Výroba krmiva pro kočky

Docela nedávno si dokonce představte, že podnikání na zádi koček by bylo směšné. Tento neviditelný trh však již obývali dovozci zboží z jiných zemí. A teprve nedávno začali zahraniční podnikatelé v naší zemi vytvářet své továrny na výrobu potravin pro domácí mazlíčky. To je způsobeno velkou popularitou produktu. Potraviny pro kočky ruské produkce se prakticky neliší ve složení a kvalitě dovážených podobných výrobků.

Naše ocenění:

Zahájení investic 150000 rublů.

Saturace trhu je průměrná.

Složitost zahájení podnikání je 5/10.

Vyráběné krmné produkty pro kočky jsou vyvážené v jejich živinách, snadné použití a, což je nejdůležitější, ušetří čas na péči o zvířata.

Největší podniky vyrábějící krmivo pro kočky a psy se v současné době nacházejí hlavně v centrální oblasti Ruské federace.

Při výrobě smíšených krmiv pro masné domácí zvířata tato společnost viděla zcela nové příležitosti a začala přeorientovat některé své kapacity na potraviny pro chlupaté domácí mazlíčky. To se ukázalo jako velmi výhodné, stejně jako u jiných domácích mazlíčků, ryb, ptáků a hlodavců je poptávka po jídle mnohem nižší.

Většina ruských spotřebitelů raději nakupuje potraviny pro chlupaté hospodářské třídy a v průměru může věnovat až 600 rublů měsíčně. Otevření obchodu s kočičími potravinami je nyní velmi výnosné podnikání. Ale dříve, než uděláte první náklady na zahájení podnikání, musíte přesně určit - jaký bude budoucí produktový rozsah? Koneckonců, jídlo pro domácí zvířata může být jak suché, tak i mokré, může být také připravené v konzervách. Mělo by se také vzít v úvahu, že suchá potravina je široce používána po celém světě. Přesně stejná situace je v Rusku.

Technologie výroby krmiva pro kočky

Moderní podnikatelé používají několik technologií pro výrobu kočičích potravin. Nejběžnějším způsobem je kompaktní suroviny do zrnitého stavu. Nejprve je rozdrcena speciálními drtiči nebo mlýny a pak se pomocí páskového mixéru vše promíchá do homogenní hmoty. Je velmi důležité, aby se míchání provádělo velmi opatrně, pak budou v každém granulu jednotně přítomné všechny jednotky krmení.

Suché potraviny

Nejjednodušší technologií je výroba suchých krmiv pro kočky. Po zhutnění se připravovaná a smíšená směs přivádí do extruderu, kde je počáteční materiál granulován. Pak se pelety přivádí do sušícího zařízení, kde sušení pokračuje po dobu 20 minut. Je velmi důležité, aby byla v sušičce dodržena striktně specifikovaná teplota, jinak by granule mohly být buď příliš křehké a suché nebo nadměrně vlhké.

Konečná operace přípravy suchých krmiv pro kočky jej po sušení, zasklení a balení ochlazuje.

Mokré krmivo

Je-li výroba zaměřena na mokré krmivo, pak jsou technologie podobné v mnoha ohledech. Zde je pouze teplota v extrudéru udržována mnohem nižší než při výrobě suchých granulí. Obohacené vlhkostí a zadržením porézní struktury vyžadují granule již další skladovací podmínky. Aby se zabránilo tvorbě plísní ve složení vlhkých směsí, zavádějí se přísady inhibitorů zvláštního složení. Kromě toho je balení krmných pelet vyrobeno v nádobě, která má těsnost a udržuje vlhkost.

Konzervované krmivo

Krmiva typu konzervy obvykle obsahují velké množství masové složky a technologie jejich výroby je zcela odlišná. Míchání složek probíhá již v mísiči, kde teplota postupně stoupá před aktivací transformačního procesu škrobu do želatinové hmoty. Pak je směs stále horko zabalena do plechovek, které byly předtím ošetřeny párou. Pak jsou uzavřené plechovky uloženy ve speciálním sterilizátoru, kde jsou zničeny všechny bakterie, které jsou nebezpečné pro domácí zvířata. A až po ochlazení jsou hotové výrobky zaslány do skladu.

Klasifikace kočičích potravin

Výrobci vyrábějí krmivo pro domácí zvířata s různým nutričním a jiným obsahem. Pro objednávání komerčních produktů byly zavedeny třídy krmiv pro kočky. Zdá se, že všechny výrobky jsou krásně zabalené, dobře propagovány v médiích, kočky a kočky jsou s nimi velmi potěšeny. A přesto se krmivo výrazně liší od sebe.

Za tímto účelem byla zavedena zvláštní klasifikace produktů:

 • ekonomická třída;
 • prémiová třída;
 • super prémiová třída;
 • třídní holistické.

Produkty ekonomické třídy jsou nejlevnější a jejich hlavním účelem je potlačit pocity hladu zvířat. Pokud jde o maso, nemůžeme říci, jaké látky vyžadují kočka a kočka v těchto produktech. K zbožím ekonomické třídy patří reklamní značky "Meow", "Kitikat" a "Darling". Krmivo komerčních tříd se prakticky neliší od ekonomické třídy, s výjimkou živějších balíčků a více trvalé reklamy v médiích. Produkty této třídy jsou nežádoucí používat jako hlavní potravu pro vašeho domácího mazlíčka. Koneckonců v nich prakticky neexistuje žádná proteinová složka, kvalita použitých surovin je velmi nízká, nutriční hodnota je zanedbatelná. Při nepřetržitém přiřazování tohoto produktu je možné utrpět velké škody na zdraví zvířete.

Výroba krmiv pro kočky špičkové kvality již zahrnuje použití přírodního masa, přestože většina složení je vedlejšími produkty. Cena produktu této třídy se mírně liší od ekonomické třídy, ale její kvalita je již mnohem vyšší. Neexistuje žádné nebezpečí pro zvířata tohoto druhu potravin není, je výživná a denní spotřeba je mnohem nižší.

Prvotřídní třída zahrnuje značky Royal Canin, Hills, Matisse, Eukanuba, Bozita a další. Ale i zde jsou produkty zcela odlišné nutriční hodnoty. Například Royal Canin je často označován jako super prémie, protože tento produkt má vyšší kvalitu a výroba kočičích potravin v Rusku tohoto typu je zvládnutá jako jedna z prvních.

Ti milovníci koček, kteří nemají finanční potíže, se mohou rozhodnout pro svou oblíbenou a špičkovou výživu. Koneckonců je vyrobena pouze z kvalitních surovin, dokonale vyvážená a neobsahuje škodlivé chemikálie. K výrobkům této třídy patří společnost Pro Nature Holistic, Bosch SANABELLE, Arden Grange a další.

Doporučujeme tyto články:

Zařízení pro výrobu krmiva pro kočky

Chcete-li organizovat výrobu přírodních krmiv pro kočky, budete potřebovat různá zařízení. Je široce dostupná pro prodej, jak od tuzemských výrobců, tak od dovážené třídy. K nákupu zařízení pro výrobu kočičích potravin stačí pouze navštívit internetové stránky dodavatelů tohoto zařízení a udělat správnou volbu.

