potenciální kupci mohli kontaktovat a objednávat e-mailem nebo telefonicky.

Dalším dobrým způsobem, jak říci o vaší "chutné" činnosti, je vytvořit vlastní webové stránky nebo blog, kde budete hovořit o koláčech. Vytvořte malou sekci, kde můžete pozvat všechny zainteresované čtenáře, aby si objednali a vyzkoušeli své krásné koláče.

Kromě místa, kde jste o svém koníčku informovali, můžete vytvořit vlastní internetový obchod. Spokojeni spokojených zákazníků budou nejlepší reklamou pro vaše malé mistrovské díla.

Okouzlující koláče zdobí svatební stůl

A nebojte se zůstat bez zákazníků. Capsacks jsou oblíbené pro prodej na Západě po celá léta a každý rok se popularita této pochoutky rozrůstá. Jsou rádi, že zakázku pro dětské oslavy, narozeniny, firemní večírky, a dokonce i svatby, mnoho novomanželé raději hodně přepychové dortíky namísto jednoho velkého dortu.

Dare, a vy budete vždy uspět!

Pečení chleba jako úspěšného malého podniku, mýtu nebo objektivní skutečnost

Velmi často se v průběhu popisu některých nápadů malých podniků zmíním, že neexistují žádné dogmata nebo 100% pracovní postupy při výběru své vlastní směr, ve stejné době existuje celá řada specifických „majáky“, které vám umožní najít nejvíce úspěšná konkrétně přijatá osoba. Když už mluvíme o takové „majáku“ obrazně je možno rozdělit na subjektivní a objektivní, asi jako první si můžete přečíst zde (tři kroky při výběru myšlenky), ale cílem je ty, které naznačují směr, kterým výhodnější začít podnikat. Jedním z nejdůležitějších parametrů v tomto posouzení, samozřejmě, je úroveň hospodářské soutěže a vyhlídky růstu zvoleného trhu, obvykle říkají „chytit vlnu“, teď pojďme mluvit o jedné z těchto oblastí pro generování nových obchodů.

Chléb a pečivo, samozřejmě, nejsou ničím novým na tuzemském trhu, stejně jako skutečná pečení business postoj je možná jeden z nejstarších forem podnikání ve světě. Na první pohled se vše je tak stará jako svět, a nic zajímavého budovat své vlastní podnikání od nuly, ale jak už to bývá, nejzajímavější se skrývá v detailech, a proto několik slov o současné situaci v Rusku se pečení chleba rostliny, mini pekárny a pečení chleba.

Další náměty na téma produkce si můžete přečíst zde, a zde se zde představí mini výroba.

Prvním faktem je, že asi 90 - 95% pečeného chleba se vyrábí u velkých specializovaných pekáren.

Druhý fakt - Rusko, pokud jde o konzumaci chleba a kultury (hovoříme o frekvenci jeho užívání v každodenní stravě), je na předních pozicích v Evropě.

Třetím faktem je, že politici kladou velký důraz na trh s pekařskými výrobky a pečlivě řídí ceny tzv. Společenských tříd chleba. To vede k dvěma trendům:

 • Za prvé, velcí výrobci v úsilí o ziskovost používají množství technických triků ke snížení výrobních nákladů a v důsledku toho pečený chléb - ne chutné a nepoužitelné.
 • Zadruhé ze stejného důvodu majitelé velkých podniků výrazně zvyšují ceny "vyzvednutí" elitních odrůd chleba, aby přirozeně částečně kompenzovaly nízkou zisku ze sociálních odrůd produktů chleba.

Výsledky této situace jsou poněkud prozaické, ve většině případů chléb není chutný a velmi nákladný. Důvody, proč je tak hodně a ve velké míře chápu všechny zúčastněné strany, ale zároveň, že tato situace poskytuje příležitost pro většinu chytrých malé a střední podniky, což je nejdůležitější právo, aby zvážila svou firmu - malou pekárnu.

Tak utíká 90. v zemi byl boom v mini pekárny, myslím, že ti, kteří jsou trochu starší vzpomíná de facto téměř každý sklep otevřel malou prodejnu na chléb, ale tahle záležitost netrvala dlouho. Pouhých 5 až 6 roků úspěšní hráči se podařilo prozkoumat vyhlídky začali kupovat „osiřelých“ pekáren a vytěsnit zbývající mini pekárny s podnikáním. Na začátku nového století, se situace změnila trochu ve vypalovací podnikání přišel obchodníky v obilí a mouky, že se jedná o dluhu přijatého v oblasti výroby a diverzifikaci podnikání as aktivně podílí na výrobě chleba. Pak všechno šlo podle osvědčeného plánu dalšího rozšíření.

Okamžitě se vrhá na otázku, jestli se nezjistilo, proč by měl být malý podnik vložen do mini pekárny?