Pro výrobu suchých a vlhkých kočičích potravin je třeba:

 • drtiče surovin;
 • hnětače;
 • extruderové stroje;
 • vzduchové dopravníky;
 • skříňky-sušičky;
 • bubny na aromatizaci;
 • zařízení pro balení hotového výrobku.

Linka pro výrobu kočičích potravin, která zahrnuje všechna uvedená zařízení, nyní stojí asi 1 milion a 500 tisíc rublů. Recyklace dehydrovaných surovin, na výstupu připraví granule marketingového druhu. Když je výrobek nakonec připraven, je vystaven konečné fázi - balení v původním obalu.

Pokud porovnáme potraviny pro kočky s lidskou stravou, pak kočková výživa nemá takovou chuť, která je nám známa kvůli velkému množství soli a koření.

Obvykle je krmné zařízení pro kočky zahrnuto ve velkém krmiváři nebo v komplexu na zpracování masa jako menší pododdělení. V tomto případě dosahuje největšího zisku s využitím převážně odpadu nebo nevyžádané složky hlavní výroby. Vzhledem k obrovské popularitě krmiv pro kočky na moderním komoditním trhu je doba návratnosti investic do výroby kočičích potravin asi rok.

Jak otevřít výrobu přírodních potravin pro psy a kočky

Když provádím různé studie, často si vzpomínám na monolog "Je tu spousta Horatiova přítele, o čem náš moudrý člověk nesní," zejména když otevřu prázdné výklenky pro podnikání přímo pod nosem. Ve skutečnosti to všechno začalo přípravou na výrobu výroby krmných smíšených a extrudovaných krmiv. Postupně se dostávám k věci, zjistil jsem, že tytéž extrudery se používají nejen k přípravě jídla pro prasata, drůbež a dobytek, ale i ke změně mute formula "nýt" krmení pro psy.

Samozřejmě, pokud je takové jídlo dobré nebo špatné, je sporný problém. Po malém studiu jsem byl překvapen, když jsem zjistil, že suché jídlo je dobré (dobře, nebo téměř), ale jejich konstantní použití u psů a koček se nedoporučuje. Četl jsem spoustu informací a debat o této problematice, ale osobně pro mě bylo "bodem" skutečnost, že většina (ne-li všichni) specializovaných školek na vysoké úrovni se prakticky nepoužívají pro pěstování suchých potravin. Souhlaste, kdo nejlépe ví, "co je dobré a co není příliš," ten, kdo si na to vydělává peníze. Myslím si, že bude obtížné takové prohlášení napadnout. Pak se otázka probouzí a co krmí své domácí mazlíčky? A krmí psy a kočky přírodní kousky s minerálními a vitamínovými doplňky. Dále jsou dodávány malými specializovanými firmami a malými dílnami, které se zabývají výrobou. Nicméně je extrémně obtížné najít takový výrobek v obchodech, protože banální důvod pro takové malé výrobce v celé zemi je málo. Není to nápad vytvořit vlastní podnik?

Proč je produkce přírodních krmiv pro kočky a psy úspěšná?

 • První - jak to nezní jako paradoxní, ale skutečné náklady na přirozené potraviny, po řetězci:

mini shop - obchod - kupující

2krát nižší než suché podávání. Proč se to děje? Vše je jednoduché, cena za výrobu suchého krmiva je vyšší, a to díky energetické náročnosti samotného výrobního cyklu, plus náklady na dopravu a marketing, údržbu velkého závodu, marže zprostředkovatelů. Malá produkce má vyšší náklady na suroviny, ale zbytek článků prakticky neexistuje a na výstupu máme levnější výrobky.

Mimochodem, pokud máte sílu a hlavní přání, pak publikovat článek s výrobním nákladům přirozené potravy, ale už v první fázi dospěl k závěru, že pokud jsme si stanovili cenu zboží podobné suché krmivo, které lze použít k výrobě nejen maso z druhé kategorie, ale i první ( mechanický kolaps). Co se používá pro vaření klobás a jiných masných výrobků.

 • Za druhé, lidé, kteří jsou závislí na svých mazlících (tzv. "Psi" a "kotatniki") tráví i velmi slušné peníze na údržbu svých mazlíčků. Marketingové studie velkých výrobců suchých psích krmiv navíc ukázaly, že poptávka po jejich produktech je stabilní a nezávislá na finančních, ekonomických a dokonce i politických krizích. A skutečně ovlivňující faktory na vyžádání jsou opravdu radikální povahy, nechci je vyzpovídat, mohu jen říct, že pokud se to stane, pak se podnikání obecně nebude muset diskutovat.

Ale poptávka je nejen stabilní a neelastická. Trend směrem k "zdravému" způsobu života mazlíků je docela reálný, což ve skutečnosti dává obrovské výhody přírodním krmivům. Z této pozice bude mít mini-shop stabilní poptávku, a tím i stabilní zisk po celý rok, bez ohledu na finanční vítr a hospodářské bouře.

jistě zní legračně, ale upřímně, psí kadeřnictví, šicí dílny pro psy a podobně zní ještě více absurdní, nicméně, to je všechno skutečné.

 • Za třetí - organizace produkce přírodních psích a krmných krmiv je velmi jednoduchá a nevyžaduje velké finanční investice. Upřímně řečeno, tato firma může být nazývána myšlenkou s minimálními investicemi.

Jak uspořádat mini-dílnu pro výrobu přírodních krmiv pro domácí zvířata?

Ve skutečnosti jsou všechny hlavní technologické nuance organizace takové výroby obdobné jako vytvoření dílny pro výrobu polotovarů z masa, které jsem popsal v článku o zařízeních na výrobu krevet. Nebudou opakovat, měli bychom raději mluvit o vlastnostech.

Po nákupu vybavení a uspořádání obchodu je potřeba recept a TU (technické podmínky) pro výrobu některých druhů krmiva. Zvláště malé kapacity umožňují mobilitu a zahájit výrobu široké škály výrobků. Kde si vzít recept?

Optimální přitažlivost pro specializované veterinární ústavy, mohou snadno rozdělit obrovské množství různých odrůd krmiv. Ale moje rada po obdržení "vědeckých" údajů od specializovaných agentur, kontaktuje školky a tudíž "zabije dva ptáky jedním kamenem". Na jedné straně budou moci poskytnout doporučení z praktického hlediska, což je lepší pro psy nebo kočky, na druhé straně úzká spolupráce umožní v budoucnu získat velkoobchodního klienta.

Co se týče schválení specifikací, vše je trochu komplikovanější, jednak to může být provedeno nezávisle, postup je zcela jasný. Je pravda, že tato metoda bude trvat spoustu času, na druhou stranu se můžete obrátit na specializované právnické firmy, které udělají rychle, ale určitě dražší. Tento postup však nutně musí projít.

Posledním krokem je vytvoření prodeje. Je zřejmé, že většina psy a kočky proudit specializovaných obchodů a to je problém tyto výstupy nemají chladicí zařízení pro skladování zemního krmiv. Koupit a „distribuovat“ Toto zařízení je velmi drahé, ale koupit na vlastní pěst, že je nepravděpodobné, že bude možné vyřešit. Jedinou cestou venku je prodávat prostřednictvím běžných obchodů, mají takové vybavení přesně. Taková implementace však bude vyžadovat, abyste investovali do místní reklamy.

Abych byl upřímný, obchodní myšlenka na výrobu přírodních krmiv pro psy je jedním z mála, který vyžaduje "masivní" reklamní společnost, která používá místní noviny, časopisy a dokonce i televizi. Současně se tyto investice do reklamy také rychle "odlomí".

V tomto nastavení bodů, stále v plánech je zveřejnění plnohodnotného podnikatelského plánu pro tuto oblast, otázky mohou zde ptát v komentářích nebo ve skupině na VK, nezapomeňte se přihlásit na stránky a připojit se k naší skupině.

Výroba krmiva pro malé domácí zvířata

Mnoho rodin začíná v jejich domě chlupaté kamarády - kočky, psi, ptáci, hlodavci, kteří potřebují řádnou péči a výživu. Pokud nemáte problémy s odchodem, pak vzniká otázka s jídlem: připravujete si jídlo sám nebo koupíte? Ve většině případů majitelé upřednostňují hotové konzervy, brikety nebo suché porce, aby nedošlo k ztrátě času při přípravě. Proto je poptávka po krmivu pro domácí zvířata vždy aktuální, což otevírá vyhlídky mladých podnikatelů. Na první pohled se zdá, že tato výplň je naplněna dováženými výrobky. Se správným přístupem a pečlivou analýzou se obchodní myšlenka výroby krmiv pro zvířata může stát výnosným podnikem. Podívejme se podrobněji na tuto oblast podnikání.

Analýza je primárně

Nový obchod bude úspěšný, pokud bude segmentová analýza hluboká. Navzdory skutečnosti, že poptávka po jídle pro kočky a psy je vždy, majitelé nechtějí riskovat zdraví zvířete a raději berou výrobky známých značek. Pokud je populace velká nebo středně velká, má specializované prodejny a nákupní střediska, kde je krmivo zastoupeno v širokém rozsahu. Ve vzdálených lokalitách z velkých měst je rozsah mírnější a ceny mohou být vyšší kvůli omezené konkurenci.

Je-li výběr malý a ceny nejsou k dispozici všem chovatelům psů nebo koček, existuje šance na úspěšný prodej krmiv pro zvířata pro vlastní produkci.

 1. Cena výrobku bude levnější, což přitahuje určitou kategorii spotřebitelů.
 2. Možnost nákupu jídla pro distribuci hmotnosti může být pro mnoho lidí, protože plemena jsou odlišná a norma krmení je vhodná.

Někteří majitelé nakupují jídlo pro budoucí použití, existují však lidé, kteří si to nemohou dovolit a koupit malý balíček pro domácí zvíře.

Ve stejné fázi určit rozsah své produkce:

 • Suché potraviny.
 • Konzervy.
 • Kousky masa, ryb, zeleniny v želé.
 • Ekonomická třída.
 • Standardní.
 • Premium.
 • Elite.

Odpovědi na tyto otázky určují další taktiky budování podniku.

Velký komplex nebo mini obchod

Odbytové prostory pro prodej krmiv jsou plněny dováženými produkty. Domácí zboží je méně obvyklé, i když cena je mnohem nižší. Realizace podnikatelského nápadu pro výrobu potravin pro kočky a psy je možná ve dvou verzích:

 • Ve velkém měřítku - spuštění rozsáhlého komplexu s denním plánem až 10 tun produktů nebo více.
 • Malý obchod, který vyrábí asi 1 tunu výrobků denně.

První možnost je možná, pokud je k dispozici 15-20 milionů zdarma, aby byla velká budova vybavena moderními výrobními linkami a byly nalezeny prodejní kanály. Je výhodné, aby podnikatel začal s mini-obchodem, který může být provozován s kapsičkou 1,5-2 milionů rublů nebo jeho vlastními prostory.

Můžete přilákat investora. Malá výroba nám umožní studovat trh, získat zákazníky. Nikdy není příliš pozdě na to, aby se zvýšily objemy.

Příprava na otevření

Není-li status podnikatele žádným způsobem registrován, je nutné postoupit řízení do místní daňové inspekce.

 • Majitel podniku je jeden - registrujeme IP.
 • Jsou partneři, investoři - registrujeme LLC.

V klasifikátoru OKVED vybereme kód činnosti 10.92 - "Výroba hotových krmiv pro domácí zvířata". Před předkládáním dokumentů k registraci je nutné vybrat receptury krmiv a určit specifikace (technické podmínky), které je nutné dodržovat při výrobě.

No, pokud je recept jedinečný. To přiláká pozornost spotřebitele, pokud je kompozice ideální a vyvážená. Recept a technické specifikace musí být odpovídajícím způsobem schváleny. Je lepší zapojit odborníky - veterináře a právníka.

Místnost by neměla být blízko. Aby bylo možné uvést kompaktní zařízení pro výrobu suchého (extrudovaného) krmiva, skladovacích prostorů a místností pro personál, je zapotřebí plocha nejméně 200 metrů čtverečních. m. V zimě musí být voda, elektřina, dobré větrání, topení. Budova je možné před podáním žádosti o registraci zakoupit nebo pronajmout.

Nezapomeňte formalizovat stav zaměstnavatele a zaregistrovat se ve fondech. Bez najatých zaměstnanců, aby se vyrovnali s fázemi výroby krmiv pro domácí zvířata, nebude fungovat ani v malém obchodě.

Není nutné vypořádat se s označením a balením v prvním roce zahájení výroby. To jsou dodatečné náklady. Ale stojí za to přemýšlet o propagaci a propagaci svých produktů. Webové stránky vytváříme a propagujeme na internetu. Můžete uzavřít vzájemně výhodnou dohodu se soukromým veterinárním lékařem nebo kliniky, která doporučuje váš produkt vašim klientům.

Strana materiálu

Dokonce i malá výroba nemůže dělat bez speciálních strojů a zařízení. Krmivo pro domácí mazlíčky je vyrobeno z odpadového masa a rybářského průmyslu nebo celých potravin, pokud jsou hotové potraviny zaměřeny na mazlíčky elitních plemen. Nejvýnosnější je výroba suché potravy. Pro dílnu budete potřebovat:

 1. Váhy pro vážení složek v správném poměru.
 2. Drtič na mletí složek.
 3. Chan nebo velkou nádobu a směšovač pro míchání výrobků.
 4. Extrudér - stroj, který vám umožňuje vytvářet výslednou hmotnost v dávkách, kusů. Má různé přílohy.
 5. Pece pro tepelné zpracování polotovarů, které odstraňují přebytečnou vlhkost a činí krmivo vhodné pro výživu zvířat a dlouhodobé skladování.
 6. Stroj na balení hotových výrobků.

Náklady na zařízení závisí na kapacitě a výrobcích. Existuje možnost šetřit peníze, pokud kupujete použité stroje, ale existuje nebezpečí, že dojde k zbytečným nákladům a prostojům, pokud se zařízení začne rozbít. Rozsah nákladů se pohybuje od 800 000 rublů a více. Zohledňujeme náklady na suroviny, které hrají důležitou roli při tvorbě rozpočtu.