Otázkou je správné, jen stál trochu analyzovat situaci v Evropě a podíl Spojených států velkých výrobců představují asi 30-35% trhu, vše ostatní se malé firmy jsou nejznámější západní mini pekárny v domě, jsme se situace obrátila. Je třeba poznamenat, že potenciální poptávka po čerstvě upečeného chleba a chutné ve formátu „pekařské“ je obrovský. Stávkující potvrzení o tom, že nárůst prodeje gruzínské chleba „shoti“, navzdory své určité specifičnosti (ve srovnání s tradičním chlebem), je populární a mini pekárna na jeho výrobu rostou jako houby po dešti. Jaké je to tajemství?

Je to docela jednoduché mezi těmito dvěma segmenty výklenku je prázdná, na jedné straně masová výroba chleba hlavních výrobců na druhé maloobchodní pečení (obvykle sladké) v kavárně, a segment čerstvého chleba z trouby (ve skutečnosti je to velmi populární na Západě) již nečinné to a tam je stejný segment pro mini-pekárna v naší zemi. Zajímavé je, že první mini pekařství na pečení čerstvého chleba se zaměřuje hlavně na sociální odrůdy a v důsledku toho ztratila cenovou válku se sériovou výrobou

Jako závěr dnešní perspektivy pro rozvoj vlastního podnikání je formát mini pekárny, prodej teplého chleba elitních odrůd a nekonvenční pečení. Dnes známá tisíce receptů na pečení chleba, který zaručuje širokou škálu produktů a dostupnosti moderních zařízení pro pekárny může výrazně rozšířit technologické možnosti malé pekárny. Dalším faktorem, který umožňuje hovořit o životaschopnosti a úspěch pečící podnikání je schopnost malých podniků dostat pryč od používání „Advanced“ pečení chleba techniky, které zahrnují použití dezintegrační činidla, emulgátory a další „chemie“. Ve skutečnosti si malá pekařská firma může dovolit, aby pečlivě sledovala uvolňování pečiva a v důsledku toho poskytla režim "od pece k stolu". V tomto případě se výrazně sníží doba skladování hotových výrobků a jejich dodání, což ve skutečnosti značně způsobuje použití takových zařízení velkými výrobci.

A tak na cestě existuje řada významných výhod malé pekárny.

Malá pekařství - výhody:

 • - vysoká mobilita pro výrobu různých odrůd čerstvého pečiva;
 • - široký sortiment pečeného chleba. Kromě toho může malá pekařství dovolit a pracovat s nekonvenčními recepty, například stejným francouzským chlebem bez kvasnic.
 • - malá pekárna má schopnost pečovat opravdu šetrné k životnímu prostředí a hlavní zdravé pečení bez použití konzervačních látek.
 • - poptávka po pekárenských produktech je stabilní, což zaručuje jednotné nakládání kapacit mini-pekárny.

Mini pekárna - nevýhody:

 • - potřeba základního kapitálu. Dokonce i v malých pekárnách není úplný cyklus (existují dva přístupy ke konceptu mini-pekárna o nich v dalším článku, nezapomeňte se přihlásit do blogu o podnikatelských nápadů) vyžaduje zakoupení seznamu zařízení pro pekárny.
 • - poměrně velké plochy jak pro umístění mini pekárny samotné, tak pro samotnou chlebovou prodejnu během výroby. Praxe ukazuje, že ve velkých městech je otevření prodejního místa v samotné výrobě schopno zajistit prodej 70-90% čerstvě upečeného chleba. Menší závislost v malých osadách, ačkoli často v takovém obchodě konkrétně přijde na nákup teplého chleba.
 • - neustálou kontrolu nad jakostí pečených výrobků, jak říkají bez komentáře;
 • - zvýšené požadavky kontrolních orgánů na kvalitu prostor, zařízení pro pečení. Ačkoli je třeba poznamenat, že jakákoli činnost související s potravinami je předmětem pečlivé pozornosti, zda se jedná o výrobu kotletů nebo výrobu pelmeni, všude, kde potřebujete TUU a komunikovat s nimi.

Finanční atraktivita mini pekárny je méně nápadná než ostatní aspekty perspektivou (mluví o obrovský zadržovaná poptávka, relativní jednoduchosti organizace a minimum hospodářské soutěže). Myslím, že není třeba lže, když řeknu, že skutečná úroveň ziskovosti chleba nenajdete na internetu. Odborníci tvrdí, že v kruhu na všech stupních asi 30%, hlavní výrobci „Cry“ a mluví o 3-5%, druhý údaj lze říci, že ziskovost podnikání hned nuceni k nižším cenám. Skutečná zkušenost jedné mini pekárny nemůže sloužit jako objektivní ukazatel situace obecně v celé zemi. V celku, po analýze a komunikaci s vlastníky malé pekárny celkovou ziskovost pečení pekárenských výrobků na malé pekárny ve velkém městě to bylo 40%, zatímco v rozsahu takové výroby zahrnuje pečivo nejen chléb, ale i celou řadu dalších produktů - bagely, vdolky, a tak dále.

Výstup výroby chleba v naší zemi v mini pekárny podnikání jako ziskové a perspektivní pro malou firmu v zemi, ale samotné technologie, jak otevřít mini-pekárna diskutovat v samostatném článku ve stejném zařízení pro analýzu malou pekárnu.