Návrat k výrobě krmiv pro kočky a psy je v rozmezí 12-18 měsíců, pokud je prodej produktů úspěšný a nové žádosti jsou neustále přijímány. Ziskovost závisí na přirážce a je 25-30%.

Nakonec,

Nika pro výrobu krmiv pro zvířata je většinou obsazena dovozními značkami, které stanovují vysoké ceny. Proto krmení připravená krmení není k dispozici všem chovatelům koček a psů. Poptávka po kvalitním krmivu za přijatelnou cenu je vždy k dispozici, což dává šanci domácím podnikatelům, aby se stali méně populárními na trhu zboží pro domácí zvířata a vybudovali solidní kapitál.

V první fázi je žádoucí najít zkušeného veterináře, který pomůže vytvořit jedinečný recept z dostupných domácích produktů. Pokud jsou chlupaté domácí mazlíčky jako potraviny, majitelé si je koupí, přestože je výrobce málo znám.

Ve zvířecím světě: jak vydělat na produkci psů a koček

IT nástroje používané v projektu Hati

 • WebConsult
 • Telegram
 • Instagram
 • Facebook
 • WhatsApp

Majitelé domácích zvířat jsou divákům, kteří nemají peníze pro své domácí mazlíčky, a proto podnikatel Andrei Puškin, který úspěšně spustil hotelový řetězec pro kočky před několika lety, si myslel. A v roce 2018 uvedl na trh nový produkt - krmiva pro kočky a psy ze surového masa Hati, počítá s vysokou poptávkou. Ale vzrušení ještě nebylo pozorováno a podnikatel musí vynaložit velké úsilí na prodej. O tom, jak je uspořádána výroba přírodních potravin pro domácí zvířata, byl portál Biz360.ru řešen zakladatelem firmy Hati Andrei Puškin.

Andrei Pushkin, 35 let, podnikatel z Moskvy, zakladatel společnosti pro výrobu přírodních potravin pro zvířata Hati. Vystudoval ekonomickou fakultu Moskevské státní univerzity, poté pracoval jako finanční analytik v Holdingových regionech, poté ve státním podniku Rosatom. V roce 2014 otevřel hotel pro zvířata Sir Koth V centru Moskvy, která se rozrostla do sítě čtyř institucí. Projekt Hati byl zahájen v roce 2018.

V roce 2014 zahájil Andrei Puškin, který před sedmi roky působil jako finanční analytik, svůj vlastní vlastní obchodní projekt - hotel pro zvířata "Sir Kot". K tomu byl zatlačen touhou po sebevědomí a lásce ke zvířatům.

"V kanceláři mi chyběla složitá úloha, kterou bych mohl provést" od "a" předtím ". Tam jste zuby ve velkém a vůbec nezávislém celku. V "Sir Kote" mě otepluje duše, kterou jsem přišla sami a tento projekt jsem sám. Ačkoli někteří říkali - no, muž opustil Rosatom, aby mohl studovat kočky, "vzpomíná Andrei.

Tento obchod se úspěšně rozvíjí, dnes je "Sir Cat" síť čtyř hotelů v Moskvě. Ale v roce 2018 chtěl Andrew realizovat nějaký nový projekt z jiné oblasti. "Když jsem se ve zvířecím světě neustále otáčela, myšlenky nechtěly touto cestou nechat. V hotelech pro zvířata jsem viděl, že někteří majitelé přinesli surové maso pro své kočky. A přemýšlel jsem o vytvoření přírodních potravin pro zvířata, "- říká Andrei Puškin.

Dalším důvodem, proč se obrátil na toto místo, byl pes plemene Chihuahua, který často navštěvuje Andrey. Vždy jedla konzervované pokrmy. Podnikatel se v určitém okamžiku zamyslel nad tím, proč lidé považují za normální krmení svých zvířat konzervy, zatímco oni jedli co nejvíce čerstvých potravin. A proč při výběru produktů pro sebe, lidé se dívají na datum vypršení platnosti, ale nečiní tak s jídlem pro své domácí mazlíčky?

Andrew si myslel, že pravidla zdravé výživy, která lidé platí pro sebe, je třeba aplikovat na domácí zvířata. Potřebujete jídlo, které se stane alternativou hotových krmiv průmyslové produkce.

Andrej doufal, že potraviny z přírodního syrového masa budou poptávka mezi majiteli psů a koček v Moskvě. Proto jsem se rozhodla zahájit výrobu takových potravin - a založil projekt Hati.

Při vývoji jeho produktů - klobásy v polyamidové skořápce surového masa a drobů (existují možnosti s přidáním zeleniny a obilovin) - Andrei Puškin se spoléhal na požadavky na krmivo existující v Evropě a USA. Spolu s ruskými veterinárními lékaři vypracoval projektový tým formulaci a poměr složek.

Poté bylo nutné rozhodnout o tom, s jakým balíčkem se krmivo vyrábí: prodávat surové maso v kusech, ve formě nugetů nebo klobás. Při vyřizování každé možnosti se myšlenka s klobásami zdala nejoptimálnější.

"Určení formy uvolnění bylo důležité iv investiční fázi za účelem nákupu vhodného vybavení. Změní-li to později, bude pozdě. Museli jsme převzít zodpovědnost, ačkoli jsme nevěděli, zda naši zákazníci chtějí formát klobásy, "říká Andrei Puškin.

Potřebné vybavení bylo zakoupeno v Bělorusku. Ale projektový tým musel trpět s tím, než bylo možné vyrobit klobásy správné hmotnosti.

"Zařízení přišlo tak brilantní a krásné a my jsme se nejprve na něj podívali jako ovce na nové bráně. Nevěděla, co s tím dělat. Zatímco připravovali zařízení a vyrobili první experimentální šarže, používali asi 100 kilogramů surovin, "říká podnikatel.

Všechny klobásy v prvních šaržích měly různé hmotnosti. V souladu s normou GOST pro výrobu potravin pro domácí zvířata by odchylka hmotnosti každého produktu neměla být vyšší než 1%. Zde byly získány některé klobásy o hmotnosti 90 gramů - 120 gramů.

"Podíval jsem se na to všechno a nebylo to dobré pro mě. Dosud jsme neměli čas přemýšlet o prodeji, ale již jsme se s produkcí postavili na hraní. Přestože cestovní pas pro zařízení měl dát chybu do 1%, "- připomíná Andrei.

Oprava situace byla možná po volání na výrobce. Její zástupci vysvětlili, že je nutné provést některé změny v konstrukci "stříkačky", která krmí maso do obalu. Když se to stalo, začaly se vyrábět klobásy správné hmotnosti.

Andrej zpočátku nabídl volné produkty pro testování svým přátelům a známým, kteří mají domácí zvířata. Požádal je, aby upřímně zhodnotili krmivo. Odpověď byla pozitivní, ale díky zpětné vazbě došlo k řadě změn. Přešli z 7-vrstvého pláště na dvouvrstvý plášť a snížili průměr klobás od 45 do 32 milimetrů. Výsledkem je rychlejší zmrazení produktu v komůrce s mrznoucím nárazem (30 minut), rychlejší rozmražení v domě klienta a snadnější vyjmutí z obalu.

Pro produkci představovaly asi 3 měsíce hledáme vhodné prostory, jako u masných krámů, existují určité požadavky (například přítomnost výplachy v podlaze, Dlažba a stěn až dva metry, elektrickým výkonem 50 kW, atd.) Andrej Puškin prohlédl pouze připravené prostory, aby se na začátku neztrácel opravy. Potřebný obchod byl nalezen v moskevské oblasti Koroleva.

Hodně času uplynulo a výběr dodavatelů. Projekt HatiFood nebyl vhodný pro soukromé obchodníky, kteří nabízejí nakupovat maso v malých množstvích. V tomto případě by bylo nezbytné samostatně organizovat proces porážky pro získání veterinárního osvědčení, nebo to bez něj. Proto hledali pouze velké a spolehlivé dodavatele, jejichž maso je doprovázeno potřebnými dokumenty. Zakladatel Hati vybral pouze ty farmy, které nepoužívají antibiotika a růstové stimulátory.

Přestože domácí zvířata, která jsou dravci, mají přirozené ochranné mechanismy proti škodlivým mikroorganismům, každá šarže produktů je odeslána do laboratoře pro studii - pro přítomnost patogenních mikroorganismů. Výsledkem bylo, že pro nalezení spolehlivých dodavatelů bylo nutno nahradit několik desítek podniků. "Ti, s nimiž pracujeme, hledají pokus a omyl," dodává Andrei.

Pro výrobu produktů Hati se používá celé tělo zvířete. Nestříkejte, což již není vhodné pro vaření pro lidi, ale pro všechny části jatečně upraveného těla. Tímto prvním projektovým řezníkem se nemohl smířit.

"Byl vyděšený. Jak se má používat krmivo pro svíčkovou? On dlouho nesouhlasil se skutečností, že maso by nemělo být slané a pepřované, že není nutné přidávat vodu, aby se dosáhla hmotnostní elasticita. Navrhl přidat paprsek, který psi nemohou jíst. Nakonec jsme nepracovali společně. Tento muž nedal odpočinek, že krmíme psy s dobrým masem, "- říká Andrei Puškin.

V důsledku toho se na toto místo vzal další řezník, který současně položil podobné otázky, ale přesto se mu podařilo překonat dosavadní odborné zvyky a nyní jasně sleduje recept přípravy.

Klobásy Hati jsou vyrobeny z kuřecího, hovězího, krůtího a králíka. Ve složení se přidávají vedlejší produkty první kategorie av některých odrůdách celá zelenina. V produkci se nepoužívají barviva, příchutě, konzervační látky, lepek, obiloviny a syntetické přísady.

Jedna šarže je nutná pro výrobu jedné dávky. Zpočátku řezník odstraňuje maso z kostí těla. Pak se nakrájí maso a vedlejší produkty a poté se smíchají s ostatními složkami. Poté je výrobek stlačen (zabalen) do pouzdra, upnutý svorkami a vstupuje do komory pro mrazuvzdornost. Proces balení 200 kg výrobku trvá asi 3-4 hodiny.

Jídlo z Hati je uloženo v mrazácích. Krmení zvířete musí být předem rozmrazené a vloženo do misky bez obalu.

Nyní Hati klobásy z kuřecího masa stály 49 rublů na 100 gramů, Turecko - 59 rublů, hovězího 79 rublů, králíka - 99 rublů.

Někteří kupující se znovu ptají, zda se vyskytne chyba. "Jsou překvapeni, že tato cena je 100 gramů, ne za kilogram. Ale hovězí maso této kvality nesmí stát 79 rublů na kilogram. Dokonce i sady pro psy, které jsou "neformátované" pro lidskou spotřebu, jsou dražší, "- vede výpočet Andrewa.

Někteří kupci porovnávají náklady na krmiva od společnosti Hati na náklady na konzervované maso a suché krmiva průmyslové produkce. Jsou levnější než výrobky vyráběné podnikem Andrei Pushkin. „Ale na zádi nebo bez masa (používá se masokostní moučka, hydrolyzované živočišné bílkoviny), nebo jíst maso kvality“ pes „který je šlachovitý ořezávání řízek nádivkou a všechny věci, které nemohou být prodány v syrové podobě určených k lidské spotřebě“, - vysvětluje.

Po zahájení projektu byla hlavní stránkou prodeje produktů Hati projektová stránka. Nyní při objednávce z 2500 rublů je doručení v Moskvě zdarma. Pokud je objednávka pro menší částku, pak bude dodávka stojí 189 rublů.

V průběhu času se začalo přenášet více nákupů sociálních sítí. Projekt má stránky téměř ve všech sociálních sítích, ale Instagram se ukázal jako nejprodávanější. Zakladatel Hati navrhuje, že je to kvůli skutečnosti, že zde potenciální kupující vidí skutečnou zpětnou vazbu od jiných kupujících. Takže je pro něj snazší rozhodnout se o koupi nového produktu. Aby se zvýšil počet prodejů prostřednictvím sociálních sítí, očekává se, že v nich zvýší aktivitu, především ve společnosti VKontakte.

Projekt spolupracuje s internetovým obchodem MoscowFresh, který nakupuje produkty Hati a poté je nezávisle provádí. Nyní je plánováno zvládnutí offline prodeje: již byla podepsána smlouva s jedním domácím obchodem, jednání probíhají s jiným.

"My jsme našli mrazničky v obchodě, abychom jedli Hati a uviděli, jak jde prodej. Pro nás je to nová ekonomika (musíte překonat náklady na mrazák) a nový kanál. Zatímco takové zkušenosti nemáme, "- říká Andrew.

Hati spolupracuje s chovateli - jsou to úřady pro ty, kteří od nich kupují psy nebo kočky. Proto jsou poslouchány jejich doporučení pro výběr krmiv pro domácí zvířata. "Jsou někdy ještě důvěryhodnější než veterináři. Můžeme motivovat chovatele, aby s námi spolupracovali s jednorázovou platbou za přitahované zákazníky nebo s určitým procentním podílem prodeje. Takový prodejní kanál se ukazuje dobře, ale problémem je, že chovatelé, kteří vědí, jak prodávat, a co je nejdůležitější - jsou schopni to udělat v sociálních sítích, "- shrnuje Andrei Puškin.

Nejčastěji je krmivo Hati koupeno majiteli malých psů. Krmení velkých psů s takovým jídlem pro jejich majitele je příliš nákladné. Levnější příprava kaše, ve které se přidá trochu masa. Nyní kupci projektu jsou pouze obyvatelé Moskvy a Moskva.

Andrei Puškin říká, že jeho první projekt, "cat cat" zoo, se rychle stal populárním. A přilákat zákazníky k němu a týmu tohoto projektu téměř nemuseli vynaložit úsilí. Andrej očekával, že to bude v případě Hatiho.

"Předpokládali jsme, že nyní nabídneme na trh nový produkt - přírodní potravu pro zvířata a okamžitě se z nás odtrhne rukama. Byla to naše chyba, samozřejmě tím, že jsme prostě zapnuli reklamu, nic se nestane. Každý kupující musí "doprovázet", - říká Pushkin.

Mnoho se bojí přejít na přírodní jídlo kvůli obavám, že surové maso může obsahovat parazity. Jiní zastaví nepříjemnost - nutnost uchovávat jídlo v lednici a odmrazovat.

"Existují dva případy, kdy dochází k prodeji, jako by" bez našeho úsilí ". Zvířata nejí jídlo dobře a majitel je nucen neustále měnit krmivo a nakonec nás najde. Nebo majitel už krmí své domácí zvíře surové potraviny, a my jsme jen pro ně a ušetřit čas, "- říká Andrei Puškin.

Za prvé, jejich stránky na sociálních sítích Hati týmu bylo stejné jako týmové síti Zoogostinitsa „Sir Cat“ - zveřejnila vtipné obrázky, ale nepsal o vlastnostech svých výrobků a ne vždy reagoval pohotově na připomínky.

"Mysleli jsme si, že zveřejníme nádhernou fotografii masa a všechno by létalo z hlediska prodeje. Jsme zvyklí na "Sir Kot", že lidé odpovídají v komentářích k našim příspěvkům a my "spíme". Nyní v Hati okamžitě odpoví na komentáře, jakmile se objeví. Zdá se být zřejmé, že by to mělo být, ale pro nás to bylo otevření, "- vysvětluje Puškin.

Zakladatel projektu Hati investoval asi 8 milionů rublů. Pro rychlejší návratnost plánuje v blízké budoucnosti spustit nové produkty - sušenky z přírodního masa. Ve svém složení budou stejné jako klobásy. Chcete-li je vyrobit, budete si muset koupit troubu, ve které budou pečeny a sušeny.

Další novinkou v této oblasti je studené psy. Pro jeho přípravu budou používat kosti, ze kterých bude nakrájeno maso pro klobásy Hati. Nyní jsou tyto kosti vyhozeny a při výrobě holod se stanou přísadou pro ně a nebudou plýtvat.

"Zatímco hovoříme o časovém období návratnosti. V poslední době existujeme a pouze studujeme trh. Chcete-li dosáhnout nuly, musíme růst z hlediska prodeje alespoň jednou za šest. A budeme se snažit dosáhnout tohoto čísla do konce roku, "cituje Andrei Pushkin.

Podnikatelský nápad: Výroba krmiv pro psy a kočky

Krmivo pro domácí zvířata má ziskovost okolo 20%. Například na ukrajinském trhu je zastoupen pouze jeden velký výrobce, kvůli němuž konkurence není tak velká a vy jste to, kdo dokáže přeložit tento podnikatelský nápad do reality a s jistotou se ocitne v této oblasti.

Ukrajinci každoročně vynakládají asi 300 milionů dolarů na jídlo pro domácí zvířata. Abyste mohli posoudit vyhlídky tohoto druhu podnikání, dáme několik statistik. V Rusku se cena tohoto druhu zboží pohybuje kolem 1 miliardy dolarů. V Polsku je situace přibližně stejná, přestože je počet obyvatel několikrát menší. A ve Spojených státech je krmivo pro domácí zvířata čtvrtým největším, pokud jde o spotřebu, a lidé tráví více než 11 miliard dolarů na ně!

Ziskovost výroby krmiv pro zvířata v zájmovém chovu se odhaduje na 20%. Ale zatím je na domácím trhu zastoupen pouze jeden velký výrobce, což dává malým společnostem výbornou šanci získat v této výhradní pozici.

Na základě těchto statistik lze rozhodnout, že kvůli nízké úrovni nákladů našich krajanů není výhodné podnikat při výrobě krmiva pro zvířata v zájmovém chovu. Je však důležité vzít v úvahu, že tento podnik nemáme déle než 20 let, zatímco ve vyspělých zemích Evropy a USA se tyto výrobky prodávají již více než 150 let. Chceme si povšimnout, že podle analytiků Euromonitor International, ukrajinského domácím zbožím se považuje za rychle rostoucí.

Vrátíme se k statistikám trochu a dáme ještě pár čísel.
Hlavní dovozci krmiv pro kočky a psy na Ukrajině jsou:

Bělorusko také vyváží krmivo do Běloruska (43%), Ruské federace (27%), Moldavska (19%), Slovenska (10%) a pouze 1% do jiných zemí.

Jak jsme již napsali dříve, na Ukrajině v současné době existuje pouze jeden výrobce - společnost "Cormotech" (obchodní značky "Meau!", "Gav!" A "Klub 4 tlapky"). Podle výrobců je výroba této společnosti vyráběna ve dvou závodech a plně vyhovuje evropským standardům kvality. I přes to, že mezinárodní výrobci jsou vůdci na ukrajinském trhu. Tato společnost Mars a Nestle, známý pet milenci od značky Pedigree, Petfoods, Royal Canin, Nutro a Carnation, Spillers Petfoods, Ralston Purina s podíly 70% z 15% z celkového trhu, resp. Celkový objem trhu s krmivy pro zvířata v zájmovém chovu na Ukrajině činí 85 000 tun ročně a tento počet ročně roste.

Kočky proti psům


Stejně jako ve všech zemích, v zemích SNS probíhá boj výrobců krmiv pro peněženky majitelů koček a psů. Podle statistik na Ukrajině je asi 6,3 milionů koček a 3,2 milionů psů, tedy každá třetí rodina na Ukrajině má 1 kočku a jednu pět - 1 psa. Samozřejmě, jsou milovníci ptáků, ryb, hlodavců a různých exotických zvířat, ale jsou mnohem menší. Současně je prodej psích potravin 30%, u koček 70%.

Odborníci tvrdí, že psi mají menší pravděpodobnost, že se budou živit hotovými potravinami kvůli stereotypům. Koneckonců, předtím, než se kočky pokusily připravit něco zvláštního, a psi jsou krmení totéž jako celá rodina. Proto majitelé koček rychle přešli na hotové jídlo a majitelé psů nepospíší a pomalu mění své stereotypy.
Ale analytici předpovídají intenzivní růst v nadcházejících letech prodeje konkrétně krmivo pro psy. Trh s kočkami se však také rozšíří o 5-7% ročně. Také Ukrajina je na 8. místě v TOP-10 rychle rostoucích trzích s krmivy pro domácí zvířata.

Krmivo je rozděleno na suché a vlhké (konzervované). Poměr tržeb činí 80% až 20%. Pokud se podíváme na poměr cen na ukrajinském trhu, vidíme, že spotřebitelé nakupují výrobky převážně ekonomické třídě a standardní třídy (cca 75-80%), zatímco prémiové výrobky prodávají podstatně méně (20-25%). Na Ukrajině je zřejmá dominance ekonomické třídy. Nejprodávanější značky krmiv v této třídě jsou Kitekat a Chappi pro kočky a psy. Odborníci také poznamenávají, že kategorie "superpremium" klesá, protože vzhledem k nízké solventnosti populace jsou spotřebitelé převedeni do kategorie "prémiové" a z toho na "standardní" a "ekonomickou".

Pokud však kupující zvolil prémiovou nebo standardní třídu, věnuje pozornost nejen značce, ale také aby zajistil, že jídlo je vhodné pro jeho mazlíčka. Z tohoto důvodu se segmentace trhu objevuje: dietetická výživa pro léky, pro mladé zvíře, pro staré zvíře. Jakmile se takové rozdělení objevilo, prodej nového produktu byl tak nízký, že výrazně překvapil západní dodavatele. Takovýto zboží musel být inzerován, takže se velké masy dozvěděly o novém druhu krmiva. Nyní se již dost rozšířily, že kupující sami se zajímají o vlastnosti krmiv před nákupem.

Technologie jemnosti

Téměř všechny suché krmivo pro domácí zvířata jsou vyráběny za použití zařízení nazývaného extruder nebo expandér. Náklady na toto zařízení se pohybují od 25 tisíc dolarů. Na Ukrajině, nebo v Rusku nebo Polsku nebudete mít takové vybavení pro práci.
Výrobní proces je následující: suroviny se mísí podle předpisu vyvinutého odborníky na výživu. Směs vstupuje do expandéru, do nějž je přidána horká voda. Tato směs je vystavena působení páry, tlaku a vysoké teploty, což vede ke zvýšení objemu. Poté se potravina vysuší a postříká na ni tuky, trávicí prostředky nebo jiné ingredience, které jsou navrženy tak, aby byly chutnější. Během vaření jsou bakterie usmrceny, ale konečný produkt může ztratit sterilitu v důsledku následného sušení, natírání mastnotou a balení.
Některé zdroje jsou připraveny bez extruderu. Pečou, stávají se křupavými, takže se mohou zdát chutné a bez přidání zesilovačů chuti a tuku.

Nyní jděte na suroviny. Krmivo se obvykle skládá z následujících složek: kostní moučka, pšenice, kukuřice, sója, rybí moučka, sušené mléko, tuk, sůl, premixy, masové předkrmy. Obecně platí, že situace na Ukrajině s dostupností surovin je příznivá. Produkce se doporučuje otevřít v těch regionech, kde jsou vysoké výnosy stabilní a cena surovin bude nejnižší. Pro Ukrajinu to je Mykolaiv, Odessa, Záporoží, Cherson, Kirovograd.

Pro velkou kapsu

Na tomto trhu jsou nováčci velmi vzácní kvůli přítomnosti velkých zahraničních výrobců. Také otevření krmivové výrobní linky bude vyžadovat nejméně 100 tisíc dolarů. A v našich podmínkách je její návratnost asi 2-3 roky s ziskovostí kolem 20%.

V roce 2005 se na Ukrajině vyrobilo o něco méně než 1,5 tisíc tun a do roku 2011 již produkuje téměř 19 tisíc tun ročně.
Navzdory skutečnosti, že trh je plněn především dováženými výrobky, konkurence je poměrně vysoká a tvrdá, tvrdí analytici. V letech 2008-2009 existovaly velmi dobré šance vstoupit do nízkopodlažního segmentu a nyní je mnohem obtížnější díky vzniku vlastních značek ve středních a velkých supermarketech. U malých producentů je nyní možné vyrábět různé malé delikatesy pro domácí zvířata: kosti šlach, sušenky, klobásy atd. Chcete-li organizovat takové podnikání, budete muset začít jen 10-15 tisíc dolarů.

Kolik můžete vydělat?

Samozřejmě vše závisí na zvoleném segmentu, plánovaných objemech výroby a mnoha dalších faktorech. Budeme citovat průměrná čísla a pokud máte zájem o obchodní myšlenku na výrobu krmiv pro zvířata, pak můžete snadno provést všechny výpočty.
Linka sestávající ze dvou extruderů, směšovačů, podavačů, drtičů má produktivitu přibližně 150 kg / h a množství výroby na směnu bude 1,2 tuny.

Zařízení takové linky bude stát asi 50 000 dolarů.
Výrobní náklady na jednu tunu produktů:

Celkové náklady: 350 USD / t
Velkoobchodní cena produktu: $ 1,000.
Příjem: 650 USD / t
Vezměte prosím na vědomí, že obecné výrobní náklady, náklady na reklamu atd. Nebyly zohledněny.

Tato firma má vyhlídku. Ať už tuto příležitost využijete, je na vás. A pokud nechcete vyrábět, a existuje touha pouze prodat, pak můžete použít obchodní plán obchodu s domácími zvířaty.

Vaše krmivo pro domácí zvířata

Dokonce před dvaceti lety bylo obtížné si představit, že obchod spojený s výrobou a prodejem krmiva pro kočky a psy a další domácí zvířata by mohl být tak výnosný. Po zhroucení SSSR byly krmivo pro zvířata dovezeny ze zahraničí. Pak západní výrobci začali v Rusku otevřít vlastní továrny.

Obliba hotových krmiv pro psy a kočky je způsobena jejich výhodami nad "domácím" jídlem: úspora času, snadné používání, vyvážená výživa.

Hlavní objem krmiva pro domácí zvířata vyráběné v centrální oblasti země, protože to je místo, kde se nacházejí největší průmyslové komplexy dvou gigantů - LLC „Nestle Purina PetKer“ (krmiv pod značkou Nestlé) a OOO „Mars“. Mezi zahraničními i tuzemskými výrobních podnicích lze nazvat z „Provimi“ (krmiva pro drůbež, prasata, skot, atd), CJSC „Aleyskzernoprodukt“, OOO „Russian krmivo Company“, „KlinVet“, LLC „Prodkontraktinvest“, JSC "Sortiment AGRO", LLC "Aller Petfood" a další. Většina těchto společností vyrábí smíšené krmiva. Nicméně, přívodní úsek pro psy a kočky ovládala trh jako krmivo pro zvířata, a mnoho výrobců, vědomi nových příležitostí a možností postupně přeorientovala právě na tento sektor.

Naše země dnes představuje pouze několik procent světového trhu s krmivy, jehož objem přesahuje 60 miliard dolarů. Každoročně se objem ruského trhu zvyšuje o 20%. Současně existuje ještě velký potenciál pro jeho rozvoj.

Nejvýnosnějším směrem pro práci je výroba krmiv pro kočky a psy. Objemy realizace krmiv pro ptáky, hlodavce, ryby a ostatní domácí zvířata jsou výrazně nižší než největší segment a tvoří pouze 20-25%. Krmivo pro kočky a psy je naopak rozděleno do několika tříd v kvalitě a v důsledku toho na cenu: ekonomická třída, prémie a super prémie. Dražší krmivo podle výrobců je obohaceno dalšími přísadami a je lépe absorbováno zvířaty.

Další výhodou, která dosud existovala, byla specializovaná strava (pro sterilizované kočky a psy, zvířata starší 10 let, výživa pro výživu, krmivo pro psy a kočky u některých plemen atd.). Nyní se však tyto vysoce specializované produkty začaly vyrábět v nižším a středním cenovém segmentu.

Údaje o objemech prodeje naznačují, že většina ruských spotřebitelů upřednostňuje krmení ekonomické třídy. Kromě toho průzkumy ukazují, že spotřebitelé utratí v průměru 500-700 rublů za měsíc pro kočkovou výživu a 2000-2500 rublů pro krmivo pro psy.

Takže pokud jste se rozhodli otevřít své podnikání při výrobě krmiv pro domácí zvířata, musíte se nejdříve rozhodnout o sortimentu budoucího podniku. Krmivo je rozděleno do několika typů: suché, vlhké a konzervované. V tomto případě, suché potraviny Nejoblíbenější na světě a zejména v Rusku.

Tyto výrobky se vyrábějí pomocí několika technologií: odpařením, lisováním nebo granulací. Hlavní rozdíl mezi nimi je především v poslední fázi procesu.

Lisování je nejobvyklejší způsob výroby, proto ji budeme brát v úvahu podrobněji. V první fázi je surovina rozdrcena na homogenní hmotu (obvykle konzistenci hrubé mouky) pomocí kladiva. Poté jsou všechny komponenty v suché formě důkladně smíchány s pásovým míchadlem. Jedná se o důležitou fázi, protože když je technologie porušena, potřebné živiny v jednotlivých krmivových peletách mohou být rozloženy nerovnoměrně.

Poté je polotovary odesíláno k stlačení. To znamená, že směs prochází speciální úpravou a je umístěna v extruderu, který se skládá z hlavně se šroubem. Výsledné granule jsou posílány do sušárny, kde zůstávají 15-20 minut. V této fázi je velmi důležité dodržet teplotní režim, jinak by granule nemohly vyschnout, nebo naopak, kvůli ztrátě vlhkosti byly příliš křehké. Pak je téměř hotová jídla ochlazena 5-10 minut, zasklená a zabalená do sáčků.

Mokré krmivo jsou vyráběny přibližně stejnou technologií jako suché. Nicméně existují určité rozdíly. Například extruder při práci na mokrém podávání pracuje při nižší teplotě, takže surovina není vysušena, ale naopak je obohacena vlhkostí a zachovává porézní strukturu. Obsah vlhkosti v suchých pokrmech je asi 8-10% a mokrý - od 25%, takže tento obsah vyžaduje zvláštní skladovací podmínky. Aby se zabránilo formě s vysokým podílem vlhkosti, do ní se přidávají speciální inhibitory. Takové potraviny jsou baleny ve speciálním hermetickém balení na ochranu vlhkosti.

Konzervované krmivo obsahuje vyšší procento masných výrobků, takže technologie jejich výroby je zcela odlišná. Za prvé, všechny složky jsou důkladně promíchány ve speciálním mixeru. Během procesu míchání se teplota postupně zvyšuje a škrob má formu želé. Hot mix s pomocí stroje je rozložen do plechovek, které předtím prošly zpracováním páry. Po utěsnění jsou plechovky umístěny v sterilizátoru, aby zničily nebezpečné bakterie. Pak jsou ochlazeny, na ně jsou lepeny etikety a plechovky jsou umístěny v krabicích.

Obecně platí, že postup výroby krmiv pro kočky a psy má mnoho společného s technologií výroby produktů pro lidi. Rozdíl spočívá v použitých surovinách. Například suché a vlhké krmiva zahrnují obiloviny (většinou), maso a tuk, stejně jako přísady ve formě vitamínů a stopových prvků.

Konzervy obsahují více masa a masných výrobků (obvykle žaludky, chrupavky, maso-ocasy vemeno a jiné živočišné vedlejší produkty z poražených zvířat, masa a rybokostnaya mouka, tuky), které jsou ve směsi s vitamíny, minerály a v některých případech s obilí přísadami. Bez ohledu na typ vyrobeného krmiva vyžadují suroviny pro jejich výrobu zvláštní podmínky přepravy a skladování.

Upozorňujeme, že každý významný výrobce, který vyrábí krmivo, má své vlastní recepty a výrobní technologie. Přísně řečeno, recept je hlavním tajemstvím a hodnotou každé společnosti. Jeho vývoj je však poměrně nákladný, protože v této oblasti je jen velmi málo specialistů. Jakýkoli nový výrobek před zahájením výroby v sériové výrobě prochází povinným testováním.

Často výrobci zařízení nabízejí svým zákazníkům hotová krmiva, obvykle pro různé plemena koček a psů. Kvalita krmiv vyrobených těmito recepty však není vždy vysoká.

Veškeré potřebné vybavení pro výrobu krmiv bude stát od půl milionu rublů až po několik milionů dolarů, včetně uvedení do provozu a školení personálu. Ne každá společnost si může dovolit koupit si vlastní dobrou linku. Proto většina tuzemských výrobců vydává objednávky velkým rostlinám. Suroviny se nakupují především v závodech na zpracování masa.

Maximální produktivita prostřední linky je až 1-1,3 tun produkce na jednu směnu a instalovaná kapacita je asi 100 kW. Obecně platí, že relativně malý podnik vyrábí až 15-20 tun produktů za měsíc. Pro stejné výrobní lince, který se skládá například ze dvou extrudéry, mixéry, podavače, drtiče a vážení, měření a sušící zařízení, bude potřebovat výrobní zařízení plochu 200 čtverečních. m. (plus úložný prostor). K udržení takového vybavení je vyžadováno minimálně 3-4 osoby.

Podle výpočtu zpětného získání takové výroby činí náklady na výrobu jedné tuny produktů 7000-8000 rublů, přičemž se berou v úvahu náklady na suroviny, náklady na elektřinu, mzdy pracovníků a náklady na balení. Velkoobchodní cena hotových jídel pro kočky a psy činí 14000-15000 rublů za tunu.

Doba návratnosti závisí na nákladech na zařízení. Když kupujete levnou linku za 0,5 až 1 milion rublů, můžete pořizovat všechny náklady za 3-4 měsíce práce. Je to však teoretické. V praxi často tyto linie selhávají, což vede k prostojům a v důsledku ke ztrátám. Krmivo vyráběné na základě rozpočtové výbavy a rozpočtového receptu pod neznámou značkou není navíc spotřebiteli vysoké poptávky, i přes nízké náklady. Při výpočtu zvažte také daně, které zaplatíte, a náklady na pronájem nebo nákup výrobních a skladovacích zařízení.

Přemýšlejte o systému prodeje ve fázi přípravy podnikatelského plánu. Nezapomeňte na reklamu a propagaci svých produktů.

Největší světoví producenti si mohou dovolit vynaložit miliony na reklamu ve federálních médiích. Nicméně, domácí podniky jsou mnohem skromnější rozpočet, a tak dávají přednost metody propagace a PR, sponzorování různých akcí (např výstavy koček a psů), a nabízejí affiliate programy obchodů, které prodávají své výrobky, spolupracuje s milovníky klubů zvířat. Druhou možností je spíše image, která nemá vliv na objemy prodeje, ale podporuje povědomí o značce.

V ideálním případě by bylo, samozřejmě, vhodné dostat se z vašeho zboží do velkých maloobchodních řetězců. Pro novou společnost je však téměř nemožné. Proto je lepší se soustředit na práci s obchody s domácími zvířaty. Nechte svůj výrobek prezentovat, a nikoliv v širokém rozmezí, nicméně to bude v dohledu. Někteří výrobci nabízejí sítím malou bezplatnou večírek svých výrobků, aby zajistili jejich přítomnost ve svých obchodech.

Malé firmy, které vyrábějí krmivo, raději pracují přímo s koncovým uživatelem, inzerují v místních publikacích, předávají letáky a brožury informace o svých produktech.

Sysoeva Lily
(c) www.openbusiness.ru - portál obchodních plánů a průvodců

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.